Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

DOMÁCI PEELING NA CITLIVU PLET


Co je peeling

Peeling slouží k odstranění odumřelých buněk z pleti, otevře póry a usnadní odchod mastnoty a zanesených částic. Působí na celkové zjemnění a omlazení pleti.

Peelingy rozdělujeme do tří kategorií, a to na:

  • mechanický peeling
  • enzymatický peeling
  • chemický peeling

Mechanický peeling: Jde o mechanické obrušování pleti pomocí speciálních krémů a past s brousicím účinkem, například krémy s mořským pískem či drcenou pemzou. Mechanický peeling však není vhodný pro citlivou a suchou pleť se sklonem k podráždění, na kuperózní pleť a v žádném případě ne na mastnou a aknózní pleť! To si pamatujte!

Vlastně se obecně nedoporučují mechanické peelingy na domácí ošetření, protože zbytečně dráždí pleť a mohou způsobovat zarudnutí pleti a následně její zánět, který zbytečně způsobuje trauma pleti a tím její stárnutí. Při mastném typu pleti či při akné abrazí pokožky snadno přeneseme hluboko ukryté bakterie na jiné části pleti, čímž způsobujeme opačný efekt, a to rozšíření vyrážek (akné). Na aknózní pleť se tedy doporučuje enzymatický nebo chemický peeling. Pokud se ale přece jen rozhodnete doma aplikovat peeling, doporučuje se domácí, a to buď cukrový, solný, anebo právě kávový.

Cukrový peeling: Na výrobu cukrového peelingu použijte buď bílý, nebo hnědý cukr a přidejte k němu esenciální oleje, nebo ovoce či zeleninu podle „chuti“. Kombinace cukr a esenciální oleje působí velmi zjemňujícím a zvláčňujícím účinkem. V žádném případě však nedoporučujeme tuto kombinaci na obličej, protože hrozí alergické reakce.

Solný peeling: Při něm jsou výrobní postupy stejné, jen je třeba pamatovat na to, že je opravdu silnější, takže se doporučuje spíše na tělo. Vhodnější je vždy použít spíše mořskou sůl. Naneseme, necháme působit cca 10 minut a opláchneme.

Enzymatický peeling: Při enzymatickém peelingu dochází pouze pomocí čistě přírodních biologických enzymů k odstraňování zrohovatělých buněk ze svrchní vrstvy pokožky. Požadovaného efektu je tedy na rozdíl od mechanického peelingu docilováno zcela bez použití brusných přísad. O intenzivní a přitom šetrné hloubkové čištění pleti se postarají pouze proteolytické enzymy získané z papáji nebo aloe.

Toto kosmetické ošetření je vhodné pro každý typ pleti, ideální je pro kuperózní pokožku. Enzymatický peeling má rozjasňující, protizánětlivé, čisticí a hydratační účinky. Pokožka bude po zákroku jemná a vyhlazená. Doporučuje se jako součást čištění pleti před dalším kosmetickým ošetřením. Použití enzymatického peelingu je oproti chemickému velmi snadné. Účinná látka se nanese na obličej a nechá se působit 8–10 minut. Není třeba jí vm

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Domácí peeling z kávy

Příběh

Ve svém příspěvku VLASY CERNY PEPR se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Levandule7777@seznam.cz .

chtel bych poradit jak udelat maskku z pepre dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamila.

Čau Milane, já si dělám masku z pepře často a jsem velmi spokojená s jejími účinky. Dá se aplikovat jak na pleť tak i do vlasů.

Jak se dělá maska z pepře?

Budeš potřebovat: 1 menší salátovou okurku, 1 kysanou smetanu, 20 zrnek černého pepře, dvě kapsle vitamínu E 400mg.

Postup výroby:
Nejdříve si v hmoždíři roztluč zrnka černého pepře na kousky velké maximálně 0,2 mm. Pak do hmoždíře přidej i kapsle vitamínu E a roztluč je taky. Okurku omyj a nastrouhej ji na jemném struhadle. Smíchej to se smetanou a nakonec přidej roztlučený černý pepř s vitamínem. Promíchej a dej to zchladit do lednice - asi tak na půl dne.

Aplikace masky z černého pepře:
Vychlazenou masku z černého pepře si nanes na obličej a do vlasů a jemně si to s tou směsí jako by drhni - říká se tomu pílink (peeling). Dělej to tak dlouho, jak tě to bude bavit. Po skončení si pleť i vlasy jemně opláchni čistou vodou a jemně osuš ručníkem. Úplně nejlepší je před aplikací nechat celou hlavu prohřát buď na sluníčku a nebo před červenou infra lampou a to tak dlouho, než se pokožka trochu opotí. Pak teprve aplikovat tuto masku.

Účinky masky z černého pepře:
Černý pepř je v čínské medicíně považován za prohřívač a významný dezinfikátor. Bude tedy prohřívat naši pokožku. Slupky roztlučených semínek pak poslouží jako peeling a zdroj drahocených minerálů. Oproti tomu vychlazená okurka společně se zakysanou smetanou bude toto vyhřátí regulovat a obohatí naši pleť potřebnými tuky a minerály a společně s přírodním vitamínem C a E ji doplní také o důležité antioxidanty. Celkově se dá říci, že tato maska osvěží pleť, stáhne póry a prokrví vlasovou pokožku, čímž napomůže lepšímu růstu vlasů. Šla by použít opatrně i na akné.

Zdroj: příběh Vlasy cerny pepr

Bilogický peeling cena

Nejlepším místem pro biologický peeling je ověřené kosmetické studio, u kterého víte, že vám na vaši pleť nenapatlají v rámci biologického peelingu třeba kyselinu glykolovou, která se používá výhradně jako chemický peeling a je mnohem agresívnější než bilogický peeling. Cena za bilogický peeling v kosmetickém studiu se pohybuje v rozmezí od 400 Kč do 800  Kč, ale i více, v závislosti na místě a na použité směsi bylinek a enzymů. Bilogický peeling si můžete také provést pravidelně i doma a to za mnohem nižších nákladů. Existuje celá řada různě drahých přípravků na biologický peeling, které se dají koupit třeba na internetu. Jejich cena se pohybuje od 200 Kč až do 2 000 Kč. Zde jsou seřazeny přípravky pro domácí biologický peeling podle jejich ceny.

