Ve svém příspěvku PORADTĚ PADÁNÍ VLASU PŘI MENOPAUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana.
Poradte mi prosím je mi 50.azačly mě řídnout vlasy na temeni hlavy.Jsem z toho nešťastná.Kamarádka mi radila šampon z konopí,sice nevím jaký.Já jsem četla o šamponu Plantur39.Děkuji za radu.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jk krasojizda.
Dobry den,
řídnutí vlasů v menopauze je poměrně častá záležitost spojena s hormonálními vlivy. Šampony a mastičky nepomůžou, protože se jedná o problém vnitřní. Důležitá je kompletní změna: od jídelníčku po péči (vlasovou kosmetiku) až po doplnění vhodných látek formou doplňku stravy. Rozhodně však doporučujeme návštěvu lékaře dermatologa a gynekologa. Zlepšení bohužel nastává pozvolna, nikdy to není hned, proto s návštěvou neotálejte. Ohledně vhodné péče a výživy se můžete obrátit na Hair Centrum praha. Pomáhá také masáž vlasové pokožky.
Pro hormonální nerovnováhu je vhodné užívání pupalky s brutnákem, zajímavá je také novinka na trhu Neobotanics hair Essence ve formě tobolek. Z externí aplikace pak Aminexil anebo Eucapil ampule (externí pouzití). Hezký den, Jk
V naší poradně s názvem DOMACI LECBA PRASKLE ZILKY NA NOSE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karla.
Bohužel nesmim kombinovat Ascorutin s hormonálními léky v menopause.Je jiná možnost?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Pokud, Karlo, nemůžete vysadit hormonální léčbu v menopauze, tak zkuste alespoň užívat samotný vitamín C 300 mg s pozvolným uvolňováním a berte ho 1 tabletu ráno a večer s posledním jídlem. K tomu se postarejte, abyste dobře spala. Dobrý spánek umožní očím si odpočinout a pomůže Vám i na prasklé žilky ve vnitřním koutku oka. Karlo, napište mi sem prosím skladbu Vaší hormonální léčby.
Ve svém příspěvku JÁTRA A AKNÉ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra.
Zdravím, je mi 27 a také mám akné hlavně kolem úst, ale i na hrudníku a na zádech.
Kolem úst to údajně je hormonální nerovnováha tak jsem začala cvičit hormonální jógu a objednala si kořen smldince chlupatého na rovnováhu. Doufám, že mi to konečně pomůže, ale pleť mám spíše suchou tak necím kde se ten maz bere.
A nejspíš si pořídím bylinky na na vyčištění jater.
Někdo bere hormonální antikoncepci, ale to pouze přehluší problém a po vysazení se to opět zhorší a to si nemyslím, že je dobré předepisovat kvůli pleti a ne jako ochranu před otěhotněním. Hodně štěsrí v boji s akné
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jitka.
Cvičím jógu, ale normální :-) mohu poprosit o doporučení nějakých stránek, nebo kde bych sehnala nejake blizsi info k te hormonalni joze? zkusila bych ji..
Ve svém příspěvku TLOUSTNUTÍ PO HYSTEREKTOMII se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vlada.
Problém je v tom, že pokud nejde o onkologické problémy, tak je hysterektomie s případnou adnexektomií zoufalý pokus klasické medicíny odstranit fyzicky nějaký problém. O tom, jaké vážné komplikace nejen fyzické, ale především hormonální a s tím související rizika cévních onemocnění, kloubních onemocnění a osteopozy v horizontu několika budoucích let tento zákrok způsobí, nikdo pacientkám neřekne. Hormonální léčba následků je pak další zoufalý pokus, který může napáchat víc škody jak užitku, protože většina problémů jak před tak po operaci je v hormonální nerovnováze. Přitom existuje řada alternativních metod, jak se poměrně snadno operaci vyhnout a jsou mnohonásobně účinější s menšími následky, jak postupy klasické medicíny. Řada informací na téma je na FB skupině https://www.facebook.com/gr… . Je lepší se jakkoli pokusit vyhnout problému, který medicína neumí řešit, než si nechat operací navodit řadu jiných problémů.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Za předpokladu, že se hormonální antikoncepce užívá pravidelně, tak se jedná o velmi bezpečnou metodu ochrany před početím. Hormonální antikoncepce je vhodná i pro dlouhodobé užívání. Zároveň má celou řadu dalších příznivých účinků na zdraví ženy, ale má i své nevýhody. Hormonální antikoncepce vyžaduje pravidelné bezchybné užívání a je třeba pamatovat na to, že účinky hormonální antikoncepce mohou být sníženy některými léky (antibiotiky) nebo také průjmem či zvracením.
