Po operaci většina pacientů řeší, jak se co nejrychleji a bezpečně vrátit do běžného života. Rehabilitace, únava, kolísající kondice i psychická nejistota jsou běžnou součástí rekonvalescence. Právě v této fázi se často objevuje otázka lázeňského pobytu.
Lázně Poděbrady patří mezi tradiční zařízení zaměřená na léčbu po operacích, zejména v oblasti srdce a cév. Tento článek vysvětluje, kdy má léčebný pobyt skutečný přínos, co od něj očekávat a pro koho je opravdu vhodný.
FAQ – Často kladené otázky
Kdy má lázeňský pobyt v Lázních Poděbrady po operaci skutečně smysl?
Lázeňský pobyt má smysl tehdy, když je pacient po operaci stabilizovaný, ale ještě není plně fyzicky ani psychicky zotavený.
Největší přínos má v období, kdy už nehrozí akutní pooperační komplikace, ale organismus je stále oslabený. Právě v této fázi pomáhá řízená rehabilitace obnovit kondici, zlepšit toleranci zátěže a snížit riziko, že se pacient bude dlouhodobě šetřit nebo se pohybu bát.
Po jakých typech operací jsou Lázně Poděbrady nejčastěji doporučovány?
Nejčastěji jsou doporučovány po operacích srdce a velkých cév.
Typicky jde o operace chlopní, bypassy, zákroky na koronárních tepnách nebo stavy po infarktu. Pobyt ale může mít přínos i po jiných operacích, pokud došlo k výraznému poklesu kondice, dlouhé hospitalizaci nebo kombinaci operace s chronickým onemocněním.
Jak dlouho po operaci mohu do Lázní Poděbrady nastoupit?
Ve většině případů několik týdnů po operaci, až je zdravotní stav stabilní.
Konkrétní načasování závisí na typu výkonu, hojení rány a celkové kondici. Příliš brzký nástup může být zatěžující, příliš pozdní zase snižuje rehabilitační efekt. Termín vždy stanovuje ošetřující lékař na základě zdravotní dokumentace.
Hradí lázeňský pobyt po operaci zdravotní pojišťovna?
Ano, u řady indikací je pobyt hrazen nebo částečně hrazen zdravotní pojišťovnou.
Záleží na typu operace, diagnóze a schválení revizním lékařem. Pojišťovna obvykle hradí léčebnou část pobytu, zatímco některé doplňkové služby mohou být za příplatek. Vždy je vhodné si podmínky ověřit předem.
Musím mít doporučení lékaře, nebo se mohu přihlásit sám?
Pro léčebný pobyt je nutné doporučení lékaře.
Návrh obvykle vystavuje praktický lékař nebo specialista, který pacienta sledoval po operaci. Bez tohoto doporučení nelze čerpat lázeňskou péči hrazenou pojišťovnou, samoplátcovský pobyt má ale jiná pravidla.
Co když se během pobytu necítím dobře nebo se můj stav zhorší?
Během pobytu je zajištěn nepřetržitý zdravotnický dohled.
Při zhoršení stavu lékař upraví rehabilitační plán, sníží zátěž nebo dočasně některé procedury vynechá. V případě potřeby je zajištěna další odborná péče. Pobyt je vždy veden s ohledem na bezpečnost pacienta.
Je lázeňský pobyt fyzicky náročný?
Pobyt není koncipován jako extrémní zátěž.
Rehabilitace je nastavena individuálně podle aktuální kondice pacienta. Cílem není výkon, ale postupné a bezpečné zvyšování zátěže. Většina pacientů zvládá program bez potíží a oceňuje, že se cítí „příjemně unavená“, nikoli vyčerpaná.
Mohu do lázní i ve vyšším věku?
Ano, vyšší věk není překážkou.
Naopak senioři patří mezi skupiny, které z lázeňského pobytu často p
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Novotná.
Dobrý den,
prosím informaci ceny za jednolůžkový pokoj od 1.11.- 28.11.2024, mám poukaz na komplexní lázeňský pobyt. Ubytování žádám , kde jsou procedury. Mám operované koleno.
Děkuji
Eva Novotná
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
V případě poukazu na komplexní lázeňskou péči v Lázních Poděbrady doplácíte 500 Kč za den, jen když chcete jednolůžkový pokoj se společnou koupelnou s dalším jednolůžkovým pokojem. Když vám stačí standardní dvoulůžkový pokoj, tak nemusíte doplácet nic.
