Téma: 

kapsle

Imunap

Dávkování

Imunapu se obvykle užívá 1 až 2 kapsle denně. Pro rychlejší nástup účinku užívejte 2 kapsle denně. Přípravek je určen k vnitřnímu užití. Při dlouhodobé terapii je vhodná dávka 3 kapsle denně po dobu 2 měsíců, pak na měsíc vynechat. Po uplynutí této doby lze léčbu opakovat.

Zdroj: Imunap
Zveřejněno dne: 3.3.2016

Diskuze: tinnitus kapsle

Dobrý den, objednal jsem si kapsle Tinnitus stop , balíček jsem dostal ,ale nevím kolik jich mam brát za den ,můžete mi prosím odpovědět .
Děkuji Bohuslav

Zdroj: diskuze Tinnitus stop
Odesláno dne: 4.4.2017 uživatelem bohuslav
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

Mumio

Mumio kapsle

Mumio kapsle je extra velké balení kapslí po 120 ks. V současné době se Mumio kapsle užívají zejména pro udržení zdravých kostí a kloubů. Známé jsou účinky na trávení, metabolismus sacharidů a lipidů. Shilajit podporuje imunitní systém a uplatňuje se jako antioxidant. Ovlivňuje reprodukční funkce a přispívá k udržení normálních mentálních a kognitivních funkcí. Doporučené dávkování je 1–2 tobolky 1x denně 20 minut před jídlem. Mumio kapsle neslouží jako náhrada pestré stravy. Není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

Zdroj: Mumio
Zveřejněno dne: 31.1.2015

Pygeum PRO

Dávkování

1x denně 1 kapsle

Zdroj: Pygeum PRO
Zveřejněno dne: 20.2.2017

Diskuze: Kapsle CGA

Díky všem za komentáře. Díky vám jsem ten produkt vyzkoušel a zhubl jsem 10 kil ani nevím jak. A to jsem ty kapsle bral jenom měsíc. Žádný sport ani dieta a stejnak jsem zhubnul.

Zdroj: diskuze Kapsle CGA
Odesláno dne: 17.10.2015 uživatelem Karel Kahovec
Počet odpovědí: 0

Aktivní uhlí na detoxikaci

Dostupnost aktivního uhlí

Aktivní uhlí je za příznivou cenu dostupné ve všech obchodech se zdravými potravinami. Je nabízeno například ve formě prášku, takže jej můžete užívat jako oblíbený proteinový nápoj. Nejlepší je používat aktivní uhlí právě v této podobě, protože tablety nebo kapsle se příliš dlouho rozpouštějí. Zároveň kapsle obsahují příliš malou dávku aktivního uhlí.

Zdroj: Aktivní uhlí na detoxikaci
Zveřejněno dne: 27.5.2013

Diskuze: tinnitus stop

Dobrý den ,objednal jsem si kapsle 60 ks Tinnitus stop ,kapsle jsem dostal ,ale nevím kolik jich mam brát za den .můžete mi to napsat na email .
Děkuji

Zdroj: diskuze Tinnitus stop
Odesláno dne: 4.4.2017 uživatelem Bohuslav
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

Noni – Morinda citrifolia

Noni v tabletách

Doporučené dávkování a způsob užití:

 • Dospělí: 3 tobolky 3x denně.
 • Děti od tří let 1 tobolka 3x denně.

20minut před jídlem zapijeme dostatečným množstvím vody.

Složení: 100% Morinda citrifolia, 300mg/1 tobolka, Obal kapsle HPMC (hypromelosa). Kapsle jsou rostlinného původu, vhodné pro vegetariány i vegany.

Obsah: 190 tobolek

Upozornění: Noni v tabletách neslouží jako náhrada pestré stravy. Není určeno dětem do tří let. Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu. Jedná se o doplněk stravy.

Noni – Morinda citrifolia – kapsle 190 ks: Cena: 499 Kč

Zdroj: Noni – Morinda citrifolia
Zveřejněno dne: 4.3.2015

Diskuze: Re: Re: Tekutý nebo kapsle?

Máte nějakou zkušenost? Mě právě v obchodě tvrdili, že lepší je v prášku nebo kapslích.

Zdroj: diskuze Tekutý nebo kapsle?
Odesláno dne: 31.8.2016 uživatelem Lenka
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

Mumio

Mumio dávkování

Doporučené dávkování přípravku Mumio kapsle je 1–2 tobolky 1x denně 20 minut před jídlem. Jedná se o doplněk stravy.

Zdroj: Mumio
Zveřejněno dne: 31.1.2015

Diskuze: Re: Re: CGA800

Ty kapsle jsem dobrala nedávno, zhubla jsem celkem dost i v pase a ve stehnech a kila se mi zatím taky nevracejí.

