IBUPROFEN X ENDIARON, nejen o tom se dočtete v tomto článku. Průjem je jednou z poruch trávicího ústrojí, kdy dochází k častému (více než 3x za den) vyprazdňování řídkých až vodnatých stolic. Hlavním nebezpečím silného průjmu jsou velké ztráty tekutiny. Pokud průjem nemá příliš závažný průběh, je možné jej řešit samoléčbou pomocí přípravků, které jsou běžně dostupné bez lékařského předpisu v lékárnách. Mezi tyto léky patří Endiaron nebo Imodium.
Endiaron
Endiaron se používá u dospělých a dětí s váhou vyšší než 40 kg při průjmech s pravděpodobným infekčním původem, provázených často zvýšením tělesné teploty, dále při střevních dysmikrobiích (změny biologické rovnováhy střevní flóry), průjmech vzniklých po léčbě antibiotiky a chemoterapeutiky se širokým spektrem účinku.
Endiaron je střevní dezinficiens (prostředek k umrtvení mikrobů) používané u některých infekčních průjmů. Je účinný nejen proti bakteriím, nýbrž i proti některým prvokům, kvasinkám a plísním. Neovlivňuje mikroorganismy žijící normálně ve střevě.
Endiaron se neužívá při přecitlivělosti na kloroxin nebo na některou pomocnou látku, dále při těžších chorobách jater a ledvin. Pouze na doporučení lékaře mohou užívat Endiaron pacienti s jaterním a ledvinovým onemocněním lehčího rázu.
Endiaron není určen pro děti o váze nižší než 40 kg.
Vzájemné ovlivnění Endiaronu a jiných léků není sice známo, přesto jestliže užíváte jiné léky, ať už na lékařský předpis, nebo bez něj, poraďte se o vhodnosti současného užívání Endiaronu s lékařem a bez porady s ním ho neužívejte. Bez konzultace s lékařem neužívejte současně s tímto přípravkem ani žádné jiné volně prodejné léky. Při předepisování jiných léků oznamte lékaři, že užíváte Endiaron.
Dávkování: dospělí a děti s váhou vyšší než 40 kg užívají obvykle 1 potahovanou tabletu Endiaronu 3krát denně, pokud možno po jídle. Potahované tablety se polykají celé, nerozkousané, zapíjejí se douškem tekutiny. Délka léčby je obvykle 2–3 dny (do normalizace stolice), u některých závažnějších stavů je možno po poradě s lékařem léčbu prodloužit až na dobu 7–10 dnů. Tuto dobu užívání není vhodné překračovat, dlouhodobé užívání může být spojeno se zvýšeným vznikem nežádoucích účinků. V závažnějších případech je možno léčbu po poradě s lékařem opakovat po týdenní přestávce.
V případě, že obtíže neustupují po 2–3 dnech léčby, případně dojde ke zhoršení stavu nebo se objeví stopy krve ve stolici, obraťte se na lékaře. Během léčby Endiaronem je nutno dodržovat dietní opatření. První den nejíst, druhý a třetí den lze sníst suché pečivo, případně mrkvovou nebo šlemovou polévku. Je však nutné hodně pít – slazený čaj, minerálky, iontové nápoje. Není vhodné pít alkoholické nápoje. Při předávkování nebo náhodném požití více potahovaných tablet malým dítětem vyhledejte lékaře.
Endiaron je volně prodejný, není vázán na lékařský předpis. 1 krabička obsahuje 20 potahovaných tablet.
Ve svém příspěvku TEZEO 40 A CITRON se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Anna.
Dobry den,prosim vas,uzivam 1/2 tablety tezeo 40 na hypertenzi.Rano..Tlak mam ted cca 115/70.Drive jsem byla zvykla pit rano 1/2 vymackaneho citronu s vodou a ted nevim,jestli to muzu pit,kdyz uzivam tento lek..Dekuji za odpoved.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Anna.