Nežádoucí vedlejší účinky hormonální antikoncepce
Při užívání hormonální antikoncepce se mohou u některých žen přechodně objevit drobné nepříjemnosti, jako zvýšení citlivosti prsou nebo nevolnost.
Hormonální antikoncepce může někdy vyvolat nebo zhoršit akné.
Hormonální antikoncepce někdy způsobuje akantózu.
Hormonální antikoncepce také někdy může za jinak nevysvětlitelné vypadávání vlasů.
Hormonální antikoncepce může zhoršit migrénu.
Při užívání hormonální antikoncepce je mírné riziko vzniku krevních sraženin.
Při užívání hormonální antikoncepce může dojít ke slabému krvácení i mimo obvyklý menstruační cyklus.
Přípravek je hrazen v prevenci cévní mozkové příhody a systémové embolie u dospělých pacientů s nevalvulární fibrilací síní, indikovaných k antikoagulační léčbě při kontraindikaci Warfarinu, tedy při:
nemožnosti pravidelných kontrol INR;
výskytu nežádoucích účinků při léčbě Warfarinem;
nemožnosti udržet INR v terapeutickém rozmezí 2,0–3,0; to znamená, že 2 ze 6 měření nejsou v uvedeném terapeutickém rozmezí;
rezistenci na Warfarin, tedy při nutnosti podávat denní dávku více než 10 mg, a to při dodržení terapeutické indikace dle souhrnu údajů o přípravku.
Pradaxa 110MG CPS DUR 10X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny 257, 50 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 398, 68 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta je 141, 18 Kč
Pradaxa 110MG CPS DUR 30X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny je 772, 50 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 1116, 52 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta je 344, 02 Kč
Pradaxa 110MG CPS DUR 60X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny je 1544, 99 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 2105, 97 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta je 560, 98 Kč
Pradaxa 150MG CPS DUR 60X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny je 1887, 90 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 2105, 97 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta je 218, 07 Kč
Pradaxa 75MG CPS DUR 10X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny je 201, 03 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 398, 68 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta je 197, 65 Kč
Pradaxa 75MG CPS DUR 30X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny je 603, 08 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 1116, 52 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta je 513, 44 Kč
U léčivých přípravků hrazených ze zdravotního pojištění je uvedena výše maximální ceny výrobce, respektive nahlášená cena původce u přípravků, které nepodléhají regulaci maximální cenou výrobce, dále výše úhrady ze zdravotního pojištění a odhadovaná cena pro konečného spotřebitele (cena v lékárně).
Ve svém příspěvku ÚHRADA ZUBNÍ PROTÉZY POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel ANNA .
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,dnes jsem dostala náhradu na vytržené zuby než se zhojí rány platila jsem za ni 2036kč.až dostanu protézu 4 zubu bude mě to stát necelých 15000 jsou to spodní zuby,mohu žádat pojišťovnu o příspěvek?mám 211.Děkuji.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marie.
Dobrý den,v současné době to již bude třetí celková náhrada kterou dostanu a nikdy mi nebyl účtován žádný doplatek,až nyní.Zubní lékařka mě upozornila na doplatek 2,036 Kč a zdůvodnila to tím,že pokud zůstane v ústech jediný zub,pojišťovna náhradu neproplatí. Jedna se o horní čelist ,kde mi zůstal pouze špičák .Háčky použité nebyly.Náhrada je zcela obyčejná,žádný nadstandart.Ctěla bych se zeptat proč mi byl nyní účtován doplatek a v minulosti nikoli.- Jsem pojištěnec RBP a zubního lékaře ani pojišťovnu jsem nezměnila. Za odpověď děkuji.
V naší poradně s názvem MAGNOSOLV CENA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Maja.
prosím vás který lékař specialista předepíše magnosolv bez doplatku..
mívám křeče v nohou.....moc děkuji za odpověď
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
U léku Magnosolv je doplatek vždy. Nejnižší doplatek činí 55 Kč za předpokladu, že přípravek předepisuje lékař s touto specializací: psychiatrie, dětská a dorostová psychiatrie, gerontopsychiatrie, klinická onkologie, dětská onkologie a hematologie, radiační onkologie a onkogynekologie, neurologie, dětská neurologie, vnitřní lékařství, gynekologie a porodnictví, dětská gynekologie, geriatrie.
Když lék předepíše lékař s jinou specializací, tak pak je doplatek přibližně 162 Kč.
Tableta obsahuje hormony. Měla by se užívat každý den ve stejnou dobu. V naší republice jde o nejrozšířenější typ antikoncepce. Výhodou je vysoká účinnost, pravidelný menstruační cyklus, menší menstruační bolesti. Má i pozitivní vliv na pleť, vlasy a nehty.
