Ve svém původním stavu jsou brusinky hořké a pro konzumaci se proto plody upravují kandováním v cukru. Přesně takové si je můžeme dnes běžně koupit v kterémkoliv supermarketu, podobně jako například rozinky. Pro dosažení zde zmíněného terapeutického účinku na karcinom prostaty je třeba zkonzumovat velké množství takových brusinek, což by díky jejich cukernatosti z kandování vedlo k velkému energetickému příjmu. Z výživového hlediska by bylo tedy krajně nevhodné vést brusinkovou terapii takovýmito plody. Proto se vyvinula technologie, která odbourává cukr z dužiny brusinky. Tato dužina se pak usuší, rozemele, vyčistí a naplní se do želatinových kapslí. Jedna taková želatinová kapsle potom obsahuje účinné látky z desítek gramů původních plodů. Kapsle jsou tou správnou formou pro užívání kanadských brusinek, bez rizika dietních chyb. Jaká je cena kanadských brusinek, se můžete podívat na těchto stránkách: brusinky cena.
Ve svém příspěvku DIETA NA BÁZI BRUSINEK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kalli.
slyšela jsem o nějakým rozpustným prášku na bázi brusinek, asi doplněk stravy při dietě. Údajně snižuje chuť k jídlu. Chtěla bych shodit pár kilek, ale jsem příšerně pořád při chuti. Jelikož nesouhlasím s drastickými dietami, chtěla bych tímto nahradit jen nějaký jídlo mezi hlavními jídly. Nemohl by mě někdo poradit ?? Prosím ?? Děkuji.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Redakce.
Z naší vlastní zkušenosti můžeme potvrdit vedlejší účinek extraktu z brusinek i na hubnutí. Užívají se kapsle, které obsahují rozpustný prášek na bázi brusinek. Kapsle se berou 2 denně (ráno a večer) po dobu třech měsíců, pak se na dva měsíce vysadí a celé se to zopakuje. Původně jsme v redakci brali brusinky po dobu třech měsíců, jako prevenci k pročištění močových cest, ale zjistili jsme, že jsme všichni za tu dobu zhubli průměrně o 3 kila, aniž bychom se o to nějak snažili. Takže hubnutí na bázi brusinek můžeme doporučit, je to levné, ochrání to vaše močové cesty před zánětem a funguje to.
Kanadská brusinka je nesmírně populární ovoce, jeho terapeutický účinek spočívá v tom, že ochraňuje dolní cesty močové od infekcí. Původně se přední profesoři a experti na biochemii zaměřovali na zkoumání účinků kanadských brusinek jen za účelem zmírnění ženských potíží. Během výzkumu byla náhodně objevena jejich schopnost pozitivně ovlivnit průběh léčby rakoviny prostaty. Vědci zahájili zkušební léčbu preparátem s výtažkem kanadských brusinek ve formě kapslí, které různým pacientům s karcinomem prostaty podávali třikrát denně po dobu půl roku. Výsledky léčby byly překvapivé. Zjistilo se, že u pacientů, kteří užívali tyto brusinky, byl jejich pooperační průběh lepší, měli méně často průvodní infekce, zejména v okolí zavedeného pooperačního katétru, takové té cévky, což se hojí obvykle několik měsíců. U brusinkami léčených pacientů byla prokázána doba pooperační rekonvalescence o 1/3 kratší. Dále konzumace brusinek podle vědeckých výsledků ovlivnila i hladinu antigenu prostaty (PSA), kterým se indikuje právě její nádor. Tato vědecká studie byla publikována v jednom z prestižních časopisů British Journal of Nutrition a dále byla i několikrát citována v odborné literatuře a je o ni u odborné veřejnosti velký zájem. Nyní vědci připravují nový výzkum, kde plánují podávat brusinky pacientům ihned po diagnostikování karcinomu prostaty po dobu dvou měsíců a až po této době teprve přikročí k operaci prostaty (prostatektomie), při níž by pak podrobně prozkoumali změny v karcinogenních buňkách a porovnali je s karcinomy brusinkami neléčených pacientů. Cílem tohoto nového výzkumu je zaměřit se na možnost nalezení neoperativního způsobu léčení karcinomu prostaty formou brusinkové léčby.
Ve svém příspěvku VLIV KANADSKÝCH BRUSINEK NA KARCINOM PROSTATY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel David.
Dobrý den,
po přečtení článku o vlivu brusinek na prostatu mám následující dotaz:
byla mi diagnostikována rakovina prostaty a nyní docházím denně na ozařování, které mi bude za nedlouho končit. Brusinky by se asi měly užívat spíš jako prevence, budou mít u mě nějaký význam, pokud je budu užívat - dá se říct - "až po hodině dvanácté"?