Dobry den,prosimvas uzivam tezeo40 na hypertenzi a uzivam skoro kazdy den 1 tabletu paralenu,protoze me porad poboliva hlava.Doktor mi rika ze Paralen,nebo ibuprofen muzu na ty prasky brat.Ale uz ten paralen takhle beru asi 4 tydny(predtim jsem brala ibuprofen),tak se chcizeptat,jestli to opravdu nevadi.Chodim i k ortopedovi,protozemam problemy s krcni pateri,ale krome obcasnych obstriku a rehabilitaci mi nic nenapsal.Myslim leky na bolest.
Jde o homogenní bílý až krémově zbarvený měkký krém (emulze typu olej ve vodě).
Klinické údaje
Terapeutické indikace:
Dolgit krém je určen k zevní lokální léčbě akutních či chronických bolestivých a zánětlivých stavů pohybového ústrojí. Používá se při bolestech spojených s artrózou, u lokalizovaných forem artritid, mimokloubního revmatismu (například burzitidy, tendinitidy, tendovaginitidy, entezopatie, kapsulitidy) včetně periarthropathia humeroscapularis a dále u vertebrogenních algických syndromů včetně lumbaga. Dále u poranění pohybového ústrojí při sportu nebo při nehodách, jako je kontuze, luxace, distorze.
Dolgit krém může být používán jako podpůrná léčba současně s perorálními přípravky s obsahem ibuprofenu.
Dávkování a způsob podání
Přípravek je určen pro dospělé včetně starších pacientů a mladistvých od 14 let.
Obvykle se nanáší 3–4x denně na postižené místo 4–10 cm dlouhý proužek krému (odpovídá 80–200 mg ibuprofenu), který se lehce vtírá do kůže. Průnik do tkáně je možné podpořit také použitím okluzivního obvazu. Průnik je možno účinně podpořit rovněž použitím iontoforézy. Dolgit krém se nanese na katodu (zápornou elektrodu). Intenzita proudu by měla být 0,1–0,5 mA na 5 cm2 povrchu elektrody. Iontoforetické podání by mělo trvat přibližně 15 minut.
Po každé aplikaci by si pacient měl umýt ruce, pokud nejsou místem léčby.
Kontraindikace
Přípravek se nesmí používat při přecitlivělosti na ibuprofen a jiné protizánětlivé látky (nesteroidní protizánětlivé látky – NSAIDs), které v minulosti vyvolaly záchvaty astmatu, kopřivku nebo rýmu.
Dále nesmí být používán při přecitlivělosti na kteroukoli pomocnou látku tohoto přípravku.
Dolgit krém nesmí být použit na porušený kožní povrch (otevřené rány nebo kožní onemocnění), na sliznice a do očí.
Zvláštní upozornění a zvláštní opatření pro použití
Pokud je Dolgit krém používán jako podpůrná léčba současně s perorálními přípravky s obsahem ibuprofenu, je nutné vzít toto v úvahu v souvislosti s celkovou dávkou užívaného ibuprofenu. Terapie perorálními NSAIDs, včetně ibuprofenu, může být někdy spojena s poškozením funkce ledvin, exacerbací peptického vředu a může vyvolat alergickou bronchiální reakci u vnímavých jedinců. I když je systémová absorpce lokálně podávaného ibuprofenu nižší než při podání ústy, tyto komplikace se mohou teoreticky objevit.
Přípravek není vhodný k terapii dětí a mladistvých do 14 let.
Přípravek obsahuje propylenglykol, který může u citlivých jedinců způsobit podráždění kůže.
V naší poradně s názvem RADY OTCE PLESKAČE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Josef Dostal.
Dobrý den
Chtěl bych poradit co mi pomůže na neuropatii na chodidlech.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Josef Dostal
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Neuropatie dolních končetin může mít řadu příčin. Dá-li bůh a poštěstí se, že znáte příčinu, která se dá léčit, tak můžete zmírnit i projevy neuropatie. Někdy se ale nepodaří nalézt žádnou příčinu a léčba je pak nemožná. Bez znalosti vašeho zdravotního stavu je možné odpovědět pouze obecně.
Cílem léčby je zvládnout stav způsobující neuropatii a zmírnit příznaky.
