Višněvského balzám má natolik typickou vůni, že kdo ji jednou cítil, zapamatuje si ji. Višněvského balzám je klasická mast používaná v kožním lékařství, případně v jiných oblastech medicíny k hojení kožních projevů. Léčí zánětlivá a hnisavá ložiska, projevy kožních chorob, pomáhá při cévních onemocněních. Pro vysokou účinnost je Višněvského balzám v oficiální medicíně používán od roku 1927. Je volně prodejný v lékárnách.
Višněvského balzám je mast, suspenze používaná jenom zevně. Aplikuje se na místa postižená kožními záněty, furunkly (nežity), vředy, abscesy (hlízy), na hnisavá ložiska na různých místech těla (nehet, prso, podpažní žlázy, třísla), na bércové vředy, křečové žíly a podobně. Dále se Višněvského balzám používá k léčbě některých kožních chorob, například červenky (erysipeloid) či růže (erysipel). K výkonu způsobilí zdravotníci používají tuto mast při ošetřování pokročilejších stadií dekubitů. Terénní kontaktní pracovníci ošetřují Višněvského balzámem i klienty takzvaných „K“ center (drogově, injekčně závislí).
Složení: Višněvského balzám obsahuje ricinový olej, zásaditý tribromfenolát bismutitý a další složky. Původně jednu z nich podle původní receptury tvoří takzvaný peruánský balzám, který je někdy nahrazován bukovým dehtem. Peruánský balzám voní příjemněji, dehtu je zase mezi lidmi připisována větší účinnost. Tribromfenolát bismutitý je léčivá látka, která účinkuje protizánětlivě, dezinfekčně a mírně znecitlivuje tkáně.
Použití: Při použití Višněvského balzámu dojde k rychlému ohraničení zánětu ve tkáni a k rychlejšímu vyhnisání ložiska anebo ke vstřebání výpotku. Při hojení působí Višněvského balzám regeneračně. Mast se nanáší na mulové tampony (čtverce), které se přikládají na postižené místo, obvykle jednou denně. Balzám se nepoužívá na otevřené rány, oděrky a jiná povrchová poškození kůže. Nesmí se dostat na sliznice a do očí. Může se vyskytnout alergie na některou z obsažených složek. Místa ošetřená Višněvského balzámem je třeba chránit před slunečním ultrafialovým zářením. Těhotné a kojící ženy mohou Višněvského balzám používat. Mast se dá koupit v lékárnách bez lékařského předpisu.
V naší poradně s názvem VIŠNĚVSKÉHO BALZÁM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Štěpánka Čechová.
Dobrý den, kde se dá sehnat višněvského balzám?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Višněvského balzám se dá běžně koupit v lékárně bez předpisu. Cena višněvského balzámu je do 100 Kč za skleničku, která vydrží na dlouho. V lékarně mají dva druhy, ten s bukovým dehtem je účinnější.
Višněvského balzám – popis léku dle příbalového letáku
Višněvského balzám se vyrábí ve dvou variantách, z nichž jedna obsahuje peruánský balzám, má tekutou formu a voní po třešních. Ta druhá varianta je s pixem, což je bukový dehet; tato varianta je mnohem hustší, spíše jako mast, a „voní“ po uzeném mase. Obvykle je tužší a s charakteristickou vůní. Tato varianta je více používána. Višněvského balzám se nehodí na léčení popálenin ani spálenin.
Charakteristika Višněvského balzámu
Višněvského balzám je suspenze ke kožnímu podání. Podává se k léčbě růže, červenky, postupujícího neohraničeného kožního zánětu, nežitu, hlízy, hnisavého zánětu nehtového lůžka, zánětu podpažních žláz, zánětu povrchových křečových žil a na sekundárně infikované vředy jiného původu.
Višněvského balzám obsahuje jako léčivou látku bismuthi tribromphenolas (zásaditý tribromfenolát bismutitý). Bismuthi tribromphenolas působí dezinfekčně, protizánětlivě a má lehce znecitlivující účinek. Urychluje ohraničení zánětu a vyhnisání. Podporuje vstřebávání zánětlivého výpotku a regeneraci tkáně.