Děkuji za odpověď a přeju hezký den. David
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
V naší redakci jsme všichni zařadili kanadské brusinky do své stravy, abysme si pročistili močové cesty, takže jako prevenci. Užívali jsme Cran-Urin Brusinky od firmy Barnys po dobu 3 měsíců, dvě tablety denně, jednu ráno a jednu večer. Přípravek Cran-Urin jsou kapsle, které obsahují rozpustný prášek na bázi brusinek. Tuto léčbu jsme volili jako preventivní péči o své močové cesty. Po této léčbě jsme s překvapením zjistili, že aniž bychom se nějak snažili, tak jsme během léčby brusinkami všichni zhubli v průměru o tři kila - jedno kilo za měsíc. Zkusili jsme tedy pokračovat v užívání brusinek na hubnutí dále, ale v dalších měsících se již hubnutí tolik neprojevovalo. Z našeho vlastního poznání tedy můžeme doporučit brusinky na hubnutí, ale je potřeba brusinky užívat v cyklech. Na hubnutí je potřeba brusinky brát tři měsíce 2 kapsle denně (ráno a večer), pak vysadit a za dva měsíce zopakovat tuto brusinkovou dietu znovu na tři měsíce. Na hubnutí působí jen rozpustný prášek na bázi brusinek, který je obsažen v kasplých, nikoliv celé plody. Plody brusinek bývají kandované a nebo obsahují svůj přírodní ovocný cukr, po kterém se naopak rychle tloustne a na hubnutí by to nemělo negativní dopad.
Ve svém příspěvku SPECIALISTA NA POLYNEUROPATII se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marcela.
Dobrý den.Mám velké bolesti a brnění nohou a diagnostikovanou polyneuropathii .Zatím jsem neměl štěstí na lékaře specialistu.Může mi někdo poradit,kde nebo kdo by mi mohl s touto nemocí bojovat?Děkuji za odpověď.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Ing. Milan Chloupek.
Polyneuropatie
Tímto příspěvkem odpovídám i na všechny následující příspěvky.
I polyneuropatie nevzniká z ničeho nic a je výsledkem marné snahy imunitního systému na chemické a parazitální napadení našeho těla a vede k tomu řetězec dalších střetů imunitního systému. Souvislosti se proto pokusím vysvětlit trochu obšírněji. Imunitní systém je hrozně dokonalý systém, nedovede však některé parazity porazit. Je koncipován tak, že nejprve řeší ta napadení, které by mohly tělu nejvíce uškodit a po vyřešení až ta další, pokud se mu to podaří. Když se mu to nepodaří, snaží se tato napadení alespoň dislokovat do oblastí, kde mohou dále škodit co nejméně, je tím však velmi vytěžován a z neustálého boje se pak nedostatečné výsledky projevují jako trvalý zánět a z toho plynoucími poruchami zdraví, kterému doktoři z neznalosti říkají autoimunitní onemocnění či dědičná porucha. Nasazení kortikoidů či jiných léků potlačujících imunitní systém vede sice zpočátku k fyzické úlevě a lidé jsou rádi, že to „funguje“. Výsledek je však kontraproduktivní. Paraziti se mohou totiž pohodlně dále množit a napadat případně další orgány a zase vyvolávat bolesti. Léky pak doktor aplikuje čím dál častěji, ale nikam to nevede, protože to neřeší příčinu, ale ošálí to jen projevy důležitého boje, včetně nervových vstupů do mozku a nemoc se jen neustále prohlubuje. Tady musíme imunitnímu systému pomoci s tím co potřebuje vyřešit a ne ho blokovat, či ho nahrazovat.
Dalším vážným problémem klasické léčby je to, že u nás se nějací chytráci rozhodli, že v dnešní době nemůže být člověk v ČR napaden prvoky a helminty, přestože naše zvířata jsou jimi běžně napadána a lidé v zemích okolních také, a proto se u nás neschvalují a nenakupují léčiva na tato napadení (lidem proto v mnoha případech pomůže jen veterinář, protože ten ty léky má). Naši lékaři však se o tom proto moc neučí (bakterie zvládají dobře, na to je spousta léků, na viry už je léků pramálo a na prvoky a helminty už skoro nic) a když už podezření na prvoky a helminty mají, chemické testy to nejsou schopny odhalit a lékaři s tím žádné praktické zkušenosti nemají. Jsou tedy vlastně slepí, nazvou vás simulantem a v lepším případě ještě pošlou k psychiatrovi a dostanete léky na „uklidnění“, abyste pořád nezlobili.
Únava je zapříčiněna buď nedostatečným fungováním systému zpracování cukru jako jako paliva, nebo rozvozem kyslíku pro okysličování tkání. Obé je způsobováno specifickými chemickými nečistotami a parazity. Zásobování kyslíkem je pro tělo velmi důležité, a proto paraziti, kteří krev napadají, jsou velmi nebezpeční. Z prvoků to jsou zejména plasmodie, což jsou malaričtí prvoci (u nás se poměrně často vyskytují 4 druhy a napadení je způsobeno bodavým hmyzem - komáři), kteří červené krvinky vyžírají zevnitř, stejně jako jiný prvok Babesie (ovádi, klíšťata, muchničky,...). Při masívním napadení plasmodiemi, které se mohou dostat až do morku kostí, vznikne nemoc zvaná leukemie. Místo zneškodnění těchto prvoků však doktoři č
Zde je několik jednoduchých tipů pro léčbu příznaků alergie na brusinky.