Zdroj: diskuze CGA800
Odesláno dne: 29.5.2015 uživatelem Anička
Počet odpovědí: 3 Zobrazit odpovědi

Lesní brusinky jako lék

Jaké brusinky jsou nejlepší?

Pokud hledáte alternetivu brusinek například v doplňku stravy, tak výborným řešením jsou brusinky kapsle, které koupíte v mnoha internetových obchodech. Jsou lepší, než tabletová forma, protože extrakt z brusinek není ničím stužený. V brusinkových kapslích je obsažen obvykle sypký prášek, který se po rozpuštění kapsle v žaludku smísí s tekutým obsahem a prakticky okamžitě se dostává do organizmu. Díky tomu mají kapslované brusinky lepší vstřebatelnost při užívání.

Zdroj: Lesní brusinky jako lék
Zveřejněno dne: 7.3.2015

Diskuze: Re: Ryby

Moje děti nechtějí jíst ryby ani kapsle s rybím tukem...ale slyšela jsem, že to existuje i v tekuté verzi a neodpornou chutí, zkuste se po tom podívat, tak budu

Zdroj: diskuze Ryby
Odesláno dne: 27.4.2017 uživatelem Nina
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

Imunap

Složení

Účinnou látkou je CytoProtectl (50 mg, garantovaných 25 mg). Podpůrnou látkou je selen (30 mcg). Přídavnými látkami pak maltodextrin (215 mg) a želatinové kapsle (76 mg).

Zdroj: Imunap
Zveřejněno dne: 3.3.2016

Diskuze: CGA 800

Minuly tyden mi byl dorucen balicek do zahranici, postovne jsem neplatila. Beru ty kapsle 5 dni podle letaku a uz mam 2 kila dole.

Zdroj: diskuze CGA 800
Odesláno dne: 3.5.2015 uživatelem Anette
Počet odpovědí: 2 Zobrazit odpovědi

Jak použít pupalkový olej

Jak pupalkový olej nabízí lékárna

V lékárnách se pupalkový olej prodává buď přímo v lahvičce, nebo ve formě kapslí, které tento olej obsahují.

Pupalkový olej Saloos

Je vysoce kvalitní za studena lisovaný a hlavně cenově dostupný. Prodává se nejčastěji v balení 50 ml (narazíte i na balení 20 ml, 250 ml nebo 1 l) v BIO kvalitě. Je vhodný pro vnitřní i kosmetické použití. Vmasírujte ho buď do pokožky, nebo používejte jako doplněk stravy a to 1-2 lžičky po jídle. Můžete ho přidat i do hotových pokrmů. Není vhodný na vaření. Záruční doba je 9 měsíců. Skladujte ho v chladu a po otevření v ledničce. Spotřebujte do 3 měsíců.

Bližší cenové informace naleznete zde: Salos pupalkový olej cena.

Kapsle

Těm, co upřednostňují raději pilulky, jsou určeny kapsle s pupalkovým olejem. Nutno ale dodat, že jsou dražší než samotný olej a na rozdíl od něj mohou obsahovat kvůli své delší trvanlivosti i konzervanty a syntetické látky. 1 tobolka obsahuje 500 mg pupalkového oleje, denní dávka je 1 – 3 tobolky.

V lékárně si můžete vybrat kapsle od několika výrobců. Informace o cenách a velikosti balení naleznete také zde: pupalkový olej kapsle.

Zdroj: Jak použít pupalkový olej
Zveřejněno dne: 28.8.2015

Diskuze: Warfarin-uživání doplňku stravyDobrý den

Dobrý den,tento měsíc jsem začala užívat Warfarin 2 .Mám doplňky stravy od Nahrinu kapsle s rybím olejem a selenem a Chlorella Japan,které jsem užívala,můžu je brát i s Warfarinem? Děkuji.Jiřina

Zdroj: diskuze Warfarin-uživání doplňku stravyDobrý den
Odesláno dne: 3.5.2016 uživatelem Jiřina
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

Candivac

Složení

1 kapsle obsahuje 5 mg lyofilizátu inaktivovaných mikroorganismů:

 • Propionibacterium acnes lysatum cryodessicatum (CCM 7083) 2,50 mg
 • Candida albicans lysatum cryodessicatum (CCM 8355) 0,83 mg
 • Candida krusei lysatum cryodessicatum (CCM 8357) 0,83 mg
 • Candida glabrata lysatum cryodessicatum (CCM 8356) 0,83 mg

Zdroj: Candivac
Zveřejněno dne: 17.3.2017

Diskuze: Na zánět močových cest jsou dobré brusinky

Na váš problém by vám mohly pomoci kanadské brusinky, tedy spíše výtažek účinných látek brusinek, které blahodárně působí na močové cesty. Kanadské brusinky je možné volně koupit v lekárně v kapslích nebo tabletách, přičemž kapsle jsou lepší.

