DIGITÁLNÍ NASLOUCHÁTKO, nejen o tom se dočtete v tomto článku. Naslouchátko je určeno pro slabě slyšící lidi. Naslouchadlo či sluchadlo je malý elektroakustický přístroj sloužící ke zlepšení sluchu při částečné hluchotě zesilováním a modulací zvuku přicházející z okolního prostředí. Jeho historickým předchůdcem byla čistě akustická naslouchadla, která měla podobu jednoduché obrácené trumpety a zvuk zesilovala pasivně. Naslouchadlo je nejčastěji napájeno zinko-vzdušnou baterií.
Digitálnínaslouchátko
Špičkovým výrobkem v tomto oboru je profesionální digitální nabíjecí naslouchátko za ucho Axon D-322. Jedná se o mimořádně výkonný přístroj s prakticky nulovým zkreslením. Díky použité digitální technologii je naslouchátko navíc spolehlivé a vyniká i mimořádně nízkou hmotností – celý přístroj neváží víc než pouhé 3 gramy. K přístroji dostanete i podrobný návod v češtině, popisující používání, údržbu, nabíjení, nasazování i snímání přístroje včetně ilustrací. Dále náhradní koncovky (špuntíky) v odlišné velikosti. Hlasitost je plynule regulovatelná a k dispozici jsou dokonce kromě běžného módu zesílení i dva módy pro odfiltrování rušivých šumů.
K nabíjení naslouchátka slouží nabíjecí stojánek navržený pro dva naslouchací přístroje, ale lze ho využívat i s jedním. Vhodný čas pro nabíjení poznáte podle toho, že zesílení už nebude dostatečné a výkon naslouchátka se začne pozvolna snižovat. Před nabíjením přístroj vypněte a následně ho vložte do stojánku pro nabíjení, který nabízí hned dvě varianty. Nabíjet můžete z počítače či notebooku, případně také z nabíjecího adaptéru. Síťový adaptér (DC 5 V, 50–500 mA) je také součástí balení. Při nabíjení můžete průběh sledovat prostřednictvím kontrolky, když zhasne, je přístroj plně nabitý a vydrží nejméně třicet hodin nepřetržitého provozu, což je opravdu úctyhodný výkon.
Ve svém příspěvku SLUCHADLO WIDEX se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Soukupová.
Dobrý den,
Jsem starobní důchodce. V r.2012-jsem si na základě vyšetření ORL-foniatrické amb. obdržela sluchátko Widex na Pravé ucho.
Pojišťovna mi přispěla částkou cca 3000,-Kč,zbylou částku jsem si doplatila.
Nyní po 5 LETECH bylo nutností na zlepšení komfortu sluchu sluchátko
i na LEVÉ ucho- Dg.Percepční nedoslýchavost/sensorineurální/,ztráta sluchu oboustranná. Lékařem mi bylo řečeno/po konzultaci s fi.Widex/, že původní typ sluchadla model C2-CIC se již nevyrábí, takže jsem si objednala po doporučení lékařem jiný kompatibilní typ. Bylo mi ovšem oznámeno, že již NEMÁM- nárok
na přispění pojišťovny. Zaplatila jsem zálohu 1 000,-Kčs a při dodání sluchadla
WIDEX typ DREAM D2-CIC jsem doplatila v hotovosti zbytek částky 6 275,-Kč.
Otázka: Měla jsem nárok na přispění pojišťovny-při těchto skutečnostech
/nebyla to výměna, ale nutnost zlepšení sluchu + dodržení 5 let/
Jsem pojištěncem MV 211-má tato skutečnost vliv na obdržení příspěvku?
Děkuji za odpověď Soukupová Helena
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jan Bernardy.
Před necelými dvěma roky jsem dostal nové naslouchátko Siemens. Digitální perfektně sednoucí do ucha. Má však jednu velikou vadu. Reproduktorek je s přístrojem spojený tenkým kabílkem. Tento kabílek respektive jeho připojení k reproduktorku a jeho izolace stojí jemně řečeno za p r d . Izolace jako taková je dle mého názoru moc tvrdá a v místě připojení k reproduktorku se velmi snadno odlomí a nebo odtrhne. Námitka že k vytažení naslouchátka z ucha slouží stunka je poněkud scestná. Tato strunka mající na konci kuličku k lepšímu zachycení se mi už také jednou utrhla. V opravně jednoduše pod původní umístění navrtali dirku a vlepili novou strunku tak že zachytit zmíněnou kuličku je aspoň pro mne problém. Je tedy jasné že to opět odnesl už po několikáté káblík od reproduktorku. Celá věc na mne dělá ten dojem, že firma Siemens nechává dělat laciná a nekvalitní naslouchátka někde v Číně a český postižený to zaplatí jako tu nejlepší kvalitu. Tento způsob zdá se mi poněkud nešťastný.
Poradí někdo co stím?
Jan Bernardy
Digitální doba mění i ty nejmenší, avšak neméně potřebné přístroje. Mezi ně patří i sluchadla, pomůcky pro nedoslýchavé. Tradiční analogová sluchadla zachycovala zvuk mikrofonem a předávala jej přímo do ucha. Současné digitální přístroje se liší tím, že zvuk je v nich nejprve převeden na digitální signál, který lze dále upravovat.
Prvním krokem je zachycení směrovým mikrofonem (ten má přednostní citlivost ke zvuku přicházejícímu z určitého směru) a mění se v A/D (analogicko-digitálním) konvertoru na elektrický signál.
Vlastní úprava probíhá v digitálním signálním procesoru DSP, který tvoří řada křemíkových čipů. Procesor DSP analyzuje signál a potlačuje nežádoucí frekvence vyjadřující zvuky z okolí. Naopak řečové frekvence jsou zvýrazňovány, takže konverzace se stává srozumitelnou. DSP umí i odstranit zpětnou vazbu, která se projevuje nepříjemným pískáním. Špičková sluchadla dokážou porovnávat signál, který přichází do sluchátka, se zvukem, který je zesilován tak, aby ke zpětné vazbě nedocházelo. DSP dokáže také přizpůsobením zvuku zabránit pocitu, že je jedno ucho zablokováno, což je důležité hlavně pro příjemné vnímání vlastního hlasu. Zpracovaný zvuk je postupován do reproduktoru sluchátka. Na něj navazuje trubice, která je na konci tvarovaná tak, aby přesně zapadla do ucha uživatele.
V naší poradně s názvem MINI NASLOUCHÁTKO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Bernardína Vlasáková.
Prosím o sdělení kam poslat naslouchátko začky Starkey. Děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Zkuste sluchadlo poslat do opravny v Praze. Opravárenská firma se jmenuje Elektroakustik s.r.o. a je na adrese Antala Staška 1670/80, telefon +420 261 006 566. Určitě jim zavolejte předem, dřive než budete posílat poštou svoje rozbité sluchadlo. Tady najdete veškerá spojení na tuto firmu: https://www.idatabaze.cz/fi…
Jde o digitální akustický obvod s programovatelným ovládacím obvodem. Oba obvody, akustický i přídavný ovládací obvod, jsou plně digitální. Plně digitální obvody umožňují implementaci mnoha přídavných vlastností, které nejsou možné s použitím analogových obvodů. Digitální obvody mohou být použity ve všech druzích naslouchadel a jsou nejvíce flexibilní. Sluchadla pak mohou být například naprogramována tak, aby měla větší zesílení v určitém frekvenčním pásmu. Lze nastavit i více programů, které mohou být vybírány uživatelem, anebo jsou plně automatické a adaptivní. Tyto programy redukují akustickou zpětnou vazbu (pískání), redukují hluk pozadí, detekují a automaticky nastavují různé druhy naslouchacího prostředí (hlasitý vs. tichý, mluva vs. hudba a podobně), ovládají přídavné komponenty jako vícenásobné mikrofony ke zlepšení prostorového vnímání zvuku, transponují frekvence (posun frekvencí, které uživatel neslyší, do nižších kmitočtů, kde je sluch lepší) a implementují mnoho dalších funkcí. Digitální obvody rovněž umožňují bezdrátové ovládání jak akustických, tak ovládacích obvodů. Ovládací signály v naslouchadle v jednom uchu mohou být bezdrátově přeneseny do ovládacích obvodů naslouchadla na druhém uchu, aby bylo zaručeno, že je zvukový signál v obou uších spárovaný. Anebo akustický signál obsahuje záměrně rozdíly, které imitují rozdíly v normálním stereofonním poslechu k zajištění prostorového vnímání zvuků. Akustické signály mohou být bezdrátově přenášeny z/do vnějších zařízení přes oddělený modul, a to většinou ve formě přívěsku zvaného „streamer“. Tato schopnost umožňuje optimální použití mobilních telefonů, hudebních přehrávačů, vzdálených mikrofonů a dalších zařízení.
Ve svém příspěvku NASLOUCHADLA DO UŠÍ HRAZENÁ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaroslav Mašek.
Mám nasluchadla typu oticon jsou na malé knoflíkové baterie.
Nasazování baterií i samotné vkládání plastu do ucha mi dělá potíže.
Mám dotaz tento typ oticon je anologový nebo digitální
Děkuji 604 504 575
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Analogové: Klasické zpracování zvuku bylo až do dnešní počítačové éry zásadně analogové. Zvuk byl převeden na elektrický signál tím, že byl snímán elektroakustickým měničem = mikrofonem. Dále byl analogově, tedy spojitě, zpracován takto: zesílen předzesilovačem, upraven v tónovém korektoru (rozdělen na několik pásem – obvykle výšky, středy a hloubky, které se samostatně nastavovaly) a opět zesílen koncovým zesilovačem. Dále byl tento upravený elektrický signál převeden zase na zvuk dalším elektroakustickým měničem, tedy miniaturním reproduktorem. Toto zpracování – úprava intenzity jednotlivých tónových pásem je obvyklá u všech elektroakustických zařízení, sluchadla se od nich liší jen tím, že jsou velmi malá – musí používat speciálně vyrobené díly s vlastnostmi vhodnými pro toto použití.
Digitální: Digitální zpracování zvuku se od výše uvedeného popisu liší jiným způsobem úpravy zvuku. Za předzesilovač je vložen analogovo-digitální převodník, který analogový (spojitý) signál převede na digitální (číselnou) formu tím, že analogový signál „rozseká“ vzorkovací frekvencí na kousky a každý takový kousek dostane přiřazenou číselnou hodnotu. Původně spojitý signál je převodníkem změněn na řadu čísel. Množství, tedy četnost čísel, je dáno vzorkovací frekvencí převodníku. Další zpracování je teoreticky jednoduché a spočívá v násobení a dělení těchto čísel. Prakticky je třeba vytvořit určitý algoritmus zpracování, obvykle speciálním počítačovým programem, který musí být člověkem vytvořen tak, aby toto zpracování mělo požadovaný výsledek (nelze použít libovolně upravené zvuky, ale takové, které zlepší srozumitelnost řeči). Po takové úpravě přichází na řadu opět převodník, tentokrát digitálně-analogový, a dále nezbytný koncový zesilovač a reproduktor. Je zřejmé, že zásadní rozdíl mezi oběma způsoby zpracování zvuku je ve variabilitě úprav požadovaného zvukového spektra. Analogový způsob neumožňuje výrazné oddělení jednotlivých pásem zvuku ani jejich vzájemně nezávislou úpravu. Digitální způsob úpravy je zase technicky (i finančně) náročnější a snaha o nezbytnou miniaturizaci (a snížení ceny) vede ke zjednodušování celého procesu. S tím souvisí trvalý problému nalezení vhodného algoritmu zpracování signálu. Je třeba si uvědomit, že právě tento algoritmus rozhoduje o srozumitelnosti poslechu – a v tom se jednotlivé výrobky zásadně liší. Jak digitální sluchadla, tak i sluchadla analogová se vyrábějí jako závěsná a zvukovodová.
Závěsná sluchadla mají název odvozen od toho, že visí za boltcem ucha. Pro správnou funkci potřebují vhodnou, nejlépe individuální tvarovku, která vede zvuk k bubínku ucha. Jejich omezení spočívá v tom, že uživatel nesmí mít časté záněty zvukovodu, případně velkou tvorbu ušního mazu. Potom hrozí jejich častější ucpávání ušním mazem. Další typy sluchadel, jako jsou krabičková či brýlová, jsou variantou, kterou volí lidé s potřebou jednoduchého ovládání nebo kombinace přístrojů (sluchadlo a brýle). Foniatr vždy použití těchto sluchadel zváží a v případě potřeby doporučí.
V naší poradně s názvem RIVOTRIL - RAKOVINA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Viola Ryšavá.
Dobrý den, již několik let nespím, z paní doktorkou jsme zkoušely troje prašky na spaní a do měsíce jsem jich za noc brala i 5, tak jsem skončila na 2x2mg Rivotrilu na spaní a docela mi pomáhá. Budu ho prý brát doživotně. Dočetla jsem se že benzodiazepany mohou způsobit rakovinu, je to možné ?
Děkuji za odpověd zdraví Ryšavá
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Karcinogenita benzodiazepinů je stále nejasná. Zabývala se tím jedna studie z roku 2015, která zjistila, že právě klonazepam (Rivotril) byl spojen s nejvyšším rizikem rakoviny, přičemž nejvíce byl rakovinou postižen mozek. Méně pak se vyskytovaly kolorektální karcinomy a rakovina plic. Studie také zjistila, že ze všech benzodiazepinů má nejnižší vliv na vznik rakoviny diazepam, chlordiazepoxid, medazepam, nitrazepam a oxazepam, což by mohly být bezpečnější varianty pro dlouhodobé užívání.
Studie je k dispozici v digitální podobě zde: https://www.ncbi.nlm.nih.go…
Aby naslouchátko k něčemu bylo, musí vám foniatr nejprve změřit sluch. Vybrat správné naslouchadlo je docela věda – zkouší se slyšitelnost, kvalita zvuku pro každé ucho zvlášť, rozhodně není vhodné nakupovat jej jen tak. Dobré naslouchadlo stojí od 4 000 Kč výš, část z toho hradí zdravotní pojišťovna. Lékárna je nemá. Ta část naslouchadla, která je vsunuta do ucha, bývá zhotovena podle odlitku zvukovodu jednotlivce. Potom sedí perfektně v uchu a nevypadává ven, jako to dělala naslouchadla v dřívějších dobách. Naslouchátko by vám tedy měl předepsat lékař. Lékař vás také naučí, jak správně naslouchadlo nasazovat, pečovat o něj, vypínat ho.
V naší poradně s názvem NASLOUCHADLA INTERTON se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kondělka Miroslav.
Mam dotaz ohledně opravy sluchadla Siemens supra.rad bych nechal udělat
generalku.Mam sice widex ale nejsem moc spokojen.Siemens byl daleko lepši.
Pokut mohu,kde jsou opravny.spozdravem Kondělka
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Servis naslouchadla Siemens je možný v Praze.
Sluchadlo k opravě můžete donést osobně nebo zaslat na adresu:
Sivantos s.r.o.
Molákova 576/11
Praha 8 – Karlín
186 00
Jak postupovat, když chcete naslouchátko poslat na opravu poštou?
Zabalte sluchadlo do pevné krabičky. V případě závěsného sluchadla zabalte také tvarovku.
Přiložte záruční list sluchadla. A to i v případě, že záruční doba již uplynula. Pokud je tvarovka značky Siemens, přiložte také záruční list tvarovky. U RIC sluchadel přibalte i záruční list receiveru.
Přiložte průvodní dopis s popisem závady.
Zásilku pojistěte na hodnotu sluchadla.
Uveďte zpáteční adresu včetně jména a telefonního čísla.
Po přijetí sluchadla vám opravna zašle informační SMS o obdržení vaší zásilky. Opravené sluchadlo pak dostanete na vámi uvedenou zpáteční adresu na dobírku prostřednictvím České pošty. Zároveň budete informován prostřednictvím SMS o odeslání opraveného naslouchadla.
Mininaslouchátko prostředkuje osobám, které jsou postiženy částečnou ztrátou sluchu, znovu kontakt se světem, ať už se jedná o komunikaci s dalšími osobami, vnímání zvuků v okolí, nebo možnost vychutnat si hudbu, divadlo, televizní vysílání či koncert. Zlepšení sluchu se výrazně podílí i na zlepšení psychického stavu, zvýšení chuti do práce i na pasivní bezpečnosti. Pro mnohé je tudíž naslouchací pomůcka opravdu neocenitelným pomocníkem. Pokud si chcete pořídit naslouchátko, můžete se poradit s odborným lékařem i s lidmi, kteří už mají s podobnými přístroji své zkušenosti. Vždy ale zjistíte, že se vyplatí zvolit opravdu spolehlivý, dostatečně výkonný a pohodlný přístroj. Mininaslouchátko na první pohled zaujme svými rozměry, snadno ho vložíte do ucha a nepůsobí nijak rušivě díky tělové barvě i vhodnému tvaru. Moderní design je především účelový, naslouchátko skvěle sedí v uchu a nijak nevadí. Zesílení zvuku lze nastavit podle potřeby, výsledný zvuk je věrohodný a zcela přirozený, bez rušivých vlivů. Tento přístroj je vhodný zejména pro osoby postižené střední nebo vyšší úrovní ztráty sluchu. K přístroji jsou přiloženy tři další páry silikonových koncovek, každý si tedy vybere tu odpovídající velikost podle svého zvukovodu. Je třeba věnovat pozornost i výběru vhodné silikonové koncovky podle průměru zvukovodu, netěsnící koncovka by mohla působit zpětnou vazbu.
Ve svém příspěvku PÍSKÁNÍ NASLOUCHÁTKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.
Už mám 3naslouchátka vždy po 5ti letech s příspěvkem od pojištovny.Naslouchátka jsou od Widexu a trápí mě vždy stejný problém pískání,stačí nepatrný pohyb hlavy a naslouchátko nepříjemně píská.Posílám vždy do servisu na opravu/placenou/.Pár dní je klid ,potom začne znova pískání.Chci se zeptat jestli má někdo taky problém s pískáním.Bartošová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Radek.
mám naslouchátka WIDEX a s pískním je stejný problém.Nemusíte ani otočit hlavu, třeba stačí kousnutí. I když to upravíte zatlačením co nejvíce do ucha tak se to po chvíli opakuje. na jejich web stránkách uvádějí, že jsou téměř zázračné. Ceny kolem 20 tis, za kus.
Starkey AMP je miniaturní digitální sluchadlo bez lékařského předpisu. Tento vysoce kvalitní osobní zesilovač zvuku je diskrétně uložen v ušním kanálu, a je tedy pro vaše okolí neviditelný. Sluchadlo ovládá uživatel speciální magnetickou tyčinkou, která reaguje přiblížením k uchu a umožňuje přepínání mezi jednotlivými programy podle prostředí a poslechové situace.
Manipulace je velmi jednoduchá, sluchadlo se snadno nasazuje, umožňuje jednoduché vyjímání z ucha i přepínání mezi programy. Digitální sluchadlo AMP lze připravit k používání při jednom sezení, kdy se sluchadlo důkladně vyzkouší v různých poslechových situacích a nastaví dle potřeb uživatele.
Jedná se o nejmenší sluchadlo na trhu, které díky dokonalému upevnění v ušním kanálu využívá přirozené akustiky ucha a poskytuje perfektní kvalitu poslechu. Vůbec nepíská.
Individuální nastavení sluchadla probíhá například v showroomu Sound Power na Petrské 24 v Praze 1 a skládá se ze sluchového testu, který změří schopnost detekovat zvuky různých frekvencí a výšek, a z následného přizpůsobení sluchadla na míru. Přizpůsobení sluchadla se provádí pomocí počítačové techniky založené na výsledku sluchového testu a na komentářích, dojmech a pocitech uživatele během testování sluchadla v různých poslechových situacích.
Celý proces nastavení sluchadla je bezbolestný, krátký a jeho cílem je najít perfektní řešení. Čím více informací prodejce získá, tím kvalitnější bude výsledné řešení. Pokud se pro koupi sluchadla rozhodnete, naučí vás, jak se sluchadlem zacházet, jak o něj pečovat, aby byla zaručena maximální výkonnost, a jak sluchadlo ovládat magnetickou tyčinkou a přizpůsobit je v různých prostředích. Také vám vysvětlí vkládání a vyjímání sluchadla z uší a jeho čištění a odvlhčování.
Následné úpravy jsou v ceně sluchadla. Nové sluchadlo otestujte ve vašem obvyklém prostředí, a pokud se najde situace, kde ještě nastavení není perfektní, lze se objednat na úpravu nastavení sluchadla.
Ve svém příspěvku ODSTRANENI OBOU ZVUKOVODU U KOCICKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tana.
Dobry veterinary. Mohu se optat? Kocicka me dcerky make odstraneny oba zvukovody. Da see koupit pro kocicku nejake naslouchatko? Kocicka je zcela hlucha. Moc dekuji. Tana
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Kulma na vlasy Remington Stylers Pearl Wand má zdobený keramický povrch Ultimate, který zajistí dokonalé výsledky tvarování vln a nejrůznějších módních účesů. Profesionální kulma dokáže vytvořit kónický tvar loken, které mají přirozenou pružnost a dlouhou trvanlivost. Zdokonalený keramický povrch kulmy je až osmkrát hladší než klasické povrchy, což zajišťuje nejen dokonalé lokny, ale také snadné používání přístroje. Díky speciální funkci může být kulma připravena k použití již za 30 sekund od zapnutí. Kulma Stylers Pearl Wand má digitální displej, který zobrazuje nastavení teploty. Teplotu je možné nastavit podle kvality nebo hustoty vašich vlasů od 130 do 210 °C. Snadnou manipulaci s rozpálenou kulmou zajišťuje špička kulmy, která zůstává vždy chladná. Po nastavení požadované teploty je možné tuto teplotu uzamknout a vyhnout se tak nechtěné změně teploty během úpravy vlasů. Kulma zanechává vlasy dokonale upravené, pružné a nádherně lesklé. Při každodenním používání by se mohlo stát, že ve spěchu zapomenete kulmu vypnout. Funkce automatického vypnutí po 60 minutách vám ušetří spoustu starostí a bude dbát o bezpečnost vašeho domova. Pro rychlé uklizení kulmy Stylers Pearl Wand je pouzdro na její ukládání žáruvzdorné, a tak ji bez obav můžete ukládat do pouzdra ještě horkou. Při natáčení vlasů vám bude praktickým pomocníkem třímetrový otočný kabel, který je dostatečně dlouhý a není potřeba ho během kulmování neustále rozmotávat. K úpravě svých vlasů používejte tuto kulmu, která je natočí rychle, snadno a šetrně, aby byly dlouho zdravé a krásné!
Výhody: Šetrně natáčí vlasy a vytváří moderní účesy, dokáže vytvořit pružné a trvanlivé lokny, dodává vlasům vysoký lesk, natáčí vlasy bez zatěžování a lámání, dodává vlasům zdravý vzhled.
Vlastnosti
Povrch kulmy je vyroben ze zdokonalené ultra hladké keramiky
Možnost nastavení různých teplot
Funkce pro nahřátí kulmy do 30 sekund
Po 60 minutách se kulma automaticky vypne
Možnost uzamčení teplotního nastavení
Má studenou špičku pro snadnou manipulaci během kulmování
Žáruvzdorné pouzdro kulmy pro rychlé ukládání
Otočný a dlouhý kabel pro snadné používání
Digitální displej
Technické parametry
Povrch kulmy je ze zdokonalené keramiky Ultimate s odlesky z pravých perel
Digitální displej, nastavení teplot (130–210 °C)
Automatické vypnutí přístroje po 60 minutách
Funkce „Turbo Boost“ pro rychlé zahřátí na nejvyšší teplotu
Zámek teplotního nastavení
Žáruodolné pouzdro kulmy
Otočný, 3 m dlouhý kabel
Chladná špička kulmy při kulmování
Použití: Nahřejte kulmu na požadovanou teplotu a natáčej
Ve svém příspěvku NASLOUCHADLA CZ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Klára Nová.