Po celou dobu užívání dodává tělu estrogen i gestagen. Podle množství hormonů se dělí na:
jednofázové – obsahují stejnou dávku hormonů (21 dnů estrogen i gestagen, 7 dní menstruace)
dvoufázové – tabletky dvojího druhu s různými dávkami hormonů (11 dní estrogen, 10 dní gestagen, 7 dní menstruace)
třífázové – v průběhu cyklu se mění hladiny gestagenů i estrogenů; snaží se co nejvíce zachovat pravidelnost menstruace
Dávkování: Jednou denně. Měla by se užívat každý den ve stejnou dobu.
Spolehlivost: 90 žen z 1 000 otěhotní při doporučeném používání.
Hormonální působení: Hormony z tablety se uvolňují do celého těla. Mohou obsahovat estrogen.
Ovlivnění cyklu: Pravidelné krvácení každý měsíc, může snížit krvácení a bolest.
Váha: Přírůstek na váze je malý, jestli vůbec nějaký.
Riziko trombózy: Mírně zvýšené riziko.
Otěhotnění po vysazení: Ano, brzy po přerušení.
Cena: Metoda není hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění.
Použití: Lékař vám ji předepíše, zakoupíte ji v lékárně a každý den ve stejnou dobu spolknete jednu pilulku. Hormony se pak neustále uvolňují do krve a chrání vás před nechtěným otěhotněním.
Nežádoucí účinky
Časté nežádoucí účinky (mohou se vyskytnout u 1 až 10 z každých 100 uživatelek): změny nálady, bolest hlavy, nevolnost, bolest prsou, problémy s menstruací, například nepravidelná menstruace, vynechání menstruace.
Málo časté nežádoucí účinky (mohou se vyskytnout u 1 až 10 z každých 1 000 uživatelek): deprese, nervozita, ospalost, závratě, mravenčení, migréna, křečové žíly, zvýšený krevní tlak, bolest žaludku, zvracení, trávicí potíže, plynatost, zánět žaludku, průjem, akné, svědění, vyrážka, bolesti, například bolest zad, končetin, svalové křeče, kvasinkové poševní infekce, pánevní bolesti, zvětšení prsou, nezhoubné bulky v prsou, děložní/poševní krvácení (které obvykle ustoupí při dalším užívání přípravku), výtok, návaly horka, zánět pochvy (vaginitida), problémy s menstruací, bolestivá menstruace, snížená menstruace, velmi silná menstruace, poševní suchost, neobvyklé výsledky výtěru z děložního hrdla, snížený zájem o sex, nedostatek energie, zvýšené pocení, zadržování tekutin, zvýšení hmotnosti.
Vzácné nežádoucí účinky (mohou se vyskytnout u 1 až 10 z každých 10 000 uživatelek): kvasinkové infekce, anémie, z
V naší poradně s názvem ELIQUIS A ALKOHOL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdena Pešková.
Začala jsem brát lék eliquis,mohu si dát někdy skleničku vína?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
S lékem Eliquis to není jednoduché. Krátkodobá léčba po náhradě kyčelního nebo kolenního kloubu je pojišťovnou hrazena jen částečně a po omezenou dobu. Maximální celková doba podávání hrazená ze zdravotního pojištění po elektivní náhradě kolenního kloubu činí 14 dní a po elektivní náhradě kyčelního kloubu činí 28-35 dní. V těchto případech jsou aktuální doplatky následující:
ELIQUIS 2,5 20 tablet - doplatek pacienta 230 Kč.
ELIQUIS 2,5 60 tablet - doplatek pacienta 540 Kč.
Pro dlouhodobou léčbu je Eliquis používán u pacientů, kteří byli dříve na Warfarinu, ale ten u nich vyvolával závažné nežádoucí účinky a nedařila se udržet správná srážlivost krve. Eliquis se u těchto pacientů používá pro prevenci cévní mozkové příhody a systémové embolie nebo u dospělých pacientů s nevalvulární fibrilací indikovaných k antikoagulační léčbě. Pro tyto případy je k dispozici balení 160 tablet, na které pojišťovna přispívá jen částečně.
ELIQUIS 2,5 160 tablet - doplatek pacienta 3 442 Kč.
Dlouhodobá léčba může být předepsána pouze lékařem v těchto oborech: ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí, traumatologie, neurologie, dětská neurologie, kardiologie, dětská kardiologie, angiologie, vnitřní lékařství
hematologie a transfúzní lékařství, dětská onkologie a hematologie, chirurgie, dětská chirurgie, cévní chirurgie, hrudní chirurgie, kardiochirurgie, orální a maxilofaciální chirurgie, neurochirurgie, plastická chirurgie, traumatologie.
