Boraxová konspirace
V letech kolem roku 2012 byl vydán dokument obhajující léčivé účinky boraxu na artritidu, jako reakce na jeho zakázání. Jeho znění si můžete přečíst v přiloženém PDF souboru v tomto článku.
Zdroj: článek Boraxglycerin
BORAXOVÁ KONSPIRACE bylo téma, které nás inspirovalo k vytvoření tohoto článku. Boraxglycerin je transparentní žlutá tekutina bez chuti. Jedná se o sloučeninu kyseliny borité a glycerinu. Boraxglycerin má silný antiseptický účinek a používá se hlavně na ústní a dentální aplikaci. V minulosti byl boraxglycerin používán rovněž při konzervaci potravin.
V letech kolem roku 2012 byl vydán dokument obhajující léčivé účinky boraxu na artritidu, jako reakce na jeho zakázání. Jeho znění si můžete přečíst v přiloženém PDF souboru v tomto článku.
Zdroj: článek Boraxglycerin
Tvrdá, na praní a vyváření prádla a pracovních oděvů:
Tvrdá sodná mýdla z kvalitních surovin (až 80 % solí vyšších mastných kyselin), plus barviva (syntetická i přírodní). Tato mýdla obsahují také dezodorační látky pro odstranění tělesných pachů a další speciální přísady (léčivé, dezinfekční, promašťující).
V těchto mýdlech je zvýšený obsah vonných látek a další speciální přísady. Luxusní mýdla mívají vysokou barevnou úroveň a různé povrchové úpravy. Jsou také luxusně zabalena.
V pastelových barvách, parfemována, speciální přísady, balena obvykle ve dvojitém obalu.
Jsou podobná jako výběrová, ale méně vonné kompozice.
Přísada lanolínu a kyseliny borité (dezinfekční účinek).
Obsahují výraznou kořeněnou vůni.
Zředěná draselná mýdla s dezinfekční složkou. Jsou v zásobnících, takže jejich použití je hygienické.
Obsahují kyselinu boritou, septonex – antiseptická mýdla.
Jsou léčivá s obsahem léčivých a dezinfekčních látek – boraxová, sírová, dehtová.
Zdroj: článek Vše o mýdle
Chemická značka boraxu je Na2B4O5(OH)4 •8 H2O. Borax je bezbarvý, nažloutlý, kalně šedý, často obsahuje uzavřeniny jílu. Na vzduchu rychle dehydratuje a potahuje se kalným bílým škraloupem. Nejčastěji tvoří zrnité nebo sypké agregáty, nálety, kůry. Vzniká především jako recentní minerál bórem bohatých slaných jezer a bažin aridních oblastí, jsou to takzvaná boraxová jezera, ve společnosti dalších borátů, sulfátů, halitu, trony a jiných minerálů v západním Tibetu, Kalifornii a jinde. Je zdrojem bóru pro chemický průmysl. Borax lze zakoupit v lékárnách. Boraxglycerin je past na mykózu, používaná zejména v období těhotenství jako neškodný lék, který neublíží dítěti.
Zdroj: článek Boraxglycerin
Obecně se toaletní mýdlo vyrábí z jádrového mýdla, které se po vysušení mísí s barvivem a dalšími surovinami (plnidly a jinými kosmetickými přísadami a parfémy). Po dokonalém promíchání se hmota tvaruje na tyče, které se rozřezávají a v menších kusech se na lisech razí do typických obchodních tvarů.
Medicinální mýdla obsahují speciální přísady a používají se hlavně k léčení některých kožních onemocnění. Prodávají se mýdla boraxová (proti akné), sírová (hojení kožních onemocnění, jako je lupénka a ekzém, jsou nažloutlá), síro-dehtová, dehtová (v těchto mýdlech je obsažena síra a dehet například z borovicového dřeva, který napomáhá hojení ekzémů, lupénky a dalších kožních onemocnění). Zvláštními mýdly jsou mýdla antialergická, která jsou vhodná pro osoby s kožními ekzémy a podobnými potížemi. Jsou prostá chemických látek, které by mohly způsobovat podráždění pokožky, a obsahují větší množství tuků a glycerin pro zvláčnění pokožky.
Schopnosti mýdel:
Boraxové mýdlo je v podstatě toaletní mýdlo s léčivou přísadou. Toto mýdlo hubí bakterie, viry, plísně, prvoky. Vyrábí se v pevné, tekuté a pěnové podobě. Boraxové mýdlo obsahuje 1–3 % léčivé látky borax. Borax má antiseptické, protiplísňové a protivirové schopnosti, avšak pouze mírně antibakteriální. Borax je rovněž úspěšně používán při léčení kandidy.
Zdroj: článek Boraxové mýdlo