Peeling slouží k odstranění odumřelých buněk z pleti, otevře póry a usnadní odchod mastnoty a zanesených částic. Působí na celkové zjemnění a omlazení pleti.
Peelingy rozdělujeme do tří kategorií, a to na:
mechanický peeling
enzymatický peeling
chemický peeling
Mechanický peeling: Jde o mechanické obrušování pleti pomocí speciálních krémů a past s brousicím účinkem, například krémy s mořským pískem či drcenou pemzou. Mechanický peeling však není vhodný pro citlivou a suchou pleť se sklonem k podráždění, na kuperózní pleť a v žádném případě ne na mastnou a aknózní pleť! To si pamatujte!
Vlastně se obecně nedoporučují mechanické peelingy na domácí ošetření, protože zbytečně dráždí pleť a mohou způsobovat zarudnutí pleti a následně její zánět, který zbytečně způsobuje trauma pleti a tím její stárnutí. Při mastném typu pleti či při akné abrazí pokožky snadno přeneseme hluboko ukryté bakterie na jiné části pleti, čímž způsobujeme opačný efekt, a to rozšíření vyrážek (akné). Na aknózní pleť se tedy doporučuje enzymatický nebo chemický peeling. Pokud se ale přece jen rozhodnete doma aplikovat peeling, doporučuje se domácí, a to buď cukrový, solný, anebo právě kávový.
Cukrový peeling: Na výrobu cukrového peelingu použijte buď bílý, nebo hnědý cukr a přidejte k němu esenciální oleje, nebo ovoce či zeleninu podle „chuti“. Kombinace cukr a esenciální oleje působí velmi zjemňujícím a zvláčňujícím účinkem. V žádném případě však nedoporučujeme tuto kombinaci na obličej, protože hrozí alergické reakce.
Solný peeling: Při něm jsou výrobní postupy stejné, jen je třeba pamatovat na to, že je opravdu silnější, takže se doporučuje spíše na tělo. Vhodnější je vždy použít spíše mořskou sůl. Naneseme, necháme působit cca 10 minut a opláchneme.
Enzymatický peeling: Při enzymatickém peelingu dochází pouze pomocí čistě přírodních biologických enzymů k odstraňování zrohovatělých buněk ze svrchní vrstvy pokožky. Požadovaného efektu je tedy na rozdíl od mechanického peelingu docilováno zcela bez použití brusných přísad. O intenzivní a přitom šetrné hloubkové čištění pleti se postarají pouze proteolytické enzymy získané z papáji nebo aloe.
Toto kosmetické ošetření je vhodné pro každý typ pleti, ideální je pro kuperózní pokožku. Enzymatický peeling má rozjasňující, protizánětlivé, čisticí a hydratační účinky. Pokožka bude po zákroku jemná a vyhlazená. Doporučuje se jako součást čištění pleti před dalším kosmetickým ošetřením. Použití enzymatického peelingu je oproti chemickému velmi snadné. Účinná látka se nanese na obličej a nechá se působit 8–10 minut. Není třeba jí vm
V naší poradně s názvem CO JE EXFOLIACE PLETI? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Terka.
Můžete mi prosím někdo popsat co je exfoliace pleti a jestli si to můžu udělat sama doma? Slyšela jsem, že se s tím prý vyrovnávají vrásky na obličeji. Je topravda? Předem děkuji za odpověď.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Co je exfoliace pleti? Exfoliace pleti je chemický pleťový peeling. Jeho působení spočívá v nanášení kyseliny glykolové na ošetřovanou pokožku. Tím, jak kyselina glykolová působí, dochází k tak zvané exfoliaci pleti - odstraní se povrchové buňky kůže a to téměř až na živou tkáň!!! Pak následuje proces hojení, kdy se odstraněné buňky přirozeně nahradí novými. Proces přestavby pleti se na venek projevuje zčervenáním, které vybledne do 2 dnů po aplikaci kyseliny glykolové. Během této doby se mohou na ošetřených místech objevit také drobné puchýřky, stroupky, šupinatění nebo jemné olupování pokožky. Všechny tyto projevy většinou vymizí do 5 dnů. Pleť má po zhojení viditelně lepší srukturu a dochází k postupnému vyhlazení vrásek. Pleť je vyrovnaná, jemnější, hydratovaná a odstraňují se i předchozí projevy akné a některých pigmentových skvrn. Domácí exfoliace pleti kyselinou glykolovou nebo i kyselinou mandlovou nemohu doporučit, protože při nesprávné aplikaci může dojít k neodstranitelnému popálení pokožky a vzniku rozsáhlých svráštělých jizev. Určitě chymický peeling svěřte do rukou odborníků v některém z kosmetických salonů. Obvykle se chemický peeling provádí pět krát po sobě. Mezi jednotlivými aplikacemi je přestávka jeden týden na zhojení pleti. Celá pětinásobná procedura v dnešních cenách vyjde na 5000 Kč. Obvykle bývá exfoliace pleti doplněna ještě injekcemi botulotoxinu, aby se prodloužil efekt vyrovnané pleti. Je-li exfoliace pleti provedena správně a dostatečně intenzivně, tak pak výsledky v některých případech bývají skutečně překvapivé. Lze zde dosáhnout vizuálního omlazení pleti až o několik let.
