Infekce močových cest
Zánět močových cest způsobuje přítomnost škodlivých bakterií ve sliznicích dolních močových cest a měchýře. V 80 % jde o bakterie Escherichia coli, v 5–15 % pak o Staphylococcus epidermidis a Enterococcus faecalis či Streptococcus viridans. Opakované infekce nemocných po předchozí časté léčbě antibiotiky způsobují v 5–10 % již vyselektované odolné bakterie, jako je Pseudomonas sp., Klebsiella sp. a Proteus sp. Všechny tyto bakterie jsou velmi důležitými obyvatelkami střevní mikroflóry, kde některé z nich hrají velmi důležitou roli při trávení. Problém však může přijít ve chvíli, kdy tyto bakterie opustí své přirozené prostředí a z konečníku „vycestují“ do močové trubice a dále do močového měchýře. Tady se totiž z přátelských bakterií rázem stávají nechtěnými a škodlivými vetřelci.
Zdroj: článek Známky a příznaky infekce močových cest
Unilakt čoko
Unilakt čoko je dalším vlákninovým přípravkem v řadě Unilakt. Představuje kombinaci velmi důležitých faktorů, které jsou v naší potravě nedostačující. Komplexní vlákninové tablety Unilakt čoko jsou velmi účinným doplňkem redukčních diet. Nutriční doplněk Unilakt čoko obsahuje vysoké procento jablečné a kakaové vlákniny, inulin, psyllium, řasu chlorellu, vitamín C a živé probiotické bakterie Enterococcus faecium. Významnou složkou v Unilaktu je chlorella (také se jí říká zelené krvinky), která zastupuje v Unilaktu multivitamín, dodává přírodní betakaroten, rostlinné bílkoviny a díky CGF (chlorella růstovému faktoru) zajišťuje rychlou obnovu poškozených buněk. Tento produkt je významným doplňkem redukčních diet (svým sytícím účinkem pomáhá efektivně redukovat tělesnou hmotnost).
Balení:
- 150 g, obsahuje cca 225 tablet (na 14 dní užívání)
- 300 g, obsahuje cca 450 tablet (na 1 měsíc užívání)
- 600 g, obsahuje cca 900 tablet (na 2 měsíce užívání)
Zde můžete vidět cenu produktu Unilakt čoko.
Zdroj: článek Unilakt na hubnutí
Příznaky
Průběh infekce močových cest se liší podle toho, zda jde o akutní cystitidu, nebo pyelonefritidu, a to jak u mužů, tak i u žen. U mužů výskyt onemocnění stoupá po 40. roce věku v souvislosti s hyperplazií prostaty a urolitiázou. U žen jsou pro infekce močových cest typické recidivy.
Akutní cystitida – zvyšující se bolest při domočování (terminální dysurie); palpační citlivost v podbřišku.
Akutní pyelonefritida – tupá bolest v bederních krajinách s horečkou a třesavkou; bolestivost při hluboké palpaci ledvin a při poklepu na bederní krajinu.
U dětí pyelonefritidu provázejí nespecifické symptomy, které ukazují spíš na nemoci trávicího traktu či jater (nechutenství, neprospívání, zvracení, průjem), horečka, alterace celkového stavu, může se objevit mírná žloutenka nebo i sepse. Je třeba sledovat specifické příznaky, jako je neobvyklý zápach moči a skvrny na plenách.
U větších dětí je často přítomna dysurie (řezavé močení), polakisurie (časté nucení na močení), strangurie, bolesti břicha nebo zad, enuréza.
Infekci močových cest nejčastěji vyvolávají gramnegativní bakterie, hlavně E. coli, méně často Proteus mirabilis, Klebsiella pneumoniae, Enterobacter, Pseudomonas; G+ bakterie – rod Enterococcus a Staphylococcus saprophyticus. Některé sérotypy E. coli mají tendenci adherovat fimbriemi na epiteliální buňky, a proto vyvolávají infekci častěji.
