KONTRAINDIKACE RELATIVNI A ABSILUTNI PULZNI MAGNET
Zajímá vás téma KONTRAINDIKACE RELATIVNI A ABSILUTNI PULZNI MAGNET? Tak právě pro vás je určen tento článek. Micelární voda patří mezi kosmetické přípravky se speciálním složením, které mají mnoho variant použití. Micelární voda je charakteristická svou šetrností k lidské pokožce. Dá se použít jako čisticí voda, pleťové mléko, ale i k odličování. Dále se micelární voda používá k ošetření velmi citlivé dětské pokožky.
Micelární voda Nivea
Micelární voda Nivea s micely funguje jako magnet, který přitáhne a obklopí zbytky make-upu, nečistoty a mastné částečky. Je vysoce šetrná, ale zároveň maximálně efektivní. Díky technologii micel účinně čistí, aniž by bylo nutné drhnutí, které by mohlo mechanicky narušit ochrannou vrstvu pleti. Micely skutečně fungují jako magnet, který přitáhne a obklopí zbytky make-upu, nečistoty a mastné částečky, které zůstávají na vaší pleti. Potom je lze snadno a šetrně odstranit vatovým tampónem, není nutné oplachovat. Současně pleti dodává potřebnou hydrataci.
Ve svém příspěvku NEUROPATIE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana bicanova.
zrejme mam neuropatii v nohou a zaroven ramena a paze dr mi napsal lek grimodin ale mam z neho strach když jsem si precetla co s toho vse muzu ještě ocekavat .také jsem cetla ze se jedna o prekyseleni organismu , co by bylo dobře udelat aniz bych musela brat ty leky . je mi 70 jinak jsem v poradku bolesti mam od kolen dolu a hlavne v noci a taky neujdu moc dlouhou dobu po pul hodine jsem unavena . moc prosim o radu dekuji bicanova
1 tableta obsahuje 100 mg nebo 300 mg allopurinolu.
Léková forma
Tablety k vnitřnímu užití.
Klinické údaje
Indikace: dna, léčba primární hyperurikémie, prevence a léčba primární uratické nefropatie se symptomy dny nebo bez nich, léčba sekundární hyperurikémie při hematologických onemocněních; k prevenci a léčbě hyperurikémie, která vzniká při destrukci buněk během radioterapie nebo chemoterapie malignit, prevence a léčba urolithiasy a tvorby kalcium-oxalátových konkrementů při hyperurikosurii.
Dávkování a způsob podání: U dospělých je počáteční dávka 100–300 mg jednou denně. Je-li to nutné, může se dávka postupně zvyšovat po 100 mg za monitorování sérové hladiny kyseliny močové v intervalech 1–3 týdny do dosažení žádoucího výsledku. Překračuje-li denní dávka 300 mg, měla by být podávána ve 2–4 stejných dílech. Před začátkem protinádorové terapie by měla být léčba allopurinolem zahájena 1–2 dny předem dávkou 600–800 mg denně a měla by pokračovat 2–3 dny. Trvání léčby řídíme dle hodnot sérové hladiny kyseliny močové. U dětí se sekundární hyperurikémií při hematologických nebo jiných malignitách nebo při abnormalitách enzymů by měla být denní dávka allopurinolu 10–20 mg/kg tělesné hmotnosti. Dávkování a trvání léčby řídíme dle účinku léčby (zmenšení velikosti tumoru, stupeň infiltrace kostní dřeně, počet blastů v periferní krvi). Ve stáří by měla být dávka redukována pro možnou poruchu renálních a hepatálních funkcí a riziko zvýšené toxicity. Přípravek se užívá po jídle s dostatečným množstvím tekutiny.
Kontraindikace: Přecitlivělost na kteroukoliv látku v přípravku obsaženou, gravidita, laktace, vážné choroby jater, vážné choroby ledvin (azotémie), diopatická hemochromatóza (i v rodinné anamnéze). Léčba allopurinolem nemůže být zahájena během akutního záchvatu dny.
Speciální upozornění: Léčba allopurinolem není indikována při asymptomatické hyperurikémii. Přípravek může být podán k léčbě sekundární hyperurikémie pouze dětem s malignitami nebo enzymatickými poruchami. V těhotenství je možno přípravek použít pouze výjimečně, po pečlivém zvážení přínosu a rizika léčby, protože teratogenní efekt není zcela vyloučen. Během léčby je nutný dostatečný příjem tekutin. Množství moči by se mělo pohybovat nad 2 litry/den a moč by měla být neutrální nebo lehce alkalická. Pravidelné kontroly jaterních funkcí jsou nutné, zejména na počátku terapie (prvních 6–8 týdnů). Léčba allopurinolem se nesmí zahajovat při akutním záchvatu dny. Po odeznění akutní fáze se může léčba zah
Ve svém příspěvku KARPÁLNÍ TUNEL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Martina.
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat proč mi stále brní 2prsty po operaci karpálního tunelu,jsem 3 měsíce po operaci a stále brní,masáže a rehabky nezabírají,děkuji Martina.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Adéla.
V historických dobách bývala obřízka rozšířeným způsobem, jak kontrolovat sexualitu muže. Dokonce i židovské náboženské texty říkají, že obřezáni musí být i otroci a obřízka má určitou formou omezovat materiální požitky a nadřadit duchovní. Předkožka je sama o sobě vysoce senzitivní tkáň, a jelikož je dobře známo, že muž by si do svého penisu záměrně nenechal řezat, představují děti nejvhodnější příležitost k provedení tohoto zákroku.
Fimóza – předkožka je natolik zúžená, že ji nelze přetáhnout přes žalud, a nepomohlo ani uvolnění pomocí kortikoidních mastí nebo mastí obsahujících steroidy. Rozlišujeme jednoduchou a relativní fimózu. Za relativní fimózu označujeme stav, kdy předkožku v erekci nelze volně stáhnout s žaludu. Relativní fimóza je častým důsledkem léčby steroidními mastmi, kdy se předkožku podaří díky masti přetáhnout, ale při erekci fimóza zůstává.