Léky proti dlouhodobé bolesti bez předpisu:
- Kyselina acetylsalicylová – např. léky Aspirin, Anopyrin, Acylpyrin
- Diclofenac – např. léky Almiral, Dicloalgan, Diclofenac, Flector, Olfen, Veral, Voltaren
- Ibuprofen – např. léky Brufen, Ibalgin, Ibuprofen, Nurofen, Modafen
- Nimesulid – např. lék Aulin
Léky proti dlouhodobé bolesti na lékařský předpis:
- Ketoprofen – např. lék Fastum gel
- Indometacin – např. lék Indometacin
- Meloxikam – např. léky Recoxa, Apo-Meloxicam, Meloxicam
- Metamizol – např. lék Novalgin
- Piroxicam – např. lék Flamexin
- Kyselina thiaprofenová - např. lék Surgam
- Dexketoprofen - např. lék Dexoket a Ketesse
Léky proti záchvatům:
- Gabapentin - např. lék Gralise, Grimodin, Gordius, Gabapentin, Gabanox, Gabagamma
- Pregabalin - např. lék Kartesada, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin, Pregamid, vyvinuté k léčbě epilepsie, mohou zmírnit i bolest nervů. Nežádoucí účinky mohou zahrnovat ospalost a závratě.
Léčba přes kůži:
Kapsaicinový krém, který obsahuje látku nacházející se v feferonkách, může způsobit mírné zlepšení příznaků periferní neuropatie. V místě aplikace kapsaicinu můžete mít pálení a podráždění pokožky, ale je to jen na chvíli. Někteří lidé to však nesnesou.
Lidokainové náplasti nebo krémy jsou další léčbou, kterou aplikujete na kůži a která může nabídnout úlevu od bolesti. Volně prodejná je mast Emla. Nežádoucí účinky mohou zahrnovat ospalost, závratě a necitlivost v místě náplasti.
Antidepresiva. Bylo zjištěno, že některá tricyklická antidepresiva, jako je Amitriptylin nebo Nortrilen pomáhají zmírňovat bolest tím, že narušují chemické procesy ve vašem mozku a míše, které způsobují, že pociťujete bolest.
Nežádoucí účinky antidepresiv mohou zahrnovat sucho v ústech, nevolnost, ospalost, závratě, změny chuti k jídlu, přibírání na váze a zácpu.
Pokročilé terapie:
Transkutánní elektrická nervová stimulace (TENS). Elektrody umístěné na kůži dodávají jemný elektrický proud o různých frekvencích. TENS by měl být aplikován po dobu 30 minut denně po dobu přibližně jednoho měsíce. Léčbu můžete dostat v lázních nebo v rámci rehabilitace předepsané lékařem.
Výměna plazmy a intravenózní imunoglobulin. Tyto postupy, které pomáhají potlačit aktivitu imunitního systému, mohou být přínosem pro lidi s určitými zánětlivými stavy.
Výměna plazmy zahrnuje odběr vaší krve, poté odstranění protilátek a dalších proteinů z krve a návrat krve do vašeho těla. Při imunoglobulinové terapii dostáváte vysoké hladiny proteinů, které fungují jako protilátky (imunoglobuliny).
Endiaron HBF pasta se používá u dospělých, mladistvých i dětí od 1 roku k místní léčbě kožních nemocí vyvolaných nebo druhotně infikovaných bakteriemi, kvasinkami a plísněmi citlivými na kloroxin. Jsou to například hnisavé záněty kožního povrchu (impetigo) projevující se na kůži formou drobných puchýřků s čirým, později zakaleným obsahem a po prasknutí se pokrývající strupem; nebo se kolem vlasového váčku (folikulitidy) vytvoří bolestivé neštovičky, které pak zasychají v okrouhlé strupy. Dále záněty ústních koutků, opruzeniny v kožních záhybech, zánět lůžka nehtů projevující se zarudnutím, zduřením až otokem nehtového valu s tvorbou hnisu. Endiaron HBF pasta je vhodná pro léčbu dalších onemocnění, která však vyžadují diagnózu a způsob doporučení léčby odborným lékařem (kvasinkové záněty zevního pohlavního ústrojí a kolem konečníku, mikrobiální nebo druhotně infikovaný ekzém). Endiaron HBF pasta je přípravek pro zevní použití, léčebný účinek je založený na antiseptickém a dezinfekčním působení kloroxinu. Kloroxin zastavuje růst a množení četných bakterií, kvasinek a plísní.
Průjmy s pravděpodobnou infekční etiologií, pokud původce patří do spektra účinnosti kloroxinu, dále postantibiotické dysmikrobie, různé střevní poruchy, u nichž lze předpokládat porušené složení střevní mikrobiální flóry, amébová dyzenterie a giardióza.
Dávkování a způsob podání
Dávkování
Přípravek Endiaron ve formě potahovaných tablet je určen dospělým, dospívajícím a dětem s tělesnou hmotností nad 40 kg. Obvyklá dávka je 250 mg kloroxinu třikrát denně. Doba podávání je dána klinickým obrazem – u nespecifických průjmů 2 až 3 dny (do normalizace stolice), u amébové dyzenterie a giardiózy 7 až 10 dní. Tato doba nemá být překračována kvůli zvýšenému riziku nežádoucích účinků. Léčebnou kúru lze opakovat až po týdenní přestávce.
Způsob podání
Potahované tablety se polykají nerozkousané, nejlépe po jídle, zapíjejí se tekutinou.
Kontraindikace
Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku.
Těžká porucha funkce jater či ledvin.
Přípravek není určen pro děti o tělesné hmotnosti 40 kg a nižší.
Zvláštní upozornění a opatření pro použití
Speciální upozornění nejsou. Vzhledem k nízkému vstřebávání kloroxinu z gastrointestinálního traktu není zapotřebí při mírně snížené funkci jater a ledvin jeho dávkování redukovat.
Přípravek Endiaron obsahuje laktózu. Pacienti se vzácnou vrozenou intolerancí galaktózy, vrozeným deficitem laktázy nebo glukózo-galaktózovou malabsorbcí nemají tento léčivý přípravek užívat.
Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce
Nebyly zaznamenány.
Fertilita, těhotenství a kojení
Bezpečnost podání v době těhotenství a kojení nebyla ověřena, proto se nedoporučuje podávat přípravek Endiaron v těhotenství a při kojení.
Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje
Endiaron nemá žádný nebo má zanedbatelný vliv na schopnost řídit či obsluhovat stroje.
Nežádoucí účinky
Gastrointestinální poruchy – zřídka vzácná je žaludeční intolerance (nauzea, zvracení).
Poruchy nervového systému – vzácně vzácná je cefalea (bolest hlavy).
Poruchy kůže a podkožní tkáně – vzácně vzácný je lékový exantém.
Při dlouhodobém podávání jodových derivátů hydroxychinolinu byla popsána subakutní myelooptická neuropatie, po dichlorchinolinu (kloroxinu) popsána nebyla.
Ve svém příspěvku UŽÍVÁNÍ WARFARINU S PROPOLISEM A MÁTEŘÍ KAŠIČKOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eliska.
Mám kardiostimulátor a užívám warfarin/ nyní 4 x týdně 1 a 1/2 pilulky a 3 x 1 pilulku o síle 5 mg.Chtěla bych vědět,zda mohu užívat při bolestech v krku propolis spolu s máteří kašičkou.Děkuji.Eliska
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Eliška.
Prosila bych o sdělění,zda můžu,když žívám warfarin o síle 5 mg /4 x týdně 1 a půl tablety a v ostatní 3 dny 1 tabletu denně/ a mám zabudovaný kardiostimulátor užívat při tom máteří kašičku nebo propolis /při bolesti v krku.Děkuji Eliška
Bez porady s lékařem je možné přípravek Apo-Ibuprofen 400 mg užívat při bolestivých stavech nerevmatického původu, např. při sportovních a jiných poraněních, při bolestech hlavy nebo zubů, při bolestivé menstruaci a ke zmírnění horečky a bolestí při nachlazení. Při léčbě chřipky Apo-Ibuprofenem 400 nikdy nekombinujte s těmito léky: Nurofen x Ibalgin x Brufen x Ibuprofen x Apo-Ibuprofen x Dolgit x Ibumax. Všechny tyto preparáty obsahují stejnou účinnou látku ibuprofenum, která by se potencovala a měla by vliv na výskyt nežádoucích účinků.
Pokud se bolesti nezmírní po 5 dnech, nebo horečka neustupuje po 3 dnech léčby přípravkem APO-IBUPROFEN 400 mg, nebo se obtíže zhorší, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.
Doporučené dávkování při léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře nebo mimokloubního revmatismu: Přípravek se u těchto onemocnění užívá na doporučení lékaře, který stanoví i dávkování. Dospělí a dopívající nad 12 let obvykle užívají 1–2 potahované tablety APO IBUPROFEN 400 mg 3krát denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny.
Ve svém příspěvku EROGEN X GEL 150ML se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karel Sádlo.
Před nedávnem jsem si objednal tři balení EROGENU X . Přečetl jsem si různé recenze, chválu na tento preparát. Nemohu vše potvrdit. Pravdou je, že penis po masáži naroste, ale je z něj jakási houba, bez známek ztopoření. Co s velkým penisem, když stejně není k použití? Odzkoušel jsem mnoho pilulek, utratil nemalé peníze a výsledek tak na padesát procent. Kde jsou ty nekonečné chvály, jistoty? U odborníků je to podobné, napíšou pilulku, okolo 500 Kč za kus a efekt zdaleka neodpovídá ceně. Mám omezený příjem a tohle by mě zruinovalo. Radte, co ted? Jsem odsouzen, prakticky bez pomoci, vzpomínat na mládí a číst chvály, které se mě netýkají? Pokud mi budete umět poradit, budu nesmírně vděčen už proto, že moje přítelkyně, ne zrovna nejmladší, má stále obdivuhodnou chut se milovat.
Děkuji předem za vaši radu. Sádlo Karel Písek.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jaromír Kulř.
Taky jsem se nechal nachytat.Tento gel je zcela neúčinný,je to podvod
Endiaron patří do skupiny střevních desinficiencialů. Endiaron má význam podávat jen tehdy, pokud průjem způsobily baktérie! Tedy v případě, že máte podezření, že jste snědli něco závadného, a že jídlo bylo možná zkažené! Endiaron není vhodný podávat u pouhé dietní chyby, to znamená, že jste při jídle splácali páté přes deváté. Léčivou látkou Endiaronu je cloroxinum. U dětí se smí Endiaron podávat až od 40 kg a u kojících ani těhotných žen se nedoporučuje!!
Ve svém příspěvku INFUZE NA BOLEST se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka Váňová.
Dobrý den. Mamka má velice nemocnou páteř-bolestivý chronický LS sy, adik. bolesti PDK max L4 dx,S1 dx při těžké poruše statiky páteře, výrazných deg. změnách a ventrolisthese s tlakem kořene, podíl coxarthrozy.LSp-degen. změny a pluriprotruze ,ventrolisthesa L3/4 o 6 mm. s tlakem na kořeny L4 bilat.,méně i L3 vice sin, ventrolisthesa L4/5 s foraminostenozami a tlakem kořenů L4 bilat.
Coxarthroza 3 st, vlevo a 2 st. vpravo.
Nyní aplikuji, dnes to bude 4. infuze 250 ml fyz.roztoku+ Dexamed+Novalgin,Natr.salicylicum+Guajacuran.Je lepší ob den nebo denně 5 x nebo 10 x za sebou, pak jak dlouhou pauzu, co by prosím pro mamku bylo nejefektivnější a nejvhodnější? Bolesti před infuzí šílené, hlavně při pokládání na lůžko a vstávání z lůžka. Po 2. infuzi úleva. K tomu užívá ještě Durogessic 25 náplast,CBD+THC kapky, Diclofenac DUO,SOS Dolmina i.m. Bojím se až infuze skončí, zase bolesti 8-9/10 začnou. Kaudální blok a i PRT působil pouze několik hodin. Jsem zdr. sestra,mám maminku v péči a jsem ve spojení s neuroložkou. Kdyby jste poradili co by se dalo ještě podniknou, budu Vám nesmírně vděčná. Operace prý možná není. Mamce je 75 let, strašně trpí , hlavu a myšlení má absolutně v pořádku. Snažím se najít pomoc, která by jí vysvobodila z bolestí. Ambulanci bolesti jsem již oslovila a čekám na odpověď.
Endiaron by v domácí lékárničce neměl nikdy chybět. Pokud máte střevní obtíže, Endiaron spolehlivě zabírá. Nástup účinků je poměrně rychlý, ale oproti jiným agresivnějším práškům má Endiaron tu výhodu, že vám z dlouhodobého hlediska nenaruší zažívání, takže se nemusíte bát, že pokud si ho občas dáte, budete mít opačné problémy, než proti kterým má pomoci. Jestliže hodláte vyjet na dovolenou do rizikových oblastí, jako třeba do Egypta, tak se rozhodně doporučuje něco silnějšího, než je Endiaron, ale na cestách po Evropě je naprosto spolehlivý, skvěle léčí střevní problémy, utišuje bolest.
Při dodržení dávkování nezpůsobuje zácpu jako některé přípravky proti průjmu. V určitých případech na doporučení kožních lékařů pomáhá na úporné svědění kůže, které způsobují někteří střevní paraziti.
Užívá se jedna tableta při větších bolestech spojených s průjmem a vždy zafunguje velmi rychle.
V naší poradně s názvem NEMOCI JATER se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivana.
Dobrý den.
Rada bych se zeptala mam stale obtize s prujmy a tmave zelenou stolici.muzete mi rict cim to muze byt zpusobeno
Dekuji s pozdravem Glosova
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Častý průjem a tmavě zelená stolice může být příznakem ulcerózní kolitidy, ale také i bakteriální nákazy zažívacího traktu například salmonelou. Oboje se dá léčit, ale léky na předpis, takže by byla vhodná porada s lékařem z gastroenterologie. Jako domácí léčbu můžete zkusit lék endiaron na 4 dny 3 krát denně a pak po skončení nějaká probiotika alespoň na dva týdny. Ale raději bych upřednostnil konzervativní léčbu na gastroenterologii.
V naší poradně s názvem PRŮJEM U DOSPĚLÝCH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivana Okrajkova .
Dobrý den chtěla bych se zeptat před třemi dny u mě zřejmě začala střevní chřipka měla jsem dva dny teploty okolo 38 stupňů a bolesti a křeče v žaludku a břiše a průjem teď se to trochu zklidňuje dodržují dietu a pijí černý čaj a nepřímou minerálku Mattoni nic jsem proti průjmu nebrala tak se chci zeptat jestli jsem neudělala chybu v tom ze jsem třeba měla užívat endiaron proti průjmu mám obavy aby tam nezůstaly nějaké bakterie nebo nějaká infekce ve střevech nevím co mám teď dělat jestli to začít brát nebo už nemusím a čím upravit správnou funkci střev vodnaty průjem už nemam ale pevnou stolici taky ne můžete mi prosím poradit předem děkuji.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Způsobů, jak se zbavit průjmu je několik. Vy jste si vybrala ten nejstarší ve formě diety. Tento způsob léčby je také účinný a vede k vyléčení. Pokud tedy příznaky, jako jsou křeče a vodnatá stolice, mizí, tak již není třeba užívat endiaron. Na zhutnění stolice funguje hořká čokoláda nebo vařená rýže s mrkví.
V naší poradně s názvem POMOC se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tomáš.
Nejdriv sem mel horecku s mensimi bolesti v oblasti zaludku ale pak jsem misto stolice mel jen bilou penu neni to hlen proste pena jako ze sumaku odpoved na mail dik
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Začnete užívat Endiaron, který je volně prodejný v lékárně, a na chvíli držte žlučníkovou dietu, která je popsána tady: https://www.ceskenemoci.cz/…
V naší poradně s názvem VODA MÍSTO STOLICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarda.
