Téma

DOMACI MASKA PROTI VYPADAVANI VLASU


Masky pro mastné vlasy

Domácí maska s jahodami

Jahodami lze redukovat produkci mazu, pomáhají k odstranění přebytečného oleje z vlasů. Jahody jsou bohaté na vitamín C, který je nezbytný pro zdraví vlasů. Tuto masku můžete vyrobit jen z jahod nebo je možno přidat další ingredience podle volby. Maska by se měla nechat působit po dobu 10 minut.

Domácí maska s bílkem a citronovou šťávou

Jedná se o jednoduchou domácí masku na vlasy. Postačí jeden vaječný bílek, polévková lžíce soli a šťáva z jednoho citronu. Tuto směs zamícháme a naneseme na pokožku hlavy. Měla by se nechat působit po dobu 30 minut a následně opláchnout vlažnou vodou. Nakonec se doporučuje umýt vlasy šamponem a následně ošetřit kondicionérem.

Domácí maska s modrým nebo zeleným jílem

Zelený nebo modrý jíl je velkou devízou, která může být použita pro výrobu domácí vlasové masky proti mastným vlasům. Tato maska vede k odstranění odumřelých kožních buněk z pokožky hlavy a zároveň odstraňuje veškerý nadbytečný maz. Tento jíl je k dostání v prášku, proto se není čeho bát. K výrobě se používá modrý nebo zelený jíl smíchaný s vodou. Tato maska se aplikuje na vlasy a nechá působit po dobu 10 až 15 minut. Poté se umyje šamponem a kondicionérem.

Domácí maska s hlínou a vaječnými žloutky

Opět bude zapotřebí modrý nebo zelený jíl. Jíly obsahují velké množství minerálních látek a také oxid křemičitý, který podporuje růst vlasů a má příznivý vliv na pokožku hlavy. Dalo by se říci, že všechny typy jílu mají absorpční vlastnosti. K výrobě se smíchá jíl se žloutkem a vodou. Masku naneste na pokožku hlavy a nechejte působit po dobu 30 minut. Poté vlasy opláchněte a umyjte šamponem a kondicionérem.

Domácí maska s jogurtem

K výrobě postačí obyčejný jogurt a jedlá soda. Z těchto ingrediencí vytvořte směs. Můžete rovněž přidat citronovou šťávu nebo vyšlehané vaječné bílky. Tato maska by se měla používat na vlasy jednou týdně, a to po dobu 30 až 40 minut. Po zábalu se vlasy opláchnou a omyjí.

Domácí maska s vaječným bílkem a solí

Postačí vaječný bílek a trocha soli. Přidá se citronová šťáva a vše se dobře promíchá. Poté se maska aplikuje na pokožku hlavy a jemně masíruje. Nechá se působit po dobu 30 minut, pak se opláchne vlažnou vodou. Velmi vhodné je i umytí vlasů šamponem. Nedoporučuje se používání domácích masek, pokud máte pokožku na hlavě podrážděnou nebo poškrábanou, protože tato maska obsahuje sůl, která by vás mohla pálit a způsobit jiné nepříjemné pocity.

Domácí maska s medem, citronem a aloe vera

Smíchejte jednu polévkovou lžíci citronové šťávy se lžící medu a gelu aloe vera. Můžete přidat i vaječný žloutek. Vše důkladně promíchejte a naneste na pokožku hlavy. Nechte masku působit po dobu 20 minut a pak opláchněte vlažnou vodou. Po opláchnutí vlasy umyjte šamponem a ošetřete kondicionérem.

Zdroj: článek Domácí masky pro mastné vlasy

Poradna

V naší poradně s názvem BARVENÍ VLASŮ NA MODRO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dana.

Dobrý den, dcera (hnědovláska) si chce obarvit vlasy na modro. Znamená to nejprve odbarvení na platinovou blond a pak tu modrou. Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Špatné vítány také, alespoň jí to dám přečíst a třeba jí to pustí.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Čau Dani, jsi skvělá máma, když se takhle preventivně zajímáš o to, jak si má tvoje dcera nabarvit vlasy na modro. :-) Je fajn, když je mezi matkou a dcerou fungující kamarádský vztah.
Teď k tomu barvení. Při barvení tmavých vlasů je třeba skutečně nejdříve stáhnout jejich barvu nějakou barvou na vlasy, která odbarvuje na blond. Při odbarvování vlasů postupujte podle návodu, který je u přípravku přiložen a nepřekračujte maximální dobu působení chemie na vlasech. Po tomto odbarvení dosáhnete podkladového odstínu, který umožní dosáhnout temnou ale sytou modrou barvu. Pokud byste chtěli mít vlasy zářivě modré, tak bude potřeba odbarvení ještě jednou opakovat. Takže zářivé modré vlasy budou vyžadovat dvě balení odbarvovací barvy na vlasy. Mezi odbarvováním nechte vždy přestávku alespoň 2 hodiny, aby mohly vlasy pěkně proschnout. Proschlé vlasy pak lépe vztřebávají další barvu. Mezi barveními nedávejte na vlasy žádnou péči, žádný kondicionér! Kondicionér nebo maska by vlasy zalepily a zkazily by následné barvení na modro.
Po nabarvení modrou barvou vlasy ošetřete jedním balíčkem následné péče po barvení vlasů nebo kondicionérem na barvené vlasy. Zbylé balíčky následné péče o vlasy po barvení, které byly součástí barvy na vlasy, postupně vypotřebujte po každém mytí modrých vlasů.
Modrá barva se bude postupně z vlasů smývat a bude také šísovat na sluníčku. Zároveň jí nesmírně bude ohrožovat chlorovaná voda například v bazánu ale i voda z vodovodu bývá chlorovaná. Chlorovaná voda může postupně změnit modrou barvu do ošklivě zelené anebo třeba i jiné :-(.
Je třeba respektovat skutečnost, že barvení vlasů je nebezpečný proces, který by se měl raději pčenechat odborníkům v kadeřnictví. Vlasy se touto barvící procedůrou v každém případě změní. Po takovém barvení se významě sníží životnost vlasů, které se ve zvýšeném počtu začnou postupem času odlamovat, pokud ještě dříve nevypadnou. S těmito následky je třeba po takovém barvení počítat a věnovat vlasům zvýšenou péči. Po barvení je, jako následná péče, dobrá maska na barvené vlasy, kde je jen rozmýchaný olivový olej a žloutek. Tahle maska na barvené vlasy totiž nezmění barevný odstín obarvených vlasů a přesto je vyživí.
Držím palce, ať se obarvení povede a dcera bude moci být za modrou hvězdu! Napište sem pak, jak to celé dopadlo.

Zdroj: příběh Barvení vlasů na modro

Masky pro krátké vlasy

Maska pro všechny typy vlasů

Snad nejčastěji se na výrobu masky na všechny typy vlasů doporučují vajíčka, zejména pak žloutky, které jsou bohaté na tuky a bílkoviny a mají vynikající přirozené hydratační vlastnosti.

Pro normální vlasy by měla být použita celá vejce, ale závisí na stavu vlasů. Bílky se používají k ošetření mastných vlasů. Naopak žloutky se používají pro hydrataci suchých a lámavých vlasů. K výrobě použijte ½ šálku vaječné směsi. Tato směs se používá na vlhké vlasy. Maska z vajec by se měla nechat působit po dobu 20 minut a poté opláchnout studenou vodou, aby nedošlo k zahřátí vajec, protože by bylo jejich odstraňování horší. Nakonec se vlasy důkladně omyjí šamponem. Maska z vajec by se měla aplikovat jen jednou měsíčně, zejména maska ze žloutků. Kdežto maska z bílků se může použít i dvakrát za měsíc.

Maska pro jemné vlasy

Pokud chcete zlepšit stav jemných vlasů, ideálním nástrojem k tomu je pivo. Tento kvašený nápoj obsahuje šetrnou dávku kvasnic, které jsou ideální pro unavené vlasy.

Smíchejte ½ šálku piva a jednu lžičku oleje (slunečnicový nebo řepkový) a syrové vejce. Tuto směs naneste na čisté a vlhké vlasy. Masku nechte působit po dobu 15 minut a pak ji opláchněte studenou vodou. Pivo můžete aplikovat na vlasy i pomocí rozprašovače, zejména na suché vlasy. Při vypařování piva totiž zůstává ve vlasech jen protein, který posiluje strukturu vlasů. Tato maska může být používaná obden.

Maska pro mastné vlasy

Maska pro mastné vlasy se vyrábí z kukuřičné mouky nebo škrobu. Jedná se o levný způsob, jak odstranit maz z vlasů.

