Téma: 

celofán

Sirup z jehličí

Sirup z jehličí posiluje náš organismus a je doslova jarním životabudičem. Mladé výhonky jehličí byly vyžívány stovky let a obsahují řadu užitečných látek od vitamínu C až po některé minerály a silici. Nejčastěji se používají ve formě sirupu, ale zázraky dokážou i v kulinářské praxi.

Zdroj: Sirup z jehličí
Zveřejněno dne: 28.5.2017

Léčivé smrkové výhonky

V lidovém léčitelství byly známé léčivé síly mladých větviček, šišek a pryskyřice, které obsahují terpentýnovou silici. Ta rozpouští hleny, čímž uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje vykašlávání, zmírňuje revma, tiší bolesti končetin a svalů, stejně jako záněty šlach. Pryskyřice se nanáší na kůži, čímž podporuje prokrvení.

Zdroj: Léčivé smrkové výhonky
Zveřejněno dne: 23.9.2013

Smrkové výhonky

Na zahradě a v přírodě rostou všelijaké rostliny, které jsou pro nás doslova požehnáním. Jsou plné vůně, chuti i vitamínů a při jejich pěstování jim často ani nemusíme věnovat pravidelnou péči. Za trochu místa na zahradě se nám odmění. Stačí je nepřehlížet a věnovat jejich sklizni a zpracování trochu ze svého času. Mezi tyto zázraky patří i smrkové výhonky.

Zdroj: Smrkové výhonky
Zveřejněno dne: 26.6.2016

Javorový sirup

Javorový sirup vyniká především chutí, která je výrazná, ořechovo-medová, a buď si ji zamilujete, nebo javorový sirup opravdu nebude nic pro vás. Na rozdíl od cukru obsahuje pouze 65 % sacharózy (bílý cukr obsahuje 99 %). A právě tento fakt činí javorový sirup zdravější než bílý cukr. Vedle sacharózy obsahuje také fruktózu, která se přirozeně vyskytuje například v ovoci. Javorový sirup však není vhodný pro lidi nemocné diabetem! V obchodech najdete nejčastěji 3 druhy (v Kanadě rozlišují dokonce 4 druhy) javorového sirupu, které jsou označovány písmeny A, B, C (a D).

Zdroj: Javorový sirup
Zveřejněno dne: 10.3.2016

Skořicový sirup

Jak už sám název napovídá, skořicový sirup se vyrábí ze skořice. Skořice se pro svou typicky plnou, hřejivě sladkou vůni stala jedním z nejpoužívanějších koření a v současné době představuje nedílnou součást mnoha světových kuchyní. Kromě skořicového sirupu se mletá skořice dává do koláčů, sušenek, dezertů a podobně. Skvěle funguje spolu s příchutí jablka.

Zdroj: Skořicový sirup
Zveřejněno dne: 14.9.2015

Tymiánový sirup pro lepší zažívání

Tymiánový sirup se vskutku již mnoho desetiletí používá jako vynikající domácí léčivo proti takzvanému „mokrému“ kašli, kdy je třeba dýchací cesty zbavit hustého hlenu. Navíc je opravdu velmi účinný a dětmi pro svoji sladkou chuť vcelku dobře přijímaný. Náklady na výrobu tymiánového sirupu jsou razantně nižší než u komerčně prodávaných sirupů.

Zdroj: Tymiánový sirup pro lepší zažívání
Zveřejněno dne: 8.9.2015

Česnekový sirup

Česnek, nejlépe ten český, obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek a je skvělým pomocníkem v boji s nachlazením. Česnek je rovněž účinný v podobě sirupů. Jejich výroba není nic složitého a vězte, že recepty našich babiček fungují i dnes.

Zdroj: Česnekový sirup
Zveřejněno dne: 27.3.2017

Užívání rýmovníku

Rýmovat vám rýmovník zřejmě nepomůže, ale rýmy vás zbaví jednoduše a rychle, vždyť rýma na nás číhá na každém rohu. Jak se říká: léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní. A s nosem neustále zabořeným do kapesníku si moc radosti neužijete. Tak proč nevyužít léčebné síly stejnojmenného přírodního zázraku.

Zdroj: Užívání rýmovníku
Zveřejněno dne: 19.6.2017

Erdomed na odkašlávání

Lék Erdomed je přípravek s ochranným účinkem na průdušky. Usnadňuje léčbu příznaků onemocnění průdušek včetně jejich subjektivních projevů (obtíže při vykašlávání, dušnost a kašel). Přípravek ovlivňuje tvorbu hlenu, ochranných látek (imunoglobulinů) a pohyblivost řasinek na sliznici dýchacích cest. Mírní zánět sliznice průdušek a tím zlepšuje průvodní obtíže jako pocit bolesti a pálení za hrudní kostí. Odstraňuje ze sliznice volné radikály, jejichž nebezpečí bylo prokázáno zejména u těžkých kuřáků, a chrání před přechodem k rozedmě plic u vleklých zánětů průdušek.

Zdroj: Erdomed na odkašlávání
Zveřejněno dne: 13.6.2014

Aloe vera recepty

Aloe vera je jednoděložná, víceletá, stálezelená sukulentní rostlina. Extraktům z rostliny jsou připisovány nejrůznější léčivé účinky, ale většina nebyla nikdy přesvědčivě vědecky dokázána.

Zdroj: Aloe vera recepty
Zveřejněno dne: 31.3.2014

Rýmovník - využití

Nenápadná, ale rychle rostoucí rostlinka, která se stává opět oblíbenou pokojovou rostlinou. Lidé si ji pořizují hlavně jako léčivku, ale neměli by zapomínat ani na to, že díky silné vůni, kterou vydávají její listy, funguje rovněž jako odpuzovač hmyzu.

Zdroj: Rýmovník - využití
Zveřejněno dne: 10.1.2017

Citronová detoxikační dieta

Od té doby, co byla Beyoncé Knowles spojena s citronovou detoxikační dietou, došlo k nárůstu zájmu v tomto konkrétním programu. Citronová detoxikační dieta je také známá jako mistrovská očista. Tato detoxikační dieta je už téměř 50 let známá. Citronová detoxikační dieta odstraňuje toxiny z těla a zároveň přispívá ke krátkodobému hubnutí. Tato detoxikační dieta je populární zejména v jarním období.

Zdroj: Citronová detoxikační dieta
Zveřejněno dne: 12.11.2012

Lipový květ

Lipový čaj patří k nejoblíbenějším léčivým nálevům. Vyhání z těla horečku, pomáhá při nachlazení, chrapotu, únavě, zánětech, je dobrý pro žaludek. Lipový květ si snadno natrháte a usušíte doma, v zimě se pak můžete těšit z vlastních zásob. Je však třeba sbírat včas, nejlepší jsou květy sotva rozvité!

Zdroj: Lipový květ
Zveřejněno dne: 6.3.2014

Babské rady na rakovinu

Rakovina je onemocnění, při kterém dochází k nekontrolovanému růstu určité skupiny buněk. Obecně lze říci, že u každého typu buněk, který v lidském organismu existuje, může dojít k rakovinnému bujení. Podle náležitosti buněk k určitým základním typům se také nádorová onemocnění dělí.

Zdroj: Babské rady na rakovinu
Zveřejněno dne: 15.8.2013

Smrkový med

Mladé smrkové výhonky se dají sbírat a konzumovat jen tak začerstva nebo také používat jako přírodní medicína v podobě smrkového medu. Léčivá síla smrkových výhonků, šišek a pryskyřice je v lidovém léčitelství známá už dlouhá léta. Stejně jako pampeliškový, sedmikráskový či rýmovníkový si nese i ten smrkový med svůj název pouze přeneseně, protože s pravým včelím medem nemá nic společného, ovšem léčivé účinky mu upřít nelze.

Zdroj: Smrkový med
Zveřejněno dne: 3.6.2017


SiteMAP