Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

KAVITAN CEM


Zajímá vás téma KAVITAN CEM? Tak právě pro vás je určen tento článek. Ke ztrátě vlastního chrupu může dojít z nejrůznějších příčin. Patří mezi ně úraz, parodontóza, zubní kaz nebo různé zdravotní problémy. Pokud vám již hrozí ztráta zubů, váš zubní lékař s vámi pravděpodobně o zubní náhradě mluvil. Zubní náhrada je vyrobena z akrylu a pryskyřice, speciálních plastických hmot, případně lehkých kovů. Náhrada je zhotovena tak, aby vypadala stejně jako vaše vlastní zuby.


Domácí lepidlo na zuby

Pokud se vám stane nehoda a vypadne nebo se zlomí zub na dočasné nebo trvalé zubní náhradě, tak vám pomůže lepidlo Protefix prášek nebo Kukident pasta. Vhodný je také Kavitan Cem, který je určený přímo na ulomené zuby. Na internetu jej koupíte cca za 1 000 Kč. Jen pozor, ať zub dobře přimáčknete.

Protefix prášek: Je extra silný fixační prášek, který dočasně poslouží při defektu zubní náhrady.

Kukident pasta: Má pružný a zároveň těsnicí účinek. Zároveň je bez přidaných barviv a chutí, a proto má neutrální chuť.

Kavitan Cem: Díky výjimečné gelové konzistenci a neobvykle silné adhezi k tvrdým zubním tkáním je Kavitan Cem první volbou při cementování. Je to ideální materiál k fixaci korunek a můstků, inlejí a onlejí s kovovou bází. Vynikající vlastnosti tohoto materiálu oceníte rovněž při upevňování ortodontických zámků a kroužků.

NIKDY nepoužívejte vteřinová lepidla. Takto například dopadla paní, která si zuby lepila sama doma vteřinovým lepidlem: 48letá žena z Manchesteru chtěla mít své zuby v pořádku, ale bála se zubaře. Vypadlé zuby si začala spravovat sama. Vzala vteřinové lepidlo a zub nalepila na místo, odkud vypadl. Tuto „péči“ dělala deset let, agresivní látky v lepidle jí však téměř zničily horní čelist, a to více než 90 procent kosti. Žena musela za záchranu své čelisti dát všechny své úspory. Lékaři jí museli všechny zbylé zuby odstranit a následně použít titanové čepy.

Zdroj: článek Lepidlo na zubní náhradu

Příběh

Ve svém příspěvku GUARANA. ŽIVOTABUDIČ Z AMAZONIE. se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jindra.

tato bylina je opravdu prinosem, protoze neobsahuje pouze kofein ale take guaranosidy coz jsou latky prodluzujci ucinky kofeinu a samy o sobe jsou povzbuzujici ale ucinky ktere uvadite jsou ucinky jsou informace dobre pro obchod.Prosim uvedte nezavisle zdroje ktere vase tvrzeni potvrdi Zil jsem kde je guarana a tak vim o cem mluvim dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kapitan.

To je reklama. :armati42:

Zdroj: příběh Re: Guarana. Životabudič z Amazonie.

Nejlepší lepidlo na zubní můstek

Zubní můstek je fixní náhrada, která nahrazuje jeden nebo více chybějících zubů a je pevně fixovaná na dvou či více zubech pacienta. Tyto zuby se před zhotovením zubního můstku musí obrousit, aby se získalo místo na pláště pilířových korunek.

Druhy zubních můstků:

  • Fazetový můstek s pryskyřičnými nebo kompozitními fazetami – je tvořen fazetovými korunkami a fazetovými mezičleny, kovová slitina může být použita zlatoplatinová, zlatopalladiová či levnější slitina obecných kovů.
  • Skeletový můstek – je obdobou fazetového, je tvořen skeletovými korunkami a skeletovým mezičlenem, je více estetický.
  • Metalokeramický můstek neboli kovokeramický můstek – je velice estetický s dobrými mechanickými vlastnostmi; lze jím rekonstruovat i velmi rozsáhlé defekty frontálního i postranního úseku chrupu. Metalokeramický můstek je tvořen metalokeramickými korunkami a mezičleny, skládá se z vnitřní kovové části, kterou tvoří kovové kapny kryjící napreparované zuby pacienta spojené s nosníkovou konstrukcí mezičlenů, a z vnějšího pláště, který je tvořen estetickou vrstvou keramiky. Vnější keramický plášť v barvě zubů kryje celý povrch korunek a dosahuje ve většině případů až do krčkové oblasti, čímž je zajištěn vzhled přirozeného zubu. Kovová konstrukce zajišťuje metalokeramickému můstku dobrou mechanickou odolnost, vrstva keramiky vynikající estetiku, proto jsou metalokeramické můstky v současné době velmi oblíbené a často indikované.
  • Celokeramický můstek – je vysoce estetická zubní náhrada, která má v porovnání s metalokeramickým můstkem horší mechanické vlastnosti. Celokeramický můstek lze zhotovit pouze při malém rozsahu defektu chrupu, kde chybí jen jeden zub, nejčastěji do frontálního úseku chrupu.
  • Adhezivní můstek – proplachovací můstek se dnes téměř nezhotovuje, dříve se indikoval pouze v postranním úseku chrupu v dolní čelisti při ztrátě druhého zubu třenového a první stoličky. Proplachovací můstek má mezičleny nedotýkající se sliznice, proto se využíval u pacientů s alergiemi.

Předpokladem pro to, aby mohl být zhotoven můstek, musí být fakt, že je defekt na obou koncích mezery ohraničen pilířem. V případech, kdy je pilíř jen na jedné straně, nelze můstek použít.

Díky výjimečné gelové konzistenci a neobvykle silné adhezi k tvrdým zubním tkáním je například Kavitan Cem první volbou při cementování. Je to ideální materiál k fixaci korunek a můstků, inlejí a onlejí s kovovou bází. Vynikající vlastnosti tohoto materiálu oceníte rovněž při upevňování ortodontických zámků a kroužků.

