H2 OUT DISKUZE a nejen to vám přinášíme v tomto článku. Ginkgo biloba je jediný žijící zástupce rostlinného druhu, který byl ještě donedávna považován za v přírodě dávno vyhynulý, pěstovaný pouze v kultuře. Zůstal prakticky nezměněn více než 150 milionů let (někdo dokonce tvrdí 300 000 000 let) a mohl tu růst, když po této zemi běhali dinosauři. Dosáhne výšky až 30 metrů a šířky 9 metrů, ale roste pomalu a existují různé variety, zakrslé, převislé nebo s různě tvarovanými a zbarvenými listy.
Postřeh z diskuze
Diskuze: ginko biloba pěstování sušení
(Alena Neubauerova 21.6.2018 15:39)
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli vadí když listy otrhám třeba v červnu. Děkuji za odpověď.
V červnu je opravdu brzo. V červnu se v listech teprve tvoří účinné látky. Nejlepší čas na sběr listů ginkgo biloba je konec léta. Existují dvě období sklizně. První období je sběr zelených listů těsně před tím, než začnou listy žloutnout. Druhé období je sběr zcela žlutých listů. Barva listu určuje obsah účinných látek. Zelené listy obsahují maximální množství terpenických laktonů: Ginkgolid a Bilobalid. Žluté listy zase obsahují maximální množství dvaceti flavonoidů z nichž nejvýznamnější jsou Quercetin, Kaempferol a Isorhamnetin. Zelené listy ginkgo biloba jsou dobré na mozek a nervy. Žluté listy ginkgo biloba jsou dobré jako antioxidanty.
Ve svém příspěvku SILGARD : CERVARIX se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Len.
Myslím, že diskuze tady je trochu mimo. ...není tu žádný odborník- myslím to v dobrém. Po konizaci my byly doporučeny stránky http://www.onkogyn.cz provozuje je Onkogynekologie u Apolináře, takže žádné firmy :) Po přečtení jdu do Cervarixu, není pravda, že je pro starší a měl by účinkovat mnohem delší dobu. :-P
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Kazuistika neboli případová studie je konkrétní příklad, na němž jsou popsány a vysvětleny či ilustrovány určité jevy. Jako kazuistiku označujeme intenzivní a detailní popis konkrétního jednotlivce a jeho případu, založený na pozorování, rozhovorech a záznamech z práce s tímto jedincem. Jedná se o písemné shrnutí všech informací, které o případu jsou, kvalitativní analýzu procesu vedoucího k určitým výsledkům. Při zpracování kazuistiky se používá zpravidla předem vypracovaná struktura popisu.
Tématem kazuistiky může být neobvyklý průběh i jinak běžného onemocnění. Pacient může mít nezvyklý současný výskyt více nemocí – zaměření na jejich léčbu a vztah k základní diagnóze bude předmětem kazuistiky. Může jít o neobvyklou anamnézu, popis diagnózy. Předem kazuistiky může být i chybná diagnóza, příčiny omylů a možné důsledky tohoto stavu. Předmětem diagnostiky může být rovněž popis klinické situace, která nemůže být reprodukována z etických důvodů, například pokud pacient odmítne nějakou standardní léčbu a je mu poskytnuta jiná alternativa. Typickým příkladem kazuistiky je popis vzácného nebo jedinečného onemocnění. A také to může být nějaká náhodná nebo nepředvídaná událost během diagnostiky a léčby pacienta. Velmi užitečné kazuistiky dokumentují nové způsoby léčby, a to jejich indikaci, výsledky léčby, možné komplikace a kontraindikace.
Vlastní popis kazuistiky se zahajuje úvodem, v němž se shrnou současné standardy léčby onemocnění. Uvede se, co se chce sdělit a čím je kazuistika zajímavá. Vlastní popis případu se soustředí na relevantní část osobní anamnézy, v případě dědičných onemocnění se uvede rodinná anamnéza, podstatné údaje o předchozí léčbě a jejích výsledcích, a potom se již detailně popíše případ. Pozornost je věnována také otázce bezpečnosti daného léčebného postupu.
Součástí kazuistiky mohou být obrázky a fotky. Další fází je diskuze. V diskuzi by měla být vysvětlena problematika případů s odkazy na literaturu, měly být uvedeny citace, které podporují závěry kazuistiky, a také možné citace nebo konfliktní informace z literatury. Diskuze by měla integrovat staré a nové informace tak, aby z toho pramenil nějaký závěr, který je poslední součástí kazuistiky. Závěr by měl obsahovat stručné shrnutí a zhodnocení průběhu léčby a výsledky léčby. Na závěr kazuistiky se uvede výběr jen důležitých literárních odkazů s tím, že je vhodné citovat také domácí autory, kteří se tématu věnují a citaci ocení.
