Strava a akné spolu souvisí, což dokazují poznatky z nerozvinutých zemí, kde se jí méně a převládá přirozená strava. V těchto nerozvinutých zemích akné prakticky vůbec neexistuje. Naproti tomu v zemích západní civilizace, se akné objevuje jako významná kožní nemoc. Zajímavá je také studie o Eskymácích, kteří byli ve svém přirozeném prostředí podrobení analýze na přítomnost akné s negativním výsledkem, akné u nich nebylo. Jakmile, ale tito zkušební Eskymáci přešli na moderní stravu západní civilizace, tak se u nich objevily na kůži červené pupínky.
Další studie, která dokládá souvislost stravy s výskytem akné, je studie doktora Lorena Cordaina ze Státní univerzity v Coloradu. Doktor Cordain sledoval dvě nezápadní civilizace, civilizaci Kitavana z ostrovů Papua Nová Guinea a kmen lovců z Paraguaje. Z 1200 Kitavanů a 115 lovců z Paraguaje ani jeden netrpěl akné. Hlavní složkou jejich stravy byly hlízy, ovoce, ryby, kokos a místní divoce rostoucí plodiny. Prakticky by se dalo říci, že stravou těchto lidí bylo vše, co si ulovili, utrhli, sesbírali nebo vylovili z vody. Přesně taková skladba stravy u těchto lidí vylučovala vznik akné. Do našich zeměpisných podmínek by se to dalo převést prostřednictvím těchto potravin: losos, hovězí svíčková, jahody, ořechy a kořenová zelenina. Toto by měli být hlavní potravinoví pomocníci v boji proti akné. Doktor Cordain své závěry opírá o domněnku, že za vznikem akné stojí potraviny, které přímo zvyšují hladinu inzulínu v krvi, což jsou rychlé cukry (glukóza, fruktóza, sacharóza), tyto potraviny se také označují, jako potraviny s vysokým glykemickým indexem. Inzulín totiž podněcuje tvorbu hormonu IGF-1, což je inzulínový růstový faktor. Inzulínový růstový faktor se využívá například v kulturistice, kde podporuje svalový růst. Inzulínový růstový faktor ovšem podporuje růst ve všech typech tkání, včetně folikulů. Ve folikulech pak dochází k nadměrné tvorbě tuku a keratinu, což vede ke vzniku akné. Dále se inzulín a inzulínový růstový faktor projevuje také ve vaječnících a ve varlatech, kde podporuje tvorbu testosteronu u mužů i u žen. Vyšší hladina testosteronu pak znamená více nepříjemného odpadního metabolitu DHT, což je největší přítel s akné. Strava, ve které je minimálně 45% bílkovin, snižuje přeměnu testosteronu na jeho přímého potomka – metabolit DHT, který při vzniku akné hraje hlavní roli.
Další studie, která zkoumala vliv mléka na adolescenty, odhalila souvislost mezi mlékem a
V naší poradně s názvem WOBENZYM-MUZE JEJ UZIVAT CLOVEK NA WARFARINU? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena Haškova.
Chtěla bych se zeptat,jaké máte zkušenosti s užíváním tohoto přípravku po úrazech a při Warfarinu?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Wobenzym je po úrazech vhodný, protože přispívá ke zlepšení prokrvení tkání a zlepšuje činnost lymfatického systému. Wobenzym tak zkracuje dobu léčby. Bohužel díky těmto účinkům Wobenzym není možné jen tak kombinovat s Warfarinem. Společné užívání je možné, ale musí být trvalé a na začátku a na konci společné léčby musí být proveden test srážlivosti krve a přizpůsobeno dávkování Warfarinu. Proto je třeba obrátit se se svým záměrem užívat k Warfarinu i Wobenzym na svého lékaře, od kterého dostáváte předpis na Warfarin a naplánovat s ním začátek a trvání léčby Wobenzymem.
Akné patří mezi nejčastější kožní choroby a kromě nepříjemných fyzických projevů může přivodit i psychické potíže. Akné nevzniká jen v důsledku toho, že máte mastnou pleť. Příčiny jeho vzniku jsou úplně jinde. Mnozí odborníci věří, že akné může odrážet zdravotní problémy. Podle toho, kde se na obličeji pupínky objeví, můžete rozpoznat, která část těla není v pořádku. Stres, špatné stravování nebo třeba alergie, to všechno může vést ke vzniku akné. Trápí vás akné na čele, bude to nejspíš tím, že jíte příliš tučných jídel. Pupínky na tvářích zase upozorňují na to, že se příliš stresujete. Tělo dokáže na problémy upozornit.
Rozdíl od vyrážky
Nevzhledné pupínky, zarudlá a mnohdy bolestivá místa, po kterých často zůstanou jizvy, tak to je akné. Hnisavé a zánětlivé uhry nebo jen rozšířené a zanesené póry. Akné je zánětlivý proces probíhající v ucpaném vývodu mazové žlázky na rozdíl od vyrážky. Vývody mazových žlázek na obličeji, ale mnohdy i na zádech nebo na jiných částech těla se začnou ucpávat působením hormonů androgenů. Androgeny se tvoří v nadledvinkách a v mužských pohlavních žlázách, proto se akné sice objevuje u obou pohlaví, ale u mužů je častější těžší průběh. Vlivem těchto hormonů začne mazová žlázka nadměrně produkovat maz, odkud se také více mastí pleť. Dále se začnou nepřiměřeně množit buňky vývodného kanálku mazové žlázky. Mazový kanálek se odumřelými zrohovatělými buňkami postupně ucpe a vytvoří perfektní prostředí pro množení bakterií. Nejznámější bakterií způsobující akné je bakterie rodu Propionibacterium acnes. Na přítomnost cizích mikroorganismů reaguje imunitní systém prudkou ochrannou, zánětlivou reakcí. Takto se v ucpaném póru utvoří zánět, který je už známým bolavým nebo hnisavým uhříkem.
Akné není infekční, proto nelze přenést na jinou osobu. Škrábáním nebo neodborným ošetřováním se ale může roznést například na jiná místa na obličeji, protože rozneseme bakterie i do jiných, zatím nenakažených mazových kanálků.
Akné na čele je nejčastěji způsobeno špatným stravováním. Na svědomí ho má konzumace příliš tučných jídel. Nevhodné je také časté jedení předpřipravených a instantních jídel, stejně jako konzerv nebo mražených potravin. Dejte si raději něco čerstvého, prospěje to vašemu zažívání. Důležité je také pít velké množství vody. Na kvalitu pleti na&nb
Ve svém příspěvku JAK DLOUHO LZE UŽÍVAT WOBENZYM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Josef.