Indikace:

  • cementace korunek a můstků;
  • fixace ortodontických kroužků a zámků;
  • podložky pod kompozitní výplně typu „liner“.
Vlastnosti a výhody:
  • velmi snadná manipulace – dlouhá doba zpracovatelnosti, gelová konzistence;
  • velmi snadné odstraňování přebytků;
  • trvalá adheze ke tvrdým zubním tkáním;
  • mechanické vlastnosti; pevnost v tlaku typicky 121 MPa (minimálně 70 MPa).

Zdroj: článek Lepidlo na zubní můstek

Příběh

Ve svém příspěvku -MONICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.

dobry den Moniko,ja jsem ted resila stejne problemy u sebe a syna. Jak to prbyhalo u meho syna si muzete precist v mych clankach i jak to dopadlo. a ja mela uplne stejne priznaky jako Vy,nemela jsem to ve velkem rozsahu,ale na stejnych mistech jak pisete,dostala jsem na to masticku belogent,namazu si vzdy jen pupinky ktere se mi objevi a do dvou dnu zmyzi,kozni mi rekla ze je to alergie na neco,ale nevi na co,tak jsem se objednala i na alergologii jako meho syna u nej je to horsi,zatim to vypada na atopicky ekzem ale cekaji nas dalsi vysetreni a jak rikate i my to mame uz 4 mesicem a porad se to tahne,jednou to byl svrab,pak koprivka atd ale co jsme si vytrpely s pychykou,snad ani nemusim psat,vse doma dezinfikovat,vyhoz kobercu-ty jsem radsi zrusila a poridila plovouci podlahu,proste jsem se zbavila vsech veci v cem se mohou drzet roztoce (svrab) a pak nam reknou ze jsme zadny nemeli,ale to uz ted je jedno,byt vama tak se objednam take na alergologii,protoze nekteri kozni lekari jen hadaji diaknozu,misto toho aby vzaly vzorky a daly to na rozbot,to je muj nazor

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh -Monice

Svrab

Toto onemocnění v Čechách méně známé pod pojem sarkoptóza se latinsky nazývá scabies a vzniklo od slova „scabere“, což znamená „drbat se“. Toto onemocnění se u zvířat nazývá prašivinou.

Jedná se o infekční onemocnění, které způsobuje zákožka svrabová (= parazitický roztoč = členovec, žijící ve svrchních vrstvách kůže, kde si vrtá chodbičky esovitého tvaru způsobující svědění. Zákožka dokáže během jednoho dne vyhloubit zhruba 2 - 3 mm chodbičky. Roztoč se živý tkáňovým mokem a uvolněnou rohovinou. Tento roztoč ukládá svá vajíčka do chodbiček a z nich se pak vylíhnou larvy.). Zákožka (řád Acarina, podřád Astigmata a čeleď Sarcoptidae) má rozměry 300 – 500 mikrometrů. Zákožka parazituje nejen u lidí, ale může se vyskytovat na těle i jiných savců. Délka života zákožky je zhruba 4 – 6 týdnů, za tu dobu dokáže celkově naklást zhruba 40 – 50 vajíček, ale ne všechna se vyvinou (podle odhadů se to podaří jen asi desetině). Tato vajíčka během zhruba 72 – 96 hodin vyspějí v dospělého jedince.

Toto onemocnění je v České republice celkem časté. Podle některých zdravotnických informací je hlášeno zhruba 30 – 40 případů tohoto onemocnění na 100 000 obyvatel. V historii se obvykle epidemie svrabu vracely v pravidelných intervalech asi patnácti let. Ale poslední šíření tohoto onemocnění začalo v roce 1960 a v podstatě trvá dodnes, jen s různými počty případů onemocnění, Pro ukázku, podle některých studií bylo v roce 1993, nahlášeno 134 případů na 100 000 obyvatel, O dvanáct let později (rok 2005) to již bylo jen 32 případů na 100 000 obyvatel. Zajímavé je, že i v dnešní době je v některých zemích (hlavně v rozvojových) téměř 100 % populace nakažená tímto onemocněním. Vzhledem k tomu, že k přenosu viru dochází přímým kontaktem s nemocným, anebo kontaktem s kontaminovanými textiliemi (oblečení, povlečení, polštáře, peřiny, atd.) či látkovými předměty, Není překvapivé, že svrab se často šíří i mezi zdravotnickým personálem ve všech zdravotnických zařízeních.

Svrab lidský

Svrab trápí lidi již mnoho století, důvod tohoto onemocnění odhalil vídeňský lékař pocházející z Brna Ferdinand von Hebr v 19. století.

Roztoč zákožka svrabová vyvrtává kanálky do zrohovatělé vrstvy pokožky. Samice do nich denně naklade několik vajíček (zhruba 0,3 – 0,4 mm dlouhá). Z vajíček se vylíhnou larvy, které pak žijí na povrchu kůže. Z larev se zhruba během tří dnů vyvinou nové samice a opět nakladou vajíčka. Další možností je, že se nové larvy přesunou na jiného hostitele. K přesunu dochází těsným nebo déletrvajícím kontaktem, problémové může být společné obl

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Svrab u lidí

Příběh

Ve svém příspěvku VODA NA PLICÍCH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Frantisek.

je mi 76 let dlouhodobe se lecim na vysoky tlak jiz druhym rokem se citim velmi unaven bolest stehennich a lytkovych svalu otoky nohou dusnost voda na plicich obcasna tupa bolest na hrudi zrejme nedostatecna srdecni cinnost hlavbe neustale sucho v ustech celkova unava celeho tela vyzaduje nekolikrat denne ulehnout shrnuti otoky slabost spatne dychani unava pri chuzi neustale sucho v usech o cem to svedci dekuji preji prijemny den

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Voda na plicích

Po čem se hubne

Pro nejúčinnější hubnutí se doporučuje konzumace grepu alespoň třikrát denně ideálně před jídlem, vždy jen pár měsíčků. Grapefruit funguje totiž jako spalovač tuků. Podporuje látkovou přeměnu cukrů a tělo je pak neukládá do tuků. Konzumace grepu má také vliv na snížení chuti na sladké. Jeho nahořklá chuť c zlepšuje trávení a dokáže "přesvědčit" žaludek, že nemá chuť na sladké. Grep navíc také snižuje obsah cukru v krvi. Grep je i vhodný na léčbu zánětů, vyrážek, akné, oparů, lupének.

