Téma

NAFOUKLÉ BŘICHO A ZAVODNĚNÍ


Zavodnění svalů

Trénink způsobuje zavodnění svalů. Nevhodné aktivity při zavodnění svalů jsou veškeré tvrdé a silové sporty, posilování, jako je posilovna, běhání, vacupressy, jízda na kole, jízda na rotopedu, zumba, aerobik. Při užívání sportovní výživy, která obsahuje samotný kreatin monohydrátu, se může vyskytnout zavodnění a následné zatuhnutí svalů.

Zdroj: článek Zavodnění organismu

Příběh

Ve svém příspěvku ZAVODNĚNÍ NOHOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena.

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli má někdo zkušenosti ze zavodnění nohou a kolen a kotníků,byla jsem u lékaře sice mi napsal léky,ale neustupuje mi to,mám nohy těžké napínající,hlavně večer,trvá mi to zhruba měsíc a příbírám i na váze,máte-li někdo s tím zkušenosti,prosím o radu s tímto problémem. Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Lucie.

Dobrý den, měla jsem dlouhou dobu stejný problém jako vy. Oteklé nohy v kotnících, pocit těžkých nohou a do toho sedavé zaměstnání a braní antikoncepce. Nechala jsem si u Dr udělat kompletní vyšetření a vyšlo mi velké množství vody v těle. V lékárně mi doporučili H2Out Forte, tak vyzkoušejte.

Zdroj: příběh Zavodnění nohou

Jak poznat zavodnění břicha

Projevy zavodnění jsou na těle patrné nejvíce ráno. A to jak v oblasti břicha, obličeje, tak třeba i prstů. Ne vždy je ale na vině jen a pouze nezdravý životní styl, tímto způsobem totiž na sebe může upozornit celá řada nemocí souvisejících se srdcem a ledvinami. Zavodnění podporují rovněž některá užívaná léčiva.

Zavodnění břicha je i projevem nemoci. Voda v břiše se odborně označuje jako ascites (ascítes). Prakticky vždy znamená přítomnost vážného onemocnění, a vznikne-li u dosud zdánlivě zdravého člověka, je to vždy velmi varovné znamení, které je nutno dovyšetřit.

Zdroj: článek Příčiny zavodnění těla

Poradna

V naší poradně s názvem ŠPATNÁ STOLICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Leja.

dobrý den všem.Je mi trapmě,ale přece jen napíšu.Má stolice je nepravidelná.jE tvrdá jak kámen a bobkuji jako koza--ano asi dělám vše špatně jelikož moc nejím,ale když se přežeru bolí mě celé břicho tím asi usuzuji,že mám ucpané střeva a dávám jim pořádně zabrat.Mám pocit,že v sobě mám ještě vánočního kapra ze salátem,tak se asi cítím.Nemám ráda jogurty a mlečné výrobky a to je asi špatně,tak jestli tohle psaníčko někdo čte prosím o radu..Mám taky pocit,že když se nevyprázdním mám nafoukle břicho a je to hnus.Co dělám,tak každé ráno piju vlažnou vodu. Děkuji za radu ---pěkný den přeji Lejka

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Zařaďte do své stravy pravidelné užívání přípravku Psyllium. Tím se vše pěkně spraví. Psyllium koupíte běžně v lékárně.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Špatná stolice

Příznaky nafouklého břicha

Tekutina v břiše způsobuje otoky, které mohou způsobit, že břicho bude stažené s velmi nepříjemným pocitem. Nafouklé břicho se často vyvíjí během několika týdnů, ale může se objevit i během několika dní.

Tekutina způsobuje tlak na jiné orgány v oblasti břicha a může vést k těmto pocitům:

  • oblečení je vám těsnější nebo potřebujete větší pásek;
  • nadýmání;
  • bolest břicha;
  • bolesti zad;
  • potíže s pohodlným sezením a pohybem;
  • ztráta chuti k jídlu;
  • špatné trávení;
  • zácpa;
  • potřeba často močit;
  • dušnost;
  • únava a slabost (únava);
  • cítit se nebo být nemocný.