Káva je jedním z nejlepších prostředků v boji s pomerančovou kůží. Jelikož je skvělým diuretikem, pomáhá rychleji a více vylučovat vodu z těla. Mimo jiné také působí na lymfatický systém a pomáhá tělu zbavit se toxických látek. Zároveň kofein obsažený v kávě pomáhá urychlit spalování tuků a zrychluje metabolismus.
Kávovýpeeling se skořicí
Na tento peeling budete potřebovat: 5 lžiček zrnkové kávy, 1 lžičku skořice, 1 lžičku medu, trochu horké vody a 7 lžiček dětského olejíčku nebo sprchového gelu.
Postup: Kávu v misce zalijte trochou horké vody tak, aby se vytvořila hustá pasta, a směs nechte vychladnout. Poté přidejte skořici, med a nakonec olejíček nebo sprchový gel. Vše smíchejte dohromady.
Směs poté nanášejte na celé tělo od chodidel po ruce. Pokožku masírujte v krouživých pohybech a na problematických partiích můžete trochu přitlačit. Celou proceduru opakujte maximálně třikrát týdně.
Kávovýpeeling s olivovým olejem
Na tento peeling budete potřebovat: půl šálku zrnkové kávy, půl šálku cukru, šálek olivového oleje.
Postup: Všechny ingredience dejte do jedné mísy a smíchejte dohromady. Pokud je vaše pokožka citlivá, použijte místo obyčejného cukru třtinový, který na pokožku působí velmi jemně.
Směs poté opět nanášejte krouživými pohyby od chodidel nahoru. Nechte působit deset minut a poté směs z těla smyjte.
Kávovýpeeling na obličej
Kůže na obličeji, krku a dekoltu je mnohem jemnější než na zbytku těla. Musíte tedy vybírat velmi jemné prostředky, které jsou šetrné a zároveň vás zbaví přebytečných odumřelých buněk. Abrazivní částečky peelingu by proto měly být velmi malé, až nepatrné. Ideální jsou tedy rozemletá kávová zrnka, která si běžně zaléváte v hrnečku s vodou. Recept je velmi prostý, do svého oblíbeného čisticího přípravku na obličej přidejte přibližně jednu kávovou lžičku namleté kávy. Čím více jí použijete, tím bude peeling důkladnější. Pro jemnou exfoliaci zvolte naopak malé množství. Čerstvě namíchaný peeling si naneste na obličej a jemně jím masírujte pokožku. Posléze vše opláchněte a použijte další pečující přípravky.
V naší poradně s názvem KOŽNÍ POHOTOVOST PRAHA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana.
Dobrý den,potřebuji pomoci.
Mám celou nateklou,červenou a tvrdou šupinatou ruku i zápěstí,nevím jestli je to ekzemem,ale přesunulo se mi to i na druhou a je to bolestivé.Už to trvá dlouho a je to čím dál více horší,že mi to vystřeluje do celé ruky,že tam mám asi zánět.
U kožního doktora jsem objednaná až na7.6.23.Nevím kam se urgentně obrátit.už sotva hýbám rukou.
Nejde mi foto stáhnout,jen s emailu.
Děkuji,jestli mi bude možné pomoci
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Zřejmě máte na ruce infekční onemocnění zvané celulitida. Celulitida způsobuje, že vaše kůže bolí, je horká a oteklá. Oblast obvykle vypadá červeně. Vaše kůže může mít také puchýře a můžete mít také oteklé, bolestivé žlázy.
Celulitidu můžete získat na kterékoli části těla. Pro rychlou pomoc kontaktujte praktického lékaře, protože pokud nemoc není rychle léčena, může se infekce rozšířit do dalších částí těla, jako je krev, svaly a kosti.