Parafimóza – předkožku sice lze přetáhnout přes žalud, ale je natolik úzká, že ho zaškrtí, což zamezí jeho zásobování krví. Tento stav je nutné okamžitě odstranit, jinak může dojít k velmi vážným zdravotním problémům, vedoucím až k odumření tkání. Parafimózový stav vzniká i jako vedlejší důsledek léčby steroidní mastí, a to zejména u chlapců v pubertě. Mast uvolní předkožku jen natolik, že ji lze stáhnout za žalud, ale jen na neztopořeném penisu. Obnažení žaludu však často způsobí erekci a úzká předkožka pak začne žalud zaškrcovat. Jde tedy v podstatě o následek násilného přetažení předkožky. Není-li tento nebezpečný stav řešen během několika hodin, může vyústit v amputaci žaludu nebo penisu.
Ve svém příspěvku JAK SE LÉČÍ BELLOVA OBRNA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana K..
Dobrý den, mám obrnu levého lícního svalu se všemi příznaky, jak je uvádíte v diskusi. Trvá to právě 2 měsíce. Chodím na rehabilitace, ale stále se to hodně nelepší. Vzhled tváře je již lepší, ale mimika obličeje zůstává stále téměř nehybná. Mám k tomu ještě cukrovku II. stupně a je mi 67 let.
V mozkomíšním moku mi po lumbálce nic nezjistili, ani v krvi, proto mi bylo řečeno, že je to z průvanu. Stále mě ujišťovali, že je to v pořádku, že je to dlouhodobá záležitost, až teprve nyní další p. doktorka studovala mé výsledky, sdělila mi, že některé hodnoty, jako např. boreliózu, mám hraniční hodnoty, tak mne poslala na infekční, tam mi však bylo sděleno, že z hlediska infekčního je to všechno v pořádku, ale přesto mi byly naordinovány prášky na 20 dnů. A ještě mne p. doktorka z neurologie poslala i na magnetickou rezonanci, na kterou jsem pozvána na 17. 6. t.r. Kromě toho mi tato p. doktorka sdělila, že se již léčím dlouho (6 týdnů) a má strach, že mi to tak zůstane.
Já však doufám, že po rehabilitacích (cvičím i doma) a elektrostimulacích se mi obličej uzdraví.
Zdravím Jana K.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marcela Hornichová.
Je mě 80 let s první obrnou jsem byla v nemocnici ( lumbalka, magnet.rezonance ) laboratoř Atd. Nic nezjistili, asi za rok jsem měla druhou no hrozný bolesti, za rok třetí, a teď mám čtvrtou. Bolí mě ucho, nemohu polknout, a hrozně mě brní celá hlava, a stálé něco píská, jídlo bez chuti, ochrnula mě noha, nestačím ráno dojít na wc. Říkám si proč mě to Bůh poslal. Není na to léku už jsem skusila všechno. Ty bolesti jsou k nevydržení a protože mám zasažené ucho, tak to se vám poruší stabilita chůze ucho udržuje rovnováhu těla takže nemůžete chodit ale vůbec….. padáte stále na záda a na zem jsem docela už potlučená. Bože můj prosím pomoz nám.
Fimóza je stav, kdy je předkožka natolik zúžená, že ji nelze přetáhnout přes žalud a nepomohlo ani její uvolnění pomocí kortikoidních mastí. Rozlišujeme jednoduchou a relativní fimózu. Za relativní fimózu označujeme stav, kdy předkožku v erekci nelze volně stáhnout z žaludu. Relativní fimóza je častým důsledkem léčby steroidních mastí, kdy se předkožku podaří díky masti přetáhnout, ale při erekci fimóza zůstává.
O parafimóze se hovoří, když předkožku sice lze přetáhnout přes žalud, ale je natolik úzká, že ho zaškrtí, což zamezí jeho zásobování krví. Tento stav je nutné okamžitě odstranit, jinak může dojít k velmi vážným zdravotním problémům vedoucím až k odumření tkání. Parafimózový stav vzniká i jako vedlejší důsledek léčby steroidní mastí, a to zejména u chlapců v pubertě. Mast uvolní předkožku jen natolik, že ji lze stáhnout za žalud jen na neztopořeném penisu. Obnažení žaludu však často způsobí erekci a úzká předkožka pak začne žalud zaškrcovat. Tento nebezpečný stav, není-li řešen během několika hodin, může vyústit v amputaci žaludu nebo penisu.
BioBeam 940 je moderní, vysoce účinný systém světelné terapie určený pro bezbolestnou léčbu pohybového aparátu bez vedlejších nebo negativních účinků. BioBeam 940 je nízkovýkonový úzkopásmový zdravotnický přístroj využívající infračerveného světla ke zmírňování chronické bolesti spojené se všemi typy artritidy, jako je osteoartritida, revmatická a revmatoidní artritida či dnavá artritida, bolesti malých kloubů, nebo k léčbě poruch měkkých tkání, například zánětu šlachy. Může být použit jako alternativa k farmaceutickým přípravkům a fyzioterapii nebo ve spojení s nimi. Jde o účinný fototerapeutický prostředek ke zmírnění bolesti. BioBeam 940 využívá vlastní patentově chráněnou technologii léčebných vlastností infračerveného paprsku o vlnové délce 940 nm, která je účinná při léčbě pohybového aparátu. BioBeam 940 má výrazný analgetický, protizánětlivý a hojivý (biostimulační) efekt, což výrazně snižuje počet lékařských zákroků, množství užívaných léků a s tím spojené odbourání jejich vedlejších a nežádoucích účinků. Biobeam 940 je vhodný i pro domácí použití, poskytuje rychlou úlevu od akutních, chronických, kloubových a revmatických obtíží.
Infralampa Biobeam 940 pomáhá při bolestivých stavech organismu, při poranění pohybového aparátu (poranění kloubů, šlach, svalů a dalších měkkých tkání), při degenerativním postižení kloubů a chrupavek, při úponové bolesti svalů a šlach (například achillodynie, tenisový loket a podobně), zánětlivých onemocněních šlach a svalů, bolesti páteře, ostruhách patní kosti, revmatismu, artróze různé lokalizace, artritidě, synovitidě, bursitidě, při poúrazových stavech ve sportu, při omezené pohyblivosti, bolesti zad a podobných obtížích.
Návod na použití: Přístroj BioBeam lze používat ve dvou režimech, a to v režimu kontinuálním nebo pulzním. Kontinuální režim je základní a měli by ho využívat všichni pacienti, kteří s touto léčbou začínají, nebo je dobré jej používat v případě chronických zdravotních problémů v průběhu celé léčebné kúry. Při použití pulzního režimu nastává silnější biologická odezva. Buňka a její části vnímající světlo mají někdy tendenci při delším použití kontinuálního režimu přizpůsobovat se účinkům světla, čímž se snižuje účinek při zachování stejných aplikačních časů. Tento problém se vyloučí právě použitím pulzního režimu, léčba není invazivní a výsledek je výraznější. Z toho vyplývá, že pacienti při prvních 8–10 aplikacích použijí pouze kontinuální režim a poté začnou používat také režim pulzní. U akutních potíží (například bolestivé pohmožděniny) je dobré použít pulzní režim okamžitě. Příznivé účinky přístroje BioBeam nevnímají všichni pacienti stejně. Někteří pacienti ih
V naší poradně s názvem KDY SE TRHÁ GINKGO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel RNDr.Miroslav Studený.
Nevám, kdy se trhá listí ginka aby mělo největší účinky
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Kdy se sklízí Ginkgo Biloba (Jinan)? Lístky stromu Ginkgo Biloba se sklízí v době, kdy právě začínají žloutnout, což odpovídá období začátku podzimu. Lístky se pak ihned suší v sušičce a nebo ve stinné místnosti s kontrolovanou teplotou do 30*C a s minimální relativní vlhkostí vzduchu. To je tak v kostce o domácím zpracování gingo biloby
Metoda IPL (intenzivní pulzní světlo) je prováděna podobným způsoben jako laserový zákrok, nicméně používané přístroje technologicky výrazně zaostávají za těmi laserovými. Tento fakt potom negativně ovlivňuje výsledný efekt. Dalším rozdílem mezi laserovou a IPL depilací je cena. IPL metoda je levnější, což se bohužel odráží i na její kvalitě. Mnoho kosmetických salonů nabízí ošetření IPL laserem za atraktivní ceny. Konečný výsledek však bývá minimální nebo se vůbec nedostaví. S laserovým přístrojem mohou pracovat pouze certifikovaní zdravotníci. IPL přístroje jsou často používány v kosmetických a estetických salonech bez dohledu lékaře či zdravotní sestry, což může v krajních případech vést i k ohrožení zdraví zákazníků.
Popíšeme-li si jednoduše fungování IPL přístroje, pak jde o xenonovou výbojku, která produkuje velmi intenzivní krátký záblesk světla. Dle výrobce světlo funguje na selektivním principu. Je absorbováno tmavým pigmentem (eumelaninem) koncentrovaným ve vlasovém folikulu (cibulce). Toto světlo se poté promění na teplo (asi 70 °C) a zničí vlasový kořínek i vlasovou cibulku. Proto je při ošetření cítit teplo či štípnutí. Takto zasažené chlupy odpadnou samy za několik dní, protože přestanou být vyživovány z vlasového folikulu. Je třeba 3–8 opakování, protože stejně jako laser působí pulzní světlo pouze na chloupky v růstové fázi, které představují asi jednu čtvrtinu až jednu polovinu všech chlupů dané oblasti. Chloupky musejí být před procedurou oholené. Světlo působí přímo na folikul a vyrostlý chlup by zbytečně ubíral světlu energii. Před a po proceduře se nedoporučuje několik dní slunění, ať už venku, či v soláriu. Čím je kůže světlejší, tím lepší pro tuto metodu. Tento přístroj se používá nejen na depilaci, ale také na ošetření kožních anomálií či fotorejuvenaci – vyhlazení vrásek, léčbu akné.
Ve svém příspěvku DOČASNÁ STERILIZACIA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lucia.
Dobrý deň.Docitala som sa v článku o dočasnej sterilizáciu.Mam na mysli tento úryvok ktorý som skopírovať:
Také lze provést dočasnou sterilizaci. Jde o relativní novinku, při které jsou vejcovody ucpány gelovou zátkou, která je vyrobena ze stejné látky jako kontaktní čočky. Tyto zátky se vloží do ústí vejcovodů a po nabobtnání je ucpou. Součástí každé zátky je tenké monofilové vlákno, pomocí kterého lze zátku odstranit a vrátit vejcovodům jejich původní funkci.
Prosím o kontakt alebo akúkoľvek informáciu,kde sa tento zákrok vykonáva.Moc moc ďakujem.Lucia
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Svetluše Vinšová.
Posílám informace k vašemu dotazu, mějte na paměti, že se jedná o nevratnou metodu.
MUDr. Martin Charvát je vedoucím lékařem zdravotnického zařízení Gynera (www.gynera.cz), které poskytuje komplexní prenatální a gynekologickou péči. Je specialistou na ambulantní hysteroskopii, na svém kontě má již více než 1500 úspěšných hysteroskopických výkonů. Od února 2013 začal jako první v Praze (a druhý v ČR) provádět sterilizaci ESSURE v ambulantním režimu.
Studoval a získával zkušenosti nejen v ČR, ale i v Nizozemí, Německu, Francii či Kanadě. Kromě lékařské praxe se již přes 20 let věnuje i publikační a přednáškové činnosti doma i v zahraničí. Je rovněž členem České gynekologicko-porodnické společnosti, European Society for Gynecological Endoscopy a American Association of Gynecologic Laparoscopists.
Ve zdravotnickém zařízení Gynera nyní jako jeden z prvních v ČR začíná provádět sterilizaci, k níž žena nepotřebuje ani narkózu, ani nemocnici, a domů odchází po dvaceti minutách a po svých. Při tzv. hysteroskopické sterilizaci se nejprve prohlédne děložní dutina speciální optikou a poté na dlouhé cestě mezi pochvou a vaječníkem se zavedou v nejužším místě, do vejcovodu, speciální spirálky. Za tři měsíce tam zarostou a tím vejcovody uzavřou. Zůstanou a stanou se součástí vejcovodu. Je to cizorodá tkáň, z toho plyne, že den dva některé ženy mohou mít pocit cizího tělesa, ale všechny odejdou po svých. Sice je to cizorodá tkáň, ale je to vymyšleno tak, že se dokola obklopí vlastní tkání, čili tam už nic dalšího nepřibude, žádná abnormální reakce, je to tkáň vlastní pacientce a zaslepí vejcovody. Je to ambulantní výkon, bez narkózy, který bude naprosto spolehlivý a umožní ženám, aby antikoncepci užívaly bez častých návštěv lékaře. Zákrok stojí cca 25 000 Kč
Za touto metodou stojí firma Conceptus (autor metody Essure) pořádala školení. Získal ho i doktor Kovář v Havířově a několik nemocničních lékařů.
Při nadměrném pocení chodidel se snadno množí bakterie a nedostatek hygieny zápach jen zintenzivňuje. Každé chodidlo má na 250 tisíc potních žláz, a tak produkuje přibližně půl litru potu denně. Právě pocení v kombinaci s vysokým počtem bakterií vytváří zápach. Bakterie, které se tvoří na patách, produkují plyny podobné těm, které se uvolňují při výrobě sýra. Proč některým lidem vylučují potní žlázy víc potu, než by měly, se zatím neví.
Pocení nohou je opravdu nepříjemné – studené, zpocené nohy dokážou spolu se zápachem zcela jistě potrápit nejen svého majitele, ale i jeho okolí. Pocení nohou v noci je také velmi nepřijemné. Prostředky jako deodoranty, kvalitní ponožky a prodyšná obuv sice zmírňují následky nadměrného pocení a zápachu nohou, avšak nikdy nevyřeší jeho bezprostřední příčinu, a tou jsou nadměrně aktivní potní žlázy.
Rada je jednoduchá, zbavte se pocení a zbavíte se i chladu a zápachu nohou. Iontoforéza Electro Antiperspirant je schopna dlouhodobě blokovat nadměrně aktivní potní žlázy v chodidlech a tím vyřešit jak pocení, tak z něj vyplývající chlad a zápach nohou. Iontoforéza Electro Antiperspirant je zařízení, které dokáže pomocí působení slabé elektrické energie o vhodné frekvenci působit na potní žlázy takovým způsobem, že nemohou po určitou dobu nadměrně produkovat pot. Jednoduchým opakováním procedury jednou za 14 a více dní pak dokážete udržet své nohy v suchu po neomezeně dlouhou dobu. Napětí působící na pokožku je velmi malé, nemusíte se tedy bát žádných negativních důsledků spojených s léčbou tohoto typu. Schválení iontoforézy Electro Antiperspirant jakožto plnohodnotné zdravotnické pomůcky a pohon, který zajišťují obyčejné tužkové baterie (včetně jejich dobíjecí varianty), umocňují už tak vysokou bezpečnost a kvalitu přístroje.
Iontoforéza jako metoda odstraňování nadměrného pocení (hyperhidrózy) je známa již mnoho desítek let, avšak až nejmodernější technologie daly vzniknout přístrojům nové generace, kterým vévodí právě Electro Antiperspirant. V případě tohoto zařízení byla technologie iontoforézy několik let testována a výrazně modifikována tak, aby mohla poskytnout nezbytnou pomoc všem lidem, kteří zažívají problémy s nadměrným pocením kterékoli části těla. V současné době iontoforézu Electro Antiperspirant s úspěchem používají pacienti a lékaři na všech světových kontinentech a její účinky si chválí. Iontoforéza Electro Antiperspirant totiž jako první a jediná na světě dosáhla během klinického testování účinnosti a snášenlivosti u 100 % pacientů!
Electro Antiperspirant ELITE je první pulzní a plně automatický přístroj určený pro nemocnice, kliniky a domácí uživatele, který vás zbaví pocení i&nb
Ve svém příspěvku VAKCINA SILGARD se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Katerina.Amiourova.
No, ta první úmrtí byla přičtena na vrub kombinaci vakcíny s antikoncepcí mající vliv na trombotické pouchy. A prábvě před zveřejněním druhé dávky nemocných proběhla registrace Gardasilu ještě pod novým jménem Silgard. Klinické studie na těhotných údajkně dělány byly. Úspěšné. Ale jak je potom možné, že v praxi se ukazuje, že těhotenství je jasná kontraindikace - podle počtu potratů a malformací? Účinnost vakcíny klesá ve čtvrtém roce, v šestém je v podstatě nulová a bylo by nutno přeočkovat. Člověk, u kterého se objevily adverzní reakce v žádném případě v očkování nesmí pokračovat.
Dva z papilomavirů, proti nimž vakcína je, nejsou ani onkogenní, stránky CDC uvádějí jako jedinou příčinousouvislost s rakovnoou čípku nechození na preventivní prohlídky a neabsolvování Pap testu. Ukazuje se totiž že onemocnění HPV se většinou samo odléčí během 1 až dvou let. K rakovině b spělozřejmě až teprve poté, co by se vyvinul polyp.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana Š.
Paní Kateřino, mohla bych vás poprosit o zaslání těchto informací? Já sama jsem zastánkyní zdravého způsobu života a neberu ani acylpyrin, ale kdyby dcera onemocněna takto závažnou chorobou a třeba zemřela nebo měla "jen" potíže s otěhotněním, nikdy bych si neodpustila, že jsem za Silgard nezaplatila. Velice Vám děkuji. Jana.Simeckova@email.cz
Přístroj BioBeam 660 využívá vlastní patentově chráněnou technologii léčebných vlastností paprsku o vlnové délce 660 nm, která urychluje přirozený léčebný proces. BioBeam 660 je charakteristický protibolestivými, protizánětlivými a biostimulačními účinky, což výrazně snižuje počet lékařských zákroků, množství užívaných léků a s tím spojené odbourání vedlejších a nežádoucích účinků. Izraelská společnost Syro Technologies jako vůbec první na světě začala používat červené světlo určité vlnové délky. Přístroje BioBeam mají za sebou více než 12 let intenzivního klinického testování a miliony spokojených pacientů na celém světě, což svědčí o vysoké účinnosti těchto přístrojů. Zatímco jiné fototerapeutické metody jsou velmi nákladné a vyžadují klinickou aplikaci, lehký, přenosný a cenově dostupný BioBeam 660 je vhodný pro domácí použití. Při dlouhodobém používání stimuluje ozdravení kožních buněk, potlačuje projevy stárnutí, stimuluje tvorbu kolagenu.
Přístroj BioBeam 660 je určen k léčbě kožních onemocnění, proleženin, diabetických vředů, bércových vředů, nehojících se trofických defektů končetin, kožních defektů dolních končetin, chronické žilní insuficience, poúrazových defektů, ran po amputacích, nehojících se pooperačních ran, osteosyntézy, pásového oparu, lupénky, vyrážek, ekzémů, hemoroidů, akné, jizev, strií, aft, odřenin, popálenin, Herpes simplex, Herpes genitalis (oparů), meziprstních plísní, zánětlivých onemocnění, postižení sliznic (dutiny ústní a nosní – nachlazení, bolesti v krku, rýmy a infekčních stavů).
protibolestivé, protizánětlivé a biostimulační účinky;
kontinuální a pulzní režim, ergonomický design;
bezbolestná léčba bez vedlejších účinků, žádné kontraindikace (vhodný i pro pacienty, kteří špatně reagují na farmakologickou léčbu, nebo tuto léčbu hůře snášejí);
pružné upínací pásy, které jsou součástí balení, umožňují připevnění na špatně dostupných místech (oblast páteře a podobně);
výrazný psychologický efekt, pacient se sám může podílet na vlastní léčbě;
snadné použití v domácnosti, dlouhá životnost cca 10 000 hodin;
nadstandardní záruční doba 36 měsíců, připojení do sítě 230 V, dlouhý přívodní kabel;
přístroj schválen v Evropské unii (také v ČR) jako lékařské zařízení CE 0473;
snížení spotřeby léků, léčba bez pocitu horka během léčby;
nízká pořizovací cena oproti konkurenčním výrobkům, možnost nákupu na splátky;
přístroj najde uplatnění u každého člena domácnosti.
V naší poradně s názvem NITROFURANTOIN – RATIOPHARM NA MOČOVÉ CESTY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel R. Stará.
Dobrý den,
Dlouhodobě se léčím s močovými cestami. Nyní mám akutní problém a můj specialista má dovolenou, tudíž jsem byla nucena jít k praktickému lékaři, alespoň na vystavení receptu na léky Nitrofurantoin – Ratiopharm. Bohužel i moje praktická lékařka měla dovolenou a zastupovala ji kolegyně, s kterou jsem telefonicky mluvila den předtím a ta mi řekla, že není problém. Nakonec to ale nebylo vůbec jednoduché, jak to znělo. Ani mě neprohlédla, prý jen vážně akutní případy – já jsem se očividně dostatečně akutní nezdála. Nakonec mi tedy vystavila recept na léky, co mám již z dřívějska od urologa. Léky jsou bez doplatku, já však v lékárně doplácela celou cenu, což jsem nechápala. Jsem v plném invalidním důchodu, takže doplatků na léky mám víc než dost. Lékárník mi řekl, že mám na receptu zaškrtnuto, že si pacient hradí léky sám. Nevím, proč mi paní doktorka takový recept vystavila. Zůstává mi rozum stát. Nikdo mě neprohlédne, jen mi vystaví recept, který ještě ke všemu musím plně zaplatit. Lékárny mě odkazují na lékařku, nikdo mi toto nedokáže vysvětlit. Prosím Vás, jestli byste mi to mohl vysvětlit?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Situace, kdy si léky pacient hradí sám, ačkoliv jsou jinak bez doplatku, nastává v případech, kdy je lék předepsán na žádost pacienta, bez předchozího vyšetření stavu pacienta. Lékař je totiž za léčbu a předepsané léčivé přípravky odpovědný nejen vůči pacientovi, ale i vůči zdravotní pojišťovně. Měl by tedy předepisovat jen ty léky, s nimiž je dostatečně seznámen, zná jejich indikace, kontraindikace, dávkování, vedlejší účinky, interakce s dalšími léky atd. Rovněž musí být také schopen diagnostikovat chorobu a stupeň její závažnosti. Vyhodnotit aktuální zdravotní stav pacienta ve vztahu k dané chorobě, aby mohl stanovit, že předepisovaný lék bude nezbytný pro příznivý vývoj zdravotního stavu pacienta.
Podle Vašeho popisu je jasné, že žádné vyšetření neproběhlo a tedy nebylo možné splnit podmínky preskripce s úhradou ze zdravotního pojištění a proto lékař volil podmínku "hradí pacient". V takovém případě máte na výběr, zda-li uplatníte recept a doplatek zaplatíte, protože léky potřebujete a nikdo z Vašich lékařů není k dispozici, aby Vám je předepsal, a nebo recept neuplatníte a počkáte na svého ošetřujícího lékaře, až Vám léky předepíše s úhradou ze zdravotního pojištění.
Pokud je zánět zubu rozsáhlý, mohou se podávat antibiotika.
Phenoxymethylpenicillin
Phenoxymethylpenicillin je penicilinové baktericidní antibiotikum s úzkým antibakteriálním spektrem.
Kontraindikace: přecitlivělost na penicilinová antibiotika a těžká renální insuficience.
Nežádoucí účinky: nauzea, zvracení, průjem, alergické kožní reakce a vzácně anafylaktický šok.
Interakce: zvyšuje toxicitu methotrexatu, antacida snižují jeho biologickou dostupnost.
Dávkování: 500 mg po 6 hodinách perorálně.
Amoxicilin/klavulonát
Amoxicilin/klavulonát je kombinace širokospektrého penicilinového antibiotika a inhibitoru β-laktamázy kyseliny klavulánové.
Kontraindikace: přecitlivělost na penicilinová antibiotika, infekční mononukleóza, těžká renální i hepatální insuficience.
Nežádoucí účinky: nauzea, zvracení, průjem, alergické kožní reakce, anafylaktický šok, zvýšení transamináz až poléková hepatitida a pseudomembranózní kolitida.
Interakce: zvyšuje toxicitu methotrexatu, účinek perorálních antikoagulancií a současné podávání allopurinolu zvyšuje výskyt alergických kožních reakcí.
Dávkování: 625 mg po 8 hodinách perorálně.
Klindamycin
Klindamycin je linkosamidové bakteriostatické antibiotikum s úzkým antibakteriálním spektrem.
