Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

DERMACOL HISTORIE


DERMACOL HISTORIE je přesně to, o čem vás chceme informovat v našem článku. Kosmetika Dermacol vznikla ve Filmovém studiu Barrandov v Praze na počátku 60. let. Značka se může chlubit svým vývojem a rozšířením po celém světě. Kosmetika Dermacol již není pouze pro filmové maskéry, ale je určena i ženám na celém světě. Dermacol poskytuje dokonalou péči pro všechny typy pleti. Ženám, které tuto kosmetiku používají, pomáhá, aby se cítily lépe a vypadaly skvěle. Kosmetika Dermacol je kvalitní a cenově dostupná pro všechny.


Výrobky Dermacol

Dermacol Caviar Long Stay

Kosmetika Dermacol Caviar Long Stay Make-Up & Corrector představuje dlouhotrvající make-up s výtažky z kaviáru a korektor. Spojuje tak zdokonalující korektor a dlouhotrvající make-up ve vysoce účinný přípravek na profesionální úrovni. Zdokonalující korektor projasní partie kolem očí a zároveň zakryje barevné nedostatky pleti. Zpevňující make-up s kaviárem, který povzbuzuje a vyhlazuje pleť, má lehkou, sametovou konzistenci a dlouhodobou krycí schopnost. Hloubkově hydratuje pleť, vyživuje ji a chrání po celý den. Korektor společně s make-upem dodá pleti energii, barevně ji sjednotí, rozjasní a zanechá sametový vzhled bez vrásek. Jak se používá? Na menší plochy, jako jsou například kruhy pod očima, skvrnky a jiné nerovnosti pleti, naneste korektor poklepáním prstu, potom aplikujte make-up. Přípravek je vhodný pro všechny typy pleti. Je hypoalergenní.

Zde můžete vidět cenu produktu Dermacol Caviar Long Stay.

Dermacol Acnecover

Matující pudr na problematickou pleť (Acnecover) 11 g Sand je kompaktní matující pudr vyvinutý speciálně pro potřeby problematické pleti a podporující hojení akné. Obsahuje Tea Tree olej s antiseptickým účinkem. Zmatňuje pleť a zjemňuje její strukturu. Můžete si vybrat ze čtyř přirozených odstínů. Snadno se nanáší pomocí houbičkového aplikátoru.

Zde můžete vidět cenu výrobku Dermacol Acnecover.

Dermacol Cover

Kosmetika Dermacol Make-Up Cover je již legendární, extrémně krycí make-up. Tento klinicky testovaný make-up vznikl jako jeden z prvních krycích make-upů v Evropě i ve světě. Jeho receptura byla vyvinuta ve Filmovém studiu Barrandov v Praze pro potřeby profesionálních vizážistů a poté byla prodána do Hollywoodu. Jedinečná krémová konzistence s 50% obsahem pigmentů zakryje barevné nedostatky pleti, vyrovná je a dodá pleti sametově matný vzhled. Poskytuje jí intenzivní ochranu před UV zářením (SPF 30) a škodlivými vlivy prostředí. Lze jej použít na celý obličej i tělo, na barevnou korekci, na zesvětlení či ztmavení tónu pleti nebo pro profesionální make-up – focení, modeling, slavnostní příležitosti a podobně. Má dlouhotrvající efekt a umožní překrytí jak drobných, tak i rozsáhlejších kožních vad – kruhů pod očima, jizviček, pupínků, ztrát pigmentu, barevných skvrn a tak dále. Vylepšuje vhled unavené pleti, ztrátu jasu, nesjednocenou a bledou pokožku. Nanáší se na podkladový krém a je možné jej kombinovat s jinými make-upy řady Dermacol. Dermacol Cover je voděodolný a bez konzervantů, je určen pro všechny typy pleti.

Zde můžete vidět cenu produktu Dermacol Cover.

Dermacol Pure Gold

Rozjasňující make-up s aktivním zlatem (Pure Gold Radiance Make-up) 30 ml dokonale přil

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Dermacol

Příběh

Ve svém příspěvku DĚTSKÁ SLINTAVKA A KULHAVKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivana.