U mírné celulitidy postihující malou oblast kůže lékař předepíše antibiotika – obvykle na týden. Vaše příznaky se mohou zhoršit během prvních 48 hodin léčby, ale poté by se měly začít zlepšovat. Je důležité pokračovat v užívání antibiotik, dokud nevyberete všechny, i když se cítíte lépe. Většina lidí se plně zotaví po 7 až 10 dnech.
Kromě užívání antibiotik na celulitidu můžete urychlit zotavení:
- užíváním paracetamolu nebo ibuprofenu proti bolesti;
- zvedáním rukou na polštář, když sedíte nebo ležíte, abyste snížili otok
- pravidelným pohybováním zápěstím, abyste zabránila ztuhnutí;
- pitím hodně tekutin, aby nedošlo k dehydrataci.
Výroba domácího peelingu není vůbec složitá, zde je několik tipů na kávovýpeeling:
Základní recept
Do misky nasypte trochu mleté zrnkové kávy a zalijte horkou vodou. Nechte vystydnout a použijte nejen na tělo, ale i na obličej. Aplikujte ve sprše jemnými krouživými pohyby na čistou pokožku. Jemná masáž pokožku prokrví. Následně opláchněte teplou vodou. Jedná se o domácípeeling vynikající na černé tečky.
Kávovýpeeling na obličej
Budete potřebovat 50 ml pleťového krému, 1 ml esenciálních olejů (například mandlový, meruňkový, olivový) a 1 lžíci nahrubo mleté kávy. Všechny ingredience smíchejte v misce a směsí lehce promasírujte dobře očištěnou a navlhčenou tvář. Vynechejte partie okolo očí a rtů, poté dobře omyjte.
Kávovýpeeling se skořicí
Na tento peeling budete potřebovat 5 lžiček mleté zrnkové kávy, 1 lžičku skořice, 1 lžičku medu, trochu horké vody a 7 lžiček sprchového gelu. Kávu zalijte horkou vodou a do vytvořené husté pasty postupně přidejte skořici, med a sprchový gel. Směs naneste na celé tělo a krouživými pohyby vmasírujte do pokožky, tento peeling je velmi účinný proti celulitidě.
Kávovýpeeling s olivovým olejem
Budete potřebovat 5 lžiček mleté zrnkové kávy, 5 lžiček cukru a 1 šálek olivového oleje. Všechny ingredience smíchejte v jedné misce a vetřete do pokožky. Nechte působit asi 10 minut a poté omyjte.
Kávovýpeeling Mark je kombinací přírodních složek – kávy, mandlového a organického kokosového oleje, třtinového cukru, mořské soli a vitamínu E. Odstraňuje odumřelé kožní buňky, čistí, detoxikuje a zanechává mladistvě jemnou pokožku.
Sáček má plastový zip, takže jde o velmi praktické balení. Po otevření ucítíte vůni kávy, a pokud milujete kávu, budete z té vůně absolutně nadšené. Na konečky prstů naberte připravený peeling, přiložte zrnka na pleť a jemně je prsty rozprostřete po pleti. Roztírejte tak, jak kdybyste se mazaly krémem. Je to opravdu hodně drsný peeling, na tělo můžete trochu přitlačit, ale na obličej to opravdu není třeba.
Pleť je po použití tohoto peelingu nejen nádherně jemná a bez suchých míst, ale hlavně naprosto vyživená a vy máte pocit, že jste si ji před 5 minutami namazaly svým oblíbeným krémem.
Některé recenze uvádějí, že je tento peeling možné vytvořit doma, to asi ano, ale výsledný efekt nebude takový. Tohle si doma opravdu jen tak nevyrobíte!
Ve svém příspěvku JAK VYROBIT DOMACI TELOVY PEELING se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marta.
Musím říct, že tělový peeling z kávy zanechává pokožku superhladkou a krásně měkkou, ale nedoporučovala bych ho slečnám s citlivou pletí. Po smytí jsem měla narudlou pokožku a udělala se mi vyrážka!
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Nejlepším místem pro biologický peeling je ověřené
kosmetické studio, u kterého víte, že vám na vaši pleť nenapatlají v rámci
biologického peelingu třeba kyselinu glykolovou, která se používá výhradně jako
chemický peeling a je mnohem agresívnější než bilogický peeling. Cena za bilogický
peeling v kosmetickém studiu se pohybuje v rozmezí od 400 Kč do 800
Kč, ale i více, v závislosti na místě a na použité směsi bylinek a enzymů.
