IVERMECTIN PŘÍBALOVÝ LETÁK je jedno z témat, o kterém si můžete přečíst v tomto článku. Jak se pozná svrab? Svrab není infekce, ale zamoření. Drobní roztoči zvaní Sarcoptes scabiei se usadí ve vnějších vrstvách lidské kůže. Kůže se z počátku s invazí neliší. Jak se ale roztoči zavrtávají a kladou vajíčka do kůže, napadení vede k neutuchajícímu svědění a rudé vyrážce.
Původce svrabu známe již ze 17. století, kdy Italští biologové Giovanni Cosimo Bonomo a Diacinto Cestoni dokázali, že svrab je způsoben Sarcoptes scabiei. Tento objev roztoče svrabového v roce 1687 označil svrab jako první onemocnění lidí se známým mikroskopickým původcem.
Roztoč se vyskytuje ve všech částech světa a lidé nejsou jediní savci, které může napadnout. Nejčastěji to jsou také divocí a domestikovaní psi a kočky, u kterých je jednou z příčin svrabu. Stejně tak může napadnout kopytníky, divočáky a lišky.
Onemocnění produkuje intenzivní, svědivé kožní vyrážky, když oplodněná samice tuneluje ve zrohovatělé kůži a ukládá vajíčka do nory. Larvy, které se líhnou za tři až 10 dní, se pohybují po kůži a postupně dozrávají v dospělé roztoče. Dospělí roztoči žijí v kůži hostitele tři až čtyři týdny a celou tu dobu se množí.
Jak se zbavit svrabu
První volbou terapie je použití 5procentního permetrinového krému Infektoscab, který roztoče často zahubí již po jediné aplikaci, a to jak u dětí od 3 měsíců, tak u dospělých. Pro mladší děti neexistuje žádná schválená terapie, ale lze ji pod přísným lékařským dohledem použít. Permethrin je insekticid ze skupiny pyretroidů. Přestože je účinnější proti roztočům, je pro člověka méně toxický než přípravky lindanu používané v minulosti. Snášenlivost léčby permetrinem je velmi dobrá. Aby se svrab vyléčil, musí být usmrceny všechny samice roztočů. K tomu je nutná komplexní - celotělová aplikace permetrinového krému. Při podezření na chyby aplikace nebo při postižení plosek nohou, dlaní či rozsáhlé keratinizaci je třeba ošetření po týdnu zopakovat. Svrab je ale mrcha šeredná a dokáže se proti permetrinu obrnit, díky tomu již existují jasné náznaky vývoje rezistence na permethrin.
Druhou volbou je ivermectin, který se podává ve formě tablet. U pacientů s rozsáhlým zamořením, špatným imunitním systémem nebo neschopností zavést krémovou léčbu, lze jako lék první volby použít ivermectin. Pro zajištění úspěšnosti terapie je třeba léčbu opakovat do 7-15 dnů, pokud přetrvávají známky onemocnění, v případě imunodeficience nebo rozsáhlého zamoření. U ohnisek v domácnostech nebo hromadném ubytování nebo v situacích, kdy je postiženo více pacientů současně, lze ivermektin použít jako lék první volby a po jednom až dvou týdnech jej opakovat, aby se bezpečně přerušil řetězec infekce.
Dále je možná léčba krotamitonem ve formě krému, i když je méně účinná než permethrin a ivermectin. Na rozdíl od permetrinu je potřeba krém aplikovat třikrát až pětkrát v po sobě jdoucích dnech. Krotamiton je možné koupit v Polsku.
Další lokální léčbou je použití emulze obsahující benzylbenzoát. Koupit ho můžete zde: Benzyl benzoate prodej. Před zahájením ošetření by mělo být tělo důkladně očištěno, poté lze emulzi vtírat od hlavy až k patě. Tato emulze by měla být aplikována po dobu tří po sobě jdoucích dnů, poté musí být léčba ukončena, i když svědění přetrvává. Čtvrtý den si dejte plnou koupel, při přetrvávajícím svědění kontaktujte lékaře. U citlivé pokožky (zejména u alergií na parfémy nebo jiné kožní alergie) se může objevit reakce přecitlivělosti. Vzhledem k tomu, že tento lék je velmi levný a dostupný bez lékařského předpisu, je stále preferovanou volbou pro léčbu svrabu ve východní Evropě. Západoevropské studie uvádějí účinnost 50%. Nezávislá studie WHO v Senegalu však zjistila, že benzylbenzoát je mnohem účinnější.