Kontraindikace: přecitlivělost na linkosamidová atb, průjem neznámé etiologie, těžká renální i hepatální insuficience.
Nežádoucí účinky: nauzea, zvracení, průjem (vede k přerušení terapie!), alergické kožní reakce, vzácně pseudomembranózní kolitida a poruchy krvetvorby.
Interakce: zvyšuje účinek nedepolarizujících myorelaxancií, jeho účinek snižují až antagonizují makrolidová antibiotika.
V naší poradně s názvem KONTRAINDIKACE LÉKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Myšková.
Dobrý den , prosím o vyjádření k mému užívání těchto léku- ráno užívám Cipralex 10mg, Lozap 50mg, a Detralex 2 tablety Mám tyto potíže, často se mi mota hlava a bolí a jsem velice unavená .Velice děkuji za odpověd Myšková
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Vaše problémy nemusí souviset s užívanými léky. Mohla se u vás rozvinout kardiovaskulární choroba, metabolický problém nebo to může být neurologická příčina. Bude třeba zajít ke svému praktickému lékaři a prodiskutovat s ním váš stav. Řešení z lékařské ordinace bude nejbezpečnější způsob, jak nepříjemné pocity zmírnit.
Moderní medicína nabízí skrze zubního lékaře zákrok s cílem vyčistit dřeň zubu. Pokud je nutné léčbu podpořit antibiotiky, tak se v zubním lékařství využívají níže uvedená antibiotika.
Phenoxymethylpenicillin
Jedná se o penicilinové baktericidní antibiotikum s úzkým antibakteriálním spektrem.
Kontraindikace: přecitlivělost na penicilinová antibiotika a těžká renální insuficience.
Nežádoucí účinky: nauzea, zvracení, průjem, alergické kožní reakce a vzácně anafylaktický šok.
Interakce: zvyšuje toxicitu methotrexátu, antacida snižují jeho biologickou dostupnost.
Dávkování: 500 mg po 6 hodinách perorálně.
Amoxicilin/klavulonát
Jde o kombinaci širokospektrého penicilinového antibiotika a inhibitoru β-laktamázy kyseliny klavulánové.
Kontraindikace: přecitlivělost na penicilinová antibiotika, infekční mononukleóza, těžká renální i hepatální insuficience.
Nežádoucí účinky: nauzea, zvracení, průjem, alergické kožní reakce, anafylaktický šok, zvýšení transamináz až poléková hepatitida a pseudomembranózní kolitida.
Interakce: zvyšuje toxicitu methotrexátu, účinek perorálních antikoagulancií a současné podávání allopurinolu zvyšuje výskyt alergických kožních reakcí.
Dávkování: 625 mg po 8 hodinách perorálně.
Klindamycin
Je to linkosamidové vzácné bakteriostatické antibiotikum s úzkým antibakteriálním spektrem.
Kontraindikace: přecitlivělost na linkosamidová antibiotika, průjem neznámé etiologie, těžká renální i hepatální insuficience.
Nežádoucí účinky: nauzea, zvracení, průjem (vede k přerušení terapie!), alergické kožní reakce, vzácně pseudomembranózní kolitida a poruchy krvetvorby.
Interakce: zvyšuje účinek nedepolarizujících myorelaxancií, jeho účinek snižují až antagonizují makrolidová antibiotika.
V naší poradně s názvem OČISTA JATER se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jindrřiška.
Může se tato očista jater provádět i při diabetu?pití ovocných šťáv obsahuje hodně cukru nebo pití vody s medem,určitě to nemůžou provádět všichni.Neuvádíte žádné kontraindikace .děkuji.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Když máte diabetes, tak na očistu jater použijte ostropestřec mariánský.
Fimóza je zúžení otvoru předkožky, pro které nelze přetáhnout kůži přes žalud penisu. Může být jak vrozená, tak i získaná. Vrozená (kongenitální) je častější a bývá téměř u všech novorozených chlapců, ale postupem času sama vymizí. Získaná (sekundární) může vzniknout následkem zánětů žaludu (typicky u diabetu mellitu – cukrovky), nebo poraněním předkožky – typicky při nešetrném přetažení předkožky u dítěte.
Příznaky a projevy fimózy
nemožnost přetáhnout předkožku přes žalud
nemožnost pohlavního styku či jeho bolestivost
hromadění smegma (bílá zapáchající hmota pod předkožkou)
v důsledku špatné hygieny může vzniknout zánět, později v extrému i rakovina penisu (z důvodu chronického dráždění tkání)
nafukování předkožkového vaku při močení
časté záněty žaludu – takzvané balanitidy
zánět předkožky – při infekci otok předkožky a výrazná bolestivost, možný výtok hnisu a dysurické potíže (bolestivé močení)
parafimóza je taková komplikace fimózy, kdy se úzká předkožka sice přetáhne přes žalud, ale pak nejde vrátit zpět a zaškrtí tkáň žaludu
relativní fimóza je taková, ke které dochází jen při ztopoření penisu, a je zde riziko vzniku parafimózy
Rozdělení fimózy
Fimózy dělíme do několika skupin:
Kongenitální (vrozená) fimóza je fyziologická (normálně se vyskytující) u novorozených hochů. Někdy je vstup do předkožky tak těsný, že způsobuje problémy při močení.
Sekundární (získaná) fimóza vzniká obvykle na podkladě zánětlivých změn probíhajících v listech předkožky. Typicky jde o komplikaci diabetu mellitu. Předkožka se pak v místě přechodu zevního a vnitřního listu jizví a zužuje, až ji nelze přetáhnout ani v klidu, postupně se záněty opakují a předkožka má tendenci se uzavírat.
Relativní fimóza je taková fimóza, kdy předkožku nelze přetáhnout jen v některých situacích (například při erekci a u flacidního penisu lze), nebo nelze přetáhnout zcela.
Stavy imitující fimózu
Mezi stavy imitující fimózu patří krátká uzdička (frenulum breve). V takovém případě nelze předkožku přetáhnout. Řešením je plastika provedená urologem, známá jako frenuloplastika. Často však dojde k její ruptuře při pohlavním styku či masturbaci. Rizikem je pak výrazné krvácení z frenulární tepny (arteria frenularis).
