Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

CO STAHUJE PORY


Mastná pleť

Mastnota, která se na obličeji tvoří, znemožňuje pleti dýchat. Proto se začnou postupně rozevírat póry do rozměrů, které nelze přehlédnout a ubírají pleti na její jemnosti a kráse. Navíc otevřené póry jsou přímou pozvánkou pro vstup různých nečistot, jako je například pot, prach a další, se kterými se každodenně setkáváme od rána do večera, jak na ulici, v zaměstnání, při zábavě, tak i doma. To se týká i make-upu a pudrů, které pak velké póry mohou ucpat. Nečistoty v pórech zůstávají a způsobují začervenání pokožky, nehezké svědivé fleky, černé tečky, různé pupínky, ale i malé bolestivé hnisající vřídky a akné, které mohou přejít až do těžkých a nekontrolovatelných dermatitid, jež pleť nevratně poškozují. Proto tak často potkáváme na ulicích velké množství lidí s nemocnou pletí, za kterou se sami stydí a trpí určitým komplexem, především sociálním.

Základ čištění: pleťové mléko, tonikum a pleťová voda (vše bez alkoholu)

"Hodně lidí s mastnou pletí používá pleťové vody s alkoholem v domnění, že pokožku tím odmastí a vysuší. Ale opak je pravdou! Obsažený alkohol pleť dráždí a vyvolává další tvorbu mastnoty, která se tak neustále zvyšuje," říká Zuzana Hájková, kosmetická terapeutka. Základem zdravé a hezké pleti je její každododenní důkladné očištění. Ráno čistíme pleť od potu, prachu a vydatných nočních krémů, večer ji očistíme od make-upů, pudrů a všech nečistot, které na ní během dne ulpívají, Kvalitní vyčištění pleti je absolutní základ péče. Pokud pleť pokaždé důkladně nevyčistíme, tak nepomůže žádný sebekvalitnější krém. Povrch pleti pokrývají malé šupinky, které jsou uložené přes sebe jako střešní tašky. Díky tomuto uložení šupinky nečistoty dobře uzamknou a ty se zde začnou rozkládat (později vznikají záněty v pokožce). Proto je nutné vždy ráno a večer pleť dokonale vyčistit kvalitním pleťovým čistícím mlékem. Naneseme ho na prsty a krouživými pohyby důkladně vmasírujeme do kůže, od krku směrem nahoru, přes celý obličej až na čelo. Nesmíme zapomenout na nos a jeho okolí. Pohybem odspoda nahoru nadzvedáváme jednotlivé šupinky a tak je perfektně vyčistíme. Tím, že jsme nadzvedli všechny šupinky na pleti, jsme vlastně otevřeli póry. Mléko, které otevřené póry čistí, necháme chvilku působit a smyjeme ho vodou.

Rozšířené póry

Póry na pleti se samy uzavírají za 5 až 12 hodin, což je velmi dlouhá doba na to, aby se zanesly nečistotami. Proto je nutné póry po vyčištění ihned uzavřít, aby zůstaly čisté. Proto vždy aplikujeme pleťové tonikum jenž pleť tonizuje a uzavře póry. Pleťová voda není příliš vhodná, jelikož slouží hlavně k dočištění pleti. Velmi vhodné je tonikum značky NouriFusion, které je na&

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek I z mastné pleti můžete vypěstovat krásnou pleť

Poradna

V naší poradně s názvem ROZŠÍŘENÉ PÓRY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Ryšková.

Dobrý den,
chci se zeptat jak je možné, že na jedné tváři mám rozšířené pory a na druhé ne. Přitom na obě tváře dávám přibližně stejné množství krému. Kosmetička říkala, že mám normální pleť, akné jsem nikdy moc neměla. Děkuji předem za odpověď.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Dobrý den Evo, je to normální jev. Lidské tělo není zcela symetrické a to se týká i vlastností pokožky na té či oné straně těla. Budete se muset, Evo, s touto disbalancí smířit. Pro krytí rozšířených pórů použijte kosmetiku na rozšířené póry. Přehled o tom, co pro rozšířené póry nabízí trh můžete zjistit tady: https://www.krasa.cz/proble…

Zdraví Cempírek

Zdroj: příběh Rozšířené póry

Masky na rozšířené póry

  • Smíchejte 1 šálek vařených ovesných vloček s jednou čajovou lžičkou olivového oleje. Naneste směs na pokožku a nechte cca 15 minut působit. Pak masku setřete a obličej důkladně opláchněte teplou vodou. Když použijete k oplachování studenou vodu, tak se sice budete cítit skvěle a krásně svěží, ale nepomůže to na uzavření pórů.
  • Na obličej naneste rozmačkanou čerstvou broskev a nechte pět až deset minut účinkovat. Pleť se očistí, vyhladí a stáhne.
  • Rozmačkejte dužinu z meruňky a rajčete a vzniklou kašičku naneste na obličej. Nechte účinkovat přibližně pět minut.
  • Nastrouhejte okurku, vymačkejte z ní šťávu, promíchejte s trochou jogurtu a naneste směs na obličej. Maska bezvadně stahuje rozšířené póry.
  • Tři tabletky aspirinu rozmačkejte na prášek, promíchejte s bílým jogurtem a kašičku naneste na obličej přibližně na dvacet minut. Směs má antibakteriální účinky, vyhlazuje a stahuje póry. Pozor, není vhodná pro lidi alergické či příliš citlivé na acylpyrin.
  • Do vody namočte na pět hodin mandle a pak je rozmačkejte. Kašičku promíchejte s několika lžičkami čerstvě vymačkané citronové šťávy. Na obličeji nechte účinkovat okolo pěti minut.
  • Stáhnout rozšířené póry může i jemná masáž kostkou ledu, jen pozor na omrzliny a je to velmi krátkodobé řešení.
  • Tradičním babským přípravkem byly obklady z černého čaje – nesmí být samozřejmě aromatizovaný ani nějak smíchaný s dalšími bylinkami. Napařování obličeje póry rozšiřuje, stejně tak jako příliš velké množství slunečního záření.

Zdroj: článek Rozšířené póry

Poradna

V naší poradně s názvem ROZŠÍŘENÉ PÓRY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Martina.

Dobry den, chcem sa opytat..aka maska je dobra na pory ?? existuje nejaka kozmetika, ktora by mi pomohla aby sa moje pory zmensili alebo stiahli ?? nezmyznu mi asi nikdy:(

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Jak na velké póry? Pokud se jich chcete skutečně zbavit na trvalo, tedy je zúžit, tak vám žádná kosmetika zcela nepomůže. Jediné řešení, jak rozšířené póry zúžit je pomocí chemického peelingu a nebo s pomocí laserové terapie, toto dokáže velké póry znatelně zredukovat.
Kosmetika, určená na velké póry, tyto jenom překryje, a ačkoliv by reklamní text u těchto výrobků mohl slibovat úplné vyřešení tohoto problému, tak tomu tak není. Velké póry jsou vlastností konkrétní pokožky a krém ani pleťová maska na póry je nikdy trvale neodstraní. Půjde vždy jen o relativně krátkodobé řešení. Pokud použijete korekční kosmetiku na velké póry, tak dbejte na dobrý podklad, který dobře přilne k vyčištěné pokožce a vytvoří základ pro další make-up, který pak lépe drží a má vyrovnaný základ. Jako vhodný podklad doporučuji Clarins - Bázi na vyplnění vrásek a pórů, odkaz: https://www.krasa.cz/baze-n… a jako péči pro delší efekt na stažení rozšířených pórů doporučuji sérum Idealist od Estée Lauder odkaz: https://www.krasa.cz/serum-…

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Rozšířené póry

Adstringentní pleťová voda na póry

Adstringentní pleťová voda stahuje a čistí póry a je vhodná zejména na mastnou, aknózní a podrážděnou pokožku. Reguluje tvorbu kožního mazu a zabraňuje tak ucpávání pórů. Obsahuje seboregulační aktivní látky a LHA s mikroexfoliačním účinkem. Má velmi svěží texturu. Adstringentní pleťová voda rovněž stahuje póry, používá se tudíž na rozšířené póry a na nepravidelnou strukturu mastné pleti s nedokonalostmi. Adstringentní pleťová voda pomáhá okamžitě zmenšit velikost pórů a zabraňuje jejich ucpávání právě díky spojení aktivních látek se seboregulačním, čisticím účinkem a mikroexfoliačním LHA. Adstringentní pleťová voda se aplikuje ráno a večer na obličej pomocí vatového tamponu s dostatečným množstvím přípravku na vyčištěnou a osušenou pleť. Po pravidelném používání jsou póry stažené a pleť je jemná a jednotnější.

Zdroj: článek Adstringentní přípravky

Příběh

Ve svém příspěvku ROZŠÍŘENÉ PÓRY NA OBLIČEJI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Selyna.

dobri den chcela bi som poradit mam 22rokou a mam rozsirene pory na tvari a ked sa nalicim tak ich vidiet este viac skusala som kade co ale nic mi nepomohlo

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Rozšířené póry na obličeji

Proč mám rozšířené póry

Přebytky kožního mazu zvětšené póry ucpávají, póry pak na povrchu oxidují a vzhled pleti kazí černé tečky neboli komedony. Rozšířené póry se nejčastěji objevují v obličeji zejména na nose, čele a bradě, mohou se objevovat také na tvářích a dále na krku a na zádech. Protože rozšířené póry mají tendenci ucpávat se a v ucpaných pórech dochází ke vzniku zánětlivých projevů akné, je důležité věnovat pokožce s rozšířenými póry náležitou péči.

Zdroj: článek Rozšířené póry

Příběh

Ve svém příspěvku JAK NA UDRŽENÍ SVĚŽÍ POKOŽKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel R. Slávek.

Není to žádný zázrak ale pomáhá stoprocentně.Stačí natřít ráno a večer anodovou vodou, nechat zaschnout a po té vodou katodovou. Ta první vyčistí pokožku a učiní ji prakticky 100% sterilní . Po natření katodovou vodou se pokožka uklidní a chrání póry před vniknutím nečistot, Póry jakoby nabobtnaly.Je-li po ruce krém s obsahem ALOE VERA ,potřete pokožku a jemně namasírujte. Tak zv. si jemně nafackovat. Po několika měsíčním užívání se budete divit sami sobě a taktéž vaši známí.
Co je to anod. a katod voda ? Lidově známá živá a mrtvá voda
Proč ALOE VERA. Je to pouští rostlina , která vydrží v poušti i 25 roků bez vody. Umí stejně posloužit pokožce.Pro vodu je potřeba DIAFRAGMALYZÉR.Není to složité a zručný elektrikář ho hravě zhotoví. Jen je potřeba keramická nádoba /jako květináč/ rozdělená na dvě části, Každý keramik nebo dílna bez problémů zhotoví. Může být i ze šamotu.Ale to by se muselo objednat v Morav. keram závodech v Rájci na Moravě.Kdo to někdy zkusil, nelitoval. Omlazení je nepřehlédnutelné a pokožka si udržuje svěží vzhled i ve stáří.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Jak na udržení svěží pokožky

Prevence

Následující rady mají člověku pomoci poradit si s akné v případě, kdy ještě není potřeba odborná lékařská pomoc. Tyto typy mohou zároveň sloužit jako určitá prevence vzniku akné.

  1. První rada již zazněla v předcházejícím bodě. Vznik a množství vřídků může velmi ovlivnit zvolená strava. Obvykle se tvrdí, že vznik akné podporují potraviny jako brambory, rýže, hovězí maso, uzeniny, mléčné výrobky, kořeněná jídla, sladkosti, kofein a alkohol. Tyto potraviny tedy je vhodné z jídelníčku buď vyškrtnout, nebo alespoň jejich příjem omezit. Je třeba si také uvědomit, že vliv potravin na tvorbu akné je velmi individuální. Naopak strava jedince trpícího akné by měla být bohatá na minerály a vitamíny. Sladkosti je tedy vhodné vyměnit za ovoce.
  2. Vliv na zlepšení pokožky může mít i cvičení. Nejedná se ale o jednorázové cvičení během měsíce, to toho moc nezmůže, i když snaha se cení a někdy je lepší alespoň něco než nic. Ideální by bylo, kdyby člověk cvičil pravidelně alespoň třikrát týdně půl hodiny. Přestože se může zdát, že pohyb nemá se stavem pleti moc společného, toto zdání klame. Cvičení totiž pomáhá zbavit se stresu, který, jak se předpokládá, způsobuje, že se zvyšuje tvorba mazu v pokožce. Zároveň cvičení pomáhá zklidnit hladinu hormonů, a tím se opět zmenšuje produkce mazu. No a v boji proti akné může zároveň pomoci i pocení, které je jinak často nepříjemnou součástí cvičení. Pocení totiž pomáhá čistit póry a odvádí odumřelé kožní buňky na povrch pokožky. Po každém cvičení by měla následovat sprcha. Mnoho důvodů, proč sprchu po sportu nevynechat, je hygienických. Zároveň je ale třeba si uvědomit, že pot po sobě zanechává sůl, která by mohla opět ucpat póry, takže předcházející snažení by z hlediska kvality pokožky bylo zbytečné.
  3. Mnoho lidí neřeší, do čeho se oblékne na sport. Člověk trpící akné by se ale měl nad tímto problémem zamyslet. Akné totiž není vždy jen na obličeji, ale může být i v oblasti hrudníku a zad. V takovém případě se doporučuje nosit volnější oblečení z bavlny. Syntetické a přiléhavé oblečení není pro takové jedince nejvhodnější. Některým lidem mohou dělat problémy i helmy a čelenky, je to způsobeno tím, že je mají příliš natěsno, a proto právě v takové oblasti kontaktu kůže se sportovním vybavením může docházet k častějšímu vzniku akné.
  4. Další doporučení patří mezi ta problematická, protože se dané jednání nedá z logických důvodů odstranit, dá se ale omezit. Jedná se o dotýkání se obličeje. Každý člověk se mnohokrát za den dotkne svého obličeje z různých důvodů. Problém je v tom, že se člověk přes den nedotýká jen obličeje, ale mnoha dalších věcí. Takže se bakterie

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Uhry na obličeji

Masky na ucpané póry

Ke stažení pórů by vám mělo pomoci pravidelné (2x do týdne) používání speciálních masek:

  • maska Shamask I – je určena pro pórovitou, zanesenou pleť, silně prokrvuje a čistí pleť do hloubky;
  • maska Shatex – omezuje nadměrnou tvorbu mazu, stahuje póry a zpevňuje strukturu obličeje;
  • maska Shayouth – zjemňuje póry a je vhodná na suchou, dehydratovanou pleť;
  • slupovací maska Shapeel – je vhodná pro všechny typy pleti a je ji možno použít k rychlému vylepšení před odchodem do společnosti; též omezuje růst chloupků na obličeji.

Zdroj: článek Rozšířené póry

Příběh

Ve svém příspěvku JAK NA PORY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Monča.

Ahoj...Jaké masky jsou dobré na ne tolik rozšířené a VELKÉ póry? =) Děkuju Monča

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Jak na pory

Póry na obličeji

Velikost pórů na obličeji a jejich viditelnost je dědičná vlastnost a nelze ji změnit. Pleť vypadá mastně a leskle a budí dojem, jako by byla „tučná“ s velkými póry. Omezte čištění pleti na ráno a večer, protože při častém čištění vyburcujete póry k většímu zásobování kožním tukem a situace pak bude ještě horší. K čištění pleti použijte jemný prostředek bez oleje určený pro mastnou pleť, ale napřed se ujistěte, že není příliš agresivní. Poté ošetřete pleť krémem na mastnou pleť.

Rozšířené póry – foto.

Zdroj: článek Rozšířené póry

Poradna

V naší poradně s názvem VYHŘEZLÁ PLOTÉNKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Anna.

Dobry den.
Mám dva měsíce po reoperaci vyhřezlé plotýnky,záda mne na pravé straně stále bolí.Prave stehno mám znecitlivěle,nad kotníkem mne stahuje křeč a chodidlo mne stále brni prsty si necítím. . Při chůzi mám pocit ,že chodím bosá po ostrém kameni.Na rehabilitaci chodím zatím necítím žádnou úlevu.S takovymi pocity se špatně usíná. Doma cvičím co jsem se naučila v nemocnici.Co mám dělat ještě víc nebo nedělat .Děkuji za odpověď Kovaříková

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Poraďte se s neurologem, co se s tím dá dělat. Povězte mu, jak probíhala rehabilitace a jaké máte pokroky od operace. Jedině neurolog vám může pomoci zlepšit váš zdravotní stav.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Bolest po operaci vyhrezle plotynky

Prevence proti zaníceným pórům

Hovoříme-li o péči o pleť a o čištění pórů, tak je důležité mít na paměti několik jednoduchých triků, které pomáhají udržovat zdravou pokožku.

  • Nedotýkejte se své tváře příliš často, a pokuste se udržet bakterie co nejdál od své pleti. Bakterie se na pleť mohou dostat například při telefonování z telefonu a dalších nástrojů, které by se mohly dotýkat vašeho obličeje. To trochu ochrání vaše póry od hromadění špíny a bakterií.
  • Ujistěte se, že vaše brýle, i sluneční brýle, jsou čisté a bez mastnoty v místech, kde se dotýkají obličeje.
  • Odstraňte svůj make-up před ulehnutím do postele. Pro čistění pleti si vyberte produkty, které jsou bez oleje, a které jsou nekomedogenní.
  • Máte-li aktuálně problém s póry, například když jsou rozšířené nebo je v nich akné, tak bývá běžné napatlat si na pleť všechno možné, čím dražší tím lepší. To pak vede k úplnému odstranění přirozené tukové ochranné vrstvy pokožky, která se pak paradoxně ještě více zanítí a akné nebo rozšířené póry jsou ještě více vidět. 


Zdroj: článek Ošetřující péče na velké póry a na akné

Příběh

Ve svém příspěvku ŠUPINKY NA PLETI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Furstová.

Dobrý den je mi 60 let a mám suchou pleť. Poslední obou se mi dělají fleky na obličeji a krku a pokožka mě pálí. Přechází to pak až na fleky k´jako bych je měla od něčeho spálené, takovou slabou kůžičkou scvrklou. přitom si obličej vůbec nemyji mýdlem ani nepoužívám pleťovou vodu s alkoholem. Pleťové mléko mám speciální na citlivou pleť s meruňkou zn. Syn Care i vodu a krémy. Tak já už nevím co používat. Drahé prostředky si taky nemohu dovolit asi začnu používat Indulonu. Děkuji za odpověď. Eva Furstová

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Iva.

dobrý den ,přesně tohle jsem měla z pl.krému.zřejmě je na stárnoucí plet a vám to hodně stahuje a vysušuje plet.zkuste jiný . a hřebíčkovou pl.vodu a krém třeba obyčejnou niveu jemně.. vklepat .třeba Vám to pomůže .zkuste...

Zdroj: příběh Šupinky na pleti

Typy pletí

Mastná pleť

Tato pleť vypadá mastně a leskle a budí dojem, jakoby pleť byla taková jako těžká. Mastná kůže je náchylná k akné a má často větší viditelné póry.
Jak pečovat o mastnou pleť
Omezte čištění pleti na ráno a večer, protože při častém čištění vyburcujete póry k většímu zásobování kožním tukem a situace bude pak ještě horší.
K čištění pleti použijte jemný čistící prostředek bez oleje určený pro mastnou pleť, ale napřed se ujistěte se, že není příliš agresivní.
Pravidelné používání čistících přípravků s 10% benzoyl peroxidem bývá příliš agresivní pro většinu typů pleti a povede jen k dalším problémům.
Pokud potřebujete extra péči, tak použijte noční krém s alfa-hydroxy kyselinami, které působí jako mírný exfoliant a udržují póry čisté.

Suchá pleť

Tento typ pleti je opakem mastné a často tato pleť vypadá vysušená a drsná, zejména po umytí. Suchá pleť vypadá, jako by nemohla udržet vlhkost. Na suché pleti se můžou vytvářet četné vrásky a jemné linky, které pak ještě více zvýrazňuje slunce po opálení.
Jak pečovat o suchou pleť
Pro čištění suché pleti použijte výlučně jen krémovou pleťovou vodu, která nebude zbavovat kůži potřebné vlhkosti. Pleťová voda musí být jemná a nesmí obsahovat alkohol.
Na suchou kůži můžete použít těžší mastnější krém, ale měli byste se ujistit, že obsahuje i ochrannou složku před slunečním zářením – SPF (sun protection factor).

Normální pleť

Tato pleť bývá hladká s vyrovnanou texturou i tónem a bez mastných nebo suchých projevů. Také se na této pleti objevují takové pupínky v důsledku hormonálních změn, ale naštěstí nejsou trvalé.
Jak pečovat o normální pleť
Tento typ pleti nepotřebuje zvláštní péči. Normální pleť potřebuje především udržet v rovnováze a proto se k jejímu čištění používá jemný čistící prostředek a teplá voda.
Prakticky každý výživný krém by měl být dobře snášen i normální pletí. Můžete zde experimentovat a najít krém, který vám přesně sedne.
Ujistěte se, aby vaše pečující prostředky byly mírné nebo přímo určené pro normální pleť, protože jinak se pleť může zanítit a vy se pak rázem ocitnete v některé z předešlých kategorií pletí.

Smíšená pleť

Máte-li na obličeji mastné skvrny na čele, na bradě a kolem nosu, které jsou lesklé a k tomu i suché oblasti na tvářích a okolo očí, tak máte smíšenou pleť.
Jak pečovat o smíšenou pleť
Sice existují produkty, které jsou přímo určené pro tento typ pleti, ale i tak budete muset trochu více experimentovat s různými druhy pro různé části obličeje.
Na suché části obličeje můžete použít přípravky, které obsahují kyselinu glykolovou pro exfoliaci suché pleti, a na mastné plochy pak jemné přípravky proti akné.
Stejně jako u všech ostatních typů pleti, byste měli denně používat dobrý hydratační krém se SPF ochrannou.

Zdroj: článek Ošetřující péče na velké póry a na akné

Poradna

V naší poradně s názvem DOMACI LECBA PRASKLE ZILKY NA NOSE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karla.

Na kůstce nosu mám malou prasklou žilku.Dá se odstranit
bez laseru? Také mi praskají žilky ve vnitřnim koutku,pouze vždy na pravém oku.Lékař to přičítá řasám.Ty jsme z koutku odstranili,předepsal i kapky Maxitrol.Nemám vysoký tlak.Neužívám ani léky na ředění krve.Poraďte,ďekuji.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Dobrý den Karlo, já bych vám doporučil měsíční celaskonovou terapii. Kupte si přípravek Ascorutin a užívejte ho po dobu jednoho měsíce podle přiloženého návodu. Tento lék stahuje cévy a zabraňuje pronikání krve skrze cévní stěny, což je evidentně váš problém. Po měsíci se ozvěte a vyhodnotíme výsledky.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Domaci lecba praskle zilky na nose

Ryor Aknestop

Ryor Aknestop je série přípravků, které působí a ovlivňují aknózní, problematickou pleť. Lze je využívat i při ošetřování pleti mastné. U tohoto typu pleti je nezbytné především pravidelné čištění, které je důležitým základem ošetřování pleti. V přípravcích jsou využity extrakty ze šalvěje, jalovce, tea tree, ale také extrakty z mořských řas a aktivní látka fytosfingosin, která má antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Mezi tyto produkty patří:

Ryor Zklidňující sérum na rozšířené póry Aknestop 50 ml:

  • jedná se o vysoce zklidňující sérum s obsahem rostlinných extraktů, které stahují rozšířené póry, a extraktů z mořských řas snižujících tvorbu mazu.
  • je vhodné pro normální a smíšenou pleť všech věkových kategorií
  • extrakty z vysokohorských rostlin viditelně stahují rozšířené póry
  • aplikuje se ráno a večer pod denní či noční krém
  • dermatologicky i klinicky testováno
  • balení: 50 ml
  • cena: 133 Kč

Ryor Antiakné roll-on na problematickou pleť Aknestop 5 ml:

  • jedná se o přípravek s obsahem vybraných esenciálních olejů, které mají protizánětlivé účinky
  • nanáší se bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné
  • cena: 73 Kč

Ryor Bylinné tonikum na problematickou pleť Aknestop 200 ml:

  • je určeno na čištění mastné, problematické pleti s projevy akné
  • extrakty ze šalvěje, jalovce a tea tree oil mají adstringentní a protizánětlivý účinek
  • cena: 84 Kč

Ryor Čisticí pěna s mořskými řasami na problematickou pleť Aknestop 150 ml:

  • je jemná čisticí pěna, obsahující extrakt z mořských řas
  • umožňuje důkladné čištění aknózní pleti
  • lehce odstraňuje běžné nečistoty a make-up
  • není určena pro čištění očních partií
  • účinné látky z mořských řas redukují a citlivě odstraňují přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržují matný vzhled a vláčnost pleti
  • pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt)
  • po použití pleť opláchněte vodou
  • neobsahuje mýdlo a zachovává přirozenou hodnotu pH pokožky
  • Cena: 103 Kč

Ryor Gelová maska slupovací Aknestop 100 ml:

  • je hloubkově čisticí gelová maska
  • obsahuje extrakt z aloe vera, přesličky a obilných klíčků
  • složení přípravku a aktivní látky napomáhají dokonale uvolňovat a čistit znečištěné póry
  • masku aplikujte jedenkrát týdně ve slabé vrstvě s vynecháním očních partií, po 20 minutách působení masku v celé ploše sloupněte směrem od brady nahoru
  • po aplikaci masky získá pleť sametově matný vzhled, je hladká, jemná a dostatečně hydratovaná
  • maska je určena nejen na 

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Kosmetika Ryor

Poradna

V naší poradně s názvem SKOŘICE BYLINKY NA ZÁCPU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Samboja.

Jak působí používání skořice na pravidelnou stolici? Staví nebo
nebo podporuje? Děkuji za odpověď

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Skořice spíše staví stolici, ale nezpůsobuje zácpu. Skořice zlepšuje trávení, tím, že štěpí tuky, zlepšuje metabolismus tuků a cukru u lidí s cukrovkou. Skořice dále zahřívá a stimuluje zažívací trakt, uklidňuje koliky, průjem, nevolnosti a nadýmání.

Skořice stahuje hladké svalstvo, které nemůžeme normálně ovládat svou vůlí. Z hladké svaloviny je i vnitřní svěrač, který se při konzumaci skořice hůře uvolňuje a tím může být pozdržena stolice.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Skořice bylinky na zácpu

Můžete vyzkoušet i následnou péči o rozšířené póry

  1. Smíchejte mandlovou mouku s dostatečným množstvím vody, abyste mohli připravit pastu. Aplikujte na póry na dobu 20 minut. Opláchněte teplou vodou, poté naneste roztok z habru obecného anebo vodu s jablečným octem.
  2. Smíchejte jedlou sůl a podmáslí, až vytvoříte jemnou emulzi. Nanášejte na pleť s velkými póry a dobře promasírujte. Opláchněte teplou vodou.
  3. Přidejte citronovou šťávu a trochu mléka do ovesných vloček. Naneste směs na pleť a po 20 minutách odstraňte vlažnou vodou. Nepoužívejte, pokud máte na pleti rány.

Praktické rady na redukci velkých pórů

  • Přestaňte používat agresivní tonika. Jejich užívání může mít na zjemnění pórů krátkodobý efekt, ale z dlouhodobého hlediska dochází k nadměrnému vysušování pokožky. To pak vede k ještě vyšší produkci seba a následnému zvětšování pórů.
  • Vyhněte se aplikaci hydratačních prostředků na místa, kde pokožka produkuje dostatečné množství přirozeného seba.

Zdroj: článek Rozšířené póry

Příběh

Ve svém příspěvku DEPRESE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marta.

ahoj,trpim již paty rok težkou depresi,stavy se moc nemeni a leky moc nezabiraji.četla jsem tento članek a mužu jen bohužel potvrdit že je to tak.mam stale pocit že me neco stahuje ke dnu.všechna vule a snaha je marna.slysela jsem od kamaradky,že v televizi byl nejaky pořad,kdy se nemocnemu aplikuje pod kuži nejaky přistroj,ktery vysila určite impulsy do mozku.je to neco noveho,ja ten pořad nevidela,prosim jestli o tom nekdo neco vite,napište.dekuji marta

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Deprese

Masky na rozšířené póry a černé tečky

Nečistoty, špína a kožní maz mají tendenci usazovat se v rozšířených pórech, čímž je naneštěstí ještě více zvětšují a zviditelňují. Udržovat póry čisté pomocí peelingu je tedy základním kamenem úspěchu.

Na rozšířené póry a černé tečky je určena například jílová maska Réponse Pureté, která v péči o pleť poskytuje hloubkové čištění pleti se stažením pórů, regulaci tvorby mazu a kompletní prozáření unavené a matné pleti. Díky svému jedinečnému složení je jílová maska vynikajícím přípravkem pro každou pleť.

Zdroj: článek Rozšířené póry

Příběh

Ve svém příspěvku MOBIVENAL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Swobodová.

Dobrý den,mám sníženou průchodnost cév v dolních končetinách,levá noha 3.stupeň,pravá noha 1.stupeň.Užívám ráno 2 tablety léku Detralex a nosím vysoké kompresní punčochy.Mohu a je vhodné k tomu užívat ještě Mobivenal?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Olga.

Dobrý den používám Detralex,ale přijde mi to,že to ani nezabírá, mám nateklý nárt,kolem dokola kotník a jakoby k holenní kostí mě to stahuje.Mám vyléčený bércový vřed.Někdo mi říká, že mám v nártu vodu.Léčím se se štítnou žlázou beru euthyrox a léčila jsem se i na DNU brala jsem Milurit.Bylo mi sděleno,že to DNA neni.

Zdroj: příběh Mobivenal

Jak si změřit tlak bez tlakoměru

Krevní tlak je síla, kterou krev působí na stěnu tepen. Vyjadřujeme jej dvěma hodnotami. Srdce pracuje jako pumpa, která vhání krev do cévního řečiště a cyklicky (opakovaně) prochází klidovou a pracovní fází.

První číslo (takzvaný horní tlak) znamená systolický tlak a naměříme jej v momentě, kdy se srdce stahuje a vypuzuje krev do tepen.

Druhé číslo (takzvaný dolní nebo spodní tlak) označuje diastolický tlak a naměříme ho v momentě klidové fáze mezi dvěma stahy srdce, kdy krevní tlak krátce klesá.

Čísla systolického a diastolického tlaku oddělujeme lomítkem (například 120/80). Měření je možné pouze tlakoměrem.

Srdce se pravidelně rytmicky stahuje a zase povoluje obvykle 70–80x za minutu v klidovém režimu. Tato aktivita se nazývá srdeční tep. Tento je možné měřit palpačně – pohmatem.

Zdroj: článek Jaký je tlak při infarktu

Poradna

V naší poradně s názvem REFLUX JÍCNU - DIETA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kolemjdoucí.

Bože to je hloupost.
měli jste tady někdo vůbec tenhle reflux ?? Já ho má už půl roku, skorem nic nepomáhá, zato hromada věcí to dokáže pěkně zhoršit. A tlačenka s octem a cibulí je zrovna jedna z nich.
Čerstvá cibule s octem pro člověka, který má spálené hrdlo, je jako kdyby si zdravý člověk popálil krk brutálně pálivou čili papričkou.Další taková skvělá rada, která putuje po internetu, je lžíce jablečného octa alespoň jednou denně. Nechci zpochybňovat pozitiva pro lidský organizmus, sám jsem ho používal místo normálního octa s tou tlačenkoua cibulí, když jsem byl zdravý, ale pro člověka se spálenými sliznicemi extraezofageálním refluxem opět ne! Už jsem to vyzkoušel a v ten moment jsem si tak poleptal už tak podrážděné hrdlo, že tu nutriční poradkyni, co mě to poradila, bych v ten moment zaškrtil.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Pití octa s vodou opravdu pomáhá při léčbě refluxu, a víte proč? Protože ocet zvyšuje kyselost žaludku. Žaludek je uzavřen zvláštním svěračem, který se stahuje a síla sevření je přímo úměrná reakci PH v žaludku. Čím kyselejší je žaludek, tím sevřenější je svěrač.
Ovšem je pravda, že polknutí zředěného octa vyvolá nepříjemný pocit pálení už naleptané sliznice jícnu. V tomto případě by bylo vhodné žaludek uklidnit pomocí blokátorů protonové pumpy - typicky Omeprazolem a až se jícen zahojí (3 až 4 týdny), tak teprve pak zařadit ocet a vysadit Omeprazol a snažit se tak uměle dokyselovat žaludek.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Reflux jícnu - dieta

Typ pleti

Typ pleti Charakteristika
normální pleť bez viditelných rozšířených pórů, svěží, růžová, vypnutá, vypadá velmi hezky, sametová, jemné póry, T-zóna může být mírně mastná, pokožka bez skvrn
mastná pleť nečistá pleť, má rozšířené póry, rychle se mastící, leskne se, typická je tvorba komedonů (uhrů)
aknózní pleť typická v období dospívání ale trápí i dospělé, mastná, zarudlá, vyrážky a komedony jsou viditelné
suchá pleť jemné póry, nemastná, chybí ji potřebná hydtratace, často se dostavuje pocit napětí, červené flíčky, pleť bledá
citlivá pleť zarudlá, skvrnitá, reaguje na jakoukoli změnu pleťové kosmetiky, někdy stále zarudlá oblast tváří a nosu (viditelné žilky), pocit svědění, šupinatá
smíšená pleť kombinovaná: nečistá T-zóna, velkopórovitá, rychle se mastící, ale partie v oblasti tváří jsou mírně suché
zralá pleť povadlá, snížená elasticita pleti, viditelné vrásky, tendence vysušování, případně stále zarudlá oblast tváří a nosu (viditelné žilky), objevují se pigmentové skvrny

Zdroj: článek Diagnostika pokožky

Příběh

Ve svém příspěvku AKNÉ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Andrea.

Dobrý den,
je mi 17 let a už od těch 11 let mě trápí akné. Mezi 13-15 rokem to bylo ze všeho nejhorší a myslela jsem si, že tím to hasne... Ale omyl. Od 16 let se mi už sice přestali dělat vředy (i když občas nějaký ještě vyraší), ale zůstaly mi pozůstatky (na nose, líčkách a čele). Nevím jestli to nazvat jizvami nebo rozšířenými póry, ale je to opravdu nehezké a nejde to zakrýt ničím. Krom toho se mi sem tam udělá ještě nějaký ten vřídek, ale především mám hodně podkožního tuku (nemyslím si, že jsou to mílie, ale vymáčknout to taky moc nejde a je toho dost a je to dost velké a viditelné). Opravdu už nevím, co s tím mám dělat. Čistím si pleť 2x denně, ráno a večer. Vždy dělám to, co mi řekla kosmetička (mlíčko - nechat působit a pak smít vodou, pleť. vodu a nakonec na večer krém na hydrataci). Jenže nic se neděje a připadá mi, že se vše ještě víc zhoršuje. Byla jsem 2x u kožní, a ta mi vždy předepsala nějaký chem. roztok, který byl taky bez úspěchu. Brala jsem spirulinu, zinek a podobné doplňky stravy a také nic. Jediné, co mi kdysi pomáhalo bylo slunce a aloe vera. Takže se v tom snažím pokračovat, ale je to opět bez reakce. Opravdu už nevím, co s tím, a tak mě napadlo, že třeba někdo na internetu bude mít stejný problém jako já a zná řešení. Předem děkuji za odpověď.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jitka.

je mi 27, mám akné rezistentní na všechny léky, atb apod. jediné, co mi trošku pomohlo (ale pouze v době, kdy jsem to brala, pak se to do dvou měsíců po vysazení zase vrátilo ve stejné míře) byly retinoidy - Curacne tbl na predpis od kozniho lekare, nicmene to nemohu doporucit - jsou to desne chemicke sajrajty, skoro mi odesla jatra a navic jsem kvuli tomu za 4 roky malem umrela na melanom ( a to jsem nechodila na slunce, mazala se i do skoly ci kdykoli jsem sla ven opalovacimi kremy... retinoidy zcitlivuji kuzi na UV zareni a ta je pak nachylna ke vzniku melanomu)

TZN co s tim? Nasadila jsem lecbu dle cinske mediciny:
za sebe mohu doporučit STRAVU - zadne maso, mlecne vyrobky, zadne cukry(to zabira hodne) ci alkohol, zadne pecivo. Ovoce (zadne citrusy) a zeleninu pouze varenou, tzn jim lusteniny (mungo, adzuki, cizrnu..), slzovku (jobovy slzy), ryzi, seminka vseho druhu (lnena, sezamova, konopna, slunecnicova) a orechy ZAZVOR (nastrouhat a zalit vrouci vodou, nechat v konvi louhovat cely den - vypiji konev 1l denne), k tomu velkou hrst (cca 30-50g) KUSTOVICE (pozor, nesmi byt sirena, kupuji po kilech z e-shopu v biokvalite), chodim behat a denne vypiji minimalne 3l ciste vody
k tomu pouzivam pouze biokosmetiku (osobne mi vyhovuje zn.Urtekram - sprcháč ze třtinoveho cukru Brown sugar), kokosovy olej po koupani (mam suchou plet, ale zaroven mastnou), jedine co pouzivam chemickeho lokalne pokud potrebuji podporit lokalni lecbu je z USA (pres eshop acne.org) dovezeny peroxid (acne.org - Treatment).
Jsem hodne ve stresu protoze jeste studuji, tzn o zkouskovem se to trochu zhorsi, ale jedine timto jsem docilila, ze sice nevychazim jeste uplne bez make-upu, ale napr kdyz se pri sportu zpotim a make-up trochu sleze, mohu si dovolit prijit mezi lidi bez toho, aby se me lekli, super osvobozujici pocit, jeste to neni idealni ale do budoucna chci zkusit jeste lymfodrenaze a akupunkturu na akne, potom verim ze timto rezimem budu mit casem normalni cistou plet.

Hodne zdaru vsem

Zdroj: příběh Akné

Rozšířené póry na nose

Rozšířené póry na nose se ve většině případů vyskytují u smíšené pleti. Sice existují produkty, které jsou přímo určené pro tento typ pleti, ale i tak budete muset trochu více experimentovat s různými druhy pro různé části obličeje. Na suché části obličeje můžete použít přípravky, které obsahují kyselinu glykolovou pro exfoliaci suché pleti, a na mastné plochy pak jemné přípravky proti akné.

Zdroj: článek Rozšířené póry

Uhry na zádech

Akné na zádech může být závažnější a nepříjemnější formou, než je akné na obličeji. Zádové akné bývá často cystické, což znamená horší formu akné, která zanechává na pokožce nevzhledné jizvy. Navíc je ztížena lokální léčba, protože na zádech je problém s aplikací přípravků na akné. Obvykle je nutná asistence druhého člověka.

Akné na zádech je způsobeno zanesenými póry. Póry jsou ucpány v případě, kdy se na pokožce tvoří příliš mnoho mazu. K tomu stavu dochází v největší míře v období puberty, když se póry zanesou mazem. Akné na zádech může být obzvláště těžké, protože je na zádech více mazových žláz a kůže je silnější, což vede k vyšší odolnosti pupínků vůči léčebným prostředkům. Projevy akné na zádech mohou být způsobeny stresem, geneticky, případně díky hormonálním změnám. V každém případě hraje velkou roli psychika. V momentě, kdy se začnete pupínky velmi trápit, dojde obvykle ke zhoršení stavu. Léčba akné na zádech je prováděna pomocí léků na předpis. To vyžaduje návštěvu dermatologa a pečlivé vyšetření. U méně závažných projevů akné si vystačíte s domácí léčbou. Účinný prostředek na léčbu akné na zádech by měl obsahovat benzoyl peroxidu. Při užívání takových přípravků je však třeba mít na paměti, že zanechávají skvrny na oblečení. Při aplikaci buďte tedy velmi opatrní. Další možností domácí léčby akné na zádech jsou přípravky obsahující kyselinu salicylovou. Vzhledem k tomu, že je kůže na zádech mnohem silnější a odolnější, můžete prostředky i kombinovat. Zarudnutí či podráždění kůže v tomto případě nehrozí.

Uhry na zádech foto

Zde můžete vidět, jak vypadají uhry na zádech.

Zdroj: článek Uhry

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Jana Fábryová

 Mgr. Marie Svobodová

 Mgr. Jitka Konášová


co srazí cukr v krvi
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
co stoji novalgit injekce na predpis
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.