Nejlepší lázeňský dům s ubytováním pro pacienty po operaci kolene je Rehabilitační centrum Máj. Tady jsou podrobnosti k tomuto ubytování: https://www.lazne-podebrady…
Hotel je umístěn v klidné ulici poblíž lázeňské kolonády a je propojen prosklenou spojovací chodbou s hotelem Libenský. Ubytovací kapacita hotelu je 90 lůžek, z toho 9 jednolůžkových, 39 dvoulůžkových pokojů a 2 apartmá.
V těchto pokojích je vybavení odpovídající standardu *** – sprcha s WC, lednička, telefon s přímou provolbou a barevný televizor se satelitním příjmem.
Na recepci vám pracovníci rádi poskytnou veškeré informace týkající se všech léčebných pobytů, kulturního i sportovního vyžití a dalších služeb. Hotel má vlastní parkoviště a nabízí hostům půjčovnu jízdních kol nebo pronájem relaxačního bazénu.
Stravování: Hotel má 1 jídelnu s kapacitou 100 míst v komplexu Libenský, kde se nachází i krásná stylová kavárna s terasou. Důležitou složkou léčebného pobytu je také vhodná strava – dieta, kterou určí při vstupní prohlídce pacienta ošetřující lékař na základě povahy onemocnění. O pacienty pečuje nutriční terapeut, se kterým je možno kdykoliv stravu konzultovat.
Léčení: Léčebné procedury jsou zajištěny v objektu hotelu Libenský anebo v Centrálních lázních, kde se nachází balneoprovoz, elektroléčba včetně rehabilitace a tréninkové ergometrie. Další služby zajišťuje hotel Libenský, kde se nachází stálá služba sester a pohotovostní služba lékaře. V objektu jsou ordinace ošetřujících lékařů a další odborné vyšetřovny (EKG, diagnostická ergometrie, doppler a další). Součástí je i vlastní solárium a místnost pro oxygenoterapii.
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel LUMIR.
ZDRAVÍM.
CHTĚL BYCH U VÁS ABSOLVOVAT POBYT - HRAZENÝ POJIŠTOVNOU OZP - TERMÍNOVĚ 11 MĚSÍC,
KLASIFIKACE VII/11 - V JEDNOLŮŽKOVÉM POKOJI.
JE MOŽNÉ SI DOHODNOUT ZA PŘÍPLATEK TERMÍN -HOTEL?
MÁM PODANOU ŽÁDOST DO BĚLOHRADU - KAPACITNĚ LEDEN.ŮNOR/22
BYL BY U VÁS TERMÍN DO KONCE ROKU?BYDLIŠTĚ MILOVICE.
DĚKUJI L.KNYTL
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Se svým dotazem na lázeňskou léčbu se musíte obrátit přímo na Lázně Poděbrady a.s.
Kontakt
Lázně Poděbrady, a.s.
Jiřího náměstí 39/I
290 33 Poděbrady
Telefon do oddělení pro pacienty: 325 606 525 nebo 325 606 527
email: info@lazne-podebrady.cz
Hotel Libenský je hlavním lázeňským domem. Svou polohou a kompletností nabízených služeb patří k nejvyhledávanějším hotelům v Poděbradech. Všechny pokoje jsou standardně vybaveny sprchovým koutem, WC, ledničkou, telefonem s přímou volbou a barevným televizorem se satelitním příjmem.
Parkování: Hotel má vlastní parkoviště, vjezd z ulice Lázeňská, parkovací karta k dispozici na recepci za vratnou zálohu ve výši 200 Kč.
Ceny parkování:
1–4 noci 70 Kč/noc;
5–13 nocí 50 Kč/noc;
14 a více nocí 35 Kč/noc;
držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají parkování zdarma.
WIFI: Zdarma v celém objektu.
Název sítě: libensky
Bezbariérový přístup: Z ulice Lázeňská přes balneoprovoz.
Děti: Jsou v našem hotelu vítány v doprovodu alespoň jednoho rodiče. Dětem do 18 let žádné léčebné nebo relaxační procedury neprovádíme. Výjimkou je solná jeskyně.
Domácí zvířata: Menší plemena psů jsou akceptována za poplatek 150 Kč/noc. Pobyt s domácím zvířetem je nutné avizovat předem. Lázně Poděbrady, a.s., si vyhrazují právo pobyt domácích zvířat odmítnout.