Bilogický peeling si můžete také provést pravidelně i doma a to za mnohem
nižších nákladů. Existuje celá řada různě drahých přípravků na biologický
peeling, které se dají koupit třeba na internetu. Jejich cena se pohybuje od
200 Kč až do 2 000 Kč. Zde jsou seřazeny přípravky pro domácí biologický
peeling podle jejich ceny.
Ve svém příspěvku PEELING DOMÁCÍ VÝROBA PROTI ČERNÝCH TEČKÁM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel :).
Ahojte:) sama sem si před chviličkou udělala ten cukrovej peeling :)) ao pravdu to pomohlo !! :)) ale nedělala sem to stím olivovím olejem ale se slunečnicovím:)
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Ve svém příspěvku DOMÁCÍ PEELING PROTI AKNÉ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Radka.
NEDOPORUČUJI peeling ''pomocí'' česneku .. po aplikaci má pleť okamžitě zrudla slzeli mi oči a štípalo to ... Asi je to reakce na mou citlivou pokožku .. okamžitě jsem to z pleti smyla a dostalo se mi to až do vlasů ze kterých jsem to nemohla vytáhnout.. Až po aplikaci mého nočního krému jsem si ulevila byla to taková úleva jako když máte za sebou náročný den a přijdete domů a sednete si.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Mari.
česnek taky nedoporučuji!! pleť mi to úplně spálila a na kožní jsem na to dostala antibiotika...
Cukr jako peeling je určitě dobrá volba pro citlivou pokožku. Lze jej lze zvolit i v případě, kdy jste nejprve jako peeling použili sůl a pak jste zjistili, že je pokožka poškrábaná. Cukr ve formě peelingu také dobře hydratuje vaši pokožku, protože se používá v kombinaci s olejem a aromatickými esenciálními oleji, používá se například levandule, růže, pelargónie nebo grapefruit. Vzhledem k tomu, že cukrový peeling není tak abrazivní jako sůl, nemusí být ošetření pleti po peelingu tak důkladné.
Cukrový peeling v kosmetickém salonu obvykle probíhá v pokoji se sprchou, většinou v lázních. Celá procedura se provádí na masážním stole pokrytém ručníkem. Lehnete si na břicho a terapeut vtírá směs cukru, oleje a aromatických látek do kůže, obvykle se začíná zády. Pak se můžete otočit a terapeut pokračuje v peelingu. Když je peeling hotov, terapeut místnost opustí a vy se můžete jít do sprchy opláchnout. Nepoužívejte sprchový gel, je dobré, aby olej a aromatické látky zůstaly na kůži. Po peelingu následuje zábal, často z mořských řas nebo bahenní. Můžete také kombinovat cukrový peeling s masáží. Peeling by se měl provést jako první, protože stimuluje, zatímco masáž vás uklidní. Můžete si také vytvořit svůj vlastní cukrový peeling doma – smíchejte mandlový olej, cukr a několik kapek esenciálního oleje vysoké kvality.
V naší poradně s názvem DOMÁCÍ VÝROBA RUMU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Majka.
Neznáte někdo recept na domácí výrobu Rumu?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Náš domácí Český rum tuzemák se vyráběl a dosud vyrábí z jemného konzumního lihu, vody a tresti z kyseliny mravenčí. Jde vlastně o dochucený jemný líh rumovou esencí - trestí z kyseliny mravenčí. Jemný konzumní líh pro domácí rum musí být vyroben z melasy nebo z obilí a je na to třeba při jeho nákupu dát pozor! Z brambor, jak je ve společnosti hojně rozšířeno, se rum ani líh nevyrábí. Jemný konzumní líh 80% jde koupit běžně v internetových obchodech, anebo ho lze pořídit vlastní výrobou domácí pálenky z melasy nebo obilí. Kyselina mravenčí, respektive její tresť se dá koupit běžně v supermarketu, jako rumová esence v malé hnědé lahvičce. Jedna taková malá lahvička stačí na ochucení asi 300 ml jemného lihu. Síla domácího rumu se pak dotvoří přidáním pitné vody. Při použití jemného 80% lihu se domácí rum zředí 1 díl ochuceného domácího rumu, ku dvěma dílům vody. Rychlé levné a chytré! :-)
DIY peeling funguje na principu obrušování mrtvých buněk kůže. Poškozená část zmizí, což dovolí pokožce, aby se zregenerovala a byla zase zdravá a zářivá. Kromě toho, že jde o velmi účinný peeling, patří mezi jeho plusy i jednoduchost a snadnost přípravy.