Zdroj: článek Rakovina jater a nafouklé břicho

Poradna

V naší poradně s názvem NEPRŮCHODNOST STŘEVA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivana Novoseljuková.

dobrý den,
můj syn byl loni v dubnu hospitalizován s urputnými bolestmi břicha. Diagnóza -divertikulóza sigmatu. Byl převeden do gastroenterologické poradny, kde mu dělali kolonoskopii, vyšetření žaludku- bez nálezu.V listopadu byl přeléčen antibiotiky a po požití většího množství burských oříšků-znovu velké bolesti břicha-břicho nafouklé, neodcházely větry, nemohl se vyprázdnit.Obvodní lékařka ho odeslala na chirurgii- tam mu lékař doporučil bezlepkovou dietu s tím, že divertikly nemá.( po třech týdnech z něj vycházely oříšky). Následovalo vyšetření na alergii na lepek a jiné potraviny- vše v pořádku. Bolestmi od prosince trpí doposud, má řetízkující stolici, větry odcházejí málo, neustále se cítí nafouklý, plný. Jelikož byl i na vyšetření s ledvinami( v jiné nemocnici) a současně s nimi mu udělali CT břicha, znovu mu diagnostikovali teď už těžkou divertikulózu sigmatu, s tím, že to má ihned konzultovat s gastroenterologem.Ten mu řekl, že je zdráv, že divertikly nemá. Tak už nevíme , co dělat. Syn se cítí velice špatně, jeho stav ho omezuje v pracovním i osobním životě. Děkuji Novoseljuková

zkoušel espumisan, probiotika,vlákninu,kompoty, algiphenové kapky,a různé léky na zánět střev....

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Obstarejte si výsledky posledního vyšetření CT břicha a obraťte se na jiného gastroenterologa. O pomoc s nalezením gastroenterologa můžete taktéž požádat svého praktického lékaře.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Neprůchodnost střeva

Nafouklé břicho plné tekutiny

Lékařský název pro hromadění tekutiny v břiše je ascites. Může se také nazývat maligní ascites.

Břicho obsahuje mnoho orgánů, včetně žaludku, střev, slinivky břišní, jater, sleziny a ledvin. Kolem těchto orgánů je vrstva tkáně (pobřišnice). Skládá se ze 2 vrstev. Jedna vrstva lemuje stěnu břicha. Druhá pokrývá orgány.

Vrstvy za normálního stavu produkují malé množství tekutiny, aby se orgány v břiše mohly plynule pohybovat. Někdy se mezi těmito 2 vrstvami nahromadí tekutina, která způsobí otoky břicha. To může být velmi nepříjemné.

Jednou z příčin hromadění vody v břiše je i rakovina jater. Tekutina se může hromadit, když rakovinné buňky dráždí výstelku břicha a způsobují, že produkuje příliš mnoho tekutiny. Rakovina jater zvyšuje tlak v blízkých krevních cévách a to z nich tlačí tekutinu ven. Také když játra zasažená rakovinou nedokážou vytvořit dostatek krevních bílkovin - albuminu, což má za následek, že tekutina vytéká z žil do břišní dutiny.

Zdroj: článek Rakovina jater a nafouklé břicho

Příběh

Ve svém příspěvku MIRENA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kateřina Nováková.

Dobrý den,
je mi 40 let a mám Mirenu 3 roky, jsem více méně spokojená (nemenstruuji, žádné starosti), až na to, že jsem za ty 3 roky nabrala 10 kg a váha jde stále nahoru, i když se zoufale ve stravě hlídám, cvičím 2 - 3x týdně včetně běhu na vzdálenosti 5 - 10 km. Zde jsem se dočetla, že zvýšení váhy je tedy nežádoucí účinek...Ale mám i jiné potíže, bolesti podbřišku, každý večer nafouklé břicho, zadržování vody. A strašně se mi zvětšují prsa a jsou velmi bolestivé. Mám nyní velikost 75 H a sundat si večer podprsenku sebou nese 2 minutovou bolest, a to nemluvím o bolestech zad a ramen. Může být i toto nežádoucí účinek Mireny?
Děkuji
Nováková

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Helena.

Dobrý den,
Mirenu budu již po třetí měnit...a na váze jsem nikdy nepribrala......Mě Mirena prostě vyhovuje......

Zdroj: příběh Mirena

Co způsobuje zadržování vody

Nadměrná konzumace soli

Tento důvod zavodnění je nejvíce známý a také nejvíce rozšířený. V současnosti ale nestačí, pokud se budete vyhýbat solničce. Sůl se totiž ukrývá i ve zdánlivě zdravých a neškodných potravinách.

Nedostatek draslíku a vitaminu B6 

Draslík patří mezi důležité elektrolyty, které udržují rovnováhu tekutin v těle. Jeho množství si sami snižujeme nadměrným pocením, konzumováním soli a zanedbáváním jeho příjmu. Přitom se nedostatek draslíku spojuje také s jinými zdravotními problémy, například se svalovými křečemi nebo přibíráním. Stejně se na rovnováze tekutin v těle podílí i vitamin B6.

Dehydratace

Pokud si myslíte, že zavodnění zabráníte tak, že tělu upřete tekutiny, jste na omylu. Tělo se v případě dehydratace přepne do režimu přežití a začne vodu ukládat. Pozor také na pití kávy a bublinkových nápojů. Ty se zavodněním nepomohou.

Nedostatek hořčíku

Magnezium se podílí na stovkách procesů v našem těle a je velmi potřebné i při odvodňování. Právě jeho nedostatek tedy může stát za tím, že váš organismus zadržuje tekutiny. Vyzkoušejte denně přijmout alespoň 200 mg hořčíku, buď z doplňků stravy, nebo z přirozených zdrojů, mezi které patří špenát, avokádo, tmavá listová zelenina, ořechy a jiné suroviny.

Nadměrná konzumace zpracovaných potravin

Zpracované potraviny obsahují vysoké podíly soli a cukru. Cukr zvyšuje hladiny cukru v krvi a uvolňuje inzulin. A velká produkce inzulinu zase způsobuje zadržování vody v těle.

Hormonální výkyvy

Ty zažívají zejména ženy v období menstruace a menopauzy. Tehdy se voda v těle zadržuje mnohem více a vede ke zvýšení váhy o jeden až dva kilogramy.

Onemocnění

Nejčastěji to bývá vysoký krevní tlak, onemocnění srdce a plic, vysoký příjem soli i cukru, překyselení organismu, obezita, nadměrná spotřeba alkoholu a kávy, nesprávná životospráva, vysoký příjem sodíku, problémy s ledvinami a játry, porucha lymfatického systému, užívání antikoncepce, ale také nízká hladina progesteronu či vedlejší účinky užívaných léků.

Srdeční selhání

Typické příznaky jsou plíživé: pomalu se zhoršující tolerance námahy, únavnost, dušnost při námaze, posléze i při běžných denních úkonech v domácnosti, objevení se otoků dolních končetin, nejčastěji kolem a nad kotníky, později na celých lýtkách až k pasu, nebo dokonce napnuté, oteklé břicho.

Rozdíl mezi levostranným a pravostranným selháním

Levostranné srdeční selhání je způsobeno poruchou funkce levé komory, která vypuzuje krev do celého těla, tedy dochází především k nedostatečnému prokrvení orgánů, například ledvin, jater, mozku, a k hromadění krve před levou komorou v plicích, tedy překrvení plic až plicnímu edému, což se projeví dušností. Při převážně pravostranném selhání jsou typickými projevy otoky.

Zdroj: článek Zavodnění těla od srdce

Příběh

Ve svém příspěvku H2OUT DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Laura.

Po porodu jsem řešila dost velké zavodnění těla. Tento přípravek mi poradili v lékarně, že jej hodně zákazníci berou, tak jsem vyzkoušela. Musím říct, že super! Cítila jsem se daleko líp, méně unavená, kila šla dolů a koupila jsem ho mamince i sestře.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh H2out diskuze

Prevence

Za nafouklé břicho může většinou strava, proto se vyvarujte potravin a jídel, jež způsobují nadýmání. K tomu navíc jídlo pořádně rozžvýkejte, poněvadž pak je menší šance, že vás bude nadýmat a budete mít nafouklé břicho. Dále dbejte na správnou přípravu luštěnin (vždy slijte vodu a vařte například s majoránkou nebo mořskou řasou doměkka).

U nadýmání dospělých se doporučuje pití bylinných směsí s obsahem fenyklu a jiných účinných látek (Rosa Canina a podobně); nahřívání (například ve vaně); detoxikace střev; masáž a cviky na zlepšení peristaltiky střev; užití léků snižujících plynatost, napětí střev a podobně (například Colonic).

Ovšem nejdůležitější prevencí je pravidelný každodenní pohyb.

Zdroj: článek Zaražené větry

Co to znamená zauzlení střev

Zauzlení střev bývá způsobeno mechanickou překážkou. Překážka se může nalézat uvnitř střeva, ve střevní stěně nebo zcela mimo střevní stěnu. Dále může být střevní neprůchodnost způsobena porušením nervového či cévního zásobení střeva. Nejčastěji však ileus vzniká jako komplikace jiné choroby, například bývá často bezprostřední příčinou smrti u pokročilé rakoviny střev. Od funkční nebo počínající střevní zástavy je nutné odlišit prostou zácpu a nadýmání po požití nevhodného jídla nebo z pouhého nedostatku tekutin. Je také velmi těžké odlišit funkční ileus od jiného. Ošetřující lékař musí opakovaně kontrolovat stav a v pravou chvíli se rozhodnout pro operaci nebo jinou léčbu.

Zpočátku má pacient pocit plnosti v břiše a žaludeční nevolnost. Vnímá ztížený nebo žádný odchod plynů (laicky zaražené větry) a většinou nemůže na stolici. Celé břicho je nafouklé a začíná být bolestivé. Tento stav se označuje jako počínající ileus (subileus). Stav označovaný jako „počínající ileus“ může být projevem pouhé funkční poruchy trávení. Překážka ve střevě způsobená nevhodnou potravou se může uvolnit a potíže samovolně ustoupí. Má-li však střevo skutečnou překážku, pak je subileus jen začátkem potíží, které se časem vystupňují v úplný střevní uzávěr (ileozní stav). Tehdy je celé břicho silně vzedmuté (nafouklé), neodcházejí větry ani stolice a pacient opakovaně zvrací.

Pacienta se střevní neprůchodností musí vyšetřit zkušený lékař, nejlépe chirurg. Převážná většina ileozních stavů je po potřebných vyšetřeních řešena operací. Někdy je vhodnější vyčkávat a podávat léky podporující činnost střeva (u funkčních a neurogenních typů). Při operaci střevní neprůchodnosti se vždy chirurg snaží odstranit překážku. Při manipulaci s nepřipraveným tlustým střevem musí být vždy alespoň dočasně založen vývod střeva bokem (kolostomie). Často následuje definitivní operační řešení problému s časovým odstupem několika týdnů až měsíců, kdy je možnost tlusté střevo na operaci připravit (vypláchnout a zbavit bakterií).

Zdroj: článek Zauzlení střev

Příběh

Ve svém příspěvku PŘÍČINY ZAVODNĚNÍ TĚLA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lucie.

Naprosto s článkem souhlasím, strašně dlouho jsem bojovala s váhou až jsem zjistila, že mám v sobě spoustu vody. Po odvodnění organismu a vysazení HA šli konečně kila dolů.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Milada.

Dobrý den., v rodině se nám vyskytl případ vysokého množství vody v těle, spojený s celkovým kolapsem organismu vinou špatně funkce ledvin. Na internetu jsme se dozvěděli o jakémsi ukládání krystalů soli v ledvinách.
Také mi byl nabídnut přípravek H2Oout (forte) a nevím zda je to správná volba. Jedná se o kapsle.
Měli by mít i podstatný vliv na úpravu pH krve.
Také nevím zda je možno tento přípravek hradit z Veřejneho ZP.
Mám o rodinnem prislusnikovi jen kusé informace a chtěli by jsme se také dozvědět zda je mozne nějakým způsobem zanesene ledviny vyčistit. Např ultrazvukem. Nebo něčím podobným.
Ještě mám jeden malý dotaz:
Je mozné aby vysoká hladina co2 v krvi také zpusobovala zavodnění. Nebo blokovala tvorbu červených krvinek?? Díky za odpověď.

Zdroj: příběh Příčiny zavodnění těla

Příznaky zavodnění

Nadměrný příjem sodíku je nejčastějším důvodem, proč dochází k příznakům zadržování vody v těle. Příliš mnoho sodíku konzumuje většina z nás zejména v pochutinách, jako jsou slané oříšky, chipsy, krekry, ale zdrojem je i přesolené jídlo, polotovary či zpracované jídlo. Doporučené množství je 5 g soli na den, ale díky vysokému obsahu soli ve všech průmyslově vyráběných potravinách a lehké závislosti na slané chuti se denně může zkonzumovat až 15 g soli. Jedná se tak až o trojnásobné množství, což se může projevit právě zadržováním vody, vyšším tlakem i dalšími kardiovaskulárními nemocemi. Vhodné je razantně snížit množství soli, přestat kupovat výrobky, které obsahují mnoho soli, a nedosolovat si pokrmy. Raději pokrmy dochucujte bylinkami a sůl schovejte. Ulevíte tím velmi svému tělu a odvodníte jej.

Podobně to však v těle funguje také s nadměrným příjmem cukru a škrobu. Pamlsky a sladké nápoje nejsou pro tělo to pravé, omezte je, organismu se uleví. Pozor proto i na přejídání těstovinami, bílou rýží nebo slazenými nápoji a zákusky. Zavodnění těla jako důsledek takového stravování se projevuje otoky, zhoršováním celulitidy, nadměrným pocením, pocitem nafouknutím a dalšími příznaky. Doprovodnými jevy bývají oteklé nohy či oči, což se projevuje zejména ráno po probuzení.

Rovněž hormonální antikoncepce může zadržovat vodu, což naštěstí platí jen u některých typů hormonální antikoncepce. Pokud pociťujete takový problém, pak se vyplatí antikoncepci vyměnit za jiný typ nebo úplně s tabletami přestat.

Naše strava je plná kyselinotvorných potravin, a tak dochází k překyselení organismu. V organismu se minerály sloučí s kyselinami a vytvoří soli, které se ukládají v prostorech mezi buňkami a pak na sebe vážou vodu. Vhodné je omezit kyselinotvorné potraviny a jíst zásadotvorné potraviny, aby organismus nebyl překyselený. Mezi zásadotvorné potraviny patří zelenina, ovoce, některé ořechy a semena, sója, mléko, žloutek, rýže natural a oleje. Naopak mezi kyselinotvorné patří mléčné výroby, maso, ryby, masné výrobky, pečivo, obilniny a cukr.

Zdroj: článek Zavodnění organismu

Poradna

V naší poradně s názvem ZAVODNĚNÍ KOTNÍKU A NOUHOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva.

Dobrý den.
Potřebuji taky poradit. Mám kotníky úplně oteklé i nohy pod kolenem.
A úplně mi trnou.Mám taky sedavou práci.
Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Pro otoky dolních končetin není podstatné, jestli je organismus zavodněn či nikoliv. Proto léky na odvodnění nemusí být správným řešením. Otok dolních končetin se nejčastěji vytvoří vlivem nedostatečné funkce odtoku krve zpět k srdci. Vzhledem k tomu, že krev nestoupá vzhůru tak, jak by měla, hromadí se v nejníže položených kotnících a lýtkách. Dlouhodobé sezení zhoršuje tyto projevy, protože krev musí protékat klikatě, tedy s ještě větším odporem, než vstoje. Co s tím? Zjistit zdravotní stav srdce a ledvin. Sama a hned si můžete pomoci tím, že začnete cvičit. Během jakékoliv pracovní pauzy udělejte toto nenamáhavé cvičení: 20 výponů na špičkách a 10 dřepů. Doma pak VŽDY odpočívejte s nohama výše než je zbytek těla! Kupte si kompresní punčochy a noste je při chůzi z a do práce. Masírujte si nohy - každý den provádějte lymfatickoi masáž. Ve volných dnech jezděte na kole, choďte a plavejte, abyste udržela v kondici svůj kardiovaslulární systém.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Zavodnění nohou

Co způsobuje zavodnění organismu

Mezi příčiny, proč se zadržuje voda v organismu, patří mimo jiné přehnané solení, nadměrná konzumace cukru, antikoncepce, překyselení organismu nebo nemoci. Někdy může zavodnění těla nastat před menstruací, přičemž po ní ustoupí.

Zdroj: článek Příčiny zavodnění těla

Příběh

Ve svém příspěvku SVĚTLA STOLICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana.

Dobrý večer,
dcera 20mesicu,měla zácpu asi 3 nebo 4 dny nebyla na stolici.Včera se ji podarily asi tři bobky ve světle žluté barvě.Ještě zvracela a měla nafoukle brisko,ale objektivně byla cila a spala klidně celou noc.Dnes byla asi 3x a stolice je pořád světlejší.Co by jste mi poradili?Budu to sledovat přes víkend a asi radsi navštívíme detskeho lékaře.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Magdaléna.

S tak malým dítětem jít k lékaři a nesedět u PC a poptávat rady!

Zdroj: příběh Světla stolice

Příčiny hromadění vody v těle

Zavodnění je stav, kdy se v tkáních, dutinách nebo v oběhovém systému nahromadí voda. Je to poměrně běžná situace například během těhotenství, kdy dochází k otokům dolních končetin, kotníků a také rukou. Zadržování vody ale zažívají častěji i málo aktivní lidé, lidé se sedavým způsobem života nebo lidé, kteří se dlouhodobě nestravují zdravě a vyváženě.

Retence (zadržování) vody obvykle není nebezpečný stav, ale z dlouhodobého hlediska se může podílet na selhání srdce nebo onemocnění ledvin. Ve většině případů se ale zavodnění dá pohodlně omezit, čímž se otok zmenší.

Zdroj: článek Zavodnění těla od srdce

Poradna

V naší poradně s názvem MONONUKLEOZA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Minika.

kolegine v praci to ma.Ma velke bricho ,nafoukle. Doktorka rekla ze muze do prace ,dela v potravinach. nevadi to pri prodelji neni to nakazlive dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Můžete být klidná, nakažlivost u mononukleózy je velmi malá a dochází k ní prostřednictvím slin - líbání, pití z jedné sklenice, atd. V potravinách by asi bylo vhodnější používat roušku před ústa.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Mononukleoza

Milurit příbalový leták

Název přípravku

MILURIT (R) 100,MILURIT (R) 300 

Složení kvalitativní a kvantitativní

1 tableta obsahuje 100 mg nebo 300 mg allopurinolu.

