Pupínky na stehnech mohou signalizovat alergie, mykózy nebo atypickou formu atopické dermatitidy. To jsou asi nejčastější příčiny „pupínků‟. A co s nimi? Optimální by bylo vyhledat kožního lékaře.
Rovněž by se mohlo jednat o moluska (pozn.: v 1. pádě jednotného čísla je tvar moluskum), tedy virové bradavičky. V takovém případě nepokračujte v samoléčbě a navštivte kožního lékaře.
Moluska patří mezi vysoce nakažlivá kožní onemocnění. Tato nemoc postihuje děti i dospělé a projevuje se vznikem mnohočetných infekčních puchýřků, jež se mohou objevit kdekoli na těle. Moluska se přenášejí kontaktem s infikovanou osobou (případně s předmětem, kterého se nakažený člověk dotkl), u dospělých pak nejčastěji pohlavním stykem. Po několika dnech od nákazy se na těle objeví drobné, 2–5 mm velké puchýřky, jež mají narůžovělou barvu s matným povrchem a malý důlek na vrcholku. Tyto puchýřky se nacházejí nejčastěji na obličeji a krku, v podpaží a v okolí genitálií a řitního otvoru. Samotné puchýřky nejsou bolestivé, ale svědí. To vede pacienty k častému škrábání, čímž se infekce rozšíří po celém těle. V takovém případě pak může léčba trvat i několik měsíců (neustále totiž dochází k dalšímu rozsevu infekčních částic). Ačkoliv moluska nepatří primárně mezi závažné choroby, mohou se objevit komplikace, které zhoršují celkový zdravotní stav pacienta. Výzkumy například ukázaly, že u 10 % nakažených se v okolí puchýřků vyvine ekzém. Největší riziko však představuje proniknutí samotného viru do krve, v důsledku čehož dojde k větší imunitní reakci organismu. Přestože je tato možnost poměrně vzácná, neměla by být přehlížena či podceňována, a to zejména u dětí a imunodeficientních pacientů.
V naší poradně s názvem OPALOVÁNÍ A BÍLÉ MAPY NA ZÁDECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pája.
Dobrý den,
na zádech se mi zač.července objevily bílé fleky, které vypadají jako velká mapa. Vypadají jako pigmentové fleky, ale jsou bílé... při pobytu na koupališti a po koupání doma v bazénu mi záda svědí a musím se až chvílema drbat, netuším co to je a jsem z toho nervozni. Nevypadá to moc hezky. Rozšiřuje se to docela rychle. Nejhorší to je když vylezu z bazénu a ležím zády na ručníku, začne to červenat a mapička se podráždí a na dotek je hrubá a lehounce vystouplá. I za horkého dne, kdy se potím záda zrůžoví. Marně scháním dobrého dermatologa, ale bohužel jsem žádného v okolí neobjevila.
Ještě dodám že bilá mapa se nikdy neopálí, spíš zrůžový a pak se po namazání zklid.mléka zklidní.
Děkuji za vaši radu.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Takto na dálku bych to tipnul na pityriázu (pityriasis versicolor). Pityriáza je specifický typ onemocnění kůže, které způsobuje kvasinka rodu pityrosporum. Pityriáza se projevuje právě tvorbou mapek s kontrastní změnou odstínu kůže do světla, proto má i ten dodatek v latinském názvu (versicolor - změna barvy). Nejlepší lék na pytiriázu je krém Pevaryl, který pityriázu vyléčí do dvou týdnů. Krém Pevaryl je jen na lékařský předpis, ostatně jako všechny účinné léky na kvasinková onemocnění kůže. Z volně prodejných léků by pak mohl pomoci Clotrimazol gel nebo sprej popřípadě i krém. Pokud se toho chcete opravdu rychle zbavit, tak se nevyhnete návštěvě kožního, který podle vizuálního vyšetření zvolí nejlepší léčbu.
Kožní onemocnění Molluscum contagiosum, mezi lidmi známé jako moluska nebo molusky, je způsobeno infekcí velkými viry ze skupiny poxvirů po několikatýdenní až měsíční inkubační době. Molusky se vyskytují velmi často u dětí, zvláště u dětí s projevy atopického ekzému. U těchto pacientů dochází k šíření charakteristických projevů většinou škrábáním na různé části těla. Molusky se u dětí často vyskytují ve větším počtu, prakticky kdekoliv na kožním povrchu: na obličeji, krku, horní polovině trupu a na horních končetinách, v podpaží, v okolí genitálu a konečníku. Někdy se mohou zanítit; pak svědí a škrábáním se infekce roznáší na okolní kůži. Jestliže se objeví u dítěte nebo u kteréhokoliv jiného člena domácnosti, je třeba navštívit lékaře, aby zahájil odbornou léčbu.
V naší poradně s názvem ČERVENÉ NOHY OBE POD KOLENA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena Arnold.
Zdravim a prosim o radu.Maminka 85 ma jiz 24 hodin cervene obe nohy,jako by si natahla svetle cervene podkolenky i tak pod kolenem ohranicene na obou nohach.Trpi leta plisni na nohach,mezi prsty. Pred 25 lety si z lazni dovezla exzem Ruzi,ktera ji obcas na leve noze vystoupi,dnes se me to nezda,ale tuhle nohu ma po uraze zlomeniny stale oteklou ,koleno,kotnik a modre zilky jiz 20 let.
Dala jsem ji let proti alergii,Alena
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Může to být cévní dermatitida, která je známá také jako žilní ekzém. Je způsobena zánětlivými účinky nashromažděné krve v tkáňových prostorech dolních končetin. Stejně jako u všech typů ekzémů se postižená kůže stává svědivou, červenou, oteklou, šupinatou, praskající a teče z ní voda. Může postihovat obě končetiny současně. Tady je vidět, jak vypadá cévní dermatitida https://www.google.com/imag…
Další možná příčina je lipodermatoskleróza (LDS), což je zánět podkožního tuku a projevuje se jako fibrózní, rigidní, červená nebo hnědá kůže, obvykle postihující dolní končetiny od kolen dolů. Nohy při této nemoci vypadají jako obrácené láhve od šampaňského. V akutním stavu se LDS projevuje jako bolestivý zánět. Může postihovat obě končetiny současně. Tady můžete vidět, jak lipodermatoskleróza vypadá https://www.google.com/imag…
Léčba lipodermatosklerózy může zahrnovat léčbu žilní nedostatečnosti, podložení nohou výše než srdce a stažení elastickými kompresními punčochami. V některých obtížných případech může být stav vylepšen použitím fibrinolytického činidla, Stanozolu. Fibrinolytická činidla využívají enzymatický účinek k rozpuštění krevních sraženin a umožnují zprůchodnit krevní rečiště. Stanozol je vpravován injekčně přímo do postižené oblasti.
