Informace od zdravotní sestry

MENU

  

PROSTATA

  

KREVNÍ TLAK

  

CUKROVKA

  

WARFARIN

  
Téma

SVĚTLO

OBSAH

Léčba červených žilek na tváři

  • Užívání perorálních antibiotik – pracují rychleji než akutní masti.
  • Užívání steroidů – jsou na lékařský předpis, užívají se krátkodobě, protože mohou mít nežádoucí účinky zahrnující zhoršení příznaků červených žilek.
  • Vyhýbat se spouštěcím mechanismům, to znamená nepříjemným povětrnostním podmínkám, slunečnímu záření, vlhku nebo intenzivnímu teplu či chladu. Pleť ovlivňuje i časté cvičení nebo stres.
  • Velmi vhodné jsou solné injekce, které se aplikují přímo do cév a vedou k odstranění červených žilek.
  • Intenzivní pulzní světelná léčba – tato léčba produkuje vysoké impulsy o vysoké intenzitě světla. Světlo ohřívá a ničí červené žilky.

Zdroj: Červené žilky na tváři

Poradna

V naší poradně s názvem BETA BOJOVNICE SPOLEČENSKÉ AKVÁRIUM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Bety.

Moje Bety mají upně akvárium od řas musím jim ho čistit denně ale řasy tam stejně jsou . Co mám dělat???

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Světlo dělá řasy v akváriu. Přemístěte akvárium na místo, kam nesvítí přímé slunce.

Zdroj: diskuze Beta bojovnice společenské akvárium

Infralampa – použití

Základem léčby infračervenými paprsky je vědecky ověřené ozařování určitých míst tak, aby to vyvolalo fyziologickou reakci pokožky. Kdykoliv světlo dopadá na jakýkoliv materiál nebo látku, musíme si uvědomit, že energie, kterou světlo nese, je obsažena v malých částečkách – fotonech. Dá se říci, že foton nese energii jedné vlnové délky daného světla. Jak se mění vlnová délka, mění se rovněž energie ve fotonech. S rostoucí vlnovou délkou poměrně klesá množství energie v jednotlivých fotonech. Infračervené světlo se nachází v neviditelném spektru o vlnových délkách 700–2 000 nm (nanometrů) a proniká do hloubky 30–40 mm. Toto světelné spektrum nejefektivněji působí na svaly, klouby a kosti.

Léčebný účinek

Infračervené světlo je důležitou formou energie, která je schopna:

  • zvýšit počet bílých krvinek;
  • zlepšit růst buněk;
  • podpořit syntézu DNA a proteinů v buňkách;
  • zlepšit akné;
  • podpořit krevní oběh;
  • léčit chronický revmatismus;
  • eliminovat bolest, únavu, stres;
  • přinést úlevu od všech projevů artritidy;
  • pomáhat po sportovních úrazech, při zranění kostí a svalů, například při opakovaném natažení svalu či šlachy;
  • léčit vysoký krevní tlak, arteriosklerózu a další cévní onemocnění (rozšiřuje cévy a úzké kapiláry);
  • podpořit látkovou výměnu, zejména vylučování velmi škodlivých toxinů, které se hromadí ve vašich buňkách. Mezi ně patří například jedovaté karcinogenní těžké kovy, různé konzervační látky a přísady z potravinářského průmyslu, kyselina mléčná a podobně.

Zkrášlující účinek

Tím, že infračervené světlo léčí i zkrášluje:

  • urychluje metabolismus = zpomaluje proces stárnutí;
  • omezuje nadprodukci = udržuje štíhlou postavu;
  • redukuje akné, opary a vnější poranění kůže;
  • zvyšuje elasticitu kolagenových vláken;
  • zlepšuje vzhled pokožky (i celulitidu);
  • tím, že se dostává hluboko pod vrchní vrstvu pokožky, vyvolává uklidňující pocit (působí na nervová zakončení) a zabraňuje ukládání podkožního tuku (souvisí se stárnutím).

