Téma: 

apo ibuprofen


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: Re: Re: bolest zubu

Zkuste nahradit Paralen za Ibalgin 400 popřípadě Apo-ibuprofen 400 a užívejte jednu tabletu po šesti hodinách a zítra navštivte normálního zubního lékaře.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Bolest zubu
Odesláno: 17.5.2016 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 2 Zobrazit odpovědi

APO-IBUPROFEN 400

Apo-Ibuprofen na chřipku

Bez porady s lékařem je možné přípravek Apo-Ibuprofen 400 mg užívat při bolestivých stavech nerevmatického původu, např. při sportovních a jiných poraněních, při bolestech hlavy nebo zubů, při bolestivé menstruaci a ke zmírnění horečky a bolestí při nachlazení. Při léčbě chřipky Apo-Ibuprofenem 400 nikdy nekombinujte s těmito léky: Nurofen x Ibalgin x Brufen x Ibuprofen x Apo-Ibuprofen x Dolgit x Ibumax. Všechny tyto preparáty obsahují stejnou účinnou látku ibuprofenum, která by se potencovala a měla by vliv na výskyt nežádoucích účinků.

Pokud se bolesti nezmírní po 5 dnech, nebo horečka neustupuje po 3 dnech léčby přípravkem APO-IBUPROFEN 400 mg, nebo se obtíže zhorší, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.

Doporučené dávkování při léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře nebo mimokloubního revmatismu: Přípravek se u těchto onemocnění užívá na doporučení lékaře, který stanoví i dávkování. Dospělí a dopívající nad 12 let obvykle užívají 1–2 potahované tablety APO IBUPROFEN 400 mg 3krát denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny.

Detail odstavce: Apo-Ibuprofen na chřipku
Zdroj: Apo-Ibuprofen 400
Zveřejněno: 30.4.2015


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: Gel Dolgit a Warfarin

Dolgit gel obsahuje Ibuprofen a díky tomu, že se používá na pokožku a ne vnitřně, tak je zcela bezpečný i v případě společného užívání s Warfarinem.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Warfarin a jiné léky
Odesláno: 6.9.2018 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 6 Zobrazit odpovědi

OSVĚDČENÝ RECEPT NA RÝMU A PROCHLAZENÍ

Na chřipku Apo-Ibuprofen

Chřipka je zánětlivé onemocnění a Apo-Ibuprofen výborně dokáže tlumit projevy zánětu a také efektivně tlumí bolest, která je při chřipce velice nepříjemná. Apo-Ibuprofen se užívá ihned, jak se objeví počáteční příznaky chřipky (schvácenost, bezdůvodná bolest svalů nebo hlavy, zvýšená teplota). Apo-Ibuprofen se na chřipku v prvních dnech užívá v dávce 400 mg každé 4 hodiny. Po zmírnění příznaků chřipky se dávka sníží na tři krát denně 400 mg Apo-Ibuprofenu. Apo-Ibuprofen se užívá jen po dobu nezbytně nutnou, jakmile ucítíte, že již svůj stav zvládnete bez léku, tak již Apo-Ibuprofen dále neužívejte. Apo-Ibuprofen je výborný pomocník na chřipku, ale má také neblahé vedlejší účinky na srdce a zažívání, které se projevípři jeho dlouhodobém a nepřetržitém užívání. Při nárazové léčbě chřipky, která trvá maximálně deset dní, je Apo-Ibuprofen dokonalý pomocník. Společně s Apo-Ibuprofenem je třeba ještě užívat vitamín C s postupným uvolňováním v dávce čtyřikrát denně 500 mg a k tomu tinkturu echinacea v dávce 30 kapek třikrát denně. Samozřejmostí je dostatek tekutin a to až 5 litrů, zejména při pocení.

Detail odstavce: Na chřipku Apo-Ibuprofen
Zdroj: Osvědčený recept na rýmu a prochlazení
Zveřejněno: 6.7.2012


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: Re: warfarin a nimesil

Nimesil popřípadě Aulin jsou doporučeny pro léčbu bolesti při cukrovce. Dále vzhledem k diabetes je bezpečný lék proti bolesti Paracetamol a krátkodobě Ibuprofen.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Warfarin a nimesil
Odesláno: 23.12.2018 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 7 Zobrazit odpovědi

APO-IBUPROFEN 400

Apo-Ibuprofen na bolest ucha

Přípravek Apo-Ibuprofen 400 mg obsahuje účinnou látku ibuprofen (Ibuprofenum), který působí proti zánětu, bolesti a horečce. U náhle vzniklých nebo vleklých zánětlivých chorob užívejte tento lék pouze na doporučení lékaře. V těchto případech se přípravek užívá většinou dlouhodobě a v dávkování, které určí lékař individuálně. Při léčbě mějte vždy na paměti, že se jedná o lék, a proto s ním tak nakládejte.

Doporučené dávkování při bolestech, při horečnatých onemocněních: Dospělí a dospívající nad 12 let užívají obvykle 1 potahovanou tabletu APO-IBUPROFEN 400 mg 3krát denně, a to 1 potahovanou tabletu jednorázově nebo podle potřeby, nejvýše 3 potahované tablety denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny. Bez doporučení lékaře nesmí být překročena dávka 1200 mg ibuprofenu za den.

Detail odstavce: Apo-Ibuprofen na bolest ucha
Zdroj: Apo-Ibuprofen 400
Zveřejněno: 30.4.2015


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: tezeo 40 a citron

Dobry den,prosimvas uzivam tezeo40 na hypertenzi a uzivam skoro kazdy den 1 tabletu paralenu,protoze me porad poboliva hlava.Doktor mi rika ze Paralen,nebo ibuprofen muzu na ty prasky brat.Ale uz ten paralen takhle beru asi 4 tydny(predtim jsem brala ibuprofen),tak se chcizeptat,jestli to opravdu nevadi.Chodim i k ortopedovi,protozemam problemy s krcni pateri,ale krome obcasnych obstriku a rehabilitaci mi nic nenapsal.Myslim leky na bolest.

Zdroj: diskuze Tezeo 40 a alkohol-diskuze
Odesláno: 9.3.2017 uživatelem Anna
Počet odpovědí: 8 Zobrazit odpovědi

APO-IBUPROFEN 400

Apo-Ibuprofen 400

Apo-Ibuprofen 400 obsahuje léčivou látku ibuprofen; tato látka patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu. Lék rovněž tlumí horečku, která provází běžné nemoci z nachlazení. Lék se užívá při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání, jako je pohmoždění a podvrtnutí. Dále se užívá při horečnatých stavech doprovázejících chřipková onemocnění a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních, při zánětlivých onemocnění kloubů a páteře provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí. Lék by se měl používat pouze na doporučení lékaře. Apo-Ibuprofen 400 je určen pro dospělé a dospívající nad 12 let.

Podávání tohoto léku může být spojeno s mírným zvýšením rizika srdečních nebo mozkových cévních příhod. Riziko je více pravděpodobné, pokud jsou používány vysoké dávky a dlouhá doba léčby. Proto nepřekračujte doporučenou dávku ani dobu léčby. Velkou obezřetnost byste měli mít, pokud jste prodělali nebo máte vředovou chorobu žaludku nebo dvanácterníku. V průběhu léčení se ojediněle může vyskytnout krvácení ze zažívacího traktu, vřed nebo perforace. Vznik těchto stavů může, ale nemusí být provázen varovnými příznaky. Riziko vzniku krvácení, vředu nebo perforace v zažívacím traktu se zvyšuje se stoupající dávkou léku.

Detail odstavce: Apo-Ibuprofen 400
Zdroj: Apo-Ibuprofen 400
Zveřejněno: 30.4.2015


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: Re: Re: plisen pod nehtem

Ibuprofen v uvedených dávkách určitě neužívejte. Přestože se jedná o volně prodejný lék, má příliš mnoho vedlejších účinků - především na játra a trávicí systém. Je nutné obratem vyhledat lékaře a vyvarovat se podobným způsobům samoléčení.

Zdroj: diskuze Plisen pod nehtem
Odesláno: 1.5.2012 uživatelem Katerina
Počet odpovědí: 4 Zobrazit odpovědi

LÉK NA BOLEST ZAD BEZ PŘEDPISU

Ibuprofen

Lékem proti bolesti je například Ibalgin/Ibuprofen/Apo-Ibuprofen, u starších lidí známý pod názvem Brufen. Na trhu tyto léky naleznete jako sirup, tablety, gel či takzvaný rapid. Působí proti bolesti a proti zánětům. Vedlejší účinky léčivé látky ibuprofenum nejsou příliš škodlivé, nejsou-li výše uvedené léky užívány dlouhodobě.

Wikipedie uvádí, že ibuprofen (latinsky ibuprofenum) je léčivo ze skupiny nesteroidních antiflogistik, které se používá na tlumení bolestí, zánětů a horeček. Existuje ve formě tablet, sirupů a léků pro lokální podání (krémy, gely). Tablety v síle do 400 mg lze zakoupit v lékárně i bez lékařského předpisu. Síla 600 mg je vázaná na lékařský předpis. Prodává se pod různými komerčními názvy, například Apo-Ibuprofen, Brufen, Dolgit, Ibalgin, Ibumax, Nurofen a další.

Doporučené dávkování závisí na tělesné hmotnosti a indikaci. Standardní denní dávka na léčbu bolesti či horečky je jedna tableta denně. Obecně se dá říci, že doporučená dávka pro perorální podání je pro dospělé a dospívající od 12 let 400 mg až 3krát denně s časovým rozestupem 4–6 hodin (20–35 mg na 1 kg hmotnosti pro děti). Maximální denní dávka by neměla překročit 1 200 mg. V případě revmatických onemocnění může být dávka i vyšší. Přesnou dávku ale musí vždy stanovit lékař. Ani v takovém případě by neměla být překročena maximální denní dávka 2 400 mg!

Detail odstavce: Ibuprofen
Zdroj: Lék na bolest zad bez předpisu
Zveřejněno: 23.7.2018


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: Trojklany nerv

Dobrý den,mám taky takový problém,když mě to chytne tak mám na to Apo Gab,ale už taky přestává účinkovat.Docela mě pomáhá Aronie,dělám si z toho džem za studena,taky nevím na jak dlouho to pomůže,nevím co potom budu dělat,protože ty bolesti jsou nesnesitelné.

Zdroj: diskuze Trojklaný nerv příznaky
Odesláno: 21.1.2018 uživatelem Ludmila Raabová
Počet odpovědí: 4 Zobrazit odpovědi

CO POMÁHÁ NA OTOK TVÁŘE OD ZUBŮ

Ibuprofen

V případě, že vám výše poskytnuté rady nepomohly, je na místě vyzkoušet některé z léků na bolest. Nejlepší je užití těchto medikamentů konzultovat s lékařem či lékárníkem. Ne všechna analgetika pomohou na tak velkou bolest, jako je bolest zubu. Obyčejné látky většinou uleví jen na chvíli, v horším případě vůbec. Doporučuje se například Ibuprofen.

Detail odstavce: Ibuprofen
Zdroj: Co pomáhá na otok tváře od zubů
Zveřejněno: 7.9.2018


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: Léčba warfarinem

Léky proti bolesti, které můžete užívat společně s Warfarinem jsou Tramal, Panadol, Paralen, Novalgin a Tralgit.

Při Warfarinu nesmíte užívat Ibalgin, Ibuprofen, Brufen a další nesteroidní antirevmatika. Stejně tak ani Anopirin, Acilpirin, Dextrometorfan, Acylcoffin, Superpyrin, Aspirin, Nurofen, Voltaren, Veral, Dicloreum a Diclofenac.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Léčba warfarinem
Odesláno: 26.10.2016 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 7 Zobrazit odpovědi

BABSKÉ RADY NA BOLEST BŘICHA PŘI MENSTRUACI

Co na menstruační bolesti

Bolesti při menstruaci můžete zvládnout například pomocí:

  • volně prodejných léků na bolest – analgetika (nejznámější je Ibuprofen, Apo-Ibuprofen, Nurofen);
  • léků s vyšším obsahem železa – pomáhají pří zvýšené ztrátě krve; doporučí vám je gynekolog;
  • speciálních léků na menstruační bolesti – utlumují i silné křeče a stahy dělohy; doporučí vám je rovněž gynekolog;
  • bylinek a čajů – pomáhají například meduňka, kontryhel, sezam a maliník;
  • vitaminů a minerálů – pomáhá hořčík a vápník, ty se někdy prodávají i jako součást multivitaminových přípravků.