K výrobě postačí lžíce kukuřičné mouky nebo škrobu, sůl nebo pepř. Touto směsí si pak posypte vlasy a nechte působit po dobu 10 minut. Po uplynutí této doby prášek vyčešte hřebenem. Masku můžete aplikovat každý druhý den.

Maska pro namáhané vlasy

Tato maska se vyrábí z jedlé sody. Hydrogenuhličitan sodný odstraňuje z vlasů veškeré kyseliny.

Smíchejte jednu až dvě lžíce jedlé sody s malým množstvím vody. Z ingrediencí vytvořte hustou směs. Tuto směs vmasírujte do vlhkých vlasů a nechte ji působit po dobu 15 minut. Poté vše opláchněte vodou a nakonec vlasy omyjte šamponem. Tato maska by se měla používat každé dva týdny.

Zdroj: článek Účesy pro krátké vlasy

Poradna

V naší poradně s názvem VYPADAVANI VLASU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Andrea.

Chtěla bych se zeptat. Vypadávají mi vlasy vůbec je jinak nenamáhám nežehlím je ani nestahuju do gumyčky a ani nedržím žádne diety ani nebarvím ale před rokem a půl jsem měl velký stres ale mslím si že od toho je to už dlouhá doba může to být stále od too ?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Vypadávání vlasů a stres jsou dva nerozluční přátelé. Proces vypadávání vlasů trvá nějakou dobu od svého počátku a u tebe to může být právě doba půl roku. Recept proti tvému vypadávání vlasů tedy bude, vyvarovat se opakování podobných stresových situací, zařadit do své stravy některý z moderních doplňků na podporu růstu vlasů, například tento: http://www.neobotanics.cz/h…. Také začni jíst hodně bílkovin, nejlepší na skvělý růst vlasů je dát si před spaním proteinový koktejl z hydrolizované sysrovátky každý večer. Tímto postupem se dostanou tvoje vlasy do normálu za podobnou dobu, jako došlo k jejich vypadávání, tedy do půli roku. Když tak napiš, jaké máš pokroky a výsledky.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Vypadavani vlasu

Složení přípravku FulFix

Pupečník asijský

Pupečník asijský (Centella asiatica) je malá bylina, která roste jen asi na 3 nebo 4 místech na světě a má v medicíně desítky různých využití. Pupečník asijský je pro své úžasné terapeutické schopnosti běžně používaný v ájurvedické medicíně a v tradiční čínské medicíně. Rostlina má bohatý obsah vitamínů A, B a G, zároveň je skvělým zdrojem hořčíku a vitamínu K. Pokud bychom jí měli přidělit nějakou přezdívku, dalo by se jí říkat magická bylina. Pokud výtažek z pupečníku asijského nanesete do vlasů, dojde k opravdu výraznému prokrvení vlasových cibulek a kožních buněk, což vede k masivní stimulaci růstu vlasů. Díky svým téměř magickým schopnostem při urychlování syntézy kolagenu zabraňuje pupečník asijský vzniku zánětů v samotných kožních cibulkách – právě záněty totiž představují hlavní příčinu plešatění. V poslední době probíhají rozsáhlé výzkumy této magické byliny, aby vědci lépe porozuměli skutečnému potenciálu této úžasné složky.

Che Šou Wu

Jedná se o extrémně vzácnou čínskou bylinu známou také jako „lék na všechny neduhy“. Obsahuje množství antioxidantů a léčivých látek. Velké množství publikovaných klinických testů na lidech již podpořilo oprávněnost používání výtažku z rostliny Che Šou Wu v tradiční medicíně při léčbě plešatění a podpoře růstu vlasů. Podle výsledků klinických testů začaly více než 93 % lidí, kteří trpěli vypadáváním vlasů, do 2 měsíců od zahájení nanášení výtažku z rostliny Che Šou Wu na vlasovou pokožku vlasy opět růst.

Serenoa plazivá

Serenoa plazivá byla oblíbeným tradičním lékem používaným americkými Indiány při léčbě různých zdravotních potíží, které současná medicína považuje za neléčitelné. Plody rostliny byly prastarými kmeny již před několika stoletími používány k léčení plešatění a vypadávání vlasů. Když je výtažek ze serenoy plazivé nanesen na kořínky vlasů, zabraňuje hormonu testosteronu v přeměně na jiný hormon zvaný dihydrotestosteron (DHT) – ten je hlavním spouštěčem řídnutí vlasů a v konečném důsledku působí i plešatost. Existuje 11 klinických studií, které prokazují, že serenoa plazivá skutečně přispívá k růstu vlasů a zastavuje vypadávání vlasů a pokračující plešatění.

Hořčík

Laboratorní údaje prokazují, že hořčík omezuje zánětlivé procesy, které přispívají k vypadávání vlasů.

Hořčík je nesmírně důležitý minerál, bez něhož nemů

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek FulFix

Poradna

V naší poradně s názvem MASKA NA OBLIČEJ NA OMLAZENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Draaahomira.

je mě 62 let, potřebovala bych nějakou masku na unavenou plet,prosím poradte

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Čau Drahuš, unavená a zralá pleť vyžaduje živiny z avokáda, medu, citronu a jogurtu. Postavila jsem pro tebe tuhle masku z medu, kterou používej jednou až dvakrát do týdne, jak tě to bude bavit :-)

Maska avokádo, med, jogurt, citron a zralá peť

Pleťová maska z medu - budete potřebovat:
1 lžičku medu,
1/2 zralého avokáda,
1 lžičku vymačkané citronové šťávy,
1 lžičku bílého jogurtu.

Postup na výrobu pleťové masky pro zralou pleť z avokáda, medu, citronu a jogurtu:
Zralé avokádo rozřízněte na půl a vydlabejte zelenou máslovou dužinu ze slupky a v misce ji rozmělněte na zelenou kašičku. Pak k avokádu přidejte med a citronovou šťávu, dobře promíchejte a pak na konec přidejte jogurt.

Maska z medu a z avokáda na zralu pleť - použití:
Hned, jak to budete mít smíchané, tak to naneste na vyčištěnou pokožku obličeje a nechte působit 20 - 30 minut - relaxujte :-). Pak masku z avokáda na zralou pleť smyjte studenou vodou a jemně osušte ručníkem.

Maska z avokáda, medu, jogurtu a citrónu je velmi výživná s výrazně regeneračním účinkem na zralou a také suchou pleť. Maska na zralou pleť navrací kůži pružnost a svěžest a dodá jí i velké množství výživných a hydratačních látek, které zralá pleť často nemá a potřebuje je ke svému svěžímu vzhledu.

Zdroj: příběh Maska na obličej na omlazení

Léky na rychlejší růst vlasů

Kérastase Stimuliste

Kérastase Specifique Stimuliste Kérastase STIMULISTE je první nutri-energetická denní péče proti vypadávání vlasů. Laboratoře Recherche Avancée L'Oréal vyvinuly nový přípravek proti vypadávání vlasů určený k dennímu použití. Jeho složení, které je obohaceno o aminexil, arginin, vitamín PP a Gluco-Lipide GL, podporuje hustotu vlasů a omezuje míru jejich padání. Podporuje vstřebávání a výměnu živin a stimuluje zdravý růst vlasů. Pomáhá posílit vlasové vlákno, dodává mu stavební hmotu, a zlepšuje tak hustotu zjemnělých vlasů. Přípravek se snadno nanáší a umožňuje ideální rozmístění aktivních látek. Vlasy jsou po něm hustší, vyživené od kořínků ke konečkům. Vlasové vlákno je posíleno a jeho životní cyklus prodloužen. Přípravek má okamžitý osvěžující účinek. Nelepí ani nezatěžuje vlasy. Při použití přípravek aplikujte na suché nebo na umyté a ručníkem osušené vlasy. Přibližte maximálně hrot aplikátoru až k vlasovému kořínku a stlačte (přibližně 10 stlačení pro celou vlasovou pokožku). Pečlivě vmasírujte. Neoplachujte a pokračujte v úpravě účesu jako obvykle. Používejte takto každý den po celý rok nebo mezi obdobími zvýšeného vypadání vlasů, tedy na jaře a na podzim.

Tady je možné zakoupit lék Kérastase Stimuliste.

L Aminexil

L´Oreal Paris Expert Aminexil Advanced Kúra proti padání vlasů. Dvojí účinnost nutričního programu pro řídnoucí vlasy. Obsahuje koncentraci omega-6 nutričního komplexu. Pomáhá chránit a hydratovat vlasy od kořínků až ke konečkům. Exkluzivní složka aminexil přispěje ke zhoustnutí vašich vlasů, což je klinicky prokázáno, stejně jako to, že bojuje proti řídnutí vlasů. Pro plnější a zdravější vlasy používejte tak, že na suché nebo omyté a ručníkem vysušené vlasy naneste přípravek, poté vlasy lehce masírujte po dobu 1 minuty. Není třeba oplachovat. Používejte jednou denně po dobu 6 týdnů, nebo 3krát týdně po dobu 8 týdnů (intenzivnější kúra).