Vlastnosti infralampy

  • paprsky pronikají až 10 mm do pokožky;
  • nízké napětí – nepotřebuje chladicí médium;
  • kontrola teploty – hřejivá a pohodlná;
  • zvukový signál – pípá při zapnutí či vypnutí z elektrické sítě, případně při automatickém vypnutí;
  • nízká hmotnost – snadno přenosná a použitelná kdekoliv a kdykoliv;
  • vhodná pro různé typy pleti.

Zdroj: Infralampa

Poradna

V naší poradně s názvem OBAL NA ORCHIDEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel MARCELA BUDÍNOVÁ.

Dobrý den. Mám dotaz. Dostala jsem orchidej a mám dotaz. V čem ji mám mít? V neprůhledném obalu, nebo nějaké skleněné misce, aby mohlo ke kořenům světlo?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Zahradník.

Orchideje můžete pěstovat v průhledném i v neprůhledném obalu. Co je důležité, je přístup vzduchu ke kořenům. Okrasný obal by měl být v průměru o 4 cm větší než je průměr květináče. Nepřelévat, rostlinu zalejvejte tak, že ji vyndáte z obalu a osprchujete vlažnou vodou. Necháte okapat a vytéct všechnu vodu z květináče a vložíte zpět do suchého okrasného obalu, nejlépe na vrstvu keramzitu. Za čtyři, pět dní to zopakujte. Až odkvete, tak začněte hnojit osprchováním vodou s hnojivem a dopřejte ji hodně světla v místnosti, ve které je nejvíce lidí během dne. Rostlina potřebujete oxidy, které člověk vydechuje. Tím trošku povyroste a nasadí znovu na květ, k čemu ji donutíte omezením živin a zkrácením doby světla na 6 hodin.

Zdroj: diskuze Obal na orchidej

Infračervené světlo jako lék

Úzkopásmové infračervené světlo slouží ke zmírňování příznačných bolestí kloubů při revmatických a artritických stavech, například bolesti zad či kolena. Fototerapie byla použita již v mnoha klinických aplikacích a pokusech. Vyvolává v zásadě tyto typy interakce tkáně: fotochemické účinky, fototermální účinky a fotomechanické a fotoionizační účinky. Když je na tkáně aplikováno světlo, dojde k jistým pozitivním biologickým změnám – v takovém případě tělo pozitivně reaguje zmírněním chronické bolesti spojené s revmatickou a revmatoidní artritidou malých kloubů a s poruchami měkkých tkání, například zánětem šlachy.

Zdroj: Infračervené světlo BioBeam

Diskuze

V diskuzi ČERNÁNÍ NEHTŮ U PALCE NOHY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eduard Hluchník.

Je prosím na černání nehtů u palce nohy dobré infračervené světlo? Tatínek má na hýždí tumor a měl v noze trombozu, nosí kompresní punčochu a je diabetik na inzulínu.
Děkuji Hluchník

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Zdroj: diskuze Černání nehtů u palce nohy

Faktory potřebné pro růst bramboříku

Světlo

Brambořík má rád v době růstu a květenství hodně světla, ne však přímé sluneční záření. V létě ho uložte mimo jasné světlo, ale ne do tmy.

Teplo

Brambořík nemá rád velké teplo, ani není schopen odolávat mrazivým teplotám, nejlépe se mu bude dařit při teplotě 12–15 °C. Chraňte jej před průvanem, stejně jako před horkým, suchým vzduchem. Při nepříznivých teplotách rostlina nepokvete.

Zdroj: Jak pěstovat brambořík

Poradna

V naší poradně s názvem PŘEZIMOVÁNÍ KYTKY JICNOVKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Bára.

Zdravím, nikde nemohu zde v PC najít konkrétní návod-radu jak přezimují Jicnovky-Eustoma. Dostala jsem jí jako dárek a nevím co s ní dál. Je moc pěkná byla bych ráda kdyby přežila i zimu. Prosím poraďte.Děkuji.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Zahradník.

Eustoma grandiflorum nebo-li jícnovka velkokvětá, je kvetoucí dvouletka, která přežije zimní mrazy až do -12 °C. Ale spíše než aby byla považována za trvalku, je typičtěji pěstována jako letnička.
Eustomu můžete přezimovat i uvnitř na světlém místě s teplotou v závislosti na osvětlení v rozmezí 10 až 15 °C. Čím větší teplo, tím větší nároky na světlo.