Zdroj: článek Biologický peeling, omlazení z přírody

Poradna

V naší poradně s názvem MASKA NA OBLIČEJ NA OMLAZENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Draaahomira.

je mě 62 let, potřebovala bych nějakou masku na unavenou plet,prosím poradte

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Čau Drahuš, unavená a zralá pleť vyžaduje živiny z avokáda, medu, citronu a jogurtu. Postavila jsem pro tebe tuhle masku z medu, kterou používej jednou až dvakrát do týdne, jak tě to bude bavit :-)

Maska avokádo, med, jogurt, citron a zralá peť

Pleťová maska z medu - budete potřebovat:
1 lžičku medu,
1/2 zralého avokáda,
1 lžičku vymačkané citronové šťávy,
1 lžičku bílého jogurtu.

Postup na výrobu pleťové masky pro zralou pleť z avokáda, medu, citronu a jogurtu:
Zralé avokádo rozřízněte na půl a vydlabejte zelenou máslovou dužinu ze slupky a v misce ji rozmělněte na zelenou kašičku. Pak k avokádu přidejte med a citronovou šťávu, dobře promíchejte a pak na konec přidejte jogurt.

Maska z medu a z avokáda na zralu pleť - použití:
Hned, jak to budete mít smíchané, tak to naneste na vyčištěnou pokožku obličeje a nechte působit 20 - 30 minut - relaxujte :-). Pak masku z avokáda na zralou pleť smyjte studenou vodou a jemně osušte ručníkem.

Maska z avokáda, medu, jogurtu a citrónu je velmi výživná s výrazně regeneračním účinkem na zralou a také suchou pleť. Maska na zralou pleť navrací kůži pružnost a svěžest a dodá jí i velké množství výživných a hydratačních látek, které zralá pleť často nemá a potřebuje je ke svému svěžímu vzhledu.

Zdroj: příběh Maska na obličej na omlazení

Typy pletí

Mastná pleť

Tato pleť vypadá mastně a leskle a budí dojem, jakoby pleť byla taková jako těžká. Mastná kůže je náchylná k akné a má často větší viditelné póry.
Jak pečovat o mastnou pleť
Omezte čištění pleti na ráno a večer, protože při častém čištění vyburcujete póry k většímu zásobování kožním tukem a situace bude pak ještě horší.
K čištění pleti použijte jemný čistící prostředek bez oleje určený pro mastnou pleť, ale napřed se ujistěte se, že není příliš agresivní.
Pravidelné používání čistících přípravků s 10% benzoyl peroxidem bývá příliš agresivní pro většinu typů pleti a povede jen k dalším problémům.
Pokud potřebujete extra péči, tak použijte noční krém s alfa-hydroxy kyselinami, které působí jako mírný exfoliant a udržují póry čisté.

Suchá pleť

Tento typ pleti je opakem mastné a často tato pleť vypadá vysušená a drsná, zejména po umytí. Suchá pleť vypadá, jako by nemohla udržet vlhkost. Na suché pleti se můžou vytvářet četné vrásky a jemné linky, které pak ještě více zvýrazňuje slunce po opálení.
Jak pečovat o suchou pleť
Pro čištění suché pleti použijte výlučně jen krémovou pleťovou vodu, která nebude zbavovat kůži potřebné vlhkosti. Pleťová voda musí být jemná a nesmí obsahovat alkohol.
Na suchou kůži můžete použít těžší mastnější krém, ale měli byste se ujistit, že obsahuje i ochrannou složku před slunečním zářením – SPF (sun protection factor).

Normální pleť

Tato pleť bývá hladká s vyrovnanou texturou i tónem a bez mastných nebo suchých projevů. Také se na této pleti objevují takové pupínky v důsledku hormonálních změn, ale naštěstí nejsou trvalé.
Jak pečovat o normální pleť
Tento typ pleti nepotřebuje zvláštní péči. Normální pleť potřebuje především udržet v rovnováze a proto se k jejímu čištění používá jemný čistící prostředek a teplá voda.
Prakticky každý výživný krém by měl být dobře snášen i normální pletí. Můžete zde experimentovat a najít krém, který vám přesně sedne.
Ujistěte se, aby vaše pečující prostředky byly mírné nebo přímo určené pro normální pleť, protože jinak se pleť může zanítit a vy se pak rázem ocitnete v některé z předešlých kategorií pletí.

Smíšená pleť

Máte-li na obličeji mastné skvrny na čele, na bradě a kolem nosu, které jsou lesklé a k tomu i suché oblasti na tvářích a okolo očí, tak máte smíšenou pleť.
Jak pečovat o smíšenou pleť
Sice existují produkty, které jsou přímo určené pro tento typ pleti, ale i tak budete muset trochu více experimentovat s různými druhy pro různé části obličeje.
Na suché části obličeje můžete použít přípravky, které obsahují kyselinu glykolovou pro exfoliaci suché pleti, a na mastné plochy pak jemné přípravky proti akné.
Stejně jako u všech ostatních typů pleti, byste měli denně používat dobrý hydratační krém se SPF ochrannou.

Zdroj: článek Ošetřující péče na velké póry a na akné

Příběh

Ve svém příspěvku DOMÁCÍ PEELING PROTI AKNÉ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Radka.

NEDOPORUČUJI peeling ''pomocí'' česneku .. po aplikaci má pleť okamžitě zrudla slzeli mi oči a štípalo to ... Asi je to reakce na mou citlivou pokožku .. okamžitě jsem to z pleti smyla a dostalo se mi to až do vlasů ze kterých jsem to nemohla vytáhnout.. Až po aplikaci mého nočního krému jsem si ulevila byla to taková úleva jako když máte za sebou náročný den a přijdete domů a sednete si.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Mari.

česnek taky nedoporučuji!! pleť mi to úplně spálila a na kožní jsem na to dostala antibiotika...

Zdroj: příběh Domácí peeling proti akné

Kávový peeling

Káva je jedním z nejlepších prostředků v boji s pomerančovou kůží. Jelikož je skvělým diuretikem, pomáhá rychleji a více vylučovat vodu z těla. Mimo jiné také působí na lymfatický systém a pomáhá tělu zbavit se toxických látek. Zároveň kofein obsažený v kávě pomáhá urychlit spalování tuků a zrychluje metabolismus.

Kávový peeling se skořicí

Na tento peeling budete potřebovat: 5 lžiček zrnkové kávy, 1 lžičku skořice, 1 lžičku medu, trochu horké vody a 7 lžiček dětského olejíčku nebo sprchového gelu.