Kávovýpeeling patří mezi horké favority. S mletou kávou se pracuje o mnoho líp než s cukrem nebo solí. Už jenom proto, že se při nanášení nerozpouští a také následné oplachování je o dost příjemnější. Smíchejte dohromady: ¼ šálku mleté kávy, ¼ šálku hnědého cukru, 2 lžíce libovolného druhu oleje, 3 kapsle vitamínu E. Pleť jemně drhněte alespoň po dobu 15 sekund. Následně opláchněte teplou vodou.
Dle recenzí je tento peeling opravdu účinný, a navíc levný.
Ve svém příspěvku SKOŘICOVÝ KRÉM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mat.
Souhlasím, na celulitidu je třeba jít komplexně, je třeba upravit celou životosprávu, ale jsou prostředky, které proti celulitidě mohou pomoci. Já doporučuji skořicový olej, resp. skořicový krém pro skořicové zábaly a lymfodrenáž. Skořicový krém zakoupíte např. zde: https://www.siladoteku.cz/s… Je vhodný i pro domácí použití, seženete tam i balení, které vystačí na celou kúru, vyjde podstatně levněji než skořicové zábaly v salónech a efekt je stejný.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Pomocí účinných krémů, které aplikujete formou masáže do pokožky, můžete celulitidu výrazně utlumit a zneviditelnit. Nejznámější jsou skořicové kúry.
Skořicových gelů seženete hodně a za rozumné peníze a opravdu je ten zahřívací efekt cítit, dokonce více než u speciálních gelů a krémů na celulitidu. U skořice si však musíte dávat pozor na negativní účinky sluníčka, které může následně způsobit vysušování pokožky a ztrátu elasticity.
Skořicové silice v emulzích a gelech, které jsou určeny pro zahřátí svalů, pomáhají prohřát pokožku, rozšířit cévy a například před aerobní aktivitou je jejich aplikace úplně ideální. Jen je potřeba myslet na to, že skořice může u citlivějších osob pokožku až příliš dráždit, alergizovat, zkuste ji tedy poprvé raději jen na malém kousku kůže. Aplikace v oblasti břicha působí obvykle dráždivě, ale nohy, hýždě, lýtka i paže bývají v pořádku.
Ve svém příspěvku VLASY CERNY PEPR se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Levandule7777@seznam.cz .
chtel bych poradit jak udelat maskku z pepre dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamila.
Čau Milane, já si dělám masku z pepře často a jsem velmi spokojená s jejími účinky. Dá se aplikovat jak na pleť tak i do vlasů.
Jak se dělá maska z pepře?
Budeš potřebovat: 1 menší salátovou okurku, 1 kysanou smetanu, 20 zrnek černého pepře, dvě kapsle vitamínu E 400mg.
Postup výroby:
Nejdříve si v hmoždíři roztluč zrnka černého pepře na kousky velké maximálně 0,2 mm. Pak do hmoždíře přidej i kapsle vitamínu E a roztluč je taky. Okurku omyj a nastrouhej ji na jemném struhadle. Smíchej to se smetanou a nakonec přidej roztlučený černý pepř s vitamínem. Promíchej a dej to zchladit do lednice - asi tak na půl dne.
Aplikace masky z černého pepře:
Vychlazenou masku z černého pepře si nanes na obličej a do vlasů a jemně si to s tou směsí jako by drhni - říká se tomu pílink (peeling). Dělej to tak dlouho, jak tě to bude bavit. Po skončení si pleť i vlasy jemně opláchni čistou vodou a jemně osuš ručníkem. Úplně nejlepší je před aplikací nechat celou hlavu prohřát buď na sluníčku a nebo před červenou infra lampou a to tak dlouho, než se pokožka trochu opotí. Pak teprve aplikovat tuto masku.
Účinky masky z černého pepře:
Černý pepř je v čínské medicíně považován za prohřívač a významný dezinfikátor. Bude tedy prohřívat naši pokožku. Slupky roztlučených semínek pak poslouží jako peeling a zdroj drahocených minerálů. Oproti tomu vychlazená okurka společně se zakysanou smetanou bude toto vyhřátí regulovat a obohatí naši pleť potřebnými tuky a minerály a společně s přírodním vitamínem C a E ji doplní také o důležité antioxidanty. Celkově se dá říci, že tato maska osvěží pleť, stáhne póry a prokrví vlasovou pokožku, čímž napomůže lepšímu růstu vlasů. Šla by použít opatrně i na akné.