Upozornění
Nepoužívejte Višněvského balzám:
pokud jste přecitlivělí na léčivou látku nebo některou z pomocných látek;
při povrchovém neinfekčním zánětu kůže, při oděrkách a jiných povrchových poškozeních a na zvředovatěnou kůži;
při takových kožních zánětech, kdy by mohlo dojít k prostupu látek obsažených v přípravku kůží do oběhového systému;
na sliznice a do očí.
Důležitá opatření
Ošetřené části kůže je třeba chránit před slunečním zářením obvazem nebo oděvem, a to vzhledem k látkám obsaženým v bukovém dehtu, které jsou citlivé na UV záření. Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Při náhodném požití přípravku dítětem může dojít k nevolnosti a zvracení. V této situaci je vhodné zvracení podpořit nebo vyvolat a ihned vyhledat lékaře.
Užívání přípravku
Užívání přípravku není vázáno na jídlo a nápoje.
Těhotenství a kojení: Poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoli lék. Těhotné nebo kojící ženy mohou používat přípravek pouze na doporučení lékaře. Kojící ženy nesmí používat přípravek v oblasti prsních žláz.
Obsluha dopravních prostředků: Vzhledem ke způsobu použití lze vyloučit ovlivnění schopnosti řídit a obsluhovat stroje.
Nežádoucí účinky
Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Nežádoucí účinky zahrnují následující:
méně časté: místní podráždění kůže projevující se zarudnutím nebo vyrážkou, které je jen lehké a přechodné povahy. Zpravidla tyto reakce záhy pominou a není
Višněvského balzám nebo také někdy nazýván jako černá mast působí dezinfekčně, protizánětlivě a má lehce znecitlivující účinek. Višněvského balzám urychluje ohraničení zánětu a jeho vyhnisání a zhojení. Višněvského balzám podporuje vstřebávání zánětlivého výpotku a urychluje regeneraci tkáně. S těmito vlastnostmi se višňák výborně hodí na zanícené záděry kolem nehtů, na zánětlivé akné anebo také na zarudlé boláky na krku a to i pro děti. Višněvského balzám může být použitý i pro děti. Výborně se také višněvského balsám uplatní při léčbě růže (erysipel), červenky (erysipeloid), postupujícího neohraničeného kožního zánětu – červené fleky na kůži (flegmona), nežitu (furunkl a karbunkl), hlízy (absces), hnisavého zánětu nehtového lůžka (paronychium), zánětu podpažních potních žláz (hidrosadenitis axillaris), zánět povrchních křečových žil (varikoflebitis), sekundárně infikované kožní vředy jiného původu.
V naší poradně s názvem VIŠNĚVSKÉHO BALZÁM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hela.
ítala som sa v článku ako uchovávať Višňovského balzám.Či v chladničke alebo pri izbovej teplote,a tiež dobu expiracie po pripravení v lekárni.Za odpoveď vopred ďakujem.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Višňák nejdéle vydrží v chladu a temnu. Takže chladnička je optimální místo, kde se dá višněvského balzám skladovat. Doba použitelnosti bývá obvykle 3 měsíce od namíchání v lékárně.
Višněvského balzám, někdy nazýván také černá mast, působí dezinfekčně, protizánětlivě a má lehce znecitlivující účinek. Višněvského balzám urychluje ohraničení zánětu a jeho vyhnisání a zhojení. Višněvského balzám podporuje vstřebávání zánětlivého výpotku a urychluje regeneraci tkáně. S těmito vlastnostmi se výborně hodí na zanícené záděry kolem nehtů, na zánětlivé akné anebo také na zarudlé boláky na krku. Višněvského balzám mohou používat i děti. Výborně se také uplatní při léčbě růže (erysipel), červenky (erysipeloid), postupujícího neohraničeného kožního zánětu – červené fleky na kůži (flegmona), nežitu (furunkl a karbunkl), abscesu, hnisavého zánětu nehtového lůžka (paronychium), zánětu podpažních potních žláz (hidrosadenitis axillaris), zánětu povrchních křečových žil (varikoflebitis), sekundárně infikovaných kožních vředů jiného původu.
