Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

JAK POSÍLIT IMUNITU PO ANTIBIOTIKÁCH

Upozorňujeme čtenáře na to, že všechny léčivé přípravky s obsahem antibiotik jsou v České republice k dostání pouze na lékařský předpis. Děkujeme za pochopení.


Pivo při antibiotikách

Konzumace piva při užívání antibiotik je možná, ale musíte si uvědomit, jak zatěžujete svůj organismus (játra) a snižujete účinek antibiotik. Z medicínského hlediska byste neměli při nemocech konzumovat alkohol.

Při některých antibiotikách je konzumace alkoholu životu nebezpečná. Ve většině případů není kontraindikace při užívání antibiotik žádná.

Zdroj: článek Antibiotika a alkohol

Příběh

Ve svém příspěvku ANTIBIOTIKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Klára.

Já osobně považuju za nejdůležitější hlavně ta probiotika, protože na negativní následky antibiotik dost trpím, takže si už nedovedu představit antibiotika bez probiotik. Navíc jsem zjistila, že je dobré je užívat i nějaký čas po dobrání antibiotik (nevím, zda je to možné u všech, ale u biopronu 9, který si kupuji já je dlouhodobé užívání možné), protože dají dohromady střeva i imunitu, která je po antibiotikách většinou hodně nabouraná.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Antibiotika

Vhodná strava po antibiotikách

Užívání antibiotik zatěžuje hlavně játra. Z toho důvodu byste se měli během léčby úplně vyvarovat alkoholu. Nejde však jen o alkohol, nějakou dobu byste měli vynechat rovněž kávu a ostře kořeněná či jinak dráždivá jídla. Užívání některých antibiotik vylučuje konzumaci kyselých potravin (Dalacin nebo Biseptol). Antibiotika také mohou způsobovat vyšší citlivost kůže na sluneční záření. Antibiotika vás sice zbaví škodlivých bakterií, ale zdecimují také užitečné mikroorganismy, které žijí ve střevě. To se může projevit nejen průjmem či naopak zácpou, ale také celkovou tělesnou a psychickou slabostí. Do svého jídelníčku proto zařaďte větší množství zeleniny a případně i ovoce, které vám poskytne dostatek vitamínů a vlákniny. Regeneraci střevní mikroflóry pak napomůže kvalitní jogurt či kefír, případně některý z přípravků s obsahem laktobacilů a probiotik. Někteří odborníci pak doporučují „detoxikační“ doplňky stravy, jako jsou přípravky s obsahem sladkovodní řasy chlorella, která obsahuje mnoho žádoucích stopových prvků a minerálních látek. Všechny patřičné informace tohoto druhu by vám měl poskytnout lékař či lékárník.

Zdroj: článek Očista organismu po antibiotikách

Poradna

V naší poradně s názvem DOTAZ NA ČAJ Z BORŮVEK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Stanislav.Bubník.

Jaké jsou zkušenosti s užíváním čaje z listů borůvky
Kolikrát za den by se měl pít
Zda může být lupení z kanadské borůvky nebo jenom z klasické,která roste v našich podmínkách
Jaké množství se dává třeba na 1/2 l vody a jak dlouho se louhuje
Děkuji za odpověď

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Borůvkový čaj se vyrábí macerací sušených listů a plodů borůvkového keře. Použít se může jak borůvčí české, tak i kanadské odrůdy.

Pití borůvkového čaje je moudrá volba pro každého, koho trápí příznaky šedého zákalu nebo má nízkou imunitu. Rovněž pomáhá tam kde je demence, Alzheimerova nemoc, diabetes, infekce ledvin, vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, osteoporóza, špatný metabolismus, nedostatek živin a anémie. Pomáhá i lidem s vysokým rizikem různých druhů rakoviny.

Účinky na srdce: Čaj z borůvek může poskytnout podporu kardiovaskulárnímu systému mnoha způsoby. Za prvé, díky obsahu draslíku může mít vazodilatační efekt, což znamená snížení krevního tlaku a snížení rizika vzniku aterosklerózy, mrtvice a infarktu. Za druhé, bylo prokázáno, že vysoká koncentrace proanthocyanidinů (to jsou oligomerní flavonoidy) v borůvkovém čaji snižuje riziko srdečních onemocnění.

Účinky na kognitivní funkce: Antioxidanty obsažené v tomto ovocném čaji mohou výrazně ovlivnit kognitivní funkce tím, že brání oxidativnímu stresu a ukládání plaků v mozku. Toto zanášení plakem vede ke zpomalování nervových spojení a je příčinou Alzheimerovy choroby, demence a dalších neurodegenerativních onemocnění.

Účinky na trávení: Kyselina gallová je přirozeně se vyskytující antioxidant v borůvkách, který může mírnit zánět v těle, včetně žaludku. Účinkuje tak, že pomáhá vyvážit bakteriální hladiny ve střevě, může optimalizovat trávení, snižuje nepohodlí, křeče a nadýmání, a zmírňuje příznaky zácpy a průjmu.

Účinky na imunitní systém: Imunitní systém může být posílen jednak přítomností vitamínu C a antokyanem v borůvkovém čaji. Vitamín C stimuluje produkci bílých krvinek a působí jako antioxidant, zatímco antokyan bude vyhledávat volné radikály, aby je zneutralizoval ještě před tím, než mohou přimět buňky mutovat nebo podstoupit apoptózu.

Účinky na oči: Přítomnost vitamínu A v borůvkovém čaji znamená, že tento bylinný nápoj může pomoci ochránit a posílit i oči. Je známo, že vitamín A působí jako antioxidant , zejména v obraně proti makulární degeneraci sítnice a zpomaluje nástup šedého zákalu.