Postup: Kávu v misce zalijte trochou horké vody tak, aby se vytvořila hustá pasta, a směs nechte vychladnout. Poté přidejte skořici, med a nakonec olejíček nebo sprchový gel. Vše smíchejte dohromady.

Směs poté nanášejte na celé tělo od chodidel po ruce. Pokožku masírujte v krouživých pohybech a na problematických partiích můžete trochu přitlačit. Celou proceduru opakujte maximálně třikrát týdně.

Kávový peeling s olivovým olejem

Na tento peeling budete potřebovat: půl šálku zrnkové kávy, půl šálku cukru, šálek olivového oleje.

Postup: Všechny ingredience dejte do jedné mísy a smíchejte dohromady. Pokud je vaše pokožka citlivá, použijte místo obyčejného cukru třtinový, který na pokožku působí velmi jemně.

Směs poté opět nanášejte krouživými pohyby od chodidel nahoru. Nechte působit deset minut a poté směs z těla smyjte.

Kávový peeling na obličej

Kůže na obličeji, krku a dekoltu je mnohem jemnější než na zbytku těla. Musíte tedy vybírat velmi jemné prostředky, které jsou šetrné a zároveň vás zbaví přebytečných odumřelých buněk. Abrazivní částečky peelingu by proto měly být velmi malé, až nepatrné. Ideální jsou tedy rozemletá kávová zrnka, která si běžně zaléváte v hrnečku s vodou. Recept je velmi prostý, do svého oblíbeného čisticího přípravku na obličej přidejte přibližně jednu kávovou lžičku namleté kávy. Čím více jí použijete, tím bude peeling důkladnější. Pro jemnou exfoliaci zvolte naopak malé množství. Čerstvě namíchaný peeling si naneste na obličej a jemně jím masírujte pokožku. Posléze vše opláchněte a použijte další pečující přípravky.

Zdroj: článek Recepty na domácí peeling

Příběh

Ve svém příspěvku PEELING se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Krasavka.

Dámy, jednoznačně doporučuji peeling od NevO Dead Sea Spa. Obsahuje minerály z Mrtvého moře, pleť je po něm nádherně hladká, sametově hebká a vyživená.
Navíc je teď v akci za sníženou cenu - https://nevo-spa.com/cs/obc…

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Peeling

Recept na domácí výrobu

Výroba domácího peelingu není vůbec složitá, zde je několik tipů na kávový peeling:

Základní recept

Do misky nasypte trochu mleté zrnkové kávy a zalijte horkou vodou. Nechte vystydnout a použijte nejen na tělo, ale i na obličej. Aplikujte ve sprše jemnými krouživými pohyby na čistou pokožku. Jemná masáž pokožku prokrví. Následně opláchněte teplou vodou. Jedná se o domácí peeling vynikající na černé tečky.

Kávový peeling na obličej

Budete potřebovat 50 ml pleťového krému, 1 ml esenciálních olejů (například mandlový, meruňkový, olivový) a 1 lžíci nahrubo mleté kávy. Všechny ingredience smíchejte v misce a směsí lehce promasírujte dobře očištěnou a navlhčenou tvář. Vynechejte partie okolo očí a rtů, poté dobře omyjte.

Kávový peeling se skořicí

Na tento peeling budete potřebovat 5 lžiček mleté zrnkové kávy, 1 lžičku skořice, 1 lžičku medu, trochu horké vody a 7 lžiček sprchového gelu. Kávu zalijte horkou vodou a do vytvořené husté pasty postupně přidejte skořici, med a sprchový gel. Směs naneste na celé tělo a krouživými pohyby vmasírujte do pokožky, tento peeling je velmi účinný proti celulitidě.

Kávový peeling s olivovým olejem

Budete potřebovat 5 lžiček mleté zrnkové kávy, 5 lžiček cukru a 1 šálek olivového oleje. Všechny ingredience smíchejte v jedné misce a vetřete do pokožky. Nechte působit asi 10 minut a poté omyjte.

Zdroj: článek Domácí peeling z kávy

Poradna

V naší poradně s názvem SVRAB A SIROVA KURA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Michal z Martina.

dobry den,

nas syn ma pat rokov a dostal svrab. chcem sa spytat ci po stvordnovej sirovej kure su znicene vsetky vajcka svrabovky. syn ma citlivu pokozku a stale ho to svrbi. snazime sa pokozku premastovat tak ako nam odporucila doktora. mame vsak obavy ze svrabovka nebola znicena uplne. je to mozne? dakujeme.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Dobrý den, při nejistotě raději znovu zajděte k doktorce, aby synka prohlédla a zkontrolovala účinnost léčby. Jen tak uspíšíte synovo vyléčení.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Svrab a sirova kura

Babské rady na pleť

Rady pro kránou pleť (jak mít krásnou pleť). Mít krásnou pleť není zas tak těžké a finančně náročné, pokud využijete níže uvedené rady. Domácí pleťové masky si jednoduše vyrobíte doma, většinu ingrediencí obvykle máme, stačí si jen vybrat tu pravou masku pro vaši pleť. Máte mastnou pleť, nebo spíše sušší? Chcete pleť vyživit, nebo zjemnit vrásky? Trápí vás akné, vyrážky? Vyberte si tu nejvhodnější z následujících masek a vyzkoušejte blahodárné účinky domácí péče.

Banán a med

Banán dodává pleti vláhu, zpevňuje ji a posiluje, vyživuje a zjemňuje. Maska z banánu a medu je levná, snadná a pleti jednoznačně prospěje. Budete potřebovat 1 banán, 1 lžíci medu a šťávu z citronu. Banán rozmačkejte a smíchejte s medem. Přidejte lžičku citronové šťávy a chvíli nechejte odstát. Poté naneste na pleť a nechte působit 15 až 20 minut. Smyjte teplou vodou.

Syrovátková výživná a vyhlazující pleťová maska

3 lžíce sušené syrovátky, 2 lžíce medu a trošku vody smíchejte na hustou kaši, vodu přilévejte po troškách, ať směs nakonec není moc řídká. Nechte působit do zaschnutí, asi 10 minut. Opatrně smyjte, maska má i peelingový efekt.

Jogurtová maska

Naneste na pleť přírodní bílý jogurt (bez dalších přísad) a nechte působit několik minut. Poté si obličej opláchněte čistou vodou. Můžete používat i denně. Maska dodá pleti zdravý vzhled a výbornou hydrataci.

