Ztráta pigmentu na kůži není infekční onemocnění. Je to kožní choroba projevující se výpadky pigmentu. Dochází k zániku buněk tvořících pigment – melanocytů.
Příčiny
Není zcela jasné, proč buňky produkující pigment (melanocyty) přestávají v postižených oblastech kůže tvořit přirozené barvivo zvané melanin. Uvádí se však několik možných příčin vzniku tohoto onemocnění:
Autodestrukce: Jde o nedostatek biochemických ochranných mechanismů pigmentových buněk. Při tvorbě kožního pigmentu vzniká v buňce řada škodlivých metabolických látek (peroxid vodíku, oxid dusnatý, kyslíkové radikály), které jsou za normálních okolností pomocí vlastních enzymů neutralizovány a zneškodněny. U vitiliga tato ochrana chybí nebo je neúčinná. Výsledkem je poškození pigmentotvorné buňky. Některé testy ukazují, že množství enzymu katalázy, který přeměňuje peroxid vodíku v těle na neškodnou vodu, je právě v kůži postižených jedinců značně nízké.
Autoimunitní příčina: Imunitní systém vytváří protilátky proti vlastním pigmentotvorným buňkám (imunitní systém útočí na vlastní tělo). Protilátky a bílé krvinky napadají pigmentovou buňku, zničí ji a s ní zaniká i pigmentace. Pro tuto teorii mluví to, že současně s vitiligem se často vyskytují i jiné autoimunní choroby (především nemoc štítné žlázy, revmatoidní artritida, jaterní choroby, lupénka a podobně).
Dědičnost: Až 40 % pacientů má někoho v příbuzenstvu s těmito pigmentovými problémy. Často jsou spojené s chorobami štítné žlázy.
Nervové vlivy: Někteří pacienti zaznamenali vznik vitiliga po nějaké prodělané stresové situaci (těžký rozvod a jiné složité emocionální situace, prožitá autonehoda, úrazy a poranění, stres v zaměstnání, hormonální vlivy a podobně). Tvorba kožního pigmentu je totiž řízena z mozku přes nervové hormony a přes systém žláz s vnitřní sekrecí. Nervové vlivy patří mezi takzvané provokační faktory, které nejsou úplně vlastní příčinou, ale „probudí“ problém z klidového stadia. Tyto vlivy lze spojit se všemi předešlými body.
Ve svém příspěvku PORADTĚ PADÁNÍ VLASU PŘI MENOPAUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana.
Poradte mi prosím je mi 50.azačly mě řídnout vlasy na temeni hlavy.Jsem z toho nešťastná.Kamarádka mi radila šampon z konopí,sice nevím jaký.Já jsem četla o šamponu Plantur39.Děkuji za radu.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jk krasojizda.
Dobry den,
řídnutí vlasů v menopauze je poměrně častá záležitost spojena s hormonálními vlivy. Šampony a mastičky nepomůžou, protože se jedná o problém vnitřní. Důležitá je kompletní změna: od jídelníčku po péči (vlasovou kosmetiku) až po doplnění vhodných látek formou doplňku stravy. Rozhodně však doporučujeme návštěvu lékaře dermatologa a gynekologa. Zlepšení bohužel nastává pozvolna, nikdy to není hned, proto s návštěvou neotálejte. Ohledně vhodné péče a výživy se můžete obrátit na Hair Centrum praha. Pomáhá také masáž vlasové pokožky.
Pro hormonální nerovnováhu je vhodné užívání pupalky s brutnákem, zajímavá je také novinka na trhu Neobotanics hair Essence ve formě tobolek. Z externí aplikace pak Aminexil anebo Eucapil ampule (externí pouzití). Hezký den, Jk
Pacient s rakovinou plic by měl jíst vyváženou stravu, navýšenou mírně o kvalitní bílkoviny a polynenasycené mastné kyseliny. Ty jsou obsaženy například v mořských rybách. Tolik propagované šťávy v léčbě rakoviny plic je možné zařadit jako součást dopolední či odpolední svačiny, a nikoliv jimi nahradit veškerý denní příjem stravy, jelikož se prohlubuje podvýživa, která závažně komplikuje léčbu onemocnění.