Situaci by měl vidět praktický lékař, popřípadě kožní lékař a nebo gerontolog, neboť hrozí komplikace z nekontrolovaného vývoje tohoto stavu.
Moluska je nakažlivá virová infekce kůže způsobená virem poxvirus. Může se přenášet i přes ty nejmenší ranky. Jde o polokulovité nezhoubné útvary připomínající bradavice o velikosti špendlíkové hlavičky až čočky (1–5 mm) s dolíčkem ve svém středu, na pohmat jsou tuhé, barvy narůžovělé či nažloutlé. Vyskytují se osamoceně, ale i ve skupinách, především kolem genitálií a břicha, někdy mohou i zhnisat. I když jsou nebolestivé, mohou na citlivé dětské pokožce způsobit podráždění a svědit. Virus existuje ve čtyřech typech, všechny typy jsou vyvolané lidskými papillomaviry (HPV), z nichž ten nejběžnější je velice často rozšířen zejména u dětí a mladistvých. Šíří se přímým kontaktem (slinami) nebo nahodilým kontaktem většinou v oblasti zadečku, genitálií a očních víček (bazény, sprchy, sauny, společné ručníky). Vyšší výskyt se objevuje u dětí se sníženou imunitou, dětí trpících atopickým ekzémem nebo věnujících se sportům (tělocvičny, bazény). S jiným typem tohoto viru se setkáváme u dospělých. K jeho šíření dochází pohlavním stykem a patří k sexuálně přenosným chorobám.
Molusky se mohou objevit na jakékoliv části těla (trup, krk, břicho, oční víčka), ale nejčastěji bývají postižena místa vlhké zapářky (okolí genitálu, konečníku, třísel, vnitřní strana stehen, podpaží). Obvykle se vyskytují ve skupinách a rozškrábáním dochází k jejich dalšímu šíření a hrozí nebezpečí vzniku přidružené bakteriální infekce.
Inkubační doba je značně proměnlivá, od 2 týdnů až do 3 měsíců.
V naší poradně s názvem JAK NA PRASKÁNÍ CÉVEK NA NOHÁCH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Báňarova.
Chtěla jsem se zeptat co mám jíst a co koupit v lékárně na praskání cévek.
Dělá se to opakovaně.
Děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Nelze takto určit co přesně vám pomůže, neboť je třeba vidět, jak vypadají příznaky a jaký je váš celkový zdravotní stav. To vše může jednoduše provést a určit váš praktický lékař, za kterým byste se měla vypravit, pokud chcete s těmito projevy něco dělat.
Leukonychie spadá do skupiny nazvané chromonychie (změny barvy nehtového lůžka). Leukonychia punctata et linearis je běžně se vyskytující chromonychie, která se vyvíjí na podkladě drobných traumat (př. manikúra).
Paličkové prsty, zvané též pulmonální hypertrofická osteoartropatie či digiti Hippocratici: vyskytují se na rukou i nohou. Doprovází plicní choroby, jako např. emfyzém či maligní nádory. Mohou být také příznakem srdečního selhávání.
Half and half nail znamená, že proximální polovina nehtového lůžka je světlá, a distální je tmavě červená. Naznačuje renální insuficienci či urémii. Je reversibilní: při léčbě mizí.
Koilonychie jsou lžičkovité nehty: volný okraj nehtové ploténky evertuje (obrací se). Doprovází nejčastěji sideropenickou anémii či thyroidopatie. Bývá též součástí syndromu Plummer-Vinson.
Ve svém příspěvku VŠI A HNIDY FOTO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Blanka.
Mám dotaz, nikdy jsem hnídy a vši neviděla (měla jsem je v 1. třídě což je už více jak 20 let pryč :) ) A tak se ptám, jsou hnídy po celé hlavě nebo jen v určitých místech? Dcerka chodí do školky tak abych byla připravená. A je veš vidět? jako třeba blecha
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kača.
Vši se nejčastěji vyskytují za ušima a nad krkem a postupně pak ve vlasech po celé hlavě. Jsou vidět maličcí vší roztoči u kořínků vlasů a na vlasovém stvolu jsou také patrná pevně přichycená vajíčka - hnidy. Nejlépe jsou vši pozorovatelné velkou lupou a při dobrém osvětlení. Tady jsou fotky, kde je vidět jak vši vypadají: https://www.google.cz/searc…
Nejdříve se odstraní puchýřky, což se zpravidla provádí pomocí drobných chirurgických výkonů (mezi ně patří kryochirurgie, použití tekutého dusíku, laserové ošetření, seškrábnutí nebo vyříznutí puchýřků). Po chirurgických zákrocích se kůže zhojí a do 4 měsíců pak u většiny pacientů moluska úplně vymizejí. Problémem může být vznik jizev. Kromě chirurgických zákroků mohou pacienti využít různé krémy, masti a oleje, kterými se puchýřky potírají. Udává se, že u 90 % infikovaných je tato léčba úspěšná (u každého jedince však mohou být léčivé účinky uvedených prostředků různé). Pro své pozitivní působení se při léčbě molusek využívají tyto látky: cantharidin, tretinoin, imiquomid.
Ve svém příspěvku JAK VYPADAJÍ POTNIČKY U DOSPĚLÝCH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zbynek 23.
prosim o radu pri sezeni se me delaji cervene pupinky ktere,svedi nezkdy pali nevim co stim muze me nekdo poradit predem dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Magdalena Šajinovičová.