Zde je možné zakoupit lék L Aminexil.

Biosil Plus

Biotin přispívá k udržení normálního stavu vlasů, pokožky a sliznic. Zinek přispívá k udržení normálního stavu nehtů, vlasů a pokožky. Dále se zinek podílí na procesu dělení buněk, přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a k udržení normální funkce imunitního systému. Kyselina pantothenová (ve formě pantothenátu vápenatého) přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Tady je možné zakoupit lék Biosil Plus.

Biohar

BIOHA

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Léky na vlasy

Poradna

V naší poradně s názvem LÉČBA VYPADAVÁNÍ VLASŮ LEJZREM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Radomír.

Na tuto svou otázku jsem nenašel odpověď.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Odpověď jste nenašel asi proto, že žádná léčba vypadávání vlasů pomocí lejzru není dostatečně účinná, aby mohla být veřejně zdokumentována. Vypadávání vlasů je záležitost chemických procesů uvnitř těla a zatím nebyla objevena žádná metoda, která by vypadávání zastavila a nebo dokonce obnovila růst vlasů.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Léčba vypadavání vlasů lejzrem

Vypadávání vlasů u žen

Vypadávání vlasů se nazývá alopecie. Jedná se o stav, kdy dochází ke ztrátě 60 % vlasů v určité oblasti. Existují různé formy vypadávání vlasů. Vypadávání vlasů může být způsobeno genetickými příčinami, které se projevují dlouhodobě, nebo akutně. Nejběžnější je androgenní alopecie (genetická ztráta vlasů), jedná se o geneticky předurčené vypadávání vlasů, které je způsobeno stárnutím a je závislé na rodinných predispozicích. Tyto změny jsou hormonálně řízeny, tak jak hormony u mužů způsobují růst vousů v určité oblasti, tak také dochází k růstu mazových žláz na hlavě. Proliferace (nadměrné tvoření) mazových žláz je spojena se ztrátou vlasů. Tato změna obvykle začíná mezi 30. až 40. rokem života. Objevuje se ve frontálních eminencích (na čele).

Vypadávání vlasů u žen související s hormonální činností je vzácnější, ale může se objevit. Toto vypadávání je slabší a je způsobeno selháním ženské produkce estrogenu. Vypadávání vlasů může též způsobit ovariální tumor nebo menopauza. Androgenní alopecie je u žen často spojena s růstem chlupů jako u mužů. Ženy pak zjišťují, že se jim objevují chlupy na nohou, prstech a v oblasti obličeje. Obyčejně dochází ke ztrátě vlasů na vršku hlavy, ale hustota vlasů v temporální (spánkové) a okcipitální (tylní) oblasti zůstává nezměněna. Vlasy u žen bývají velmi tenké, holá místa a plešatost se vyskytují jen ve vzácných případech. Tento jev postihuje téměř 40 % žen, a to přibližně od 50 let. V této době také dochází ke snížení produkce ženských pohlavních hormonů (estrogenů) v souvislosti s menopauzou, a může tak převažovat mužský pohlavní hormon (androgen).

U žen pak tyto androgeny zkracují životní cyklus jednotlivých vlasů. Fáze růstu vlasů klesne z 6 let na jeden rok. Mastné vlasy, lupy, ekzémy na hlavě nebo infekce mohou rovněž vyvolat androgenní alopecii, ale nebývají samotnou příčinou, tou může být stres, znečištění životního prostředí, působení chemikálií nebo podvýživa.

K androgenní alopecii může vést i užívání hormonální antikoncepce nebo lokálně podávaných přípravků s estrogenem.

Zdroj: článek Vypadávání vlasů u žen

Příběh

Ve svém příspěvku DOMÁCÍ MASKA Z RÝŽE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milena.

Vyhlazující pleťová maska z rýže a s japonským saké se jmenuje Planet Spa a je od Avonu.
Tato vyhlazující rýžová pleťová maska pro vyčištění, osvěžení, vyživení a pro hebkost pleti. Maska z rýže je vhodná pro všechny typy pleti.

Složení masky z rýže:
extrakt z rýže: vyživuje a zjemňuje pleť a vyhlazuje vrásky.
japonské saké: zanechává sametově hebkou pokožku bez vrásek.

Použití:
Aplikuje se na odlíčenou, čistou pleť jenom tenká vrstva vyhlazující masky. Nechá se působit po dobu cca 20 minut, až do úplného zaschnutí. Potom se opatrně sloupne. V případě potřeby dočistěte pleť čistícím tonikem, které běžně používáte. Poté naneste denní nebo noční krém. Používejte dle potřeby 1x týdně.

Obsah balení je 75 ml, stojí kolem 90 Kč a k dostání je běžně v internetových obchodech.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Domácí maska z rýže

Léčba vypadávání vlasů

Pokud vám začínají vypadávat vlasy, nákup a nošení tupé je jedním ze způsobů, jak je zakrýt a vytvořit iluzi hlavy plné vlasů.

Rozhodně to však není jediná možnost léčby, která je vám k dispozici. Od léků po chirurgické zákroky, jako je transplantace vlasů, existuje mnoho způsobů, jak zpomalit nebo zvrátit vypadávání vlasů a udržet si vlasy, když stárnete.

K léčbě mužské plešatosti je k dispozici několik léků. Ty fungují tak, že buď blokují hormon, který spouští mužskou plešatost, nebo stimulují vaše vlasové folikuly, aby rostly rychlejším a konzistentnějším tempem.

Finasterid

Prvním z těchto léků je Finasterid. Funguje tak, že blokuje dihydrotestosteron neboli DHT – androgenní hormon, který může poškodit vaše vlasové folikuly a zabránit jim ve vytváření nových vlasů.

Četné studie zjistily, že Finasterid je účinný při zastavení vypadávání vlasů z důvodu mužské plešatosti a stimuluje opětovný růst vlasů.

Například v jedné studii publikované v Journal of the American Academy of Dermatology [1] zaznamenala skupina více než 1200 mužů, kterým byl podáván Finasterid, více než 15procentní nárůst počtu vlasů na temeni hlavy v průběhu dvou let léčby.

V 10leté studii Finasteridu [2] provedené v Japonsku více než 99 procent mužů nezaznamenalo žádné další vypadávání vlasů, přičemž 91,5 procenta vykazovalo znatelné zlepšení vlasů.

Finasterid je lék na předpis, což znamená, že před jeho zakoupením a použitím budete muset mluvit s lékařem.

Minoxidil

Druhým lékem na vypadávání vlasů je Minoxidil. Na rozdíl od Finasteridu, který blokuje mužskou plešatost na hormonální úrovni, se Minoxidil aplikuje lokálně a stimuluje růst vlasů tím, že urychluje vstup vašich vlasových folikul do jejich anagenní (růstové) fáze.

Několik studií zjistilo, že Minoxidil stimuluje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. V jedné studii [3] 84,3 procenta mužů, kteří užívali Minoxidil v průběhu 12 měsíců, jej ohodnotilo jako velmi účinný, účinný nebo středně účinný při stimulaci opětovného růstu vlasů.

Minoxidil je k dostání online bez nutnosti lékařského předpisu. Jeho ceny a nabídky internetových obchodů můžete vidět tady: Minoxidil cena.

Transplantace vlasů

Pokud máte nápadnou pleš na temeni nebo zjevně ustupující vlasovou linii, kterou byste chtěli vyplnit vlasy, možná budete chtít zvážit chirurgickou operaci transplantace vlasů.

Tento typ procedury zahrnuje chirurgickou transplantaci vlasových folikulů ze zadní a boční části pokožky hlavy (oblasti, které nejsou nikdy ovlivněny mužskou plešatostí) do oblastí s patrným vypadáváním vlasů.

K provedení tohoto postupu se používá několik metod, z nichž každá má jiné náklady, výhody a nevýhody.

Zdroj: článek Tupé z pravých vlasů

Poradna

V naší poradně s názvem ŘÁDĚNÍ KRVE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena.