Lékaři doporučují, aby se některé léky užívaly před samotným nástupem menstruační bolesti, částečně tak pomohou její průběh zmírnit.

Když léky na menstruační bolesti nemáte, první pomocí bude teplo, masáž, dostatečný přísun vitaminů a minerálů.

Detail odstavce: Co na menstruační bolesti
Zdroj: Babské rady na bolest břicha při menstruaci
Zveřejněno: 20.12.2018


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: Varfarin

Beta-karoten může zvyšovat riziko krvácení při užívání s léky, které samy o sobě zvýšují riziko krvácení. Mezi tyto léky patří aspirin, antikoagulancia (léky na ředění krve), jako je warfarin nebo heparin, protidestičkové léky, jako je klopidogrel a nesteroidní protizánětlivé léky, jako je ibuprofen nebo naproxen. Beta-karoten raději doplňujte přírodními zdroji, především mrkví.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Warfarin
Odesláno: 27.4.2017 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 8 Zobrazit odpovědi

PARACETAMOL VERSUS IBUPROFEN

Rozdíl mezi paracetamolem a ibuprofenem

Ibuprofen a paracetamol jsou léky na snížení bolesti. Rozdílné jsou v tom, že ibuprofen snižuje zánět (otok), kdežto paracetamol ke snížení zánětu vhodný není, vhodnější je na snižování horečky. Společné užívání paracetamolu a ibuprofenu je možné, pokud jsou užívány v doporučeném dávkování.

Vysvětlení

Můžete užívat paracetamol a ibuprofen společně, pokud je to nutné, ale měli byste se ujistit, že užíváte pouze doporučenou dávku každého léku.

Doporučená dávka paracetamolu je 500 mg až 1 gram každé čtyři hodiny. Jedna tableta obvykle obsahuje 500 mg paracetamolu.

Doporučená dávka ibuprofenu pro dospělé činí 400 mg a užívá se každé čtyři až šest hodin. Neměli byste užívat víc než 2 400 mg (šest tablet) během 24 hodin. Jedna tableta obsahuje obvykle 200 až 400 mg ibuprofenu, ale raději zkontrolujte uváděné množství na plaketě.

Detail odstavce: Rozdíl mezi paracetamolem a ibuprofenem
Zdroj: Paracetamol versus Ibuprofen
Zveřejněno: 21.1.2013


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: Re: prestarium neo combi a leky na bolest

Dobry den,chci se zeptat,jestli muzu brat paralen,anebo ibuprofen,kdyz beru prestarium neo combi.Beru ho sedmy den a porad se mi toci hlava.Mam ale i zablokovanou krcni pater.
Chtela bych se zeptat,jestli muzu uzivat paralen,anebo ibuprofen na bolest pri lecbe vysokeho tlaku prestarium neo combi.Beru tyto prasky na tlak teprve 7 dni,ale porad se mi mota hlava.Mam asi i zablokovanou krcni pater,takze motolici mozna mam i od toho.Nejsem si ale jista,jaky lek proti bolesti mohu izivat.Krome toho beru betablokator Propranolol na esencni tres a euthyrox na stitnou zlazu.Dekuji

Zdroj: diskuze Prestarium neo combi a alkohol
Odesláno: 14.11.2016 uživatelem Anna
Počet odpovědí: 2 Zobrazit odpovědi

CO JE TO NEMOC PEPTICKÉHO VŘEDU?

Kdo trpí vředy?

Můžete být náchylnější k rozvoji vředů, pokud:

  • jste infikován bakterií Helicobacter pylori;
  • užíváte léky (Aspirin, Ibuprofen atd.);
  • je toto onemocnění ve vaší rodinné anamnéze;
  • trpíte onemocněním jater, ledvin nebo plicním onemocněním;
  • pravidelně konzumujete alkohol;
  • jste starší padesáti let.

Detail odstavce: Kdo trpí vředy?
Zdroj: Co je to nemoc peptického vředu?
Zveřejněno: 4.1.2013


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: lék na ředění krve xarelto

Lék Xarelto a Tramadol Mylan by společně neměly dělat žádné komplikace. Tramadol Mylan je k dostání jen na lékařský předpis, takže informujte předepisujícího lékaře o tom, že užíváte Xarelto, aby mohl rozhodnout o nejlepší variantě přímo pro vás. Z volně prodejných léků na bolest nesmíte společně s Xareltem užívat nesteroidní antirevmatika, to je například kyselina acetylsalicylová, ibuprofen, naproxen, diklofenak a indometacin.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Lék na ředění krve xarelto
Odesláno: 22.11.2017 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

PLÍSEŇ POD NEHTEM

Léčba

Léčba poruchy imunitního systému není jednoduchá, podobně jako u alergií, ale v mnoha případech se léčit dá. Pokud chcete zahájit léčbu svého zánětu v nehtu okamžitě, tak je možné v lékárně koupit višněvského balzám s bukovým dehtem a začít si bolavé místo mazat. Višňák by měl být na bolavém místě co nejdéle v tekutém stavu, takže je dobré ho namazat a hned zakrýt igelitem. Pokud by višňák nezabral a záděra hodně bolela, tak je možné začít užívat Ibuprofen 400mg v dávkování 1 tabletu každých 6 hodin po dobu tří dnů. Ibuprofen je volně prodejný v lékárně, ale i tak si před jeho užitím prostudujte příbalovou informaci o kontraindikacích a nežádoucích účincích, jde o vysoké dávky protizánětlivého léku.

Detail odstavce: Léčba
Zdroj: Plíseň pod nehtem
Zveřejněno: 29.11.2011

CO JE TO NEMOC PEPTICKÉHO VŘEDU?

Co způsobuje vředy?

Není známá konkrétní příčina vzniku vředů. Vřed je konečným výsledkem nerovnováhy mezi trávicí tekutinou v žaludku a dvanáctníkem. Vředy může způsobit:

  • infekce (Helicobacter pylori);
  • používání léků proti bolesti, takzvaných nesteroidních protizánětlivých léků (Aspirin, Ibuprofen); dokonce i ochranná vrstva aspirinu může způsobit vředy;
  • přebytek kyselin produkujících nádorové buňky v žaludku a zvyšujících tvorbu kyseliny.

Detail odstavce: Co způsobuje vředy?
Zdroj: Co je to nemoc peptického vředu?
Zveřejněno: 4.1.2013

MENSTRUAČNÍ CYKLUS

Jak o sebe mohou ženy pečovat během menstruace?

Na krvácení během menstruace lze používat vložky nebo tampony, které se musí měnit každé 4 až 6 hodin. Zlepšení příznaků můžete dosáhnout pravidelným cvičením a jedením zdravé stravy. Doporučuje se omezení alkoholu, kofeinu a snížení stresu. Na křeče během menstruace pomáhají hřejivé podložky, teplé obklady nebo teplá koupel. Ke snížení bolesti a krvácení se používají léky jako Ibuprofen nebo Naproxen.

Detail odstavce: Jak o sebe mohou ženy pečovat během menstruace?
Zdroj: Menstruační cyklus
Zveřejněno: 28.12.2012

PARACETAMOL VERSUS IBUPROFEN

Za jak dlouho se dostaví účinek paracetamolu?

Účinek paracetamolu se začne projevovat nejdříve za 15 minut až do jedné hodiny poté, co jste si vzali prášek.

Vysvětlení

Účinek paracetamolu trvá až šest hodin. Můžete si vzít 500 mg až jeden gram každé čtyři až šest hodin, dle nutnosti. Během 24 hodin byste neměli užívat vyšší dávky. Vždy si přečtete příbalové informace.

Detail odstavce: Za jak dlouho se dostaví účinek paracetamolu?
Zdroj: Paracetamol versus Ibuprofen
Zveřejněno: 21.1.2013

NIMESIL - VŠE CO O NĚM CHCETE VĚDĚT

Nimesil a Ibalgin

Nimesil je lék ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků a je pouze na lékařský předpis.

Ibalgin je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek Ibalgin 400 musíte užívat pečlivě podle návodu, aby vám co nejvíce prospěl. Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu. Když se příznaky zhorší nebo se nezlepší do 3–5 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Přípravek Ibalgin 400 obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny takzvaných nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě tkáňových působků, takzvaných prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně. Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází například nemoci z nachlazení. Přípravek Ibalgin 400 se užívá například při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání, jako je pohmoždění a podvrtnutí. Dále se Ibalgin 400 užívá při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních. V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritidě a artróze) nebo měkkých tkání pohybového ústrojí provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře. Přípravek je vzhledem k množství léčivé látky v jedné tabletě určen pro dospělé a dospívající nad 12 let. Pro děti ve věku 6–12 let je vhodný přípravek s obsahem 200 mg ibuprofenu (Ibalgin 200), dětem do 6 let věku je určen ibuprofen v suspenzi

Detail odstavce: Nimesil a Ibalgin
Zdroj: Nimesil - vše co o něm chcete vědět
Zveřejněno: 6.11.2015

MODERNÍ NENÁVYKOVÁ ANTIDEPRESIVA

MAOI

Inhibitory monoaminooxidázy jsou silná antidepresiva předepisovaná po selhání SSRI i tricyklických antidepresiv. Zabraňují odbourávání neurotransmiterů dopaminu, serotoninu a noradrenalinu. Jejich nevýhoda spočívá v kontraindikaci mezi tímto typem antidepresiv a jinými léky a dokonce i některými druhy jídla. Novější selektivní a reverzibilní MAOI (RIMA), mezi které patří například moklobemid, nevyžadují žádná dietní opatření a mají velmi málo nežádoucích účinků, oproti SSRI třeba nezpůsobují sexuální dysfunkci.

Moklobemid – APO-MOCLOB

Moklobemid zvyšuje hladiny látek, které umožňují přenos nervových impulsů v mozku. Zvýšení hladin těchto látek zpět k normálním hodnotám pomáhá k projasnění nálady a k návratu normálního prožívání.

Indikace: APO-MOCLOB je předepisován lékařem k léčbě deprese. Pokud trpíte depresí, můžete pociťovat smutnou (depresivní) náladu, ztrátu zájmu o každodenní činnosti. Můžete také pociťovat jeden či více následujících příznaků: výrazné zvýšení tělesné hmotnosti nebo naopak snížení tělesné hmotnosti bez toho, že držíte dietu, poruchy spánku, neklid, netečnost, pocit ztráty energie, pocity vlastní zbytečnosti, pocity přehnaného nebo neodůvodněného provinění se nebo ztrátu koncentrace. Pacienti léčení přípravkem APO-MOCLOB se většinou vracejí do normálního, radostného a aktivního stavu. APO-MOCLOB projasňuje náladu a umožňuje cítit se lépe. Také koncentrace a kvalita spánku pacientů léčených přípravkem APO-MOCLOB se zlepšuje. APO-MOCLOB může být předepsán lékařem i k léčbě sociální fobie. Pokud trpíte sociální fobií, máte výrazný a trvalý strach z toho být pozorován nebo hodnocen ostatními lidmi. To vás vede k vyhýbání se jedné nebo i více sociálním situacím, jako je například mluvení na veřejnosti, nebo dokonce i konzumace jídla a pití za přítomnosti jiných lidí, psaní na veřejnosti a podobně. Vyhýbání se těmto situacím postupně narušuje vaše pracovní schopnosti, schopnost podílet se na veřejných aktivitách a každodenní vztahy s ostatními lidmi.

Vedlejší účinky: Pacienti léčení přípravkem APO-MOCLOB pociťují méně strachu, méně se vyhýbají výše uvedeným sociálním situacím a jsou schopni lépe se vyrovnat s každodenním životem.

Detail odstavce: MAOI
Zdroj: Moderní nenávyková antidepresiva
Zveřejněno: 29.1.2016

BOLEST PO VYTRŽENÍ ZUBU

Mezi analgetika se řadí...

Nesteroidní antiflogistika (NSA), která působí proti bolesti, zánětu, teplotě a horečce a lze je úspěšně použít u většiny bolestivých stavů pohybového ústrojí, u bolestí zubů, poranění a podobně. Už jejich jednorázová aplikace může ulevit od bolesti. Dlouhodobé podávání nižších dávek působí analgeticky, teprve při opakovaných vyšších dávkách se projevuje i antiflogistický účinek (analgetický účinek do desítek minut, antiflogistický účinek do 7 dnů). Kombinovat navzájem nesteroidní antiflogistika se považuje za iracionální. Podle charakteru bolesti je možné zvolit léčivo s vhodnou kinetikou a také vhodnou lékovou formu, například při akutní bolesti tablety s okamžitým uvolňováním nebo šumivé tablety.

Příklady NSA:

  • kyselina acetylsalicylová (Acylpyrin, Anopyrin, Aspirin, Godasal) – analgetický účinek nastupuje do 30 minut po podání, maxima dosahuje do 2 hodin a přetrvává 4–6 hodin. Při přítomnosti horečky se nesmí podávat dětem do 16 let! Je dostupná také v kombinaci s paracetamolem, kofeinem nebo kyselinou askorbovou.
  • ibuprofen (APO-Ibuprofen, Brufen, Ibalgin, IbuMax, Ibuprofen AL, Nurofen) – patří v současné době k nejrozšířenějším analgetikům a lze bez větších výhrad používat i u dětí.
  • naproxen (Nalgesin S) – má delší biologický poločas, jeho účinek nastupuje do 30 minut, ale přetrvává 8–12 hodin. Jeho použití není vhodné u starších pacientů.
  • diklofenak (Myogit, Veral, Voltaren Actigo, Voltaren Rapid) – má odlišnou farmakokinetiku podle toho, o jakou sůl se jedná. Sodná sůl má nástup účinku za 30–45 minut, draselná sůl do 15 minut.
  • paracetamol (Mexalen, Panadol, Paralen, Paramax Rapid) – bývá často poddávkován, je důležité si uvědomit, že jednotlivá analgetická dávka pro 70 kg vážícího dospělého je 1 000 mg. Denní dávka 150 mg/kg už je hepatotoxická, ale u pacientů s horší funkcí jater (alkoholici, malnutrice) nebo užívajících jiná hepatotoxická léčiva může jít i o dávku nižší. Výhodou paracetamolu je nízký výskyt nežádoucích účinků a interakcí s jinými léčivy. Použití u dětí je usnadněno dostupností přípravků v nižších silách (100 mg, 125 mg) a snadněji podávaných lékových formách (čípky, perorální suspenze). Je dostupný také v racionálních kombinacích s propyfenazonem (Saridon, Valetol) nebo anxiolyticky působícím guaifenesinem (Ataralgin). Existují rovněž kombinace s kyselinou acetylsalicylovou, kofeinem nebo kyselinou askorbovou, jejichž základ je spíš tradiční nebo empirický. U akutních infekcí horních cest dýchacích se používají jeho kombinace s celou řadou látek (chlorfenamin, fenylefrin, dextromethorfan, pseudoefedrin).

Detail odstavce: Mezi analgetika se řadí...
Zdroj: Bolest po vytržení zubu
Zveřejněno: 10.5.2018

BÍLÉ TEČKY V KRKU

Angína první pomoc

V žádném případě si bílé tečky v krku nepropichujte, ani je nevymačkávejte, nejsou to žádné beďary, akné se v krku nedělá! První pomoc při propuknutí akutní angíny je co nejrychleji pomoci svému tělu v likvidaci nechtěných bakterií.
 

Rychlá léčba angíny  - první pomoc:

  • vzít jednu tabletu Apo-Ibuprofen 400 mg a jednu tabletu vitamínu C 400 mg a zapít je 300 ml vody.
  • pak vycucat antibiotickou pastilku, například Stepsils. 
  • pak po půl hodině použijte spray Jox, kterým postříkejte důkladně bolavá místa v krku. Těsně po aplikaci Joxu se snažte nepolykat. Klidně se nakloňte nad umyvadlo, otevřete pusu a nechte vytékat vznikající sliny. Neděste se, bude jich hodně, budou vazké a budou postupně měnit barvu do zlato-hněda. To vše nastane vlivem Joxu, respektive vlivem jódu, který Jox obsahuje. 
  • pak si obalte krk šálou a udržujte ho v teple a naplánujte si návštěvu lékaře, protože bude nutné nasadit léčbu antibiotiky, které bez lékařského předpisu nepořídíte.

Detail odstavce: Angína první pomoc
Zdroj: Bílé tečky v krku
Zveřejněno: 31.1.2012

LÉK NA UVOLNĚNÍ SVALŮ ZAD BEZ PŘEDPISU

Solpaflex

Výrobce, respektive držitel rozhodnutí o registraci Solpaflexu je GlaxoSmithKline Consumer Healthcare A/S. Aktivní složkou tohoto přípravku je ibuprofen.

Solpaflex jsou tobolky s prodlouženým uvolňováním. Tento přípravek uvedla na český trh na sklonku roku 1999 společnost SmithKline Beecham Consumer Healthcare. Česká republika se tak stala třetí zemí ve střední a východní Evropě, kde se tento produkt prodává. Přípravek má statut volně prodejného léčiva, což znamená, že je k dostání v lékárně bez lékařského předpisu. Solpaflex je registrován Státním ústavem pro kontrolu léčiv pod registračním číslem 29/329/99-C. Je k dostání bez lékařského předpisu v balení po 12 a 24 tobolkách.

Detail odstavce: Solpaflex
Zdroj: Lék na uvolnění svalů zad bez předpisu
Zveřejněno: 15.2.2018

HERPES NA JAZYKU

Domácí léčba

Domácí léčba může být velmi účinná. Léze procházejí řadou změn a léčí se více než 14 až 21 dní. Vlastně se jedná o období, kdy je virus v klidu a nijak nepůsobí. Velmi vhodné jsou antivirové léky. Jedním z nejúčinnějších způsobů léčby oparu na jazyku je použití ústních homeopatických sprejů.

Zásadně nepijte kyselé tekutiny, protože situaci ještě zhoršují. Velmi vhodná je správná ústní hygiena. Nejúčinnější způsob léčby oparů na jazyku je pomocí ústních vod, zejména Listerinu. Také je velmi účinné kloktání slané vody.

Další domácí prostředek na opary je odvar z meduňky, který urychluje hojení oparů, dobu hojení snižuje téměř na polovinu.

Velmi důležité je dostatečné pití tekutin, aby člověk zůstal hydratovaný. V případě bolesti je možné užívat ibuprofen.

Detail odstavce: Domácí léčba
Zdroj: Herpes na jazyku
Zveřejněno: 12.2.2014

LÉKY, KTERÉ OD ČERVENCE NEHRADÍ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY A AŽ J

Léky s názvem začínající písmenem A až J.

Kód SÚKL

Název léku

Doplněk názvu

Cena

0016886 AKNECOLOR KRÉMPASTA DRM PST 1X30GM nejnižší cena
0016885 AKNECOLOR LIGHT KRÉMPASTA DRM PST 1X30GM 1% nejnižší cena
0097512 AKNEROXID 10 GEL 1X50GM 10% nejnižší cena
0097511 AKNEROXID 5 GEL 1X50GM 5% nejnižší cena
0015600 ALERID POR TBL FLM 10X10MG nejnižší cena
0015602 ALERID POR TBL FLM 20X10MG nejnižší cena
0015604 ALERID POR TBL FLM 4X10MG nejnižší cena
0021971 ALLERGODIL NAS SPR SOL 1X10ML nejnižší cena
0021697 ALLERGODIL OČNÍ KAPKY OPH GTT SOL 1X6ML0.05% nejnižší cena
0067549 ALMIRAL GEL DRM GEL 1X25GM nejnižší cena
0067550 ALMIRAL GEL DRM GEL 1X250GM nejnižší cena
0115365 ALMIRAL GEL DRM GEL 1X50GM nejnižší cena
0115366 ALMIRAL GEL DRM GEL 1X100GM nejnižší cena
0100425 AMBEX POR TBL EFF 10X60MG nejnižší cena
0094921 AMBROBENE 15 MG/5 ML POR SIR 1X100ML nejnižší cena
0094918 AMBROBENE 30 MG POR TBL NOB 20X30MG nejnižší cena
0094919 AMBROBENE 7,5 MG/ML POR SOL 1X40ML nejnižší cena
0094920 AMBROBENE 7,5 MG/ML POR SOL 1X100ML nejnižší cena
0098336 AMBROBENE RETARD 75 MG POR CPS PRO 10X75MG nejnižší cena
0169211 AMBROSAN 15 MG/5 ML SIRUP POR SIR 1X100ML/300MG nejnižší cena
0078278 AMBROSAN 30 MG POR TBL NOB 20X30MG nejnižší cena
0020460 AMBROSAN KAPKY POR GTT SOL 1X50ML nejnižší cena
0020461 AMBROSAN KAPKY POR GTT SOL 1X100ML nejnižší cena
0042500 AMBROSAN RETARD 75 MG POR CPS PRO 10X75MG nejnižší cena
0042501 AMBROSAN RETARD 75 MG POR CPS PRO 20X75MG nejnižší cena
0043950 AMBROXOL AL 30 POR TBL NOB 20X30MG nejnižší cena
0058374 AMBROXOL AL KAPKY POR GTT SOL 1X100ML/750MG nejnižší cena
0030899 ANALERGIN POR TBL FLM 7X10MG nejnižší cena
0030900 ANALERGIN POR TBL FLM 10X10MG nejnižší cena
0087680 ANOPYRIN 400 MG POR TBL NOB 10X400MG nejnižší cena
0114260 APO-CETIRIZIN 10 MG POR TBL FLM 7X10MG nejnižší cena
0107917 APO-DICLO 25 MG POR TBL ENT 100X25MG nejnižší cena
0125525 APO-IBUPROFEN 400 MG POR TBL FLM 30X400MG nejnižší cena
0125526 APO-IBUPROFEN 400 MG POR TBL FLM 100X400MG nejnižší cena
0053554 ARNIDOL SPRAY DRM SPR SOL 1X100ML nejnižší cena
0165414 ASPIFOX 100 MG POR TBL ENT 100X100MG nejnižší cena
0016460 BALMANDOL OLEJ DRM SOL 1X225ML nejnižší cena
0060404 BALNEUM HERMAL DRM BAL 1X200ML nejnižší cena
0060405 BALNEUM HERMAL DRM BAL 1X500ML nejnižší cena
0060408 BALNEUM HERMAL F DRM BAL 1X200ML nejnižší cena
0060409 BALNEUM HERMAL F DRM BAL 1X500ML nejnižší cena
0060412 BALNEUM HERMAL PLUS DRM BAL 1X200ML nejnižší cena
0060413 BALNEUM HERMAL PLUS DRM BAL 1X500ML nejnižší cena
0060414 BALNEUM HERMAL PLUS DRM BAL 2X500ML nejnižší cena
0102421 BECLOMET NASAL AQUA 50 MCG, NOSNÍ SPREJ NAS SPR SUS 1X9ML (70DÁV) nejnižší cena
0102422 BECLOMET NASAL AQUA 50 MCG, NOSNÍ SPREJ NAS SPR SUS 1X10ML (80DÁV) nejnižší cena
0102423 BECLOMET NASAL AQUA 50 MCG, NOSNÍ SPREJ NAS SPR SUS 1X23ML (200DÁV) nejnižší cena
0062315 BETADINE DRM SOL 1X30ML nejnižší cena
0062316 BETADINE DRM SOL 1X120ML nejnižší cena
0062317 BETADINE DRM SOL 1X1000ML nejnižší cena
0062318 BETADINE LIQ CHIR 1X120ML nejnižší cena
0062319 BETADINE LIQ CHIR 1X1000ML nejnižší cena
0062320 BETADINE DRM UNG 1X20GM 10% nejnižší cena
0089786 BIOMIN H POR PLV 30XSÁČ nejnižší cena
0099808 BIOMIN H POR PLV 60XSÁČ nejnižší cena
0015878 BRAUNOL DRM SOL 1X100ML nejnižší cena
0015880 BRAUNOL DRM SOL 1X500ML nejnižší cena
0010224 BROMHEXIN 12 KM-KAPKY POR GTT SOL 30ML nejnižší cena
0043996 BROMHEXIN 8 KM KAPKY POR GTT SOL 1X50ML nejnižší cena
0043997 BROMHEXIN 8 KM KAPKY POR GTT SOL 1X100ML nejnižší cena
0090991 BROMHEXIN 8 KM KAPKY POR GTT SOL 1X20ML nejnižší cena
0087111 BROMHEXIN 8-SIRUP KM POR SIR 1X100ML nejnižší cena
0050429 BROMHEXIN GALMED 12 POR GTT SOL 1X30ML nejnižší cena
0014427 BROMHEXIN GALMED 8 POR GTT SOL 1X20ML nejnižší cena
0059392 BROMHEXIN-EGIS POR SOL 1X60ML/120MG nejnižší cena
0059531 BROMHEXIN-EGIS POR TBL NOB 20X8MG nejnižší cena
0107812 BRUFEN 400 POR TBL FLM 100X400MG nejnižší cena
0047514 CALCICHEW D3 200 IU POR TBL MND 20 nejnižší cena
0047515 CALCICHEW D3 200 IU POR TBL MND 60 nejnižší cena
0089775 CALCII CARBONICI 0,5 TBL. MEDICAMENTA POR TBL NOB 50X0.5GM nejnižší cena
0137119 CALCIUM 500 MG PHARMAVIT POR TBL EFF 20X500MG nejnižší cena
0162392 CALCIUM CHLORATUM TEVA POR SOL 1X100ML nejnižší cena
0016442 CALCIUM CHLORATUM-IVAX POR SOL 1X100ML nejnižší cena
0016013 CALCIUM-SANDOZ FORTE 500 MG POR TBL EFF 20X500MG nejnižší cena
0184279 CALCIUM-SANDOZ FORTE 500 MG POR TBL EFF 20X500MG nejnižší cena
0020614 CALTRATE PLUS POR TBL FLM 30 nejnižší cena
0020622 CALTRATE PLUS POR TBL FLM 60 nejnižší cena
0169673 CALTRATE PLUS POR TBL FLM 30 nejnižší cena
0169675 CALTRATE PLUS POR TBL FLM 60 nejnižší cena
0062864 CANDIBENE 1% SPRAY DRM SPR SOL 1X40ML 10MG/ML nejnižší cena
0062862 CANDIBENE 100 MG TBL VAG 6X100MG nejnižší cena
0062863 CANDIBENE 200 MG TBL VAG 3X200MG nejnižší cena
0059185 CANDIBENE KRÉM DRM CRM 1X20GM/200MG nejnižší cena
0169181 CANDIMAX 1% DRM CRM 1X25GM 1% nejnižší cena
0013342 CANESTEN 6 VAGINÁLNÍ KRÉM CRM VAG 1X35GM+APL nejnižší cena
0180174 CANESTEN GYN 6 DNÍ CRM VAG 1X35GM+APL nejnižší cena
0013798 CANESTEN KRÉM DRM CRM 1X20GM/200MG nejnižší cena
0075035 CANIFUG-CREME DRM CRM 1X25GM 1% nejnižší cena
0155810 CANIFUG-CREME DRM CRM 1X25GM 1% nejnižší cena
0071980 CANIFUG-LÖSUNG 1% DRM SOL 1X30ML nejnižší cena
0003897 CEREX POR TBL FLM 7X10MG nejnižší cena
0003898 CEREX POR TBL FLM 20X10MG nejnižší cena
0023334 CEREX POR TBL FLM 10X10MG nejnižší cena
0010637 CETIRIZIN-RATIOPHARM 10 MG POR TBL FLM 20X10MG nejnižší cena
0088029 CETIRIZIN-RATIOPHARM 10 MG POR TBL FLM 7X10MG nejnižší cena
0013849 CLARITINE POR TBL NOB 7X10MG nejnižší cena
0069416 CLARITINE POR SIR 1X120ML nejnižší cena
0083527 CLARITINE POR TBL NOB 30X10MG nejnižší cena
0097781 CLARITINE POR TBL NOB 10X10MG nejnižší cena
0191954 CLARITINE POR SIR 1X120ML nejnižší cena
0191997 CLARITINE POR TBL NOB 10X10MG nejnižší cena
0191998 CLARITINE POR TBL NOB 30X10MG nejnižší cena
0192000 CLARITINE POR TBL NOB 7X10MG nejnižší cena
0065484 CLOTRIMAZOL AL 1% DRM CRM 1X20GM 1% nejnižší cena
0086397 CLOTRIMAZOL AL 1% DRM CRM 1X50GM 1% nejnižší cena
0065485 CLOTRIMAZOL AL SPRAY 1% DRM SPR SOL 1X30ML 1% nejnižší cena
0006412 CLOTRIMAZOL HBF DRM CRM 1X30GM 1% nejnižší cena
0095283 CLOTRIMAZOL HBF DRM CRM 1X20GM 1% nejnižší cena
0095284 CLOTRIMAZOL HBF DRM CRM 1X50GM 1% nejnižší cena
0014817 CONDROSULF 400 POR CPS DUR 60X400MG nejnižší cena
0075603 DICLOFENAC AL 25 POR TBL FLM 20X25MG nejnižší cena
0097632 DICLOREUM 100 RCT SUP 10X100MG nejnižší cena
0097631 DICLOREUM 50 RCT SUP 10X50MG nejnižší cena
0122142 DIKY 4% DRM SPR SOL 25GM nejnižší cena
0169567 DIKY 4% DRM SPR SOL 25GM nejnižší cena
0016580 DOLMINA GEL DRM GEL 1X100GM nejnižší cena
0030056 DOLMINA GEL DRM GEL 1X50GM nejnižší cena
0004067 DOLOBENE DRM GEL 50GM nejnižší cena
0081454 DUPHALAC POR SOL 1X200ML-HDP nejnižší cena
0081456 DUPHALAC POR SOL 1X500ML-HDP nejnižší cena
0107189 ELMETACIN DRM SPR SOL 1X100ML 1% nejnižší cena
0100288 EMOXEN GEL DRM GEL 50GM nejnižší cena
0100289 EMOXEN GEL DRM GEL 100GM nejnižší cena
0003046 ENCEPHABOL POR SUS 1X200ML nejnižší cena
0100321 ENCEPHABOL POR SUS 1X200ML nejnižší cena
0119655 ENDIODERM DRM PST 1X30GM nejnižší cena
0010502 ENTEROL POR CPS DUR 10X250MG nejnižší cena
0010504 ENTEROL POR PLV SUS 10X250MG nejnižší cena
0057586 ESPUMISAN POR CPS MOL 50X40MG nejnižší cena
0125752 ESSENTIALE FORTE N POR CPS DUR 50 nejnižší cena
0016463 EXCIPIAL KRÉM DRM CRM 1X100GM nejnižší cena
0016464 EXCIPIAL MAST DRM UNG 1X100GM nejnižší cena
0016466 EXCIPIAL MAST S MANDLOVÝM OLEJEM DRM UNG 1X100GM nejnižší cena
0016465 EXCIPIAL MASTNÝ KRÉM DRM CRM 1X100GM nejnižší cena
0016461 EXCIPIAL U HYDROLOTIO DRM EML 1X200ML nejnižší cena
0016462 EXCIPIAL U LIPOLOTIO DRM EML 1X200ML nejnižší cena
0022108 FEBICHOL POR CPS MOL 50X100MG nejnižší cena
0094923 FENORIN 375 MG TOBOLKY POR CPS DUR 30X375MG nejnižší cena
0107719 FEROGLOBIN B 12 POR CPS DUR 30 nejnižší cena
0014825 FLECTOR EP GEL DRM GEL 1X60GM nejnižší cena
0014826 FLECTOR EP GEL DRM GEL 1X100GM nejnižší cena
0014829 FLECTOR EP TISSUGEL DRM EMP TDR 2KS nejnižší cena
0014830 FLECTOR EP TISSUGEL DRM EMP TDR 5KS nejnižší cena
0001069 FUNGICIDIN LÉČIVA DRM UNG 1X10GM nejnižší cena
0011242 GERATAM 1200 MG POR TBL FLM 60X1200MG nejnižší cena
0011243 GERATAM 1200 MG POR TBL FLM 100X1200MG nejnižší cena
0056779 GERATAM 800 MG POR TBL FLM 60X800MG nejnižší cena
0013193 GINGIO 120 POR TBL FLM 120X120MG nejnižší cena
0013194 GINGIO 120 POR TBL FLM 60X120MG nejnižší cena
0013195 GINGIO 120 POR TBL FLM 30X120MG nejnižší cena
0013190 GINGIO 80 POR TBL FLM 30X80MG nejnižší cena
0013191 GINGIO 80 POR TBL FLM 60X80MG nejnižší cena
0013192 GINGIO 80 POR TBL FLM 120X80MG nejnižší cena
0122186 GINGIO TABLETY POR TBL FLM 30X40MG nejnižší cena
0122188 GINGIO TABLETY POR TBL FLM 100X40MG nejnižší cena
0122189 GINGIO TABLETY POR TBL FLM 50X40MG nejnižší cena
0122191 GINGIO TABLETY POR TBL FLM 90X40MG nejnižší cena
0044315 GLOBULUS CUM NATRIO TETRABORICO 0,6 CSC VAG GLB 10X0.6GM nejnižší cena
0055593 GODASAL 500 POR TBL NOB 20 nejnižší cena
0155779 GODASAL 500 POR TBL NOB 20 nejnižší cena
0014210 GOOL POR PLV SOL 20SÁČ nejnižší cena
0015347 GYNO-PEVARYL 50 VAG SUP 15X50MG nejnižší cena
0146802 GYNO-PEVARYL 50 VAG SUP 15X50MG nejnižší cena
0046127 HALIXOL POR SIR 1X100ML/300MG nejnižší cena
0164413 HALIXOL POR SIR 1X100ML/300MG nejnižší cena
0054075 HALIXOL 30 MG POR TBL NOB 20X30MG nejnižší cena
0132526 HELICID 10 POR CPS ETD 28X10MG nejnižší cena
0025361 HELICID 10 ZENTIVA POR CPS ETD 14X10MG nejnižší cena
0025362 HELICID 10 ZENTIVA POR CPS ETD 28X10MG nejnižší cena
0086044 HEPARIN AL GEL 30000 DRM GEL 1X100GM nejnižší cena
0086041 HEPARIN AL MAST 30000 DRM UNG 1X40GM nejnižší cena
0086042 HEPARIN AL MAST 30000 DRM UNG 1X100GM nejnižší cena
0003575 HEPAROID LÉČIVA DRM CRM 1X30GM nejnižší cena
0100304 HIRUDOID DRM GEL 1X40GM nejnižší cena
0100308 HIRUDOID DRM CRM 1X40GM nejnižší cena
0100306 HIRUDOID FORTE DRM GEL 1X40GM nejnižší cena
0100311 HIRUDOID FORTE DRM CRM 1X40GM nejnižší cena
0084648 HOTEMIN DRM CRM 1X50GM/0.5GM nejnižší cena
0000858 HYDROCORTISON LÉČIVA DRM UNG 1X10GM 1% nejnižší cena
0032081 IBALGIN 400 POR TBL FLM 30X400MG nejnižší cena
0032082 IBALGIN 400 POR TBL FLM 100X400MG nejnižší cena
0020401 IBALGIN GEL DRM GEL 1X50GM nejnižší cena
0146117 IBALGIN KRÉM DRM CRM 1X50GM nejnižší cena
0057606 IBUMAX 400 MG POR TBL FLM 10X400MG nejnižší cena
0057607 IBUMAX 400 MG POR TBL FLM 30X400MG nejnižší cena
0057608 IBUMAX 400 MG POR TBL FLM 100X400MG nejnižší cena
0032018 IBUPROFEN AL 400 POR TBL FLM 30X400MG nejnižší cena
0032019 IBUPROFEN AL 400 POR TBL FLM 50X400MG nejnižší cena
0032020 IBUPROFEN AL 400 POR TBL FLM 100X400MG nejnižší cena
0059982 ICHTOXYL DRM UNG 1X30GM nejnižší cena
0016895 IMAZOL KRÉMPASTA DRM PST 1X30GM nejnižší cena
0016896 IMAZOL PLUS DRM CRM 1X30GM nejnižší cena
0067408 INDOBENE DRM GEL 1X50GM nejnižší cena
0067409 INDOBENE DRM GEL 1X100GM nejnižší cena
0093157 ISOCHOL POR TBL OBD 30X400MG nejnižší cena
0100170 JENAMAZOL 2% VAG CRM 20GM+APLIK nejnižší cena
0025269 JODISOL ROZTOK DRM SOL 1X80GM nejnižší cena
0025270 JODISOL ROZTOK DRM SOL 1X760GM nejnižší cena

Zdroj: Sukl.cz

Detail odstavce: Léky s názvem začínající písmenem A až J.
Zdroj: Léky, které od července nehradí zdravotní pojišťovny A až J
Zveřejněno: 1.7.2012