No potničky ,tady Vám to píšou . Začíná to pupínky ,pak je okolí zarudlé ,svědící až pálivé ,které se pak vytvoří do puchýřků .Také se to stává v létě když se potí noha v kožených (i jiné materiály) botech ,sandálech přímo se dotýkajících kůže .
Shora uvedený článek je jasný a velmi dobrý . Magdalena
Na molusky je více homeopatických léků, ze kterých je potřeba vybrat dle symptomů. I když Thuja a Dulcamara se užívají často, nemusí vždy pomoci, pokud nepokrývají konkrétní symptomy dotyčného. Můžete zkusit užívat jeden z nich 2x denně 2–3 kuličky po dobu několika dní. Pokud se příznaky nebudou zlepšovat, je možné zkusit druhý lék. V případě, že ani ten neukáže pozitivní účinek, navštivte klasického homeopata pro přesnější předpis.
V naší poradně s názvem SVRAB se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Fruhaufova.
dobrý den,
nakazila jsem se svrabem v jednom nejmenovanem masážním zařízení.. Bohužel to že to je svrab mi pan dr potvrdil až po týdnu, kdy už jsem byla osypaná úplně všude s obrovskou alergickou reakci na parazita samotného. Dostala jsem mast INFECTOSCAB která mi nepomohla a zabraly až kortikoidy. Udělala jsem doma totální deratizaci ale bohužel po 14 dnech se svrab objevil i u zbytku rodiny (2malé deti a manžel) dostaly stejnou mast a já také aby jsme to tedy zničily v rodině. Opět jsem udělala optření k tomu určená nic méně i na sobě i na dětech pozoruji že se nám pupínky objevují pořád. Byt se snažíme dodržovat maximální hygienu mám pocit že i když jsme mast aplikovaly už 2x že to nepomohlo..
Ráda bych věděla jestli přísady k domácí masti seženu v každé lékárně a zajímalo by mne v jakém momentě jsme nejvíc infekčí, pan dr totiž tvrdí že po aplikaci INFECTOSCABU už infekční nejsme čemuž mám problém věřit..
děkuji za odpověd..
Eva F
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Infectoscab je to nejúčinnější, co na trhu existuje proti svrabu. Není třeba doplňovat léčbu o další masti. Mast usmrtí narozené roztoče, ale nymfy se můžou dále vyvíjet do nových roztočů. A právě tím, jak svrab umírá pod kůží, způsobuje svědivé záněty, které vypadají, jako by se svrab znovu vracel. Vydržte proto v léčbě od svého lékaře a používejte jen Infectoscab podle jeho pokynů.
Ve většině případů si s tímto virovým onemocněním dokáže organismus poradit sám bez lékařského zásahu. V závislosti na lokalizaci výsevu to však může trvat i několik měsíců až let a molusky tak mohou narůst do větších rozměrů, například velikosti hrášku. Snažte se tedy navštívit kožního lékaře co nejdříve, než se nákaza hojně rozšíří.
Léčba je často obtížná, především při velkém počtu molusek. Cílem léčby je předejít šíření a omezit možné zjizvení napadené kůže. Ve většině případů jsou molusky narušovány injekční jehlou či seškrabávány ostrou lžičkou, bez umrtvení. Kůže je následně ošetřena dezinfekcí – jódem. Tato metoda je však pro děti značně nepříjemná a bolestivá, ba přímo drastická. Rodič musí při zákroku dítě pevně držet, a to trpí nejen fyzicky, ale i psychicky. Po tomto odstranění se dítě molusek většinou zbaví jen na krátký čas. Někdy se k odstranění molusek používá také kryalizace, což je léčba mrazem, tedy tekutým dusíkem po předchozím znecitlivění. Mezi nejšetrnější, rychlé a zároveň i nejúčinnější metody ošetření postižené kůže bez vzniku pigmentových skvrn a jizviček patří využití pulzního barvivového laseru. Jako doprovodná péče se doporučuje udržovat partie s moluskami v kyselém prostředí (octový obklad).
V naší poradně s názvem TŘES OBOU RUK- LÉČBA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ing.Jan Fischer.
Mám třes obou rukou.Při volně položených rukou není žádný třes.Při kontrole bylo zjištěno, že mám méně dopaminu.Jasnou odpovědˇ jsem nikde nedostal 1.Otázka je to Parkinson nebo vlivem stáří(je mně 79 let).2. Léčit pomocí léků, které mně nedělají dobře nebo použít marihuanu.
Snažím se hodně pohybovat-hraji table tenis, na normální tenis nemám kvalitní pohyb-pouze trenuji mládež.
Co mám dělat?Doktor mně dá léky, kterých mám určítě dost(na krevní nedostatečnost,
na srdce,na tlak)
P.S. Zdá se mně, že díky pohybu se moje fyzička zlepšila, ale třes je stálý.
Zdravím všechny Honza Fischer,tel .606588693
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Vaše příznaky vypadají jako projevy parkinsonovy nemoci. Blíže by to určil lékař - neurolog. V dnešní době existuje několik způsobů, jak projevy parkinsonovy nemoci potlačit.
K léčbě se dají použít i pudry, masti a krémy obsahující hydroxid draselný, kyselinu trichloroctovou a další, což však nemívá valný efekt.
Molusan je preparát, který sice nevoní, ale je účinný a hlavně nebolí. Právě nevonící česnekový olej v kompozici s ostatními éterickými oleji se velice osvědčil.
Složení: bambucké máslo, lanolin, éterické oleje, například česnekový, růžový, šalvějový, ze saturejky horské, hřebíčkový, niaouliový.
Použití: Díky dobré přilnavosti Molusanu k pokožce jím překryjeme molusky samotné včetně nejbližšího okolí. Ošetřená místa přelepte náplastí, aby preparát zůstal přímo na moluskách a také aby se neznečistil oděv. Ošetření provádějte minimálně 2x denně během 3 dnů až jednoho týdne. V tomto období by se měly molusky ztrácet. Vzhledem k tomu, že jsou molusky infekční choroba, doporučuje se k Molusanu užívat i prostředky k posílení imunity, aby nedošlo k recidivě.