Mechanický peeling: tento typ funguje na principu brusných částic, které se rozpustí v krému nebo pastě, nanesou na kůži a poté se začne pokožka třít. Tyto typy peelingu jsou vyráběny nejen jako kosmetické výrobky, ale mohou být snadno vyrobeny i doma. Jednoduchým receptem je například směs medu s tvarohem a cukrem, tato směs se vmasíruje do kůže a následně omyje. Čím více cukru se použije, tím větší bude efekt peelingu. Podle doporučení dermatologů může být jemný mechanický peeling aplikován jednou týdně.
Chemický peeling: základem jsou kyseliny, které odstraňují odumřelé buňky z buněčných struktur. Kyseliny jsou přidávány do krémů nebo gelů a jsou nabízeny jako chemické peelingy. Chemické peelingy obsahují ovocné kyseliny, například glykolovou, jablečnou, vinnou, citrónovou, pyrohroznovou a salicylovou (kyseliny do 40 %), dermatologové používají produkty, které mají 70% obsah kyseliny. Nevýhodou prodávaných produktů je, že by musely obsahovat o 10 % kyseliny více, než je povoleno, aby se dostavil viditelný efekt. V takovém případě se již jedná o kosmetické produkty (léky), které jsou pouze na předpis a musí být používány pod dohledem dermatologa. Čím vyšší je koncentrace kyseliny, tím hlouběji se dostane, ale na druhou stranu je tento účinek agresivní. Pokud budete chtít používat vyšší dávky ovocných kyselin, tak jen pod dermatologickým dohledem.
Biologický peeling: obsahuje enzymy tuku a bílkovin, které štěpí tmelící látky v kůži a dojde tak ke snadnému odloučení starých buněk. Biologický peeling je k pokožce šetrnější.
Ve svém příspěvku PEELING se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Krasavka.
Dámy, jednoznačně doporučuji peeling od NevO Dead Sea Spa. Obsahuje minerály z Mrtvého moře, pleť je po něm nádherně hladká, sametově hebká a vyživená.
Navíc je teď v akci za sníženou cenu - https://nevo-spa.com/cs/obc…
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Odumřelé buňky kůže způsobují matnou a bezbarvou pleť. Peeling je určen pro všechny typy pleti. Chemický peeling odstraňuje odumřelé kožní buňky bez podráždění pokožky a stimuluje krevní oběh. Drobné syntetické kuličky nebo granule z přírodně drcených meruňkových pecek, otrub nebo mořského písku působí jako velmi jemný smirkový papír. Jako mechanický peeling se používají například solné krystaly, krystaly cukru, drátěnky a tuhé kartáče či abrazivní částice všeho druhu (jíl, písek, plastové částice).
V naší poradně s názvem STARECKE SKVRNY A KYSELINA MRAVENCI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Astina.
dobry den.muze mi nekdo poradit co na starecke skvrny na hrbetu ruky.co kyselina mravenc?Dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Astino a Majko, kyselina mravenčí se používá při výrobě rumu, jako rumové aroma, ale v kosmetice o jejím použítí nevím. Nicméně aplikací jiné kyseliny na pokožku, kyseliny glykolové se skutečně dají vybělit i stařecké skvrny. Tento proces se jmenuje exfoliace pleti nebo také chemický peeling. Tento chemický peeling dokáže v některých případech pomoci s vybělením i stařecké skvrny na hřbetu ruky. Po absolvování exfoliace může být ještě použíta diamantová mikrodermabraze, která pokožku také výrazně omlazuje a zesvětluje pigmentové skvrny. Co je ale nejdůležitější v boji proti stařeckým skvrnám na rukách, je chránit pokožku hřbetu ruky před sluncem, aby se neopalovala! Na to jsou dobré rukavice a krémy s vysokým UV faktorem.
Ingredience: 1 sáček přírodní želatiny, 50 gramů umleté levnější kávy, 200 a 300 ml vody, špetka soli, potravinářská fólie
Postup: Ze sáčku s želatinou odeberte jednu kávovou lžičku prášku a nechte rozpouštět 10 minut v 300 ml vlažné vody. Pak přidejte špetku soli a 10 až 20 minut povařte. Po uvaření nechejte zchladnout asi na 40 °C, čímž hmota zhoustne. Pro přípravu extraktu z kávy smíchejte mletou kávu a 200 ml vařící vody. Vznikne tmavá kašovitá hmota s hnědou pěnou nahoře. Míchejte až do zchladnutí také na 40 °C. Ve finále obě hmoty smíchejte dohromady a pomocí mixéru na nejnižší otáčky vše dokonale vymíchejte do kompaktní emulze, která je podobná například hustému sprchovému gelu. Kávový zábal je hotov a připraven k aplikaci.