Jako pětiletá jsem prodělala slintavku, kterou se tehdy nakazila téměř celá školka, do které jsem chodila. Měla jsem ale, především kvůli neuvěřitelnému zanedbání nebo podcenění situace mojí dětskou lékařkou, velmi těžký průběh a šlo mi tehdy o život. Boláky se mi dostaly až do jícnu a nebyla jsem schopna přijímat ani tekutiny. Strávila jsem nakonec několik týdnů na JIP na infuzích v nemocnici a propouštěli mě s váhou necelých 15 kg. Je to již historie, stalo se to v roce 1968. Ale zajímalo by mě, o jaký typ slintavky šlo, když u dětské se zdůrazňuje, že není nějak nebezpečná a sama odezní. Dodnes jsem měla za to, že šlo o nákazu z mléka, které nám dováželi přímo z JZD v konvích, ale opět se setkávám s názory, že tento typ nákazy od zvířete je nesmírně vzácný. Jak to tedy je?

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Dětská slintavka a kulhavka

Historie firmy Dermacol

Původně (a stále) česká kosmetika Dermacol má svůj prvopočátek ve Filmovém studiu Barrandov v Praze na počátku 60. let. Velmi brzy se spojili odborníci z filmových studií s dermatology z Ústavu lékařské kosmetiky v Praze. Od začátku to byla velmi úspěšná spolupráce mezi specialisty v kosmetice postavené na lékařských principech a experty na filmový make-up. V té době byl uveden krycí make-up Dermacol – jeden z prvních v Evropě a na světě vůbec. Licence na něj se podařila v roce 1965 prodat až do Hollywoodu. Můžeme se tedy pyšnit tím, že krása mnohých filmových hvězd má svůj původ v Dermacol kosmetice z Prahy. I nyní si Dermacol udržuje svou dynamiku. Kromě evropských států se s výrobky značky Dermacol můžete setkat také v USA, Kanadě, Austrálii a moha zemích Středního i Blízkého východu.

Zdroj: článek Dermacol

Poradna

V naší poradně s názvem LÉK CITALEC se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra Netopilova.

Dobrý večer chci se zeptat: přítel je vyléčený alkoholik již 10 let vůbec nepije, užívá lék citalec.Zajima mě jestli toto antidepresivum má vliv na sex přesněji řečeno na erekci. Pokaždé když se milujeme má problém se zasunutím a erekcí.Ud mu dostatečně nestojí tak aby ho mohl zasunout do pochvy.Dekuji za odpověď Petra

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Tyto problémy s erekcí mají i lidé bez alkoholické historie a i ti co neberou Citalec. Nemá to spolu souvislost. Na podporu erekce doporučuji vyzkoušet Viagru a nebo Cialis. Oboje na předpis, který může vydat praktický lékař, protože před léčbou je třeba provést zhodnocení zdravotního stavu uživatele.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Lék citalec

Největší úspěch Dermacolu

Vedle významných úspěchů v zahraničí zůstává Dermacol v Čechách synonymem pro make-up. Každý čtvrtý make-up prodaný v ČR je právě od značky Dermacol. Každý pátý přípravek ze zpevňující péče o tělo je také Dermacol. Dermacol poskytuje dokonalou péči pro všechny typy pleti a její problémy. Nezáleží, jestli máte pleť mladou či zralou, normální či suchou, mastnou nebo problematickou. Dermacol vždy pomáhá svým spotřebitelkám, aby se cítily a vypadaly lépe.

Zdroj: článek Dermacol

Příběh

Ve svém příspěvku KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lukáš90.

Dobrý den no zajímavý článek, něco jsem opravdu nevěděl :D No popravdě radši volím ruku nějaké takové maserky https://candyshop-massage.c… která už ví co a jak. Když se má jednat o onanii. Ale ta historie je vcelku zajímava, opravdu jsem to netušil.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Kdo si hraje, nezlobí

Micelární voda Dermacol

Dermacol Čisticí micelární voda (Elixir micellar lotion) 200 ml dokonale odličuje a vypíná pleť. Obsahuje tyto aktivní látky: kyselinu hyaluronovou, která zpevňuje, vypíná a hydratuje pleť, a extrakt z okurky, který má osvěžující a adstringentní účinky, zanechává pleť jemnou a vláčnou.