1/Dobrý den, prosím o odpověď jak dlouho lze užívat Wobenzym při zánětlivém dlouhodobém onemomocnění páteře?
2/Jak dlouho lze užívat Wobenzym na imunitu - angina, a podobné choroby
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Igor.
V roku 2011som mal úraz chrbtice,15 mesiacov som poriadne nechodil , operáciu som odmietol a fungujem,robím šoféra z povolania,hlavne dávam si pozor,aj cvičím ale samozrejme ináč ako kedysi,takto pred rokom sa mi to zasa ozvalo problémy s chodením tak som nasadil wobenzym 3 krát 5 tablet a pomohlo to ešte aj som zmenšil obvod pásu ale ako som prestal brať wobenzym zase sa to začalo prejavovať , bolesť vystrelujúca do kolena az členku , alkohol nepijem , síce fajčím ,a žiadne lieky neuzivam ,ale keď beriem wobenzym tak sa čím skvelo ani obvod pásu sa mi nezvecsuje ,mám 56 rokov a chcem poprosiť o radu koľko môžem brať wobenzym a ako dlho , ďakujem
Wobenzym je vhodným podpůrným lékem i při borelióze.
Účinky
Obvyklá léčba antibiotiky ne vždy přináší žádoucí výsledky. Dnes už je všeobecně známo, že příliš časté používání antibiotik může u pacienta vyvolat odolnost vůči těmto lékům, které pak, když jsou opravdu zapotřebí, nezabírají.
Wobenzym působí proti zánětlivému otoku sliznice, zlepšuje odtok a transport hlenu, jeho vlivem dochází k lepšímu odkašlávání.
Wobenzym podporuje oslabenou imunitu.
U zánětů způsobených bakteriemi, které je nutné léčit antibiotiky, Wobenzym coby podpůrný lék umožňuje antibiotikům lepší průnik do zánětem zasažených tkání a zvyšuje tak účinnost léčby.
Wobenzym je vhodný i při virových onemocněních, kde léčba antibiotiky nemá své opodstatnění.
Dávkování
Pro děti se doporučuje dávkování: 1 tableta Wobenzymu na 6 kg hmotnosti dítěte a na den, rozdělená do tří jednotlivých dávek. Ale pro lepší kontrolu, a pokud to jde, je možné celkovou denní dávku pro dítě rozdělit na dvě dávky v průběhu dne.
Celková doba užívání Wobenzymu v tomto případě se doporučuje na 2–3 měsíce a celá tato procedura se může také opakovat.
Wobenzym se užívá vždy na lačno (tedy ráno 30 minut před snídaní a v průběhu dne vždy 30 minut před jídlem nebo s odstupem alespoň 2 hodin vždy od posledního jídla) a zapíjí se čajem, minerálkou či vodou.
Ve svém příspěvku ČESNEK !! DĚSIVÉ LŽI !! ZBLÁZNILISTE SE NA OBLIČEJ EŠTĚ KTOMU DO RÁNY JAKO JE AKNÉ ???!!! STOP LIDI ANI OTOM NEUVAŽUJTE !! se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Michal.
Hele lidi tak já jsem byl extrémní pokusný králik při hledání toho pravého pro mou pleť, vyzkoušel jsem, sodu, teetrea, citron, a taky udělal zasadní chybu kdy jsem na obrovský bolák na tváři použil koňskou mast... to sem tomu dal.. nateklo mi celé lico a bolák mokval asi 2h vkuse ještě dva dny to bylo mírně nateklé a vytvořil se mega strup a dlouho seto léčilo... dále citron zase do právě pomačkaného akné je zkouška prahu bolesti :D:D ale krátkodobě pomáhá, bleskově ovšem neměl sem dobrý tušení po dlouhodobé aplikaci, a přestával pomalu učinkovat... dále Framykoin, teď trochu bláznivější pleťová voda, vtom nadrcený prášek antibiotika parkapek citronu no prostě comě napadlo... efekt ulepený ksicht a podrážděné akné. OVŠEM POUŽÍT ČESNEK NA TY BOLÁKY... TAK JEDINE SNAŽIL BYCH SE SIMULOVAT NEMOCENSKOU NA DLOOOUHOU DOBU :D NEBO ... NO NENAPADÁ MĚ JINÁ MOTIVACE KTOMU ZVĚTŠIT A RAZANTNĚ ZHORŠIT TY BOLÁKY A SNAŽIT SE O TRVALÉ POŠKOZENÍ PLETI... HELE ČESNEK AČ SE TO NEZDÁ A NEVÍ TO KAŽDÝ JE VELICE AGRESIVNÍ POTRAVINA... DOSLOVA VÁM POPÁLÍ KŮŽI PO NĚJAKÉ DOBĚ !! JÁ HO POUŽIL U VELKE BRADAVICE NA NOZE... A VÝSLEDEK BYL ŽE JÍ TO VLASTNĚ DOHLOUBKY VYPÁLILO CCA ZA 1-2 DNY.. TAKSAMO JSE MI STALA NEPŘÍJEMNOST KDY JSEM ROZKOUSAL DVA STROUŽKY ČESNEKU SAMOTNÉ A ŠEL SPÁT RÁNO JSEM MĚL TAK ROZDRÁŽDĚNÝ ŽALUDEK.,.. ŽE UŽ SE ČESNEKU DRŽÍM DÁLE.. JÁ OSOBNĚ JSEM PONĚM ZAŽIL JEN PRO TĚLO NEPŘÍJEMNÉ STAVY JAKO, ZHORŠENÍ AKNÉ.. ŘEK BYCH SOUVISÍ STÍM I ŽE POT A ZEJMÉNA HNIS VTOM AKNÉ SILNĚ SMRDĚL ČESNEKEM, BŘICHO PONĚM TRPĚLO .. A NIC POZITIVNÍHO... JEN DOBŘE CHUTNÁ ... PODOBNĚ NAMĚ PŮSOBÍ I VĚTŠÍ MNOŽSTVÍ KONZUMACE CYBULE KTEROU ALE MILUJI A NEODPUSTÍM SI JI :D A CHTĚLO BYTO HONEM RYCHLE ZLIKVIDOVAT TYTO INFORMACE A NÁVODY JAK SI TRVALE ZNETVOŘIT OBLIČEJ... KDYBY RADY TAK TADY Haluzakfest@seznam.cz
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Ester.
Ahoj rozhodně se nezastávám česneku, ale můžeš ho jíst bez následků dál, když vyndáš ze stroužku srdíčko. Mám to vyzkoušené a žaludek po tom nebolí. :)
Wobenzym se prodává ve formě drobných oranžovočervených enterosolventních tablet, to znamená, že se nerozpouštějí v žaludku, ale až v tenkém střevě. Přípravek patří mezi volně prodejné léčivé přípravky, můžete ho zakoupit v kamenných nebo internetových lékárnách. Je dostupný v balení s obsahem 40, 200, 300 nebo 800 tablet:
Wobenzym 40 tablet – pro krátkodobé užívání nebo pro děti
Wobenzym 200 tablet – pro léčbu trvající zhruba 2 týdny
Wobenzym 300 tablet – pro léčbu trvající zhruba 3 týdny
Wobenzym 800 tablet – pro déletrvající léčbu
Cena nejmenšího balení přípravku Wobenzym se pohybuje okolo 189 Kč. Pokud jde o balení 200 tablet, zde je cena zhruba 779 korun. Za balení obsahující 300 tablet, které je praktické a vhodné například na cesty nebo při sportovních aktivitách, zaplatíte zhruba 1 099 korun. Největší možné balení Wobenzymu obsahuje 800 tablet a jeho cena se pohybuje kolem 2 469 Kč.
Ve svém příspěvku CHRONICKE AKNE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ahoj.
Jo akne tezsi formy to je pruser, lecba pripomina spis samanstvi, kdy kazdy kdo uz prosel zakladni serii leku (napr. Mirka zde v diskusi) nejspis potvrdi ze to dlouhodobe nefunguje.
Nicmene antibioticke masti kratkodobe nez vznikne rezistence by pomoct meli, chce to proto nevynechavat a vytezit z toho maximum nez se snizi ucinek - vyuzijte toho ze namazana kuze (tyto pripravky jsou obvykle proste nechutny jak cichove, konzistenci tak hlavne mizernym pocitem pri noseni - bohuzel) vam pripomene abyste na ni nehrabali, to je nejdulezitejsi nerejt do toho, kdyz to delate dlouhodobe (roky) tak se to nakonec nemile projevi. Vim ze se to lehko rekne (nikdo nechce chodit se zlutejma pupinkama na ksichte), tak mazejte antibiotikama nebo vysusujte tea trea olejem nebo proste trpelivosti hlavne je nechte vyhnit prirozene, jinak se nezahoji a i kdyz ho oddelate stejne tam zustane, jak je videt po zhojeni - dostanete se akorat do kolotoce.
Stesti v nestesti mastny kuze je ze je odolna, tim ze je promastena bohuzel zpusobuje akne, ale dlouho odola vzniku jizev a poskozeni, pokud to ale neprekonate ze do toho budete zasahovat, tak se za 1) nikdy nevylecite 2) ponesete nasledky. Kdyz uz zasahovat tak jedine pres kapesnik! Osobne to resim tak ze kdyz uz to nekde nezvladnu a zasahnu tak to misto pak prelepim naplasti - nedrazdi me to a vyresi se to samo.
Co v clanku padlo je mozna pravda, sam jsem si chvili myslel ze to bude stravou, ale ted kdy jsem tomu uz dost obetoval, si to myslet prestavam.
Co se tyce te emocni/psychicke stranky, to se da proste rict o jakekoli nemoci - navic akne obvykle zacina v puberte - tedy kdy nejde o nejaky emocni / psychicky problem a az casem na zaklade probihajiciho (rekneme normalniho pro dospivajici) akne se z toho stava pochopitelne psychicky problem - proste podpasovka.
Vsem stizenym drzim palce, preju hodne vule, sebeovladani a trpelivosti, at to vy (i ja) vydrzite a prekonate, opravdu z celeho srdce.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Následující rady mají člověku pomoci poradit si s akné v případě, kdy ještě není potřeba odborná lékařská pomoc. Tyto typy mohou zároveň sloužit jako určitá prevence vzniku akné.
První rada již zazněla v předcházejícím bodě. Vznik a množství vřídků může velmi ovlivnit zvolená strava. Obvykle se tvrdí, že vznik akné podporují potraviny jako brambory, rýže, hovězí maso, uzeniny, mléčné výrobky, kořeněná jídla, sladkosti, kofein a alkohol. Tyto potraviny tedy je vhodné z jídelníčku buď vyškrtnout, nebo alespoň jejich příjem omezit. Je třeba si také uvědomit, že vliv potravin na tvorbu akné je velmi individuální. Naopak strava jedince trpícího akné by měla být bohatá na minerály a vitamíny. Sladkosti je tedy vhodné vyměnit za ovoce.
Vliv na zlepšení pokožky může mít i cvičení. Nejedná se ale o jednorázové cvičení během měsíce, to toho moc nezmůže, i když snaha se cení a někdy je lepší alespoň něco než nic. Ideální by bylo, kdyby člověk cvičil pravidelně alespoň třikrát týdně půl hodiny. Přestože se může zdát, že pohyb nemá se stavem pleti moc společného, toto zdání klame. Cvičení totiž pomáhá zbavit se stresu, který, jak se předpokládá, způsobuje, že se zvyšuje tvorba mazu v pokožce. Zároveň cvičení pomáhá zklidnit hladinu hormonů, a tím se opět zmenšuje produkce mazu. No a v boji proti akné může zároveň pomoci i pocení, které je jinak často nepříjemnou součástí cvičení. Pocení totiž pomáhá čistit póry a odvádí odumřelé kožní buňky na povrch pokožky. Po každém cvičení by měla následovat sprcha. Mnoho důvodů, proč sprchu po sportu nevynechat, je hygienických. Zároveň je ale třeba si uvědomit, že pot po sobě zanechává sůl, která by mohla opět ucpat póry, takže předcházející snažení by z hlediska kvality pokožky bylo zbytečné.
Mnoho lidí neřeší, do čeho se oblékne na sport. Člověk trpící akné by se ale měl nad tímto problémem zamyslet. Akné totiž není vždy jen na obličeji, ale může být i v oblasti hrudníku a zad. V takovém případě se doporučuje nosit volnější oblečení z bavlny. Syntetické a přiléhavé oblečení není pro takové jedince nejvhodnější. Některým lidem mohou dělat problémy i helmy a čelenky, je to způsobeno tím, že je mají příliš natěsno, a proto právě v takové oblasti kontaktu kůže se sportovním vybavením může docházet k častějšímu vzniku akné.
Další doporučení patří mezi ta problematická, protože se dané jednání nedá z log
Ve svém příspěvku PO MIN 40 LETECH MARNÉ LÉČBY AKNÉ JSEM OBJEVILA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Seniorka a junioři.
Za socialismu, když se ještě o akné moc nevědělo, mně lékařka doporučila droždí, později Pangamin. Oboje mé akné zapouzdřilo, jakoby pod kůží ztvrdlo, zůstaly velké tvrdé méně bolestivé bouličky, a to byl konec. Vůbec se akné neléčilo. Takže je jistě pravdou, jak zde někde je uvedeno, že vit. B6 a B12 v droždí podporuje akné. Pozor, B6+B12 je mnoha potravinách. Musíme číst etikety na potravinách.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Léčba se zahajuje dávkou 3×5 až 3×10 tablet denně. V souvislosti s ústupem chorobných projevů se dávkování postupně snižuje až na udržovací dávku 3×3 tablety denně.
Poúrazové otoky (naražení, podvrtnutí, vykloubení, zlomeniny): Doporučujeme zahájit léčbu dávkou 3×10 tablet denně, podle klinického stavu (po 7–10 dnech) dávku snižujeme na 3×3 tablety denně až do úplného vymizení příznaků.
Některé pooperační stavy v chirurgii: Léčbu začínáme dávkou 3×10 tablet denně, po odeznění akutního stavu (7–10 dní) až do odeznění příznaků pokračujeme dávkou 3×5 až 3×3 tablety denně.
Lymfedémy (otoky způsobené porušeným odtokem mízy): Jde o dlouhodobou léčbu, u které začínáme s dávkováním 2×10 nebo 3×7 tablet denně (po dobu 4–5 týdnů), pak se dávkování snižuje na 3×5 až 3×3 tablety denně (nejméně 8 týdnů). V této indikaci je nutné se poradit s ošetřujícím lékařem.
Fibrocystická mastopatie (chronické onemocnění prsů vyznačující se tvorbou dutin a vaziva): Doporučujeme dávkování 2×10 tablet denně nejméně po dobu 6 týdnů. Před začátkem léčby je třeba se poradit s ošetřujícím lékařem.
Potrombotický syndrom (stav po ucpání žíly krevní sraženinou): 3×10 až 3×5 tablet denně po dobu 5–6 týdnů.
Záněty povrchových žil: 3×7 až 3×5 tablet denně po dobu 2–3 týdnů.
Revmatoidní artritida (zánětlivé onemocnění kloubů): 3×5 tablet denně po dobu 5–6 měsíců.
Revmatismus měkkých tkání: 3×5 tablet denně nejméně po dobu 3–4 týdnů.
Artrózy (degenerativní choroby kloubů): 3×6 tablet denně po dobu 5–6 týdnů.
Mnohočetná mozkomíšní skleróza: 1.–14. den 3×10 tablet denně, pak se přechází na udržovací dávku 3×3 tablety denně – dlouhodobě, u zátěžových stavů (infekční onemocnění, fyzická zátěž, stres, očkování, slunění) dávkování zvyšujeme na 3×10 tablet denně. Léčbu je třeba konzultovat s ošetřujícím lékařem.
Chronické a recidivující záněty (v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicího ústrojí, kůže aj.): 3×5 tablet denně do odeznění klinických příznaků. U zánětlivých onemocnění WOBENZYM nenahrazuje antibiotickou léčbu, ale zvyšuje její účinek, proto doporučujeme poradit se s ošetřujícím lékařem a vhodně kombinovat s antibiotiky.
Ve svém příspěvku PODKOŽNÍ AKNÉ NA BRADĚ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Stop.akne.
Díky moc za rady, p. Cempírku, jsme vděčni za vaši podrobnou zprávu. Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Martina.
Dobry den,
mam stejny problem jako pani viz výše. Je mi 26 let a nikdy jsem akne netrpela. Posledni 2 roky se mi objevilo akne, opakujici se stale jen na brade. Projevuje se hnisavyma pustulama, kt. se vyleci a sup za par dni je to cele dokola. Poradna lecba od kozni (zynerit, akneroxid, skinoren) vubec nepomahaji. Napadlo mne, zda opravdu nemuzu mit trudnika? Kozni mi tvrdi, ze mam akne. Ale muze se projevit v takovem veku akne? Chtela bych se zeptat, zda by jste podle fotky mohl poradit? Uz jsem z toho celkem zoufala.
Wobenzym nelze užívat v situacích, které jsou spojeny se zvýšeným sklonem ke krvácení nebo se zvýšenou fibrinolýzou - hyperfibrinolýza. Hyperfibrinolýza je systémový stav související s rozpouštěním krevních sraženin, který provází mnohé klinické patologické stavy, jakou jsou například traumata, jaterní cirhóza či leukémie. Wobenzym díky svým enzymům může zesílit již tak zvýšenou fibrinolýzu.
Přípravek Wobenzym se nesmí také užívat při známé přecitlivělosti na účinné či pomocné látky, které jsou vyjmenovány výše.
V naší poradně s názvem UŽÍVÁNÍ WOBENZYMU PO MOZKOVÉ MRTVICI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Cempírek.
Mozková mrtvice odborně cévní mozková příhoda může mít dvě příčiny. Buď se ucpe céva a nebo praskne. V prvním případě je třeba rozpustit sraženinu a v druhém případě naopak srážení krve podpořit. Wobenzym může pomoci předcházet krevním sraženinám, které by mohly znovu ucpat cévu v mozku, protože aktivuje enzymatický rozklad fibrinu v krevních sraženinách. Mohl by tak přispět v prevenci opakování mrtvice, která byla způsobena ucpáním cévy - tak zvaná ischemická cévní mozková příhoda.
Neexistují žádné výzkumy, ani z lékařské praxe nejsou k dispozici žádné důkazy o přínosech Wobenzymu v následné léčbě cévní mozkové příhody. Rovněž nejsou široce známy ani následky takového užívání. Každá cévní mozková příhoda má svou následnou léčbu. U ischemické cévní mozkové příhody, kde by mohl být Wobenzym přínosem, se tato léčba týká prodloužení srážení krve - tak zvané léky na ředění krve. Wobenzym má také vliv na krevní sraženiny, proto by jeho případné zavedení do léčby mělo být konzultováno s neurologem, který vede léčbu po mrtvici.
Zdraví Cempírek!
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
V dospívání bývá příčinou vzniku akné hlavně nárůst produkce mužských hormonů. Přestože se jedná o mužské hormony, nárůst není jen u mužů, ale i u žen. Pokud vznik akné opravdu souvisí s těmito hormony, tak v takovém případě akné většinou vymizí v době, kdy je jedinci zhruba dvacet let. Ovšem existují i výjimky, které tento kožní problém provází i v dospělosti.
Existuje mnoho faktorů, které způsobují toto kožní onemocnění. Mezi tyto faktory patří například: dědičnost, hormonální aktivita, stres, ucpávání pórů, anabolické steroidy, používání některých léků a vitamínů, používání nevhodných kosmetických přípravků, časté slunění a kouření a přemnožení roztočů.
Dědičnost je u tohoto onemocnění celkem významným faktorem. Je velmi pravděpodobné, že vaše dítě bude trpět onemocněním akné, pokud jste jím v dospělosti trpěli i vy.
Co se týká hormonální aktivity, vznik akné ovlivňuje i menstruační cyklus a zde již zmíněná puberta. Během puberty je totiž vyšší produkce mužských hormonů, což způsobuje, že se zvětšují mazové žlázy, a tak se i zvyšuje produkce mazu.
Mnoho lidí věří, že i stres může mít vliv na tvorbu akné, přestože v současnosti některé výzkumy ukazují, že stres na tvorbu akné vliv nemá. I tak je lepší samozřejmě lepší vyhýbat se stresovým situacím.
Dalším faktorem, který ovlivňuje vznik tohoto kožního onemocnění, je hromadění odumřelých buněk kůže. Tyto buňky následně ucpávají póry. Vliv mají i bakterie, které jsou obsaženy v pórech.
Vznik akné ovlivňuje i užívání anabolických steroidů a dalších léků, které obsahují lithium, barbituráty a androgeny. Vliv má i chronické používání amfetaminů.
V mnoha případech akné způsobuje roztoč demodex. Právě tento roztoč způsobuje, že se akné může šířit dál a je nakažlivé. Přítomnost tohoto roztoče v kůži je obvyklá, pro vznik akné je ale důležitý počet těchto roztočů v kůži. Pokud totiž dojde k přemnožení, tak se tvoří tyto kožní problémy.
V naší poradně s názvem WOBENZYM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Klárka.
Prosím Vás, je možné, aby Wobenzym tak značne ovplyvňoval krvný tlak? Odkedy som začala brať Wobenzym, hneď na druhý deň mi vyskoči krvný tlak 180/110. Dali mi denne užívať 5 tabliet a aj napriek tomu sa mi tento tlak poobede zvyšuje. Za Wobenzym som zaplatila 120Eur, čo nie je malá čiastka. Použila som 100 tabliet, ale pravdepodobne budem musieť wobenzymoterapiu ukončiť. Čo mi poradíte? Ďakujem Klárka
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Účinky Wobenzymu se projevují pozvolna, třeba i za měsíc. Bohužel to není všelék a všechno s ním léčit nejde. Tak je třeba ho vnímat. Náhlé změny tlaku po první tabletě jsou dost nepravděpodobné. Možná by ve vašem případě pomohlo úplné vyřazení kuchyňské soli z vašeho jídelníčku. Vyzkoušejte to na měsíc a zhodnoťte přínosy. Ušetříte a ještě prospějete svému tělu. Wobenzym klidně doužívejte, prospěje vám třeba v jiné oblasti, než je snížení tlaku.
Na pleti si umíme najít kdejaké věci, jako jsou rozšířené póry, černé tečky, tak zvané komedony, zanícené vřídky, bílé podkožní uhry i mokvající ložiska akné. Na každý druh zabírá něco jiného a každý druh vyžaduje odlišnou léčbu. Komplikované těžké akné může zanechat i hluboké jizvy na celý život, a proto se nedoporučuje ošetřovat ho podomácku. Naopak s drobným uhříkem nemusíte běžet hned k dermatologovi.
Bílé kuličky jako podkožní akné
To jsou mílie, které často bývají v okolí očí, víček, lícních kostí a tváří. Mílie jsou často označovány jako podkožní akné, které nejde vymáčknout. Mílie jsou nenápadné a proto většinou uniknou naší pozornosti. Protože mílie nejsou povrchové, nedají se ani vymáčknout jako například akné a je nutný odborný zásah zkušené kosmetičky. Ta je po napaření pokožky rychle napíchne jehlou, odstraní a vydesinfikuje. Tento typ akné by se měl vymačkávat, je li to možné, a po vymáčknutí je vhodné pokožku vydesinfikovat lihovou tinkturou z hlohu.
Černé tečky - komedony
Nejčastěji je najdeme v takzvané T-zóně, čili na čele, bradě a na nose. I ty byste měli svěřit do rukou kosmetičky, ale v drogerii není žádný problém natrefit na kosmetické pásky, které přilnou k navlhčené pokožce a po patnácti minutách působení se odstraní spolu s černým obsahem uhrů. Pokud máte rozšířené projevy tohoto typu akné, objednejte se ke kožní lékařce, která vám předepíše vhodné přípravky na ošetření pleti.
Zanícené vyrážky - pustuly
Projevují se bílým hnisavým kopečkem a jsou ohraničené zarudnutím a zapálenou pokožkou. Ty mírnější zmizí do pěti dnů, komplikovanější se léčí i deset dní. Ať by vás to jakkoliv lákalo, zanícené vyrážky si v žádném případě nemačkejte ani nijak nenípejte. Nejenže si pokožku podráždíte ještě více, ale zároveň je téměř jisté, že si do ní zanesete infekci. A ta může způsobit dokonce až jizvičky. Raději si ošetřete akné tea tree olejem, pleťovou vodou z lékárny nebo doporučeným přípravkem, který na základě stavu akné zvolí kožní lékař. Zabírají i osvědčené domácí recepty, které najdete na konci článku.
Bolestivé cysty
Patří k nejhorším projevům akné. Cysty na kůži jsou na dotek bolestivé, neestetické a často vypouští i hnis. Místa na pokožce, která jsou jimi poznamenána, většinou nabírají krvavě červenou až fialovou barvu. Tento druh akné zpravidla na kůži zanechává celoživotní jizvy a musí se léčit výlučně pod odborným dohledem dermatologa.
V naší poradně s názvem KVASNICE NA AKNÉ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Adéla.
Chtěla jsem se zeptat, jestli jsou skutečně účinné kvasnice na akné? Slyšela jsem od několika kamarádek, že ho jedí a mají prý po tom lepší pokožku. Poradíte mi prosím jak to ve skutečnosti je s kvasnicemi na akné nebo droždím na akné? Děkuji, Áďa.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Pro léčbu akné, respektive pro komplexní léčbu při nedostatku vitamínů skupiny B, jsou kvasnice skutečně prospěšné, Pivovarské kvasnice, droždí nebo jejich sušená léková forma - Pangamin, jsou přirozeným zdrojem bílkovin a jiných biologicky cenných látek. Mají bohatý obsah dobře stravitelných bílkovin (kolem 40 procent), cukrů a zejména komplexu vitamínu B, což platí zvláště pro pivovarské kvasinky v lékové formě Pangamin. Ta se obecně využívá při léčbě nervových onemocnění, při zánětlivých kožních chorobách (tedy i léčba uhrů), při poruchách zažívacího traktu a jaterních chorobách (játra souvisí s výskytem akné). Je nutné ale mít na paměti, že ne všechny vitamíny skupiny B jsou v boji proti akné prospěšné. Vitaminy skupiny B Vitamin B2 a vitamin B5 projevy akné prokazatelně vylepšují, ale vitaminy B6 a B12 je mohou naopak zhoršovat, nebo dokonce i vyvolat. Všechny tyto čtyři vitaminy jsou obsaženy v droždí. A jaké je celkové výživové složení droždí nebo pivovarnickcých kvasnic?
Zde je souhrn aktivních látek, které můžou tělu kvasnice dodat:
Projevuje se menšími červenými flíčky nebo menším množstvím bílých nezanícených pupínků, někdy s černou tečkou. Začít s akné bojovat v tomto stadiu je to nejlepší, co můžeme udělat.
Střední forma akné (Acne papulopustulosa)
Tady už situace začíná být vážnější. Pokud je na kůži větší množství pupínků s bílými nebo černými tečkami a dochází k jejich zanícení (pupínky jsou červené, tvrdé a na pohmat bolí), pak už se začínáme potýkat se středně těžkou formou akné. Nezbývá než znovu doporučit dbát na prevenci a použít některý z přípravků proti akné.
Těžká forma akné (Acne conglobata)
Rozsáhlé, bolestivé pupeny, často až hrboly (abscesy), mnohdy tvořící propojené souvislé plochy dlouhodobě přetrvávající na pokožce. To je nejtěžší forma akné. V takovém případě se jedná o hluboké záněty, které se hojí jizvami. Zásah specializovaného lékaře-dermatologa je nezbytný. Dále se rozlišuje dětské akné (v ojedinělých případech se objevuje u novorozenců vlivem působení mateřských hormonů), medikamentózní akné (způsobené užíváním některých léků, například na štítnou žlázu či epilepsii, nebo hormonů, ale i vitamínů B3, B6 a B12), profesní či profesionální akné (zaviněné přímým kontaktem s oleji, ropnými látkami, jodem a podobně), akné dospělých žen (za příčinou vzniku většinou stojí hormonální poruchy) a akné kosmetická (při nadměrném používání vazelínových přípravků, mastí a tak dále).
V naší poradně s názvem MASTNÁ PLEŤ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Natálie.
Dobrý den už od 15 let mám akné,rozneslo se mi snad všude na obličeji,na dekoltu,na zádech.Mám i fleky,protože si nemůžu pomoct,ale vadí mi když mám černé pory nebo bílé velké akné,potřebuji poradit jak se mám zbavit těch fleků.Děkuji za odpověd.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Zbavte se v první řadě akné tím, že vyčistíte svůj organizmus změnou stravování a aktivním pohybem. Zde je seznam článků, kde se řeší souvislost akné a špatné životosprávy a několik typů na detoxikaci: http://www.zdravi-lecba.cz/….
Zničená kůže od akné a fleky po akné zůstávají na celý život. Stejně jako ostatní jizvy, je nelze nijak odstranit, jen se dají maskovat makeupem.
Akné je kožní onemocnění, které se vyskytuje především u dospívajících během puberty. Bohužel se setkáváme i s akné v dospělosti. Akné se vyskytuje na obličeji, krku, ve vlasové části hlavy a na trupu.
Acne vulgaris – je nejběžnější formou akné, objevuje se u 70–95 % dospívajících. Příčina spočívá ve zvýšené tvorbě mazu, která je vyvolána mužskými pohlavními hormony – androgeny. V kombinaci s poruchou keratinizace (kdy maz nemůže odtékat) dochází k ucpávání pórů. Vytvářejí se černé tečky, bílé uhříky či hnisavé pupínky, které mohou zanechávat jizvy. Ve většině případů acne vulgaris po pubertě mizí.
Tato forma akné se primárně rozděluje do tří odlišných typů:
acne comedonica – je nejmírnější formou a projevuje se jako nehnisavé černé tečky;
acne papulopustulosa – jedná se o středně těžkou formu, která doprovází zanícené uhříky a v některých případech papuly (infekce proniká do hlubších vrstev pleti);
acne conglobata – je nejzávažnější formou acne vulgaris, vede k tvorbě bouliček, abscesů a píštělí, které mohou způsobovat výraznější jizvy.
Jiné druhy akné:
acne inversa – tato chronická forma akné se projevuje v několika fázích, příznaky jsou výraznější a objevují se ve větším rozsahu na částech těla, jako jsou podpaží nebo třísla, pod pokožkou se navíc vytvářejí drobné bouličky, které se mohou dále vyvinout v abscesy nebo píštěle;
Mallorca acne (acne aestivalis) – několik dní po intenzivním slunění se mohou na pokožce objevit první reakce a drobné pupínky způsobené kombinovanými účinky UV záření a některými složkami výrobků sluneční ochrany, které obsahují mastné látky, dochází k tvorbě volných radikálů a následně k infekci vlasových folikulů;
acne neonatorum (novorozenecká vyrážka) – tento typ akné se vyskytuje u kojenců ve věku 3–4 měsíců a po několika měsících obvykle mizí, přesto se doporučuje návštěva lékaře;
acne tarda (akné u dospělých, pozdní forma akné) – symptomy jsou podobné jako u acne vulgaris, i zde je tendence k tvorbě pupínků a černých teček, liší se pouze časové období výskytu – akné u dospělých se objevuje od 25. roku výše.
Příčiny:
hormonální změny;
genetické faktory;
faktory životního prostředí, jako je podnebí a UV záření;
stravovací návyky nebo nesnášenlivost některých potravin;
V naší poradně s názvem JAK VYČISTIT TUKOVÝ SEKRET. se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdravím.
Dobrý den, mám problém s pletí (akné) a chtěla bych se zeptat jak mám dohromady užívat tablety řasy chlorella a ActivAloe a jestli je třeba vyřadit nějaké léky či doplňky stravy, aby ledviny a játra nebyly příliš zatíženy. Momentálně užívám (antikoncepci, léky na vysoký tlak a jako doplněk stravy Viaderm). Vím, že léky na vysoký tlak vyřadit nemohu :D
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Při užívání chlorelly a activ aloe můžete užívat i své současné léky a doplňky stravy. Pokud máte akné, tak bych vám doporučil trochu experimentovat s antikoncepcí. Některá antikoncepce dokáže zmírnit projevy akné. U každé ženy na akné zabírá jiná antikoncepce a některé pilulky proti početí akné dokonce vyvolávají. Prodiskutujte možné varianty se svým gynekologem.
Účinnost Wobenzymu je prokázána v řadě studií u nás i v zahraničí. V České republice byl například podáván 346 dětem, které trpěly opakovanými záněty dýchacích cest – záněty hrtanu a nosohltanu, angínami, záněty vedlejších nosních dutin, průdušek či středního ucha.
Účinky
V průběhu jednoho roku po zahájení podpůrné léčby Wobenzymem poklesl průměrný počet onemocnění těchto dětí ve srovnání s předcházejícím rokem bez Wobenzymu o více než polovinu. Spotřeba antibiotik se ve sledované skupině snížila dokonce o více než dvě třetiny. Podobně dobré výsledky s tímto lékem má z vlastní zkušenosti i řada dospělých, kteří v důsledku dlouhodobě oslabené imunity trpěli opakovanými záněty dýchacích cest.
Dávkování
Osoby s oslabenou imunitou by měly začít užívat Wobenzym v období, kdy jsou nejvíce ohroženy – tedy na jaře nebo na podzim, při zvýšené fyzické či psychické námaze anebo stresu, a to po dobu několika týdnů. Pokud už někoho virózy nebo angíny sužují, vyplatí se začít užívat enzymy co nejdříve, protože kromě potřebného posílení imunity Wobenzym pomáhá také rychleji zvládnout onemocnění dýchacích cest a zkracuje tak dobu léčby. Při podávání antibiotik podporuje jejich průnik do tkání a zvyšuje účinek. V období rekonvalescence po skončení nemoci je účinnou obranou proti jejímu případnému opakování anebo přechodu do chronického stavu.
Při opakovaných nemocech z nachlazení se doporučuje Wobenzym v dávce 3x5 tablet denně, dávku lze podle okolností postupně snižovat až na 3x3 tablety denně. Wobenzym v takovém případě můžete začít užívat již nyní, užívá se do vymizení potíží, ve většině případů jde o dobu cca 2 měsíce. Tablety je třeba užívat na lačno, to je nejméně 30 minut před jídlem a 2 hodiny po něm, a zapíjet dostatečným množstvím tekutiny (čaj, voda, minerálka). Je třeba se vyhnout zapíjení mlékem a podobnými výrobky, aby byla zachována optimální účinnost léčiva.
Ve svém příspěvku AKNÉ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Janka.
Při klasické akné bych asi postupoval prostě podle přírodních metod např. podle návodů zde http://www.prostezdravi.cz/… nebo zde http://www.fiftyfifty.cz/Pr… - já jsem jednou vyzkoušela klasickou pleťovou masku z droždí prostě napatlat i dozadu a vyšlo to :) Taky není špatný zynerit, ale ten je na předpis, takže je nutné navštívit doktora.
A co mi pomohlo nejvíc je prádlo a oblečení z přírodních materiálů a pak také sukně místo kalhot - vůbec nic přiléhavého. Navíc při sedavé práci tenhle problém bude vždy. Prostě nic jiného než vstávat a větrat zadeček nám nezbývá :)
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Vladimír.
Akné je téměř univerzální problém u moderní mládeže i mnoha dospělých. Bylo prokázáno, že akné je vyvoláváno potravinami, které spouští nadměrnou tvorbu inzulínu a současně i inzulinu podobného růstového hormonu IGF1, který způsobuje degeneraci a poškození pokožky obličeje, jako jsou akné a další druhy vyrážek. Z toho je jasné, že trvale nemohou pomoci žádné mastičky, kosmetika, čaje, bylinky ani pilulky, ale jen důsledná úprava stravy, eliminující opravdu všechny potraviny, které výše popsaným způsobem vyvolávají tuto hormonální degeneraci pokožky. Kdo má zájem o praxí ověřené a trvalé výživové vyřešení akné, které mu ušetří mnoho peněz za zbytečnou kosmetiku a mastičky, volejte 608 155 338.
Wobenzym se s úspěchem používá k dosud užívaným léčebným postupům u těchto stavů:
Poúrazové otoky.
Lymfedémy (otoky způsobené poruchou odtoku mízy) různé etiologie.
Fibrocystická mastopatie (chronické onemocnění prsů vyznačující se tvorbou dutin a vaziva).
Jako podpůrná léčba je Wobenzym vhodný při těchto stavech:
některé pooperační stavy v chirurgii;
záněty povrchových žil;
potrombotický syndrom dolních končetin (stavy po ucpání žil dolních končetin krevní sraženinou);
revmatoidní artritida (zánětlivé onemocnění kloubů);
revmatismus měkkých tkání;
artróza (degenerativní choroby kloubů) - pokročilá stadia;
mnohočetná mozkomíšní skleróza;
chronické a recidivující záněty (v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicí trubice, kůže aj.);
podpůrná léčba při podávání antibiotik.
Dětem lze Wobenzym podávat jen po poradě s dětským lékařem, který zároveň určí jeho dávkování.
Ve svém příspěvku AKNÉ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Andrea.
Dobrý den,
je mi 17 let a už od těch 11 let mě trápí akné. Mezi 13-15 rokem to bylo ze všeho nejhorší a myslela jsem si, že tím to hasne... Ale omyl. Od 16 let se mi už sice přestali dělat vředy (i když občas nějaký ještě vyraší), ale zůstaly mi pozůstatky (na nose, líčkách a čele). Nevím jestli to nazvat jizvami nebo rozšířenými póry, ale je to opravdu nehezké a nejde to zakrýt ničím. Krom toho se mi sem tam udělá ještě nějaký ten vřídek, ale především mám hodně podkožního tuku (nemyslím si, že jsou to mílie, ale vymáčknout to taky moc nejde a je toho dost a je to dost velké a viditelné). Opravdu už nevím, co s tím mám dělat. Čistím si pleť 2x denně, ráno a večer. Vždy dělám to, co mi řekla kosmetička (mlíčko - nechat působit a pak smít vodou, pleť. vodu a nakonec na večer krém na hydrataci). Jenže nic se neděje a připadá mi, že se vše ještě víc zhoršuje. Byla jsem 2x u kožní, a ta mi vždy předepsala nějaký chem. roztok, který byl taky bez úspěchu. Brala jsem spirulinu, zinek a podobné doplňky stravy a také nic. Jediné, co mi kdysi pomáhalo bylo slunce a aloe vera. Takže se v tom snažím pokračovat, ale je to opět bez reakce. Opravdu už nevím, co s tím, a tak mě napadlo, že třeba někdo na internetu bude mít stejný problém jako já a zná řešení. Předem děkuji za odpověď.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Vladimír.
Akné je téměř univerzální problém u moderní mládeže i mnoha dospělých. Bylo prokázáno, že akné je vyvoláváno potravinami, které spouští nadměrnou tvorbu inzulínu a současně i inzulinu podobného růstového hormonu IGF1, který způsobuje degeneraci a poškození pokožky obličeje, jako jsou akné a další druhy vyrážek. Z toho je jasné, že trvale nemohou pomoci žádné mastičky, kosmetika, čaje, bylinky ani pilulky, ale jen důsledná úprava stravy, eliminující opravdu všechny potraviny, které výše popsaným způsobem vyvolávají tuto hormonální degeneraci pokožky. Kdo má zájem o praxí ověřené a trvalé výživové vyřešení akné, které mu ušetří mnoho peněz za zbytečnou kosmetiku a mastičky, volejte 608 155 338.
Wobenzym výrazně snižuje riziko přechodu gynekologických zánětů do chronického stavu. U úporných infekcí, které vyvolávají mykózy, Wobenzym výrazně zvyšuje účinnost léčby a pravděpodobnost vyléčení.
Účinky
Wobenzym je podpůrným lékem při klasické léčbě mykózy. V kombinaci s Wobenzymem stoupla úspěšnost léčby na více než 81 %.
Dávkování
Začněte užívat Wobenzym v denních dávkách 3x4 dražé a pokračujte v nich po další tři měsíce. U dětí určuje dávkování lékař!
V naší poradně s názvem WOBENZYM DISKUSE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel ALENA.
kdy pomaha ucinek WOBENZINU USTUPOVAT?MAM ZANET DASNE ASI POD ZUBEM JENOM TAKOVY TLAK ALE JE TO NEPRIJEMNY ZUB SICE NA VYTRHNUTI ALE JSEM OBEDNANA AZ NA ZARI BYLO MI ŘEČENO ZE WOBENZIN BY MOH ZANET POTLACIT..JAKY BALENI BY MI STACILO? ZA TECH 2000 KUPOVAT NECHCI JE TO FINANCNE DOST DRAHY A KE VŠEMU NEVIM JESTLI MI TO POMUZE..DEKUJI
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Wobenzym působí systémově, nikoliv akutně a na již existující záněty nezabírá. Já si myslím, že ve vašem stavu vám už Wobenzym moc nepomůže. Doporučuji abyste se již dále netrápila. Jděte na nejbližší pohotovst ve velkém městě a z důvodu velké bolestivosti si nechte zub okamžitě vytrhnout. Například v Praze vám toto vytržení velice dobře udělají na zubní chirurgii FN na Karlově náměstí (www.vfn.cz) bez objednání.
Wobenzym je vhodný při léčbě nejrůznějších zánětů, jako jsou například záněty kloubů, močových cest, nosních dutin, záněty šlach a svalů nebo hemoroidy. Tento přípravek totiž urychluje jejich průběh a zmírňuje následky. Vhodný je také při potrombotickém syndromu dolních končetin, při revmatoidní artritidě, pokročilých stadiích artrózy, revmatismu měkkých tkání nebo při mnohočetné mozkomíšní skleróze.
Wobenzym je oblíbený také v plastické chirurgii, ve stomatologii nebo na ORL, jelikož urychluje hojení po operaci. Zároveň pomáhá při rekonvalescenci po úrazech (naražení, vykloubení, zlomeniny) a je vhodnou alternativní léčbou při lymfatických otocích měkkých tkání nebo při fibrocystické mastopatii (nezhoubné onemocnění prsu charakteristické tvorbou dutin a vaziva).
Je rovněž vhodným doplňkem v období chřipek a nachlazení, protože posiluje imunitní systém. Používá se nejen při léčbě již vzniklých problémů, ale působí vhodně i jako prevence. Působením Wobenzymu se rychleji odbourávají škodlivé produkty látkové výměny i odumřelý tkáňový materiál. Lépe se také vstřebávají otoky a krevní výrony. Wobenzym zároveň snižuje viskozitu krve, takže zlepšuje krevní oběh i v drobných cévách.
Akné na zádech může být závažnější a nepříjemnější formou, než je akné na obličeji. Zádové akné bývá často cystické, což znamená horší formu akné, která zanechává na pokožce nevzhledné jizvy. Navíc je ztížena lokální léčba, protože na zádech je problém s aplikací přípravků na akné. Obvykle je nutná asistence druhého člověka.
Akné na zádech je způsobeno zanesenými póry. Póry jsou ucpány v případě, kdy se na pokožce tvoří příliš mnoho mazu. K tomu stavu dochází v největší míře v období puberty, když se póry zanesou mazem. Akné na zádech může být obzvláště těžké, protože je na zádech více mazových žláz a kůže je silnější, což vede k vyšší odolnosti pupínků vůči léčebným prostředkům. Projevy akné na zádech mohou být způsobeny stresem, geneticky, případně díky hormonálním změnám. V každém případě hraje velkou roli psychika. V momentě, kdy se začnete pupínky velmi trápit, dojde obvykle ke zhoršení stavu. Léčba akné na zádech je prováděna pomocí léků na předpis. To vyžaduje návštěvu dermatologa a pečlivé vyšetření. U méně závažných projevů akné si vystačíte s domácí léčbou. Účinný prostředek na léčbu akné na zádech by měl obsahovat benzoyl peroxidu. Při užívání takových přípravků je však třeba mít na paměti, že zanechávají skvrny na oblečení. Při aplikaci buďte tedy velmi opatrní. Další možností domácí léčby akné na zádech jsou přípravky obsahující kyselinu salicylovou. Vzhledem k tomu, že je kůže na zádech mnohem silnější a odolnější, můžete prostředky i kombinovat. Zarudnutí či podráždění kůže v tomto případě nehrozí.