Téma: 

diclofenac duo


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

CO ZNAMENÁ ZÁKAL V MOČI

Moč je kapalný vedlejší produkt organismu, vylučovaný ledvinami. Prochází uretery (trubicemi spojujícími močový měchýř a ledviny) do močového měchýře (vaku, kde se moč shromažďuje) a nakonec se vylučuje přes močovou trubici (průchod pro odtok moči z těla). U zdravého člověka je moč sterilní, což znamená, že není nositelem žádného onemocnění způsobeného bakteriemi. Při vylučování moči mohou být přítomny určité chemické látky. Tyto chemické látky se dají v moči zjistit.

Zdroj: Co znamená zákal v moči
Zveřejněno: 9.2.2014


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: warfarin a jiné léky

Magnezium + B + C jsou vzhledem k Warfarinu neškodné. Diclofenac posiluje účinky Warfarinu a hrozí krvácení, můžete ho ale použít ve formě gelu, který se nanáší na bolestivá místa. Diclofenac je obsažen například ve Voltarenu. Vnitřně můžete na bolest užívat Paralen a nebo na předpis lék Tramadol.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Warfarin a jiné léky
Odesláno: 23.1.2018 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 6 Zobrazit odpovědi

KRÉMY CIEN

Žebříček dle zkušenosti

Na prvním místě je určitě Cien Body Butter – tělové máslo.

Na druhém místě Duo pac Cien Q10 Ani Wrinkle Night end Day Cream – noční a denní krém s Q10.

Na třetím místě Cien Q10 Anti – Wrinkle Eye Cream je krém na oční okolí s protivráskovým efektem.

Na čtvrtém místě je neutrálně hodnocen Cien Aqua Moisturising Cream hydratační krém s UV filtrem.

Pokud srovnáte zkušenost s recenzí, tak hodnocení jsou shodná. I když průkazný vzorek respondentů byl opravdu nízký co do počtu (5), ale nešlo přece o studii. Z daného však vyplývá, že i na pohled lacinější kosmetika ze supermarketu může být kvalitní a konkurenceschopná.

Detail odstavce: Žebříček dle zkušenosti
Zdroj: Krémy Cien
Zveřejněno: 6.5.2017


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: rada

beru walfarin a potřebovala bych vědět jestli mohu brát přípravek KANKUSTA DUO na redukci váhy je to přípravek na přírodní bázi děkuji za radu

Zdroj: diskuze Warfarin
Odesláno: 22.10.2017 uživatelem igi
Počet odpovědí: 8 Zobrazit odpovědi

LÉK NA BOLEST ZAD BEZ PŘEDPISU

Diklofenak

Diklofenak je nesteroidní protizánětlivý lék (antirevmatikum), který se používá u akutních i chronických zánětlivých nebo degenerativních onemocnění kloubů a páteře (například u revmatoidní artritidy nebo osteoartrózy). Zmírňuje projevy mimokloubního revmatismu, pooperačních a poúrazových zánětů. Dále se využívá jeho analgetických a antipyretických účinků. Obsahuje enterosolventní tablety diclofenacum natricum. Lék patří do skupiny léčiv, která se nazývají nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID).

Účinky

Používá se obvykle na bolestivé poúrazové stavy s projevy otoku nebo zánětu.

Na doporučení lékaře se přípravek dále užívá u těchto onemocnění:

  • akutní artritida (zánětlivé postižení kloubů) včetně záchvatů dny;
  • chronická artritida (zvláště revmatoidní artritida);
  • ankylozující spondylitida (Bechtěrevova choroba) a další spondylartritidy (zánětlivá kloubní onemocnění postihující především páteř);
  • bolestivé stavy na podkladě degenerativních onemocnění kloubů a páteře (osteoartróza a spondylartróza);
  • mimokloubní revmatismus (revmatismus měkkých tkání).

Použití a dávkování

Používá se u bolestí různého původu a lokalizace (bolesti zubů, hlavy, svalů, bolesti v zádech, bolesti při menstruaci (dysmenorea), bolesti doprovázející zánětlivá onemocnění, bolesti vzniklé v souvislosti s úrazem). Lze jej použít i u bolestí doprovázejících chřipku a nachlazení, protože vedle analgetického účinku současně snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.

Obvyklá dávka pro dospělé je 25–50 mg (tj. 1–2 tablety nebo dražé) 1–3krát denně. Obvyklá dávka pro děti ve věku 1–6 let je 0,5–3 mg/kg/den, podaná ve 2–3 dílčích dávkách. Obvyklá dávka pro děti starší 6 let je 2 mg/kg/den, podaná ve 2 dílčích dávkách.

Čípky se podávají dospělým a mladistvým starším 15 let v dávce 50 mg (= jeden čípek) 1krát denně (v případě potřeby 2krát denně) maximálně po dobu 2 dnů. Jakmile je to možné, přechází se na podávání formou tablet. Ve formě čípků má rychlejší nástup účinku (obvykle do 30 minut) a je vhodný především na noc.

Cena

Zde můžete vidět cenu tablet Diclofenak a gelu Diclofenak.

Mast Diclofenak není na našem trhu dostupná. Zde můžete vidět příbalový leták produktu Diclofenak duo.

Detail odstavce: Diklofenak
Zdroj: Lék na bolest zad bez předpisu
Zveřejněno: 23.7.2018


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Oční klinika Duo vize

Hezký den,mám na očních víčkách tukové bulky a zajímalo by mě jestli se dají odstranit při redukci víček?
A prosím o cenu, nenašla jsem ceník.
Děkuji Nováková

Zdroj: diskuze Oční klinika Duo vize
Odesláno: 17.1.2018 uživatelem Silvie Nováková
Počet odpovědí: 0

ČÍM NEJLÉPE DOMA ZMĚŘIT KREVNÍ TLAK

Hartmann Tensoval duo control

Tlakoměr Hartmann Tensoval duo control umožňuje měření oscilometrickou i auskultační metodou na paži, má zabudovaný mikrofon. Průměr se počítá ze všech uložených měření. Lze dokoupit manžety různých velikostí. Přehledný a srozumitelný návod.

Tolerance chyb je u tohoto přístroje průměrná.

Zde se můžete podívat, jaká je cena tlakoměru Hartmann Tensoval duo control.

Detail odstavce: Hartmann Tensoval duo control
Zdroj: Čím nejlépe doma změřit krevní tlak
Zveřejněno: 5.6.2015


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: oranžová moč

dobrý den ,moje maminka začala užívat lék lipovitan duo a od té doby ma hrozně tmavou moč.Myslím že zato může právě ten bodlák děkuji za odpověd

Zdroj: diskuze Oranžová moč
Odesláno: 30.6.2018 uživatelem Margita Hošková
Počet odpovědí: 0

LÉKY BEZ DOPLATKU

D

DACARBAZIN TEVA;200MG INJ PLV SOL 10

DACEPTON;10MG/ML INJ/INF SOL 2X5X5ML

DACEPTON;5MG/ML INF SOL 5X20ML

DALACIN C;150MG/ML INJ SOL 1X4ML

DALACIN C;150MG/ML INJ SOL 1X6ML

DALACIN C;300MG CPS DUR 16

DAXAS;500MCG TBL FLM 90

DELESIT;5MG TBL FLM 50

DEPRESINAL;20MG TBL FLM 30

DEPREX LÉČIVA;20MG CPS DUR 30

DERIN;200MG TBL FLM 100

DERIN;200MG TBL FLM 60

DERIN;25MG TBL FLM 60

DERIN PROLONG;200MG TBL PRO 60

DERIN PROLONG;400MG TBL PRO 60

DESLORATADINE ACTAVIS;5MG TBL FLM 50

DESLORATADINE ACTAVIS;5MG TBL FLM 90

DEXAMED;8MG/2ML INJ SOL 100X2ML

DEXAMETHASONE WZF POLFA;1MG/ML OPH GTT SUS 1X5ML PE

DIACORDIN 240 SR;240MG CPS PRO 30

DIACORDIN 60;60MG TBL NOB 50

DICLOFENAC AL 50;50MG TBL ENT 100

DICLOFENAC AL 50;50MG TBL ENT 20

DICLOFENAC AL 50;50MG TBL ENT 50

DICLOFENAC AL RETARD;100MG TBL PRO 100

DICLOFENAC AL RETARD;100MG TBL PRO 20

DICLOFENAC AL RETARD;100MG TBL PRO 50

DIFFERINE;1MG/G GEL 30G

DIFLUCAN;100MG CPS DUR 28 I

DIFLUCAN;150MG CPS DUR 1 I

DIFLUCAN;50MG CPS DUR 7 I

DIGOXIN LÉČIVA;0,250MG TBL NOB 30

DIPHERELINE;0,1MG INJ PSO LQF 7+7X1ML

DITHIADEN INJ;0,5MG/ML INJ SOL 10X2ML

DOBUJECT;50MG/ML INF CNC SOL 5X5ML

DOCETAXEL AMRING;20MG/ML INF CNC SOL 1X7ML

DOLFORIN;100MCG/H TDR EMP 5

DOLFORIN;25MCG/H TDR EMP 5

DOLFORIN;50MCG/H TDR EMP 5

DOLFORIN;75MCG/H TDR EMP 5

DONEPEZIL ACTAVIS;10MG TBL FLM 28

DONEPEZIL ACTAVIS;5MG TBL FLM 28

DONEPEZIL MYLAN;10MG POR TBL DIS 28

DONEPEZIL MYLAN;10MG TBL FLM 28

DONEPEZIL MYLAN;10MG TBL FLM 56

DONEPEZIL MYLAN;10MG TBL FLM 84

DONEPEZIL MYLAN;5MG TBL FLM 28

DORZOGEN COMBI;20MG/ML+5MG/ML OPH GTT SOL 1X5ML

DOTAREM;279,32MG/ML INJ SOL 1X20ML

DOXYBENE;100MG CPS MOL 10

DULSEVIA;60MG CPS ETD 90

DUSPATALIN RETARD;200MG CPS RDR 30

Detail odstavce: D
Zdroj: Léky bez doplatku
Zveřejněno: 16.8.2018


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: warfarin a jiné léky

Dobrý den začala jsem užívat warfarin a deně užívám Magnezium+b+c vitamíny 3v1 mohu to společně užívat mám bolesti v zádech doktor mi předepsal Diclofenac,který ted nemohu užívat jaký jiný lék mohu užívat a co paralen co na migrénu děkuji za odpověd.

Zdroj: diskuze Warfarin a jiné léky
Odesláno: 23.1.2018 uživatelem Pavla Hirschfeldová
Počet odpovědí: 6 Zobrazit odpovědi

WARFARIN A JEHO NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Kontraindikace

Ani další léky ze skupiny nesteroidních protizánětlivých látek, jako je Ibuprofen či Diclofenac, by při léčbě Warfarinem neměly být užívány. Je to proto, že dráždí žaludek a zvyšují riziko krvácení. Zvlášť nebezpečné může být užívání těchto léků u lidí, kteří prodělali žaludeční či dvanáctníkový vřed.

Některé léky užívané současně s Warfarinem mohou ovlivnit účinek či bezpečnost antikoagulační léčby. Proto tedy vždy, když začínáte nebo končíte s užíváním některého léku, oznamte tuto skutečnost lékaři. Je možné, že doporučí přeměřit hodnotu vašeho INR i mimo plánovanou kontrolu a dávku Warfarinu případně upraví.

Pokud si plánujete koupit volně prodejný lék nebo doplněk stravy, sdělte vždy lékárníkovi či farmaceutickému asistentovi, že užíváte Warfarin. Jen tak vám může pomoci vybrat přípravek, který pro vás bude vhodný.

Detail odstavce: Kontraindikace
Zdroj: Warfarin a jeho nežádoucí účinky
Zveřejněno: 30.11.2017


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: Léčba warfarinem

Léky proti bolesti, které můžete užívat společně s Warfarinem jsou Tramal, Panadol, Paralen, Novalgin a Tralgit.

Při Warfarinu nesmíte užívat Ibalgin, Ibuprofen, Brufen a další nesteroidní antirevmatika. Stejně tak ani Anopirin, Acilpirin, Dextrometorfan, Acylcoffin, Superpyrin, Aspirin, Nurofen, Voltaren, Veral, Dicloreum a Diclofenac.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Léčba warfarinem
Odesláno: 26.10.2016 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 7 Zobrazit odpovědi

JAK POZNAT NEJLEPŠÍ TEPLOMĚR

Geratherm duotemp

Teploměr Duo Temp je infračervený multifunkční digitální teploměr 3v1. Je určen pro měření teploty v uchu a na čele a také pro měření povrchové teploty (např. kojenecká láhev, dětská koupel). Teploměr zobrazí výsledek měření již za 1 vteřinu, uchová až 10 naměřených hodnot. Měření probíhá pomocí infračerveného záření, díky kterému je měření přesné a rychlé. Má velký LCD displej. Měření ve °C nebo °F cca do 1 vteřiny. Měřicí rozsah 0–100 °C. Obsahuje 2 režimy měření (symbol ucha: měření teploty v uchu, symbol čela: měření teploty na čele). Má symbol výměny baterie (indikátor slabých baterií). Paměť posledních 10 měření. Obsahuje automatické vypnutí: pokud zapomenete teploměr vypnout, vypne se automaticky zhruba po 1 minutě. Není potřeba výměnné krytky.

Nevýhodou je, že rozdíl v měření teplot oproti rtuťovému teploměru je 0,5 °C v klidu, avšak při nemoci až 1,3 °C.

Zde se můžete podívat, jaká je cena teploměru Geratherm duotemp.

Detail odstavce: Geratherm duotemp
Zdroj: Jak poznat nejlepší teploměr
Zveřejněno: 5.6.2015


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: proextreníá otitidu bolest ve zvukovodu

Bolest v ušním zvukovodu. Navštívil jsem pohotovost . Užíval jsem Infalin Duo. Pak jsem, protože se to nemírnilo, použil podle " Babských rad " cibuli, také nepomohlo, bolelo víc. Lékař z ORL ambulance mne pozval na kontrolu až na 11.4. Nevím si rady.

Zdroj: diskuze Prasklý bubínek
Odesláno: 4.2.2017 uživatelem ivan návrat
Počet odpovědí: 2 Zobrazit odpovědi

ŽALUDEČNÍ VŘEDY - VHODNÁ STRAVA

Co pomáhá na žaludeční vředy

U žaludečních vředů je vhodná nedráždivá strava, tudíž zdravá, vyrovnaná a racionální dieta. Mléčné výrobky, zelenina a v menším množství ovoce by měly být součástí každodenní stravy. Základem je jíst pravidelně a v klidu a dávat přednost několika menším porcím. Negativní roli mohou sehrát dráždivá a ostrá jídla, nadmíra citrusového ovoce a džusů. Stejně tak se nedoporučuje konzumace černé kávy, colových nápojů, alkoholu a kouření. Nedoporučované pokrmy a nápoje mohou dokonce stát za vznikem žaludečních vředů, proto by si i zdraví lidé měli dávat pozor na jejich nadměrnou konzumaci. Naopak vyvážená strava je velmi dobrou prevencí.

Doporučení

Vyvarovat se pokud možno stressu, pravidelně a v klidu se stravovat, nekouřit, nepít nadměrné množství černé kávy (více než 3 šálky denně), nepít koncentrovaný alkohol a vyvarovat se dlouhodobého užívání nesteroidních antirevmatik (Brufen, Indomethacin, Diclofenac). Důležitý je i dostatek spánku a pravidelná fyzická aktivita.

Vhodné jsou naopak mléčné výrobky, na žaludek působí dobře u řady nemocných například jedna sklenice piva.

Detail odstavce: Co pomáhá na žaludeční vředy
Zdroj: Žaludeční vředy - vhodná strava
Zveřejněno: 3.11.2017


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: detoxikace a očista organismu jídelníček

Blíží se Vánoce, cukroví, bramborový salátek, plno nezdravého jídla a naše tělo v tomto období dostává často zabrat. Orgán, který čistí tělo a zaslouží si více péče je játra, proto s manželem jednou až dvakrát do roka užíváme silymarin duo, který obsahuje ostropestřec mariánský a zároveň šišák, který doplňuje jeho účinky.

Zdroj: diskuze Detoxikace a očista organismu jídelníček
Odesláno: 5.12.2012 uživatelem aneta
Počet odpovědí: 0

DNA – LÉKY BEZ PŘEDPISU

Nesteroidní protizánětlivé léky

Jak již bylo zmíněno výše, mezi léky na dnu bez předpisu patří nesteroidní protizánětlivé léky. Jsou to jedny z nejpředepisovanějších a nejužívanějších léčiv. Nenajde se snad člověk, který by je za rok vícekrát neužil, takže se jejich spotřeba celoročně jen v ČR počítá na tuny. Kromě nesporného přínosu však mají tyto léky řadu vedlejších účinků, v některých případech smrtelných. Většina těchto léků se užívá k úlevě při akutní bolesti, jedná se o účinná analgetika.

Nejpředepisovanější léky:

  • kyselina acetylsalicylová – léky Aspirin, Aggrenox, Godasal, Acylpyrin a další
  • diclofenac – léky Almiral, Diclofenac, Dolmina, Monoflam, Veral, Voltaren a další
  • ibuprofen – léky Brufen, Ibalgin, Ibuprofen, Nurofen, Modafen a další
  • indometacin – lék Indometacin a jiné
  • ketoprofen – lék Fastum gel a jiné
  • meloxikam – léky Recoxa, Apo-Meloxicam, Meloxicam a další
  • metamizol – lék Novalgin a jiné
  • nimesulid – léky Nimesil, Aulin, Coxtral a další
  • piroxicam – lék Flamexin a jiné
  • kyselina thiaprofenová – lék Surgam a jiné
  • dexketoprofen – lék Dexoket a Ketesse

Tyto léky mají velké množství nežádoucích účinků, které se objevují při jejich nadměrném užívání. Typické jsou nejrůznější trávicí obtíže včetně zvýšení rizika krvácení do trávicí trubice, žaludečních zánětů a žaludečních vředů. Léky mohou narušit funkci ledvin, vyvolat zvýšení jaterních testů, způsobit bolesti hlavy a alergické reakce. Některé mohou způsobit onemocnění jater a poškození sluchu, jiné výrazně zvyšují riziko krvácivých stavů v kombinaci s jinými léky na ředění krve.

Proto je nutné si uvědomit, že tato léčiva by měla být využívána v co nejmenší míře a ideálně dle doporučení lékaře (jsou-li na předpis).