Je možné významně snížit rizika vzniku nádorového onemocnění změnou životního stylu (nekouřit, upravit stravovací návyky, vyvarovat se nadváze, mít dostatek fyzické aktivity, vyvarovat se nadměrné expozici UV záření, zredukovat konzumaci alkoholu, podstoupit vakcinaci při HPV či hepatitidě). Stres může být v kombinaci s ostatními faktory rizikem, ale jeho vliv se dá obtížně prokázat. Mamografické vyšetření v určených centrech s použitím moderních přístrojů s minimální radiační zátěží ve stanovené věkové skupině nelze prohlásit za škodlivé, a jen časná detekce nádoru je předpokladem jeho trvalého vyléčení.
Rakovina plic patří mezi takzvané preventabilní nádory, na jejichž vzniku se podílí známé faktory prostředí (na prvním místě je kouření), ostatní vlivy včetně radonu mohou ostatní vlivy potencovat. Genetické vlivy zatím nebyly jednoznačně odhaleny, ale jistě u malého procenta jedinců mohou být v budoucnosti objeveny. Co se týká rodinné zátěže, pokud se onemocnění vyskytlo v mladším věku pod 50 let, doporučuje se pravidelná kontrola. Alternativní léčba může doplnit léčbu konvenční. Účinnost biologické cílené léčby zatím nebyla přesvědčivě prokázána a je předmětem klinického výzkumu.
U rakoviny plic vyléčení bez operace nebo radioterapie není možné. Alternativní léčba je vhodnou doplňkovou léčbou po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Typů na zázračné vyléčení je na internetu mnoho, jde o velmi těžké období, kdy se jedinec chytá každé pomoci, ale to, co funguje na jednoho pacienta, nemusí účinkovat na toho druhého. Vždy používejte zdravý rozum. Vhodná je individuální cílená léčba zaměřená na konkrétního pacienta, ne univerzální dle farmaceutických firem. V našem zdravotním systému je mnoho takto zaměřených lékařů, kteří se snaží, pokud to vůbec jde, pomoci. Vždy záleží na rozsahu onemocnění a psychice pacienta.
Více na toto téma se dozvíte v článku Rakovina plic.
V naší poradně s názvem NÁDOR NA LEDVINĚ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Turek Miloslav.
Dorý den otče Pleskač v roce 2012 mi odbrali ledvinu kvůli nádoru,
V červenci mi vyoperovali nádor na druhé ledvině byl veliký 3,5 cm
nebyl agresivní.Prosím touto cestou o radu jak se léčit aby mi
nádory se nádory netvořily.Ráno si natrhám nať cerelu,petržele
mrkev a červenou řepu naleju as 1dcl vody rozmixuji a vypiju.
Jídlo strašně málo solím,uzeniny nejím a maso jím vařené.Ještě jsem s nízkotučným jogurtem asi 2velké lžíce smíchal s pomletou čajovou lžičkou lněného semena.Nevím,jestli když jím maso v malýh porcí jestli to semeno můžu jíst.
Prosím Vás tímto o radu.
Pán Bůh zaplať za radu M.Turek
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Máte velmi pěkně nastavený jídelníček. Někdy nádory vznikají bez ohledu na způsob stravování. Ovlivňují je faktory, jako například genetická dispozice, vlivy vnějšího prostředí a také kosmické záření. Vy zřejmě budete více vnímavý a náchylnější ke vzniku nových nádorů. Doporučuji zůstat v péči lékařů - onkologů a absolvovat pravidelné prohlídky. Dnešní technika dokáže nádor objevit brzy a bezbolestně. Včasná léčba cílená proti nádorům pomůže k uzdravení.