Mírná alergická vyrážka může být léčena lokální aplikací surového medu nebo gelu Aloe vera. Při alternativní léčbě jsou podávána antihistaminika.
Homeopatické léky jsou považovány za velmi prospěšné, a to v případech závažných alergických reakcí spojených s nadměrným svěděním a pálením kůže.
Doporučuje se zvýšení příjmu tekutin. Tekutiny pomáhají ledvinám s odplavováním přebytku toxinů z těla. Tato terapie (léčba) se používá pouze v případech mírné alergické reakce.
V případě závažných alergických reakcí, neztrácejte čas domácí léčbou, ale spěchejte do nejbližší nemocnice.
Existují určitá preventivní opatření, která je třeba dodržet před použitím brusinkového džusu užívaného k léčbě infekce močových cest nebo jiných příznaků.
Vždy se poraďte s lékařem, který zná klady a zápory konzumace brusinek s ohledem k vašemu zdravotnímu stavu. Co může být přínosem pro ostatní, nemusí být přínosem pro vás.
Brusinky obsahují značné množství kyseliny salicylové, která je stejná jako aspirin. Osoby s alergií na aspirin by měly omezit příjem brusinek. Nadměrný příjem brusinek může mít za následek alergickou reakci.
Většina brusinkových šťáv je smíchána s velkým množstvím cukru, aby bylo dosaženo příjemné chuti. Diabetičtí jedinci by měli vždy raději volit neslazenou brusinkovou šťávu, nebo tu, která obsahuje umělá sladidla.
Brusinky obsahují šťavelan. Šťavelan vápenatý tvoří ledvinové kameny. Pacienti s anamnézou ledvinových kamenů nebo s jiným onemocněním ledvin by se měli vyhnout brusinkám nebo produktům s obsahem brusinek.
Ve svém příspěvku NEJLEPSI ALOE VERA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarmila kolarova.
dnes a denne vysvetluji lidem zdravym i nemocnym podstatny rozdil v kvalite i ucinku mezi ALOE VERA GELEM A STAVOU.ten odbornik co si dovoli verejne lhat tisicum lidi jiste byl na plantazich primio FLP jako nasi obch, poradci.FLPma unikatni zpracovani, rucni sklizen- filetuje se aby gel zustal neporuseny v lahvi z plantaze je za nekolik hodin.obsah gelu v lahvi ktery je koser a byl prohlasen za identicky z rostlinou z jejich vlasni plantaze.gelu je napr, v NECTAR BERRY 96 PROCENT,4PROC.BRUSINEK hlavne kvuli zanetum v tele.kde by se tam vesla nejaka guma?tezkoby to melo takovy .ucinek. zaruku30dni na spokojenost a unikatni zpracovani ma pouze FLP. pak mozna na MARSU.tyto vyrobky mi vyrazne zlepsily zdravi. po aloe stave bych tezko mela po 40. metabol. vek pouhych 26 let.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Infekce močových cest se musí léčit okamžitě (jednak z důvodu velkých bolestí, druhak z důvodu možnosti rozšíření infekce na ledviny) a většinou je zapotřebí nasazení antibiotik, které předepíše praktický lékař. Odbornou pomoc je potřeba vyhledat vždy, pokud se objeví horečka, bolesti v zádech nebo krev v moči, což jsou příznaky onemocnění vyžadující nasazení antibiotik. Podceňování a nedoléčení těchto zánětlivých onemocnění pak přechází v chronická stádia a časté recidivy mohou vést k vážným onemocněním ledvin. Při léčbě antibiotik je vhodné dodržovat určitá pravidla, mezi která patří zvýšený pitný režim (urologické čaje, čistá neslazená voda), zvýšená hygiena, teplo a odpočinek.
Léčbu antibiotiky je však vhodné doplnit o užívání doplňku stravy s obsahem brusinek. Brusinky jsou malé tmavě červené plody, které pro jejich léčebné účinky používaly už i naši předkové. V brusinkách obsažené látky však mají mnohem širší pozitivní přínos na organismus - od silných antioxidačních a regeneračních vlastností až po ochranu vůči virovým onemocněním. Přesto se pozornost odborníků soustřeďuje hlavně kolem jejich terapeutického účinku na záněty močového ústrojí a ledviny. Jsou velmi účinné při akutních či chronických zánětech močových cest a uplatňují se i při prevenci, dále při zánětech ledvin, inkontinenci či zánětech prostaty. Za tyto schopnosti vděčí obsahu účinných látek, jakými jsou antioxidanty, D - mannosa a hippurová a ellagiková kyselina. Tyto látky vytvářejí ochranný film na stěnách močového měchýře a zabraňují přilnutí infekčních patogenů, jakými jsou bakterie Streptococcus či Escherichia coli.