Ve svém příspěvku SPECIALISTA NA POLYNEUROPATII se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marcela.
Dobrý den.Mám velké bolesti a brnění nohou a diagnostikovanou polyneuropathii .Zatím jsem neměl štěstí na lékaře specialistu.Může mi někdo poradit,kde nebo kdo by mi mohl s touto nemocí bojovat?Děkuji za odpověď.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Ing. Milan Chloupek.
Polyneuropatie
Tímto příspěvkem odpovídám i na všechny následující příspěvky.
I polyneuropatie nevzniká z ničeho nic a je výsledkem marné snahy imunitního systému na chemické a parazitální napadení našeho těla a vede k tomu řetězec dalších střetů imunitního systému. Souvislosti se proto pokusím vysvětlit trochu obšírněji. Imunitní systém je hrozně dokonalý systém, nedovede však některé parazity porazit. Je koncipován tak, že nejprve řeší ta napadení, které by mohly tělu nejvíce uškodit a po vyřešení až ta další, pokud se mu to podaří. Když se mu to nepodaří, snaží se tato napadení alespoň dislokovat do oblastí, kde mohou dále škodit co nejméně, je tím však velmi vytěžován a z neustálého boje se pak nedostatečné výsledky projevují jako trvalý zánět a z toho plynoucími poruchami zdraví, kterému doktoři z neznalosti říkají autoimunitní onemocnění či dědičná porucha. Nasazení kortikoidů či jiných léků potlačujících imunitní systém vede sice zpočátku k fyzické úlevě a lidé jsou rádi, že to „funguje“. Výsledek je však kontraproduktivní. Paraziti se mohou totiž pohodlně dále množit a napadat případně další orgány a zase vyvolávat bolesti. Léky pak doktor aplikuje čím dál častěji, ale nikam to nevede, protože to neřeší příčinu, ale ošálí to jen projevy důležitého boje, včetně nervových vstupů do mozku a nemoc se jen neustále prohlubuje. Tady musíme imunitnímu systému pomoci s tím co potřebuje vyřešit a ne ho blokovat, či ho nahrazovat.
Dalším vážným problémem klasické léčby je to, že u nás se nějací chytráci rozhodli, že v dnešní době nemůže být člověk v ČR napaden prvoky a helminty, přestože naše zvířata jsou jimi běžně napadána a lidé v zemích okolních také, a proto se u nás neschvalují a nenakupují léčiva na tato napadení (lidem proto v mnoha případech pomůže jen veterinář, protože ten ty léky má). Naši lékaři však se o tom proto moc neučí (bakterie zvládají dobře, na to je spousta léků, na viry už je léků pramálo a na prvoky a helminty už skoro nic) a když už podezření na prvoky a helminty mají, chemické testy to nejsou schopny odhalit a lékaři s tím žádné praktické zkušenosti nemají. Jsou tedy vlastně slepí, nazvou vás simulantem a v lepším případě ještě pošlou k psychiatrovi a dostanete léky na „uklidnění“, abyste pořád nezlobili.
Únava je zapříčiněna buď nedostatečným fungováním systému zpracování cukru jako jako paliva, nebo rozvozem kyslíku pro okysličování tkání. Obé je způsobováno specifickými chemickými nečistotami a parazity. Zásobování kyslíkem je pro tělo velmi důležité, a proto paraziti, kteří krev napadají, jsou velmi nebezpeční. Z prvoků to jsou zejména plasmodie, což jsou malaričtí prvoci (u nás se poměrně často vyskytují 4 druhy a napadení je způsobeno bodavým hmyzem - komáři), kteří červené krvinky vyžírají zevnitř, stejně jako jiný prvok Babesie (ovádi, klíšťata, muchničky,...). Při masívním napadení plasmodiemi, které se mohou dostat až do morku kostí, vznikne nemoc zvaná leukemie. Místo zneškodnění těchto prvoků však doktoři č
U léčivých přípravků hrazených ze zdravotního pojištění je uvedena výše maximální ceny výrobce, respektive nahlášená cena původce u přípravků, které nepodléhají regulaci maximální cenou výrobce, dále výše úhrady ze zdravotního pojištění a odhadovaná cena pro konečného spotřebitele (cena v lékárně).
