Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

KOKOSOVÝ OLEJ BĚLENÍ ZUBŮ


KOKOSOVÝ OLEJ BĚLENÍ ZUBŮ a nejen to vám přinášíme v tomto článku. Panenský kokosový olej neboli kokosový tuk či kokosové máslo pochází z tropických tichomořských ostrovů. Získává se lisováním usušené bílé dužniny ořechu, jenž má název kokosovník ořechoplodý. V původním stavu má kokosový olej při pokojové teplotě mléčně bílou barvu a tuhou konzistenci. Taje zhruba při 25 °C. Stačí ho tedy přiložit na pokožku, případně dózu s olejem nahřát v teplé vodní lázni a okamžitě změní konzistenci.


Recepty na zevní použití

Kokosový olej na vlasy

Nejprve si připravte nějakou pokrývku, do které vlasy po nanesení oleje zabalíte. Můžete použít igelitovou koupací čepici, velký kus igelitové fólie či něco jiného. Důležité je, aby obal držel několik hodin (či dokonce celou noc) na svém místě. Poté odměřte 3 až 5 lžic kokosového oleje a vložte je do misky použitelné v mikrovlnné troubě. Množství kokosového oleje závisí na délce a hustotě vašich vlasů. Pokud máte dlouhé a husté vlasy, použijte 5 lžic, jestliže jsou vaše vlasy kratší a řidší, budete potřebovat pouze 3 nebo 4 lžíce. Zvolte raději kokosový olej nerafinovaný než rafinovaný. (Rafinovaný kokosový olej totiž obsahuje přídavné látky a prochází procesem, který odstraňuje některé z přirozených sloučenin, díky nimž je tak zdravý. Naopak nerafinovaný kokosový olej obsahuje všechny přirozené zdravé složky.) Zahřejte kokosový olej v mikrovlnné troubě (na vysoký stupeň přibližně 30 sekund), zamíchejte ho a zahřívejte dalších 30 vteřin, dokud se olej úplně nerozpustí. Teplý (ne však vařící) kokosový olej rovnoměrně vetřete do vlasů. Vlasy úplně namočené v oleji pak stáhněte k hlavě a zabalte je do zvoleného obalu tak, aby byly celé zakryté. Počkejte alespoň 2 hodiny (případně celou noc), než se olej vsákne. Čím déle si ho necháte na vlasech, tím lépe pro vaše vlasy. Pro nejlepší účinek tedy vydržte co nejdéle. Poté odstraňte zábal z vlasů a umyjte je. Použijte svůj oblíbený šampón (nejlépe s přírodním složením, abyste udrželi vlasy zdravé) a vymyjte kokosový olej. Vlasy si umyjte dvakrát nebo třikrát (až přestanete mít pocit, že jsou vaše vlasy mastné). Nechte vlasy volně uschnout nebo je vyfénujte, chcete-li vidět účinky kokosového oleje ihned. Vlasy by měly být jemné, lesklé a zářivé.

Hydratace obličeje

Vyčistěte si obličej jako obvykle. Ať už si jemně oplachujete obličej vodou, či používáte peeling nebo čisticí oleje, umyjte si obličej a osušte ho jemným ručníkem. Rozetřete trochu kokosového oleje kolem očí a na vrásčitá místa. Poté šetrně naneste kokosový olej na ostatní vysušená místa a krouživými pohyby ho vetřete. Olejem potřete i své rty (nerafinovaný kokosový olej zjemní a zvlhčí popraskané rty). Nenatírejte si kokosový olej na celý obličej, jelikož může ucpat póry a způsobit akné. Kokosový olej by měl být používán v malých dávkách tam, kde je ho potřeba nejvíce.

Hydratace těla

Kokosový olej lze použít jako jakékoliv běžné tělové mléko. Kokosový olej nanášejte po sprše nebo koupeli, kdy je vaše pleť teplá a poddajná a olej tak bude snáze absorbován. Rovnoměrně ho roztírejte, dokud se do pokožky úplně nevsákne (může to trvat i 15 minut).

Masáž těla

Kokosový olej použijte s

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Použití kokosového oleje

Poradna

V naší poradně s názvem DOMÁCÍ RECEPT NA BĚLENÍ ZUBŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milda.

Efektivní domácí recept na bělení zubů je založen na směsi tvořené z těchto surovin:
- půl čajové lžičky prášku zvaného jedlá soda,
- půl čajové lžičky kyselé tekutiny - ocet
- a ještě na bělení zubů nesmí chybět sůl, stačí jí jen špetka.
Směs by měla vypadat jako pasta, kterou si potřete své žluté a ošklivé zuby a po chvíli z nich směs smyjte. Procedura ze zubů odstraní hnědý povlak na zubech, dále pak ze zubů smyje bakterie a ochrání chrup před kazem. Vtipné levné a jednoduché a navíc jde o velmi efektivní nápad na domácí bělení zubů.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Domácí recept na bělení zubů

Kokosový olej účinky

Kokosový olej má mnohostranné využití a pro své léčivé účinky je v současnosti označovaný jako potravina pro třetí tisíciletí. Jeho unikátních vlastností se plně využívá nejen ve zdravé kuchyni, ale i v péči o tělo. Pro vysoký obsah takzvaných středně dlouhých nasycených mastných kyselin je lehce stravitelný, takže se čím dál více uplatňuje při redukčních dietách. Už několik lžiček dokáže zasytit organismus i na několik hodin. Metabolismus kokosového oleje v těle připomíná spíše spalování cukrů než spalování běžných tuků. Kokosový olej je rychlým zdrojem energie, kterou však na rozdíl od cukrů dodává postupně.

Na rozdíl od živočišných tuků kokosový olej neobsahuje cholesterol. Snadno se tráví, nezatěžuje slinivku a pomáhá předcházet problémům se štítnou žlázou. Látky v něm obsažené navíc podporují v organismu tvorbu hormonů štítné žlázy, které pomáhají zpomalovat stárnutí buněk, kromě toho také působí preventivně proti srdečním chorobám, senilitě, a dokonce i rakovině. Podle jednoho průzkumu byl výskyt rakoviny u jedinců užívajících panenský kokosový olej až o 30 % nižší než u těch, kteří používali olej jiný. V poslední době se často mluví i o účinku kokosového oleje na léčbu Alzheimerovy choroby.

Kokosový olej je nejbohatším přírodním zdrojem vzácné kyseliny laurové, která je známa pro své antibakteriální vlastnosti a najdeme ji také v mateřském mléce. Další vzácnou složkou je kyselina kaprylová a kyselina myristová. Obě mají antibiotické vlastnosti a chrání organismus před viry, bakteriemi, plísněmi, kvasinkami i dalšími patogeny. Tyto unikátní vlastnosti kokosového oleje jsou využívány již po tisíce let.

Panenský kokosový olej je také využíván jako doplněk stravy při redukci tělesné váhy. Ačkoli se to zdá neuvěřitelné, že tuk pomáhá hubnutí, zkušenosti jsou zcela zřejmé. Tuk má ve výživě významnou roli, tělo ho pro svou činnost potřebuje, a navíc tuky činí požitek z jídla kompletní, zvýrazňují chutě a navozují pocit opravdového nasycení. Mnohem efektivnějším způsobem redukce hmotnosti je tedy pozvolná a trvalá změna jídelníčku a životního stylu. A právě kokosový olej může mít velký užitek, pokud jím nahradíte část tuků v jídelníčku. Poskytuje totiž dlouhodobější pocit nasycení, má menší energetickou hodnotu a je velmi dobře stravitelný. Metabolismus tohoto oleje probíhá podobně jako u sacharidů, ale štěpení na glukózu je pozvolnější, takže nenastává náhle vyplavení cukru do krve a jeho následný rychlý pokles.

