Tea tree oil je účinný proti bakterii staphylococcus aureus (včetně MRSA), a pokud se používá v 10% koncentraci, je při aplikaci na kůži srovnatelný s mupirocinem, aniž by přitom způsoboval rezistenci. Při nižších koncentracích se však rezistence může objevit. Menší úspěšnost má při aplikaci do nosu[1].
Tea tree oil je známý také jako antimykotikum účinné proti řadě dermatofytů vyskytujících se na kůži.
Šampon s 5 % oleje je účinný při léčbě lupů, vzhledem ke schopnosti ničit organismy Malassezia furfur, nejčastějšího původce této nemoci.
Účinnost přípravků obsahujících tea treeolej, určených pro povrchové použití proti kandidóze, je podporována schopností ničit organismy rodu Candida. Protože tea treeolej hubí plísně, je možné jej využít k ošetření napadené kůže na chodidlech. Tím spíš, že po koupání v moři nebo v bazénu začne kůže často praskat. Olej lze natírat přímo na pokožku nebo je možné nohy koupat ve vlažné vodě, do které se přidá olej. Záleží na tom, jak vážné máte potíže.
Vedle plísní dokáže tato lázeň zmírnit i problémy s mozoly, ztluštělou kůží, puchýři a podobně. Koupel také mírní nebo úplně odstraňuje zápach nohou, s kterým si spousta lidí neví rady. V případě intenzivních potíží lze nohy natírat koncentrovanějším roztokem.
Při léčbě mírného akné přípravek s 5 % tea treeoleje ukázal srovnatelný účinek jako 5% benzoylperoxid, přestože byl nástup účinku pomalejší.
Některé výzkumy ukazují, že tea treeolej může mít povrchový účinek proti virům, zvláště proti herpesvirům (opar, plané neštovice, pásový opar a podobně).
Ředěný Tea tree oil se používá i k lokálním masážím při bolestech svalů a kloubů nebo pro hojivé koupele. Nachází uplatnění také při dýchacích potížích, kdy se využívá k inhalaci, nebo při rýmě, kdy se čistým olejíčkem potírají nosní dírky a jejich okolí.
V neposlední řadě lze tea treeolej v domácnosti použít k dezinfekci prádla. Tea tree oil v 5% roztoku je účinnější než komerční přípravky proti svrabu. A již dlouho se používá k účinnému přírodnímu boji proti blechám, a to přímou aplikací na srst psů, koní a ovcí, nebo přidáváním do vody při koupeli. Použití u koček však mělo za následek poškození jejich zdraví, v některých případech i smrt. To proto, že si kočky olizují srst a požívají tak olej na ní nanesený.
Ve svém příspěvku TEA TREE NA SVRAB se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie.
Já jsem použila tea tree na svrab teď naposledy a použila jsem 100% čistý tea treeolej bez ředění, ale jen na místa s červenými pupínky. Tea tree jsem aplikovala vatičkou namotanou na špejli. Měla jsem jen 8 pupínků na spodku zápěstí a prakticky hned po nanesení tea tree to přestalo svědit a za 10 dní se mi to zahojilo úplně. Nanášela jsem olej na svrab pravidelně 3 krát denně celý týden. Zkus to, snad ti to taky pomůže.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Josef.
Jedná se o malý strom, který má původ v Austrálii. Tento čajový strom, tea tree, latinsky (Melaleuca alternifolia), se používá jako antiseptikum, proti léčbě modřin, na bodnutí hmyzem a kožní infekce. Silice tea tree je bohatá na terpenoidy, zejména terpinen-4-ol, se silnými antibakteriálními a fungicidními účinky. Tea treeolej je účinný proti Staphylococcus aureus, což je bakterie odpovědná za sekundární infekci (po rozškrábání) u lidí s neléčeným svrabem. Studie zveřejněná v květnu 2004 a vydaná v časopise Archives of Dermatology srovnává oleje tea tree, permethrin a ivermektin a zkoumá jejich smrtící účinek na roztoče odebrané od ženy s infekcí svrabu. Studie zjistila, že 85% z roztočů potřísněných terpinen-4-ol z tea tree po jedné hodině zemřelo, zatímco pouze 5% roztočů bylo usmrceno ze skupiny potřísněných permethrinem a ivermectinem. Tato malá studie in vitro prozatím demonstruje účinnost oleje tea tree při léčbě svrabu, ale pro úplné prokázání budou třeba ještě větší klinické studie pro potvrzení tohoto zjištění.
Ve svém příspěvku TEA TREE OIL S ALOE VERA NA KVASINKY VE VLASECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Heda.
Olej z čajovníku je jedním z nejlepších léků na ošetření vlasových kvasinek. Terpeny jsou hlavní skupinou uhlovodíků obsažených v oleji z čajovníku, a jsou zodpovědné za jeho antimikrobiální aktivitu proti bakteriím a houbám. OlejTea Tree účinně tlumí svědění pokožky hlavy a napravuje vysušenou pokožku.
Léčivou směs na kvasinky ve vlasech připravíte tak, že smícháte 1/4 šálku gelu z aloe vera a 15 kapek čajového oleje. Aplikujte tuto směs na pokožku hlavy a masírujte ji po dobu jedné minuty. Nechte olej z čajového stromu a aloe působit po dobu 30-45 minut. Nakonec si opláchněte vlasy jako obvykle.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Andula.
Jaký pak copak, já budu někde schánět teatree olej nebo aloe? Když mám problém s kvasinkama, tak tam prdnu sodu na pečení a je vystaráno. V malým hrnku rozmíchám vlažnou vodu, jednu lžíci jedlé sody a deset kapek rozmarýnového oleje. Frknu to přímo na pokožku hlavy a jemně masíruju několik minut. Když mě bolí ruce, tak to tam ještě nechám působit bez masáže asi deset minut. Jedlá soda skvěle zahubí všechny kvasinky a je to.
Jedná se o malý strom, který má původ v Austrálii. Tento čajový strom, tea tree, latinsky (Melaleuca alternifolia), se používá jako antiseptikum, k léčbě modřin, na bodnutí hmyzem a kožní infekce.
Silice tea tree je bohatá na terpenoidy, zejména terpinen-4-ol, se silnými antibakteriálními a fungicidními účinky. Tea treeolej je účinný proti bakterii Staphylococcus aureus, která je zodpovědná za sekundární infekci (po rozškrábání) u lidí s neléčeným svrabem.
Studie zveřejněná v květnu 2004 a vydaná v časopise Archives of Dermatology srovnává oleje tea tree, permethrin a ivermektin a zkoumá jejich smrtící účinek na roztoče odebrané od ženy s infekcí svrabu. Studie zjistila, že 85 % roztočů potřísněných látkou terpinen-4-ol z tea tree po jedné hodině zemřelo, zatímco pouze 5 % roztočů bylo usmrceno ve skupině potřísněné permethrinem a ivermectinem. Tato malá studie in vitro prozatím demonstruje účinnost oleje tea tree při léčbě svrabu, ale pro úplné prokázání budou zapotřebí ještě další klinické studie.
V naší poradně s názvem DOMÁCÍ LÉK NA BRADAVICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kamča.