Dobry den, chci se zeptat uz vic nez tyden mam misto stolice jen vodu, chodim 10krat dene, vlastne po kazdem jidle, zadne leky nezabiraji, mam se bat neceho vaznejsiho?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Více než sedmidenní průjem je již opravdu nebezpečný a hrozí odvodnění organizmu a s tím spojené komplikace. Určitě je třeba rychle vyšetřit složení tekutiny, která z Vás vychází, aby bylo možné zjistit příčinu průjmu a hned nasadit léčbu. Běžte v nejbližší pracovní den buď ke svému praktickému lékaři a nebo rovnou na oddělení gastroenterologie, které najdete v nemocnici nebo na poliklinice.
Pokud se chcete léčit sám, tak vyzkoušejte Endiaron a přípravek Smecta.
Endiaron proti průjmu je volně prodejný a není potřeba lékařský předpis. Jeho cena je nízká a pohybuje se okolo 7 Kč za jednu tabletu. Prodává se v balení po dvaceti tabletách a jeho aktuální cenu můžete vidět tady: Endiaron cena.
V naší poradně s názvem VODA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Voda.
Dobry den, mam hrozny problem chodim asi tak 40krat za den na wc. Trva to jiz 3 den ze zacatku sem si myslel ze to je klasicky prujem, ale co jsem zjistil me prekvapilo tekla ze mne jen zluta voda.. Ted uz tece i bezbarva voda.. Vubec to ani nezapacha.. Co to je?? Prosim pomozte mi nejak co mam delat??
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Máte průjem. Žlutá voda, která se pak změní na bezbarvou je pořád ještě normální průjem. Je potřeba bedlivě dodržovat pitný režim a každou návštěvu WC zapít sklenkou vody. Zároveň si naordinujte lék Endiaron a přípravek Smecta. Oboje koupíte v lékárně bez předpisu a užívejte to podle návodu, než vymizí příznaky průjmu. Také se snažte sníst netučná, ale vydatná jídla, například rýži s libovým masem. Můžete i běžné pečivo a ovoce.
V naší poradně s názvem POTREBUJI PORADIT se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Matin.
Dobry den mam vodovy vytok z ritniho otvoru a svedeni nevyte cim to je spusobene a jak to lecit dekuji za odpoved.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Pro zjištění příčiny takových problémů bude zapotřebí provést laboratorní vyšetření stolice a podle toho určit účinnou léčbu. Takže určitě navštívit lékaře. Sám si můžete zkusit pomoci užitím léku Endiaron, který je volně prodejný v lékárně.
Ve svém příspěvku PRŮJEM A PROBIOTIKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Toncek.
Průjem, cestování po bytě mezi toaletou a koupenou. Před pár dny jsem to zažil. Dal jsem si Endiaron, ale ten moc nepomohl. Manželka mi přinesla Probiolact. Dal jsem si 2 navečer a další 2 ráno a byl klid.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Ladan.
Mě zabral posledně skvěle Enterol ;-)
Tak ted ho máme doma už preventivně, kdyby náhodou, fakt hodně pomoh.
Bazální energetický výdej si můžeme spočítat. Výpočtové vzorce udávají bazální energetický výdej v energetických jednotkách (kJ, kcal). Vzorce v sobě zahrnují individuální parametry, protože, jak již bylo uvedeno výše, úroveň bazálního metabolismu ovlivňuje hlavně pohlaví (žena, muž), hmotnost (množství ATH) a věk.
Výpočet pomocí Faustova vzorce
muži > BM (kcal) = hmotnost (v kg) x 24
ženy > BM (kcal) = hmotnost (v kg) x 23
Výpočet pomocí Faustova vzorce není přesný, jedná se pouze o orientační předpoklad energetického výdeje.
Výpočet pomocí Harris-Benedictovy rovnice
muži > BM [kcal] = 66,5 + 13,8 x hmotnost + 5,0 x výška - 6,8 x věk
ženy > BM [kcal] = 655 + 9,6 x hmotnost + 1,8 x výška - 4,7 x věk