Léčba svrabu octem je populární v České republice, ovšem není účinná. Ocet nedokáže proniknout hlouběji do struktur kůže, kde sídlí samice roztoče a nedo
Ve svém příspěvku PŘÍBALOVÝ LETÁK DETRALEX se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Xx.
Pro vyhledávání doplatků zkuste portál najdi-lékárnu.cz (https://www.najdi-lekarnu.cz).
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana Smrčková.
Dobrý den, je možné, že po detralexu se přibývá na váze? Vyloučena všechna vyšetření, vše ok, přibývání na váze spadá do doby, co beru detralex. Děkuji
Přečtěte si pozorně tento příbalovýleták, protože obsahuje pro vás důležité údaje.
Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však ACYLPYRIN musíte užívat pečlivě podle návodu, aby vám co nejvíce prospěl.
Ponechte si příbalovýleták pro případ, že si jej budete potřebovat přečíst znovu.
Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů (při horečce) nebo do 5 dnů (při bolesti), musíte se poradit s lékařem.
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.
V příbalovém letáku naleznete:
Co je ACYLPYRIN a k čemu se používá
Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete ACYLPYRIN užívat
Jak se ACYLPYRIN užívá
Možné nežádoucí účinky
Jak ACYLPYRIN uchovávat
Další informace
CO JE ACYLPYRIN A K ČEMU SE POUŽÍVÁ
Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové tlumí bolesti a snižuje horečku, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky.
ACYLPYRIN lze bez porady s lékařem užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až střední bolesti (například hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci). U kloubních a svalových bolestí (vyjma těch, které doprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad) a při bolesti nervového původu je nutná porada s lékařem.
Přípravek mohou užívat bez doporučení lékaře dospělí a mladiství od 16 let. Děti a mladiství do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou vždy pouze po doporučení lékařem.
ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE ACYLPYRIN UŽÍVAT
Neužívejte ACYLPYRIN:
jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na kyselinu acetylsalicylovou nebo na některou pomocnou látku obsaženou v přípravku;
při chorobné krvácivosti;
při vředové chorobě žaludku a střev;
před plánovaným chirurgickým zákrokem spojeným s větším krvácením;
při průduškovém astmatu;
v posledních třech měsících těhotenství;
při věku do 16 let a současně probíhajícím horečnatém onemocnění.
Zvláštní opatrnosti při použití ACYLPYRINU je zapotřebí:
pokud jste těhotná nebo kojíte (přípravek se může podávat v první a druhé třetině těhotenství a během kojení pouze na doporučení lékaře);
pokud máte chronické onemocnění dýchacího ústrojí, průduškové astma, sennou rýmu nebo nosní polypy;
pokud trpíte chronickými nebo opakujícími se žaludeční
V naší poradně s názvem GUTALAX PŘÍBALOVÝ LETÁK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tereza.
Dobry den mam problem mela jsem zacpu vzala gutalax vyprazdnila mam bolesti furt chodim vyprazdnovat je to v poradku
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča .
Gutalax někdy působí až 6 hodin. Také když se užijete vyšší dávka, tak může být následující průběh dramatický. Zkuste si dát k jídlu jen dušenou rýži s mrkví a přestaňte užívat gutalax. Mělo by se to spravit.
Celkem se zúčastnilo 600 lidí z čehož 400 bylo symptomaticky potvrzených pacientů s COVID-19 a 200 kontaktů ve zdravotnictví a domácnosti rozdělených do těchto šesti skupin:
Skupina I: 100 pacientů s mírnou až středně těžkou infekcí COVID-19 dostalo 4denní kúru Ivermectinem plus standardní léčbu;
Skupina II: 100 pacientů s mírnou až středně těžkou infekcí COVID-19 dostávalo hydroxychlorquin plus standardní léčbu;
Skupina III: 100 pacientů s těžkou infekcí COVID-19 dostalo Ivermectin plus standardní léčbu;
Skupina IV: 100 pacientů se závažnou infekcí COVID-19 dostávalo hydroxychlorquin plus standardní léčbu.
Skupina V se udržuje v ochraně osobními ochrannými prostředky a léčbou Ivermectinem.
V naší poradně s názvem PROBLÉMY S PRÁŠKY NA SNÍŽENÍ HLADINY CHOLESTEROLU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jindřich Bešťák.
Manželka (1945) má po zjištění při preventivní prohlídce nyní na počátku října hladinu cholesterolu asi 5,5. Po určitou dobu bere už druhé prášky, tentokrát Mertenil.