Česnek a ocet je účinný domácí lék proti bradavicím. Místo octa je možné použít i šťávu z citrónu. Léčba bradavic česnekem s citronem nebo octem se provádí tak, že česnek nakrájíme na tenké plátky a zalijeme octem nebo šťávou z citrónu. Tuto směs necháme uležet 7 dní v uzavřené lahvičce někde v temnu. Samotné ošetření pak provádíme tak, že vezmeme plátek macerovaného česneku, přiložíme ho na bradavici. Přes plátek česneku přiložíme vatičku namočenou v maceračním roztoku a zabalíme, aby z bradavice česnek nespadl. Takto ošetřenou bradavici necháme zrát přes noc do rána, kdy zábal na bradavici sundáme. Mám to odzkoušené a funguje to na 100%.
Je to opravdu 100 procentní.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Alena;.
Já používám na bradavice slupku od banánů. A jak se s banány léčí bradavice? Vždy po večerní koupeli svých nohou přiložte na bradavice vnitřek z banánové slupky a zafixujte obynadlem. Banán nechte na bradavici působit přes noc. Po týdnu bude bradavice měkčí a zmizí bolest, po dvou týdnech se bradavice viditelně scvrkne. Po šesti týdnech banánové kůry proti bradavicím bradavice zcela zmizí.
Warning: Undefined array key 3825 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3826 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3827 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3828 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3829 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3830 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3831 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3832 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3833 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3834 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3835 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3836 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3837 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3838 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3839 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3840 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3841 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3842 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3843 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3844 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3845 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3846 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3847 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3848 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3849 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3850 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3851 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3852 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3853 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3854 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3855 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3856 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3857 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3858 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3859 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3860 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3861 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3862 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3863 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3864 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3865 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3866 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3867 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3868 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3869 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3870 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3871 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3872 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3873 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3874 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3875 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3876 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3877 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3878 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3879 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3880 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3881 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3882 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3883 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3884 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3885 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3886 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3887 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3888 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3889 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3890 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3891 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3892 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3893 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3894 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3895 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3896 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3897 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3898 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3899 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3900 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3901 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3902 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3903 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3904 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3905 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3906 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3907 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3908 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3909 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3910 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3911 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3912 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3913 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3914 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3915 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3916 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3917 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3918 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3919 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3920 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3921 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3922 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3923 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3924 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3925 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3926 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3927 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3928 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3929 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3930 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3931 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3932 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3933 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3934 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3935 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3936 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3937 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3938 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3939 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3940 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3941 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3942 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3943 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3944 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3945 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3946 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3947 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3948 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3949 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3950 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3951 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3952 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3953 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3954 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3955 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3956 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3957 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3958 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3959 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3960 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3961 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3962 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3963 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3964 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3965 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3966 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3967 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3968 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3969 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3970 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3971 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3972 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3973 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3974 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3975 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3976 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3977 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3978 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3979 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3980 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3981 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3982 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3983 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3984 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3985 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3986 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3987 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3988 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3989 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3990 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3991 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3992 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3993 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3994 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3995 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3996 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3997 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3998 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 3999 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4000 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4001 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4002 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4003 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4004 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4005 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4006 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4007 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4008 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4009 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4010 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4011 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4012 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4013 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4014 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4015 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4016 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4017 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4018 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4019 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4020 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4021 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4022 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4023 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4024 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4025 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4026 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4027 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4028 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4029 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4030 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4031 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4032 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4033 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4034 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4035 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4036 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4037 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4038 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4039 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4040 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4041 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4042 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4043 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4044 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4045 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4046 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4047 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Warning: Undefined array key 4048 in /www/hosting/publicatus.cz/master2/includes/function.php on line 4434
Co to jsou bradavice?
Bradavice jsou nezhoubné nádorky způsobené lidským kožním papilomavirem HPV. Papilomaviry se běžně vyskytují v lidské populaci a většina z nich nevyvolává u člověka žádné onemocnění. Viry z této skupiny mohou ale způsobovat i závažnější onemocnění, jako je rakovina děložního čípku nebo některé infekční kožní choroby. Virus HPV obsahuje dvouřetězcovou DNA a stejně jako v lidské populaci se vyskytuje i u jiných živočišných druhů. Všechny HPV viry jsou však vysoce druhově specifické, proto se nemohou mezi jednotlivými druhy přenášet. U stejného druhu je virus přenosný pouhým dotekem a může proniknout do podkoží například malým poraněním. Bradavice mají individuální inkubační dobu od několika týdnů přes měsíce, nebo dokonce roky. Člověk tedy může být přenašečem bradavic, aniž by sám nějaké měl. Uvádí se, že příznivým faktorem pro vznik bradavic je kůže dlouho vystavovaná potu, odtud zřejmě vyplývá jedno z nejčastějších umístění bradavic – na ploskách nohou.
Existuje pět druhů bradavic, které se od sebe liší vzhledem a tvoří se na různých částech těla.
Běžné bradavice rostou nejčastěji na rukou, ale mohou se objevit kdekoliv na těle. Jsou na povrchu drsné, mají tvar kopule a šedohnědou barvu. Tady je vidět několik fotografií, jak vypadají běžné bradavice.
Plantární bradavice se objevují na chodidlech. Vypadají jako tvrdá silná pokožka s tmavými skvrnami. Plantární bradavice způsobují při chůzi bolest. Připadá vám, jako byste šlapali na ostré kameny. Tady je několik fotografií, na kterých jsou vidět plantární bradavice.
Ploché bradavice obvykle rostou na obličeji, rukou nebo nohou. Jsou malé, ploché a mohou být růžové, světle hnědé nebo světle žluté. Tady je několik fotografií, na kterých jsou vidět ploché bradavice.
Nitkovité bradavice se objevují kolem úst, nosu nebo v oblasti vousů. Mají stejnou barvu jako kůže. Trčí z nich výrůstky, které vypadají jako vlákna. Tady je několik fotografií, na kterých jsou vidět nitkovité bradavice.
Periunguální bradavice rostou v oblasti nehtů. Tyto bradavice mohou ovlivnit růst nehtů. Tady je několik fotografií, na kterých jsou vidět periunguální bradavice.
Ve svém příspěvku KONOPNÝ OLEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jsem Jennifer Onno.
Konopný olej je rostlinný olej získávaný lisováním semen rostlin rodu konopí (Cannabis). Olej lisovaný za studena je tmavě až světle zelený, s příjemnou oříškovou chutí a vůní. Čím tmavší barvu olej má, tím se chuť a vůně blíží k "travnatější".
Rafinovaný konopný olej je čirý a bezbarvý, se slabou vůní a chutí, a postrádá přírodní látky - vitaminy a antioxidanty. Rafinovaný olej se používá hlavně pro výrobky k péči o tělo. V menší míře však také nachází uplatnění také při výrobě mýdel, šamponů a čisticích prostředků.
Konopný olej má vysokou nutriční hodnotu díky poměru omega-6 a omega-3 esenciálních mastných kyselin 3:1, což odpovídá rovnováze vyžadované lidským tělem.