Kosmetika Dermacol Caviar Long Stay Make-Up & Corrector představuje dlouhotrvající make-up s výtažky z kaviáru a korektor. Spojuje tak zdokonalující korektor a dlouhotrvající make-up ve vysoce účinný přípravek na profesionální úrovni. Zdokonalující korektor projasní partie kolem očí a zároveň zakryje barevné nedostatky pleti. Zpevňující make-up s kaviárem, který povzbuzuje a vyhlazuje pleť, má lehkou, sametovou konzistenci a dlouhodobou krycí schopnost. Hloubkově hydratuje pleť, vyživuje ji a chrání po celý den. Korektor společně s make-upem dodá pleti energii, barevně ji sjednotí, rozjasní a zanechá sametový vzhled bez vrásek. Jak se používá? Na menší plochy, jako jsou například kruhy pod očima, skvrnky a jiné nerovnosti pleti, naneste korektor poklepáním prstu, potom aplikujte make-up. Přípravek je vhodný pro všechny typy pleti. Je hypoalergenní.
Matující pudr na problematickou pleť (Acnecover) 11 g Sand je kompaktní matující pudr vyvinutý speciálně pro potřeby problematické pleti a podporující hojení akné. Obsahuje Tea Tree olej s antiseptickým účinkem. Zmatňuje pleť a zjemňuje její strukturu. Můžete si vybrat ze čtyř přirozených odstínů. Snadno se nanáší pomocí houbičkového aplikátoru.
Kosmetika Dermacol Make-Up Cover je již legendární, extrémně krycí make-up. Tento klinicky testovaný make-up vznikl jako jeden z prvních krycích make-upů v Evropě i ve světě. Jeho receptura byla vyvinuta ve Filmovém studiu Barrandov v Praze pro potřeby profesionálních vizážistů a poté byla prodána do Hollywoodu. Jedinečná krémová konzistence s 50% obsahem pigmentů zakryje barevné nedostatky pleti, vyrovná je a dodá pleti sametově matný vzhled. Poskytuje jí intenzivní ochranu před UV zářením (SPF 30) a škodlivými vlivy prostředí. Lze jej použít na celý obličej i tělo, na barevnou korekci, na zesvětlení či ztmavení tónu pleti nebo pro profesionální make-up – focení, modeling, slavnostní příležitosti a podobně. Má dlouhotrvající efekt a umožní překrytí jak drobných, tak i rozsáhlejších kožních vad – kruhů pod očima, jizviček, pupínků, ztrát pigmentu, barevných skvrn a tak dále. Vylepšuje vhled unavené pleti, ztrátu jasu, nesjednocenou a bledou pokožku. Nanáší se na podkladový krém a je možné jej kombinovat s jinými make-upy řady Dermacol. Dermacol Cover je voděodolný a bez konzervantů, je určen pro všechny typy pleti.
Ve svém příspěvku OČNÍ KLINIKA HORNÍ POČERNICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Miloš.
Ja jsem byl na této operaci minulý rok v dubnu, měl jsem -5 a -6, na klinice v Horních Počernicích, a jsem spokojený, i přes ty kritické tři dny po operaci by jsme neváhal na to jít znovu, kdybych se měl rozhodnout. Měl jsem na jednom oku poměrně vysoký astigmatismus a tak jsem měl ještě pár týdnů trochu problém se zaostřováním na to oko, hlavně při práci na PC, ale i to se upravilo.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Magda.
Já jsem dokonce dvakrát byla a jak píšeš, vůbec mi to nevadilo. Můžu si za to sama, šla jsem totiž na operaci a krátce potom jsem otěhotněla a hormony bohužel zapracovali jak neměli a jako na potvoru jsem po těhotenství a porodu skončila na skoro stejných dioptriích, co jsem měla před operací. Byla jsem s tou první operací na Oční klinice v Horních Počernicích spokojená, takže jsem tam na tu druhou šla taky. Ale tentokrát už jsem byla chytřejší a počkala jsem si až po druhém dítku. Každopádně k happy endu jsem se dopracovala a mám už snad finálně oči zase na 0 (alespoň teda než na mě začnou působit vlivy stáří).
Lupy mohou představovat i jeden z projevů závažnějších kožních onemocnění, a to seborrhoické dermatitidy či lupénky (psoriázy). Seborrhoická dermatitida je zapříčiněna přemnožením kvasinek a postihuje jak mastnou, tak i suchou pokožku.