Ve svém příspěvku AKNÉ DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Sam22.
ahojte,ano tělo potřebuje pročistit si teda myslím já také měla akné ale po porodu se mi plet zpravila,ale i tak beru chlorellu jako prevence je fakt skvěla a plet je taky ok pomáhá z těla odstranovat těžké kovy,toxiny a další jedovaté látky,pomáhá odstranit chronickou zácpu,čistí trávící ustrojí,jako probiotikum podporuje tvorbu prospěšných lactobacilů a bifidobakterií,podporuje zdravou krvetvorbu,zvyšuje hladinu hemoglinu,podporuje kožní metabolismus,hojení ran a vředů,posiluje imunitu organismu proti virovým onemocněním,podporuje zdravé funkce reprodukčních orgánů,prospívá celkové regeneraci organismu,zvyšuje energii a vitalitu a další a další věci my ji bereme celá rodinka plus malej má 4 a už jí bere od 1 roku a jsme s ní moooc spokojeni proto posílám dál více se dozvíte zde jsou tam supr články https://chlorellamrmia.blog…
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
H2Out je přírodní doplněk stravy, který spojuje kombinaci látek velmi známých a používaných pro svůj účinek na odvodnění organismu. Také se při brouzdání po internetu můžete setkat s chybným názvem tohoto výrobku, a to h2o out. Ovšem internet je chytrý a vždy vás dovede ke správnému názvu tohoto produktu, což je H2Out.
H2Out obsahuje pět rostlinných složek v kombinaci s kofeinem. Jednou z takových složek v přípravku H2Out je kopřiva dvoudomá, její nať a látky v ní obsažené přispívají k normální činnosti ledvin, to znamená, že přispívají k vylučování vody z těla. Další složkou H2Out je fenyklová silice, která také podporuje vylučování moči a podporuje tak detoxikaci organismu.
Neméně důležitá je přítomnost extraktu z kaštanu. Extrakt semene jírovce maďalu se používá od pradávna ke snížení pocitu těžkých nohou, protože špatnou cirkulací v žilách a drobných cévách se zadržuje voda ve tkáních. A nejen to, extrakt ze semen kaštanu příznivě ovlivňuje trávení a metabolismus.
Také extrakt zelené kávy nemůže chybět v přípravku H2Out. Zelená káva je v dnešní době stále více využívaná, protože jde o silný antioxidant a pomocníka v boji s nadváhou.
Poslední důležitou složkou v přípravku H2Out je bambusová vláknina. Vláknina na sebe dokáže vázat tuky a vodu, nabobtnat, snížit tak chuť k jídlu a hlad a odvést přebytečnou vodu a tuk z těla ven.
Složení – aktivní složky: zelená káva (Coffea arabica cemina non tosta, bezkofeinový extrakt nepražených zrn kávovníku, obsahuje minimálně 50 % kyseliny chlorogenové) 200 mg; extrakt listů kopřivy dvoudomé (Urtica dioca extract) 200 mg; bambusová vláknina (Bambusa bambos) s 10 % křemíku 166 mg; kofein bezvodý 150 mg; extrakt semene jírovce maďalu neboli kaštanu (Aesculus hippocastanum semen) 80 mg; fenyklová silice (Aetheroleum foeniculi) 4 mg ve 2 tobolkách H2Out.
Celkové složení tobolek H2Out: extrakt zrn zelené kávy, extrakt listů kopřivy dvoudomé, bambusová vláknina, kofein, extrakt semene kaštanu neboli jírovce maďalu, obal tobolky: hydroxypropylmethylcelulóza, fenyklová silice.
Přípravek H2Out není náhradou pestré stravy, není určen dětem ani těhotným a kojícím ženám. H2Out může způsobovat úbytek váhy a změnu barvy a konzistence stolice. Neužívejte H2Out na odvodnění dlouhodobě.
Dávkování: Užívejte 2 tobolky H2Out denně. Jednu tobolku ráno a jednu tobolku odpoledne, nejpozději však 4 hodiny před spánkem. Tobolky H2Out je dobré užívat po jídle.
Nežádoucí účinky: U zdravého člověka nejsou známy při užívání přípravku H2Out žádné nežádoucí účinky.
Kontraindikace: H2Out rovněž nemá známé žádné kontraindikace na léčiva.
Uchovávání: Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotě 15–25 °C.
V naší poradně s názvem ZÁKOŽKA SVRABOVÁ DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Monika.
Dobry den, resim vyrazku, kterou mam jiz 3 mesice. Po prvnim vyskytu drobnych pupinku, po zmacknuti z nich vytekla tekutinka, mi MUDr. naordinovala mast, ale strasne se divila, ze jdu k lekari jiz 14dni po vysevu a s tak malym mnozstvim( pupik, dekolt, predlokti). Zmenila jsem lekarku a moc jsem si nepomohla. Svrab ji sice napadl, ale nediagnostikovala jej, ani se nepokousela. Leci me masti, dietou nedrazdivou, napolsedy mi nasadila kortikoidy, ktere ovsem nejim. Vyrazka je na nohach( lytka, ale vice holene), u kotniku, strana bricha resp. na pasu, skoro cela zada, predlokti. Vyrazka svedi obcas, zadne urputne nocni svedeni. Manzel ji nema a ani zadny ze synu (9 a 1 rok)ji nema. Jedine, co by mohlo svedcit pro svrab je na predlokti a u kolene asi 1cm dlouha "carka". Uz jsem zoufala, poradi nekdo? Diky M.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Moniko, souhlasím s postupem vaší nové kožní lékařky. Svrab, by při tak masivních kožních projevech, byl nesnesitelně svědivý a to píšete, že vás zas tolik nesvědí. Dále pro svrab nenasvědčuje ani popisovaný projev vodnatými puchýřky. Víte Moniko, ono určit přesnou příčinu vzniku ekzému dnešní medicína přesně stále nedokáže a léčba často probíhá metodou pokus / omyl. Proto vám vaše lékařka naordinovala nedráždivou dietu, aby vyloučila alergické reakce na alergeny z jídla. Tato opatření se aplikují vždy na přechodnou dobu, nezbytnou pro prokázání jejich účinnosti na zdravotní stav. Dá se z toho pak lépe poznat možná příčina vzniku ekzému a díky tomu je pak možná i efektivní volba známé léčby. Měla byste raději respektovat doporučení své lékařky a užívat vše, co vám předepíše. Váš exém je patrně nějaká forma atopického exému a čím dříve se příjde na jeho příčinu, tím rychleji budete zase uzdravená. Uvědomte si prosím, že lékař studuje zdravovědu několik let a vy, z pohledu lajka, nemůžete být schopna relevantně zhodnotit vhodnost doporučené medikace. Zamyslete se nad tím, čeho chcete dosáhnout, zdali soutežit s lékařem o způsob léčby a nebo být co nejrychleji uzdravená.
Držím Vám palce a přeji brzké uzdravení.
Bipolární poruchou trpěl například český herec Miloš Kopecký, který na sklonku svého života dal souhlas se zveřejněním této skutečnosti. Poruchou trpí nebo trpěli i sérioví vrazi Ted Bundy a Robert Hansen, zpěváci Kurt Cobain, Richard Müller, Trent Reznor, Petr Muk a Ozzy Osbourne, spisovatelé Virginia Woolfová a Ota Pavel, skladatel Karel Svoboda, zpěvačky Demi Lovato, Miley Cyrus a Britney Spears, herec Jeremy Brett nebo také Pete Wentz z Fall Out Boy a Dee Dee Ramone, malíř Vincent van Gogh, fyzik Ludwig Boltzmann a řada dalších. Touto nemocí také trpí herečka Catherine Zeta-Jones nebo zpěvačka Sinéad O'Connor.
Čeleď lichořeřišnicovitých tvoří sice jen jeden rod, zato má asi 95 druhů. Nejblíže příbuznou je čeleď Akaniaceae, čeleď se stromy vysokými až 20 metrů.
Nabízené odrůdy:
Nejnovější směs lichořeřišnice větší, asi 20 centimetrů vysoká Alaska Mix, rozkvétá jednoduchými, něžnými, mimo jiné i růžovými, broskvovými a lososovými květy (v odstínech) s dlouhými ostruhami. Má tmavě zelené, mramorované, panašované (smetanově bíle žilkované) listy.
Velice zajímavá je i asi 20 centimetrů vysoká, jednoduše kvetoucí směs Whirlybird Mix. Nízko nad zemí vytváří sytě zelené listové loubí, nad kterým vykvétají velké, ploché, kontrastně barevné, voňavé, smetanově bílé až sytě červené květy se zlatožlutými středy (ale pozor, bez ostruh).
Necelých 20 centimetrů vysoká je i trpasličí kompaktní směs Tom Thumb Mix. Vykvétá velkými, svítivými, jasně barevnými voňavými květy.
Asi 25 centimetrů vysoká je jednoduše kvetoucí směs Diamant des Abendlandes.
Poloplná až plná je směs Jewel Choice Mix.
Plnokvětá a velmi dekorativní je směs Persische Juwelen.
V truhlících a závěsných nádobách vás zcela jistě na první pohled upoutají nové, hluboce převislé směsi – plnokvětá Glorious Gleam Mix a jednoduše kvetoucí Tip Top. Vykvétají velkými, zářivě barevnými, voňavými květy v nejrůznějších odstínech.
Jednoduchá směs Out of Africa má tmavě zelené, bíle panašované listy a kvete svítivě barevnými květy. Výborně se uplatní všude tam, kde chcete vytvořit efektní dlouhé barevné převisy (balkony, zídky, svahy) nebo k pokrytí větších ploch. Spojuje se v hustý, bohatě kvetoucí koberec.