Léková forma

Tablety k vnitřnímu užití.

Klinické údaje

  1. Indikace: dna, léčba primární hyperurikémie, prevence a léčba primární uratické nefropatie se symptomy dny nebo bez nich, léčba sekundární hyperurikémie při hematologických onemocněních; k prevenci a léčbě hyperurikémie, která vzniká při destrukci buněk během radioterapie nebo chemoterapie malignit, prevence a léčba urolithiasy a tvorby kalcium-oxalátových konkrementů při hyperurikosurii.
  2. Dávkování a způsob podání: U dospělých je počáteční dávka 100–300 mg jednou denně. Je-li to nutné, může se dávka postupně zvyšovat po 100 mg za monitorování sérové hladiny kyseliny močové v intervalech 1–3 týdny do dosažení žádoucího výsledku. Překračuje-li denní dávka 300 mg, měla by být podávána ve 2–4 stejných dílech. Před začátkem protinádorové terapie by měla být léčba allopurinolem zahájena 1–2 dny předem dávkou 600–800 mg denně a měla by pokračovat 2–3 dny. Trvání léčby řídíme dle hodnot sérové hladiny kyseliny močové. U dětí se sekundární hyperurikémií při hematologických nebo jiných malignitách nebo při abnormalitách enzymů by měla být denní dávka allopurinolu 10–20 mg/kg tělesné hmotnosti. Dávkování a trvání léčby řídíme dle účinku léčby (zmenšení velikosti tumoru, stupeň infiltrace kostní dřeně, počet blastů v periferní krvi). Ve stáří by měla být dávka redukována pro možnou poruchu renálních a hepatálních funkcí a riziko zvýšené toxicity. Přípravek se užívá po jídle s dostatečným množstvím tekutiny.
  3. Kontraindikace: Přecitlivělost na kteroukoliv látku v přípravku obsaženou, gravidita, laktace, vážné choroby jater, vážné choroby ledvin (azotémie), diopatická hemochromatóza (i v rodinné anamnéze). Léčba allopurinolem nemůže být zahájena během akutního záchvatu dny.
  4. Speciální upozornění: Léčba allopurinolem není indikována při asymptomatické hyperurikémii. Přípravek může být podán k léčbě sekundární hyperurikémie pouze dětem s malignitami nebo enzymatickými poruchami. V těhotenství je možno přípravek použít pouze výjimečně, po pečlivém zvážení přínosu a rizika léčby, protože teratogenní efekt není zcela vyloučen. Během léčby je nutný dostatečný příjem tekutin. Množství moči by se mělo pohybovat nad 2 litry/den a moč by měla být neutrální nebo lehce alkalická. Pravidelné kontroly jaterních funkcí jsou nutné, zejména na počátku terapie (prvních 6–8 týdnů). Léčba allopurinolem se nesmí zahajovat při akutním záchvatu dny. Po odeznění akutní fáze se může léčba zah

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Milurit

Příběh

Ve svém příspěvku VŘED se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Sabina.

dobry den mam včed nad zadkem mam to hodne nafoukle koupila jsem si Višněvského balzám pouzivam ho asi 2 dny nevite za jak dloho by mnel ucikovat a prasknut vřed prosim o odpoved dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jan Pavlas.

Potírej to kyselinou sírovou. Použivej štětičku.
Pomůže to hned, uvidíš

Zdroj: příběh Vřed

Odvodnění organismu pro ženy

Příčin zavodnění u žen může být několik – příliš mnoho soli nebo cukru v potravě, premenstruační syndrom, překyselení organismu, špatná funkce lymfatického systému, nedostatečný pitný režim, nevhodná hormonální antikoncepce, ale také nemoci, jako je cirhóza jater, onemocnění ledvin, srdeční choroby nebo vysoký krevní tlak.

Je-li zavodnění způsobeno nemocí, lékař předepíše pacientovi diuretika ve formě léků. Ale existují i přírodní prostředky, které pomohou organismus odvodnit. Rychlé odvodnění organismu s sebou nese jistá rizika, proto by mělo být prováděno pouze na doporučení lékaře a pod lékařským dohledem.