Mějte na paměti, že účinná látka paracetamol (léky Paralen, Paracetamol, Panadol a podobně) sice vykazuje vlastnosti obdobné nesteroidním protizánětlivým lékům, ale do této skupiny se neřadí, protože je zde téměř nulový protizánětlivý efekt. Efekt tohoto léčiva spočívá především ve snížení horečky a částečně i bolesti.

Detail odstavce: Nesteroidní protizánětlivé léky
Zdroj: Dna – léky bez předpisu
Zveřejněno: 1.11.2016


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: Re: lék na ředění krve xarelto

Dobrý den, diklofenak nesteroidní antirevmatikum? Když jsem rok brala xarelto, netušila jsem, že nesmím alkohol ani léky na bolest, takže jsem určitě něco popíjela i zobala léky jako třeba: diklofenak duo, tramadol, rivotril a musím i přiznat, že v docela vysokých dávkách a nic se nestalo ;)

Zdroj: diskuze Lék na ředění krve xarelto
Odesláno: 14.11.2018 uživatelem Jana Marešová
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

DNA A JEJÍ LÉČBA

Přírodní léčba

Každý si musí sám vytipovat, co smí a co nesmí. Když už bolestí nevíte, kam byste hlavu strčili, a sama existence ponožky je nesnesitelná, tak vyzkoušejte výtažek z ocúnu podzimního, který ve středověku používali travičky. Do dvou dnů chodíte a třetí den je po dně. Ale pozor, užívejte pouze do prvního průjmu a nic jiného k tomu(opakovaně neberte). Při začátcích, kdy záchvat ještě nepropukl v plné síle, pomáhá Diclofenac AL retard 100 mg.

Doporučení:

  • Snažte se ve svém jídelníčku značně omezit maso nebo jej na čas úplně vyloučit. Bezmasá strava má nízký obsah purinů, které abnormálně zvyšují hladinu kyseliny močové v krvi, což je základní příčina dny. Mezi vegetariány není dna obvyklá.
  • Můžete vyzkoušet obklady z vrbovky úzkolisté, přikládané na bolestivé klouby. Dále užívejte kombinaci kořene lopuchu, celerových semínek, řebříčku a túje ve formě kapslí nebo tinktury.
  • Pijte třikrát denně sklenici vody se dvěma lžičkami semene miříku celeru nebo sadce nachového. Zbavíte tak tělo přebytečné kyseliny močové. Nepijte však bylinné čaje, jestliže vám lékař předepsal léky obsahující kolchicin.

Detail odstavce: Přírodní léčba
Zdroj: Dna a její léčba
Zveřejněno: 27.11.2018


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Diskuze: Re: rada

Výrobce udává, že Kankusta Duo ve svém složení obsahuje Garcinia cambogia a indickou kopřivu. Společně s Warfarinem je možné tento přípravek užívat jen za podmínky, že se zjistí jeho účinek na srážlivost vaší krve. Krevní odběr je potřeba provést v prvních dnech po začátku léčby. Dohodněte se se svým lékařem na přesném postupu.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Warfarin
Odesláno: 22.10.2017 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 8 Zobrazit odpovědi

RŮZNÉ PROJEVY PETECHIÍ

Příčiny petechií

Různé léky mohou různými mechanismy vyvolat zvýšenou tendenci ke krvácení, i když jejich účinky jsou individuální. Obecně platí, že například kortikoidy při dlouhodobém užívání oslabují cévní stěnu. Warfarin potlačuje jaterní syntézu srážlivých faktorů krve, jejichž tvorba je závislá na přítomnosti vitaminu K. Účinku warfarinu se využívá k léčbě a prevenci ucpání cévního řečiště krevní sraženinou, na druhou stranu krvácivost při případném předávkování či nevhodné kombinaci s jinými léky, zejména na bolest, bývá hlavním nežádoucím účinkem. Zvýšená krvácivost se objevuje také v důsledku předávkování heparinem. Kyselina acetylsalicylová (Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin...) brání shlukování krevních destiček a tím snižuje jejich přilnavost, lepivost. Tak se sice předchází vytvoření krevní sraženiny, což opět může mít význam v prevenci trombóz, ale rovněž to může vést k nechtěnému krvácení, vždy záleží na dávce. Dlouhodobé užívání nízkých dávek dokáže výrazně snížit riziko infarktu myokardu a náhlé smrti pacientů s nestabilní anginou pectoris. Kyselina acetylsalicylová patří mezi takzvaná nesteroidní antirevmatika, dalšími zástupci jsou ibuprofen, naproxen, diclofenac nebo indometacin. Dalším mechanismem je nadměrný tlak.

Zde je několik fotografií, na kterých je možné vidět příčiny petechií.

Detail odstavce: Příčiny petechií
Zdroj: Různé projevy petechií
Zveřejněno: 31.1.2014

TRUDNÍK PSÍ

Léčba

K vyšetření přítomnosti trudníka se používá hluboký kožní seškrab a odběr chlupů. Seškrab i odběr chlupů se provádí v místech, kde nemocná tkáň přechází ve zdravou. Chlupy jdou v těchto místech lehce vytrhnout, spíše vypadávají samy. Bolestivost vyšetření je závislá na oblasti, odkud se vzorek odebírá. Převážně ho ale psi snášejí dobře.

Názory na léčbu se různí. Je nutné se vyvarovat léčení steroidy, které snižují obranyschopnost. Nejšetrnějšími způsoby léčby jsou například obojky a pipety obsahující amitraz (Preventix, Pro Meris Duo, Advocate – tento jediný amitraz neobsahuje). Nejedná se o žádnou razantní léčbu a psa tím nijak nevystavujeme stresu. Účinnost těchto přípravků bývá však podstatně nižší než u razantnějších léčebných postupů. Dalším velmi rozšířeným způsobem léčby jsou koupele (Ectodex, Tactic). Koupele jsou velmi nepříjemnou procedurou jak pro psa, tak pro majitele, a to kvůli jejich charakteristickému zápachu a četnosti použití. Je nutné je provádět v otevřené, větratelné místnosti. Pro psa i člověka jsou mnohdy stresující a bohužel dlouhodobou záležitostí.

Dezinfekce prostředí je mýtus, který se nezakládá na pravdě. Neexistuje jiná prevence než koupě štěněte od naprosto zdravých rodičů. Bohužel ne vždy je možné rozpoznat, zda jsou, či nejsou rodiče zdraví. Mnohdy to ani chovatel sám neví.

Detail odstavce: Léčba
Zdroj: Trudník psí
Zveřejněno: 6.10.2016

INJEKCE KETAZON

Co je to Ketazon

Ketazon je nesteroidní antiflogistikum, tato léčiva v současnosti patří mezi nejpoužívanější. Využívají se k tlumení mírných a středně silných bolestí. Působí zejména na bolest, která provází zánětlivá onemocnění, přičemž zároveň snižují zvýšenou teplotu. Dále se používají k léčbě revmatických onemocnění, při akutních bolestivých záchvatech dny a při migrénách. Řada látek z této skupiny se aplikuje lokálně ve formě mastí, krémů, gelů nebo náplastí při bolestivých revmatických a zánětlivých onemocněních kloubů a svalů, jako lokální léčba poúrazových stavů pohybového ústrojí (pohmoždění, otoky, zánět šlach, bolesti v krční a křížobederní oblasti, bolestivosti svalových úponů). Při stejných bolestivých indikacích se podávají i v různých jiných lékových formách (tablety, čípky, injekce).

Patří sem:

  1. kyselina acetylsalicylová, ibuprofen, diclofenac, naproxen – léky s obsahem těchto látek jsou volně prodejné;
  2. ketoprofen, kyselina tiaprofenová, indometacin, ketazon, piroxicam, meloxicam, nimesulid, celecoxib – léky, které obsahují tyto látky, nejsou volně prodejné.

Nesteroidní protizánětlivé látky mají charakteristické nežádoucí účinky. Způsobují dráždění žaludeční sliznice, zažívací potíže, snížení krevní srážlivosti. Opatrnost je tedy nutná zvláště u pacientů s vředovou chorobou, astma bronchiale, při různých krvácivých stavech, dále u pacientů, kteří užívají léky ovlivňující krevní srážlivost nebo některé druhy antihypertenziv. Také se nedoporučuje kombinovat najednou dvě nesteroidní protizánětlivé látky (pro vyšší riziko žaludečních potíží). Při silných bolestech se mohou kombinovat s paracetamolem nebo s opioidním analgetikem (jen na doporučení lékaře).

Detail odstavce: Co je to Ketazon
Zdroj: Injekce Ketazon
Zveřejněno: 12.10.2017

PARAZITÉ V PSÍ SRSTI

Trudník

Jedná se o parazita způsobujícího u psů kožní onemocnění zvané červená prašivina neboli demodikóza. Trudníci jsou dlouzí okolo 0,2 až 0,3 mm. Mají doutníkovitý tvar a čtyři páry končetin. Usídlují se v mazových váčcích chlupů, kde se poměrně rychle množí, takže jich v jednom váčku mohou být během chvíle desítky. Jejich výskyt způsobuje primárně vypadávání srsti a dále se objevují různé infekce. Postižená místa hnisají a vznikají záněty.

Demodex cannis (trudník psí) napadá především mladé psy zhruba do jednoho roku a štěňata. Vždy dochází k přenosu pouze při styku zdravého psa s napadeným, například z matky na krmené štěně. Demodikózou ovšem mohou onemocnět i starší psi, a to zejména psi oslabení, nemocní, napadení střevními parazity. Má se za to, že trudník psí napadá častěji krátkosrstá plemena psů.

Průběh napadení trudníkem může být různý, od šupinaté formy, kdy je léčba při včasném zjištění jednodušší, až po rozsáhlejší formu, kdy se vytvářejí na těle psa strupy, které obsahují mimo jiné velké množství parazitů, a kdy je léčba již obtížnější. Demodikóza se projevuje vypadáváním srsti. Jedná se o okrouhlá ložiska s prořídlou srstí a šedou barvou kůže. Uhynulí a oslabení trudníci jsou zanášeni krví do mízních uzlin, které pak bývají zvětšené. Mohou se také objevovat drobné puchýřky. Je důležité dbát na to, aby si pes puchýřky neškrábal a nezanesl tak do nich infekci. Při infekci přichází na řadu antibiotika, která oslabují imunitu, a tím pádem posilují výskyt demodexe. Dostáváme se tak do začarovaného kruhu.

Trudníci mohou pronikat i do vnitřních orgánů psa a v tomto případě po zaléčení nemoc většinou propuká znovu. Trudník psí přežívá i několik dnů mimo hostitele, je tedy nutné asanovat i prostředí, ve kterém pes žije.

Názory na léčbu demodikózy se různí. Je však nutné vyvarovat se léčení steroidy, které snižují obranyschopnost postiženého jedince. Mezi nejšetrnější způsoby léčby patří například obojky a pipety obsahující amitraz (Preventix, Pro Meris Duo, Advocate – tento jediný amitraz neobsahuje). Nejedná se o žádnou razantní léčbu a psa tím nijak nevystavujeme stresu. Účinnost těchto přípravků bývá však podstatně nižší než u razantnějších léčebných postupů. Dalším velmi rozšířeným způsobem léčby jsou koupele (Ectodex, Tactic). Koupele jsou velmi nepříjemnou procedurou jak pro psa, tak chovatele, kvůli jejich charakteristickému zápachu a četnosti použití. Je nutné je provádět v otevřené, větratelné místnosti. Pro psa i majitele jsou mnohdy stresující a bohužel dlouhodobou záležitostí.

Trudník je přenosný i na člověka. Byly identifikovány dva druhy vyskytující se u člověka, a to Demodex folliculorum (trudník tukový) a Demodex brevis (trudník mazový). Tito roztoči se u člověka vyskytují ve vlasových nebo mazových folikulech, hlavně v oblasti brady, nosu, čela a zad, často je nalézáme i v oblasti řas, někdy jsou také nazývány jako demodikoza u člověka. Velmi nízký stupeň patogenity trudníků způsobuje, že převážná většina případů výskytu u lidí probíhá bez klinického projevu. Demodex u lidí se stanovuje na základě mikroskopického vyšetření vzorku postižených tkání, kdy nejpřesvědčivějším důkazem je nález živých trudníků a nejlépe i jejich různých vývojových stadií. Při léčbě demodikózy se doporučuje aplikovat lokálně různé olejové přípravky (například tea tree oil) a v těžších případech i lokální insekticidy, antibiotika nebo antiparazitika. Zásadní je pravidelná pečlivá hygiena obličeje, včetně řas.

Detail odstavce: Trudník
Zdroj: Parazité v psí srsti
Zveřejněno: 23.8.2017

LÉKY, KTERÉ OD ČERVENCE NEHRADÍ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY A AŽ J

Léky s názvem začínající písmenem A až J.

Kód SÚKL

Název léku

Doplněk názvu

Cena

0016886 AKNECOLOR KRÉMPASTA DRM PST 1X30GM nejnižší cena
0016885 AKNECOLOR LIGHT KRÉMPASTA DRM PST 1X30GM 1% nejnižší cena
0097512 AKNEROXID 10 GEL 1X50GM 10% nejnižší cena
0097511 AKNEROXID 5 GEL 1X50GM 5% nejnižší cena
0015600 ALERID POR TBL FLM 10X10MG nejnižší cena
0015602 ALERID POR TBL FLM 20X10MG nejnižší cena
0015604 ALERID POR TBL FLM 4X10MG nejnižší cena
0021971 ALLERGODIL NAS SPR SOL 1X10ML nejnižší cena
0021697 ALLERGODIL OČNÍ KAPKY OPH GTT SOL 1X6ML0.05% nejnižší cena
0067549 ALMIRAL GEL DRM GEL 1X25GM nejnižší cena
0067550 ALMIRAL GEL DRM GEL 1X250GM nejnižší cena
0115365 ALMIRAL GEL DRM GEL 1X50GM nejnižší cena
0115366 ALMIRAL GEL DRM GEL 1X100GM nejnižší cena
0100425 AMBEX POR TBL EFF 10X60MG nejnižší cena
0094921 AMBROBENE 15 MG/5 ML POR SIR 1X100ML nejnižší cena
0094918 AMBROBENE 30 MG POR TBL NOB 20X30MG nejnižší cena
0094919 AMBROBENE 7,5 MG/ML POR SOL 1X40ML nejnižší cena
0094920 AMBROBENE 7,5 MG/ML POR SOL 1X100ML nejnižší cena
0098336 AMBROBENE RETARD 75 MG POR CPS PRO 10X75MG nejnižší cena
0169211 AMBROSAN 15 MG/5 ML SIRUP POR SIR 1X100ML/300MG nejnižší cena
0078278 AMBROSAN 30 MG POR TBL NOB 20X30MG nejnižší cena
0020460 AMBROSAN KAPKY POR GTT SOL 1X50ML nejnižší cena
0020461 AMBROSAN KAPKY POR GTT SOL 1X100ML nejnižší cena
0042500 AMBROSAN RETARD 75 MG POR CPS PRO 10X75MG nejnižší cena
0042501 AMBROSAN RETARD 75 MG POR CPS PRO 20X75MG nejnižší cena
0043950 AMBROXOL AL 30 POR TBL NOB 20X30MG nejnižší cena
0058374 AMBROXOL AL KAPKY POR GTT SOL 1X100ML/750MG nejnižší cena
0030899 ANALERGIN POR TBL FLM 7X10MG nejnižší cena
0030900 ANALERGIN POR TBL FLM 10X10MG nejnižší cena
0087680 ANOPYRIN 400 MG POR TBL NOB 10X400MG nejnižší cena
0114260 APO-CETIRIZIN 10 MG POR TBL FLM 7X10MG nejnižší cena
0107917 APO-DICLO 25 MG POR TBL ENT 100X25MG nejnižší cena
0125525 APO-IBUPROFEN 400 MG POR TBL FLM 30X400MG nejnižší cena
0125526 APO-IBUPROFEN 400 MG POR TBL FLM 100X400MG nejnižší cena
0053554 ARNIDOL SPRAY DRM SPR SOL 1X100ML nejnižší cena
0165414 ASPIFOX 100 MG POR TBL ENT 100X100MG nejnižší cena
0016460 BALMANDOL OLEJ DRM SOL 1X225ML nejnižší cena
0060404 BALNEUM HERMAL DRM BAL 1X200ML nejnižší cena
0060405 BALNEUM HERMAL DRM BAL 1X500ML nejnižší cena
0060408 BALNEUM HERMAL F DRM BAL 1X200ML nejnižší cena
0060409 BALNEUM HERMAL F DRM BAL 1X500ML nejnižší cena
0060412 BALNEUM HERMAL PLUS DRM BAL 1X200ML nejnižší cena
0060413 BALNEUM HERMAL PLUS DRM BAL 1X500ML nejnižší cena
0060414 BALNEUM HERMAL PLUS DRM BAL 2X500ML nejnižší cena
0102421 BECLOMET NASAL AQUA 50 MCG, NOSNÍ SPREJ NAS SPR SUS 1X9ML (70DÁV) nejnižší cena
0102422 BECLOMET NASAL AQUA 50 MCG, NOSNÍ SPREJ NAS SPR SUS 1X10ML (80DÁV) nejnižší cena
0102423 BECLOMET NASAL AQUA 50 MCG, NOSNÍ SPREJ NAS SPR SUS 1X23ML (200DÁV) nejnižší cena
0062315 BETADINE DRM SOL 1X30ML nejnižší cena
0062316 BETADINE DRM SOL 1X120ML nejnižší cena
0062317 BETADINE DRM SOL 1X1000ML nejnižší cena
0062318 BETADINE LIQ CHIR 1X120ML nejnižší cena
0062319 BETADINE LIQ CHIR 1X1000ML nejnižší cena
0062320 BETADINE DRM UNG 1X20GM 10% nejnižší cena
0089786 BIOMIN H POR PLV 30XSÁČ nejnižší cena
0099808 BIOMIN H POR PLV 60XSÁČ nejnižší cena
0015878 BRAUNOL DRM SOL 1X100ML nejnižší cena
0015880 BRAUNOL DRM SOL 1X500ML nejnižší cena
0010224 BROMHEXIN 12 KM-KAPKY POR GTT SOL 30ML nejnižší cena
0043996 BROMHEXIN 8 KM KAPKY POR GTT SOL 1X50ML nejnižší cena
0043997 BROMHEXIN 8 KM KAPKY POR GTT SOL 1X100ML nejnižší cena
0090991 BROMHEXIN 8 KM KAPKY POR GTT SOL 1X20ML nejnižší cena
0087111 BROMHEXIN 8-SIRUP KM POR SIR 1X100ML nejnižší cena
0050429 BROMHEXIN GALMED 12 POR GTT SOL 1X30ML nejnižší cena
0014427 BROMHEXIN GALMED 8 POR GTT SOL 1X20ML nejnižší cena
0059392 BROMHEXIN-EGIS POR SOL 1X60ML/120MG nejnižší cena
0059531 BROMHEXIN-EGIS POR TBL NOB 20X8MG nejnižší cena
0107812 BRUFEN 400 POR TBL FLM 100X400MG nejnižší cena
0047514 CALCICHEW D3 200 IU POR TBL MND 20 nejnižší cena
0047515 CALCICHEW D3 200 IU POR TBL MND 60 nejnižší cena
0089775 CALCII CARBONICI 0,5 TBL. MEDICAMENTA POR TBL NOB 50X0.5GM nejnižší cena
0137119 CALCIUM 500 MG PHARMAVIT POR TBL EFF 20X500MG nejnižší cena
0162392 CALCIUM CHLORATUM TEVA POR SOL 1X100ML nejnižší cena
0016442 CALCIUM CHLORATUM-IVAX POR SOL 1X100ML nejnižší cena
0016013 CALCIUM-SANDOZ FORTE 500 MG POR TBL EFF 20X500MG nejnižší cena
0184279 CALCIUM-SANDOZ FORTE 500 MG POR TBL EFF 20X500MG nejnižší cena
0020614 CALTRATE PLUS POR TBL FLM 30 nejnižší cena
0020622 CALTRATE PLUS POR TBL FLM 60 nejnižší cena
0169673 CALTRATE PLUS POR TBL FLM 30 nejnižší cena
0169675 CALTRATE PLUS POR TBL FLM 60 nejnižší cena
0062864 CANDIBENE 1% SPRAY DRM SPR SOL 1X40ML 10MG/ML nejnižší cena
0062862 CANDIBENE 100 MG TBL VAG 6X100MG nejnižší cena
0062863 CANDIBENE 200 MG TBL VAG 3X200MG nejnižší cena
0059185 CANDIBENE KRÉM DRM CRM 1X20GM/200MG nejnižší cena
0169181 CANDIMAX 1% DRM CRM 1X25GM 1% nejnižší cena
0013342 CANESTEN 6 VAGINÁLNÍ KRÉM CRM VAG 1X35GM+APL nejnižší cena
0180174 CANESTEN GYN 6 DNÍ CRM VAG 1X35GM+APL nejnižší cena
0013798 CANESTEN KRÉM DRM CRM 1X20GM/200MG nejnižší cena
0075035 CANIFUG-CREME DRM CRM 1X25GM 1% nejnižší cena
0155810 CANIFUG-CREME DRM CRM 1X25GM 1% nejnižší cena
0071980 CANIFUG-LÖSUNG 1% DRM SOL 1X30ML nejnižší cena
0003897 CEREX POR TBL FLM 7X10MG nejnižší cena
0003898 CEREX POR TBL FLM 20X10MG nejnižší cena
0023334 CEREX POR TBL FLM 10X10MG nejnižší cena
0010637 CETIRIZIN-RATIOPHARM 10 MG POR TBL FLM 20X10MG nejnižší cena
0088029 CETIRIZIN-RATIOPHARM 10 MG POR TBL FLM 7X10MG nejnižší cena
0013849 CLARITINE POR TBL NOB 7X10MG nejnižší cena
0069416 CLARITINE POR SIR 1X120ML nejnižší cena
0083527 CLARITINE POR TBL NOB 30X10MG nejnižší cena
0097781 CLARITINE POR TBL NOB 10X10MG nejnižší cena
0191954 CLARITINE POR SIR 1X120ML nejnižší cena
0191997 CLARITINE POR TBL NOB 10X10MG nejnižší cena
0191998 CLARITINE POR TBL NOB 30X10MG nejnižší cena
0192000 CLARITINE POR TBL NOB 7X10MG nejnižší cena
0065484 CLOTRIMAZOL AL 1% DRM CRM 1X20GM 1% nejnižší cena
0086397 CLOTRIMAZOL AL 1% DRM CRM 1X50GM 1% nejnižší cena
0065485 CLOTRIMAZOL AL SPRAY 1% DRM SPR SOL 1X30ML 1% nejnižší cena
0006412 CLOTRIMAZOL HBF DRM CRM 1X30GM 1% nejnižší cena
0095283 CLOTRIMAZOL HBF DRM CRM 1X20GM 1% nejnižší cena
0095284 CLOTRIMAZOL HBF DRM CRM 1X50GM 1% nejnižší cena
0014817 CONDROSULF 400 POR CPS DUR 60X400MG nejnižší cena
0075603 DICLOFENAC AL 25 POR TBL FLM 20X25MG nejnižší cena
0097632 DICLOREUM 100 RCT SUP 10X100MG nejnižší cena
0097631 DICLOREUM 50 RCT SUP 10X50MG nejnižší cena
0122142 DIKY 4% DRM SPR SOL 25GM nejnižší cena
0169567 DIKY 4% DRM SPR SOL 25GM nejnižší cena
0016580 DOLMINA GEL DRM GEL 1X100GM nejnižší cena
0030056 DOLMINA GEL DRM GEL 1X50GM nejnižší cena
0004067 DOLOBENE DRM GEL 50GM nejnižší cena
0081454 DUPHALAC POR SOL 1X200ML-HDP nejnižší cena
0081456 DUPHALAC POR SOL 1X500ML-HDP nejnižší cena
0107189 ELMETACIN DRM SPR SOL 1X100ML 1% nejnižší cena
0100288 EMOXEN GEL DRM GEL 50GM nejnižší cena
0100289 EMOXEN GEL DRM GEL 100GM nejnižší cena
0003046 ENCEPHABOL POR SUS 1X200ML nejnižší cena
0100321 ENCEPHABOL POR SUS 1X200ML nejnižší cena
0119655 ENDIODERM DRM PST 1X30GM nejnižší cena
0010502 ENTEROL POR CPS DUR 10X250MG nejnižší cena
0010504 ENTEROL POR PLV SUS 10X250MG nejnižší cena
0057586 ESPUMISAN POR CPS MOL 50X40MG nejnižší cena
0125752 ESSENTIALE FORTE N POR CPS DUR 50 nejnižší cena
0016463 EXCIPIAL KRÉM DRM CRM 1X100GM nejnižší cena
0016464 EXCIPIAL MAST DRM UNG 1X100GM nejnižší cena
0016466 EXCIPIAL MAST S MANDLOVÝM OLEJEM DRM UNG 1X100GM nejnižší cena
0016465 EXCIPIAL MASTNÝ KRÉM DRM CRM 1X100GM nejnižší cena
0016461 EXCIPIAL U HYDROLOTIO DRM EML 1X200ML nejnižší cena
0016462 EXCIPIAL U LIPOLOTIO DRM EML 1X200ML nejnižší cena
0022108 FEBICHOL POR CPS MOL 50X100MG nejnižší cena
0094923 FENORIN 375 MG TOBOLKY POR CPS DUR 30X375MG nejnižší cena
0107719 FEROGLOBIN B 12 POR CPS DUR 30 nejnižší cena
0014825 FLECTOR EP GEL DRM GEL 1X60GM nejnižší cena
0014826 FLECTOR EP GEL DRM GEL 1X100GM nejnižší cena
0014829 FLECTOR EP TISSUGEL DRM EMP TDR 2KS nejnižší cena
0014830 FLECTOR EP TISSUGEL DRM EMP TDR 5KS nejnižší cena
0001069 FUNGICIDIN LÉČIVA DRM UNG 1X10GM nejnižší cena
0011242 GERATAM 1200 MG POR TBL FLM 60X1200MG nejnižší cena
0011243 GERATAM 1200 MG POR TBL FLM 100X1200MG nejnižší cena
0056779 GERATAM 800 MG POR TBL FLM 60X800MG nejnižší cena
0013193 GINGIO 120 POR TBL FLM 120X120MG nejnižší cena
0013194 GINGIO 120 POR TBL FLM 60X120MG nejnižší cena
0013195 GINGIO 120 POR TBL FLM 30X120MG nejnižší cena
0013190 GINGIO 80 POR TBL FLM 30X80MG nejnižší cena
0013191 GINGIO 80 POR TBL FLM 60X80MG nejnižší cena
0013192 GINGIO 80 POR TBL FLM 120X80MG nejnižší cena
0122186 GINGIO TABLETY POR TBL FLM 30X40MG nejnižší cena
0122188 GINGIO TABLETY POR TBL FLM 100X40MG nejnižší cena
0122189 GINGIO TABLETY POR TBL FLM 50X40MG nejnižší cena
0122191 GINGIO TABLETY POR TBL FLM 90X40MG nejnižší cena
0044315 GLOBULUS CUM NATRIO TETRABORICO 0,6 CSC VAG GLB 10X0.6GM nejnižší cena
0055593 GODASAL 500 POR TBL NOB 20 nejnižší cena
0155779 GODASAL 500 POR TBL NOB 20 nejnižší cena
0014210 GOOL POR PLV SOL 20SÁČ nejnižší cena
0015347 GYNO-PEVARYL 50 VAG SUP 15X50MG nejnižší cena
0146802 GYNO-PEVARYL 50 VAG SUP 15X50MG nejnižší cena
0046127 HALIXOL POR SIR 1X100ML/300MG nejnižší cena
0164413 HALIXOL POR SIR 1X100ML/300MG nejnižší cena
0054075 HALIXOL 30 MG POR TBL NOB 20X30MG nejnižší cena
0132526 HELICID 10 POR CPS ETD 28X10MG nejnižší cena
0025361 HELICID 10 ZENTIVA POR CPS ETD 14X10MG nejnižší cena
0025362 HELICID 10 ZENTIVA POR CPS ETD 28X10MG nejnižší cena
0086044 HEPARIN AL GEL 30000 DRM GEL 1X100GM nejnižší cena
0086041 HEPARIN AL MAST 30000 DRM UNG 1X40GM nejnižší cena
0086042 HEPARIN AL MAST 30000 DRM UNG 1X100GM nejnižší cena
0003575 HEPAROID LÉČIVA DRM CRM 1X30GM nejnižší cena
0100304 HIRUDOID DRM GEL 1X40GM nejnižší cena
0100308 HIRUDOID DRM CRM 1X40GM nejnižší cena
0100306 HIRUDOID FORTE DRM GEL 1X40GM nejnižší cena
0100311 HIRUDOID FORTE DRM CRM 1X40GM nejnižší cena
0084648 HOTEMIN DRM CRM 1X50GM/0.5GM nejnižší cena
0000858 HYDROCORTISON LÉČIVA DRM UNG 1X10GM 1% nejnižší cena
0032081 IBALGIN 400 POR TBL FLM 30X400MG nejnižší cena
0032082 IBALGIN 400 POR TBL FLM 100X400MG nejnižší cena
0020401 IBALGIN GEL DRM GEL 1X50GM nejnižší cena
0146117 IBALGIN KRÉM DRM CRM 1X50GM nejnižší cena
0057606 IBUMAX 400 MG POR TBL FLM 10X400MG nejnižší cena
0057607 IBUMAX 400 MG POR TBL FLM 30X400MG nejnižší cena
0057608 IBUMAX 400 MG POR TBL FLM 100X400MG nejnižší cena
0032018 IBUPROFEN AL 400 POR TBL FLM 30X400MG nejnižší cena
0032019 IBUPROFEN AL 400 POR TBL FLM 50X400MG nejnižší cena
0032020 IBUPROFEN AL 400 POR TBL FLM 100X400MG nejnižší cena
0059982 ICHTOXYL DRM UNG 1X30GM nejnižší cena
0016895 IMAZOL KRÉMPASTA DRM PST 1X30GM nejnižší cena
0016896 IMAZOL PLUS DRM CRM 1X30GM nejnižší cena
0067408 INDOBENE DRM GEL 1X50GM nejnižší cena
0067409 INDOBENE DRM GEL 1X100GM nejnižší cena
0093157 ISOCHOL POR TBL OBD 30X400MG nejnižší cena
0100170 JENAMAZOL 2% VAG CRM 20GM+APLIK nejnižší cena
0025269 JODISOL ROZTOK DRM SOL 1X80GM nejnižší cena
0025270 JODISOL ROZTOK DRM SOL 1X760GM nejnižší cena

Zdroj: Sukl.cz

Detail odstavce: Léky s názvem začínající písmenem A až J.
Zdroj: Léky, které od července nehradí zdravotní pojišťovny A až J
Zveřejněno: 1.7.2012