Proti pískání v uších neexistuje účinná léčba, která by pacientovy obtíže zcela odstranila, je však možné je výrazně zmírnit. Velmi důležité je odhalit příčinu ušních šumů. K samotné léčbě se pak používá celá řada postupů, od psychoterapeutických konzultací s psychologem přes podávání některých léčiv ovlivňujících psychiku až po víceméně pokusné metody. K nim patří i takzvaná terapie šumem, při níž je pacient několik hodin denně vystaven šumům a ruchům, které postupně snižují pacientovo vnímání jeho vlastního ušního šumu a zlepšují jeho schopnost koncentrace. Obecně se při léčbě tinnitu využívá několika metod, mezi nimi terapie kyslíkem (kdy pacient v přetlakové komoře inhaluje kyslík), medikace (například podávání kortikoidů ke zlepšení prokrvení dané oblasti) a masáže spánkové oblasti nebo celkově hlavy. Ke standardní léčbě, když se zjistí příčina, se používá betahistin v udržovací dávce 2 x 16 miligramů. Betahistin totiž zvyšuje průtok drobnými tepénkami vnitřního ucha a zlepšuje tak výživu a zásobení kyslíkem smyslových buněk hlemýždě.
Novinkou je stimulace nervů na krku (vagus nerv) malou elektrodou, přičemž testovaným subjektům do uší zároveň hraje pronikavá hudba. Tato technika má „restartovat“ mozek a podle serveru bude během několika měsíců připravena k testování na lidech. Většinou se tinnitus projeví po vystavení osoby velkému hluku, jenž ničí buňky ve vnitřním uchu, které přenášejí zvukové signály do mozku. Při takovém stavu se mozek snaží nahradit poškozené buňky, a proto začne vysílat domnělé zvuky. Dalšími příčinami tohoto stavu může být také zranění či přirozené stárnutí. Popsaná metoda jednoduše při stavu pískání v uších přeladí mozek opět do stavu, kdy pískání přestane. Při stimulaci nervů jsou totiž vypouštěny chemikálie, které dokážou změnit mozkové obvody. Tato metoda je ovšem v prvopočátcích.
Alternativní možností je rozžvýkat a následně polknout několik lístků jitrocele kopinatého denně. Do týdne prý máte v uších ticho.
V naší poradně s názvem BETAHISTIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vilda.
za jak dlouho bude znát zlepšení při užívání betahistinu
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Betahistin uvolňuje svalovinu cév ve vnitřním uchu, čímž zlepšuje prokrvení této části ucha, a může tak pomoci léčit poruchy sluchu, pískání v uších a závratě. Drobné cévy ve vnitřním uchu se takto musí léčit dlouhou dobu - týdny a měsíce. Za tuto dobu je pak možné pozorovat postupné zlepšování, které přichází postupně po malých krůčcích.
V červnu je opravdu brzo. V červnu se v listech teprve tvoří účinné látky. Nejlepší čas na sběr listů ginkgo biloba je konec léta. Existují dvě období sklizně. První období je sběr zelených listů těsně před tím, než začnou listy žloutnout. Druhé období je sběr zcela žlutých listů. Barva listu určuje obsah účinných látek. Zelené listy obsahují maximální množství terpenických laktonů: Ginkgolid a Bilobalid. Žluté listy zase obsahují maximální množství dvaceti flavonoidů z nichž nejvýznamnější jsou Quercetin, Kaempferol a Isorhamnetin. Zelené listy ginkgo biloba jsou dobré na mozek a nervy. Žluté listy ginkgo biloba jsou dobré jako antioxidanty.
Ve svém příspěvku BETAHISTIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kateřina.
Dobrý den, začala jsem užívat Betahistin. Chtěl sem se zeptat, nástup účinku nějak trvá? Nebo jak je to? Zapomněla jsem se u lékaře zeptat. Děkuji za odpověď
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Verina.
....nástup účinku.... zrovna jsem četla na jiné stránce :
Beru leky Betahistin actavis,coz je skoro to same jako betaserc.Z vlastni zkusenosti vim, ze nepomuzou hned, doktorka mi rekla az 6 tydnu a je to pravda.Muzu rict,ze to u me trvalo mozna i dele, takze urcite vydrzet s leky a preju, at je to brzo lepsi.
Kazuistika neboli případová studie je konkrétní příklad, na němž jsou popsány a vysvětleny či ilustrovány určité jevy. Jako kazuistiku označujeme intenzivní a detailní popis konkrétního jednotlivce a jeho případu, založený na pozorování, rozhovorech a záznamech z práce s tímto jedincem. Jedná se o písemné shrnutí všech informací, které o případu jsou, kvalitativní analýzu procesu vedoucího k určitým výsledkům. Při zpracování kazuistiky se používá zpravidla předem vypracovaná struktura popisu.
Tématem kazuistiky může být neobvyklý průběh i jinak běžného onemocnění. Pacient může mít nezvyklý současný výskyt více nemocí – zaměření na jejich léčbu a vztah k základní diagnóze bude předmětem kazuistiky. Může jít o neobvyklou anamnézu, popis diagnózy. Předem kazuistiky může být i chybná diagnóza, příčiny omylů a možné důsledky tohoto stavu. Předmětem diagnostiky může být rovněž popis klinické situace, která nemůže být reprodukována z etických důvodů, například pokud pacient odmítne nějakou standardní léčbu a je mu poskytnuta jiná alternativa. Typickým příkladem kazuistiky je popis vzácného nebo jedinečného onemocnění. A také to může být nějaká náhodná nebo nepředvídaná událost během diagnostiky a léčby pacienta. Velmi užitečné kazuistiky dokumentují nové způsoby léčby, a to jejich indikaci, výsledky léčby, možné komplikace a kontraindikace.
Vlastní popis kazuistiky se zahajuje úvodem, v němž se shrnou současné standardy léčby onemocnění. Uvede se, co se chce sdělit a čím je kazuistika zajímavá. Vlastní popis případu se soustředí na relevantní část osobní anamnézy, v případě dědičných onemocnění se uvede rodinná anamnéza, podstatné údaje o předchozí léčbě a jejích výsledcích, a potom se již detailně popíše případ. Pozornost je věnována také otázce bezpečnosti daného léčebného postupu.
Součástí kazuistiky mohou být obrázky a fotky. Další fází je diskuze. V diskuzi by měla být vysvětlena problematika případů s odkazy na literaturu, měly být uvedeny citace, které podporují závěry kazuistiky, a také možné citace nebo konfliktní informace z literatury. Diskuze by měla integrovat staré a nové informace tak, aby z toho pramenil nějaký závěr, který je poslední součástí kazuistiky. Závěr by měl obsahovat stručné shrnutí a zhodnocení průběhu léčby a výsledky léčby. Na závěr kazuistiky se uvede výběr jen důležitých literárních odkazů s tím, že je vhodné citovat také domácí autory, kteří se tématu věnují a citaci ocení.
Podporujte dítě ve fyzickém vývoji následujícím způsobem:
Buďte si vědomi změny trvání spánku. Rychlý růst a bouřlivé dospívání vyžadují dostatek spánku. Dospívající však často rádi chodí spát pozdě v noci, a pak mají potíže s ranním vstáváním do školy. Chcete-li pomoci dítěti s dostatkem odpočinku, odraďte ho od používání telefonu, počítače a sledování televize po určitých večerních hodinách.
Naučte své potomky, jak se starat o pleť. Většina mladých lidí trpí mírným akné. Poraďte dítěti, jak zvládnout akné pomocí denní péče o obličej, případně potřebnými léky. Také by se měli vyhnout nadměrnému slunění a soláriím. Úžeh může poškodit pokožku dítěte na celý život a může dojít k riziku vzniku rakoviny kůže. Studie naznačují, že UV záření z umělých zdrojů, jako jsou solária a solární lampy, je stejně nebezpečné jako UV záření ze slunce.
Diskuze o body image. Co si dospívající myslí o svém těle, výrazně ovlivňuje jejich sebevědomí. Zdůrazňujte, že zdravé stravování a cvičení jsou nejdůležitějším dlouhodobým návykem. Upozorněte svého potomka na to, že televize a další média často produkují nerealistické a nezdravé představy o ideálním těle.
Pomozte dítěti s výběrem zdravých potravin. Jen konzumací široké škály základních potravin může dítě dostat živiny, které potřebuje pro normální růst. Díky tomu může být dobře živené. Pomozte dítěti s výběrem zdravé svačiny, s rozumným výběrem potravin v rychlém občerstvení a se snídaní. Pravidelné společné jedení poskytuje celé vaší rodině šanci si promluvit a společně relaxovat. Pomáhá také potomkovi získat pozitivní vztah k jídlu.
Nabídněte dítěti takovou strategii, abyste zabránili kouření, drogám a alkoholu. Nastavte pevné, spravedlivé a konzistentní limity pro své dítě. Pomozte mu, aby pochopilo nejen okamžité, ale i dlouhodobé důsledky užívání návykových látek, jako je zhoršení správného myšlení, uvažování, jednání a chování a samozřejmě špatný zdravotní stav v dospělosti. Pomozte dítěti, jak reagovat na nabídku škodlivých látek. Naučte jej říkat: „Ne, díky.“ Promluvte si s dítětem o drogách a alkoholu. Prodiskutujte s dítětem, jak se dostalo k alkoholu, tabáku a drogám. V extrémních situacích požádejte o radu lékaře.
Řešte problémy a obavy. Vybudujte si postupně vzájemnou důvěru, aby se dítě cítilo bezpečně a mluvilo s vámi i o citlivých tématech. Pokud chcete mluvit se svým dospívajícím o nějakých problémech nebo k němu máte připomínky, naplánujte si dostatek času a promluvte si na soukromém a tichém místě. Rodiče často chodí po tenkém ledě, protože dospívající vyžadují respekt své nezávislosti a soukromí, ale vždy se nen
Masáži hráze by se měly vyhnout ženy, které mají za sebou předčasný porod, předčasný odtok plodové vody, vaginální infekci, a také ty, kterým masáž hráze vyvolává kontrakce.
Ženy by měly mít na paměti, že porod je nepředvídatelný a že i přes veškeré masáže se v některých případech nástřihu hráze nedá předejít. Lepší je nechat si hráz nastřihnout a mít jistotu, že se dítě narodí v pořádku.
Zpočátku může být masáž hráze pro ženu opravdu značně nepříjemná.
Při pravidelné masáži se stává hráz poddajnější, a jak uvádějí rodičky v diskuzích, tak při porodu cítily hodně podobné pnutí „tam dole“ jako při masáži.
Pokud i vy máte zkušenosti s masáží hráze, ať pozitivní, či negativní, podělte se s čtenáři o své zkušenosti v naší diskuzi.
1. Charakteristika klienta a jeho výchozí situace – konkretizace jedince
Věk, pohlaví, vzdělání, socioekonomický status, rodinná situace, pracovní situace, životopis, zdravotní stav a podobně, podle toho, o jakého klienta se jedná. Stručná anamnéza (osobní nebo rodinná podle typu případu). Jaký je problém, situace nebo potřeba. Zde je nutné respektovat ochranu osobních údajů, informace by měly být uváděny v takové formě, aby nebylo možno konkrétního klienta identifikovat!
2. Popis a analýza případu
a) Charakteristika situace prvního kontaktu s klientem (souvisí s dostupností informací o poskytovaných službách, iniciativa klienta, iniciativa jiné organizace, jiná situace, například v průběhu programu poskytovaného organizací a podobně)
b) Identifikace problému nebo potřeby klienta primárně klientem, organizací (uvádí se diagnostické metody)
c) Stanovení cíle – způsoby vytyčení cílů (diagnostika, aktivita, iniciativa), druhy cílů: konkrétní a dosažitelné cíle, včetně jejich „měřitelnosti“, průběh stanovení cílů (1 nebo více konzultací)
d) Volba intervence – typ zvolené intervence/intervencí, zdůvodnění volby metody, postupu a podobně
3) Průběh
a) Konzultace – forma, počet, použité postupy, programy či metody, interakce, například aktivita-pasivita klienta
b) Vývoj případu – účinnost
c) Výsledek – kritéria hodnocení, způsob ověřování výsledků
V naší poradně s názvem ROZDÍL MEZI WARFARINEM A XARELTO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Šťastná.
Prosím o poučení, je mi 88 let a beru léky proti bolesti kloubů, mabron, doretta, micardis, digoxin, cavinton, betahistin, bisoprolol, xarelto, furon, sanval, neurol aj. Měřím 170 cm a vážím 85 kg. DÍKY za odpověď Eva Šťastná
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Kontaktujte geriatrickou ambulanci v Kalových Varech, kde jsou specialisté, kteří vám pomohou zorientovat se ve svých lécích. Zde je kontakt:
STIV s.r.o., LH Ostende
Přednosta: Vadim Sopine
Ulice: Stará louka 60
Obec: Karlovy Vary
PSČ: 360 01
Telefon: 353 585 216
Zavolejte tam a objednejte se na GERIATRII. V ambulanci se pak lékaře zeptejte na vše, co vás zajímá.
Podvodník pozor koukněte na pořad Reportéři ze dne 18.6 2018 (Simi 18.6.2018 21:58)
Tahá z lidi statisíce a nikdy nikoho nevyléčil ve Švýcarsku má jen zaplacenou schránku poštovní schovává se že je tam institut!! Obral nemocné bezbranné lidi o statisíce!!!
Odpověď
Re: Podvodník pozor koukněte na pořad Reportéři ze dne 18.6 2018 (Mefisto 19.6.2018 3:10)
V tom pořadu ale není MUDr. Jan Šula představen jako podvodník. Nikde tam není řečeno, že jeho metoda neléčí. Celý pořad se zabývá převážně tím, že Šula inkasuje velké částky za svou léčbu. A proč to dělá? Šula postavil svou léčbu na prastarém přísloví "Víra tvá tě uzdraví", a proto aby pacient dostatečně silně uvěřil, tak mu tento lékař dává možnost koupit si drahou léčbu, které prostě musí důvěřovat, když za ní zaplatil tolik peněz. Podobnou strategii léčby má například Wobenzym. Je to hra s pacientem, kde se síla peněz používá k podpoře důvěry v léčbu, což může nastartovat samoozdravný efekt.
V naší poradně s názvem ŽLUTÁ STOLICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Anna Košutová.
Většinou do 10-20minut po jídle -průjmová stolice (většinou voda) žluté barvy. Někdy tato stolice je i v klidu.(mimo stavu po jídle)
Žlučník mám od 40 let ex. Zůstal mi chronický zánět slinivky.
Je mi 79let.
užívám tyto léky: Betahistin, tezeo, Tenaxum, Digoxin, Betalog, Siofor 2tabl 500ml)Apo Allopurinol, Warfarin, Tootvacard, Verospiron
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Zkuste užívat jeden měsíc probiotika. Vyzkoušené jsou Biopron s trávicími enzymy. Do několika dnů by se to mělo zlepšit, ale léčbu po zlepšení neukončujte, ale pokračujte v ní, až do využívání celého balení. Tady můžete vidět jak probiotika vypadají a kolik stojí: https://www.zbozi.cz/vyrobe…
Podělte se s námi se svými zkušenostmi, které jste zažili při setkání s fyzioterapeutem. Do diskuze nám napište i jméno, telefon a oblast pusobiště fyzioterapeuta. Hodnotit můžete i výukové kurzy. Zatím víme, že Dornova metoda je nejvíce oblíbená v těchto městech: Plzeň, Brno Královo Pole, Praha, Zlín, Ostrava, Poruba, Havířov a Jihlava. Doporučení fyzioterapeuté jsou: Hana Šobáňová a Zuzana Prouzová. Z pomůcek je pak oblíbené elastické pružné lano pro rehabilitační cvičení SM-systém. Své vlastní zkušenosti popište v diskuzi níže.
Ve svém příspěvku BETAHISTIN ACTAVIS se k tomuto tématu vyjádřil uživatel ROMANA TOTHOVA.
dobrý den
muze se pit alkohol-vino,pri užívání leku betahistin actavis 8mg
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana.
dobrý den, byla jsem u lekaře a myslela jsem ,že něco od krční pateře. dostala jsem Betahistin Aktavis. ale lekař mi neřekl co mi je. Vpříbalovém letáku jsem se dočetla věci .... pořád nevim co mi je. může mi někdo poradit. Díky Jana
Autismus má široké spektrum různě se projevujících příznaků. Prakticky nelze najít dva jedince postižené autismem se stejně se projevujícími příznaky. Postižené děti často nerozumí tomu, co vidí nebo slyší, duševní vývoj dítěte je narušen především v oblasti komunikace, sociální interakce a představivosti. Postižení jedinci reagují na různé podněty atypicky ve srovnání se zdravými lidmi.
V sociálních dovednostech se nemocní autismem jeví při komunikaci s jinou osobou často neobratní, mohou mít pro ostatní lidi kolem podivné připomínky, reakce mohou působit až útočně. Komunikace se může také zdát naprosto nesynchronizovaná s ostatními účastníky diskuze. Autisté často působí jakoby bez zájmu o ostatní osoby kolem, neudrží oční kontakt s druhou osobou. Často také nechápou, že se s nimi druhá osoba pokouší navázat kontakt, nechápou určité narážky, vtipy a podobně. Někteří autisté naopak mohou mít zvýšený zájem komunikovat s určitou konkrétní osobou, ale s ostatními lidmi nemají dostatek sociálních schopností, aby se zapojili.
Co se týče empatie, autisté se neumí vcítit do pocitů ostatních osob. Zdravé osobě se může při komunikaci s autistou zdát, že komunikuje pouze jednosměrně, nedostává adekvátní odpověď. Pokud je autista zaujat nějakým konkrétním tématem, často je schopen velmi dlouze o tom hovořit, ale daná komunikace postrádá dostatek nápadů, myšlenek nebo pocitů ve srovnání s komunikací se zdravou osobou. Většina autistických dětí nemá ráda intimní kontakt, jako je mazlení, tulení se, hlazení a podobně. Vlastnosti autistů se neprojevují u všech nemocných jedinců, každý autista je velmi specifický. Někteří autisté naopak velmi rádi objímají, ale většinou pouze osoby jim nejbližší (rodiče, sourozence, prarodiče, učitele a podobně). Mnoho autistů špatně reaguje na hluk, nečekané zvuky nebo světlo. Nepříjemné pro ně může být i setkání s některými pachy nebo náhlé změny okolní teploty. Odborníci se většinou shodují, že problém nebývá v konkrétním hluku či pachu, ale v momentu překvapení, který autisté často velmi špatně snáší. Autisté většinou upřednostňují se na danou novou situaci předem připravit.
Děti s těžší formou autismu nemluví vůbec. Typické je časté opakování stejného slova nebo fráze. Stejně tak autisté rádi opakují stejné situace, mají rádi rutinní události a zvyky. Často opakují i stejné pohyby (příkladem je kreslení stále stejného obrázku znovu a znovu).
Vývoj autistického dítěte probíhá odlišně ve srovnání se zdravým jedincem. Kognitivní (pohybové) dovednosti nemusí být postiženy, ale sociální a jazykové jsou většinou opožděné nebo postižené. Slovní zásoba může být omezená. Některé děti trpí i motorickým postižením. Učení u autistických dětí býv
Ve svém příspěvku BETAHISTIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kateřina.
Dobrý den, začala jsem užívat Betahistin. Chtěl sem se zeptat, nástup účinku nějak trvá? Nebo jak je to? Zapomněla jsem se u lékaře zeptat. Děkuji za odpověď
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jozef.
Mne zabral po prvej tablete. Píska tak na polovicu, čo sa už dá vydržať aj pospať. Ale pokračujeme vo vyšetrovaní a liečbe.
Ženy, které se v létě nemohou moc opálit, hledají různé možnosti zhnědnutí. Od použití betakarotenu, solária, samoopalovacích krémů až po Beauty sun tablety. Beauty sun tablety obecně zaručují krásné opálení. Otázkou je, zda je to pravda, protože na internetu nelze dohledat žádné recenze ani smysluplné diskuze. Myslíte, že zázračné tablety na zhnědnutí existují?
Rada závěrem: Nechte tablety tabletami, chroupejte mrkev, buďte každý den chvilku na slunci, pořiďte si kvalitní opalovací krém s vyšším faktorem (dle typu pokožky), hýbejte se a užívejte života. Zachováte si dušení zdraví a pohodu, a to je přeci více než být tmavohnědá, či dokonce spálená.
Ve svém příspěvku BETAHISTIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vilda.
za jak dlouho bude znát zlepšení při užívání betahistinu
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Dagmar CHUDOMSKÁ.
Dobrý den, všude je psáno, jak Betahistin vysazovat, když nepomáhá, ale kdy ho můžu vysadit, když mi pomohl? Beru ho cca měsíc...bojím se, že když ho vysadim, aby se mi hukot v uchu nevrátil zpět. Nasadila jsem si ho sama, bála jsem se prodlení. K lékaři jdu až za 14 dní. Beru 24mg 2xd. Díky
Gurmar DIAMizin pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi při užívání 1 kapsle vždy po jídle. Rozsah a nástup účinku jsou individuální, nicméně již po několika dnech je možno pomocí glukometru pozorovat pozitivní účinek. Doporučuje se užívat dlouhodobě, užívání tohoto přípravku je zcela bezpečné.
Chcete-li užívat Gurmar DIAMizin, i když nepotřebujete udržovat normální hladinu cukru v krvi, můžete, v žádném případě vám neuškodí. Pokud máte hladinu glukózy zcela v normě a chcete užívat produkt jen k potlačení chuti na sladkosti, pak je účinnější, když si těsně před jídlem vysypete obsah kapsle na jazyk a zapijete jej. Nepolykejte tedy celou kapsli, požadovaný efekt by se dostavil až po určité době užívání, zatímco při užití volné látky již po několika málo dnech.
Produkt Gurmar DIAMizin lze užívat současně s antidiabetickými léčivy včetně inzulínu, přičemž jeho užívání je vhodné konzultovat s ošetřujícím lékařem. Snížení dávkování léků včetně inzulínu je nutné konzultovat s odborným lékařem.
Produkt Gurmar DIAMizin pomůže snížit váhu, pokud není primárně určený ke snížení hmotnosti, nýbrž k regulaci hladiny cukru v krvi. Faktem je, že k hubnutí napomáhá.
Gurmar DIAMizin může užívat i člověk s diabetem 1. stupně, i když není ideálním uživatelem, protože přínos nemusí být příliš velký.
Nežádoucí účinky Gurmar DIAMizinu nebyly zaznamenány.
Produkt Gurmar DIAMizin se doporučuje užívat dlouhodobě pro dosažení těch nejlepších výsledků.
Produkt Gurmar DIAMizin se může užívat i preventivně, důležitou součástí preventivního režimu je zdravá strava a dostatek pohybu. Ideální pro užití tohoto doplňku stravy je stav, kdy hladina glukózy v krvi začíná překračovat hranici normy.
Produkt Gurmar DIAMizin je vhodný i pro ženy v menopauze. Dokáže zajistit vyváženou hladinu cukru, která v tomto období značně kolísá.
Produkt Gurmar DIAMizin je kvalitní doplněk stravy, který skutečně snižuje chuť na sladké.
Posílení imunity u dětí je tématem nejedné diskuse. Starostlivé matky hledají způsoby, jak své ratolesti uchránit před nemocemi. Je potřeba si ale uvědomit, že právě proděláním infekčního onemocnění se imunitní systém o hrozbě dozví a naučí se jí rozpoznávat. Imunitní systém v dětském věku je přímo naprogramovaný na boj proti virům. Naopak nedostatek infekčních podnětů může způsobit poruchy zrání systému a rozvoj autoimunitních chorob. Je prokázané, že děti žijící s hospodářskými zvířaty na farmě, kde je hygiena vždy problematická (znáte děti), trpí méně často autoimunitními chorobami střeva. Věří se, že pokud se imunitní systém nenudí a stále má s čím bojovat, méně často obrací pozornost vůči vlastním tkáním. Není tedy vhodné dítě před infekcemi chránit přespříliš. Poměrně specifickou jednotkou je imunita u kojenců do 6 měsíců, eventuálně imunita u kojenců do 1 roku. Do 6. měsíce života je tvorba vlastních protilátek minimální, kojenec dostává vše od matky. Pokud je tedy dítě kojené, pak žádná speciální opatření nutná nejsou. Pokud kojené není, pak je určitá obezřetnost na místě, ale v zásadě pro posílení imunity u dětí do 1 roku nemůžete nic moc udělat. V momentě kdy dítě začíná přijímat potravu i v tuhé formě je důležitá hlavně pestrá strava bohatá na vitamíny, dostatek čerstvé zeleniny a ovoce. Důležité je také nebýt příliš úzkostný až dítě začne prozkoumávat svůj svět ústy. Je potřeba si uvědomit, že trávicí systém je největší imunitní orgán v těle. Cokoliv do něj přijde je rozpoznáno jako „zvenčí, a tedy tělu cizí“ a tělo aktivuje imunitní odpověď, aby se choroboplodné zárodky nemohly šířit. Nadměrná hygiena a pobyt ve sterilním prostředí tak otevírá cestu k chronickým infekcím v pozdějším věku.
V otázce posílení imunity u dospělých je první odpovědí opět racionální výživa zaměřená hlavně na nejednotvárnou, pestrou stravu s dostatkem základních živin, ale i stopových prvků, esenciálních mastných kyselin a vitamínů. Přírodní posílení imunity by mělo být vždy preferováno nad komerčními doplňky stravy, protože biologická dostupnost tabletových forem je vždy omezená (biologická dostupnost = procento látky, které je z tablety využito v metabolismu).
Pokud je pestrá strava problematická, například z důvodu potravinových alergií, nedostupnosti čerstvé zeleniny, pak volba doplňků by měla být šita individuálně na míru. Je třeba si uvědomit, že vitamíny na obnovení imunity mají i svou stinnou stránku. Vitamíny ze skupiny A, D, E a K jsou v tucích rozpustné a proto je lze předávkovat. Jejich bezhlavé užívání může vést k otravám. Alternativou vitamínu A je pro vitamin beta-karoten, který se sice předávkovat
Ve svém příspěvku BOLEST CHODIDEL ZESPODU PÁLENÍ CHODIDEL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vlastimir Blažek.
as.rok pálení chodidel.,dříve jen v noci a as.tři měsíce i přes den a stále se to stupňuje,vyšetření cévní ok.,neurologie-Betahistin Activas 24md.užití ,půl roku a neni lepší.ortopedie-Dona aGabagamma 300 mg užívám as 4.měsíce-stejné.,můžete někdo poradit-?dík
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.