Zdroj: diskuze Přezimování kytky jicnovky

Letnění

Letnění je vhodné, rostlina potřebuje jasné rozptýlené světlo, při nedostatku světla barva listů bledne.

Zdroj: Episcie

Poradna

V naší poradně s názvem ANTURIE PĚSTOVÁNÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zahradník.

Anturie nepotřebuje moc často přesazovat. Stačí jednou za pět let přesadit do o 3 cm většího květináče s velkým otvorem na odtok vody a se substrátem založeným na rašelině s trochou písku. Přesazování se provádí na jaře, bez ohledu na stav květů. Když budete při přesazování opatrná, tak anturie bude kvést stále dál i po přesazení. Květinu po přesazení osprchujte a oroste vodní mlhou každý den 1 měsíc. Pak zahajte přihnojování každé dva týdny hnojivem s vysokým obsahem fosforu, které ale zřeďte dvojnásobným množstvím vody, než je uvedeno na obalu. Hnojí se od jara do podzimu. Substrát udržujte stále vlhký, ale rostlinu nenechte stát ve vodě. Úplně ideální je široká miska naplněná štěrkem a na štěrku postavený květináč s antůrií. Rostlina má ráda rozptýlené světlo. V zimě ocení, když ji umístíte někam k lampě nebo na ní namíříte halogenovou bodovku, abyste jí prodloužili denní světlo.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kovarova.

tady radite aby ketla anturie,hnojim ji kazdy tyden hnojivem na kvety,listy krasne rostou ale kvet zadny ,taktez ji pravidelne zalevam ,svetlo ma taky a stale nic,muzete mi prosim poradit
co mam jeste vic delat
dekuji kovarova

Zdroj: diskuze Anturie pěstování

Přirozené podmínky pro brambořík

Aby bylo pěstování bramboříku úspěšné, je potřeba se co nejvíce přiblížit jeho přirozenému prostředí. Daří se mu v chladných teplotách, kdy noční se pohybuje kolem 5 °C a denní kolem 16 °C. Brambořík má rád světlo a nejlépe uděláte, umístíte-li jej v blízkosti jižního okna nebo na okenní parapet směrem na východ nebo západ.

Zdroj: Jak pěstovat brambořík

Poradna

V naší poradně s názvem ORCHIDEJ V MÍSTNOSTI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Gabriela Řezníčková.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je nutné mít orchidej Phanaelopsis za oknem, ted jsem dostala tři nové krásné orchideje, ale bohužel už za oknem nemám pro ně místo, myslíte , že pokud je dám naproti oknu na poličky, že jim to nebude vadit, že nejsou přímo za oknem? Děkuji Gabriela

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Zahradník.

Když jsou už rozkvetlé, tak může být rostlina i ve stínu. Světlo z okna je důležité pro opakované nasazení nových květů. Po přemístění do stínu jednou za deset dní namočte celý kořenový bal v kbelíku s odstátou vodou. Ponořte, zakvrdlejte a hned vytáhněte. Nechte okapat a vraťte rostlinu na místo, které vám vyhovuje. Po odkvětu přemístěte na světlé místo. Začněte přihnojovat a tešte se na nové květy.

Zdroj: diskuze Orchidej v místnosti

Požadavky na světlo

Phalaenopsis jsou nenáročné orchideje a bude se jim dařit na okně směrovaném na východ nebo ve stínu jižní nebo západní expozice. Nemají rádi přímé sluneční záření, které by je mohlo spálit. Dospělá rostlina bude mít tmavší zelené listy, na vrcholu listů, ve spodní části nebo její pruhy budou zbarvené do červena.