Vysoký blahodárný přínos představují přirozeně brusinky čerstvé či sušené. Tepelně zpracované výrobky (šťávy, marmelády) jsou o něco méně účinné. Nejvhodnějším řešením však je užívání doplňku stravy s vysokou standardizovanou koncentrací účinných látek v denní dávce. Kapsle Barny´s SuperCranberry™ pocházející z kanadských brusinek s vysokým obsahem proanthokyanidinů - PAC (velmi silných antioxidantů) a patří mezi nejsilnější brusinky na trhu. Jedna kapsle obsahuje nejméně 22,5 mg proanthokyanidinů, přičemž doporučená efektivní denní dávka je stanovena na minimálně 36 mg, ve dvou kapslích tak přijmete minimálně 45 mg PAC. Vyšší dávkování - 4 kapsle (v prvních třech dnech) s obsahem až 90 mg proanthokyanidinů a má prodloužený efekt i v době spánku. Tento doplněk stravy je vhodný při akutních i chronických zánětech močového ústrojí, inkontinenci, u osob s oslabenou imunitou a s dispozicí k zánětům močových cest.
TIP:
V lékárnách je k dostání mnoho preparátů s obsahem brusinek anebo dalších účinných látek. Výborný je též volně prodejný lék Rowatinex kapky anebo tablety, který působí močopudně a lze ho použít při akutních i chronických zánětech močového ústrojí.
Doplněk stravy SuperCranberryTM je vhodné užívat jako součást konzervativní léčby anebo i preventivně pro dlouhodobou harmonizaci močového ústrojí.
V naší poradně s názvem INFORMACE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Fany.
Dobrý den.Jsem po operaci prostaty.Vše jsem si vyslech.Ale chci se zeptat jak dlouho bude léčba trvat než se vrátím k normálnímu procesu.Piji 2,5 až 3 L deně.někdy nemám problém s močením ale stane se,že zd dva tři dni to močit nejde a nejde.Dostal jsem horečku 38.5.Obdržel jsem Ciplox 500 a byla mě zavedená cevka na dva dny.Jaké je ideální pití - čaj bylinky.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Na podporu zklidnění zánětu po operaci prostaty je nejlepší čaj z vřesu.
Recept na přípravu čaje: 2 lžičky květů nebo zelených větviček, čerstvých nebo sušených, krátce povaříme ve 1/4 l vody. Necháme 15 minut stát, přecedíme a pijeme vlažný v množství 1 až 2 šálky denně.
Dalším podpůrným prostředkem je extrakt z brusinek, nejlépe v kapslích a užívat dle návodu od výrobce. Oboje je možné kombinovat.
Brusinky vděčí za své blahodárné účinky na hubnutí obsahu tříslovin a bioflavonoidů a polyfenolů. Díky tříslovinám ochrání žaludeční sliznici a zamezí zánětům anebo také zamezí vzniku žaludečních vředů. Díky bioflavonoidům příznivě působí na hladinu cholesterolu, podobně jako například červené nebo bílé víno. Pokud si tedy místo lehké a zdravé stravy dopřáváte spíše těžká a smažená jídla, pomůžou vám brusinky se snížením cholesterolu. Navíc brusinky jsou také silné přírodní antioxidanty a to díky obsahu přírodních vitaminů A a E. Nejlépe brusinky zabírají na hubnutí, jen když jsou užívány ve formě rozpustného prášku na bázi brusinek. Pokud by se užívaly brusinky jako celé plody, nebo dokonce jako sušené brusinky, či kandované brusinky nebo v brusinkovém kompotu, tak by se vlivem přírodních nebo přidaných cukrů, které v sobě plody brusinek obsahují, naše těla spíše tloustla, než hubnula. Proto na hubnutí vždy jen rozpustný prášek na bázi brusinek v kapslích, který je běžně dostupný v lékárně jako prevence proti zánětu močových cest.
Ve svém příspěvku ANTIBIOTYKA FUROLIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Emilie.
Prosim chtěla bych radu mam předepsane antibyotika furolin na zanět močovych cest
po třeti tabletce hrozně zle točeni hlavy a krevni tlak mocklesal na 60na40 což už při otevřenem okně bylo tak zle že jsem jen čekala ztratu vědomi ležela tak dlouho dokud tlak nezačne zvedat.Druhy den jsem konzultovala s moji lekařkou a bylo me řečeno že z těchto antibyotik to nemuže byt,takže jsem znovu nasadila lečbu a znovu došlo k tomuto stavu.lečim se s cevy a tlakem ale vysokym,prosim mužete poradit jesli by nebyl jiny lek mam velke problemy řezani štipani tekutiny piji vše z brusinek snažim vyplavovat co se da a žadna uleva, asi jsem měla napsat muj věk je mi 69
roku ,moc se omlouvam ale kdyby byl k dispozici jiny lek byla bych moc rada
děkuji za odpověd s pozdravem Kratochvilova
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Psice.
Dobrý večer, zkuste šalvěj, tedy udělejte si čaj. Je to přírodní antibiotikum. Také můžete zkusit kapky lichořeřišnice. Ty jsou také antibiotika přírodní. Volné ke koupi v lékárně.