Pleťová maska z vlašských ořechů pro krásnou a hebkou pleť

Rozdrcené 2 kusy vlašských ořechů smíchejte s 1 lžící sladké smetany a 1 čajovou lžičkou medu. Masku naneste nebo jemně vmasírujte na očištěnou pleť a nechte působit asi 10–15 minut, poté spláchněte vodou.

Na pigmentové skvrny se dle osvědčených starých lidových rad užívá:

  • odvar ze svízele
  • svízelová mast
  • čerstvá šťáva z měsíčku zahradního (získáte lisováním)
  • odvar z měsíčku lékařského
  • mast z měsíčku lékařského
  • čerstvá šťáva ze svízele (získáte lisováním)
  • citronová šťáva (kdo má citlivou pokožku, může ho dráždit) – někdy se míchá s jogurtem
  • kurkuma s trochou smetany, mléka nebo podmáslí
  • šťáva z netřesku střešního
  • švédské kapky
  • esence ze zeravu západního (neem)

Pigmentové skvrny se mohou objevit u citlivých osob vlivem nadměrného slunečního záření, užíváním hormonální antikoncepce, dále mohou zůstat tmavé flíčky po akné, v důsledku hormonálních změn, v těhotenství se často objevuje na tvářích takzvaná motýlí maska (ta ale většinou sama zmizí), dále hnědé flíčky vznikají stářím.

Pozor při užívání bylinkového čaje z třezalky, třezalka způsobuje u citlivých osob fotosenzibilitu a kůže může zhnědnou

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Babské rady - krása

Příběh

Ve svém příspěvku JAK VYROBIT DOMACI TELOVY PEELING se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marta.

Musím říct, že tělový peeling z kávy zanechává pokožku superhladkou a krásně měkkou, ale nedoporučovala bych ho slečnám s citlivou pletí. Po smytí jsem měla narudlou pokožku a udělala se mi vyrážka!

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Jak vyrobit domaci telovy peeling

Na co je dobrý biologický peeling?

  • Biologický peeling se používá tam, kde je pleť nečistá, mastná a také zužuje rozšířené póry.
  • Biologický peeling se používá při nedostatečně prokrvené pleti.
  • Biologický peeling se používá, když se objeví ochabnuté kontury tváře.
  • Biologický peeling se používá na vrásky, na stárnoucí anebo sluncem poškozenou pokožku (atrofie a elastóza).
  • Biologický peeling se používá na jizvy po akné anebo na  jizvy po haváriích.
  • Biologický peeling se používá na těhotenské strie.

Zdroj: článek Biologický peeling, omlazení z přírody

Příběh

Ve svém příspěvku PEELING DOMÁCÍ VÝROBA PROTI ČERNÝCH TEČKÁM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel :).

Ahojte:) sama sem si před chviličkou udělala ten cukrovej peeling :)) ao pravdu to pomohlo !! :)) ale nedělala sem to stím olivovím olejem ale se slunečnicovím:)

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Peeling domácí výroba proti černých tečkám

Cukr na omlazení pleti

Cukr jako peeling je určitě dobrá volba pro citlivou pokožku. Lze jej lze zvolit i v případě, kdy jste nejprve jako peeling použili sůl a pak jste zjistili, že je pokožka poškrábaná. Cukr ve formě peelingu také dobře hydratuje vaši pokožku, protože se používá v kombinaci s olejem a aromatickými esenciálními oleji, používá se například levandule, růže, pelargónie nebo grapefruit. Vzhledem k tomu, že cukrový peeling není tak abrazivní jako sůl, nemusí být ošetření pleti po peelingu tak důkladné.

Cukrový peeling v kosmetickém salonu obvykle probíhá v pokoji se sprchou, většinou v lázních. Celá procedura se provádí na masážním stole pokrytém ručníkem. Lehnete si na břicho a terapeut vtírá směs cukru, oleje a aromatických látek do kůže, obvykle se začíná zády. Pak se můžete otočit a terapeut pokračuje v peelingu. Když je peeling hotov, terapeut místnost opustí a vy se můžete jít do sprchy opláchnout. Nepoužívejte sprchový gel, je dobré, aby olej a aromatické látky zůstaly na kůži. Po peelingu následuje zábal, často z mořských řas nebo bahenní. Můžete také kombinovat cukrový peeling s masáží. Peeling by se měl provést jako první, protože stimuluje, zatímco masáž vás uklidní. Můžete si také vytvořit svůj vlastní cukrový peeling doma – smíchejte mandlový olej, cukr a několik kapek esenciálního oleje vysoké kvality.

Zdroj: článek S cukrem omladíte svoji pleť

Příběh

Ve svém příspěvku DOMÁCÍ MASKA Z RÝŽE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milena.

Vyhlazující pleťová maska z rýže a s japonským saké se jmenuje Planet Spa a je od Avonu.
Tato vyhlazující rýžová pleťová maska pro vyčištění, osvěžení, vyživení a pro hebkost pleti. Maska z rýže je vhodná pro všechny typy pleti.

Složení masky z rýže:
extrakt z rýže: vyživuje a zjemňuje pleť a vyhlazuje vrásky.
japonské saké: zanechává sametově hebkou pokožku bez vrásek.

Použití:
Aplikuje se na odlíčenou, čistou pleť jenom tenká vrstva vyhlazující masky. Nechá se působit po dobu cca 20 minut, až do úplného zaschnutí. Potom se opatrně sloupne. V případě potřeby dočistěte pleť čistícím tonikem, které běžně používáte. Poté naneste denní nebo noční krém. Používejte dle potřeby 1x týdně.

Obsah balení je 75 ml, stojí kolem 90 Kč a k dostání je běžně v internetových obchodech.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Domácí maska z rýže

Kávový peeling Mark

Kávový peeling Mark je kombinací přírodních složek – kávy, mandlového a organického kokosového oleje, třtinového cukru, mořské soli a vitamínu E. Odstraňuje odumřelé kožní buňky, čistí, detoxikuje a zanechává mladistvě jemnou pokožku.

Sáček má plastový zip, takže jde o velmi praktické balení. Po otevření ucítíte vůni kávy, a pokud milujete kávu, budete z té vůně absolutně nadšené. Na konečky prstů naberte připravený peeling, přiložte zrnka na pleť a jemně je prsty rozprostřete po pleti. Roztírejte tak, jak kdybyste se mazaly krémem. Je to opravdu hodně drsný peeling, na tělo můžete trochu přitlačit, ale na obličej to opravdu není třeba.