Dobrý den,po zlomenině hlezna mi byla za 2 měsíce diagnostikovana plicní embolie a nasazen Warfarin.Kazdy tyden od března chodím na krevní testy,nemám ustálenou hladinu.Po užívání warfarinu mi začaly vypadavat vlasy.Je možné změnit medikaci?U praktika nebo specialisty?Děkuji za odpoveď

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Ano, skutečně bylo u malého počtu pacientů pozorováno vypadávání vlasů na počátku léčby Warfarinem. Často je to vlivem stresu ze zhoršení zdravotního stavu, kvůli kterému byl Warfarin nasazen. Vypadávání vlasů se projeví do 2 měsíců od stresujícího zážitku. U mnoha pacientů se vypadávání vlasů zastavilo a vlasy začaly znovu růst, aniž by se přerušila léčba Warfarinem.
Změna medikace je možná právě z důvodu nemožnosti dosáhnout potřebné srážlivosti krve pomocí Warfarinu. Podmínka přesně zní: nemožnost udržet INR v terapeutickém rozmezí 2,0 - 3,0; tzn. 2 ze 6 měření nejsou v uvedeném terapeutickém rozmezí. Pak vám může lékař specialista nahradit Warfarin lékem Eliquis s příspěvkem od pojišťovny. Eliquis je oproti Warfarinu drahý lék a je zásadní získat příspěvek od zdravotní pojišťovny. Potom na měsíční lécbu budete doplácet pouhých cca 90 Kč za lék v hodnotě 1000 Kč.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Opuncie ředení krve

Plešatění podle Wikipedie

Wikipedie uvádí, že ztráta vlasů trápí až polovinu populace, zhruba 60 % mužů a 30 % žen. Údaje o tom, kolik může zdravému člověku denně vypadnout vlasů, se různí, ale nejčastěji se uvádí okolo 100 vlasů za den, po umytí to může být až 300. Pojem vypadávání není v tomto případě úplně přesný, protože v podstatě jde o jakousi výměnu starého vlasu za nový. Pokud bychom zaznamenali vyšší počet padajících vlasů, zpozorovali na pokožce holá místa nebo během krátké doby výrazné zhoršení kvality vlasů, měli bychom zpozornět. Nejčastěji za vypadávání vlasů mohou naše geny a hormony, ale může to být způsobené věkem, stresem, nemocí – vlasy jsou zrcadlem životního stylu člověka.

Příčiny i důsledky vypadávání vlasů jsou u mužů a žen velmi rozdílné. Příčinou mužské plešatosti jsou ve většině případů geny nebo zvýšená hladina testosteronu v pokožce. Ale existují i případy, kdy k vypadávání vlasů dochází v nízkém věku a byla vyloučena genetická predispozice. Pak je vhodné navštívit lékaře, jelikož může jít například o kožní nemoc nebo dlouhodobý stres. U mužů často dochází k nevratnému vypadávání vlasů.

U žen je ztráta vlasů nejčastěji zapříčiněna hormonálními změnami například v období puberty, těhotenství nebo menopauzy. Ale ženské vlasy jsou obvykle daleko více namáhány. A to jak chemicky (barvení, trvalá ondulace, permanentní narovnání vlasů), tak i mechanicky (nejen žehlení, kulmování, ale nebezpečné je třeba i časté nošení vlasů stažených do copu).

Vyvolavatelem androgenní alopecie je dihydrotestosteron – látka, která vzniká z mužského pohlavního hormonu testosteronu působením enzymu 5 alfa reduktázy. Dihydrotestosteron silně podporuje růst ochlupení těla a růst vousů, avšak na vlasový porost má účinek nepříznivý. Absolutní terapií je kastrace, která odstraní zdroj testosteronu (a tím pádem i dihydrotestosteronu). Podstatou konzervativní léčby a prevence dalšího rozvoje alopecie je zejména medikamentózně blokovat působení tohoto enzymu. Syntetickými inhibitory jsou například finasterid (Propecia, Proscar, Finex, Apo-Finas, Penester Zentiva) nebo dutasterid (Avodart).

Finasterid a dutasterid jsou kontraindikovány sportovcům, neboť účinně maskují příznaky podávání dopingových látek (například anabolik). Nález stop finasteridu či dutasteridu se proto u sportovců automaticky považuje za doping, i když tyto látky samy charakter dopingu nemají (neovlivňují fyzickou výkonnost).

Místně se jako podpůrná terapie používá roztok minoxidilu (Regaine, Neocapil). Tato látka se původně využívala k léčbě hypertenze (vysokého krevního tlaku). Jejím cílem je především prokrvení vlasové pokožky a následně omezení vypadávání vlasů. Pomáhá však jen v některých případech a po vysazení užívání se stav vrací do původního. Proto je nutné minoxidil aplikovat trvale. Omezení používání uvedených léčivých látek se vztahuje na ženy v období těhotenství a kojení. Chirurgicky se alopecie řeší transplantací vlastních vlasů. Jako další alternativa se nabízí vlasová integrace, což je poměrně nenápadné kosmetické řešení.

Zdroj: článek Vypadávání vlasů a testosteron

Poradna

V naší poradně s názvem TAMOXIFEN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jitka.

Prosím již 7 let užívám tamoxifen a teď mám přejít na letmylan, tamoxifen snáším dobře, ale mám obavy s letmylan 2,5mg co se týče deprese léčím se na psychiatrii, přibývání na váze a ztráta vlasů či alopecie. U tamoxifen ze začátku byly návaly ty pak odezněly, ale bojím se letmylanu, abych nebyla plešatá nebo nešla váha nahoru děkuji za odpověď s pozdravem Jitka.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Mnoho žen po menopause užívá hormonální terapii – buď inhibitor aromatázy (Letmylan), nebo Tamoxifen – po operaci rakoviny prsu a jiné léčbě rakoviny prsu v časném stadiu s pozitivními hormonálními receptory. Hormonální terapie může snížit riziko návratu rakoviny.

Studie ukázaly, že Letmylan byl lepší než Tamoxifen v léčbě žen po menopauze s diagnostikovaným lobulárním karcinomem prsu s pozitivním estrogenovým receptorem a Letmylan byl také lepší při léčbě luminální B rakoviny prsu.

Vědci zjistili, že ženy, které dostávaly 5 let Letmylan, měly:
lepší přežití bez onemocnění a lepší celkové přežití ve srovnání se ženami, které užívaly 5 let Tamoxifen.

Výzkum ukazuje, že inhibitor aromatázy, jako je Letmylan, je nejlepším lékem na hormonální terapii po operaci rakoviny prsu u postmenopauzálních žen s diagnózou rakoviny prsu v časném stadiu s pozitivními hormonálními receptory.

Co se týče vypadávání vlasů, tak v klinických studiích s přípravkem Letmylan hlásilo pouze 5 % žen vypadávání vlasů různého stupně, přičemž většina řídnutí nebo vypadávání vlasů nebyla hodnocena jako závažný vedlejší účinek.

Změnou léčby z Tamoxifenu na Letmylan získáte lepší ochranu proti vzniku nádoru prsu.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Tamoxifen

Minerál zinek

Zinek je stopový prvek, který se vyskytuje v lidském těle. Hraje důležitou roli při mnoha tělesných procesech a funkcích, například při buněčné reprodukci, udržování hormonální rovnováhy, správném vstřebávání vitamínů a při syntéze bílkovin. Všechny tyto procesy jsou nezbytné pro správný růst vlasů, a proto je potřeba dostatečné množství tohoto minerálu, aby se zabránilo řídnutí a vypadávání vlasů. Určité množství vypadnutých vlasů denně je normální. Obvykle nám jich vypadne 20 až 40 denně, což by nemělo být příčinou poplachu, protože to nemusí nutně vést k trvalé ztrátě vlasů. A toto vypadávání je ekvivalentní s množstvím vlasů, které nám dorůstají. Ale pokud se stane, že vám vypadává více vlasů, než je obvyklý průměr, možná budete chtít zjistit, co toto vypadávání způsobuje. Vypadávání vlasů může být způsobeno různými příčinami, jako jsou hormony, genetika, špatná výživa, věk, ozáření nebo chemoterapie, stres, infekce, chemické látky, rychlé hubnutí či některá onemocnění. Velmi častou příčinou vypadávání vlasů je špatná výživa. Právě nedostatek zinku může přispět k vypadávání vlasů, protože bez zinku a dalších minerálů vlasy slábnou, což způsobuje jejich následné poškození a velmi pomalý opětovný růst. Zinek podporuje množení buněk, růst tkání a opravu poškozených tkání, podporuje rovněž funkci mazových žláz, které jsou připojeny na vlasové folikuly v dobrém stavu, čímž se snižuje jejich šance na vypadnutí. Ale naopak i nadbytek zinku může vyvolat vypadávání vlasů. Pokud užíváte příliš mnoho doplňků s obsahem zinku, přinese vám to více škody než užitku. Příliš mnoho zinku v těle totiž může bránit absorpci dalších minerálů, jako je měď, železo, hořčík a mangan, které také hrají roli při udržování zdravých vlasů. Měď pomáhá při tvorbě krevních cév, takže její nedostatek může mít negativní dopad na pokožku hlavy a může omezit růst vlasů. Stručně řečeno, zinek je úzce spojen s vypadáváním vlasů. Tudíž mnoho zinku v těle, ale i jeho nedostatek mohou způsobit vypadávání vlasů. Kvůli bezpečnosti a lepším výsledkům užívejte zinek tak, jak je předepsáno. Obecně se doporučuje užívat zinek denně v dávce do 15 mg denně. Pro děti ve věku do 4 let je denní dávka zinku 7 mg, starším dětem je doporučováno 10 mg denně. V těhotenství se doporučuje 20 mg a při kojení až 25 mg zinku denně.