Seborrhoická dermatitida se často léčí přípravky, které jsou fungicidní (hubí houby). Vlasová pokožka se může ošetřit též rašelinovými zábaly, jež odstraní stroupky a lupy. V těžkých případech předepisuje lékař kortikoidy (ty však mají při dlouhodobém užívání výrazné negativní účinky). Zmírnit příznaky pak může i pobyt na slunci nebo na čerstvém vzduchu (nejlépe u moře nebo na horách).
Lupénka patří mezi nejčastější kožní neinfekční onemocnění, avšak její příčina není zatím přesně známa. Svou roli může hrát dědičnost, autoimunita či vnější prostředí a vlivy (stres, infekce, hormonální vlivy a podobně).
Lupénka se léčí několika způsoby: lokálně (masti, gely, tělová mléka; často s obsahem černouhelného dehtu, kortikosteroidů, retinoidů a dalších léčivých látek), systémově (tablety, injekce), biologickou léčbou, fototerapií či alternativní léčbou (například krémy z aloe vera).
Ve svém příspěvku SPECIALISTA NA VYPADAVANI VLASU OSTRAVA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vasil.
Dobry den. Mam takovi problem delasemi kolecko na temeni dole z boku profilu. A pouzivam prasky i vytaminy. Ale nejak se to nema k rustu. Rad bychto trochu u richlil. Jeto dost stresujici. Jemi 34let. Exzistuje i jana lecba.dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Sylva.
Zdravím, myslím, že byste měl zajít primárně k nějakému odborníkovi, který vám řekne, zda se jedná o důsledek stresu nebo by to mohla být opravdu alopecie, která je potřeba už řešit odborněji. Pokud by se jednalo o vlivy, které je možné ovlivnit, začal bych možná u zdravější životosprávy, dostatku pohybu, eliminaci stresu. Případně to vše doplnit nějakými doplňky stravy nebo vlasovými toniky.
Nejúčinnější je přímá konzumace drcených semen ostropestřce. V této podobě se pohodlně konzumuje, je zajištěno dokonalé vstřebávání jeho účinných látek a zároveň dochází i k druhotnému efektu, a sice k čištění střevní stěny, a tedy i k pročištění trávicí soustavy. Aby byla účinnost co nejvyšší, neměla by semena přijít při mletí do kontaktu s kovem a neměla by být vystavena teplotám vyšším než 40 °C. Vzhledem k uvedenému tak nelze použít tradiční mlýnky, například mlýnek na kávu či na obilniny. Tlučený plod ostropestřce mariánského poměrně rychle oxiduje a účinná látka silymarin se tak znehodnocuje. Proto se musí nadrcená semena uchovávat v obalu bez přístupu vzduchu. Jak již bylo řečeno, konzumuje se 1 čajová lžička 4x denně alespoň 45 minut po posledním jídle a 45 minut před dalším jídlem. Díky tomu se ostropestřec v žaludku nesmíchá s další potravou a účinné látky (komplex flavolignanů, tedy silymarin) se účinně vstřebají. Drť v ústech důkladně rozžvýkejte a promíchejte se slinami (kvůli rychlejšímu strávení a distribuci prospěšných látek) a poté polkněte. Pro usnadnění polykání průběžně zapíjejte dostatečným množstvím vody (cca 150−200 ml na čajovou lžičku).
Jedno balení o hmotnosti 275 g vydrží cca 2−3 týdny.
Abyste dosáhli nejlepšího výsledku, doporučuje se užívat tlučený ostropestřec mariánský jako ucelenou kúru bez přerušení. Během 12týdenní kúry byste měli pozorovat příznivé příznaky detoxikace organismu a regenerace jater, kterých by si kromě vás mělo všimnout i vaše okolí.
