Informace od zdravotní sestry

MENU

  

PROSTATA

  

KREVNÍ TLAK

  

CUKROVKA

  

WARFARIN

  
Téma

BELARA ANTIKONCEPCE RECENZE

OBSAH

Předávkování

Není dokázáno, že by se po požití velkého množství tablet objevily příznaky otravy. Může se objevit nevolnost, zvracení a lehké krvácení z pochvy, zejména u mladých dívek. V těchto případech se poraďte se svým lékařem, který může zkontrolovat jaterní funkce a elektrolytovou rovnováhu (hospodaření těla se solemi a vodou).

Nejsou nutná žádná zvláštní opatření. Důležité informace o některých složkách přípravku Belara najdete na příbalovém letáku. Přípravek Belara obsahuje laktózu (cukr). Pokud vám lékař někdy řekl, že nesnášíte některé cukry, informujte o tom svého gynekologa, než začnete užívat přípravek Belara. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny. Nevyhazujte do odpadních vod nebo domácího odpadu, chraňte životní prostředí.

Zdroj: Antikoncepce Belara

Diskuze

V diskuzi TINNITUS STOP RECENZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Havel.

Lidi nebuďte tak důvěřiví a přečtěte si recenze podvedených tímto přípravkem!

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jiří Václavíček.

Jsem skálopevně přesvědčen, že tinitus je neléčitelný a proto veškeré kladné recenze na přípravek Tebokan považuji slušně řečeno za nepravdivé. Lékařská věda zatím nenašla způsob, jak tuto vadu léčit. Lituji všechny postižené tou horší formou a nedivím se jim, že hledají spásu i v nepravdivých nabídkách.

Zdroj: diskuze Tinnitus stop recenze

Interakce

Informujte svého lékaře o všech lécích, které užíváte nebo jste užívala v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu. Antikoncepční účinek přípravku Belara může být ovlivněn, pokud ve stejnou dobu užíváte jinou léčivou látku. Patří sem látky pro léčbu epilepsie, léky používané k léčbě tuberkulózy, určitá antibiotika, některé inhibitory proteáz a přípravky obsahující třezalku tečkovanou. Léky povzbuzující pohyb střev a živočišné uhlí mohou ovlivnit vstřebání léčivých látek přípravku Belara. Pokud již užíváte lék s některou z léčivých látek uvedených výše nebo s jeho užíváním začínáte, můžete s užíváním přípravku Belara pokračovat, ale během léčby těmito léky a po dobu sedmí dní po skončení musíte používat doplňkové mechanické antikoncepční metody (kondom). Pokud užíváte některé jiné léky, musíte po ukončení léčby doplňovat mechanické antikoncepční metody po dobu 28 dní. Pokud užíváte inzulín nebo jiné léky na snížení krevního cukru, měla byste informovat svého lékaře. Dávkování těchto léků někdy musí být změněno. Jestliže užíváte hormonální antikoncepci, může být vylučování diazepamu, cyklosporinu, teofylinu nebo prednizolonu sníženo, takže účinek těchto léčiv může být silnější a dlouhodobější. Účinek přípravků obsahujících klofibrát, paracetamol, morfin nebo lorazepam může být naopak snížen. Nezapomínejte, že výše uvedené platí, i pokud jste užívala jednu z těchto léčivých látek krátce před začátkem užívání přípravku Belara. Užívání přípravku Belara může ovlivnit výsledky laboratorních testů na funkci jater, nadledvinek a štítné žlázy, určité krevní bílkoviny, uhlovodanový metabolismus a srážlivost krve. Proto před laboratorním vyšetřením krve informujte lékaře o užívání léku Belara. Přípravek Belara není určen k užívání během těhotenství. Pokud otěhotníte v průběhu užívání tohoto přípravku, musíte okamžitě přerušit jeho užívání. Předchozí užívání přípravku Belara není důvodem k potratu. Pokud užíváte lék Belara během kojení, musíte si uvědomit, že ovlivňuje množství a kvalitu mléka. Velmi malé množství léčivé látky přestupuje do mléka. Hormonální antikoncepční přípravky jako Belara, lze tedy užívat, jen pokud přestanete kojit.

Zdroj: Antikoncepce Belara

Diskuze

V diskuzi CITRON A ANTIKONCEPCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Nika.

Citron se jako antikoncepce používal už ve starém Egyptě. Casanova u svých milenek praktikoval jen metodu, kterou převzal ze starých pramenů. Půl citronu se vymačkalo a zasunulo do pochvy.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Nostradame.

ano šťáva z citronu je opravdu zázrak pro ženy mám to již vyskoušeno u dvou mých bývalých žen a opravdu je to přírodní antikoncepce a nejen to pomáhá ženám proti jejich různým neduhům,proto 100procentně doporučuji a ať ženy nemají vůbec obavy a používají šťávu z citronu a ne nějaké chemikálie které jim škodí ne jen citron ale i mnoho dalšího ovoce pomáhá dokonce existuje ovoce které léčí rakovinu 1000x účinnější než antibiotika.Lidstvo by se mělo zamyslet vše už tady bylo jen moderní člověk hledá nahrážky aby získal finanční výhody , jak seříká lékař léčí ale přiríroda uzdravuje.!!!

Zdroj: diskuze Citron a antikoncepce

Co je to NuvaRing

Recenze potvrzují, že vaginální kroužek NuvaRing je čím dál tím oblíbenější antikoncepcí. Ačkoliv se zavádí do pochvy, jedná se o kombinovanou metodu hormonální antikoncepce. Tato nová metoda antikoncepce si postupně získává i dosud nedůvěřivé ženy, zvyklé po dvě generace na pilulky.

Kroužek obsahuje hormony, které se uvolňují a blokují ovulaci, mění sílu děložní sliznice a hustotu hlenu na děložním hrdle. Oproti klasické hormonální antikoncepci v podobě pilulek obsahuje vaginální kroužek mnohem méně hormonů. Hormony působí pouze lokálně, čímž se významně snižují rizika spojená s užíváním hormonální antikoncepce.

Zdroj: Nuvaring

Diskuze

V diskuzi DRUHY ANTIKONCEPCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Xaver.

Pokud budou všichni provádět prasárny, bude potřeba uvedené antikoncepce. Pokud však se zdrží těchto prasárniček, tak pak není potřeba nic. A to je nejlepší způsob anikoncepce. Nic neprovádět a takové různé prasárničky nechat pouze na těch, kteří jsou úchylové.
Xaver

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Zdroj: diskuze Druhy antikoncepce

Příznivé vedlejší účinky hormonální antikoncepce

Hormonální antikoncepce nejen, že chrání před početím, ale také má ještě řadu dalších příznivých vlastností:

  • Hormonální antikoncepce upravuje menstruační krvácení.
  • Hormonální antikoncepce snižuje intenzitu obtíží při menstruaci.
  • Hormonální antikoncepce snižuje riziko výskytu rakoviny dělohy, vaječníku, tlustého střeva a konečníku.
  • Hormonální antikoncepce také snižuje riziko zánětů dělohy, vejcovodů a pobřišnice.

Zdroj: Jaká hormonální antikoncepce je nejlepší

Diskuze

V diskuzi ROSUMOP 20MG RECENZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Michal.

Dobrý den, prosím o recenze na lék rosumop a jestli ho můžu brát společně s lékem Lokrén.. je lepší ho brát ráno nebo na noc? děkují.. zdravím

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Hana Venglová.

Dobrý den, je možné, aby mi po tomto léku otékaly dole nohy a docela hodně, četla jsem o reakcích, ale týkají se obličeje-otékání-v únoru mi bude 79 let. Anebo to může být od bolestí páteře a okolí, děkuje Venglová.

Zdroj: diskuze Rosumop 20mg recenze

Mám se rozhodnout pro hormonální antikoncepci?

Mezi klady hormonální antikoncepce patří to, že vyhovuje většině žen a také, že je vhodná pro většinu žen. Dalo by se říci, že je to bezpečná metoda antikoncepce a to i při dlouhodobém užívání.

Proč ano:

  • Hormonální antikoncepce je efektivní.
  • Hormonální antikoncepce je jednoduchá na užívání – polykají se tabletky, žádné injekce.
  • Hormonální antikoncepce je bezpečná.
  • Hormonální antikoncepce nemá vliv na sex, jako například kondom.
  • Hormonální antikoncepce se přibližuje vlastnostem ideální antikoncepce.

Jak jste na tom vy s hormonální antikoncepcí? Napište nám svoje zkušenosti s tímto druhem ochrany před početím v diskusi pod článkem.


Foto: TROS

Zdroj: Jaká hormonální antikoncepce je nejlepší

Diskuze

V diskuzi ANTIKONCEPCE PRO MUŽE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milan.

Pánové, je zde nová mužská antikoncepce, při které dochází k ozáření varlat ultrazvukem a ty pak produkují neplodné sperma. Zatím je to ve výzkumu, do několika let to bude volně dostupné v kapesním ultrazvukovém inhibitoru plodnosti na dvě tužkové baterky AA. Po ozáření varlat ultrazvukem efekt neplodného spermatu vydrží jen několik dní.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Zdroj: diskuze Antikoncepce pro muže

Nouzová hormonální antikoncepce

Pokud si myslíte, že vaše antikoncepce selhala, můžete získat pohotovostní hormonální antikoncepci. Existují tři druhy nouzové antikoncepce, dva typy tabletek a nitroděložní tělísko.

Zdroj: Hormonální antikoncepce

Interakce hormonální antikoncepce s jinými léky

Léky používané k léčbě epilepsie, tuberkulózy, HIV a některá antibiotika způsobují snížení účinků všech druhů hormonální antikoncepce. Bylinné léky (třezalka) také mohou snížit účinek hormonální antikoncepce. Naopak různé druhy hormonální antikoncepce mohou ovlivnit účinnost různých léků. Pokud užíváte jakýkoliv typ hormonální antikoncepce, je důležité poradit se se svým lékařem, než začnete tyto léky nebo byliny užívat. Lékař vám může během léčby a určitou dobu po jejím ukončení doporučit antikoncepci jiného druhu (kondom).

Zdroj: Hormonální antikoncepce

Poradna

V naší poradně s názvem JAK VYČISTIT TUKOVÝ SEKRET. se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdravím.

Dobrý den, mám problém s pletí (akné) a chtěla bych se zeptat jak mám dohromady užívat tablety řasy chlorella a ActivAloe a jestli je třeba vyřadit nějaké léky či doplňky stravy, aby ledviny a játra nebyly příliš zatíženy. Momentálně užívám (antikoncepci, léky na vysoký tlak a jako doplněk stravy Viaderm). Vím, že léky na vysoký tlak vyřadit nemohu :D

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Při užívání chlorelly a activ aloe můžete užívat i své současné léky a doplňky stravy. Pokud máte akné, tak bych vám doporučil trochu experimentovat s antikoncepcí. Některá antikoncepce dokáže zmírnit projevy akné. U každé ženy na akné zabírá jiná antikoncepce a některé pilulky proti početí akné dokonce vyvolávají. Prodiskutujte možné varianty se svým gynekologem.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Jak vyčistit tukový sekret.

Cena a doplatek

Artizia je stejně jako ostatní druhy antikoncepce pouze na lékařský předpis. Zde můžete vidět cenu antikoncepce Artizia.

Leták k hormonální antikoncepci Artizia si můžete pročíst zde.

Zdroj: Hormonální antikoncepce Artizia

Diskuze

V diskuzi POČETÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kateřina.

Dobrý den, prosim vás když sem momentálně dobrala platíčo antikoncepce a čekám tedy kdy to dostanu a s přítelem sme měli sex a nedali sme si pozor, tak můžu otěhotnět? Kateřina

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Světlana.

Pravděpodobně ne, za předpokladu, že jste užívala antikoncepci dle pokynů svého gynekologa. To znamená denně a ve stejnou hodinu, dále že u vás neproběhlo střevní nebo zažívací onemocnění (průjem, zvracení). Světlana

Zdroj: diskuze Početí

Bezpečnost hormonální antikoncepce

Za předpokladu, že se hormonální antikoncepce užívá pravidelně, tak se jedná o velmi bezpečnou metodu ochrany před početím. Hormonální antikoncepce je vhodná i pro dlouhodobé užívání. Zároveň má celou řadu dalších příznivých účinků na zdraví ženy, ale má i své nevýhody. Hormonální antikoncepce vyžaduje pravidelné bezchybné užívání a je třeba pamatovat na to, že účinky hormonální antikoncepce mohou být sníženy některými léky (antibiotiky) nebo také průjmem či zvracením.

Nežádoucí vedlejší účinky hormonální antikoncepce

  • Při užívání hormonální antikoncepce se mohou u některých žen přechodně objevit drobné nepříjemnosti, jako zvýšení citlivosti prsou nebo nevolnost.
  • Hormonální antikoncepce může někdy vyvolat nebo zhoršit akné.
  • Hormonální antikoncepce někdy způsobuje akantózu.
  • Hormonální antikoncepce také někdy může za jinak nevysvětlitelné vypadávání vlasů.
  • Hormonální antikoncepce může zhoršit migrénu.
  • Při užívání hormonální antikoncepce je mírné riziko vzniku krevních sraženin.
  • Při užívání hormonální antikoncepce může dojít ke slabému krvácení i mimo obvyklý menstruační cyklus.

Zdroj: Jaká hormonální antikoncepce je nejlepší

Diskuze

V diskuzi CONDROSULF 800 - RECENZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Anna Číhalová.

Dobrý den.

Mám artrozu III.st. v levé kyčli a v pravém koleni. Od 30 let mámproblémy s páteří. Užívám už více jak 5 let Condrosulf 800, 1 tabletu denně. Mám dotaz, zda je dlouhodobé užívání vhodné. V poslední době beru denně 1 - 2 tablety Biofenac, protože se stav zhoršuje a Brufen 400 nestačí. Je mi 74 let, bydlím ve 4.patře bez výtahu, ale snažím se denně absolvovat aspoň krátkou procházku, cvičení ani jízdu na kole nezvládnu. Jezdím pravidelně do lázní. Mohu v popsané léčbě dále pokračovat ? Děkuji za odpověď. AČ.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Maria Urbaczková.

dobrý den,je vhodné užívat conrosulf 800,nebo začít čtyřstovkou...děkuji

Zdroj: diskuze Condrosulf 800 - recenze

Nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, tak i přípravek Belara má vedlejší účinky, které se samozřejmě nemusí projevit u každé ženy. Podle klinických studií jsou nežádoucí účinky přípravku Belara spojeny nejčastěji s nepravidelným krvácením a špiněním, bolestmi hlavy a v prsou.

Další možné nežádoucí účinky:

  • psychické – deprese, podrážděnost, nervozita;
  • ovlivněn nervový systém – závratě, migrény nebo jejich zhoršení;
  • poruchy zraku, zánět spojivek, problémy s nošením kontaktních čoček;
  • poruchy sluchu – hluchota, zvonění/hučení v uších;
  • srdeční a cévní poruchy – vysoký krevní tlak, nízký krevní tlak, oběhový kolaps, křečové žíly;
  • žaludeční a střevní problémy – zvracení, bolesti žaludku, plynatost, průjem;
  • akné, problémy s pigmentací, hnědé skvrny na obličeji, vypadávání vlasů, suchá kůže, alergická kožní reakce, tvorba puchýřů, ekzémy, záněty kůže, svědění, zhoršení psoriázy (lupénky), nadměrné ochlupení mužského typu;
  • bolesti zad a svalové problémy;
  • výtok z pochvy, menstruační bolesti, chybějící menstruace, bolesti břicha, sekrece z prsů, nezhoubné změny pojivové tkáně v prsou, plísňová onemocnění pochvy, cysty vaječníků, zvětšení prsů, zánět pochvy, delší a silnější menstruace, tělesné a emocionální problémy před začátkem menstruace;
  • únava, pocit tíhy v dolních končetinách, zadržování vody, zvýšení hmotnosti, pokles libida, tendence k pocení, zvýšená chuť k jídlu;
  • zvýšení krevního tlaku, změny v krevních tucích včetně zvýšení triglyceridů.

Kombinované hormonální antikoncepční přípravky mohou zvýšit rizika vzniku závažných onemocnění a nežádoucích účinků:

  • riziko ucpání žil a tepen;
  • riziko onemocnění žlučového traktu;
  • riziko vzniku nádorů;
  • zhoršení chronického zánětu střev.

Zdroj: Antikoncepce Belara

Diskuze

V diskuzi ARTHRONEO RECENZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Václav.

Plně s Vám souhlasím.Mám s tím stejné zkušenosti. Je to jeden velký podvod. Václav P.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Tomáš V..

Poctivě jsem užíval (postřikoval) jak říká návod a po spotřebování ŽÁDNÉ výsledky.
Neutrácejte zbytečně !!!

Zdroj: diskuze Arthroneo recenze

Entizol a antikoncepce

Lokálně užívaný Entizol zcela určitě nesníží účinek užívané kombinované hormonální antikoncepce. Perorálně užívaný Entizol může snížit účinnost antikoncepce a je namístě použít ještě jinou metodu ochrany, i když riziko je poměrně malé. Jestli máte obavy, kupte si kupříkladu lubrikační gel s antikoncepční přísadou nebo antikoncepční krém Pharmatex.

Zdroj: Entizol

Změna antikoncepce je nutná

Pokud je žena zdravá a hormonální antikoncepce jí vyhovuje, nemá důvod ji měnit. Pokud jí však nevyhovuje například pilulková forma antikoncepce, trh nabízí i jiné možnosti, například antikoncepční náplasti, které se lepí jednou týdně, takže na ně žena nemusí myslet denně.

Zdroj: Mýty a pověry o hormonální antikoncepci

Dávkování

Vždy užívejte přípravek přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistá, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Belara se podává perorálně.

Vyjměte první tabletu z balení v místě, kdy začínáte cyklus – je označeno písmenem odpovídajícím danému dni v týdnu (např. „NE“ pro neděli) – a polkněte ji. V užívání tablet pokračujte ve směru šipky každý den, pokud možno ve stejnou dobu, nejlépe večer. Interval mezi užitím dvou tablet by měl být 24 hodin. Jména dnů vytištěná na balení vám umožní každý večer zkontrolovat, zda jste už tabletu pro tento den užila. Užívejte 1 tabletu denně po dobu 21 po sobě následujících dnů. Potom následuje sedmidenní přestávka. Po užití poslední tablety se obvykle za 2 až 4 dny dostaví krvácení z vysazení, podobné menstruačnímu krvácení. Po sedmidenní přestávce začněte užívat tablety z dalšího balení přípravku Belara, bez ohledu na to, jestli krvácení ustalo, nebo ne.

Kdy můžete začít užívat přípravek Belara?

Pokud jste dříve (v průběhu posledního menstruačního cyklu) neužívala žádnou hormonální antikoncepci, vezměte si první tabletku přípravku Belara první den svého budoucího menstruačního cyklu. Ochrana před početím začíná první den po užití a trvá i po dobu 7denní přestávky. Pokud vaše menstruace již začala, užijte první tabletu mezi druhým a pátým dnem menstruace, bez ohledu na to, zda vaše krvácení již ustalo, nebo ne. Ale v těchto případech musíte během prvních 7 dnů užívání použít doplňkovou mechanickou metodu antikoncepce. Pokud vaše menstruace začala dříve než před 5 dny, počkejte na další menstruaci a potom začněte užívat přípravek Belara. Jestliže jste dříve užívala jiný 21denní nebo 22denní přípravek, využívejte všechny tablety starého balení jako obvykle. Další den začněte bez přerušení užívat první tabletu přípravku Belara. Není nutné čekat až do začátku krvácení po vysazení (podobnému menstruačnímu krvácení) ani nemusíte používat nějakou doplňkovou mechanickou antikoncepční metodu. Pokud jste užívala kombinovanou hormonální antikoncepci s 28 tabletami, tak si hned další den poté, co vyberete poslední tabletu s léčivou látkou ze starého balení (po 21 nebo 22 dnech), vezměte první tabletku přípravku Belara (bez nějaké přestávky). Nemusíte čekat na příští krvácení po vysazení ani nemusíte používat doplňkové antikoncepční metody. Pokud jste užívala perorální antikoncepci obsahující pouze progesteron (minipilulky), může také docházet ke krvácení po vysazení, vezměte si tedy první tabletku přípravku Belara den poté, co jste si vzala poslední tabletu obsahující pouze progesteron. V tomto případě však musíte během první sedmi dnů používat doplňkové mechanické antikoncepční metody. Pokud jste k zabránění početí užívala hormonální injekce nebo implantáty, vezměte si první tabletku přípravku Belara v den odstranění implantátu nebo další plánované injekce. V tomto případě musíte používat prvních 7 dní doplňkové antikoncepční metody.

Co dělat v případě, že došlo během prvních 3 měsíců těhotenství k samovolnému nebo umělému potratu? Belara po porodu?

Po samovolném nebo umělém potratu můžete začít užívat přípravek Belara okamžitě a nemusíte používat žádnou doplňkovou antikoncepci. Pokud jste potratila nebo porodila ve 3. až 6. měsíci těhotenství, nebo pokud nekojíte, můžete začít užívat přípravek Belara 21 až 28 dnů po porodu. Nemusíte užívat žádné doplňkové mechanické metody antikoncepce. Jestliže od porodu uplynulo více než 28 dní, musíte v prvních 7 dnech používat doplňkové antikoncepční metody. Pokud jste již měla pohlavní styk, musí být vyloučeno těhotenství nebo musíte se začátkem užívání přípravku Belara počkat do začátku příští menstruace. Nezapomeňte, že byste neměla užívat přípravek Belara, pokud kojíte.

Jak dlouho máte lék Belara užívat?

Pokud nechcete otěhotnět, můžete užívat přípravek Belara roky, a to za předpokladu, že věnujete pozornost všem upozorněním a kontraindikacím. Po ukončení užívání přípravku Belara může dojít k opoždění vaší příští menstruace zhruba o týden. Jestliže jste zapomněla užít přípravek Belara v obvyklou dobu, musíte tabletku užít nejpozději během následujících 12 hodin. Takové případy nevyžadují použití jiných antikoncepčních prostředků a vy můžete normálně pokračovat v užívání tabletek. Pokud je interval delší než 12 hodin, antikoncepční účinek přípravku Belara není nadále stoprocentní. V takovém případě užijte zapomenutou tabletku okamžitě a pokračujte v užívání léku Belara v obvyklém čase. To znamená, že můžete užít 2 tabletky v průběhu jednoho dne. V takovém případě však musíte během následujících 7 dní použít doplňkové mechanické antikoncepční přípravky (kondom). Pokud v tomto sedmidenním období využíváte tabletky z balení pro tento cyklus, okamžitě pokračujte v užívání tabletek z dalšího balení přípravku Belara. Pravděpodobně se u vás neobjeví žádné krvácení z vysazení, dokud nevyužíváte nové balení. Ale v průběhu užívání dalšího balení se může vyskytnout častější nepravidelné krvácení nebo špinění. Pokud se po využívání tohoto nového balení nedostaví krvácení, měla byste si udělat těhotenský test. Když přestanete užívat přípravek Belara, funkce vašich vaječníků se brzy plně obnoví a vy můžete otěhotnět. S otěhotněním je vhodné počkat po následující přirozené menstruaci, aby se snadněji stanovilo datum porodu.

Co dělat v případě zvracení nebo průjmu během užívání přípravku Belara?

Pokud se objeví do 3 až 4 hodin po užití tablety zvracení nebo průjem, měla byste pokračovat v užívání přípravku Belara jako obvykle. Nicméně je možné, že bylo zabráněno léčivé látce přípravku Belara zcela se vstřebat, proto byste měla používat doplňkové mechanické antikoncepční metody po celý zbytek cyklu.

Zdroj: Antikoncepce Belara

Vedlejší účinky hormonální antikoncepce

Vedlejší účinky hormonální antikoncepce jsou spojené s užíváním léků, jsou specifické a liší se u každé osoby. Zeptejte se svého gynekologa, jak se mohou tyto účinky projevit u vás. Nejběžnější vedlejší účinky hormonální antikoncepce jsou uvedeny níže.

  • Hormonální antikoncepce obsahuje estrogen, který zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu, děložního čípku a hlubokou žilní trombózu.
  • Kombinovaná perorální antikoncepce zvyšuje rizika srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice.
  • Hormonální antikoncepce obsahuje progestogen, který způsobuje bolesti hlavy, změny nálad a citlivost prsou.
  • Po hormonální antikoncepci se můžete také cítit špatně.
  • Hormonální antikoncepce má vliv na menstruační období.
  • Během užívání antikoncepce můžete mít nepravidelné krvácení, žádné krvácení nebo jen špinění.
  • Hormonální antikoncepce vám může menstruační období zlepšit, nebo naopak způsobit nepohodlí.

Pro většinu žen převažují výhody hormonální antikoncepce nad riziky. Hormonální antikoncepce zabraňuje nechtěnému těhotenství, snižuje ztrátu krve během menstruace, snižuje bolestivost během menstruace, snižuje riziko vzniku rakoviny vaječníků a endometria (děložní sliznice).

Zdroj: Hormonální antikoncepce

Antikoncepce poškozuje játra

Jelikož se při předepisování hormonální antikoncepce provádějí jaterní testy, může vzniknout domněnka, že hormonální antikoncepce poškozuje játra. Tento mýtus je již překonán. Jaterní testy se podle nejmodernějších poznatků už vůbec nemusí dělat, zvláště u mladých a zcela zdravých žen, případně se provede jeden odběr po třech měsících užívání. Jaterní testy mají svůj význam zejména u žen, které prodělaly onemocnění jater.

Mezi standardní vyšetření patří měření krevního tlaku před a po nasazení hormonální antikoncepce. Všechna tato vyšetření mají odhalit rizikové pacientky, kterým by hormonální antikoncepce mohla uškodit.

Zdroj: Mýty a pověry o hormonální antikoncepci

Kontraindikace

Antikoncepci Belara byste neměla užívat z těchto důvodů:

  • jste citlivá (alergická) na léčivou látku ethinylestradiol nebo kteroukoli jinou složku přípravku Belara;
  • trpíte tvorbou krevních sraženin v žilách nebo tepnách (trombóza hlubokých žil, plicní embolie, srdeční záchvaty, mozková příhoda) nebo jste je prodělala v minulosti;
  • objeví se u vás první stadium nebo známky vzniku krevních sraženin, zánětů žil nebo tvorby vmetků, jako jsou prchavé bodavé bolesti, bolesti na hrudi nebo pocit tíhy na hrudi;
  • trpíte dlouhodobým omezením aktivity (přísný klid na lůžku, sádrová fixace) nebo pokud plánujte operaci (v těchto případech se nedoporučuje užívat přípravek Belara nejméně čtyři týdny před plánovaným datem operace);
  • trpíte cukrovkou doprovázenou změnami v cévách nebo nekontrolovaným kolísáním cukru v krvi;
  • máte vysoký krevní tlak, který se těžko kontroluje, nebo máte krevní tlak výrazně zvýšený (hodnoty trvale překračují 140/90);
  • trpíte zánětem jater nebo žloutenkou a hodnoty jaterních testů se stále nevrátily k normálu;
  • svědí vás celé tělo nebo trpíte poruchou odtoku žluče, zejména pokud se objevuje ve spojení s předchozím těhotenstvím nebo léčbou estrogeny;
  • máte zvýšený bilirubin v krvi, například při vrozených poruchách jeho vylučování (Dubin-Johnsonův syndrom nebo Rotorův syndrom);
  • máte nádor na játrech nebo jste nějaký prodělala v minulosti;
  • trpíte velkými bolestmi žaludku, zvětšením jater nebo si všimnete známek krvácení v břiše;
  • poprvé nebo opakovaně se u vás objeví porfyrie (porucha metabolismu krevního barviva);
  • současný nebo dřívější výskyt zhoubného nádoru, jako je rakovina prsu nebo dělohy;
  • trpíte těžkou poruchou metabolismu tuků;
  • máte nebo jste prodělala zánět slinivky a s ním spojené závažné zvýšení krevních tuků (triglyceridů);
  • objeví se u vás migrenózní bolesti hlavy nebo neobvykle kruté bolesti hlavy;
  • trpíte poruchami vnímání nebo hybnosti způsobenými migrénou;
  • objeví se náhlé poruchy vnímání (zrak nebo sluch);
  • máte poruchy pohybu (příznaky obrny);
  • zaznamenáte zhoršení epileptických záchvatů;
  • trpíte těžkou depresí;
  • vyskytuje se u vás určitý typ hluchoty (otosklerózy), která se zhoršila v průběhu předchozího těhotenství;
  • z neznámých příčin se neobjeví menstruační krvácení (amenorea z neznámé příčiny);
  • dochází k neobvyklému zvětšování děložní sliznice (hyperplazie endometria);
  • z neznámých důvodů se objeví krvácení z pochvy. Nesmíte užívat přípravek nebo musíte jeho užívání okamžitě přerušit při vysokém riziku poruchy krevní srážlivosti.

Zdroj: Antikoncepce Belara


Autoři obsahu

Bc. Jakub Vinš

Mgr. Marie Svobodová

Mgr. Světluše Vinšová


ČeskáOrdinace

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

 SiteMAP