Balneoprovoz: Pro komerční klienty má hotel vlastní balneoprovoz, některé procedury probíhají v Centrálních nebo Letních lázních. Pro pacienty přes zdravotní pojišťovny probíhají procedury i mimo hotel v Centrálních lázních a Letních lázních.
Denní tisk: Zdarma k dispozici v kavárně hotelu.
Praní a čištění osobního prádla: Na objednávku u pokojských; host předá požadovaný textil či prádlo do připraveného pytle a pokojská zajistí do 24 hodin předání čistého textilu.
Transfer: Mezi hotely a léčebnami v rámci společnosti je zdarma, na autobusové a vlakové nádraží je za poplatek.
Minerální voda: Přímo ve foyer hotelu ústí pramen minerální uhličité vody, která má blahodárné účinky při léčbě nemocí srdce a oběhového ústrojí. Jedná se o přírodní, studenou, hypotonickou, slabě mineralizovanou kyselku hydrogenuhličitano-chlorido-sodnovápenatého typu. Poděbradka má velký obsah volného oxidu uhličitého, hydrogenuhličitanu a zvýšený obsah železa.
Sport: Cyklistické a in-line stezky, tenis, golf (recepce zajistí rezervace časů a místa), relaxační bazén, jezdectví, bowling, squash, nohejbal – pronájem kurtů, fitness a wellness.
Výlety: Parník po Labi, ZOO Chleby, Polabské muzeum Přerov nad Labem, Botanicus Ostrá, Kutná Hora, Karlštejn, Praha. Fakultativní výlety je možné objednat a zaplatit na recepci.
Kulturní a společenské akce: Akce pravidelně pořádány. O konkrétních termínech budete informováni při příjezdu, popřípadě na webových stránkách v aktualitách nebo na Facebooku.
Ve svém příspěvku LÁZNĚ PODĚBRADY - LÁZEŇSKÉ DOMY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kovařík Pavel.
Na doporučení kardiologa jsem si zažádal lázne v Poděbradech.Dříve jsem tam jezdil s manželkou a byli jsme moc spokojeni.Musím ještě dodat,že jsem pojištěný u Vojenské zdravotní pojišťovny.Pojišťovna mě poslala do hotelu FELICITAS.Nikomu to nepřeji,to co jsem tam musel vydržet a nejenom já i ostatní pacienti.Začalo to ubytováním,nemáte kam složit věci do skříně vám vlezou dvoje kalhoty a dvě tryčka ostatní musíte mít v kufru a ten kufr nemáte kam dát,takže ho musá´íte překračovat,Strava,tu jsem mněl mít samoobslužnou ,švédské stoli,nebylo to tak ,mněl jsem obslužnou stravu a bez diety,tento hotel totiš nemá dietní sestru.Pitný režim ta žádný neby, řekli nám ,že se máme napít z pramene poděbradky.Vajíčka jsme dostali syrová, nešli oloupat,bílek tekl.Protože jsem nedodržovalpitný režim a ani dietu, Dostal jsem moskovou příhodu,naštěstí pro mě byla slabá.Jezdili jsme do hotelu LIBENSKY tam jsme byli moc mspokojeni. Nepochopím jak mohla Vojenská pojišťovna s tímto hotelem podepsat smlouvu. Peníze to je mocná čarodějka. Už nechci Poděbrady vidět.Kovařík Pavel
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Tradiční poděbradský hotel od května v nabídce Lázní Poděbrady, a.s.! Pro pobyty, které se uskuteční do 31. srpna 2017 navíc s 15% zaváděcí slevou. Hotel Bellevue Tlapák nabízí čtyřhvězdičkový komfort v samém srdci Poděbrad na lázeňské kolonádě s vyhlídkou na květinové hodiny. Všechny pokoje jsou nově zrekonstruované.
Parkování: Hotel má vlastní parkoviště, vjezd z ulice Lázeňská, parkovací karta k dispozici na recepci za vratnou zálohu ve výši 200 Kč.
Ceny parkování:
1–4 noci 70 Kč/noc;
5–13 nocí 50 Kč/noc;
14 a více nocí 35 Kč/noc;
držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají parkování zdarma.
WIFI: Zdarma v celém objektu.
Bezbariérový přístup: Není.
Děti: Jsou v našem hotelu vítány v doprovodu alespoň jednoho rodiče. Dětem do 18 let žádné léčebné nebo relaxační procedury neprovádíme. Výjimkou je solná jeskyně.