Odvodnění by rozhodně nemělo sloužit jako prostředek pro rychlé zhubnutí. Nejenže svoji hmotnost získáte během pár týdnů nazpět, ale ještě nějaká kila navíc naberete. Močopudných účinků některých rostlin využívají (či spíše zneužívají) „zázračné“ prostředky na hubnutí. Při jejich užívání zpočátku dojde ke krátkodobému odvodnění, takže se na přechodnou dobu může váha snížit. Pak se tekutiny vracejí zpět a nárůst hmotnosti je mnohdy vyšší, než byla původní hodnota. Takovou kúru nemá cenu zkoušet ani zdarma. Všechny nabídky, které slibují zaručené zhubnutí, a to ještě bez diety a cvičení, zavánějí vždy podvodem. Snad ještě horší je, jestliže si někdo v honbě za rychle ztracenými kily takovou odvodňovací dietu naordinuje sám. I bylinné kúry by měly být vždy pod kontrolou lékaře.

Zdroj: článek Léky na odvodnění bez předpisu

Příběh

Ve svém příspěvku ZLUTA STOLICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Sara.

Dobry den mam strasne bolesti bricha jako bych mela menstruace mam ho nafoukle je to vazne hrozne, rano kdyz jsem byla na wc tak jsem mela zlutou stolici bolesti bricha trvaji zhruba 4 dny jde mi to i do zad vecer nemuzu spat strasne se potim a mam bolesti bricha kazdou chvily chodim na wc prosila bych o radu

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Zluta stolice

Léčba

Na odvodnění těla pomáhá:

  • Omezení soli – nesolit při přípravě jídla a nedosolovat, kupované potraviny obsahují již dost soli.
  • Omezení kyselinotvorných potravin, místo toho konzumovat zásadotvorné potraviny.
  • Draslík z tablet v lékárně nebo vyskytující se v meruňkách, banánech, bramborách či datlích pomáhá proti zadržování vody v těle.
  • Omezení cukru – má také negativní účinek při zadržování vody.
  • Čaj na odvodnění těla – bylinková směs, která pomáhá vylučovat nadbytečnou vodu z těla, čaje najdete v lékárně.
  • Lymfatické masáže – obzvláště ty pravidelné masáže mohou pomáhat.
  • Hormonální antikoncepce – v případě zadržování je lepší vyměnit stávající za jinou.
  • Vyšší příjem zeleniny – okurky, petržel, celer, meloun, kopřivový a zelený čaj pomohou na odvodnění, protože mají diuretické účinky.
  • Bylinky – přeslička, bříza, jalovec, černý rybíz, řebříček, černý bez, brusinky, libeček a další bylinky mají též odvodňovací schopnosti.
  • Léky na odvodnění, které vám předepíše přímo lékař při léčbě.
  • Je nutné dostatečně pít, i když chcete tělo odvodnit. Častou chybou je, že lidé přestanou pít, aby se zbavili zavodnění, což jim vůbec nepomůže. Organismus bude ještě více šetřit a vy se zavodněného těla nezbavíte. Vsaďte na čistou vodu a bylinkové čaje.

Zdroj: článek Zavodnění organismu

Poradna

V naší poradně s názvem ODSTRANĚNÍ TMAVÝCH KRUHŮ V KOUTKU OCICH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Olga.

radu prosim

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Zde je přehled toho, co se dá dělat s kruhy pod očima.
Domácí léčba:
Použijte studený obklad
Studený obklad může pomoci snížit otoky a zmenšit rozšířené cévy. To může snížit výskyt otoku a pomoci odstranit tmavé kruhy. Zabalte několik kostek ledu do čisté žínky a aplikujte na oči. Můžete také navlhčit žínku studenou vodou a aplikovat ji na kůži pod očima po dobu 20 minut. Tento proces opakujte, než se látka zahřeje nebo se led roztaví.
Spánek navíc
Více spánku může také pomoci snížit výskyt tmavých kruhů. Spánková nedostatečnost může způsobit, že se vaše pleť bude jevit bledá. Dopřejte si sedm až osm hodin odpočinku, abyste zabránila vzniku tmavých kruhů.
Podložte si hlavu
Mimo spánkovou nedostatečnost může hrát roli při vzniku tmavých vaků pod očima i způsob, jak spíte. Podložte hlavu několika polštáři, abyste zabránila hromadění tekutin pod očima. Nahromaděná tekutina může způsobit, že okolí očí vypadá nafouklé a oteklé.
Léčba čajovými sáčky
Aplikace studených čajových sáčků na oči může zlepšit jejich vzhled. Čaj obsahuje kofein a antioxidanty, které pomáhají stimulovat krevní oběh, zmenšují krevní cévy a snižují retenci tekutin pod kůží. Namočte dva sáčky s černým nebo zeleným čajem do horké vody na pět minut. Nechte je vychladnout v chladničce po dobu 15 až 20 minut. Jakmile jsou chladné, aplikujte je na zavřené oči po dobu 10 až 20 minut. Po odstranění opláchněte oči studenou vodou.
Make-up líčení
I když make-up a kosmetika nevyléčí tmavé oční kruhy, mohou vám pomoci s jejich maskováním. Korekrory mohou zakrýt tmavé kruhy, takže pak vypadají jako vaše normální barva pleti. Nezapomeňte, stejně jako u jakékoli lokální léčby nebo make-upu, používat náležitou péči k očistě pleti. Některé přípravky mohou způsobit zhoršení vašich příznaků a mohou vyvolat alergickou reakci. Pokud začnete pociťovat neobvyklé příznaky z jakékoli lokální léčby, okamžitě ji přestaňte užívat a naplánujte návštěvu u svého lékaře.

