Informace od zdravotní sestry

MENU

  

PROSTATA

  

KREVNÍ TLAK

  

CUKROVKA

  

WARFARIN

  
Téma

ČERVENÉ INFRA SVĚTLO

OBSAH

Léčba červených žilek na tváři

  • Užívání perorálních antibiotik – pracují rychleji než akutní masti.
  • Užívání steroidů – jsou na lékařský předpis, užívají se krátkodobě, protože mohou mít nežádoucí účinky zahrnující zhoršení příznaků červených žilek.
  • Vyhýbat se spouštěcím mechanismům, to znamená nepříjemným povětrnostním podmínkám, slunečnímu záření, vlhku nebo intenzivnímu teplu či chladu. Pleť ovlivňuje i časté cvičení nebo stres.
  • Velmi vhodné jsou solné injekce, které se aplikují přímo do cév a vedou k odstranění červených žilek.
  • Intenzivní pulzní světelná léčba – tato léčba produkuje vysoké impulsy o vysoké intenzitě světla. Světlo ohřívá a ničí červené žilky.

Zdroj: Červené žilky na tváři

Diskuze

V diskuzi SAUNA A RAKOVINA PROSTATY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Antonín Šoltys.

Dobrý den, ve vašem článku jsem se dověděl, jsk je prospěšná infra sauna při léčbě rakoviny. v prxi to však vypadá tak, že doktoři nedoporučují infra saunu při a ani po léčbě rakoviny. Máte pravdu vy ve svém článku, nebo doktoři, kteři se jenom zichruji aby je pak někdo nenařkl ze špatné rady.
Stejný problém mám i při voperovaném kardiostimulátoru, kde naopak se na internetu dovídám, že není vhodná infra sauna a doktoři ji přitom nezakazuji. Mohl by mi některý skutečný odborník odpovědět. Protože pro lékaře je infra sauna VELKOU NEZNÁMOU. Mluvím o vlastních zkušenostech.
Srdečně zdravím. A.Š.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Zdroj: diskuze Sauna a rakovina prostaty

Plastické odstranění červených žilek

Odstranění metliček neboli pavoučků v obličeji se provádí cévním laserem. Lze odstranit pouze červené žilky, jejichž průměr nepřesahuje 1 mm. Laser je světlo, které pronikne pokožkou, aniž by ji poškodilo, a zachytí se až v hemoglobinu (který prosvítá na povrch) a tepelně ho zničí. Tudíž žilka, která prosvítala na povrch, je odstraněna. Pokožka je po ošetření lehce zarudlá (vlivem tepelného působení laseru), ale není žádným způsobem poškozená, to znamená, že se pacient nemusí obávat zjizvení. Zarudnutí přetrvává zpravidla pouze do druhého dne. Zákrok se provádí ambulantně bez znecitlivění, je minimálně bolestivý, pacient pociťuje pouze lehké štípání. Vzhledem k tomu, že pokožka po ošetření zarudne, nelze stoprocentně ošetřit celou plochu při jednom ošetření. Zhruba po dvou měsících je potřeba ošetření zopakovat a odstranit žilky, které kvůli zarudnutí pokožky při prvním ošetření nebyly patrné. Po ošetření je vhodné zarudlou pokožku chladit, nejlépe ledem.

Zdroj: Červené žilky na tváři

Diskuze

V diskuzi SUŠIČKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie88.

Sušičku mám Yden. Ta předchozí hodně zklamala. Ale tohle je fakt jiná káva.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Emilka E.

Pro mě je taky nej sušička s infra zářením. Prakticky suší lépe, než kterákoliv sušička elektrická.

Zdroj: diskuze Sušička na ovoce diskuze

Infračervené světlo jako lék

Úzkopásmové infračervené světlo slouží ke zmírňování příznačných bolestí kloubů při revmatických a artritických stavech, například bolesti zad či kolena. Fototerapie byla použita již v mnoha klinických aplikacích a pokusech. Vyvolává v zásadě tyto typy interakce tkáně: fotochemické účinky, fototermální účinky a fotomechanické a fotoionizační účinky. Když je na tkáně aplikováno světlo, dojde k jistým pozitivním biologickým změnám – v takovém případě tělo pozitivně reaguje zmírněním chronické bolesti spojené s revmatickou a revmatoidní artritidou malých kloubů a s poruchami měkkých tkání, například zánětem šlachy.