Zdroj: článek Zinek v péči o vlasy

Příběh

Ve svém příspěvku VLASY CERNY PEPR se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Levandule7777@seznam.cz .

chtel bych poradit jak udelat maskku z pepre dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamila.

Čau Milane, já si dělám masku z pepře často a jsem velmi spokojená s jejími účinky. Dá se aplikovat jak na pleť tak i do vlasů.

Jak se dělá maska z pepře?

Budeš potřebovat: 1 menší salátovou okurku, 1 kysanou smetanu, 20 zrnek černého pepře, dvě kapsle vitamínu E 400mg.

Postup výroby:
Nejdříve si v hmoždíři roztluč zrnka černého pepře na kousky velké maximálně 0,2 mm. Pak do hmoždíře přidej i kapsle vitamínu E a roztluč je taky. Okurku omyj a nastrouhej ji na jemném struhadle. Smíchej to se smetanou a nakonec přidej roztlučený černý pepř s vitamínem. Promíchej a dej to zchladit do lednice - asi tak na půl dne.

Aplikace masky z černého pepře:
Vychlazenou masku z černého pepře si nanes na obličej a do vlasů a jemně si to s tou směsí jako by drhni - říká se tomu pílink (peeling). Dělej to tak dlouho, jak tě to bude bavit. Po skončení si pleť i vlasy jemně opláchni čistou vodou a jemně osuš ručníkem. Úplně nejlepší je před aplikací nechat celou hlavu prohřát buď na sluníčku a nebo před červenou infra lampou a to tak dlouho, než se pokožka trochu opotí. Pak teprve aplikovat tuto masku.

Účinky masky z černého pepře:
Černý pepř je v čínské medicíně považován za prohřívač a významný dezinfikátor. Bude tedy prohřívat naši pokožku. Slupky roztlučených semínek pak poslouží jako peeling a zdroj drahocených minerálů. Oproti tomu vychlazená okurka společně se zakysanou smetanou bude toto vyhřátí regulovat a obohatí naši pleť potřebnými tuky a minerály a společně s přírodním vitamínem C a E ji doplní také o důležité antioxidanty. Celkově se dá říci, že tato maska osvěží pleť, stáhne póry a prokrví vlasovou pokožku, čímž napomůže lepšímu růstu vlasů. Šla by použít opatrně i na akné.

Zdroj: příběh Vlasy cerny pepr

Příčiny a možnosti léčby

Nejčastější příčinou vypadávání vlasů u žen je mužský hormon (testosteron), který útočí na vlasové folikuly, takže vlasy nemají dostatek živin. Výsledkem je rychlejší vypadávání vlasů. Kromě dědičné dispozice hormonu může být také produkce vlasů ovlivněna určitými životními změnami, například těhotenství, menopauza, užívání léků. Důvody vypadávání vlasů mohou být rozmanité, léčba však bývá účinná teprve po zjištění přesné diagnózy. Léčba je často zdlouhavá a vyžaduje trpělivost pacienta. Existuje již mnoho přípravků, které dokážou zamezit vypadávání vlasů z hormonálních příčin. Může dojít k léčbě pomocí léčivých přípravků nebo kosmetické terapie, ale závisí na formě vypadávání vlasů a způsobu léčby. Včasná diagnóza vypadávání vlasů přináší větší šanci na uzdravení!

Medikamentózní léčba

Dědičné vypadávání vlasů je obvykle léčeno pomocí léků, které blokují produkci dihydro-testosteronu. Rizika a nežádoucí účinky medikamentózní léčby zahrnují trombózu, problémy s játry a výkyvy nálad. Léky jsou určeny jak pro muže, tak pro ženy, ale musí se brát v různých koncentracích po celý život.

Existují i léky, které jsou aplikovány lokálně na pokožku hlavy a blokují vznik dihydro-testosteronu. Tyto přípravky se užívají jednou ročně a zamezují vypadávání vlasů. Mezi nežádoucí účinky patří změny krevního tlaku a alergie.

Alternativní metody

Chirurgická transplantace vlasů, ale ta se ženám nedoporučuje.

Zdroj: článek Vypadávání vlasů u žen

Poradna

V naší poradně s názvem LUPY VE VLASECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Rayleen.

Dobrý večer! Nemám problém s tím popravdě Vám odpovědět na jakoukoli z Vašich otázek, pokud Vás moje odpovědi zajímají a dokážete z nich něco usoudit! Asi se nejprve přiznám ke svému věku. Je mi 23 let, resp. vrzy mi bude 24, každopádně prozatím není oslovení "paní" ještě na místě :-) Posledních pár let mého každodenního života se víceméně ve školně/pracovním sterotypu. Studuji posledním rokem právnickou fakultu UK, a vedle toho cca 8-10x dnů v měsíci pracuji v advokátní kanceláři jako asistentka. Škola mě relativně baví a zvládám ji dá se říci výborně. Nicméně studium je především časově náročné, a v kombinaci s 10hod směnami často vysilující. Musím přiznat, že za posledních pár měsíců mi zbývalo minimum skutečně volného času. Nevnímám to ale nijak úkorně, těším se z každého kroku, kterým jsem blíž zdárnému konci školy a práce, ač se pro mě po 2 letech stala nezáživnou rutinou, je pro mě většinou taky příjemná a utíká mi. Trávím hodně času pochůzkami na čerstvém vzduchu, spolupracuji de facto s kolegyněmi, kamarádkami a mám za to, že jsem v kolektivu poměrně oblíbená. Tím bych uzavřela kapitolu pracovního života. Co se týče mého života osobního, ten v podstatě celý stojí a padá s mým přítelem, se kterým jsem již 5 let a máme spolu neuvěřitelně pevný vztah. Za tu dobu, co jsme spolu se stal nejdůležitějším člověkem v mém životě, tím víc, že nemám mnoho skutečně blízkých přátel, a ani s rodinou abych byla upřímná, nevycházím podle svých představ. Respektive vztahy s rodinou mohu označit za velmi dobré, ale řekněme, že názorově, hodnotově a vůbec se necítím být s rodinou příliš spojená. Přesto se vracím domů často, užívám si tam přírodu, která mi v Praze, kde žiju, chybí, a také tam mám větší míru soukromí, které už léta postrádám absolutně, s ohledem na to, že s přítelem žijeme u jeho rodičů. To byla dlouhou dobu velká ekonomická úspora, ale trvale už to začíná být neúnosné, ač jsou to úžasní lidé, navzájem spolu velmi dobře vycházíme a snažíme si pomáhat. A konečně, co bych mohla říct ke své celkové fyzické kondici,.. z té nejsem nijak nadšená! Ačkoli jsem veskrze sportovně založený člověk, pokud mi to čas dovolí chodím pravidelně do fitness, hraju squash, běhám, občas provětrám kolo nebo v zimě snowboard, dvakrát dobře se necítím. Často mě bolí záda, trpím na bolesti hlavy a celkově se cítím neustále strašně unavená. Přikládám vinu povinnostem a nedostatku rozptýlení, které když se ale náhodou naskytne, nemám vůbec na nic náladu a raději volím odpočinek. Strava za tím snad být nemůže. Ne vždy tomu tak bylo, ale stravuji se myslím poměrně kvalitně. Nejsem velký jedlík a někdy se stane, že vynechám teplý oběd, ale o to víc si pak vybírám, co s ním k večeři nebo během dne, a nestojí mě to velké úsilí, protože mám sama od sebe vcelku zdravé chutě. Nikdy nevynechám minimum živočišných bílkovin a zbytek tvoří ovoce, zelenina, oříšky, mléčné výrobky. Setkala jsem se s různými názory, které sice nejspíš jsou podloženy fakty, jako že lepek škodí, mléko

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Ahoj Veroniko, jste úžasně sdílná. Ve svém životě potřebujete mít vedle sebe člověka nebo skupinu lidí, které Vám dokáží naslouchat a porozumnět. Z Vašeho textu se mi jevíte spíše jako sangvinička, nežli flegmatička. Vaše otevřenost je velmi přijemná a Vaše vyrovnanost Vám bezpochyby pomůže ve Vaší léčbě. Ale nyní k Vašemu problému s olupující se pokožkou na hlavě a vypadáváním vlasů.