Novinkou jsou asi 25 centimetrů vysoké lichořeřišnice peruánské, které mají sytě tmavě zelené listy a nádherné velké, nezvykle zbarvené květy.
Odrůda Vesuvius se může pochlubit lososovou barvou.
Peach Melba je zlatožlutá s tmavě červenými středy okvětních plátků.
Gartenjuwel je směs jednobarevných i nezvykle barevně kombinovaných květů.
Téměř sedm centimetrů velké dekorativní květy s dlouhou ostruhou vykvétají poloplné až plnokvěté, a to na pnoucí, až 3 metry vysoké a voňavé lichořeřišnice větší – zlatožlutá Goldglanz a šarlatově červená Scharlachglanz či jejich směs Doppelte.
Glanzhybriden je plnokvětá směs složená z jednobarevných i barevně různě kombinovaných květů. Dokáže se vyšplhat až ke čtyřem metrům.
Rankender Roland je příjemně voňavá, jednoduše až poloplně kvetoucí směs, která se dokáže vyšplhat i více než tři metry vysoko.
Velice neobvyklá, svítivě zlatožlutá, „motýlkokvětá“ je lichořeřišnice kanárská Goldranke, která se pne až čtyři metry vysoko.
Lichořeřišnice obsahuje celou škálou látek s bakteriostatickým a insekticidním účinkem, používá se v lidovém léčitelství k léčbě nemocí ledvin, močového měchýře a dýchacích cest, slouží jako diuretikum i k léčbě defektů kůže. Lichořeřišnice je přírodní antibiotikum, pomáhá při salmonele, streptokoku i zlatému stafylokoku. Používá se též jako pomoc při padání vlasů a proti lupům.
Ve svém příspěvku ZÁKOŽKA SVRABOVÁ DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jitka.
také jsem se se srabem v minulosti setkala,když jsem pracovala v hotelu.Přes všechny mastičky a léky, které vůbec nepomáhaly. pomohlo 100% párkrát navštívit solárium, samozřejmě vertikální kvůli hygieně a bylo po problému.Vřele doporučuji!!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Katka.
ahoj a ako casto si chodievala do toho solarka.......dakujem!
Fialové fleky jsou charakteristické pro onemocnění nazvané sklerodermie. Sklerodermie patří mezi autoimunitní onemocnění.
Příčiny
Příčina onemocnění je neznámá, ale předpokládá se podíl hormonálních vlivů, okolního prostředí a genetické predispozice. Na vzniku se podílejí i změny vaskulární, poruchy imunoregulace a poruchy metabolismu kolagenu. Pro cévní poškození svědčí časný výskyt Raynaudova fenoménu a vznik teleangiektazií. Odběry na protilátky se u sklerodermie neprovádějí, protože jsou neprůkazné, jediná možná diagnostika je klinický obraz a v případě nejasností histologické vyšetření, tedy odběr kousku kůže. Ložisko se povětšinou nikdy nedá vyhojit a jediný efekt léčby je zástava rozrůstání ložiska.
Co s tím dělat
Při výskytu onemocnění je zakázáno kouřit, pobývat v teplém prostředí. Doporučují se masáže, cvičení, ochrana před traumaty a chladem, zdravá výživa. Celkově se podávají rheologické látky (pentoxifylin), vazodilatační (blokátory kalciových kanálků, prostaglandiny), antihypertensiva (inhibitory angiotensin konvertázy). A protizánětlivé přípravky: nesteroidní antirevmatika, glukokortikosteroidy, imunosupresiva (cyclofosfamid, azamun, methotrexat). Určitý vliv může mít penicillamin, interferony, penicilin, extrakorporální fotoferéza. Při gastrointestinálním postižení jsou zapotřebí: umělé sliny, blokátory H2 receptorů, antacida, slizniční protektiva, blokátory protonové pumpy, prokinetika (metoclopramid, cisparid, octreotid), pankreatické enzymy, antibiotika (například tetracyklin, erytromycin). Lokálně se provádí promazávání.
Pantoprazol, další inhibitor protonové pumpy, který je k dispozici pro OTC prodej, neinhibuje CYP2C19 v klinicky významném rozsahu a je vhodnější alternativou pro tyto pacienty. Někteří antagonisté H2 receptorů, jako famotidin a ranitidin (ale ne cimetidin), také neinhibují izoenzymy cytochromu P450 v klinicky významném rozsahu a mohly by být podávány pacientům trpícím na závratě.
Cilostazol a omeprazol: omeprazol zvyšuje expozici cilostazolu. Je nutné snížení dávky cilostazolu.
Klopidogrel a omeprazol: omeprazol může snížit účinky protilátek v krvi u klopidogrelu. Proto je vhodné podání antagonisty H2 receptoru (nikoliv cimetidinu) nebo pantoprazolu.