Účinky: tonizuje pleť, šetrně čistí a odličuje v jednom kroku tvář, oči i rty bez nadměrného tření pokožky, vysoce účinně odstraňuje make-up (i voděodolný) a nečistoty.

Výhody: bez parfemace, neobsahuje mýdlo a alkohol, nedráždí a nevysušuje pleť, pro všechny typy pleti včetně citlivé a zralé, dermatologicky testováno.

Jak používat: Ráno a večer aplikujte na pleť pomocí vatového tampónu. Nejprve odličte oči a rty, poté zbytek obličeje. Při odlíčení tváře postupujte vždy směrem od středu obličeje do stran a jemně stírejte. Nakonec nezapomeňte vyčistit také krk a dekolt. Neoplachujte!

Zde můžete vidět, jaká je cena Micelární vody Dermacol.

Zdroj: článek Micelární voda

Krémy na opalování

Ladival sprej na ochranu proti slunci pro normální až citlivou kůži (SPF 25)

Ladival sprej na ochranu proti slunci pro normální až citlivou kůži (SPF 25) má výbornou konzistence i roztíratelnost, nezanechává bílé skvrny, rychle se vstřebává, voní. Má zvýšenou lepivost, po aplikaci navozuje průměrný pocit. Hodnocení kvality dle dTestu: dobře (73 %).

Zde můžete vidět cenu Ladival sprej na ochranu proti slunci pro normální až citlivou kůži (SPF 25).

Nivea Sun protect & bronze Sun Lotion (SPF 20)

Nivea Sun protect & bronze Sun Lotion (SPF 20) je opalovací přípravek v lahvi, který má výborný celkový dojem, dobrou konzistenci, výborně se roztírá, nezanechává bílé skvrny, nelepí, velmi rychle se vstřebává, krásně voní, navozuje příjemný pocit po aplikaci. Hodnocení kvality dle dTestu: dobře (71 %).

Zde můžete vidět cenu Nivea Sun protect & bronze Sun Lotion (SPF 20).

Vichy Capital Soleil Spray Skin cell sun protection (SPF 30)

Vichy Capital Soleil Spray Skin cell sun protection (SPF 30) je opalovací přípravek aplikovaný ve spreji. Působí dobrým celkovým dojmem, má výbornou konzistenci, dobře se roztírá, nezanechává bílé skvrny, velmi rychle se vstřebává, voní, navozuje příjemný pocit po aplikaci. Lepí se jen mírně. Hodnocení kvality dle dTestu: dobře (71 %).

Zde můžete vidět cenu Vichy Capital Soleil Spray Skin cell sun protection (SPF 30).

Daylong regular, Lipozomální sluneční ochrana (SPF 15)

Daylong regular, Lipozomální sluneční ochrana (SPF 15) je opalovací přípravek v tubě. Navozuje dobrý celkový dojem, má dobrou konzistenci, výborně se roztírá, nezanechává bílé skvrny, rychle se vstřebává, navozuje příjemný pocit po aplikaci. Lepí se jen mírně, voní průměrně. Hodnocení kvality dle dTestu: dobře (70 %).

Zde můžete vidět cenu Daylong regular, Lipozomální sluneční ochrana (SPF 15).

Dermacol Voděodolné zvláčňující mléko na opalování (SPF 20)

Dermacol Voděodolné zvláčňující mléko na opalování (SPF 20) je opalovací přípravek aplikovaný ve spreji. Působí dobrým celkovým dojmem. Má dobrou konzistenci, výborně se roztírá, nezanechává bílé skvrny, nelepí, velmi rychle se vstřebává, krásně voní, navozuje příjemný pocit po aplikaci. Hodnocení kvality dle dTestu: dobře (69 %).