V naší poradně s názvem BLEŠÍ KOUSNUTÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Cempírek .
Kousnutí od blechy nevytváří pupínky vyplněné tekutinou. U blešího kousnutí hrozí rozškrábání a zanesení druhotné infekce, podobně jako při svrabu. To co popisujete spíše vypadá na kousnutí od mravence. Kousance od mravenců se podlijí tekutinou a vypadají pak takto: https://www.google.cz/image…
Na kousnutí od mravence pomáhá ledování na zmírnění bolesti a proti svědění volně prodejný krém Hydrokortizon a následné obvázání gázovým obvazem. Když šťípance od mravence nerozškrábete, tak se do týdne ztratí. Komplikace mohou nastat při alergii a nebo při zanesení druhotné infekce. To pak hojení trvá déle.
Zdraví Cempírek!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Emil.
Kousance ze začátku vypadají jako od komára a ( nejsou většinou menší jak od mravence ale ty menší máme taky ) pak tam máme ten váček...
S mravenci jsme se v poslední době nesetkali a bohužel to takhle máme už čtyři dny a hlavně to svědí, když jsme váček vymačkávali tak se někdy objevil znova ( u menších pupínku ) ale u větších zmizel a máme tam jen červenou skvrnku. Jinak děkuji za odpověď zkusíme se ještě poradit a snad to zmizí.
Tužebník jilmový je vlhkomilná bylina, v minulosti oblíbená léčivka, která se vyskytuje v různé intenzitě téměř po celé Evropě, vyjma nejjižnějších částí. Na území České republiky roste od nížin až do podhůří, v nižších polohách poměrně hojně, ve vyšších vzácněji. Preferuje především vlhké, na minerály chudé, hlinité nebo jílovité, částečně uleželé půdy bohaté na humus. Ke správnému vývoji vyžaduje plné slunce.
Tužebník jilmový je vytrvalá bylina s přímou, 50, ojediněle až 200 centimetrů vysokou lodyhou, která vyrůstá z dřevnatého oddenku. Tuhá lodyha má hranatý průřez, je lysá a na vrcholu se dělí ve složitý bohatý kružel (druh vrcholičnatého květenství, které je u vyšších dvouděložných rostlin neobvyklé). Rostlina vytváří bohatě větvené trsy. Na lodyze střídavě vyrůstají 4 až 8 cm dlouhé řapíkaté listy, které mají u báze řapíků polosrdčité pilovité palisty. Přetrhovaně lichozpeřené listy jsou složené z podlouhle vejčitých, na koncích špičatých, nestejně pilovitých lístků, střídavě malých a velkých. Poslední lístek je největší a je hluboce rozeklán do 3 (méně často do 5) laloků. Na líci jsou tmavě zelené lístky lysé, na rubové straně jsou světle plstnaté. Vedle lodyžních listů mívá rostlina i několik obdobných bazálních přízemních listů. Variabilita rostliny je vysoká (odlišují se tvarem listů nebo oděním). Drobné oboupohlavné květy o průměru 2 až 5 mm, vonící po hořkých mandlích, se začínají otevírat v květnu až červenci. Květy miskovitého tvaru mají po okrajích 5 vejčitých kališních a 5 obvejčitých žlutavě bílých, jen občas narůžovělých korunních lístků. V květu je nejčastěji 20 tyčinek dvounásobně delších než koruna, jsou uspořádaných do dvou kruhů a v třetím kruhu vyrůstají pouhé nitky společně srostlé. Semeníků je 6 až 10 a mají po dvou vajíčkách. Ty dozrávají v plody hnědé jednosemenné lysé nažky zobákovitého tvaru, 2 mm dlouhé, šroubovitě se zkrucují a ve zralosti opadávají, aniž by pukaly. K opylení dochází jednak cizím pylem, který do květů přináší opylující hmyz, a dále u spodních květů i samoopylením vlastním pylem rostliny, kdy zralý pyl z prašníků horních květů padá a sprašuje blizny květů níže postavených. Na větší vzdálenosti se tužebník jilmový šíří semeny, na kratší se rozrůstá oddenky, případně jsou při rozvodnění toků a stržení břehů vodou roznášeny úlomky oddenků.
Dříve se rostlina používala v lidovém léčitelství jako přípravek pro utišení bolesti a horečky. V květech a již méně v nati jsou různé flavonoidy a hlavně silice obsahující salicylaldehyd a methylsalicylát s obdobnými účinky jako má kyselina acetylsalicylová, základ léku Aspirin a Acylpyrin. Čaj z květů působí diureticky, snižuje horečku, pomáhá při nachlazení a proti chronickým průjmům. Působí jako slabé sedativum a přináší úlevu při revmatických bolestech kloubů a zánětech. Díky příjemné výrazné vůni se rostliny používají i v kosmetice. Někteří léčitelé účinky této byliny využívají i na léčbu molusek. Lidový název pro tužebník jilmový je „chlapice“.
V naší poradně s názvem NOČNÍ BUZENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.
Dobry den, píši sem, neboť už jsem zoufalá a nevim co dělat. Už to bude 2 týdny co mi dcera 5 let omdlela ve školce a byla v bezvědomí. Odvezla nás záchranka a po vyšetření EEG nám bylo řečeno, že měla slabý epileptický záchvat. Dostsly jsme léky, které nejdřív užívala na noc, pak rano i vecer a teď jen ráno. Jsem zoufalá tím, ze od doby v nemocnici se v noci malá budí tím, ze se vzbudí, sedne si, vykulenýna očima kouká kolem sebe ( oči vypadají jako rozkapane, velké zornice), nereaguje, trěse se a je ve stavu jako by se něčeho šíleně bála. Trvá to tak 15 vteřin a po utišení si lehne a spinká dal. To buzení je treba 10x za noc a už jsme vyřízené:( přeci není normální, aby tyto stavy úřad mela. Prosim můžete mi někdo poradit co to míůže být a jak jí toho zbavit? Děkuji moc Lenka T.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Musíte tyto nové jevy konzultovat s lékařem, který vám předepsal léky, o kterých se zmiňujete. Epilepsie je onemocnění mozku a může způsobovat i tyto noční epizody. Když nenaleznete podporu u současného lékaře, tak se obraťte na jiného. Určitě existuje léčba, která vám pomůže.
