IVERMECTIN LETÁK, nejen o tom se dočtete v tomto článku. Jak se pozná svrab? Svrab není infekce, ale zamoření. Drobní roztoči zvaní Sarcoptes scabiei se usadí ve vnějších vrstvách lidské kůže. Kůže se z počátku s invazí neliší. Jak se ale roztoči zavrtávají a kladou vajíčka do kůže, napadení vede k neutuchajícímu svědění a rudé vyrážce.
Původce svrabu známe již ze 17. století, kdy Italští biologové Giovanni Cosimo Bonomo a Diacinto Cestoni dokázali, že svrab je způsoben Sarcoptes scabiei. Tento objev roztoče svrabového v roce 1687 označil svrab jako první onemocnění lidí se známým mikroskopickým původcem.
Roztoč se vyskytuje ve všech částech světa a lidé nejsou jediní savci, které může napadnout. Nejčastěji to jsou také divocí a domestikovaní psi a kočky, u kterých je jednou z příčin svrabu. Stejně tak může napadnout kopytníky, divočáky a lišky.
Onemocnění produkuje intenzivní, svědivé kožní vyrážky, když oplodněná samice tuneluje ve zrohovatělé kůži a ukládá vajíčka do nory. Larvy, které se líhnou za tři až 10 dní, se pohybují po kůži a postupně dozrávají v dospělé roztoče. Dospělí roztoči žijí v kůži hostitele tři až čtyři týdny a celou tu dobu se množí.
Jak se zbavit svrabu
První volbou terapie je použití 5procentního permetrinového krému Infektoscab, který roztoče často zahubí již po jediné aplikaci, a to jak u dětí od 3 měsíců, tak u dospělých. Pro mladší děti neexistuje žádná schválená terapie, ale lze ji pod přísným lékařským dohledem použít. Permethrin je insekticid ze skupiny pyretroidů. Přestože je účinnější proti roztočům, je pro člověka méně toxický než přípravky lindanu používané v minulosti. Snášenlivost léčby permetrinem je velmi dobrá. Aby se svrab vyléčil, musí být usmrceny všechny samice roztočů. K tomu je nutná komplexní - celotělová aplikace permetrinového krému. Při podezření na chyby aplikace nebo při postižení plosek nohou, dlaní či rozsáhlé keratinizaci je třeba ošetření po týdnu zopakovat. Svrab je ale mrcha šeredná a dokáže se proti permetrinu obrnit, díky tomu již existují jasné náznaky vývoje rezistence na permethrin.
Druhou volbou je ivermectin, který se podává ve formě tablet. U pacientů s rozsáhlým zamořením, špatným imunitním systémem nebo neschopností zavést krémovou léčbu, lze jako lék první volby použít ivermectin. Pro zajištění úspěšnosti terapie je třeba léčbu opakovat do 7-15 dnů, pokud přetrvávají známky onemocnění, v případě imunodeficience nebo rozsáhlého zamoření. U ohnisek v domácnostech nebo hromadném ubytování nebo v situacích, kdy je postiženo více pacientů současně, lze ivermektin použít jako lék první volby a po jednom až dvou týdnech jej opakovat, aby se bezpečně přerušil řetězec infekce.
Dále je možná léčba krotamitonem ve formě krému, i když je méně účinná než permethrin a ivermectin. Na rozdíl od permetrinu je potřeba krém aplikovat třikrát až pětkrát v po sobě jdoucích dnech. Krotamiton je možné koupit v Polsku.
Další lokální léčbou je použití emulze obsahující benzylbenzoát. Koupit ho můžete zde: Benzyl benzoate prodej. Před zahájením ošetření by mělo být tělo důkladně očištěno, poté lze emulzi vtírat od hlavy až k patě. Tato emulze by měla být aplikována po dobu tří po sobě jdoucích dnů, poté musí být léčba ukončena, i když svědění přetrvává. Čtvrtý den si dejte plnou koupel, při přetrvávajícím svědění kontaktujte lékaře. U citlivé pokožky (zejména u alergií na parfémy nebo jiné kožní alergie) se může objevit reakce přecitlivělosti. Vzhledem k tomu, že tento lék je velmi levný a dostupný bez lékařského předpisu, je stále preferovanou volbou pro léčbu svrabu ve východní Evropě. Západoevropské studie uvádějí účinnost 50%. Nezávislá studie WHO v Senegalu však zjistila, že benzylbenzoát je mnohem účinnější.