Dříve se praktikovalo preventivní odstraňování prostaty, což sice znamenalo eliminaci rizika jejího zachvácení nádorem, ale také přinášelo následnou trvalou neplodnost a v mnoha případech i impotenci. To dnešní moderní muži již podstupovat nechtějí, a proto se od této metody upustilo. Přispělo k tomu také objevení prostatického specifického antigenu PSA. V současné době probíhá výzkum, který ověřuje účinky kanadských brusinek na prevenci karcinomu prostaty. Toto ovoce je již hojně používáno při řešení obtíží při ženských problémech s velmi dobrými výsledky. Brusinky totiž pečují o spodní cesty močové a mohly by tak zabránit nebo zpomalit rozvoj budoucího karcinomu prostaty. Hledáte-li tedy v současné době nejúčinnější prevenci proti rakovině prostaty, tak hlavním kandidátem jsou bezesporu právě přípravky s obsahem kanadských brusinek. Vědci totiž předpokládají, že zařazením pravidelné konzumace kanadských brusinek do výživového programu lidstva se celosvětově omezí výskyt karcinomu prostaty.
V naší poradně s názvem FOLIKULITIDA NA GENITÁLIÍCH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Nikol.
Chtěla bych se zeptat,
je možné mít folikulitidu a cítit bolest okolo močové trubice a svědění v oblasti genitálií?
Děkuji.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Folikulitidu způsobují bakterie, které můžou zároveň infikovat i močovou trubici. Takže příznaky folikulitidy a zánětu močových cest se mohou objevit společně. Doporučuji užívat extrakt z brusinek a kdyby se to zhoršovalo a řezalo vás to při čůrání, tak bych doporučil zajít s tím na gynekologii nebo urologii.
Postup: 150 g sušených plodů hlohu zalijeme 1 litrem 50% alkoholu (vodky nebo slivovice) a necháme 3 týdny v uzavřené láhvi za každodenního protřepávání louhovat. Tinktura se podává 3x denně po 20 až 30 kapkách, při preventivním užívání postačuje 2x denně po 15 kapkách – v závislosti na typu srdečního onemocnění.
Nálev
Postup: 1 čajovou lžičku sušených nadrcených plodů přelijeme 1/4 l vroucí vody a louhujeme 15 minut. Čaj pijeme chladný ráno a večer po jednom šálku. Užívá se při srdečních neurózách, bušení srdce, srdeční slabosti, nespavosti, proti vysokému krevnímu tlaku, kornatění tepen a během rekonvalescence po mrtvici.
Odvar
Postup: 2 lžíce plodů vaříme v 1/2 l vody 10 minut. Odvar pijeme vlažný, 2 šálky denně. Užívá se i proti ledvinovým kamenům.
Recept na marmeládu
Ingredience: 1 kg čerstvých plodů hlohu, 1/2 kg cukru nebo medu (případně 1/2 kg želírovacího cukru, nebo cukr a želírovací prostředek), šťáva a kůra z 1 ½ citronu, sůl, pepř
Postup: Plody hlohu omyjeme, obereme stopky, zalijeme vodou tak, aby byly ponořené. Vaříme cca 20 minut do změknutí plodů. Vařené plody i s vodou rozmixujeme v mixéru nebo ponorným mixérem přímo v hrnci a dužinu propasírujeme přes jemné sítko. Propasírovanou dužinu vrátíme zpět do hrnce, přidáme citronovou šťávu a kůru, cukr nebo med a podle chuti špetku soli a pepře. Svaříme na požadovanou konzistenci. (Proveďte test hustoty – dejte lžičku marmelády na talířek a nechte zchladnout, pokud marmeláda neteče, je hotová). Pokud nechcete marmeládu dlouho vařit, přidejte želírovací prostředek nebo místo cukru a želírovacího prostředku přidejte rovnou želírovací cukr. Pak stačí propasírovanou dužinu provařit jen pět minut a je hotovo. Hotovou marmeládu nalijte do sterilních nahřátých skleniček. Uzavřete víčkem, otočte dnem vzhůru a nechte vychladnout.
Marmeláda z hlohu je lehce nahořklá, proto se do ní přidává citron, špetka soli a pepře. Sůl vytáhne chuť a pepř zůstává jako jemný závěrečný tón na jazyku. Marmeláda má nádhernou rubínovou barvu.
Pálenka z hlohu
Postup: Plody hlohu se nasypou do vodky nebo žitné, přidá se cca 100 g cukru, nechá se 4 až 6 měsíců stát a potom se užívá jako lék.
V naší poradně s názvem ZAKALENA MOC se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Anna.
Mam zakalenou moc takovou do bila pri curani me obcas boli bricho.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Tyhle příznaky můžou souviset s přemnožením bakterií v močových cestách, které postupně mohou vyvolat zánět močového měchýře a močových cest. Doporučuji zajít na urologii a nechat si vyšetřit moč. Tak se dá určit správná příčina a léčba, pomocí které se toho nejrychleji zbavíte. Domácí léčba je také možná, ale nebude tak rychlá a spolehlivá. Spočívá v užívání extraktu z brusinek. Je možné jíst i čerstvé brusinky. K tomu se pije urologický čaj ve větším množství. A dále se užívá česnek, med a citron smíchané dohromady.