Aplikace: Kofeinovou emulzi nechejte zchladnout na 37 °C a poté ji začněte nanášet na problémové partie nohou, hýždí nebo paží. Kávový zábal s želatinou se musí nanášet právě při této teplotě, protože želatina má svůj přirozený chladivý účinek, podobně jako například kafr, a studená emulze by nebyla příliš příjemná. Teplo z emulze také napomůže zrychlení podkožního krevního oběhu a celé ozdravné kúře. Až budete mít pokryta všechna místa postižená celulitidou, tak přes emulzi přetáhněte potravinářskou igelitovou fólii. A to proto, aby se emulze následujících 30 minut z těla neodpařila/neuschla, nebo jste si ji nesetřeli oblečením. Přes igelitovou fólii si pak natáhněte legíny, nebo v případě paží termoprádlo, aby se udržely ošetřované partie v teple a mohlo tak probíhat spalování tuků. Celý proces podpořte masírováním pomocí rukavice nebo kartáče.
Jedna rychlovka: Použijte tělový krém nebo olej, který máte zrovna po ruce, a přidejte do něj 2 lžičky mleté kávy. Hotovou masku naneste na místa postižená celulitidou a chvíli jemně masírujte. Poté můžete nechat 15 minut působit a opláchnout, případně jen setřít vlhkým ubrouskem. Zásluhou kávy a masáže dojde k příjemnému prokrvení a prohřátí kůže.
Ve svém příspěvku JÍDELNÍČEK PŘI OČISTĚ ORGANISMU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Anna.
bolí mě stále loket a u kyčle trochanter
chtěla bych se očistit ,abymě to nebolelo,když
mi řekla lékařka, že mám zánětto je v tom trochanteru,
Nechci tablety a tvrdé diety.Děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Thea.
Nemusíš žádnou tvrdou dietu. Stačí několikahodinový postup, vyplatí se najít si na něj jednou-dvakrát do roka čas. Buď kávový klystýr nebo očistu jater olivovým olejem a citronovou šťávou (www.detoxikuj.netstranky.cz). Je i lepší zábava, ale stojí to za to. Určitě lepší, než pilulky nebo procedury ve špitále.
Na trhu je celá řada rukavic, které jsou vhodné na celulitidu. Zde si je můžete prohlédnout.
Masáž proti celulitidě se provádí nejčastěji na hýždích a stehnech za účelem vypuzení lymfatické tekutiny z fibrotického (zvláknělého) podkoží. Vychází v podstatě z lymfatické masáže, ale je navíc obohacena o speciální anticelulitidové hmaty. Při této masáži jde o středně silné hlazení, jen někdy vzniká pocit štípání.
Masáž pomocí masážní rukavice provádějte tak, že budete roztírat krém proti celulitidě v kruzích proti směru hodinových ručiček. Přípravky proti celulitidě většinou obsahují přídavek z mořských řas, neboť obsahují aminokyseliny, minerální soli a vitaminy, které účinně pohlcují škodlivé produkty metabolismu. Nelze však očekávat, že si natřete krémem postižené partie a rázem bude po problému. Tyto přípravky mohou prospět pouze v kombinaci se všemi postupy, jako je jídelníček, cvičení, masáže.
Ve svém příspěvku DOMÁCÍ VÝROBKY Z ALOE VERA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milča.
Jako jeden z receptů na domácí výrobek z aloe vera je domácí tinktura na záněty a bolesti pohybového aparátu. Domácí tinkturu z Aloe Vera připravíme z Francovky, Acylpyrinu a tří listů aloe vera. Budeme potřebovat dvě lahvičky Alpy, 20 Acylpyrinů, a tři větší listy aloe vera. Do sklenice nalijeme Alpu, ve které rozpustíme Acylpyrin a přidáme do ní na malé kostičky nakrájené listy čerstvé Aloe vera. Celé to uzavřeme a necháme týden ve stínu luhovat. Pak se vzniklou tekutinou promazáváme bolestivé klouby a svaly. Zabírá to skvěle.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Pokud máte na nohou zarostlé chloupky a suchou pokožku, udělejte si před depilací peeling. Pak použijte gel na holení nebo nějaký hydratační sprchový gel. Po každém holení navíc preventivně namažte gel proti zarůstání chloupků.