Stejně jak grep, je pro hubnutí prospěšné i domácí kysané zelí, které urychluje metabolismus a zároveň pomáhá pročišťovat střeva. Kysané zelí podporuje i množení bakteriích nutných nejen k urychlení trávení ale i k odvádění škodlivých látek z těla. Další výhodou kysaného zelí je, že má jen 17 kalorií na 100 g, k tomu neobsahuje žádný tuk. Kysané zelí zvyšuje i odolnost organismu a jeho obranyschopnost. Kysané zelí navíc obsahuje hodně vlákniny, která napomáhá k pročišťování těla. Kysané zelí je vhodné i proto, že dobře člověka zasytí a zároveň odbourává cholesterol.

Další vhodnou potravinou pro hubnutí je i chilli, to by totiž mělo "rozproudit" metabolismus a přimět ho k rychlejšímu spalování přijatých kalorií. Chilli je prý vhodné hlavně pro spalování tuků v oblasti boků a břicha. U chilli je ale potřeba dát si pozor, aby se to nepřehnalo s jeho množstvím. Kromě chilli je možné konzumovat feferonky i papriky, všechny tyto potraviny obsahují totiž kapsaicin, který napomáhá spalování tuků.

K zatočení s obezitou se doporučuje také konzumace jablečného octu. Kyselina octová podporuje spalování tuků a povzbuzuje metabolismus. Doporučuje se vypít lžíci jablečného octu buď hned po ránu, anebo před každým jídlem, aby se snížilo množství tuku v těle. Jablečný ocet by měl také zlepšovat trávení, navozovat pocit sytosti a zbavovat člověka chuti na sladké. Je potřeba si ale dát pozor na dlouhodobé užívání, v takovém případě totiž hrozí zažívací potíže a problémy se zubní sklovinou a se sliznicí žaludku. Navíc jeho konzumace není vhodná pro každého, rozhodně by ho k hubnutí neměly užívat těhotné a kojící ženy, osoby s žaludečními problémy, žaludečními vředy a s pálením záhy.

Další doporučovanou potravinou, spíše tedy nápojem je modrozelený čaj Maté. Tento čaj obsahuje velké množství kofeinu. Z čaje se doporučuje udělat tinkturu, která nabudí organismus a zbaví člověka pocitu hladu. K tinktuře je potřeba 1 lžíce sypaného čaje a 2 dl 60 % lihu (vše se nechá 14 dní louhovat). Tinktura se užívá 3 x denně 10 kapek asi 3 týdny.

S úbytkem váhy by měl pomoci i me

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Babské rady na hubnutí

Příběh

Ve svém příspěvku UCPANÉ KORONÁRNÍ CÉVY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Libor Dvořáček.

Jsem po srdečním selhání s 5 denním pobytem na Interně v nemocnici.Při ergometrii
zjištěn blok cém v určité zátěži.Jsem objednán na FN Olomouc na zjištění,která
céva je ucpaná.Bolí mne často na hrudi,jsem slabý a unavený a mám obavy.ěkám ny pozvání FH na zjištění a zákrok.Co mohu dělat pro zmenšení rizika než budu pozvání na FN Olomouc.Libor Dvořáček.P.s.Mám3násobny Bypass z roku 2004

r

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Ucpané koronární cévy

Alergie na potraviny 

Dobrý den, je všeobecně známé, že domácí potraviny jsou hodnotnější, než zakoupené v obchodě. Navíc potraviny dovážené jsou chemicky ošetřované, proto jsou také i velmi krásné a netrpí žádnou „kosmeticku“ vadou. To je možná důvod, proč se projevuje Vaše alergie na zakoupené potraviny a naopak, na potraviny domácí výroby alergii nemáte. V zásadě totiž platí, že v „zdravém“ ovocí se najde nejaký ten červík, který vlastné k přírodě patří a je její součástí. V chemicky ošetřených potravinách nic takového nenajdete. Na druhou stranu je příjemné zjištění, že můžete jíst i to, o čem jste byl přesvědčen, že do konce života už nemůžete. Dle mého osobního názoru by se tím výše postavení měli zabývat, protože takto budeme mít alergiků víc a víc.

Zdroj: článek Alergie na kupované potraviny

Příběh

Ve svém příspěvku DOMÁCÍ FACE LIFTING OBLIČEJE DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.

Ahoj mate nekdo prosim s pocenim obliceje problemy? chtela bych vyzkouset nejaky ten osvezujici sprej na leto, ale nevim moc po cem se koukat a hlavne po jake znacce. Uvitam kazdou zkusenost. Dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Sara.

Ja mam od znacky LA ROCHE-POSAY ten sprej na osvezeni a objednavala jsem si to mam pocit z notina a je to fakt skvelej sprej.

Zdroj: příběh Domácí face lifting obličeje diskuze

Babské rady proti nadýmání

Potraviny, jako je zelí, kapusta či brokolice, vždy tepelně upravte.

Luštěniny pokaždé před vařením namočte alespoň na šest hodin a vodu minimálně jednou vyměňte. Zbavíte se tak látek, které tělu škodí.