pravidelné močení – to znamená nezadržovat močení, pokud to okolnosti přímo nevyžadují;
po pohlavním styku se jít vymočit (eventuálně jednorázově užít tabletu doporučeného chemoterapeutika nebo antibiotika);
při rizikových technikách pohlavního styku (zvláště análním sexu) používat kondom;
při akutně vzniklém výtoku z močové trubice u muže a z pochvy u ženy (zvláště po rizikovém nechráněném pohlavním styku) neprodleně navštívit lékaře;
vyvarovat se stavů se zvýšenou možností zapářky zevního genitálu u žen (dlouhá jízda na kole, na koni, syntetické a neprodyšné prádlo, pomůcky při inkontinenci a podobně);
vyvarovat se častého používání dezinfekčních mýdel a sprchových gelů narušujících poševní mikroflóru na oblast zevního genitálu;
při výše uvedených známkách zánětu navštívit lékaře;
pokud je lékařem doporučeno, je vhodné podávání léků zvyšujících slizniční imunitu močových cest (Uro-vaxom) – jedná se o vakcínu připravenou z oslabeného kmene nejčastější bakterie (E. coli);
u žen v klimakteriu (pokud to zdravotní stav dovoluje) je někdy vhodné doplnění o lokální léčbu ženskými pohlavními hormony (estrogeny) ke zlepšení výživy tkání pochvy;
pro zabránění opakování infekcí močových cest se také doporučují potravinové doplňky obsahující extrakt z brusinek (Vaccinum oxycoccus) – ty jsou bohatým zdrojem vitamínů, bioflavonoidů a dalších přírodních látek s prospěšným účinkem na zdraví člověka – v případě močového ústrojí extrakt z brusinek zabraňuje uchycení bakterií na stěnách močové trubice a močového měchýře, čímž se mohou prodloužit intervaly mezi jednotlivými záněty;
užívání takzvaných probiotik – například Lactobacillus acidophillus, a to jak v tabletové, tak v lokální formě (poševní čípky) – jako prevence vzniku kvasinkových infekcí u pacientů užívajících dlouhodobě antibiotika či k obnovení poševní mikroflóry po léčbě antibiotiky.
Ve svém příspěvku PROBIOTIKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tamara.
Na zánět močového měchýře je určitě dobré hodně doplňků, které můžete v lékárně zakoupit, aniž byste musely užívat antibiotika. Především doplňky, které obsahují extrakt z brusinek a pak také ideálně brusinkový čaj, denně třeba tři litry aby se tělo co nejdříve pročistilo. Taky bych se zkusila zamyslet nad tím, proč vůbec zánět nebo záněty mám. V případě, že se jedná o oslabenou imunitu, tak jsou skvělá probiotika, která jsou čistě přírodní a třeba já osobně je mám vyzkoušené, že při pravidelném užívání je imunita mnohem lepší.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Záněty močových cest se léčí antibiotiky nebo léky zvanými chemoterapeutika, což jsou synteticky vyrobené látky s účinky antibiotik. Pití urologických čajů může zmírnit příznaky infekce, někdy může dokonce pomoci odvrátit hrozící infekci, která ještě nepropukla naplno, ale plně rozvinutou infekci nevyléčí. Při léčbě zánětu je rovněž nutné hodně pít. Velmi účinné jsou brusinky. Pokud se infekce vyléčí bez antibiotik, což se děje poměrně běžně, je to zásluha imunitního systému, nikoliv homeopatických přípravků. Nicméně jde o můj osobní názor a rozhodně se najde mnoho zastánců homeopatie s opačným postojem.
Jedlá soda
Rozpusťte lžičku jedlé sody ve sklenici vody a nápoj vypijte. Soda sníží kyselost moči a zmírní tak pálení při močení.
Brusinky
V rámci léčby nebo preventivně vypijte denně alespoň 300 ml 100% brusinkové šťávy. (Pozor: Pokud koupíte například nektar s 50% podílem brusinek, musíte vypít dvojnásobné množství!) Zdá-li se vám šťáva příliš trpká, můžete koupit kvalitní tablety či tobolky s výtažkem z brusinek – obvyklá terapeutická dávka je 30 mg. Podle posledních studií brusinková šťáva opravdu pomáhá v léčbě zánětu močových cest – obsahuje totiž látky, které bakteriím nedovolí uchytit se na sliznici močových cest a ty se tak snadněji vyplavují z těla. Podobné účinky má podle posledních zjištění i šťáva z borůvek.
V naší poradně s názvem DOTAZ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana.
kamarád prodělal robotickou operaci rakoviny prostaty,chtěla bych mu koupit nějaký přírodní doplněk stravy,prosím,poraďte,co by bylo nejvhodnější.Díky a zdravím
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Ihned po operaci je dobrý Wobenzym v dávkování 3 krát denně 6 tablet. Pak může být prospěšný kolagen na nově vznikající pojivovou tkáň v okolí zásahu. Echinacea na posílení imunity a vitamíny řady B (B komplex forte). Dobré je také cvičit Kegelovo cvičení (systematické přerušování proudu moči při každém močení) k tomu je dobré pít šťávu z brusinek.