Zdroj: Infračervené světlo BioBeam

Poradna

V naší poradně s názvem INFRASAUNA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.

Dobrý den,

lze používat infrasaunu i v případě růžovky? Infrasaunu mám doma a nerada bych se této občasné záliby vzdávala. Nesaunuji se pravidelně, většinou max. 1x týdně v chladnejším období.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

V případě růžovky lze infrasaunu normálně používat, ale je třeba vědět, že infra sauna, kořeněná jídla a parní lázně často růžovku zhoršují, proto to má smysl u každého individuálně, podle reakcí vaše těla nejlépe zjistíte, jestli vám tato činnost prospívá nebo ne.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Infrasauna

Letnění

Letnění je vhodné, rostlina potřebuje jasné rozptýlené světlo, při nedostatku světla barva listů bledne.

Zdroj: Episcie

Poradna

V naší poradně s názvem BETA BOJOVNICE SPOLEČENSKÉ AKVÁRIUM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Bety.

Moje Bety mají upně akvárium od řas musím jim ho čistit denně ale řasy tam stejně jsou . Co mám dělat???

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Světlo dělá řasy v akváriu. Přemístěte akvárium na místo, kam nesvítí přímé slunce.

Zdroj: diskuze Beta bojovnice společenské akvárium

Červené oči

Červené oči, můžou být příznakem většího problému například i uvnitř oka. Pokud máte trvale červené oči, tak namísto nevhodné léčby očními kapkami Visine, raději navštivte svého očního lékaře a poraďte se o vhodné léčbě.


Zdroj: Oční kapky Visine při léčbě červených očí

Poradna

V naší poradně s názvem OBAL NA ORCHIDEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel MARCELA BUDÍNOVÁ.

Dobrý den. Mám dotaz. Dostala jsem orchidej a mám dotaz. V čem ji mám mít? V neprůhledném obalu, nebo nějaké skleněné misce, aby mohlo ke kořenům světlo?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Zahradník.

Orchideje můžete pěstovat v průhledném i v neprůhledném obalu. Co je důležité, je přístup vzduchu ke kořenům. Okrasný obal by měl být v průměru o 4 cm větší než je průměr květináče. Nepřelévat, rostlinu zalejvejte tak, že ji vyndáte z obalu a osprchujete vlažnou vodou. Necháte okapat a vytéct všechnu vodu z květináče a vložíte zpět do suchého okrasného obalu, nejlépe na vrstvu keramzitu. Za čtyři, pět dní to zopakujte. Až odkvete, tak začněte hnojit osprchováním vodou s hnojivem a dopřejte ji hodně světla v místnosti, ve které je nejvíce lidí během dne. Rostlina potřebujete oxidy, které člověk vydechuje. Tím trošku povyroste a nasadí znovu na květ, k čemu ji donutíte omezením živin a zkrácením doby světla na 6 hodin.

Zdroj: diskuze Obal na orchidej

Červené žilky v očích – foto

Zde je několik fotografií, na kterých je možné vidět červené žilky v očích.

Zdroj: Jak na červené žilky v oku

Diskuze

V diskuzi ČERNÁNÍ NEHTŮ U PALCE NOHY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eduard Hluchník.

Je prosím na černání nehtů u palce nohy dobré infračervené světlo? Tatínek má na hýždí tumor a měl v noze trombozu, nosí kompresní punčochu a je diabetik na inzulínu.
Děkuji Hluchník

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Zdroj: diskuze Černání nehtů u palce nohy

Požadavky na světlo

Phalaenopsis jsou nenáročné orchideje a bude se jim dařit na okně směrovaném na východ nebo ve stínu jižní nebo západní expozice. Nemají rádi přímé sluneční záření, které by je mohlo spálit. Dospělá rostlina bude mít tmavší zelené listy, na vrcholu listů, ve spodní části nebo její pruhy budou zbarvené do červena.

Zdroj: Nejoblíbenější orchidej - Pahaenopsis

Poradna

V naší poradně s názvem PŘEZIMOVÁNÍ KYTKY JICNOVKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Bára.

Zdravím, nikde nemohu zde v PC najít konkrétní návod-radu jak přezimují Jicnovky-Eustoma. Dostala jsem jí jako dárek a nevím co s ní dál. Je moc pěkná byla bych ráda kdyby přežila i zimu. Prosím poraďte.Děkuji.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Zahradník.

Eustoma grandiflorum nebo-li jícnovka velkokvětá, je kvetoucí dvouletka, která přežije zimní mrazy až do -12 °C. Ale spíše než aby byla považována za trvalku, je typičtěji pěstována jako letnička.
Eustomu můžete přezimovat i uvnitř na světlém místě s teplotou v závislosti na osvětlení v rozmezí 10 až 15 °C. Čím větší teplo, tím větší nároky na světlo.

Zdroj: diskuze Přezimování kytky jicnovky

Domácí rady na červené žilky v očích

Mnoho lidí trápí červené oči. Ale jak se této nepříjemnosti zbavit? Zarudnutí očí může být způsobeno vážnějším problémem, například virózou. Pokud jsou zarudlé oči doprovázeny výtokem nebo máte jiné příznaky, navštivte před zahájením domácí léčby svého lékaře. Pokud nemáte zhoršené vidění, nejste citlivější na světlo a netrpíte bolestí očí, pak můžete vyzkoušet pár domácí rad.

  • Umělé slzy. Zarudlé oči způsobené suchostí jsou často doprovázeny svěděním, pálením nebo pocitem tření. Umělé slzy, poskytují potřebnou úlevu od těchto nepříjemných pocitů. Tyto oční kapky jsou volně prodejné a lze je používat často. Umělé slzy by se měly aplikovat ze začátku každou hodinu a poté čtyřikrát za den.
  • Studené obklady. Ponořte čistou žínku do mísy, poté vyždímejte přebytečnou vodu a položte na oči. Studené obklady jsou velmi účinné nejen na červené oči, ale také pomáhají proti zadržování vody v oblasti očí.
  • Antihistaminika. Pokud jsou vaše oči červené a doprovází je slzení a svědění, může se jednat o oční alergii. Velmi vhodná je návštěva lékaře, který vám předepíše léky, konkrétně antihistaminika. Tyto léky působí jen krátkodobě, musí se tedy aplikovat čtyřikrát denně. Zároveň by neměly být používány dlouhodobě.
  • Vazokonstriktory. Vazokonstriktory jsou oční kapky určené proti zarudnutí očí. Tyto kapky zmenšují krevní cévy ve spojivce. Vazokonstriktory však nejsou u očních lékařů oblíbené, protože při jejich použití se odstraňuje pouze zarudnutí, ale neřeší se příčina.

Zdroj: Domácí léčba červených žilek v očích

Poradna

V naší poradně s názvem ANTURIE PĚSTOVÁNÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zahradník.

Anturie nepotřebuje moc často přesazovat. Stačí jednou za pět let přesadit do o 3 cm většího květináče s velkým otvorem na odtok vody a se substrátem založeným na rašelině s trochou písku. Přesazování se provádí na jaře, bez ohledu na stav květů. Když budete při přesazování opatrná, tak anturie bude kvést stále dál i po přesazení. Květinu po přesazení osprchujte a oroste vodní mlhou každý den 1 měsíc. Pak zahajte přihnojování každé dva týdny hnojivem s vysokým obsahem fosforu, které ale zřeďte dvojnásobným množstvím vody, než je uvedeno na obalu. Hnojí se od jara do podzimu. Substrát udržujte stále vlhký, ale rostlinu nenechte stát ve vodě. Úplně ideální je široká miska naplněná štěrkem a na štěrku postavený květináč s antůrií. Rostlina má ráda rozptýlené světlo. V zimě ocení, když ji umístíte někam k lampě nebo na ní namíříte halogenovou bodovku, abyste jí prodloužili denní světlo.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kovarova.