Pradaxa 110MG CPS DUR 10X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny: 257,50 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept: 398,68 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta: 141,18 Kč
Pradaxa 110MG CPS DUR 30X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny: 772,50 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept: 1 116,52 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta: 344,02 Kč
Pradaxa 110MG CPS DUR 60X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny: 1 544,99 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept: 2 105,97 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta: 560,98 Kč
Pradaxa 150MG CPS DUR 60X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny: 1 887,90 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept: 2 105,97 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta: 218,07 Kč
Pradaxa 75MG CPS DUR 10X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny: 201,03 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept: 398,68 Kč
Nejvyšší možný doplatek pacienta: 197,65 Kč
Pradaxa 75MG CPS DUR 30X1 I
Maximální úhrada zdravotní pojišťovny: 603,08 Kč
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept: 1 116,52 Kč
V naší poradně s názvem DOTAZ K PRÁŠKU ROSUMOP 20. se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karel Pelesny.
Prosím o radu zda mohu prášek Rosumop 20 užívat vždy ráno každý den s ostatními léky? Děkuji moc.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Rosumop se používá na snížení vysokého cholesterolu. Při používání léku Rosumop je nutné vždy informovat předepisujícího lékaře o všech lécích, které užíváte, protože může mít závažné interakce s některými léky.
Jedná se o tyto léčivé látky:
- cyklosporin (užívaný např. po transplantaci orgánů);
- warfarin nebo klopidogrel (TROMBEX, ZYLLT) nebo jiná léčiva používaná ke snížení srážlivosti krve;
- fibráty nebo jiné léky ke snížení hladiny lipidů v krvi (např. gemfibrozil, fenofibrát);
- jiné léky ke snížení hladiny cholesterolu v krvi (např. ezetimib);
- léky k léčbě poruch trávení (antacida k neutralizaci kyselin v žaludku);
- erytromycin (antibiotikum);
- kyselina fusidová (antibiotikum);
- perorální antikoncepce nebo hormonální substituční léčby;
- regorafenib (užívá se k léčbě nádorů);
- kterýkoli z následujících léčivých přípravků k léčbě virových infekcí, včetně HIV infekce nebo infekčního zánětu jater typu C, samotný nebo v kombinaci: ritonavir, lopinavir, atazanavir, simeprevir, ombitasvir, paritaprevir, dasabuvir, velpatasvir, grazoprevir, elbasvir, glekaprevir, pibrentasvir.
Ve vašem dotazu neuvádíte léky, které užíváte, ale píšete, že máte nejasnosti v tom, kdy užívat lék Rosumop. Proto bude nejlepší, když si sepíšete seznam všech léků a doplňků stravy a bylin, které užíváte a obrátíte se na svého lékaře, který vede léčbu lékem Rosumop. Lékař vám pak jasně sdělí postup v užívání vašich léků, aby pro vás byla léčba bezpečná.
Vedlejší účinky hormonální antikoncepce jsou spojené s užíváním léků, jsou specifické a liší se u každé osoby. Zeptejte se svého gynekologa, jak se mohou tyto účinky projevit u vás. Nejběžnější vedlejší účinky hormonální antikoncepce jsou uvedeny níže.
Hormonální antikoncepce obsahuje estrogen, který zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu, děložního čípku a hlubokou žilní trombózu.
Kombinovaná perorální antikoncepce zvyšuje rizika srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice.
Hormonální antikoncepce obsahuje progestogen, který způsobuje bolesti hlavy, změny nálad a citlivost prsou.
Po hormonální antikoncepci se můžete také cítit špatně.
Hormonální antikoncepce má vliv na menstruační období.
Během užívání antikoncepce můžete mít nepravidelné krvácení, žádné krvácení nebo jen špinění.
Hormonální antikoncepce vám může menstruační období zlepšit, nebo naopak způsobit nepohodlí.
Pro většinu žen převažují výhody hormonální antikoncepce nad riziky. Hormonální antikoncepce zabraňuje nechtěnému těhotenství, snižuje ztrátu krve během menstruace, snižuje bolestivost během menstruace, snižuje riziko vzniku rakoviny vaječníků a endometria (děložní sliznice).
Ve svém příspěvku PORADTĚ PADÁNÍ VLASU PŘI MENOPAUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana.
Poradte mi prosím je mi 50.azačly mě řídnout vlasy na temeni hlavy.Jsem z toho nešťastná.Kamarádka mi radila šampon z konopí,sice nevím jaký.Já jsem četla o šamponu Plantur39.Děkuji za radu.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Lucie.
Dobrý den, vypadá to jako hormonální problém - příliš testosteronu, asi byste měla zajít za gynekologem, svým lékařem a dermatologem, ať Vám poradí, aby Vám vlasy zbytečně nezřídly na temeni.A zkuste ještě vnitřní detoxikaci bylinami a posílení imunity bylinnou tinkturou.Po zadání do vyhledávače v internetu objevíte stránky paní doktorky bylinářky.Pomáhá to na všechny problémy.