Konopný olej se vyrábí z "nedrogových" (technických) variet konopí setého (Cannabis sativa). https://cs.wikipedia.org/wi…
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Zápach z česneku nebývá zrovna příjemný, navzdory tomu se česnek stále více využívá v přírodním lékařství. Vyzkoušejte ho, a možná vám ani silné aroma nebude už tolik vadit. Z očištěného stroužku česneku odkrojte silnější plátek a asi na 5 minut ho přiložte na bradavici. Pálí to sice jako čert, jeden až dva dny se nic neděje, ale nakonec bradavice sama odpadne. Pokud nemáte citlivou kůži, tak si můžete plátek česneku na bradavici přilepit náplastí a nechat ho působit déle, ne ale více než 4–5 hodin, po delší době byste mohli mít popálenou kůži. Nakonec bandáž odstraňte a místo opláchněte vlažnou vodou. Jestliže bude bradavice po třech dnech stále odolávat, pokus můžete klidně opakovat. Není česnek jako česnek, a tak je potřeba dát mu čas, aby se projevily jeho léčebné schopnosti.
Ananas
Ananas je jedním z nadčasových přírodních prostředků proti bradavicím. Samozřejmě se myslí čerstvý ananas, ne kompot. Bradavici potírejte každý den po dobu 5 dní šťávou z ananasu a nechte ji působit asi 4–5 hodin, pak můžete pokožku normálně umýt. Ananasová šťáva dělá s bradavicí hotová kouzla a během několika dní zmizí. Nebudete-li úspěšní, klidně můžete pokus po týdnu opakovat.
Ricinový olej
Jediné, co musíte udělat, je nalít pár kapek do malé misky, pak do oleje namočte prst a vmasírujte olej do bradavice. Celý rituál opakujte alespoň dvakrát denně, abyste plně využili zázračný účinek oleje. Kůže kolem bradavice bude stále jemnější a bradavice se bude postupně ztrácet. Za jak dlouho zmizí úplně, to záleží na její velikosti a stáří. Ale obyčejně to trvá asi 4–5 dní.
Banánová slupka
Banán je velice účinný prostředek v boji proti všelijakým kožním problémům. Tentokrát budete mít možnost zabít dvě mouchy jednou ranou, použitím banánové slupky zlepšíte stav své pokožky a ještě se zbavíte bradavic. Uřízněte malý kousek banánové slupky a přiložte ho na bradavici tak, abyste viděli navrchu žlutou vnější stranu slupky. Slupku připevněte leukoplastí a nechte působit přes noc. Každých 12 až 24 hodin vyměňte slupku za čerstvou. To opakujte tak dlouho, dokud se bradavice nezbavíte.
Tea treeolej
Je výborný nejen na léčení akné, ale rovněž i na odstranění bradavic. Olejíček nakapejte na vatový tampon, přiložte na bradavici a připevněte leukoplastí. Tampon po 6–12 hodinách vyměňte za čerstvý a takto postupujte, dokud bradavice nezmizí. Nemělo by to trvat déle než 7 dní.
Vlaštovičník
Tuto zázračnou rostlinku se žlutými kvítky najdete všude na mezích, roste totiž jako planá bylina. V přírodní léčbě se na bradavice používá výrazně žlutá šťáva z jejího stonku.
DESERT ESSENCE Zubní pasta pomáhá v boji proti plaku, hloubkově čistí zuby i dásně. V kombinaci s antiseptickými účinky ekologicky sklízeného Tea Treeoleje zanechává v ústech pocit čistoty a svěžesti. Použijte minimálně 2× denně, ideálně po každém jídle.
Desert Essence Zubní pasta tea tree a nimba 176 g obsahuje vysoký podíl výtažků z tea tree a neemu (nimby); pečuje o zdraví celé ústní dutiny, snižuje riziko vzniku zubního kazu, a zároveň působí skvěle antisepticky. Obsažené antibakteriální oleje bojují proti vzniku drobných zánětů i aft, a zároveň na dlouhou dobu osvěžují dech. Pasta je natolik účinná díky obsahu uhličitanu vápenatého, který šetrně odstraňuje nečistoty z chrupu, a zároveň brání usazování zubního plaku. Jemná zrníčka křídy navíc přirozenou cestou zesvětlují barvu chrupu. O zdraví ústní dutiny se starají antibakteriální oleje a výtažky z neemu, libavky a tea tree. Ty celou ústní dutinu dezinfikují, chrání před vznikem kazu, a současně eliminují výskyt zánětů. Rostlinné výtažky působí antibakteriálně, příjemně osvěžují dech na dlouhou dobu a aktivně napomáhají regeneraci poškozené sliznice. Vzhledem k jemnému složení je pasta vhodná pro každodenní použití, spolehlivě chrání chrup před vznikem zubního kazu, a zároveň udržuje celou ústní dutinu zdravou. Malé množství pasty aplikujte na zubní kartáček. Zuby čistěte po dobu dvou minut 2× denně.
Himalaya Complete Care zubní pasta kompletní péče 75 ml je bylinný přípravek s výtažkem z nimby, jež má přírodní antibakteriální účinky. Poskytuje 12hodinovou ochranu před škodlivými bakteriemi, odstraňuje povrchové skvrny a plak ze zubů. Pomáhá předcházet bolesti zubů a zubnímu kazu. Udržuje čisté a bílé zuby. Díky pokrokovému, dásně zpevňujícímu systému pomáhá snižovat jejich krvácení a zabraňuje zánětu. Granátové jablko je silný antioxidant, který udržuje dásně zdravé. Obsahuje fluorid.
Balení: 150 ml
Cena: 89,90 Kč
Nimbová zubní pasta má charakteristickou chuť, která po vyčištění poskytuje jedinečně svěží dech. Doporučuje se 
V naší poradně s názvem JAK DLOUHO TRVÁ LÉČBA SVRABU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel M..
Dobry den pane Cempirku,
jsem přelecena druhou dávkou Infectoscabem,protoze prvni dávka nepomohla. Od druhe dávky to jsou 4 dny. Dodržují všechna pravidla (praní,zehleni atd.),spím na jine posteli,chodím kazdy den do sauny (snažím se tam byt 3x min.10 minut),kazdy den se natiram otcem a tea tree. Stav je výrazně lepsi,ale stále se mi denně objeví cca 2 svedive pupinky. Na ty použiju tea tree nebo zbytecek Infectoscabu. Jak ctu níže odpověď,kterou jste psal pani predemnou,je to pravděpodobně normalni stav,coz me uklidnilo. Kazdy den si kontroluji rano prosteradlo ale stále tam objevuji larvy,vcera treba dve,dneska šest. Je to normalni? Ze treba opouští me tělo uz mrtvé po léčbě? Do sauny chodím vecer pred spaním,tak treba je to tim?
Vcera se mi na rukách objevily jakoby dva černé pupinky,lehce podlouhlé (asi zakončení chodbicky?),tak jsem si je vyoperovala krejcovskou jehlou a vydenzifikovala,pak natrela. Ty jsem predtim taky nemivala.
Snažím se myslet pozitivně a byt trpělivá,ale uz jsem z toho vyčerpáná :(
Také jsem se chtela zeptat, zda se opravdu drží jen na textiliich? Jestli je mozne,ze se treba drží na kovu (klika), dřevě nebo gumě (pasek od hodinek) atd..