Období 0 až 2 týdny: Startuje detoxikace organismu a regenerace jater. V úvodu ostropestřecové kúry dochází k pozvolnému „nastartování“ detoxikačních procesů v játrech a rovněž sledujeme pozitivní vlivy na trávicí soustavu. Drobné částečky ostropestřce začínají očišťovat stěny střev (provádějí „peeling“). Játra začínají odbourávat nahromaděný tuk, vylučování se stává pravidelnějším. Při detoxikační kúře můžeme pozorovat příznaky jako zvýšení plynatosti nebo změny ve vylučování (tyto příznaky doprovázejí většinu kúr). Jedná se o přechodné stadium, jímž nám tělo sděluje, že se začíná zbavovat nežádoucích látek, které se v něm nahromadily. Na začátku kúry (cca prvních 10 dní) je vhodné dávku drceného ostropestřce zdvojnásobit, abychom v játrech spustili intenzivní regenerační procesy.
Období 3 až 4 týdny: Harmonizace trávení a příliv energie. Začínáme na sobě již znatelněji pozorovat blahodárné vlivy ozdravné kúry jater za pomoci ostropestřce. Vnímáme pozvolný příliv energie, ústup malátnosti, bolestí hlavy, migrén a podrážděnosti. Tělo se již zbavilo (a dále se z
Většina tuků v ořeších obsahuje vysoký podíl pro zdraví prospěšných mono- a polynenasycených mastných kyselin a pouze malé množství nasycených kyselin, které podporují tvorbu cholesterolu. Mononenasycené a především polynenasycené masné kyseliny snižují obsah LDL cholesterolu (škodlivý cholesterol) a hladinu lipidů v krvi. Když se však vzaly v úvahu všechny pozitivní účinky tuku ořechů, bylo zjištěno, že tento tuk má větší schopnost snižovat úroveň cholesterolu, než by se předpokládalo. I při konzumaci malého množství ořechů se projevují příznivé účinky, je proto pravděpodobné, že vedle snižování hladiny cholesterolu mají ořechy i další žádoucí vlivy.
Kromě užitečných tuků, bílkovin a vlákniny obsahují různé druhy ořechů i různé směsi minerálních látek a vitamínů. Většina obsahuje významné množství vitamínu E – účinného antioxidantu, který likviduje volné radikály a zabraňuje tak negativnímu ovlivňování zdravých buněk, dále i kyseliny listové – důležité složky zabraňující zvyšování koncentrace homocysteinu (aminokyseliny přítomné v krvi), představující další rizikový faktor onemocnění srdce. Významný je rovněž podíl obsahu hořčíku, který ovlivňuje tlak krve. Ořechy rovněž obsahují velké množství dalších složek – sterolů, fytoestrogenů a dalších látek s příznivým vlivem na zdravotní stav srdce.
Ořechy mají příznivý vliv na zánět cév, což je známka počátku vzniku srdečních chorob. Obsahují totiž vyšší množství argininu, který se podílí na tvorbě oxidů dusíku s příznivým vlivem na arterie a podporu krevního oběhu. Nedávno zveřejněná španělská studie uvádí, že strava bohatá na vlašské ořechy pomáhá snižovat výskyt zánětů cév a může rovněž snižovat nepříznivé zdravotní vlivy potravy s vysokým obsahem tuků. Není však jasné, zda se na ochraně cév podílejí polynenasycené mastné kyseliny (vlašské ořechy jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny), arginin, antioxidanty, nebo všechny tři faktory.
Častá konzumace ořechů je spojena rovněž s nižším vznikem cukrovky 2. typu. Důvodem je patrně jejich protizánětlivý účinek. Podle některých studií mohou mít ořechy i ochranný účinek proti některým typům rakoviny. Například v rámci EPIC (European Prospective Investigation into Cancer and Nutrition) bylo zjištěno, že zvýšená konzumace ořechů snížila u žen výskyt rakoviny tlustého střeva. Tato souvislost však nebyla zjištěna u mužů.
A jaké množství lze konzumovat? Spotřeba jedné hrsti ořechů několikrát týdně prospívá našemu zdraví, ale pozor, ořechy mají vysoký obsah energie, proto by vždy měly nahrazovat nějakou méně zdravou potravinu, a nikoliv být konzumovány navíc. Ořechy je nejlépe jíst v syrovém, přírodním stavu.
