ARNICA MONTANA 9CH POUŽITÍ je jedno z témat, které se týká tohoto článku. Homeopatikum představuje produkt alternativní a přírodní medicíny, která se stává stále uznávanější a využívanější. Homeopatické léky jsou volně prodejné, zcela bez předpisu je tedy může pořídit každý bez ohledu na věk. Vždy byste si ale měli být jistí správností léku vzhledem k dané chorobě nebo příznaku onemocnění. S tím by vám mohli poradit i zaměstnanci lékáren. Homeopatika jsou oblíbená z mnoha důvodů. Jedním z nich je fakt, že se velmi často podávají dětem, a to nejen kvůli pozitivním účinkům, ale i z důvodu dobré snášenlivosti. Homeopatika se totiž nevyznačují žádnými vedlejšími účinky, nepůsobí tudíž nijak zle na dětský organismus (na rozdíl od antibiotik).
Co léčí homeopatikum ARNICAMONTANA
ARNICAMONTANA výrazně redukuje krevní podlitiny po kosmetických a chirurgických zákrocích. Arnika se užívá po staletí na zhmožděniny a výrony. Celé generace horských vůdců ve Švýcarsku žvýkaly lístky arniky jako prevenci proti únavě při horských výstupech. Sušené listy se užívaly jako náhražka tabáku, proto se této bylině přezdívalo „horský tabák‟. Sušené květy arniky vyvolávají kýchání, odtud také označení „šňupavá bylina‟. V bylinkářství se arnika používala při poraněních a jako tonikum pro slabé a unavené srdce. Také v homeopatii se používá na podporu srdce, dále se podává při slabosti a ochablosti u starých lidí. Arnika se používá též ke stimulaci ledvin, ale jako bylinný roztok může být značně toxická: při požití velkého množství může dojít k podráždění zažívacího traktu, po fázi stimulace může nastat utlumení krevního oběhu, dýchání a teploty. Následuje prudká bolest hlavy, rozšíření zornic a svalová paralýza, kdy je paralyzována celá nervová soustava, což končí smrtí. Na kůži by se měla arnika používat rovněž opatrně, jelikož může vyvolat nepříjemné vyrážky.
K výrobě homeopatických léků (tinktur, krémů a podobně) se využívá celá rostlina. Arnika však nepředstavuje jen lék na bolavé a zhmožděné tělo, arnika léčí i bolavou duši. Homeopatický lék ARNICAMONTANA 9 CH je známý zejména mezi sportovci, neboť výborně působí při léčbě bolesti a svalové únavy po sportovních výkonech, při léčbě zranění či při rekonvalescenci po operačních výkonech všeho druhu. ARNICAMONTANA tedy odstraňuje bolest, má protizánětlivý a analgetický účinek a výrazně zkracuje délku rekonvalescence. Z uvedených důvodů je její využití všestranné. Lék ARNICAMONTANA se podává podle intenzity obtíží, dokonce i každých 15 minut 5 granulí. Postupně (při zlepšování stavu) se interval prodlužuje. Velmi důležitá je včasnost podání léku – čím dříve se lék pacientovi podá, tím je účinek lepší. Při vážnějších úrazech se podává ARNICAMONTANA v ředění 15 CH. Lék lze užít rovněž jako prevenci svalové únavy (nejen při sportu, ale také například při práci na zahradě či při umývání oken), zde lépe v ředění 9 CH: 5 granulí před zátěží a dále dle potřeby 2−3x denně.
Nezastupitelnou roli má ARNICAMONTANA 9 CH při operacích či stomatologických zákrocích, a to jako lék při přípravě na operaci i lék pooperační. Dávkování: před operací večer a ráno 5 granulí, po operaci minimálně 3−5x denně 5 granulí, v případě potřeby častěji; podle zlepšování stavu pak postupně vysazovat.
V naší poradně s názvem HŘEBÍČEK - NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Věra.
Dobrý den,léčím se s revmatoidní artritidou 2stupně,bolí mě i velké klouby ,chodím s bolesti,je mi 75let,snažím se být většinou v pohybu,tak jak je to možné.Je li to možné, prosím o radu,jaké mazání z hřebíčku bych mohla užívat proti bolesti kloubů.Předem Vám velice děkuji za odpověď.S přáním dobrého zdraví i pro Vás Věra Bělovská
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Hřebíček je mimo jiné účinný i při léčbě kloubních poškození. Dokáže tišit různé druhy revmatických bolestí.
Analgetický účinek tohoto přírodního léku je do značné míry vysvětlen jeho protizánětlivými vlastnostmi. Protizánětlivého působení hřebíčku je dosaženo díky obsahu látky Eugenol. Protizánětlivé působení hřebíčku hraje zásadní roli v jeho schopnosti tišit bolest. Totéž platí pro jejich schopnost podporovat hojení lokálních poranění a jejich zjizvení. Tyto vlastnosti pochází hlavně z eugenolu obsaženého v těchto sušených pupenech hřebíčku. Eugenol je také hlavní aktivní složkou hřebíčku. V hřebíčkovém esenciálním oleji ho najdete okolo 75 %.