Předem Vam moc dekuji za odpověď.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Infectoscab je kontaktní jed, který usmrtí vše na vašem těle. Pokud u vás nákaza svrabem i přesto pokračuje, tak je blízko vás zdroj svrabu, kde svrab stále přežívá a přelézá na vás. Takovým zdrojem může být nějaký živočich a nebo člověk se svrabem, se kterým přicházíte do kontaktu. Když se nedaří svrab vymýtit z prostředí, ve kterém žijete, tak potom nejlepší způsob je nechat svrab vyhladovět. Toho dosáhnete tím, že na týden odjedete do hotelového pokoje a doma se postaráte, aby tam nezustalo nic živého, žádný člověk ani žádné zvíře. Do hotelového pokoje si také neberte sebou žádné zvíře. Věci a oblečení, které budete nosit v náhradním ubytování vložte do neprodyšněho igelitového pytle, pevně zauzlujte a dejte promrznout do mrazáku. Pytel s oblečením rozvažte až v náhradním ubytování, kde se před tím celá osprchujte a celá se natřete Infectoscabem. Použité oblečení, ve kterém jste přijela svlékněte hned po příchodu a vložte ho do neprodyšného igelitového pytle, který pověste ven na mráz. Až se vrátíte domů, tak všechen svrab bude mrtvý, protože nepřežije bez živého hostitele déle než 3 dny. Sauna a ocet jsou vůči svrabu neúčinné. Sauna nedokáže prohřát pokožku na takovou teplotu, aby svrab zahynul, protože by to pak zabilo i vás. Svrab žije uvnitř kůže, kde teplota nepřesáhne 40°C ikdyž jste v sauně s teplotou 100°C. Vaše termoregulace to nedovolí. Svrab umírá až při teplotách nad 50 °C. Ocet na svrab taky nepůsobí dobře, protože dokáže zahubit jen svrab, který je právě na povrchu, ale larvy a svrab uvnitř kůže jsou octem nedotčené a dál přežívají. Tee tree olej by mohl být účinný, ale koncentrace, které se běžně prodávají jsou natolik zředěné, že to svrab také nezabije. Jediným řešením je Infectoscab nebo mast ze síry. Držím palce, ať se brzy tohoto nepříjemného problému zbavíte.
Česnek a ocet je účinný domácí lék na odstranění bradavice. Místo octa je možné použít i šťávu z citrónu. Léčba bradavic česnekem s citronem nebo octem se provádí tak, že česnek nakrájíme na tenké plátky a zalijeme octem nebo šťávou z citrónu. Tuto směs necháme uležet 7 dní v uzavřené lahvičce někde v temnu. Samotné ošetření pak provádíme tak, že vezmeme plátek macerovaného česneku a přiložíme ho na bradavici. Přes plátek česneku přiložíme vatičku namočenou v maceračním roztoku a zabalíme, aby z bradavice česnek nespadl. Takto ošetřenou bradavici necháme zrát přes noc do rána, kdy zábal na bradavici sundáme.
Na bradavice ocet s cibulí
Podobně funguje při odstraňování bradavice i cibule a ocet. Cibule se nechá namočit v octu zhruba 24 hodin. Pak se macerovaná cibule na noc přiloží na bradavici a obváže třeba fáčem. Za 10 dnů je po bradavicích.
Banánová slupka na bradavice
S oblibou se také na léčbu bradavic používá slupka od banánů. A jak se s banány léčí bradavice? Vždy po večerní koupeli nohou přiložte na bradavice vnitřek z banánové slupky a zafixujte obynadlem. Banán nechte na bradavici působit přes noc. Po týdnu bude bradavice měkčí a zmizí bolest, po dvou týdnech se bradavice viditelně scvrkne. Po šesti týdnech banánové kůry na bradavice bradavice zcela zmizí.
Cibulová mast
Cibulová mast změkčuje zrohovatělý povrch bradavic, napomáhá jejich olupování a také zpomaluje jejich růst.
V naší poradně s názvem JAK DLOUHO TRVÁ LÉČBA SVRABU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Nika.
Dobrý den, jak dlouho má být člověk se svrabem doma? A když je 4 dny po namazání InfectoScab tak kdy může do kontaktu s blízkými osobami? A jak dlouho trvá než se úplně ztratí ta vyrážka? A co doporučujete za mast na to aby to nesvědělo? Děkuji předem za odpověď.
Nika
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Jak dlouho se má člověk držet dál od ostatních, když má svrab? Dospělí a děti ve věku 5 let a starší se mohou vrátit do práce nebo do školy/školky, jakmile zahájí léčbu. Prvních 24 hodin je ale důležité vyhýbat se úzkému kontaktu s ostatními lidmi.
Vyrážka se vytrácí pomalu a bohužel také dlouho svědí. Může to trvat až měsíc od namazání mastí Infectoscab. Následná vyrážka, která vzniká i ve dnech po namazání souvisí s uhynulými jedinci zákožky svrabové, kteří zemřeli hluboko v kůži, kde dochází k jejich rozkladu a to dráždí pokožku, jenž v těch místech zarudne a svědí. Celé to skončí, až se obmění celá pokožka, což trvá 28 dnů.
Možnosti úlevy od svědění:
- Tea Tree Oil: Pro použití naneste na postiženou pokožku mast obsahující méně než 5 % tea treeoleje (můžete to udělat smícháním několika kapek oleje s pleťovou vodou nebo kokosovým olejem). Aplikujte denně při pociťování příznaků.
- Koupele z ovesných vloček: Jedná se o skvělý způsob, jak zklidnit svědivou pokožku snížením zánětu. Ovesné koupele mohou pomoci zmírnit svědění spojené se svrabem.
- Koupele z jedlé sody: Jako alternativu k ovesným vločkám vyzkoušejte studenou koupel s 60 gramy jedlé sody. To může pomoci zklidnit pokožku a zmírnit svědění.
- Studené obklady: Přiložením studeného obkladu na kůži můžete snížit svědění. Vyzkoušejte ledový obklad nebo chladnou vlhkou žínku na oblasti těla, které obzvláště svědí.
- Ocet: Možná jste slyšela, že svrab a svědění můžete léčit nanesením octa na kůži a po několika minutách opláchnout. Neexistuje však žádný důkaz, že to funguje a mohlo by to podráždit vaši pokožku.
- Vyhněte se mýdlu: Mýdlo může dále dráždit pokožku, když máte svrab. Umyjte se vodou a vyhněte se mýdlu nebo vonným mlékům, když máte zanícenou pokožku.