Účinky na ledviny: V tomto čaji se nalézá kyselina ellagová, což je polyfenolický antioxidant, který pomáhá detoxikovat močový měchýř, tedy jeho stěny, tím, že zvyšuje kyselost moči. Kromě toho, tato aktivní složka borůvkového čaje může snížit hladinu oxalátů v těle, což může omezit vznik ledvinových kamenů.

Účinky na diabetes: O čaji z borůvky je známo, že snižuje úrovně krevního cukru optimalizací funkce slinivky břišní. Zvyšuje sekreci inzulinu a zlepšuje inzulínovou rezistenci v těle. Pro ty, kteří trpí cukrovkou nebo mají vysoké riziko vzniku tohoto stavu, tento lahodný čaj funguje zároveň jako preventivní opatření.

Účinky na kosti: Borůvkový čaj zvyšuje hustotu kostí a snižuje riziko vzniku osteoporózy. Přestože obsah minerálů v borůvkovém listí není velký, postačuje k tomu, aby lidské tělo dosáhlo zdravého zvýšení příjmu minerálních látek.

Účinky na kr

Zdroj: příběh Dotaz na čaj z borůvek

Bílkovina v moči po antibiotikách

Bílkovina v moči po antibiotikách může signalizovat nefrotický syndrom, který se projevuje bílkovinou v moči a je důsledkem zánětu ledvin, na nějž však antibiotika nezabírají. Problematika spadá do odbornosti nefrologa.

Zdroj: článek Bílkovina v moči

Příběh

Ve svém příspěvku LUPY VE VLASECH CO POMUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Rayleen.

tak jsem dnes navstivila pani doktorku v centru Prosanum a po tom co si udelala mou anamnezu a podivala se mi do hlavy me prekvapila konstatovanim, ze na seboroickou dermatitidu to nevypada.. po temer roce, co neslycham o nicem jinem jsem byla skutecne velmi prekvapena. ackoli pani doktorka neprinesla zadnou diagnozu novou a zatim mne pouze poslala na nekolik dalsich testu, beru to jako pozitivum, protoze, pokud by se podarila objevit ta spravna pricina mych potizi, byla by zde sance trvaleho uzdraveni, v coz jsem po nalezu seboroicka dermatitida ani nedoufala.. Jsem zvedava, co vysledky prinesou. Prozatim zkusim posilit imunitu lactobacily a detoxikaci, uvidime.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Lupy ve vlasech co pomuze

Oslabená imunita

Při oslabené imunitě jdete často doslova z nemoci do nemoci − angína střídá angínu, chřipka chřipku. Oslabenou imunitu mívají především děti, jejichž imunitní systém ještě není plně rozvinut, a senioři, kteří mají imunitu už do jisté míry „opotřebovanou“. Prodělání zmíněných nemocí imunitu dále oslabuje, zvláště pokud nedodržujeme rady lékaře a snažíme se nemoc „přechodit“. Vzniká tak začarovaný kruh, kdy oslabená imunita je příčinou nemoci, která imunitu ještě více oslabuje. Nemoc se opakovaně vrací a přináší další, čím dál tím závažnější rizika a komplikace. Imunitní systém dozoruje a likviduje nádorové buňky. V každém z nás vznikají denně miliony karcinogenních buněk, s nimiž si však zdravý imunitní systém dovede poradit.

Zdroj: článek Imunita člověka

Příběh

Ve svém příspěvku PÁLENÍ JAZYKA, POPRASKANÝ JAZYK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Daniela Klečková.

Nijak jsem nedopadla. Vzdala jsem doktory, když se na mně vykašlali, prohlásila jsem,ať mně radši pálí jazyk, ale chci žít bez stresu a normálně se konečně najíst. Vlastně jo, dopadla jsem v podstatě líp. Spojila jsem se mojí kamarádkou, která pracuje ve zdravé výživě, aby mi poradila co s tím vším mám udělat a poradila :
- vynechat maso,sladké, posílit imunitu, ukázalo se, že lepek mi vadí, takže rok jsem držela bezlepkovou dietu,ale je to šíleně drahé. Některé věci z toho byly dobré, jiné hnusné (sušenky,brrr,to jsem si vzala radši obyčejný piškot).Nechodím k žádnému alergologovi a mám klid, i když jazyk občas pálí dál, kašlu na to.Jen si dávám pozor na rajčata, kyselé okurky a ostré jídla. Dost na tom, že před 3 lety mi měnili koleno, předloni dělali artroskopii pravého, mezitím rehabky v Čeladné, vloni mi zemřela maminka a měla jsem plno jiných starostí. Možná, že se v některých věcech opakuju. Zdědili jsme 14ctiletou boloňačku,taky jsme i s ní jezdili ze začátku po veterině. Jo a předloni jsem byla v nemocnici zánět průd. se ani 2x ATB nedal přeléčit + prudké zhoršení astmatu.
Vážení, i když zrovna teď nejsem zrovna zdravá, prožila jsem kampylobakterii + zánět průdušek + zhoršené astma + po týdnu braní Stoptusinu vykašlávání nulové, prohlašuji - život je krásný, tak si ho nekomplikujme zbytečně ještě víc tam, kde to není třeba.Dost na tom, že přichází zvenčí plno věcí, které neovlivníme a musíme se s tím taky porvat. Mám dva šikovné vnuky, tak když dcera potřebuje, jedu je hlídat(už jsem na důchodě). Jsem věřící takže s jistotou můžu říct - i když jsem v životě prožila cokoli, Pán Bůh mně nikdy neopustil, naopak, dal mi sílu všechno zvládnout a mám spoustu skvělých lidí kolem sebe včetně mé rodiny, kteří se za mně modlí, pomůžou a podrží. Člověk to ocení hlavně tehdy, když dostane podpásovky od nejbližších nebo od doktorů!!!

