Téma: 

vho

Autismus – příčiny a projevy

Autismus je vývojové duševní a motorické postižení, které se projevuje abnormální sociální interakcí. Typický je stále se opakující vzorec chování s narušenými komunikačními schopnostmi. Autismus se typicky začíná projevovat do třetího roku věku dítěte. Jde tedy o závažné postižení dětského mentálního vývoje.

Zdroj: Autismus – příčiny a projevy
Zveřejněno dne: 14.6.2017

Známky a příznaky mírného autismu u dětí

Autismus je neuronová vývojová porucha, která je spojená nejen s poškozením sociální interakce a komunikačních dovedností, ale také s obsedantním a opakujícím se chováním. Jedním z nejdůležitějších příznaků je sociální deficit a neschopnost přemýšlet z pohledu jiné osoby. Autismus je mozková dysfunkce, která se rozvíjí v raném dětství a přetrvává po celý život. Příznaky mírného autismu jsou často spojovány s jinou neurologickou poruchou známou jako Aspergerový syndrom. Příznaky mírného autismu se často projevují po dosažení věku tří let. Teprve po tomto věku si mohou být rodiče jisti problémem v chování svého dítěte. V případě mírného autismu je autistická osoba schopna vytvořit si vlastní konstrukce nebo pravidla, která jí pomáhají reagovat na chování druhých v různých situacích. Pokud není mírný autismus léčen, může se stát vážnějším. Děti s mírným autismem mají průměrnou nebo nadprůměrnou inteligenci. Je důležité, aby rodiče diagnostikovali autismus správně, aby bylo možné zahájit léčbu.

Zdroj: Známky a příznaky mírného autismu u dětí
Zveřejněno dne: 1.5.2013

Aspergerův syndrom

Aspergerův syndrom se obvykle objeví nejprve v dětství, je primárně charakterizován jako problémy jedince v sociálních interakcích při každodenních situacích. Aspergerův syndrom je považován za nejmírnější, nejméně závažnou formu autismu. Aspergerův syndrom poprvé zdokumentoval rakouský psycholog Hans Asperger, po němž byl také pojmenován, a je široce uznáván teprve v posledních dvou až třech desetiletích.

Zdroj: Aspergerův syndrom
Zveřejněno dne: 4.2.2014

Angina pectoris

Angina pectoris je pojmenování pocházející z latiny, které se překládá jako „těsnost hrudi“ (bolest na hrudi). Lidé trpící anginou pectoris mívají bolesti na hrudi, které se projevují svíravými pocity hrudníku nebo velkým, intenzivním tlakem na hrudníku. Bolest se objevuje ve středu hrudníku, konkrétně za hrudní kostí (sternum) nebo na levé straně od ní. Může se šířit do dalších částí těla, jako jsou ruce a břicho. Anginu pectoris vyvolává tělesné cvičení (nadměrná zátěž), zejména v případě, že dojde k pohybu po těžkém jídle nebo v extrémním chladu. Spouštěčem může být i emocionální stres. Po cvičení bolest rychle ustane, obvykle do jedné až dvou minut. Rychlou úlevou je odpočinek.

Zdroj: Angina pectoris
Zveřejněno dne: 21.1.2013

Paradontóza

Paradontóza je chronické zánětlivé poškození vazivového a kostního závěsného aparátu zubů. Prvním nejčastějším projevem je otok a zarudnutí dásní, krvácení, bolestivost při čištění a zápach z úst. Kromě zánětu dásní je častým problémem bolest z poškození zubu, zubního kazu a podobně.

Zdroj: Paradontóza
Zveřejněno dne: 6.11.2015

Plicní chlamydie – příznaky a projevy

Každý člověk má ve svém těle infekci Chlamydia pneumoniae. Dojde-li k oslabení imunity, infekce se probudí a napadne dýchací ústrojí člověka. Člověk trpící plicní chlamydií je nebezpečný pro své okolí, které může kdykoliv nakazit.