Nejvhodnější je doplňovat účinné látky z brusinek do těla pravidelně! To znamená, že pro nejlepší hubnoucí efekt se brusinky musí brát po každém jídle. Na trhu je k dostání mnoho přípravků s kanadskými brusinkami s různými intenzitami účinných látek. Pro správné rozvržení hubnoucí dávky brusinek je třeba rozdělit jejich doporučenou denní dávku na tři díly a ty pak užívat po každém jídle po dobu dvou měsíců. Pak je na měsíc vysadit a po této brusinkové přestávce zase zahájit brusinkovou dietu. K umocnění hubnoucího efektu se užívá čaj z listů brusinky, který se pije během dne.
V naší poradně s názvem WARFARIŇ A BRUSINKY. se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Sylva..
Můžu brusinky sušené? Nebo čaj?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Brusinky mají stále stejný obsah vitamínu K, ať jsou sušené, kandované nebo čerstvé. Jeden čtvrtlitrový hrneček naplněný brusinkami obsahuje 6 mikrogramů vitamínu K. Když si uděláte z brusinek čaj, který bude přecezený a nebudou v něm žádné plody, jen voda, tak bude obsahovat jen velmi málo vitamínu K. Takový čaj pak můžete pít dle libosti bez omezení.
Pokud hledáte alternetivu brusinek například v doplňku stravy, tak výborným řešením jsou brusinky kapsle, které koupíte v mnoha internetových obchodech. Jsou lepší, než tabletová forma, protože extrakt z brusinek není ničím stužený. V brusinkových kapslích je obsažen obvykle sypký prášek, který se po rozpuštění kapsle v žaludku smísí s tekutým obsahem a prakticky okamžitě se dostává do organizmu. Díky tomu mají kapslované brusinky lepší vstřebatelnost při užívání.
V naší poradně s názvem CO ZNAMENAJÍ ZVÝŠENÉ LEUKOCYTY V MOČI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana Jošková.
Dobrý den,
prosím o Vaše vyjádření. Necítím se dobře a na prstu pravé nohy se mi udělal puchýř. Nechala jsem si chemicky vyšetřit moč, v pŕíloze posílám výsledek. Měla bych se léčit, abych pH, Nitrity, Leukocyty vylepšila? Před 10 lety mi byl odoperován zhoubný nádor v močovém měchýři. V roce 2018 jsem byla léčena výplachy močového měchýře výplachy Mitomycinem C. Na cystoskopie docházím 1x za 6 měsíců. Před týdnem jsem absolvovala cystoskopii s výsledkem v pořádku, další cystoskopie za 6 měsíců. Byl mi doporučen k užívání Macmiror3x1 tel., po využívání jednoho balení cítím zlepšení i ten puchýřek na noze se zmenšil, ale stále jsem unavená. Pomůžete mi nějak radou? Děkuji a přeji všem pevné zdraví.
Ps:
Snad se příloha s výsledky připojila???? Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Z chemického vyšetření moči je zřejmé, že u vás probíhá bakteriální zánět močových cest (patologická bakteriurie). Lék Macmiror je chemoterapeutikum používané k léčbě těchto infekcí.
Přítomnost nitritů a leukocytů v moči potvrzuje infekci bakteriemi, především gramnegativními bakteriemi, jako je E. coli, Proteus, Klebsiella a Aerobacter. Tyto bakterie mohou redukovat dusičnany na dusitany, které se v moči detekují jako nitrity.
Nyní potřebujete trochu klidu, aby lék mohl účinkovat a zbavit vás škodlivých bakterií. Léčbu máte správnou, proto zůstaňte v kontaktu se svým lékařem a dodržujte jeho doporučení. Dodržujte také klidový režim a využijte tyto domácí pomocníky k podpoře vaší léčby:
- Pijte dostatek tekutin.
- Zvyšte příjem vitamínu C.
- Pijte brusinkový džus nebo použijte brusinkové doplňky, či konzumujte plody brusinek.
- Užívejte probiotika.
- Dodržujte zdravou hygienu.
- Konzumujte česnek a česnekové potravní doplňky.
Pokud si myslíte, že čerstvé brusinky budou lepší než brusinky ve formě kapslí, tak jste na omylu. Čerstvé brusinky nemají příliš dobrou chuť a obsahují velké množství jednoduchého cukru - fruktózy, po kterém se tloustne. Navíc čerstvé plody brusinek jsou také hodně kyselé a obsahují mnoho alergenů, proto se u některých citlivějších jedinců může objevit alergie na brusinky. Alergie na brusinky se neprojeví při užívání léků z brusinek.
Ve svém příspěvku DIETA NA BÁZI BRUSINEK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Janča.
Prosím napsali by jste mi kde se to dá koupit, jak se tento preparát jsmenuje? Nebo stačí jakýkoliv preparát s brusinkami na hubnutí? Mohla bych maxi brusinky swiss nebo jiné?
Předem děkuji za odpověď
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Redakce.
U nás v redakci jsme s hubnoucím efektem vyzkoušeli tyhle brusinky https://www.zbozi-kosmetika…. S jinými nemáme takové zkušenosti.
Svaříme vodu s cukrem, přidáme k nim připravené zelené šišky a vaříme na mírném ohni 20 minut.