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Val.

Děkuji za rychlou odpověď. Před 10 lety měla jsem stejné problémy. Zjistili, že mám celiakii a atrofickou gastritidu. Teď poctivě držím bezlepkovou dietu a zase spadla do stejného........ Jazyk pálí, po jídle mám bolavé vřídky, žaludek bolí a ještě mám 2 roky do důchodu. Proto jsem hledala, jak se toho zbavit nebo aspoň zmírnit. Děkuji

Zdroj: příběh Pálení jazyka, popraskaný jazyk

Vitaminy, minerály, stopové prvky a další specifické látky podporující imunitu

Dostatečný a pravidelný příjem všech potřebných látek (tzv. „nutrientů“) kvalitní stravou je tou nejlepší a nejpřirozenější cestou dobrého zdraví lidského organismu. Měli bychom mít na paměti, že chemicky připravené vitamíny či nerostné látky nejsou nikdy tak účinné jako ty „přirozené“.

Samotné doplňky stravy nemají schopnost léčit, avšak pomáhají našemu organismu lépe se vypořádat s nemocí nebo dokonce jí i částečně předcházet. Rovněž nepotlačují příznaky onemocnění, a proto se po jejich užití nebudete bezprostředně cítit lépe. Jejich úkolem je podpořit organismus v samotném boji s nemocí či posílit tělo při jeho zotavování.

Vitamin C, vitamin A, vitaminy ze skupiny B či vitamin E. Všechny mají zcela nezastupitelnou roli pro správné fungování imunitního systému, přičemž platí, že čím je jejich původ přírodnější, tím lépe pro organismus. Jedním z nejbohatších zdrojů přírodního vitaminu C je acerola nebo šípek, kterým dáváme vždy přednost před levnými a syntetickými formami (kyselina askorbová). Z minerálů jsou pro správnou funkci imunitního systému nezbytné zejména zinek, selen, železo a vápník. Doplňků stravy s obsahem výše zmíněných látek je mnoho a je těžké poznat, který z nich je pro organizmus skutečným přínosem.

Vitamin D a imunita

Nedávné výzkumy provedené na univerzitě v Kodani potvrdily, že vitamin D hraje zásadní roli při aktivaci našeho imunitního systému (tzv. T buněk) vůči virům a bakteriím. Lidé, kteří zemřeli na virus H1N1, měli chronický nedostatek vitamínu D. Vzhledem k tomu, že neměli žádnou odpověď vlastního imunitního systému, byly snadným cílem pro tento typ viru. Většina nemocných tráví mnoho času v kancelářích bez přístupu slunce. U těchto osob se doporučuje užívání vitaminu D preventivně a poslouží zajisté lépe, než některé bylinné či „multivitaminové“ preparáty.

Zdroj: článek Jak podpořit imunitu

Příběh

Ve svém příspěvku LÉČBA LUPÉNKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Iren.

Důvod lupénky spočívá ve střevním traktu - střevní stěny se v některých oblastech ztenčí natolik, že se stanou propustnějšími a k tomu se navíc přidává špatná koordinace vylučovacího systému. Jedovaté látky, které mají procházet střevy a pak být vylučovány, pronikají ztenčenými stěnami do lymfatického systému a pak se dostávají do krevního oběhu.
Průběh lupénky jde zmírnit a dokonce i přes názory většiny lékařů i vyléčit. Podstatou je v první řadě změna jídelníčku a během této změny - střevního traktu s dodáváním minerálů a vitamínů. Dále je nutné pokožku postiženou lupénkou nutně šetrně ošetřovat.
Lupénka je zánět kůže a její původ je ve střevech. Aby jsme lupénku zdárně mohli hodně zmírnit nebo dokonce vyléčit, je zapotřebí úprava jídelníčku - omezit tučná a smažená jídla a přidat více zeleniny a ovoce. dále je zapotřebí v první fázi co nejmírnější detox, posílit imunitu, a doplnit do těla minerály a stopové prvky a to vše zevnitř a povrch kůže jemně ošetřovat - nepoužívat mýdla koupená v drogerii, která pokožku dráždí a vysušují ještě více než je zapotřebí.
Mám velké zkušenosti s léčbou lupénky a můžu říct, že je léčba lupénky z 99% úspěšná, pokud člověk postižený lupénkou spolupracuje a řídí se pokyny.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Léčba lupénky

Jak posílit ledviny

Několik zásad k udržení zdravých ledvin zde již zaznělo, jsou ale i rady, jak člověk může své ledviny posílit, patří sem: otužování; žádné kouření; konzultace užívání všech léků s lékařem; cvičení (při pocitu tlaku v ledvinách je vhodný třeba hluboký předklon a setrvat v něm, aby se svaly uvolnily); zvýšení příjmu zásadotvorných potravin a naopak snížit příjem kyselinotvorných potravin; snížení příjmu soli; pití čisté a přiměřeně teplé vody; proti zimě se chránit teplým oblečením; prohřívání těla koupelí (alespoň nohy); v zimě doplnění stravy o luštěniny, pohanku, rýži, ječmen, proso, ořechy, kořenovou zeleninu; užívání zázvoru a skořice; místo kávy používání kořene čekanky; z ovoce jsou ideální ke konzumaci brusinky, borůvky, lesní plody (brusinky mohou být sušené nebo ve formě džusu); snížení konzumace bílkovin (vhodné je krůtí a králičí maso, ryby). K posílení ledvin pomáhají i okurky, které působí detoxikačně, ředí kyseliny a vylučují je z těla.