Kokosový olej používejte pravidelně každé ráno před jídlem, může se zapít sklenicí vody. Doporučená denní dávka je jedna lžíce denně, maximální množství představuje tři lžíce denně. Nepřekračujte toto doporučené množství, neboť vysoké dávky nasyc

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Kokosový olej

Příběh

Ve svém příspěvku BĚLENÍ ZUBŮ, ZOOM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alice .

Když si pročítám článek...zjišťuji, že jsem vyzkoušela na bělení zubů už snad vše. Někde jsem četla, že soda na bělení zubů nemá skoro žádný účinek, jen ničí sklovinu a dásně, ale to podle mě není pravda, protože po bělení sodou jsem viděla rozdíly už po první aplikaci. Dále jsem si nechávala bělit zuby i pomocí systému ZOOM a s tím mám taky dobré zkušenosti. Zařizovala jsem si to zde https://www.schwarzdent.cz/…. Vybělení zubů bylo intenzivní, nečekala jsem, že je budu mít až tak běloučké, byla jsem překvapená :-)

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Bělení zubů, ZOOM

Oblíbené bio oleje z kokosu

Bio kokosový olej Purity Vision

Purity Vision Kokosový olej je Bio virgin kokosový olej s mírným bílým zákalem, silné chuti a vůně. BIO kokosový olej PURITY VISION, známý také jako BIOKOKOSÁK, pochází z palmových hájů na pobřeží jižní Indie. Palmy jsou pěstovány v čisté přírodě podle zásad kontrolovaného ekologického zemědělství. Zralé plody jsou ručně zpracovávány tradiční metodou lisování za studena. Jedině tak si olej uchovává všechny vitamíny a antioxidační látky prospěšné lidskému organismu.

Zde se můžete podívat, jaké ceny je Bio kokosový olej Purity Vision.

Bio kokosový olej Saloos

Saloos Bio Kokosový olej se pro své unikátní vlastnosti řadí mezi oleje s velmi širokým spektrem vnitřního i vnějšího použití. Jako čistá přírodní surovina je ideální k péči o celé tělo i obličej, zvláště pro citlivou a suchou pokožku, kterou chrání a zvláčňuje. Jeho jemnou vůni oceníte obzvláště při masážích, pro které je kokosový olej přímo předurčen.

Zde se můžete podívat, jakou cenu má Bio kokosový olej Saloos.

Bio kokosový olej DM

V DM se běžně prodává Bio kokosový olej Purity Vision.

Zdroj: článek Bio kokosový olej

Příběh

Ve svém příspěvku KONOPNÝ OLEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jsem Jennifer Onno.

Konopný olej je rostlinný olej získávaný lisováním semen rostlin rodu konopí (Cannabis). Olej lisovaný za studena je tmavě až světle zelený, s příjemnou oříškovou chutí a vůní. Čím tmavší barvu olej má, tím se chuť a vůně blíží k "travnatější".
Rafinovaný konopný olej je čirý a bezbarvý, se slabou vůní a chutí, a postrádá přírodní látky - vitaminy a antioxidanty. Rafinovaný olej se používá hlavně pro výrobky k péči o tělo. V menší míře však také nachází uplatnění také při výrobě mýdel, šamponů a čisticích prostředků.

Konopný olej má vysokou nutriční hodnotu díky poměru omega-6 a omega-3 esenciálních mastných kyselin 3:1, což odpovídá rovnováze vyžadované lidským tělem.
Konopný olej se vyrábí z "nedrogových" (technických) variet konopí setého (Cannabis sativa).
https://cs.wikipedia.org/wi…

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Konopný olej

Kokosový olej použití v kosmetice

Kokosový olej má v péči o náš zevnějšek také mnohostranné použití. Lze jej například použít jako náhradu běžného tělového mléka nebo krémů. Krásně se vstřebává do pokožky a nezanechává mastný film, protože neobsahuje žádné ropné produkty jako běžná tělová mléka prodávaná v obchodech. Jeho jedinou nevýhodou je, že je stejně jako jiné oleje mastný, proto je vhodnější používat ho večer. Jestliže máte sušší nebo citlivou pokožku nebo problémy s popraskanou kůží (například na chodidlech), atopickým ekzémem, vyrážkami a alergiemi, pak je pro vás kokosový olej také správnou volbou. Můžete jej vyzkoušet i jako odličovadlo.

Panenský kokosový olej dokáže také zklidnit pokožku po delším pobytu na slunci, regeneruje spálenou kůži. Jak jsme již zmiňovali výše, obsahuje velké množství antioxidantů, které bojují proti působení volných radikálů, takže pomocí něho můžete bojovat proti předčasnému stárnutí kůže a vráskám. Panenský kokosový olej je rovněž velmi oblíbeným masážním přípravkem. Krásně zvláčňuje pokožku, zanechává ji pružnou a hladkou, a navíc příjemně voní.

Jistě vás nepřekvapí, že panenský kokosový olej můžete využít i jako balzám po holení. Je ideální pro citlivou pokožku, která se holením narušuje. Účinky oleje vás překvapí i v případě, že jej budete používat místo balzámu na rty. Vaše rty totiž krásně zvláční a bude je v létě chránit před slunečními paprsky, v zimě před mrazem.

Zvláštní se vám může zdát, když vám doporučíme kokosový olej používat na čištění zubů, ale opravdu to funguje. Oleje, soli a další přírodní látky se k čištění zubů používaly už od starověku, a dokonce i v dnešní době alternativní medicína doporučuje místo pasty a kartáčku jednoduše použít prst a olej, nejlépe ten kokosový. Běžné bělicí pasty obsahují velké množství agresivních chemických látek, které poškozují sklovinu, takže místo toho raději vyzkoušejte po čištění zubů běžným způsobem minutu až dvě třít zuby panenským kokosovým olejem. Po několika týdnech budou vaše zuby viditelně bělejší. Kromě toho panenský kokosový olej účinně zklidňuje dásně a zamezuje tvorbě aft v ústech.

Zdroj: článek Kokosový olej

Poradna

V naší poradně s názvem VITE JAK POMOCI PACIENTOVI S CYSTICKOU FIBROZOU? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Roman Křapka.

Dobry den pane doktore,

Rad bych Vam polozil strucnou otazku.

Vite jak pomoci pacientovi s Cystickou fibrozou?

Jedna se o rodinneho prislusnika. O nemoci z pohledu zapadni mediciny vime jako ucastnici lecebneho procesu hodne, ale rad bych znal Vas pohled na tuto nemoc a pripadnou cestu ven z kolotoce trapeni.

