GEROT PHARMAZEUTIKA je přesně to, o čem vás chceme informovat v našem článku. Adipex retard je lék ze skupiny léků na hubnutí, snižujících chuť k jídlu (odborně anorektikum). Na rozdíl od řady preparátů na hubnutí jde o skutečný lék, má vědecky prokázané účinky včetně účinků nežádoucích a je pouze na lékařský předpis. Lék by měl předepisovat nejlépe obezitolog, který má pacienta v péči a má tak detailní informace o jeho dalších nemocech a užívaných lécích.
Adipex retard prodej a cena
Prodám Adipex retard (fentermin) – na tyto inzeráty, které se objevují na internetu, raději zapomeňte. Fentermin není radno používat bez konzultace s lékařem. Jedná se o látku, která ovlivňuje centrální nervový systém a která může mít řadu vedlejších účinků nebo omezení. Ty sice příbalový leták popisuje docela podrobně, ale i tak je předchozí posouzení zdravotního stavu odborným lékařem velmi žádoucí. Adipex retard není možné v ČR koupit bez receptu.
Zde můžete vidět cenu léku Adipex retard.
Výrobcem přípravku Adipex retard, registrovaného v ČR, je firma Gerot Pharmazeutika GmbH, Vídeň, Rakousko.
Zdroj: článek Adipex retard
Interakce s jinými léky
Lagosa obsahuje přírodní látku Salymarin, což není nic jiného, než výtažek z rostliny ostropestřec mariánský.
Ostropestřec mariánský má nepříznivé účinky pro některé léky. Vzhledem k tomu, že ostropestřec mariánský působí na játra, což je cesta metabolismu většiny léků, bylo by moudré promluvit si se svým lékařem, pokud užíváte nějaké léky, než začnete ostropestřec užívat. Zejména, pokud jste léčeni některým z následujících léků, neměli byste užívat ostropestřec bez předchozí konzultace se svým lékařem.
- Antipsychotika. Zahrnuje butyrofenony (jako je haloperidol) a fenothiaziny (jako je chlorpromazin, flufenazin a promethazin).
- Fenytoin (EPILAN D GEROT). Lék používaný při epileptických záchvatech.
- Halotan. Plyn používaný pro udržení celkové anestezie - narkózy.
- Antikoncepční pilulky nebo hormonální substituční terapie.
Ostropestřec mariánský může interferovat s následujícími léky, protože ostropestřec i tyto léky jsou rozkládány stejnými jaterními enzymy:
- Léky na alergii. Jako je fexofenadin (EWOFEX, FEXIGRA).
- Léky na vysoký cholesterol. Včetně statinů, jako je lovastatin.
- Léky proti úzkosti. Včetně alprazolamu (ALPROX, FRONTIN), diazepamu a lorazepamu (TEMELOR).
- Protidestičkové a antikoagulační léky (léky na ředění krve). Včetně klopidogrelu (TROMBEX, ZYLLT) a Warfarinu.
- Některé léky na rakovinu. Včetně léku na rakovinu prsu raloxifen (EVISTA, OPTRUMA).
- Léky rozkládající se v játrech. Protože ostropestřec působí na játra, může mít vliv na léky rozkládající se v játrech, kterých je mnoho, proto si vždy před použitím ostropestřce mariánského promluvte se svým lékařem.
Zdroj: článek Lagosa
Co způsobuje zduření lymfatických uzlin
Lymfatické uzliny často otečou na jednom místě, když se v lymfatické uzlině nebo v její blízkosti objeví problém, jako je poranění, infekce nebo nádor. Které lymfatické uzliny jsou oteklé, mohou pomoci identifikovat problém.
Žlázy na obou stranách krku, pod čelistí nebo za ušima běžně otékají, když máte rýmu nebo bolest v krku. Žlázy mohou také otékat po poranění, jako je říznutí nebo kousnutí, v blízkosti žlázy nebo když se objeví nádor nebo infekce v ústech, hlavě nebo krku.
Žlázy v podpaží (axilární lymfatické uzliny) mohou otéct v důsledku poranění nebo infekce paže nebo ruky. Vzácnou příčinou axilárního otoku může být rakovina prsu nebo lymfom.
Lymfatické uzliny v tříslech (femorální nebo tříselné lymfatické uzliny) mohou otéct v důsledku poranění nebo infekce v chodidle, noze, tříslech nebo genitáliích. Ve vzácných případech za to může rakovina varlat, lymfom nebo melanom.
Žlázy nad klíční kostí (supraklavikulární lymfatické uzliny) mohou otékat v důsledku infekce nebo nádoru v oblastech plic, prsou, krku nebo břicha.
Mezi běžná místa zduření lymfatických uzlin patří krk, třísla a podpaží.
Když lymfatické uzliny otečou ve dvou nebo více oblastech těla, nazývá se to generalizovaná lymfadenopatie. Příčinou může být:
- Virové onemocnění, jako jsou spalničky, zarděnky, plané neštovice (varicella) nebo příušnice, či opičí neštovice.
- Mononukleóza (virus Epstein-Barrové), která má za následek horečku, bolest v krku a únavu, nebo cytomegalovirus (CMV) , virová infekce, která způsobuje příznaky podobné příznakům mononukleózy.
- Bakteriální onemocnění, jako je streptokok (způsobený bakterií streptokok) nebo lymská borelióza (bakteriální infekce šířená určitými druhy klíšťat).
- Nežádoucí účinky fenytoinu (EPILAN D GEROT), léku používaného k prevenci záchvatů.
- Nežádoucí účinky očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (MMR).
- Rakovina, jako je leukémie, Hodgkinova choroba a non-Hodgkinův lymfom.
- Syndrom získané imunodeficience (AIDS) , který se rozvíjí poté, co se člověk nakazí HIV (virus lidské imunodeficience). Tento virus napadá imunitní systém, takže je pro tělo obtížné bránit se infekci a některým nemocem.
- Syfilis, sexuálně přenosná infekce.
Zdroj: článek Nateklé uzliny na jedné straně krku