Domácí zvířata: Menší plemena psů jsou akceptována za poplatek 150 Kč/noc. Pobyt s domácím zvířetem je nutné avizovat předem. Lázně Poděbrady, a.s., si vyhrazují právo pobyt domácích zvířat odmítnout.
Balneoprovoz: Hotel nemá vlastní balneoprovoz, procedury se vykonávají v sousedním hotelu Libenský.
Praní a čištění osobního prádlo: Na objednávku u pokojských; host předá požadovaný textil či prádlo do připraveného pytle a pokojská zajistí do 24 hodin předání čistého textilu.
Transfer: Mezi hotely a léčebnami v rámci společnosti je zdarma, na autobusové a vlakové nádraží je za poplatek.
Minerální voda: Pramen minerální vody Poděbradky naleznete ve vedlejším hotelu Libenský.
Pokoj
Trezor, hotelový fén a zásuvka na holicí strojek: K dispozici na všech pokojích.
Minibar: Každý pokoj je vybaven ledničkou, zboží ze seznamu z nabídkového lístku nápojů je k dispozici k zakoupení na hotelové recepci.
Úklid: Běžný úklid probíhá každý den. Výměna ručníků se provádí každý třetí den pobytu. Výměna ložního prádla u pacientů se provádí po 14 dnech a u komerčních klientů po 7 dnech pobytu.
Televize: Pokoje mají k dispozici jak základní české, tak 24 zahraničních kanálů (CNBC Europe, BBC World News, Bloomberg Europe, Alegerie 3, Canal Algérie, RTL Österreich, VOX Österreich, RTL 2 Österreich, Super RTL Österreich, Eurosport Germany, EuroNews, STS International, RTR Planeta, Rus Bestseller, Russia 24, TV 8 Russia, TNT Comedy, Shanson, NTV Mir, Canal 24 Horas, CNN International Europe, DW-TV a DW-TV Arabic (Deutsche Welle) a Al Jazeera English.
Klimatizace: Pokoje klimatizovány nejsou, je možnost za jednorázový poplatek 50 Kč zapůjčení mechanických větráků na recepci.
Gastronomické služby: Na stravování mají hosté k dispozici nově zrekonstruovanou restauraci. Můžete si zde dát také kávu.
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarmila Chalupová.
Dobrý den,
podala jsem si žádost o komplexní lázeňskou péči ve vašich lázních, která byla kladně vyřízena. Od své doktorky jsem dostala informaci, že mi bude ubytování, strava a lázeňské procedury plně hrazena pojišťovnou,
pouze zaplatím poplatek "za vzduch".
K mému překvapení jsem dostala poukaz z vašich lázní v ceně 6.860 Kč.
Je ve vašich lázních lázeňský dům, kde je standardní ubytování, strava a léčba hrazena plně pojišťovnou?
Děkuji za včasnou odpověď.
Hezký den. J. Chalupová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Obraťte se na svou doktorku, která vám dala informaci o plné úhradě lázeňského pobytu ze zdravotního pojištění. Doktorka by měla kontaktovat vaší zdravotní pojišťovnu a vyjednat s ní podmínky plné úhrady. To, jak bude vysoká spoluúčast pacienta, určuje právě zdravotní a nikoliv lázně samé.
Ubytování a stravování formou plné penze (dvoulůžkový pokoj dle standardu zdravotní pojišťovny, II. kategorie – Tourist, Tourist plus) jsou hrazeny pojišťovnou.
Lázeňské domy – doplatky:
Lázeňský hotel Royal **S – bez doplatku Economy Plus ½. V ceně pobytu není zahrnut lázeňský poplatek dle aktuální vyhlášky města Františkovy Lázně platné v den nástupu na pobyt a kulturní poplatek ve výši 35 Kč/osoba/den.
Imperial ****SUPERIOR – doplácí se vždy.
PAWLIK – AQUAFORUM **** – doplácí se vždy.
Metropol *** – doplácí se vždy.
Belvedere *** – doplácí se vždy.
Dr. Adler *** – bez doplatku Tourist Plus ½ (vedlejší budova). K ceně doplatku za kategorii Tourist ½ je potřeba připočítat doplatek za rautové stravování 110 Kč/osoba/den. V ceně pobytu není zahrnut lázeňský poplatek dle aktuální vyhlášky města Františkovy Lázně platné v den nástupu na pobyt a kulturní poplatek ve výši 35 Kč/osoba/den.
Luisa ***– doplácí se vždy.