Léčba svrabu octem je populární v České republice, ovšem není účinná. Ocet nedokáže proniknout hlouběji do struktur kůže, kde sídlí samice roztoče a nedo
Celkem se zúčastnilo 600 lidí z čehož 400 bylo symptomaticky potvrzených pacientů s COVID-19 a 200 kontaktů ve zdravotnictví a domácnosti rozdělených do těchto šesti skupin:
Skupina I: 100 pacientů s mírnou až středně těžkou infekcí COVID-19 dostalo 4denní kúru Ivermectinem plus standardní léčbu;
Skupina II: 100 pacientů s mírnou až středně těžkou infekcí COVID-19 dostávalo hydroxychlorquin plus standardní léčbu;
Skupina III: 100 pacientů s těžkou infekcí COVID-19 dostalo Ivermectin plus standardní léčbu;
Skupina IV: 100 pacientů se závažnou infekcí COVID-19 dostávalo hydroxychlorquin plus standardní léčbu.
Skupina V se udržuje v ochraně osobními ochrannými prostředky a léčbou Ivermectinem.
Ve svém příspěvku POLYNEUROPATIE DOLNÍCH KONČETIN. se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ing. Milan Chloupek.
Jedná se o napadení periferních nervů parazity, v tomto případě filáriemi či jejich larvami (což jsou vlasovci, kde napadení je provedeno nejčastěji bodavým hmyzem). Pokud tyto filarie a mikrofilárie napadnou nervové výstupy z páteře do nohou, říká se tomu polyneuropatie dolních končetin. Napadení mozku a nervů či jejich výstupů z páteřního kanálu však může být i jinými parazity, nejčastěji tasemničkami, které mohou způsobovat kromě jiných i stejné problémy jako polyneuropatie, a podle jejich dislokace způsobují nemoci, kterým se pak říká například Tachykardie (srdce napadne vlasovec oční - loa loa), arytmie (srdce napadne vlasovec psí - dirofilaria repens), Roztroušená skleroza, amiotrofická laterální skleroza, autismus, epilepsie, .........- kdy se jedná o napadení mozku a míchy nejčastěji tasemničkami a motolicemi v různých oblastech.
Kdyby si doktoři uvědomili, že každá nemoc je způsobená nějakým parazitem a nečistotou a někdo je naučil jakými, když se to neučili a hledat se jim to nechce, a jak se dají v současné době elektronicky přesně detekovat, nemuseli by se vymlouvat, že je to dědičné, autoimunitní a neléčitelné. Polyneuropatie je poměrně jednoduše léčitelná. Pokud se opravdu jedná jen o neuropatii nohou (kde jsou filáriemi a mikrofiláriemi zasaženy i cévy, žíly a svaly na nohou), pak si realizujte následující protivlasovcovou kůru:
Protivlasovcová kůra (vlasovci patří mezi hlístnice, a to filárie (červi)
Určeno pro diagnózy: Lupénka, Akné, vřídky, Pupínky, ekzém včetně atopického, seborrhojická dermatitida, urticaria chronica, astma bronchiale, dušnost, chronický kašel, senná rýma, ucpané dutiny, alergie všeho druhu, záškuby svalů nebo bouličky pod kůží, zelený a šedý zákal, červené nebo suché oči, otoky končetin, polyneuropatie, tinitus syndrom neklidných nohou, „těžké“ nohy, otoky končetin, vitiligo, svědění kůže, tachykardie, arytmie, vysoký tlak, lymfomy, bércové vředy, migrény, karpální tunely
lék Iverfast 12 (účinná látka Ivermectin) – vhodná k ničení larev (mikrofilárií)
Hetrazan (účinná látka dietylkarbamazan) – vhodná na dospělce (filárií)
Poznámka: Kůra je poddimenzovaná (je možno až 3x silnější), proto je nutné ji časem (max po 3 měsících) opakovat. Poddimenzovaná je z důvodů zmírnění reakcí na tuto kůru, aby člověk nebyl neschopný normálně pracovat
Možné reakce při užívání: únava, těžké nohy, svědění a pálení očí, svědění kůže, otoky kotníků či lýtek, zvýšené smrkání, ospalost. Tyto pocity vymizí s dalšími dávkami léků
Jako podpůrné "léky" je vhodné/nutné nasadit i Informatika (venadren, vasodren, muscudren
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Dana.
