DMSO je typická sirná sloučenina. Jedná se o účinný lék proti bolesti, který funguje tak, že blokuje vedení nervových vláken, která produkují bolest. DMSO rovněž snižuje zánět a otok snížením zánětlivých chemických látek, dále zlepšuje prokrvení oblasti zranění rozšířením krevních cév, zvýšením dodávky kyslíku a omezením lepivosti krevních destiček. Stimuluje i hojení, které je klíčem k jeho užitečnosti v jakémkoliv případě, a v neposlední řadě je jedním z nejúčinnějších požíračů volných radikálů známých lidstvu, jestli ne nejúčinnější.
DMSO je tedy účinný proti bolesti, na popáleniny, akné, artritidu, mentální retardace, mrtvice, amyloidózy, poranění hlavy, sklerodermie, zklidňuje bolest zubů, zmírňuje bolesti hlavy, léčí hemoroidy, svalové napětí, zabraňuje ochrnutí z poranění míchy, změkčuje zjizvené tkáně. Ve skutečnosti je užitečné snad pro více než 300 onemocnění a je bezpečné.
DMSO také proniká kůží, snadno se dostane přes takzvanou hematoencefalitickou bariéru, pronikne tkáněmi a vstoupí do krevního řečiště. Kromě toho DMSO chrání buňky před mechanickým poškozením, má tišící účinek na centrální nervový systém, což se týká všech částí těla, neboť je absorbován skrze kůži (viz výše). To znamená, že DMSO aplikované na jednu oblast vede často k úlevě od bolesti v nějakém jiném místě – mluvíme o takzvaném systémovém účinku.
DMSO podporuje vylučování moči a svalové uvolnění. Posiluje imunitní systém, zvyšuje tvorbu bílých krvinek a makrofágů, které ničí cizí materiál a patogeny v těle. Má také antibakteriální, antivirotické a protiplísňové vlastnosti. DMSO rovněž zvyšuje propustnost buněčných membrán, což umožňuje vyplavování toxinů z buňky. Jako zdroj síry pomáhá při detoxifikaci těžkými kovy, síra se totiž váže s jedovatými toxickými kovy (rtuť, olovo, hliník, kadmium, arzen, nikl) a je z těla následně vyloučena močením, defekací a pocením.
Obecně se DMSO aplikuje na kůži jako gel, krém nebo tekutina. Přípravek může být užíván ústy, intravenózní injekcí, v mnoha případech společně s dalšími léky. Také jej lze podávat subkutánně (podkožně), intramuskulárně (do svalu), intraperitoneálně (do břišní dutiny), intratekálně (do mozkových plen), inhalací, kapáním do očí, na sliznice a do močového měchýře. Intenzita a dávkování se dle způsobu podání velmi liší.
Obvyklá dávka je jedna čajová lžička denně 70% DMSO. Pokud užíváte tekutou formu DMSO na kůži, nechte jej zaschnout po dobu 20 až 30 minut před setřením zbytku. Kůže musí být čistá, suchá a neporušená. Obličej a krk jsou citlivější, takže byste neměli použít koncentraci vyšší než 50 %. Lokální koncentrace by pak měly být méně než 70% v oblastech, kde dochází ke snížení krevního
Ve svém příspěvku DMSO JAK POUŽÍVATJAK ZISKAT 70% DMSO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Betka.
Prosim jak namichat presne 70 % DMSO dekuji za rady
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Anton Mišech.
70% DMSO namícháte nejlépe tak, že si opatříte v chemických potřebách odměrku,napr. o objemu 100ml a do ní nalejete 70ml 99,9% DMSO a přilijete 30ml destilované vody koupené v lékárně! (takže ne destil.technickou vodu z Benziny).
Výsledek bude sice 100%x70x0,999/(70+30)=69,93% a ne 70%, což není na závadu, jelikož doporučované vyšší procenta pro aplikace jsou spíše v rozmezí 65 až 75%.
Směs se bude při naléváni vody znatelně zahřívat (vhodné použít ochranné brýle), abyste nebyl překvapen.
Takto dostanete 100ml roztoku. Ten si přelijte do odpovídají lahvičky z tmavého skla. Hodí se při tom malý trychtýř, který si objednejte z chemic.potřeb včetně té 100ml odměrky, např.zde: https://www.vinarskydum.cz/…
Pokud budete potřebovat jenom 50ml zředěného roztoku, tak podělte dvěma množství DMSO a obdobně i destil.vody, které pak budete vlévat do odměrky.