Ve svém příspěvku PALEC U NOHI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Gabriela.
Dobrý den tady je Gabriela střihla jsem se do palce u nohy a stalo se mi že mi vilezlo trošku masa z toho palce. A koupila jsem si visnevskeho balzám v lékárně pomůže mi višňový balzám i na toto?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jitka.
...pomůže na záněty a hojení...ale nevím jestli na palec u nohi , snad u nohy....a vylezlo..
Višněvského balzám (višňovského balzám) se používá již 90 let. Balzám poprvé vytvořil v roce 1927 Alexandr Vasiljevič Višněvskij, vojenský a experimentální chirurg, který to dotáhl až na akademika věd. Velkého využití se tato látka dočkala za druhé světové války, kdy Višněvskij vyměnil jednu ze složek – drahý a nedostupný peruánský balzám – za dostupný a levnější březový dehet. Suspenze se tehdy na vynálezcův pokyn aplikovala na všechna střelná poranění, ne pokaždé s úspěchem. A používá se dodnes.
V naší poradně s názvem VIŠNĚVSKÉHO BALZÁM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tereza Klabanová.
A nevíte jde se dá sehnat v Děčíně?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Višněvského balzám se dá běžně koupit v lékárně. Zajděte si do své oblíbené a tam si ho kupte. Když ho nebudou mít skladem, tak vám ho objednají a nebo namíchají. Lahvička stojí kolem stovky a vydrží na dlouho.
V naší poradně s názvem VIŠŇOVSKÉHO BALZAM KDE KÚPIT se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Viera.
Dobry den. Manzel je diabetik. Ma otvorenu ranu na palci. Moze sa pouzit visnovskeho balzam priamo na ranu? Dakujem
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Bohužel tento způsob použití višněvského balzámu není možný. Višněvského balzám se nesmí používat na otevřené rány. Na diabetická onemocnění kůže je potřeba používat antibiotika a sterilní krytí obvazem. V těchto případech už končí sranda, protože hrozí vznik gangrény, která může vést až k odumření tkáně, a to se pak řeší jedině amputací. Musíte k lékaři, aby poranění vyčistil a aplikoval účinnou léčbu, která vše vyřeší do několika týdnů.
Dnešní chirurgie přiložením tohoto balzámu na gázovém čtverci podporuje dozrání furunklů. Dále se doporučuje na hnisající, nehojící se rány. Višněvského balzám se většinou používá na noc, přičemž se nanese na gázu, která se přiloží na problematickou část a lehce se obváže obinadlem. Pozor, Višněvského balzám obsahuje bukový dehet, který je citlivý na sluneční záření, takže vlivem UV paprsků velmi často podráždí pokožku v místě aplikace. Toto podráždění se projeví výrazným zčervenáním.
Upozornění:
Přípravek se používá 1x denně v intervalu 1–2 dny. Přiměřené množství suspenze se nanese na gázu a přiloží na postižené místo.
Těhotné nebo kojící ženy mohou používat přípravek pouze na doporučení lékaře.
Ošetřené části kůže je třeba chránit před slunečním zářením obvazem nebo oděvem.
Délka léčby je různá, záleží na druhu, rozsahu a rychlosti hojení onemocnění.
Nedojde-li při léčbě přípravkem do 3 dnů k ústupu obtíží, nebo naopak dojde ke zhoršení, či se projeví nežádoucí účinky přípravku, přerušte léčbu a poraďte se s lékařem.
Při použití přípravku na kožní zánět překračující rozsahem 5 % tělesného povrchu může docházet k prostupu látek obsažených v přípravku kůží do celého systému.
Před upotřebením je nutné přípravek v dóze protřepat.