Z psychologického hlediska se pro chladné zimní dny hodí oblékat do červené a oranžové barvy, protože je to barva, pod kterou ledviny spadají, nebo nosit u sebe kameny: rubín, korál, hematit, karneol.

Existují i potravinové doplňky, jejichž smyslem je podpořit funkci ledvin, s vhodným potravinovým doplňkem vám poradí v lékárně, protože každý z nich má trochu jiné účinky.

Zdroj: článek Oslabené ledviny

Poradna

V naší poradně s názvem LÉK WARFARIN A CO NEJÍST PŘI JEHO UŽÍVÁNÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana Bertová.

Dobrý deň ,
aké výživové doplnky na podporu imunity môžem užívať ? Warfarin beriem 3,5 mg denne z dôvodu Leidenskej mutácie.Jedná sa aj o výživové doplnky čínskej medicíny Ďakujem

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Při léčbě Warfarinem není dobré zkoušet užívat alternativní medicínu. Mnoho přípravků ovlivňuje účinky Warfarinu a dopady mohou být opravdu nebezpečné. Pokud potřebujete posílit imunitu, tak požádejte svého ošetřujícího lékaře, aby zhodnotil váš stav a případně vám předepsal lék na posílení imunity. Takových léků je celá řada jejich účinky byly prokazatelně ověřeny. Zároveň váš lékař ohlídá i případný vliv na Warfarin.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Lék Warfarin a co nejíst při jeho užívání

Nepříznivé účinky antibiotik

Antibiotika jako léčivo nám pomáhá, ale může i škodit. A to zejména v případech, kdy je jejich užívání neuvážené, případně kombinované s nevhodnými potravinami, jako je káva nebo alkohol.

Antibiotika v organismu likvidují nejen bakterie patogenní, ale i bakterie „přátelské“, zvláště ty, které osídlují trávicí trakt. Tyto bakterie (takzvaná probiotika) umožňují využití důležitých látek z potravy (například vitamín A, vitamín B12, železo), pomáhají při trávení, regulují pohyb a funkci střev a sehrávají velmi důležitou roli v imunitních pochodech v organismu.

Určité typy antibiotik jsou velkou zátěží pro některé tělesné orgány; například tetracyklin pro játra, streptomycin pro ledviny a podobně.

Antibiotika mohou způsobit přecitlivělost, někdy až alergickou reakci, v nejhorších případech i nebezpečný anafylaktický šok.

Opakované užívání antibiotik oslabuje imunitu a způsobuje přemnožení kvasinek (nejčastěji rodu Candida albicans), ty stojí v pozadí mnoha zdravotních problémů, například urogenitálních infekcí, průjmových onemocnění, zažívacích obtíží a mnoha dalších.

Platí zlaté pravidlo, že jak dlouho je člověk nemocný, tak dlouho by měl být v rekonvalescenci. To bohužel mnoho lidí nedodržuje. Organismus je po dobrání antibiotik vyčerpaný, antibiotika přestávají účinkovat a člověk je náchylnější k dalším nákazám. Minimálně dva dny by si měl každý dávat pozor, v jakém prostředí se pohybuje (zejména v dopravních prostředcích). Jako podporu po dobrání antibiotik lze určitě doporučit živou kulturu – laktobacily, prodávají se v různých formách, například jako nápoje, tabletky, najdete je v jogurtech. Neuškodí ani preparáty na podporu imunity. Také je vhodná podpora organismu koloidním stříbrem. Je to přírodní antibiotikum, které působí proti „zlým“ bakteriím, vírům a plísním. Za 6 minut dokáže usmrtit 650 různých choroboplodných zárodků, aniž by napadalo pro život důležité zdravé bakterie.

Zdroj: článek Očista organismu po antibiotikách

Příběh

Ve svém příspěvku IMUNITA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ema.

Já musím říct, že na imunitu i detoxikaci si beru probiotika, ono se to může zdát zvláštní, koneckonců dneska už je známo, že probiotika pomáhají na kde co, ale jde v podstatě o to, že to všechno se sebou souvisí. Na imunitu beru vždycky na podzim, který pro mě býval dost krizovým obdobím, biopron forte a detoxikaci, kterou většinou provádím naopak na jaře a pomáhá mi též ke zvýšení imunity, zase podporuju probiotiky s trávicími enzymy navíc.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Imunita

Co způsobuje zánět mandlí

Zánět mandlí je nejčastěji způsoben bakteriemi (streptokoky, stafylokoky), ale někdy také viry a houbami. Nejčastěji se o zánětu mandlí hovoří v souvislosti s patrovými (krčními) mandlemi. Zánět mandlí však může označovat i postižení nosní a jazykové mandle. Podle průběhu se rozlišuje na akutní a chronický. V ohrožení jsou především děti a osoby s poruchami imunity.

Projevy

Bolesti v krku, obtížné polykání, chrapot, kašel, zarudlost, bolest a otok mandlí, čepy. Bolest hlavy, bolest v uších, zimnice a horečka, dávení a zvracení, ucpání nosu, nosní výtok a zvětšené mízní uzliny.

Léčba

Klasická léčba při zánětu mandlí spočívá v podávání antibiotik a analgetik. Pokud dojde ke vzniku abscesu, je nutná chirurgická drenáž. Účinnost antibiotik podporuje lék Wobenzym. Enzymy, které obsahuje, zlepšují průnik antibiotik do tkání, zvyšují účinek léčby a tím, že podporují oslabenou imunitu, pomáhají bránit opakování onemocnění.

Potravinové doplňky

  • Zinek – 1 tabletka každé 2 až 3 hodiny po dobu 3 dnů, pak snížit na 1 tabletku 4x denně až do vyléčení. Zinek podporuje hojení a imunitu.
  • Betakaroten – 25000 UI denně. Podporuje vstřebávání zinku a hojení sliznic.
  • Chlorofyl – má antibiotické účinky a může hojit podráždění úst a krku.
  • Vironal – širokospektrální bylinný sirup s protibakteriálním a protivirovým účinkem, podporuje imunitu.
  • Včelí propolis – chrání sliznice úst a krku, má antibiotické účinky.
  • Česnekové kapsle – mohou zkrátit délku infekce a zklidnit bolesti v krku. Mají antibiotické vlastnosti.

Výživa

  • Doporučuje se zdravá výživa s vynecháním rafinovaného cukru a škrobů. Pokud lékař předepíše antibiotika, jezte jogurty s živou kulturou pro obnovení střevní mikroflóry, ne však současně s antibiotiky, nýbrž po jejich doužívání.
  • Nekuřte a vyhněte se pasivnímu kouření. Tabákový kouř dráždí krční sliznici.
  • Po několika hodinách kloktejte půl lžičky mořské soli ve sklenici teplé vody.

Byliny

  • Heřmánek – zmírňuje horečku, bolesti hlavy a bolest v krku. Tuto bylinu neužívejte trvale, protože může dojít ke vzniku alergie. Pokud již touto alergií trpíte, vyhněte se heřmánku úplně.
  • Horký roztok připravený ze stejných dílů sušeného bezového květu, máty a žebříčku zmírňuje bolest mandlí. Pijte jej po celý den.
  • Bylinné čaje z myrhy, tymiánu a šalvěje.
  • Echinacea – tlumí bakteriální a virové infekce.

Homeopatie

  • Belladonna, Hepar sulfur, Arsenicum album, Apis.
  • Při nateklém krku Lachesis, Lykopodium, Phytolacca.

Účinný v boji s bolestí je Priessnitzův obklad, který se skládá ze studeného mokrého obkladu překrytého igelitem a suchým ručníkem. Ten si omotáte kolem krku a necháte působit asi 30 minut.

Zdroj: článek Rady jak bojovat se zánětem mandlí

Příběh

Ve svém příspěvku TIBETSKÁ HOUBA DO MLÉKA- ZDRAVÝ DOMÁCÍ KEFÍR NA IMUNITU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena.

Nabízím Tibetskou houbu na OČISTU těla/ celoročně/ - léčebný kefír s probiotickými látkami nahradí ACTIMEL za cenu mléka, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné /, mohou užívat osoby citlivé na laktózu, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, email:jasinkocin@seznam.cz PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním kvalitní houby a to je DŮLEŽITÉ!!! Tel: 732231707
Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Tibetská houba do mléka- ZDRAVÝ DOMÁCÍ KEFÍR na IMUNITU

Jak posílit imunitní systém

Existuje mnoho způsobů, jak účinně posilovat imunitní systém, jako např. otužování, akupunktura, používání imunostimulačních přípravků. Mezi volně prodejné prostředky upravující imunitní procesy patří zejména přípravky ze skupiny enzymů, fytofarmak nebo některé doplňky stravy s obsahem různých imunostimulačních látek. Vyjmenujme si alespoň ty nejdůležitější, jejichž imunostimulační či imunomodulační účinek byl prokázán mnoha vědeckými studiemi. Nutné však je připomenout, že jejich účinek se neprojeví „okamžitě“, ale až za nějakou dobu. Znamená to tedy, že se užívají preventivně, tedy několik týdnů před obávaným rizikovým obdobím.

Zdroj: článek Jak podpořit imunitu

Příběh

Ve svém příspěvku TIBETSKÁ HOUBA NA LÉČEBNÝ DOMÁCÍ KEFÍR- POSÍLÍ IMUNITU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena.

Nabízím Tibetskou houbu na OČISTU těla/ celoročně/ - léčebný kefír s probiotickými látkami, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, kyselinu listovou, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné /, mohou užívat osoby citlivé na laktózu, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, email:jasinkocin@seznam.cz PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním houby a to je DŮLEŽITÉ!!! Zasílám kvalitní houbičku! V Č.B. možno osobně bez pošt. s návodem. NEPOUŽÍVÁM KRABICOVÉ/TRVANLIVÉ/MLÉKO- houba nemá léčivé účinky!! Je třeba mléko domácí, farmářské , bio nebo tzv. čerstvé.
Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh TIBETSKÁ HOUBA na léčebný domácí kefír- posílí imunitu

U dětí

Nejčastější příčinou vyrážky u dětí jsou plané neštovice. Plané neštovice se vyznačují červenou vyrážkou ve formě pupínků až puchýřků, které se vysévají postupně v několika vlnách, proto na celém těle (vyjma dlaní a plosek nohou) můžeme spatřit různá stadia eflorescencí, připomínající obraz hvězdného nebe. Tato svědivá vyrážka se projevuje puchýřky (vezikuly), které obsahují čirou tekutinu, takže vypadají jako kapky rosy. Oproti jiným exantémovým onemocněním se nacházejí dokonce i ve vlasech. Čím dříve neštovice u dětí proběhnou, tím lépe, protože tak mají lehčí průběh. Nejde o vážné onemocnění, ale u lidí se slabší imunitou mohou být komplikovanější, proto se tyto děti proti nim také očkují. Očkovací látka existuje, ale je vyhrazena pacientům s vrozenými poruchami imunity a dětem s onkologickým onemocněním. U jinak zdravého dítěte je totiž lepší neštovice prodělat a posílit tím všestranně svou imunitu. Inkubační doba, která také napomáhá k rozpoznání neštovic, je 10–23 dní. Při rozškrábání pupínku se do něj může dostat sekundární infekce (stafylokokové nebo streptokokové impetigo).

Léčba

Obvykle nemusejí být podávány žádné léky, nemoc sama odezní. Jen neklidným a nedisciplinovaným dětem někdy lékaři předepíšou léky na utlumení svědění (antihistaminika), protože při rozškrábání neštoviček hrozí zanesení nákazy do rány. Svědění se tiší aplikací tekutého nebo suchého pudru, anebo je možno v lékárnách koupit přípravek přímo určený k použití při neštovicích. Po uzdravení dítěte (asi deset dní) je třeba vydezinfikovat všechno prádlo a předměty, s nimiž přišlo dítě do styku (hračky).

Po dohodě s ošetřujícím pediatrem, který nejlépe zná zdravotní stav dítěte a situaci v příslušném regionu, je možno nechat dítě proti planým neštovicím očkovat. Očkování nehradí zdravotní pojišťovny a jeho cena se pohybuje kolem patnácti set korun, ale tato částka se může měnit v závislosti na čase a místě a charakteru zdravotnického zařízení. Očkování proti planým neštovicím se doporučuje ženám, kterým hrozí nákaza, a které chtějí v nejbližší době otěhotnět (maminky malých dětí, učitelky, pracovnice dětských kolektivních zařízení, zdravotnické pracovnice). Kdyby byly nakaženy virem planých neštovic v době těhotenství (zejména v prvním trimestru), mohlo by dojít k závažnému poškození plodu.

Zde můžete vidět, jak vypadají plané neštovice u dětí.

Samozřejmě příčin vzniku vyrážky u dětí může být více: od alergie přes kopřivku až po infekční onemocnění.

Zdroj: článek Vyrážka po celém těle

Příběh

Ve svém příspěvku TIBETSKÁ KEFÍROVÁ HOUBA DO MLÉKA NA JARNÍ ÚNAVU A IMUNITU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena.

Nabízím Tibetskou houbu na domácí kefír, který pijeme již několik let, je to léčebný kefír s probiotickými látkami, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, kyselinu listovou, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné /, mohou užívat osoby citlivé na laktózu a samozřejmě děti, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, email:jasinkocin@seznam.cz PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním houby a to je DŮLEŽITÉ!!! Zasílám KVALITNÍ houbičku! V Č.B. možno osobně bez pošt. s návodem. NEPOUŽÍVÁM KRABICOVÉ/TRVANLIVÉ/MLÉKO- houba nemá léčivé účinky!! Je třeba mléko tzv. čerstvé, domácí, farmářské nebo bio.
Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Věra Šolarová.

Prosím o zaslání kefírové houbičky: Věra Šolarová Ke Klejnarce 351,Starý Kolín 281 23 Děkuji

Zdroj: příběh Tibetská kefírová houba do mléka na jarní únavu a imunitu

Posílení imunity

Posílení imunity patří mezi často diskutovaná témata dneška. Obzvláště v zimních a časně jarních obdobích, kdy je vyšší frekvence výskytu nejrůznějších infekčních onemocnění dýchacích cest. Ke zvýšené nemocnosti přispívá hlavně počasí, teploty kolem nuly a jistě též snížená konzumace čerstvých potravin (zejména ovoce a zeleniny). Ve snaze předcházet infekcím hledají lidé různé způsoby, jak svoji imunitu posílit. Co je to vlastně imunitní system a jak funguje?

Zdroj: článek Názor lékaře na posílení imunity

Příběh

Ve svém příspěvku TIBETSKÁ KEFÍROVÁ HOUBA PRODEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena.

Nabízím Tibetskou houbu na OČISTU těla/ celoročně/ - léčebný kefír s probiotickými látkami nahradí ACTIMEL za cenu mléka, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné /, mohou užívat osoby citlivé na laktózu, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, email:jasinkocin@seznam.cz PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním kvalitní houby a to je DŮLEŽITÉ!!!
Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Alena.

Kefír bez laktozy/ houba se laktózou živí/- vhodné i pro osoby na ni citlivé a samozřejmě děti, je to léčebný kefír s probiotickými látkami, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, kyselinu listovou, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné/, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, email:jasinkocin@seznam.cz PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním houby a to je DŮLEŽITÉ!!! Zasílám KVALITNÍ houbičku! V Č.B. možno osobně bez pošt. s návodem. NEPOUŽÍVÁM KRABICOVÉ/TRVANLIVÉ/MLÉKO-je třeba mléko tzv. čerstvé, domácí, farmářské nebo bio. s podrobným návodem
Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.

Zdroj: příběh Tibetská kefírová houba prodej

Léčivé recepty s citronem

Životabudič

Ingredience: ½ l vody, 2 lžičky jablečného octa, 2 lžičky citronové šťávy, 1 lžička skořice, 1 lžička medu

Postup: Všechny ingredience smíchejte dohromady, nejlépe v mixéru (především kvůli skořici), ale naprosto stačí obyčejně promíchat. Pijte každé ráno nalačno. Pokud chcete, můžete si nápoj připravit dopředu, ale nedělejte si zásoby déle než na týden. Především citronová šťáva by delším skladováním v ledničce mohla poztrácet své důležité složky.

Zde máte skvělý a jednoduchý tip na úžasný ranní nápoj, který vám pomůže nejen posílit imunitu, ale zároveň prokazatelně zrychlí váš metabolismus a pomůže vám spalovat tuky, dále snižuje hladinu krevního cukru, bojuje proti cukrovce a zároveň snižuje krevní tlak.

Začít s detoxikací, posilováním imunity, bojem proti nadváze a celkovým zlepšováním kondice není nikdy pozdě. Na začátku podzimu se mnoho lidí potýká se špatnými náladami, se sníženou fyzickou aktivitou a náchylností k nemocem. Proto je právě teď ideální čas dopřát si pořádnou porci zdraví každé ráno.

Proč nápoj pomáhá? Jablečný ocet je plný prospěšných enzymů a bakterií, které nám spolehlivě nastartují metabolismus a pomáhají obecně regulovat zažívání. Také obsahuje kyselinu octovou, která snižuje krevní tlak až o 6 %. Pokud zařazujete do svého stravování hodně pečiva a obecně polysacharidů, jablečný ocet vám pomůže mírnit jejich negativní účinky. Citronová šťáva dále obsahuje látky, které významně ovlivňují hladinu krevního cukru, pomáhá tělu vybalancovat správné pH a v neposlední řadě ho zásobuje vitamínem C. Skořice je jedním z nejsilnějších antioxidantů, ale to zdaleka není vše. Obsahuje látky, které významně podporují metabolismus, správné zažívací funkce a regulují hladinu cukru v krvi. Kvalitní med má velmi pozitivní vliv na naše zdraví a jeho využití je široké. Od kosmetiky, léčby nemocí až po slazení čaje. Už po staletí se jeho účinky využívají k léčbě žaludečních, kožních i gynekologických potíží. Lžička medu pomůže taky od bolesti v krku! Kromě jiného obsahuje med enzymy blahodárně působící na trávení a celkově také na náš metabolismus. A navíc: báječně váš nápoj osladí!

Ranní nápoj

Ingredience: 2 dl vroucí vody, 1 lžička citronové šťávy

Postup: Obě ingredience smícháme, nápoj popíjíme nalačno. Tímto prohřívacím, zásaditým a očistným nápojem můžeme začínat každý den.

Citronovo–mátový nápoj pro podrážděný žaludek

Ingredience: 1 lžička máty, 1 lžička citronové šťávy, 2 dl vroucí vody

Postup: Mátu přelijeme vroucí vodou a vše necháme 10 minut louhovat, poté přecedíme a přilijeme šťávu z citronu. Hotový nápoj popíjíme po douškách.

Očistná citronová kúra

Ingredience: 3&nb

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Léčivé účinky citronu

Příběh

Ve svém příspěvku CARZAP se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarmila Moldrzyková.

Carzap má jako možné vedlejší účinky uvedeno: snižuje imunitu, způsobuje
horečku, bolesti v krku, zánět průdušek, snižuje počt bílých krvinek ap.
Je vhodné začít brát tento Carzap právě v této době, kdy otřebujeme silnou
imunitu? Děkuji za odpověď.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Carzap

Deset rad na posílení imunity

Jako prevence chřipky funguje jednak očkování proti chřipce, ale také silný přirozený imunitní systém. Recept, jak dosáhnout dobrou imunitu je zde v deseti radách:

  1. Snížit příjem cukrů a uhlohydrátů ze stravy a posílit bílkoviny a zdravé tuky.
  2. Dvakrát do roka provést detoxikaci vodovou dietou.
  3. Zařadit pravidelný pohyb, který vás baví, alespoň hodinu denně je nutné se zapotit rovnoměrnou fyzickou námahou.
  4. alespoň jednou týdně zařadit saunu, což znamená přijít tam, a třikrát po sobě se na 15 minut ohřát a důkladně zchladit. Mezi jednotlivými saunovacími cykly je nutný odpočinek 15 až 30 minut vleže a také je nezbytné pití čisté pramenité vody 250 ml po každém zchlazení.
  5. Pravidelně každý večer doplnit (ženy/muži) 30/50 gramů zinku.
  6. Pravidelně doplňovat každé ráno měď v dávce 1 mg.
  7. Každý den doplňovat vitamín C s postupným uvolňováním v dávce 500 mg 4 denně.
  8. Každé ráno doplnit selen v dávce 200 μg.
  9. Během některého z jídel pravidelně každý den doplňujte probiotika v dávce 10 miliard bakterií denně.
  10. Na posílení imunity je také nezbytná tinktura z echinacei. Echinacea se užívá každý den v dávce 300 mg denně.

Zdroj: článek Osvědčený recept na rýmu a prochlazení

Příběh

Ve svém příspěvku JAK ALOE VERA PUSOBÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zuzana Mlčochová.

Užívám Aloe Vera certifikovanou Kosher kvality 96,5% čistého gelu. Je to jako byste pili aloe přímo z jejich listů.

Díky tomuto gelu jsem zhubla 16 Kg za 3 měsíce a cítím se skvěle.

Koho by zajímalo jak shodit pár kil a pročistit si tělo,chtěl by doporučit tuto aloe

Atˇ mi napíše, ráda odpovím všem

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana Klimová.

Dobrý den,

chtěla bych vás poprosit o radu ohledně aloe vera.
Mám problémy s nadýmáním a ted po antibiotikách se mě celý vnitřek úplně rozhodil.
Jestli mě můžete poradit,budu moc ráda.
Děkuji za kladnou odpověd.
S pozdravem

Jana

Zdroj: příběh Jak aloe vera pusobí

Vyrážka na obličeji u dětí

Řada vyrážek může být infekčního původu (bývá u nich většinou horečka), zvláště u dětí se doposud setkáváme s planými neštovicemi, proti dalším exantémovým nemocem jsou totiž děti již od raného věku očkovány, a tak zarděnky nebo spalničky patří téměř do minulosti. Při oslabení imunitního systému nelze však ani tyto nemoci zcela vyloučit. Uvedené nemoci ohrožují člověka hlavně svými komplikacemi (zápal plic, zánět mozkových blan apod.). Pravé neštovice dostat určitě nemůžeme, tato zákeřná choroba byla ze světa díky očkování vymýcena.

Plané neštovice se vyznačují vyrážkou ve formě pupínků až puchýřků, které se vysévají postupně v několika vlnách, proto na celém těle (vyjma dlaní a plosek nohou) můžeme spatřit různá stadia eflorescencí. Puchýřky (vezikuly) obsahují čirou tekutinu, takže vypadají jako kapky rosy. Oproti jiným exantémovým onemocněním se nacházejí dokonce i ve vlasech. Čím dříve neštovice u dětí proběhnou, tím lépe, protože mají lehčí průběh. Nejde o vážné onemocnění, ale u lidí se slabší imunitou mohou být komplikovanější, proto se tyto děti proti nim také očkují. Očkovací látka existuje, ale je vyhrazena pacientům s vrozenými poruchami imunity a dětem s onkologickým onemocněním. Pro zdravé dítě je totiž lepší neštovice prodělat a posílit tím všestranně svou imunitu. Inkubační doba, která také napomáhá k rozpoznání neštovic, je 10 až 23 dní. Při rozškrábání pupínku se do něj může dostat sekundární infekce (stafylokokové nebo streptokokové impetigo).

Objeví-li se vyrážka, nemusí jít samozřejmě pouze o infekční onemocnění, jak již bylo v článku popsáno. Může za tím stát poštípání hmyzem, roztoči a jinými parazity, poranění, sluníčko. Takové vyrážky brzy samy vymizí a není třeba je nijak ošetřovat. Pro zklidnění pokožky po opalování nebo popálení můžete použít například mléko nebo sprej s panthenolem. Proti sviluškám (sametkám), které trápí především zahrádkáře, doporučujeme repelenty nebo tea tree oil i preventivně v místech, kde nejvíce přiléhá oblečení.

Zdroj: článek Vyrážka na obličeji

Příběh

Ve svém příspěvku LÁZNĚ PO VÝMĚNĚ CHLOPNĚ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Martina Marik.

Dobrý den, manžel se v 25.4. podrobil v Brně výměně aortální chlopně, po operaci bohužel nastala komplikace a manžel musí být 4 týdny v nemocnici na antibiotikách. Proto nemohl být odeslán na časnou kardiorehabilitaci, je možné nastoupit do lázní ihned po propuštění do nemocnice, jak to zařídit, aby nastoupil do týdne od propuštění z nemocnice , jde to vůbec? Prý může absolvovat komplexní lázeňskou péči na tu kardiorehabilitaci už nemá nárok. Poradíte ? Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Miroslava Nováková.

Dobry den chci se zeptat.Mam syna v nemocnici na operaci srdce má přšitou srdeční chlopen a je mu navrhnutá lazenská lečba,Je v nemocnici na homolce v Praze a má nastoupit lazenskou lečbu ma tam byt hospitalizovan přimo z lužka a ja se chci zeptat zda bude něco platit a kolik děkuji s přaním hezkého dne s pozdravem Nováková

Zdroj: příběh Lázně po výměně chlopně

Poruchy lymfatického systému

Pokud lymfatický systém nefunguje správně, nastávají problémy – ucpaný lymfatický systém vede k selhávání transportní a filtrační schopnosti lymfy. Organismus je zatěžován působením škodlivých látek, které měly být z těla vyloučeny. Zplodiny metabolismu se ukládají do mezibuněčných prostor a lymfatický systém nezvládá plnit svou funkci. Dochází k hromadění vody, solí, tuku a odpadních látek v podkoží. Velmi důležitá je proto prevence, posilování lymfatického systému pomocí manuální či strojové lymfatické drenáže. Použitím lymfatické masáže můžete posílit lymfatický systém, čímž nejen posílíte svoji imunitu, ale například i zmírníte projevy celulitidy. Každá větší zátěž, jizvy po zraněních, císařských řezech a operacích či prodělané infekce mohou zpomalit nebo zastavit průchod lymfy, lymfa se zahleňuje, houstne a usazuje se ve tkáních, což způsobuje následně otok, bolest, hromadění různých toxinů a posléze zánětlivé změny. Existuje také spojitost poruchy lymfatického systému s problémy pokožky, jako je akné, celulitida.

Lymfatický systém se špatnou funkcí se zpočátku projevuje:

  • nenápadnou únavou nohou;
  • později únavou celého těla;
  • otoky kotníků, lýtek, stehen – hlavně večer po námaze;
  • otoky v břišní krajině;
  • otoky očních víček a mízních uzlin;
  • celulitidou;
  • poruchami imunitního systému – sklon k infekčním nemocem;
  • dechovými obtížemi bez zjevné příčiny.

Zdroj: článek Co je to lymfatický systém

Léčba svědění

Vyvarujte se potravinám, které vyvolávají alergické reakce, protože právě tyto potraviny způsobují nepříjemné svědění.

Pokuste se snížit příjem soli, protože sůl může absorbovat vodu, čímž dochází k suché pokožce, která se projevuje právě již zmiňovaným nepříjemným svěděním.

Někdy může dojít po konzumaci vajec a kuřecího masa k výskytu vyrážky nebo svědivé tendenci. Vyhněte se tedy i potravinám způsobující vyrážku a svědění.

Velmi užitečný je vitamín C, který vám pomáhá posílit imunitu a pomáhá v boji proti svědění. Vhodné je zvýšit příjem potravin bohatých na vitamín C, konkrétně se jedná o zelenou listovou zeleninu a citrusové plody (pomeranče, grepy a citróny).

Zdroj: článek Svědění kůže

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Jana Fábryová

 Nina Vinšová

 Mgr. Jitka Konášová

 MUDr. Martin Beránek

 Bc. Jakub Vinš


jak posílit funkci ledviny
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
jak posílit imunitu u dětí
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.