Podle mnoha studií o vlastnostech eugenolu bylo prokázáno, že tento fenol působí protizánětlivě. Ve skutečnosti působí tak, že snižuje zánětlivé reakce v poškozených tkáních. Inhibuje také produkci několika prozánětlivých biomarkerů.
Hřebíčkový esenciální olej musí být velmi koncentrovaný, aby byla zajištěna skutečná účinnost léčby.
Dávkování a použití hřebíčku
Pro použití hřebíčku se doporučuje užívat 3 šálky nálevu denně. K výrobě nálevu je nutné vyluhovat pro každý šálek dva hřebíčky. Pro použití bio silice je nutná koncentrace 0,011% pro dosažení lepší protizánětlivé aktivity. Jeho vnitřní příjem a dávkování by však měl předepisovat pouze odborník, lékař specializující se na fytomedicínu.
Buďte opatrná, užívání hřebíčku může u některých lidí způsobit nežádoucí účinky. Nejběžnější jsou: pocity pálení a zvýšené riziko krvácení. Může také způsobit alergickou reakci. Ve velmi velkém množství může být esenciální olej toxický jak vnitřně, tak lokálně.
ARNICAMONTANA se začíná brát 6 týdnů před porodem. Homeopatikum připraví tělo na porod, ale nevyvolá ho. Homeopatikum se užívá i po porodu pro lepší hojení.
Dávkování homeopatika ARNICAMONTANA 9 CH při přípravě na porod: 5 granulí denně 14 dní před porodem. Použití: pro dobrou funkci svalů a cév, prevence vzniku krvácení.
Dávkování homeopatika ARNICAMONTANA 9 CH po porodu: 5 granulí 2x denně. Použití: urychlení hojení, vstřebání hematomů, odstranění pocitů zhmoždění; lék má specifický účinek na svaly a kapiláry. Užívání arniky při kojení má navíc příznivý vliv i na novorozence.
Léčebné schéma určuje gynekolog nebo lékař homeopat, pokud je průběh těhotenství fyziologický.
V naší poradně s názvem VRÁSKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alice.
Pěkný den,
ráda bych se zeptala, od kdy používat krémy proti vráskám? Je mi jasné, že je to individuální. Je mi 24 let a pokožku mám spíše sušší a velmi citlivou. Začala jsem nedávno používat krém proti stárnutí pleti od značky Clinique pro suchou až velmi suchou pokožku. Nicméně v lékárně mi bylo řečeno, že když začnu používat krémy proti vráskám příliš brzy, stane se moje pleť vůči složkám proti stárnutí rezistentní a v budoucnu už mi tyto složky nebudou pomáhat. Popravdě řečeno, moc tomu nerozumím, protože tohle by se úřeci mohlo stát i čtyřicátnici, která je začně používat a její pleť bude následně rezistentní. Nebo ne? Mám také potíže s šupinkami na pleti v oblasti mezi obočím a na bočních stranách nosu. Měla bych proto používat na tyto partie ještě silnější - hutnější krém nebo je to běžné - kůže se prostě a jednoduše měni? Peeling používat nemůžu, mám citlivou pokožku a po peelingu se mi na obličeji udělají svědivé pupínky.
Děkuji za odpověď!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Ahoj Alice, boj proti stárnutí je marný a musíme se smířit s tím, že s postupem času se naše tělo mění. U někoho je to vidět méně a u někoho více. Proto tvrzení, že by se projevy stárnutí mohly stát resistentní proti nějakým kosmetickým látkám je nesmysl. Stárnutí nezastavíte, ale můžete zjemnit nebo maskovat jeho průvodní znaky, mezi které patří i vrásky.
O svu pleť byste ve Vašem věku měla pečovat několika různými způsoby. Zejména čistícím mlékem a vhodným nočním a denním krémem. Například Váš denní krém, by měl v sobě obsahovat antioxidanty, což jsou vitamíny A, E a C. Především pak přírodní vitamín A ve formě betakarotenu. Ten navíc Vaši pleť tonizuje do tmavšího odstínu. Takže máte pocit, že jste jakoby trochu opálená od sluníčka. Jako noční krém je vhodný krém proti vráskám s obsahem Koenzymu Q10. Dále svůj denní krém na vrásky také můžete vystřídat s lehkým krémem s rostlinnými výtažky z aloe vera.
Nezapomínejme také na skutečnost, že na pleti se odráží celkový stav Vašeho těla. Takže doporučuji také provést čtyřikrát do roka detoxikaci organismu pomocí řasy Chlorella. Přikládám adresu na obchod, kde ji nejen mají, ale dokonce si ji i sami pěstují, takže máte jejich záruku, že v tabletách je skutečně česká Chlorella. https://www.ebiocen.cz/labi….
Jinak co se týká Vašich šupinek mezi obočím a na nose, tak Vám doporučím vyzkoušet krém na holení nohou, například polská Opilcka, je vhodná. Opilca totiž narušuje keratin, ze kterého je tvořeno naše ochlupení. Z keratinu je tvořena ale i svrchní část kůže a tedy i vaše nechtěné šupinky na nose a mezi obočím. Vím, že jste psala, že máte alergické projevy po použití peelingového přípravku, a toto je metoda, kdy je velmi pravděpodobný výskyt alergické reakce, ale je to způsob jak odstranit šupinky na kůži. Proto doporučuji opatrnost a nejdříve ošetřit jen malou část na jedné straně vašeho nosu s dobou působení, která je uvedena v návodu použití. Kdybyste cítila během působení opravdu nepříjemné pálení, tak si to raději smyjte a následně ošetřete indulonou nebo podobným mastným krémem a nechte v klidu. Kdyby se to moc nepovedlo a projevilo by se to viditelnou reakcí, tak máte ještě druhou polovinu nosu, která je v pořádku. Mezi obočím by se tento nezdar dal skrýt o to hůře. Případná reakce projevená zarudnutím kůže by měla zmizet do jednoho až dvou dnů.
Napište mi sem jak to s vámi dopadlo.
ARNICAMONTANA 15 CH a operace: je to základní lék proti bolesti a krvácení, jež způsobuje operační výkon. Užívejte 5 granulí v předvečer operace a ráno před operací, dále 2x denně 5 granulí při hojení.
ARNICAMONTANA 15 CH a stomatologické zákroky: zefektivňuje hojení (po extrakci, resekci...) a urychluje rekonvalescenci. Užívejte 2x denně 5 granulí (ráno a večer) celý týden po zákroku.
ARNICAMONTANA 15 CH a úrazy a přetížení: začněte užívat co nejrychleji po úrazu nebo akutním přetížení. Jestliže dlouhodobě přetěžujete pohybový aparát (například sportem), užívejte preventivně toto homeopatikum v ředění 9 CH, a to 1x denně 5 granulí. Objevuje-li se po fyzickém přetížení porucha spánku, i zde může arnika pomoci. Užívejte 5 granulí cca 2 hodiny před ulehnutím ke spánku.
ARNICAMONTANA 30 CH se podává při nutkavých myšlenkách na úrazovou situaci a trauma, a to 5 granulí 1x týdně, celkem 3 dávky.
V naší poradně s názvem PRIPRAVA DOMÁCEHO DYNOVY OLEJE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mb121264.
Zná někdo recept na přípravu domáceho dýňového oleje ?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Ahoj, dýňový olej si děláme doma pravidleně každý rok na podzim. Většinou je to hned po tom, co dolisujeme víno, tak pak ve stejném lisu lisujeme i dýňový olej. Jsou k tomu potřeba vyloupaná dýňová semena. Ty po vyloupání a těsně před lisováním rozprostřeme na plech a zahřejeme je na 40 stupňů. Pak takto rozehřátá je nasypeme do lisu a vylisujeme z nich domácí dýňový olej. Jde o vysoce kvalitní a zdravý domácí olej, který je bohatý na vitamíny E, A, zinek, drahocenné omega kyseliny Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny (ale pozor, vysokým teplem se ničí!). Jeho barva je hnědo-zelená a řadí se do kategorie olejů nejvyšší kvality. Nedoporučuje se olej tepelně zpracovávat, například na smažení ani na pečení. Pro zachování jeho vyjimečných vlastností by měl být uchován v lednici.
Ideální užití dýňového oleje je za studena. Jako lék se dá konzumovat jen tak, po lžičce denně, či přidat do proteinových koktejlů. Při tomto vnitřním užití slouží bezvadně jako prevence proti zhoubnému bujení a nemocem prostaty a podpoří v růstu a pevnosti vaše nehty. Dýňový olej povzbuzuje krevní oběh a je doporučován na kazivost zubů, na lupénku, na herpes, proti akné, na potíže s trávicím traktem, na ekzémy.
Při použití dýňového oleje na pokožku využijeme jeho blahodárné hojivé a sklidňující účinky, jelikož je zdrojem organicky vázaného zinku. Při zevním použití je dále také výborný jako základ na vyživující vlasový zábal, při kterém podpruje obnovu buněk a pružnost kůže a učiní vaše vlasy krásně lesklé. Domácí dýňový olej mohu jen doporučit!
Homeopatie je obor zabývající se komplexní léčbou člověka podobnou látkou, která způsobila potíže. Tato látka je ve velmi slabé dávce podávaná ve formě takzvaných homeopatik. Složení homeopatik obsahuje přírodní látky, které jsou následně ředěny do velmi slabých dávek. V přípravku zůstává pouze jakási informace, která přiměje imunitní systém vrátit se do původní podoby. Díky slabé koncentraci nezpůsobují žádné vedlejší účinky a mohou být užívány společně s ostatními léky. Velmi dobře tyto přípravky působí na psychiku člověka, která výrazně pomáhá při samotné léčbě.
Homeopatika jsou obvykle označena písmenem CH a číslicí. Písmeno CH značí, že jde o ředění dle zakladatele homeopatie Christiana Samuela Hahnemanna. Číslice informuje o síle ředění přípravku. Číslice 5 tedy znamená nízký stupeň ředění, naopak 30 vysoký stupeň ředění. Dále má každé homeopatikum vlastní název, díky kterému lze určit, na jaké onemocnění je vhodné ho použít. Seznam homeopatik lze rozdělit dále na přípravky obsahující pouze jednu látku, jako například měsíček lékařský, a na ty obsahující několik látek. Tyto látky jsou vhodně namíchané, aby společně působily proti konkrétní nemoci. Dávkování je vhodné konzultovat s homeopatem. U dětí je dobré přípravek rozpustit v kojenecké vodě.
Přehlenění se zvracením zlepšuje Ipeca 9CH. Doporučené užívání je 5 granulí při pocitu na zvracení. Kromě přehlenění snižuje Ipeca 9CH jakékoli nucení na zvracení. Pro kojence a předškolní děti je jedním z hlavních léků na acetonemické zvracení spolu s lékem Senna 9CH a Lycopodium clavatum 9CH.
Dulcamara 9CH je lékem volby kašle, který nastupuje na podzim, kdy je pacient citlivý na vlhko. Kromě obrazu zahlenění jsou často přítomny i spastické fenomény (pískání na průduškách). Tento lék je vhodný pro pacienty s asthma bronchiale, kteří se horší na podzim. Podává se 5 granulí 2x denně. Zde je možné kombinovat homeopatickou léčbu s léčbou klasickou. Přidání léku Dulcamara 9CH do rozpisu léčby sníží počet aplikací akutních inhalačních kortikoidů. Univerzálně působícím lékem na spasma průdušek je Cuprum metallicum 9CH. Tento lék uvolňuje napětí na hladkých svalech. Pokud se potřebují zkapalnit hleny, využívá se účinku Lachesis mutus 5CH. Tento lék v ředění 5CH má výrazný mukolytický účinek. V tomto případě je nutné jej podávat často, 5 granulí po 2 hodinách. Pacienta je nutné upozornit, že dojde ke zvýšení sekrece.
Pokud je nutné podat antibiotika, doporučuje se spolu s nimi podávat i lék Thuya occidentalis 9CH – jeho účinek je detoxikační, pomůže nemocnému, aby po jejich dobrání nebyl oslabený a nestal se příjemcem další infekce.
V naší poradně s názvem K ČEMU JE TRIANCINOLON se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva.
Prosím vás je tahle mast na mykozu?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Triamcinolon je na záněty a ne na mykózu! Při mykóze ho lze použít, když při ní dojde k infikování zduřelé mykózní kůže nějakou bakteriální nákazou, tak zde dokáže Triamcinolon zmírnit zánětlivé zarudnutí, ale mykózu samostatně nikdy nevyléčí. Léčivá látka v léku Triamcinolon triamcinolonacetonid je kortikosteroidní hormon, který působí pouze silně protizánětlivě. Tlumí též nepřiměřeně silnou, přecitlivělostní reakci při alergii na určitou látku (tak zvaný anafylaktický šok), třeba na barvu na vlasy, když po barvení vlasů alergicky zarudne pokožka. Účinek je však namířen jen proti příznakům zánětu, nikoliv proti příčině nemoci, tedy ani proti mykóze! Zánětlivé příznaky - jako zarudnutí, otok a hromadění zánětlivých buněk i působků v zanícené kůži, tvorba puchýřků až puchýřů a mokvání, svědění, pálení a pocit nepříjemného napětí nebo bolest - v několika hodinách po použití masti Triamcinolon ustupují. Ke skutečnému zhojení však může dojít, jen když se současně vyloučí původce nebo příčina onemocnění. Léčivý účinek masti Triamcinolon E je velmi rychlý a je patrný již v prvních hodinách po použití a trvá až 36 hodin. Kromě kortikosteroidního hormonu obsahuje Triamcinolon E Léčiva další léčivou látku cloroxin, jejíž léčebný účinek je založený na antiseptickém a dezinfekčním působení (ničí choroboplodné zárodky).
Triamcinolon cena: mast Triamcinolon E Léčiva - 20gm je k dostání jen na lékařský předpis. Triamcinolon stojí celkem 55 Kč, přičemž pacient při vydání doplácí jen 37 Kč.
I když se po úrazu zdá, že je fyzicky i rentgenově vše v pořádku, mohou se objevovat otoky, protože to, co zůstává ještě velmi dlouho a někdy navždy porušeno, je cévní zásobení. A to nejen ve smyslu prorůstání nových cév, ale především se jedná o zásobení vegetativním nervovým systémem, který reguluje právě stažení cév a jejich relaxaci. Cévy pak v klidové situaci regulaci zvládnou, ale při zátěži již často ne. V takové chvíli může pomoci homeopatie. Stejná situace se vyskytuje v místě ihned po úrazu, kdy je doporučován co nejdříve k užití homeopatický lék Arnicamontana v ředění 9C. V časovém odstupu po několika letech se doporučuje tento lék užívat ve vzestupném ředění:
vitamín C s bioflavonoidy:3–6 g – účinný antioxidant, který chrání oči a tlumí záněty;
beta-karoten: 25 000 UI – prekurzor vitamínu A, který je důležitý při všech očních problémech;
B komplex – pro podporu zdravých očí.
Strava
Dostatek ovoce, zeleniny, luštěnin, celozrnných obilovin a různých semínek a oříšků zajistí dostatek vitamínů a minerálů. Vynechat bílé pečivo, cukr, alkohol – ochuzují organismus o důležité vitamíny.
V naší poradně s názvem EKZÉM VE VLASECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Irena Jirková.