Velký význam má DMSO při léčbě rakoviny, neboť transportuje léky k nemocným buňkám a zdravé buňky přitom neovlivňuje. Léčba tak může pronikat až hluboko do zasažených tělesných tkání. Onkologové využívají DMSO pro efektivní nasazení chemoterapie. Místo aby docházelo ke všeobecné destrukci všech buněk, jak bývá běžné, podařilo se s pomocí DMSO dopravit lék pouze do rakovinných buněk. Takto bylo možné významně snížit i použité léčebné dávky a minimalizovat tak vedlejší účinky chemoterapie.
DMSO se dokonce začal používat i jako samostatný lék proti rakovině. Bylo již zdokumentováno mnoho případů neoficiální léčby a za zmínku určitě stojí vědecká studie, provedená v Indii v roce 2010. V jejím rámci bylo prováděno testování DMSO metodou in vitro, přičemž se prokázala jeho schopnost vyvolávat apoteózu rakovinných buněk. Mimo laboratoře se DMSO testoval u živých zvířat při léčbě Non-Hodgkinova lymfomu – prokázaly se jeho selektivní účinky, když zdravé buňky zůstávaly nepoškozeny. FDA dnes vyžaduje, aby byl DMSO prodáván pouze jako rozpouštědlo.
Ve svém příspěvku DMSO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel David Pokorný.
Dobrý den, dočetl jsem se, že DMSO léčí také vředy a hojí rány. Bojuji již mnoho let s bércovými vředy, které se ne a ne zahojit. Můžete mi doporučit DMSO na jejich zahojení, jak postupovat a v jaké koncentraci přípravek použít? Děkuji Vám za pomoc. S přátelským pozdravem David Pokorný.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
DMSO je dimethylsulfoxid a je čistě přírodní látkou. Jedná se o sloučeninu se sírou, která se používá při výrobě MMS, CDS a CDS2 jako přenašeč účinné látky do kůže, tkání, svalů, kloubů a dalších orgánů v těle. DMSO se naváže na přítomný chlordioxid a po nanesení na kůži jednoduše vpraví chlordioxid do těla, kde napadá mikroorganismy přímo v rakovinových buňkách, takže jsou schopné přeměnit se zase na zdravé buňky. Některé organismus vyloučí a nahradí zdravými. K tomuto je zapotřebí 70 % DMSO 99,99% čistoty v tekuté formě. Lze však DMSO použít i samostatně na řadu aplikací. DMSO je známý nosič, od roku 1955 hojně užívaný lékaři jako způsob přímého vnášení účinných látek do těla kůží.
MMS je zkratka pro Master Mineral Solution (Mistrovský minerální roztok). Jedná se o přesnou koncentraci chloritanu sodného (MMS). MMS je okamžitě účinné na infekce či různé záněty, dokáže vyléčit i influenzu či prasečí chřipku (POZOR, ne nemoci vzniklé z naočkování vakcínou obsahující kromě jiných nebezpečných látek i nanočástice!). U dlouhodobých nemocí dochází k podstatnému zlepšení již během prvních dnů užívání MMS a mnohé „nevyléčitelné“ nemoci dokáže vyléčit v průběhu 3 týdnů. Pomocí MMS je možné léčit i taková onemocnění, jako je rakovina, malárie, leukémie, astma, cukrovka, roztroušená skleróza, AIDS, hepatitida (zánět jater), sucho, zánět plic, herpes (opar), zánět slepého střeva, zánět močových cest, revmatické záněty. MMS zlepšuje krevní oběh a umožňuje tak vyléčit více než 90 % známých civilizačních nemocí, snižuje tvorbu křečových žil, normalizuje srdeční rytmus, odstraňuje lupy, zjemňuje pleť, a podle toho, co řekl Jim Humble a odborníci zkoumající účinky MMS, může prodloužit lidský život až o 20 let. MSS2 je vhodné na vyléčení všech chorob, které léčí i MMS1. U těžkých nemocí se však osvědčila kombinace MMS1 a MMS2, díky níž se povedly vyléčit i ty nejtěžší případy nákazy HIV virem a úžasné výsledky jsou i při léčbě rakoviny. Tento přípravek je nesmírně účinná zbraň v podstatě proti všem známým nemocem.