Zdroj: Nejoblíbenější orchidej - Pahaenopsis

Diskuze

V diskuzi ONEMOCNĚNÍ SÍTNICE RETIANE PIGMENTOZA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Katerina Aubrechtova.

prosim mamine zjistily retiane pigmentoza jiz dva roky vydi jen bud tmu nebo svetlo obcas pri dostatku svetla i obrysi.Bylo by mozna nejaka operace konkretne nejaky mikrocip aby vydela trosku lepe?dekuji Katerina aubrechtova.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Zdroj: diskuze Onemocnění sítnice retiane pigmentoza

Nároky na světlo

Begonie se pěstují v částečném stínu, nikdy ne na přímém slunci. Vyžadují závětří, protože mají křehké stonky, které neodolávají větru. Jsou i druhy, které se pěstují jako pokojové rostliny, a ty se výborně rozmnožují řízkováním – listy stačí jen ponořit do vody, v krátkém čase vytvoří kořeny. Většině begonií vyhovují teploty okolo 25 °C, přičemž v zimě by neměly klesnout pod 19 °C.

Zdroj: Begonie do truhlíku

Poradna

V naší poradně s názvem ODBORNÍK NA VINNOU RÉVU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivana Štiaková.

Dobrý den, prosím o radu ohledně vinné révy. Mám tedy jen jedinou hlavu :-) , žiju na Valašsku (Halenkov) a podmínky zde nemám dobré. Půda nepropustná , těžká, jižní svah .... Nicméně v loňském roce jsem měla nádhernou úrodu, ale o celou jsem přišla díky mouchám.
Neuvěřitelné množství much, včel, vos a všelijaké jiné havěti mi denodenně napadaly hrozny. Dávala jsem různé lapače a stovky much pochytala, ale bez valného úspěch zachránit hrozny. Prosím, abych předešla letos něčemu podobnému, jak hrozna ochránit ?
Děkuji za ochotu
Ivana Štiaková

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Zkuste kolem rostliny vytvořit ohrádku ze světlo propustné textilie. Třeba pomocí latěk, na které ji přehodíte. Okraje pak upevněte dole zeminou a dobře ukotvěte šňůrami do stran, podobně jako stan. Dovnitř dejte lapač. Takto bude moci k rostlině pronikat dostatek světla, vody a vzduchu při současném zabránění přístupu hmyzu. Při údržbě rostlinu odkryjte.

Zdroj: diskuze Odborník na vinnou révu

Domácí vývar do zásoby

Pokud vám zbyl vývar, můžete jej uchovat do zásoby. Vývar nechte vystydnout, poté jej nalijte do čistých sklenic a zavíčkujte. Sklenice v hrnci s vodou pomalu uveďte k varu, chvíli vařte na 90 stupňů, pak nechte vychladit. Pokud vývar obsahuje maso, tak zavařování po 24 až 36 hodinách opakujte. Po vychladnutí narovnejte do spíže, hlavně ne na světlo.

Zdroj: Zavařování vývaru

Co léčí vlnová délka 940 nm

Vlnová délka 940 nm je určena k léčbě artrózy různé lokalizace, bolestivých stavů organismu, poranění pohybového aparátu (kloubů, svalů, šlach a dalších měkkých tkání), degenerativních postižení kloubů a chrupavek, úponové bolesti svalů a šlach (například tenisový loket, achillodynie), zánětlivých onemocnění šlach a svalů, bolesti páteře, ostruhy patní kosti, revmatismu, artritidy, synovitidy, bursitidy, poúrazových stavů ve sportu, omezené pohyblivosti, bolesti zad a podobných obtíží.

Zdroj: Infračervené světlo BioBeam

Poradna

V naší poradně s názvem DRACÉNA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hanka.

Dobrý den, potřebuji poradit s pěstováním dracenky. Mám již 1,5 roku! Byla hezká, začaly ji rašit nové listky. Měla sem z toho velkou radost! Pak začaly opadavat staré a hned v zápětí i nové listky a je po radosti! Přesně toto se mi stalo už několikrát! Čím to prosím je? A mužů ten hol jmen ještě nějak vzkřísit k životu? Dekuji!

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Zahradník.