pane inzenyre, byl byste tak hodny a napsal mi na mail, zda je mozne lecit se u Vas. dekuji, dana(dana1970@seznam.cz)
Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Soolantra může vyvolat následující nežádoucí účinky:
Časté nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 z 10 pacientů):
Pocit pálení kůže
Méně časté nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 ze 100 pacientů):
Podráždění kůže
Svědění kůže
Suchá kůže
Zhoršení růžovky (poraďte se se svým lékařem)
Není známo (z dostupných údajů nelze určit):
Zarudnutí kůže
Zánět kůže
Otok obličeje
Zvýšení jaterních enzymů (ALT/AST)
Hlášení nežádoucích účinků
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo, lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.
Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:
Ve svém příspěvku SOOLANTRA KORONAVIRUS DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milan.
ivermectin dokáže zneškodnit koronavirus (zpevňuje buněčné stěny a virus se tak nedokáže obalit buněčnou membránou, tzn, že se nedokáže množit). Jak je to s obsahem v této masti nevím, v každém případě jsem si ji objednal přes E-buy a už ji mám jako prevenci doma. Normálně se koupit nedá, je jen na předpis (stejně jako všechno, co nějak efektivně pomáhá).
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marie.
A to tu mast budete jako jíst??? Protože tím že si ji někam namažete tak tím bude ivermektin účinkovat jen na tom namazaném místě. A co sliznice? Oči krk a nos. Mast ivermektinem proti covid 19 je prostě nesmysl.
Ve svém příspěvku IVERMECTIN PRO LIDI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Martina Böhmová.
Dobrý den, velmi mě zaujala provedená studie na léčbu lékem Evermektin pro lidi. Pokud by bylo možno se ještě do studie přidat v případě onemocnění Covidem 19, i v roce 2021, nebo 2022, ráda bych tak učinila. Ještě jsem nemoc neprodělala. Mám 57 let, jsem 4 roky po rakovině střeva a mám Chopn III. stupně. Pakliže by nebylo možno se do studie přidat, nemůžete alespoň poradit, zda je možné v případě nutnosti si nasadit k léčbě Ivermektin pro ptáky v daném dávkování pro člověka dle Košického protokolu? Dekuji velmi za případnou reakci. Humánní Ivermektin nelze vůbec sehnat a i na hranicích je zabavován. Přeji vše dobře, Dekuji, Böhmová, Ostrava j.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Tomas.
Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.
Tento přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, které je uvedeno na krabičce a tubě za zkratkou „EXP“. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni v daném měsíci.
Přípravek po prvním otevření tuby používejte nejdéle 6 měsíců.
Tento lék nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.
Nepoužitý krém Soolantra nevyhazujte do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníkem, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.
Ve svém příspěvku VAKCINA SILGARD se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Majda.
ježiš marja, padlo tu něco o půl roku bez sexu :oD to to fakt hodláte dodržet? přečetla jsem si celej příbalovej leták a o tom tam nic nebylo,kdyby se timhle řídila každá, kdo si ty injekce nechá píchnout, tak na ně raději skoro nikdo nejde... ;-)
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Vždy používejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Důležité upozornění: Soolantra je určena pro dospělé, používá se výhradně na kůži obličeje. Nepoužívejte tento lék na jiných částech těla, zvláště ne na sliznice, jako např. sliznice očí, úst nebo jakékoli jiné sliznice.
Lék nepolykejte.
Doporučená dávka je jedna aplikace na kůži obličeje denně. Množství krému velikosti hrášku aplikujte na každou z pěti následujících oblastí obličeje: čelo, brada, nos a obě líce. Přípravek je třeba rozetřít v tenké vrstvě po celé oblasti obličeje.
Je třeba zabránit aplikaci na do očí, na oční víčka, rty a sliznice nosu, úst. Pokud se krém nedopatřením dostane do očí nebo do blízkosti očí, očních víček, rtů nebo úst, zasaženou oblast okamžitě opláchněte dostatečným množstvím vody.
Před denní aplikací Soolantry nepoužívejte kosmetiku (jako např. jiné krémy na obličej nebo make-up). Tyto přípravky lze používat po zaschnutí naneseného krému.