Vlivy, které můžou ovlivňovat Váš imunitní systém:
Obecně je zřejmé, že na imunitní systém působí, často negativně, mnohé civilizační vlivy: od změn životního stylu (druhové i chemické složení stravy, stres atd.), až po nejrůznější formy znečištění prostředí. Imunitní systém také nepříznivě ovlivňuje diabetes. K úplnému utlumení imunitního systému postupně také dochází u lidí infikovaných virem HIV.
Zdravé nehty mají narůžovělou barvu, jsou neporušené, bez nečistot a rostou normálně do brázd. Nehtová ploténka se skládá výhradně z keratinu, což je zrohovatělá látka tvořená buňkami nehtu. Nehtové lůžko, rostoucí z kořene nehtu, je spojeno s okolní tkání silným kolagenním vláknem. Pokud je kořen nehtu poškozen, nemůže nehet růst normálně.
Kromě estetického významu mají nehty především ochrannou funkci. Vzhledem ke své poloze, jsou nehty vystavovány možnému poškození při každodenní činnosti. Uchopováním je stlačována citlivá tkáň na konci prstu. Rohová tkáň nehtu chrání proti tomuto tlaku, zabezpečuje stabilitu a zabraňuje poranění. Někdy se mohou na nehtu objevit malé skvrnky nebo poškrábání, které svědí. Jedině s nehty je ruka kompletním nástrojem. V dnešní době je bohužel pro některé ženy důležitější estetické hledisko než samotná funkce a zdraví nehtů.
Vnější vlivy, jako je voda, chlad, teplo, teplotní výkyvy, sluneční a větrné podmínky, jsou pro ruce a nehty utrpením. Nehty jsou také citlivé na chemické účinky látek používaných na úklid v domácnosti nebo i profesionálních přípravků.
Vilcacora kapky obsahují kočičí dráp (Uňa de gato, Uncaria tomentosa). Mají silné imunostimulační, regenerační a antioxidační vlastnosti. Ochraňují nás před nepříznivými vlivy prostředí a zlepšují funkce organismu.
Jsou vhodné k prevenci a na podporu léčby infekčních onemocnění, rakoviny, zánětů, revmatismu, Crohnovy choroby, pásových oparů, chřipek, alergií, vředových onemocnění, lymské boreliózy, depresí, následků otrav a nemocí vyvolaných virem HIV, křečových žil, oslabení zraku; mimořádně vhodné i pro kuřáky.
Složení: voda, Uncaria tomentosa, 40% alkohol
Dávkování: dospělí 20 kapek 1krát denně do čaje nebo vody
Vnějšími, mechanickými a chemickými vlivy se narušuje nejen kutikula vlasového vlákna, ale i vnitřní stavební materiál vlasů tzv. cimet. Do vlasů a do mezibuněčných prostorů však mohou proniknout jen velmi malé částice, ty větší zůstávají na povrchu a smývají se.
Aktivnější a účinnější mikrosvět
Malé částice jsou vlasem lépe absorbovány a pokud jsou správně nakombinované v přípravku, dokážou být velmi efektivní. Nová mikroříše se dnes úspěšně využívá v kosmetickém i farmaceutickém průmyslu. Podle doposud známých informací mají systémy vytvořené na úrovni mikrosvěta řadu výhod – hlavně pokud mluvíme o funkčnosti a výživových vlastnostech.
Moderní technologie promítly do svých výrobků takové firmy jako Dior, L´oreal, Juvena, La Praire. Ve vlasové kosmetice dominují hlavně Kérastase s řadou Reflection, Age Recharge, ale i v dalších svých výrobcích. Do popředí zájmu se však také dostává kosmetika CHI od firmy Farouk System, rovněž využívající kouzla mikročástic.
UV záření, hormonální vlivy, genetická dispozice a používání kosmetiky s obsahem látek s fotosenzibilizačním účinkem – jsou nejčastějšími příčinami vzniku pigmentových skvrn. Statisticky se objevují pigmentové skvrny častěji u žen než u mužů. Mohou za to větší hormonální výkyvy během života a vliv pohlavních hormonů estrogenu i progesteronu. Pigmentové skvrny se často objevují v těhotenství (50 – 70%), v důsledku užívání antikoncepce, v období menopauzy atd. U mužů je hlavní příčinou kromě UV záření genetická informace.
Jak předcházet pigmentovým skvrnám a léčba
Skvrny vyvolané působením hormonů obvykle sami odezní např. po porodu. Někdy však přetrvávají i několik měsíců. V tomto případě se doporučuje změna anebo ukončení užívání hormonálního preparátu (antikoncepce či jiné léčby).
Zevní léčba probíhá aplikaci přípravků, které ovlivňují tvorbu a ukládání melaninu v kůži. Současně je potřeba co nejvíce omezit pobyt na přímém slunci a celoročně používat přípravky s UV ochranou. Ty působí především preventivně, ale co když už skvrny máme? Kromě přípravků s ochranou proti UV záření je vhodné používání i přípravků s tzv. bělícím anebo zesvětlujícím účinkem.
Jaké jsou nové trendy a nové látky používané při bělení kůže se dozvíte v článku o bělení kůže.
Chlorella je mikroskopická sladkovodní řasa. Svojí buněčnou strukturou se řadí mezi jednoduché jednobuněčné rostlinné organismy. Dalo by se říci, že tato forma zeleného organismu je startovním vývojovým stupněm ostatních složitějších zelených vodních organismů. Co je ale na Chlorelle tak prospěšné pro naše zdraví? Je to obsah jejich buněk. Ten je ovšem velmi dobře ochráněn před okolními vlivy. Chlorella má totiž své buňky obaleny vrstvou celulózy. Pro získání obsahu buněk je tedy zapotřebí tento ochranný štít deaktivovat, což je možné jen v laboratorních podmínkách. Kdybyste si chtěli Chlorellu někde nasbírat a sníst ji, tak si asi moc nepochutnáte, ale ani se do vašeho těla nedostane žádná z prospěšných látek. Celulózový obal buněk Chlorelly se v našem zažívacím traktu nerozloží a buňky Chlorelly v nezměněném stavu vyloučíme formou stolice do druhého dne po požití, což je obrovská škoda. V současné době se její buněčná stěna záměrně narušuje, aby mohla být plně využita. (Někdy se setkáváme se špatným pravopisem názvu této řasy a sice ve tvaru chlorela, chorella nebo chorela, ale správně má být chlorella.)
Je důležité pochopit, že se jedná o kúru, kterou je nutné realizovat v delším horizontu (několik týdnů) a alespoň dvakrát do roka ji zopakovat. Ideální je však celková změna životního stylu a přístupu k životu. Dostatek odpočinku, přiměřená fyzická námaha, zdravá strava atd. jsou dobrou cestou k tomu, abychom kontaminaci organismu škodlivými látkami předcházeli.
Výborným začátkem může být balíček Detoxikace od Greens® LifeFactory, který nabízí unikátní přístup k očistě organismu. Jedná se o výjimečnou kombinaci 3 výrobků: Aloe Gold® (Aloe vera), MultiFactor (antioxidační výtažek z ovoce a zeleniny) a přípravku NuCell® (účinná látka InoCell Profesional®), které spolu synergicky vytvářejí nejefektivnější detoxikační kapacitu a podporují celkovou regeneraci organismu a regeneraci sil a celkového ozdravení. Pro maximální účinek se doporučuje užívání přípravků po celou dobu 3 měsíců. Tato doba má své opodstatnění a odvíjí se od schopnosti regenerace buněk. Devadesáti denní detoxikační a regenerační kúru je doporučeno zopakovat alespoň 2 krát ročně.
Aloe Gold®
O Aloe vera se tvrdí „kudy teče, tudy léčí“, za tyto své nevšední léčivé vlastnosti vděčí více než 200 biologicky aktivním látkám. Aloe vera je vynikajícím pomocníkem při střevních a zažívacích obtížích, působí přímo na epiteliální výstelku střev a hladké svalstvo, zkracuje tak dobu tráveniny ve střevě, a organismus tak efektivněji a rychleji vylučuje stolici, která je zdrojem toxické zátěže při pomalém průchodu (zácpě). Účinné látky v Aloe vera také pomáhají při pálení žáhy, při nechutenství a při chorobách jater. U Aloe vera byly rovněž popsány antibakteriální, protivirové a protizánětlivé účinky (díky obsahu polysacharidů). Při detoxikaci se tak přímo podílí na eliminaci nežádoucích bakterií a plísní.
MultiFactor
Je jedinečný koncentrovaný výtažek, získaný z kombinace z 34 druhů zeleniny a ovoce bohatých na bioflavonoidy, anthocyanidiny, antioxidanty a další živiny. V běžném životě je nemyslitelné a nerealizovatelné v rámci jednoho dne zkonzumovat více než 5-10 druhů ovoce a zeleniny. MultiFactor je tak unikátním přípravkem, který obsahuje výtažky z 34 selektivně vybraných druhů zeleniny a ovoce. Zvýšený obsah vlákniny v potravě napomáhá mechanickému odstranění škodlivých látek z těla a zvýšený příjem antioxidantů napomáhá organismu s ochranou před volnými kyslíkovými radikály. Obsažené polyfenoly mají schopnost chelatovat (vyvazovat) těžké kovy a také významně omezovat oxidaci LDL cholesterolu. Aktivně tak napomáhají eliminaci látek, které jsou jinak pro organismus zátěží.
Citlivá pokožka je celoživotní záležitostí, ale náhlé podráždění se může objevit kdykoli. Zvýšená sensibilita se projevuje v souvislosti se zátěžovým obdobím jako například v těhotenství, přechodu atd. Dále citlivost pleti ovlivňují externí vlivy, životní prostředí, kosmetické prostředky, výživa, stres a dědičnost. Negativní změny na pokožce však mohou vyvolat i některé potraviny, léky či oblečení syntetického původu. Podráždění pokožky se může vyskytnout téměř kdekoli, avšak podle místa výskytu lze v některých případech snadněji identifikovat, o jaké onemocnění se jedná.
Měsíc je pro regeneraci málo a tříměsíční čekání moc. Chceme výsledky rychle a hned. Jenže zákon je daný a ten přírodní neoklameme. Kožní buňky mají zhruba třiceti denní cyklus, kdy se plně obnoví. Jakákoli kúra by proto měla trvat minimálně 2 měsíce. Avšak po třech měsících jsou výsledky mnohem výraznější a efekt vydrží déle. A to už opravdu stojí za zvážení.
Kůže je vylučovacím orgánem, tvoří ochranný obal a navíc jako první přichází do styku s vnějšími vlivy. Odrazí se na ní všechno, věk, způsob života, stres, kouření, špatná strava, nevhodná kosmetika. Zimní období je pro pokožku náročné. Časté střídání teplot, ostrý mráz, nedostatek výživově hodnotných látek včetně antioxidantů, suché prostředí v bytě nebo v kanceláři a rovněž prodělané nemoci, to vše ovlivňuje stav kůže. Cévní zásobovací systém jako i kožní buňky potřebují vzpruhu pro nastartování regenerace.
Odhadovaná incidence jaterních hemangiomů je mezi 0,4 až 20 % populace. U 60 až 80% pacientů se vyskytuje nejčastěji ve věku 30 až 50 let. Ženy bývají 3 krát více postiženy, nežli muži. U mladých žen jsou časté projevy hemangiomů. Etiologie neboli příčina hemangiomů není doposud plně pochopena. Předpokládá se, že se jedná o cévní malformaci. Podezření na růst hemangiomů se soustřeďuje na souvislost s hormonálními vlivy, protože se dalo pozorovat zvýšení velikosti hemangiomů během těhotenství, kdy byl hemangiom pod vlivem estrogenu a progesteronu. Dosud nebyly zjištěny žádné estrogenové receptory nádorových buněk a ke zvýšenému výskytu hemangiomů došlo i u pacientek, které neměli estrogenovou terapii v menopauze.