Psala jste, že vnímáte svou pokožku spíše jako suchou. Takže nejprve bude třeba vyloučit plísně, které by mohly olupování způsobovat. K tomu Vám doporučuji navštívit kožní oddělení na pražské poliklinice na Karlově náměstí 32, třetí patro, vchod naproti schodišti. Poliklinika Karlovo náměstí 32 Praha má svou prezentaci zde: http://www.vfn.cz/pracovist… Může sem přijít každý i bez lékařského doporučení, neobjednává se zde, je třeba počítat s delším čekáním, ale kožní lékaři zde jsou vinikající s výbornou praxí, zejména MUDr. Divišová. V dohodnutý čas zde laborantky odebírají i vzorky kůže, které pak kultivují pro prokázání plísní. Pokud se plíseň potvrdí, tak se nasadí antymykotická léčba a v tomto stádiu se setrvá až do vyléčení a jiné zde uvedené doporučení se neaplikují. Pokud se ale plíseň neprokáže, tak je možné použít tato doporučení. V první řadě to budou výživné promašťující masky na vlasy a olupující se pokožku, které by v případě plísně spíše ublížily, proto ta mykotycká diagnóza na začátku. Určitě bude třeba doplnit Vaší stravu o některý z doplňků, který se soustředí na podporu růstu vlasů, ten vyberete buď s kožním lékařem nebo v lékárně s lékárníkem. Vypadávání vlasů bude souviset s nedostatečnou výživou vlasového folikulu, odkud vyrůstá vlas. Tuto výživu je možné doplnit vnitřně, prostřednictvím lékové formy, ale také zevně, prostřednictvím masáže vlasaté části hlavy. Nejlépe když si rozmícháte za studena lisovaný olivový olej se žloutkem a vitamínem E, který koupíte v lekárně jako červené želatinové tobolky po 400mg, které pak proříznete a olejový obsah přidáte k oleji a žloutku. Použijte vždy jen obsah ze dvou tobolek na jednu aplikaci. Touto směsí pak proveďte masáž celé hlavy svými konečky prstů, nebo můžete požádat svého přítele, aby Vám to udělal a Vy mu při tom vyprávějte o svých pocitech, radostech a přáních, nebo i problémech, jak Vám bude zrovna přijemné. Nechte vyniknout vaší společnou harmonii. Po skončení masáže si vlasy lehce umyjte šampónem pro suché vlasy. Tuto masážní emulzi můžeté také doplnit o abrazivní částekčy, které při masáži budou sloužit jako peeling a snadněji tak odstraní olupující se kůži. Jako vhodné abrazivo je možné použít obyčejný suchý kus kus, nasypte ho k oleji a žloutku a pak to hned aplikujte na pokožku. Také bude vhodné upravit účes, respektive jej zkrátit, neboť dlouhé vlasy jsou těžší a jsou pak více náchylné k vypadávání, než u lehkého účesu s krátkými vlasy. Také se snažte vyvarovat přehnanému stylingu svého účesu. Píšete, že jste z Prahy, takže doporučuji p

Zdroj: příběh Lupy ve vlasech

Domácí péče o dlouhé vlasy

Olejová masáž

Jedná se o poměrně jednoduchý a snadný způsob zajišťující výživu a sílu vlasů. I když je mnoha lidem tento typ ošetření vlasů nepříjemný, jde o velmi efektivní způsob určený pro prevenci před lámáním vlasů a jejich vysoušením. Postup je jednoduchý a postačí vám k němu jen trocha oleje pro masáž. Tento olej se mírně zahřeje a proces může začít. Po masáži vlasů je důležité umýt vlasy kvalitním šamponem. Tuto proceduru můžete opakovat alespoň dvakrát nebo třikrát týdně.

Vaječný žloutek a olivový olej

Vejce jsou nejen bohatá na bílkoviny, ale také obsahují vysoké množství vitamínů a mastné kyseliny. Tato maska tak vaše vlasy změkčí, a napomůže tomu, že budou lesklejší a zdravější. Postačí pouze jeden nebo dva vaječné žloutky, ke kterým se přidá jedna nebo dvě polévkové lžíce olivového oleje. Maska se nanáší na mokré vlasy a nechá se působit po dobu 15 minut. Během této doby se dobře vstřebají všechny živiny. Po uplynutí dané doby se vlasy umyjí vlažnou vodou a šamponem.

Banán

Banány obsahují draslík a vitamíny A, E a C, tedy látky nezbytné pro správnou výživu vašich vlasů. Rozmixované zralé banány vmasírujte do vlasů a vlasové pokožky. Ale zkuste, aby připravená směs neměla žádné hrudky, protože by se vám pak hůře smývala z vlasů. Masku naneste na vlasy a překryjte koupací čepicí. Nechte ji na vlasy působit cca po dobu 30 až 40 minut. Nakonec vlasy umyjte kvalitním šamponem.

Avokádo a kokosový olej

Kokosový olej a avokádo jsou výbornými prostředky při léčbě růstu vlasů. Tyto ingredience dodávají vlasům lesk, podporují růst, odstraňují lupy a udržují vlasy v bezpečí před slunečním zářením. Před aplikací na vlasy by se měl kokosový olej ohřát v mikrovlnné troubě po dobu 15 vteřin. Touto směsí se pak masírují vlasy od konečků ke kořínkům. Maska se nechá působit ve vlasech po dobu 10 až 15 minut. Po uplynutí této doby se vlasy opláchnou a umyjí šamponem.

Šampon z henny a vajec

Henna je používaná po staletí pro zdravé a husté vlasy. K výrobě této výživné směsi vám postačí jeden sáček práškové heny, vejce, půl šálku citrónové šťávy a šálek vody. Z těchto ingrediencí vytvořte pastu, kterou můžete ihned nanést na své vlasy. Nechte působit po dobu dvou hodin, nebo tak dlouho, dokud celá směs zcela neuschne. Poté vlasy opláchněte a umyjte š

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Účesy pro polodlouhé a dlouhé vlasy

Příběh

Ve svém příspěvku ŘEBŘÍČEK NA VYPADÁVÁNÍ VLASŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Sára.

Tak zrovna rebříček mám doma docela ve velkém a používám ho na více různých neduh. Ale že pomáhá i proti vypadávání vlasů, to je pro mě novinka a mám z toho velikou radost. Ještě dneska zkusím ten oplach vlasů. U mě to tedy už zašli tak daleko, že jsem si nechala alespoň opticky takhle doplnit vlasy tam, kde už chyběly https://ar-aesthetics.cz/tr… Ale nejlepší bude vyřešit tu příčinu padání.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Sára.

Pardon, tady snad funkční odkaz https://www.ar-aesthetics.c… pro představu.

Zdroj: příběh Řebříček na vypadávání vlasů

Domácí kopřivový šampon na rychlý růst vlasů a proti vypadávání vlasů u mužů

K výrobě kopřivového šamponu budeme potřebovat jeden hrnek destilované nebo pramenité vody, tři polévkové lžíce sušených kořenů z kopřivy anebo 1/4 hrnku čerstvého kořene z kopřivy. Dále budeme potřebovat 1/3 hrnku tekutého mýdlo Castilie, na špičku lžičky mandlový olej, 25 kapek olej z levandule (levandulový olej), jedna polévková lžíce Aloe vera gel. Ve skleněném hrnci přivedeme vodu k varu. Pak to stáhneme z plotýnky, přidáme bylinky, přikryjte hrnec pokličkou a necháme směs louhovat 20 minut. Pak to scedíme a necháme kapalinu zcela vychladnout. Až bude odvar z kořene kopřivy chladný, tak ho smícháme s přírodním tekutým mýdlem Kastilie. K tomu přidáme mandlový olej, levandulový olej a gel z aloe vera. Po důkladném smíchání se šampon slije do skleněné nádoby, kterou dobře uzavřenou skladujeme v chladničce. Tento domácí šampon z kopřivy neobsahuje žádné konzervační látky, takže nemusí být stabilní, jako kupovaný šampon, proto ho skladujeme v temnu a chladu, bez přístupu vzduchu. Na mytí si vždy trochu odlijeme do malé skleněné lahvičky nejvýše a tři až čtyři dny. Domácí kopřivový šampon je třeba před každým použitím dobře protřepat. Kopřivový šampon účinkuje jemně, a nevytváří příliš pěny. Domácí šampon z kořene kopřivy podporuje silný a rychlý růst vlasů. Také oddaluje plešatění a vypadávání vlasů u mužů. Kořen z kopřivy totiž brání přeměně DHT na testosteron v okolí vlasových cibulek a tím přímo bojuje proti vypadávání vlasů u mužů.