Bezprostředně po nanesení krému si umyjte ruce.
Soolantru je třeba používat během léčebné kúry denně, přičemž léčebná kúra se může opakovat. Lékař vás seznámí s tím, jak dlouho bude třeba používat přípravek Soolantra. Délka léčby se může u jednotlivých pacientů lišit v závislosti na závažnosti tohoto kožního onemocnění.
Zlepšení můžete pozorovat po 4 týdnech léčby. V případě, že nedojde ke zlepšení po 3 měsících, léčbu Soolantrou přerušte a poraďte se se svým lékařem.
Porucha funkce jater
Pokud máte problémy s játry, před použitím Soolantry se prosím poraďte se svým lékařem.
Použití u dětí a dospívajících
Soolantra se nemá používat u dětí a dospívajících.
Jak otevřít tubu s dětským bezpečnostním uzávěrem
Tubu při otevírání a zavírání nestlačujte, aby nedošlo k úniku přípravku.
Stlačte uzávěr a otočte jím proti směru hodinových ručiček (doleva). Poté uzávěr sejměte.
Jak zavřít tubu s dětským bezpečnostním uzávěrem
Stlačte uzávěr a otočte jím ve směru hodinových ručiček (doprava).
Jestliže jste použil(a) více přípravku Soolantra, než jste měl(a)
Pokud použijete větší množství, než je doporučovaná denní dávka, obraťte se na svého lékaře, který vám poradí, jak dále postupovat.
Jestliže jste zapomněl(a) použít přípravek Soolantra
Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.
Jestliže jste přestal(a) používat přípravek Soolantra
Výskyt pupínků a zarudnutí se sníží až po několika aplikacích tohoto léku. Je důležité, abyste v používání Soolantry pokračovali tak dlouho, jak vám to předepsal lékař.
Pokud máte jakékoli další otázky týkající se používání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
Ve svém příspěvku PŘÍBALOVÝ LETÁK DETRALEX se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Xx.
Pro vyhledávání doplatků zkuste portál najdi-lékárnu.cz (https://www.najdi-lekarnu.cz).
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana Smrčková.
Dobrý den, je možné, že po detralexu se přibývá na váze? Vyloučena všechna vyšetření, vše ok, přibývání na váze spadá do doby, co beru detralex. Děkuji
Soolantra obsahuje léčivou látku ivermektin, která patří do skupiny léčiv nazývaných avermektiny. Krém se aplikuje na kůži a používá se k léčbě pupínků a zarudnutí, které se vyskytují u onemocnění nazývaného růžovka (rosacea).
Přípravek Soolantra má být používán pouze u dospělých pacientů (ve věku 18 a více let).
V naší poradně s názvem GUTALAX PŘÍBALOVÝ LETÁK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tereza.
Dobry den mam problem mela jsem zacpu vzala gutalax vyprazdnila mam bolesti furt chodim vyprazdnovat je to v poradku
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča .
Gutalax někdy působí až 6 hodin. Také když se užijete vyšší dávka, tak může být následující průběh dramatický. Zkuste si dát k jídlu jen dušenou rýži s mrkví a přestaňte užívat gutalax. Mělo by se to spravit.
2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Soolantra používat
Nepoužívejte přípravek Soolantra:
Pokud jste alergičtí na ivermektin nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).
Upozornění a opatření
Před použitím přípravku Soolantra se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.
Na začátku léčby může u některých pacientů dojít ke zhoršení příznaků růžovky, avšak je to méně časté a obvykle ustoupí během 1 týdne trvání léčby. Pokud se tak stane, sdělte to svému lékaři.
Další léčivé přípravky a přípravek Soolantra
Další léčivé přípravky mohou mít vliv na účinek Soolantry. Informujte svého lékaře o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.
Těhotenství a kojení
Přípravek Soolantra se nedoporučuje podávat během těhotenství. Pokud kojíte, nesmíte používat tento lék nebo musíte před jeho používáním přestat kojit.
Poraďte se se svým lékařem, aby vám pomohl při rozhodnutí, zda máte používat Soolantru nebo kojit, s ohledem na přínos léčby a přínos kojení.
Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů:
Soolantra nemá žádný nebo má jen zanedbatelný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.