Atopický ekzém je zánětlivé neinfekční kožní onemocnění provázené svěděním, suchostí kůže, projevy však mohou být různorodé.
Příznaky
Příznaky atopického ekzému se rozdělují do tří fází. Takzvaná kojenecká forma začíná ve 3 měsíci života červenými pupínky až puchýřky se šupinami nebo mokváním na tvářích. Ekzém výrazně svědí, děti jsou neklidné a nemohou spát.
Při druhé, dětské formě se ekzém postupně stěhuje z obličeje do loketních a podkoleních jamek. Svědění způsobuje nové kožní projevy. Atopický ekzém se může sdružovat s řadou dalších onemocnění (astma, senná rýma, alergie, migréna, ichtyóza).
Co s tím dělat
Podle fáze ekzému a případného výskytu infekce si lze při péči o atopickou pokožku vystačit s mastí obsahující zinek, hydratačním pleťovým mlékem nebo nemastným krémem, mastným krémem a v nutných případech (infekce ekzému kvasinkou, zlatým stafylokokem nebo jinými mikroorganismy) ještě s genciánovou violetí. Léčbu atopického ekzému mohou komplikovat i virové infekce (moluska, bradavice, opar herpes simplex).
V naší poradně s názvem ŽLUTÁ STOLICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Anna Košutová.
Většinou do 10-20minut po jídle -průjmová stolice (většinou voda) žluté barvy. Někdy tato stolice je i v klidu.(mimo stavu po jídle)
Žlučník mám od 40 let ex. Zůstal mi chronický zánět slinivky.
Je mi 79let.
užívám tyto léky: Betahistin, tezeo, Tenaxum, Digoxin, Betalog, Siofor 2tabl 500ml)Apo Allopurinol, Warfarin, Tootvacard, Verospiron
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Zkuste užívat jeden měsíc probiotika. Vyzkoušené jsou Biopron s trávicími enzymy. Do několika dnů by se to mělo zlepšit, ale léčbu po zlepšení neukončujte, ale pokračujte v ní, až do využívání celého balení. Tady můžete vidět jak probiotika vypadají a kolik stojí: https://www.zbozi.cz/vyrobe…
V naší poradně s názvem ODSTRANĚNÍ TMAVÝCH KRUHŮ V KOUTKU OCICH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Olga.
radu prosim
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Zde je přehled toho, co se dá dělat s kruhy pod očima.
Domácí léčba:
Použijte studený obklad
Studený obklad může pomoci snížit otoky a zmenšit rozšířené cévy. To může snížit výskyt otoku a pomoci odstranit tmavé kruhy. Zabalte několik kostek ledu do čisté žínky a aplikujte na oči. Můžete také navlhčit žínku studenou vodou a aplikovat ji na kůži pod očima po dobu 20 minut. Tento proces opakujte, než se látka zahřeje nebo se led roztaví.
Spánek navíc
Více spánku může také pomoci snížit výskyt tmavých kruhů. Spánková nedostatečnost může způsobit, že se vaše pleť bude jevit bledá. Dopřejte si sedm až osm hodin odpočinku, abyste zabránila vzniku tmavých kruhů.
Podložte si hlavu
Mimo spánkovou nedostatečnost může hrát roli při vzniku tmavých vaků pod očima i způsob, jak spíte. Podložte hlavu několika polštáři, abyste zabránila hromadění tekutin pod očima. Nahromaděná tekutina může způsobit, že okolí očí vypadá nafouklé a oteklé.
Léčba čajovými sáčky
Aplikace studených čajových sáčků na oči může zlepšit jejich vzhled. Čaj obsahuje kofein a antioxidanty, které pomáhají stimulovat krevní oběh, zmenšují krevní cévy a snižují retenci tekutin pod kůží. Namočte dva sáčky s černým nebo zeleným čajem do horké vody na pět minut. Nechte je vychladnout v chladničce po dobu 15 až 20 minut. Jakmile jsou chladné, aplikujte je na zavřené oči po dobu 10 až 20 minut. Po odstranění opláchněte oči studenou vodou.
Make-up líčení
I když make-up a kosmetika nevyléčí tmavé oční kruhy, mohou vám pomoci s jejich maskováním. Korekrory mohou zakrýt tmavé kruhy, takže pak vypadají jako vaše normální barva pleti. Nezapomeňte, stejně jako u jakékoli lokální léčby nebo make-upu, používat náležitou péči k očistě pleti. Některé přípravky mohou způsobit zhoršení vašich příznaků a mohou vyvolat alergickou reakci. Pokud začnete pociťovat neobvyklé příznaky z jakékoli lokální léčby, okamžitě ji přestaňte užívat a naplánujte návštěvu u svého lékaře.
Lékařské ošetření tmavých kruhů pod očima
Pro efektivnější a trvalé řešení jsou k dispozici některá léčebná opatření, která snižují výskyt tmavých kruhů. Mezi běžné metody patří:
- chemické peelingy ke snížení pigmentace;
- laserová chirurgie k obnově pokožky;
- lékařské tetování pro vstřikování pigmentu do řídčích oblastí kůže;
- tkáňové výplně zakrývají krevní cévy a melanin, které způsobují obarvení kůže pod očima;
- odstranění tuku, dstraněním přebytečného tuku a kůže se docílí hladší a rovnoměrnější povrch v okolí očí;
- chirurgické implantáty z tuků nebo syntetických materiálů.
Než se rozhodnete pro jakoukoliv kosmetickou proceduru, poraďte se s lékařem. Chirurgická léčba může být drahá, bolestivá a často vyžaduje dlouhou dobu zotavení.
