Téma

ODSTRAŇUJE STRIE


Kolagen a jeho účinky


Dalo by se říci, že hydrolyzovaný kolagen je bílkovina krásy, protože tělu v tomto směru poskytuje velké výhody. Obvzláště při společném působení kolagenu, elastinu, keratinu a vitamínu C, poskytuje základní výživu vlasům, řasám, nehtům a kůži. Kolagen je významným pomocníkem v anti-agingu, tedy v oboru zabývajícím se oddálením stáří.
 

Hlavní účinky kolagenu

Kolagen vrátí mládí. 

Jedním z hlavních pilířů mládí a mladého vzhledu je právě kolagen. Ten ovšem postupem času prohrává boj s věkem a naše atraktivita je tatam. Tělo ztrácí sílu, krásu, jas i tón. Do několika měsíců při pravidelném a dlouhodobém doplňování nového kolagenu tyto příznaky zmizí.

Hydrolyzovaný syrovátkový protein je hlavní živinou pro pěknou kůži!

Pokud bychom omezili zcela nebo z části příjem kolagenu ve stravě, tak by se časem naše pokožka úplně rozpadla. Kolagen je bílkovina, která pokožce zajišťuje hladkost a pevnost. Kolagen na sebe také váže vodu, čímž se pokožka hydratuje a pleť pak vypadá hladká a sametová. Kolagen v pokožce pomáhá obnovovat buňky a regenerovat tkáň. Kolagen tak rozjasňuje pleť a zajišťuje jí novou nezbytnou výživu.

Kolagen zpomaluje stárnutí tím, že omezuje vrásky.

První příznakem nedostatku kolagenu v kůži jsou vrásky. Nejdříve se vrásky objeví kolem očí, pak na krku a také na dekoltu. Vrásky jsou způsobeny fyzikálně-chemickými změnami spojenými se stárnutím kůže. Tím jak plyne čas, pokožka postupně přichází o tři důležité stavební prvky:

  • Kolagen je vlákno z bílkoviny, které dává kůži pevnost.
  • Elastin je zodpovědný za pružnost pokožky.
  • Glykosaminoglykan, který v pokožce zadržuje vodu a udržuje ji vláčnou. 

Tyto ztráty v pokožce významně podpoří přímé slunce, kouř a znečištěné ovzduší, ale také i šňupací tabák může tento proces urychlit. Hydrolyzovaný kolagen dává pokožce možnost vybudovat si s jeho pomocí novou pletivovou strukturu a tím pomáhá kůži, aby byla odolnější, čímž mizí tyto otravné vrásky. 
 

Kolagen dokáže odstranit kožní skvrny!

Pigmentové skvrny, jako jsou pihy, melasma, stařecké skvrny a hnědé skvrny po slunění, jsou častými kožními problémy, které jsou podpořeny intenzivní expozicí UV záření. Melanin pod slunečním zářením výrazně hnědne. Hnědý melanin je nerovnoměrně rozložen v buňkách epidermis, což má za následek vznik nepravidelných tmavých skvrn, kterým říkáme obecně pigmentové skvrny. Kolagen společně s vitamínem C se doporučuje díky jeho schopnosti stimulovat aktivitu melano

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Kolagen, lék proti stárnutí

Poradna

V naší poradně s názvem PROBLEM S POPRSÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Denisa.draskovicova.

Dobry den potrebovala bych poradit vite mam strie na poprsi a nemužu se to ho zbavit a pořad se to rozsiruje a to mi je jen 12
Dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Já bych to u Tebe, Deniso, viděl jako výživový problém, díky kterému se Ti tvoří strie. Tipnul bych si, že máš ve své stravě převážně sacharidy (těstoviny, rýže, pečivo, hranolky a podobně) a chybí Ti ve stravě kvalitní bílkoviny (tvaroh, sýry a především dostatek masa). Díky přemíře sacharidů ve stravě se u Tebe přirozeně ukládají tuky na prsou a ty pak přehnaně nabývají na objemu. Tomu se ovšem nestačí přizpůsobit Tvoje pokožka a to díky nedostatku bílkovin ze stravy. Proto Ti pokožka praská a tvoří se Ti strie - jizvy po natržení pokožky. Strie, stejně jako všechny jizvy, nejdou zcela odstranit, možná trochu zmatní po laseru, ale na pokožce zůstávájí celý život. Doporučuji Ti zkonzultovat výskyt strií na prsou s Tvým gynekologem. Pokud ještě žádného nemáš, tak to bude dobrý důvod, aby sis ho/ji právě vybrala. Určitě Ti pomůže a vysvětlí Ti, jak máš dál postupovat. :-) Jako svou samoléčbu můžeš zkusit užívat Colafit, který doplní potřebný stavební materiál pro pnutím namáhanou pokožku.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Problem s poprsí

Prospěšnost kolagenu

Kolagen je hlavní organickou složkou podpůrného systému organismu, kostí, chrupavek, šlach, vaziva a kůže. Je významnou složkou cévních stěn, bazálních membrán, rohovek a některých tělesných orgánů. Naše tělo bohužel již kolem 25. roku života přestává kolagen doplňovat a vyrábět, a tak následkem tohoto deficitu nastává stárnutí, což se projevuje například tvorbou vrásek. Úbytek kolagenu však odhalíme nejen podle viditelných příznaků stárnutí, ale především z funkce pohybového aparátu, projeví se na kvalitě kloubní chrupavky, která ztrácí svou pevnost a pružnost a dochází k její destrukci.

Jak kolagen pomáhá:

  • vyhlazuje a mírní vrásky, zabraňuje tvorbě nových vrásek, zpomaluje stárnutí pleti;
  • zlepšuje napětí pokožky, povzbuzuje tvorbu vlastního kolagenu;
  • hydratuje pokožku a zabraňuje jejímu vysoušení;
  • má kosmetické a reparační účinky a velmi účinně stahuje široké póry;
  • upravuje promaštění pokožky – mastnou nebo suchou pleť vrátí do normálu;
  • pomáhá při parodontóze a krvácení dásní;
  • natíráním víček vniká gel do sítnice oka, odstraňuje otoky víček, regeneruje unavené oči (vhodné pro řidiče, po práci u počítače a podobně);
  • při dlouhodobém používání působí blahodárně na šedý oční zákal;
  • pomáhá při gynekologických problémech (například mykózy, vřídky);
  • odstraňuje těhotenské strie a celulitidu;
  • Je výborným pomocníkem po slunečním a solárním spálení (zničený kolagen se v pokožce po natření zregeneruje), kůže se neloupe, rychleji zhnědne a lépe se opaluje, sluneční opálení vydrží déle;
  • regeneruje spálení po ozařování;
  • na ochablé svalstvo a kůži (například po zlomeninách končetin);
  • posiluje vlasové cibulky a zabraňuje vypadávání vlasů, omezuje tvorbu lupů;
  • vynikající jako styling na vlasy (tvarování a zpevnění účesu + vyživuje);
  • pomáhá na jemné lámavé nehty (natírat nehtová lůžka i nehty), po sundání umělých nehtů nehet zcela regeneruje;
  • velmi pomáhá při bolestech kloubů;
  • pomáhá na křečové žíly, na bolest a zpevnění stěny cév, při dlouhodobém používání dochází k zatahování žil;
  • odstraňuje popraskané žilky na nose (cca po měsíci);
  • odstraňuje bolesti zad (po několika dnech);
  • zcela odstraňuje jizvy po akne vulgaris a velmi příznivě působí na růžovku (červené fleky na kůži), a to během několika týdnů až měsíců, je tedy vhodný i pro mládež v pubertál

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Colafit – kolagen v kostičkách

Příběh

Ve svém příspěvku MASTIČKA NA PRASKLÉ ŽILKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Klára.

Našla jsem mastičku, která má pomáhat na prasklé žilky. Jmenuje se Antižilka a ošetřuje a pomáhá vstřebávat rozšířené a popraskané žilky, drobné jizvy, strie a jiné kožní defekty při ztrátě elasticity pokožky. Antižilka obsahuje účinné látky z jírovce a jinanu, které zvyšují pevnost a pružnost cévních stěn a eliminují účinky volných radikálů. Dále antižilka obsahuje výtažky z arniky, levandule a čajovníku, které pomáhají vstřebávat již poprskané kapiláry a zabraňují jejich dalšímu praskání. Antižilka se používá tak, že se s ní několikrát denně masíruje postižené místo. Antižilka se dá koupit tady http://pohadkoukezdravi.717…

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Mastička na prasklé žilky

Meruňkový olej na strie

Meruňkový olej je nejen efektivní proti stárnutí a dehydratované pleti, ale je i velmi cenově dostupnou alternativou k léčbě a prevenci strií. Strie jsou způsobeny řadou věcí, včetně rychlého hubnutí. Nejčastěji se vyskytují u těhotných žen. Velmi vhodné je časné aplikování meruňkového oleje na strie, zejména by se měl aplikovat na místa s největším výskytem strií, jako jsou boky, hýždě, stehna a prsa. Meruňkový olej hydratuje pokožku. Výhodou tohoto oleje je, že neobsahuje žádné chemikálie ani konzervační látky a je dostatečně jemný pro použití i na potomka (miminko).

Zdroj: článek Meruňkový olej

Příběh

Ve svém příspěvku PEELING se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana.

holky zkousely jste nektera https://www.dotankoch.sk/ma… ? Ohlasy jsou dobre, ale prece jen je to dost penez..:-(

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Terezageko.

Dobrý den.
Já za sebe ještě mohu doporučit tento ze zelené kávy od Larens https://www.tvaratelo.cz/ma…
Já ho používám na strie a super.

Zdroj: příběh Peeling

Účinky nadbytku kolagenu v těle

Účinky nadbytku kolagenu zahrnují především zjizvení orgánů, tkáňovou fibrózu, strie a problémy s hojením ran. Nadbytek kolagenu může dlouhodobě vést například i k systémové sklerodermii, autoimunitnímu onemocnění projevujícímu se mimo jiné tvrdostí kůže.

  1. Problémy s tkáněmi – příliš mnoho kolagenu může vést ke ztluštění tkání a fibróze. To bude mít za následek narušení správného fungování orgánů, jako jsou plíce, játra a ledviny.
  2. Zjizvení orgánů – proces, při kterém jsou zdravé a elastické tkáně nahrazeny tuhými jizvami vyrobenými z kolagenu.
  3. Systémová sklerodermie – autoimunitní porucha, která vede k nadměrné tvorbě kolagenu v kůži a vnitřních orgánech. Sklerodermie může vést k fibróze a dysfunkci orgánů, jako jsou plíce, ledviny a srdce.
  4. Problémy s hojením ran – nadbytek kolagenu riskuje zjizvení, snížení elasticity kůže a v konečném důsledku zhoršené hojení ran.
  5. Strie – schopnost pokožky natahovat se je spojena s hladinou kolagenu. Příliš mnoho může přispět k tvorbě strií.
  6. Nadbytek kolagenu vede k tvorbě keloidů – kolagenových uzlů. Může být také příčinou kalcifikace cév spojených zejména s průběhem onemocnění ledvin, cukrovkou, hypertenzí a vyšším věkem.

Kolagen je také hlavní příčinou vaskulární kalcifikace.

Zdroj: článek Předávkování kolagenem

Poradna

V naší poradně s názvem VODOVE PUPINKY A JINE VYRAZKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.

tak jsme dnes prisli od doktorky a minule nam pro syna na vodove pupinky naordinovala toto-vodove puchyrky propichnout a vodicku z nich otirat,hypermangan na koupel rukou a kortikoidovou masticku,vse mu zmyzelo, do dvou dnu se mu udelala verazka v oblasti kycli vypadalo to jak male nitkovite popraskane zilky jedna vedle druhe,dnes jsme ukazali i tuto vyrazku ktera pomalu ustupuje a z vrchu jde videt sucha kuze,pani doktorka nam rekla ze bude alergik dostali jsme koupel do vody a jakmile se neco objevi tak se ozvat. vysledky z krve budou za tyden ceka se na rozbor,jestli neni alergicky na nake potraviny a jsme v lednu objednany na alergologii,zatim vim jen ze po koupeli musime cele telicko promazavat mastnym kremem

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Lenko, než půjdete na alergologii, tak svého syna opatrně, ale doře, připravte na kožní testy, aby se nebál píchání injekcemi a očekával ho. Testy se provádí na pažích horních končetin, kam se velmi tenkou a krátkou jehličkou pod kůži vpravuje roztok s testovanými alergeny. Vpichů může být i více než deset, ale díky té tenké jehličce není bolestivost tak velká a dá se přirovnat k bodnutí komárem. V podkoží pak alergeny reagují s imunitním systémem a zbarvují kůži kolem vpichu do červena a to může hlavně při aplikaci bolet, respektive pálit. Dobrý doktor většinou na agrsivní alergeny pacienta upozorní před vpichem, že tohle bude nepříjmené píchnutí. Podle reakcí kolem vpichů, se pak určí, na co je váš syn citlivý neboli alergický. Pro nejlepší výsledky je třeba, aby váš syn byl při aplikaci testu co nejvíce v klidu a nebyl stresován zejména samotným vyšetřením. Když váš syn bude očekávat několikerá jemná píchnutí, tak to určitě bude ku prospěchu celého alergologického vyšetření.
Podle výsledků alergologického testu se pak určí další léčba. Léčba alergie by se dala rozdělit do dvou skupin. Za prvé na postup, kdy se imunitní systém spíše uklidňuje od přehnané reakce na běžné podněty. Ten se provádí pravidelným a dlouhodobým podáváním antihistaminik, kde jako denní je nejoblíbenější Claritin, který má nejslabší sedativní a hypnotické účinky, ale přesto dokáže dobře uklidnit imunitní systém. Tento postup neléčí alergii jako takovou, ale jen lépe či hůře odstraňuje alergické projevy. Za druhé pak na postup, kdy se tělo jako by vytrénuje správně reagovat na alergen, na ketrý testy prokázali alergii. Do těla se po dobu několika měsíců vpravuje daný alergen ve stanoveném časovém harmonogramu. Nejdříve se začíná na malých koncentracích alergenu. Vždy se nechá tělu dostatek času, aby se se stykem s alergenem samo vyrovnalo a naučilo se ho normálně přijímat, bez nechtěných alergických reakcí. Tímto lze v mnoha případech a po několika měsících pravidelné kůry dosáhnout trvalého vyléčení alergie bez další budoucí podpůrné lečby. Některé vakcíny jsou pro domácí použití ve formě kapek, které se polykají a jiné se zas musí aplikovat injkcemi. U injekčních podání je zpravidla lepší výsledek, protože je zde dohled lékaře nad pravidelností a také nad průběhem celé vakcínové kůry, neboť tělo je během ní vystavováno látce, na kterou je abnormálně citlivé a mohou se tedy během vakcinace projevit intenzivněji alergické projevy, proti kterým se vakcínami bojuje.
Obecně je léčba alerigií velký biznis, proto je zde velký tlak na producenty jedtlivých léčiv, aby přinášeli trhu stále lepší preparáty a zajistili si tak kvalitativní konkurenční výhodu. Bohužel již ne cenovou a v mnoha případech je nutné si za skutečně účinnou vakcínu připlatit. Obvykle vakcíny přizpůsobené k domácímu užití (v kapkové formě) mají spoluúčast pacienta nejvyšší. Pokroky v alergologii jsou však díky těmto tržním podmínkám výtečné a dokážeme nyní zcela vyléčit mnoho druhů přehnaných alergických

Zdroj: příběh Vodove pupinky a jine vyrazky

Léčivé šampony proti lupům

Reghaar

Vlasový šampon Reghaar proti lupům je připravován podle speciální receptury s obsahem rostlinných výtažků kopřivy dvoudomé a lopuchu obecného, které napomáhají snižovat vypadávání vlasů, zamezují jejich zvýšenému maštění, vyživují vlasovou pokožku a dodávají vlasům zdravý vzhled a přirozený lesk. Mimořádná účinnost vlasového šamponu Reghaar proti lupům je zaručena přítomností octopiroxu, látky odstraňující lupy a působící proti jejich tvorbě.

Zde lze zakoupit šampon Reghaar.

Eucerin

Eucerin šampon proti lupům obsahuje speciální složení s 3,5% aktivním azolem (climbazol, octopirox a polidocanol), který účinně odstraňuje lupy a dlouhodobě zabraňuje jejich další tvorbě. Zklidňuje svědění pokožky a omezuje riziko podráždění. Dodává vlasům objem a lesk. Vhodný pro každodenní použití. Bez parfemace a barviv. Za nejvýznamnější faktory způsobující tvorbu lupů je považováno porušení fyziologických poměrů pokožky hlavy a přemnožení kvasinky Pityrosporum ovale (Malassezia furfur), která se na kůži přirozené vyskytuje. Následkem je zvýšené olupování vlasové pokožky s tvorbou lupů, které muže být provázeno i zčervenáním pokožky a svěděním.

Eucerin šampon proti lupům:

  • účinně odstraňuje lupy a zabraňuje jejich další tvorbě
  • je ideální i pro odstranění takzvaných mastných lupů
  • omezuje riziko podráždění – bez parfemace a barviv
  • dodává vlasům lesk a objem

Zde je možné Eucerin šampon zakoupit.

Salerm Biokera

Salerm Biokera šampon proti lupům je speciální šampon založený na účincích pyrithionu zinečnatého a lněného oleje. Efektivně reguluje vznik lupů a zároveň normalizuje vlasovou pokožku. Kombinace přírodních složek a ověřené léčivé látky vytvořila unikátní produkt vlasové kosmetiky v oblasti optimálního boje proti lupům. Biokera šampon proti lupům obsahuje ověřené léčivé látky, které jsou doplněné o přírodní složky. Aktivní léčivou látku zde představuje pyrition zinku. Ten z vlasů efektivně a rychle odstraňuje jak mastné, tak suché lupy, navíc zamezuje jejich opětovnému vzniku. Pyrition zinku je navíc posílen lněným olejem, který normalizuje vlasovou pokožku a dodává vlasům lesk a hebkost.

Tady je možné zakoupit šampon Salerm Biokera.

Zdroj: článek Léky na vlasy

Poradna

V naší poradně s názvem ZINKOVÁ PASTA, ZINKOVÁ MAST, RECEPT, NÁVOD se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Cempírek.

Zinková pasta, popřípadě zinková mast - jak si ji připravit? Budete k tomu potřebovat oxid zinečnatý, slunečnicový olej, tuky z ovčí vlny a žlutou vazelínu.

Oxid zinečnatý (ZnO) je bílá práškovitá látka, nerozpustná ve vodě. Používá se v malířství jako tak zvaná zinková běloba. Zakoupit lze jako bílý prášek v malířských potřebách. Budete ho potřebovat 300 gramů.

Slunečnicový olej je netěkavý olej získávaný ze semen slunečnice (Helianthus annuus). Běžně se používá jako jedlý olej do potravin a také jako zvláčňující složka v kosmetických přípravcích. Slunečnicový olej obsahuje především kyselinu linolovou, ale také lecitin, tokoferoly, karotenoidy a vosky. Obsahuje také nemalé množství vitaminu E. Běžně je k dostání v supermarketech. Budete ho potřebovat 200 gramů.

Tuk z ovčí vlny - neboli lanolin je žlutá mazlavá látka vylučovaná mazovými žlázami zvířat tvořících vlnu, převážná lidstvem používaná část pochází od ovce domácí. Chemicky je lanolin příbuzný s voskem, lze použít jako mast na kůži nebo jako vosk na ochranu proti vodě. Též se využívá jako surovina při výrobě krémů na boty. Vodovzdorné vlastnosti lanolinu chrání ovce proti promočení jejich vlny. Některé druhy ovcí produkují velká množství lanolinu a ten pak lze získávat lisováním vlny mezi válci. Z vlny se při zpracování (na přízi nebo plst) odstraňuje většina nebo všechen lanolin. Lanolin je k dostání vážený v lékárně. Budete ho potřebovat 50 gramů.

Žlutá vazelina je hořlavá polotuhá směs uhlovodíků s teplotou tání obvykle okolo 75 °C. Získává se destilací surového ropného vosku. Vazelína je průsvitná, v čisté podobě bez chuti a zápachu. Rozlišuje se vazelína žlutá vaselinum flavum a bílá vaselinum album, což je žlutá vazelína vybělená kyselinou sírovou. K výrobě zinkové pasty potřebujeme vazelínu žlutou, kterou dostaneme v lekárně. Budeme ji potřebovat 450 gramů.

Postup výroby zinkové pasty.
Nejdříve důkladně rozetřeme oxid zinečnatý se slunečnicovým olejem a vytvoříme olejovou suspenzi. Pak si roztavíme lanolin a žlutou vazelínu a v tekutém stavu je dobře promícháme a udržujeme teplé - tekuté. Do větší misky nalijeme připravenou olejovou suspenzi slunečnicového leje se zinkem a za pomocí elektrického šlehače po částech přiléváme teplou směs lanolinu a vazelíny až do jejich spotřebování. Pak vše šleháme až do vychladnutí.

Zinková mast - použití.
Zinková pasta zklidňuje podrážděnou pokožku, působí chladivě a preventivně na místech náchylných k mechanickému podráždění - odření. Zklidňuje a kryje plně propuklé opary - herpes simplex. Obecně se dá říci, že zinková pasta - mast je vhodná na mechanicky poškozenou - odřenou pokožku a na opary.

Zdraví Cempírek!

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Zinková pasta, zinková mast, recept, návod

Parodontax ústní voda

Ústní voda Parodontax k dennímu použití má speciální složení, které chrání před problémy s dásněmi. Ústní voda s obsahem antibakteriálních látek pomáhá předcházet zánětu dásní. Odstraňuje plak efektivněji než pouhé čištění kartáčkem. Tato ústní voda obsahuje chlorhexidin (antibakteriální složka) a fluorid sodný. Chlorhexidin účinně snižuje množství plaku, který je hlavní příčinou onemocnění dásní. Klinické studie prokázaly, že ústní voda Parodontax k dennímu použití odstraní až 3,5x více plaku než samotné čištění zubním kartáčkem! Fluorid sodný pomáhá posilovat a chránit zuby před zubním kazem. Pozitiva tohoto přípravku:

  • odstraňuje až 3,5x více zubního plaku než samotné čištění zubním kartáčkem;
  • účinně odstraňuje zubní plak;
  • působí až 12 hodin;
  • je každodenní ochranou proti zubnímu kazu.

Ústní vodu Parodontax používejte každý den vždy po vyčištění zubů i mezizubních prostorů.

Obsahuje chlorhexidin-diglukonát ve slabé koncentraci (0,06 %) a 250 ppm fluoridu.

Zdroj: článek Parodontax

Poradna

V naší poradně s názvem ČERNÉ MÝDLO NA PIGMENTOVÉ SKVRNY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milda.

Černé mýdlo s obsahem bambuckého másla pochází z Afriky a v originále se nazývá Dudu-Osun. Dudu-Osun je přírodní černé mýdlo vyrobené čistě z přírodních látek a bylin, vhodné i pro alergiky. Kromě toho, že černé mýdlo krásne voní, je i velmi příjemné na pokožce. Ose dudu znamená v jazyce Joruba doslova černé mýdlo. Černou barvu mu propůjčují pražené plantány (ovoce velice podobné zelenému banánu, ale s jinou chutí) a kakaové boby. Černé mýdlo voní jako červené africké dřevo, dále limetková šťáva a přírodní africký med, včechny tyto přísady jsou v černém mýdle obsaženy. Černé mýdlo Dudu-Osun je vhodné pro všechny typy pleti, nedráždí pokožku, naopak zmírňuje podráždění. Černé mýdlo hloubkově čistí pleť a nevysušuje nadměrně jako klasická mýdla. Černé mýdlo má antiseptické účinky. Černé mýdlo také účinně pomáhá při akné a zesvětluje pigmentové skvrny. Černé mýdlo výborně odstraňuje make-up! Černé mýdlo se k nám obvykle dováží z Nigérie. Černé mýdlo obsahuje: přírodní med, bambucké máslo (karité máslo), rudé africké dřevo (Baphia nitida), palmové pecky, popel ze slupek kakaových bobů, popel z palmových trsů, gel z Aloe vera, limetkovou šťávu, směs esenciálních olejů a vodu.
Černé mýdlo lze koupit v internetových obchodech. Zde je seznam všech obchodů, kde se dá koupit černé mýdlo a je zde i jeho cena. http://www.zbozi.cz/?q=dudu…

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Černé mýdlo na pigmentové skvrny

Nezhoubné nádory

Nezhoubné nádory se označují podle tkání, ze kterých vycházejí. Preventivní odstranění některých nádorů se stalo rutinou, u ostatních většinou postačí pravidelné kontroly.

Obecné vlastnosti nezhoubných nádorů jsou velmi podobné. Nezhoubné nádory se mohou za určitých podmínek přeměnit (zvrhnout) v nádory zhoubné. Vždy je proto vhodné konzultovat i nezhoubný nádor s odborným lékařem.

Mezi nezhoubné nádory patří:

Lipom – je nezhoubný nádor vycházející z tukové tkáně. Jeho buňky jsou uzavřeny ve zvláštním pouzdru uloženém nejčastěji v podkoží. Bývá hmatný jako nebolestivá boulička kdekoli na těle. Mívá velikost od několika milimetrů až do mnoha centimetrů v průměru. Může se vyskytovat i v mnohočetné formě (lipomatóza), což jsou desítky i stovky lipomů. Na rozdíl od metastáz zhoubného nádoru se nejedná o život ohrožující onemocnění. Odstranit lipom chirurgicky je jednoduché. Je vhodné odstranit lipom, který překáží v nějaké činnosti, který bolí, hyzdí, který se zvětšuje nebo ze kterého má pacient strach.

Fibrom – je nezhoubný nádor vycházející z vaziva (nejčastěji kožního). Obvykle se vyskytuje jako přívěsek na kůži obličeje, krku, podpaží nebo třísel. Je měkký, nebolestivý, barvy okolní kůže nebo tmavší. Bývá viditelný od nejmenších velikostí do několika centimetrů. Mívá tvar válečku nebo kuličky, často visí na tenké stopce. Stopka se může pootočením zaškrtit, pak do fibromu nemůže přitékat krev a fibrom se zanítí, zarudne a bolí. Zánět může přejít do okolí nebo může fibrom odpadnout a dojde k samovolnému zhojení. Fibrom na viditelném místě hyzdí stejně jako bradavice. Jeho chirurgické odstranění je jednoduché. Odstraňuje se ze stejných důvodů jako lipom.

Histiocytom – je nezhoubný tužší kožní nádor z vaziva (fibrom) a zvláštních obranných buněk (histiocytů). Často je načervenalý, může svědit. Bývá též nazýván dermatofibrom, fibroma durum nebo histiocyt.

Hemangiom – je nezhoubný nádor vycházející z cévní stěny. Vyskytuje se kdekoli v dobře prokrvených částech těla i v kůži, podobně jako kožní fibrom, ale je nejčastěji červený. Jeho odstranění je snadné. Odstraňuje se z kosmetických důvodů, nebo když se zvětšuje.

Chondrom – je nezhoubný nádor vycházející z chrupavky. Vyskytuje se zřídkakdy. Může se objevit všude, kde je chrupavka, nejčastěji pak v okolí nártu, hlezna (kotníky) nebo v koleni. Nebývá viditelný ani hmatný, ale může se stát překážkou v kloubu. Chirurgické odstranění bývá jednoduché.

Osteom – je nezhoubný nádor vycházející z kosti. Kost je živá tkáň, která je neustále kostními buňkami odbourávána a zároveň znovu tvořena. Proto se nádor může vyskytnout i v dospělé kosti. Osteom může vystupovat z kosti ve formě hmatné tvrdé nebolestivé bouličky, podobně jako uzlina. Nádor vyskytující se uvnitř kosti se většinou zjistí náhodně při rentgenovém vyšetření, které se provádí po nějakém úrazu, nebo když zlomenina neodpovídá mechanismu úrazu a kost praská v místě oslabeném nádorem. Chirurgické odstranění bývá složitější. Jakmile je osteom zjištěn a odlišen od cysty, odstraňuje se.

Zdroj: článek Boule na nohou

Poradna

V naší poradně s názvem HEMEROIDY LEJZREM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaromír Žák.

Dobrý den.Obracím se na vás s velkou prozbou o radu a zároven pomoc!Jsem řidič autobusu městké hromadné dopravy!Bohužel jsem začal mít problémy s hemeroidy!!!Z tohoto důvodu se na vás obracím,jestli by jste mi mohli poradit,kde je nejbližší místo,kde se odstranuje tento problém lejzrem???Bydlím v Mostě!!!Předem děkuji za vaší pomoc a radu!!!Se srdečným pozdravem Jaromír Žák.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Nejblíže od Mostu provádí abulantní odstranění hemoroidů laserem v Praze:
- na soukromé klinice HemoClinic http://www.hemoclinic.cz/
- na klinice ProctoClinic http://www.onclinic.cz
- v ambulanci MUDr. Zbyněk Dvořák http://www.chirurgie-dvorak…

Zdroj: příběh Hemeroidy lejzrem

Operace

Operace slinných žláz se provádí v celkové anestézii na centrálních operačních sálech ORL oddělení.

Podčelistní slinná žláza se odstraňuje vždy celá. Kožní řez je veden zevně na krku pod dolním okrajem žlázy, souběžně s hranou dolní čelisti, v délce 5–8 cm. Přes podkoží a sval napínající kůži se lékař dostane na žlázu, kterou postupně odstraní. To může být obtížné při větších zánětlivých srůstech v okolí žlázy. Cévy vedoucí kolem žlázy do tváře se podvážou. Chrání se pod žlázou probíhající nerv, který hýbe příslušnou polovinou jazyka. Blízko žlázy probíhají 2 tenké větve lícního nervu, které vedou ke svalům dolního rtu a kožnímu svalu na přední straně krku a inervují je. Tyto jemné větve se snaží operatéři chránit. Dále se vypreparuje a podváže vývod slinné žlázy do dutiny ústní. Do rány se zavede drén, vyvede se přes kůži zevně na krk a nasadí se na něj podtlaková nádobka (Redonův drén). Odsává tak z rány tekutinu s krví, která se po operaci v ráně tvoří. Rána se zašije ve 2 vrstvách a kůže na krku se šije „neviditelným“, intradermálním stehem. Zevně se přikládá na ránu kompresivní obvaz. Drén z rány se vytahuje 2. až 3. den po operaci, kožní steh 7. až 10. den. Je-li hojení rány normální, je pacient propuštěn z oddělení domů 5. až 7. den.

Příušní žláza. Operace příušní žlázy je náročnější a také rizikovější výkon. Kožní řez se vede těsně před ušním boltcem, dále pokračuje pod ušním lalůčkem dozadu za boltec a odtud se řez stáčí dolů podél kývače na krk. Obnaží se příušní žláza. Vyhledá se kožní nerv vedoucí k ušnímu lalůčku, ale protože brání přístupu ke žláze, zpravidla se přerušuje. Největším rizikem operace příušní žlázy je poškození lícního nervu, který prochází přímo žlázou a inervuje mimické svaly obličeje. Základem operace je proto vyhledání kmene lícního nervu při jeho vstupu do žlázy a dále preparace všech jeho větví procházejících žlázou. Tato část operace se provádí s pomocí takzvaných lupových brýlí, které zvětšují obraz operačního pole. Cílené vyhledání lícního nervu dává větší naději, že nerv nebude poškozen, než odstraňování nádoru ze žlázy „naslepo“ bez identifikace nervu. Nepodaří-li se najít hlavní kmen nervu, snaží se operatér identifikovat jeho periferní větve po výstupu ze žlázy a po nich pak postup

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Slinné žlázy

Příběh

Ve svém příspěvku ODSTRANĚNÍ ŽLUTÉ MASNÉ FLEKY NO OČNÍM VYČKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Renata Gizmanova.

Dobrý den,mohl byste my doporučit specializovanou klinyku, kde my toto odstraní,mám to na obou víčkach jsem s Teplic.Kolik stoji tento zákrok a jak se odstranuje? jsem už v zoufale situaci strašně mně to optěžuje děkuji za radu s pozdravem Gizmanova

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Tonda.

V Jablonci nad Nisou je soukromá klinika estetické chirurgie, kde tyto útvary odstraňují. Tady je to přesně popsáno: http://www.laserjablonec.cz…
Odstranění xantelasmat nebolí, znecitliví se to lokální anestezií a celá operace se provede ambulantně nejdříve na jednom oku a za týden na druhém. Bez obav se na to objednej a v klidu se toho zbavíš. Držím palce!

Zdroj: příběh Odstranění žluté masné fleky no očním vyčku

Ocet na dyshidrotický ekzém

Mnoho vědeckých studií již poskytlo důkazy o tom, že jablečný ocet efektivně léčí ekzém a jiná onemocnění kůže.

Nejužitečnější vlastnosti jablečného octa:

  • váže na sebe a následně odplavuje z těla a pokožky toxické látky;
  • obsah mléčné a jablečné kyseliny působí silně antibakteriálně, antifungálně, snižuje zápaly, svědění, vyhlazuje pleť a předchází její infekci;
  • obsah betakarotenu podporuje a regeneruje buňky;
  • obsah draslíku léčí alergie a reguluje pH pleti;
  • obsah dalších minerálů a vitamínů, jako je železo, hořčík, sodík, vápník a fosfor, působí pozitivně na ekzémy a posiluje imunitní systém.

Výsledkem aplikace jablečného octa na pokožku je zdravější a mladistvěji vypadající pokožka. Vzhledem k tomu, že jde o poměrně silnou kyselinu, je nutné předcházet podráždění pleti, proto se jablečný ocet doporučuje zředit vodou nejméně v poměru 1 : 1.

Účinky na jablečného octa pokožku:

  • léčí akné, vyrážky a pupínky – má stejné a možná i lepší výsledky než mnohé komerční kosmetické přípravky a krémy;
  • obsahuje kyselinu jablečnou, která má silné antibakteriální, antimykotické a protivirální účinky – díky tomu efektivně předchází tvorbě akné a vyrážek;
  • detoxikuje pokožku – odstraňuje z pleti toxiny, jeho pravidelná aplikace nechává pleť čistou a zářivou;
  • snižuje výraznost pigmentových i stařeckých skvrn – obsahuje kyseliny, které vás zbaví starých odumřelých kožních buněk a zkvalitní zdravé buňky;
  • odstraňuje vrásky – podobně jak u skvrn pravidelná aplikace jablečného octa pomáhá i s odstraňováním a zmenšováním vrásek;
  • vyrovnává pH pokožky – jablečný ocet z pokožky odstraňuje nadbytečný tuk a vyrovnává pH, čímž reguluje tvorbu mazu a pokožka tak nebude příliš suchá ani mastná. Pravidelná aplikace podpoří vyváženou a dobře vypadající pokožku tváře.

Postup aplikace: Namočený vatový polštářek přiložte přímo na skvrnu nebo defekt a nechte chvilku působit. Následně místo omyjte čistou vodou. Aplikujte 2x denně po dobu jednoho měsíce a půl a výsledkem budete mile překvapeni.

Zdroj: článek Dyshidrotický ekzém

Příběh

Ve svém příspěvku PIGMENTOVÉ SKVRNY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Patricie Dubská.

Pigmentové skvrny dobře odstraňuje kyselina glykolová s kyselinou kojovou/ kojic/. Kyselina glykolová naruší pokožku, odloupne staré vrstvy a kyselina kojová ji pak zesvětlí. S kyselinou kojovou se ale musí opatrně, protože se může stát, že pleť bude velmi citlivá, tudíž náchylná k různým onemocněním. Koupit nejlépe nějakou sadu, která bude obsahovat i další látky antibakteriální, protizánětlivé, aby k nedošlo ke ztrátě imunity pokožky a používat dermatologicky ověřené produkty.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana.

Dobrý den. Pigmentové skvrny jsou jaterní záležitost,stejně jako ekzem. Vlaštovičníková tinktura je léčí spolehlivě. Můžu dodat:-) Jana

Zdroj: příběh Pigmentové skvrny

Eukalyptový olej

Eukalyptový olej se vyrábí (výroba) destilací čerstvých lístků z Eucalyptu polybractea, známého též jako eukalyptus Blue Mallee. Pochází z jihovýchodní Austrálie a původní obyvatelstvo jej používalo v prevenci před infekcí a ke snižování vysoké teploty.

Eucalyptus polybractea má svoji charakteristickou, velmi výraznou vůni, která je dána vysokým obsahem účinné látky – terpenoidu 1,8-cineole, který má schopnost proniknout do lidské tkáně. Eucalyptus polybractea má nejvyšší obsah této účinné látky ze všech známých druhů eukalyptů, až 95 %.

Použití a účinky

Jako expektorans, antirevmatikum a antiseptikum pomáhá při respiračních onemocněních (chřipka, rýma, nachlazení), svalových a revmatických bolestech a také ošetřuje pokožku. Významně snižuje výskyt roztočů a jejich alergenů. Pro svůj čisticí účinek (především rozpouštění mastnoty) se používá rovněž jako čistidlo.

Eukalyptový olej Euky Bear je jedničkou na trhu, dosahuje vysoké farmaceutické kvality a jeho výrobce je držitelem licence pro farmaceutickou výrobu vydanou Australským úřadem pro léčiva (T.G.A.; obdoba českého ministerstva zdravotnictví).

Způsoby použití

Nachlazení, chřipky: 15–20 kapek eukalyptového oleje do horké vody, inhalujte s hlavou přikrytou ručníkem. Rovněž lze nakapat pár kapek na kapesník a vdechovat, vhodné je i mazání zad a krku.

Revmatické a svalové bolesti: olej jemně vetřete na postižená místa (revmatická artritida, ztuhlé vazy, šlachy a klouby, otoky), lehce třete do vzniku pocitu příjemného tepla. Opakujte víckrát za den, účinek podporuje obklad nebo převázání vlněnou tkaninou.

Bodnutí hmyzem: na postižené místo naneste potřebné množství přípravku (nevtírejte, nemasírujte). Podle potřeby opakujte.

Snížení vysoké teploty: použijte obklady na čelo, zábaly rukou a chodidel.

Koupele vanové a koupele nohou: osvěžující a relaxační koupele dosáhnete přidáním 1–2 čajových lžiček přípravku.

Sauna: 1 čajovou lžičku oleje přidejte na horké kameny, přispívá k pročištění dýchacích cest.

Aromaterapie: 10 kapek oleje dejte do zvlhčovače vzduchu nebo aromalampy. Čistí vzduch, ničí roztoče a jejich alergeny.

Ústní hygiena: dejte 2 kapky oleje na zubní pastu při čištění zubů, případně do sklenice s vodou a kloktejte.

Masáž vlasové pokožky: při mytí vlasů vetřete několik kapek oleje do pokožky, přidejte šampon. Odstraňuje lupy.

Čištění rukou a pokožky: místo očistěte hadříkem s několika ka

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Lék na bolest zad bez předpisu

Příběh

Ve svém příspěvku PUPENEC VE VLASECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Doxy.

co je pupenec ve vlasech? Prý je to tukový nádorek,jak se to odstraňuje???

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Štefanka.

nasla jsem sn pupenec ve vlasek nevim co to je poradte

Zdroj: příběh Pupenec ve vlasech

Mytí a dezinfekce rukou ve zdravotnictví

Ruce jsou nejdůležitějším pracovním nástrojem zdravotníků a současně jsou často zdrojem infekcí. Toto riziko je možné snížit důslednou hygienou.

Hygiena rukou a péče o ruce je téma, kterému je v některých zdravotnických zařízeních věnována stále malá pozornost. Zdravotníci většinou správné postupy a pravidla znají, ale jejich dodržování nevěnují odpovídající pozornost. Podílí se na tom velká řada faktorů a jedním z nich je také ten, že zdravotníkům připadá divné, že by se měli učit tak „banální věc“, jako je správně si umýt ruce.

Na našich rukou jsou dva typy mikroorganismů, které osidlují oblast rukou trvale (rezistentní flóra) nebo přechodně (tranzientní flóra). Trvale jsou osídleny hlubší oblasti kůže, okolí mazových žláz nebo nehtů, a přípravky pro hygienu rukou je neovlivňují. Na rukou je tato flóra většinou v konstantních poměrech. Přechodná flóra je v povrchových zónách kůže a její množství a poměr jsou ovlivněny prostředím a charakterem vykonávané práce. Složení mikrobiální flóry je u zdravotníků jiné než u běžné populace. Může být odstraněna mytím, přenáší se pomocí kontaktu. Tato tranzientní flóra je často zodpovědná za vznik nozokomiálních infekcí.

Hygienické zabezpečení rukou ve zdravotnickém zařízení by mělo mít vždy jednotný postup a měly by být přesně definovány jednotlivé dílčí postupy. Mytí obyčejným mýdlem je nedostačující, protože samotné mýdlo může být zdrojem kontaminace.

Mechanické mytí rukou jako součást osobní hygieny – odstraňuje nečistoty a částečně přechodnou mikroflóru z pokožky rukou. Provádí se jako součást osobní hygieny po sejmutí rukavic nebo běžném kontaktu s pacientem.

Hygienické mytí rukou – odstraňuje nečistoty a snižuje množství přechodné mikroflóry na pokožce rukou. Je účinnější než mechanické mytí rukou. Používají se mycí přípravky s dezinfekční přísadou. Provádí se při přípravě a výdeji pokrmů a jako součást osobní hygieny ve zvláštním režimu.

Mechanické mytí rukou před chirurgickou dezinfekcí – odstraňuje mechanické nečistoty a částečně přechodnou mikroflóru z pokožky rukou a předloktí před chirurgickou dezinfekcí. Provádí se před zahájením operačního programu.

Hygienická dezinfekce rukou – redukuje přechodnou mikroflóru na pokožce rukou, hlavním cílem je přerušení přenosu mikroorganismů. Provádí se jako součást ošetřovatelského filtru a bariérové ošetřovatelské techniky, při protržení rukavic během

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Mytí rukou

Poradna

V naší poradně s názvem ZUBNÍ KÁMEN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lucie Mertová.

Dobrý den
chtěla jsem se zeptat zda je povinností zubaře odstranit mi zubní kámen. Do nedávna to dělal, ale teď mi potvrdil, to dělat nebude a ať jdu k hygienistce ( 700 kč) a peněz moc nemám. Proto se chci informovat jestli to není jeho povinnost.
Za odpověď děkuji L. Mertová

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .

Ano, dnes je to tak, že zubní kámen odstraňuje zubní hygyenistka. Není to proto, že by to zubař nechtěl udělat, ale proto, že zdravotní pojišťovna tento zákrok nehradí a zubař obvykle nemá u svého křesla potřebné nástroje. Hygyenistka má obvykle vlastní vyšetřovací křeslo s moderními nástroji, které skutečně efektivně odstraňují zubní kámen. Zubní hygyenistka je nová služba zvyšující úroveň našeho zubního lékařství, kterou si pacient hradí sám.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Zubní kámen

Účinná pomoc na vrásky

Bezvadná věc na vrásky - funguje na principu mechanického peelingu, kdy diamantové částečky obrušují vrchní vrstvu kůže, současně pleť čistí a rozjasňují a vyhlazují vrásky nebo i skvrny po akné. Po ošetření může následovat další ošetření, např. aplikace liftingového séra, pulsní světlo IPL atd. Při ošetření dochází k odsátí odstraněných kožních buněk, zlepšení prokrvení pokožky a stimulaci kolagenních vláken. Jednou z předností je skutečnost, že výsledky jsou znatelné již po prvním ošetření.

Pro koho je toto ošetření určeno?

  • Především pro povadlou, nečistou a skvrnitou pleť s projevy známek únavy a stárnutí.
  • Poradí si i s pigmentovými skvrnami a rozšířenými póry.
  • Zjemňuje jizvičky po akné, neštovicích.
  • Vyhlazuje drobné vrásky a strie.

Zdroj: článek Diamantová dermabraze, trochu jiná péče o pleť

Poradna

V naší poradně s názvem ZAZIVACI PROBLEMY A ZLUTY POVLAK NA JAZYKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarka.

Dobry den,
mam dost dlouhou dobu zazivaci problemy (paleni zahy, nafouknute bricho i zaludek, ci pocit tezkosti atd.). V poslednim case se mi objevil dost silny zluty povlak na jazyku, ten se snazim odstranit pri cisteni zubu kartackem a vyplachovanim ustni vodou. Bohuzel se odstranuje jen castecne, tedy stale prtrvava. Nemuze to znamenat nejakou plise v tele? A pokud ano, daji se pouzit nejake bylinky? Dekuji za komentare
Jarka

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

GERD, to bude příčina vašich potíží. Zde je popis nemoci s názvem gastroezofageální reflux: http://www.ceskaordinace.cz…
Zkuste v lékárně koupit lék Omeprazol a užívat ho podle přiloženého návodu po dobu jednoho měsíce. Omeprazol je při krátkodobém užívání bezpečný a neškodný lék, který upravuje kyselost v žaludku. Také by bylo vhodné učinit tato vyšetření:
- gastroenterolog, který vyšetří jícen a svěrač, neboť zde hrozí vznik nádoru jícnu
- laboratorní vyšetření krve na přítomnost minerálů, především železa (nedostatek železa je příznakem GERD)
Na základě výsledků vyšetření se dohodněte s lékařem jak dál, zejména jaká jídla vyřadit a jak bezpečně doplnit případné nedostatky železa.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Zazivaci problemy a zluty povlak na jazyku

Na co je dobrý biologický peeling?

  • Biologický peeling se používá tam, kde je pleť nečistá, mastná a také zužuje rozšířené póry.
  • Biologický peeling se používá při nedostatečně prokrvené pleti.
  • Biologický peeling se používá, když se objeví ochabnuté kontury tváře.
  • Biologický peeling se používá na vrásky, na stárnoucí anebo sluncem poškozenou pokožku (atrofie a elastóza).
  • Biologický peeling se používá na jizvy po akné anebo na  jizvy po haváriích.
  • Biologický peeling se používá na těhotenské strie.

Zdroj: článek Biologický peeling, omlazení z přírody

Poradna

V naší poradně s názvem ODSTRAŇOVÁNÍ VODY Z PLIC se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Naděžda Pilipčincová.

Zajímá mne, jakým způsobem se odstraňuje voda z plic.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Voda v okolí plíce se nejčastěji odstraňuje punkcí. Nejdříve se zrentgenuje hrudník, podle snímku se určí místa vpichu a pak pomocí tlusté jehly, která se zabodne do hrudníku, se odsaje do injekční stříkačky všechna tekutina. Pokud se tekutina stále tvoří, tak se do hrudníku zavede hrudní drenáž, přes kterou tekutina vytéká z těla ven. V polních podmínkách se hrudník propíchne špičkou ostrého nože a nádechem do plic se vytlačí všechna voda kolem plíce.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Odstraňování vody z plic

Organický arganový olej na pleť 

Kromě toho, že arganový olej je dobrý na vlasy, tak je také prospěšný na kůži, protože je zdrojem vitaminu E - tokoferolu, který je obsažen v regeneračních produktech na péči o pleť. Arganový olej hydratuje pokožku a tím je ideální pro lidi, kteří mají suchou nebo šupinatou pokožku. Arganový olej také zabraňuje vzniku akné a udržuje pleť, aby nebyla mastná. Kromě akné, je také arganový olej dobrý na jizvy a různé skvrny na pleti. Arganový olej také pomáhá snížit výskyt těhotenských známek, jako jsou strie.
 

Zdroj: článek Organický arganový olej

Léčebné účinky MSM

Jedná se o doplněk, který je nejčastěji používán k léčbě artritidy, zejména u osteoartrózy a u revmatoidní artritidy. Dále je MSM s oblibou používáno i při těchto onemocněních, jako je osteoporóza, bursitida šlach, svalové křeče, záněty oka, paradontóza, zažívací problémy, astma, alergie, pálení žáhy, bolesti hlavy, migrény, záněty sliznice, strie a vrásky. MSM také může pomoci při problémech s pokožkou, také pomáhá zesílit nehty a vlasy a může být také efektivní při podpoře růstu vlasů. Zdravotní přínosy MSM jsou skutečné, protože tělu dodává přírodní síru a to může hrát zásadní roli v několika důležitých biochemických procesech v těle.

Zdroj: článek MSM na růst vlasů, obočí a řas

Další využití jojobového oleje

Růst vlasů není jediným přínosem tohoto unikátního oleje. Jojobový olej může být používán lidmi, kteří trpí na akné a mají mastnou pleť. Jojobový olej redukuje produkci mazu kdekoliv na pokožce a pomáhá při čištění pórů kůže, čímž zabrání vzniku akné a pupínků. Jojobový olej udrží celodenní vlhkost a snadno se vsákne do kůže. Tento olej působí proti stárnutí, pomáhá snižovat vrásky, jemné linky a strie. Pomocí jojobového oleje získáte kůži bez vad, která doslova září.

Zdroj: článek Jojobový olej pro růst vlasů

Autoři uvedeného obsahu

 Bc. Jakub Vinš

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Marie Svobodová

 Nina Vinšová

 Mgr. Jana Fábryová


odstraňování stařeckých bradavic
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
odstředivka na včelí vosk
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>