Soolantra obsahuje
cetylalkohol a stearylalkohol, které mohou způsobovat lokální kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu),
methylparaben (E218) a propylparaben (E216), které mohou způsobovat alergické reakce (potenciálně i opožděné),
propylenglykol, který může způsobit podráždění kůže.
V naší poradně s názvem PROBLÉMY S PRÁŠKY NA SNÍŽENÍ HLADINY CHOLESTEROLU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jindřich Bešťák.
Manželka (1945) má po zjištění při preventivní prohlídce nyní na počátku října hladinu cholesterolu asi 5,5. Po určitou dobu bere už druhé prášky, tentokrát Mertenil.
Průvodním jevem jsou úporné průjmy, znemožňující svým způsobem normální pobyt mimo domov. Toto se projevilo již na jaře při jiném druhu léku. - Zajímavé je, že jsme o víkendu byli po 3 dny v Praze, de fakto po celé dny ve městě, prášky vysadila a vše bylo zcela v pořádku. Nyní ráno cca 5 x na toaletě, "špinavá voda".
Některé z výše uvedených negativních účinků se projevují rovněž. Příbalový leták ovšem hovoří spíše o průjmech, než o zácpě.
Prosíme o bližší komentář, případně radu, zkušenost. - jsou úporné průjmy běžnou negativní reakcí? Zdá se, že nepomáhá ani výměna léku. - Je nutné ho brát?
Zaznamenal jsem i názor, že hladina "špatného" cholesterolu byla dříve stanovena výše a že byla snížena na hodnotu cca 5, mj. i z důvodu prospěchu farmateutických firem.
Děkujeme za odpověď.
Manželé Bešťákovi
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Cholesterol jde snížit i bez léků a to dietou a vhodnými doplňky. Tělo si cholesterol samo nevyrobí, takže když ho nedostane ve stravě, tak se neobjeví ani v krvi. U žen také velmi dobře snižuje hladinu cholesterolu červené víno podávané v pravidelných dávkách 2 dcl denně. Poraďte se se svým lékařem o vysazení léků způsobujících průjmy a dohodněte se na jiném řešení.
Přečtěte si pozorně tento příbalový leták, protože obsahuje pro vás důležité údaje.
Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však ACYLPYRIN musíte užívat pečlivě podle návodu, aby vám co nejvíce prospěl.
Ponechte si příbalový leták pro případ, že si jej budete potřebovat přečíst znovu.
Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů (při horečce) nebo do 5 dnů (při bolesti), musíte se poradit s lékařem.
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.
V příbalovém letáku naleznete:
Co je ACYLPYRIN a k čemu se používá
Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete ACYLPYRIN užívat
Jak se ACYLPYRIN užívá
Možné nežádoucí účinky
Jak ACYLPYRIN uchovávat
Další informace
CO JE ACYLPYRIN A K ČEMU SE POUŽÍVÁ
Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové tlumí bolesti a snižuje horečku, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky.
ACYLPYRIN lze bez porady s lékařem užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až střední bolesti (například hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci). U kloubních a svalových bolestí (vyjma těch, které doprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad) a při bolesti nervového původu je nutná porada s lékařem.
Přípravek mohou užívat bez doporučení lékaře dospělí a mladiství od 16 let. Děti a mladiství do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou vždy pouze po doporučení lékařem.
ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE ACYLPYRIN UŽÍVAT
Neužívejte ACYLPYRIN:
jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na kyselinu acetylsalicylovou nebo na některou pomocnou látku obsaženou v přípravku;
při chorobné krvácivosti;
při vředové chorobě žaludku a střev;
před plánovaným chirurgickým zákrokem spojeným s větším krvácením;
při průduškovém astmatu;
v posledních třech měsících těhotenství;
při věku do 16 let a současně probíhajícím horečnatém onemocnění.
Zvláštní opatrnosti při použití ACYLPYRINU je zapotřebí:
pokud jste těhotná nebo kojíte (přípravek se může podávat v první a druhé třetině těhotenství a během kojení pouze na doporučení lékaře);
pokud máte chronické onemocnění dýchacího ústrojí, průduškové astma, sennou rýmu nebo nosní polypy;
pokud trpíte chronickými nebo opakujícími se žaludeční
Ve svém příspěvku CITLIVÁ POKOŽKA VE VLASECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jitka Klimešová.