Používá se:
na afty a opary
na AIDS/HIV virus
jako alternativa antibiotik (je účinnější, bez vedlejších účinků, nepoškozuje střevní mikroflóru)
DMSO může rozpustit krevní sraženinu, která způsobuje mrtvici, obnoví krevní oběh a zabrání paralýze. Jakmile se DMSO dostane do těla, buď to namazáním na kůži, podané intravenózně, nebo ústy, prostoupí hematoencefalitickou bariérou, takže i ústní podání může zlepšit krevní oběh. Ideální je intravenózní aplikace. DMSO způsobuje prodloužení doby krvácení a je trvale indikováno pro užití v léčbě embolické a hemoragické mrtvice.
DMSO může pomoci neutralizovat škodlivé účinky srdečních a mozkových problémů zahrnujících poranění hlavy a míchy, cévní mozkové příhody, poruchy paměti a ischemické poruchy srdeční. 40% roztok DMSO by měl být v těchto případech podán v průběhu čtyř hodin, aby byl účinný, v prvních devadesáti minutách je to nejlepší.
Ve svém příspěvku KERASTASE ZKUŠENOSTI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dana.
Máte někdo zkušenosti s kosmetikou od Kerastase při onemocnění lupénkou ve vlasech? Pomáhá vám Kerastáze na lupénku anebo naopak lupénku zhoršuje? Dostala nějaké šampony a kondicionery od Kerastase o Vánocích. Svou lupenku ve vlasech mám nyní zklidněnou a nechtěla bych si ji tím zase rozbouřit. Prosím poraďte mi.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Ludmila Chytilová.
Na lupénku ve vlasech máme vyzkoušeno a doporučujeme jednak maďarské lázeňské léčivo- šampon-sprchový gel,na projevy na kůži koupele v léčivé minerální koupelové soli Bük a na kůži pak aplikaci tělového mléka .
Jsme výhradní dovozci těchto maďarských léčiv již sedm let.V ČR jsme produkty přihlásili jako kosmetiku proto,že by se díky klinickým testům podstatně zvýšila cena.Dodáváme i do lázní,wellnes,pedikérům.Lázně Bük Fürdo jsou vyhlášené celosvětově a to svým jedinečným a vysokým podílem minerálů ve svých pramenech.Ročně je navštíví 5 milionů lidí s lupénkou,atopickými exemy,gynekol.problémy a zejména s bolestmi pohybového aparátu.
Základem je ovšem tzv. vyčistit krev.Naši klienti užívají Detoxikační čaj z devatenácti bylin pro dospělé a z jedenácti bylin čaj pro děti od 3 let.
Nechci zneužívat tuto diskuzi k reklamě,proto můžete zavolat na 778 204 208.
Hezký den přeji
Chytilová
DMSO Sigma je polární aprotické rozpouštědlo používané v chemických reakcích známých jako polymerázové řetězcové reakce. Využívá se jako činidlo pro uchování buněk, tkání a orgánů. DMSO Sigma se používá rovněž při buněčném zmrazování media.
DMSO se prodává v obchodech se zdravou výživou či v zásilkových prodejnách na internetu, a to ve většině zemí celého světa. Přestože jej užívají miliony lidí, bylo schváleno FDA pouze jako konzervant kmenových buněk, buněk kostní dřeně, orgánů pro transplantaci a pro intersticiální cystitidu – bolestivé zánětlivé onemocnění měchýře, které je velmi obtížně léčitelné jinými terapiemi.
Ke zničení roztočů rodu Demodex se používá běžně borax [3] (tetraboritan sodný, nejsnadněji dostupný nejspíš jako dekahydrát). Borax nejde volně koupit kdekoliv, protože jeho komerční distribuce nedovoluje jiné, než průmyslové použití a to proto, že dráždí kůži a může poškodit nenarozený plod v matce. Existuje internetový obchod, kde mají borax k zakoupení v balení 0,5 kg nebo 1 kg. Jeho adresa je www.vekron.cz. Další možnost je koupit si borax globule určené na léčbu vaginální mykózy. Jedna vaginální globule obsahuje 600 mg boraxu. Cenu globulí můžete vidět tady: borax globule cena.
4 recepty na domácí výrobu:
Voda + epsomská sůl + MSM + niacinamid / acylpyrin + borax, a to v tomto poměru 65 ml vody; 20 g epsomské soli; 15 g MSM nebo DMSO; 1 g niacinamid nebo acylpyrin; 2 g boraxu; Bez niacinamidu pro získání roztoku výrazně zklidňujícího podrážděnou pokožku. Doporučuje se použít DMSO místo MSM.