Klozapin a omeprazol: omeprazol pravděpodobně snižuje koncentraci klozapinu. Monitoruje se snížená účinnost klozapinu.
Metotrexát a omeprazol: dochází ke snížení eliminace s metotrexátem. Omeprazol by měl být pět dní před zahájením léčby metotrexátem vysazen.
Fenytoin a omeprazol: omeprazol může zvýšit nebo omezit expozici fenytoinu. Jakákoli interakce se zdá být klinicky nevýznamná, ale buďte opatrní, pokud jde o známky toxicity s fenytoinem.
Takrolimus a omeprazol: omeprazol může ovlivnit expozici takrolimu.
Vorikonazol a omeprazol: omeprazol může zvýšit expozici vorikonazolu a u některých pacientů byly pozorovány závažné neurologické nežádoucí účinky. Doporučuje se snížení dávky vorikonazolu.
V naší poradně s názvem PROSBA O RADU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Rayleen.
Dobrý den! Přidávám se do diskuze i se svým problémem v naději jakékoli rady. Už téměř rok se potýkám se silným šupinatěním hlavy, které je bohužel provázeno nezadržitelným padáním vlasů. V okolí čela a uší jsou projevy nejcitelnější - linie vlasů je pokryta tenkou "slupkou" odumřelé suché kůže, která se po navlhčení při mytí odděluje, za sucha pevně lpí na hlavě. Při odloupnutí je kůže vespodu zarudlá jako by zanícená. Stejně ačkoli aniž bych pozorovala zarudnutí vypadá pokožka po celé ploše hlavy. S méně závažnými projevy se v poslední době setkávám i v t-zoně obličeje, a na ušních boltcích. Celkově se dá říci, že pokožka mé hlavy je velmi suchá, čili nekoresponduje s typickými projevy seboroické dermatidy, ač mi ji lékař diagnostikoval a pokouší se jí neúspěšně léčit :-( Můj stav nevykazuje zlepšení ani po celkové úpravě jídelníčku, zařazení doporučených doplňků stravy, ani na běžné léčebné přípravky z lékarny. Prosím, pokud máte jakoukoli zkušenost, nebo nápad, jak pomoci, co vyzkoušet, budu vděčná za cokoli.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Dobrý den paní Rayleen, podle Vámi popsané subjektivní diagnózy se také plně přikláním k tomu, že je to seboroidská dermatitida. Toto onemocnění se vyskytuje jak na mastné pokožce, tak i na suché pokožce, pak ji nazýváme disseborea. V některých případech se bohužel nepodaří její úplné vyléčení, podobně jako u lupénky. Je však možné redukovat její projevy. Z volně dostupných prostředků je to především vhodnými šampony, ale i rostlinnými oleji s přídavkem kyseliny salicylové. Z lékařské medikace to jsou pak kortikoidy, popřípadě antimykotické přípravky. Výborně zpracovaný popis této choroby je na webu na této adrese: https://www.medicabaze.cz/i… Je zde možnost porovnat své projevy s přiloženou fotodokumentací a také je zde rozebráno několik různých druhů variant projevů. K dispozici je zde i možná léčba. Doporučuji přečíst si to a důvěřovat svému lékaři a být trpělivá. Léčba je dlouhodobá. Držím Vám palce.
Léčba je založena na dodržování režimových a dietních zásad, které spočívají v zákazu kouření, redukci hmotnosti, vyloučení určitých potravin a nápojů.
Režimová opatření se zaměřují především na:
Dietní omezení – spočívá v dodržování antirefluxní diety a vyloučení následujících potravin z jídelníčku: kofein, pivo, čokoláda, jídla obsahující mátu a mentol, sycené nápoje, příjem jídel se sníženým obsahem tuků. Dále v omezení potravin a nápojů snižujících tonus dolního jícnového svěrače, prodlužujících evakuaci žaludku a zvyšujících žaludeční sekreci (například čerstvé pečivo, tuky, čokoláda, cibule, česnek, máta, mák, alkohol, coca-cola, čaj, džusy, káva). A v neposlední řadě je důležité vyloučit potraviny vyvolávajících subjektivní potíže.
Změny ve stravovacích zvyklostech – poslední jídlo konzumovat 3 hodiny před spaním, omezit cvičení bezprostředně po jídle (především zvedání, břišní cviky, běhání a jóga).
Změny životního stylu – nekouřit, pravidelně užívat předepsané léky (například inhibitory protonové pumpy – omeprazol, lansoprazol, pantoprazol a podobně, blokátory H2 receptorů – ranitidin, famotidin, antacida), vyhýbat se stresu, velké námaze, nošení těsného oblečení (například korzet, těsné kalhoty, pásek), nelehat si bezprostředně po jídle, zvýšit si záhlaví lůžka o 15–20 cm (platí pro pacienty s příznaky chrapotu, bolesti v krku a ranního kašle).