Warning: Undefined array key 3825 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3826 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3827 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3828 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3829 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3830 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3831 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3832 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3833 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3834 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3835 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3836 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3837 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3838 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3839 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3840 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3841 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3842 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3843 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3844 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3845 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3846 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3847 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3848 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3849 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3850 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3851 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3852 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3853 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3854 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3855 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3856 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3857 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3858 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3859 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3860 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3861 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3862 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3863 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3864 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3865 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3866 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3867 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3868 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3869 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3870 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3871 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3872 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3873 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3874 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3875 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3876 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3877 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3878 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3879 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3880 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3881 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3882 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3883 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3884 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3885 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3886 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3887 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3888 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3889 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3890 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3891 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3892 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3893 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3894 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3895 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3896 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3897 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3898 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3899 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3900 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3901 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3902 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3903 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3904 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3905 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3906 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3907 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3908 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3909 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3910 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3911 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3912 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3913 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3914 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3915 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3916 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3917 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3918 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3919 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3920 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3921 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3922 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3923 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3924 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3925 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3926 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3927 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3928 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3929 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3930 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3931 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3932 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3933 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3934 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3935 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3936 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3937 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3938 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3939 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3940 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3941 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3942 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3943 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3944 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3945 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3946 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3947 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3948 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3949 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3950 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3951 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3952 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3953 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3954 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3955 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3956 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3957 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3958 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3959 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3960 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3961 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3962 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3963 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3964 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3965 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3966 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3967 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3968 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3969 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3970 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3971 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3972 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3973 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3974 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3975 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3976 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3977 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3978 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3979 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3980 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3981 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3982 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3983 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3984 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3985 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3986 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3987 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3988 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3989 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3990 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3991 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3992 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3993 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3994 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3995 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3996 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3997 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3998 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 3999 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4000 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4001 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4002 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4003 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4004 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4005 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4006 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4007 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4008 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4009 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4010 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4011 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4012 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4013 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4014 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4015 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4016 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4017 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4018 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4019 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4020 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4021 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4022 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4023 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4024 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4025 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4026 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4027 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4028 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4029 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4030 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4031 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4032 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4033 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4034 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4035 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4036 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4037 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4038 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4039 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4040 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4041 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4042 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4043 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4044 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4045 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4046 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4047 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Warning: Undefined array key 4048 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4445
Co to jsou bradavice?
Bradavice jsou nezhoubné nádorky způsobené lidským kožním papilomavirem HPV. Papilomaviry se běžně vyskytují v lidské populaci a většina z nich nevyvolává u člověka žádné onemocnění. Viry z této skupiny mohou ale způsobovat i závažnější onemocnění, jako je rakovina děložního čípku nebo některé infekční kožní choroby. Virus HPV obsahuje dvouřetězcovou DNA a stejně jako v lidské populaci se vyskytuje i u jiných živočišných druhů. Všechny HPV viry jsou však vysoce druhově specifické, proto se nemohou mezi jednotlivými druhy přenášet. U stejného druhu je virus přenosný pouhým dotekem a může proniknout do podkoží například malým poraněním. Bradavice mají individuální inkubační dobu od několika týdnů přes měsíce, nebo dokonce roky. Člověk tedy může být přenašečem bradavic, aniž by sám nějaké měl. Uvádí se, že příznivým faktorem pro vznik bradavic je kůže dlouho vystavovaná potu, odtud zřejmě vyplývá jedno z nejčastějších umístění bradavic – na ploskách nohou.
Existuje pět druhů bradavic, které se od sebe liší vzhledem a tvoří se na různých částech těla.
Běžné bradavice rostou nejčastěji na rukou, ale mohou se objevit kdekoliv na těle. Jsou na povrchu drsné, mají tvar kopule a šedohnědou barvu. Tady je vidět několik fotografií, jak vypadají běžné bradavice.
Plantární bradavice se objevují na chodidlech. Vypadají jako tvrdá silná pokožka s tmavými skvrnami. Plantární bradavice způsobují při chůzi bolest. Připadá vám, jako byste šlapali na ostré kameny. Tady je několik fotografií, na kterých jsou vidět plantární bradavice.
Ploché bradavice obvykle rostou na obličeji, rukou nebo nohou. Jsou malé, ploché a mohou být růžové, světle hnědé nebo světle žluté. Tady je několik fotografií, na kterých jsou vidět ploché bradavice.
Nitkovité bradavice se objevují kolem úst, nosu nebo v oblasti vousů. Mají stejnou barvu jako kůže. Trčí z nich výrůstky, které vypadají jako vlákna. Tady je několik fotografií, na kterých jsou vidět nitkovité bradavice.
Periunguální bradavice rostou v oblasti nehtů. Tyto bradavice mohou ovlivnit růst nehtů. Tady je několik fotografií, na kterých jsou vidět periunguální bradavice.
Ve svém příspěvku VYPADAVANI VLASU PO CHEMOTERAPII se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra 23 let.
Dobry vecer, chtela jsem se vas zeptat. Jsem 11 dní po chemoterapii,byla celkem silná, 4-denní. Mám dlouhe vlasy a zadna chemoterapie me uz neceka. Kdyz si prohrabnu vlasy zacinaji padat, pokazde kdyz vlasy procesu rukama. Myslite ze uz je mam oholit? jeste jich mam celkem dost. Jen se bojim,abych je neoholila predcasne,oni pak zacly rust a pak zase vypadaly. Jak rikam uz me zadna chemoterapie neceka. Dekuji za odpoved.Krasny vecer.:)
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Milena susenkova.
Mám melamony v kostni dreni budu brat 3 dni chemo za jak dlouho vypadaji vlasy ma nekdo toto za sebou?
Jídelníček při cukrovce 2. typu by měl být vyvážený jak potravinově, tak kaloricky. Jídelníček diabetika by neměl obsahovat například tyto potraviny...
Bonbony, sušenky a cukrovinky
Bonbony, sušenky, ovocné sirupy a další cukrovinky obsahují nejen hodně nekvalitních cukrů, ale současně jsou také vysoce kalorické. V těle po jejich požití dochází k prudkému vzestupu hladiny glukózy v krvi, což může u diabetiků vést ke zhoršení potíží. Naučte se proto doplňovat hladinu cukru v krvi pomocí kvalitních cukrů, které najdete například v čerstvém ovoci, a na cukrovinky raději zapomeňte.