Pleť je po použití tohoto peelingu nejen nádherně jemná a bez suchých míst, ale hlavně naprosto vyživená a vy máte pocit, že jste si ji před 5 minutami namazaly svým oblíbeným krémem.

Některé recenze uvádějí, že je tento peeling možné vytvořit doma, to asi ano, ale výsledný efekt nebude takový. Tohle si doma opravdu jen tak nevyrobíte!

Zdroj: článek Domácí peeling z kávy

Poradna

V naší poradně s názvem VRÁSKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alice.

Pěkný den,

ráda bych se zeptala, od kdy používat krémy proti vráskám? Je mi jasné, že je to individuální. Je mi 24 let a pokožku mám spíše sušší a velmi citlivou. Začala jsem nedávno používat krém proti stárnutí pleti od značky Clinique pro suchou až velmi suchou pokožku. Nicméně v lékárně mi bylo řečeno, že když začnu používat krémy proti vráskám příliš brzy, stane se moje pleť vůči složkám proti stárnutí rezistentní a v budoucnu už mi tyto složky nebudou pomáhat. Popravdě řečeno, moc tomu nerozumím, protože tohle by se úřeci mohlo stát i čtyřicátnici, která je začně používat a její pleť bude následně rezistentní. Nebo ne? Mám také potíže s šupinkami na pleti v oblasti mezi obočím a na bočních stranách nosu. Měla bych proto používat na tyto partie ještě silnější - hutnější krém nebo je to běžné - kůže se prostě a jednoduše měni? Peeling používat nemůžu, mám citlivou pokožku a po peelingu se mi na obličeji udělají svědivé pupínky.

Děkuji za odpověď!

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Ahoj Alice, boj proti stárnutí je marný a musíme se smířit s tím, že s postupem času se naše tělo mění. U někoho je to vidět méně a u někoho více. Proto tvrzení, že by se projevy stárnutí mohly stát resistentní proti nějakým kosmetickým látkám je nesmysl. Stárnutí nezastavíte, ale můžete zjemnit nebo maskovat jeho průvodní znaky, mezi které patří i vrásky.
O svu pleť byste ve Vašem věku měla pečovat několika různými způsoby. Zejména čistícím mlékem a vhodným nočním a denním krémem. Například Váš denní krém, by měl v sobě obsahovat antioxidanty, což jsou vitamíny A, E a C. Především pak přírodní vitamín A ve formě betakarotenu. Ten navíc Vaši pleť tonizuje do tmavšího odstínu. Takže máte pocit, že jste jakoby trochu opálená od sluníčka. Jako noční krém je vhodný krém proti vráskám s obsahem Koenzymu Q10. Dále svůj denní krém na vrásky také můžete vystřídat s lehkým krémem s rostlinnými výtažky z aloe vera.
Nezapomínejme také na skutečnost, že na pleti se odráží celkový stav Vašeho těla. Takže doporučuji také provést čtyřikrát do roka detoxikaci organismu pomocí řasy Chlorella. Přikládám adresu na obchod, kde ji nejen mají, ale dokonce si ji i sami pěstují, takže máte jejich záruku, že v tabletách je skutečně česká Chlorella. https://www.ebiocen.cz/labi….

Jinak co se týká Vašich šupinek mezi obočím a na nose, tak Vám doporučím vyzkoušet krém na holení nohou, například polská Opilcka, je vhodná. Opilca totiž narušuje keratin, ze kterého je tvořeno naše ochlupení. Z keratinu je tvořena ale i svrchní část kůže a tedy i vaše nechtěné šupinky na nose a mezi obočím. Vím, že jste psala, že máte alergické projevy po použití peelingového přípravku, a toto je metoda, kdy je velmi pravděpodobný výskyt alergické reakce, ale je to způsob jak odstranit šupinky na kůži. Proto doporučuji opatrnost a nejdříve ošetřit jen malou část na jedné straně vašeho nosu s dobou působení, která je uvedena v návodu použití. Kdybyste cítila během působení opravdu nepříjemné pálení, tak si to raději smyjte a následně ošetřete indulonou nebo podobným mastným krémem a nechte v klidu. Kdyby se to moc nepovedlo a projevilo by se to viditelnou reakcí, tak máte ještě druhou polovinu nosu, která je v pořádku. Mezi obočím by se tento nezdar dal skrýt o to hůře. Případná reakce projevená zarudnutím kůže by měla zmizet do jednoho až dvou dnů.
Napište mi sem jak to s vámi dopadlo.

Zdraví Vás Cempírek!

Zdroj: příběh Vrásky

Peeling na obličej DIY

DIY peeling funguje na principu obrušování mrtvých buněk kůže. Poškozená část zmizí, což dovolí pokožce, aby se zregenerovala a byla zase zdravá a zářivá. Kromě toho, že jde o velmi účinný peeling, patří mezi jeho plusy i jednoduchost a snadnost přípravy.

Kávový peeling patří mezi horké favority. S mletou kávou se pracuje o mnoho líp než s cukrem nebo solí. Už jenom proto, že se při nanášení nerozpouští a také následné oplachování je o dost příjemnější. Smíchejte dohromady: ¼ šálku mleté kávy, ¼ šálku hnědého cukru, 2 lžíce libovolného druhu oleje, 3 kapsle vitamínu E. Pleť jemně drhněte alespoň po dobu 15 sekund. Následně opláchněte teplou vodou.

Dle recenzí je tento peeling opravdu účinný, a navíc levný.

Zdroj: článek Domácí peeling z kávy

Příběh

Ve svém příspěvku JAK TO ŘEŠÍM JÁ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Terka.

Já se s akné také trápím.Navíc mám citlivou pleť a krémy s většm procentem alkoholu, či něčeho jiného, mě dráždí. Chodím jednou měsíčně ke kosmetičce na čištění. Pužívám čistí cí gel La roche posay-mužu doporučit. Používám bylinkové čistící vody a krém od Alciny na problematickou pleť. Také mužu doporučit peeling od Eucerinu.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Jak to řeším já

Bylinky pro péči o pleť

Heřmánek (Matricaria Chamomilla)

Tato bylina má malé sedmilisté květy, které voní jako čerstvě posečené seno. Heřmánek obsahuje Azulen. Heřmánek má uklidňující, protizánětlivé účinky, které podporují hojení. Heřmánek také zklidňuje dráždivá onemocnění kůže, jako je ekzém. Díky tomu má své výhody pro citlivou kůži.