Predem dekuji za jakoukoliv odpoved,

S uctou,

Roman Krapka

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Nemohu vám poskytnout vyjádření pana Šuly, ale pokusím se odpovědět dle vlastního názoru. Cystická fibróza je dědičná genetická porucha, která narušuje normální funkce epiteliálních buněk nacházejících se v mnoha lidských orgánech - plíce, dýchací cesty, játra, ledviny, kůže a reprodukční systém. Cystickou fibrózu způsobuje jeden defektní gen, který narušuje funkce epiteliálních buněk a způsobuje, že se v těle objevují buňky s lepivým hlenem, což často vede k poškození plic a k chronickému kašli. Defektní gen u těchto lidí ovlivňuje jejich dýchání a schopnost filtrace vzduchu, trávení potravy a absorbci živin v zažívacím traktu. Podle Nadace pro cystickou fibrózu se v současnosti cystická fibróza považuje za nevyléčitelnou, nicméně určité diety, doplňky, trávicí enzymy a zvyky životního stylu mohou pomoci lépe zvládat příznaky. V první řadě je to výživná strava již od začátku zivota. Mnoho lékařů a odborníků na výživu pracujících s pacienty s cystickou fibrózou doporučuje stravu s vysokým obsahem tuku a vysokým obsahem kalorií, aby se snížilo riziko podvýživy. Ovšem pozor na nekvalitní potraviny a zpracované potraviny, ty mohou mít sice vysoký obsah kalorií a tuků, ale jsou to zejména trans-tuky nebo omega-6 mastné kyseliny, které obvykle nepomáhají ke snižování zánětu vedoucího k poškození plic, proto se nedoporučují pro osoby s cystickou fibrózou. Tyto nežádoucí látky se nacházejí zejména v rafinovaných rostlinných olejích: slunečnicový olej, olej z kukuřice a sezamový olej. Proto je důležité tyto potraviny zcela vyřadit a nahradit je podle následujících doporučení. Konzumace protizánětlivých tuků, včetně mononenasycených tuků, jako je extra panenský olivový olej, avokádový olej a panenský kokosový olej, je dobrý způsob, jak zvýšit příjem kalorií. Ořechy a semena, jako jsou mandle, chia semínka, lněné semínko, vlašské ořechy a konopná semena, jsou také dobrou volbou pro tento účel, stejně jako přirozeně hutnější maso, jako je červené hovězí maso a jehněčí. Nerafinované sacharidy mohou poskytnout výživné kalorie a energii, zejména v kombinaci s tuky. Nejlepší je jíst nezpracované, nízkoglykemické druhy, jako jsou původní druhy pšenice (špalda, samolina), ovoce a škrobovou zeleninu (řepa, mrkev, zelený hrášek, kukuřice a brambory). Obecně by v jídelníčku lidí s cystickou fibrózou měly být posíleny tyto komponenty:
1. vitamín K - všechna zelená zelenina;
2. vitamín D - slunce nebo sólarium;
3. vitamín A - nastrouhaná mrkev ohřátá v tuku;
4. vitamín E - ořechy;
5. někteří lidé s cystickou fibrózou by také měli přidat více soli do své stravy, aby se zabránilo dehydrataci;
6. omega-3 mastné kyseliny mohou být přínosem ke snižování zánětu (nacházejí se u volně žijících ryb, jako jsou lososy, sardinky a halibut);
7. pankreatické enzymy (k dostání volně v lékárně) jsou také běžně používány k tomu, aby pomohly lépe trávit jídlo a kalorie;
8. vysoce kvalitní multivitamíny a antioxidanty pomáhají předcházet zánětu, náchylnosti k infekcím a poškozen

Zdroj: příběh Vite jak pomoci pacientovi s Cystickou fibrozou?

Čím vybělit kůži?

Zesvětlovače kůže mají v posledních několika letech za sebou dlouhou vývojovou cestu. Spotřebitelé se totiž dnes díky snadno dostupným informacím na internetu mohou mnohem lépe vzdělávat a zjišťovat od ostatních nežádoucí účinky pleť bělících produktů, které chtějí koupit. Tato článek je proto navržen tak, aby se spotřebitel s jeho pomocí mohl seznámit s mnoha různými složkami zesvětlovačů kůže dostupných na dnešním trhu. A nakonec si pak mohl vybrat nejlepší produkt pro svou kůži.

Proces zesvětlení kůže probíhá v několika etapách. Jednotlivé složky přípravků na zesvětlení kůže působí v různých fázích procesu a obvykle poskytují nejlepší výsledky, když se spojí dohromady do jednoho ověřeného produktu. Zde jsou uvedeny některé z nejoblíbenějších surovin používaných při výrobě produktů na bělení kůže.

Alfa Arbutin:

Alfa-Arbutin je biosyntetická aktivní složka, která je čistá a dobře rozpustná ve vodě. Alfa-Arbutin je vyráběn ve formě prášku. Alfa-Arbutin je jeden z nejpokročilejších účinných látek v moderním zesvětlování kůže. U Alfa-Arbutinu bylo prokázáno, že při bělení účinně fungoval na všechny typy pleti. Ukázalo se, že i velmi nízké koncentrace Alfa-Arbutinu blokují činnost tyrozinázy, čímž vzniká tak zvaný albinismus. Výzkumy prokázaly, že epimer z arbutinu má asi 10 krát silnější inhibiční účinek, než je u beta-arbutinu. Alfa-Arbutin je velmi drahá ingredience, štěstí, že funguje i při velmi nízkých koncentracích. Alfa arbutin je nejrychlejší a nejefektivnější bělící prostředek při bělení kůže.

Beta-Arbutin (extrakt z medvědice lékařské):

Beta-Arbutin je často zmiňován jen jako arbutin. Beta-Arbutin je přírodní extrakt nalezený v rostlinách medvědice lékařské. Arbutin také poskytuje kůži zesvětlující účinek na kůži tím, že zabrání tyrozináze v její činnosti. Ačkoli je arbutin přírodní derivát hydrochinonu, tak nemá stejná rizika nebo vedlejší účinky. Arbutin, jak bylo prokázáno, je velmi bezpečná látka. Beta-arbutin je levnější na výrobu než alfa-arbutin, ale také i jeho bělící efekt je desetkrát slabší. Z těchto důvodu je v mnoha nových kůži bělících přípravcích nyní použitý Alfa Arbutin na rozdíl od dříve používaného beta-arbutinu.

Kyselina kojic:

Kyselina kojová (Kojic Acid; C6H6O4; 5-hydroxy-2-(hydroxymethyl)-4-pyrone) je produktem plísně, především druhem Aspergillus oryzae, vyskytující se v Japonsku, odkud má také kyselina název – Kojic. Kyselina kojová se často používá jako přísada do asijské stravy a podle posledních poznatků se začala také používat v kosmetice, jako přírodní prostředek k bělení kůže a při léčbě pigmentových problémů a stařeckých skvrn. Kyselina kojová byla poprvé objevena v roce 1989 a nyní je používána j

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Čím vybělit kůži

Příběh

Ve svém příspěvku LNĚNÝ OLEJ A TVAROH DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Renata sklenářová.

Dobrý den., léčím se chemoterapii pro opakovany karcinom vajecniku( metastazy v brise). Lékař mi řekl, že nemám šanci na uzdravení. Že budu stále na chemoterapii, pokud to telo bude zvládat, nebo si rakovinne buňky na chemo nezvyknout, takže je nebude ničit. Začala jsem užívat tvaroh se lnenym olejem a semínka. Užívám ale tvaroh tučný, zde je psán nízkotučný. Pak jsem se chtěla zeptat, zda k teto diete mohu ješte brát alveo grepa ostatni akuňácké produkty, selen zinek minerály, vitamin c, cleans atd. A ještě beru imunobran, nevím , jestli toho už není moc. Imunobran je také přirodni, jsou to vlastně ýžové otruby na nositeli houby shitake. Prosím jestli máte někdo zkušenosti poraďte prosím. Pořád hledám nějaké alternativy , nechci se vzdát bez boje. Tvaroh pravidelně užívam třetí týden, ale do teď jsem nevěděla, že musím dodržovat tak přísnou dietu, takže žádné maso, žádné jiné oleje, ani olivový? Sladkostem a cukru se vyhýbám, použivám med. Jen prosím o upřesneni, jak je to s tím tukem .diky za každou radu renata

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel JJ.