tady radite aby ketla anturie,hnojim ji kazdy tyden hnojivem na kvety,listy krasne rostou ale kvet zadny ,taktez ji pravidelne zalevam ,svetlo ma taky a stale nic,muzete mi prosim poradit
co mam jeste vic delat
dekuji kovarova

Zdroj: diskuze Anturie pěstování

Nároky na světlo

Begonie se pěstují v částečném stínu, nikdy ne na přímém slunci. Vyžadují závětří, protože mají křehké stonky, které neodolávají větru. Jsou i druhy, které se pěstují jako pokojové rostliny, a ty se výborně rozmnožují řízkováním – listy stačí jen ponořit do vody, v krátkém čase vytvoří kořeny. Většině begonií vyhovují teploty okolo 25 °C, přičemž v zimě by neměly klesnout pod 19 °C.

Zdroj: Begonie do truhlíku

Poradna

V naší poradně s názvem ORCHIDEJ V MÍSTNOSTI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Gabriela Řezníčková.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je nutné mít orchidej Phanaelopsis za oknem, ted jsem dostala tři nové krásné orchideje, ale bohužel už za oknem nemám pro ně místo, myslíte , že pokud je dám naproti oknu na poličky, že jim to nebude vadit, že nejsou přímo za oknem? Děkuji Gabriela

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Zahradník.

Když jsou už rozkvetlé, tak může být rostlina i ve stínu. Světlo z okna je důležité pro opakované nasazení nových květů. Po přemístění do stínu jednou za deset dní namočte celý kořenový bal v kbelíku s odstátou vodou. Ponořte, zakvrdlejte a hned vytáhněte. Nechte okapat a vraťte rostlinu na místo, které vám vyhovuje. Po odkvětu přemístěte na světlé místo. Začněte přihnojovat a tešte se na nové květy.

Zdroj: diskuze Orchidej v místnosti

Červené žilky v očích – foto

Zde je několik fotografií, na kterých je možné vidět červené žilky v očích.

Zdroj: Domácí léčba červených žilek v očích

Diskuze

V diskuzi ONEMOCNĚNÍ SÍTNICE RETIANE PIGMENTOZA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Katerina Aubrechtova.

prosim mamine zjistily retiane pigmentoza jiz dva roky vydi jen bud tmu nebo svetlo obcas pri dostatku svetla i obrysi.Bylo by mozna nejaka operace konkretne nejaky mikrocip aby vydela trosku lepe?dekuji Katerina aubrechtova.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Zdroj: diskuze Onemocnění sítnice retiane pigmentoza

Červené pupínky na jazyku u dětí

Červené pupínky na jazyku mohou být u dětí způsobeny nedostatkem vitamínu B12, nedostatkem železa, infekcí sliznice ústní dutiny či jejího okolí, nedostatkem tekutin, zánětem dásní, z horších možností pak v úvahu připadá nádor jazyka nebo alergie. Může jít ale o banální podráždění potravinami.

Zdroj: Červené pupínky na jazyku

Co léčí vlnová délka 940 nm

Vlnová délka 940 nm je určena k léčbě artrózy různé lokalizace, bolestivých stavů organismu, poranění pohybového aparátu (kloubů, svalů, šlach a dalších měkkých tkání), degenerativních postižení kloubů a chrupavek, úponové bolesti svalů a šlach (například tenisový loket, achillodynie), zánětlivých onemocnění šlach a svalů, bolesti páteře, ostruhy patní kosti, revmatismu, artritidy, synovitidy, bursitidy, poúrazových stavů ve sportu, omezené pohyblivosti, bolesti zad a podobných obtíží.