Dosažení optimální tělesné hmotnosti – udržovat normální tělesnou hmotnost, v případě nadváhy zařadit redukční dietu.
Počet jídel a jeho množství může mít vliv na spánek pacienta a jeho kvalitu. Když je pacient v noci vzbuzen kašlem, jedná se nejčastěji o dvě příčiny: reflux nebo syndrom spánkového apnoe. Syndrom spánkového apnoe bývá spojený s chrápáním, ale chrápání může být způsobeno refluxem a také jinými příčinami (nadváha, chronické ucpání nosového průchodu). Spánek ovlivňuje soustředěnost pacienta, náladu, pracovní návyky a celkovou kvalitu života, a tak je pro pacienty velmi důležité dodržovat zásady správné spánkové hygieny. Před spaním je dobré si dopřát teplou koupel, uklidňující hudbu, heřmánkový čaj (ne mátový!).
Reflux mohou zhoršovat i některé léky, například aspirin a další nesteroidní antirevmatika, anestetika, anticholinergika, betablokátory, benzodiazepiny, blokátory kalciového kanálu, dopamin, fentolamin, isoprenalin, meperidin, nitráty, opiáty, progesteron, prostaglandiny, teofylin, blokátory alfa adrenergních receptorů, alendronát, sildenafil, amoxicillin/klavulanát, clindamycin, pseudoefedrin, guaifenezin. Jejich užívání je proto potřeba pečlivě přehodnotit ve spolupráci s lékařem.
Může to být antagonista H2, například cimetidin nebo ranitidin nebo inhibitor protonové pumpy, například omeprazol, lansoprazol nebo esomeprazol. Ranitidin a omeprazol dosahují nejnižších hladin v mateřském mléce.
Z přírodních prostředků je možné použít citronovou vodu.
Ve svém příspěvku CHEMICKÝ PEELING DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenulw.
Zdravím, taky jsem vyzkoušela a můžu doporučit. Narazila jsem na skvělou nabídku chemického peelingu se slevou 45%. Kdo chce tuhle metodu zkusit, najdete ji nyní na http://www.slevopoly.cz
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Jak je gastroezofageální refluxní onemocnění léčeno?
Gastroezofageální refluxní poruchy jsou léčeny přípravky, které snižují tvorbu žaludeční kyseliny. Ve většině případů se používá antacid, který úspěšně reguluje příznaky. Také jsou předepisovány inhibitory, které se užívají jednou denně a mohou být užívány v případě potřeby i dlouhodobě. Další léčba zahrnuje histamin antagonist, který obsahuje H2 receptory, tyto léky se však používají méně.
Závažné případy gastroezofageálního refluxu, které nereagují na jinou léčbu, lze léčit krátkodobým prokinetikem, které urychlí vyprazdňování žaludku, což znamená, že je méně příležitostí k dráždění jícnu. V malém počtu případů může být po neúspěšné medikamentózní léčbě problém řešen laparoskopicky, jde o chirurgický zákrok, který posílí jícnový svěrač.
Zcela nový vývoj v léčbě gastroezofageálního refluxu slibuje nově představené LINX reflux zařízení. Toto zařízení pracuje na bázi malé flexibilní skupiny vzájemně propojených titanových korálků s magnetickými jádry, která jsou pomocí laparoskopické operace umístěna kolem jícnu těsně nad žaludkem. To pomáhá vytvářet překážku pro reflux kyseliny a žluči. Při polykání je magnetické pouto přerušeno, aby jídlo a pití normálně prošlo přes svěrač v dolní části jícnu. Pacienti mohou již během několika hodin po operaci obnovit normální příjem stravy a vrátit se k běžné činnosti, a to obvykle v době kratší než jeden týden.
V tomto případě se může jednat o gastritidu. Gastritida je onemocnění žaludku. Tento termín se používá na popis skupiny stavů charakterizovaných zánětem nebo drážděním výstelky (sliznice) žaludku.
Gastritida se může objevit náhle (akutní gastritida) nebo se může rozvinout pozvolna, v průběhu delší časové periody (chronická gastritida). Termín akutní znamená, že se příznaky vyvinou rychle a trvají krátce (1–2 dny), ale nemusí být bezpodmínečně těžké a závažné. Chronická gastritida se rozvíjí pomalu a může mít málo příznaků (symptomů) nebo vůbec žádné (asymptomatická gastritida).
Gastritida může být způsobena řadou faktorů zahrnujících bakteriální či virovou infekci, stres, nadměrnou konzumaci alkoholu, kouření, dlouhodobé užívání některých léků, stavy po chirurgickém výkonu, úrazech, případně bývá spojená s autoimunitním onemocněním či návratem (refluxem) žluče do žaludku.