Zde můžete vidět cenu přípravku Dermacol Voděodolné zvláčňující mléko na opalování (SPF 20).

dm Sundance / Schutz & Bräune Sonnenmilch (SPF 20)

Produkt dm Sundance / Schutz & Bräune Sonnenmilch (SPF 20) je opalovací přípravek v lahvi. Působí výborným celkovým dojmem. Má výbornou konzistenci i roztíratelnost, nezanechává bílé skvrny, nelepí, rychle se vstřebává, voní. Navozuje příjemný pocit po aplikaci. Hodnocení kvality dle dTestu: dobře (70 %).

Přípravek dm Sundance /

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Nejlepší krémy na opalování

Dermacol Aroma Time exkluzivní krém na ruce a nehty

Dermacol Aroma Time exkluzivní krém na ruce a nehty má obsah 100 ml. Hydratuje dobře, o pokožku rukou pečuje dobře. Snášenlivost tohoto krému je dobrá. Typ emulze je olej ve vodě, textura je jemný krém, použitelnost po otevření je 9 měsíců. Celkové hodnocení dle dTestu je dobře (76 %).

Zde můžete vidět cenu produktu Dermacol Aroma Time exkluzivní krém na ruce a nehty.

Zdroj: článek Nejlepší krémy na ruce

Lifting krém

Dermacol

Botocell je intenzivní liftingová péče s účinkem jako BOTOX! Neinvazivní a šetrné ošetření bez injekcí a nebezpečí poškození pokožky a svalů. Velmi efektivně řeší problém stárnutí pokožky a mimických vrásek. Více či méně hluboké vrásky v oblasti obličeje vznikají v důsledku přirozeného stárnutí pokožky a opakovaných stahů obličejových svalů, tvoří se, když mluvíte, usmíváte se, mračíte se, smějete se anebo pláčete, a tvoří se dokonce i během spánku! Po čase se vytvoří linie mezi obočím, záhyby na čele, vrásky okolo úst, vějířky okolo očí a pokožka celkově zestárne. Bojujte tedy tímto přípravkem proti stárnutí pleti!

Zde je uvedena cena liftingového krému Dermacol Botocell.

Juvena

Krém s dvojím efektem pro znatelně pevnější pleť s výraznými konturami tváře, který podporuje tvorbu „zpevňující sítě“ a kolagenu v pleti. Je ideální pro ženy, které touží po dokonalých, mimořádně kvalitních protivráskových přípravcích zlepšujících kvalitu pleti, vypínajících, zpevňujících a obnovujících kontury obličeje.

Zde je možné zakoupit liftingový krém Juvena.

Payot

Svěží liftingový krém na krk a dekolt, který vyhlazuje, zpevňuje a tonizuje, obnovuje elasticitu pleti a stimuluje obnovu buněk.

Účinky:

  • ideální péče pro šetrný „lifting“ krku a dekoltu
  • zjemňuje profil spodních partií obličeje
  • významně redukuje dvojitou bradu
  • tvaruje a zjemňuje kontury čelistí a krku

Výsledky:

  • potlačené skvrny na krku a dekoltu
  • jemná a pružná pleť
  • pokožka získává zpět svůj zářivý a mladistvý vzhled

Tady je možné zakoupit liftingový krém Payot.

Bioderma

Liftingový krém Matriciane Fermeté bojuje proti ztrátě pevnosti a jasu. Obnovuje kontury obličeje a vyplňuje i hluboké vrásky. Je ideální pro věkovou kategorii od 45 let, pro pleť s viditelnými vráskami a povadlými konturami. Vyhovuje i citlivé pleti.

Zde je možné zakoupit liftingový krém značky Bioderma.

Zdroj: článek Lifting

Použití Dermacolu video

Zde můžete shlédnout videorecenze na výrobky firmy Dermacol.

Zdroj: článek Dermacol

Fuchsiová rtěnka

Růžové rty jsou k vidění na módních přehlídkách i na červeném koberci, modelky i celebrity oslňují odstíny od světlé pastelové přes zářivou barvu pivoněk až po odvážnou fuchsiovou. Vizážisté umí těmito barvami dosáhnout fantastického vzhledu – svěžího a mladistvého a zároveň vysoce moderního. Navíc tento kosmetický trend zvládnou i naprosté začátečnice. Pokud se rozhodnete pro výrazný růžový odstín, ideálně potlačte líčení očí a zaměřte se na dokonalé vykreslení rtů. Důležité je vybírat chladnější odstíny rtěnek, v teplých odstínech by totiž váš chrup dostal nažloutlý nádech. Současným trendům v těchto odstínech jde naproti i známá dekorativní kosmetika firmy Dermacol se svou rtěnkou Dermacol Lip Seduction Lipstick.

Zde můžete vidět ceny fuchsiových rtěnek.

Zdroj: článek Fuchsiová barva

Historie Alpy

Značka ALPA, a především francovka této značky, je již více než 100 let zcela přirozenou součástí našeho života. Její historie začíná v roce 1805, kdy Napoleonovi vojáci opouštějí obsazenou Vídeň a zanechávají po sobě několik sudů nápoje s výraznou, ostře aromatickou vůní francouzského koňaku. Vídeňáci, mající v oblibě svá sladká vína, nepřišli této francouzské národní specialitě na chuť, ale objevili příjemný pocit a osvěžující účinky při vtírání do kůže. Prázdné sudy po francouzském koňaku jim pak posloužily pro přípravu vlastního alkoholového extraktu z různých bylin podle rakouské fantazie, který začali nazývat francovkou.

Francovka vyráběná pod značkou ALPA se poprvé spotřebitelům představila již v roce 1913. Ve stejném roce byla rovněž zaregistrována ochranná známka ALPA. Společnost Alpa vyrábí francovku podle původní osvědčené receptury dodnes. Na francovce je charakteristické nejen její aroma, ale také stále stejný obal, ve kterém se s ní spotřebitel tradičně od začátku produkce setkává až dodnes.

Historie společnosti ALPA je historií stabilní a prosperující společnosti. Obliba značky ALPA přetrvala dlouhá desetiletí. Po předválečné etapě výroby v Brně se závod v roce 1948 přestěhoval do Velkého Meziříčí. V roce 1994 proběhla privatizace a společnost ALPA je dnes moderním a perspektivním podnikem. Vlastnictví tradiční české značky a přes 100 let trvající spokojenost zákazníků je nejcennějším klenotem, který zdobí značku ALPA.

Zdroj: článek Alpa na svrab

Rizikové faktory

Mezi rizikové faktory potravinové alergie patří:

  • rodinná anamnéza;
  • historie potravinové alergie;
  • jiné druhy alergie;
  • věk;
  • respirační potíže (astma).

Faktory zvyšující riziko rozvoje anafylaktické reakce jsou:

  • historie astmatu;
  • věk (dítě, mladiství nebo dospělí);
  • léčba alergie pomocí adrenalinu;
  • alergie bez příznaků (bez kopřivky nebo jiných kožních problémů).

Zdroj: článek Potravinová alergie

Historie holení dámského pohlaví

Pokud se přeneseme do historie, zastavme se již v pravěku, ženy prý v této době k odstranění nepříjemného ochlupení používali depilační krémy. Nejčastěji se používal arzen, který vedl k celkovému odstranění ochlupení na intimních místech. Později, konkrétně ve starém Egyptě, vznikly první břitvy. Ve starém Egyptě oholené intimní partie znamenali krásu, jemnost. Nejčastěji se jako depilační krém používal med s olejem. Tento styl odstraňování ochlupení byl posléze přenesen i do jiných zemí, v té době rozvinutých, jako bylo Řecko, Řím. Holení těchto partií se provádělo kvůli čistotě, zároveň se jednalo o známku lepšího postavení ve společnosti.

V období, kdy vládla francouzská móda, měly ženy zakázáno holení intimních partií. Dalo by se říci, že holení intimních partií je hitem nebo fenoménem dnešní doby, tedy dvacátého a jednadvacátého století. V dnešní době si již ženy na intimních partiích vytvářejí různé tvary, aby tak zaujaly svůj mužský protějšek.