Recept na peeling na nohy před holením: Budete potřebovat 1,5 lžíce kokosového oleje, hrst soli, strouhaný kokos a chia semínka. Kokosový olej rozmíchejte se solí, přidejte kokos a semínka, až vznikne požadovaná konzistence, aplikujte směs na nohy. Tento peeling stačí setřít ručníkem, nicméně pokud chcete, můžete jej i opláchnout.
V naší poradně s názvem KOENZYM A ELKARNITIN DOPLNEK STRAVY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Valerie.
cvičím denně 50 min na orbitreku a beru elkarnitin, má váha jde pomalu dolu, co bych měla ještě si zakoupit v lékárně?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Já bych zkusil vzít před cvičením nějaký povzbuzovák a spalovač tuků s kofeinem. Jako nejlepší fatburner se zatím jeví Lipo 6X od firmy Nutrend. A k tomu ještě před a po cvičení vezměne po každé jednu dávku BCAA. BCAA vám doplní potřebné 4 nejdůležitější amynokyseliny, které vám dodají chuť a sílu ke cvičení. Lipo 6x zase rozproudí krevní oběh na rychlejší obrátky a ohřeje tělo na vyšší teplotu. Toto všechno vám pomůže k ještě lepším výsledkům.
Důležité je nesledovat jen ubývající váhu, ale spíše vnímat pocit ze svého pěkně se formujícího se těla. Cvičením na Orbitracku totiž mohutní nohy a hýždě, protože v nich dochází k námze. Ty se pak obalují svalstvem a to váží více než tuk, takže váha nemusí jít rychle dolů, ale přesto tuky mizí. Svalová hmota, na rozdíl od tuku, je tuhá, drží tvar a vypíná pokožku a tím omezuje celulitidu.
Dobré by bylo při vašem cvičení zapojit i další svalové partie, jako například břišní svaly, prsní svaly, zádové svaly a svaly horních končetin. Pamatujte si, že jen s vyrovnaným tréninkem budete rovnoměrná a krásná.
Chemický peeling je neinvazivní metoda vnější vrstvy pokožky, která se požívá k projasnění, pročištění, omlazení pleti, vyhlazení jemných vrásek, zjemnění hlubokých vrásek, k redukci a zmenšení rozšířených pórů, k regeneraci pokožky poškozené sluncem, zesvětlení až odstranění zpigmentovaných jizviček, k podpoře hydratace kůže. Aplikuje se za účelem zlepšení stavu pleti. Celá aplikace trvá cca 45 minut včetně masky a používá se při ní peelingová směs různých chemických látek, nejčastěji ovocných kyselin – glycolic, lactic, mandelic, salicylic, různé koncentrace 15%, 30%, 45% a 50%. Při ošetření chemickým peelingem se nanese směs pomocí štětečku na obličej. Samotná regenerace pleti je pozorovatelná bezprostředně po zákroku. Chemický peeling pozitivně působí i na akné a mastnou pokožku. Chemický peeling je vhodný pro všechny, kteří očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti. Po ošetření chemickým peelingem je nezbytné se vyvarovat slunečnímu záření a použití krému s vysokým faktorem ochrany. Chemický peeling není vhodný aplikovat v těhotenství, těsně po operaci, v horečnatých stavech, při akutním herpesu, při vysoce podrážděné či zanícené pokožce, při popálené pleti, u řezné rány a u osob s rakovinou kůže.
Domácípeeling je prakticky pedikúra nohou. Pod názvem pedikúra se skrývá označení péče o nohy. Jde o službu velmi tradiční a starou, neboť důkazy o ní jsou již ze starověkého Egypta. Pedikúra poskytuje speciální koupele, změkčování kůže, nanášení masek, masáže, upravování, lakování, stříhání a broušení nehtů na nohou. Je možné provádět i speciální úkony jako uvolňování zarostlých nehtů, obrušování ztvrdlé kůže pat a nehtů. Pedikúra zahrnuje i depilaci nohou. Nejrozšířenější je mokrá pedikúra. Připravit nohy na pedikúru představuje namočení nohou do roztoku vody a léčivé soli. Následně je zrohovatělá kůže odstraněna skalpelem, pemzou a pilníkem. Samozřejmostí je ostříhání přerostlé kůžičky u nehtových lůžek. Pro finální úpravu lze použít přístrojovou brusku nebo speciální peeling. Nakonec se do plosek nohou zapracovává zvláčňující a reparační krém a provádí se krátká masáž.