Hrozinky a sušené ovoce
Přestože sušené hrozinky či ovoce na první pohled vypadají zdravě, bohužel způsobují opět stejný problém jako ostatní potraviny bohaté na cukry – prudce zvyšují hladinu glukózy v krvi, což je pro diabetika nepřijatelné. Je mnohem lepší dát si hroznové víno v přirozené a čerstvé podobě nebo sušené hrozinky či ovoce nahradit jiným čerstvým ovocem, jako je broskev či jablko.
Palačinky s marmeládou
Není na světě snad člověka, kterému by nechutnaly palačinky s marmeládou nebo čokoládou. Bohužel diabetikům je tato pochoutka zapovězena, protože způsobuje prudký vzestup hladiny glukózy v krvi se všemi negativními důsledky. Nicméně nemusíte zoufat, existují totiž speciální marmelády pro diabetiky, které místo cukru obsahují náhradní sladidlo. Palačinky s marmeládou si tedy nemusíte úplně odepřít, jen je potřeba vybírat tu správnou marmeládu.
Bílý chléb a bílé pečivo
Na tyto tradiční potraviny v české kuchyni prostě a jednoduše zapomeňte. Při trávení se totiž chovají podobně jako cukr a negativně ovlivňují řízení hladiny glukózy v těle. Totéž platí pro rýži a všechny pokrmy obsahující bílou mouku. Rozumnou alternativou pro diabetiky je celozrnný chléb a celozrnné pečivo, i když i tyto potraviny způsobují do určité míry vzestup hladiny glukózy v krvi, proto je dobré hlídat porce a místo 2 krajíčků si dát raději jenom jeden.
Plnotučné mléko
Nasycené tuky v mléčných výrobcích mají negativní důsledky na lidský organismus (na každý, nikoli jen na organismus diabetika), protože způsobují vzestup „zlého“ LDL cholesterolu a usnadňují šíření zánětů v těle. U pacientů s diabetem však vzniká ještě jeden velký problém. Klinické studie totiž prokázaly, že nasycené tuky mohou zhoršit inzulinovou rezistenci (stav, kdy organismus není schopen reagovat na hormon inzulin, který je typický právě pro jeden typ cukrovky). Plnotučné mléko tedy ze své ledničky vyhoďte a místo něj pijte mléko nízkotučné (s obsahem tuků pod 1 %). Také se vyvarujte ostatních tučných mléčných výrobků, jako jsou neodtučněné jogurty, smetana, tavené sýry a podob
V naší poradně s názvem RAKOVINA KŮŽE POD NEHTEM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Michaela.
Dobrý den pozoruji toto na nehtu od 11.5.2023
Nejsem si vědoma žádného bouchnutí
Všimla jsem si toho náhodou, když mě začalo bolet pod nehtovym lůžkem, byla to bolest jako při zarostlém nehtu, kůže byla červená nateklá bolavá na dotyk, v pátek jsem se nemohla dostat ani do boty.
V sobotu už palec nebolel, ale tohle zůstalo, řekla bych že to akorát ještě stmavlo Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Nebojte, není to nic vážného, ale bude trvat měsíce, než to zmizí. To, co vidíte, je krevní výron, který vznikl, jako následek pohybu nehtové ploténky. Nejspíš to bude sluviset s tím, že na palci máte příliš dlouhou hramu nehtu a k tomu nosíte příliš těsné boty. Dlouhá hrana nehtu je pak první na ráně při styku s okolím (svršek boty, předměty, o které zakopáváte). Například při chůzi, zvedáte palec při každém kroku a ten pak naráží na svršek boty, no a když je těchto mikronárázů mnoho za sebou, tak dojde k reakci v namáhané tkáni. Udržujte hranu nehtu tak, aby bylo první na ráně vždy bříško palce.
Podle fotografie máte palec příliš blízko u druhého prstu, proto by bylo na místě promyslet, zda-li vám nehrozí vbočený palec. Také se podívejte na své boty. Vyndejte z nich vložku a prozkoumejte, kde jsou otlaky vašich prstů. Pokud sahají až k okrajům, pak potřebujete větší boty. Prospěšné pro vás bude, když zkusíte boty typu barefoot. Jak takové boty vypadají, se můžete podívat tady: https://www.google.cz/image…
„Tys to udělal... do mě?“ zeptala se ještě trochu udýchaně.
„Je tu snad... ještě... někdo jinej?“ zeptal jsem se ještě udýchaněji.
„Já jenom, že mám právě dost blbý období,“ usmála se spíše pro sebe. Usmála!
„To máme tedy oba blbý období, Janinko,“ konstatoval jsem upřímně a horečně přemýšlel, zda si přeju, aby se právě tahle zručná kadeřnice stala matkou mého dalšího dítěte. No nepře-ju, a nic proti zručným kadeřnicím, které ještě ke všemu vypadají hodně dobře. Problém zpravidla nastává, až když se rozpovídají.
Jsem nezodpovědný. Proč s ní lezu do postele, když celkem otevřeně deklarovala, že by se stala ráda matkou dítěte, kterého se nechci stát otcem? Možná proto, že se při souložení ne-mluví. Nebo jen docela stručně. A proč seznámeníchtivé pětatřicátnice, které nevypadají nic moc, všechny děti mají a další děti už spíše či plně nechtějí, a ty, které vypadají dobře, děti nemají a jsou ochotny se s blížící se čtyřicítkou nechat oplodnit i od orangutana, pokud by jim někdo zaručil, že dítě nebude mít fazonu zcela po tatínkovi. Nemělo by to být zcela naopak? Že by ty hezké děti měly a ty ostatní neměly?
Jenže ty ostatní si ty děti prostě s někým zařídí bez velkých licitací, protože těch oplodňovacích příležitostí zas tolik nemají, zatímco ty hezké tak dlouho přebírají, koho tím šťastným otcem vlastně učiní, až přeberou, a už jim houká vlak a zvoní hrana a už se jen fofrem hledá táta, nebo alespoň ten oplodňovač.
