Pro dámy nabízí firma Panasonic tradičně zastřihovač chloupků v obličeji, který jim pomůže být krásné vždy a všude. Tento manuální strojek je určen na jemné chloupky v obličeji. Má elegantní provedení a je určen pro úpravu obočí a chloupků obličeje. Má úzký břit, který dokonale vykreslí kontury obočí. Při odstraňování chloupků v obličeji nedochází k poškrábání, jelikož zastřihovač má výkyvnou hlavu, která kopíruje kontury obličeje. Nic se nestane, i když nechtěně přitlačíte. Úzký břit lze také použít na odstranění chloupků v nose a uších.
Popis produktu:
hmotnost: 32 g
barva: růžová
Výhody dle recenzí:
obsahuje dva nástavce, a to pro úpravu obočí a nástavec pro zastřižení chloupků v obličeji
má také dva nástavce pro zastřižení délky obočí
jednoduchá manipulace
má výkyvnou hlavu
napájení jednou alkalickou baterií AAA (lr03)
výborný pomocník při cestách i jako první pomoc při výskytu chloupků
Nevýhody dle recenzí:
jde o krátkodobé odstranění chloupků, neodstraňuje kořínek
tento výrobek již není na našem trhu dostupný
Braun FACE 830
Braun Face 830 je první epilátor na obličej s čisticím kartáčkem na světě. S Braun Face 810 můžete využít dvě procedury s jedním přístrojem – stačí vyměnit nástavec. Braun Face dává ženám sebedůvěru a možnost svobodně se rozhodnout, jestli chtějí použít make-up, nebo se bez něj obejdou a postačí jim krásně hladká pleť.
Hlavní vlastnosti obličejového epilátoru:
epilace s absolutní přesností stiskem tlačítka pro hladkou pokožku po celé týdny
štíhlá hlava epilátoru pro absolutní přesnost pro oblasti čela, obočí, horního rtu, brady nebo krku
10 mikrootvorů zachytí i ty nejjemnější chloupky (0,02 mm)
rychlejší než běžné metody (například pinzeta) – s 200 pohyby za sekundu vám obličejový epilátor umožní mít hladkou pokožku po celé týdny
přepínání směru otáčení mikrootvorů
Vlastnosti obličejového kartáčku:
čištění obličeje s novým kartáčkem Braun face – 6x lepší než manuální čištění
jemně obnovuje úžasnou čistotu a zářivost pleti odstraněním make-upu a nečistot
díky stovkám mikrooscilací pracuje čisticí kartáček 6krát účinněji než běžné ruční čištění
jemně obrušuje a odstraňuje odumřelé kožní buňky a podporuje omlazení pleti
V naší poradně s názvem ZARŮSTÁNÍ NEHTŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Beránková D..
Dobrý den, po úraze mám problém se zarůstáním nehtů. Můžete mi, prosím, poradit o jakou náplast se jedná?
Děkuji
Ing. Danica Beránková
viz článek:
Léčba zarůstání nehtů
Metoda pomocí náplasti
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Tato náplast se bohužel nedá koupit v ČR. Je možné si ji objednat v zahraničím internetovém obchodě a nechat si ji zaslat do ČR. Tady je odkaz na objednání: https://www.amazon.co.uk/Dr…
V českých lékárnách jde koupit podobná sada na nehty Canespor, která je ale primárně určena k léčbě plísně nehtů. Ta obsahuje mast a náplasti, které společně nehet naleptají, čímž dojde k jeho změkčení a k omezení tlaku na boční hrany.
Pokud je Váš stav následkem úrazu a dříve se zarůstání neprojevovalo, tak doporučuji spíše návštěvu praktického lékaře, který může místo vyšetřit a případně doporučit obnovovací plastiku nehtového valu. Toto řešení obvykle vede k trvalému odstranění těchto obtíží.
Holení by mělo probíhat ve směru růstu chloupků, ne naopak. K odstranění chloupků by mělo dojít při koupání, mokré chloupky se totiž holí lépe než suché. Následně by měla být pokožka ošetřena vhodnými přípravky na hydrataci.
Nedoporučuje se holení příliš blízko u povrchu kůže, protože dochází k opačnému směru růstu, což zvyšuje možnosti zarůstání.
Špatná péče o pleť rovněž zvyšuje riziko zarůstání. Pravidelné koupele a šetrné čištění jsou velmi užitečné, protože dochází k zabránění vzniku infekcí a zarůstání.
V naší poradně s názvem PLÍSEŇ NEHTŮ A STŘÍHÁNÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eliška.
Měla jsem jako malá úraz nehtů (spadl mi na palce těžký předmět), nehty se oddělily od lůžka. Asi i díky tomu se mi udělala mykóza. Místo léčby jsem oddělené nehty vždy stříhala a nečistoty vyškrábala. Nedávno jsem si koupila Scholl, který mi s mykózou pomohl. Bohužel kvůli zastřihávání nehtů až do půlky mi zmizela nehtová rýha a když teď nehet trochu povyroste ihned zarůstá. Bojím se teď zastřihnout zbytek špatného nehtu, nevím jestli se zarůstání ještě více nezhorší. Je nějaký trik na zarůstání nehtu a bezbolestné vytvoření rýhy, aby mohl pořádně vyrůst?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Váš problém je velmi častý. Když nehet roste rovně, jako dříve, tak se dá pomoci tím, že na okrajích nehtu zastřihnou špičky. Tím se vytvoří náběžná hrana, která pomůže protlačit novou rýhu. Preventivně můžete místo zastříknout desinfekcí a také pravidelně promazávat krémem na nohy. Když nehet roste zakřiveně, tak je nutná prohlídka u kožního lékaře, který určí jak dál postupovat.
Před každým holením se nejdříve naložte do teplé koupele a žiletku neustále oplachujte v horké vodě. Chloupky budou mnohem měkčí, což usnadní jejich odstranění. Zároveň zabráníte jejich pozdějšímu zarůstání. Neholte se za žádnou cenu na sucho ani pod studenou vodou. Jediné, čeho byste dosáhli, by bylo podráždění pokožky.
Směr holení
Pro dokonalý efekt byste se měli holit proti směru růstu chloupků, ale právě tento způsob je u většiny lidí příčinou následného zarůstání.
Péče o oholené místo
Po depilaci je pokožka mírně narušená a otvory, ve kterých byly chloupky, jsou prázdné. Proto je důležité dbát na to, aby po každé depilaci byla oholená oblast důkladně očištěna (vydezinfikována), aby došlo k odstranění všech nečistot.
Peeling
Nejlepší variantou je peeling daného místa. Můžete si pomoci obyčejnou lufou nebo ručníkem. Místo, které vás trápí zarůstajícími chloupky, je vhodné po každé koupeli důkladně promasírovat. Nedoporučuje se však mačkání pupínků.
Krémy protizarůstáníchloupků
Na trhu je mnoho krémů, které se specializují na tuto nepříjemnou záležitost. Bohužel každému nezabírají stejně. Vždy se snažte najít ten nejvhodnější pro vás.
V naší poradně s názvem RADY PROTI ZARŮSTÁNÍ NEHTŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana.
Mám v okolí nehtů rudou skvrnu a hnisá. Má kamarádka si myslí, že je to zarůstání nehtu. Dost to bolí, ale nevím co mám dělat. Poradíte mi?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Obvykle si s tím poradí jedině lékař, protože bude potřeba to trochu znecitlivět, aby se dal nehet upravit a nezpůsoboval zhoršování zánětu. Na nic nečekejte a jděte buďto ke kožnímu lékaři a nebo na pohotovost, kde vám to ošetří a dají mastičku pro další léčbu. Do týdne pak o tom nebudete vědět.
Velmi prospěšné je zahřívání místa zarůstání, protože dochází ke zlepšení krevního oběhu, což urychluje proces hojení.
Velmi užitečné je používání koupelových solí a cukrů, protože mohou uvolnit zarostlé chloupky z kůže.
Vytrhnutí chloupku pomocí pinzety. Tento postup by měl být použit pouze v případě viditelnosti zarostlého chloupku. Pinzeta by měla být sterilní, aby nedošlo k infekci.
Užití homeopatických léků. Homeopatické léky mohou uvolnit zarostlé chloupky. Tyto léky by se měly používat po dobu 3 dnů, protože mohou způsobit nadměrné hnisání jiných částí těla.
V naší poradně s názvem CHLOUPKY POD NOSEM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mirka.
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s chloupky pod nosem. Vím,že jsou na to kosmetické salony,ale já jsem si je před 3roky začala holit holicim strojkem a ted mi to roste rychleji a mám pod nosem uplně drsnou kuži. Prosím poradte co s tím. Děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Chloupky pod nosem u žen je lépe neholit, ale depilovat - vytrhat. Před depilací chloupků pod nosem je potřeba je nechat trochu narůst, aby je bylo za co vzít. Depilace chloupků pod nosem se dělá buď voskem anebo elektrickým depilátorem. Když si budete chloupky pod nosem dále holit, tak se z nich za čas udělají normální vousy. K tomu také svědčí i vaše, jak píšete, drsná kůže. Ne že by po holení zhrubla pokožka pod nosem, ale to hrubé jsou vlastně osekané tvrdé vousky, které budou holením více a více sílit. Depilace je naopak ztenčí a zjemní nově narůstající chloupky pod nosem a celý tento nepříjemný kosmetický problém tak vyřeší.
Pokud jste již vyzkoušeli holení a zažíváte některý z výše uvedených problémů, tak existují obecné léčebné postupy, které vám pomohou. Ale pokud zažíváte nějaké zdravotní potíže, tak se obraťte na svého lékaře.
Pokud zažíváte svědění, tak byste se měli vyhnout holení po dobu 2 měsíců. A měli byste na svědění používat mast Hydrokortizol 2 až 3 krát denně po dobu jednoho týdne. Hydrokortizol je kortikoid a při dlouhodobém užívání škodí nadledvinkám.
Během pálení se používá Aloe Vera pro citlivou pokožku. Aloe Vera pomáhá zklidňovat a zmírňovat bolest po holení.
Při vzniku boulí či hrbolků se doporučuje teplá koupel nebo navštívení lékaře. Tedy pokud hrboly nejsou zahojeny po jednom týdnu.
Pupínky jsou po holení běžné a pokud nejsou bolestivé a nevadí vám, tak nejsou žádný problém. Udržujte je čisté a suché, hlavně je neodstraňujte. Červené pupínky po oholení se dají zmírnit natřením oholené pokožky slunečnicovým olejem ihned po oholení. Dá se použít i olej olivový.
Pokud máte genitální infekci, tak se poraďte se svým lékařem.
Zarůstáníchloupků, zda máte nějaké zarostlé chloupky, tak je nenípejte, protože by to mohlo způsobit infekci. Pokud chcete zabránit zarůstáníchloupků, tak se holte na pohlaví ve směru růstu chloupků. Některé krémy mohou pomoci s odlupováním kůže a zmírňují zarůstáníchloupků. O těchto produktech se informujte v lékárně.
Pokud máte folikulitidu, tak byste měli používat antibiotické krémy z lichořeřišnice nebo mast z arniky. V zahraničních internetových obchodech se dají koupit tyto masti s antibiotiky Polysporin, Neosporin nebo Bacitracin. Tyto produkty byste měli používat 2 krát nebo 3 krát denně.
Tyto procedury jsou pouhá doporučení a nejedná se o diagnózy. Pokud se vám příznaky neuklidní, měli byste navštívit svého lékaře.
Ve svém příspěvku DOMACI ZESVETLENI CHLOUPKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Sara.
Dobry den, je mi 14 let a mam tmavou plet a mam male tmave chloupky - zada,ruce,bricho si delam depilacnim kremem chloupku, ale pak mam chloupky i na hrudniku stveme to a slysela jsem neco o zesvetlovan. Chci se zeptat jesti se da zesvetlit i normalnim zesvetlovacem na vlasy a jestli znate nejake metody. Predem dekuji za pozornost.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Nina.
Chloupky se dají zesvětlit stejně jako vlasy, takže odbarvovač na vlasy se dá použít. Nejlepší je ale chloupky odstranit depilací. Buď krémem Opilca nebo depilační cukrovou pastou, voskem a nebo elektrickým depilátorem.
Nesprávná depilace, ať už žiletkou, nebo epilačním strojkem, se projeví tím, že sem tam nějaký chloupek zaroste. Někoho tento problém trápí víc, šťastnější ho řeší opravdu jen občas. Tento nešťastný jev je způsoben nesprávným, zakřiveným růstem chloupku z vlasového folikulu. Při holení dochází k mikrotraumatům v oblasti vlasového folikulu a následně k zánětu. Tam, kde je kůže velmi jemná, se těmto drobným poraněním není možné vyhnout. Do místa poranění se následně z povrchu kůže dostanou bakterie, které mohou vyvolat i hnisání podobné jako u akné. Zarůstající chloupky pokožku mučí a z červených hrbolků se může vyklubat závažné a nevratné poškození kůže. Samozřejmě že k zarůstáníchloupků nemusí vůbec dojít. Ale ne každý si může dovolit poměrně drahé a časově náročné depilační metody, které postupně růst chloupků zastaví. Proto většina sáhne raději po epilačním strojku, vosku nebo žiletce a riskne i to, že jim zřejmě některý ten chloupek zaroste.
Ve svém příspěvku HOLENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vasek.
Ahoj lidi. Nevím jestli to sem úplně patří, ale mám jeden fajn tip. Jelikož jsem z těch, kteří si už nedokáží představit mít neoholeny penis, tak jsem se zarustanim chloupků měl taky občas problém. Až do letošního léta. Protože je hodně sluníčka a měl jsem dost času tak jsem se chodil opalovat do přírody nahý. A od té doby ani jeden pupinek a to se mohu holit "proti srsti"každý den. Opálená pokozka je hezká a minimalizuje výskyt zarustajicich chloupků. Vyzkoušejte a dejte prosím vědět jestli to pomohlo i vám.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Hladké pleti můžete dosáhnout buď depilací, nebo epilací.
Depilace spočívá ve zkrácení chloupků nad povrchem pokožky za pomoci žiletky, holicího strojku nebo třeba břitvy. Má jen krátkodobý efekt, po zhruba dvou až třech dnech je nutné holení opakovat. Kvůli ostrosti holicího náčiní skýtá riziko poranění. U holení rozsáhlejších partií je časově náročná. Na druhou stranu jde o bezbolestné a levné řešení.
Epilace je oproti tomu odstraňování chloupků i s kořínky. Funguje na principu vytržení celého chloupku z jeho folikulu, tedy vlasové cibulky. Vybrat si lze z několika druhů – epilace voskem, laserem či metodou IPL – fotoepilace. Některé způsoby mohou být bolestivé. Je finančně náročnější než depilace.
Fotoepilace je druh epilace, při níž se využívá k odstraňování chloupků intenzivní pulzní světlo, které zahřátím vlasové cibulky (folikulu) odstraní buňky, které obsahuje, což zapříčiní, že na daném místě už chloupek neporoste. Fotoepilace je vhodná pouze pro osoby se světlou pletí a tmavými chloupky, na ty blond, rezavé či šedé nefunguje. Pro použití této metody je i spousta dalších kontraindikací, například těhotenství, nemoci srdce či štítné žlázy nebo užívání některých léků. IPL paprsky zasáhnou jen chloupky v růstové fázi, kterých je v jednom okamžiku asi 20 až 30 procent, a ty ostatní dorůstají v cyklech. Pro dosažení viditelných výsledků je třeba proceduru s odstupem několika týdnů, později měsíců opakovat. K dosažení trvalého odstranění chloupků se v prvním roce doporučuje sedm až osm depilací, v následujících letech pak stačí dvě epilace. Už po čtyřech použitích s dvoutýdenními rozestupy by ale mělo dojít k redukci růstu chloupků. IPL epilaci můžete podstoupit buď v kosmetickém salonu, nebo si pořídit přístroj pro domácí použití. Nabídka na trhu je široká, a zorientovat se v ní není jednoduché. Rozdíly mezi jednotlivými výrobky jsou ve velikosti aplikačního okénka – v rozpětí od tří do sedmi centimetrů čtverečních. Obecně se dá říct, že čím větší aplikační okénko, tím rychlejší by měla být epilace, protože záblesky v jednom okamžiku zasáhnou více chloupků. Ceny IPL epilátorů se pohybují v řádech tisíců korun a některé z nich překračují i hranici deseti tisíc. Před koupí takového přístroje asi každého napadne, jak dlouho vydrží. U epilátorů jde o řadu let, ba desetiletí, takže v případě, že ten, po kterém toužíte, disponuje ve srovnání s konkurencí nižším počtem záblesků, nezoufejte. Každý přístroj obsahuje několik stovek či tisíc záblesků, a to od 100 000 do 250 000. V praxi to vypadá tak, že na epilaci celého těla spotřebuje průměrný člověk zhruba 300 až 500 záblesků. Pokud počítáme s doporučovanými sedmi až osmi epilacemi v prvním roce a další jednou až dvěma v následujících letech, dostaneme se ke dvanácti epilacím za tři roky. Za tuto dobu se tedy spotřebuje zhruba 3 600 až 6 000 záblesků, což je méně než desetina výbavy nejchudšího výrobku.
Ve svém příspěvku PROTI RUSTU CHLOUPKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena.
Dobrý den
schanim naky krem proti rustu chloupku na oblicej dekuji a zda se da i koupit v lekarne ci drogerie dekuji pro pripad mi napis te adresu praha dekuji moc s pozdravem.alena kastratova
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marek.
ACTIZYM KRÉM - Ajurvédský krém s rostlinnými enzymy k odstranění nežádoucích chloupků (přírodní metoda, účinnější alternativy laseru).
Odstraňovat chloupky pomocí vosku lze nejen na nohou, kde je to nejčastější, ale téměř na všech částech těla včetně obličeje, rukou a intimních partií. Nicméně nezkušeným se doporučuje depilaci oblastí s citlivou pokožkou podstoupit u odborníků, a nikoli doma. Depilace se neprovádí na podrážděné pokožce, pokožce zasažené ekzémem, akné, na popálených a jinak postižených místech. Depilaci je vhodné provádět před spaním, aby měla pokožka přes noc prostor k regeneraci.
Depilace voskem může být bolestivá. Vždy záleží na tom, jak máte citlivou pokožku a na jakých místech je depilace prováděna. První depilace bývá zpravidla nepříjemnější než následující, protože chloupky jsou pevnější. Při pravidelné depilaci však chloupky slábnou a rostou řidčeji, a proto se bolestivost procedury snižuje.
Výhodou odstranění chloupků i s kořínky je dlouhotrvající efekt. Jeho délka se sice u každé ženy liší, ale obecně lze říci, že hladká pokožka vydrží 2–3 týdny. Chloupky si před depilací musíte nechat narůst do délky 5–8 mm, aby bylo možně je všechny vytrhat. Kratší chloupky by se neodstranily, v případě delších chloupků by byla procedura bolestivější.
Na trhu existuje více druhů depilačních vosků:
vosky tekuté, které se musí před aplikací nahřát a nanášejí se špachtlí;
vosky studené, které se také nanášejí špachtlí a jsou vhodné na oblasti s křečovými žilami;
roll-on, tedy vosky v tubě, které se nahřejí v ohřívači a pomocí nástavce (hlavy) s roll-on systémem se pohodlně a jednoduše aplikují;
pevné vosky, které se před použitím rozehřejí, nanesou na pokožku a po ztuhnutí strhnou bez použití depilačního pásku.
K některým voskům v krabičce je třeba zakoupit i depilační pásky z jemné tkaniny, bez kterých by depilace nemohla proběhnout. Existují však i druhy vosků k aplikaci bez těchto pásků, které se strhávají přímo po zatuhnutí. O který druh se jedná, by mělo být uvedeno v popisu produktu. Dejte každopádně přednost přírodním voskům, protože ty na chemické bázi mohou dráždit pokožku či vyvolat alergické reakce. Mnoho nabízených vosků je určeno navíc pro citlivou pokožku. To je důležité, protože vosk má jednu negativní vlastnost a tou je, že přilne nejen na chlup, ale i na pokožku a tím ji dráždí, případně ji může poškodit. Touto vlastností se vosk odlišuje od cukrové pasty, která se na kůži nelepí.
Postup depilace:
Před depilací je třeba depilovanou oblast odmastit, a to nejlépe antiseptickým čističem, poté dobře osušit. Posypeme-li pokožku dětským pudrem, dojde k opravdu dokonalému vysušení a vosk k chloupkům
Principy léčby se liší podle toho, zda se jedná o první výskyt onemocnění, nebo o takzvanou recidivu, tedy znovuobjevení se zarůstání. Velmi důležité je rovněž sdělení, zda již nehet byl v minulosti chirurgicky ošetřován. Nehet roste velmi pomalu, udává se hodnota 0,1 mm za týden, rychleji rostou nehty v létě a u mladých lidí, na ruce než na noze. Komplikace jakéhokoli zákroků se tedy může objevit i za 1/2–1 rok! Recidiva zarůstání po odborném ošetření je ve skutečnosti velmi vysoká, udává se až 80 %.
Při prvním výskytu akutní paronychie se můžete obrátit na svého praktického lékaře, chirurgickou nebo dermatologickou ambulanci. Stav lze většinou zvládnout pomocí místně působících léků s dezinfekčními a antibiotickými účinky v masti nebo roztoku, při prudším zánětu i celkově podávanými antibiotiky. Důležitá jsou režimová opatření – sprchování vlažnou vodou, koupele v odvaru z heřmánku nebo řepíku lékařském, nošení volné obuvi a prevenci zapářky. Opět je základním předpokladem nezastřihávat nehet dokulata, jen příčně zkracovat. Pokud jste si jej již zastřihli, nechte jej volně odrůst.
Pokud jde o opakovaný výskyt onemocnění, obraťte se nejlépe na chirurgickou ambulanci, zarůstání je třeba důkladně ošetřit. Operaci lze provést většinou při místním umrtvení, výjimečně v celkové narkóze, s přihlédnutím k věku a přidruženým onemocněním. Existují i metody léčby takzvaným dlahováním, vkládáním plastových podložek pod nehtové okraje, ošetření laserem, které vám může nabídnout dermatolog. Obecně tyto metody vyžadují velkou míru spolupráce ze strany pacienta, procento recidiv je větší.
Operativní odstranění zarůstajícího nehtu
Operací zarůstajícího nehtu je několik druhů. V zásadě je lze rozdělit na radikální a podpůrné. Volba typu operace záleží na lékaři. Podle situace lze jen snést zánětlivou granulaci, případně provést stržení celého nehtu nebo odstranění části zarůstající ploténky. Většinou opatření vedou k okamžité úlevě a zlepšení, velkým rizikem zůstává recidiva zarůstání nehtu, ke které bohužel dochází zpravidla s větším odstupem (1/2–1 rok), viz výše.
Radikální výkony bývají rozsáhlejší, odstraňuje se při nich i skrytá část zarostlého nehtu, případně zárodečná tkáň, ze které se nehet tvoří. V této fázi lze rovněž využít toxického působení některých chemikálií na buňky tvořící nehet. Ošetřovací doba po operaci je delší, podle rozsahu výkonu 1–4 týdny, lze ji zkrátit provedením plastiky nehtového valu, která ale většinou vyžaduje vynětí stehů.
Neoperační léčba zarůstajícího nehtu
Lze použít techniku zvanou tapování, jejím principem je odtažení nehtového valu tahem proužku náplasti. Tato velmi stará metoda ošetření
Existuje několik jednoduchých rad, které jsou prospěšné v léčbě zarůstáníchloupků. Níže uvádíme některé z nich:
Nejideálnější je použití olivového oleje, který se aplikuje na místo zarůstajících chloupků. Olivovým olejem masírujte pokožku (pouze konečky prstů). Masáž by měla probíhat pomalými krouživými pohyby po dobu několika minut, poté je vhodné udělat teplý zábal. Až budete mít vše hotovo, omyjte oblast pokožky, kde se nacházel olej – nejlépe za použití žínky.
Čistěte pokožku pomocí přírodních exfoliačních činidel, která jsou velmi prospěšná. Velmi vhodná je směs vyrobená z jedlé sody a vody. Tuto směs naneste na zarostlou oblast a nechte ji působit po dobu několika minut, poté vše důkladně opláchněte.
Alternativně se dá použít čerstvě vymačkaná citrónová šťáva, která působí jako přírodní peeling. Zároveň dochází k tónování pokožky a k odstranění nevzhledných jizviček způsobených zarůstáním. Citrónová šťáva má uklidňující účinky na pokožku.
Existuje několik různých způsobů holení intimních míst, dají se používat studené vosky, teplé vosky, depilační krémy a mléka, nebo dokonce depilační strojky. Nejčastěji holení probíhá pomocí holicího strojku a pěny na holení.
Studené vosky na holení intimních partií se nedoporučují, protože způsobují velkou bolest a mají malou účinnost. Naopak vhodné jsou teplé vosky, které mají příjemnou vůni. Nevýhodou teplého vosku je strhávání pásků. Výhodou teplého vosku je to, že chloupky se objevují až po delší době než u normálního oholení. Velmi nepříjemný a často nevhodný je depilační strojek způsobující bolestivou depilaci, dochází tak k zarudnutí, které přetrvává ještě den po depilaci. Zásadně se nedoporučuje použití strojku, pokud kůže začne krvácet. Nejčastější a nejideálnější variantou je holení pomocí žiletkového strojku a pěny na holení. Toto holení je velmi rychlé, bezbolestné a účinné. Naopak nevýhoda je v tom, že se jedná o dočasné odstranění chloupků, obvykle jen pár dní.
Holení intimních partií je trendem mužů i žen. Je důležité, aby nedošlo k podráždění pokožky. Před každým holením je důležitá příprava. Než se začnete holit, je dobré vědět, jakou délku chloupky již mají. Pokud jsou delší, je vhodné jejich zastřihnutí pomocí nůžek, díky tomu vám vydrží déle břitvy na vašem holicím strojku. Jakmile jsou chloupky zastřiženy, můžete se pustit do práce pomocí holicího strojku a pěny na holení. Nezapomeňte na tvarování podle svých představ, nebo se oholte úplně na holo. Důležité je, aby došlo ke změkčení chloupků alespoň pomocí vody, protože změkčené chloupky se lépe holí a nedochází k tak častému podráždění těchto choulostivých partií. Holení by mělo probíhat vždy ve směru růstu chloupků, podráždění tak bude menší a zamezí se tvorbě červených pupínků. Holicí strojek je nutné oplachovat po několika tazích, aby byl čistý a lépe bral neoholenou oblast.
Holení stehen je podobné jako u intimních partií. Směr holení je zde jiný, vždy se holíte směrem k mateřskému lůnu. Ale pozor, jak u intimních partií, tak i zde může dojít k zarůstáníchloupků, které je velmi nepříjemné. Velkou nepříjemností jsou zejména v intimních partiích vytvořené pupínky, připomínající akné, způsobené podrážděním při holení.
Ve svém příspěvku ZARUSTANI CHLOUPKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Leona.
Tento problem me uz trapi vic jak 5let..pokousela jsem se snad o vse...a vysledek byl opet nula.....na nohach me zustaly tmave jizvy a nevim co stim jelikoz se me porad tvori pupinky a jizvy pribyvaji..pouzivam jen epilacni strojek ...a pote udelam peeling , namazu ...porad nic nepomaha...PORAĎTE...pls
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Epilace je úplné odstranění chloupků i s kořínkem. Je to ale docela bolestivá metoda, kterou nevydrží každý. K tomu účelu se prodávají epilační strojky, které nejsou zrovna laciné, ale na druhou stranu jste odměněny krásně hladkou pokožkou minimálně na měsíc i na měsíc a půl. Záleží na tom, jak rychle komu chloupky rostou. Další možností je použití teplých či studených vosků. Velkou výhodou pravidelné epilace je, že chloupky jsou jemnější, rostou pomaleji a postupně řídnou. Epilace není vhodná k použití na celém těle. Intimní partie vydrží jen silné povahy.
Depilace
Depilace je vlastně rychlá forma odstranění chloupků všude tam, kde je prostě nechceme mít. Je vhodná k použití na celém těle. Nevýhodou je jen to, že ji musíme častěji opakovat, což je však pro mnoho žen faktor zásadní. Depilací, vlastně holením, dochází k odstranění chloupků jen z povrchu kůže, tedy jen toho, co je vidět. Můžeme se při tom poranit, říznout. Tomuto se říká depilace fyzická. Pak je ještě depilace kosmetická, a to je odstranění chloupků pomocí chemických přípravků, které působí na celou strukturu chloupku, který vypadne bezbolestně. Nejvíce se používají krémy, gely a pěny. Po jejich použití máte krásně hladkou pokožku delší dobu, zhruba 10 až 14 dní, než po klasickém holení. Mnoho žen této metodě dává přednost.
K zarůstání nehtů dochází častěji na dolních končetinách, zejména následkem nošení nevhodné obuvi a nedostatečné pozornosti věnované hygieně prstů u nohou. Zarůstající nehet vyvolává bolestivé a hnisající projevy. Obvyklá léčba spočívá v chirurgickém zákroku, který se provádí ambulantně. Pomáhá i vtlačení malého ústřižku gázy mezi nehet a nehtové lůžko, čímž se omezí dráždění nehtového lůžka při chůzi. Homeopatickou léčbou se někdy může podařit navrátit nehet do normálního stavu a hnisající ložisko vyléčit. V úvahu přicházejí zejména níže uvedené přípravky.
V naší poradně s názvem ZARŮSTÁNÍ NEHTU PALCE NA NOZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Bronislava hájková.
prosím o radu mám zarostený nehet na pamci u nohy už dlouhou dobu stříhání moc nepomáhá ale chtěla bych to zkusit bez chirurga mám hrůzuse strhavání nehtu prosím o radu děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Sama vidíte, že domácí léčba dlouhou dobu nezabírá, proto bude nejlepší obrátit se na odborníka. Nejdříve zkuste hledat pomoc tam, kde se provádí pedikúra. Pedikérka je obvykle zkušená a v mnoha případech dokáže pomoci. Pokud její snahy nepomohou, tak se poraďte s kožním lékařem. Ne vždy je nutné nehet strhnout. Dnešní postupy jsou bezbolestné a není třeba se ničeho obávat.
Velmi vhodné je zvýšit příjem potravin bohatých na vitamín C. Vitamín C urychluje hojení, zvyšuje imunitní ochranu a pomáhá budovat vlákna kolagenu na kůži.
Vitamín E je další důležitou živinou pro zdraví kůže. Tento vitamín pomáhá posilovat kožní kolagen a také zlepšuje poškozenou kůži.
Velmi užitečná je mast z měsíčku. Tato mast odstraňuje nevzhledné jizvy, ale také zlepšuje barvu pleti a její pružnost.
Než začnete s depilací, ujistěte se, že máte v holítku ostrou žiletku. Tupou poznáte snadno, protože chloupky se neodstraní jedním tahem a pod žiletkou zůstane podrážděná pokožka. Jen s ostrou žiletkou snížíte riziko drobných poranění kůže na minimum. A pokud vás zarostlé chloupky trápí pravidelně, raději se vzdejte žiletky i epilačního strojku a používejte výhradně depilační krémy. Pokud už zvolíte epilaci, vyberte si kvalitní epilační strojek. I když nástroje udržujete v čistotě, nezapomeňte před každým použitím na jejich dezinfekci. Chloupky odstraňujte vždy po směru jejich růstu. Po depilaci naneste na pokožku zvláčňující krém nebo pár kapek olivového oleje a vmasírujte jej.
Jablečný ocet vyhoví požadavkům náročné pleti a pomůže s některými jejími nedostatky.
Svědění kůže: Trápí vás nejrůznější ekzémy, svědí vás celé tělo, pokožka je napjatá a loupe se? Pak si při příští lázni nalijte do vany šálek jablečného octa. Díky protizánětlivým schopnostem pomůže ulevit i těžce zkoušené pleti.
Vyhlazení pleti: Díky kyselosti dokáže jablečný ocet uklidnit suchou pokožku, ale také stáhnout póry. Přidejte pár kapek ke svému oblíbenému krému a naneste jej na obličej i tělo. Uvidíte, jak krásně hladká bude vaše pleť.
Akné: Trápí vás mastná pokožka se sklonem k akné? Pak si z jablečného octa vyrobte čisticí a zároveň zklidňující tonikum. Smíchejte stejné množství vody a octa a používejte každý večer na vyčištěnou pleť. Navíc má jablečný ocet protizánětlivé vlastnosti, které problematická pokožka jistě ocení.
Lupy: Trápí vás lupy, pak pokožce hlavy dopřejte kúru z jablečného octa. Opět smíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 1, směs nalijte do lahvičky se sprejem a pravidelně aplikujte na pokožku hlavy.
Zarůstáníchloupků: Vytvářejí se vám nepříliš elegantní pupínky kvůli zarůstajícím chloupkům? Pak vezměte jablečný ocet a oholené partie s ním přetřete. Dezinfekční vlastnosti octa předejdou zánětům a kyselina pomůže v prevenci zarůstáníchloupků.
Detoxikace: Z jablečného octa si můžete připravit domácí pleťovou masku, která pokožku dokonale detoxikuje. Smíchejte čajovou lžičku octa se stejným množstvím kosmetického jílu v prášku (seženete v drogerii nebo v lékárně) a naneste na pleť. Po zaschnutí smyjte vlažnou vodou.
Spáleniny ze slunění: Přichystejte si směs 1 dílu jablečného octa a 4 dílů studené vody. Do ní namočte jemnou žínku a přikládejte ji na postižená místa. Díky protizánětlivým účinkům dojde ke snížení otoků, bolestivosti a zmírnění zarudnutí. Navíc se urychlí hojení.