Infekce vzniká nejčastěji ascendentně (u žen hlavně kvůli krátké močové trubici/uretry) – z tlustého střeva přes perineum do uretry. IMC začíná u žen kolonizací vaginálního vestibula, u mužů předkožkového vaku, a následně se infikuje močová trubice, močový měchýř a vzácně i horní močové cesty.
Hematogenní infekce jsou vzácné, mohou se však vyskytovat u novorozenců, u chronicky nemocných a u imunosuprimovaných pacientů. Perorální a bariérová lokální kontraceptiva zvyšují riziko infekce močových cest. Rekurentní infekce močových cest u adolescentů mohou svědčit pro sexuálně přenosné choroby.
Mezi rizikové faktory pro vznik močové infekce patří: glykosurie (například při diabetu), poruchy vyprazdňování měchýře (zúžení uretry, vezikoureterální reflux, postmikční reziduum v močovém měchýři a hypertrofie prostaty), dále konkrementy a těhotenství. Velmi častou příčinou infekce močových cest je instrumentální vyšetření a močová cévka.
Zdroj: článek Močová infekce
Na co je Furolin
Bylo prokázáno, že nitrofurantoin má dobrou aktivitu proti:
- E-coli;
- Staphylococcus saprophyticus;
- Koaguláza negativní stafylokoky;
- Enterococcus faecalis;
- Staphylococcus aureus;
- Streptococcus agalactiae;
- Druhy Citrobacter;
- Druh Klebsiella;
- Druh Bacillus subtilis.
Furolin se úspěšně používá se při léčbě infekcí způsobených těmito organismy.
Rezistence vůči Furolinu
Mnoho nebo všechny kmeny následujících rodů jsou rezistentní vůči nitrofurantoinu:
- Enterobacter;
- Proteus;
- Pseudomonas.
Vždy by mělo být provedeno testování citlivosti na antibiotika, aby se dále objasnil profil rezistence konkrétního kmene bakterií způsobujících infekci.
Zdroj: článek Za jak dlouho zabere Furolin
Unilakt 150 g s řasou chlorella a bakteriemi
Svým sytícím účinkem pomáhá efektivně redukovat tělesnou hmotnost. Posiluje imunitní systém díky vysokému obsahu přírodních vitamínů, minerálů a stopových prvků. Unilakt obsahuje vysoké procento jablečné vlákniny, pektinů, vitamín C a živé probiotické bakterie Enterococcus faecium na doplnění střevní mikroflóry. Nejvýznamnější složkou v Unilaktu je řasa chlorella (takzvané zelené krvinky), která zastupuje v Unilaktu multivitamín, dodává přírodní betakaroten i rostlinné bílkoviny. Mohou ho užívat všechny věkové skupiny včetně dětí od tří let. Je velmi vhodný pro těhotné ženy a kojící matky. Unilakt je určen také lidem, kteří porušují zdravý životní styl a přitom si chtějí udržet optimální tělesnou hmotnost a dobrý pocit.
Dávkování: Doporučuje se 15 tablet denně rozdělených do dvou až tří dávek. Při redukci hmotnosti 3x denně 10 tablet (půl hodiny před jídlem).
Tabletami Unilakt je také možno nahradit jedno denní jídlo. V obou případech je doporučován postupný náběh: první den 3x denně 2 tablety, druhý den 3x denně 3 tablety a tak dále až do dosažení doporučené dávky. Maximální dávka by neměla přesáhnout 30 tablet denně. Tablety je vhodné rozkousat, případně spolknout, a zapít nejméně 250 ml tekutiny. Při užívání Unilaktu je pitný režim velmi důležitý. Nedostatek tekutin může totiž způsobit zácpu. Na zapíjení není vhodný silný černý čaj či káva. Zvláště při prvním užívání se doporučuje pozvolný náběh, tedy rozvržení do několika dávek.
Balení:
- 150 g, obsahuje cca 225 tablet – plast
- 300 g, obsahuje cca 450 tablet – plast
- 600 g, obsahuje cca 900 tablet – sklo
Zde můžete vidět cenu produktu Unilakt 150 g s řasou chlorella a bakteriemi.
Zdroj: článek Unilakt na hubnutí