Tato pětatřicítka se mi však vyrvala z misionářské polohy, jako by mi četla myšlenky (popřípadě zjistila, že si skutečně vystřihla orgasmus s orangutanem), a začala se hbitě oblékat. Na vteřinu mne napadlo, zda si nepřišla skutečně jen pro tu plus minus dvěstěmilionovou partičku spermií, která v ní teď možná svádí nemilosrdný souboj o jediné vajíčko. Souboj na život a na smrt.
Měla hezké prádlo. Černou, poloprůhlednou podprsenku bez molitanových šidítek a miniaturní tanga. Asi jí na mně záleželo. Nebo na tom, aby se mi líbila. Nebo na tom, abych ji oplodnil a ona konečně mohla trajdat s kočárkem. A proč si ženy vlastně oblékají tak svůdné (a zcela nepraktické) spodní prádlo, když měřítkem úspěchu je vlastně jen a pouze to, jak rychle z něj budou vysvlečeny?
Tvářila se, jako kdyby jí uletělo hned pět rojů včel. A jak bych se měl tvářit já, když mi holka ani neřekne, abych si dával bacha? Kdyby holka, velká ženská!
Ta ženská se štíhlou holčičí postavou a půvabnou pihou na zadečku si však neskutečně naštvaně navlékala punčocháče, dokonce takovým způsobem, až v nich výstražně zapraskala statická elektřina.
„Janinko, stalo se něco kromě toho, žes právě otěhotněla?“ vsadil jsem na černý h
V naší poradně s názvem BOLAVÉ KYČLE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Nada Hlavsova.
Už asi rok mě bolí pravá kyčel při delší chůzí,ale co mě vadí víc,je bolest při spánku na boku.Dělali mi rentgen kyčlí a lékař řekl, že kyčel je v pořádku,že by to mohly být vazy.Léčím se s řídnutím kostí,co s tím? Pohyb mám ,nejsem tlustá,vážím 67 kg, měřím 168 cm,je mi 71 let
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Spánek na boku není zrovna ideální, jenže co dělat, když na zádech neusnete. Pro spáče na boku je vhodné používat polštář mezi kolena. Ideální tvar je válec 150×50 cm a nebo úplná špička je polštář ve tvaru číslice 7. Jak takové polštáře vypadají a kolik stojí můžete vidět zde: https://www.zbozi.cz/hledej…
Také cvičte pilates. Návod je zde https://www.youtube.com/res…
Choďte plavat.
Vyzkoušejte návštěvu ještě nějakého dalšího ortopeda. Více hlav, více ví. Dle pravidel úhrad z veřejného zdravotního pojištění máte nárok na vyšetření u druhého lékaře.
Varlata většiny mužů mají shodnou velikost. Je normální, když jedno varle visí níže než druhé. Varlata by měla být hladká bez jakýchkoliv hrudek nebo hrbolů a také by měla být pevná, ale ne tvrdá. Na zadní straně každého varlete můžete cítit trubičku, která se nazývá nadvarle.
Co jsou varlata?
Varlata jsou dva malé oválné orgány. Jsou umístěna v mužském šourku, vaku kůže, který visí pod penisem. Varlata jsou součástí mužského reprodukčního systému, produkují spermie a mužský pohlavní hormon testosteron. Tady jsou fotografie, na kterých je vidět jak varlata vypadají: varlata foto. Zde je několik videí, na kterých jsou také vidět varlata jak vypadají: varlata video.
Zkoumáte svá varlata?
Je důležité, aby si muži asi jednou měsíčně zkontrolovali svá varlata. Při tomto přezkoumání můžete zjistit, zda máte nějaké hrudky nebo otoky. Díky tomu si dokážete všimnout i jakýchkoli změn. Většina hrudek na varlatech je neškodná, jen ve vzácných případech mohou být příznakem rakoviny varlat. Testikulární rakovina je nejčastější u mladých mužů a může být úspěšně léčena, pokud je diagnostikována brzy. Nejlepší dobou na kontrolu varlat je čas po teplé koupeli nebo sprše, kdy je šourek uvolněný. Držte šourek v dlani své ruky prsty a palcem tak, abyste cítili každé varle. Pokud máte pocit, že jste si nahmatali hrudky či otok nebo zaznamenali nějaké změny ve tvaru či velikosti varlat, navštivte svého lékaře. Tady je několik videí, na kterých je vidět, jak si správně vyšetřit varlata: samovyšetření varlat video.
Co způsobuje bulky a otoky na varlatech?
Existuje několik příčin:
varikokéla způsobuje zvětšení žil ve varlatech;
hydrokéla způsobuje otok kolem varlat;
epididymální cysty způsobují tvorbu tekutiny v nadvarlatech;
testikulární torze – zkroucení varlete, které způsobí náhlou bolest nebo otok;
Pokud se probudíte se svědivými pupínky, které jste před spaním neměli, můžete mít štěnice domácí, zejména pokud jste v době, kdy kousnutí začalo, ulehli do použité postele nebo jiného použitého nábytku. Mezi další příznaky, štěnice postelové, patří:
skvrny od krve na povlečení nebo na polštáři;
tmavé nebo rezavé skvrny od trusu štěnic na povlečení a matraci, ložním prádle a stěnách postele;
skvrny od výkalů štěnice postelové, zbytky vajíček štěnic v oblastech, kde se štěnice skrývají;
zřetelný, zatuchlý zápach z pachových žláz štěnic;
Pokud máte podezření na zamoření štěnicemi, svlékněte prostěradlo, nadzvedněte matraci a pečlivě ji zkontrolujte, zda nevykazuje známky přítomnosti štěnic nebo jejich výkaly. Rovněž zkontrolujte rošt a ostění postele.
Zkontrolujte také oblast kolem postele, včetně knih, telefonů nebo rádií, okrajů koberců a dokonce i elektrických zásuvek. Zkontrolujte svůj šatník, protože štěnice, jako i další domácí paraziti, se mohou přichytit k oblečení. Pokud si nejste jisti známkami štěnic, zavolejte deratizátora, který bude vědět, co hledat.
Pokud zjistíte známky napadení štěnicemi, ihned začněte kroky, jak se jich zbavit a zabránit jejich návratu.