Šampón z jedlé sody

Tyto úžasné způsoby, jak ušetřit peníze s jedlou sodou se týkají i šamponu. Jedlá soda je domácí zcela neškodný produkt, který se dá koupit i v gigantickém tříkilovém balení za stovku (nejlevnější jedlá soda cena). Jedlou sodu používám na všechno, včetně šamponu! Největší přínos po použití jedlé sody je, že to opravdu pomáhá zbavit se nahromaděných nečistot, které usadí na pokožce hlavy i kupříkladu od jiných výrobků pro péči o vlasy. U tohoto šampon nesmíte zapomenout své vlasy opláchnout od jedlé sody s vodou s octem. Jedině tak budou vaše vlasy lehké a načechrané jako vždycky. Sama jedlá soda má totiž tendenci vlasy narovnávat a hlavně vysušovat. Zde je návod, jak si z jedlé sody uděláte domácí šampon, který bude stačit na několik umytí. Smíchejte 1/2 šálku jedlé sody s 3 šálky vody. Šampon s&n

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Domácí šampon

Příběh

Ve svém příspěvku DROŽDÍ PLEŤOVÁ MASKA NÁVOD se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mirka.

Ahoj našla jsem bezva recept na pleťovou masku z droždí, tak vám sem píšu recept. Pleťová maska má dvě základní přísady, droždí a mléko, ale je možné použít místo mléka i vodu. V misce se smíchá půl kostky droždí s trochou mléka a pořádně se to rozmíchá. Po rozmíchání se to nanese na obličej, kde se nechá působit až do jejího zaschnutí. Potom je možné masku z pleti buď oloupat nebo smýt vlažnou vodou. Kvasnicová pleťová maska výborně čistí póry a zanechává pleť hladkou a hebkou na dotek.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marketka64.

Já jsem byla z článku o droždí http://zdravi-hubnuti.cz/dr… fakt překvapená, a díky za tenhle recept. Určitě se bude hodit.

Zdroj: příběh Droždí pleťová maska návod

Přípravky pro růst vlasů

Biohar vlasový aktivátor

BIOHAR aktivátor růstu vlasů s přírodní kyselinou hyaluronovou. Vysoce kvalitní kyselina hyaluronová a prvotřídní kolagen svými účinky otevírají zcela nové možnosti v péči o vaše vlasy. Biohar je vysoce účinný aktivátor vlasů, který byl vyvinut na základě objevu přírodních růstových polypeptidů. Vynikajících výsledků bylo dosaženo při testování u nejtěžší formy úplné ztráty vlasů – takzvané totální alopecii. V případech nadměrného vypadávání vlasů, ale také přímo na již prořídlé vlasy byla prokázána výrazná a celková regenerace a aktivace tvorby nových vlasů. Účinek aktivátoru vlasů Biohar se také výrazně projevil ve zlepšení kvality vlasů – jejich pevnosti, pružnosti a zamezení lámavosti.

Zde je uvedena cena přípravku Biohar.

NANOGEN Sérum na podporu růstu vlasů pro ženy

Účinné sérum pro ženy obsahuje nejvyšší hladinu růstových faktorů dostupných bez receptu či potřeby konzultace. Vědecky testované složení výrazně zlepšuje vlasovou kondici a udržuje zdravý růst vlasů.

  • Obnovuje a podporuje zdravý růst vlasů:
  • Ochraňuje folikuly před poškozením volnými radikály.
  • Udržuje vlasové růstové signály v přirozené rovnováze.
  • Dermatologicky testován pro citlivou pokožku hlavy.

Tady je možné zakoupit přípravek Nanogen.

Bioaquanol U stimulátor vlasového růstu

Při pravidelném používání tohoto přípravku dochází ke snížení vypadávání vlasů, zmírnění lámavosti a omezení třepení vlasů, snížení tvorby lupů a k růstu nových vlasů již po dvou měsících aplikace. Výborných účinků kopřivy na růst vlasů a na pokožku je využito ve vlasovém stimulátoru BIOAQUANOLU U, který kromě toho obsahuje výtažek z měsíčku zahradního, kořene kostivalu, aloe vera a mateří kašičku. Stimulátor vlasového růstu BIOAQUANOL U dráždí mírně pokožku. Toto mírné dráždění je žádoucí, dochází při něm k lepšímu prokrvení vlasové pokožky i k lepší výživě vlasových cibulek.

Stimulátor BIOAQUANOL U je vhodný pro celou řadu alopecií (vypadávání vlasů) mužů i žen. Doporučuje se nanášet přípravek alespoň dvakrát denně na postižené místo smotkem vaty nebo přímo vetřít prsty do pokožky vlasové části hlavy.

Zde je možné výrobek Bioaquanol U zakoupit.

NANOGEN Sérum na podporu růstu vlasů pro muže

Účinné Nanogen sérum pro muže obsahuje nejvyšší hladinu růstových faktorů dostupných bez receptu či potřeby konzultace.

Tady je možné přípravek Nanogen zakoupit.

Bioaquanol H regulátor vlasového růstu

Vysoce účinný regulátor růstu vlasů s obsahem kyseliny hyaluronové, extraktů z chrupavky a řady vitamínů. BI

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Podpora růstu vlasů

Poradna

V naší poradně s názvem BÍLEK, CITRON se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lena.

Kolikrát za týten se pužívá tahle maska???

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Maska na pleť z bílku a citronu se používá maximálně 2 krát do týdne. Maska z bílku a citrónu má spíše obnovovací účinky na pleť, trochu ji vybělí a zbaví jí odumřelých kožních buněk a pokožku vypne. Tato maska by se měla ve zbylých dnech týdne vystřídat s nějakou pěstící mastnou maskou z avokáda nebo olivového leje.

Zdroj: příběh Bílek, citron

FulFix – účinky na vlasy

Zastavuje vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů může postihnout každého a může být způsobeno různými faktory od genetických příčin přes stres až po nerovnováhu DHT. DHT je zkratka hormonu dihydrotestosteron, což je mužský hormon, který hraje při vypadávání vlasů klíčovou roli. FulFix je unikátní směsí výtažků z neobvyklých bylin, které zastavují vypadávání vlasů, aktivují proces jejich růstu a stimulují opětovný růst zdravých vlasů již za 2 měsíce.

Stimuluje růst vlasů

FulFix je zcela přírodní řešení pro zvýšení kvality vlasů, které dokáže zastavit řídnutí vlasového porostu a poskytuje vlasové pokožce živiny, jež zrychlují proces růstu vlasů o 92,3 %. Tato směs výživných a revitalizujících vitamínů a bylin nemá mezi současnými léčebnými ani kosmetickými přípravky pro péči o vlasy konkurenci, účinně zamezuje vypadávání vlasů a podporuje opětovný růst zdravých vlasů posilováním a ochranou vlasových cibulek. Výsledkem není jen to, že budete mít za krátkou dobu více vlasů, ale jejich kořínky budou zároveň regenerované a vlasy budou silnější, tlustší a zdravější, navíc porostou mnohem rychleji než dříve!

Restrukturalizuje poškozené vlasy

Jednotlivé složky přípravku FulFix stimulují produkci mikronizovaného keratinu – organického proteinu, který je obsažen i ve vašich vlasech – uvnitř vlasových stvolů. Nanesení této směsi léčivých bylin a výživných aminokyselin do vlasové pokožky zaručuje růst silnějších a zdravějších vlasů, aniž by kdekoliv prosvítala kůže. FulFix zároveň napomáhá obnově lesku a živosti poškozených vlasů a pomáhá zamezit třepení konečků a vysychání vlasů.

Zpomaluje procesy šednutí vlasů

FulFix je jediný přípravek na péči o vlasy, který obsahuje bezkonkurenční množství vyživujících látek, jež zabraňují procesům šednutí vlasů způsobeným stárnutím, stresem, únavou, těhotenstvím, užíváním léků nebo hormonální nerovnováhou. Používání přípravku FulFix:

  • umožňuje mužům i ženám znovu získat porost nových vlasů v původní barvě, i když už jim vlasy začaly šednout;
  • je kompatibilní se všemi vlasovými produkty a je doporučován pro může i ženy;
  • je zcela přírodní řešení pro péči o vlasy bez vedlejších účinků, které bývají někdy spojovány s ostatními léky a doplňky.