Léčba fimózy
U sekundární fimózy je nutná kompenzace základního onemocnění. Teoreticky připadá v úvahu i rehabilitace s eventuálním užitím léčiv, jež rozvolňují jizvy a zvyšují elasticitu (steroidy, enzymy, kyselina hyaluronová). Tento postup je však ekonomicky nákladný a není bez rizika. V praxi je extrémně vzácný. Nejčastější způsob ošetření je obřízka.
Ve svém příspěvku LÉČBA PO RADIOTERAPII PROSTATY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Darja.
Zajímá mě jaké jsou kontraindikace po léčbě ozařováním prostaty mého tatínka na co si dát pozor,zda může do teplých vod či na masáže?Poraďte prosím,děkuji moc za odpověď
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Darja Fijakova.
Dobrý den přeji,zajímá mě jaké jsou kontraindikace po radioterapii prostaty mého tatínka,zda lze pobývat v teplých vodách ve welnes,masáže atp.Děkuji předem za odpoveď
Diabetes mellitus II. typu je onemocnění, které je podmíněno nerovnováhou mezi sekrecí a účinkem inzulinu v metabolismu glukózy. To znamená, že slinivka diabetiků II. typu produkuje nadbytek inzulinu, avšak jejich tělo je vůči inzulinu více či méně „rezistentní“ (relativní nedostatek). Léčí se perorálními antidiabetiky, což jsou ústy podávané léky, které zvyšují citlivost na inzulin. Jsou označovány také jako non-inzulin-dependentní (NIDDM). Vzhledem k závažnosti onemocnění může být rozvinutá inzulinová rezistence léčena kombinovanou terapií. Tato terapie spočívá v podávání alespoň dvou perorálních antidiabetik a hormonu inzulinu v injekcích. K tomuto kroku se uchyluje především v momentě, kdy existuje zvýšené riziko rozvinutí DM I. typu na pokladu DM II. typu. Tento stav nastává obzvláště v případě, kdy buňky slinivky břišní jsou již vyčerpány z nadměrné tvorby inzulinu a dochází k jejich zániku. Hladina inzulinu v krvi poté prudce padá. Diabetes II. typu je označován diabetem dospělých (obvyklá manifestace po 40. roce života), avšak vzhledem k současnému sedavému způsobu života tuto nemoc mohou dostat i děti. Často jsou vlohy k diabetu II. typu dědičně přenášeny z generace na generaci. Podle nových studií z Newcastle University by nemoc mohla být léčena přísnou nízkokalorickou dietou. Jiné studie poukazují na potenciál antidiabetických fytosterolů (lophenol, cykloartanol) obsažených v aloe: zmírňují poruchy metabolismu glukózy a lipidů u pacientů s prediabetem a časným neléčeným diabetem.
Příčiny
Podstatou vzniku diabetu II. typu je relativní nedostatek inzulinu, hormonu, který je zodpovědný za přenos glukózy z krve do buněk. Na rozdíl od diabetu I. typu je produkce inzulinu v beta buňkách zachována, avšak je narušen rytmus vylučování tohoto hormonu, zejména pak po jídle. Zároveň je u diabetu II. typu přítomna takzvaná inzulinová rezistence, kdy je citlivost tkání vůči inzulinu snížena. Proto hladina glukózy v krvi vzrůstá a vzniká takzvaná hyperglykemie. Příčina vzniku tohoto stavu není zcela objasněna, ale klíčovou roli hraje genetická zátěž, nesprávný životní styl, nedostatek pohybu, obezita nebo kouření.
Přístroj OptiMaskPro byl vytvořen pomocí počítačového programu tak, aby důkladně pokrýval a stimuloval oblast kolem očí a akupunkturní body v této oblasti. Přístroj má 22 masírovacích „prstů“ vyrobených z vysoce kvalitního nealergenního silikonu. Díky silikonu jsou masírovací prsty měkké a pružné, a proto je OptiMaskPro velmi efektivní. Na špičce každého prstu je také permanentní magnet zhotovený ze slitiny drahých kovů. Kvalitní motor tohoto přístroje a devět masážních režimů zajišťují správnou frekvenci a intenzitu tlaku na akupunkturní body.
OptiMaskPro ovlivňuje citlivou oční oblast jako jemné prsty zkušeného maséra. Uvolňuje oční svaly a jejich ztuhlost. Zlepšuje krevní oběh. Po aplikaci vymizí pocit únavy. Stálé magnetické pole ovlivňuje metabolismus a krevní oběh. Pravidelné používání zlepšuje zrak. Procedura sOptiMaskPro masážním přístrojem je velmi příjemná. OptiMaskPro váží pouhých 280 gramů a je na baterie. Můžete ho použít doma, v práci, na služebních cestách nebo na dovolené. 9 různých režimů masáže umožňuje masírovat oči různou intenzitou.
Statická elektřina vzniká, když se o sebe třou dva odlišné předměty. Tento proces způsobuje přenos elektronů z jednoho objektu na druhý. Objekt, který ztratí elektrony, získá kladný náboj, zatímco objekt, který elektrony získá, dostane záporný náboj. Vezměte si například vlákna na klobouku. Když se materiál vašeho klobouku otírá o prameny vašich vlasů, vyměňují si elektrony. Tato výměna způsobí, že se na vašich vlasech nahromadí jakýsi elektrický náboj. Pokud je ale ve vzduchu vlhkost, může náboj obvykle jednoduše zmizet.
Pokud však ve vašich vlasech není žádná vlhkost, jako v suchém zimním ránu, náboj způsobí, že se vaše prameny odpuzují od jiných jako magnet. Zkrátka vaše vlasy jsou doslova tak plné elektronů, že to samy nevydrží a vznáší se.
V naší poradně s názvem KONTRAINDIKACE U ANTIKOAGULAČNÍ LÉČBY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Květa.
Je možné u léčby Eliquisem užívat hloh nebo saturejku?Které byliny jsou kontraindikovné při této léčbě na ředění krve? Děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Eliquis může reagovat na tyto rostlinné produkty, které mohou zvýšit krvácení (např. kočičí dráp, heřmánek, andělika čínská, česnek, zázvor, ženšen, ginkgo biloba, zelený čaj, grapefruit, pepřovník opojný, třezalka tečkovaná).