Průvodním jevem jsou úporné průjmy, znemožňující svým způsobem normální pobyt mimo domov. Toto se projevilo již na jaře při jiném druhu léku. - Zajímavé je, že jsme o víkendu byli po 3 dny v Praze, de fakto po celé dny ve městě, prášky vysadila a vše bylo zcela v pořádku. Nyní ráno cca 5 x na toaletě, "špinavá voda".
Některé z výše uvedených negativních účinků se projevují rovněž. Příbalovýleták ovšem hovoří spíše o průjmech, než o zácpě.
Prosíme o bližší komentář, případně radu, zkušenost. - jsou úporné průjmy běžnou negativní reakcí? Zdá se, že nepomáhá ani výměna léku. - Je nutné ho brát?
Zaznamenal jsem i názor, že hladina "špatného" cholesterolu byla dříve stanovena výše a že byla snížena na hodnotu cca 5, mj. i z důvodu prospěchu farmateutických firem.
Děkujeme za odpověď.
Manželé Bešťákovi
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Cholesterol jde snížit i bez léků a to dietou a vhodnými doplňky. Tělo si cholesterol samo nevyrobí, takže když ho nedostane ve stravě, tak se neobjeví ani v krvi. U žen také velmi dobře snižuje hladinu cholesterolu červené víno podávané v pravidelných dávkách 2 dcl denně. Poraďte se se svým lékařem o vysazení léků způsobujících průjmy a dohodněte se na jiném řešení.
Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Soolantra může vyvolat následující nežádoucí účinky:
Časté nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 z 10 pacientů):
Pocit pálení kůže
Méně časté nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 ze 100 pacientů):
Podráždění kůže
Svědění kůže
Suchá kůže
Zhoršení růžovky (poraďte se se svým lékařem)
Není známo (z dostupných údajů nelze určit):
Zarudnutí kůže
Zánět kůže
Otok obličeje
Zvýšení jaterních enzymů (ALT/AST)
Hlášení nežádoucích účinků
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo, lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.
Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:
V naší poradně s názvem NYSTATIN PŘÍBALOVÝ LETÁK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana Polidorova.
Je mi sedmdesát let. Před dvěma lety jsem zjistila, že důvodem mých celoživotních problémů je candida. Od tohoto zjištění držím velmi přísnou dietu se střídavými úspěchy. Před půl rokem jsem si objednala z z Německa nystatin. Opět se dostavují úspěchy jen občas. Ačkoliv to mám od jazyka, krku až po konečník. A celkem jistě v celém těle, nikdo z lékařů mi nepomohl. Praktický lékař se mi vysmál, ORL nic nevidí, zubař se tváří, že se nic neděje, ačkoliv mám paradontozu a přicházím o zuby, na interně udělají kolonoskopii a gastroskopii a diví se, nač si stěžují, že jsem zdravá. Přesto mám stavy, kdy musím hladovet, abych vůbec mohla fungovat. Nevím, kam se obrátit o pomoc. Pořadí mi někdo, než na tu potvoru zemřu?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Zkuste celostní medicínu. Při ní se lékař soustředí na celý organismus bez ohledu na oborové rozdělení. Nejlepším lékařem v oboru celostní medicíny je MUDr. Jan Hnízdil a jeho tým. Objednací lhůty jsou sice dlouhé, ale když budete ochotná počkat, tak se vám dostane péče, kterou postrádáte u doposud navštívených lékařů. Objednat se můžete pouze pomocí formuláře na této adrese: https://hnizdozdravi.cz/kon…
Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.
Tento přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, které je uvedeno na krabičce a tubě za zkratkou „EXP“. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni v daném měsíci.
Přípravek po prvním otevření tuby používejte nejdéle 6 měsíců.
Tento lék nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.
Nepoužitý krém Soolantra nevyhazujte do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníkem, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.
V naší poradně s názvem POŽITÍ DÍTĚTEM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdeňka.
Dobrý den, má dcera 1,5měsíců mi snědla 3 vaginální globule pharmatex. Co mám dělat?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Musíte hned k lékaři. Vaginální globule Pharmatex obsahují benzalkonium chlorid a ten může být při spolknutí velmi nebezpečný. Na nic nečekejte a zavolejte záchranou službu na čísle 112. Připravte si příbalovýleták a nebo krabičku od Pharmatex globulí.
Vždy používejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Důležité upozornění: Soolantra je určena pro dospělé, používá se výhradně na kůži obličeje. Nepoužívejte tento lék na jiných částech těla, zvláště ne na sliznice, jako např. sliznice očí, úst nebo jakékoli jiné sliznice.
Lék nepolykejte.
Doporučená dávka je jedna aplikace na kůži obličeje denně. Množství krému velikosti hrášku aplikujte na každou z pěti následujících oblastí obličeje: čelo, brada, nos a obě líce. Přípravek je třeba rozetřít v tenké vrstvě po celé oblasti obličeje.
Je třeba zabránit aplikaci na do očí, na oční víčka, rty a sliznice nosu, úst. Pokud se krém nedopatřením dostane do očí nebo do blízkosti očí, očních víček, rtů nebo úst, zasaženou oblast okamžitě opláchněte dostatečným množstvím vody.
Před denní aplikací Soolantry nepoužívejte kosmetiku (jako např. jiné krémy na obličej nebo make-up). Tyto přípravky lze používat po zaschnutí naneseného krému.
Bezprostředně po nanesení krému si umyjte ruce.
Soolantru je třeba používat během léčebné kúry denně, přičemž léčebná kúra se může opakovat. Lékař vás seznámí s tím, jak dlouho bude třeba používat přípravek Soolantra. Délka léčby se může u jednotlivých pacientů lišit v závislosti na závažnosti tohoto kožního onemocnění.
Zlepšení můžete pozorovat po 4 týdnech léčby. V případě, že nedojde ke zlepšení po 3 měsících, léčbu Soolantrou přerušte a poraďte se se svým lékařem.
Porucha funkce jater
Pokud máte problémy s játry, před použitím Soolantry se prosím poraďte se svým lékařem.
Použití u dětí a dospívajících
Soolantra se nemá používat u dětí a dospívajících.
Jak otevřít tubu s dětským bezpečnostním uzávěrem
Tubu při otevírání a zavírání nestlačujte, aby nedošlo k úniku přípravku.
Stlačte uzávěr a otočte jím proti směru hodinových ručiček (doleva). Poté uzávěr sejměte.
Jak zavřít tubu s dětským bezpečnostním uzávěrem
Stlačte uzávěr a otočte jím ve směru hodinových ručiček (doprava).
Jestliže jste použil(a) více přípravku Soolantra, než jste měl(a)
Pokud použijete větší množství, než je doporučovaná denní dávka, obraťte se na svého lékaře, který vám poradí, jak dále postupovat.
Jestliže jste zapomněl(a) použít přípravek Soolantra
Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.
Jestliže jste přestal(a) používat přípravek Soolantra
Výskyt pupínků a zarudnutí se sníží až po několika aplikacích tohoto léku. Je důležité, abyste v používání Soolantry pokračovali tak dlouho, jak vám to předepsal lékař.
Pokud máte jakékoli další otázky týkající se používání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
V naší poradně s názvem CYTEAL KOŽNÍ TEKUTINA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jiřina.
Dobrý den
manžel má po celém trupu hnisavé uhry. Lékařka mu dala předpis na CYTEAL, nic mu k tomu neřekla, v lékárně dostal Cyteal bez příbalového letáku, myslel, že je to nějaká mast a natřel si s tím uhry a nechal tak. Našla jsem si na internetu příbalovýleták a přečetla si, že Cyteal je vlastně tekuté desinfekční mýdlo a musí se po použití dobře opláchnout. Dále dostal manžel v lékárně dělanou mastičku. Mám dotaz, jestli lze tuto mastičku na vyrážky aplikovat ihned po umytí Cytealu a vysušení ručníkem anebo nechat pokožku s uhry řádně vyschnout. Děkuji vám za radu. Jiřina.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
On Cytèal má svůj příbalovýleták pečlivě složený pod svojí vinětou. Nálepku s názvem musíte odtrhnout a tím se dostanete k příbalovému letáku. K odtržení je nálepka přizpůsobena většinou v některém z rohů, kde je zárověň i uveden obrázek k odtržení.
Co se týče aplikace Cytèalu, tak je třeba natřít suchou pokožku s mírně namočenou houbou pokapanou Cytèalem a nechat na těle účinkovat několik minut. Přesná doba je v návodu. Pak pečlivě spláchnout a utřít do sucha.
Následnou péči ve formě masti můžete aplikovat ihned po vysušení pokožky ručníkem.
Nezapomeňte na pravidelnou desinfekci prádla horkou vodou při vyváření.
Soolantra obsahuje léčivou látku ivermektin, která patří do skupiny léčiv nazývaných avermektiny. Krém se aplikuje na kůži a používá se k léčbě pupínků a zarudnutí, které se vyskytují u onemocnění nazývaného růžovka (rosacea).
Přípravek Soolantra má být používán pouze u dospělých pacientů (ve věku 18 a více let).
2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Soolantra používat
Nepoužívejte přípravek Soolantra:
Pokud jste alergičtí na ivermektin nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).
Upozornění a opatření
Před použitím přípravku Soolantra se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.
Na začátku léčby může u některých pacientů dojít ke zhoršení příznaků růžovky, avšak je to méně časté a obvykle ustoupí během 1 týdne trvání léčby. Pokud se tak stane, sdělte to svému lékaři.
Další léčivé přípravky a přípravek Soolantra
Další léčivé přípravky mohou mít vliv na účinek Soolantry. Informujte svého lékaře o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.
Těhotenství a kojení
Přípravek Soolantra se nedoporučuje podávat během těhotenství. Pokud kojíte, nesmíte používat tento lék nebo musíte před jeho používáním přestat kojit.
Poraďte se se svým lékařem, aby vám pomohl při rozhodnutí, zda máte používat Soolantru nebo kojit, s ohledem na přínos léčby a přínos kojení.
Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů:
Soolantra nemá žádný nebo má jen zanedbatelný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.
Soolantra obsahuje
cetylalkohol a stearylalkohol, které mohou způsobovat lokální kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu),
methylparaben (E218) a propylparaben (E216), které mohou způsobovat alergické reakce (potenciálně i opožděné),
propylenglykol, který může způsobit podráždění kůže.
V naší poradně s názvem ALAVIS TRIPLE BLEND - VEDLEJŠÍ ÚČINKY? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka Karabinová.
Dobrý den, prosím má někdo zkušenosti s vedlejšími účinky při užívání ALAVISU triple blend? Manžel (diabetik ,120 kg, artróza 3.st., kolena) jej začal užívat cca před 3mi týdny, 6g , a poslední dny ( 3-4 dny) mu není dobře od žalůdku. Žalůdek má OK a nemýval žádné problémy . Myslí si, že je to od Alavisu ( jeho silná slanost) . Mikde jsem nenalezla "vedleší" účinky přípravku při užívání lidmi . Má někdo něco jako "příbalový" leták , nebo zkušenosti. Děkuji za radu. Karabinová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Alavis Triple Blend je pro koně, takže v jeho přívalovém letáku těžko najdete vedlejší účinky pro lidi. Neexistují k tomu ani žádné seriózní studie, které by zkoumaly nežádoucí účinky na lidský organismus. Když se rozhodnete na své vlastní riziko používat veterinární preparát, který u vás způsobuje problémy se žaludkem, tak můžete zkusit dávku rozdělit do třech menších, které pak zkonzumujete během dne s hlavními jídly. Pokud by problémy i tak přetevaly, tak budete muset jeho užívání ukončit a přípravek zkrmit například ve stravě pro psa. Vedle Alavisu existuje ještě další podobný veterinární preparát s názvem Geloren, který je lidmi rovněž hojně využíván.
Indikace Pamyconu při onemocnění nosu, to je u sinusitidy, infekcí sliznic horních a dolních dýchacích cest a u bronchiektazií s projevy rýmy:
do nosu 2–5 kapek 3–5x denně, u obou po dobu 5–7 dní.
Pamycon kapky do ucha
Indikace Pamyconu u onemocnění ucha, to je při léčbě otitis externa, otitis media suppurativa chronica, dále k pooperační péči po ušních operacích:
do ucha se kapou 2–3 kapky 3–5x denně.
Pamycon v těhotenství
Při doporučeném způsobu podávání Pamyconu se neočekává nepříznivý vliv na plod během těhotenství.
Pamycon a kojenec
Použití Pamyconu během laktace není spojeno s výskytem nežádoucích účinků u kojenců, protože při lokálním použití léčivé látky nepřestupují do mateřského mléka. Použití Pamyconu na léčbu ragád bradavek u matky není spojeno s výskytem nežádoucích účinků (ototoxicita, ovlivnění mikroflóry střeva) u kojenců, protože koncentrace léčivých látek ve správně připraveném roztoku je nízká.
Pamycon cena a doplatek
Nejvyšší možná cena v lékárně při výdeji na recept je 89,91 Kč.
Ve svém příspěvku NYSTATIN PŘÍBALOVÝ LETÁK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana Polidorova.
Je mi sedmdesát let. Před dvěma lety jsem zjistila, že důvodem mých celoživotních problémů je candida. Od tohoto zjištění držím velmi přísnou dietu se střídavými úspěchy. Před půl rokem jsem si objednala z z Německa nystatin. Opět se dostavují úspěchy jen občas. Ačkoliv to mám od jazyka, krku až po konečník. A celkem jistě v celém těle, nikdo z lékařů mi nepomohl. Praktický lékař se mi vysmál, ORL nic nevidí, zubař se tváří, že se nic neděje, ačkoliv mám paradontozu a přicházím o zuby, na interně udělají kolonoskopii a gastroskopii a diví se, nač si stěžují, že jsem zdravá. Přesto mám stavy, kdy musím hladovet, abych vůbec mohla fungovat. Nevím, kam se obrátit o pomoc. Pořadí mi někdo, než na tu potvoru zemřu?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Venuše.
Dobrý den, mohu poradit Autopatii, mám s ní výborné zkušennosti. Obraťte se na pana Kryštofa Čehovského.
S pozdravem V. Kellnerová.
V naší poradně s názvem NYSTATIN PŘÍBALOVÝ LETÁK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Cempírek.
Zkuste celostní medicínu. Při ní se lékař soustředí na celý organismus bez ohledu na oborové rozdělení. Nejlepším lékařem v oboru celostní medicíny je MUDr. Jan Hnízdil a jeho tým. Objednací lhůty jsou sice dlouhé, ale když budete ochotná počkat, tak se vám dostane péče, kterou postrádáte u doposud navštívených lékařů. Objednat se můžete pouze pomocí formuláře na této adrese: https://hnizdozdravi.cz/kon…
Zdraví Cempírek!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Hana Polidorova.
Pana dr. Hnízdila znám. Moje ekonomická situace mi neumožňuje využít této možnosti.
Ve svém příspěvku FUROLIN DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Věra Kulmanová.
Dobrý den, brala jsem Furolin 3 dny a takovou bolest hlavy jsem v životě nezažila. A to trpím na migrény. Už jsem se nedivila, že lidi bolestí mlátí hlavou o zeď. Neměla jsem k tomu daleko, dál jsem už lék nebrala, a pak bylo zase dobře. Můžete mi k tomu něco napsat? Je ten lék vůbec odzkoušený, neboť na něm byla taková zvláštní nálepka. Nebyla jsem pokusný "králík"?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel HANA.
Dobrý den, dvě tabletky furolinu a probudila mě šílená bolest hlavy jako migréna. Hledala jsem příbalovýleták a žádné upozornění jsem nenašla, až tady v diskusi jsem zjistila, že nejsem sama. Teď jen čekat, jestli to pomine a hlavně, jestli to vyléčí zánět.
Perorální granule, homeopatický přípravek bez schválených léčebných indikací
Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek GUNAPREVAC musíte užívat pečlivě podle návodu, aby vám co nejvíce prospěl. Všimnete-li si jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Používejte přípravek podle rady odborníka na homeopatii. V případě výdeje bez lékařského předpisu přípravek používejte podle návodu k použití, který je uveden na obalu a v příbalovém letáku. Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.
ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK GUNAPREVAC UŽÍVAT:
Neužívejte přípravek GUNAPREVAC, jestliže jste alergický(á) na obsažené léčivé látky nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
Upozornění a opatření: Před užitím přípravku GUNAPREVAC se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.
Pro diabetiky: 1 dávka perorálních granulí obsahuje cca 1 g sacharosy (řepného cukru). Pokud vám váš lékař řekl, že nesnášíte některé druhy cukru, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat.
Další léčivé přípravky a přípravek GUNAPREVAC:
Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval (a)nebo které možná budete užívat.
Těhotenství a kojení:
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů:
Přípravek neovlivňuje pozornost při řízení motorových vozidel či obsluze strojů.
JAK SE PŘÍPRAVEK GUNAPREVAC UŽÍVÁ?
Perorální podání. Vždy užívejte tento přípravek přesně podle pokynů odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Obvykle se užívá:
Děti od 2 roků věku a dospělí: 1 dávka granulí každých 6–8 hodin (maximálně 3 dávky denně) až do odeznění příznaků, preventivně 1 dávka granulí týdně po dobu 6 týdnů.
U dětí mladších 2 let konzultujte použití s lékařem-pediatrem.
Granule vysypte přímo pod jazyk, kde se nechají volně rozpustit/rozplynout. Nepřekračujte doporučenou dávku.
MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY:
Nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky. Pokud se u vás vyskytne kterýkoli nežádoucí účinek, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.