V naší poradně s názvem VIŠNĚVSKÉHO BALZÁM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mirka.
Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,či balzam môže mať liečivé účinky aj na štítnu žlazu,nakolko mi diagnostikovali chronický zápal s 4cm uzlom na nej.Brala som euthyrox a sama som si potierala krk balzamom.Po 2 mesiacoch som bola na kontrole a lekárka s prekvapením konštatovala,že žiadny uzol tam nieje.Tak neviem či ide o jej chybu v predchádzajúcom vyšetrení alebo by ten balzam to vyriešil.Ďakujem
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Účinky višněvského balzámu na štítnou žlázu nejsou zatím popsány a patrně jste byla první, kdo to takto použil. Pro ověření léčivých účinků to zkuste příště znovu.
Balzám se dělá ve dvou variantách, z nichž jedna obsahuje peruánský balzám a je ve výsledku tekutá a voní po třešních, ta druhá varianta je pak s pixem (bukový dehet), je mnohem hustší, spíše už jako mast a „voní“ po uzeném. Oblíbenější je spíše tato tužší varianta. Někdy se také můžeme setkat s názorem, že správný „višňák“ je vždy tekutý, ale není to pravda.
Hlavní složky Višněvského balzámu:
bismuthi tribromphenolas, což je sloučenina bismutu a bromu (3 gramy)
Ve svém příspěvku VIŠŇÁK MAST se k tomuto tématu vyjádřil uživatel SOREIA.
Dobrý den,
hodí se višňák mast na popáleniny?Děkuji.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Lenka.
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, možem použiť Višnovkého balzám na staršie popáleniny ? Mám ju na tvári a vobec nič mi na to nepomáha, ani aloe vera. Za odpoveď ďakujem.
Višněvského balzám, někdy také Višňovského balzám, višňová mast, višňák, nesprávně černá mast, je produkt dostupný ve dvou variantách, z nichž jedna obsahuje peruánský balzám a výsledkem je tekutá varianta vonící po třešních a ta druhá je s pixem, což je bukový dehet, takže výsledný produkt je mnohem hustší, spíše už jako Višněvského mast, a má charakteristickou vůni po uzeném mase. Obvykle tužší a více aromatická forma je více preferovaná, i když je účinnost obou variant srovnatelná. Často záleží na volbě lékaře. Někdy se také můžete setkat s názorem, že správný „višňák“ je vždy tekutý, ale není to pravda.
Složení Višněvského balzámu:
Bismuthi tribromphenolas (sloučenina bizmutu a bromu) 3 g
Ve svém příspěvku VIŠNĚVSKÉHO BALZÁM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mirka.
Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,či balzam môže mať liečivé účinky aj na štítnu žlazu,nakolko mi diagnostikovali chronický zápal s 4cm uzlom na nej.Brala som euthyrox a sama som si potierala krk balzamom.Po 2 mesiacoch som bola na kontrole a lekárka s prekvapením konštatovala,že žiadny uzol tam nieje.Tak neviem či ide o jej chybu v predchádzajúcom vyšetrení alebo by ten balzam to vyriešil.Ďakujem
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Veselska.
Dobrý den, před několika lety jsem měla reakci na bio léčbu, dostala jsem paradoxní lupenku, která odešla, ale zůstaly mě ložiska na patách, zarůstaji velmi tvrdou kůži a pod ní se tvoří zánět. Teď se mi to trochu zhoršilo, tak se chci zeptat, jestli můžu použít balzám k lehkému potření večer, a přes den promazavat sádlem, v minulých letech jsem měla se sádlem dobré zkušenosi. Děkuji.
Višněvského balzám je suspenze ke kožnímu podání. Podává se k léčbě růže, červenky, postupujícího neohraničeného kožního zánětu, nežitu, hlízy, hnisavého zánětu nehtového lůžka, zánětu podpažních žláz, zánětu povrchních křečových žil a na sekundárně infikované vředy jiného původu.