V članku je přehmat, hydrogenované oleje jsou zatepla zpracovsné a to jsou ty levné běžné. Ne za studena. Panenský za studena lisovaný olej olivový je to nejlepši co se dá koupit pro zdravý, proto je tak drahý. Slunečnicový olej, sojový, kukuřičný, ryzovy a nejhorší je řepkový jsou nezdravé nejen tím, že nejsou panenské za studena lisované (kromě výjimek za x násobnou cenu), ale i nevhodným složením mastných kyselin. Lepší jsou konopný, lněný, vlásky atd. Každý olej má jiné složení. Existuje i svetlicovy, brutnakovy, pupalkovy, makový, sezamový, vinný a další. Svetlicovy i lněný se používal jako laky na dřevo, přesto jsou zdravější než řepkový, když jsou za studena lisované. Podobné jako je zdravější nepasterizované jablečný ocet nebo mléko. Kdo má více peněz, může si koupit dle libosti zdravé potraviny. Je dokázáno, že čím je člověk bohatší a může si dovolit co chce jíst, mít, pít, vzdělávat se, šetřit se, tím je zdravější a dožívá se vyššího věku než chudší. Je dokázáno i písemně zveřejněno minimálně od roku 2011. Ze do všech postkomunistických zemi záměrně Západ dováží horší potraviny stejných značek a výrobků než jinam. Využívají prý nekvalitních zákonů a benevolence, že si to necháme líbit. Proto jsem více nemocní a umirame dříve než na západě. Máme třetinové platy a ještě diskriminaci ve zdravém jídle. Kdysi bylo embargo na technologie. Nyní je skryté donedávna zamcovane embargo na rovnocenné potraviny, které se prodávají jinde. Přesně ty země Východu včetně Česka mají největší podíl umrtnosti na rakovinu na 100 tis obyvatel. Velmi malou ji má napriklad Island, Tchajwan, Švýcarsko, Omán, Emiráty (a jen o kus dál v Iráku a Íránu, kde maji podobnou kulturu a zvyky naopak ještě vyšší, je to tedy chudobou a životní úrovni, životní úroveň je zavisla na kuoni sile, nestačí jen vzdělanost, informace a snaha) Podle koho zájmu jednou chválí slunečnicovy jindy řepkový. Olivový je lepší na cévy. Řepkový olej byl původně jedovatý, museli ho preslechtit v minulém století až. To znamená, že naši předci nikdy nejedli semena řepky olejné ani nikdy nelisovsli olej z ní. OBSAHOVAL jedovatou kyselinu erukovou. Je to jakoby snížili jed v mochomurce zelené, bylo by to přirozené? Řepkový olej je byznys a dává se povinné do nafty. Chce snad někdo jíst olej na který jezdí auta, protože je nejlevnější v Evropě?
Dotaz

Zdroj: příběh Lněný olej a tvaroh diskuze

Nebezpečí při bělení zubů

U domácího bělení zubů je reálné riziko, že když pacient nebude dodržovat doporučení zubního lékaře, výsledný efekt se nedostaví. Pokud je použit individuálně vyrobený nosič, je prakticky nulové riziko podráždění dásní, u nepřesných nosičů může dojít k lehkému podráždění dásní subjektivně se projevující štípáním a pálením, které po odstranění bělicího gelu beze stopy odezní. Vždy může ale dojít ke zvýšené citlivosti zubů (na tepelné a chemické podněty) – v tom případě se bělení přeruší na 3–4 dny a obvykle pak již tento problém nenastane. U domácího bělení se může objevit i bolest v krku a žaludku, což souvisí s drážděním sliznic uniklým peroxidem vodíku či glycerinem obsaženým v preparátu.

U ordinačního bělení, kde se pracuje se silnými koncentracemi peroxidů, je riziko komplikací podstatně vyšší. Citlivost dásní a zubů je větší. Unikne-li koncentrovaný peroxid na měkké tkáně, dochází k jejich poškození – postižené místo pálí a je intenzivně bílé, po odsátí gelu a opláchnutí dochází ke spontánní úpravě. Delší působení gelu na měkké tkáně může způsobit bolestivé afekce podobné aftám, nebo i vředy. K aktivaci bělicího prostředku při ordinačním bělení se někdy používají speciální lampy nebo lasery. Při jejich použití se může objevit intenzivní bolest, způsobená pravděpodobně výrazným vzestupem teploty uvnitř zubu. Někdy se mohou po aktivaci světlem objevit na sklovině bílé skvrny, které ale během 24 hodin vymizí. Bělicí lampy a lasery nijak nezvyšují účinnost bělení. Pokud jde o lampy s ultrafialovým světlem, je třeba vzít v úvahu obecná rizika ultrafialového záření.

Zdroj: článek Bělení zubů

Poradna

V naší poradně s názvem PRIPRAVA DOMÁCEHO DYNOVY OLEJE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mb121264.

Zná někdo recept na přípravu domáceho dýňového oleje ?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Ahoj, dýňový olej si děláme doma pravidleně každý rok na podzim. Většinou je to hned po tom, co dolisujeme víno, tak pak ve stejném lisu lisujeme i dýňový olej. Jsou k tomu potřeba vyloupaná dýňová semena. Ty po vyloupání a těsně před lisováním rozprostřeme na plech a zahřejeme je na 40 stupňů. Pak takto rozehřátá je nasypeme do lisu a vylisujeme z nich domácí dýňový olej. Jde o vysoce kvalitní a zdravý domácí olej, který je bohatý na vitamíny E, A, zinek, drahocenné omega kyseliny Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny (ale pozor, vysokým teplem se ničí!). Jeho barva je hnědo-zelená a řadí se do kategorie olejů nejvyšší kvality. Nedoporučuje se olej tepelně zpracovávat, například na smažení ani na pečení. Pro zachování jeho vyjimečných vlastností by měl být uchován v lednici.

Ideální užití dýňového oleje je za studena. Jako lék se dá konzumovat jen tak, po lžičce denně, či přidat do proteinových koktejlů. Při tomto vnitřním užití slouží bezvadně jako prevence proti zhoubnému bujení a nemocem prostaty a podpoří v růstu a pevnosti vaše nehty. Dýňový olej povzbuzuje krevní oběh a je doporučován na kazivost zubů, na lupénku, na herpes, proti akné, na potíže s trávicím traktem, na ekzémy.

Při použití dýňového oleje na pokožku využijeme jeho blahodárné hojivé a sklidňující účinky, jelikož je zdrojem organicky vázaného zinku. Při zevním použití je dále také výborný jako základ na vyživující vlasový zábal, při kterém podpruje obnovu buněk a pružnost kůže a učiní vaše vlasy krásně lesklé. Domácí dýňový olej mohu jen doporučit!

Zdroj: příběh Priprava domáceho dynovy oleje

Účinky kokosového oleje

Za studena lisovaný kokosový olej má protizánětlivé účinky a komplexně podporuje správnou funkci imunitního systému, působí i proti nádorům. Polovinu mastných kyselin kokosového oleje tvoří kyselina laurová, která má baktericidní a antivirotické účinky (bojuje například proti: Helicobacter pylori, Vibrio cholerae, Salmonella typhi, Shigella sonnei a Escherichia coli) a působí i proti zubnímu kazu. Dále je vhodné vnitřní užívání za studena lisovaného kokosového oleje při přemnožení kvasinek v organismu (moučnivky a dalších), a to kvůli účinkům kyseliny kaprylové, kyseliny kaprinové, kyseliny myristové a zmíněné kyseliny laurové, které se v něm nacházejí. Za studena lisovaný kokosový olej obsahuje také polyfenoly a antioxidanty a zvyšuje vstřebatelnost vápníku a hořčíku. Čistý bio kokosový olej vtíraný do pokožky působí proti infekcím kůže, lupence či ekzémům a hojí rány i strie.

Používání kokosového oleje je též báječný přirozený způsob, jak mít vlasy jemné, zářivé a zdravé.

Kokosový olej má rovněž blahodárné účinky na zuby, a sice antiseptické a bělicí. Naneste trochu oleje na prst a potřete jím vyčištěné zuby. Tuto proceduru provádějte pravidelně.