Dracena ve své domovině roste opravdu bujaře, skoro jako plevel, proto není problém ji pěstovat i u nás. V našich podmínkách potřebuje především světlo a vhodnou zálivku. Co můžete dělat se svojí dracenkou nyní? Začněte ji zalévat dešťovou vodou, ale vždy až když bude substrát zcela suchý. Přemístěte ji na parapet u jižního okna, aby měla dostatek světla. No a čekejte, jestli se probudí k životu. Na konci jara ji pomalu zvykejte na venkovní podnebí a přes léto ji nechte venku na slunném místě až do konce září. Před zazimováním ji ošetřete postřikem přípravkem Actara, který zahubí případné parazity, kteří by užírali v zimě rostlině kořeny.

Zdroj: diskuze Dracéna

Co je to metoda IPL

Metoda IPL (intenzivní pulzní světlo) je prováděna podobným způsoben jako laserový zákrok, nicméně používané přístroje technologicky výrazně zaostávají za těmi laserovými. Tento fakt potom negativně ovlivňuje výsledný efekt. Dalším rozdílem mezi laserovou a IPL depilací je cena. IPL metoda je levnější, což se bohužel odráží i na její kvalitě. Mnoho kosmetických salonů nabízí ošetření IPL laserem za atraktivní ceny. Konečný výsledek však bývá minimální nebo se vůbec nedostaví. S laserovým přístrojem mohou pracovat pouze certifikovaní zdravotníci. IPL přístroje jsou často používány v kosmetických a estetických salonech bez dohledu lékaře či zdravotní sestry, což může v krajních případech vést i k ohrožení zdraví zákazníků.

Popíšeme-li si jednoduše fungování IPL přístroje, pak jde o xenonovou výbojku, která produkuje velmi intenzivní krátký záblesk světla. Dle výrobce světlo funguje na selektivním principu. Je absorbováno tmavým pigmentem (eumelaninem) koncentrovaným ve vlasovém folikulu (cibulce). Toto světlo se poté promění na teplo (asi 70 °C) a zničí vlasový kořínek i vlasovou cibulku. Proto je při ošetření cítit teplo či štípnutí. Takto zasažené chlupy odpadnou samy za několik dní, protože přestanou být vyživovány z vlasového folikulu. Je třeba 3–8 opakování, protože stejně jako laser působí pulzní světlo pouze na chloupky v růstové fázi, které představují asi jednu čtvrtinu až jednu polovinu všech chlupů dané oblasti. Chloupky musejí být před procedurou oholené. Světlo působí přímo na folikul a vyrostlý chlup by zbytečně ubíral světlu energii. Před a po proceduře se nedoporučuje několik dní slunění, ať už venku, či v soláriu. Čím je kůže světlejší, tím lepší pro tuto metodu. Tento přístroj se používá nejen na depilaci, ale také na ošetření kožních anomálií či fotorejuvenaci – vyhlazení vrásek, léčbu akné.

Zdroj: Metoda IPL na depilaci

Dendrobium a jeho požadavky na světlo

Tyto rostliny mají velmi rády sluneční záření. Budou-li umístěny v horších světelných podmínkách, je nepravděpodobné, že vám rostlina pokvete. Malé rostlinky narostlé na starším stonku, tak zvaný keikis, často znamená, že rostlina má nedostatek světla. Tyto odnože (keikis) mohou být po vyvinutí kořenů samostatně zasazeny. I když budete orchidej pěstovat na okně, tak přesto může trpět nedostatkem světla. Nedostatek světla pro orchidej znamená celé naše chladné období od listopadu do dubna, kdy jsou krátké dny a dlouhé noci.

Zdroj: Orchidej Dendrobium

Co léčí vlnová délka 660 nm

Vlnová délka 660 nm je určena k léčbě kožních onemocnění, proleženin, diabetických vředů, bércových vředů, nehojících se trofických defektů končetin, kožních defektů dolních končetin, chronické žilní insuficience, poúrazových defektů, ran po amputacích, nehojících se pooperačních ran, osteosyntézy, pásového oparu, lupénky, vyrážek, ekzémů, hemoroidů, akné, jizev, strií, aft, odřenin, popálenin, Herpes simplex, Herpes genitalis (oparů), meziprstních plísní, zánětlivých onemocnění, postižení sliznic (dutiny ústní a nosní – nachlazení, bolesti v krku, rýmy a infekčních stavů).