Zdroj: diskuze Na zánět močových cest jsou dobré brusinky
Odesláno dne: 24.6.2012 uživatelem Kamila
Počet odpovědí: 0

Rybí tuk

Tekutý nebo v kapslích

Tekutý rybí tuk je v poslední době špatně sehnatelný, místo něj si je však možné zakoupit rybí tuk v kapslích. Výroba tekutého rybího tuku zvyšuje totiž výrobcům náklady na výrobu a navíc kvůli nutnému zahušťování ztrácí přirozené antioxidanty, které je nutno nahrazovat syntetickými.

Rybí tuk v kapslích slouží jako doplněk stravy pro děti od 12 let a dospělé. Bývá podáván ve formě želatinových tobolek, které se snadno polykají. Kapsle bývají zbaveny rybího zápachu a obsahují zhruba 35 % omega-3 mastných kyselin a 0,5 až 1 g rybího oleje.

Zdroj: Rybí tuk
Zveřejněno dne: 6.3.2016

Pygeum PRO

Pygeum africanum – extrakt

Pygeum africanum je slivoň africká, která roste v jižní a centrální Africe. Prášek z kůry byl používán africkými domorodci jako přírodní prostředek k léčbě problémů s močovým ústrojím. Již v roce 1970 bylo v odborném tisku publikováno několik studií věnujících se lihovému extraktu Pygeum a jeho působnosti na pacienty s benigní hyperplazií prostaty.

Extrakt Pygeum je prášek z kůry stromu, který je součástí originálního léku na lékařský předpis Tadenan, jehož výrobcem je farmaceutická firma Laboratoires Fournier SA, Francie. Jeho efekt je považován nejen za terapeutický, ale vzhledem k farmakologickému účinku také za protektivní. Jeho velkou výhodou je vysoká bezpečnost, která byla společně s účinností ověřena v rámci multicentrické studie i v podmínkách střední Evropy.

1 kapsle Tadenanu obsahuje 50 mg kůry rostliny Pygeum Africanum, a to v podobě rostlinného oleje v želatinové tobolce.

Zdroj: Pygeum PRO
Zveřejněno dne: 20.2.2017

Tinnitus stop

Kapsule proti zvonění v uších

Kapsule proti zvonění v uších Clear Tinnitus představují přírodní rostlinný přípravek, vědecky ověřený, který pomáhá zmírnit dopady hučení v uších. Tato patentovaná směs je složena ze třinácti bylin, které v USA byly schváleny FDA. Přípravek nemá nežádoucí účinky, jedná se o čistě přírodní produkt, po kterém se nebude projevovat ospalost ani zvýšený tep.

Kapsule proti zvonění v uších Clear Tinnitus obsahují: puerarie kořen, platycodon kořen, kořen anděliky, coix semínko, kořen zázvoru, kořen pivoňky kořenové, perillia list, květ magnólie, notoplerygium, kořen skořice, kůru scelellaria, kořen lékořice.

Dávkování: 1 až 2 kapsle 2krát denně. Nepřekračujte 6 kapslí denně. Příjem tekutin by měl být po dobu užívání zvýšený. Balení obsahuje 60 kapslí.

Tento produkt se v ČR nedá koupit, lze jej objednat na amazon.com.

Zdroj: Tinnitus stop
Zveřejněno dne: 8.10.2015

Domácí léky na ušní infekce

Domácí léky na ušní infekce

Cibule a česnek

Česnek a cibule obsahují antibakteriální látky účinné při léčbě ušních infekcí. Existuje celá řada způsobů jejich použití, níže předkládáme některé z nich.

Co budete potřebovat: 2 lžíce olivového oleje, malou cibuli, česnek, cedník, sterilní kapátko a vodu.

Postup:

 • Zahřejte dvě polévkové lžíce olivového oleje. Rozmačkejte nebo jemně nakrájejte celou cibulku a stroužky česneku.
 • Dvě polévkové lžíce takto připravené cibule a česneku nasypte na pánev. Přidejte polévkovou lžící vody a osmažte. Osmaženou cibuli a česnek vložte do sklenice.
 • Naberte tekutinu lékařským nebo očním kapátkem a dejte pár kapek do infikovaného ucha. Zakloňte hlavu nebo ležte na boku po dobu 15 minut. Poté nechte roztok vytéct z ucha a opláchněte ucho vodou (jen zvenku).

Domácí česnekové antibiotikum

Budete potřebovat: 5 stroužků česneku, 4 lžíce panenského olivového oleje, čistou sklenici nebo láhev.