Jak bylo již řečeno, za studena lisovaný kokosový olej je vhodné užívat při přemnožení kvasinek v organismu. Kokosový panenský olej totiž obsahuje asi 45 % mastné kyseliny laurové, zbytek tvoří hlavně kyseliny kaprinová, kaprylová a myristová a všechny tyto kyseliny mají schopnost narušit lipidové membrány kvasinek. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

Díky tomu, že olej nezanechává na pokožce mastný film a kůže ho absorbuje beze zbytku, se z kokosového oleje stává ideální náhražka pleťového nebo očního krému, tělového mléka a podobně. Při pravidelném používání olej pozoruhodně rychle vyhlazuje jemné vrásky hlavně kolem očí a nechává pleť hydratovanou a jemnou. Oproti jiným druhům olejů není nutné aplikovat kokosový olej na vlhkou pokožku. Kokosový olej se vstřebává poměrně rychle a kůže tak zůstává promaštěná, vyživená, příjemně hydratovaná, ale paradoxně nemastná na dotek.

Zdroj: článek Použití kokosového oleje

Poradna

V naší poradně s názvem KETOZA JSMÍ SE JÍST CIBULE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dana.

zajímalo by mne za se při ketonové dietě smí jíst cibule .
Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Keto dieta je založena na omezení příjmu sacharidů. Cibule patří mezi potraviny s nízkým obsahem sacharidů a je tedy vhodná při ketóze. Tady je recept na cibulové kroužky (2 porce):
Ingredience
- velká žlutá cibule nakrájená na kolečka
- kokosová mouka 30 g
- 40 g parmazán, strouhaný
- špetka soli podle chuti
- jeden malý stroužek česneku
- špetka mletého černého pepře
- 1 vejce
- 125 ml kokosového oleje, rafinovaný, pokud nemilujete kokosovou chuť

Postup
Pokyny jsou pro 2 porce. Upravte podle potřeby.

Kokosový olej zahřejte na velké pánvi, na nízkou teplotu.
Zatímco se olej zahřívá, rozšlehejte vejce spolu s trochou kokosové mouky a špetkou soli. Rozšlehejte, dokud se ingredience nespojí. Potom nasypte zbytek všech suchých ingrediencí do středně velké mísy.
Pomocí vidličky každý cibulový kroužek důkladně navlhčete rozšlehaným vejcem, potom cibulový kroužek zvedněte a upusťte do moučné směsi. Lžičkou nahrňte mouku na celé kolečko a poté jemně přendejte kroužky na talíř.
Do pánve přidejte několik prstenů a mezi jednotlivými prsteny ponechte mezeru. Smažte asi 3–4 minuty na každou stranu, dokud není zlatohnědá, a poté vyjměte na talíř vystlaný papírovými ubrousky, aby vychladla. Pokračujte v tomto procesu, dokud není hotovo, a poté posypte solí podle chuti.

Tipy
Použití vidličky, kleští nebo špachtle usnadní jemný způsob, jak otočit cibulový kroužek bez narušení obalu.

Pokud nemáte rádi kokosový olej, můžete smažit na sádle nebo jiném tuku odolným proti vysokým teplotám.

Uvedený obal může být docela tlustý a tuhý, zjemnit ho můžete smetanou nebo vodou, a smícháním všech ingrediencí dohromady a vyrvořením konzistence jako těsto na palačinky. Poté do toho ponořte cibulové kroužky a jemně vložte do mírně zahřátého oleje.

Zdroj: příběh Ketoza jsmí se jíst cibule

Co způsobuje citlivé zuby?

Ke zvýšené citlivosti zubů dochází, když ustupují dásně, ochranná „deka“ kryjící kořeny, a obnaží se základní vrstva zubů (dentin). Kořeny obsahují tisíce drobných kanálků, které vedou k zubnímu nervovému centru (dužině). Zubové trubičky (kanálky) umožňují podnětům (teplo, chlad, sladké, kyselé) dosáhnout k zubnímu nervu, což pak vyvolá bolest zubů. Existuje mnoho faktorů, které mohou být příčinou citlivosti zubů.

  • Čištění zubů tvrdým kartáčkem způsobuje poškození skloviny a recesi dásní.
  • Zubní kaz v blízkosti dásně.
  • Recese dásní – odklon dásně od zubu v důsledku onemocnění paradontitidou, dochází k obnažení kořene.
  • Onemocnění dásní (gingivitis) – zanícení a bolest dásní způsobující citlivost ze ztráty podpůrných vazů, které následně odhalují povrch kořene vedoucího přímo do nervu zubu.
  • Popraskané zuby, polámané nebo zlomené zuby mohou vyplnit bakterie ze zubního plaku a způsobit tak zánět.
  • Skřípání zubů, broušení nebo svírání zubů poškozuje sklovinu.
  • Produkty na bělení zubů.
  • Souvislost s věkem – citlivost zubů je nejvyšší mezi 25 až 30 lety.
  • Přítomnost zubního plaku na povrchu kořene.
  • Používání ústní vody – některé ústní vody obsahují kyseliny, které zhoršují citlivost zubů, pokud zasáhnou dentin (střední vrstva zubu). Pokud trpíte dentinovou citlivostí, informujte se u svého zubního lékaře o používání neutrálních fluoridových roztoků.
  • Kyselé potraviny – pravidelná konzumace potravin s vysokým obsahem kyseliny, jako jsou citrusové plody, rajčata, okurky a čaje, způsobuje citlivost zubů.
  • Rutinní stomatologické výkony – citlivost zubů může vzniknout čištěním zubů, kořenovou impregnací, umístěním korunky v restaurovaném zubu. Citlivost zubů mohou způsobit uvedené stomatologické výkony, ale jedná se o dočasný jev, který obvykle vymizí po čtyřech až šesti týdnech.

Zdroj: článek Citlivost zubů

Poradna

V naší poradně s názvem SLABÁ SKLOVINA A BĚLENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Libka.

Mám slabou sklovinu a přesto bych chtěla mít bělejší zuby, nechci ale abrasivní pasty, musím si sklovinu chránit jak vybělit šetrně zuby, poraďte mi díky

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Na bělení zubů je nejlepší zubní hygienistka. Ta speciálním ultrazvukovým udělátkem rozruší tmavé usazeniny na zubní sklovině a zuby se tím prozáří. Efekt je okamžitý a trvalý, než se zuby zase zanesou, a to trvá několik let. Na bělení zubů u tenké skloviny se nejlépe hodí tento ultrazvukový zákrok, neboť zubní sklovinu dále neztenčuje a přesto vybělí.

Zdroj: příběh Slabá sklovina a bělení

Výroba kokosového oleje

Kokosový olej se vyrábí dvojím způsobem:

  • Lisováním čerstvé kokosové dužniny se získává panenský kokosový olej.
  • Lisováním sušené kokosové dužniny zvané kopra se získává rafinovaný kokosový olej.
Každá z těchto variant má jiné složení mastných kyselin a jiné účinky na lidské zdraví.

Panenský kokosový olej

1. způsob výroby je suchou metodou, kdy se čerstvá kokosová dužnina zralých kokosových ořechů rychle vysuší za použití nízké teploty a poté se lisuje, aby se získal olej.

2. způsob používá mokrou metodu, kdy stroj lisuje čerstvou kokosovou dužninu, aby se získalo mléko a olej. Mléko se od oleje odděluje fermentací, enzymy nebo odstředivkami.

Výsledný olej má kouřový bod 177 stupňů Celsia a lze ho použít pro rychlé restování nebo pečení, ale není vhodný pro velmi vysoké teplo, jako je hluboké smažení masa. Na etiketách kokosového oleje můžete také vidět následující výrazy:

  • Expeler-pressed: stroj lisuje olej z kokosové dužiny, často za použití páry nebo tepla.
  • Lisovaný za studena: olej se lisuje bez použití tepla. Teplota zůstává pod 49 stupni Celsia; věří se, že to pomáhá zachovat více živin.

Rafinovaný kokosový olej

Kopra je strojově lisována, aby se uvolnil olej. Olej je poté napařen nebo zahříván, aby se deodorizoval (zbavil pachu), a vybělen filtrací přes jíly, aby se odstranily nečistoty a zbývající bakterie. Někdy se k extrakci oleje z kopry používá chemické rozpouštědlo, jako je hexan. Potom takový olej má vyšší bod kouře při asi 204-232 stupních C a je bez chuti a zápachu.

Zdroj: článek Kokosový olej, je skutečně tak zdravý?

Poradna

V naší poradně s názvem KOTVALD :P se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mirek.

Zdravím,prosím a kde se to dá udělat? To vybělení bělma? :O zní to zajímavě a lákavě..

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Chirurgické bělení bělma se zatím v ČR neprovádí, protože není schválen postup bělení. Normálně se tento postup používá ve Spojených státech, kde je mnoho soukromých ordinací s touto nabídkou. Tato metoda bělení není zcela bez rizika. Při chirurgickém bělení očního bělma se používají silné chemikálie a objevují se zprávy o komplikacích po operaci. Tyto komplikace s hojením již vedly k úplnému rozleptání bulvy a následné destrukci oka. Pro příklad výsledku když se to povede je zde odkaz na operační centrum v USA: https://www.eyesbyklein.com…

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Kotvald :P

Jak se zbavit kvasinek v pochvě

Ženy jsou častěji náchylné ke genitálním kvasinkovým infekcím, přičemž 75 procent žen je má alespoň jednou ve svém životě. Ale i muži mohou dostat genitální kvasinkovou infekci. K nejčastější příčině těchto infekcí patří Candida albicans. Existují však i jiné druhy kvasinek, které mohou být za problémy zodpovědné.

Symptomy kvasinkové infekce:

  • bolesti, svědění pochvy, nebo pocity pálení v oblasti vaginy;
  • vaginální pálení při močení;
  • bolestivý pohlavní styk;
  • vyrážka v oblasti genitálií;
  • hustý, bílý vaginální výtok, připomínající tvaroh;
  • zarudnutí v oblasti;
  • otok;
  • kožní trhliny nebo vředy.

K léčbě kvasinkových infekcí existuje řada léčebných postupů, včetně oblíbených domácích metod.

Léčba pomocí přípravků (rychlá pomoc), které jsou dostupné bez předpisu: Snad v každé lékárně lze zakoupit bez předpisu antifungální léky (působící proti houbám, kvasinkám, plísním) ve formě krémů. Jsou k dispozici i ke koupi online. Prostředky, které se aplikují vnitřně, léčí více než 80 % vaginálních kvasinkových infekcí. Obsahují silné antifungální látky nazvané azoly (azolová antimykotika). Přestože azoly jsou v klinickém užívání již od 70. let 20. století, stále zastávají významnou úlohu v terapii lokálních i systémových mykóz.

Kyselina boritá: Rovněž vaginální kapsle s kyselinou boritou mohou fungovat u žen s kvasinkovou infekcí, zejména na ty infekce, které se opakují. Odborní lékaři navrhují dávku 600 mg kyseliny borité v kapsli vkládané vaginálně jednou denně po dobu 14 dnů. Před zakoupením čípků konzultujte vše s lékařem. Lokálně aplikovaná kyselina boritá spolu s antifungálním flucytosinem úspěšně léčí problémy u přibližně 70 % žen.

Olej z čajovníku: Olej z čajovníku má silné antifungální vlastnosti, které mohou zabíjet kvasinky a plísně. Výzkum tohoto esenciálního oleje potvrdil jeho schopnost zabít řadu kvasinek a hub. Olej z čajovníků byl testován i na kvasinku Candida albicans, což je jedna z nejběžnějších kvasinek u vaginálních infekcí. Bylo prokázáno, že vaginální čípky obsahující olej z čajovníku léčí vaginální houbové infekce. Některé ženy nacházejí úlevu od potíží, když zředěný čajový olej nakapou do tamponu a ten vloží přes noc do vaginy. Při používání oleje z čajovníku je však třeba být mimořádně opatrný, protože může dráždit pokožku – a vaginální stěny jsou obzvláště citlivé. Čajovníkový olej je esenciální olej a jako takový je třeba jej míchat s nějakým nosným olejem. Lze používat 3–5 kapek čajového oleje a trochu zahřátého kokosového oleje. Pak tuto směs lze nanést na tampon. Je také důležité pravidelně tampon měnit. Nejprve si ale vyzkoušejte, zda nejs

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Babské rady na kvasinky

Poradna

V naší poradně s názvem OLIVOVÝ OLEJ, CITRON A MED NA DETOXIKACI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karel Večeřa.

Dobrý den, mám dotaz k detoxikaci olivovým olejem,medem a citronem. Mohou proces doprovázet nepříjemné pocity v oblasti břicha a změna barvy stolice?
Díky za odpověď
Karel

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Olivový olej, med a citron je kombinace na čištění jater, která vznikla na internetu a začala se šířit virálně prostřednictvím sociálních sítí. Zda-li tato kombinace funguje jako očista jater záleží na zvážení každého člověka. Pár dobrých rad pro výběr ingrediencí.
Když užíváte olivový olej pro zdravotní přínosy, měl byste vždy volit extra panenský olivový olej. Tento vysoce kvalitní olivový olej obsahuje vyšší množství zdravých tuků a antioxidantů ve srovnání s rafinovanými olivovými oleji, a proto poskytuje nejvíce zdravotních výhod. Pro ještě lepší výsledky nakupujte od renomovaných značek, které jsou transparentní ohledně toho, kdy, kde a jak se jejich olivový olej sklízí, a také poskytují datum sklizně, abyste se mohli ujistit, že olivový olej spotřebujete dříve, než překročí svůj vrchol.
Pozor na voskované citrony. Tyto lesklé plody jsou potaženy chemikáliemi, kterým je nejlepší se vyhnout. Některé z těchto vosků jsou na bázi plastu, jiné používají šelak (vyrobený ze zvířecího sekretu, mňam). Ne všechny nevoskované citrony jsou bio, ale všechny bio jsou nevoskované. Ujistěte se tedy, že citrony mají tuto organickou nálepku.
Med by měl pocházet od známého včelaře, abyste se ujistil, že pochází z místních plodin.
Očista probíhá u každého člověka jinak a někdy může být skutečně bouřlivá včetně bolesti v oblasti břicha a změn barvy stolice. Výběr správných ingrediencí tyto nepříjemné pocity může mírnit.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Olivový olej, citron a med na detoxikaci

Značka lovebio.cz

Firma s názvem Lovebio s.r.o., sídlící v Jablonci nad Nisou, byla založena v roce 2012. Společnost je aktivní i v současnosti. V jejím vedení se dosud vystřídali 2 lidé. Společnost podniká v oboru „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“. Zprostředkovává internetový obchod certifikované přírodní a bio kosmetiky nejvyšší kvality, prodává bio kokosový olej různých značek a další ekologické produkty. Ke každému nákupu nabízí zdarma vzorky výrobků.

Můžete zde nakoupit značky: lavera, Alva, Natura Siberica, Primavera, Purity Vision, Royal Green, Urtekram, Tropicial

Lavera: Latinské slovo lavera znamená „pravdivost, opravdovost“. Historie této značky je stará asi čtyřicet pět let a je spjata s Thomasem Haasem, zakladatelem přírodní kosmetiky. Firma Laverana GmbH byla založena v roce 1987 jako rodinný podnik na malém statku poblíž Hannoveru s cílem vyrábět opravdovou přírodní kosmetiku. Dnes má přes sto zaměstnanců a patří mezi čtyři nejvýznamnější výrobce přírodní kosmetiky na světě. Zakladatel firmy Thomas Haase, který sám vyvíjí všechny receptury, trpí od dětství neurodermitidou, a proto jsou všechny kosmetické výrobky značky „lavera“ tradičně zaměřeny na citlivou pleť. Firma nyní nabízí kompletní sortiment přírodní kosmetiky v bio kvalitě zahrnující péči o obličej, tělo, vlasy, zuby, ochranu proti slunci, ale i špičkovou dekorativní kosmetiku pro citlivou pleť.