Při tepelné úpravě luštěnin sbírejte pěnu a přidejte anýz, majoránku nebo bazalku. To je nejen ochutí, ale zároveň působí proti nadýmání.

Vyzkoušejte také naklíčené fazolky mungo, cizrnu nebo čočku. Nejenže nenadýmají, ale navíc obsahují řadu významných látek.

Z mléčných výrobků upřednostněte kvalitní kysané produkty, například kefír nebo bílý jogurt.

Vyvarujte se perlivých nápojů, ale i pití brčkem. Také polykání vzduchu totiž vede k nadýmání.

Od potíží uleví samozřejmě bylinky. Heřmánek a máta mají uklidňující účinky, proto si z nich připravte čaj vždy, když vás začne trápit bolest nebo pocit plnosti.

Lžička rybího oleje sice není nic, po čem by většina z nás toužila, ale je to bezpochyby naprostý všelék. Působí příznivě i preventivně na mnoho různých nemocí a neduhů, a to včetně nadýmání.

Příznivě působí i draslík, který najdeme například v banánech, mangu, špenátu, rajčatech, ořeších či chřestu.

Dopřávejte si s chutí exotické ovoce jako papája, ananas nebo citrusy. Obsahují enzym, který pomáhá štěpit bílkoviny v trávicím traktu a usnadňuje trávení.

Nezavrhujte ani nakládané okurky, kysané zelí nebo korejské kvašené zelí kimchi – působí příznivě na střevní mikroflóru.

K nadýmavým a těžko stravitelným potravinám přidáváme bylinky a koření jako petržel, kopr, saturejka, kmín, šalvěj, zázvor, tymián, majoránka, oregano, chilli.

Nadýmavý účinek luštěnin zmírníme nejen kořením, ale i jejich několikahodinovým namočením před tepelnou úpravou. Vaření i mixování rozruší jejich vlákninu, čímž se opět sníží účinky nadýmání.

Prevencí proti nadýmání je rovněž česnek, který má své nezastupitelné místo v naší kuchyni. Česnek působí nejen proti nadýmání, ale zlepšuje i trávení. Má jedinou nevýhodu – typický nepříjemný zápach, který je možné odstranit žvýkáním čerstvé petržele, konzumací jablka nebo rozkousáním kávových zrnek.

Zázvor dodá stejně jako česnek jídlům nejen chuť, ale zároveň podpoří trávení a zamezí nadýmání.

Také skořice zlepšuje trávení a je výbornou prevencí proti nadýmání.

Ovoce s vysokým obsahem vody (meloun, švestky, jahody a další lesní plody), dále ananas, pomeranče, mandarinky, grapefruity, to vše je dobrá prevence proti nadýmání.

Mezi další potraviny, které nás ochrání před nadýmáním, patří dýně a med.

Zdroj: článek Babské rady na nadýmání a plynatost

Příběh

Ve svém příspěvku DORETA BEZ DOPLATKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel VÁCLAV.

PAN CEMPIREK ZREJME NEVI O CEM PISE.BERU DORETU UZ 3 ROKY,LEKARKA MI PREDEPISUJE VELKA BALENI.ALE JESTE JSEM V ZADNE LEKARNE KDE JSEM DORETU VYZVEDAVAL NEPLATIL ANI KORUNU.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Yvona.

Teď jsem si ji vyzvedla v lékárně a doplácena jsem 21 Kč za 30 ks ( balení 20 a 10 ks). Balení 30 ks v jedné krabičce, které je bez doplatku neměli :-)

Zdroj: příběh Doreta 37.5 mg

V čem najdeme zinek?

Nyní se podrobně podíváme na to, které potraviny obsahují zinek, jsou to zejména játra, tmavé maso, mléko, vaječné žloutky a mořští živočichové – především ústřice. Rostlinné potraviny, které nejvíce obsahují zinek jsou celozrnné cereálie, fazole, ořechy a dýňová semena. Vzhledem k tomu, že množství přijímaného zinku, obsaženého v živočišné potravě značně převyšuje objem zinku, který může být získán z rostlinné potravy, je důležité, aby přísní vegetariáni dbali o dodatečný dostatečný příjem zinku především v případě těhotných žen, kde je doporučovaná dávka zinku na vysoké úrovni kolem 25mg Zn za den, což lze dosáhnout zařazením vhodného potravinového doplňku s obsahem zinku. Nejlepší doba pro příjem zinku je večer, před spaním. Osvědčený přípravek, který spolu se zinkem obsahuje ještě hořčík a vitamín B6 se jmenuje ZMA a produkuje ho firma Aminostar. Tento přípravek výborně přes noc regeneruje naše tělo díky obsahu hořčíku a podpoří výborný hluboký a ulevující spánek.

Zdroj: článek Které potraviny obsahují zinek?

Příběh

Ve svém příspěvku MUDR. JAN ŠULA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaroslav.

Dobry den, pane doktore Sulo!

Nachazim se ve Spojenych Statech, kde jsem byl diagnostikovan s HG-glioma na levem frontalnim lobu. Byl jsem operovan v Memorial Sloan Kettering Center, prosel 6-tydennim cyklem ozarovani a chemoterapie, a zacal i druhou fazi chemoterapii, tentokrat 2x davkou v jednom tydnu v mesici. Na muj dotaz (prikladam nize)jsem dostal tuto odpoved:

Q: Dr. Azra Raza writes that "cancer-initiating events can be triggered by a factor internal to the individual, such as increasing age or genetic predisposition, or by something external to the individual, such as DNA-damaging environmental toxins, tobacco, alcohol, ultraviolet radiation, or pathogens." My question is this: can also stress, grievance, sadness, misery, depression, unhappiness, etc. result in cancer?

A: No, those things do not give you cancer.

O cem to svedci? Co si o tom myslet? Poradte!

Jaroslav

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh MUDr. Jan Šula

Závěrem ke komplementární terapii

Účelem tohoto článku je, dát podnět lidem nemocným lupenkou nebo rakovinou a nabídnout jim možnost, aby se jejich léčba přesunula do roviny komplementární terapie. V žádném případě nedoporučujeme opouštět klasickou léčbu. Nabízíme zde kompromis, mezi praktickou a teoretickou částí a zkušenostmi odborníků. To, o čem zde píšeme, není samostatná alternativní terapie, neboť pro efektivní léčení je třeba následovat klasickou léčbu. Přínos genetických znalostí a přírodních substancí může nabídnout léčbě nový směr a urychlit tak vyléčení.

Zdroj: článek Co je komplementární terapie?

Příběh

Ve svém příspěvku DRUHY STOLICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petr.

co je pricinou kdyz zustavaji zbytky stolice v konecniku

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Aaa.

muze jit o alergii na laktozu, vynechte mleko, jogurty a vse, v cem je mleko..

Zdroj: příběh Zůstává v konečníku stolice

V čem jsou obsažena probiotika?

Probiotika jsou v běžné stravě obsahují například jogurty a zakysané mléčné výrobky, ale také kysané zelí nebo třeba kvašené okurky. V potravinách bývají tyto probiotické bakterie spíš v nižších koncentracích. Nejvyšší koncentrace jsou v léčivých doplňcích stravy a v této formě je také doplnění probiotik nejúčinější.

Zdroj: článek Co obsahuje probiotika?

Příběh

Ve svém příspěvku LUPÉNKA (PSORIÁZA) A LÉČBA POMOCÍ PŘÍRODNÍCH LÁTEK. NOVÉ VĚDECKÉ ZJIŠTĚNÍ. se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Iva.

Máte někdo zkušenosti s biologickou léčbou? Víte v čem to spočívá? Já už jsem oběhala všechny možné léčitele, zkoušela jsem bylinky, pozitnivní myšlení, kineziologii, dozvěděla jsem se, že to souvisí s nepřijetím sebe sama, ale na tu biologickou jsem narazila náhodou v jedné diskusi a nebylo to tam nijak rozepsáno. Budu ráda za každou odpověď. Můžete i na mail Iva.Michova@volny.cz

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Re: Lupénka (psoriáza) a léčba pomocí přírodních látek. Nové vědecké zjištění.

Nadměrná spavost

Nejen špatné usínání, ale i nadměrná spavost může představovat problém. Lidé, které takzvaná hypersomnie trápí, nedokáží odolat ospalosti. Usnou pětkrát šestkrát za den, někdo i dvacetkrát. Když jedou městskou hromadnou dopravou, usnou během jediné zastávky. Když někdo usne ve stoje, při diskusi s přáteli, nebo dokonce při rozhovoru s nadřízeným, tak je to rozhodně patologická spavost. O nemoci se začíná většinou mluvit, když spavost znamená pro člověka společenský handicap. Nemůže se věnovat přátelům nebo rodině. Kvůli nadměrné denní spavosti lidé často dokonce přicházejí o zaměstnání. Pacientům s nadměrnou spavostí nikdo nevěří, že je to choroba, nebo je nebere jako nemocné a nemá s nimi soucit, ale naopak to bere jako jejich negativní vlastnost, lenost, nechuť spolupracovat.
Zvláštním typem nadměrné spavosti je „narkolepsie“, kdy nemocný upadá do spánku naprosto nečekaně, často v situacích, kdy je to pro něj nepříjemné i nebezpečné. Usínání nebo probouzení navíc provázejí nepříjemné stavy, které často nahánějí strach. Pacient vidí například cizí osoby v místnosti, které tam reálně nejsou, může slyšet zvuk telefonu nebo hovor, ale může se jednat i o pocity rotace, opuštění těla. Všechno má příčinu v tom, že lidé s „narkolepsií“ usínají rovnou REM fází spánku, do kterého se běžný člověk dostává po hodině nebo hodině a půl spaní. A pro REM fázi jsou typické sny. V těchto snových představách jde vlastně o prolínání REM spánku s bdělostí. S tím souvisí i spánková obrna. Přichází také během usínání nebo probouzení, i když jen na několik vteřin. Pacient při ní najednou nemůže hýbat ničím kromě očí, a to proto, že už při usínání přecházejí rovnou do REM spánku, kdy jsou svaly bez vlády, aby neprováděli to, o čem se spícímu zdá.
Další porucha se odvíjí od obráceného principu. Svaly fungují, i když je pacient v REM spánku. Pohybuje se podle toho, jak se v tu chvíli chová ve snu. Když se jedná o nějaký prudký pohyb, sportovní aktivitu nebo o nějaký souboj, může takový člověk poškodit sám sebe anebo i svého partnera na lůžku. Může se dokonce stát, že vstane a vyrazí do prostoru, má zavřené oči a orientuje se jen podle snové představy. Takže většinou když se postaví, o první překážku zakopne nebo se utkává s prostředím, které tam není.

Zdroj: článek Poruchy spánku

Poradna

V naší poradně s názvem SUCHA KOZA NA NOHACH A RUKACH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petr mares.

mam suchou kuzi na nohach a rukach co s tim

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Co na suchou kůži na nohách a rukách? Základní péče je jednoduchá - mazat a mazat... K mazání používejte různé rostlinné oleje například olivový, arašídový, olej z pomerančových jader a tak podobně. Vyzkoušejte co vám nejvíce prospívá a upřednostněte to, po čem máte nejvíce přijemný pocit. Péči můžete dále podpořit předchozí koupelí rukou a nohou v roztoku kyseliny citronové. Takovou koupel připravíte z 5 litrů vlažné vody a půlku moka lžičky kyseliny citronové, kterou běžně koupíte v supermarketu asi za 7 korun. V takové lázni si pak masírujte ruce i nohy po dobu pěti až deseti minut - zase jak vám to bude přijemné. Máte-li na nohách ztvrdlou pokožku, doba u konce této koupele je nejlepší příležitostí, jak ji odstranit pomocí pemzy nebo ocelového pilníku na ztvrdlou kůži. Po koupeli si ruce a nohy osušte a promažte některým z oblíbených rostlinných olejů.
Tuto péči můžete aplikovat i na celé své tělo, nejen na nohy nebo jen ruce. Pak si lázeň připravte ve vaně do které natočte vodu, aby byla vana plná a pak do vody nasypte celý pytlíček kyseliny citronové. Dejte pozor, aby se všchny krystalky kyseliny dobře ve vodě rozpustily a pak si do ní vlezte. Doba působení je na vás - jak vám to bude přijemné. Po koupeli se osušte a promažte se olejem. Při promazávání si bezvadně protáhnete své tělo, obzvláště při mazání zad je to zajímavé - snažte se svépomocí namazat se všude. Při mazání dodržujte pravidlo, od periferií k srdci. To znamená nejdříve ruce, zápěstí, předloktí, paže, ramena a prsa. Potom kotníky, lýtka, stehna, zadek, břicho a záda. Nakonec si promasírujte chodidla.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Sucha koza na nohach a rukach

Vysoký tlak

Krevní tlak se vykazuje ve dvou hodnotách a to, jako systolický tlak, který má z těch dvou hodnot vždy vyšší hodnotu, a jako diastolický tlak, s tou nižší hodnotou. O vysokém krevním tlaku hovoříme tehdy, když hodnota systolického tlaku opakovaně překročí 140 anebo hodnota diastolického tlaku opakovaně překročí 90. Takový kolísavý krevní tlak již není normální a je třeba zahájit léčbu. Krevní tlak je u každého člověka zárukou toho, že se krev dostane i do těch nejužších cév a vyživí tak celé tělo i při extrémní zátěži. Dalším přínosem krevního tlaku je fakt, že tělo je neustále pod tlakem a při jakémkoli poranění z těla vytéká krev, což významně omezí průnik mikrobů do rány, protože se vyplaví protisměrně přitékající krví. Když jsou cévy mladé a pružné, tak je vše v pořádku, protože cévy dokáží odolávat zvýšenému tlaku. Stářím ale cévy tvrdnou, usazují se na nich sedimenty z krve a stávají se nepružné a křehké. Za tyto změny, ale nemůže stáří jako takové, ale to jak se ke svému tělu chováme v průběhu života. Lidé, kteří berou své tělo jen jako cosi, v čem stráví svůj život a prakticky se o něj nestarají, tak dopadají nejhůře. Představa o tom, že celý život jím, co mi chutná, a dělám, co mě baví, bez ohledu na to, jaký to má vliv na mé tělo, se začíná jevit jako chybná. Zdravé a hezké tělo vyžaduje péči! Je třeba správně a dobře jíst a k tomu se také zdravě hýbat.

Zdroj: článek Dieta na vysoký krevní tlak

Poradna

V naší poradně s názvem PLÍSEŇ NA NEHTECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Barbora H..

Dobrý den, už asi 7 let trpím nejspíš plísní nehtu, nehet je zažloutlý, jakoby s mapami pod nim, hrbolkatý a trochu se místama odlupuje a když se noha spotí docela to bolí. Dělali mi nejaký rozbor, kde žádnou plíseň nenašli, doktorka mi přes to napsala canesten kapky, které vůbec nezabraly, jediné po čem byla vidět zmněna, myslím jako že to začlo trochu odrůstat je triamcinolon-ivax, už to vipadalo celkem dobře, jako že to uplně odroste, ale teď na podzim se to zase rozšířilo skoro přes celý nehet. už jsem vážně bezradná můžete mi prosím poradit neco hodně účiného a taky jestli to nemůže být třeba i něco jiného nějaký exém nebo tak....moc de
ěkuji za radu Barbora H.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Ahoj Barboro, podle Tvého popisu se nepochybně jedná o onychomykózu, tedy plíseň nehtu. Vřele doporučuji vrátit se zpět k užívání léku TRIAMCINOLON-IVAX, neboť sama jste registrovala zlepšování stavu po podání tohoto léku. Vzhledem k tomu, že TRIAMCINOLON-IVAX je léčivo jen na lékařský předpis, požádejte svého obvodního lékaře o předpis. Obvykle se kapky používají 2 až 3krát denně do zmírnění příznaků, pak 1 až 2krát denně do vyhojení. Ke zvýšení účinku je možno po zaschnutí 1 až 2krát aplikaci opakovat. Mezi jednotlivými aplikacemi musí být časový odstup nejméně 4 hodiny. Přípravek se nesmí aplikovat na jedno místo déle než 10 až 12 dní. Prosím, mějte na paměti, že léčba plísně nehtů je na dlouhou dobu. Proto je třeba přikročit i ke střídání několika přípravků. Po 12 dnech doporučuji vystřídat TRIAMCINOLON-IVAX například kapkami Batrafen - taktéž na lékařský předpis. Po měsící s Batrafenem se pak zase vráťte k TRIAMCINOLON-IVAX. A tak dokola, až se to úplně zahojí a nehet bude standardně zbarvený, rovný a pevně spojený s nehtovým lůžkem.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Plíseň na nehtech

Paruky

Přestože jsem byla rozhodnuta pořídit si paruku na zakázku, našla jsem řešení mezi hotovými výrobky. Paruky Mediflex, které toto studio představilo jako svou novinku, jsou vyrobeny speciálně pro onkologické účely, což bylo v mém případě ideální. Možná se ptáte, v čem spočívá ta výhoda. Je to způsob uchycení paruky tak, aby vypadala přirozeně a držela dostatečně pevně. Za šikovné považuji možnost výběru ze 3 velikostí, které se nechají ještě upravit. Paruky z evropských vlasů jsou ručně poutkovány, tudíž účes nebo barva jdou snadno doladit. Přední část paruky je podšitá jemnou tkaninou – to umožňuje naprosto přirozený přechod vlasové linie stejně jako tomu je u vlastních vlasů. U běžných paruk bývá naopak přechod velmi ostrý, právě proto všichni poznají, že je máte na hlavě. Upravený podklad zabraňuje sklouznutí paruky po pokožce a navíc ji lze dodatečně připevnit lepicí páskou.

Zdroj: článek Ztráta vlasů při chemoterapii

Poradna

V naší poradně s názvem KETILEPT 25MG se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alenka.

Mám již 4 roky deprese, nyní již jen ranní úzkosti a obavy. Během den se ztrácejí a večer a v noci je mi nejlíp. Co byste mi doporučili? Lékař vyzkoušel více přípravvku, jsem na ně imunní- nic. Na noc beru 1/2 ketileptu 25g a 1 waldosan 25g. Co s tím, nemůžu to mít od štítné žlázy? děkuji za odpověď, případnou radu. Alenka

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Já bych na to doporučil zařadit do ranních hodin, hned po prvním jídle, nějaký trénink. Například tanec, fitness, běh, něco, při čem se zpotíte a bude pro vás přijemně, ale zároveň dostatečně namáhavé, a bude to trvat nanejvýš 1 hodinu (optimum je poctivých 45 minut fyzické námahy). Díky tomu totiž dosáhnete vyplavení endorfinu, který v těle navozuje dobrou náladu a mohl by utišit ty vaše ranní epizody duševní nepohody. Důležité je si před takovým ranním tréninkem dát výživné jídlo, například 70 až 90 gramů müssli s kefírem nebo mlékem. Po skončení tréninku zařadit nějaké ovoce banán, jablko, broskev a podobně a do hodiny si dát další lehčí svačinku, třeba ochucený tvaroh nebo lučinu s pečivem. Dbejte, abyste dodržovala svůj jídelní režim - každé tři hodiny jídlo, z toho by měla být tři jídla velká (snídaně, oběd a večeře). Nepřeceňujte roli léků v léčbě depresivních stavů. Mnohdy práce s vlastním tělem přinese více užitku, než utlumovací léky na depresi. Vyzkoušejte tento postup a zvykněte si na něj, jako na svůj nový životní styl. Uvidíte, že se vám v životě pak mnoho věcí změní k lepšímu.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Ketilept 25mg

Sírová mast na svrab

Tuto domácí mast na svrab ze síry si můžete vyrobit velmi levně doma z práškové síry a kokosového oleje. Pokud neseženete kokosový olej, můžete použít lékárenskou mast Ambiderman, olivový olej a podobně, prostě něco, v čem rozmícháte práškovou síru, aby vám vznikla pasta (i Indulónu).

Pastu, která takto vznikne, nanesete na celé tělo a nechte působit po dobu 24 hodin. Toto celodenní natření domácí mastí proti svrabu opakujte každý den po dobu 3 dní. Sírovou mast proti svrabu z těla smyjte jednou denně mýdlem s obsahem síry.

Pokud neseženete práškovou síru, tak můžete použít široce dostupný Solfatan Pro Balneo 4x100 g. To je sirný přípravek do koupelí a zábalů používaný v lázeňství do koupelí při léčbě revmatismu, dnových obtíží, arthritických a neurotických obtíží. 40% jeho obsahu tvoří prášková síra.

Zdroj: článek Domácí léky proti svrabu

Příběh

Ve svém příspěvku HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCE - O ČEM SE NEMLUVÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Profet.

Ona má hormonální antikoncepce ještě i jiné stránky, a to je její raně potratový účinek při selhání primární funkce bránění ovulaci - lze se dočíst v pdf knize „Antikoncepce – Co potřebujete vědět, ale nikdo o tom nemluví“ (hlavně str.6 a násl.), kterou lze stáhnout zdarma na https://www.prolife.cz/down…
Alternativou zcela bez chemie je metoda přirozeného plánování rodičovství (PPR) - dokonce se prodávají malé počítače (např.Lady Comp) pro přesný výpočet plodných a neplodných dnů - viz např.:
https://www.naturcomp.cz/ Spolehlivost je srovnatelná s HA.
Ještě jednou závažnou skutečností týkající se HA je téměř katastrofální působení hormonů vyplavovaných z těla do vody a do přírody - viz např.: https://petr-kubac.blog.cz/…
nebo video na Youtube: https://www.youtube.com/wat…

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Hormonální antikoncepce - o čem se nemluví

Po čem sáhnout?

  • Echinacea purpurea a Echinacea angustifolia – Třapatky mají řadu léčivých účinků, z nichž nejvýznamnější je jejich příznivý vliv na imunitu organismu. Aktivují bílé krvinky, které pohlcují či zneškodňují původce infekcí a působí tak proti bakteriím a virům jako přírodní antibiotikum. Jsou vhodné jak k preventivnímu, tak terapeutickému podávání. Extrakt z těchto užitečných bylinek je obsažen v mnoha přípravcích existujících na trhu potravních doplňků a to v nejrůznějších lékových formách (tablety, echinaceové sirupy, kapky, sušené čaje atd.).
  • Divoce rostoucí houba Šiitake – Extrakt z houby lentinus edodes (houževnatec jedlý) je jedna z nejprozkoumanějších rostlinných látek v oblasti imunologie, za což vděčíme zejména japonským badatelům, kteří prokázali její imunostimulační účinky. Ty se uplatňují v mnoha diagnózách, od únavového syndromu až po léčbu rakoviny. Obsahuje celé spektrum důležitých účinných substancí, především z řady polysacharidů, mezi nimiž je nejdůležitější lentinan. Pokud ji nalezneme v doplňku stravy, pak si dejte pozor na její původ. Pouze extrakt z divoce rostoucí houby má prokázanou účinnost.
  • Propolis (vosková pryskyřice) – Tento včelí produkt je známý již celá staletí. Propolis vyniká komplexním složením – zahrnuje celou řadu vitaminů a minerálů, flavonoidy, mastné kyseliny, těkavé oleje, taniny a pyly. Tyto látky jsou schopné stimulovat imunitní systém, působí antivirově, protizánětlivě, antibakteriálně a antioxidačně. Je dostupný v různých lékových formách – kapky, alkoholové tinktury, masti, spreje, kapsle, atd.

Zdroj: článek Jak podpořit imunitu

Poradna

V naší poradně s názvem DLOUHODOBĚ ŘÍDKÁ STOLICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Iva.

Dobrý den,mám delší dobu řídkou stolici.Asi od listopadu min.roku jsem měla bolest v podbřišku zjištěna cýsta na vaječníku užívala jsem kapký gýnex od energi.v lednu mi cýsta zmizela jeden den jsem prodělala jednodenní prujem nasadila jsem smektu asi na 2dný poté jsem si koupila laktobacilý imunit od swisu užívala jsem je měsíc.Stolice je stále řídká někdý až kašovitá občas pozoruji kouský stravý,pří snídani musím jít na wc stolice je řidčí ale formovaná než dojím tak musím znova a už to spíš ze mě lítá menší kusý stolice s kašovitou stolicí je v barvě sv.hnedé chodím jen ráno.Jsem dost výstrašená nidý jsem neměla takovou stolici nechodila jsem pravidelně spíš jsem měla zácpu.Občas pocituji ne uplnou bolest spíš takový nepříjemný pocit v podbřišku.U lékaře jsem zatím nebýla.Muže to znamenat nějaký problém?Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Ano, to může signalizovat vážnější problém a příčin může být několik. Například změny na střevní stěně nebo nerovnováha v trávicích enzimech žlučníku nebo slinivky břišní. Radím vám podstoupit vyšetření na gastroenterologii, abyste věděla na čem jste. Prozatím zkuste nasadit žlučníkovou dietu a často jeste dušenou rýži s mrkví a ráno několik kousků tmavé čokolády. Co nejrychleji se objednejte k doktorovi na gastroenterologii nebo na internu.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Dlouhodobě řídká stolice

Těhotenské testy

Těhotenský test zajišťuje včasné zjištění gravidity u ženy. Její zjištění je prospěšné jak v případě plánovaného, tak i neplánovaného těhotenství. Těhotenské testy fungují na stejném principu jako testy ovulační. Celý proces je zcela diskrétní a poměrně snadný. Cena těchto testů není nijak závratná, a co se spolehlivosti týče, dosahují výborných hodnot.

Pokud je vaše těhotenství plánované a vyšla jste mu naproti zjištěním plodných dnů pomocí testů ovulace, doporučujeme použít těhotenský test zhruba týden po vynechání pravidelné menstruace. Balení testu obsahuje diagnostický proužek, který reaguje na styk s močí. Přesněji řečeno reaguje s hormonem hCG, který se v těle začne tvořit krátce po otěhotnění. Pokud je tento hormon v moči přítomen, na proužku se objeví dvě čárky. V tomto případě je nutné navštívit lékaře, který vaše těhotenství potvrdí. Citlivost i spolehlivost těchto diagnostických proužků je na vysoké úrovni. Test se také doporučuje po zhruba deseti dnech opakovat, jelikož jeho brzké provedení nemusí přinést pravdivé výsledky. Stejného postupu je pochopitelně možné použít i u neplánovaného otěhotnění. Včasné zjištění skutečného stavu je zcela zásadní pro vaše zdraví i zdraví vašeho budoucího potomka. Můžete tak hned v počátcích těhotenství přestat s nezdravými návyky (kouření, káva, alkohol) a upravit vhodně svůj jídelníček. Dále je také nutné s lékařem konzultovat případné užívání léků a vyvarovat se fyzicky namáhavé práce. Zcela zásadní je toto zjištění u neplánovaného těhotenství, pokud se žena rozhodne pro jeho umělé přerušení. Čím dříve je tento zákrok proveden, tím méně je s ním spjato zdravotních rizik. Pokud je výsledek těhotenského testu pozitivní, obraťte se na svého gynekologa. Stejně tak se na něj neváhejte obrátit i v případě, kdy je test negativní, ale vaše menstruace se nedostavila v pravidelném termínu.

Těhotenský test – princip

Princip testu spočívá v rozpoznání těhotenského hormonu v těle. Tento hormon se nazývá gonadotropin a lze jej sledovat buď v moči, nebo v krvi. Jako nejjednodušší způsob se ukázalo rozpoznání tohoto hormonu v moči. Celý test spočívá v tom, že středním proudem moči navlhčíte testovací proužek a ten zhruba po pěti minutách ukáže výsledek. Postupujte podle rad na příbalovém letáku a prakticky nemůžete udělat chybu. Test vám ukáže, zda je funkční, a vyhodnotí přítomnost těhotenského hormonu ve vašem těle.

Kdy podstoupit těhotenský test

Obecně není moudré dělat si test ještě před vynecháním menstruace. Různé testy jsou různě citlivé, proto bude citlivost testu velmi nízká nebo negativní, případně může dojít k tomu, že test bude falešně pozitivní. Testy totiž reagují i na

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Těhotenské vyšetření

V čem se vyskytuje chlorofyl

Chlorofyl se vyskytuje v rostlinách, ale i v organismech, které se podobají zvířatům, nejčastěji se jedná o prvoky. Některé bakterie také obsahují chlorofyl. Organismy, které obsahují chlorofyl, jsou schopny generovat vlastní energii ze slunečního záření a nazývají se autotrofní.

Zdroj: článek Léčivé schopnosti chlorofylu

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Marie Svobodová

 Bc. Jakub Vinš

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Jitka Konášová

 Mgr. Jana Fábryová


kavitace
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
kavitán cem
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.