Dobrý den, prosím Vás obracím se na Vás s prosbou. Od ledna 014 mě svědí/až bolí, když se opřu o hlavu/ pokožka na hlavě. Nejvíce vzadu a nad ušima, bohužel lupy ani jiný problém nemám. Mám sušší pokožku po barvení a velmi husté vlasy. Již jsem vyzkoušela/Nizoral, Linola/. Mám i kortokoidy, ale bohužel ani ty mi nepomáhají. Jediné co mí zmírní svědění je Claritin na alergie.Vyzkoušela jsem kůru z bahna od f. Kapyderm, mám jejich šampon i gel, ale zatím výsledek žádný. Již opravdu nevím, co mám dělat. Kožní už neví, co by mi dala. Kupuji další šampony a učinek nulový.Odborník od f. Kapydermu mi řekl, že mám seboroiskou dermatitidu. už jsem o tom přečetla spustu článků, ale zjistila jsem, že každému pomůže něco jiného. Dokáže někdo udělat opravdu diagnozu pokožky, co by to mohlo být? Moc prosím o radu, nebo na koho se obrátit. Moc děkuji za odpověď.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Gizela Podraná.
Mám ty samé problémy jako ti ostatni ženy pokožku ve vlasech mám červenou svedi pali už před pulroku na kožním sem býla pořadne mně neproližela me pokožku hlavu a dálami letak na žampon vic nic toje vše děkuju za pochopeni gituš
V naší poradně s názvem NYSTATIN PŘÍBALOVÝ LETÁK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana Polidorova.
Je mi sedmdesát let. Před dvěma lety jsem zjistila, že důvodem mých celoživotních problémů je candida. Od tohoto zjištění držím velmi přísnou dietu se střídavými úspěchy. Před půl rokem jsem si objednala z z Německa nystatin. Opět se dostavují úspěchy jen občas. Ačkoliv to mám od jazyka, krku až po konečník. A celkem jistě v celém těle, nikdo z lékařů mi nepomohl. Praktický lékař se mi vysmál, ORL nic nevidí, zubař se tváří, že se nic neděje, ačkoliv mám paradontozu a přicházím o zuby, na interně udělají kolonoskopii a gastroskopii a diví se, nač si stěžují, že jsem zdravá. Přesto mám stavy, kdy musím hladovet, abych vůbec mohla fungovat. Nevím, kam se obrátit o pomoc. Pořadí mi někdo, než na tu potvoru zemřu?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Zkuste celostní medicínu. Při ní se lékař soustředí na celý organismus bez ohledu na oborové rozdělení. Nejlepším lékařem v oboru celostní medicíny je MUDr. Jan Hnízdil a jeho tým. Objednací lhůty jsou sice dlouhé, ale když budete ochotná počkat, tak se vám dostane péče, kterou postrádáte u doposud navštívených lékařů. Objednat se můžete pouze pomocí formuláře na této adrese: https://hnizdozdravi.cz/kon…
Budete-li zkoušet jakýkoli roztok, tak pro jistotu jej vyzkoušejte nejdříve mimo obličej.
Přehled jednotlivých látek proti trudníku:
50% až 100% tea tree oil (TTO) likviduje roztoče během několika minut, ale je velmi agresivní zvláště na kůži obličeje, proto jej používejte opatrně. Nesmí se dostat blízko očí, poškozuje rohovku. Obdobný účinek mají další esenciální oleje: metylsalicylát (wintergreen), mentol, eukalyptový olej, kafr.
Zelený čaj obsahuje antioxidanty, které zklidní podrážděnou pokožku. Používání čaje rovněž reguluje produkci kožního mazu. Silný čaj se připraví převařením listů. Další variantou je louhovat listy ve studené vodě po dobu několika hodin. Nepoužívejte parfémované čaje či čaje bez kofeinu (každé zpracování v průběhu výroby vede ke snížení požadovaných účinků). Antioxidanty v zeleném čaji nejsou stabilní (po několika hodinách změní barvu na hnědou) a jsou velmi nestabilní mimo roztok. Používejte vždy čerstvý čaj, můžete jej míchat s acylpyrinem, který je rovněž přínosný a navíc vytvoří kyselé prostředí, čímž zlepší stabilitu polyfenolů.
Z dalších přípravků je možné doporučit Ivermectin. Jedná se o orální podávání, avšak to asi v ČR neseženete. U veterináře lze obstarat balení ve formě olejové substance pro externí použití k léčení psů/koček, nejmenší stojí asi 400 Kč. Dále u veterináře nebo na inzerát můžete koupit pastu pro koně k vnitřnímu užití (1,87%). Zajímejte se i o případné ostatní účinné látky v pastě. Velikost dávky je uvedena na tubě. Používejte maximálně 1x až 2x týdně po dobu několika týdnů, nikoli trvale. Lék je velmi účinný, ale bohužel také toxický.
K léčbě můžete použít olej z rakytníku řešetlákového (sea-buckthorn oil, SBT oil).
Pro Demodex je toxický i oxid zinečnatý (zinek, ZnO, zinc oxide). Obsahuje jej spousta levných krémů pro děti na opruzeniny. Levněji se dá koupit zinková mast vyrobená lékárnou.
Zklidňující účinky na kůži mají všechny části nimbového stromu (neem tree), například kůra, listy (dle zkušeností jen čerstvé). K léčbě lze použít olej ze stromu (neem tree oil), který je k dostání rovněž ve formě mýdla. Olej zapáchá podobně jako česnek či cibule.
Z dalších doplňků můžeme doporučit přírodní vitamín A v množství 3 až 20 tisíc jednotek denně (Roacuttane je derivát vitamínu A). Vitamín A je snad jediný vitamín, který je ve větších dávkách toxický. Má schopnost se v těle akumulovat a jeho příjem se projevuje se setrvačností několika dnů. Objeví-li se u vás velmi suchá kůže/rty/oči, tak jste už překročili rozumné dávkování.
Jinou alternativou je vitamín E. Ten se většinou prodává syntetický (dl-alfa tokoferol) a nemá dobrý efekt. Hledejte pouze vitamín E získaný z přírodních zdrojů (d-alfa tokoferol) v množství 100 až 500 mg obden.
Sírová mast je nejstarším prostředkem k léčbě svrabu. Používá se na kůži se silně zánětlivými, ekzémovými projevy. Je možné ji použít i u těhotných žen, kojících matek a dětí. U dospělých se používá v 10–20% koncentraci, u malých dětí ve 2,5%. Mast se aplikuje po koupeli rovnoměrně do suché kůže od brady až po špičky prstů rukou a nohou (u scabies norvegica a u dětí se aplikuje i na obličej), kúra 10% sírovou mastí se ukončuje po 5 dnech.
Permethrin (InfectoScab 5% krém) je novinkou v léčbě svrabu na našem trhu. Po umytí (sprcha, eventuálně koupel, nejlépe večer) se nanese hydrofilní krém od krku (u dětí mladších 5 let i na hlavu) směrem dolů na celé tělo. Minimálně po 8 hodinách účinku krému (ráno) opět následuje sprcha nebo koupel. Většinou je dostačující jednorázová aplikace krému, pokud jsou zasaženy dlaně nebo plosky nohou, doporučuje se ještě jedna aplikace po týdnu. U kojenců a pacientů nad 65 let a u scabies norvegica se ošetřuje i hlava (kromě okolí úst a oblasti očí). InfectoScab 5% krém je možné používat od 2 měsíců věku dítěte. Po antiskabiézní terapii zůstávají na kůži sekundární změny vyvolané parazitem – ty se léčí lokálními kortikosteroidy a použitím emoliencií. Svědění může přetrvávat i po úspěšné léčbě, proto lze v případě potřeby nasadit antihistaminika.
K celkové léčbě je v některých zemích podáván Ivermectin, u nás není dosud registrován.
Nezbytným opatřením při výskytu svrabu je asanace prostředí. Osobní a ložní prádlo použité před léčením a v době léčení je třeba vyvařit a přežehlit. Ostatní oděv, matrace, přikrývky, potahy, koberce je nutné ponechat v mrazivém prostředí 48 hodin, v létě minimálně týden. Na předměty, u kterých nelze zvolit tento postup, se používají insekticidy. Je důležité léčit všechny kontaktní osoby (členy rodiny, intimní přátele) k zábraně pozdější reinfekce. Scabies podléhá povinnosti hlášení infekčního onemocnění.
Ve svém příspěvku NEŽÁDOUCÍ ÚČINEK EGIRAMLON se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Richard Beda.
Dobrý den,je mi 45let,užívám lék Egiramlon 10/10 ,občas se mi motá hlava,začaly mě otíkat nohy a občas otok v obličeji a trpím poruchou erekce,před tím jsem potíže neměl.Jak postupovat,děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jarka.
Podle Wikipedie je Ivermektin, někdy nazývaný také invermektin, širokospektrální antiparazitikum používané v humánní i veterinární medicíně proti parazitickým hlísticím a některým ektoparazitům, jako jsou vši, střečci či zákožky. Z chemického hlediska patří mezi makrocyklické laktony.
Původně se věřilo, že ivermektin působí inhibici nervových impulzů u hlístic a hmyzu pouze uvolňováním γ-aminomáselné kyseliny, která se následně váže na její receptor komplexu chloridového kanálu postsynaptických neuronálních membrán. To způsobuje zvýšený průnik chloridových iontů, které silně polarizují tyto neuronální membrány, čímž snižují přenos nervových vzruchů. Novější teorie popisuje vztah mezi ivermektinem a glutamát-chloridovými kanály. Ivermektiny se váží na glutamát-chloridové kanály na postsynaptických membránách v nervových a svalových buňkách a způsobují nadměrný přísun chloridových iontů, který má za následek paralýzu a následnou smrt parazita. Tyto glutamát-chloridové receptory jsou pouze u hmyzu a hlístic. Ivermektiny proto působí selektivně jen na tyto dvě skupiny organismů.
Látku poprvé izoloval v roce 1975 William C. Campbell, biochemik z firmy Merck & Co., ze směsi skupiny látek odvozených od avermektinů, objevených ve vzorcích půdy odebraných na jednom golfovém hřišti pracovníky japonského výzkumného ústavu Kitasato. Extrakt z tohoto vzorku se projevil jako velmi účinný proti mnoha různým zvířecím vnějším i vnitřním parazitům (endoparazitům a ektoparazitům). Při dalším zkoumání se jako nejúčinnější projevil právě derivát ivermektin, odvozený od mateřské látky této skupiny organických látek, avermektinu. V roce 1978 dr. Campbell testoval tuto látku s úspěchem na koních jako léčebný prostředek proti mikroskopickému parazitu Onchocerca cervicalis. Protože si uvědomoval, že tento parazit je příbuzný původci onchocerciázy (říční slepoty), začala firma Merck na jeho podnět zkoumat možnost použití ivermektinu i v humánní medicíně. Jakmile byla prokázána neškodnost této látky pro člověka, začala v roce 1982 firma Merck ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO) rozsáhlé testování ivermektinu na lidech, které se ukázalo jako velice úspěšné. Protože říční slepotou trpí především obyvatelé velmi chudých zemí v rovníkové Africe, vedení firmy Merck se v roce 1987 rozhodlo věnovat ivermektin všem potřebným v této oblasti zdarma po neomezeně dlouhou dobu. Distribuce ivermektinu probíhala ve spolupráci s WHO. Aby nedocházelo ke kupčení s tímto lékem, byla zřízena speciální komise (Mectizan Expert Committee) dohlížející na jeho distribuci. Později se do této práce zapojilo též Carterovo středisko v Atlantě, které založ
V naší poradně s názvem POŽITÍ DÍTĚTEM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdeňka.
Dobrý den, má dcera 1,5měsíců mi snědla 3 vaginální globule pharmatex. Co mám dělat?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Musíte hned k lékaři. Vaginální globule Pharmatex obsahují benzalkonium chlorid a ten může být při spolknutí velmi nebezpečný. Na nic nečekejte a zavolejte záchranou službu na čísle 112. Připravte si příbalový leták a nebo krabičku od Pharmatex globulí.
Neměl by se používat u dětí mladších 5 let. Terapie ve zvláštních případech: scabies norwegica, scabies crustosa, epidemie svrabu, imunosuprimovaní pacienti.
Chemický vzorec: C48H74O14
Použití: 200 μg/kg pro dosis, per os podání; celkovou dávku rozdělit do dvou dílčích dávek, podat jednorázově nebo třikrát po sobě s odstupem 14 dní od posledního podání.
Účinná látka ivermectin (přípravky Ivomec, Noromectin) se aplikuje podkožně, léčba se opakuje za 7–10 dní; postižená místa lze i potřít, v případě potřeby lze ve stejném intervalu provést 2 až 3 ošetření.