K vyvolání menstruace v přechodu se používá například Agolutin v injekční formě, ale častěji lékaři po zvážení individuálního stavu pacientky používají HRT-HST – hormonální substituční terapii. Hormonální substituce zvyšuje riziko rakoviny prsu při užívání 5 let a více, ale na druhou stranu například snižuje riziko rakoviny tlustého střeva či osteoporózy. Dále je známo, že hormonální substituční léčba v menopauze snižuje riziko demence, a to dokonce výrazně. Také fytoestrogeny dokážou zastoupit přirozené estrogeny jako hormonálníléky, ale jen v omezené míře.
Příčina klimakterických obtíží není dosud plně objasněna. Jejich nástup souvisí s koncem činnosti vaječníků. Záhadou však je, proč některé ženy tyto potíže mají a jiné vůbec ne. Poměrně spolehlivě potíže odstraní hormonální substituční léčba. Lze také zkusit volně prodejné potravinové doplňky, efekt je ale daleko méně jistý. V přechodu je možné užívat hormonální antikoncepci do 50 let. Testy „na stanovení přechodu“ jsou při užívání antikoncepce zkreslené. Odpovědět do jisté míry může odběr krve a stanovení hladiny FSH, musí to být ale poslední den pauzy v užívání, aby se vliv antikoncepce odfiltroval. Řešením je vhodná hormonální léčba, která upraví rozkolísanost hormonálních hladin.
Pokud v přechodu nebudete mít potíže, hormonální léčbu nejspíše potřebovat nebudete.
V naší poradně s názvem NITROFURANTOIN – RATIOPHARM NA MOČOVÉ CESTY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel R. Stará.
Dobrý den,
Dlouhodobě se léčím s močovými cestami. Nyní mám akutní problém a můj specialista má dovolenou, tudíž jsem byla nucena jít k praktickému lékaři, alespoň na vystavení receptu na léky Nitrofurantoin – Ratiopharm. Bohužel i moje praktická lékařka měla dovolenou a zastupovala ji kolegyně, s kterou jsem telefonicky mluvila den předtím a ta mi řekla, že není problém. Nakonec to ale nebylo vůbec jednoduché, jak to znělo. Ani mě neprohlédla, prý jen vážně akutní případy – já jsem se očividně dostatečně akutní nezdála. Nakonec mi tedy vystavila recept na léky, co mám již z dřívějska od urologa. Léky jsou bez doplatku, já však v lékárně doplácela celou cenu, což jsem nechápala. Jsem v plném invalidním důchodu, takže doplatků na léky mám víc než dost. Lékárník mi řekl, že mám na receptu zaškrtnuto, že si pacient hradí léky sám. Nevím, proč mi paní doktorka takový recept vystavila. Zůstává mi rozum stát. Nikdo mě neprohlédne, jen mi vystaví recept, který ještě ke všemu musím plně zaplatit. Lékárny mě odkazují na lékařku, nikdo mi toto nedokáže vysvětlit. Prosím Vás, jestli byste mi to mohl vysvětlit?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Situace, kdy si léky pacient hradí sám, ačkoliv jsou jinak bez doplatku, nastává v případech, kdy je lék předepsán na žádost pacienta, bez předchozího vyšetření stavu pacienta. Lékař je totiž za léčbu a předepsané léčivé přípravky odpovědný nejen vůči pacientovi, ale i vůči zdravotní pojišťovně. Měl by tedy předepisovat jen ty léky, s nimiž je dostatečně seznámen, zná jejich indikace, kontraindikace, dávkování, vedlejší účinky, interakce s dalšími léky atd. Rovněž musí být také schopen diagnostikovat chorobu a stupeň její závažnosti. Vyhodnotit aktuální zdravotní stav pacienta ve vztahu k dané chorobě, aby mohl stanovit, že předepisovaný lék bude nezbytný pro příznivý vývoj zdravotního stavu pacienta.
Podle Vašeho popisu je jasné, že žádné vyšetření neproběhlo a tedy nebylo možné splnit podmínky preskripce s úhradou ze zdravotního pojištění a proto lékař volil podmínku "hradí pacient". V takovém případě máte na výběr, zda-li uplatníte recept a doplatek zaplatíte, protože léky potřebujete a nikdo z Vašich lékařů není k dispozici, aby Vám je předepsal, a nebo recept neuplatníte a počkáte na svého ošetřujícího lékaře, až Vám léky předepíše s úhradou ze zdravotního pojištění.