Kostival (Symphytum Officinale)

Také se jedná o známou bylinu, která má tradici při zlomeninách kostí. Kostival je bohatý na uklidňující a léčivé účinky. Má dobré účinky při hojení jizev, hojení ran a modřin. Zároveň je užitečný pro boj s akné a na vyhlazování vrásek. Kostival prospívá mastné i normální kůži.

Echinacea (Echinacea Angustifolia)

Echinacea, česky střapatka, je rostlina s fialovými květy. Pokud se podává jako čaj, tak čistí krev a lymfu. Echinacea taktéž podporuje imunitní systém. Echinacea také pomáhá čistit vnitřní nánosy a usazeniny, pomocí vnitřní očisty. Když je echinacea aplikována zevně, tak rychle napravuje tkáň. Pomáhá se skvrnami, akné, pomalu se hojícími ranami a mírnými popáleninami.

Bezový květ (Sambucus nigra)

Bezový květ má jemně parfémované a krémově bílé květy. Voda z bezového květu je starý léčebný prostředek určený k posílení pokožky, odstranění pih a udržování stability kožních vad. Také je účinný v páře pro čištění černý teček na obličeji. Bezový květ prospívá nažloutlé pleti a uplatní se při boji proti vráskám.

Přeslička (Equisetum arvense)

Jedná se o jeden z nejbohatších rostlinných zdrojů oxidu křemičitého. Je to živina, která udržuje pokožku hebkou a vláčnou. Zpevňuje a posiluje pokožku. Pomáhá předcházet striím a zahlazuje celulitidu. Přeslička má přínos pro mastnou pleť a kožní problémy, jako je akné a ekzém.

Květy jasmínu (Jaminum officinalis)

Jasmínové květy jsou nebesky parfémované. Jedná se o přírodní afrodiziakum. Nálev z jasmínových květů je dobrý stabilizátor pleti. Jasmínové květy prospívají suché a citlivé kůži.

Kontryhel (Alchemilla mollis)

Kontryhel je cenná bylina pro ženy. Ve formě čaje je užitečná pro menstruaci, hlavně v období bolesti. Zklidňuje rozpraskanou kůži, bolest a svědění kůže. Prospívá suché, citlivé pokožce a vráskám.

Levandule (Levandula officinalis)

Levandule má mlhavě fialové květy s chladně výrazným aroma. Ve formě čaje má zklidňující a revitalizující vliv na nervový systém. Je dobrá pro kožní prohloubeniny způsobené stresem. Levandule podporuje hojení. Levandule prospívá mastné a bledé pleti a také prospívá pleti náchylné ke skvrnám na kůži.

Meduňka (Melissa officinalis)

Meduňka je vonná bylina s citrónovou vůní, která je povznášející a uklidňující. Ve formě čaje je užitečným tonikem pro srdce, krevní oběh a nervovou

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Bylinky na pleť

Poradna

V naší poradně s názvem DOMÁCÍ VÝROBA RUMU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Majka.

Neznáte někdo recept na domácí výrobu Rumu?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Náš domácí Český rum tuzemák se vyráběl a dosud vyrábí z jemného konzumního lihu, vody a tresti z kyseliny mravenčí. Jde vlastně o dochucený jemný líh rumovou esencí - trestí z kyseliny mravenčí. Jemný konzumní líh pro domácí rum musí být vyroben z melasy nebo z obilí a je na to třeba při jeho nákupu dát pozor! Z brambor, jak je ve společnosti hojně rozšířeno, se rum ani líh nevyrábí. Jemný konzumní líh 80% jde koupit běžně v internetových obchodech, anebo ho lze pořídit vlastní výrobou domácí pálenky z melasy nebo obilí. Kyselina mravenčí, respektive její tresť se dá koupit běžně v supermarketu, jako rumová esence v malé hnědé lahvičce. Jedna taková malá lahvička stačí na ochucení asi 300 ml jemného lihu. Síla domácího rumu se pak dotvoří přidáním pitné vody. Při použití jemného 80% lihu se domácí rum zředí 1 díl ochuceného domácího rumu, ku dvěma dílům vody. Rychlé levné a chytré! :-)

Zdroj: příběh Domácí výroba rumu

Typy peelingu

Existují v podstatě tři typy:

  • Mechanický peeling: tento typ funguje na principu brusných částic, které se rozpustí v krému nebo pastě, nanesou na kůži a poté se začne pokožka třít. Tyto typy peelingu jsou vyráběny nejen jako kosmetické výrobky, ale mohou být snadno vyrobeny i doma. Jednoduchým receptem je například směs medu s tvarohem a cukrem, tato směs se vmasíruje do kůže a následně omyje. Čím více cukru se použije, tím větší bude efekt peelingu. Podle doporučení dermatologů může být jemný mechanický peeling aplikován jednou týdně.
  • Chemický peeling: základem jsou kyseliny, které odstraňují odumřelé buňky z buněčných struktur. Kyseliny jsou přidávány do krémů nebo gelů a jsou nabízeny jako chemické peelingy. Chemické peelingy obsahují ovocné kyseliny, například glykolovou, jablečnou, vinnou, citrónovou, pyrohroznovou a salicylovou (kyseliny do 40 %), dermatologové používají produkty, které mají 70% obsah kyseliny. Nevýhodou prodávaných produktů je, že by musely obsahovat o 10 % kyseliny více, než je povoleno, aby se dostavil viditelný efekt. V takovém případě se již jedná o kosmetické produkty (léky), které jsou pouze na předpis a musí být používány pod dohledem dermatologa. Čím vyšší je koncentrace kyseliny, tím hlouběji se dostane, ale na druhou stranu je tento účinek agresivní. Pokud budete chtít používat vyšší dávky ovocných kyselin, tak jen pod dermatologickým dohledem.
  • Biologický peeling: obsahuje enzymy tuku a bílkovin, které štěpí tmelící látky v kůži a dojde tak ke snadnému odloučení starých buněk. Biologický peeling je k pokožce šetrnější.