Zdroj: Infračervené světlo BioBeam

Co je to metoda IPL

Metoda IPL (intenzivní pulzní světlo) je prováděna podobným způsoben jako laserový zákrok, nicméně používané přístroje technologicky výrazně zaostávají za těmi laserovými. Tento fakt potom negativně ovlivňuje výsledný efekt. Dalším rozdílem mezi laserovou a IPL depilací je cena. IPL metoda je levnější, což se bohužel odráží i na její kvalitě. Mnoho kosmetických salonů nabízí ošetření IPL laserem za atraktivní ceny. Konečný výsledek však bývá minimální nebo se vůbec nedostaví. S laserovým přístrojem mohou pracovat pouze certifikovaní zdravotníci. IPL přístroje jsou často používány v kosmetických a estetických salonech bez dohledu lékaře či zdravotní sestry, což může v krajních případech vést i k ohrožení zdraví zákazníků.

Popíšeme-li si jednoduše fungování IPL přístroje, pak jde o xenonovou výbojku, která produkuje velmi intenzivní krátký záblesk světla. Dle výrobce světlo funguje na selektivním principu. Je absorbováno tmavým pigmentem (eumelaninem) koncentrovaným ve vlasovém folikulu (cibulce). Toto světlo se poté promění na teplo (asi 70 °C) a zničí vlasový kořínek i vlasovou cibulku. Proto je při ošetření cítit teplo či štípnutí. Takto zasažené chlupy odpadnou samy za několik dní, protože přestanou být vyživovány z vlasového folikulu. Je třeba 3–8 opakování, protože stejně jako laser působí pulzní světlo pouze na chloupky v růstové fázi, které představují asi jednu čtvrtinu až jednu polovinu všech chlupů dané oblasti. Chloupky musejí být před procedurou oholené. Světlo působí přímo na folikul a vyrostlý chlup by zbytečně ubíral světlu energii. Před a po proceduře se nedoporučuje několik dní slunění, ať už venku, či v soláriu. Čím je kůže světlejší, tím lepší pro tuto metodu. Tento přístroj se používá nejen na depilaci, ale také na ošetření kožních anomálií či fotorejuvenaci – vyhlazení vrásek, léčbu akné.

Zdroj: Metoda IPL na depilaci

Recept na přípravu

Bulvy červené řepy (nejlépe v bio kvalitě) omyjte, oloupejte nožem a nakrájejte na větší kostky. Kostky vložte do odšťavňovače, poté už je domácí šťáva z červené řepy připravena ke spotřebě. K pročištění organismu se doporučuje pít týden až 10 dní 3x denně 50 až 100 ml čerstvě vylisované šťávy. Pokud máte zahrádku, můžete si vypěstovat vlastní bulvy. Červená řepa není náročná na pěstování.

Zdroj: Jak často se může užívat štáva z červené řepy

Co znamená bílý jazyk a červené tečky

Bílý jazyk a červené tečky mohou signalizovat počínající infekci. Na jazyku se nacházejí celkem 4 typy výstupků (papil), jedny z nich jsou drobné a červené, jiné zase delší, nitkovité (řasovité). Při nachlazení nebo horečnatém onemocnění se mohou oba typy papil zvýraznit a jazyk může být bělavě povleklý. Je to zcela obvyklá reakce organismu na onemocnění. Pomoci lze čištěním jazyka kartáčkem, dostatkem tekutin, ideálně pitím bylinkových čajů.

Zdroj: Červené pupínky na jazyku

Červené fleky na prsou

Červené fleky na prsou mohou být způsobeny alergií na slunce. Sluneční alergie se u citlivých jedinců projevuje výsevem červených fleků na kůži, někdy červených krupiček, a to na hrudi nebo jiném místě těla. Prevencí je ochrana před sluncem.

Zde se můžete podívat, jak vypadá alergie na slunce.

Zdroj: Červené fleky na kůži


Autoři obsahu

Mgr. Světluše Vinšová

Bc. Jakub Vinš

Nina Vinšová

Mgr. Marie Svobodová


ČeskáOrdinace

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

 SiteMAP