Dobrý den ,
mám několik let ve vlasech ekzem a dříve mě to netrápilo,tak jako nyní.Ukrutně to svědí a musím to rozdrápat až do krve.
Dříve jsem používala mast Gelargin a ta už se nevyrábí,tak nevím čím to nahradit,hlavně to nesmí být mastná mastička.
Praďte prosím někdo.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Mast Gelargin se normálně dál vyrábí a pokud vám na ten exém pomohla, tak si požádejte svého praktického lékaře o předpis na ni. Účinnou látkou masti Gelargin je fluocinolonacetonid, což je kortikosteroidní hormon vhodný pro místní použití na kůži i ve vlasech. Gelargin působí silně protizánětlivě. Tlumí též nepřiměřeně silnou reakci z přecitlivělosti při alergii na nějakou alergizující látku. Účinek této masti se ale soustředí JEN na příznaky zánětu a neléčí samotnou příčinu nemoci. Zánětlivé příznaky jako jsou zarudnutí, otok a hromadění zánětlivých buněk i působků v zanícené kůži, tvorba puchýřků až puchýřů a mokvání, svědění, pálení a pocit nepříjemného napětí nebo bolest, v několika hodinách po použití gelu ustupují. Ke skutečnému zhojení však může dojít, jen když se současně vyloučí původce nebo příčina vašeho onemocnění. Proto je třeba, abyste dále hledala původce svého ekzému a to s pomocí lékařů na kožním oddělení. Rozpoznání příčiny ekzému bývá často těžké a proto se nenechte odradit, když to některý lékař nedokáže. Hned zkuste dalšího. Pravděpodobnost úspěchu se bude zvyšovat s mírou zkušeností kožního lékaře a dalo by se říci, že starší lékař ve velkém městě bude mít více zkušeností s ekzémy. Držím palce a těším se na výsledek.
V naší poradně s názvem INFRALAMPY A JEJICH POUŽITÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel František.
Firma BEURER udává v důležitých upozorněních,že přístroj není vhodný pro diabetiky-zajímalo by mně proč.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Tyto informace výrobce uvádí tak zvaně pro sichr. Diabetici patří do rizikové skupiny z pohledu možných komplikací při použití infralampy. Třebaže nebyly doposud prokázány žádné negativní účinky při kombinaci diabetik/infralampa, tak výrobce je z obliga, kdyby se náhodou něco přihodilo v budoucnu. Pokud máte diabetes, tak infralampu klidně používejte a informujte o tom svého ošetřujícího lékaře.
Ve svém příspěvku SUCHÁ KŮŽE VE VLASECH PROSIM POMOZTE!!! se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Martina Eliášová.
Mám to ASI TAKY - zkouším šampon s konopím, je to na ekzemy ve vlasech, což fohle asi je. Nebo plíseň. Chce to návštěvu kožaře.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Aladerma.
Terapeutický šampon Energy Cytosan, který patří do řady tzv. humátových přípravků. Tento šampon je určený k aplikaci při kožních problémech ve vlasové pokožce, tedy například lupy, ekzémy, lupénka či jiné druhy dermatitidy. Při použití šamponu Cytosan dochází k hlubší očistě vlasové pokožky a její detoxikaci.
Šampon Cytosan je velmi vhodný u jemných a mastnějších vlasů, které dobře očistí a zpevní. Pokud máte vlasy spíše suché a lámavé, počítejte s nutností aplikace balzámu Nutritive pro lepší hydrataci. Jsou-li vlasy i tak přesušené a nepoddajné a máte potíže s jejich úpravou, použijte některý z vlasových olejíčků (doporučujeme třeba Weleda Rozmarýnový olej).
Cytosan šampon byl vyvinut pro terapeutické použití, a proto se nedoporučuje k dlouhodobé aplikaci. Střídejte je proto s některým šamponem pentagramu, například Protektinem nebo Artrinem. Dále byste měli vědět, že vzhledem k vysokému obsahu humátů v tomto šamponu, je třeba u světlých vlasů počítat s jejich mírným zabarvením do zrzava. Tento jemný nádech snadno vymyjete 2-3 aplikací jakéhokoli jiného, nejlépe přírodního, šamponu.
Ignatia Amara 9ch je homeopatický přípravek. Vzhledem k charakteru monokomponentních homeopatik nenajdete v informacích k jednotlivým produktům oblast použití (indikace) ani dávkování daného léku. Většina monokomponentních homeopatik může být předepsána při několika odlišných onemocněních, v dávkování lišícím se podle charakteru nemoci, ale také podle konkrétního zdravotního stavu pacienta. Proto není možné uvést jednu přesnou indikaci a konkrétní dávkování u každého léku. Dodržujte proto vždy doporučení odborníka, který vám přípravek doporučil. Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy. U přípravku nebyl požadován důkaz účinnosti. Jestliže příznaky při používání přípravku přetrvávají, poraďte se s lékařem. Přípravek je určen pouze k perorálnímu podání (podání ústy). Tento přípravek je volně prodejný v ředěních 5CH, 9CH, 15CH a 30CH. Ředění 200CH je pouze na lékařský předpis. IGNATIA AMARA 9CH se používá při nauzee, kdy je pocit na zvracení, který není způsoben jídlem, ale projevuje se hojným vylučováním slin a nesnášenlivostí pachů. Užívejte 3x 5 granulí denně. Výrobcem je Boiron S. A., Lyon, Francie.
V naší poradně s názvem BAZÉN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Irena.
Dobrý den, mám dotaz. manžel inteligentně vysypal větší množství hypermanganu do bazénu a nyní máme tmavě fialovou vodu. Máme 5 letou dceru, která do bazénu pochopitelně chce. Dá se nějak neutralizovat? nebo je třeba bazén celý vyčerpat??? dkuji za odpověď
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Vodný roztok hypermanganu, nebo-li manganistanu draselného, se dá neutralizovat koncentrovaným peroxidem vodíku nebo kyselinou šťavelovou a také kyselinou sírovou. Koncentrovaný peroxid vodíku (H2O2) se dá koupit v drogérii a je to asi nejbezpečnější způsob. Přidávejte ho dokud nebude roztok bezbarvý. Bezpečné je také použití kyseliny šťavelové (C2H2O4), ale její pořízení není běžné. Kyselina sírová (H2SO4) se dá běžně koupit, ale její použití vyžaduje zkušenosti, protože je to silná žíravina - rozkládá biologické tkáně. Ve všech uvedených případech je nutné výsledný roztok zkontrolovat lakmusovým papírkem - musí mít neutrální pH (7). U všech uvedených způsobů neutralizace se z roztoku uvolňuje čistý kyslík, který může vybuchovat. Na dně se pak vysráží černý prášek, což je oxid manganičitý, který je potřeba vysát.
Z výše uvedeného je vidět, že neutralizace hypermanganu je možná, ale přináší mnoho rizik. Zvažte tedy jestli nebude jednodušší vodu kompletně vyměnit.
V homeopatii se borax 9ch používá pro léčbu vaginálních mykóz. Jde o osvědčený přípravek též při zaplísnění střev, které se projevuje zvýšenou až nepotlačitelnou chutí na sladké. Obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy. Je určen k perorálnímu podání.
Další použití je na ojedinělé, pálivé a bolestivé afty s bělavými povlaky, které při jídle krvácejí; mohou vzniknout nejen poškozením sliznice, ale i při prořezávání zubů (mléčných i stálých). Vyskytují se na jazyku, na vnitřní straně tváří a velmi bolestivě reagují na slané a kyselé potraviny.
Dávkování 9ch: 3–4x denně 5 granulí.
Možné použít i na genitální herpes (herpes genitalis), to je výsev malých seskupených puchýřků, které obsahují kalnou tekutinu a které se postupně slévají do jednoho puchýře.
Ve svém příspěvku DETOX NÁPLASTI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Helena buchtova.
Jak často, v jakých intervalech by se měly náplasti používat? Dostala jsem je bez návodu. Použití je jednoduché, ale frekvence použití není nikde zmíněna.
Děkuji za odpověď. Helena Buchtová
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
COLOCYNTHIS 9CH se používá při akutním záchvatu, od bolesti částečně uleví schoulení se do klubíčka. Pacient si navíc silně tiskne na břicho, často má jednu ruku v pěst a druhou na ni tlačí. Silný tlak vyvíjený na postiženou oblast a teplo zmírňují bolest. Natažení nohou na lůžku ji zhoršuje. Příčinou potíží bývá potlačená nebo projevená zlost, případně dietetická chyba.
Cena produktu je: 86 Kč.
CHELIDONIUM MAJUS 5CH se používá při opakovaných žlučníkových potížích, bolestech bodavého a křečovitého charakteru nebo při pocitech tlaku na pravé straně pod žeberním obloukem. Bolesti vystřelují až do ramen nebo lopatek. Pacientovi je špatně se zvracením, je velmi unavený. Stolici má nápadně světlou.
Cena produktu je: 86 Kč.
BRYONIA 9CHBRYONIA 9CH se používá při akutním záchvatu, bodavé bolesti v oblasti žlučníku. Pacient má velkou žízeň a chuť na studené nápoje. Jídlo ale pociťuje v žaludku jako kámen. Je podrážděný a nevrlý. Sebemenší pohyb a tlak na břicho bolest zhoršují. Zlepšení přichází v naprostém klidu.
Cena produktu je: 86 Kč.
BELLADONNA 9CH se používá při prudkém nástupu potíží, křečí. Potíže a úleva se střídají. Pacient se prohýbá vzad, což bolesti zmírňuje. Oči mají rozšířené zorničky a jakoby horečnatý lesk. Obličej je červený, pacient se potí.
Ve svém příspěvku HYPERMANGAN SODNÝ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Gabriela.
Dobrý den,chci se zeptat na použití u koček,po použití Advete pipetka co se na nanáší za krk zvířete se ušní svrab ztratí cca2dny,a je to drahá záležitost.Kočka se drápe na spáncích do krve.Může se hypermanganem potírat kočce uši,rozdrápané spánky?děkuji za odpověd´ mecová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Tomas.
Dobrý den,
rozhodně ne, hypermangan není běžná desinfekce. Je jedovatý a neměl by se používat vnitřně, tedy ani na otevřené rány. Použijte standardní desinfekci na bázi jódu atd..
Často lze těmto problémům jednoduše zabránit velmi účinným prostředkem, a to vlaštovičníkovou tinkturou, kterou si každý může připravit jednoduše sám a kterou by měl mít každý doma ve své lékárničce. Další možná homeopatika jsou Belladonna 9CH, Bryonia 9CH, Chalidonium majus 5CH a Colocynthis 9CH.
V naší poradně s názvem VITE JAK POMOCI PACIENTOVI S CYSTICKOU FIBROZOU? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Roman Křapka.
Dobry den pane doktore,
Rad bych Vam polozil strucnou otazku.
Vite jak pomoci pacientovi s Cystickou fibrozou?
Jedna se o rodinneho prislusnika. O nemoci z pohledu zapadni mediciny vime jako ucastnici lecebneho procesu hodne, ale rad bych znal Vas pohled na tuto nemoc a pripadnou cestu ven z kolotoce trapeni.
Predem dekuji za jakoukoliv odpoved,
S uctou,
Roman Krapka
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Nemohu vám poskytnout vyjádření pana Šuly, ale pokusím se odpovědět dle vlastního názoru. Cystická fibróza je dědičná genetická porucha, která narušuje normální funkce epiteliálních buněk nacházejících se v mnoha lidských orgánech - plíce, dýchací cesty, játra, ledviny, kůže a reprodukční systém. Cystickou fibrózu způsobuje jeden defektní gen, který narušuje funkce epiteliálních buněk a způsobuje, že se v těle objevují buňky s lepivým hlenem, což často vede k poškození plic a k chronickému kašli. Defektní gen u těchto lidí ovlivňuje jejich dýchání a schopnost filtrace vzduchu, trávení potravy a absorbci živin v zažívacím traktu. Podle Nadace pro cystickou fibrózu se v současnosti cystická fibróza považuje za nevyléčitelnou, nicméně určité diety, doplňky, trávicí enzymy a zvyky životního stylu mohou pomoci lépe zvládat příznaky. V první řadě je to výživná strava již od začátku zivota. Mnoho lékařů a odborníků na výživu pracujících s pacienty s cystickou fibrózou doporučuje stravu s vysokým obsahem tuku a vysokým obsahem kalorií, aby se snížilo riziko podvýživy. Ovšem pozor na nekvalitní potraviny a zpracované potraviny, ty mohou mít sice vysoký obsah kalorií a tuků, ale jsou to zejména trans-tuky nebo omega-6 mastné kyseliny, které obvykle nepomáhají ke snižování zánětu vedoucího k poškození plic, proto se nedoporučují pro osoby s cystickou fibrózou. Tyto nežádoucí látky se nacházejí zejména v rafinovaných rostlinných olejích: slunečnicový olej, olej z kukuřice a sezamový olej. Proto je důležité tyto potraviny zcela vyřadit a nahradit je podle následujících doporučení. Konzumace protizánětlivých tuků, včetně mononenasycených tuků, jako je extra panenský olivový olej, avokádový olej a panenský kokosový olej, je dobrý způsob, jak zvýšit příjem kalorií. Ořechy a semena, jako jsou mandle, chia semínka, lněné semínko, vlašské ořechy a konopná semena, jsou také dobrou volbou pro tento účel, stejně jako přirozeně hutnější maso, jako je červené hovězí maso a jehněčí. Nerafinované sacharidy mohou poskytnout výživné kalorie a energii, zejména v kombinaci s tuky. Nejlepší je jíst nezpracované, nízkoglykemické druhy, jako jsou původní druhy pšenice (špalda, samolina), ovoce a škrobovou zeleninu (řepa, mrkev, zelený hrášek, kukuřice a brambory). Obecně by v jídelníčku lidí s cystickou fibrózou měly být posíleny tyto komponenty:
1. vitamín K - všechna zelená zelenina;
2. vitamín D - slunce nebo sólarium;
3. vitamín A - nastrouhaná mrkev ohřátá v tuku;
4. vitamín E - ořechy;
5. někteří lidé s cystickou fibrózou by také měli přidat více soli do své stravy, aby se zabránilo dehydrataci;
6. omega-3 mastné kyseliny mohou být přínosem ke snižování zánětu (nacházejí se u volně žijících ryb, jako jsou lososy, sardinky a halibut);
7. pankreatické enzymy (k dostání volně v lékárně) jsou také běžně používány k tomu, aby pomohly lépe trávit jídlo a kalorie;
8. vysoce kvalitní multivitamíny a antioxidanty pomáhají předcházet zánětu, náchylnosti k infekcím a poškozen
Na zánět dásně pomáhají výplachy ze šalvěje, slézu lesního a dubové kůry. Stejně jako při každém jiném zánětu i zde pomáhá heřmánek. Z homeopatik se doporučuje Staphysagria 9CH, Mercurius Solubilis 9CH nebo Hypericum Perforatum 9CH.
Jako domácí léčba se doporučuje výplach z heřmánku a šalvěje, nejlépe si však můžete pomoci zdokonalením zubní hygieny. Prevencí vzniku zánětlivého onemocnění dásní je pravidelné čištění zubů a ústní hygiena. Každých šest měsíců se doporučuje nechat si vyšetřit chrup u stomatologa a absolvovat sezení u dentální hygienistky. Lékaře navštivte, pokud krvácíte při čištění zubů, případně při bolestivosti dásní či při změně jejich barvy.
Ve svém příspěvku RADA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jiřina.
Mám kožní vyrážku už skoro půl roku, kožní lékař si s tím nevi řady ,zkoušela jsem mnoho mastí, Beloderm,ekzelup, psorikalis,koupele v mořské soli, soda, epsomska sůl a bez efektu, na kůži mám červené fleky, z některého se mě udělá pupínek , který když praskne ,tak s něho vyteče čirá tekutina. Jsem zoufalá , vyrážka mě svědí , nejvíce v noci. Tak jsem se rozhodla ,že zkusím infectocab, nemůžu si ublížit ? Prosím o radu . Byla jsem i u specialisty v brněnské nemocnici ,ale ani ta mě nepomohla.
Děkuji Jiřina
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Doktor84.
Infectoscab je na lekársky predpíš čo onem nevíte ako sem zde spomenul že nie moc učine kožna vám može dat i na predpis sirovu mast ale aj máte silne tak vám hold nepože ale vratime se Infectoscab :Spôsob použitia
Iba na dermálne použitie. Krém sa nanáša rovnomerne na celé telo. Pri aplikovaní sa majú zvlášť pozorne ošetriť oblasti medzi prstami a palcami na nohách (a tiež pod nechtami prstov a palcov), zápästí, lakťov, podpazuší, vonkajších genitálií a bedier. Liek sa nemá aplikovať do očí, na sliznice alebo na otvorené rany.
Krém sa musí ponechať na pokožke najmenej počas 8 hodín, napr. cez noc. Ak by sa výnimočne museli počas tejto 8 hodinovej lehoty umyť ruky a iné časti ošetrenej plochy pokožky (bedrá, vonkajšie genitálie), musí sa krém znovu aplikovať na umytú plochu pokožky. Deťom sa nesmie dovoliť oblizovať si krém z rúk. V prípade potreby musia deti nosiť rukavice. Zvyšky krému musia byť odstránené najmenej po 8 hodinách osprchovaním alebo umytím mydlom a vodou.
nežiaduce učinky leku:
4. Možné vedľajšie účinky
Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.
Ak sa objavia vážne alergické reakcie, okamžite vyhľadajte lekára. V takomto prípade nesmiete Infectoscab viac používať.
Časté (môžu postihovať menej ako 1 z 10 osôb)
Medzi časté vedľajšie účinky patria svrbenie (pruritus), začervenanie kože, suchá koža alebo nezvyčajné kožné vnemy (parestézia), napr. brnenie, pichanie, pálenie. Tieto príznaky však môžu byť dôsledkom samotného ochorenia. Na doplnkovú liečbu suchej pokožky sa odporúčajú zvlhčovače a olejové kúpele. Svrbenie a kožné vyrážky (posvrabový ekzém) môžu pretrvávať až štyri týždne po skončení liečby. Je to spôsobené reakciou na mŕtvu zákožku svrabovú. Ak máte po použití Infectoscabu pocit, že ochorenie naďalej pretrváva, pred ďalším použitím lieku sa poraďte so svojím lekárom.
Zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 1 000 osôb)
Zriedkavo sa môžu objaviť bolesti hlavy.
Veľmi zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 10 000 osôb)
Počas používania Infectoscabu boli vo veľmi zriedkavých prípadoch hlásené kožné poškodenia (odreniny), zápaly vlasových folikulov (folikulitída) a znížená pigmentácia kože.
U citlivých/alergických pacientov sa vo veľmi zriedkavých prípadoch počas užívania jednotlivých zložiek pyretrínovej skupiny vyskytli problémy s dýchaním.
Neznáme (častosť výskytu sa nadá odhadnúť z dostupných údajov)
Na pokožke sa môžu objaviť reakcie neznášanlivosti lieku (kontaktná alergia) reprezentované svrbením, začervenaním, pľuzgiermi alebo žihľavkou (urtikária). Tieto reakcie sa môžu rozšíriť mimo oblasti ošetrovanej kože. Môže sa vyskytnúť nutkanie na vracanie (nauzea). Neboli hlásené žiadne prípady vracania po použití Infectoscabu, ale sú známe v spojitosti s inými liekmi obsahujúcimi permetrín.
Obrovská síla Arniky je současně její největší překážkou širšího použití. Mocný účinek jí předurčuje k tomu, aby byla používána s náležitou opatrností. Obecně je doporučována pouze pro externí topickou (místní) aplikaci ve formě alkoholové tinktury, krémů či mastí. V homeopatii jsou dostupné tabletové či topické přípravky. Arnika by rozhodně neměla být aplikována vnitřně bez dohledu lékaře z důvodu snadného předávkování a vysoké toxicitě.
Vnitřní užití se obvykle nedoporučuje, vyjma homeopatie, kdy terapii řídí zkušený odborník. Vnější použití arniky však má rovněž své limity. Příliš častá aplikace může vyvolat silnou alergickou reakci, puchýře a vřídky. Arnika se rovněž nesmí dávat na otevřené rány, u kterých hrozí vstřebání účinných látek do krevního oběhu a hlubších vrstev. Arnika není vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy.