Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

DIMEXOL KDY ZABERE


DIMEXOL KDY ZABERE bylo téma, které nás inspirovalo k vytvoření tohoto článku. Léčba bolesti zad závisí na každém konkrétním případě, ale nejlepším způsobem je řešit tento stav krok po kroku. Začít byste měli méně riskantní možností a riskantnější používat až v případě nutnosti. Nejúčinnějším způsobem, jak si ulevit od bolesti zad, je ve většině případů kombinace domácí terapie a vhodné opory pro správné držení těla, v krajním případě pak léky.


Dimexol

Dimexol patří mezi běžně užívané léky v neurologii a ortopedii. Účinnou sloučeninou léku je droga mephenoxalonum. Mefenoxalon účinkuje na centrální nervový systém a pomáhá uvolňovat stahy kosterní svaloviny (myorelaxační efekt).

Dimexol se používá zvláště při bolestech zad, které jsou způsobeny nadměrně staženými svaly, nejčastěji jde o bolesti krční páteře. Lék je v takovém případě vhodným doplňkem k masážím a rehabilitačním cvičením.

Vyrábí se ve formě 200miligramových tablet a u dospělého člověka se většinou předepisují 1–3 tablety denně.

Dimexol má jen málo nežádoucích účinků, u některých lidí byly po jeho nasazení popisovány bolesti hlavy, ospalost a trávicí obtíže (nechutenství, plynatost, bolesti břicha, pálení žáhy a jiné).

Wikipedie se o tomto léku nezmiňuje.

Zdroj: článek Lék na uvolnění svalů zad

Poradna

V naší poradně s názvem KDY ZABERE INJEKCE KYSELINY HYALURONOVE DO KOLENA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jitka.

Prosím kdy se projeví účinek injekce kyseliny hyaluronové do kolene? Byla jsem na této injekci před 14 dny
a zatím občas cítím při chůzi píchání v koleni a bolest lýtkového nebo i stehenního svalu.
Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Plný účinek injekce kyseliny hyaluronové se projeví do 4 týdnů a trvá minimálně 100 dní, obvykle 400 dní. Ovšem jedna injekce nestačí, musí se aplikovat opakovaně po dobu 6 až 12 měsíců. Také je důležité vedět, že fungují lépe u mladších pacientů s méně pokročilou artritidou. Navíc u starších pacientů s pokročilejšími chorobami je méně pravděpodobné, že pocítí úlevu od bolesti. Je to proto, že injekce gelu kyseliny hyaluronové působí jako lubrikant, takže kloub funguje plynuleji, tím se zmírňuje zánět kloubů, bolest a otoky, ale neregeneruje se kloubní chrupavka.
Výsledný efekt je také ovlivněn způsobem aplikace. Gelová injekce by měla být provedena pod ultrazvukem. Ultrazvuk zajišťuje injekci kyseliny hyaluronové do kloubu a ne mimo kloub. Pokud se vstříkne kyselina hyaluronová do měkkých tkání, existuje možnost, že se u vás objeví silná bolest a otok. Injekce kyseliny hyaluronové provedená ultrazvukem má mnohem lepší účinek než injekce naslepo (bez ultrazvuku).

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Kdy zabere injekce kyseliny hyaluronove do kolena

Kdy zabere Furolin

Furolin je třeba užívat spolu s jídlem nebo mlékem. To je významné pro optimální absorpci léčivé látky z gastrointestinálního traktu, ale také pro zvýšení gastrointestinální tolerance přípravku. U řady pacientů tím lze předejít nepříjemným gastrointestinálním nežádoucím účinkům, kvůli kterým by případně mohli užívání Furolinu předčasně ukončit.

Furolin obsahuje látku nitrofurantoin, která se okamžitě vstřebává z gastrointestinálního traktu. Léčivá koncentrace v moči nastane po 30 minutách po perorálním podání a přetrvává 6 hodin. Nitrofurantoin se koncentruje v moči, což vede k vyšším a účinnějším hladinám v močovém traktu než v jiných tkáních.

Absorpci může zpozdit nebo snížit trikřemičitan hořečnatý. Trikřemičitan hořečnatý se používá jako přídavná látka v potravinách. Je to přírodní protispékavá látka. Na potravinách bývá označen E553b. Alternativní názvy jsou talek, mastek nebo práškový talek.

Kyselá moč zvyšuje reabsorpci nitrofurantoinu z gastrointestinálního traktu. Kyselá moč se může objevit jako následek hladovění a nebo nedostatečného zavodnění.

Zdroj: článek Za jak dlouho zabere Furolin

Příběh

Ve svém příspěvku BOLEST KYČLÍ U CCA 40 LETÉHO ? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Michal.

Kurňa nejdřív mi bylo divné že tak mladý kámoš má takové bolesti kyčlí pří chůzi... Až teď mi došlo, že vono už ani já nejsem "tak" mladý, bude mi 30 proto mi došlo že on už tak mladý není myslím že mu je okolo 40. Ovšem já můžu s klouby dělat co chci bez jakékoli negativní reakce. A on ani chodit nemůže ? A to nemá nadváhu.. nemůže to třeba signalizovat něco jiného ? No dal jsem mu borax, a žere to jsem právě zjistil, tak uvidíme co bude.. Kurňa to je ale naprd, já nechci žádné nemoci. Teď ani před smrtí ! Jestli mám mít stejný zdravotní průběh života jako mí rodiče. Tak to si jak začnou ty první raději hodím provaz :D ale vzhledem k tomu, Že se svému zdraví věnuji tak jak to jen jde, A uvědomil jsem důležitost detoxikace a pravidelného čištění. Takže pochopitelně praktikuji nejrůznější očisty sem tam, A jsem zvědav jestli budu trpět nemocemi jako rodiče.. jako sousedi, jako kámoši, zkrátka jako každý koho zdraví nezajímá a spoléhá se na doktory.. Prozatím jsem zrušil bludy o genetice, jelikož je mi 30 a mé vlasy se od 15ti let nezměnily. Furt stejné, Nepadají, nemění se.. Můj brácha ten je o pět let nebo víc ještě ? Nevím kolik má kdo roků ani u sebe to pořádně nevím, ale myslím že mi bude těch 30 a nebo 29 :D jsem 89. ročník a to se blbě počítá :D Každopádně brácha ten už ve 20 byl opelichaný jak kuře co si hrálo s kočkou :D a dnes už to nejsou ani vlasy ale ŠTĚTINY shrubly mu zřídly a ještě šediví.. A to mi všichni od mala říkali, Že s tím nic nenadělám, že děda byl plešatý mladý, fotr, jeho brácha taky zkrátka celá mužská linie naší rodiny pelichá.. Já jsem od mala protestoval, Říkal jsem není možné aby vlasy jen tak padaly, To by na té hlavě totiž vůbec nerostly já považuji stejně vážné padání vlasů jako padání zubů, Pokud by se to dělo, Tak bych to musel vyřešit, Začlo se to dít v okamžiku kdy jsem celkem dost posiloval a přemáhal se, Ale ve vaně mě to dostatečně vyděsilo na to, aby mi došlo, že to posilování zrovna zdraví prospěšné není. Nic není zdraví prospěšné po čem vám padají vlasy. No nic jesi ten Borax mu zabere, Tak budu rád, Jelikož doposud jsem se o účinku pouze dočítal od starých lidí po celém světě a nemohli si to téměř všichni vynachválit.. Byl by v tom čert kdyby mu to nepomohlo!

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Bolest kyčlí u cca 40 letého ?

Testujeme MANU

Nejde o nový koncept, o něco dříve než MANA například vznikl americký Soylent. MANA je stejně kvalitní, navíc je dostupnější a taky levnější. Týdenní zásoba, tedy sedm balíčků (jeden balíček je nově na pět porcí), vyjde na 1 700 korun, pokud začínáte (to je včetně speciální lahve a naběračky), a na 1 400 korun, když už jen doplňujete zásoby. To je cca 48 korun na jednu porci (40 Kč při doplňování zásob), což je opravdu skvělá cena.

Chuť, množství a energie získané z jedné dávky jsou perfektní, nelze nic vytknout, nicméně je mnohem výhodnější si prášek umixovat a předpřipravené drinky nechat lidem, co na to mají.

MANA obsahuje mnoho vlákniny (psyllium), proteinovou složku tvoří sójový protein, který najdete i v řadě proteinových přípravků. Sacharidy dodává pak řada složek jako oves, kukuřice či míza z akácie. Nechybí ani třeba poměrně populární chlorella, lecitin nebo látky pro podporu regenerace po tréninku. Když se podíváte na etiketu, zjistíte, že při 3 až 5 porcích produktu denně, dodáte lehce přes 2 000 kcal (při 400 kcal na porci), což je pro řadu lidí dostačující.

MANA chutná nevýrazně. Nápoj je lehce nasládlý, chuťově podobný ovesné kaši, ale jinak celkem neutrální. Zkonzumovat jednu porci při rozumném tempu zabere kolem 10 minut. V jedné porci do sebe dostanete okolo 500 kalorií.

V návodu se doporučuje začít postupně: jednu porci první den, druhý den dvě a třetí den už pijete jen tento nápoj. Je těžké však nápoj konzumovat někdy i dvakrát denně. Ne z důvodu chuti, ale spíše z důvodů návyku. Asi je to velkou porci vlákniny nebo úplně rozlišným typem stravy, ale střeva pracují a občas jsou po konzumaci křeče. Varování v návodu, že tělo nebude zvyklé, je tedy zcela namístě a je třeba s tím počítat.

Výhody

Veganské jídlo: Jedná se o veganské jídlo, nic nepochází ze zvířat. Autoři tak velmi dobře pokrývají i etickou stránku.

Rychlé jídlo a hned: Příprava zabere opravdu chvilku. Naberete pár lžiček, vsypete do nádoby, smícháte a jste hotovi. Pro snídani či svačinu do práce je to zajímavá možnost.

Vhodné na cesty: Pevná nádoba, ve které se nápoj míchá i konzumuje, je vhodná pro přenášení. Nerozbije se tak snadno, a když se dobře uzavře, nekape ani neprotéká nic ven, což je někdy u obyčejných PET lahví problém.

Nevýhody

Cena: Ta je bohužel vysoká. 60 Kč za porci, za den pak při 3 porcích denně 180 Kč, to je částka pro řadu lidí neúnosná, i z tohoto důvodu je doporučená konzumace mimo dosah některých lidí. Jedno jídlo v restauraci může stát tolik, kolik MANA na den, ale ne každý do restaurací c

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek MANA - recenze

Poradna

V naší poradně s názvem RAKOVINA KŮŽE POD NEHTEM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eleonora.

dobry den,co to mam pod nechtom na ruke?dakujem

Rakovina kůže pod nehtem
🔍 ZVĚTŠIT

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Jde o tak zvaný subunguální hematom. Jinými slovy vypadá to jako modřina pod nehtem. Při hematomu nehet mění barvu a bude vypadat růžové, fialově, hnědě nebo černě. Hematom odroste společně s nehtem během několika měsíců. Příčinou u prstu na ruce může být například míčová hra, kdy míč míjí ruku a při tom zachytí o nehet některého z napnutých prstů. V zápalu hry si to často ani neuvědomíte, že se vám nehet vyvrátil a v bodě zlomu pohmoždil ploténku a ta změnila svou barvu.
Pokud chcete mít jistotu, že nejde o nic vážného, tak se stavte v ordinaci kožního lékaře, který použije dermatoscop na podrobné prohlédnutí. Zabere to jen minutu dvě a víte hned o co jde.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Melanom na nehtu

Za jak dlouho zabere?

Endiaron k tomu, aby účinkoval na průjem, nepotřebuje proniknout do organismu. Stačí pouze jeho přítomnost v obsahu střev. Účinná látka z Endiaronu chloroxin se jen velmi nepatrně vstřebává do organismu a většina ho zůstává ve střevech, až do jeho vyloučení stolicí. Chloroxin zpomaluje pohyb střev, čímž způsobí, že se obsah střev pohybuje pomaleji a může tak být zbaven většího množství vody. Stolice se tak stává hustší a průjem mizí. Účinky se dostavují rychle. Po spolknutí Endiaronu a zapitím sklenice elektrolitického nápoje (pomerančová šťáva a voda s trochou soli) dojde k rozpuštění tablety v žaludku. Do 20 minut se dostane účinná látka chloroxin do tenkého střeva, kde začne okamžitě působit. Tím, jak postupuje obsah střeva směrem ke konečníku, se projevují jeho účinky. Do tří až čtyř hodin dojde ke kontaktu celého střeva s chloroxinem a v tuto dobu je jeho účinek nejsilnější. Klinické zlepšení je obvykle pozorováno do 48 hodin.

Zdroj: článek Endiaron, za jak dlouho zabere?

Za jak dlouho zabere lék Mydocalm

Účinná látka tolperison obsažená v léku Mydocalm je centrálně působící svalový relaxant, který působí na retikulární formaci v mozkovém kmeni blokováním napěťově řízených sodíkových a vápníkových kanálů.

Tolperison se téměř úplně vstřebává ze střeva a své maximální koncentrace v krevní plazmě dosahuje po 1,5 hodině po podání. Je rozsáhle metabolizován v játrech a ledvinách. Látka se vylučuje ledvinami ve dvou fázích; první s poločasem dvě hodiny a druhá s poločasem 12 hodin.

Zdroj: článek Za jak dlouho zabere Mydocalm

Příběh

Ve svém příspěvku LUPÉNKA (PSORIÁZA) A LÉČBA POMOCÍ PŘÍRODNÍCH LÁTEK. NOVÉ VĚDECKÉ ZJIŠTĚNÍ. se k tomuto tématu vyjádřil uživatel So.

Doktorka mi léčí počáteční lupénku, ale nemám červený flíčky ve vlasech, jen se mi hrpzně loupe hlava a nic moc na to nezabírá, už jsem vyzkoušela snad vše, šampony mi nejprve pomůžou a pak to začne všechno od znova, už jsem zoufalá, navíc ty léky stojí šélený prachy. Pro mě i 150,- za blbý šampoin je docela dost, když ostatní si můžou používat levneý za 50,-. Doktorka mi jen píše samý mazání. Já už snad ničemu nevěřím, znamená to, že s tím budu žít do konce života?A je to vůbec lupénka?Mám silně vysušenou kůži na hlavě, která se mi loupe a svědí mě. Děkuji za odpověď. Už si nevím rady, celé noci probrečím.......... :´o( Taky nemám moc důvěru ve svou doktorku. Můj praktický lékař mi doporučil analýzu prvků ve vlasech ,ale ta stojí 2 000,-, takže pro mě je to opět cesta bez konce.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel VM..

Analyza vlasu je nesmysl, protoze sice dokaze co - to odhalit, nicmene vysledky jsou vetsinou zkreslene. Navic mate problem v pokozce hlavy a ne v samotnych vlasech, opravdu nenachazim slov. Aby jste se vesla do nejakych normalnich penez, kupte si lecitin (6 tablet denne na zacatek), dale zinek, selen, vitaminy skupiny B (hlavne B6), vitamin A a E, rybi olej. Pokud lecba pomoci doplnku stravy zabere, jedna se o lupenku. Pokud ne, jedna se o seboroickou dermatitidu. Pak se poohlednete po morskych rasach typu Laminaria. Rovnez uzivejte Zinek + B6. Hezky den

Zdroj: příběh Lupénka (psoriáza) a léčba pomocí přírodních látek. Nové vědecké zjištění.

Jacobsonova progresivní svalová relaxace

Jacobsonova progresivní relaxace je dynamická relaxační technika, která má za cíl navodit celkové tělesné a duševní uvolnění. V této metodě se prolíná svalová relaxace s duševním odpočinkem. Duševní neklid, nervozita a stres se odrážejí na tělesném zdraví a způsobují svalové napětí, které se může projevovat například bolestmi zad či hlavy. Jacobsonova progresivní relaxace se využívá k tomu, abychom se nepříznivého svalového napětí rychle zbavili.

Jacobsonova progresivní relaxace funguje na principu systematického napínání svalů a jejich následného uvolňování. Tato svalová relaxace má kromě uvolnění také za cíl naučit vnímat, jak tělo funguje. Když se totiž naučíte vnímat svalové napětí v běžném životě, tak ho můžete hned odbourat a tím si ušetřit budoucí zdravotní problémy. Výhodou této relaxační metody je, že nemusíte chodit do žádných kurzů či skupinových lekcí a můžete cvičit sami doma, přičemž vám svalová relaxace zabere zhruba půl hodiny času. Její provedení je navíc jednoduché a svalová relaxace se dostavuje poměrně rychle.

Metoda je určena pro všechny dospělé i seniory, děti by však mohly mít problémy se soustředěním (navíc se u nich nepředpokládá takové stresové zatížení jako u dospělých). Progresivní svalová relaxace se nedoporučuje podstupovat pouze v případě, pokud jste myšlenkově či citově rozrušení. Základem cvičení je totiž psychický klid, který je nutný pro dokonalou svalovou relaxaci. Cvičte tedy v takovém čase a na takovém místě, abyste se nemuseli stresovat, že relaxaci kvůli dalším plánům nestíháte nebo že vás může někdo během cvičení vyrušit. Je také nevhodné, abyste cvičili hned po jídle – doporučuje se minimálně hodinová pauza.

V této technice jde o napínání a uvolňování svalů, cvičební poloha záleží čistě na vás. Někomu je příjemné při cvičení sedět na židli, jiný si naopak při hledání duševního i tělesného uvolnění lehne na záda. Relaxace by měla probíhat v klidném a tichém prostředí, pokud však máte problém s navozením psychického klidu, pusťte si například instrumentální relaxační hudbu.

Základní podmínkou, jak dosáhnout harmonizace celého organismu, je správné dýchání. To by mělo být uvolněné, klidné a nenucené. Tím pádem už samotné dýchání by mělo vaši mysl uklidnit a přinést příjemnou relaxaci. Dýchejte nosem a využijte celou kapacitu plic, abyste pocítili, jak vám vzduch naplňuje hrudník i břicho. Dech při cvičení nijak nezadržujte, vydechujte plynule a uvolněně. Za minutu by mělo dojít zhruba k 13–15 vdechům.

Dále je důležité správně napínat a uvolňovat jednotlivé svaly. Napínání by nikdy nemělo být křečovité, natož bolestivé! Mělo by být klidné a postu

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Jak uvolnit svalové napětí

Poradna

V naší poradně s názvem DOMACI PLISEN POD GELOVYM NEHTEM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Majka.

Dobry den, chtela bych se zeptat bud na domaci, nebo odbornou lecbu, Udelala se mi plisen pod gelovym nehtem,Slysela sem ze je dobre si namacet nehty do octa, nebo kapat citronem, aby se to dostalo pod nehet, ze plisne nemaji rady kysele. Nebo je dobre vtirat si pod gelovy nehet mast kanesten. Muzete mi doporucit nejakou lecbu? Predem dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Majko, určitě se chcete zbavit plísně pod gelovým nehtem co nejrychleji, takže než zkoušet na slepo co zabere a co ne, tak spíše doporučuji nechat si odebrat vzorek spor z pod nehtu a provést kultivaci. Tím se zjistí, o který kmen onychomykózy se u Vás jedná a podle toho se určí vhodná léčba, která Vás tohoto nešvaru zbaví nejrychleji. Zajděte tedy na kožní a udělejte to tak, jak je zde napsáno. Účinné léky proti plísni jsou bez tak jen na lékařský předpis, takže jinak, než přes doktora, se k nim nedostanete.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Domaci plisen pod gelovym nehtem

Ledviny

Ledviny jsou párový orgán uložený po stranách páteře v břišní dutině. Slouží k odstranění nečistot z krve. Tyto nečistoty následně odcházejí z těla v podobě moči. Ledviny mají oválný, fazolovitý tvar, červenohnědou barvu, na povrchu jsou hladké a kryté tenkým vazivovým pouzdrem, které se dá z ledviny lehce sloupnout. Na mediálním okraji ledviny se nachází ledvinová branka (hilus renalis), kudy vstupuje do ledviny tepna a žíla a odkud vystupuje močovod. Branka prohloubí do ledviny hlubokou ledvinovou jamku (sinus renalis), kde je uložena ledvinová pánvička (pelvis renalis). Na povrchu tvoří souvislou vrstvu (4–8 mm) světlejší kůra. Směrem k sinus renalis z ní odstupují sloupce, které od sebe oddělují sousední ledvinové pyramidy tvořené dření. Jednotlivé pyramidy vytvářejí ledvinné lalůčky. Ledvinu tak tvoří spousta malých ledvinných lalůčků ústících do jednoho společného vývodu, které srostly během vývoje. U skotu, mořských savců (kytovci, lední medvěd) nedošlo ke srůstu jednotlivých lalůčků vůbec, ledvina je proto laločnatá neboli renkulizovaná.

Člověk má multipapilární ledvinu, to znamená, že do ledvinné pánvičky ústí vývody každý svým vlastním ledvinovým kalíškem, což je pozůstatek původní laločnaté ledviny, která ale v průběhu vývoje srůstá. Ledvina je krytá vazivovým pouzdrem, na které naléhá řídké pojivo prorostlé tukem, který chrání ledvinu před mechanickým poškozením. K ledvině se přikládá nadledvina, endokrinní žláza. Parenchym ledviny je zřetelně rozdělen na hnědočervenou zrnitou kůru a světlejší dřeň.

Základní funkční jednotkou ledviny je nefron. Je hlavní součástí kůry. Ledvina člověka má asi milion nefronů, ledvina skotu asi 8 milionů. Nefrony přes membránu filtrují krevní plazmu, takto vzniklou primární moč zpětnou resorpcí zahustí a vzniklá hypertonická definitivní moč je pak soustavou vývodných kanálků (tubuli coligentes) odváděna do ledvinné pánvičky, odkud odtéká do močovodu. Dřeň ledviny je tedy tvořena především vývodnými kanálky a takzvanou Henleyovou kličkou nefronu. Krev protéká dvěma za sebou uspořádanými kapilárními řečišti:

  • 1) v glomerulu, kde je relativně vysoký tlak krve řízený odporem průsvitu přicházející arterioly;
  • 2) peritubulární kapilární sítí, která slouží k výživě buněk kanálků a výměně látek mezi tubuly a krví.

Nefrony se dělí na dva základní typy:

  • 1) korové – jsou v kůře ledviny, mají krátké Henleovy kličky;
  • 2) juxtamedulární – arterioly z nich odcházející jdou ve formě přímých cév (vasa recta) do hloubky dřeně a tu zásobují krví. Její zvýšené prokrvení způsobí pokles osmolality dřeně (vymývací efekt) a tím poklesne i koncentrační schopnost ledvin (tlaková diuréza).

U člov

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Bolest ledvin

Poradna

V naší poradně s názvem CERVENE KULATE FLEKY NA NOHOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dana.

Dobry den dcera ma na nohou cervene kulate fleky asi uz pres 3 mesice a porad se to zhorsuje byla jsem sni nekolikrat u lekare ale nic ji nepomaha..ty fleky jsou cervene a kulate ma to skoro na celych lytkach a uz se ji to dela i na stehnach..predem dekuji za vasi radu...

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Dano, z takto malého množství informací se nedá určit diagnóza ani vhodná léčba. Červené kulaté fleky na nohou vaší dcery je potřeba vidět. V tomto případě bude nutné pokračovat dále v návštěvách lékaře a zkoušet, co na to zabere. Buďte prosím trpělivá a dodržujte přesně léčebné postupy, které vám určí lékař. Zkuste návštívit i alergologa.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Cervene kulate fleky na nohou

Jak vyléčit zánět zubu

Pomocí mikroskopů se rozlišuje mnoho druhů zánětů, ale v praxi – při rozhodování o léčbě – se rozeznávají tři základní stavy dřeně:

  • zdravá dřeň;
  • dřeň s vratnými změnami;
  • dřeň s nevratnými změnami.

První skupina je ideální

Druhá, kdy jsou změny ještě vratné, je typická bolestí při pití studených nebo horkých nápojů, která ale rychle ustupuje. Obvykle lékař nachází v oblasti, kterou pacient označí, hluboký kaz nebo výplň. K úplnému vyléčení postačí tento podnět eliminovat.

Třetí skupina již vyžaduje rozsáhlejší terapii, nestačí jen odstranit příčinu, ale musí se ošetřit i dřeň samotná. Druhá forma obvykle ve třetí přechází plynule, není tedy jednoduché striktně vymezit, kdy a jaký způsob léčby se použije. V tomto stadiu bolí zuby stále i bez tepelných podnětů. A nejen zub, ale celá polovina obličeje. Toto způsobují bakterie, které z kazu pronikly až do dřeně a jejich toxické látky postupně zabíjejí dřeňové buňky a vzniká nekróza.

Pokud pacient ani nyní nevyhledá zubaře, přestože léky proti bolesti už nezabírají, dřeň je postupně přeměněna bakteriemi na zapáchající infekční hmotu, což se označuje jako gangréna. Je to nejtěžší forma zánětu a vyžaduje delší léčbu než ostatní. Navíc existuje i chronický zánět zubní dřeně, který se sice ve všech ohledech, včetně léčby, podobá těm předchozím, avšak průběh onemocnění je vleklý a nemusí být doprovázen bolestí.

V zubní ordinaci je postup následující: Je důležité přesně zjistit, který zub pacienta trápí a jak moc je jeho dřeň poškozená. K tomu lékaři slouží různé klinické testy, jako například zkouška na studený podnět nebo naopak na teplý, poklep na hrbolky zubu a hlavně také rentgen. Na něm je totiž vidět, jestli se zánět nerozšířil i mimo zub kolem kořene. Pak následuje vlastní otevření dřeňové dutiny, odstranění veškeré infikované tkáně a vyčištění včetně kořenových kanálků. Prostor se zaplní hmotou zajišťující dokonalé utěsnění a o otvor v korunce zubu se lékař postará tak, jako by se jednalo o obyčejný kaz – plombou. Zní to sice jednoduše, ale celé ošetření zabere přes hodinu, v případě více kořenových zubů i několik hodin, nebo je rozděleno do více návštěv.

Zdroj: článek Jaká antibiotika na zánět zubu

Příběh

Ve svém příspěvku HEMOROIDY LÉČBA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Anna.

Dobrý den, koupele a vše ostatní jsou faaaajn, a hojivé ovšem nezabírají tak, jak bychom si všichni představovali. Na to zabere ANUREX, který objednáte na anurex.cz. Ty investované penízky do vašeho zdraví se určitě vyplatí

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Hemoroidy léčba

Domácí léčba plísně na nehtech

Pokud jsou postiženy prsty nohou, tak je nezbytná opakovaná desinfekce obuvi. Tu provedete buď speciálním sprejem proti plísni v obuvi, který koupíte v běžném supermarketu a nebo můžete použít i Savo proti plísni, to jen skutečně na boty, na kterých vám moc nezáleží. Na samotné prsty pak účinkuje potírání česnekem se solí. Takový česnekový roztok připravíte ze dvou velkých stroužků rozmačkaného česneku, jedné lžičky soli a dvou lžiček vody. Smícháte to dohromady, a mícháte dále, než začne česnek pouštět takový jakoby sliz. Tímto si pak postižené nehty potřete, především je třeba dostat česnek pod nehet, co to jde. Kdyby do jednoho měsíce toto léčení nemělo valný výsledek a plíseň se dále projevovala, tak doporučujeme navštívit lékaře, který vám dokáže pomoci rychleji.

V lékárně můžete dostat volně prodejný lék spray Clotrimazol, který je účinný při domácí léčbě plísně nehtů.

Nezbytnou součástí každé léčby plísně nehtů je důkladná manikura! Důsledná péče o nohy je předpokladem pro úspěšné vyléčení od nehtové plísně. Právě v letních měsících, kdy chodíme v otevřené obuvi anebo dokonce bosí, se pod nehet dostává mnoho prachu, který je pak živnou půdou pro znovunavrácení plísně nehtů. Mnohdy se stává, že lék na plíseň zabere, plíseň pod nehtem zničí, ale pacient nedbá o čistotu svých nohou a plíseň se mu do několika dní vrátí zpět. Tato recidiva (navrácení nemoci) je pak chybně připisována na vrub účinkům léku na plíseň.

Existují důkazy podporující názor, že aplikace thymolu dvakrát až třikrát denně v koncentrované formě, může odstranit určité druhy houbových nehtových infekcí. Pravidelná aplikace na postižený nehet po dobu tří měsíců odstranila potíže účinnou prevencí dalšího rozvoje onemocnění. Stříháním nehtu se pak odstraní veškerý infikovaný materiál. Thymol je účinnou látkou Tymiánu obecného, z něhož lze zakoupit kvalitní antiseptický Tymiánový olej.

Léčba mykózy nehtů bývá jednou z nejkomplikovanějších kožních nemocí a proto nepodceňujte její léčbu a neriskujte rozšíření plísně na jiné prsty nebo dokonce na vaše blízké osoby.

Zdroj: článek Lék na plíseň nehtů

Poradna

V naší poradně s názvem ŽALUDEČNÍ KŘEČE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marcela Řezníková.

Několik let občas /dříve třeba jednou za rok či dva, v poslední době cca jednou za měsíc,,mně postihne křeč . myslím, že v žaludku. Cítím tíhu a jakési sevřené - moje lékařka mi dala Nospu, která zabere během pěti, max. deseti minut. Cítím, jak se křeč uvolňuje ..... a mohu jíst následně cokoliv. Zatím jsem nevypozorovala, zda to mám po nějakém jídle, ale někdy se mi zdá že po mléku, jindy po syrové cibuli...... Alergie na cokoliv nebyla zjištěná, kolonoskopii jsem absolvovala cca před třemi lety, nezvracím, mám žlučníkový kámen, ale netrpím záchvaty.
Poradí mi někdo, kdo má stejný problém? Díky.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Podle toho co píšete to vypadá, že u vás dochází k náhlým kolikám ve žlučovodu. Váš žlučníkový kámen se zvětšuje a dráždí okolní tkáně, proto tyhle problémy přicházejí čím dál častěji. I to, že vám na to pomáhá lék No-Spa, svědčí pro tuto hypotézu. Doporučil bych vám, abyste se zaměřila na svůj žlučník a nechala se vyšetřit alespoň ultrazvukem, nejlépe pak magnetickou rezonancí. Dobré by bylo takto vyšetřit celou dutinu břišní. Podle výsledků bych pak doporučoval se všeho nepotřebného v těle zbavit, tedy i toho kamene ve žlučníku. O zmíněné vyšetření můžete požádat u svého praktického lékaře nebo u specialisty gastroenterologa.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Žaludeční křeče

Schůdková metoda

Princip schůdkové metody spočívá v tom, že budete hubnout postupně, tedy tak, jako byste pomalu scházeli po schodech.

Při dietách hubnete velmi rychle, organismus se většinou velmi rychle zbavuje vody a hlavně svalové hmoty. Když atrofuje svalová hmota, jdou kila rychle dolů, což potěší, ale protože se převážná většina žen vrátí k předcházejícímu způsobu stravování, obnoví se jim problémy o to rychleji, čím vyšší podíl svalové hmoty ztratily. Takže jsou pak po každé dietě objemnější a měkčí a s každou dietou jdou dolů s váhou pomaleji, protože už nemají svalstvo, ze kterého by hubly. A další extrém je, že pak z té hrůzy z přibírání už ani pořádně nejedí, a přesto stále jen přibírají. Postava se nedědí po předcích. Po nich se dědí jen nesprávné stravovací návyky.

Schůdková metoda je rozvržena do dvanácti týdnů s propracovaným denním jídelníčkem a je rozdělena do tří fází:

  • První fáze začíná 28denní detoxikací podle přesně stanoveného jídelníčku. Při 28denní detoxikaci se tělo zbaví překyselení a škodlivin. Slovenská expertka na zdravou výživu sestavila kompletní 28denní detoxikační plán, jehož cílem je tělo očistit a zbavit škodlivin, které se v něm nashromáždily. Základem je odstranit překyselení organismu, čímž dosáhnete harmonizace vnitřního prostředí. Nejen že můžete snížit svou hmotnost a velikost oblečení až o jedno číslo, ale především vrátíte tělu energii. Díky očištění těla se můžete zbavit i dalších neduhů, které způsobily usazené jedy v těle, například únavy, bolestí hlavy, alergií a podobně.
  • Druhá fáze je rozložena na 3 měsíce a stravujete se v ní podle takzvaného semaforu. Stravování podle semaforu je velmi jednoduchý systém, jedná se v podstatě o dělenou stravu, kdy jídla jsou rozdělena do základních skupin a barev na sacharidové, bílkovinové a neutrální. Sacharidové jídlo má v knize zelenou barvu a není možné ho kombinovat s bílkovinovým jídlem, které má červenou barvu semaforu, ovšem neutrální jídlo, v knize je označeno oranžovou barvou, se dá jíst dohromady se sacharidovým i bílkovinovým jídlem.
  • Třetí fáze je zaměřena na udržení požadované váhy. Postupuje se podle pravidla 5 : 2. To znamená, že se pět dní v týdnu stravujete podle semaforu a dva dny v týdnu si můžete dát to, na co máte chuť. V dalších pěti dnech tělo toxiny přijaté v těchto dvou dnech odbourá. Tento systém stravování nevytváří tlak na psychiku.

Průběh diety není oproti jiným zase tak drastický, jen budete muset začít kupovat úplně jiné potraviny a vařit jídla podle jídelníčku, což samozřejmě nějaký čas navíc zabere. Ale pro zdraví se musí něco obětovat. Zbavíte se tak hromady tabletek na vysoký tlak, cholesterol a spoustu dalšího. Tabletky pouze potlačí potíže, zatímco problém zůstává. A ten může být vyřešen právě změnou jídelníčku dle doporučení od Antónie Mačingové.

Zdroj: článek Hubnutí s Mačingovou

Příběh

Ve svém příspěvku MENSTRUAČNÍ BOLESTI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tereza B..

Moje mladší sestra trpěla na menstruační bolesti přímo hororově. První tři dny si úplně protrpěla. Bolesti, zvracení, teplota.. skákaly ji snad všechny hodnoty. Často měla i migrény. Koupila jsem ji na Vánoce Senzycol. Hodně jsem o něm četla a i tady v komentářích vidím, že zabírá, tak doufám, že i mé sestře zabere. Pokud bude v pořádku a nebude trpět takovýma bolestma, tak ty peníze za to stály.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Dana.

Dobrý den chci se zeptat jestli byste mi někdo neporadil jak se mám zbavit menstruace

Zdroj: příběh Menstruační bolesti

Historie a původ

Olejový výplach úst je pradávná indická detoxikační metoda. V Indii se k výplachu používá hlavně sezamový olej. Novodobý název olejového výplachu „MLGÁNÍ" je spojován s 80. lety minulého století, kdy tento léčebný a očistný postup znovu připomněl MUDr. Fedor Karach. Výhodou zmiňované metody je její snadná aplikace a zařazení do našich každodenních rituálů. Zabere nám pouze několik minut denně (přibližně 12–18 s očistou jazyka) a její účinky jsou mnohdy neuvěřitelné. Kromě sezamového oleje můžete použít i olej olivový, slunečnicový anebo kokosový.

Zdroj: článek Olejový výplach úst

Příběh

Ve svém příspěvku ZÁZVOR NA RYCHLEJŠÍ RŮST VLASŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Veronika.

Dobrý den.Docela mne zarazilo,že někdo opravdu věří tomu,že zrovna síra podporuje růst vlasů.Měla jsem doma kilové balení v naději,že to opravdu zabere,a žádný zázrak se nekonal,a to ani přes to,že moje strava je vyvážená,a MSM jsem užívala pravidelně.Četla jsem spoustu chvály na MSM proto jsem také objednala,ale pak mne zarazila jedna důležitá věc.Všechny výrobky na rádoby rychlejší růst vlasů slibují zázraky,ale nikde o tom není nic důkazného :)Bohužel za mne určitě ne,ale třeba jsem jen světlá výjimka :)

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Zázvor na rychlejší růst vlasů

Postup na doma

Předtím, než se sama pustíte do modeláže svých nehtů, vám doporučuji navštívit buď alespoň párkrát profesionála a okoukat od něho některé kroky, nebo si alespoň vyhledat dostatek ukázek na internetu. Nejste-li úplný laik, postačí vám můj návod.

Příprava nehtů, pilování, lepení tipů

Než začnete s úpravou nehtů, měly by být vaše ruce úplně čisté. Poté pomocí pomerančového dřívka nebo některého nástavce z manikúry zatlačte přerostlou kůžičku. Neměla by se odstraňovat, jen zatlačovat. Zdrsněte nehty pomocí pilníku s hrubostí 180. Vyberte správnou velikost tipů. Nesmí být menší ani větší než vaše šířka nehtu. Číst tipu, který má přilnout k nehtu, a konec nehtu samotného natřete lepidlem na nehty, nikdy nepoužívejte lepidlo, které k tomu není určené, mohla byste si způsobit vážné zdravotní problémy. Vždy lepte po jednom tipu, nechte lepidlo chvíli zaschnout a přiložte k nehtu, držte alespoň 30 sekund, poté nechte ještě alespoň 2 minuty zaschnout, než odstřihnete. Ideálním nástrojem pro stříhání tipů na nehty je takzvaná gilotina. Nalepené a zakrácené nehty dopilujte do požadované délky, zapilujte přechod a zdrsněte celou plochu tipu.

Podkladový gel

Podkladový gel se nanáší jako první vrstva. Nanáší se pomocí štětce po celé ploše nehtu i tipu ve velmi tenké vrstvě od zatlačené kůžičky po okraj nehtu, ale pozor, nesmí se kůžičky dotýkat, jinak se vám nehty budou „odfukovat“. Naneste všechny prsty na jedné ruce a teprve potom dejte do UV lampy vytvrdnout na 2 až 4 minuty podle gelu a doporučení výrobce. Je lepší používat stejnou značku všech gelů, podkladových a modelovacích, zaručíte tím tak jejich správné tvrdnutí a přilnutí.

Francouzská manikúra, barevné gely

Je na vás, zda se rozhodnete pro celé barevné nehty, francouzskou manikúru, nebo budete jednotlivé styly střídat, prakticky se s barevnými gely pracuje stejně. Jak francouzská manikúra, tak celobarevné nehty se nanášejí štětečkem a nejlépe v několika vrstvách. Gel nanášejte na každý nehet zvlášť a hned nechte vytvrdnout, aby vám nestékal. Sejně jako u podkladového gelu ani barevný a později modelovací gel by se neměl dotýkat kůže a čím blíže ke kůži nanesete, tím déle vám nehty vydrží a pomaleji budou odrůstat. Neumíte-li od ruky nanést francouzskou manikúru, můžete použít šablonu, stejně jako to děláte, když si francouzskou manikúru vytváříte lakem. Než ale dáte nehet vytvrdnout, šablonu raději odstraňte.

Modeláž nehtů

Až budete mít nehty barevně připravené, přistupte k samotné modeláži nehtů. Myslete na to, že největší vrstva gelu je uprostřed nehtu a do stran je roztahována. Na štěteček naberte gel a ten jedním tahem rozetřete po celé

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Modeláž nehtů

Příběh

Ve svém příspěvku LÉČBA LUPENKY DISKUSE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Adélka.

děkuji za tip... koukala jsem se na to a mají tam i menší balní, tak to asi zkusím a uvidím jestli zabere a bude vyhovovat nebo ne ;)

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marta.

tak snad ti pomůže a budeš s ní spokojená... doufám v to aspoň ;) když už jsem ji doporučila. mně sedí a jsem s ní fakt na sto procent spokojená. tak pak mi dej vědět jak to dopadlo jestli vyhovovala nebo ne ;)

Zdroj: příběh Léčba lupenky diskuse

Léky na prořezávání zoubků

Homeopatický lék Chamomilla, který můžete zkusit v potenci 5 nebo 9 CH. Zpočátku 2x, později 1x denně nechte 2 kuličky rozpustit v malém množství kojenecké vody a podávejte umělohmotnou lžičkou dítěti do úst až do vymizení potíží. Chamomilla zabere v případě, kdy je dítě v souvislosti s prořezáváním zoubků výrazně neklidné, podrážděné, vzteklé, když se něčeho dožaduje, vzápětí to odhodí a chce něco jiného. Dále při výrazné přecitlivělosti na bolest a ostatní vnější vlivy. Může se objevit teplota, průjem. Toto je jen stručná charakteristika léku, který má daleko obsáhlejší popis. Pro akutní podání tohoto léku by bylo velmi důležité sledovat především psychický stav. Pokud je dítě klidné, je zbytečné uvažovat o tomto léku.

Homeopatický lék Aconitum napellus se používá při extrémní bolesti, která je doprovázená neklidem, zanícenou dásní, dítě si ji tře pěstí. Bolest se zhoršuje působením chladného vzduchu a při pití. Dávkování: ředění 9 CH – 1x až 3x denně 1 dávku roztoku.

Homeopatický lék Phytolacca decandra se používá při bolestivém prořezávání zubů. Příznakem je úleva stiskem dásní a zubů, dítě kouše matku. Dávkování: ředění 9 CH – 1x až 3x denně 1 dávku roztoku.

Homeopatický lék Calcarea carbonica se používá u opožděného vývoje zubů a kostí. Příznaky jsou pocení hlavy, řídká kyselá stolice. Doporučuje se pro baculaté dítě. Dávkování: 15 CH – 1x denně 1 dávku roztoku.

Homeopatický lék Calcarea phosphorica se používá u opožděného vývoje zubů a kostí a hubenějšího dítěte. Dávkování: 15 CH – 1x denně 1 dávku roztoku.

Homeopatický lék Silicea se používá u pomalého vývoje zubů. Při projevech pocení na hlavě u drobného dítěte. Dávkování: ředění 9 CH – 1x až 3x denně 1 dávku roztoku.

Homeopatický lék Magnesia phosphorica se používá u dětí, kterým rostou zuby a jsou bez teploty se střevní kolikou při plynatosti. Dávkování: ředění 9 CH – 1x až 3x denně 1 dávku roztoku.

Zdroj: článek Jak na prořezávání zoubků

Příběh

Ve svém příspěvku NÁHLÉ POCENÍ,BEZ PŘÍČINY? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Věra 123.

Děkuji za odpověď,když já se těch antibiotik bojím,měla jsem drsné vedlejší účinky,ja jsem z toho zničená.Rozbor dostal lékař z laboratoře,asi šest druhů jmenovitých antibiotik.Ukazoval mě to,dvoje jsem už měla.To mě zabere třeba až to šesté?Vydržím to?Začala jsem užívat doplněk stravy Uroval a manozu,je mě po tom trochu líp.Myslíte,že by to mohlo také vyléčit?Děkuji za odpověď od vás,napište zase,beru vaše rady vážně.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Věra 123.

Pane léčiteli,máte mou důvěru.Jdu do čtvrtých antibiotik,nic jiného mě nezbývá.právě jsem přijela od lékaře.Musím věřit.Zdravím vás a přeji hezký den.

Zdroj: příběh Náhlé pocení,bez příčiny?

Průběh hojení

Nejčastěji se v léčení rakoviny využívá chirurgická metoda léčby. Ta je nejúčinnější, nicméně je zapotřebí najít nádor v raném stadiu. U pokročilejších kolorektálních karcinomů již není operace možná. Pokud se rakovina konečníku odhalí včas, pak je i úspěšnost její léčby vysoká. Není problém se z rakoviny klidně i úplně vyléčit. Jestliže tedy člověk rozpozná jakékoli příčiny rakoviny konečníku, měl by prakticky okamžitě navštívit specializované pracoviště, na kterém mu bude vyšetřen konečník a jeho přilehlé oblasti. Vyšetření konečníku je sice poněkud nepříjemné, nicméně dokáže rakovinu odhalit včas v době, kdy je možné ji kompletně chirurgicky léčit. U nemocí, jako je rakovina konečníku, léčba zabere i v případě chirurgického řešení velmi dlouhou dobu. Určitě ale nelze zapomenout i na některé další druhy léčby.

Samotná operace spočívá v odstranění celého nádoru, z pacientova těla je však třeba vyjmout i poměrně rozsáhlý přilehlý úsek střeva, aby se zabránilo návratu onemocnění z nějaké zbloudilé rakovinné buňky. Potíž s tímto typem operace tkví v tom, že nelze zachovat přirozený vývod střeva. Odchod stolice není možný chybějícím konečníkem, vývod tlustého střeva se proto našije na díru v břišní stěně. Vzniká takzvaná kolostomie, což je jakýsi umělý řitní otvor.

Rány po operacích v řitní krajině bývají poměrně dosti bolestivé, především při odchodu stolice. Tyto příznaky je možné zmírnit podávanými léky proti bolesti. Vyskytnout se může i zvracení, a to jako nežádoucí účinek podané celkové anestezie. Mělo by však odeznít cca do 6 hodin od operace. Po podání anestetika do páteřního kanálu je dosaženo necitlivosti dolní části těla trvající několik hodin, zároveň je ale omezena i pohyblivost dolních končetin. V den operace pije nemocný čaj, následující den jí lehkou stravu a dostává léky ke změkčení stolice. První nebo druhý den po výkonu začíná provádět sedací bylinné koupele, ve kterých pokračuje i po propuštění do domácí péče. Podle pooperačního stavu a charakteru operace jsou nemocní propouštěni 2. až 5. den domů. Po ukončení hospitalizace je nemocný kontrolován v proktologické poradně. Délka pracovní neschopnosti je rozdílná u různých výkonů. Může se pohybovat v rozmezí od několika dnů v případě Longovy operace, až po několik týdnů v případě klasické operace.

Zdroj: článek Jídelníček po operaci rekta

Příběh

Ve svém příspěvku ROSACEA PŘÍRODNÍ LÉČBA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jakub.

Zdravíčko,chci se podělit o zkušenosti o boji s Růžovkou, jsem keltský typ takže mě to nemohlo minout,od malá mám sklon k červenání,lidi různé mastičky si patlat na ksicht nikdy nepomůžou,jsou to vyhozené peníze,to jsem za tu dobu pochopil,rosacea podle mě signalizuje že se děje něco uvnitr těla,doporucim změnit jídelníček, nepit kávu,alkohol, nekouřit,snížit konzumací mléčných výrobků, jednoduchých sacharidů, příjem živočišné bílkoviny,maso atd.delam kulturistiku a tohle bylo pro mě drastické, naštěstí mám za ty roky disciplínu a dokázal jsem se všeho vzdát, strašně moc jsem zhodil, důležité!!!! udělat výplach střev!!! klystýr,nebo hydrocolor terapií minimálně 5x udělat jaterní očistu minimálně 5x každý den zeleninové šťávy, vitamíny C,B Omega-3 mastné kyseliny, vláknina,chllorela, mladý ječmen,ovoce,zelenina, jídlo si už vyhledejte jaké,nebudu tu psát jídelníček, ale tohle je 100% já už chtěl taky to vzdát,ale tohle zabere, musíte všechny ty hnusy s těla dostat,ja denně jako sportovec jedl skoro kilo masa, zničené trávení zanesená játra atd.Ksicht se mi neuvěřitelně zlepšil, žádné pupínky akné nic,sklon k červenání je taky menší ale ten vyléčit nikdy nepůjde podle mě,v neposlední řadě na pleť jsem používal Jarošový roztok pák sírové mýdlo a zinkovou mast, teď už jen Jarošový roztok a doma dělanou konopnou mast,je to běh na dlouhou trať začal jsem před půl rokem, jaterní neboli žlučníkova očista je prý nejlepší na jaře,nastudujte a všechno,na nějakou dobu se vám může zdát zhoršení, ale nebojte se toho, dá se to do kupy, obličej mazat opalovacím krémem a zásadní věc odnaučit si sahat behem dne rukami na obličej!!!

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Rosacea přírodní léčba

Jak si pomoci

Iontoforéza je vědecká, lékařsky ověřená metoda odstranění pocení na rukou, v podpaží, na nohou, hlavě, břiše, hrudníku a na zádech. Je založena na pronikání velmi malého (řádově tisíciny ampéru) množství elektrického proudu a působení částic vody na potem sužovaná místa na těle. Pacient ponoří končetiny do obyčejné vody z kohoutku, do které je elektrodami zaveden slabý elektrický proud ze speciálního přístroje napájeného z klasických tužkových baterií. V případě podpaží a dalších částí těla jsou k aplikaci určeny speciální elektrody.

Maximální doba, za kterou se účinky iontoforézy projeví, se pohybuje okolo tří týdnů. Běžně však lze dosáhnout zastavení pocení již po prvním týdnu používání přístroje na iontoforézu. V počátcích léčby (přístroj nebyl ještě nikdy používán) se přístroj používá pravidelně dle návodu. Po jednom až třech týdnech pocení skokově ustoupí a účinky přetrvávají podle typu pacienta až několik měsíců. Poté nastává udržovací fáze, kdy se již iontoforéza aplikuje pouze jednou za čas, a to v případě, že se pocení začne vracet. Lidé používající iontoforézu jsou velmi spokojeni s jejími účinky a nepociťují již nepříjemné stavy spojené s pocením dlaní rukou, chodidel, podpaží, ale ani hlavy, břicha, hrudníku a zad. Iontoforéza je na rozdíl od ostatních invazivních metod odstranění nadměrného pocení bez vedlejších účinků a jednoznačně nejlevnější (při nákupu dobíjecích tužkových baterií se náklady na léčbu blíží nule).

Na odstranění pocení iontoforézou se používá přístroj, pomocí kterého se aplikuje slabý elektrický proud na postižená místa na těle. Iontoforézou se lze bez problémů zbavit zpocených a studených dlaní rukou, chodidel, podpaží, hlavy, břicha, hrudníku i zad. Přístrojem lze eliminovat také zápach nohou spojený s rozkladem bakterií obsažených v potu. Jak již bylo uvedeno výše, postižená místa na těle se ponoří do obyčejné vody a pomocí elektrod se do vody zavede velmi slabý elektrický proud o vhodné frekvenci. Aplikace probíhá vždy na jeden pár končetin nebo podpaží a zabere maximálně 15–30 minut.

Lidé trpící hyperhidrózou mohou díky produktu Electro Antiperspirant plnohodnotně a dlouhodobě řešit problémy spojené nejen s hyperhidrózou hlavy. Počáteční investice vložená do nákupu přístroje, který vydrží mnoho let, se jim mnohonásobně vrátí jak v podobě zvýšené kvality života osobního a společenského, tak i v oblečení, které jim déle vydrží, v drahých kosmetických produktech, které se stanou zbytečnými, a hlavně v pocitu jistoty, jímž budou působit na ostatní lidi.

Zdroj: článek Nadměrné pocení hlavy a obličeje

Dětské vyrážky

Nepodceňujte dětské vyrážky. Může se jednat o banalitu, ale také mohou signalizovat závažnější problém.

Příznaky

Nepříjemné ekzémy: Projevy se často zlepšují a zhoršují v souvislosti s tím, co maminka jí, jakou kosmetiku na miminko používá a jak ho obléká. Nutností je pravidelně pokožku promazávat i několikrát denně vhodným krémem (bez parfémů, ideální je krém na atopickou kůži). Někdy je nutné nasadit k léčbě kortikoidní přípravky, ale určitě ne bez doporučení lékaře! Preventivně výborně funguje kojení aspoň do šesti měsíců. Pokud nekojíte, pak používejte speciální kojenecké formule s označením HA (hypoalergenní).

Kvasinkové infekce kůže: Jde o onemocnění, které způsobuje nejčastěji kvasinka Candida albicans. Za vhodných podmínek se pomnoží a pak působí jako patogen. Tato kvasinka může způsobit moučnivku (soor), infekční koutky, kožní zarudlá šupinatá ložiska, zvláště v místě kožních řas, zvýšeného pocení.

Slizniční forma se objevuje na jazyku a sliznici úst a dásní. Poznáte ji podle bělavého, hrudkovitého povlaku, který lze obtížně setřít, a když se vám to povede, zůstává červená, zanícená spodina. Mírné formy lze léčit potíráním genciánovou violetí, v průběhu léčby by se měly vyvářet dudlíky a savičky, které dítě používá.

Aby byla léčba úspěšná, měla by si kojící maminka namazat genciánovou violetí i bradavky. Pokud by moučnivka trvala déle a rozšiřovala se, je nutná celková léčba – antimykotika se podávají ve formě sirupu (Mycomas, Diflucan). Tyto léky jsou pouze na lékařský předpis. Pokud jste vyznavačkou homeopatické léčby, vyzkoušet můžete například tato homeopatika: BORAX 9CH, MUTRIATICUM ACODUM 9CH – deset granulí rozpuštěných v 50 ml vody podávat každou hodinu na lžičce s medem. Pokud postihne miminko kožní forma kvasinkového onemocnění, používají se protiplísňové léky.

Favus: Projevuje se nánosem šupin, kterými prorůstá vlas, šupinky jsou naplněny sporami a částičkami hub, připomínají medové plástve. Poškozují nenávratně vlasové cibulky a dochází k vypadávání vlasů. Léčí se antimykoticky a lokálně (Lamisil, Mycosam, Sporanox, Nizoral a podobně).

Co s tím dělat

Některé kožní vyrážky samy neodezní, a tak na ně zabere pouze léčba. K lékaři se vydejte v případě, kdy:

  • trpíte vy nebo otec miminka na atopický ekzém;
  • se na kůži objeví tmavé červené skvrny;
  • se na kůži objeví hnisavá vyrážka;
  • vyrážka u dítěte přetrvává týdny, nemizí a rozšiřuje se.

Obrázky

Takto vypadají nepříjemné dětské vyrážky.

Zdroj: článek Dětské pupínky

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Marie Svobodová

 Nina Vinšová


rekonvalescence po hysteroskopii
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
kamínky ve slinných žlázách
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.