Zdroj: článek Domácí peeling

Mastná pleť

Mastnota, která se na obličeji tvoří, znemožňuje pleti dýchat. Proto se začnou postupně rozevírat póry do rozměrů, které nelze přehlédnout a ubírají pleti na její jemnosti a kráse. Navíc otevřené póry jsou přímou pozvánkou pro vstup různých nečistot, jako je například pot, prach a další, se kterými se každodenně setkáváme od rána do večera, jak na ulici, v zaměstnání, při zábavě, tak i doma. To se týká i make-upu a pudrů, které pak velké póry mohou ucpat. Nečistoty v pórech zůstávají a způsobují začervenání pokožky, nehezké svědivé fleky, černé tečky, různé pupínky, ale i malé bolestivé hnisající vřídky a akné, které mohou přejít až do těžkých a nekontrolovatelných dermatitid, jež pleť nevratně poškozují. Proto tak často potkáváme na ulicích velké množství lidí s nemocnou pletí, za kterou se sami stydí a trpí určitým komplexem, především sociálním.

Základ čištění: pleťové mléko, tonikum a pleťová voda (vše bez alkoholu)

"Hodně lidí s mastnou pletí používá pleťové vody s alkoholem v domnění, že pokožku tím odmastí a vysuší. Ale opak je pravdou! Obsažený alkohol pleť dráždí a vyvolává další tvorbu mastnoty, která se tak neustále zvyšuje," říká Zuzana Hájková, kosmetická terapeutka. Základem zdravé a hezké pleti je její každododenní důkladné očištění. Ráno čistíme pleť od potu, prachu a vydatných nočních krémů, večer ji očistíme od make-upů, pudrů a všech nečistot, které na ní během dne ulpívají, Kvalitní vyčištění pleti je absolutní základ péče. Pokud pleť pokaždé důkladně nevyčistíme, tak nepomůže žádný sebekvalitnější krém. Povrch pleti pokrývají malé šupinky, které jsou uložené přes sebe jako střešní tašky. Díky tomuto uložení šupinky nečistoty dobře uzamknou a ty se zde začnou rozkládat (později vznikají záněty v pokožce). Proto je nutné vždy ráno a večer pleť dokonale vyčistit kvalitním pleťovým čistícím mlékem. Naneseme ho na prsty a krouživými pohyby důkladně vmasírujeme do kůže, od krku směrem nahoru, přes celý obličej až na čelo. Nesmíme zapomenout na nos a jeho okolí. Pohybem odspoda nahoru nadzvedáváme jednotlivé šupinky a tak je perfektně vyčistíme. Tím, že jsme nadzvedli všechny šupinky na pleti, jsme vlastně otevřeli póry. Mléko, které otevřené póry čistí, necháme chvilku působit a smyjeme ho vodou.

Rozšířené póry

Póry na pleti se samy uzavírají za 5 až 12 hodin, což je velmi dlouhá doba na to, aby se zanesly nečistotami. Proto je nutné póry po vyčištění ihned uzavřít, aby zůstaly čisté. Proto vždy aplikujeme pleťové tonikum jenž pleť tonizuje a uzavře póry. Pleťová voda není příliš vhodná, jelikož slouží hlavně k dočištění pleti. Velmi vhodné je tonikum značky NouriFusion, které je na&

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek I z mastné pleti můžete vypěstovat krásnou pleť

Poradna

V naší poradně s názvem STARECKE SKVRNY A KYSELINA MRAVENCI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Astina.

dobry den.muze mi nekdo poradit co na starecke skvrny na hrbetu ruky.co kyselina mravenc?Dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Astino a Majko, kyselina mravenčí se používá při výrobě rumu, jako rumové aroma, ale v kosmetice o jejím použítí nevím. Nicméně aplikací jiné kyseliny na pokožku, kyseliny glykolové se skutečně dají vybělit i stařecké skvrny. Tento proces se jmenuje exfoliace pleti nebo také chemický peeling. Tento chemický peeling dokáže v některých případech pomoci s vybělením i stařecké skvrny na hřbetu ruky. Po absolvování exfoliace může být ještě použíta diamantová mikrodermabraze, která pokožku také výrazně omlazuje a zesvětluje pigmentové skvrny. Co je ale nejdůležitější v boji proti stařeckým skvrnám na rukách, je chránit pokožku hřbetu ruky před sluncem, aby se neopalovala! Na to jsou dobré rukavice a krémy s vysokým UV faktorem.

Zdroj: příběh Starecke skvrny a kyselina mravenci

Ryor Aknestop

Ryor Aknestop je série přípravků, které působí a ovlivňují aknózní, problematickou pleť. Lze je využívat i při ošetřování pleti mastné. U tohoto typu pleti je nezbytné především pravidelné čištění, které je důležitým základem ošetřování pleti. V přípravcích jsou využity extrakty ze šalvěje, jalovce, tea tree, ale také extrakty z mořských řas a aktivní látka fytosfingosin, která má antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Mezi tyto produkty patří:

Ryor Zklidňující sérum na rozšířené póry Aknestop 50 ml:

  • jedná se o vysoce zklidňující sérum s obsahem rostlinných extraktů, které stahují rozšířené póry, a extraktů z mořských řas snižujících tvorbu mazu.
  • je vhodné pro normální a smíšenou pleť všech věkových kategorií
  • extrakty z vysokohorských rostlin viditelně stahují rozšířené póry
  • aplikuje se ráno a večer pod denní či noční krém
  • dermatologicky i klinicky testováno
  • balení: 50 ml
  • cena: 133 Kč

Ryor Antiakné roll-on na problematickou pleť Aknestop 5 ml:

  • jedná se o přípravek s obsahem vybraných esenciálních olejů, které mají protizánětlivé účinky
  • nanáší se bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné
  • cena: 73 Kč

Ryor Bylinné tonikum na problematickou pleť Aknestop 200 ml:

  • je určeno na čištění mastné, problematické pleti s projevy akné
  • extrakty ze šalvěje, jalovce a tea tree oil mají adstringentní a protizánětlivý účinek
  • cena: 84 Kč

Ryor Čisticí pěna s mořskými řasami na problematickou pleť Aknestop 150 ml:

  • je jemná čisticí pěna, obsahující extrakt z mořských řas
  • umožňuje důkladné čištění aknózní pleti
  • lehce odstraňuje běžné nečistoty a make-up
  • není určena pro čištění očních partií
  • účinné látky z mořských řas redukují a citlivě odstraňují přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržují matný vzhled a vláčnost pleti
  • pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt)
  • po použití pleť opláchněte vodou
  • neobsahuje mýdlo a zachovává přirozenou hodnotu pH pokožky
  • Cena: 103 Kč

Ryor Gelová maska slupovací Aknestop 100 ml:

  • je hloubkově čisticí gelová maska
  • obsahuje extrakt z aloe vera, přesličky a obilných klíčků
  • složení přípravku a aktivní látky napomáhají dokonale uvolňovat a čistit znečištěné póry
  • masku aplikujte jedenkrát týdně ve slabé vrstvě s vynecháním očních partií, po 20 minutách působení masku v celé ploše sloupněte směrem od brady nahoru
  • po aplikaci masky získá pleť sametově matný vzhled, je hladká, jemná a dostatečně hydratovaná
  • maska je určena nejen na 

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Kosmetika Ryor

Příběh

Ve svém příspěvku PROBLEMATICKÁ PLEŤ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarka.