Lék Verospiron se podává jako přídatná léčba u srdečního selhání a arteriální hypertenze. Dále jako léčba ascitesu a edémů při jaterní cirhóze. Při primárním hyperaldosteronismu (diagnóza a léčba), edému při nefrotickém syndromu, ascitesu při maligním nádoru.
Vedlejší účinky Verospironu
Poruchy krve a lymfatického systému: agranulocytóza, eosinofilie, trombocytopenie.
Poruchy imunitního systému: hypersenzitivita.
Endokrinní poruchy – velmi vzácné: hirsutismus.
Poruchy metabolismu a výživy – velmi časté: hyperkalemie (u pacientů s renálním selháním a u pacientů se současně podávanými přípravky s obsahem draslíku). Časté: hyperkalemie (u starších pacientů, u diabetiků a pacientů užívajících ACE inhibitory). Vzácné: hyponatremie, dehydratace, porfyrie.
Poruchy nervového systému – méně časté: zmatenost, somnolence (u pacientů s jaterní cirhózou), bolest hlavy. Velmi vzácné: paralýza, paraplegie způsobená hyperkalemií.
Srdeční poruchy – velmi časté: arytmie způsobené hyperkalemií (u pacientů s renálním selháním a u pacientů, kteří zároveň užívají přípravky s obsahem draslíku).
Cévní poruchy – velmi vzácné: vaskulitida. Četnost neznámá: hypotenze.
Gastrointestinální poruchy – časté: nauzea, zvracení. Vzácné: gastritida, žaludeční vřed, duodenální vřed, gastrointestinální krvácení, bolest břicha, průjem.
Poruchy jater a žlučových cest – velmi vzácné: hepatitida.
Poruchy kůže a podkožní tkáně – vzácné: vyrážka, kopřivka. Velmi vzácné: alopecie, ekzém, erythema annulare, systémový lupus erythematodes.
Poruchy svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně – velmi vzácné: osteomalacie.
Poruchy ledvin a močových cest – velmi vzácné: akutní renální selhání.
Poruchy reprodukčního systému a prsu – velmi časté: snížení libida, erektilní dysfunkce, gynekomastie (u mužů); napětí v prsou, zvětšení prsou, poruchy menstruace (u žen). Časté: infertilita v případě užívání vysokých dávek (450 mg/den).
Celkové poruchy a reakce v místě aplikace – méně časté: astenie, únava.
V naší poradně s názvem HYPNOX LÉČÍ PROBLÉMY SE SPÁNKEM BEZ PŘEDPISU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Martina.
Dobrý den chtěla jsem jse zeptat mám menopauzu. Poslední dobu nemohu spát je dobré užívat Hypnox forte.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Nespavost je častým jevem během perimenopauzy a menopauzy. Některé ženy pociťují pouze mírné nebo příležitostné poruchy spánku, ale pro jiné může být nespavost závažná.
Hlavní léčbou nespavosti související s menopauzou je hormonální terapie. Funguje tak, že nahradí ztracené hormony, což může zlepšit mnoho symptomů menopauzy. Ženy mohou při používání této léčby zjistit, že lépe spí a zažívají méně návalů horka. Hormonální terapie je dostupná ve formě topických gelů, krémů a náplastí. Ženy ji mohou užívat i vnitřně prostřednictvím tablet nebo implantátu.
Další potenciální léčbou je nízkodávkový selektivní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu (SSRI).
Jsou to léky primárně na duševní onemocnění, ale mohou také snížit frekvenci návalů horka, což může pomoci se spánkem. Je však třeba poznamenat, že nespavost se může také objevit jako vedlejší účinek SSRI. Těm, kteří zažívají změny nálady, úzkost nebo depresi, může terapie mluvením pomoci těmto pocitům porozumět a vyrovnat se s nimi. Zmírnění dopadu duševních poruch může také prospět spánku.
Lékaři zřídka předepisují prášky na spaní k léčbě nespavosti, protože mohou mít vážné vedlejší účinky. Mnohé jsou také návykové a nejsou vhodné pro zvládnutí dlouhodobého problému se spánkem.
Hypnox v sobě přináší kompozici bylinek, které mohou usnadnit nástup spánku, ale zatím žádná studie nezjistila, že by bylinné nebo dietní doplňky trvale pomáhaly s příznaky menopauzy.
Obraťte se na svého gynekologa a požádejte ho o možnosti léčby ve vašem konkrétním případě. Neotálejte s tím, protože by byla škoda každého dne, kdy byste byla rozmrzelá, kvůli nedostatku spánku.
V naší poradně s názvem LÉK FOSAVANCE - DOPLATEK PACIENTA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarmila Fliegerová.
