Frigidita u mužů
Frigidita u mužů je poměrně vzácná a většinou způsobená poruchou tvorby mužského pohlavního hormonu. Muž přestane mít jakýkoliv zájem o sex. Pokud je při vyšetření prokázán pokles pohlavních hormonů, tak se hormony mohou dodávat uměle nebo frigiditu léčit jinak. Obvykle se jedná o psychickou příčinu, která pak vyžaduje léčbu sexuologickou, pokud je muž opravdu asexuální.
Zdroj: Frigidita a její léčba
Jak poznám frigidní ženu
Poznat frigidní ženu zajisté nelze na první pohled. Dojdete k tomu vzájemným poznáváním. I když někdy se to dá vydedukovat už pouhým nezájmem o opačné pohlaví. Prostě odpor k mužům a hlavně sexu jako takovému. Taková žena má ve většině případů psychický problém z mládí, z rodiny nebo z prožitého předchozího vztahu. Naše tělo je vystavované značnému stresu každodenního života. Působí na nás různé zátěže, znečištěné životní prostředí, problémy doma i na pracovišti a v tomto rychlém tempu si přestáváme všímat jeden druhého.
Zdroj: Frigidita a její léčba
Léčba frigidity
Neléčená frigidita může vést až k vypěstování si odporu vůči sexu, na který dosud neexistuje žádný účinný lék. Pokud už se však s nějakým podobným problémem setkáte, je dobré navštívit manželskou poradnu nebo poradnu na partnerské vztahy. Tyto poradny fungují zdarma a jsou v každém okresním městě. Pokud jde mezi partnery o snížený zájem o sex, typické je to zvláště u žen, bývá to prvním projevem toho, že něco není v pořádku. Obvykle jde o komunikaci mezi partnery.
Možné příčiny a léčba:
- těhotné a kojící ženy, u kterých je výrazně zvýšená produkce prolaktinu (hormon zajišťující tvorbu mléka) – řešení se nabízí v podobě užívání multivitamínu, který reguluje hormonální nerovnováhu a zároveň posiluje zdraví těhotné ženy, plodu, respektive kojeného dítěte;
- ženy v klimakteriu – ukončení činnosti vaječníků, snížení produkce estrogenů, které se starají o přirozenou vlhkost a zdravé tkáně vagíny;
- nedostatek vitamínu D – zajišťuje příliv energie, jakož i optimistické nálady, reguluje hladinu hormonů a přispívá k lepšímu prožití intimních chvil;
- nedostatek vitamínu E – podporuje plodnost, léčí impotenci a působí proti stárnutí buněk;
- stres – nejběžnější psychická příčina vzniku frigidity, blokuje potěšení ze sexu a znemožňuje dosažení pocitu uspokojení (Stress Management B Complex);
- nedostatečná konzumace ryb a mořských živočichů snižuje sexuální touhu – navrácení sexuálního apetitu je možné díky nenasyceným mastným kyselinám, ty obsahuje i petrklíčový olej (rybí olej).
Zdroj: Frigidita a její léčba
Jak poznám, že jsem frigidní
Jak poznat, že jste frigidní, je docela těžká otázka. Ve většině případech se jedná o ztrátu chuti na sex. Ta může úplně vymizet. Zjistíte, že vám sex stačí jednou za dva měsíce anebo ho vůbec nepotřebujete. Nemáte potřebu se s partnerem třeba líbat, vzájemně se hladit a mazlit. Prostě zjistíte, že milostné radovánky k životu vůbec nepotřebujete. Může to dojít až tak daleko, že se začnete s partnerem hádat a ve vztahu to začne skřípat. Příčin může být mnoho. Jedním z důvodů jsou biologické příčiny, kterými jsou třeba záněty, nízká hladina estrogenů nebo poruchy štítné žlázy. Další příčinou vzniku frigidity mohou být psychické záležitosti jako špatný partnerský vztah, traumatický zážitek nebo nesprávná výchova v rodině. Pokud zaregistrujete nějaký podobný problém, navštivte manželskou poradnu nebo poradnu na partnerské vztahy.
Zdroj: Frigidita a její léčba
Přenos kvasinkové infekce na partnera
Kvasinkovou infekci můžete získat nechráněným sexem s partnerkou či partnerem, kteří už s kvasinkami bojují. Při milostném laškování je totiž močová trubice naprosto nechráněná a pro kvasinky toto prostředí představuje zemi zaslíbenou. Začnou tedy dělat to, co umí nejlépe: množit se. U řady mužů probíhá kvasinková infekce bez jakýchkoli projevů, takže se následně mohou nevědomky nakazit i další sexuální partnerky či partneři.
Kvasinkové jedy mohou narušit produkci hormonů v těle, následkem čehož často polevuje u mužů i u žen sexuální touha. Sexuální nezájem pak vede k nespokojenosti v partnerském vztahu, čímž se okruh problémů rozšiřuje. Útěcha je hledána v jídle a často, bohužel, i v alkoholu. Nadbytek uhlovodanů vyživuje patogenní kvasinky, a tak se frigidita prohlubuje. Začarovaný kruh se uzavírá a přibraná kila nepřidají na kráse ani na spokojenosti.
Nedostatek minerálů a vitamínů vyvolaný kvasinkami může vést k vypadávání vlasů, lámavosti nehtů, chronickým ekzémům a ke kazivosti zubů. Houbové jedy mohou vyvolávat bolesti hlavy, migrénu, bolesti kloubů, svalů. Kvasinka Candida albicans je v kyselém prostředí rychlá, pohyblivá a rychle se šíří do všech míst v těle, i do těch nejvzdálenějších. Naopak v zásaditém prostředí je líná, pomalá, nepohyblivá. Ráda ulpívá a vytváří takzvané skládky, tedy místa pro vznik cyst a nádorů.
Candida albicans se usazuje ve střevech a zde tvoří podhoubí/povlak na velkých částech střevních sliznic. Ten následně brání vstřebávání vitamínů a živin. Nefunkčnost střev pak velmi oslabuje imunitní systém. Je méně známé, že střeva se podílejí na tvorbě takzvaných hormonů dobré nálady. Střevo patologicky osídlené kvasinkami má tedy vliv na vznik pocitů únavy a depresí.
Zdroj: Nejúčinnější mast na kvasinky u mužů