Bradavice mohou vypadat různě. Rozlišuje se několik typů, které se vyskytují nejčastěji. Jsou to vulgární neboli pravé bradavice, dále bradavice plantární, vyskytující se na ploskách nohou, ploché bradavice, nitkovité a genitální bradavice neboli kondylomata. Přesnou diagnózu může určit pouze lékař na základě dlouholetých odborných zkušeností. Některé útvary se mohou bradavicím pouze podobat a přitom s nimi nemít vůbec nic společného. Nejčastěji se setkáte s verrucae vulgares neboli pravými, obecnými bradavicemi. Vyskytují se nejčastěji na rukou, kde vypadají nejprve jako hrbolkovité útvary o velikosti špendlíkové hlavičky. Tyto se dále zvětšují. Později se dostanou nad povrch kůže, jejich původně hladký povrch zrohovatí a dostane bradavičnatý vzhled. Pravé bradavice většinou nebolí, bolestivé mohou být v případě výskytu kolem nehtového lůžka, kdy mohou zarůstat pod nehet. Ve finální fázi jsou označovány jako ostře ohraničené okrouhlé nebo oválné útvary se zrohovatělým povrchem. Vyskytovat se mohou samostatně i ve skupinách. Plantární bradavice jsou vlastně poddruhem pravých bradavic, objevují se na ploskách nohou. Protože je zde velmi silná kůže, jejich klinický obraz je lehce odlišný. Vlivem tělesné hmotnosti nerostou bradavice na povrch, nýbrž se zanořují do hloubky zrohovatělé kůže. Tyto bradavice pak mohou být při chůzi velmi bolestivé. Ve středu viditelných útvarů jsou občas patrné drobné červené až černé tečky, které jsou způsobeny krvácením z drobných kožních kapilár. Tento druh bradavic je na léčbu jeden z nejobtížnějších, neboť má tendenci k častým recidivám (vracení se po vyléčení). Po jejich odloučení je na chodidle patrná kráterovitá prohlubeň, hojící se později. Mezi obvyklé druhy patří také takzvané ploché bradavice. Vyskytují se hlavně u dětí a mladých lidí. Jsou to malé (okolo 3 mm v průměru), lehce vyvýšené útvary. Nejčastěji je pozorujeme na spáncích, bradě nebo tvářích. Nejsou bolestivé na pohmat. Dalším druhem jsou takzvané střapcovité bradavice, verrucae filliformes. Tyto pleťově zbarvené nitkovité útvary se objevují nejčastěji jednotlivě, a to v ústních koutcích, nosních dírkách nebo jinde na obličeji nebo krku. Jejich povrch je nitkovitý. Posledním nejznámějším druhem jsou genitální bradavice, kondylomata. Kondylomata se přenášejí výhradně pohlavním stykem. Postihují vlhké prostředí pohlavních sliznic, kde jsou nejprve menšími narůžovělými útvary, ale rychle se rozrůstají a splývají do větších, květákovitých útvarů. Objevit se mohou jak u muže, tak u ženy v celé oblasti pánevního dna. Patří u nás k jedné z nejrozšířenějších pohlavně přenosných chorob. Častěji postihuje osoby se sníženou imunitou, například v průběhu nemoci, nebo těhotné ženy.
Ve svém příspěvku LNĚNÝ OLEJ A TVAROH DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Renata sklenářová.
Dobrý den., léčím se chemoterapii pro opakovany karcinom vajecniku( metastazy v brise). Lékař mi řekl, že nemám šanci na uzdravení. Že budu stále na chemoterapii, pokud to telo bude zvládat, nebo si rakovinne buňky na chemo nezvyknout, takže je nebude ničit. Začala jsem užívat tvaroh se lnenym olejem a semínka. Užívám ale tvaroh tučný, zde je psán nízkotučný. Pak jsem se chtěla zeptat, zda k teto diete mohu ješte brát alveo grepa ostatni akuňácké produkty, selen zinek minerály, vitamin c, cleans atd. A ještě beru imunobran, nevím , jestli toho už není moc. Imunobran je také přirodni, jsou to vlastně ýžové otruby na nositeli houby shitake. Prosím jestli máte někdo zkušenosti poraďte prosím. Pořád hledám nějaké alternativy , nechci se vzdát bez boje. Tvaroh pravidelně užívam třetí týden, ale do teď jsem nevěděla, že musím dodržovat tak přísnou dietu, takže žádné maso, žádné jiné oleje, ani olivový? Sladkostem a cukru se vyhýbám, použivám med. Jen prosím o upřesneni, jak je to s tím tukem .diky za každou radu renata
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel JJ.
V članku je přehmat, hydrogenované oleje jsou zatepla zpracovsné a to jsou ty levné běžné. Ne za studena. Panenský za studena lisovaný olej olivový je to nejlepši co se dá koupit pro zdravý, proto je tak drahý. Slunečnicový olej, sojový, kukuřičný, ryzovy a nejhorší je řepkový jsou nezdravé nejen tím, že nejsou panenské za studena lisované (kromě výjimek za x násobnou cenu), ale i nevhodným složením mastných kyselin. Lepší jsou konopný, lněný, vlásky atd. Každý olej má jiné složení. Existuje i svetlicovy, brutnakovy, pupalkovy, makový, sezamový, vinný a další. Svetlicovy i lněný se používal jako laky na dřevo, přesto jsou zdravější než řepkový, když jsou za studena lisované. Podobné jako je zdravější nepasterizované jablečný ocet nebo mléko. Kdo má více peněz, může si koupit dle libosti zdravé potraviny. Je dokázáno, že čím je člověk bohatší a může si dovolit co chce jíst, mít, pít, vzdělávat se, šetřit se, tím je zdravější a dožívá se vyššího věku než chudší. Je dokázáno i písemně zveřejněno minimálně od roku 2011. Ze do všech postkomunistických zemi záměrně Západ dováží horší potraviny stejných značek a výrobků než jinam. Využívají prý nekvalitních zákonů a benevolence, že si to necháme líbit. Proto jsem více nemocní a umirame dříve než na západě. Máme třetinové platy a ještě diskriminaci ve zdravém jídle. Kdysi bylo embargo na technologie. Nyní je skryté donedávna zamcovane embargo na rovnocenné potraviny, které se prodávají jinde. Přesně ty země Východu včetně Česka mají největší podíl umrtnosti na rakovinu na 100 tis obyvatel. Velmi malou ji má napriklad Island, Tchajwan, Švýcarsko, Omán, Emiráty (a jen o kus dál v Iráku a Íránu, kde maji podobnou kulturu a zvyky naopak ještě vyšší, je to tedy chudobou a životní úrovni, životní úroveň je zavisla na kuoni sile, nestačí jen vzdělanost, informace a snaha) Podle koho zájmu jednou chválí slunečnicovy jindy řepkový. Olivový je lepší na cévy. Řepkový olej byl původně jedovatý, museli ho preslechtit v minulém století až. To znamená, že naši předci nikdy nejedli semena řepky olejné ani nikdy nelisovsli olej z ní. OBSAHOVAL jedovatou kyselinu erukovou. Je to jakoby snížili jed v mochomurce zelené, bylo by to přirozené? Řepkový olej je byznys a dává se povinné do nafty. Chce snad někdo jíst olej na který jezdí auta, protože je nejlevnější v Evropě?
Dotaz
Bradavice je nutné léčit, aby se nešířily dále. Jestliže se bradavice vyskytnou na jakémkoliv místě na těle, je vždy dobré navštívit lékaře, v tomto případě dermatologa. Ten určí, o který typ bradavic se jedná a jaký bude nejvhodnější způsob léčby. V dnešní době sice lze zakoupit i bez receptu prostředky léčící bradavice, ale pokud si pacient není jistý, je lepší svěřit se do rukou odborníka. Neodborným ošetřením se totiž mohou bradavice rozšířit na jiná místa nebo přenést na jinou osobu. Je třeba mít stále na paměti, že se jedná o onemocnění zapříčiněné viry. Opatrnost se doporučuje zvláště u dětí, z hlediska typu u genitálních bradavic. I tak bývá léčba mnohdy komplikovaná a dlouhodobá.
Jednu z nejznámějších léčebných terapií představuje tzv. kryoterapie. Obecně jde o „zmrazení‟ bradavice tekutým dusíkem nebo jinou silně podchlazenou látkou. Tímto způsobem se léčí obecné či ploché bradavice, uvedenou léčbu lze využít i v případě kondylomat. Léčba „zmrazením‟ je krátkodobě bolestivá, avšak není třeba se obávat, protože bradavice po zmrazení většinou rychle ustupují a u menších bradavic často ani není třeba kryoterapii opakovat. Za několik dnů se na zmrazeném místě vytvoří puchýř, se kterým bradavice sama odpadne.
Mezi další možnosti odstranění bradavic patří chirurgická cesta. Tak se odstraňují bradavice a kondylomata většího rozsahu, zákrok se provádí většinou v místní narkóze. Menší útvary (jako například nitkovité bradavice) lze vyoperovat ostrou lžičkou.
Některé druhy bradavic (zejména vulgární bradavice, tedy bradavice nacházející se na obličeji, ústech a rukou) se odstraňují pouze konzervativní léčbou. K tomuto účelu se využívá kyselina salicylová, po jejíž aplikaci zrohovatělé útvary postupně změknou a poté jsou bezbolestně odstraňovány skalpelem.
Ve svém příspěvku TEA TREE NA SVRAB se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Josef.
Dobrý den, mám problém se svrabem, krerý se mi vrátil po půl roce a bohužel se teď dva měsíce nedostanu do Čech a potřebuji poradit, jestli ten Tea tree oil mám naředit, když bude 100% a jestli ano tak jak. Děkuji s pozdravem Josef
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marie.
Já jsem použila tea tree na svrab teď naposledy a použila jsem 100% čistý tea treeolej bez ředění, ale jen na místa s červenými pupínky. Tea tree jsem aplikovala vatičkou namotanou na špejli. Měla jsem jen 8 pupínků na spodku zápěstí a prakticky hned po nanesení tea tree to přestalo svědit a za 10 dní se mi to zahojilo úplně. Nanášela jsem olej na svrab pravidelně 3 krát denně celý týden. Zkus to, snad ti to taky pomůže.
Většina bradavic nevyžaduje léčbu. Ale pokud máte bradavice, které jsou bolestivé nebo se šíří na další místa, lékař vám doporučí jejich odstranění. Léčba bradavic je často zdlouhavá a pacienti si pak připadají v boji bezmocní. Současná kožní medicína nabízí několik možností léčby. Důležité je být během léčby trpělivý, vše konzultovat se svým kožním lékařem a dodržet veškerá doporučení, která se léčby týkají. Léčba bradavic zahrnuje následující:
domácí léčba pomocí kyseliny salicylové nebo lepicí pásky;
předepsání silného léku na bradavice;
zmrazení bradavic (kryoterapie);
chirurgické odstranění bradavic;
lokální destrukce prostřednictvím potírání tyčinkou z kompaktní masy dusičnanu stříbrného asi po dobu 9 dní;
léčivé byliny, například šťáva vlaštovičníku;
česnek vkládaný na bradavice;
léčiva obsahující aktivní látky, jako je cytostatikum, které ničí chorobně se množící buňky. Také je vhodná kyselina mléčná a kyselina salicylová.
Léčba bradavic nemusí vždy fungovat, protože bradavice mají tendenci se vracet nebo šířit na jiné části těla. Příčinou tohoto problému bývá léčba, protože většina léčebných zákroků bradavice pouze inhibuje, ale neničí virus, který je způsobuje.
Kryoterapie
Obecně jde o „zmrazení“ bradavice tekutým dusíkem nebo jinou silně podchlazenou látkou. Léčí se takto obecné a ploché bradavice, léčba je přípustná i pro kondylomata. Zmrazování je krátkodobě bolestivé, není však třeba se obávat, bradavice mají tendenci po zmrazení rychle ustupovat a u menších bradavic často ani není potřeba kryoterapii opakovat. Za několik dnů se vytvoří na zmrazeném místě puchýř, s kterým bradavice sama odpadne.
Chirurgické odstranění
Odstraňují se tak bradavice a kondylomata většího rozsahu, zákrok se provádí většinou v lokální narkóze. Menší útvary jako nitkovité bradavice je možné vyoperovat ostrou lžičkou.
Konzervativní léčba
K tomuto účelu se využívá kyselina salycilová, po jejíž aplikaci zrohovatělé útvary postupně změknou a jsou odstraňovány bezbolestně skalpelem.
Imunitní systém si někdy s bradavicemi poradí sám, a proto se může stát, že léčebné zásahy nejsou zapotřebí. Navštívit kožního lékaře je ale doporučeno pokaždé. Pokud s účinnou léčbou začnete včas, předejedete rozsáhlým výsevům bradavic a svízelné a zdlouhavé léčbě několika útvarů.
Ve svém příspěvku JÁTRA CITRON se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kyra.
Cempírku musím oponovat, doktoři předepisují léky antimykotické (protiplísňové), ale mývají vedlejší účinky a jsou záhul na játra, je to chemie. Dá se sehnat tisíce jiných podpůrných přípravků, které plísně v těle velmi účinně likvidují a je jedno o jaký jde druh. Např. kokosový olej (kyselina kaprylová i jako kapsle), česnekový olej v kapslích, candimin kapky (oregáno - tj. dobromysl obecná), citrogrep kapky, ostropestřec na játra, ty jsou zatížená velmi při zbavování se plísně v těle, vhodná strava, která nepodporuje plíseň, ale spíše ji vyhladoví. Vyhnout se cukru úplně i sladidům i přírodním cukrům, z cukrů a kvasnic plíseň žije nejvíce. Vyhladovění může stav na chvíli zhoršit, chce to vydržet. Na vnější léčbu, tea treeolej, sůl z mrtvého moře (nejlépe koupele, tj. i detox). Je toho opravdu mnoho, ale to bych tu byla do rána. Kupte si knihu Candida, základní kniha a kuchařka, tam je hodně rad, ale na netu už dnes také, dříve moc nebylo, teď je jich hodně, ale hodně se jich také vylučuje, někde něco doporučují a někde to zakazují, takže ta kniha je vodítkem pro stravu, které věci raději ignorovat a které jsou povolené. Přeji hodně štěstí.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Olej z čajovníku australského je známý jako antiseptický, baktericidní a fungicidní prostředek. Pro své silné dezinfekční účinky se proto hodí k ošetření různých kožních poranění. Tea tree oil vám pomůže při ošetřování plísní či ekzémů, pokud vás trápí akné nebo trpíte na opary. Lze jej použít také při štípnutí hmyzem, běžných spáleninách a drobných rankách. Výborných účinků Tea tree oilu se využívá dále při angíně a aftech. Díky svým vlastnostem působí Tea tree oil jako univerzální lékárnička a je tak vhodný do každé domácnosti.
V naší poradně s názvem PRIPRAVA DOMÁCEHO DYNOVY OLEJE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mb121264.
Zná někdo recept na přípravu domáceho dýňového oleje ?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Ahoj, dýňový olej si děláme doma pravidleně každý rok na podzim. Většinou je to hned po tom, co dolisujeme víno, tak pak ve stejném lisu lisujeme i dýňový olej. Jsou k tomu potřeba vyloupaná dýňová semena. Ty po vyloupání a těsně před lisováním rozprostřeme na plech a zahřejeme je na 40 stupňů. Pak takto rozehřátá je nasypeme do lisu a vylisujeme z nich domácí dýňový olej. Jde o vysoce kvalitní a zdravý domácí olej, který je bohatý na vitamíny E, A, zinek, drahocenné omega kyseliny Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny (ale pozor, vysokým teplem se ničí!). Jeho barva je hnědo-zelená a řadí se do kategorie olejů nejvyšší kvality. Nedoporučuje se olej tepelně zpracovávat, například na smažení ani na pečení. Pro zachování jeho vyjimečných vlastností by měl být uchován v lednici.
Ideální užití dýňového oleje je za studena. Jako lék se dá konzumovat jen tak, po lžičce denně, či přidat do proteinových koktejlů. Při tomto vnitřním užití slouží bezvadně jako prevence proti zhoubnému bujení a nemocem prostaty a podpoří v růstu a pevnosti vaše nehty. Dýňový olej povzbuzuje krevní oběh a je doporučován na kazivost zubů, na lupénku, na herpes, proti akné, na potíže s trávicím traktem, na ekzémy.
Při použití dýňového oleje na pokožku využijeme jeho blahodárné hojivé a sklidňující účinky, jelikož je zdrojem organicky vázaného zinku. Při zevním použití je dále také výborný jako základ na vyživující vlasový zábal, při kterém podpruje obnovu buněk a pružnost kůže a učiní vaše vlasy krásně lesklé. Domácí dýňový olej mohu jen doporučit!
U většiny éterických olejů bylo prokázáno, že jsou účinné při odstraňování vší. Před aplikací oleje je důležité, aby se provedl takový malý test na kůži, zda netrpíte vy, nebo vaše dítě alergií na daný olej. Jedná se o vzácný jev, nejčastěji se tato reakce vyskytuje u tea treeoleje. Oleje prokazující účinnost proti vším:
tea treeolej
levandulový olej
nimbový olej
hřebíčkový olej
eukalyptový olej
olej z máty peprné
Recept na přípravu domácího odstraňovače vší:
Smíchejte 1 dl olivového oleje s 15 až 20 kapkami esenciálního oleje tea tree. Tuto směs aplikujte na vlasovou pokožku. Nechte tuto směs na pokožce hlavy přes noc, nejméně 12 hodin. Po uplynutí této doby by mělo dojít k vyčesání a umytí vlasů.
Alternativním způsobem je smíchat 15 až 20 kapek esenciálního oleje tea tree se 4 dl čistého alkoholu. Tato směs by měla být nalita do rozprašovače, z něhož je aplikace na vlasy snadnější. Opět platí, že by měla zůstat ve vlasech po dobu 12 hodin.
Jakmile jsou vši odstraněny, může být tento účinný lék použit jako preventivní léčba.
Ve svém příspěvku BABSKÉ RADY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaroslav Sedlak.
Kvasinky ve vlasech jak se jich zbavit
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marek.
Já zase používám olej z nimby. Nimba je druh stromu, který může být označován rovněž jako neem, nimtree nebo latinsky Azadirachta indica. Tady se můžete podívat kolik olej z nimby stojí a jak vypadá: https://www.prozdravi.cz/ni…
K přípravě léku bude potřeba:
1. Smíchejte neemový a kokosový olej.
2. Aplikujte směs na pokožku hlavy a také na vlasy. Pak přikryjte igelitovým sáčkem a zabalte do ručníku.
3. Nechte ji působit přes noc.
4. Ráno si vlasy a pokožku hlavy umyjte oblíbeným šampónem.
Jak často byste to měli dělat
- tento postup opakujte jednou za tři dny.
Proč to funguje
Antimikrobiální vlastnosti neemu byly po staletí používány v Ayurvedě k léčbě různých infekcí. Pokud jde o kvasinky ve vlasech, tak neemový olej je dokáže účinně zabít a zmírní svědění pokožky hlavy a vypadání vlasů. Kokosový olej v tomto prostředku se postará o výživu pokožky hlavy i vlasů.
Ve vysokých koncentracích je čajovníkový olej účinným zabijákem roztočů Demodex. Užívá se koncentrovaný 100% čajový olej.
Pokud se demodex nachází v řasách a očních víčkách, tak vysoké koncentrace by velmi dráždily oči. Jedním z přístupů je tedy důkladné otření řas a obočí zředěným roztokem tea treeoleje, od 5 % do 50 %. Možné je také nejprve použít anestetické oční kapky, abychom zmírnili podráždění způsobené olejem z čajovníku. V jedné studii [2] si pacienti denně utírali svá víčka s 5% roztokem tea treeoleje a snížil se u nich jak počet roztočů, tak vnímané svědění očí. Donedávna byl tea treeolej hlavní metodou, jak udržet roztoče pod kontrolou.
V naší poradně s názvem OLIVOVÝ OLEJ, CITRON A MED NA DETOXIKACI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karel Večeřa.
Dobrý den, mám dotaz k detoxikaci olivovým olejem,medem a citronem. Mohou proces doprovázet nepříjemné pocity v oblasti břicha a změna barvy stolice?
Díky za odpověď
Karel
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Olivový olej, med a citron je kombinace na čištění jater, která vznikla na internetu a začala se šířit virálně prostřednictvím sociálních sítí. Zda-li tato kombinace funguje jako očista jater záleží na zvážení každého člověka. Pár dobrých rad pro výběr ingrediencí.
Když užíváte olivový olej pro zdravotní přínosy, měl byste vždy volit extra panenský olivový olej. Tento vysoce kvalitní olivový olej obsahuje vyšší množství zdravých tuků a antioxidantů ve srovnání s rafinovanými olivovými oleji, a proto poskytuje nejvíce zdravotních výhod. Pro ještě lepší výsledky nakupujte od renomovaných značek, které jsou transparentní ohledně toho, kdy, kde a jak se jejich olivový olej sklízí, a také poskytují datum sklizně, abyste se mohli ujistit, že olivový olej spotřebujete dříve, než překročí svůj vrchol.
Pozor na voskované citrony. Tyto lesklé plody jsou potaženy chemikáliemi, kterým je nejlepší se vyhnout. Některé z těchto vosků jsou na bázi plastu, jiné používají šelak (vyrobený ze zvířecího sekretu, mňam). Ne všechny nevoskované citrony jsou bio, ale všechny bio jsou nevoskované. Ujistěte se tedy, že citrony mají tuto organickou nálepku.
Med by měl pocházet od známého včelaře, abyste se ujistil, že pochází z místních plodin.
Očista probíhá u každého člověka jinak a někdy může být skutečně bouřlivá včetně bolesti v oblasti břicha a změn barvy stolice. Výběr správných ingrediencí tyto nepříjemné pocity může mírnit.
Přírodní možnosti léčby mykotických infekcí opravdu existují. Některé přírodní látky se používají k výrobě antimykotických krémů a mastí již od dob starověké Číny. Z hlediska účinků proti plísním jsou za nejlepší přírodní produkty považovány rostlinné esenciální oleje, které do budoucna představují možnost, jak vyrábět bezpečnější a účinnější přírodní antimykotika.
Česnek
Kromě řady jiných výhod česnek údajně účinně působí právě proti plísňovým infekcím. Neexistují však žádné vědecky ověřené důkazy, že by to opravdu fungovalo.
Jogurt a probiotika
Používání jogurtů nebo probiotik (například kombuchy) se stalo běžným přírodním způsobem léčby kvasinkových infekcí. Smyslem této léčby je obnovení rovnováhy ve vaginálním prostředí v návaznosti na uzdičku u mužského penisu.
Kokosový olej
Kokosový olej má řadu pozitivních účinků na lidské zdraví a podporuje imunitu. V léčbě plísňových onemocnění je kokosový olej neocenitelným pomocníkem. Kvasinky a plísně se vyskytují prakticky na všech sliznicích lidského těla a zejména ve střevech, ovšem jen málokdy způsobují problémy, pokud nedojde k jejich přemnožení a nezačnou růst. Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny se středně dlouhými řetězci, které účinně likvidují plísně. Tyto zvláštní druhy tuků působí nejen proti plísním, ale také proti virům a bakteriím a jsou vhodné pro léčbu plísní na nehtech dolních i horních končetin i k léčbě dalších plísňových chorob. Je možné je používat jak perorálně (ústy), tak místně (přímo aplikovat na postižené místo). Nadto je kokosový olej výborným lubrikantem pro muže.
Koprový olej
Kopr má antibakteriální účinky, které se dobře uplatní i při léčbě plísňových onemocnění a může se tak stát dalším vhodným kandidátem na výrobu přírodních prostředků proti mykózám. Esenciální olej získaný z koprových semen (Anethum graveolens L.) narušuje permeabilitu plazmatické membrány bakterií, což může pomoci při likvidaci těch bakterií, které vyvolávají růst plísní.
Kyselina kaprylová
Kyselina kaprylová má antibakteriální, antivirové a antimykotické účinky. Posiluje imunitní systém a běžně se používá jako složka fungicidních (houby a plísně likvidujících) přípravků. Kyselina kaprylová přirozeně pomáhá omezit růst kvasinek v gastrointestinálním traktu, což umožňuje přežití zdraví prospěšných bakterií. Je možné jí užívat perorálně (ústy) jako prevenci nerovnováhy střevní mikroflóry.
Kyselina boritá
Rovněž kyselina boritá má antibakteriální účinky a představuje tak skvělý a cenově dostupný domácí lék na léčbu mykotických infekcí. Čípky s obsahem kyseliny borité jsou velmi účinné v boji proti kvasinkovým infekcím, zejména těm vyvolaným kmeny Candida. Aplikace čípků kyseliny borité aplik
Ve svém příspěvku TETRA TEA TREE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Andrea.
Zdravím o Tea three už jsem toho dost slyšela o účincích skrze zdraví ale že vyrábí i dětské matrace jsem nevěděla. Jako ono je spousty druhů z paměťové pěny ortopedické se na těchto http://www.eco-matrace.cz/ stránkách jsem narazila i na matraci kokosových vláken je spousty druhý ale jak vybrat tu pravou ať už pro dítě nebo pro nás do ložnice?
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Bradavice (verrucae), nezhoubné nádory, se nevytvoří jen tak samy o sobě. Všechny jejich typy jsou způsobeny lidským papillomavirem (HPV), který je přenosný. Kromě vzhledu se liší i inkubační dobou, některé se mohou objevit pár týdnů po nákaze, u jiných trvá inkubace několik měsíců (až dvacet). Tvar, velikost, barva i místo výsevu bradavic jsou dány jejich typem. Je znám větší počet typů bradavic, mezi nejznámější však patří pravé (obecné) bradavice. Jsou charakteristické svým zdrsnělým a hrbolatým povrchem. Mohou se vyskytovat ojediněle (většinou), ale i ve shlucích. Pokud se bradavice objeví na jakémkoliv místě na těle, je vždy lépe navštívit lékaře, v tomto případě dermatologa (kožního lékaře). Ten určí, o jaký typ bradavic se jedná a jaký bude nejlepší způsob léčby.
V dnešní době je sice možné zakoupit účinné prostředky k léčbě bradavic i bez receptu, ale pokud si pacient není jistý, je lépe se svěřit do rukou odborníka. Neodborným ošetřením se mohou bradavice roznést na jiná místa nebo přenést na jinou osobu. Je třeba mít stále na paměti, že je to onemocnění zapříčiněné viry. Opatrnost se doporučuje zvláště u dětí anebo u genitálních bradavic. I tak je léčba mnohdy komplikovaná a dlouhodobá. Léčba je však možná a nutná, aby se nešířily bradavice dál. Navíc ruce či okolí pohlaví poseté nevzhlednými bradavicemi nevypadá esteticky.
V lékárně je k dostání celá řada přípravků na bradavice. Zpravidla obsahují účinné kyseliny (salicylová nebo trichloroctová). K nejznámějším přípravkům patří například Wartner tužka na bradavice, která obsahuje koncentrovaný gel, který napomáhá odlupování zrohovatělé tkáně bradavic a zároveň působí na virus. Jmenovat můžeme také Acetocaustin, který se aplikuje pouze jednou týdně, nebo kyselinu salicylovou. Ta způsobuje změknutí bradavice, kterou je poté možné jednoduše a bezbolestně odstranit pomocí skalpelu.
Pokud konzervativní léčba bradavic pomocí vodiček a mastiček nezabere, je možné použít chirurgické odstranění bradavic. K moderním a účinným metodám patří laser, který odstraní bradavici beze zbytku. K často používaným zákrokům patří „zmrazování“ bradavic pomocí tekutého dusíku. Jde o poněkud bolestivý zákrok. Také je možnost odstranit bradavice pomocí laseru.
Babské rady není třeba v případě léčby bradavic zavrhovat, protože podle řady referencí skutečně zabírají. Doporučován je především český česnek naložený v octu, šťáva z vlaštovičníku nebo citrónová šťáva.
Řadu žen trápí po koupání v bazénech, ale i v rybnících nebo na přehradách vaginální (poševní) mykóza. Způsobují ji kvasinky a plísně. Spoustě z nich se osvědčilo, když si večer po koupeli aplikovaly do pochvy preventivně speciální roztok s tea treeolejem. Velmi dobrou účinnost mají rovněž gely s třemi procenty tohoto oleje. Hodně žen používá gel s olejem také poté, co dobraly antibiotika. A lze jej použít i tehdy, jakmile se objeví první příznaky kvasinek a plísní. Na počátku totiž mívá preparát největší účinnost. Pokud nepomůže, musí nastoupit klasická léčba.
Při potížích zaveďte tampon předem namočený v 10% roztoku Tea tree oil a převařené vody. Opakujte do odeznění příznaků, 8–10 dnů. Účinné jsou také výplachy pochvy, tj. 8–10 kapek do 1/2 I převařené nebo destilované vody.