Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

ANTIPERSPIRANT S OBSAHEM CHLORIDU HLINITÉHO


ANTIPERSPIRANT S OBSAHEM CHLORIDU HLINITÉHO je jedno z témat, které se týká tohoto článku. K létu patří horké počasí, teploty nad třicet stupňů, které často překonávají teplotní rekordy, a tak bohužel i pocení, které se následně projevuje nejen nepříjemným pocitem, ale zejména velice odporným zápachem, zvláště po nějaké době. Pocení je sice běžný fyziologický projev, který k lidskému tělu prostě patří, často však bývá nepříjemné nejen pro toho, kdo se potí, ale především pro jeho okolí. Máloco je tak odpudivé jako oblečení čpící pachem, který je dost agresivní a nezřídka i doslova odporný.


Oblíbené antiperspiranty

Antiperspirant Vichy

Antiperspirant Vichy je vyráběn ve více variantách. Například produkt VICHY DEODORANT ANTI-TRANSPIRANT roll-on (48hodinový účinek) nabízí dlouhodobou regulaci pocení týden po týdnu. Neobsahuje alkohol. Po jeho použití zůstává zdravá, jemná pokožka a příjemný pocit po celých 24 hodin. Nanáší se v tenké vrstvě na suchou a čistou pokožku. Výhodou je dlouhotrvající pocit suchosti a kvalitní potlačení nepříjemného pachu. Vichy Antitranspirant 48h roll-on 2 x 50 ml zamezuje nadměrnému pocení. Díky cílenému účinku proti vlhkosti a pachu udržuje příjemný pocit po celých 48 hodin. Vichy Antiperspirant 24h W antiperspirant 125 ml je sprej proti pocení s dlouhotrvajícím účinkem.

Zde můžete vidět cenu výrobku Antiperspirant Vichy.

Antiperspirant Eucerin

Antiperspirant Eucerin se vyrábí v několika variantách. Eucerin Intenzive W antiperspirant 30 ml se doporučuje proti silnému pocení. Má 72hodinovou účinnost díky formuli s účinnými antiperspiračními složkami (aluminum chloride a aluminum chlorohydrate). Klinicky je potvrzena 91% redukce pocení. Prokázána je i velmi dobrá kožní snášenlivost. Výrobek je bez alkoholu. Rovněž produkt EUCERIN kuličkový antiperspirant 50 ml působí proti zvýšenému pocení. Klinicky prokázaná je ochrana proti pocení a pachu na dobu 48 hodin. Složení bez alkoholu. Eucerin Deo intenzivní AP sprej duopack 2 x 30 ml je intenzivní antiperspirant ve formě spreje. Formule s účinnými antiperspiračními složkami (aluminum chloride a aluminum chlorohydrate) zaručuje dlouhotrvající redukci pocení a ochranu před pachem.

Zde můžete vidět cenu výrobku antiperspirant Eucerin.

Old Spice antiperspirant

Old Spice antiperspirant je také vyráběn ve více variantách. Old Spice Whitewater deostick 60 je pro muže, kteří považují trénink za cestu ke zkušenosti, ne za omezování. Old Spice Original M deostick 60 ml osvěží a zajistí spolehlivou ochranu po celý den. Jeho vyvážené složení je optimální kombinací jemné péče a přirozené svěžesti. Poskytuje vysoce účinnou dlouhodobou ochranu proti pachu a vlhkosti v podpaždí.

Zde můžete vidět cenu výrobku Old Spice.

Zdroj: článek Deodorant, nebo antiperspirant?

Poradna

V naší poradně s názvem JIDELNICEK NA SNIZENI KYSELINY MOCOVE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marta.

Dobrý den ve Vašem uvedeném jídelníčku k svačině je hruška,ale od lákařky mám ,že hruška je jako nevhodná při zvýšené hladině kyseliny močová.
Kdo má pravdu ,netuším jíst nebo nikoliv,asi by bylo dobré zjistiti kdo má pravdu
Marta

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Hrušky při dně jíst můžete a dokonce jsou prospěšné pro vaše ledviny, které bývají postižené zvýšenou hladinou kyseliny močové. Níže se dozvíte proč.

Obsah purinů v hruškách
Potraviny, které jsou vhodné pro dietu s nízkým obsahem purinů, obsahují koncentraci purinů nejvýše 50 miligramů na každých 100 gramů tohoto jídla. Všechno ovoce, včetně hrušek, patří do této kategorie. Nízkopurinová strava může obsahovat dvě až čtyři porce ovoce denně, přičemž jedna hruška střední velikosti se rovná jedné porci.

Velikost porce
Když jste na dietě s nízkým obsahem purinů, tak byste každý den měla sníst dvě až čtyři porce ovoce. Jedna porce odpovídá středně velkému kusu čerstvého ovoce nebo 180 ml ovocné šťávy nebo 120 ml zavařeného ovoce. Vždy upřednostněte čerstvé ovoce nebo čerstvou ovocnou šťávu, protože čerstvé ovoce, zejména pokud má svoji slupku, jako například neloupaná hruška, obsahuje velké množství prospěšné vlákniny. Používejte pouze 100% ovocné šťávy a ovoce zavařené ve vlastní šťávě, nikoli v sirupu.

Hruška při dně ano či ne?
Ačkoli hrušky mají nízký obsah purinů, společnost Gout & Uric Acid Education Society https://gouteducation.org/d… varuje, že obsahují přirozeně vysokou koncentraci fruktózy (ovocný cukr). Pro zmírnění dopadů dny je lepší konzumovat ovoce s nízkým obsahem fruktózy, jako je grapefruit, banány, různé bobule a melouny.
Na druhou stranu hrušky obsahují antioxidanty, fenolika a kyselinu askorbovou, což jsou látky, které pomáhají snižovat zánět v těle a chrání před stavy souvisejícími se zvýšenou kyselinou močovou, jako jsou ledvinové kameny. Doporučení konzumovat hrušky při tomto onemocnění bylo vydáno ve zprávě zveřejněné v Evropském přehledu pro lékařské a farmakologické vědy v roce 2016, k vidění zde: https://www.researchgate.ne… podle které slupka obsahuje až 20tinásobek množství těchto látek ve srovnání s masem. Takže se soustřeďte, abyste jedla i slupku z hrušky. Hrušky, ale i ostatní ovoce jezte, když jsou čerstvé, protože tyto prospěšné látky postupem času ubývají.

Návrhy na konzumaci hrušek při dně
Pacienti na nízkopurinové dietě by měli každý den sníst 6 až 11 porcí pečiva, obilovin, rýže nebo těstovin, spolu se dvěma porcemi nízkotučných nebo beztukových mléčných výrobků, třemi porcemi zeleniny a až 170 gramy libového masa, vajec, sýrů, ořechů nebo fazolí. Hrušky si můžete zakomponovat do jídel s nízkým obsahem purinů tak, že si své ranní snídaňové cereálie doplníte o plátky čerstvé hrušky nebo přidáte nakrájené hrušky do salátu ze smíšené zeleniny, opékaných ořechů a studených grilovaných kuřecích prsou nebo steaku. Také můžete jíst hrušky smíchané s nízkotučným jogurtem jako rychlé občerstvení s nízkokalorickým obsahem.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Jidelnicek na snizeni kyseliny mocove

Proč se potí nohy

Při nadměrném pocení chodidel se snadno množí bakterie a nedostatek hygieny zápach jen zintenzivňuje. Každé chodidlo má na 250 tisíc potních žláz, a tak produkuje přibližně půl litru potu denně. Právě pocení v kombinaci s vysokým počtem bakterií vytváří zápach. Bakterie, které se tvoří na patách, produkují plyny podobné těm, které se uvolňují při výrobě sýra. Proč některým lidem vylučují potní žlázy víc potu, než by měly, se zatím neví.