Prosím o radu ohledně naslouchátka s překrýváním zvuků zabudovaných do nasluchátka.Mám problém s tinitem v pravém uchu, slyším šum vody, cvrčka a v poslední době slabé bublání.Léčení jsem absolvovala, vyšetření u lékařů ORL taktéž.Rada kterou jsem nyní dostala je pořídit si kvalitní naslouchátko se zabudovaným překrývačem těchto zvuků.S přibývajícími roky se stále hůře vyrovnávám s problémem, stále ještě doufám, že se mi podaří potlačit nechtěné zvuky. Pomáhám si pouštěním hudby v noci, ale má to jednu chybu, hudba v rozhlase stále mění intenzitu slyšitelnosti a tak něco skoro není slyšet a jindy zase rozhlas hraje víceméně nahlas, takže musím zvuk tlumit, abych nerušila sousedy.Doufám, že mi poradíte co bych měla udělat pro to, abych se už konečně přijatelně mohla nepříjemnosti zvuků způsobených tinitem přijatelně překrytím zbavit, tak abych jsem se z toho nezbláznila. Za pochopení a odpověď děkuji. Klára Nová.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Klasická metoda měření spočívá v tom, že sám vyšetřující odečítá hodnoty krevního tlaku pomocí fonendoskopu. Tlak v manžetě je třeba zvýšit tak, aby na počátku měření převyšoval tlak v tepně. Manžeta tak představuje uměle vytvořenou překážku krevnímu průtoku. Postupným pomalým snižováním tlaku v manžetě dojde v určitém okamžiku k obnovení průtoku krve za místo obstrukce. Tlak v manžetě však způsobí deformaci tepny, díky níž je proudění pronikající krve turbulentní. Hodnota tlaku, při níž začínají být ve fonendoskopu slyšitelné srdeční ozvy a především šelesty způsobené turbulentním prouděním (Korotkovův fenomén), odpovídá hodnotě systolického krevního tlaku. Ozvy jsou slyšitelné do té doby, dokud tlak v manžetě postačuje k deformaci tepny a tím k udržení turbulentního proudění. Jakmile tlak v manžetě poklesne natolik, že již nestačí tepnu deformovat, obnoví se původní laminární proudění a Korotkovovy fenomény přestanou být slyšitelné. Tento okamžik odpovídá hodnotě diastolického krevního tlaku. Není přitom důležité, zda je používán rtuťový, aneroidní anebo digitální tonometr. Tato metoda měření tlaku se nazývá auskultační (latinsky auscultare = poslouchat). Auskultační metoda je považována za nejpřesnější způsob měření krevního tlaku. Třebaže zvládnutí auskultační techniky měření není samo o sobě složité, je třeba počítat s možnou chybou ze strany vyšetřujícího.
Digitální automatické a poloautomatické tonometry pracují většinou na takzvaném oscilometrickém principu (latinsky oscillare = kmitat). Metoda měření spočívá v určení takové hodnoty tlaku, při níž jsou největší tlakové změny v tepně. Tonometr tedy nestanovuje hodnoty systolického a diastolického tlaku, nýbrž hodnotu takzvaného středního arteriálního tlaku a obě meze dopočítává programové vybavení přístroje. Právě z toho důvodu, že se při oscilometrické metodě měří střední tlak a systolický i diastolický tlak se odhadují, nebylo takové přesnosti srovnatelné s auskultační metodou. Digitální přístroje se používají především pro měření krevního tlaku v domácích podmínkách a při 24hodinovém sledování krevního tlaku.
Diastolický krevní tlak mezi 80 a 89 může být spojován se zvýšeným zdravotním rizikem. Například riziko srdečního záchvatu je na této úrovni dvojnásobné oproti hodnotám nižším než 80. Tato nová definice vysokého krevního tlaku znamená, že více než polovina z nás žije se zvýšeným rizikem srdečního záchvatu, mozkové mrtvice, selhání ledvin a nakonec i smrti.
Má-li být hodnota normálního krevního tlaku spojována s dlouhým životem a nízkým rizikem onemocnění koronárních i jiných cév, pak by tato hodnota měla činit v dospělosti asi 110/70 nebo být nižší. Každé trvalé zvýšení nad tuto hodnotu vede ke snížení očekávané doby života a ke zvýšenému riziku postižení nemocemi, jako jsou srdeční záchvaty a mozkové mrtvice. Pokud je diastolický tlak příliš nízký, čili se nachází pod hodnotou 60 mm Hg, jedná se o takzvanou hypotenzi – tento tlak není schopen přinést dostatek kyslíku a živin do buněk celého těla a také odstraňovat odpadní látky. To vše pak může mít za následek odumírání buněk.