Alva: Přírodní kosmetika Alva ponechává suroviny v původním stavu, a tím jde daleko za hranice pouhé péče o pokožku. Harmonická kombinace jednotlivých ingrediencí vede k dermatologicky vysoce účinnému vyváženému efektu. Suroviny obsažené v přípravcích Alva jsou pokožkou skvěle přijímány, čímž blahodárně působí. Alva nabízí unikátní hydratační systém s dvojím efektem, který naleznete i v řadě kosmetiky pro muže: For Him. Velmi oblíbené jsou přírodní deo krystaly, které dokážou ochránit i při silném pocení.

Natura Siberica: Je přírodní kosmetika z divoce rostoucích bylin Sibiře a Dálného východu, tedy z míst, kde jsou zachována chráněná území s unikátní jedinečnou flórou. Rostliny tam rostou přirozeně, volně a v hojném množství. Vzhledem k drsným klimatickým podmínkám jsou zvyklé neustále bojovat o své zachování, a proto mají volně rostoucí byliny Sibiře obrovský potenciál. Aby tato živá energie působila ve prospěch krásy a zdraví, používá Natura Siberica jen minimum umělých přísad, využívá nejmodernější technologie a přísně kontroluje všechny etapy výroby produktů. Díky takovému přirozenému a vysoce zodpovědnému přístupu obsažené ingredience maximálně odhalují svůj potenciál.

Primavera: Primavera – bohyně jara, symbolizuje již 25 let německou značku vysoce kvalitní přírodní kosmetiky Primavera. V italském překladu znamená primavera „jaro“, tedy ztělesnění svěží rozkvétající zeleně, krásy barev a kouzelné vůně květin. Primavera je jednou z prvních společností certifikovaných známkou Demeter, jež je zárukou bio kvality

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Matující vyrovnávací krém s měsíčkem

Příběh

Ve svém příspěvku KOKOSOVÝ OLEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdena.

Měla jsem bílý povlak na jazyku, který opravdu nešel seškrábnout. Zkusila jsem mlsat kokosový olej a povlak zmizel. Zřejmě tedy kvasinky, plísně..Tak si občas zamlsám a problém se nevrací.:-)

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Kokosový olej

Využití kokosového oleje na pleť

Může se používat kokosový olej na obličej?

Obecně se nedoporučuje používat kokosový olej na obličej, protože je vysoce komedogenní (jinými slovy, ucpává póry). Takže i když může pomoci s hydratací, neudělá mnoho pro prevenci akné – ve skutečnosti jej může dokonce způsobit. Navíc některé mastné kyseliny obsažené v kokosovém oleji dráždí oči a způsobují zčervenání spojivek a pocity suchého oka.

Kokosový olej však skvěle působí jako hydratační krém na ostatní části těla. Mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem obsažené v kokosovém oleji jsou důvodem, proč je kokosový olej prospěšný pro vaši pokožku. Na základě toho, co zjistili dermatologové a výzkumné studie, některé mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem, jako je kyselina laurová jsou nejlepší při použití v péči o tělo.

Mohou pomoci s věcmi jako:

  • Zklidnění suché pokožky
    Kokosový olej může pomoci snížit transepidermální ztrátu vody, což je stav, kdy se voda pasivně odpařuje z pokožky (příliš mnoho odparu vede k vysušení pokožky). Tato ztráta vody může být vyvolána stavy, jako je ekzém, rosacea nebo dermatitida.
  • Ošetření lehkých ran
    Kokosový olej se dokonce vyplatí zařadit do vaší lékárničky. Kyselina laurová, která se nachází v mnoha rostlinných olejích, tvoří 47 % kokosového oleje a má antimikrobiální vlastnosti. I když tedy nedokáže léčit hluboké rány na povrchu pokožky, může pomoci s uklidněním mírnějších kožních lézí, jako jsou škrábance nebo popáleniny od žiletky.

Zdroj: článek Kokosový olej, je skutečně tak zdravý?

Poradna

V naší poradně s názvem STEARINOVÁ MAST se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petromila Gornerová.

Dobrý den, dlouhou dobu sháním v lékárnách Stearin. mast a to bez úspěchu. Pomáhala mi při ošetření popraskané kůže na rukou a to na sto procent. Je ještě nějaká možnost tuto mast sehnat? Děkuji předem za radu a sdělení. Přeji krásné dny Gornerová

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Pokud nemůžete sehnat stearinovou mast, tak si ji můžete vyrobit doma. Stačí k tomu kokosový olej, bambucké máslo, oblíbená esence a krystalický stearin. Kokosový olej rozehřejte na mírném plameni, přidejte bambucké máslo a stearin. Nechte vše rozpustit, stáhněte z plotny, přidejte esenci a nalijte do vhodné sklenice s víčkem. Všechny suroviny lze běžně koupit. Stearin můžete koupit na internetu, ceny můžete vidět zde: https://www.zbozi.cz/hledej…

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Stearinová mast

Skvrny na zubech po bělení

Jestliže se rozhodnete pro bělení zubů, je vhodné tento proces konzultovat se stomatologem. Ten jednak stanoví diagnózu a zhodnotí riziko vedlejších reakcí, jednak určí, který způsob bělení je pro vás nejvhodnější (ordinační bělení chemické či za pomoci laseru, domácí bělení pomocí nosiče vyrobeného na míru a podobně). Tím se minimalizuje pravděpodobnost vzniku barevné disharmonie chrupu po ukončení bělení, což u volně prodejných bělicích prostředků není možné.

Zde můžete vidět skvrny na zubech po bělení.

Zdroj: článek Skvrny na zubech

Příběh

Ve svém příspěvku DOMÁCÍ BĚLENÍ ZUBŮ DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kikousek.

domácí bělení není nic pro mě já toho zkusila teda už taky dost, ale dávám spíše přednost pastám na bělení s nimiž má již někdo zkušenosti. :)

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Verča.

Ahojky, já mám super zkušenost s bělící pastou od ROCS, dlouho jsem hledala něco účiného a za mě fakt doporučuji.

Zdroj: příběh Domácí bělení zubů diskuze

Důvody pro zhotovení korunky

Nejčastějším důvodem pro zhotovení korunky je s velkým náskokem indikace, že působením zubního kazu došlo k rozsáhlému zničení tvrdých zubních tkání a chybějící část zubu již nelze nahradit zhotovením výplně.

Chybí-li sousední zub a mezera se řeší zhotovením můstku, je zapotřebí zhotovit korunky na zuby sousedící s mezerou, která se můstkem překlenuje. Alternativou, která ušetří mnohdy jinak zdravé zuby před nutností preparace na korunku, je nahrazení chybějícího zubu implantátem. To ovšem vždy z různých důvodů nelze (nedostatek kvalitní kosti, vyšší cena a podobně).

Endodonticky ošetřený (lidově „mrtvý“) zub, to znamená zub, u kterého byly zaplněny kořenové kanálky, už není tak elastický jako zub živý. Po určité době od ošetření kanálků se zub stane křehkým a hrozí, že i při běžném zatížení praskne. Často se bohužel ulomí až u dásně, nebo dokonce lomná linie zasahuje pod úroveň dásně a kořen je pak nutno vytáhnout. Proto je vhodné a správné na endodonticky ošetřený zub zhotovit korunku. Zub je tak na řadu let chráněn před případnou frakturou. Dalším důvodem, proč zhotovit korunku na mrtvý zub, je estetika. Mrtvý zub po čase změní svou barvu a stane se našedlým, což vadí zejména u zubů ve viditelném úseku chrupu.

Při zhotovení snímatelné zubní náhrady je nutno náhradu připevnit ke zbylým zubům, aby držela v ústech. Zub, ke kterému je náhrada po nasazení uchycena, se opatří korunkou, na které mohou být zhotoveny různé typy takzvaných retenčních prvků – sponová korunka. Od jednoduchých, mezi lidmi neoblíbených háčků u levnějších náhrad přes „konusové“ korunky nebo na první pohled neviditelné systémy takzvaných attachmentů fungujících na principu patentky, zásuvky a podobně.

Korunka musí být použita i v případě, kdy následkem úrazu došlo k odlomení tak velké části zubu, že nahrazení chybějící části zubu výplní neslibuje dlouhodobou úspěšnost, podobně jako v případě hlubokého zubního kazu.

Dalším důvodem pro zhotovení korunky bývá korekce anomálního tvaru či postavení zubu, které je na pohled neestetické a zhoršuje možnost provádění ústní hygieny. Zejména v případech, kdy z nejrůznějších důvodů není možná korekce postavení zubu ortodontistou.

Korunku lze použít i tehdy, kdy je nutné vyměnit rozsáhlé výplně a z důvodu zajištění stability zubu a estetických důvodů by výměna výplní neměla smysl.

Používá se i tam, kde jsou vrozené defekty skloviny povrchu takového rozsahu, že je nelze korigovat výplněmi.

Dále je vhodná u zubů, u kterých došlo k takzvané vertikální nebo horizontální abrazi, tedy obroušení části tvrdé zubní tkáně v důsledku skřípání zubů (bruxismus), špatnou technikou

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Bolesti mrtvých zubů pod korunkou

Poradna

V naší poradně s názvem SVĚDĚNÍ ZUBU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kamča.

Svědění zubu, jakkoliv se nám to může zdát nemožné, je u mnoha lidí běžná věc. Jde zde spíše o pocit, který vyvolává hojení po nepatrném zánětu kolem zubního krčku, který se projevuje jako svědění zubu. Jak předcházet svědění zubu? Jednoduše, zabránit vzniku oněch drobných zánětů v okolí krčků zubů. Toho dosáhneme pečlivou zubní hygienou, ale ne zase přehnanou, abychom si s ní krčky zbytečně neobnažili a nepřipravili podhoubí pro tvorbu nových mikrozánětů. Je třeba zakoupit si vhodný jemný kartáček a protizánětlivou zubní pastu a opatrně si zuby pravidelně, ale důkladně čistit. Zároveň je třeba do čištění zařadit i nové nástroje, jako dentální nit nebo mezizubní kartáček, který taktéž namožíme do protizánětlivé zubní pasty. Jako vhodná zubní pasta, která působí proti zánětu zubu se nám doma osvědčila zubní pasta s obsahem Nimby. Nimba působí v ústní dutině protizánětlivě.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Svědění zubu

Jak na bělení zubů doma

První krok, jak ušetřit peníze za bělicí prostředky, je omezit přísun potravin, které mají negativní dopad na naše zuby. Zažloutlé zuby totiž nevypovídají vždy jen o špatné zubní hygieně, ale třeba i o špatné životosprávě. Jídla a nápoje, které zuby pokrývají nevzhlednou tmavou barvou, většinou známe. Čelná místa černé listiny suverénně obsadily cigarety, červené víno, perlivé limonády, káva, čokoláda, ale i černý čaj. Nesvědčí též borůvky a kyselé džusy. Další problematickou složku tvoří antibiotické léky. Zvláště pokud se tyto léky užívají ve velkých dávkách v mladém věku, je větší pravděpodobnost, že budete mít v dospělosti tmavší nebo žluté zuby.

Nečekanými úspěchy se při bělení zubů mohou pyšnit jahody. Jahody obsahují enzym, který je přirozeným zubním bělidlem. Pokud se rozhodnete pro „bělenízubů pomocí jahod, zkuste využít následujícího postupu: vyberte několik jahod, očistěte je a rozmačkejte tak, aby vznikla směs. S pomocí čistého zubního kartáčku naneste tlustou vrstvu jahodové směsi na zuby. Ponechte ji na zubech dvě až pět minut a poté důkladně omyjte. Na závěr si ještě zuby vyčistěte fluoridovou pastou, aby vám některé kyseliny přítomné v jahodách nepoškodily zuby.

Na trhu jsou k dostání různé komerční prostředky určené k domácímu bělení zubů. Tyto přípravky a prostředky se dají zakoupit v drogériích nebo lékárnách.

Zdroj: článek Bělení zubů

Přírodní antimykotika

Přírodní možnosti léčby mykotických infekcí opravdu existují. Některé přírodní látky se používají k výrobě antimykotických krémů a mastí již od dob starověké Číny. Z hlediska účinků proti plísním jsou za nejlepší přírodní produkty považovány rostlinné esenciální oleje, které do budoucna představují možnost, jak vyrábět bezpečnější a účinnější přírodní antimykotika.

Česnek

Kromě řady jiných výhod česnek údajně účinně působí právě proti plísňovým infekcím. Neexistují však žádné vědecky ověřené důkazy, že by to opravdu fungovalo.

Jogurt a probiotika

Používání jogurtů nebo probiotik (například kombuchy) se stalo běžným přírodním způsobem léčby kvasinkových infekcí. Smyslem této léčby je obnovení rovnováhy ve vaginálním prostředí v návaznosti na uzdičku u mužského penisu.

Kokosový olej

Kokosový olej má řadu pozitivních účinků na lidské zdraví a podporuje imunitu. V léčbě plísňových onemocnění je kokosový olej neocenitelným pomocníkem. Kvasinky a plísně se vyskytují prakticky na všech sliznicích lidského těla a zejména ve střevech, ovšem jen málokdy způsobují problémy, pokud nedojde k jejich přemnožení a nezačnou růst. Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny se středně dlouhými řetězci, které účinně likvidují plísně. Tyto zvláštní druhy tuků působí nejen proti plísním, ale také proti virům a bakteriím a jsou vhodné pro léčbu plísní na nehtech dolních i horních končetin i k léčbě dalších plísňových chorob. Je možné je používat jak perorálně (ústy), tak místně (přímo aplikovat na postižené místo). Nadto je kokosový olej výborným lubrikantem pro muže.

Koprový olej

Kopr má antibakteriální účinky, které se dobře uplatní i při léčbě plísňových onemocnění a může se tak stát dalším vhodným kandidátem na výrobu přírodních prostředků proti mykózám. Esenciální olej získaný z koprových semen (Anethum graveolens L.) narušuje permeabilitu plazmatické membrány bakterií, což může pomoci při likvidaci těch bakterií, které vyvolávají růst plísní.

Kyselina kaprylová

Kyselina kaprylová má antibakteriální, antivirové a antimykotické účinky. Posiluje imunitní systém a běžně se používá jako složka fungicidních (houby a plísně likvidujících) přípravků. Kyselina kaprylová přirozeně pomáhá omezit růst kvasinek v gastrointestinálním traktu, což umožňuje přežití zdraví prospěšných bakterií. Je možné jí užívat perorálně (ústy) jako prevenci nerovnováhy střevní mikroflóry.

Kyselina boritá

Rovněž kyselina boritá má antibakteriální účinky a představuje tak skvělý a cenově dostupný domácí lék na léčbu mykotických infekcí. Čípky s obsahem kyseliny borité jsou velmi účinné v boji proti kvasinkovým infekcím, zejména těm vyvolaným kmeny Candida. Aplikace čípků kyseliny borité aplik

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Antimykotika pro muže

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Marie Svobodová

 Bc. Jakub Vinš

 Mgr. Jana Válková


kokosový olej a lupenka
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
kokosový olej bílé zuby
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.