Prosím o radu na lék jsem doplácela 38O Kč. Bylo to v pořádku ? Děkuje Jarmila Flegerová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Lék Fosavance se používá u žen po menopauze, aby se u nich předešlo řídnutí kostí. Fosavance je velmi drahý lék, 12 tablet stojí více než 1200 Kč, přičemž pacientka hradí 380 Kč a zbytek je uhrazen zdravotní pojišťovnou. Lék se naštěstí užívá jen jednou za 7 dní po jedné tabletě, takže za tuto cenu vydrží přibližně na 3 měsíce. Pro dosažení potřebných účinků je nutné lék užívat dlouhodobě - až dva roky bez přestávky každých 7 dní. Terapie delší než dva roky je indikována pouze u nemocných s prokazatelnou zástavou úbytku kostní hmoty. Lék Fosavance je na lékařský předpis s omezením, přičemž předpis může vystavit jen lékař se specializací na revmatologii, ortopedii a traumatologii pohybového ústrojí, traumatologii vnitřního lékařství, gynekologii a endokrinologii. Příspěvek od zdravotní pojišťovny pak náleží jen pacientům s osteoporózou prokázanou celotělovým denzitometrem (T skóre méně než -2,5SD) nebo s osteoporotickou patologickou zlomeninou.
Mezi klady hormonální antikoncepce patří to, že vyhovuje většině žen a také, že je vhodná pro většinu žen. Dalo by se říci, že je to bezpečná metoda antikoncepce a to i při dlouhodobém užívání.
Proč ano:
Hormonální antikoncepce je efektivní.
Hormonální antikoncepce je jednoduchá na užívání – polykají se tabletky, žádné injekce.
Hormonální antikoncepce je bezpečná.
Hormonální antikoncepce nemá vliv na sex, jako například kondom.
Hormonální antikoncepce se přibližuje vlastnostem ideální antikoncepce.
Jak jste na tom vy s hormonální antikoncepcí? Napište nám svoje zkušenosti s tímto druhem ochrany před početím v diskusi pod článkem.
Hladiny vápníku v tofu se liší, proto zkontrolujte štítky a hledejte produkt, který má „kalciovou sadu“ – to znamená, že do produktu byl přidán chlorid vápenatý (E509) nebo síran vápenatý (E516).
10 zdravotních výhod tofu
Zdroj „kompletních“ rostlinných bílkovin. Sója, včetně tofu, je užitečným zdrojem rostlinných bílkovin , poskytuje všech devět esenciálních aminokyselin, které potřebujeme pro růst, obnovu a funkce, jako je imunita. Stravitelnost proteinu v sóji je velmi dobrá, přičemž některé studie naznačují, že může být dokonce srovnatelná s živočišnými proteiny.
Zdroj ochranných rostlinných látek. Sojové produkty, a především tofu, obsahují přírodní rostlinné sloučeniny zvané isoflavony; ty jsou ochranné a jako takové pomáhají minimalizovat poškození známé jako oxidační stres. Právě toto poškození se podílí jak na stárnutí, tak na vzniku řady chronických onemocnění. Sójové boby obsahují také další aktivní rostlinné sloučeniny, jako jsou saponiny.
Je bohaté na živiny, dodává relativně více živin než kalorií. Tofu je bohaté na živiny – to znamená, že poskytuje mnoho živin, v užitečném množství vzhledem k množství energie (kalorií), které poskytuje.
Může zmírnit perimenopauzální symptomy. Isoflavony jsou také často popisovány jako fytoestrogeny; to znamená, že napodobují slabou formu ženského hormonu estrogenu v těle a některé ženy zjišťují, že jim pomáhá s perimenopauzálními příznaky, jako je špatná nálada a návaly horka. Genetika, vaše střevní mikroflóra a faktory životního prostředí hrají obrovskou roli v tom, jak naše těla reagují na určité potraviny, takže zatím nelze říci, zda je strava bohatá na fytoestrogenní potraviny prospěšná pro všechny ženy.
Může podporovat zdraví srdce. Pravidelná konzumace luštěnin, včetně sóji, je spojena s nižším rizikem srdečních onemocnění; Předpokládá se, že je to proto, že jsou bohatým zdrojem fytochemikálií a také vlákniny.
Může pomoci snížit cholesterol. Pravidelná konzumace potravin bohatých na isoflavony, jako je tofu, je spojována se sníženou hladinou cholesterolu. Studie [3] naznačují, že konzumací tofu se dosáhne snížení lipoproteinu s nízkou hustotou (LDL), typu často označovaného jako „špatný“ cholesterol, a také celkového cholesterolu.
Může podporovat snížení krevního cukru. Jedna studie [4] na ženách po menopauze, které konzumovaly 100 mg sójových isoflavonů každý den, zaznamenala snížení hladiny cukru v&nb