Nejprve ošetřujeme jednu polovinu obličeje. Na důkladně očištěnou pleť naneseme BÍLÝ (záporný/negativní) gel a na žehličce nastavíme proud na č. 1. Automaticky se nastaví 2 minuty. Žehlíme jednu polovinu obličeje. Proud v žehličce od sebe odpuzuje bílý gel, který se okamžitě dostane až do třetí vrstvy pokožky, přes škáru k bazální vrstvě, kde pomocí žehličky napomáhá k rychlejší regeneraci a štěpení buněk. Naneste vždy dostatek gelu, aby žehlička dobře klouzala. Gel nanášejte pipetkou z ampulky přímo na pleť, snížíte tím jeho spotřebu. Poprvé je spotřeba větší, ale postupně vyčištěná a vyživená pokožka spotřebuje gelu méně. Galvanický proud z pokožky začne uvolňovat hloubkové nečistoty a toxiny a zprůchodňovat póry. Všechny tyto nečistoty na sebe naváže BÍLÝ polarizovaný gel, který je ve druhé fázi „vytažen“ ven. Ukončení času žehlička oznámí akustickým signálem (pípáním).
Bílý gel důkladně umyjeme vodou a naneseme MODRÝ (pozitivní/kladný) gel. Na žehličce nastavíme proud na č. 2, to je 3 minuty na polovinu obličeje. Proud v žehličce k sobě přitahuje jako magnet bílý gel s nečistotami a toxiny a vtlačuje do pokožky modrý polarizovaný gel, který hloubkově vyživuje a intenzivně hydratuje pokožku. Žehličkou se pomocí galvanického proudu dostanete až do třetí bazální vrstvy pokožky a zcela bezbolestně do ní vpravíte „vitamínovou injekci“, obsahující nejen vzácné komponenty, které pokožce dodají energii, provzdušní buňku a oživí stresovanou, unavenou mladou i stárnoucí pleť, ale i vyrovnají pH pokožky a dodají jí nezbytné vitamíny a antioxidanty. A co je nejdůležitější? Do mezibuněčného prostoru si pomocí galvanické žehličky zapravíte kromě výživných látek i patentovanou složku ageLOC, která vám na přechodnou dobu zastaví činnost nově objeveného enzymu arNOX – vnitřního urychlovače stárnutí, který nám v těle cca od 26. roku života produkuje volné radikály a tím způsobuje stárnutí.
Po ukončení žehlení důkladně smyjeme modrý gel se zbytkovými nečistotami a zatáhneme tonikem. Pokud používáme originální „živý“, tedy biologicky aktivní – Natural Collagen FACE INVENTIA, naneseme na vlhkou pokožku jednu kapku. Podíváme se do zrcadla a porovnáme půlku obličeje, která byla vyžehlená, upozorníme na rozdíly, případně vyfotíme a následně provedeme ošetření druhé půlky obličeje. Takto ošetřená pleť je provzdušněná a pročištěná, každá buňka je doslova „nadopovaná“. Spuštěný proces v podstatě běží až do rána, a proto budete druhý den překvapeni, jak se výsledek včerejšího žehlení několikanásobně zlepšil. Pokud chcete k určité příležitosti vypadat velmi dobře, doporučujeme žehlení den před plá
Léčba Warfarinem s sebou přináší i negativní účinky Warfarinu, a to zejména úzké terapeutické okno a s tím spojenou nutnost pravidelného laboratorního sledování. Nezanedbatelné je riziko krvácení, které narůstá se supraterapeutickým INR. Dávkování Warfarinu je velmi individuální, navíc je třeba mít na mysli četné lékové a dietní interakce. Dlouhý poločas je nevýhodou pro delší trvání jak do nástupu, tak do odeznění antikoagulačního účinku. Byly studovány účinky Warfarinu i mimo koagulační systém a ukázalo se, že lék Warfarin může indukovat kalcifikaci a zvyšovat tak kardiovaskulární riziko.
Za jedno z hlavních úskalí terapie Warfarinem je považováno úzké terapeutické okno. Při nedostatečně účinné antikoagulaci je pacient ohrožen tromboembolickými komplikacemi, naopak při nadměrném účinku Warfarinu hrozí krvácení.
Krvácení je nejzávažnějším nežádoucím účinkem. Nejčastěji se objevuje krvácení do gastrointestinálního traktu a hematurií. Všeobecně je riziko krvácení 2–3krát vyšší u pacientů starších 75 let. Důležitá je proto pečlivá monitorace účinku Warfarinu. I když se krvácení může vyskytnout v terapeutickém rozmezí INR, je známo, že riziko strmě narůstá při INR 4,0–5,0. Vzhledem k častému kolísání INR při zahajování léčby Warfarinem je právě toto období považováno za nejrizikovější, co se týká krvácivých projevů.
Vzácnou komplikaci léčby Warfarinem představuje kumarinová kožní nekróza, která je způsobena trombózou drobných cév kůže a podkoží. Bývá pozorována 3.–8. den po zahájení warfarinizace, to znamená v době, než se plně rozvine antikoagulační účinek léku. Jako prevence je důležité počáteční překrytí léčby parenterálním antitrombotikem (nejčastěji LMWH) až do dosažení účinné antikoagulace Warfarinem.
Mezi další možné nežádoucí účinky patří zažívací potíže, velmi vzácně se může vyskytnout hepatopatie, cholestáza, reverzibilní alopecie či alergická reakce.
Při léčbě Warfarinem je třeba zohlednit velké množství možných lékových i dietních interakcí. Farmakodynamické interakce mohou nastat, pokud je Warfarin podáván současně s jinými přípravky, které mají antikoagulační či protidestičkový účinek (včetně nesteroidních antiflogistik). V tomto případě může dojít k potenciaci účinku a ke krvácivým komplikacím.
Pokud je indikována kombinace Warfarinu a protidestičkové léčby, doporučuje se rovněž do medikace přidat inhibitor protonové pumpy či blokátor H2-receptorů jako prevenci gastrointestinálního krvácení.
Relativní kontraindikací k podávání Warfarinu jsou vrozené či získané krvácivé stavy nebo jinak zvýšené riziko krvácení. Dále mezi kontraindikace patří závažná jaterní insuficience či cirhóza, infekční endokarditida či hemoperikard, grav