Višněvského balzám obsahuje jako léčivou látku bismuthi tribromphenolas (zásaditý tribromfenolát bismutitý). Bismuthi tribromphenolas působí dezinfekčně, protizánětlivě a má lehce znecitlivující účinek. Urychluje ohraničení zánětu a vyhnisání. Podporuje vstřebávání zánětlivého výpotku a regeneraci tkáně.
V naší poradně s názvem VIŠNĚVSKÉHO BALZÁM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kamča.
Višněvského balzám se dá běžně koupit v lékárně bez předpisu. Cena višněvského balzámu je do 100 Kč za skleničku, která vydrží na dlouho. V lékarně mají dva druhy, ten s bukovým dehtem je účinnější.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Hanusova Sarka.
Dobrý den,zrovna dnes jsem si v lékárně bez receptu koupila skleničku visnevskeho balzámu,je volně prodejný. A jeho cena je 118 Kč.
Višněvského balzám se dá běžně koupit v lékárně bez předpisu. Cena Višněvského balzámu se pohybuje do 100 Kč za skleničku, která vydrží na dlouho. V lékárně jsou k dispozici dva druhy, varianta s bukovým dehtem je účinnější.
V naší poradně s názvem VIŠŇOVSKÉHO BALZAM CENA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alexandra Valjentová.
Dakujem za odpoved!
U nás na v Stúrovskej oblasti lekárnach to ani nepoznajú,za to by som chcela vediet ci by sa to nedalo objednat cez internet. Dakujem,cakám za odpoved!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Ano, višněvského balzám se dá objednat na internetu, tady je vidět jeho nejlevnější cena a seznam lékáren, kde ho mají: https://www.zbozi.cz/?q=vi%…
Višňák se dělá ve dvou variantách, z nichž jedna obsahuje peruánský balzám a ve výsledku je tekutá a voní po třešních a ta druhá varianta je pak s pixem (bukový dehet), je mnohem hustší, spíše už jako mast a „voní“ po uzeném. Obvykle ta tužší a smradivější varianta je více oblíbená. Někdy se také můžeme setkat s názorem, že správný višňák je vždy tekutý, ale není to pravda. Hlavní složky višněvského balsámu (složení višňáku):
Bismuthi tribromphenolas, což je sloučenina bizmutu a bromu 3 gramy.
Ve svém příspěvku VIŠNĚVSKÉHO BALZÁM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Valjentova Alexandra.
Dobry den!
Mohli by ste mi napísat,ze na internete kde by som mohla objednat visnovsky balzam?Vsade som uz chladala ale ziadny e-mail som nenasla.Dakujem
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Mimi.
Ke kožnímu podání se doporučuje Višněvského balzám. Tato suspenze se používá také k léčbě růže, červenky, postupujícího neohraničeného kožního zánětu, nežitu, hlízy, hnisavého zánětu nehtového lůžka, zánětu podpažních žláz, zánětu povrchových křečových žil a na sekundárně infikované vředy jiného původu. Višněvského balzám obsahuje jako léčivou látku bismuthi tribromphenolas (zásaditý tribromfenolát bismutitý). Bismuthi tribromphenolas působí dezinfekčně, protizánětlivě a má lehce znecitlivující účinek. Urychluje ohraničení zánětu a jeho vyhnisání. Podporuje vstřebávání zánětlivého výpotku a regeneraci tkáně. Přiložení tohoto balzámu na gázovém čtverci podporuje dozrání vřídků. Višněvského balzám se většinou používá na noc, přičemž se nanese na gázu, která se přiloží na problematickou část těla.
V naší poradně s názvem VIŠNĚVSKÉHO BALZÁM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kamča.
Višněvského balzám se dá běžně koupit v lékárně bez předpisu. Cena višněvského balzámu je do 100 Kč za skleničku, která vydrží na dlouho. V lékarně mají dva druhy, ten s bukovým dehtem je účinnější.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Alexandra Valjentová.
Dobry den!