Pocení nohou je opravdu nepříjemné – studené, zpocené nohy dokážou spolu se zápachem zcela jistě potrápit nejen svého majitele, ale i jeho okolí. Pocení nohou v noci je také velmi nepřijemné. Prostředky jako deodoranty, kvalitní ponožky a prodyšná obuv sice zmírňují následky nadměrného pocení a zápachu nohou, avšak nikdy nevyřeší jeho bezprostřední příčinu, a tou jsou nadměrně aktivní potní žlázy.

Rada je jednoduchá, zbavte se pocení a zbavíte se i chladu a zápachu nohou. Iontoforéza Electro Antiperspirant je schopna dlouhodobě blokovat nadměrně aktivní potní žlázy v chodidlech a tím vyřešit jak pocení, tak z něj vyplývající chlad a zápach nohou. Iontoforéza Electro Antiperspirant je zařízení, které dokáže pomocí působení slabé elektrické energie o vhodné frekvenci působit na potní žlázy takovým způsobem, že nemohou po určitou dobu nadměrně produkovat pot. Jednoduchým opakováním procedury jednou za 14 a více dní pak dokážete udržet své nohy v suchu po neomezeně dlouhou dobu. Napětí působící na pokožku je velmi malé, nemusíte se tedy bát žádných negativních důsledků spojených s léčbou tohoto typu. Schválení iontoforézy Electro Antiperspirant jakožto plnohodnotné zdravotnické pomůcky a pohon, který zajišťují obyčejné tužkové baterie (včetně jejich dobíjecí varianty), umocňují už tak vysokou bezpečnost a kvalitu přístroje.

Iontoforéza jako metoda odstraňování nadměrného pocení (hyperhidrózy) je známa již mnoho desítek let, avšak až nejmodernější technologie daly vzniknout přístrojům nové generace, kterým vévodí právě Electro Antiperspirant. V případě tohoto zařízení byla technologie iontoforézy několik let testována a výrazně modifikována tak, aby mohla poskytnout nezbytnou pomoc všem lidem, kteří zažívají problémy s nadměrným pocením kterékoli části těla. V současné době iontoforézu Electro Antiperspirant s úspěchem používají pacienti a lékaři na všech světových kontinentech a její účinky si chválí. Iontoforéza Electro Antiperspirant totiž jako první a jediná na světě dosáhla během klinického testování účinnosti a snášenlivosti u 100 % pacientů!

Electro Antiperspirant ELITE je první pulzní a plně automatický přístroj určený pro nemocnice, kliniky a domácí uživatele, který vás zbaví pocení i&nb

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Pocení nohou

Poradna

V naší poradně s názvem MEDROL A DIETA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vladimíra Tancíková.

Prosím o odpověď, zda-li je nutné při užívání Medrolu 4 mg upravovat stravu, je pravda, že se nemá jíst maso (kromě ryb) a sýry? Medrol beru od června 2018, prozatím jsem to ani v příbalovém letáku nenašla.
Děkuji za odpověď.
Tancíková
Brumovice u Opavy

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Ne, to není pravda. Maso, pokud nebude příliž slané a tučné, tak ho jíst můžete. Stejná pravidla platí i pro sýry.
U Medrolu je potřeba dodržovat neslanou dietu s nízkým obsahem sodíku a naopak s vysokým obsahem draslíku a s vysokým obsahem bílkovin.

Medrol v těle zadržuje sodík. Proto je důležité sledovat příjem soli, pokud ho užíváte. Pokyny pro stravu při Medrolu z roku 2010 doporučují konzumovat méně než 1,5 gramu sodíku denně. Vyhněte se přebytečné soli tím, že budete jíst čerstvé potraviny spíše než rychlé občerstvení nebo zpracované a konzervované výrobky.

Jezte potraviny s vysokým obsahem draslíku, jako jsou pečené brambory, meruňky, banány, mléčné výrobky, citrusové plody a špenát. Pomůže vám to vytvořit zdravou rovnováhu sodíku a draslíku.

Grapefruitová šťáva může zvýšit koncentraci Medrolu v těle. Při léčbě Medrolem nekonzumujte grepy ani džus z nich vyrobený. Pokud již delší dobu každodenně grepy konzumujete společně s Medrolem, tak nepřerušujte toto společné užívání, aniž byste se na tom dohodla se svým lékařem. Náhlé přerušení dodávky grapefruitové šťávy by mohlo vést k poklesu účinné koncentrace léku a zhoršení zdravotního stavu.

Medrol se užívá s jídlem nebo mlékem, aby nezpůsobil podráždění žaludku. Zároveň je potřeba omezit alkohol, který může společně s Medrolem způsobit nebezpečné krvácení v zažívacím traktu.

Medrol může zpúsobit změny v přerozdělení tuku na nežádoucí místa, jako je zadní část krku, břicho a obličej. Tyto změny ve tvaru těla se u každého pacienta projevují odlišně. Navzdory skutečnosti, že Medrol zvyšuje chuť k jídlu, dbejte na to, abyste se vyhnula přejídání a ujistěte se, že máte dostatek pohybu pro spálení kalorií, které by jinak byly uloženy jako tuky na zmíněných partiích.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Medrol a dieta

Použití

SweatStop Forte Max je potřeba stříknout 1–2x na pokožku chodidel a nechat úplně zaschnout, aby tekutina antiperspirantu nepřišla do kontaktu s oblečením a nevznikly skvrny. Účinek se zpravidla dostaví ihned druhý den, v určitých případech velmi silného pocení nohou se účinek projeví až po více aplikacích. Používejte vždy na noc! Antiperspirant SweatStop Forte Max je nutné aplikovat večer před spaním na čistou, suchou a nepodrážděnou pokožku. Je třeba se po aplikaci antiperspirantu SweatStop Forte Max následně vyhnout jakékoliv zvýšené fyzické aktivitě, aby přípravek mohl vytvořit dostatečnou ochranou vrstvu na pokožce. V opačném případě nebude účinek plně rozvinut.

Aktivní látky v antiperspirantu SweatStop Forte Max: chlorid hlinitý, aloe vera, panthenol (provitamin B5), kafr, alkohol.

Vlastnosti:

  • Nejúčinnější antiperspirant proti pocení nohou na trhu, který zabraňuje také zápachu nohou.
  • Poskytuje aktivní ochranu na 48–72 hodin (dle intenzity pocení jedince).
  • Aplikace antiperspirantu SweatStop Forte Max 1x za 2–3 dny.
  • Antiperspirant je vhodný také pro citlivou pokožku.
  • Používáním antiperspirantu chráníte nohy proti mykóze.
  • Dermatologicky testován německým Dermatestem s výsledkem: velmi dobrý.
  • Nezanechává bílé skvrny na oblečení, je bez parfemace.
  • Vhodný pro muže i pro ženy, pro aktivní i rekreační sportovce.
  • Antiperspirant SweatStop Forte Max 100 ml vydrží přibližně až 8 měsíců.
Důležité upozornění k používání:
  • Vyhněte se fyzické aktivitě po samotné aplikaci antiperspirantu (proto používejte vždy na noc před spaním).
  • Vyhněte se kontaktu s očima, ústy a podráždění pokožky.
  • Nechte tekutinu antiperspirantu zcela zaschnout, aby nedošlo ke skvrnám na oblečení.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.

Vyzkoušejte rovněž iontoforézu Antipe a pocení a zápachu nohou bude konec. Iontoforéza ANTIPE je výborně vybavená iontoforéza určená k domácímu použití. Je to volně prodejný registrovaný zdravotnický prostředek. Jedná se o plně digitální přístroj určený k léčbě nadměrného pocení, zejména plosek rukou, nohou nebo podpaží. Iontoforéza ANTIPE je navržena na digitální platformě s několikanásobnou kontrolou výstupního proudu a ochranou uživatele. Díky moderní konstrukci přístroj pozná, kdy jsou vloženy končetiny. Postupně sám zvýší proud na požadovanou hodnotu a neustále sleduje správnou funkci po celou dobu působení. Končetiny lze z vodní lázně kdykoli vyjmout, aniž by došlo k takzvanému kopnutí, typickému pro většinu ostatních přístrojů na trhu. Díky tomu lze provádět iontoforézu rukou bez asistence druhé osoby. Přístroj je naprosto bezpečný i pro děti nebo starší

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Pocení nohou

Příběh

Ve svém příspěvku SILNÉ POCENÍ,HLAVNĚ V OLIČEJI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivana Turečková.

Dobrý den
moje trable s pocením,hlavně v obličeji jsou již několik let ,nesnesitelné.Hora kapesníčků,červený obličej mě strašně znervozňují,hlavně ve společnosti a o to je to pak asi ještě horší,Mnohokrát jsem se již na to ptala svého lékaře...jeho odpovědí bylo jen to že to může být více příčin ,hlavně menopauza,léky a ostatní,teplé pití atd.Takže člověk by nesměl nic...Proto bych chtěla poprosit o radu kam se obrátit a co podniknout ,aby moje potoky potu se mohly změnit aspoň na orosení.Děkuji za radu.Ivana Turečková

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kristína.

Jde to eliminovat i na hlavě a ve vlasech. Já na to mám Electro Antiperspirant z tohoto webu: http://www.electroantiperspirant.cz/iontoforeza-electro-antiperspirant-cena-objednavka . Pokud lékař nenajde konkrétní řešitelnou příčinu, jako např hormonální dysbalance tak ti nepomůže. Pocení může mít x příčin které nelze přímo řešit, jako menopauza, nebo dědičnost u hyperhidrózy, pak se musíš poprat s pocením samotným a nejlepší na to je electro antiperspirant.

Zdroj: příběh Silné pocení,hlavně v oličeji

Léky na kyselý pot

Pokud snížení teploty, dieta ani bavlněné pyžamo nepřináší žádné výsledky, tak byste měli navštívit svého lékaře. Protože pocení a kyselý tělesný pach může také být příznakem závažného onemocnění, jako je hypoglykemie nebo hypertyreóza. Správná léčba těchto metabolických poruch může snížit pocení a doprovodný tělesný pach. Pokud ale lékař vyloučí onemocnění krve a štítné žlázy, tak si můžete nechat předepsat antiperspirant s obsahem chloridu hlinitého a tento typ silného antiperspirantu můžete pak aplikovat na problematické oblasti před spaním, což snižuje pocení a pomáhá snižovat kyselý tělesný zápach.

Zdroj: článek Kyselý zápach těla po probuzení

Příběh

Ve svém příspěvku POCENÍ HLAVY - ELECTRO ANTIPERSPIRANT se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pepa.

Zdravim, jen abych doplnil redakci, jsou ještě i další možnosti, třeba Electro antiperspirant, já ho mám doma a funguje hodně dobře, procedůry musím teda taky tak jednou za 3 měsíce zopakovat, ale mám ho doma a už na žádnej botox nemusi :-D

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Pocení hlavy - Electro antiperspirant

Léky a pot

Pokud snížení teploty, dieta ani bavlněné pyžamo nepřináší žádné výsledky, tak byste měli navštívit svého lékaře. Protože pocení a kyselý tělesný pach může být také příznakem závažného onemocnění, jako je hypoglykemie nebo hypertyreóza. Správná léčba těchto metabolických poruch může snížit pocení a doprovodný tělesný pach. Pokud ale lékař vyloučí onemocnění krve a štítné žlázy, tak si můžete nechat předepsat antiperspirant s obsahem chloridu hlinitého a tento typ silného antiperspirantu můžete aplikovat na problematické oblasti před spaním, čímž snížíte pocení a tím i kyselý tělesný zápach.

Zdroj: článek Babské rady na tělesný zápach

Příběh

Ve svém příspěvku ELECTRO ANTIPERSPIRANT NA POCENÍ HLAVY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kamil.

Já jsem si přes to http://www.electroantiperspirant.cz electro antiperspirant i obličejovou masku nedávno koupil a ono to opravdu působí, jako jestli vám z hlavy stékájí čůrky potu tak do toho investujte protože to opravdu stojí za to.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Electro Antiperspirant na pocení hlavy

Jak se bránit kyselému potu

Pot je kyselý maz, který má ochrannou funkci na povrchu kůže. Chrání ji před nebezpečnými bakteriemi a má fungicidní účinky. Pozor na mýdla a gely, ta jsou často neutrální a zásaditá, sice po nich „voníme“, ale dáváme prostor škodlivým bakteriím. Zvláštní péči si zaslouží místa zapářkové oblasti. Z prádla pomáhá kyselý odér odstranit citronová šťáva (i citronka) přidaná k prádlu při praní. Pokud lékař vyloučí onemocnění krve a štítné žlázy, můžete si nechat předepsat antiperspirant s obsahem chloridu hlinitého, který můžete aplikovat na problematické oblasti před spaním, což snižuje pocení a pomáhá snižovat kyselý pot.

Zdroj: článek Kyselý pot

Příběh

Ve svém příspěvku LZE POUŽÍT ANOPIRIN JAKO OBLAD NA OTOKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Šimon.

co použít na otok mimo octanu hlinitého.kousl mě pejsek do kloubu prstu. lze použít na obklad otoku anopirin 100mg.1rok prošlá záruka.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marian.

Dobrý den,jaký obklad nebo koupel by byl vhodný na golfový loket,trápí mě už skoro rok,ortoped mi už 2krát dal opich a řekl,že to přejde,ale při zátěži to zatím pořád bolí,někdy je bolest menší a někdy větší a nato prý antibiotika nebo nějaké léky nejsou,prosím o radu

Zdroj: příběh Lze použít anopirin jako oblad na otoky

Výroba mýdla

Mýdlo se vyrábí procesem zvaným zmýdelňování, nebo též saponifikace, z přírodních nebo chemicky upravených tuků (či jiných lipidů) působením koncentrovaných roztoků hydroxidů alkalických kovů, například hydroxidu sodného nebo draselného (louhů), nebo za tepla působením slabších zásaditých látek, jako je uhličitan sodný (soda) či uhličitan draselný (potaš). Používá se takzvaná násada (tuky živočišného i rostlinného původu). Někdy se rostlinné oleje, obsahující velký podíl nenasycených mastných kyselin, hydrogenací předem obohacují nasycenými mastnými kyselinami. Reakční směs se zahřívá na teplotu 80 až 100 °C buď v otevřených kotlích, například zaváděním přehřáté vodní páry, která současně směs promíchává, nebo nyní častěji v uzavřených tlakových nádobách (autoklávech) zahřívaných párou z vnějšku a opatřených mechanickými míchadly. Procesem zmýdelňování vzniká viskózní směs, nazývaná mýdlový klih. Její viskozita může být upravena (takzvané krácení mýdla) přidáním chloridu sodného.

Sodná mýdla jádrová

Při použití hydroxidu sodného nebo sody se po vychladnutí směsi dalším přidáním chloridu sodného (takzvaným vysolováním mýdla) zvýší iontová síla roztoku natolik, že se rozruší mýdelné micely a mýdlo se vyloučí ve formě pevné látky jako takzvané jádrové mýdlo, plovoucí na hladině roztoku, zvaného mydlářský louh. Ten kromě vody a případných nečistot obsahuje chlorid sodný, zbytky nezreagovaného hydroxidu a glycerol, který je cenným vedlejším produktem výroby mýdla.

Oddělené jádrové mýdlo, které se vyrábí z tuhých tuků s malým podílem nenasycených mastných kyselin, se dále rafinuje opakovaným rozvářením s vodou a opětným srážením chloridem sodným, případně proplachováním zředěným louhem, a to zejména proto, aby se zbavilo zbývajících stop glycerolu a soli, pak se lisováním zbaví větší části vody. Někdy se upravuje přidáním čistých mastných kyselin na požadované chemické složení. Mýdlo takto připravené obsahuje přibližně 70 až 80 % zmýdelněných mastných kyselin, přičemž mýdla s vyšším obsahem se používají pro přípravu mýdel toaletních, zatímco s nižším obsahem jsou mýdla jádrová v užším slova smyslu, dříve používaná zejména k praní.

V jádrových a toaletních mýdlech převažují mastné kyseliny s 10 až 18 uhlíkovými atomy v molekule. Mýdla s převažujícími vyššími mastnými kyselinami (18 až 22 uhlíků) se používají především v mleté práškové formě jako přísady do moderních pracích prostředků pro automatické pračky k potlačení pěnivosti syntetických tenzidů.

Následné sušení mýdla probíhá většinou za sníženého atmosférického tlaku, případně rozprašováním v protiproudých sušicích věžích. Vysušené mýdlo (se zbytkovým obsahem asi 6 až 12

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Vše o mýdle

Poradna

V naší poradně s názvem OPAKOVANÁ PÍŠTĚL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dand.

Jsem po zákroku více než rok a stane se,že v okollí řit.otvoru se tvoří opět píštěl,ale za dva dny se uklidní.Je na to prosím nějaká mast,která by pomohla při uklidnění (pokud jsem mimo republiku a nemám možnost navštívit lékaře)Děkuji za odpověď.Dana

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Zmírnit bolest nebo symptomy řitní píštěle při vyprazdňování můžete tím, že budete konzumovat stravu s vysokým obsahem vlákniny pocházející především z velkého množství ovoce, zeleniny a polévek. Je třeba se vyhnout silně pikantním potravinám, nevhodné jsou také hamburgery, pizzy, červené maso a mastná jídla. Aby se fistula úplně vyléčila, bude zapotřebí lékařské řešení. Jedním z důvodů, proč vznikají fistule, je nesprávný životní styl a nezdravé jídlo. Mnoho lidí má ve zvyku pravidelně jíst potraviny, které jsou připraveny z mouky, se spoustou cukru, koření a oleje, které jsou velmi škodlivé pro vaše zdraví. Pokud chcete léčit píštěl, tak v první řadě proveďte jednoduché změny životního stylu ve svém každodenním režimu. Vaším hlavním zájmem by mělo být pojídání potravin, které pomohou při změkčení stolice, což omezí namáhání postiženého místa při průchodu stolice. Pro tyto účely je vhodná strava s vysokým obsahem vlákniny, ovoce a zelenina. Spíše než bílý chléb, volte raději zdravější pečivo ze směsi několika druhů obilovin. Pijte teplou vodu, teplé mléko, podmáslí nebo ovocné džusy, místo čaje a kávy. Smíchejte med v teplé vodě a každé ráno vypijte v množství podle aktuální chuti. Kromě toho můžete na snídani použít papáju, ředkvičky a švestky, které jsou také užitečné pro lidi, kteří trpí píštělemi. Pro další jídla dne jsou vhodné různé saláty, ale je třeba se vyhnout jogurtům a rýži a to kvůli tomu, že zvyšují riziko kvašení a tvorby plynu, které mohou způsobit probuzení zánětlivého místa. U průchozí fistuly jogurt způsobuje zablokování kanálu, a proto se nedoporučuje.
Prvořadé je vyhnout se zácpě za každou cenu, protože jinak hrozí rozvinutí fistuly a její následná léčba za použití antibiotik nebo protizánětlivých léků na delší dobu. Účinky proti zácpě jsou prokázány u těchto potravin: polévky, strava s vysokým obsahem vlákniny a bylinné produkty z Ájurvédské medicíny, jako jsou Triphala kapsle, Trifla guggulu a na podporu trávení olej Nirgundi 2 krát denně. Součástí domácí léčby řitní píštěle je pečlivé odstraňování tvořícího se hnisu, předcházení zácpě a zabránění vzniku infekce v této oblasti. Se svým lékařem se poraďte o používání volně prodejných léků, jako je Neosporin nebo peroxid vodíku, které by mohly pomoci při akutních problémech. Při akutních stavech pomůže sedací koupel prováděná každý večer. Je to dobrý způsob, jak dostat infekci ven. Sedací koupel připravíte tak, že přidáte trochu soli nebo i kurkumu (pro její antiseptické a antibakteriální účinky) do teplé vody. Dále vám může pomoci kostival lékařský, což je léčivá bylina hojně používaná při léčbě řitního píštěle, protože rychle zavírá rány. Čínští lékaři používají kostival pro léčbu mnoha druhů kožních chorob po více než 2000 let. Allantoin, který je obsažen v kostivalu, napomáhá rychlému hojení buněk. Z kostivalu se k léčebným účelům používají listy a stonek, přičemž použit může být v různých formách, jako jsou masti, pasty, nebo také jako obklad. Obklad se připraví z práš

Zdroj: příběh Opakovaná píštěl

Rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem

Mezi základní pomocníky chránící nás před nechutným zápachem z pocení patří především deodoranty a antiperspiranty. Přestože jde o dva poněkud odlišné prostředky, lidé je obvykle slučují v jeden a nerozlišují, který je který.

Deodoranty jsou přípravky, které bojují s pachy potu, respektive pachy spojenými s rozkladem potu. Obvykle mají cíleně volené antibakteriální vlastnosti a zastavují růst bakterií, které způsobují zápach. Různým způsobem také zakrývají pachy potu (retence, parfemace). V začátcích výroby deodorant vůbec pocení neomezoval, pouze dobře a funkčně překrýval zápach z potu, nebo spíše jeho projevy na vzduchu. Nyní jsou deodoranty opatřeny různými látkami, které mají i antibakteriální účinky. Deodoranty se kupují převážně kvůli vůni.

Antiperspiranty omezují sekreci potu z potních žláz, čímž snižují vlhkost, která vzniká v podpaží nebo na nohách. Jsou to výrobky, které potlačují a regulují problémy s nadměrným pocením. Většina antiperspirantů obsahuje aluminiové soli, které částečně blokují potní kanálky a tím omezují pocení. Antiperspirant má zabránit pocení tak, aby vůbec nedošlo k mokrým, vlhkým skvrnám na oblečení, ale i na samotné kůži.

Obecně tedy vypadají oba výrobky stejně, liší se v tom, že je na balení napsáno, jestli jde o deodorant, nebo antiperspirant (z toho pak vyplývá i rozdílné složení). Antiperspiranty jsou navíc obecně dražší, právě kvůli více funkcím, než je překrytí zápachu. Sama praxe říká, že není vhodné se stoprocentně spoléhat pouze na jedno užití antiperspirantu, nebo deodorantu, je nutné tyto přípravky používat i několikrát denně, zvláště v letních parnech.

Zdroj: článek Deodorant, nebo antiperspirant?

Poradna

V naší poradně s názvem UŽÍVÁNÍ VARFARINU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana Slúková.

Dobrý den, moje 85 letá maminka má cukrovku, bere již delší dobu Varfarin. pravidelně chodíme k lékaři na kontroly, ale poslední dobou má testy stále špatné, naposledy měla naměřenou hodnotu hustoty krve 4,54. Maminka si kupuje šťávu z kysaného zelí, kterou popíjí. Mohla by mít vliv na testy. Je vůbec vhodné při léčbě Varfarinem šťávu pít?
Děkuji za odpověď.
Hana Slúková

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Warfarin ovlivňují potraviny s vyšším obsahem vitamínu K. Čerstvé zelí patří mezi potraviny s vyšším obsahem vitamínu K. Kysáním se obsah vitaminu K snižuje a kysané zelí pak patří mezi potraviny s nízkým obsahem. Vitamín K je především v pevných částech kysaného zelí, ve šťávě téměř není. Proto pití šťávy z kysaného zelí nijak neovlivňuje funkce warfarinu. Zůstaňte i nadále v kontaktu s lékařem, který bude pravidelně kontrolovat srážlivost krve a podle vývoje přizpůsobí antikoagulační léčbu.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Užívání varfarinu

Test antiperspirantů

Antiperspiranty a deodoranty patří k základní hygienické výbavě moderního člověka. Jejich úkol je jasný: zredukovat tvorbu a zápach potu. V dTestu antiperspiračních účinků bylo zkoumáno, zda a jak umí výrobky zredukovat samotnou tvorbu potu. Každý výrobek se aplikoval dvaceti dobrovolníkům, kteří poté čtvrt hodiny jezdili na rotopedu v místnosti, kde byla teplota nastavena na 30 °C. Kombinace rotopedu a horka byla zvolena proto, že nejlépe simuluje podmínky, při nichž se nejvíce potíme. Aby bylo možné porovnání, jaké množství potu dokázal každý z antiperspirantů zredukovat, použil se antiperspirant vždy jen na jedno podpaží daného dobrovolníka. Po třech minutách od dokončení jízdy se srovnávalo množství potu, které cyklista vypotil v podpaží ošetřeném antiperspirantem, s potem v podpaží druhém.

Bez použití antiperspirantů byl průměrný objem potu po třech minutách od dokončení jízdy na rotopedu u žen 635 miligramů, u mužů 820 miligramů. Průměrný výrobek přitom dokázal zredukovat pot o 170 miligramů u mužů a o 135 miligramů u žen. Za vynikající výsledek by bylo podle laboratoře možné považovat redukci potu o půl gramu, tedy o 500 miligramů. Této hranice nedosáhl žádný z výrobků. Všechny však dokázaly, že redukovat pot v různé míře skutečně umí. Žádný antiperspirant nedostal za redukci potu horší než průměrné hodnocení. U mužů i žen zvítězily v této části testu výrobky Rexona. U dam se při redukci potu nejvíce osvědčil roll-on Rexona Invisible Aqua, který dokázal zredukovat asi 30 % potu, konkrétně 213 miligramů, což bylo mezi testovanými dámskými výrobky nejvíce. Naopak pouze asi dvacet procent potu dokázal zredukovat sprej Nivea Invisible for Black & White Clear. Konkrétně šlo o 134 miligramů.

Absolutně nejlepšího výsledku v této části testu dosáhl pánský produkt Rexona Men Cobalt Dry Motionsense System ve spreji. Dokázal průměrně zredukovat množství potu o zhruba 50 %, konkrétně o 435 miligramů. Jako jediný si v této kategorii vysloužil výbornou známku. Naopak pánský sprej Adidas Fresh Cool & Dry snížil tvorbu potu v průměru pouze o 15 %, konkrétně o 144 miligramů, za což mu přísluší jen průměrné hodnocení. Levné přípravky z řetězců drogerií a diskontů tentokrát propadly, při nákupu antiperspirantu se tedy šetřit příliš nevyplatí.

Zdroj: článek Deodorant, nebo antiperspirant?

Poradna

V naší poradně s názvem POTRAVINY S OBSAHEM ŽELEZA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kamča.

Doporučená denní dávka železa je 20 mg. Minimální denní přívod železa nezbytný pro červenou krvetvorbu je 10 - 15 mg. Hlavní potraviny s obsahem železa jsou maso, především vnitřnosti jako játra, srdce a slezina. Dalším zdrojem železa jsou luštěniny, listová zelenina a některé ovoce jako například jahody. Obecně se dá říci, že potraviny s obsahem železa jsou všechny červeně zbarvené potraviny, protože právě oxidy železa je zbarvují do červena.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Potraviny s obsahem železa

Historie černé masti

V 50. letech 19. století se americký chirurg Jesse Fell dozvěděl o rostlině, kterou domorodí Američané používali k léčbě rakoviny. Identifikoval tuto rostlinu jako krevnici kanadskou a následně ji zkombinoval s chloridem zinečnatým, aby vytvořil Fellsovu Pastu. Po emigraci do Londýna Fell založil lukrativní rakovinovou praxi pomocí této pasty [3], ale mnozí v lékařské praxi se mu vysmívali.

Harry Hoxsey, prodavač pojištění v Illinois, začal ve dvacátých letech prodávat léčbu rakoviny, včetně escharotiky. Hoxseyho červená pasta obsahovala trisulfid antimonitý, chlorid zinečnatý a krevnici kanadskou a byla údajně vyvinuta poté, co pozorovali koně, jak se léčí z rakovinných lézí pasením se na určitých rostlinách. Hoxsey otevřel 17 klinik po celých USA a léčil několik tisíc pacientů v multimilionovém podniku [4]. Americká lékařská asociace označila Hoxseyho za šarlatána a americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) zveřejnil varování před Hoxseyho recepturou na 46 000 amerických pošt.

Dr Frederick Mohs ve 30. letech minulého století poznamenal, že chlorid zinečnatý fixoval a histologicky konzervoval kůži in vivo. Mohs vyvinul pastu, která používala stibnit a krevnici kanadskou k udržení chloridu zinečnatého v suspenzi, což mu umožnilo působit jednotně jako fixační prostředek. Mikroskopickým mapováním celého postižení okrajů nádoru a vyříznutím, dokud nebyly získány jasné okraje, Mohs produkoval míru vyléčení 99,3 % u 7257 případů bazaliomu (BCC) a 94,4 % u 2551 případů spinocelulárního karcinomu (SCC) [5]. Tyto výsledky však nebyly způsobeny složkami Mohsovy pasty, jak dokazují podobné rychlosti vyléčení s následně vyvinutou technikou čerstvé tkáně, kde se již escharotika nepoužívala. Mohs patentoval svou pastu, aby zabránil jejímu nesprávnému použití jako samostatné lokální terapie.

V roce 1975 navštívila Mohsovu kliniku portugalská lékařka Almeida Goncalvesová a sledovala, jak se provádí Mohsova technika fixační pasty. Po návratu do Portugalska Goncalves vyvinul chemochirurgickou techniku ​​bez systematické mikroskopické kontroly. Jeho proces používal pastu podobnou Mohsově, ale galgánem lékařským (Alpinia officinarum) místo stibnitu pro usnadnění suspenze chloridu zinečnatého. Mast byla aplikována po dobu 24 hodin na léze i na 5–10 mm okraj klinicky normálně vypadající tkáně; po léčbě byly odebrány biopsie k posouzení vymizení rakoviny. Ze 179 pacientů s BCC a 33 pacientů s SCC a při sledování v rozmezí od 5 do 10 let Goncalves neuvedl žádnou recidivu. Při počáteční aplikaci však byla vysoká míra selhání, 38 % u BCC a 21 % u SCC, přičemž někteří pacie

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Černá mast na lipomy

Poradna

V naší poradně s názvem ARÓNIE A OBSAH OXALÁTŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdeněk.

PĚSTUJI ARONII, LISUJI Z TOHO ŠTÁVU A POPÍJÍM TAK JEDNO DECI DENNĚ, KDYŽ JE SEZONA.
TRPÍM LEDVINOVÝMI KAMENY OXALÁT. TAK SE PTÁM ZDALI MOHU KONZUMOVAT UVEDENOU ŠTÁVU, PAČ V TABULKÁCH O PURINECH JSEM TO NENAŠEL.
DĚKUJI VÁM ZA ODPOVĚD A PŘEJI HEZKÝ DEN. ZDENĚK

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Bobule arónie obsahují kyselinu šťavelovou (oxalát), přirozeně se vyskytující látku nacházející se v některých druzích ovoce a zeleniny, která může u některých lidí krystalizovat jako šťavelanové kameny v močových cestách.

Pokud jste náchylný k ledvinovým kamenům nebo máte onemocnění ledvin, může vám lékař doporučit dodržování diety s nízkým obsahem oxalátu. Ale pro většinu lidí mohou výhody potravin bohatých na živiny a s vysokým obsahem oxalátů převážit jejich rizika.

Za bezpečné množství pro lidi se sklonem k tvorbě ledvinových kamenů se považuje 100 gramů bobulí arónie denně. Uvádíte, že pijete denně 100 ml šťávy z arónie, což odpovídá limitu 100 gramů plodů. Váše dávka je tedy optimální pro využití nutričních výhod arónie a zároveň minimalizuje riziko krystalizace ledvinových kamenů.

V sezóně, kdy denně konzumujete arónii, byste se měl vyvarovat většímu množství ostatních potravin, které také obsahují vyšší množství oxalátů, jako je špenát, červená řepa, produkty ze sóji, mandle, brambory, maliny a datle.

Existují určité postupy, které můžete udělat, abyste pomohl udržet nízké hladiny oxalátu a zmírnil tak problémy, které mohou způsobit:

- Pijte dostatek vody, abyste pomohl tělu vyplavit přebytečné oxaláty.
- Získejte doporučené množství vápníku, který se při trávení váže na oxaláty.
- Omezte příjem sodíku a cukru, které mohou přispívat k tvorbě ledvinových kamenů.
- Získejte pouze doporučené množství vitamínu C. Příliš mnoho vitamínu C může zvýšit produkci kyseliny šťavelové ve vašem těle.
- Vařte zeleninu s vysokým obsahem oxalátu, abyste snížili jeho obsah.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Arónie a obsah oxalátů

Potraviny s vysokým obsahem uhlohydrátů

Sacharidy se nacházejí téměř ve všech živých bytostech a hrají rozhodující roli ve správném fungování imunitního systému, hojení, srážení krve a vývoji člověka. Nedostatek sacharidů může vést k poškození fungování všech těchto systémů, avšak v západním světě je takovýto nedostatek spíše vzácný. Nadměrná konzumace sacharidů, zejména těch rafinovaných, jako je cukr nebo kukuřičný škrob, může vést k obezitě, diabetu typu II a rakovině. Mezi nezdravé potraviny s vysokým obsahem sacharidů patří slazené cereálie, sušenky, koláče, mouky, džemy, zavařeniny, chlebové výrobky, rafinované produkty z brambor a sladké nápoje. Ke zdravým zdrojům potravin s vysokým obsahem sacharidů patří zelenina, luštěniny (fazole), celozrnné výrobky, ovoce, ořechy a jogurt.

Cukry, sirupy a sladidla s vysokým obsahem sacharidů:

  • fruktóza obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 4 g,
  • aspartam obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 3,6 g,
  • med obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 3,3 g,
  • cukr moučka obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 3 g,
  • hnědý cukr obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 2,9 g,
  • javorový sirup obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 2,7 g.

Sladkosti s vysokým obsahem sacharidů:

  • mandlový nugát obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 129 g,
  • čokoláda Tootsie Rolls obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 61 g,
  • tvrdé bonbony obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 59 g,
  • nízkokalorické gumové bonbony obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 44 g,
  • žvýkačky obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 29 g,
  • žvýkačky bez cukru obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny) – 19 g.

Obiloviny s vysokým obsahem sacharidů:

  • rýže obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 28,5 g,
  • kakaové křupky obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 27,2g,
  • popcorn obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 26,9 g,
  • Marshmallow Froot Loops & Cocoa Dyno-Bites obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 25,9 g,
  • müsli obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 23,3 g.

Svačiny a mlsání s vysokým obsahem sacharidů:

  • popcorn obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 25,2 g,
  • preclíky obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 22,8 g,
  • rýžové koláčky z bílé rýže obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 22,7 g,
  • ochucené Tortilla Chips obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny – 17,7 g.

Sušenky a dorty s vysokým obsahem sacharidů:

  • sušenky obsah uhlohydrátů na 100 g potraviny

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Uhlohydráty v potravinách

Poradna

V naší poradně s názvem VITE JAK POMOCI PACIENTOVI S CYSTICKOU FIBROZOU? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Roman Křapka.

Dobry den pane doktore,

Rad bych Vam polozil strucnou otazku.

Vite jak pomoci pacientovi s Cystickou fibrozou?

Jedna se o rodinneho prislusnika. O nemoci z pohledu zapadni mediciny vime jako ucastnici lecebneho procesu hodne, ale rad bych znal Vas pohled na tuto nemoc a pripadnou cestu ven z kolotoce trapeni.

Predem dekuji za jakoukoliv odpoved,

S uctou,

Roman Krapka

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Nemohu vám poskytnout vyjádření pana Šuly, ale pokusím se odpovědět dle vlastního názoru. Cystická fibróza je dědičná genetická porucha, která narušuje normální funkce epiteliálních buněk nacházejících se v mnoha lidských orgánech - plíce, dýchací cesty, játra, ledviny, kůže a reprodukční systém. Cystickou fibrózu způsobuje jeden defektní gen, který narušuje funkce epiteliálních buněk a způsobuje, že se v těle objevují buňky s lepivým hlenem, což často vede k poškození plic a k chronickému kašli. Defektní gen u těchto lidí ovlivňuje jejich dýchání a schopnost filtrace vzduchu, trávení potravy a absorbci živin v zažívacím traktu. Podle Nadace pro cystickou fibrózu se v současnosti cystická fibróza považuje za nevyléčitelnou, nicméně určité diety, doplňky, trávicí enzymy a zvyky životního stylu mohou pomoci lépe zvládat příznaky. V první řadě je to výživná strava již od začátku zivota. Mnoho lékařů a odborníků na výživu pracujících s pacienty s cystickou fibrózou doporučuje stravu s vysokým obsahem tuku a vysokým obsahem kalorií, aby se snížilo riziko podvýživy. Ovšem pozor na nekvalitní potraviny a zpracované potraviny, ty mohou mít sice vysoký obsah kalorií a tuků, ale jsou to zejména trans-tuky nebo omega-6 mastné kyseliny, které obvykle nepomáhají ke snižování zánětu vedoucího k poškození plic, proto se nedoporučují pro osoby s cystickou fibrózou. Tyto nežádoucí látky se nacházejí zejména v rafinovaných rostlinných olejích: slunečnicový olej, olej z kukuřice a sezamový olej. Proto je důležité tyto potraviny zcela vyřadit a nahradit je podle následujících doporučení. Konzumace protizánětlivých tuků, včetně mononenasycených tuků, jako je extra panenský olivový olej, avokádový olej a panenský kokosový olej, je dobrý způsob, jak zvýšit příjem kalorií. Ořechy a semena, jako jsou mandle, chia semínka, lněné semínko, vlašské ořechy a konopná semena, jsou také dobrou volbou pro tento účel, stejně jako přirozeně hutnější maso, jako je červené hovězí maso a jehněčí. Nerafinované sacharidy mohou poskytnout výživné kalorie a energii, zejména v kombinaci s tuky. Nejlepší je jíst nezpracované, nízkoglykemické druhy, jako jsou původní druhy pšenice (špalda, samolina), ovoce a škrobovou zeleninu (řepa, mrkev, zelený hrášek, kukuřice a brambory). Obecně by v jídelníčku lidí s cystickou fibrózou měly být posíleny tyto komponenty:
1. vitamín K - všechna zelená zelenina;
2. vitamín D - slunce nebo sólarium;
3. vitamín A - nastrouhaná mrkev ohřátá v tuku;
4. vitamín E - ořechy;
5. někteří lidé s cystickou fibrózou by také měli přidat více soli do své stravy, aby se zabránilo dehydrataci;
6. omega-3 mastné kyseliny mohou být přínosem ke snižování zánětu (nacházejí se u volně žijících ryb, jako jsou lososy, sardinky a halibut);
7. pankreatické enzymy (k dostání volně v lékárně) jsou také běžně používány k tomu, aby pomohly lépe trávit jídlo a kalorie;
8. vysoce kvalitní multivitamíny a antioxidanty pomáhají předcházet zánětu, náchylnosti k infekcím a poškozen

Zdroj: příběh Vite jak pomoci pacientovi s Cystickou fibrozou?

Octanový krém příbalový leták

Krém má adstringentní (stahující) účinek, působí mírně chladivě a zastavuje kapilární krvácení. Také má antipruriginózní (tlumí svědivé pocity) a slabé antiseptické účinky (ničí choroboplodné zárodky).

Přípravek se používá na opruzeniny po malých zraněních končetin bez otevřené rány, po podvrtnutí, pohmožděninách, k prevenci a léčbě otoku při bodnutí hmyzem, při zánětech kůže po ozáření a popáleninách, na omrzliny I. stupně a po poradě s lékařem k léčbě hemoroidů. Pomáhá i jako prevence a léčba proleženin a opruzenin.

Přípravek mohou používat dospělí, mladiství a děti (u dětí do 2 let po konzultaci s lékařem).

Nepoužívejte lék

Nepoužívejte tento přípravek, pokud jste alergičtí (přecitlivělí) na léčivo (roztok octanu a vínanu hlinitého) nebo na kteroukoli další složku přípravku.

Nepoužívejte tento přípravek, jestliže máte otevřené krvácející rány, pyodermie (hnisavé kožní onemocnění) a infekční dermatózy.

Přípravek nesmí přijít do styku se sliznicemi a hlavně očima.

Léky

Pokud používáte ještě jiné kožní léky, před použitím přípravku je vhodné je smýt.

Používání přípravku s jídlem a pitím

Jelikož se krém používá pouze zvenčí, účinek není ovlivněn jídlem nebo pitím.

Těhotenství a kojení

Krém lze používat během těhotenství a kojení.

Řízení a obsluha strojů

Krém nemá žádný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.

Důležité informace o některých složkách přípravku

Žádné.

Používání přípravku

Vždy používejte přípravek přesně tak, jak vám řekl lékař. Pokud si nejste jisti, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Krém se rovnoměrně nanese na postižená místa 1–3krát denně. Délka léčby je individuální a závisí na charakteru onemocnění.

Interakce

O vhodnosti použití přípravku s jinými kožními léky se poraďte se svým lékařem.

Pokud použijete více přípravku

Při správném použití přípravku předávkování není možné. Při náhodném požití přípravku dítětem vyvolejte zvracení a vyhledejte lékaře.

Možné nežádoucí účinky

Tak jako všechny léky může i tento přípravek způsobit nežádoucí účinky, ačkoli se neprojeví u každého.

Výjimečně se může vyskytnout alergie na některou jeho složku projevující se výrazným zarudnutím kůže, svěděním až pálením nebo jako výsev drobných puchýřů.

Pokud se u vás objeví kterýkoli z nežádoucích účinků nebo pokud zaznamenáte nežádoucí účinky, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, sdělte to prosím svému lékaři.

Skladování

Přípravek uchovávejte v dobře uzavřeném obalu při teplotě do 25 °C, chráněný před mrazem a přímým slunečním světlem. Uchovávejte

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Octanová mast otoky

Poradna

V naší poradně s názvem JÍDELNÍČEK PO OPERACI REKTA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Václav Ondráček.

Mám problémy co jíst po operaci tlustého střeva-třeba co olejovky,čokoláda margot,sušenky ,oplatky.Děkuji za názor.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Po dobu 4 až 6 týdnů od operace byste měl konzumovat jídlo s nízkým obsahem vlákniny. Tepelně neupravené ovoce a zelenina mají vysoký obsah vlákniny. Mohou být křupavé (jako mrkev) nebo vláknité (jako celer) a těžko se žvýkají na malé kousky. Mohou mít tvrdé slupky (jako jablka) nebo semena, která jsou těžko stravitelná. To vše může při hojení podráždit vaše tlusté střevo. Vyhněte se těmto potravinám na několik týdnů, až se zotavíte, a poté je pomalu zařaďte zpět do svého jídelníčku.
Po resekci střeva je běžné mít průjem. Protože vaše tlusté střevo je najednou kratší, natrávená potrava nemá tak dalekou cestu (ani tolik času, aby se zformovala do pevné stolice), než opustí vaše tělo. Některé věci mohou průjem zhoršit:
- Mastná masa
- Máslo a smetana
- Smažená jídla
- Mastné svačiny jako bramborové lupínky
Průjem obvykle po několika týdnech odezní. Pak si tato jídla můžete čas od času vychutnat znovu.
Kořeněná jídla mohou podráždit váš trávicí systém a způsobit průjem nebo nepříjemné nadýmání – zvláště když se vaše střevo hojí. Váš lékař může doporučit nekořeněnou dietu několik týdnů po operaci. A nejsou to jen pálivé věci, na které si musíte dávat pozor. Problémy mohou způsobit také bylinky a koření s drsnou texturou - jako je nasekaný rozmarýn, drcený pepř nebo kmín.
Ve fazolích je druh cukru, který není pro vaše tělo snadno stravitelný. Po jejich konzumaci můžete mít plynatost nebo se cítit nafouklí. Můžete mít také potíže s laktózou, cukrem, který se nachází v mléce a dalších mléčných výrobcích. Plynatost je normální součástí trávení, ale zatímco se léčíte po operaci střev, může to být nepříjemné nebo dokonce bolestivé.
Kofein, je stimulant. To znamená, že urychluje aktivitu ve vašem těle - včetně střev. Nápoje vyrobené s cukrem nebo umělými sladidly mohou také způsobit průjem. Bublinky v nápojích mohou způsobit plynatost a nadýmání. Proto pijte čistou vodu bez bublinek.
Alkohol může stimulovat vaše střeva a způsobit častější stolici. Vyhýbejte se tomu, dokud se vaše trávení nevrátí do normálu. Navíc většina lékařů říká, že po žádném typu operace se nemá pít alkohol. Může interferovat s vašimi léky proti bolesti a zpomalit proces hojení.
Když znovu začnete jíst pevnou stravu, můžete se zasytit rychleji než dříve. Zkuste si dát během dne několik malých jídel místo tří velkých. Snáze je strávíte a bude méně pravděpodobné, že způsobí plynatost nebo nadýmání. Jezte pomalu a každé sousto úplně rozžvýkejte – do tvaru bramborové kaše – než to spolknete.
Jakmile bude vaše trávení lepší, můžete se začít vracet k normální stravě. Přidejte jedno nové jídlo denně, jednu porci po druhé, abyste se naučil, jak vaše tělo na každou z nich reaguje. To také pomůže vašim střevům pomalu se přizpůsobit trávení více potravin s vysokým obsahem vlákniny, jako je ovoce, zelenina a celozrnné výrobky. Pijte hodně vody, abyste neměli zácpu.
Co se týče potravin, na které se ptáte, tak olejovky, čokoláda Margot, sušenky a oplatky můžete zkusit v jednom dni zař

Zdroj: příběh Jídelníček po operaci rekta

Driclor

Driclor pomáhá proti otravnému pocení a zápachu podpaží, nohou, rukou, čela. Účinkuje několik dní, balení vydrží 6 až 9 měsíců. Je doporučován kožními lékaři a používán po celém světě. Driclor je čirý, zdravotně nezávadný roztok vhodný pro ošetření kůže se zvýšenou potivostí. Používá se v oblasti podpaží, rukou, nohou, čela, zad, ale je možné ho použít i na jiných místech. Driclor obsahuje 20 % hexahydrátu chloridu hlinitého Ph. Eur.(185 mg/ml), ethanol a čištěnou vodu. Minimální trvanlivost přípravku je 30 měsíců.

Použití přípravku Driclor si naplánujte jako poslední činnost těsně před spaním, když jste již úplně v klidu. Driclor se používá pouze před spaním. Přípravek aplikujte na absolutně suchou pokožku. Je vhodné si vysušit ošetřované místo suchým ubrouskem. Po nanesení nechte Driclor řádně zaschnout abyste dosáhli nejlepší účinnosti. V případě, že používáte Driclor proti pocení v podpaží, je nejlepší vyčkat a nedávat ihned ruce k tělu.

Driclor nanášejte na postiženou oblast první týden 1x denně, a to večer těsně před spaním. Pokud se pocení sníží na vámi požadovanou úroveň dříve, můžete zkusit prodloužit intervaly nanášení. Následně aplikujte pouze 2–3x do týdne. Později většinou postačí použití jen jedenkrát v týdnu. Přípravek při této frekvenci užívání vydrží 6 až 9 měsíců. Následující den ráno omyjte a osušte místa, na která jste Driclor aplikovali. Následně během dne Driclor znovu nenanášejte. Mezitím můžete použít oblíbený deodorant či parfém.

Při prvním použití, hlavně v podpaží, zkuste nenanášet velkou vrstvu, abyste předešli nežádoucím účinkům. Driclor nepoužívejte na poraněnou nebo podrážděnou kůži. Nekoupejte, nesprchujte ani nemyjte postižená místa bezprostředně před použitím Dricloru. Driclor používejte minimálně 2 hodiny po koupeli, sprše nebo umytí. Nepoužívejte depilační krémy a neholte místa, na která chcete Driclor použít nejméně 24 hodin před a po použití Dricloru. Po každém použití dobře uzavřete uzávěr, aby se zabránilo odpařování.

Driclor je zpravidla velmi dobře snášen. Dočasně se může vyskytnout pálení či svědění kůže v ošetřených oblastech. Pokud se i přes řádné dodržování pokynů nežádoucí účinky objeví, snižte množství aplikovaného přípravku (stačí máznout jen na prst nebo na vatový tampón a pak jemně nanést na požadované místo) a prodlužte intervaly mezi aplikacemi. Pokud vám to možnosti dovolují, snažte se prodloužit interval mezi holením a užíváním Dricloru na více než 24 hodin.

Přípravek není určen pro děti, je určen pouze k zevnímu použití. Nepoužívejte Driclor do očí a úst. V případě zasažení okamžitě opláchněte postižená místa vodou. Driclor je hořlavina. Zabraňte kontaktu s otevřeným ohněm. Uchovávejte lahvičku postavenou víčkem vzhůru na místě při teplotě do 25 °C. Zabraňte přímému kontaktu přípravku s povrchy z ušlechtilých kovů (může způsobit odbarvení).

Zdroj: článek Nadměrné pocení

Příběh

Ve svém příspěvku LÉKY PROTI NADMĚRNÉMU POCENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Josef.

Myslim si že ty připravky jsou jen tahani peněz, použil jsem toho už dost a nic nefunguje, koupil jsem elektroantiperspirant- škoda vyhozenych peněz, poslal jsem několik recenzi na sveat stop ti zveřejni jen kladne recenze ale učinek žadny, ještě chci skusit homeopatika ale už tomu moc nevěřim.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Tom.

Mně s pocením ve vlasech a na čele electro antiperspirant pomohl. Trvalo cca týden než jsem měl čelo v suchu a asi 3 týdny než i vlasy. S tou hlavou to chtělo pořádně namočit tu helmu a natáhnout na hlavu aby to doléhalo. Nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat. Přikládám web, tak kdo další hledá ať to určitě zkusí: http://www.iontoforeza.cz/nadmerne-poceni-hlavy-obliceje

Zdroj: příběh Léky proti nadměrnému pocení

Antiperspirant bez hliníku

Obsah hliníkových sloučenin v antiperspirantech dlouhodobě vzbuzuje plamenné diskuse o možnosti spojení těchto látek s možností rizika vzniku rakoviny prsu nebo třeba rozvoje Alzheimerovy choroby. Mluvčí Ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová k této problematice pro dTest uvádí: „Žádná odborná literatura neprokazuje kauzální souvislost mezi používáním antiperspirantů a karcinomem prsu, navíc z anatomického hlediska odvod mízy z oblasti axily a prsní žlázy probíhá odděleně. Možná souvislost Alzheimerovy choroby s vysokým příjmem hliníku (například z hliníkových uzávěrů limonád) byla v minulosti zmiňována pouze v případě požití hliníku, což není případ antiperspirantů, které jsou aplikovány na kůži a nejsou určeny k požití. Navíc tato souvislost nebyla s konečnou platností prokázána.“

Sloučeniny hliníku a zirkonia, které ovlivňují účinek antiperspirantů, byly projednány již v roce 1998 Vědeckým výborem pro kosmetiku a nepotravinové výrobky, který je odborným poradním orgánem Evropské komise. Nejvyšší přípustná koncentrace v antiperspirantech a podmínky použití látky jsou stanoveny závazným jednotným evropským předpisem pro kosmetiku, nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích. Antiperspiranty, které obsahují povolenou sloučeninu hliníku za podmínek uvedených ve výše citovaném nařízení, lze proto považovat za zcela bezpečné kosmetické přípravky.

Také podle farmaceutky Päivi Kousa, Ph.D., z chemické fakulty univerzity v Helsinkách žádné důkazy o spojitosti mezi přítomností sloučenin hliníku v antiperspirantech a rozvojem rakoviny prsu dosud neexistují. To byl i důvod, proč dTest přítomnost chemických látek do testu nezahrnul. Vědci se však i nadále věnují výzkumům vlivu konzumace hliníku a jeho sloučenin, a to nejen v kosmetice, ale třeba i v jídle, pití nebo vakcínách.

Zdroj: článek Deodorant, nebo antiperspirant?

Příběh

Ve svém příspěvku BÍLE SKVRNY VS PIGMENTOVÉ SKVRNY NA POKOZCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pikolo.

Dobry den,

priznaky, ktere popisujete, jsou opravdu pigmentove skvrny. Znatelne byvaji spise v lete po expozici na slunicku, naopak mene viditelne jsou v zime a na jare.

Problem se netyka nedostatku vitaminu, ale kozniho barviva melanin. Jeho "rozmisteni" a mnozstvi je nam dano geneticky a navic vekem dochazi k castejsim komplikacim na pokozce a zdurazneni jejich nedostatku. Proto se na pokozce objevuji skvrny,ktere jsou stale vice viditelne.

Lecba skvrn spociva v ochrane pred UV zarenim, dale v aplikaci specialnich kosmetickych prostredku, chemicky peeling, laser atd. Vybornou kosmetickou peci nabizeji pripravky Iklen (krem a serum) https://www.zbozi-kosmetika…

Pro vnitrni uzivani jsou vhodne doplnky stravy s vysokym obsahem antioxidantu, dale s obsahem karotenoidu a latek s anti-aging faktorem (napr. Neobotanics Sun Complex).

Na plet pouzivejte ochranne prostredy s UV faktorem po cely rok, nikoli jen v lete. Take je zname, ze slunicko zpusobuje predcasne starnuti kuze. Pobyt na slunci proto omezte.

Hezky den, Pikolo

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Bíle skvrny vs pigmentové skvrny na pokozce

Antiperspirant bez vůně

Výrobek, který jednomu voní, může druhému zapáchat a třetí jeho jemné aroma třeba ani nezachytí. Uživatelé a uživatelky tak mohou velmi pozitivně hodnotit výrobek, který příjemně voní a navozuje jim dobrý pocit, s účinností je ale třeba na štíru. Naopak velmi účinný přípravek, který však nevoní, mohou lidé ohodnotit záporně jen proto, že necítí příjemné aroma, takže v nich výrobek nezanechá dobrý dojem.

Zdroj: článek Deodorant, nebo antiperspirant?

Recept na domácí antiperspirant ze škrobu

Ingredience: 5–6 lžic kokosového oleje, 1/4 hrnku kukuřičného škrobu, 1/4 hrnku jedlé sody, 5 kapek esenciálního oleje.

Postup: Než začnete s mícháním, důkladně si umyjte ruce. Rozehřejte kokosový olej. V misce smíchejte škrob a jedlou sodu a do této směsi pomalu přimíchejte rozehřátý kokosový olej. Míchejte tak dlouho, dokud nevznikne pasta. Poté můžete přidat esenciální olej, aby antiperspirant voněl. Když je pasta hotová, dejte ji do vhodné krabičky a tu uchovávejte v chladu.

Zdroj: článek Jak vyrobit domácí škrob

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Bc. Jakub Vinš

 Mgr. Marie Svobodová


antiperspirant na obličej
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
antipigmentační krémy
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.