Zdroj: Plicní chlamydie – příznaky a projevy
Zveřejněno dne: 14.4.2017

Pozor na nebezpečné chlamydie

Chlamydie jsou nepohyblivé bakterie, které parazitují uvnitř eukaryotických buněk. Někdy žijí ve svých hostitelích, aniž by způsobily potíže – proto se předpokládá, že jejich hostitelé jsou v podstatě jejich přirozenými rezervoáry. Patří však také mezi původce onemocnění lidí i zvířat. Chlamydie mohou být stejně velké či menší než viry a mají kulovitý tvar.

Zdroj: Pozor na nebezpečné chlamydie
Zveřejněno dne: 20.4.2015

Chlamydie příznaky a projevy

Chlamydie jsou velmi nebezpečné bakterie, které napadají zejména močopohlavní orgány a plíce a posléze klouby, srdce a mozek. Chlamydie jsou nepohyblivé bakterie, které parazitují uvnitř buněk. Někdy žijí ve svých hostitelích, aniž by způsobily potíže, proto se předpokládá, že jejich hostitelé jsou v podstatě přirozenými rezervoáry.

Zdroj: Chlamydie příznaky a projevy
Zveřejněno dne: 7.4.2017

Solární dermatitida

Kdo by to neznal, objeví se sluníčko a my ho hltáme plnými doušky, odkládáme svršky a necháváme se hřát slunečními paprsky a náhle se objeví spálení od sluníčka neboli solární dermatitida. Solární dermatitida je akutní neinfekční zánět kůže, která byla vystavena ultrafialovému záření, ať už slunci, nebo umělým zdrojům, například soláriu.

Zdroj: Solární dermatitida
Zveřejněno dne: 21.9.2015

Různé projevy petechií

Petechie jsou drobné červené až fialové tečky na kůži nebo na sliznici. Jedná se o drobné výronky krve z těch nejmenších cévek. Příčinou bývá praskání žilek z nejrůznějších příčin, od banálních až po ty závažné.

Zdroj: Různé projevy petechií
Zveřejněno dne: 31.1.2014

Cirhóza jater

Cirhóza, lidově řečeno ztvrdnutí jater, je konečnou a nevratnou fází chronických jaterních onemocnění. Do stadia cirhózy se játra dostávají postupně po dostatečném rozšíření vazivové tkáně. Cirhóza vede k poruše jaterních funkcí a portální hypertenzi. Může mít řadu příčin, nejčastěji je však důsledkem dlouhodobé konzumace alkoholu (chronického alkoholismu), virové hepatitidy C nebo kombinací těchto faktorů.

Zdroj: Cirhóza jater
Zveřejněno dne: 29.6.2016

Život s alergií na ořechy

Ořechy a arašídy mohou vyvolat alergickou reakci, která může způsobit vážné zdravotní problémy. Silná alergická reakce na ořechy se nazývá anafylaxe a může ohrozit život. Příznaky anafylaxe jsou svědivá vyrážka, otok hrdla či nízký krevní tlak. Symptomy často nastupují velice rychle, během jedné hodiny, někdy už během několika minut. Pokud vám byla diagnostikována alergie na ořechy, je třeba se jim opravdu pečlivě vyhýbat.

Zdroj: Život s alergií na ořechy
Zveřejněno dne: 30.6.2013

Chlamydie

Chlamydie jsou jednou z nejčastějších sexuálně přenosných nemocí. Tato infekce se velmi snadno šíří, protože často nezpůsobuje žádné zjevné příznaky a může být nevědomky předána sexuálnímu partnerovi. Chlamydie jsou obvykle patrné teprve během jednoho až tří týdnů od kontaktu.

Zdroj: Chlamydie
Zveřejněno dne: 24.2.2013

Alergie na laktózu u dětí

Rozdíl mezi alergií na mléko a intolerancí laktózy není ani tak v reakcích na mléko jako spíše v příčinách, které alergickou, respektive intolerantní reakci způsobují. Alergie na mléko a intolerance laktózy lze obecně rozdělit na alergii na mléčnou bílkovinu a alergii na laktózu (mléčný cukr). Tyto dvě alergie mohou mít různou příčinu, ale v obou případech je třeba dodržovat nemléčnou dietu.

Zdroj: Alergie na laktózu u dětí
Zveřejněno dne: 3.7.2013

Druhy anémie

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek nebo jejich zvýšený zánik.

Zdroj: Druhy anémie
Zveřejněno dne: 20.2.2014


SiteMAP