 • Rozmačkané nebo mleté stroužky česneku umístěte do čisté nádoby a zalijte je extraktem panenského olivového oleje.
 • Nechte takto 4 až 5 dní odležet.
 • Sceďte česnekový olej do láhve a uložte do chladničky, tady potřebuje odstát alespoň 6 měsíců.
 • Když chcete česnekový olej použít na infikované ucho, musíte ho nejprve zahřát na pokojovou teplotu, poté nakapejte do nemocného ucha 3–4 kapky. Držte hlavu zakloněnou nebo si dejte do ucha tampon. Česnekový olej byste měli dávkovat tímto způsobem 4x denně po dobu 4 až 5 dnů.

Použití česnekových olejových kapslí

 • Kupte si v lékárně česnekové olejové kapsle. Ohřejte šálek vody a vložte kapsli do vody na minutu nebo dvě, aby se jemně zahřála. Do kapsle udělejte díru, ze které necháte do postiženého ucha nakapat čtyři až pět kapek. Lehněte si na stranu nebo zakloňte hlavu po dobu 5 minut.
 • Pak do postiženého ucha vložte oloupaný stroužek česneku a držte ho pomocí tamponu.

Poznámka: Nikdy nepoužívejte česnekový olej jako lék na ušní infekci, když už z ucha vytéká tekutina a mohlo by dojít k poškození ušního bubínku!

Zdroj: Domácí léky na ušní infekce
Zveřejněno dne: 30.11.2012

Ginkgo biloba – strom s tisíciletou tradicí v oblasti léčitelství

Účinné složky extraktu

Standardizovaný extrakt se skládá ze dvou hlavních složek v přibližném poměru 24/6 flavonoidy a terpenoidy, které působí společně jako antioxidanty. Ty chrání lidský organismus před volnými radikály, jenž jsou považovány za významné spolučinitele při některých onemocněních jako jsou např. nemoci kardiovaskulární soustavy, nádorových onemocnění, Alzheimerovy choroby atd. Účinek těchto látek záleží na kvalitě a síle extraktu. Podle mnohých klinických studií, nelze přesně stanovit terapeutickou denní dávku. Obecně by však neměla dávka klesnout pod 60 mg/den. Přesnější dávkování by mělo odrážet závažnost onemocnění a metabolické specifika každého jedince.

Indikace:

 • Poruchy paměti a soustředění
 • Vazodilatační účinek – roztažení cév - zlepšení prokrvení nervové tkáně (mozek), periferních částí končetin (pocit studených rukou a nohou)
 • Úzkostné stavy, zvýšená psychická zátěž
 • Závratě
 • Hučení v uších
 • Zrakové obtíže

Správný výběr v lékárně

V současné době existuje mnoho přípravků s obsahem Ginkgo biloba. Některé výrobky lákají na dobrou cenu, jiné zase zaručují „řešení pro všechno“. Při výběru přípravku proto dbejte na několik kritérií:

 • Kvalita extraktu - na českém trhu jsou dostupné i přípravky s nestandardizovaným extraktem - pravděpodobná je mnohem nižší účinnost.
 • Síla extraktu – na toto téma existuje mnoho studií, které se přiklánějí k různým terapeutickým dávkám. Při rozhodnutí o terapeutické dávce rozhoduje několik faktorů - míra rozvoje onemocnění, kapacita a rychlost metabolismu.
 • Forma přípravku – možno je zakoupit několik forem – kapsle, tablety, roztoky, kapky. Kapsle zajišťují postupné uvolňování účinných látek do organismu, což se podle názoru některých odborníků jeví jako nejlepší forma užívání.

Přípravky s koncentrací Ginkgo biloba 60 mg v jedné kapsli:

GinkoPrim MAX

výrobce: Walmark s.r.o.

(doplněk stravy)

Walmark GinkgoPrim Max

Ginkgofix

výrobce: Pharmfix s.r.o.

(doplněk stravy)

Pharmfix - ginkgo biloba

Přípravky s koncentrací Ginkgo biloba 80 mg a 100 mg v jedné kapsli:

Gingio 80

výrobce: Salutas Pharma

(lék)

Gingio 80 mg - ginkgo biloba

Bioaktivní Biloba

výrobce: Pharma Nord

(doplněk stravy)

Bioaktivní Biloba - Pharma Nord

Přípravek s koncentrací Ginkgo biloba 120 mg v jedné kapsli:

Gingio 120

výrobce: Salutas Pharma

(lék)

Gingio 120 - kinkgo biloba

Zdroj: Ginkgo biloba – strom s tisíciletou tradicí v oblasti léčitelství
Zveřejněno dne: 6.9.2009


SiteMAP