Zdroj: článek Holení dámského přirození

Historie vývoje účesu

Člověk odedávna pečuje o svůj vzhled. Nejdříve s pomocí bronzových a kostěných ozdob, později se snažil o celkovou úpravu zevnějšku. Z historie známe vývoj společnosti, rozdíly mezi společenskými třídami, jednotlivé etapy kulturního vývoje společnosti a oblečení, celková úprava vzhledu, tedy i účes, jsou nedílnou součástí těchto etap. V dobách starověku a středověku existovaly účesy pro vyšší vrstvy obyvatel, ale i pro nižší; také náboženství mělo na vývoj účesů vliv. Islám a křesťanství začaly vyžadovat krátké upravené vlasy u mužů a dlouhé u žen. Například ostříhání vlasů u mužů bývalo často symbolem jejich konverze k islámu. Až do 19. století byly v Evropě rozšířené složitě zdobené účesy, a to hlavně u žen, méně již u mužů. Změny ve společnosti a odbourávání starých režimů vedly rychle k diskreditaci veškerých bohatě zdobených stylů a směřovaly k jednoduchým střihům. Takto to zůstalo až do 60. let 20. století, kdy se během významných společenských změn hlavně v západním světě objevily účesy nové, do té doby neznámé (například dredy a podobně). Vynález gelu v 80. letech a dalších pomůcek ve vlasové kosmetice později vedl k ještě širšímu výběru různých účesů. Ty se mnohdy staly symbolem různých pop kultur (například emo, afro a jiné).

Zdroj: článek Účesy

Historie barvení vlasů

Kdo se domnívá, že barvení vlasů je vynálezem moderní doby, mýlí se. Naopak, barvení vlasů má své kořeny už v dávné minulosti. Ženy se zkrátka vždy chtěly líbit, a to i ve starověku.

Historie barvení vlasů sahá do antiky. Už v antickém Římě znali stovky metod, jak pomocí přírodních látek změnit barvu vlasů. Všechny barvy na vlasy tehdy sloužily k ztmavování vlasů.

To, že k barvení vlasů docházelo už ve starověku, potvrzují nálezy z Egypta, kde byla objevena více než 5 000 let stará mumie se zbytky barvy na vlasech. Henna (nechemická barva) v té době pomáhala jednak zakrýt šediny, ale sloužila i k dosažení žádoucího tmavého odstínu vlasů.

Kromě samotných vlasů se barvily i příčesky zhotovované z vlasů otrokyň. Nejprve se používala henna a později takzvané indigo (namodralá čerň).

V renesanci bylo v módě barvit si vlasy na světlo, neboť žlutá/zlatá byla barva andělů. V knize „18 knih záhad umění a přírody“ jsou vysvětleny různé metody barvení vlasů na černo, blond, zeleno, červeno i bílo.

Blonďatou barvu vlasů si oblíbily ve starověkém Římě. Římanky však měly tmavé vlasy, a tak si vyráběly paruky z vlasů otrokyň germánského původu. Byly zde sice pokusy o jisté odbarvení (citrónová šťáva, heřmánkové odvary, pobyt na slunci a jiné), ale tyto postupy nebyly tak účinné, jak by si ženy představovaly.

Po roce 1900 byla vynalezena první chemická barva na vlasy, která využívala účinky peroxidu a amoniaku. První syntetickou barvu na vlasy vytvořil v roce 1907 Eugen Schueller, zakladatel L'Oreal. V tom samém roce uvedl na trh barvu Dream blond a éra peroxidových hereckých hvězd mohla začít. První barva na vlasy využívala účinek peroxidu vodíku a amoniaku. Ty se mimochodem používaly ještě donedávna. Následující roky byla – a stále je – v barvení vlasů využívána především chemie. Nutno však podotknout, že v posledních letech se stále více prosazuje opětovný návrat k přírodě a ochrana přírody proti znečišťování chemikáliemi.

Zdroj: článek Barvení vlasů

Historie líčení

Historie líčení sahá až do dob starověkého Egypta. Už tehdy si lidé zvýrazňovali oči i řasy pomocí černé látky zvané kohl (kajal). Líčili se všichni. I děti. Vzorem jim byla královna Kleopatra: oči silně orámované kajalem (linku vedli od vnějšího koutku oka až ke spánkům) kombinovali s líčidly z pomletých mandlí, olova, měděné rudy a popela. Také věřili, že kajal má dezinfekční účinky a chrání zrak před ostrým africkým sluncem. Aby získali metalický lesk, potírali si víčka nebezpečným arzénem. Byli si jisti tím, že čím víc se nalíčí, ochrání je bůh před zlými silami. Místo rtěnky dávali červený jíl, na odličování používali křídu s olejem. A pozor, Egypťané mysleli i na vlasy a manikúru. Význam líčení byl však spíše náboženský. Egypťané totiž věřili, že je jejich pronikavý pohled ochrání před zlými silami.

Pro ženy ve starověkém Řecku a Římě byla vzorem bohyně lásky a krásy Afrodita. Všechny ženy chtěly mít stejně jako ona pleť bílou jako padlý sníh, proto si na zesvětlení obličeje dávaly prudce jedovatý pudr, který se vyráběl z olova. Kosmetika v té době ale zároveň začala být promyšlenější a cílenější. K hydrataci pleti ženy používaly med, místo opalovacího krému olivový olej (ten se koneckonců přidával jako základní ingredience do všech kosmetických přípravků), Řekyně a Římanky znaly parfémy, pudry, vosky, lanolín, oční stíny, dokonce i rozjasňovače na tvář (ty připravovaly z moči malých chlapců). Do vlasů si vplétaly stuhy nebo dávaly čelenky. V antickém Řecku se do kosmetických výrobků přidávalo mnohem více rostlinných a minerálních složek než v Egyptě a líčení zde nebylo tolik výrazné. Tradiční řecké postupy při výrobě kosmetiky se postupně rozšířily do oblasti celého Středomoří.

V průběhu středověku se lidé příliš nelíčili. Velký návrat zažila kosmetika v době prvních křížových výprav. Líčení se v Evropě stalo módní záležitostí až v období renesance. Nejdříve bylo výsadou zejména urozených a až v průběhu 18. století tento trend postupně pronikl také mezi nižší vrstvy. Světlá pleť se jako znak urozenosti vnímala také v renesanci. Ženy si obličej potíraly citrónovou šťávou nebo vaječnými bílky. Velmi drastickou metodou bylo přikládání pijavic na tvář. Čím víc krve vysály, tím bělejší-mrtvolnější, tedy módnější, pokožka byla. V renesanci se začalo poprvé upravovat obočí (na úzkou linku).

Ve viktoriánské době se výrazný make-up přisuzoval pouze prostitutkám a herečkám. Ostatním ženám musela ke zkrášlení stačit pomáda na rty a místo zdravíček červená řepa. Ženy si však stále častěji zvýrazňovaly řasy. Jejich vynalézavost neznala mezí: doma si například pomocí popele, rozmačkaných bezinek a ricinového oleje vytvoři

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Líčení

UV ochrana

Co se týče ochrany před slunečním zářením, BB krém by měl zmíněnou ochranu poskytovat, otázkou ale zůstává, po dobu kolika hodin. Nedostatečná známka byla v této souvislosti udělena dvěma testovaným krémům, neboť ochranný faktor (SPF), který deklarovaly, byl silně nadhodnocený. U L’Oréal byl SPF nižší o 57,6 % oproti údaji na obalu, u Maybelline dokonce o 85,6 %. Nejlepší jsou v tomto směru vítězné BB krémy od La Roche Posay a Nivey, dobře si vedl také BB krém značky Dermacol.

Zde můžete vidět ceny BB krémů na našem trhu.

Zdroj: článek Nejlepší BB krém

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Bc. Jakub Vinš

 Mgr. Marie Svobodová


dermacol bb magic beauty crem 8 in 1 zkušenosti
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
dermaheal šampon kamenné kékárny
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.