3% roztok boraxu + mýdlo se sírou (případně mýdlo s ichtamolem) + krém se zinkem. Nejdříve se nanese zinková mast, která se poté rozetře s mýdlem a roztokem boraxu. Vytvoří se vrstva, která se vsákne a po zaschnutí není viditelná.
Zelený čaj + acylpyrin (zhruba 100 ml silného zeleného čaje se smíchá s 1 gramem acylpyrinu).
Ve svém příspěvku DMSO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Silvia Zlatkicova.
Chcem sa spytat mam doma ciste DMSO..a mam problemy so sinusmi,mam hnis v dutinach uz 3 tyzdne a nemozem sa toho zbavit..poradite mi prosim ako to riedit a uzivat..a taktiez ako to nanasat na kozu a cim?Pretoze ako rozpustadlo to moze dopravit do tela latky s ktorymi pride do kontaktu..aky material je najvhodnejsi pri manipulacii?? S pozdravom Silvia Z.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Pokud je psoriáza závažná nebo jiná léčba nefungovala, může odborný kožní lékař předepsat systémovou léčbu. Systémová léčba působí na celé tělo.
Tyto léky mohou být při léčbě lupénky velmi účinné, ale všechny mají potenciálně závažné vedlejší účinky. Všechny systémové léčby lupénky mají své výhody i rizika. Před zahájením léčby se poraďte se svým lékařem o možnostech léčby a případných rizicích s nimi spojených.
Pokud plánujete dítě, otěhotníte nebo uvažujete o kojení, měla byste se také nejprve poradit se svým lékařem, než začnete užívat jakýkoli nový lék, abyste si ověřili, zda je vhodný pro použití během těhotenství nebo kojení.
Existují 2 hlavní typy systémové léčby, nazývané nebiologická (obvykle se podává ve formě tablet nebo kapslí) a biologická (obvykle se podává ve formě injekcí).
Nebiologické léky
Methotrexát
Methotrexát může pomoci kontrolovat psoriázu zpomalením produkce kožních buněk a potlačením zánětu. Obvykle se užívá jednou týdně. Může způsobit nevolnost a může ovlivnit tvorbu krvinek. Dlouhodobé užívání může způsobit poškození jater. Lidé s onemocněním jater by neměli užívat methotrexát a při jeho užívání by neměli pít alkohol.
Methotrexát může být velmi škodlivý pro vyvíjející se dítě, takže je důležité, aby ženy užívaly antikoncepci a neotěhotněly během užívání tohoto léku a po dobu nejméně 6 měsíců po jeho ukončení.
Mužům se doporučuje odložit pokus o miminko alespoň na 6 měsíců od poslední dávky methotrexátu.
Cyklosporin
Cyklosporin je lék, který potlačuje imunitní systém (imunosupresivum). Původně se používal k prevenci odmítnutí transplantátu, ale osvědčil se při léčbě všech typů lupénky. Obvykle se užívá denně.
Cyklosporin zvyšuje šance na onemocnění ledvin a vysoký krevní tlak, které bude nutné sledovat.
Acitretin
Acitretin je perorální retinoid, který snižuje produkci kožních buněk. Používá se k léčbě těžké lupénky, která nereagovala na jinou nebiologickou systémovou léčbu. Obvykle se užívá denně.
Acitretin má širokou škálu vedlejších účinků, včetně suchosti a popraskání rtů, suchosti nosních cest a ve vzácnějších případech hepatitidy.
Acitretin může být velmi škodlivý pro vyvíjející se dítě, proto je důležité, aby ženy užívaly antikoncepci a neotěhotněly během užívání tohoto léku a po dobu nejméně 3 let poté, co jej přestanou užívat. Naopak muži užívající acitretin mohou dítě bezpečně zplodit.
Apremilast a dimethyl fumarát jsou léky, které pomáhají snižovat zánět. Užívají se jako denní tablety. Tyto léky se doporučují používat pouze v případě, že máte těžkou lupénku, která nereagovala na jinou nebiologickou léčbu.
Ve svém příspěvku LÉČBA LUPENKY DISKUSE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Adélka.
ahojte chci se vás tady zeptat jestli nevíte o nějakém dobrém gelu, mastičce, prášku nebo čemkoliv co pomáhá při lupence... mám pocit že už jsem zkoušela všechno a nic mi nezabralo :/ děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Ludmila.
taky jsem už na lupenku vyzkoušela "x" mastí, ale jelikož je to autoimunitní problém, chce to léčbu zevnitř, tedy čaje. Taky jsem jich zkoušela spouty, ale až směs Lupénkovník a Trápí Vás játra (rychlejší ústup při pití obou čajů) najdi na https://www.doktorcaj.cz/ se mi začala lupénku skutečně léčit. Piji od března , tedy půl roku a z 80% je kůže zahojená, ještě pokračuji v pití dál, až do úplného vymizení. Je sice dražší, ale vydrží jedno balení na měsíc.
Mezi nejběžnější procedury pro mírnou lupénku hlavy patří moderní léky, které se používají přímo na pokožku hlavy. Nicméně pokud trpíte těžkou lupenkou nebo máte lupénku jinde na těle, tak je nutné, abyste systémové léky brali perorálně nebo pomocí injekcí. Jestli lupénka hlavy špatně reaguje na léky po opakovaném použití, může lékař jinak kombinovat léčbu nebo může změnit typ léčby.
Jedním z prvních kroků v léčbě lupénky hlavy je její změkčení a odstranění šupin. To usnadní lékům lépe proniknout a odstranit chorobu.
Změkčení pokožky
Pomocí kyseliny salicylové v gelu, která je určena na změkčení šupin lupénky, díky změkčení se snáze odstraňují tyto šupiny. Mezi další změkčovadla patří močovina, kyselina mléčná a fenol.
Kartáčem nebo jemným hřebenem mohou být tyto šupiny uvolněny a vyčesány.
Pomocí šamponu nebo mýdla s obsahem kyseliny salicylové mohou být odstraněny šupiny z pokožky hlavy.
Použití dalších změkčovadel, jako je vazelína, krém, olej, pleťová voda nebo mastě, mohou také pomoci s odstraněním šupin z pokožky hlavy.
Rady pro změkčení pokožky
Dejte si vazelínu na malé bavlněné kuličky a vložte si je do uší, aby se do nich nedostal lék na změkčení.
Užívejte léky na změkčení pokožky střídmě, protože mohou způsobit podráždění pokožky a mohou oslabit vlasové kutikuly, což způsobuje dočasnou ztrátu vlasů.
Po aplikaci změkčovadel si pokapávejte postiženou oblast pokožky hlavy olejem nebo hydratační pleťovou mastí.
Vetřete krém nebo mast přímo na pokožku hlavy.
Pokožku hlavy si zakryjte koupací čepicí, aby byla posílena účinnost léků, ale pouze tehdy, pokud vám to sdělil lékař.
Jak proti svědění lupénky
Po umytí hlavy šamponem použijte kondicionér.
Omezte používání nástrojů pro styling, které vyvolávají teplo jako je fén.
Na svědící skvrny používejte mokré ručníky, studené zábaly nebo studenou vodu.
Používejte dehtové šampony, šampony s mentolem, střídmě kortikoidy nebo perorální antihistaminika.
Ve svém příspěvku LUPÉNKA VE VLASECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Rena.
Dobrý den, lupenku mám ve vlasech. Je to nepříjemné nemohu si brát tmavě oblečení protože je to vidět na prádle na ramenou. A stydím se za to, lupenku mám 17 let. A brala jsem takové ty mlicka do hlavy belosalic a dehtovy šampon. Už to moc nepouziva, jenom občas. Připadá mi to úplně stejné, jestli to beru nebo neberu. Chtěla jsem lázně ty mi doktorka na kožním hned zamítla, že prý nemám nárok že to mám pouze v hlavě. Myslíte že to je správně a tak to má být?!!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jiří.
Dobrý den, lupénka bývá, dle moudrosti tradiční medicíny, příznakem tzv. silně narušené rovnováhy pH kyselosti buněk v těle. Doporučuji tedy, odstranit tuto příčinu jejím vyrovnáním a následným udržováním. Podrobný návod, jak toho lze dosáhnout, uvádím v knize ,, Poklad-škola odkyselení těla". Více informací o knize získáte na webu: http://www.TradicniMedicina.wbs.cz kde si ji můžete také objednat. V případě neřešení narušené pH rovnováhy těla zpravidla se mohou zdravotní obtíže v čase stupňovat. Mějte hezký den. Jiří
Mastné masti by neměly být používány na vlasatou část hlavy. Dělají zacuchané a mastné vlasy a je velmi obtížné odstranit tyto masti z vlasů i se silnými detergentovými šampony. Aktivní složka k ošetření vlasů by měla být aplikována v kapalné formě. Typ použitého produktu bude záviset na druhu lupénky, zejména na preferencích lékaře či dermatologa. Ve výjimečném případě se může pacient rozhodnout ve výběru léku.