Jesenius ** – bez doplatku na ubytování Tourist ½. K ceně doplatku za kategorii Tourist ½ je potřeba připočítat doplatek za rautové stravování 110 Kč/osoba/den. V ceně pobytu není zahrnut lázeňský poplatek dle aktuální vyhlášky města Františkovy Lázně platné v den nástupu na pobyt a kulturní poplatek ve výši 35 Kč/osoba/den.
Radbuza ** – bez doplatku na ubytování Tourist ½. K ceně doplatku za kategorii Tourist ½ je potřeba připočítat doplatek za rautové stravování 110 Kč/osoba/den. V ceně pobytu není zahrnut lázeňský poplatek dle aktuální vyhlášky města Františkovy Lázně platné v den nástupu na pobyt a kulturní poplatek ve výši 35 Kč/osoba/den.
Ve svém příspěvku LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dana.
Přeji pěkný den,
máme s manželem zájem o KLP v hotelu Libenský.
Prosím, můžete mě informovat,kolik se doplácí na osobu
na den?
Děkuji za vaši ochotu s pozdravem Dana Onderková
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Původním záměrem majitele panství Arnošta Filipa Hohenlohe ze Schillingsfürstu bylo najít zdroj kvalitní pitné vody pro potřeby města Poděbrady. Pro tyto účely pozval do Poděbrad pruského statkáře barona Büllowa z Bothkampu, který měl zkušenosti s hledáním vody pomocí virgule. Ten roku 1905 nalezl na druhém nádvoří poděbradského zámku první pramen minerální vody v Poděbradech. V roce 1907 už byly vyvrtány tři veřejné prameny (Bülowův, Hohenlohe a Charicléa) a v roce 1908 byly založeny poděbradské lázně, které měly velký vliv na další rozvoj města.
5. června 1908 vysvětil královéhradecký biskup Doubrava budovu Knížecích lázní, založených knížetem Hohenlohe. V červnu 1910 Knížecí lázně odkoupilo město a dalo navrtat další prameny, takže počátkem 20. let zde bylo 12 zřídel a v roce 1930 již 16. Nový ráz města určil zejména architekt a urbanista František Janda, který před válkou vytvořil koncepci rozvoje lázeňského středu v tehdejším secesním slohu. V roce 1919 lázně od města převzala nově vzniklá akciová společnost.
Za první republiky se Poděbrady změnily ve významné lázně, které se zásluhou pražského kardiologa profesora dr. Václava Libenského specializovaly na léčbu nemocí srdce a oběhového ústrojí a dostaly se do podvědomí lidí jako lázně na nemoci srdce. František Janda v roce 1924 vypracoval urbanistický plán dalšího rozvoje Poděbrad, jejichž lázeňský střed se rozšířil až k železnici (dříve cca 1 km od centra) a založil lázeňský park. Ve městě vznikla řada veřejných budov a počet jeho obyvatel se od počátku století zdvojnásobil.
V současné době najdete v Poděbradech 8 funkčních pramenů Poděbradky. Poslední, Eliščin pramen byl otevřen roku 2011. Celkový počet pramenů tak dosáhl počtu 26.
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Novotná.
Děkuji za odpověď, moje diagnóza na kterou mám poukaz je revma, po operaci kolena jsem již absolvovala rehabilitaci.
Jestli tomu dobře rozumím tak pobyt v hotelu Libenský je také 500,- Kć za jednopokojový. Jelikož chci termín listopadový, mám dotaz jestli je vše pod jednou střechou i v tomto zařízení.
Mějte se hezky
Eva Novotná
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Hotel Libenský má vše pod jednou střechou. V budově hotelu se nachází většina lázeňských procedur. Masáže, koupele, zábaly, solná jeskyně a za zmínku stojí uhličitá koupel, kvůli které jezdí do těchto lázní pacienti již více než 100 let.
U komplexní lázeňské péče zaplatíte za pobyt v tomto hotelu 600 Kč za jednolůžkový pokoj s vlastní koupelnou a nebo 300 za dvoulůžkový za každý den.
V Lázních Poděbrady se také nově platí lázeňský poplatek 30 Kč denně.
Praktický lékař vystaví návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotní pojišťovnou dle doporučení odborného lékaře nebo ošetřujícího lékaře při hospitalizaci. Zároveň navrhne typ lázeňské péče (komplexní nebo příspěvková) a místo vhodné pro léčbu daného onemocnění (indikace).
Indikace Lázní Poděbrady, a.s.:
onemocnění oběhového systému – léčba po operacích srdce, infarktu myokardu či chronické formy ischemické choroby srdeční; dále cévní choroby, vysoký krevní tlak a onemocnění žilního systému dolních končetin;
nemoci z poruch výměny látkové – diabetes mellitus;
nemoci pohybového aparátu – zejména léčba po operacích velkých kloubů (endoprotézy) a dále bolestivé stavy páteře a velkých kloubů;
nemoci nervové – polyneuropatie, kořenové syndromy.
Komplexní nebo příspěvkovou lázeňskou péči schválí revizní lékař zdravotní pojišťovny.
V případě komplexní lázeňské péče odešle zdravotní pojišťovna schválený návrh přímo lázním, které pacienta předvolají k nástupu. KLP čerpá pacient v době pracovní neschopnosti. Zdravotní pojišťovna hradí lázeňskou léčbu, celodenní stravování a ubytování.
Schválený návrh na příspěvkovou lázeňskou péči je odeslán do lázní Poděbrady prostřednictvím zdravotní pojišťovny nebo pacienta, který uvede požadavky na ubytování a stravování, které si platí sám. PLP čerpá pacient v době své dovolené. Zdravotní pojišťovna hradí pouze lázeňskou léčbu.
Neschválí-li zdravotní pojišťovna komplexní ani příspěvkovou lázeňskou péči, může klient absolvovat pobyt v Lázních Poděbrady jako samoplátce.
Léčebný pobyt zahrnuje:
vstupní a závěrečné vyšetření odborným lékařem, kontrolní vyšetření dle potřeby;
EKG, spirometrie, laboratorní vyšetření, dle nutnosti i další vyšetření;
individuální léčebný plán sestavený lékařem se 2–3 léčebnými procedurami denně (mimo neděle);
24hodinovou lékařskou a sesterskou službu;
hotelové ubytování v rehabilitačním centru nebo hotelech (kategorie *** nebo ****);
plnou penzi včetně případné speciální diety (dle doporučení lékaře), sestavenou nutriční terapeutkou;
informace pro pacienty; informace – Rehabilitační centrum Máj; informace – G-REX – přímý překlad po operaci srdce.
Lázně Poděbrady se specializují na léčbu:
onemocnění oběhového systému – léčba po operacích srdce, infarktu myokardu či chronické formy ischemické choroby srdeční, cévní choroby, vysoký krevní tlak a onemocnění žilního systému dolních končetin;
nemoci z poruch výměny látkové – diabetes mellitus;
nemoci pohybového aparátu – zejména léčba po operacích velkých kloubů (endoprotézy) a dále bolestivé stavy páteře a velkých kloubů;
nemoci nervové – polyneuropatie, kořenové syndromy.
Ve svém příspěvku LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Novotná.
Dobrý den,
prosím informaci ceny za jednolůžkový pokoj od 1.11.- 28.11.2024, mám poukaz na komplexní lázeňský pobyt. Ubytování žádám , kde jsou procedury. Mám operované koleno.
Děkuji
Eva Novotná
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Eva Novotná.
Dobrý den,
mám zájem o jednopokojový pokoj v hotelu Libenský od začátku listopadu. Mám poukaz na komplexní lázeňskou péči na 28 dni.
Telefonicky jste nedostupný, proto Vám píši.
Lázně Poděbrady, a.s., mají smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami České republiky. Jedná se o lůžkovou lázeňskou léčebně rehabilitační péči, při které zdravotní pojišťovna hradí lázeňskou péči, standardní ubytování ve dvoulůžkovém pokoji a celodenní stravování (v potřebných dietách). Komplexní péče je čerpána v rámci pracovní neschopnosti v délce stanovené indikačním seznamem.
Povinný lázeňský poplatek činí 15 Kč/den (dle platného zákona č. 565/1995 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů) hradí tento poplatek každý mezi 18. a 70. rokem. Poplatek nehradí držitelé ZTP/P. Změny vyhrazeny.
Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 300 Kč/den. Pokoje v omezeném množství.
V naší poradně s názvem NÁROK NA LÁZNĚ PO INFARKTU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Purnoch Josef.
Mám dotaz jsem 5 dní po operaci srdce dvoj pas nemocnice karlák 2 há chirurgije Praha jsem stále hospitalizován jsou mě nebídnuty lázně Poděbrady na 4 týdny, jsem ročník 49 zajímám se co budu muset ve vašich lázních hradit jsem důchoce. A druhý dotaz. Kdybych byl případně nespokojený a chtěl bych předčasně odjet domů a přerušit léčbu čekali by mě nějaké finančni postihy ? Děkuji Purnoch Josef
Tel. 602 202 980
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Lázně Poděbrady jsou nejlepším řešením pro pokračování pooperační rekonvalescence. Lázně mají dlouholetou praxi a skvělé zázemí, aby vás mohly znovu postavit na nohy. Měl byste v lázních vydržet po celou dobu. Zdravotní pojišťovna za vás uhradí náklady na léčbu, ubytování a stravování. Vy zaplatíte jen lázeňský poplatek 15 Kč za den. Doporučuji vám obrátit se přímo na zařízení lázní, informace a kontakt jsou zde: https://www.lazne-podebrady…
Ve svém příspěvku LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Stanislav Kovářík.
Dobrý den
7.8. 2024 Jdu na TEP KOLENE. Je možné se k Vám objednat na lázeňský pobyt hrazený pojišťovnou? Konec Října začátek Listopadu. Samozřejmě bych se přizpůsobil.
Děkuji s pozdravem Kovářík Stanislav
telefon: 731 457 909
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
V naší poradně s názvem PARKINSONOVA NEMOC se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Josef Gazdík.
Léčí se v Lázních Poděbradech i Parkinsonova nemoc v komplexní lázeňské léčbě ? Obsahuje léčebná voda jod? Děkuji za odpovědi.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Parkinsonova nemoc se léčí komplexní lázeňskou péčí v těchto lázních:
Bechyně-Buchlovice
Františkovy Lázně
Hodoní
Jáchymov
Janské Lázně
Karlova Studánka
Karlovy Vary
Karviná
Klášterec nad Ohří
Klimkovice
Konstantinovy Lázně
Kostelec u Zlína
Lázně Bělohrad
Lázně Bohdaneč
Lázně Kundratice
Lázně Kynžvart
Lázně Libverda
Lázně Toušeň
Lednice
Luhačovice
Mariánské Lázně
Mšené-lázně
Ostrožská Nová Ves Poděbrady
Slatinice
Teplice
Teplice nad Bečvou
Třeboň
Velichovky
Velké Losiny
Vráž
Ze seznamu je patrné, že i Poděbrady jsou vhodné. Zda-li léčivá voda v Poděbradech obsahuje jód není známo. Promluvte si se svým neurologem o možnostech lázeňské léčby ve vašem konkrétním případě. Pro přidělení lázní budete muset mít doporučení od svého neurologa.
Pooperační období není jen o zhojení rány. Organismus se musí vyrovnat se sníženou kondicí, změnou režimu, často i s obavami z pohybu. Bez cílené rehabilitace může docházet k dlouhodobému poklesu výkonnosti.
Lázeňský pobyt poskytuje kontrolované prostředí s odborným dohledem, kde je rehabilitace systematická a přizpůsobená aktuálnímu stavu pacienta. To je zásadní rozdíl oproti domácí rekonvalescenci.
Praktickým přínosem je i psychická složka – pacient získává jistotu, že se může hýbat bezpečně a bez strachu z poškození operované oblasti.
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marianna Strmeňová.
Dobrý den, bylo mi napsáno číslo na telefon, že mohu zavolat. Dneska pořád volám a nikdo mi to na čísle 325606500 nebere.
S pozdravem
Marianna Strmeňová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Pokud se nemůžete dovolat na uvedené číslo, tak využijte kontakt na Kateřinu Zelenkovou - Vedoucí ubytovací kanceláře, telefon: 325 606 542, email: zelenkova@lazne-podebrady.cz.
Jestli ani tam nepochodíte, tak si můžete stěžovat na nedostupnost kontaktních služeb přímo generálnímu řediteli Ing. Petu Valentovi, telefon: 325 606 501, email: valenta@lazne-podebrady.cz.
Po jakých operacích mají Lázně Poděbrady největší přínos
Ne každý operační zákrok je vhodný pro lázeňskou péči. V Poděbradech má pobyt největší smysl u výkonů, které ovlivňují celkovou fyzickou kondici a kardiovaskulární systém.
Operace srdce a cév
Nejčastější indikací jsou operace koronárních tepen, chlopní nebo bypassy. Řízená kardiorehabilitace pomáhá obnovit výkonnost a snížit riziko dalších komplikací.
Stavy po infarktu a invazivních zákrocích
Lázeňský pobyt je vhodný i po katetrizačních výkonech nebo po prodělaném infarktu, pokud je pacient stabilizovaný.