Zdroj: Infračervené světlo BioBeam

Účinky melatoninu

Melatonin je člověku přirozený hormon, produkovaný epifýzou v nočních hodinách. U člověka se uplatňuje jako časovač biologických rytmů a také jako signál, který ohlašuje příchod spánku. Se stoupajícím věkem produkce melatoninu klesá a zvyšuje se výskyt spánkových poruch. Biologické rytmy spánku jsou pravidelné, a nejsou pasivně vynucené, fungují na základě světlo – tma. Tyto vnitřní hodiny řídí mnoho rytmů, včetně rytmu chování, tělesné teploty, spánku, stravování, pití a hormonálních hladin. Melatonin má u člověka hypnotický efekt, naproti tomu u nočních zvířat zvyšuje úroveň bdělosti.

Zdroj: Melatonin je lék nejen na spaní

Barva vlasů a lesk

V jádru vlasu (kortex) se nachází přírodní barvivo melanin, které je schopno absorbovat část světla. Další část světla odráží a to vnímáme jako barvu vlasů. Povrch vlasu (kutikula) je tvořená šupinkami, které jsou průhledné. Pokud se poškodí, stávají se mléčné a nepropouštějí světlo, barva je mdlá. Při barvení dodáváme vlasům barevné pigmenty, jenž ulpí na vlasech, odrážejí světlo a vytvářejí tak určitý barevný odstín. Postupem času a mechanickým poškozením se barevné pigmenty uvolňují a z povrchu vlasu se odlupují šupinky. Barva je nesouměrná a vytváří matný vzhled.

Kam pro novou barvu vlasů? Barvení může vlasy poškodit

Výrobci barev nabízející své produkty v běžných obchodních sítích lákají své zákazníky ke koupi barev z drogerií, přičemž se často a rádi odvolávají na cenu, snadnou a jednoduchou aplikaci. Výsledkem by měla být zářivá barva vlasů a hedvábný lesk. Jenže takové domácí experimenty často nedopadají dle přání. Vlasy jsou zničené, chemlonové, zacuchávají se, nemají lesk a ve finále ani barva není ta, co jste si koupili. Proč? Barvení vlasů patří do rukou profesionálů. Je to složitý proces, jehož výsledek závisí na mnoha faktorech, jako jsou např. kvalita a míra poškození vlasů, původní barva vlasů, prostředí, používaná vlasová kosmetika atd. Pokud tedy opravdu chcete barvu dle přání a chcete se vyhnout nepříjemnému překvapení, svěřte se raději do rukou "profíků".

Zdroj: Barvení vlasů - kam pro novou barvu vlasů?

Plastické odstranění červených žilek

Odstranění metliček neboli pavoučků v obličeji se provádí cévním laserem. Lze odstranit pouze červené žilky, jejichž průměr nepřesahuje 1 mm. Laser je světlo, které pronikne pokožkou, aniž by ji poškodilo, a zachytí se až v hemoglobinu (který prosvítá na povrch) a tepelně ho zničí. Tudíž žilka, která prosvítala na povrch, je odstraněna. Pokožka je po ošetření lehce zarudlá (vlivem tepelného působení laseru), ale není žádným způsobem poškozená, to znamená, že se pacient nemusí obávat zjizvení. Zarudnutí přetrvává zpravidla pouze do druhého dne. Zákrok se provádí ambulantně bez znecitlivění, je minimálně bolestivý, pacient pociťuje pouze lehké štípání. Vzhledem k tomu, že pokožka po ošetření zarudne, nelze stoprocentně ošetřit celou plochu při jednom ošetření. Zhruba po dvou měsících je potřeba ošetření zopakovat a odstranit žilky, které kvůli zarudnutí pokožky při prvním ošetření nebyly patrné. Po ošetření je vhodné zarudlou pokožku chladit, nejlépe ledem.

Zdroj: Červené žilky na tváři


Autoři obsahu

Mgr. Světluše Vinšová

Nina Vinšová

Bc. Jakub Vinš

Mgr. Jana Fábryová


ČeskáOrdinace

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

 SiteMAP