Nadměrná konzumace alkoholu, kávy, kouření, to vše vede k dráždění sliznice žaludku. Zvyšuje se náchylnost k účinkům trávicích žaludečních šťáv. Takže zvracení žluči po alkoholu či v těhotenství může být vyvoláno právě gastritidou.
Dále těžko stravitelná strava, hlavně živočišné tuky, nevhodná a nezvyklá úprava, teplota jídla, koření, mohou vyvolat akutní gastritidu. Potíže, které takto vznikají, se označují jako syndrom čínského restaurantu.
Stres je další faktor uplatňující se v pozadí gastritidy. Stresová gastritida je akutní gastritida vyvolaná stresem po operačních zákrocích, úrazech, popáleninách, případně je spojená se závažnými infekcemi.
Přibližně 90 % gastritid (převážně chronických) je vyvoláno infekcí bakterií Helicobacter pylori. Je to bakterie, která je přizpůsobená životu v kyselých podmínkách žaludku. Udává se, že asi polovina lidské světové populace je infikována touto bakterií (nejvíce pak v rozvojových zemích). U většiny osob nakažených bakterií H. pylori se ale neprojeví žádné příznaky. Důvod, proč tomu tak je, není zcela objasněn. Předpokládá se vliv dědičnosti ve smyslu zvýšené náchylnosti k této infekci a také životní styl (alkohol, kouření, vysoká zátěž stresem). Gastritida vzniklá na podkladě infekce H. pylori se nazývá gastritida typu B (B = bakteriální). Má úzký vztah ke vzniku žaludečního a dvanáctníkového vředu.
Nesteroidní protizánětlivé léky proti bolesti typu aspirin nebo ibuprofen mají dráždivý účinek na žaludek, mohou tedy při dlouhodobém užívání vyvolat jak akutní, tak chronickou gastritidu. Toto onemocnění žaludku může způsobit i návrat žlučových šťáv a jiných složek střevního sekretu do žaludku. Žluč je tekutina, která nám pomáhá trávit tuky. Je tvořená játry a uskladňována ve žlučníku. Ze žlučníku se dostává
Ve svém příspěvku DISKUZE WELLNESS se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karla.
Zdravím, jsem úplně nadšená slev. portály, kde jsou levné wellness pobyty. Našla jsem slevy přes 50% na http://www.vyberslev.cz , což je paráda a půjdu do toho!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Michal Štrudl.
Podporujte dítě ve fyzickém vývoji následujícím způsobem:
Buďte si vědomi změny trvání spánku. Rychlý růst a bouřlivé dospívání vyžadují dostatek spánku. Dospívající však často rádi chodí spát pozdě v noci, a pak mají potíže s ranním vstáváním do školy. Chcete-li pomoci dítěti s dostatkem odpočinku, odraďte ho od používání telefonu, počítače a sledování televize po určitých večerních hodinách.
Naučte své potomky, jak se starat o pleť. Většina mladých lidí trpí mírným akné. Poraďte dítěti, jak zvládnout akné pomocí denní péče o obličej, případně potřebnými léky. Také by se měli vyhnout nadměrnému slunění a soláriím. Úžeh může poškodit pokožku dítěte na celý život a může dojít k riziku vzniku rakoviny kůže. Studie naznačují, že UV záření z umělých zdrojů, jako jsou solária a solární lampy, je stejně nebezpečné jako UV záření ze slunce.
Diskuze o body image. Co si dospívající myslí o svém těle, výrazně ovlivňuje jejich sebevědomí. Zdůrazňujte, že zdravé stravování a cvičení jsou nejdůležitějším dlouhodobým návykem. Upozorněte svého potomka na to, že televize a další média často produkují nerealistické a nezdravé představy o ideálním těle.
Pomozte dítěti s výběrem zdravých potravin. Jen konzumací široké škály základních potravin může dítě dostat živiny, které potřebuje pro normální růst. Díky tomu může být dobře živené. Pomozte dítěti s výběrem zdravé svačiny, s rozumným výběrem potravin v rychlém občerstvení a se snídaní. Pravidelné společné jedení poskytuje celé vaší rodině šanci si promluvit a společně relaxovat. Pomáhá také potomkovi získat pozitivní vztah k jídlu.
Nabídněte dítěti takovou strategii, abyste zabránili kouření, drogám a alkoholu. Nastavte pevné, spravedlivé a konzistentní limity pro své dítě. Pomozte mu, aby pochopilo nejen okamžité, ale i dlouhodobé důsledky užívání návykových látek, jako je zhoršení správného myšlení, uvažování, jednání a chování a samozřejmě špatný zdravotní stav v dospělosti. Pomozte dítěti, jak reagovat na nabídku škodlivých látek. Naučte jej říkat: „Ne, díky.“ Promluvte si s dítětem o drogách a alkoholu. Prodiskutujte s dítětem, jak se dostalo k alkoholu, tabáku a drogám. V extrémních situacích požádejte o radu lékaře.
Řešte problémy a obavy. Vybudujte si postupně vzájemnou důvěru, aby se dítě cítilo bezpečně a mluvilo s vámi i o citlivých tématech. Pokud chcete mluvit se svým dospívajícím o nějakých problémech nebo k němu máte připomínky, naplánujte si dostatek času a promluvte si na soukromém a tichém místě. Rodiče často chodí po tenkém ledě, protože dospívající vyžadují respekt své nezávislosti a soukromí, ale vždy se nen
Ve svém příspěvku BĚLÍCÍ PÁSKY DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pavel H..
Já si myslím, že bělení zubů doma pomocí nějakých zázračných receptů může být hazard se zdravím zubů. Člověk se může lehce připravit o sklovinu, která se neregeneruje. Mě se osvědčily z domácích metod také bělící pásky Crest, tedy konkrétně varianta profesional efects. Koupil jsem si jen na netu na http://www.crest3dwhite.cz a spokojenost. Laser je laser, ale každý na něj nemá. Hodně kouřím, tak jsem rád, že mám teď po dlouhé době bílé zuby.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Žána.
Opravdu ty bělící pásky na zuby fungují?abych zas nekoupila něco marně:-(
Masáži hráze by se měly vyhnout ženy, které mají za sebou předčasný porod, předčasný odtok plodové vody, vaginální infekci, a také ty, kterým masáž hráze vyvolává kontrakce.
Ženy by měly mít na paměti, že porod je nepředvídatelný a že i přes veškeré masáže se v některých případech nástřihu hráze nedá předejít. Lepší je nechat si hráz nastřihnout a mít jistotu, že se dítě narodí v pořádku.
Zpočátku může být masáž hráze pro ženu opravdu značně nepříjemná.
Při pravidelné masáži se stává hráz poddajnější, a jak uvádějí rodičky v diskuzích, tak při porodu cítily hodně podobné pnutí „tam dole“ jako při masáži.
Pokud i vy máte zkušenosti s masáží hráze, ať pozitivní, či negativní, podělte se s čtenáři o své zkušenosti v naší diskuzi.
1. Charakteristika klienta a jeho výchozí situace – konkretizace jedince
Věk, pohlaví, vzdělání, socioekonomický status, rodinná situace, pracovní situace, životopis, zdravotní stav a podobně, podle toho, o jakého klienta se jedná. Stručná anamnéza (osobní nebo rodinná podle typu případu). Jaký je problém, situace nebo potřeba. Zde je nutné respektovat ochranu osobních údajů, informace by měly být uváděny v takové formě, aby nebylo možno konkrétního klienta identifikovat!
2. Popis a analýza případu
a) Charakteristika situace prvního kontaktu s klientem (souvisí s dostupností informací o poskytovaných službách, iniciativa klienta, iniciativa jiné organizace, jiná situace, například v průběhu programu poskytovaného organizací a podobně)
b) Identifikace problému nebo potřeby klienta primárně klientem, organizací (uvádí se diagnostické metody)
c) Stanovení cíle – způsoby vytyčení cílů (diagnostika, aktivita, iniciativa), druhy cílů: konkrétní a dosažitelné cíle, včetně jejich „měřitelnosti“, průběh stanovení cílů (1 nebo více konzultací)
d) Volba intervence – typ zvolené intervence/intervencí, zdůvodnění volby metody, postupu a podobně
3) Průběh
a) Konzultace – forma, počet, použité postupy, programy či metody, interakce, například aktivita-pasivita klienta
b) Vývoj případu – účinnost
c) Výsledek – kritéria hodnocení, způsob ověřování výsledků
Podvodník pozor koukněte na pořad Reportéři ze dne 18.6 2018 (Simi 18.6.2018 21:58)
Tahá z lidi statisíce a nikdy nikoho nevyléčil ve Švýcarsku má jen zaplacenou schránku poštovní schovává se že je tam institut!! Obral nemocné bezbranné lidi o statisíce!!!
Odpověď
Re: Podvodník pozor koukněte na pořad Reportéři ze dne 18.6 2018 (Mefisto 19.6.2018 3:10)
V tom pořadu ale není MUDr. Jan Šula představen jako podvodník. Nikde tam není řečeno, že jeho metoda neléčí. Celý pořad se zabývá převážně tím, že Šula inkasuje velké částky za svou léčbu. A proč to dělá? Šula postavil svou léčbu na prastarém přísloví "Víra tvá tě uzdraví", a proto aby pacient dostatečně silně uvěřil, tak mu tento lékař dává možnost koupit si drahou léčbu, které prostě musí důvěřovat, když za ní zaplatil tolik peněz. Podobnou strategii léčby má například Wobenzym. Je to hra s pacientem, kde se síla peněz používá k podpoře důvěry v léčbu, což může nastartovat samoozdravný efekt.