Je důležité, aby byla léčena pokožka a ne vlasy. Proto je důležité aplikovat produkty ze strany na stranu a zepředu dozadu, aby byly všechny dotčené oblasti ošetřeny. Tento způsob aplikace je často nazýván jako šachovnicová metoda. Ošetření se provádí podél pomyslných šachovnicových linek.
Dithranol se často aplikuje na pokožku hlavy, ale jeho barva má vliv na vlasy. Obarvení vlasů od Dithranolu může být jen dočasné ale pro někoho nepřijatelně viditelné.
Obecně platí, že pokožka hlavy toleruje topické kortikosteroidy, jako je Kortizol, mnohem lépe, protože jsou lépe absorbovány než u jiných částí těla. Lékaři používají zvyšující se množství kortikosteroidů i za cenu nežádoucích účinků na pokožce hlavy. Nežádoucí účinky kortikosteroidů jsou ztenčení kůže, modřiny, náchylnost k infekci a špatné hojení. Z pokožky nehrozí žádná významná absorpce kortikosteroidů do těla. Běžně se používá Kortizon, který se užívá dvakrát denně a pomalu klesá jeho užívání k jednotýdennímu užití. Není-li zřejmé zlepšení během 3 až 4 týdnů, tak se musí okamžitě zastavit užívání Kortizonu.
Přírodní variace mohou lupénku ve vlasech za určitou dobu vrátit do normálu. U dehtových a dithranolových přípravků lze očekávat, že zdůrazní léčbu a jejich účinek vydrží i po vysazení. Aktuální Kortison je sice přijatelnější z kosmetického hlediska, ale obecně je u něj větší pravděpodobnost nežádoucích účinků, a když bude pravidelně používaný, tak po vysazení může vzniknout opětovné zhoršení lupénky ve vlasech.
Naše kůže každých 28 dní obmění celý svůj povrch, při němž se odumírající buňky dostávají na povrch, kde se odlupují a uvolňují místo buňkám mladším. V případě lupénky se kožní buňky obnovují ale mnohem rychleji a navíc tento cyklus trvá jen několik dní (méně než 28). Takovýto proces rychlejší tvorby kožních buněk je naprosto normální v případě nějakého poranění. V této situaci potřebujeme zacelit ránu a je tento nárůst buněk žádoucí. Avšak u nemocných lupénkou se přehnaně rychlá obnova kůže projevuje olupováním nepotřebné kůže a vznikají tak známá ložiska lupénky. V současné době se vědci domnívají, že důvodem, proč se zvýšená tvorba kožních buněk děje, je špatná genetická informace buněk. Genetičtí odborníci vědí, že občas se občas nějaká buňka změní a jako taková by měla být zničena imunitním systémem. V případě lupénky však zničena není a dál předává špatnou genetickou informaci při svém množení.
Dnes již víme o faktorech, které mohou lupénku zhoršit nebo dokonce vyvolat. Patří sem například stres, alkohol, konzumace mastných jídel, nechráněný pobyt na slunci, poranění kůže atd.
Vědci zjistili, že zvýšená hladina mastných kyselin, které se nacházejí v membráně buněk způsobuje, že buněčný kopírovací sytém se pokazí a začne produkovat nepotřebné zvýšené množství kožních buněk. Tuto anomáli způsobuje především mastná kyselina kyselina arachidonová - AA. Když tedy dokážeme vhodným způsobem zamezit zvýšené hladině kyseliny arachidonové, tak máme lék na lupénku. Vědci ověřili tvrzení, že je-li nízká hladina kyseliny arachidonové v buněčných membránách, nevzniká pak žádná lupénka. Nastává zde otázka, kterými látkami dokážeme hladinu kyseliny arachidonové bezpečně snížit? K tomu v současné době probíhá výzkum, který má odhalit účinné látky, jenž by mohly být inhibitory kyseliny arachidonové, tedy že by tlumily, popřípadě pohlcovaly, její množství. Některé informace z tohoto výzkumu unikly a my vám nyní přinášíme několik poznatků o doplňcích, které mají vliv na léčbu lupénky z pohledu komplementární terapie snižování hladiny kyseliny arachidonové.