Lékařské ošetření tmavých kruhů pod očima
Pro efektivnější a trvalé řešení jsou k dispozici některá léčebná opatření, která snižují výskyt tmavých kruhů. Mezi běžné metody patří:

- chemické peelingy ke snížení pigmentace;
- laserová chirurgie k obnově pokožky;
- lékařské tetování pro vstřikování pigmentu do řídčích oblastí kůže;
- tkáňové výplně zakrývají krevní cévy a melanin, které způsobují obarvení kůže pod očima;
- odstranění tuku, dstraněním přebytečného tuku a kůže se docílí hladší a rovnoměrnější povrch v okolí očí;
- chirurgické implantáty z tuků nebo syntetických materiálů.
Než se rozhodnete pro jakoukoliv kosmetickou proceduru, poraďte se s lékařem. Chirurgická léčba může být drahá, bolestivá a často vyžaduje dlouhou dobu zotavení.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Odstranění tmavých kruhů v koutku ocich

Zavodnění plic

Při selhání levé poloviny srdce (levostranné selhání) dochází k hromadění krve v plicích (otok plic), kde krev vystupuje z cév do plicních sklípků. S tím je spojeno zhoršené dýchání, nejčastěji v noci donutí jedince posadit či postavit se s nutností soustředit se na dýchání (asthma cardiale). Otok plic doprovází úzkost, pocení, kašel, vykašlávání krve, bolest na hrudi, popřípadě hydrothorax. Jednoduše řečeno se naše plíce topí. Plicní edém však mohou způsobit i nekardiogenní příčiny, tedy takové, které se srdcem nesouvisí. Ty jsou však méně časté. Mezi další příčiny může patřit zánět, ozáření, alergické reakce, vdechnutí dráždivých plynů a podobně. Je-li příčina plicního edému kardiogenní, je třeba docílit zmenšení objemu tekutiny v plicním řečišti. Toho se dosáhne podávání speciálních léků –diuretik. Někdy se také podává lipoprotein surfaktant zabraňující smrštění plicního sklípku. Podpůrnou léčbou jsou léky usnadňující dýchání a pomáhá také inhalace kyslíku, ve vážných stavech se pacient napojuje na umělou plicní ventilaci. Léčbu je nutno zahájit včas, protože v krajním případě vede plicní edém ke smrti.

Zdroj: článek Zavodnění organismu

Příběh

Ve svém příspěvku JAK POZNAT NEMOCNÁ JÁTRA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jitka.

Dobry den,
jen jsem se chtela zeptat pri nemoci jater je nafoukle bricho. Dodrzuji dietu dle doktoru chodim cvicit a dodrzuji spavny zivotni rezim. Jen jsem se chela zptat jestli se me to bricho nekdy zmensi. Rano je to celkem dobre ale odpoledne uz ne.
Ja jsem na zpravnem rezimu jen 6 nedel.
Je tady nejaka sance?
Dekuji Jitka

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Jak poznat nemocná játra

Zavodnění při menstruaci

Častou příčinou, proč se zdražuje voda v organismu, je přehnané solení, cukr, antikoncepce, překyselení organismu nebo nemoci. Někdy může být tělo zavodněno i před menstruací, po ní však problém ustoupí.

Zdroj: článek Zavodnění organismu

Zavodnění organismu a srdce

Otok je vždy signál těla, že v něm něco není v pořádku. Některé nemoci se projevují tím, že se v těle zadržuje voda. Může se jednat o srdeční choroby, onemocnění ledvin nebo cirhózu jater. Ty musí léčit lékař a domácí rady na odvodnění nepomohou. Jestliže se otoky drží striktně jen kolem kotníků, jedná se pravděpodobně o chorobu srdce. Pokud je organismus dlouhodobě zavodněn, dochází ke zvýšené námaze srdečního svalu, která může vyústit až do srdečního selhání.

Zdroj: článek Zavodnění organismu

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Marie Svobodová


nafouklé břicho a větry
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
nafouklé břicho ovulace
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>