Mohli by ste my pomoct?Chcela by som objednat cez internet visnovsky balzam,ale nemozem nájst e-mailovú adresu.
Višněvského balzám je volně prodejný, a tak ho lidé často používají i na zanícená místa okolo nehtů, ale hodí se také na zánětlivé akné a boláky na kůži. Cena krabičky suspenze o hmotnosti 100 gramů vyjde zhruba na 120 korun. Má jej také lékárna Dr. Max. Kde koupit Višněvského balzám? K dostání je ve všech kamenných lékárnách nebo na internetu přes vyhledávač zboží.
Ve svém příspěvku VIŠŇOVSKÝ BALZÁM DR MAX se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pavel.
je běžně prodejný nebo je na recept?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Magistra.
Višněvského balzám je volně prodejný v lékárnách. Prodávají ho asi za 130 Kč za 100 ml. Bohužel nejde poslat na dobírku, protože obsahuje látky vyloučené z balíkové přepravy.
Višněvského balzám je roztok xeroformu ve směsi ricinového oleje a peruánského balzámu. Obsahuje 3 gramy Bismuthi tribromphenolas, což je sloučenina bizmutu a bromu, dále 5 gramů Pix fasi neboli bukového dehtu a 100 gramů Oleum Ricini, tedy ricinový olej.
Máte pocit, že vaše vlasy zachrání snad už jen nějaký zázrak, tak zkuste intenzivní kúru s těmito maskami, které vašim vlasům vdechnou nový život: Schwarzkopf Professional BC Repair Rescue Deep Nourishing Treatment, L'Oréal Professionnel Expert Intense Repair Mask.
Značka Aussie přišla se 4 různými tříminutovými maskami – na vlasy krepaté, barvené, roztřepené. Tyto masky vlasy doslova opraví: Aussie 3 Minute Miracle Reconstructor, Goldwell Kerasilk Ultra Rich Keratin Care Daily Mask. Pořádnou dávku keratinu vám dodá Kerasilk.
Nastartujte vlasy vlasovým máslem nebo regeneračním balzámem, jde o nejvyhledávanější produkty na poškozené vlasy. Jsou vysoce účinné, vůně však nesedí každé ženě: Alverde Repair-Haarbutter Avocado Sheabutter, Gestil Wonder Regenerační balzám.
Pro barvené a chemicky ošetřené vlasy je maska se šnečím extraktem a tekutými krystaly, jež zabrání třepení, na silné a hrubé vlasy zkuste masku od Welly: Victoria Beauty Hair Reconstructor with Snail Extract, Wella Professionals Hydratační maska pro silné vlasy Enrich.
Ceramidy zlepšují strukturu vlasů a navrací jim jejich pevnost, arganový olej je blahodárným elixírem nejen pro pleť, ale i pro vlasy: Ryor Balzám na vlasy s ceramidy, BK Brazil Keratin Therapy Argan Leave-In balzám.
Balzám s jojobovým, arganovým a konopným olejem usnadňuje rozčesávání a zabraňuje lámavosti. Na suché, poškozené, krepaté vlasy jsou vhodné: Nobilis Tilia Výživný balzám, Joico K-Pak Intense Hydrator.
Roztřepené a suché konečky zacelí a zjemní již na první dotek heboučký vlasový fluid. Celkově zdravé a krásné vlasy slibuje sérum Balea: Alcina Fluid pro vlasové konečky, Balea Professional Sérum pro poškozené vlasy.
Vlasům zhrublým, zplihlým, bez lesku a objemu vrátí vitalitu, pružnost a lehkost jim navrátí tyto spreje: Lavera Express Care Leave-In Spray expresní pečující sprej pro posílení vlasů a vytvoření objemu, GKhair Leave-In Spray.
Noční péče na vlasy obsahuje mořské řasy, které do nich pronikají a posilují je zevnitř, proteinový sprej chrání vlasy před poškozením a před nepříznivými vlivy fénování či UV paprsky: SachaJuan Over Night Hair Repair, Label.m Protein Spray