Ve svém příspěvku LUPENKA NAKAZLIVA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Babi.
Srdecne zdravim. Mam prosbicku. Neteř se seznámila s chlapcem,který má lupenku vysetou na penisu. Po styku ho penis boli.
Dotaz zni.
Není možné přenést Infekci do vaginy nebo do úst, uspokojí li ho ústy.
Mela jsem aktivní lupenku do 20.let,tak ze vím jak mi dala zabrat,když byla v aktivitě.
Zda se mi to dost nehygienické.
Děkuji budu ráda ji předat radu, informaci..Od fundovane osoby
Na shle
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Kůže se odlupuje pouze u suché pokožky, která je vystavována častému mytí rukou. Velmi účinná je pravidelná hydratace, která může hodně pomoci.
Co dělat, když si dítě kouše nehty?
Pokuste se udělat něco pro to, aby si dítě nekousalo nehty, postačí namáčení nehtů do pepřové šťávy.
Co dělat, když se mi kůže odlupuje z prstů?
Nejspíše se jedná o ekzém. Je vhodné navštívit dermatologa, který vám poradí co a jak, a předepíše vám účinné krémy nebo léky.
Co dělat, když se mi třepí nehty?
Snížení poškození nehtů můžete dosáhnout dostatečným přísunem biotinu. Velmi účinný je krém Eucerin. Také se doporučuje namáčení nehtů před spaním do vody po dobu 10 minut.
Co dělat, když se mi na nehtech objevují bílé čáry?
Nejspíše se jedná o lupénku, proto je důležité navštívit dermatologa.
Co dělat, když se mi odlupují nehty od nehtového lůžka?
Může se jednat o nedostatek železa, lupénku, slintavku nebo základní metabolické vady.
Ve svém příspěvku DOTAZ K APLIKACI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Blanka Čechová.
Ráda bych chtěla vědět zda DMSO je vhodné při imunitě léčené dlouhodobě podáváném gamaglonulinu a pomáhá-li při zjištěné B- lymfoproliferaci event.v jakém dávkování, také nemůže-li zhoršit zánět střev.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Léčebné principy lupénky ve vlasech jsou stejné jako pro obecnou lupénku, to znamená, že se bude zpomalovat rychlý obrat postižené kůže pomocí dehtu nebo lokálních kortikosteroidů, nebo pomocí jednoduššího léčení následků rozpuštěním či odstraněním šupin. Většinou se šupiny rozpouštějí nebo odstraňují pomocí kyseliny salicylové nebo šamponu. Většina léků jsou tekutiny, které obsahují různě účinné složky.
Ve svém příspěvku BOLEST ZUBU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Andrea.
dobry den us 3den mne boli v puse kost a nasla sem si tam bouli na ty kosti bereru si paralen ale nepomaha to k zubari 26,5 us nevim co stim 3noc us nespim
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Haluz.
Základ je důkladně vyčistit zuby, odstranit veškeré zbytky potravy z prasklých či kazovitých zubů, doplnit minerály, sýry, dát si vnitřnosti játra, husí nejlépe, ale především vyčistit zuby, vydesinfikovat MMS, do děr nacpat vatu, může být opět s dezinfekcí, v opačném případě si koledujete o malér, záleží ale na všem okolo vás, došel jsem k závěru, že léčit lidi prakticky nelze, už vůbec né takhle po netu, ale ani jinak, nikdo nemůže vědět jak to v kom funguje, to musí každý sám celoživotně pozorovat, lidi na to úplně dlabou, když jim to říkám čumí na mě jak na debila.. mno ale nejhorší je to že je pak uvidím chcípat a skučet..
Mnoho malých kožních nádorů se odstraňuje pomocí laseru, který využívá intenzivní světelný paprsek k odstranění nežádoucí tkáně. Léčení závisí na velikosti, typu, hloubce a umístění nádoru. U většiny lidí je nutné přistoupit k operaci – obvykle menšího rozsahu – aby se nádor odstranil.
Biologická terapie se zaměřuje na posílení přirozené ochrany organismu v boji proti nádoru. Využívá látku interferon, která stimulujíce imunitní systém, a tumor nekrotizující faktor, který se získává z určitého typu buněk schopných usmrcovat nádorové buňky.