Všechny složky používané při vývoji přípravku FulFix mají farmaceutickou kvalitu a byly zpracovány s využitím přísných standardů pro zachování maximální kvality. V přípravku FulFix nejsou použita žádná pojiva, plniva ani umělé konzervanty.

Na produktu je unikátní ta skutečnost, že je ze 100 % přírodní – jedná se o důkladně zvolenou směs vzácných bylin, silných vitamínů a zdravých minerálů. Přípravek FulFix neobsahuje žádné parabeny, sulfáty, syntetické vůně, syntetická bělidla, formaldehyd ani ropné produkty.

Zdroj: článek FulFix

Poradna

V naší poradně s názvem JAHODOVÁ MASKA NA VLASY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.

Dobrý den,
používá jahodová maska na vlasy jako šampon nebo jako kondicioner?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Jahodová maska se používá jako oboje. Jahodová maska vlasy pěkně umyje a zároveň jim dodá vitalitu jako kondicionér. Pokud chcete i tak aplikovat dodatečnou péči, tak zkuste neoplachovací balzám na vlasy.

Zdroj: příběh Jahodová maska na vlasy

Domácí recepty na masky

Vaječný šampon

Vaječný šampon je k suchým vlasům velice šetrný a dobře je vyživuje.

Ingredience:1 bílek, 2 žloutky, 1 lžička medu, 2 lžíce olivového leje, šťáva z 1 citronu

Postup: Bílek a žloutek rozkvedlejte, poté do směsi přidejte med, olivový olej, citronovou šťávu a vše důkladně zamíchejte. Hotovou směs pak použijte stejným způsobem jako běžný šampon.

Banánovo-mandlová maska

Banány vaše vlasy krásně zjemní a podpoří jejich přirozenou pružnost, zatímco mandlový olej udrží vlhkost uvnitř vlasového vlákna.

Ingredience: 1 středně velký banán, 1 lžička mandlového oleje

Postup: Banán rozmačkejte vidličkou a promíchejte ho se lžičkou mandlového oleje. Vmasírujte do celé délky vlasů, asi 5 cm od hlavy, a zvláštní péči věnujte hlavně vlasovým konečkům. Nechte působit zhruba 30 minut a poté umyjte šamponem a použijte kondicionér.

Jogurtová maska

Jogurtová maska je rychlá a účinná.

Ingredience: 125 ml plnotučného bílého jogurtu (10 % tuku), 1 vejce, 1 lžíce citronové šťávy

Postup: Smíchejte všechny ingredience v misce a pořádně promíchejte. Poté naneste na šamponem umyté vlasy a důkladně naneste hlavně na pokožku hlavy. Nechte působit 20 minut a poté dobře vypláchněte teplou vodou.

Kávová maska

Kávová maska dodá suchým vlasům krásný lesk.

Ingredience: 1 žloutek, 3 lžíce olivového oleje, 2 lžíce mleté kávy

Postup: Všechno důkladně smíchejte a poté vetřete do suchých vlasů. Po 30 minutách smyjte masku studenější vodou.

Maska z kiwi

Ovoce dodá vašim suchým vlasům vitalitu.

Ingredience: 1 kiwi, šťáva z celého citronu

Postup: Vše důkladně smíchejte a vetřete do suchých vlasů. Zabalte vlasy do igelitu a nechte působit přibližně 2 hodiny, poté smyjte masku.

Avokádová maska

Na velmi suché vlasy pomůže zábal z avokáda a medu.

Ingredience: 1 zralé avokádo, 2 lžičky medu, 1 lžička mandlového oleje

Postup: Do našlehaného zralého avokáda přidejte 2 lžičky medu, lžičku mandlového oleje. Směs naneste na vlasy a nechte 20 minut působit. Důkladně opláchněte.

Maska z kokosového oleje

Kokosový olej používají především Thajky a jejich vlasy se již z dálky pyšní leskem.

Ingredience: 1 polévková lžíce panenského kokosového oleje

Postup: Rozpuštěný panenský kokosový olej vetřete do vlhkých vlasů, zabalte do ručníku a nechte co nejdéle působit, ideálně přes noc. Vlasy poté ošetřete běžným způsobem.

Zdroj: článek Domácí recepty na masky pro suché vlasy

Příběh

Ve svém příspěvku PADANI VLASU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena.

Já na vypadávání vlasů vyzkoušela snad všechno, nic nepomohlo. Dneska si vlasy zahušťuju, používám Mane, abych se cítila líp. Funguje to dobře, na vypadávání to sice nemá efekt, ale aspoň se cítím líp, že mám na hlavě zase vlasy. Můžu doporučit vyzkoušet.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Padani vlasu

Domácí recepty na vypadávání vlasů

Vyzkoušejte několik ověřených domácích receptů pro podporu růstu vlasů a proti plešatosti. Pamatujte, že výsledky uvidíte až po několika měsících.

  • Kefír proti vypadávání vlasů.
  • Cibule na vypadávání vlasů.
  • Velmi účinná jsou semena a listy rostliny pískavice řecké seno. Smíchejte listy a semena této rostliny s vodou a směs aplikujte na vlasovou pokožku na dobu 40 minut, poté umyjte vlažnou vodou. Masku aplikujte minimálně jednou měsíčně.
  • Černý pepř podporuje prokrvení vlasové pokožky a tím i růst nových vlasů. Koření smíchejte s troškou vody a připravte směs, kterou pečlivě vetřete do vlasové pokožky, nechejte působit 15 minut, poté opláchněte.
  • Smíchejte 4 lžičky bílého jogurtu se 4 lžičkami kafrové vody. Aplikujte na vlasovou pokožku a nechejte působit 2–3 hodiny, poté opláchněte vlažnou vodou.
  • Speciální směs připravena z černého pepře, cibule a soli působí jako výborný očistný prostředek na vlasovou pokožku. Současně pokožku desinfikuje a podporuje růst vlasů.
  • Velmi výživná je pro vlasovou pokožku směs medu a vaječných bílků. Vmasírujte do vlasové pokožky, nechejte působit 30 minut a opláchněte.
  • Na holá místa bez vlasů můžete použít i čerstvou cibuli. Vtírejte do pokožky až do jejího zčervenání. Poté aplikujte med. Tato kombinace výborně zabírá proti plešatosti.
  • Gel z aloe vera příznivě ovlivňuje stav vlasové pokožky a podporuje růst nových vlasů. Aplikujte do vlasů a nechejte působit alespoň 30 minut, poté umyjte bylinkovým šamponem. Vhodná je biologicky aktivní aloe vera jako např. ACTIValoe. Výsledky můžete zaznamenat už po několika měsících.
  • Rozmarýn a šalvěj – v nádobě s vodou nechejte vřít obě bylinky a nálev použijte k omývání vlasové pokožky po šamponové lázni. Používejte po každém umytí. Tento nálev stimuluje vlasové kořínky a podporuje růst vlasů.

Další tipy proti vypadávání vlasů najdete na portálu Vlasy.cz

Zdroj: článek Přírodní receptury proti vypadávání vlasů

Aminexil Garnier

Deset let po přelomovém objevu spojil Garnier aminexil, evropskou jedničku v boji proti ztrátě vlasů, s aktivními ovocnými koncentráty, aby vytvořil silnou a účinnou péči proti vypadávání vlasů. Aminexil je klíčovou přísadou v prevenci tuhnutí kolagenového kroužku, který obklopuje vlasovou folikulu, a tím zároveň pomáhá vlas pevněji ukotvit v pokožce hlavy. Zpomaluje ztrátu vlasů a zajišťuje jejich harmonický růst. Aktivní výtažky z ovoce zase spojují fruktózu, glukózu, vitamíny B3 a B6 a kyseliny AH, čímž poskytují vlasovým kořínkům aktivní látky, které podporují růst vlasů. Zároveň s intenzivní kúrou je vhodné použít Garnier Fructis posilující šampon proti vypadávání vlasů, který je určen pro oslabené a jemné vlasy.

Zde můžete vidět cenu produktů Aminexil Garnier:

  • Fructis Proti vypadávání vlasů kúra muži (12x 6 ml) 299 Kč/12,25 €
  • Fructis Proti vypadávání vlasů šampon muži (250 ml) 74,90 Kč/3,15 €
  • Fructis Proti vypadávání vlasů kúra ženy (12x 6 ml) 299 Kč/12,25 €
  • Fructis Proti vypadávání vlasů šampon ženy (12x 6 ml) 74,90 Kč/3,15 €

Zdroj: článek Aminexil

Autoři uvedeného obsahu

 Bc. Jakub Vinš

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Marie Svobodová

 Mgr. Jana Fábryová


domaci maska proti vraskam
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
domaci maska z aloe
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>