Péče o pleť je komplikovaná. A to i proto, že jednou může být mastná a za pár let suchá. Člověka, který se o ní poctivě stará, odličuje se, čistí, natírá a někdy pomůže třeba výživným přípravkem jako je například Viaderm, pleť zaručeně odmění :)

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Problematická pleť

Krém na akné

Bioaroma Krém proti akné je 100% krém proti akné s tea tree, bergamotem a geránií. Kombinace obsažených účinných látek působí jako antiseptikum, čistí pleť a účinkuje v boji proti akné. Krém proti akné vyrovnává tvorbu kožního mazu, zabraňuje tvorbě pupínků a zároveň zajišťuje hydrataci pleti.

Účinky:

  • vyrovnává tvorbu kožního mazu;
  • působí proti ucpávání pórů;
  • redukuje projevy akné;
  • působí proti tvorbě jizviček po akné;
  • vyhlazuje pokožku;
  • hydratuje pokožku.

Krém obsahuje esenciální olej diktamos, který Aristoteles považoval za dokonalý prostředek k hojení a zacelování ran. Vyhlazuje jizvičky po akné. Pokožka bude rozzářená, sjednocená, hebká a zdravá. Krém je určen pro aknózní pleť, pokud máte pleť jiného typu, vyberte si ten pravý právě pro vaši pleť z nabídky dalších pleťových krémů.

Použití

Krém proti akné je vysoce koncentrovaný, proto vždy nanášejte pouze velmi malé množství (maximálně o velikosti čočky) na navlhčenou pleť nebo krém smíchejte s vodou, pleťovým tonikem, případně aloe vera gelem, a vytvořte tak krémovou emulzi.

Před nanesením krému (po důkladném očištění pleti) potřete obličej 2 kapkami éterického oleje z levandule nebo tea tree pro dokonalý účinek proti akné.

Nezapomínejte na správné čištění pleti. Majitelé mastné a aknózní pokožky by se měli vyvarovat čištění pleti pomocí čisticích gelů a emulzí, které smývají ochranný film pleti, vysušují ji a tím ji podporují k větší produkci kožního mazu, která vede k tvorbě zanesených pórů a pupínků. Zkuste raději čištění pomocí oleje. Udělejte si jemný obličejový peeling jednou týdně s levandulovými zrníčky pro ještě účinnější boj proti pupínkům. Peeling čistí pokožku, otevírá póry a odstraňuje odumřelé kožní buňky. Do své péče o pleť také zařaďte 2x týdně čisticí masku se zeleným jílem.

Chcete-li pleť lépe připravit na nanesení make-upu, přetřete krém po nanesení Aloe Vera hydratačním gelem s diktamem a levandulí nebo Sérem proti vráskám na obličej a oči. Zvýšíte tím úroveň hydratace a zároveň pleť sametově zmatníte.

Krém neobsahuje vodu, chemické a konzervační látky.

Obsah: 40 ml

Ingredience: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Cera Alba (Beewax), Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Melaleuca Alternifoliea (Tea Tree) Leaf Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Dictamus Creticus Oil, Lavandula Angusifolia (Lavender) Oil, Pelargonium Graveolens (Geranium) Flower Oil, Geraniol, Farnesol, Linalool, Benzyl benzoate, Citronellol, Limonene

Zdroj: článek Jak na akné

Mastná pleť

Podmáslí a fenyklové čistící mléko (pro mastnou pleť)

  • 1/2 hrnku podmáslí
  • 2 polévkové lžíce nasekaných fenyklových semen

Ohřejte mléko a fenyklová semínka a nechejte vřít 30 minut. Vypněte a na 2 hodiny odstavte. Poté vložte do čisté uzavíratelné nádoby. Takto připravená směs vydrží až 2 týdny, poté je potřeba připravit čerstvou.

Kukuřičný čistící gel (pro mastnou pleť)

  • Mýdlo z olivového oleje
  • 1 polévková lžíce kukuřičné mouky

Navlhčete pleť. Vezměte si kousek mýdla do dlaní a trochu mouky a smíchejte. Umyjte a jemně vydrhněte plet. Vyhněte se jemné pokožce kolem očí.

Citronový čistící krém (pro mastnou pleť)

  • 1 lžíce včelího vosku
  • 1 1/2 lžíce přírodního želé (dostupné v obchodech se zdravou výživou)
  • 3 lžíce jojobového oleje
  • 1 lžíce habru obecného
  • 1 lžíce šťávy z citronu
  • 1/8 lžíce kosmetického jílu
  • 6 kapek esenciálního citronového oleje

Ohřejte a smíchejte včelí vosk a přírodní želé. Přidejte teplý jojobový olej a opět míchejte zhruba 3–5 minut. Pak si připravte směs, ve které bude smíchán habr, citronová šťáva společně s jílem a pomalu to přidejte do voskové směsi. Všechny ingredience je potřeba míchat až do studena, než se docílí krémové konzistence. Nakonec přidejte citronový olej. Uzavřete v čisté skleněné nádobě a uchovejte v lednici.

Peprmintový biologický peeling (mastná pleť)

  • 2 hrnky ovesných vloček
  • 1 hrnek mandlí
  • 2 lžíce sušené levandule
  • 2 lžíce sušené máty
  • 2 lžíce bílého kosmetického jílu

Rozdrťte nebo namelte ovesné vločky, mandle a bylinky (sušená levandule a sušená máta) na velmi jemný pudr a pak přidejte bílý kosmetický jíl. Jednu vrchovatou lžíci této směsi zřeďte s vodou a připravte pastu. Jemnou masáží aplikujte na pleť, opláchněte teplou vodou. Peeling působí chladivě. Chladivý účinek má díky přítomnosti máty peprné.

Zdroj: článek Čistící krémy, mléka a biologické peelingy

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Marie Svobodová

 Bc. Jakub Vinš

 Mgr. Jana Fábryová


domácí peeling na černé tečky
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
domácí peeling na nohy
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.