Naslouchadla do uší jsou zdravotní pomůcky pro pacienty trpící nedoslýchavostí. Naslouchadlo je složené z mikrofonu a baterie. Prodává se v tělové barvě a vejde se do vnitřní části ucha. Vyrábí se ve více velikostech, protože nedoslýchavostí trpí i děti. Při výběru naslouchátka je velikost zásadním parametrem. Naslouchátko musí v uchu co nejlépe sedět. Jednoduše je složeno z baterie a mikrofonu. Mikrofon přijímá zvuky z okolí, které zesílí a vysílá do ucha. Proto je nutné, aby naslouchátko v uchu dobře sedělo. Jinak může dojít k interferenci zvuku a pacient slyší nepříjemné pískání. Součástí naslouchadla je také silikonový nástavec pro co nejlepší upevnění do ucha. Převod zvuku má na starosti mikrofon. Sílu zvuku lze nastavit podle indispozice (kvality sluchu) každého majitele naslouchátka. Většinou má naslouchadlo 5 úrovní hlasitosti.
Ve svém příspěvku NASLOUCHÁTKO K TELEVIZI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jiří Šolc.
V mém věku mám již cca 20% ztrátu sluchu. Často nerozumím rychle mluvícím lidem a nebo mluví-li více lidí najednou. Hlavní problém je pro mne poslech televize. Často slyším hlasitě hudbu a mluvené slovo zaniká. Při sledování TV bych potřeboval zesílit zvuk ale ostatním to vadí.
Moje televize nemá vývod na připojení konektoru sluchátek. Potřeboval bych sluchátka na obě uši se zesilováním zvuku přes mikrofon. Doporučte mi prosím vhodný výrobek.
Děkuji
Jiří Šolc
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jan.
Sluchátka Philips SHC5200 (SHC5200/10) černá stoji kolem 1500,-
Pouziva je muj otec 70 let a je spokojeny.
Sluchadla Widex jsou dobíjecí sluchadla s kvalitním zvukem, zaručí vám celodenní používání, také streamování a skvělý zvuk, aniž byste řešili, že se vybije baterie. Beyond pracuje velmi efektivně a má nejnižší spotřebu v kategorii dobíjecích sluchadel. Pokud máte iPhone nebo iPad, můžete poslouchat zvuk přímo ve sluchadlech BEYOND Z. To znamená, že můžete poslouchat, co chcete, kdy chcete, a hlavně bez ohrožení kvality zvuku. Máte telefon se systémem Android? Pak můžete hudbu poslouchat také, ale pouze s pomocí některého zařízení DEX. Tento produkt je k dispozici přibližně od poloviny roku 2018.
V naší poradně s názvem ZALEHLÉ UCHO A TOČENÍ HLAVY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel BělaHrůzová.
Manžel 72 let,již 3 měsíce trpí stálým zalehnutím obou uší a závratěmi.Byl na ORL,jen hůře slyšímá naslouchátko,uši čisté,Vysoký tlak léčen praktickou lékařkou Betaxa,Tanatril,Cynt,Indap hodnoty po celý den bez velkých výkyvů.Co podniknout dále? Děkuji za odpověď Běla Hruzová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Zalehlé obě uši musíte řešit jedině s lékařem v ordinaci ORL. Pokud nepomohla jedna návštěva, musíte absolvovat další u jiného lékaře ORL.
Vybírání naslouchátka patří do rukou zkušeného lékaře, který doporučí ten nejlepší přístroj dle individuálního stavu pacienta. Sluchadla se dělí do několika kategorií.
Ve svém příspěvku NASLOUCHÁTKO K TELEVIZI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petr Kuchta.
Dobrý den. Potřebuji poradit měl bych zájem o bezdrátová sluchátka k televizi KTS3P moje ztráta sluchu podle ORL vyšetření je celkově 86,7% budou pro mě vyhovující nebo jsou na trhu ještě jiné děkuji za odpověď
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel PAVEL ŠRÁMEK.
Pořídili jsme otci před 9lety sluchátka od firmy SENHEISER typ SET900,která umožňují poslech TV a lze zapnout volbu tak ,že slyšíte i zvuky okolí, osob nebo mobil.telefonu .Lze vzít sebou po nabití do divadla , na úřad atd. SET kromě sluchátek obsahuje vysílač ,která slouží zároveň jako nabíjecí stanice sluchátek.Vysílač se připojí k TV buď do sluchátkového výstupu nebo je lépe použít výstup z TV pro optický kabel a dokoupit FiiO D03K TAISHAN - DAC převodník ,který se zapojí na optický výstup TV a z výstupu převodníku se připojí vysílač signálu pro sluchátka . U TV Samsung LCD ,kterou máme (cca 9let stará) totiž při připojení do výstupu na sluchátka (JACK 3,5mm) došlo k vypnutí zvuku hlavních reproduktorů TV ,takže ostatní nic neslyšeli . Řešením bylo připojení přes optický výstup a přes DAC převodník ,pak funguje i TV i vysílač pro sluchátka.
Nevýhoda je , že SET 900 stojí cca 7000,-Kč , ale zase funguje super. Lze nastavit vyvážení hlasitosti více vlevo nebo více vpravo ,záleží ,které ucho hůře slyší. Asi po 4 letech jsme museli vyměnit ve sluchátkách akumulátor (uváděná životnost 1-2roky) .Nyní po 9letech zjišťujeme potřebu sluchátka zaslat do servisu, protože při točení knoflíkem hlasitosti dochází občas k "praskavým nepříjemným zvukům" a někde bude v kloubech opotřebený kontakt - sluchátka se při rozevření mají zapnout , což signalizuje LED dioda a nyní občas vynechává a nezapne nebo až po několikerém pohýbání k sobě / od sebe. Odhaduji , že bude potřeba vyčistit dráhy kontaktů a zase koupit nový akumulátor pro sluchátka (typ BA300 cena cca 820,-Kč ).Prostě kvalita něco stojí ,ale jinak spokojenost, každodenně používáno v průměru 2hodiny .P.S. -někdo psal ,že pořídil sluchátka bezdrátová ,kde je zapojil do sluchátkového výstupu na TV - jak jsem psal , u nás to po připojení zároveň vyřadí hlavní repro TV ,takže ostatní zdraví už nic neslyší . Toto řešení je vhodné pouze pro jednoho účastníka TV .
V naší poradně s názvem NASLOUCHADLA DO UŠÍ HRAZENÁ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaromír Holubec.
Prosím o vysvětlení, případně odkaz, co je myšleno textem "po splnění příslušných indikačních kritérií ", že se příspěvek VZP vztahuje i na druhé sluchadlo. Po zánětu zvukovodu mám problém s komunikací a potřebuji naslouchátko na obě uši.
Bez dvou sluchátek je to pro mně neřešitelná situace. Děkuji za odpověď.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Ona indikační kritéria spočívají v tom, že sluchadlo nemůže předepsat praktický lékař, ale jen specialista – smluvní lékař odbornosti foniatrie nebo smluvní lékař odbornosti otorinolaryngologie.
Sluchadla, příslušenství a ostatní foniatrické pomůcky se předepisují na speciální Poukaz na foniatrickou pomůcku. Lékař zde musí přesně uvést kód příslušné indikační skupiny s maximální úhradou pojišťovny a konkrétní kód navrhované foniatrické pomůcky. Pokud lékař uzná, že pro splnění terapeutického účelu jsou zapotřebí dvě sluchadla, vypíše poukaz na dvě a pojišťovna uhradí cenu dvou nejlevnějších sluchadel. Při výběru lepších sluchadel (například vodě odolnost, komunikace s mobilním telefonem) pacient doplácí rozdíl.
Model SET 900 je přímo určený pro sledování televize, ale díky integrované dvojici mikrofonů jej lze využít i jako zesilovač zvuků a především mluveného slova například v divadle nebo i při běžné konverzaci. Další výhodou modelu Sennheiser je možnost dobíjení náhradního akumulátoru (nutno dokoupit zvlášť) v dokovací stanici. Ačkoliv baterie vydrží v provozu dlouhých 11 hodin (výrobce uvádí dokonce 12 hodin), můžete mít v záloze ještě jeden nabitý akumulátor. Pokud ovládací část Sennheiseru těsně zakryjete rukou, spojení s dokovací stanicí se přeruší. Můžete tak okamžitě a pouze na okamžik efektně ztlumit zvuk a komunikovat s okolím nebo se třeba jen ujistit, co se kolem vás děje (mikrofony lze mít stále aktivovány).
Bohužel bezdrátová technologie v těchto sluchátkách (infračervené světlo) obecně neumožňuje překonávat neprůsvitné překážky, jako je stěna nebo deska stolu a podobně. Nelze tedy například chodit po bytě a zvuk z televize ve sluchátkách stále poslouchat (to umí model Sennheiser Set 840 TV s rádiovým přenosem).
Ve svém příspěvku NASLOUCHÁTKO PRO NEDOSLÝCHAVÉ WIDEX se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana .
Dobrý den,ráda bych věděla jaká je dodací lhůta sluchadla.Předpokládám,že sluchadlo objednala p.doktorka Popelářová u vás.Není to první sluchadlo,ale ještě jsem tak dlouho na sluchadlo nečekala.Nárok prý mám po pěti rokách což uplynulo.Poslední sluchadlo jsem měla již opravované a momentálně jsem bez sluchadla,protože již dosloužilo.Otisk mě byl udělán 2.dubna zaplatila doplatek 2400kč a bylo mi řečeno,že do 8 týdnů bude sluchadlo tady,telefonovala jsem p.doktorce a odbyla mě s tím,že se to stává.Tak nevím jak dál postupovat a jestli je chyba u vás Jana Uherské Hradiště
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Na internet začaly pronikat první informace o futuristických brýlích od Googlu s prvky rozšířené reality. Také firmy s nejasným původem inzerovaly naslouchátka v brýlích. Zda fungují, je otázkou. Oficiální weby tato naslouchátka nenabízejí.