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tana Neubauerova.
Dobrý den.Potřebovala bych cenik pobytu komplexni a příspěvkové lazenské péče.moc děkuji.T.Neubauerová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Aktuální ceník doplatků pro komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči naleznete na stránkách Lázní Poděbrady. Teď, když odpovídám, tam vede tento odkaz: https://www.lazne-podebrady…
Na jejich stránkách můžete lázně rovnou i objednat.
Lázně Poděbrady se dlouhodobě zaměřují především na kardiologickou a cévní rehabilitaci. To z nich činí jedno z hlavních zařízení pro pacienty po operacích srdce a velkých cév.
Základem léčby je kombinace přírodních zdrojů, odborné rehabilitace a moderních léčebných postupů. Důraz je kladen na postupné zatěžování organismu a dlouhodobý efekt, nikoli jen krátkodobou úlevu.
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kveta Vacikova.
Dobry den, dnes jsem obdrzela od pojistovny souhlas k lecbe ve vasich laznich. Obdrzim termin nastupu automaticky nebo musim podat zadost?
Moc dekuji za pomoc.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Musíte to dát lázním v Poděbradech vědět, že máte schválenou lázeňskou léčbu. Kontaktujte paní Evu Koubovou na telefonu: +420 325 606 525, email: koubova@lazne-podebrady.cz.
Wikipedie uvádí, že Lázně Bělohrad (německy Bad Bielohrad) je nevelké podkrkonošské lázeňské město ležící v okrese Jičín, zhruba 16 km východně od Jičína. Jejich katastrální území má rozlohu 421,30 ha. Žije zde přibližně 3 700 obyvatel [2]. Městem protéká potok Javorka, procházejí jím silnice II/284 a II/501 a také železniční trať 040 Chlumec nad Cidlinou – Trutnov.
Bělohrad vznikl z osady Nová Ves, kde byla vystavena kamenná tvrz, která měla bílé zdi a poddanými byla nazývána Bílým hradem, z čehož vznikl pozdější název Bělohrad. Bělohrad byl v 90. letech 19. století přejmenován na Lázně Bělohrad.
Historie
Dle Wikipedie vlastnil na počátku 17. století některé části tohoto panství Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic. Roku 1626 získal bělohradské panství Albrecht z Valdštejna a roku 1643 přešlo panství na Viléma Laboye z Desseneuru v Nizozemsku. Za jeho vlády, kdy pronásledoval nekatolické obyvatelstvo, uprchlo mnoho lidí do exilu a panství bylo osídleno německými kolonisty. Roku 1669 přešlo bělohradské panství do majetku rodiny Valdštejnů a za jejich vlády byl vystavěn kostel Všech svatých, provedena přestavba kamenné tvrze na barokní zámek podle návrhu Jana Blažeje Santiniho. Roku 1722 (2. května) povýšil císař Karel VI. Bělohrad na městečko, které tímto získalo i svůj vlastní znak. V polovině 19. století byl významným vlastníkem některých částí Max Dormitzer, který je považován za zakladatele dnešních lázní v Bělohradě. K velkému rozmachu lázeňství došlo až za vlády hraběnky z Assenburgu, která panství koupila od Dormitzerů. Založila areál Anenských lázní a při nich na ploše 60 ha lázeňský park Bažantnice. V roce 1901 byl navrtán Annamariánský pramen arzeno-železité kyselky. Dnešní léčebný ústav byl postaven roku 1936 a slouží k léčbě nemocí pohybového ústrojí.
Pamětihodnosti uvedené Wikipedií:
Barokní zámek – na místě původní tvrze postavil roku 1550 Jan Škopek z Bílých Otradovic renesanční zámeček. Dnešní podoba je výsledkem přestavby z přelomu 17. a 18. století s kaplí zasvěcenou Janu Evangelistovi. Na zámku byla v roce 2018 započata rekonstrukce a přestavba, a tak není přístupný široké veřejnosti. Později by zde měly vzniknout kavárna, restaurace a v ostatních prostorách bydlení pro seniory [3]. Za zámkem je park s empírovou zimní oranžérií z roku 1831, která je v současnosti využita jako památník K. V. Raise a jako galerie. Nedaleko oranžérie je umístěna sbírka vrchnostenských hraničních mezníků z 18. století a skulptura vzpřímeného lva – symbol městského znaku. Při severozápadním nároží zámku roste památný strom – Bělohradský buk.