Omyté brusinky rozdrťte na kaši pomocí hmoždíře nebo mixéru, přidejte na šišky a za občasného míchání vařte další 1,5 hodiny. Pokud se objeví pěna, odstraňte ji.
Pár minut před koncem přidejte do pochoutky skořici a jemně promíchejte. Horký džem nalijte do sterilních sklenic a zazátkujte víčkem.
Uprostřed řapíkatého celeru je takzvané srdíčko, které je nejkřehčí a má nejjemnější chuť. To se nejlépe hodí na vitamínový salát s řapíkatým celerem. Čím jsou stonky řapíkatého celeru světlejší (ideálně až bílé), tím bude jeho chuť jemnější.
Postup: Jablka oloupeme, stonky celeru oloupeme a pokrájíme. Smícháme majonézu a zakysanou smetanu, kápneme citron a opepříme, osolíme dle chuti. Smícháme s jablky a celerem. Necháme v chladu odstát.
Postup: Nahrubo nastrouhanou mrkev smícháme s nastrouhanou kedlubnou a na tenké plátky nakrájenými stonky celeru. Promícháme a posypeme semínky. Salát přelijeme zálivkou z mléka a pomerančové šťávy a ozdobíme lístkem celeru.
Salát z řapíkatého celeru s tuňákem
Ingredience: 1 menší řapíkatý celer, 1 vařené vejce, 3 rajčata, 3 stroužky česneku, citron, sůl, tuňák ve vlastní šťávě
Postup: Celer omyjeme a nakrájíme na velmi tenké plátky, přidáme rajčata nakrájená na kostky, vejce také na kostičky a česnek na slabounké plátky. Pokud chceme mít salát „silnější“, dáme o stroužek nebo dva více. Nakonec vmícháme tuňáka, zakapeme citronem a osolíme. Tento recept je vhodný jako lehký oběd či večeře s tmavým pečivem.
Ingredience na zálivku: 1 kelímek kysané smetany, 125 g majonézy
Postup: Celer nakrájíme na nudličky. Vejce uvaříme natvrdo, oloupeme a nakrájíme na kostičky spolu s měkkým salámem. Ananasový kompot a sterilovanou kukuřici scedíme. Ananas můžeme pokrájet na drobnější kousky. Uvařená vejce a salám nakrájíme na kostičky. Kysanou smetanu smícháme v misce s majonézou. Všechny ingredience promícháme se zálivkou. Salát z řapíkatého celeru je chutnější, když jej vychladíme v lednici. Servírujeme do misek a jako přílohu podáváme pečivo.
Zeleninový salát s řapíkatým celerem
Ingredience: 1 červená paprika, 1 salátová okurka, 250 g řapíkatého celeru, 3 jarní cibulky, 1 rajče, 250 g červeného zelí, 250 g kuskusu, 250 ml vody, 1 zeleninový vývar, 1 lžička kari koření, 1 lžička mořské soli, trocha pepře, 5 lžic olivového oleje, 1 limetka, 4
Forfemina – přípravek na odvodnění těla je doplněk stravy, bylinný přípravek s minerálem. Zinek přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů. Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad.
Existuje mnoho důvodů zadržování vody v těle, ale většina z nich je spojena s nevyváženou stravou, hormonálními poruchami, užíváním antikoncepce a nedostatkem pohybu.
Forfemina:
pomáhá odstraňovat přebytečnou vodu z těla
pomáhá udržet normální tělesnou hmotnost
přispívá k detoxikaci organismu
brání vzniku otoků dolních končetin a rozvoji celulitidy
Složení Forfemina přirozeně napomáhá odstranění přebytečné vody z těla, to také přispívá k udržení zdravé váhy tím, že poskytuje optimální podmínky pro odstranění toxických látek z těla:
extrakt z klikvy velkoplodé pomáhá k udržení zdraví močového ústrojí, přispívá ke zdraví močových cest, má příznivý vliv na močový systém, pomáhá eliminovat patogenní bakterie z močového ústrojí
extrakt z kopřivy je nápomocný při léčbě zánětlivých onemocnění dolních močových cest a je pomocnou látkou při prevenci a léčbě ledvinového písku a kamenů; dále podporuje vylučovací funkci ledvin, pomáhá udržovat normální funkci vylučovacího systému, rovněž napomáhá posilování pohybového aparátu a udržení pružných svalů, kloubů a šlach
jablečný ocet působí jako remineralizér a tonikum, pomáhá udržovat normální chuť k jídlu a spalovat přebytečný tuk
zinek přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů a normální syntéze mastných kyselin a proteinů
Složení 1 kapsle:
80 mg prášku z brusinek (klikvy velkoplodé), 50 mg extraktu z kopřivy, 50 mg prášku z jablečného octa, 12 mg zinku (120 % doporučené denní dávky)
Dávkování:
1 kapsle denně se zapije vodou.
Balení:
30 kapslí – dávka na 1 měsíc
Upozornění:
Přípravek Forfemina – přípravek na odvodnění těla cps.30 – je registrovaný jako doplněk stravy. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování.