Rozmixujeme gel z listu aloevera v mixéru. Povaříme šťávu s cukrem na mírném plameni asi 10 minut za občasného míchání, poté přelijeme do sklenice a uchováme v chladnu. Doba trvanlivosti je cca 3 měsíce. Každé ráno si dejte ½ lžičky sirupu smíchaného s vodou pro povzbuzení organismu.
Kandovaná aloevera
Suroviny:
100 g gelu z listu aloevera
100 g cukru
Gel z čistého listu nahrubo naporcujeme nožem, smícháme s cukrem a dáme do sklenice se šroubovacím uzávěrem. Necháme několik dní odstát a během této doby tu a tam promícháme. Trvanlivost je cca 3 měsíce. Má tonizující a kompenzační účinky na žaludeční a zažívací trakt.
Aloevera džus
Suroviny:
100 g dužiny aloevera
300 ml pomerančového džusu
200 ml minerální vody bez bublinek
2–3 lžíce medu
Dužinu aloevera vložíme do mixéru, přidáme med, džus, minerální vodu a vše promixujeme.
Med z aloevera
Suroviny:
3 listy aloe
med
Aloevera omyjeme a zbavíme bodlin, na 10 dní uložíme listy aloe do lednice. Následně je zbavíme slupky a v hmoždíři utřeme na kaši. Přidáme med v poměru 2 díly medu na 1 díl kaše. Vše dáme do kastrůlku a za stálého míchání několik minut ohříváme při nízké teplotě. Směs nesmí začít vařit. Necháme vychladnout a přelijeme do zavařovací sklenice. Med užíváme na posílení organismu 2x denně před jídlem, a to jednu kávovou lžičku.
Aloevera nápoj s červenou řepou a jablkem
Suroviny:
200 g červené řepy
2 jablka
25 ml šťávy z aloevera nebo gelu z čerstvého listu
sůl
½ čajové lžičky nastrouhaného křenu
Oloupeme červenou řepu, rozčtvrtíme jablka a odstraníme jádřince. Řepu i jablka dáme do odšťavovače. Pokud máte gel, rovněž jej odšťavněte. Vmícháme šťávu z aloevera a nastrouhaný křen, dochutíme solí.
Aloevera nápoj s malinami a mangem
Suroviny:
½ manga
1 pomeranč
25 ml šťávy z aloe nebo gelu z čerstvého listu
100 ml medového melounu (bez slupky)
50 g malin
Oloupeme mango a meloun, všechny ingredience dáme do mixéru a promixujeme.
Olejová emulze s aloevera pro regeneraci kůže při popáleninách
Suroviny:
80 g šťávy z aloe
10 g ricinového oleje
12 g lanolinu
10 kapek eukalyptové silice
Suroviny smíchejte a uchovávejte v chladu.
Suroviny jsou k sehnání v běžných lékárnách nebo v takzvaných bylinných lékárnách. Pořídíte je také prostřednictvím internetu.
Recept pro zažívání a zklidnění organismu
Suroviny:
1 čajová lžička bílého jogurtu
1 čajová lžička medu
1 lžička šťávy z aloevera
Pro okamžité, občasné užití. Působí blahodárně na zažívání, zklidňuje jak fyzicky, tak i psychicky.
Salát s aloevera
Suroviny:
2 mrkve
2 jablka
3 polévkové lžíce medu
2 mladé listy z kopřivy
4 mladé listy jitrocele kopinatého
3 listy aloevera
Mrkev oloupeme a nastrouháme. Neoloupaná omytá jablka pokrájíme na drobné kousky, listy kopřiv a jitrocele nadrobno posekáme a všechny tyto komponenty smícháme. Zároveň vymačkáme šťávu z omytých listů aloevera a smícháme ji s tekutým medem. Touto směsí polijeme již připravený salát.
Likér z aloevera
Suroviny:
0,5 kg medu
7 dcl kvalitního červeného vína
1 dcl čistého lihu
30 dkg rozemletých listů aloevera starších tří let
Suroviny smícháme a směs uzavřeme do tmavé láhve. Uskladníme na 5 dní do tmavé místnosti. Směs poté scedíme – vždy jen dávku na jeden týden. Prvních pět dní kúry pijeme likér 3× denně čajovou lžičku 2 hodiny před jídlem, později pijeme 2× denně polévkovou lžíci 1 hodinu před jídlem.
Aloe jako obklad při kloubních potížích
Suroviny:
1 x 160ml sklenička Alpy – francovka LESANA
10 tablet acylpyrinu
4 hřebíčky
5 velkých listů aloe stromovité nebo 1 větší list aloevera – cca 10 dkg
Alpu vlijeme do zavařovací sklenice, do které nasypeme 10 acylpyrinů, pokrájené listy aloe a rozmixujeme (tyčový mixér). Sklenici uzavřeme a dáme na 3 dny do chladné tmavé spíže a občas protřepeme. Po 3 dnech je obklad připraven posloužit bolavým kloubům a to tak, že na mul nebo plátýnko dáme kaši z aloe, kterou přiložíme na bolavé místo, přikryjeme igelitem a převážeme. Obklad je vhodný na noc – je dost ostrý. Kdo má choulostivější pokožku, tak je vhodné před obkladem místo namazat kostivalovým krémem.
Nápoj z aloevera
Suroviny:
ovocný džus
dužinatý gel z aloe
Příprava je jednoduchá. Oddělíme dužinatý list aloe, který opláchneme vodou, list rozkrojíme a nožem setřeme gelovitou hmotu. Gel rozředíme jakýmkoliv džusem v poměru 1 : 5. Kdo chce, může směs rozmixovat, nebo si ji nechat i s kousky tohoto rostlinného gelu. Nápoj z aloevera je jednoduchý, chutný a hlavně zdravý.
Aloe šťáva s ovocem
Suroviny:
1 ks velkého bílého grapefruitu
2 ks kiwi
50 ml šťávy z aloe
Pro ozdobení může být použito kiwi nebo máta, zároveň může být přidán med nebo led podle potřeby.
Grep rozkrojíme a vymačkáme z něj šťávu. Kiwi oloupeme a nakrájíme na kousky. Grepovou šťávu s kousky kiwi vložíme do mixéru, přidáme šťávu z aloe a asi lžíci medu. Důkladně rozmixujeme na našlehaný nápoj. Aloe šťávu s ovocem podáváme vychlazenou, lze použít i pár kostek ledu. Zdobíme plátkem kiwi, lístkem máty. Na závěr použijeme širší brčko.
Ananasový drink s aloe
Suroviny:
citrónová šťáva
2 plátky čerstvého ananasu
1 hrst ledu
5 cl vodky
2 dl aloevera drinku
Na ozdobu může být použit citrón nebo čerstvý ananas.
Z čerstvého ananasu ukrojíme větší plátky, které bez tvrdého středu nakrájíme na kousky. Z citrónu vymačkáme asi lžičku nebo dvě čerstvé šťávy. Nápoj aloevera s příchutí ananasu necháme dobře vychladit, měl by obsahovat pravé kousky aloe. Do širší a větší sklenice vhodíme nakrájený ananas, který zalijeme vodkou, zakapeme citrónovou šťávou a necháme chvíli stát. Vhodíme hrst ledu a přilijeme aloevera drink až po okraj sklenice. Sklenici drinku s aloe ozdobíme kouskem čerstvého ananasu a kolečkem citrónu, přidáme brčko a koktejlovou lžičku. Ananasový drink s aloe ihned podáváme. Nápoj lze připravovat samozřejmě i bez alkoholu, nebo vodku nahradit bílým rumem.
Nápoj plný zdravých ingrediencí, až na trochu alkoholu. Ale lze podávat i bez alkoholu. Jeho svěží chuť vás povzbudí.
Jemný kokosový dezert
Suroviny:
12 plátků želatiny
500 ml kompotu z aloevera
2 konzervy kokosového krému
1 balíček vanilkového cukru
Na ozdobu můžete použít mátu. Omáčka se vyrábí z 8 lžic cukru, lžičky citrónové šťávy, nebo šťávy z kompotu a ze 400 g jahod.
Nejdříve si připravíme kokosové věžičky nebo jiné tvary z kokosového krému a želatiny. Plátky želatiny necháme nabobtnat ve vodě, potom je na teple spolu s vanilkovým cukrem necháme zcela rozpustit a odstavíme. Nesmí se vařit. Rozpuštěnou želatinu promícháme do hladka se 4 polévkovými lžícemi kokosového krému z konzervy. Směs vmícháme do zbývající kokosové tekutiny, vlijeme do formiček nebo sklenic vypláchnutých studenou vodou a necháme v chladu ztuhnout. Příprava jahodové omáčky: jahody očistíme a omyjeme. Několik kousků odložíme stranou na ozdobu. Kompot z aloevera scedíme. Ze slité kompotové šťávy, cukru a citrónové šťávy svaříme sirup a vmícháme jahody. Krátce povaříme, necháme vychladnout a rozmixujeme na hustší omáčku. Ztuhlý kokosový krém vyklopíme na talířky, přelijeme jahodovou omáčkou, ozdobíme celými jahodami a kostkami kompotu aloevera. Jemný kokosový dezert podáváme vychlazený s lístky máty nebo meduňky obalenými v cukru.
Ve svém příspěvku DOMÁCÍ RECEPT Z ALOE VERA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milča.
Na záněty a bolesti pohybového aparátu dobře zabírá domácí tintktura z aloevera. Domácí tinkturu z AloeVera připravíme z Francovky, Acylpyrinu a tří listů aloevera. Budeme potřebovat dvě lahvičky Alpy, 20 Acylpyrinů, a tři větší listy aloevera. Do sklenice nalijeme Alpu, ve které rozpustíme rozpustíme Acylpyrin a přidáme do ní na malé kostičky nakrájené listy čerstvé Aloevera. Celé to uzavřeme a necháme týden ve stínu louhovat. Pak se vzniklou tekutinou promazáváme bolestivé klouby a svaly. Tinktura z aloevera zabírá skvěle a dá se s ní zmírnit jak altróza, tak i revma.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Rostlina AloeVera, vědecky známá jako Aloe barbadensis Miller, je jednou z více než 500 odrůd rostlin Aloe, z nichž každá nese své vlastní jedinečné atributy. Je to však tento symbolický bratranec, který si užívá záři reflektorů v oblasti wellness a krásy. Pojďme se ponořit do rozsáhlého světa produktů AloeVera a jejich příslušných nabídek.
AloeVera Gel
Gel z AloeVera je nejuznávanějším produktem této rostliny. AloeVera gel, známý pro své chladivé a zklidňující vlastnosti, se získává přímo z dužnatých listů rostliny. Je k dispozici v různých konzistencích a nachází si cestu do pleťových masek, ošetření po opalování a dokonce i do produktů péče o vlasy. Online obchody nabízí řadu gelů, z nichž každý epiteliální zázrak slibuje uhasit žízeň vysušené pokožky. Zde můžete vidět aktuální nabídku těchto produktů na internetu: AloeVera gel cena.
AloeVera krémy a vody
Další na seznamu jsou AloeVera krémy a pleťové vody. Na rozdíl od čistého gelu tyto produkty mísí omlazující jiskru Aloe s dalšími rostlinnými oleji a výtažky a zapouzdřují její výhody v bohatém hydratačním složení. Tyto krémy a mléka jsou ideální pro každodenní použití, vyživují pokožku a zároveň poskytují jemnou osvěžující vůni – charakteristický znak přirozené elegance. Zde můžete vidět aktuální ceny internetového obchodu: AloeVera krémy a vody cena.
Micelární vody s AloeVera
Když se odvážíme dále, narazíme na micelární vody AloeVera, což je poměrně nový úvod. Kombinací hydratačních schopností aloe s jemnými čistícími micelami tyto vody poskytují řešení dva v jednom, zanechávají pokožku čistou a hydratovanou. Micelární vody, které jsou ideální pro ty, kteří hledají minimalistickou, ale efektivní rutinu péče o pleť, jsou důkazem všestranného a inovativního použití Aloe. Aktuální cena micelárních vod s AloeVera.
Doplňky stravy z AloeVera
Péčí o pleť cesta aloe nekončí. Podle nepřeberné nabídky produktů překračuje AloeVera také svět orální konzumace. Produkty, jako jsou nápoje, koncentráty a kapsle z aloevera, uspokojí ty, kteří hledají vnitřní pohodu. I když nabízí potenciální výhody pro trávení, doporučuje se opatrnost, protože nadměrná konzumace může s sebou nést rizika, což je aspekt, který je ve studiích na hlodavcích značně zdůrazňován pro jeho možné nepříznivé účinky. Cena doplňků stravy s AloeVera.
V naší poradně s názvem PROSIM O RADU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel VÁCLAV.
Také se potýkám s touto potvorou dnou:přečetl jsem toho už spoustu a chtěl jsem poradit jestli má někdo zkušenost s aloevera,na vyčištění organismu.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
U mnoha lidí se dnou se s úspěchem uplatnil AloeVera Gel.
Chcete-li zmírnit zánět, tak pijte kvalitní Aloevera gel a dostatek tekutin.
PROČ? - Aloe je dobře známá pro své protizánětlivé vlastnosti, a zároveň poskytuke celou řadu živin, které tělo potřebuje k návratu do rovnováhy.
Více než AloeVera vám při dně uleví správná dieta, v rámci které omezte červené maso, tuk, pivo, víno, bílou mouku a cukr.
PROČ? - Tím se odstraní některé ze zdrojů, které provokují tuto nemoc.
Podobně jako aloevera jsou účinné i vitamínové doplňky s vitamímy A a E.
PROČ? - Pomáhají zajistit základní stavební kameny, aby se tělo mohlo vrátit zpět do rovnováhy.
Jak dlouho bude trvat, než se AloeVera projeví v lécbě dny?
Doba zotavení je velmi závislá na aktuální stravě, hmotnosti a dalších neduhách, kterými trpíte. Dalším klíčovým faktorem bude kvalita produktu, který používáte.
Velmi obecné pravidlo říká, že se účinky dají očekávat po jednom měsíci za každý rok onemocnění dnou. Tedy trpíte-li dnou například pět let, tak po pěti měsících pravidelného pití aloevera gelu byste měl pocítit účinky.
Nejčerstvější gel z aloevera získáte, když si tuto rostlinu budete pěstovat doma. Jakmile jsou listy dostatečně velké, můžete je zkrátit a použít gel, který obsahují. Čerstvý gel se rozetře na postiženou oblast kůže, obsahuje hydratační složky a má uklidňující antibakteriální a protizánětlivý účinek. Vnější aplikace gelu je velmi příjemná, neboť gel pokožku ochlazuje. Gel se používá také na atopickou dermatitidu a jiné druhy ekzému. Rovněž se s ním dají léčit různé odřeniny, dochází k jejich uklidnění a zlepšení hojení ran. Gel z aloevera má antibakteriální a hojivý efekt, takže je vhodný i pro léčbu akné. Léčebný efekt na drobné popáleniny a spáleniny od slunce potvrzují i lékařské studie. Ostatní způsoby použití jsou odvozeny ze zkušeností a lidové medicíny.
Produkty z aloevera a vnější použití
Aloevera je součástí mnoha hotových výrobků. V některých z těchto produktů je zahrnuto velké množství gelu z aloevera. Tyto gely mají podobné účinky jako čerstvý gel přímo z rostliny. To se týká zejména krémů, které jsou určeny pro aplikaci na kůži. Ale také zubní pasta z aloevera je velmi vhodná pro lepší čištění zubů a dásní. Mnoho produktů z aloevera však obsahuje pouze malé množství této rostliny, kolik, to bohužel často nelze zjistit. Také kosmetické přípravky pro každodenní péči obsahují pouze malé množství aloevera, ale zvyšují hydratační účinky.
Čerstvý gel pro vnitřní použití
Chcete-li používat gel z aloevera vnitřně, musíte získat pouze žlutý gel zvnitřku listů. Konzumace dobře rozmíchaného gelu je snadná, případně jej můžete smíchat s jogurtem, obilovinami nebo ovocem. Vnitřní užití gelu uklidňuje podráždění, gel je vhodný proti pálení žáhy, dyspepsii a proti syndromu dráždivého tračníku. Někteří lidé používají gel z aloevera k léčbě ulcerózní kolitidy. Gel dále snižuje hladinu cukru v krvi. Také zvýšená hladina krevního tuku (zvýšená hladina cholesterolu a triglyceridů v krvi) může být snížena díky gelu z aloevera.
Produkty z aloevera a vnitřní aplikace
Většina produktů z aloevera obsahuje pouze gel a ne vysoce dráždivou pryskyřici. Tyto výrobky jsou obvykle velmi slabé koncentrace, alespoň pokud se jedná o podíl aloevera. Můžete je konzumovat pro radost, nebo v naději, že posilují imunitní systém, snižují hladinu cukru v krvi a zlepšují hladinu lipidů (záleží na druhu výrobku). Většina produktů z aloevera určených pro vnitřní použití má poměrně malé účinky. Měli byste však být opatrní při konzumaci produktů určených proti zácpě, protože tyto produkty mohou obsahovat více nebo méně agresivní pryskyřice.
Vnitřní aplikace pryskyřice
Pryskyřice z aloevera obsahuje glykosid aloin, který má silný dráždivý účinek. Tento aloin se používá při léčbě zácpy, ale jen pod lékařským dohledem. Aloin zvyšuje produkci střev a brání vstřebávání tekutiny v tlustém střevě. Proto se strávené jídlo pohybuje přes tlusté střevo rychleji a zůstává kapalné, což zamezuje zácpě. Dále má karcinogenní účinky. Pryskyřice by však neměla být používána během těhotenství, neboť aloin může vyvolat předčasný porod nebo i potrat.
Ve svém příspěvku DOMÁCÍ VÝROBKY Z ALOE VERA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milča.
Jako jeden z receptů na domácí výrobek z aloevera je domácí tinktura na záněty a bolesti pohybového aparátu. Domácí tinkturu z AloeVera připravíme z Francovky, Acylpyrinu a tří listů aloevera. Budeme potřebovat dvě lahvičky Alpy, 20 Acylpyrinů, a tři větší listy aloevera. Do sklenice nalijeme Alpu, ve které rozpustíme Acylpyrin a přidáme do ní na malé kostičky nakrájené listy čerstvé Aloevera. Celé to uzavřeme a necháme týden ve stínu luhovat. Pak se vzniklou tekutinou promazáváme bolestivé klouby a svaly. Zabírá to skvěle.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Aloevera nebo také aloe lékařská, či aloe pravá, je rostlina, kterou mnozí považují za zázrak či dar přírody nám lidem. Příznivé účinky Aloevera na lidský organismus jsou totiž nesčetné. Aloevera obsahuje vitaminy (A, B1, B2, B6, B12, C, E), dále minerály (vápník, fosfor, draslík, sodík, chlór, ale i mangan, měď, zinek či chrom), aminokyseliny (v Aloevera je osm pro život nezbytných aminokyselin) či enzymy. Aloe dokáže urychlit hojení ran, popálenin, říznutí, bodnutí, ale léčí i alergie, vyrážky, ekzémy, zanícenou kůži, lupy, kuří oka, opary a mnoho dalších onemocnění kůže. Kromě toho však pomáhá i na hemoroidy, výrony či při vředech, ale i migrénách či bolestech hlavy. Výjimečné jsou její regenerační schopnosti, aloe pročišťuje buňky, omlazuje pleť, posiluje imunitu, stimuluje organismus, pomáhá při rekonvalescenci, odbourává stres, snižuje hladinu cukru v krvi, působí i jako antioxidant. Aloevera podporuje střevní mikroflóru, váže na sebe škodlivé látky a tím detoxikuje organizmus. Specialisté vědeckých pracovišť po celém světě už léta zkoumají příznivé, ba až blahodárné účinky Aloevera na lidský organismus. Již dnes je známo již asi 300 léčivých složek této rostliny, mezi které patří vitamíny, minerály, aminokyseliny, či enzymy.
Ve svém příspěvku ALOE VERA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kacka.
Ja osobne si myslim, ze aloevera je pro detoxikaci a podporu imunity organismu nejlepsi. Z casu na cas ji pouzivam a hlavne v zime. Zadne ockovani proti chripce jsem posledni roky nevyuzila, protoze nebylo potreba a domnivam se, ze to bylo diky napoju aloevera. V lekarne jsem si take koupila aloevera i v prasku a v tobolkach. K.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Liska.
Moje dcera chytla tu desnou chripku, ktera tady ted beha... opravdu vas dostane do postele na 3 tydny a ani se z ni nehnete. Moje mama mi poradila pit extrakt z aloevera. Ja i manzel jsme v poradku a dcera byla do dvou dnu uplne OK... tedy mozna jsme ji i predavkovali, ale stalo to za to. Vsadila jsem na reklamu, i kdyz to delam nerada a udelala jsem dobre, protoze activaloe od barnyse opravdu funguje. :fiore:
Aloe má mnoho využití. Jednou z hlavních vlastností aloe je rychlé hojení poranění, jako jsou popáleniny, štípnutí či kousnutí hmyzem, alergie či ekzémy. Aloevera je prospěšná i na suchou pokožku, kuří oka či otlaky, na opary, akné či vyrážku. Aloe také příznivě ovlivňuje hojení dásní, zanícené kůže po vpiších náušnic či piercingů, při problémech s pokožkou hlavy, proti lupům, ale také na podporu růstu vlasů, na hemeroidy, výrony, vředy, proleženiny či při bolestech hlavy a migrénách. Aloevera čistí a vyživuje buňky, také urychluje buněčné dělení, což je velkou výhodou v omlazujících pleťových krémech, maskách, ale i šamponech. Aloevera se používá v kosmetice pro ženy, zejména v denních či nočních krémech, čistícím mléku, maskách na pleť, pleťové vodě, ale i v očních krémech proti vráskám. Aloevera je také obsažena v kosmetice pro muže, v holicích pěnách, v krémech po holení či na ošetření pleti. Velice prospěšná je aloevera v opalovacích krémech, ale i v krémech na ošetření pleti po opalování. Aloevera dokáže blahodárně obohatit i běžnoukosmetiku pro děti a celou rodinu, ve sprchových gelech, v šamponech, v krémech na ruce, ale i v zubních pastách.
V naší poradně s názvem NÁVOD NA VÝROBU KRÉMU Z ALOE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kamča.
Receptů na výrobu krémů z aloevera je mnoho různých. Lidé obvykle používají k výrobě masti listy nebo jen gel z aloevera. Zde je seznam mnoha různých video - receptů, podle kterých se dá vyrobit domácí mast z aloevera: http://www.youtube.com/resu…
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
AloeVera je dar přírody pro péči o pleť. Po staletí byla AloeVera využívána napříč kulturami a civilizacemi pro své nesčetné množství výhod. Využití produktů AloeVera je mnohostranné a jejich účinnost zůstává stále působivá.
Zklidnění podrážděné pokožky Mezi její přednosti patří především schopnost Aloe zklidňovat podrážděnou pokožku, což je dobře zdokumentovaný účinek mnoha studiemi. Ať už se jedná o zmírnění spálenin od slunce nebo o zklidnění vzplanutí ekzému, protizánětlivé vlastnosti aloe nabízí jemný balzám na narušenou pokožku.
Hydratační hrdina Hydratační schopnosti aloe nelze přehlédnout. Vysoký obsah vody v gelu spolu s polysacharidy přitahuje a zadržuje vlhkost, což z něj činí nepostradatelnou složku jakéhokoli produktu zaměřeného na hydrataci. Díky tomuto zaměření na vlhkost je aloe základem pro ty, kteří chtějí bojovat se suchou nebo šupinatou pokožkou.
Výhody vnítřního užívání Potenciální výhody AloeVera i nadále přitahují vědce, když působí uvnitř těla. Někteří naznačují, že Aloe přispívá ke zdraví trávicího traktu, přičemž zastánci argumentují jejím uklidňujícím účinkem na střeva. Je však důležité vyladit dávkování aloe, aby se zabránilo nepříznivým účinkům, jak uvádí zkušenosti z vědeckých studií.
V naší poradně s názvem ALOE VERA - MANGO A WARFARIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana Švejdová.
Prosím o sdělení, zda lze při užívání léku warfarin Orion současně pít bylinný nápoj z aloe (koncentrát) , příchuť mango. ( 2 víčka do skleničky vody 200 ml).
Děkuji za odpověď.
Jana Švejdová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Za prvé neexistuje žádný věrohodný vědecký důkaz, který podporuje pití šťávy z aloevera. Při pití šťávy z aloevera nebyl prokázán žádný zdraví prospěšný účinek pro lidské tělo.
Co se týče interakce s Warfarinem, tak nejsou žádné zprávy o tom, že by k ní docházelo. Pro jistotu si ale nechte změřit srážlivost krve po prvních dnech používání.
Poté, co jsme prošli bohatou krajinou nabídky AloeVera, nyní uvedeme naše poznatky o praktických aplikacích, které zesilují výhody Aloe a zároveň respektují její hranice.
Produkty z aloe podle individuálních potřeb Využití síly aloe vyžaduje individuální přístup. Milovníci péče o pleť si mohou vybrat ze spektra formulací, od zklidňujících gelů až po složité krémy, z nichž každý je navržen tak, aby odpovídal specifickým potřebám. Všestrannost Aloe umožňuje, aby byla začleněna do personalizovaných režimů péče o pleť, které jsou odolné vůči průchodu trendů.
Holistic Wellness Wellness průmysl neustále hledá udržitelné a účinné přírodní prostředky. AloeVera zůstává jádrem, kolem kterého se točí holistické wellness strategie. S důrazem na umírněnost a konzistenci mohou lidé začlenit AloeVera do svých rutin a těžit z jejích uklidňujících vlastností uvnitř i vně.
Vědecký výzkum Na základě historického kontextu byla AloeVera ve starověkém Egyptě uctívána jako „rostlina nesmrtelnosti“. Moderní vědecké bádání, jako jsou poznatky na modelech hlodavců, pokračuje v bádání aloe, posiluje tradiční přesvědčení empirickými důkazy a otevírá nové cesty pro její aplikaci v mnoha oblastech.
Ve svém příspěvku JAK ALOE VERA PUSOBÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zuzana Mlčochová.
Užívám AloeVera certifikovanou Kosher kvality 96,5% čistého gelu. Je to jako byste pili aloe přímo z jejich listů.
Díky tomuto gelu jsem zhubla 16 Kg za 3 měsíce a cítím se skvěle.
Koho by zajímalo jak shodit pár kil a pročistit si tělo,chtěl by doporučit tuto aloe
Atˇ mi napíše, ráda odpovím všem
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Viera Marčišáková.
rada by som Vás poprosila o recept na prečistenie organizmu. pestujem si doma 3druhy aloevera.Rada by som si urobila očistu teka ak ide ta jar. Voret Vám Dˇakujem
Denně se nám do organismu, ať už prostřednictvím jídla, vzduchu, či prostředí, ve kterém se pohybujeme, dostává mnoho škodlivých látek. Části z nich se lidský organismus dokáže zbavit sám, ale část z nich v našem těle zůstává a hromadí se v kůži, žaludku a ve střevech. To, že si tělo pravidelně myjeme, je samozřejmostí. Stejnou samozřejmostí by měla být i vnitřní očista organizmu, tak zvaná detoxikace. Zbavit se škodlivých látek nám pomůže právě Aloevera i díky saponinům, což jsou přírodní čistící prostředky. Před používáním Aloevera, se dá lidský organizmus přirovnat k městskému smetišti, ale po očistné kúře s Aloevera, k rozkvetlé louce. Doporučená dávka při detoxikaci je 30 mililitrů aloevera šťávy denně po dobu tří měsíců s opakováním alespoň dvakrát ročně. Blahodárné účinky pocítíte nejen ve vašem nitru, ale i navenek.
Na začátku užívání AloeVera můžete pozorovat přechodné mírné zhoršení trávicích problémů, bolesti hlavy, kloubů, zhoršení pokožky, mykózy a pod., Je to způsobeno nastartováním detoxikace organismu. Obvykle to trvá 3 až 4 dny, pak tyto příznaky odezní a nastartuje se ozdravování organismu. Během tohoto období nepřestávejte v pití AloeVera, můžete však snížit dávku na 1 odměrku denně.
Ve svém příspěvku NIKDY BYCH SI NEKOUPILA ALOE VERA NAPŘ.V LÉKÁRNĚ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marcela.
AloeVera se dá v pohodě pěstovat doma. Je to nenáročná rostlina, jenom časem zabírá dost místa. Už jsem starší a pěstuji tuto rostlinu hlavně kvůli sobě a pejsáčkům. Já už v různých receptech ji piju a mažu už alespoň 20let. Ta je snad na všechno, díky ní nemám zdravotní problémy, které mají starší lidi a to je mi přes 70let. Očišťující likér - aloe 30dkg, med - 1/2kg, červené víno- 7dcl a 1dcl lihu, na jaře a na podzim, v létě si dělám limonádu - aloe med a jableční ocet. Pejskům to dávám i do masa. Je to zázrak přírody, ale pěstovaná doma, ne koupená v lahvi s nějakým konzervantem.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marcela.
Zapomněla jsem, že očišťující likér je recept, který jsem dostala asi před 40ti lety od primáře Ostravské nemocnice, za který jsem dodnes vděčná. Aloe se umele a přidají se ostatní ingredience (med, víno a líh). Nejlepší je zavařovací 4litrová láhev a dá se do chladné a tmavé místnosti nebo lednice a denně se promíchá. Po týdnu se scedí přes plátýnko a skladuje se v tmavých lahvích v lednici.
Denně ráno na lačno, se užívá polévková lžíce. Já si to dávám na noční stolek a po probuzení si dávám loka přímo z láhve. Tento likér vám čistí vnitřní zažívací orgány, může nastat ze začátku i řidší stolice a dokonce i tmavší, jak se čistí střeva.
Aloevera čistá šťáva, tedy i jako nápoj je posilující a stimulující pro celý organismus, neboť obsahuje imunomodulátory, podporuje a zlepšuje imunitní systém. Můžeme tedy říci, že Aloevera je vhodná, jak na vnější použití přímo na kůži, tak na vnitřní použití k posílení imunity. Při pití Aloevera se doporučuje dávka dvakrát denně 30 mililitrů a to nejméně jeden celý měsíc. Takový nápoj z aloevera je vhodný nejen pro každého člověka, který chce zvýšit svou výkonnost a chuť do práce, ale i odbourat stres a cítit se celkově lépe. Velmi vhodný je i pro starší lidi, kteří prodělali těžké nemoci a jsou právě v rekonvalescenci. Zde jsou oblíbené video recepty na výrobu domácího nápoje z aloeveraaloevera nápoj recept.
V naší poradně s názvem NOVÉ LÉKY NA ŘEDĚNÍ KRVE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie Kubešková.
Také ALOEVERA ředí krev, ale jak a kolik se dá jí použít? Prosím o odpověď - moc děkuji s pozdravem Kubešková
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
AloeVera bohužel nemá antikoagulační účinky. Jinými slovy nedá se použít jako přírodní náhražka za Warfarin. Ani souběžné užívání Warfarinu s AloeVera se nedoporučuje, protože Aloe může zrychlovat tok potravy v zažívacím traktu a tím se lék Warfarin z těla dostane dříve než obvykle, čímž se sníží jeho účinnost a může docházet ke krevním sraženinám a ohrožení na životě.
Chcete-li připravit gel nebo šťávu z AloeVera, musíte nejprve sehnat list AloeVera. Mnoho supermarketů a prodejen zdravé výživy nyní prodává celé listy AloeVera. Hledejte organický list.
Pokud si pěstujete vlastní, ujistěte se, že list uříznete ze zralé rostliny. List AloeVera uřízněte ostrým nožem blízko kmene. Vyberte si list AloeVera, který je velký, hladký, silný a na špičce má růžový nádech. Nesklízejte příliš mnoho listů najednou, jinak můžete rostlinu zabít!
Alternativně, pokud chcete použít jen malý kousek z živé rostliny AloeVera, můžete uříznout šesticentimetrovou část listu z živé rostliny a zužitkovat ji. Příště zase odřízněte dalších 6 cm. Takhle jsem to viděla, jak to dělá moje máma.
Minimalizujte oxidaci
Tato metoda je nejlepší, protože jakmile je gel z Aloe připraven, může začít oxidovat, když je vystaven vzduchu, a některé jeho zdravotní přínosy mohou být ztraceny. Pokud nemáte možnost uříznout si pokaždé z živé rostliny, můžete alespoň uložit celý list do lednice a uříznout pouze 6 cm pokaždé, když gel potřebujete. To je to, co dělám já.
Po umytí vlasů si udělejte zábal z aloevera. Množství použitého gelu závisí na délce a hustotě vlasů, pro střední délku vlasů si připravte 100–200 ml gelu. Pokrájený gel umixujte a vetřete do vlasů. Zabalte do igelitu a ručníku. Gel nechejte asi půl hodiny působit a potom opláchněte. Vlasy budou už po třech zábalech pevnější. Aloe je dobrý kondicionér, protože proniká až do hloubky vlasů a rovněž obsahuje keratin – základní protein, který omlazuje vlasy svými živinami, dává jim větší pružnost a zabraňuje jejich lámání.
Aloevera – vlasová kúra ve spreji
Jemná vlasová kúra ve spreji, která vlasy ošetřuje, dodává jim vlhkost a ulehčuje česání, aniž by vlasy zatěžovala. Obsahuje 60 % aloevera a tekutý mátový extrakt. Tato kúra je zvláště vhodná pro vysušené a barvené vlasy, kterým propůjčuje lesk a zaručuje jejich pevnost.
Aloevera a péče o vlasy
Vlasová kosmetika z aloe má schopnost regenerovat vlasy a pokožku, a to především v raném stadiu, kdy vlasy teprve začínají vypadávat. Alopecie neboli vypadávání vlasů může mít vícero příčin, ale často jde o problém řešitelný. Určitě tedy vypadávání vlasů nenechávejte bez povšimnutí a začněte s alopecií bojovat co nejdříve.
Dieta jako taková není pacientovi nařízena. Pacientovi je doporučeno, aby měl vyvážený příjem vitaminu K a aby nedocházelo k výkyvům v jeho příjmu. Pacient musí vědět o potravinách, které obsahují vysoké dávky vitaminu K, nebo o těch, které mají interakce s lékem Warfarin. Minerální látky jako železo, hořčík a zinek mohou tvořit vazby s warfarinem a redukovat tak jeho absorpci a aktivitu. Aby se zamezilo těmto nežádoucím interferencím, je vhodné užívat tyto minerály minimálně 2 hodiny před anebo po užití léku Warfarin.
Relativně vysoký obsah vitaminu K mají především rostliny z čeledi brukvovitých, zejména hlávkové zelí (Brassica oleracea v. capita), růžičková kapusta (Brassica oleracea v. gemmifera), brokolice (Brassica oleracea v. italica), čínské zelí (Brassica campestris v. pekinensis), vodnice (Brassica rapa), locika setá neboli salát (Lactuca sativa), tolice vojtěška (Medicago sativa), řepa obecná (Beta vulgaris), krmná kapusta (Brassica oleracea v. acephala), kokoška pastuší tobolka (Capsella bursa-pastoris), potočnice lékařská (Nasturtium officinale), petržel zahradní (Petroselinum crispum), jitrocel větší (Plantago major), rdesno peprník (Polygonum hydropiper), rdesno (Polygonum punctatum), špenát setý (Spinacea oleracea), kopřiva (Urtica spp.), kukuřice setá (Zea mays).
Vysoké množství vitaminu K obsahuje i zelený čaj (Camellia sinnsis). Pití velkého množství zeleného čaje proto také může snižovat účinek warfarinu.
Probiotika (Lactobacilus, Bifidobacterium a podobně) mohou zvyšovat přirozenou syntézu vitaminu K ve střevech a druhotně tak snižovat terapeutický účinek warfarinu.
Hliník (aluminium) obsahující antacida snižuje využitelnost warfarinu.
Koenzym Q10 je chemicky podobný vitaminu K, který ovlivňuje působení warfarinu. Pacienti, kteří užívají tento lék, by proto neměli užívat koenzym Q10 bez porady s lékařem.
Konzumace alkoholu ve větším množství a po delší periodu může snížit terapeutický účinek warfarinu.
Proteinové koncentráty užívané sportovci s cílem zmnožit svalovou hmotu mohou významně snížit účinek warfarinu, neboť dojde ke zvýšené tvorbě albuminu, na který se warfarin váže.
Nesteroidní antirevmatika (například ibuprofen, piroxikam, nimesulid, lornoxikam, meloxikam): Zvyšují účinek warfarinu a narušují sliznici (u disponovaných jedinců to vede až ke vzniku dvanácterníkových nebo žaludečních vředů), což u pacientů léčených warfarinem může zvyšovat riziko krvácení do zažívacího traktu. Pokud je užívání nesteroidních antirevmatik indikováno, je ověřené jako bezpečné užívání diklofenaku, který neovlivňuje účinek warfarinu, spolu s protivředovým lékem ze skupiny inhibitorů protonové pumpy (například omeprazolem).
Léky s kyselinou acetylsalicylovou: Zvyšují účinek warfarinu a riziko krvácení. Výjimkou je malá dávka kyseliny acetylsalicylové (do 100 mg denně), která je podávána jako protidestičkový lék například pacientům po infarktu myokardu, zde je však také nutné současně užívat protivředový lék ze skupiny inhibitorů protonové pumpy.
Antiepileptika s účinnou látkou karbamazepin: Používají se rovněž jako léky proti neuralgickým bolestem, přetrvávajícím například po pásovém oparu.
Antibiotika: Některá antibiotika zpomalují odbourávání warfarinu a zvyšují tak jeho účinnost. Rizikové jsou v tomto smyslu zejména deriváty tetracyklinu, erytromycin, klaritromycin, roxitromycin a zvláště kotrimoxazol (například Biseptol, Bismoral, Septrin, Sumetrolim) i jeho základní složka trimetoprim (Triprim). Naopak relativně bezpečnější jsou penicilin a jeho deriváty, tabletové cefalosporiny, azitromycin, ofloxacin, ciprofloxacin, spiramycin.
Léky užívané při běžném nachlazení: Je možné užívat kodein nebo běžná nekodeinová antitusika (Stoptussin, Sinecod, Tussin), na odkašlání Mucosolvan, Bromhexin, ACC. Lze používat běžné nosní kapky proti rýmě, z vitaminových preparátů vitamin C do 500 mg denně (doporučená denní dávka je 60 mg). Proti horečce je možné nasadit léky s paracetamolem do 1 000 mg denně (v jedné tabletě Paralenu pro dospělé je 250 nebo 500 mg paracetamolu) nebo metamizol, nikoli však léky s kyselinou acetylsalicylovou (viz výše).
Léky na snížení krevních tuků včetně cholesterolu (fibráty či statiny): Fibráty výrazně zvyšují účinek warfarinu a měly by se současně s ním předepisovat jen výjimečně. Statiny zvyšují účinek warfarinu jen u některých jedinců, po jejich nasazení, vysazení nebo změně dávky je proto nutné vždy zhruba za týden zkontrolovat INR (International Normalized Ratio, mezinárodní normalizovaný poměr; naměřená hodnota v podstatě udává, kolikrát déle trvá, než se krev dotyčného srazí oproti normálu. Pro léčebné účely se hodnota INR udržuje většinou mezi 2 a 3, v některých indikacích mezi 2,0 a 3,5 nebo 2,5 a 3,5).
Léky proti poruchám srdečního rytmu (antiarytmika): Amiodaron velmi silně brzdí odbourávání warfarinu, to znamená, že zvyšuje jeho účinek. Podobný, ale méně výrazný efekt má i propafenon-hydrochlorid (Prolekofen, Propafenon). Časté kontroly INR jsou nezbytné, po nasazení amiodaronu v nasycovací dávce je nutné INR kontrolovat 2x týdně.
Flavonoidy obsažené v grepu inhibují cytochrom důležitý pro metabolizování warfarinu a podobných drog. Současná konzumace grepu a warfarinu může zpomalit metabolizování léku, zvýšit jeho aktivitu a zvýšit potencionální riziko krvácivosti. Při užívání warfarinu je vhodné vyhnout se zvýšené konzumaci grepu, především grapefruitového džusu.
Bromelain je enzym obsažený v plodu ananasu. Je rovněž častou složkou multienzymatických protizánětlivých přípravků. Bromelain má podobné vlastnosti jako antikoagulanty (například warfarin) a při současném podávání může spolupůsobit na zvýšení jejich antikoagulačního účinku. Žádná klinická studie tento teoretický předpoklad interakce warfarinu a bromelainu sice ještě nepotvrdila, nicméně pacienti užívající warfarin by měli užívání enzymatických preparátů obsahujících bromelain konzultovat s lékařem.
Papain je enzym vyskytující se v plodu papáje. Také tento enzym bývá jednou ze složek multienzymatických přípravků proti zánětu a přípravků na podporu trávicích procesů. Papain obdobně jako bromelain může zvyšovat krvácivost, a proto by se pacienti užívající warfarin měli konzumaci papainu vyhnout.
Pacienti užívající warfarin by neměli dlouhodoběji konzumovat větší množství plodu manga kvůli možnému nežádoucímu ovlivnění účinku warfarinu.
Kůra chinovníku je tradičním zdrojem chininu. Chinin může zvyšovat aktivitu warfarinu, a proto by se pacienti užívající warfarin měli vyhnout jeho konzumaci.
Vrba bílá obsahuje substance, které se v těle přeměňují na salicyláty podobné protisrážlivému aspirinu. Protože vrba bílá podobně jako aspirin může zvyšovat efekt warfarinu, měli by se pacienti užívající warfarin jejímu podávání vyhnout.
Ginkgo biloba inhibuje shlukování krevních destiček a zvyšuje riziko krvácivosti. Má synergický účinek s warfarinem, a proto je nelze užívat současně.
Extrakt z hub shiitake zpomaluje krevní srážlivost a může ovlivňovat působení warfarinu a ostatních antikoagulačních léků. Pacienti užívající warfarin by se proto měli konzumaci hub shiitake vyhnout.
Čertův spár je bylina, z jejíhož kořene se připravuje extrakt, který má protizánětlivý a analgetický účinek. Vykazuje však několik nežádoucích účinků a při současném užívání s warfarinem a ostatními léky ovlivňujícími krevní srážlivost může zesilovat jejich efekt a zvyšovat tak riziko krvácivosti. U pacientů, kteří současně užívali warfarin a Harpagophytum procumbens, byla zaznamenána podkožní krvácivost.
Bylo popsáno několik případů nežádoucích interakcí mezi warfarinem a žen-šenem. Pacienti užívající warfarin by proto neměli užívat přípravky obsahující čínský žen-šen bez konzultace s lékařem. Varování se vztahuje i na sibiřský žen-šen (Eleuterococcus senticosus).
Šalvěj červenokořenná používaná v čínské medicíně inhibuje shlukování krevních destiček, a proto by pacienti užívající warfarin měli její užívání konzultovat s lékařem.
Třezalka zvyšuje aktivitu jaterních enzymů, což může vést ke sníženému antikoagulačnímu efektu u pacientů užívajících warfarin. Z tohoto důvodu jsou při současném užívání nutné vyšší dávky warfarinu, které po náhlém vysazení třezalky mohou působit nebezpečně. Jsou popsány i další negativní účinky vzájemné kombinace warfarinu a třezalky, jako je částečné zhoršení zrakové funkce. Pacienti užívající warfarin by se proto užívání třezalky měli vyhnout.
Dalšími bylinami, které teoreticky mohou kvůli obsahu kumarinu ovlivňovat působení a účinky warfarinu, jsou jírovec maďal (Aesculus hippocastanum, lidově koňský kaštan), pakmín větší (Ammi visnaga), mařinka vonná (Asperula odorata), svízel vonný (Galium odoratum), komonice (Melilotus spp.) a jetel luční (Trifolium pratense). Substanci podobnou kumarinu obsahuje i heřmánek (Chamomilla recutita). U rostlin obsahujících kumarin se předpokládá aditivní efekt s farmaceutickými antikoagulanty, jako je warfarin. V praxi však nebyl zaznamenán žádný případ ovlivnění krevní srážlivosti těmito rostlinami a neexistuje žádný důkaz, že kumarin v jejich tkáních je schopný fermentace v biologicky aktivní dikumarol.
Další rostliny, které ovlivňují účinek a toxicitu warfarinu, jsou rostliny s inhibičním účinkem na shlukování krevních destiček. Mezi tyto rostliny patří: česnek (Allium sativum), cibule kuchyňská (Allium cepa), ananas (Ananas comosus), paprika (Capsicum annuum), papája (Carica papaya), kurkuma (Curcuma longa a Curcuma aromatica), houba reishi (Ganoderma lucidum), ginkgo biloba, šalvěj červenokořenná (Salvia miltiorrhiza), šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis), zázvor lékařský (Zingiber officinale), plod brusnice brusinky (Vaccinium vitis-idaea), andělika čínská (Angelica sinensis), kopretina řimbaba (Tanacetum parthenium). Možné negativní interakce má i sója (sójové mléko). Tyto rostliny mohou zvyšovat antikoagulační aktivitu warfarinu a ostatních léků snižujících krevní srážlivost. Nežádoucí účinky se mohou objevovat především při dlouhodobém užívání vyšších dávek těchto rostlin a při jejich kombinaci. Kombinace těchto rostlin s antikoagulanty jako warfarin zvyšuje riziko zvýšené krvácivosti nebo jiných nežádoucích vedlejších efektů.
Hladinu vitaminu K ovlivňují některé léky (např. antibiotika, probiotika), proto vždy informujte lékaře o užívání léku Warfarin.
Doporučené denní dávky vitaminu K se pohybují okolo 1 μg/kg/den a celková hodnota denního příjmu se v různých zemích liší. V USA je to 120 μg pro muže a 90 μg pro ženy, v německy mluvících zemích 70–80 μg pro muže a 60–65 μg pro ženy. U dětí a mladistvých jsou dávky nižší. Z toho vyplývá, že v potravinách s vysokým obsahem vitaminu K je skutečně ve 100 g potraviny překročena denní doporučená dávka, a to i několikanásobně. Je tedy třeba obezřetnost i při užívání potravinových doplňků (multivitaminů) a vždy je nutné si zjistit, zda vitamin K obsahují a jaké množství je deklarováno.
Důležitý je rovněž výběr oleje pro přípravu jídel. Zatímco sójový olej (dle tabulek USDA – United States Department of Agriculture) obsahuje 193 μg vitaminu K ve 100 g, olej slunečnicový má jen 9 μg/100 g (jiný zdroj uvádí 3 μg/100 g), takže je možno jej doporučit. Olej olivový má střední obsah – asi 50 μg/100 g. Používáme-li olej v rozprašovači, je možno malé množství užít také. Ze salátů obsahuje méně vitaminu K salát ledový, zejména vnitřní bílé listy. Potraviny s nízkým obsahem vitaminu K jsou například houby, kukuřice, ředkvičky, papriky, cibule, okurky s oloupanou zelenou slupkou, hrášek, výhonky mungo, rajčata, červené zelí, červená řepa, mrkev a obecně kořenová zelenina, brambory, rýže.
Stručně řečeno, okouzlující svět AloeVera překypuje rozmanitostí – každý produkt je vyprávěním o umění přírody, každá aplikace je důkazem jeho trvalé přitažlivosti. Od péče o pleť až po holistický wellness, AloeVera rozvíjí své kouzlo napříč řadou produktů, které splňují různorodé potřeby svých horlivých následovníků. Když objímáme tohoto zeleného pomocníka, kráčejme s informovaným srdcem a rozumnou myslí, navždy spojené s odkazem AloeVera.
Zkušenosti a poznatky ze skutečného světa podtrhují hluboké spojení mezi vlastnostmi AloeVera a jejími aplikacemi a vytvářejí trvalou symfonii obnovujícího objetí přírody. V každé kapce gelu a každém objetí krému AloeVera je uloženo srdce přírodního wellness produktu z AloeVera.
Kromě již zmíněných příznivých účinků, má Aloevera i další prospěšné schopnosti. Aloevera působí antibakteriálně, proniká do tkáně, kde dokáže znecitlivět tkáň a ulevit tak od bolesti, a to i hluboko ve svalech či kloubech. Aloevera dokáže snížit krvácení, ale i intenzitu teploty pod vředy. Rozšiřuje kapiláry, čímž pomáhá stimulovat krevní oběh. Toto vše dokáže Aloevera bez vedlejších nežádoucích účinků, protože je to přírodní bio produkt. Aloevera doporučují nejen lékaři, ale i bylinkáři, lidoví léčitelé či kosmetické společnosti.
Aloevera omezuje tvorbu volných radikálů, podobně jako antioxidanty, ale je to i velmi vhodný doplněk výživy při trávicích potížích. Po vypití gelu z aloevera se totiž podpoří činnost trávení, střev, slinivky, povzbudí se činnost trávících žláz a ovlivní se činnost střevní mikroflóry. Kromě toho aloevera na sebe váže škodlivé látky, které se kupí ve střevech, žlučníku či játrech a podporuje redukci hladinu cukru v krvi. Na podporu trávení můžete pít denně před jídlem až 1 decilitr šťávy z aloevera zředěný vodou. Pití šťávy z Aloevera můžete chápat nejen jako prevenci pro zlepšení kvality vašeho života, respektive trávicího systému, ale i jako pomoc při již vzniklých chorobách, jako jsou například žaludeční a střevní potíže, zácpa či průjem.
Pamatujte, že extrahovaný gel z Aloe oxiduje a léčivé účinky se během krátké doby ztratí, i když jej budete uchovávat v chladničce. Pro uskladnění gelu postupujte podle zde uvedených kroků.
Mám odzkoušeno, že lze úspěšně skladovat gel z Aloe bez míchání v lednici po dobu 2 týdnů, ale ne déle. Chutná stále čerstvě a dobře.
Aby vám vydržel déle, můžete jako konzervant použít vitamín C nebo med. Použijte poměr 1:1, když kombinujete Aloe gel (rozmixovaný bez vody) s medem. Pro vitamín C smíchejte 500 miligramů kyseliny askorbové s ¼ hrnku gelu z Aloe (tablety vitamínu C najdete v obchodě s potravinami nebo v lékárně, které pak rozdrtíte na prášek).
Gel z AloeVera skladovaný s medem nebo vitamínem C vydrží v lednici až 8 měsíců, zatímco obyčejný gel z AloeVera maximálně 2 týdny.