Je také známa léčba rakoviny kůže pouze vodou a jedlou sodou bikarbonou (nikoliv práškem do pečiva). Je možné smíchat organický, za studena lisovaný kokosový olej s jedlou sodou do husté pasty. Kokosový olej má regenerační účinek na kožní buňky a je tak účinným doplňkem jedlé sody. Neroztírá se, ale pouze se nanáší na místo postižené rakovinou, kde se nechá působit. Na podporu lze použít antibiotikum Polysporin Triple 3, které se aplikuje přes noc. Je možné použít i jinou antibiotickou mast jako prevenci bakteriální infekce, která by se mohla objevit v otevřené ráně po mizejícím nádoru. Mastičku nebo jakékoliv jiné vybrané antibiotikum je dobré přestat užívat, jakmile se otevřená rána uzavře. Přes den se pokračuje v aplikaci jedlé sody a kokosového oleje a celé místo se přelepí náplastí s kouskem vaty namočeným v octě, který pomáhá průniku jedlé sody do kořenů nádoru pod povrchem kůže. Pro tento účel existuje ještě vhodnější rozpouštědlo: DMSO. Po pravidelné aplikaci by nádor měl zmizet. Tento postup je vhodný například pro bazaliom.
Jde o duté prostory mezi nehtovými destičkami, které vznikají při špatném či neodborném zacházení s manikúrou, při tlaku či úderu. Pokud se navíc dostaví šupinatění, s největší pravděpodobností se jedná o plísňové onemocnění, které je třeba léčit. Bílé tečky přetrvávající na nehtech několik týdnů mohou vznikat i v důsledku hromadění kyseliny močové v organismu. Tyto příznaky bývají později spojovány s otékáním či bolestmi kloubů. Je to stadium, kdy už je vhodné obrátit se na odborníka a zahájit dietní opatření a příslušnou léčbu. Výskyt bílých teček ve větším množství téměř na všech nehtech signalizuje nedostatek vitaminů a minerálů v těle. Tečky se mohou například dočasně objevit po oslabení organismu prodělanou horečkou či v důsledku hormonálních změn.
Řešení: Úprava jídelníčku a užívání doplňků stravy
V první řadě je třeba snížit hladinu kyseliny močové v krvi. Návod jak toho dosáhnout je zde: prostředky na přírodní snížení kyseliny močové v krvi. Pak je potřeba upravit jídelníček, neboť naše strava představuje plnohodnotný a přirozený zdroj výživných látek, který lze jen stěží nahradit. Pro pomoc můžeme sáhnout i po doplňcích stravy. Doporučuje se užívat vitaminy skupiny B (zejména vitamin B2), kyselinu listovou, zinek, vápník a hořčík. Vitaminy A a C je vhodné přijmout v přirozené stravě (rajčata, mrkev, červená paprika). Pokud potíže neodezní zhruba do měsíce, navštivte odborníka.
Třepení nehtů
Objevuje se po délce nebo po stranách nehtu v důsledku dlouhodobého strádání následkem diet či špatné životosprávy. Bývá spojováno se záděrkami kolem nehtů na nehtové kůžičce. Jediným řešením je doplnění látek do organismu přirozenou cestou anebo formou užívání doplňků stravy. Jsou-li nehty navíc matné a ztrácejí lesk, pak organismu chybí mastné kyseliny.
Řešení: Užívání doplňků stravy a vhodných kosmetických přípravků
Vynechejte potraviny, které obírají organismus o vitaminy a minerály (káva, alkohol, cukr, bílá mouka), a začněte jíst zdravě a použijte také domácí masky na ruce. Proti štěpení nehtů zaručeně pomáhá zinek, vápník, hořčík a křemík, dále pak vitaminy skupiny B. Vaše nehty též ocení příjem nenasycených mastných kyselin, jejichž zdrojem jsou především panenské, tedy za studena lisované, oleje (např. seznamový, olivový) nebo tučné druhy ryb (losos, makrela, tuňák). Kolagen obsažený v doplňku stravy dodává nehtům základní stavební materiál (bílkovinu), nehty jsou pak pružnější, lesklejší a pevnější. Speciální kosmetické prostředky ve formě olejů či krémů vytvářejí ochrannou vrstvu, posilují a regenerují. Nehtům prospívá též konzumace oříšků a semínek (především