Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

LASEROVÉ LÉČENÍ LUPENKY


Zajímáte se o téma LASEROVÉ LÉČENÍ LUPENKY? Tak právě pro vás je určen tento článek. Léčba lupénky obvykle pomáhá udržet stav pod kontrolou. Většinu lidí může ošetřit jejich praktický lékař, ale pokud jsou příznaky obzvláště závažné nebo nereagují dobře na léčbu, může praktický lékař pacienta odeslat ke kožnímu specialistovi (dermatologovi). Léčba je určena podle typu a závažností lupénky a umístění postižené oblastí kůže. Různé způsoby léčby lupénky jsou uvedeny níže.


Tablety, kapsle a injekce

Pokud je psoriáza závažná nebo jiná léčba nefungovala, může odborný kožní lékař předepsat systémovou léčbu. Systémová léčba působí na celé tělo.

Tyto léky mohou být při léčbě lupénky velmi účinné, ale všechny mají potenciálně závažné vedlejší účinky. Všechny systémové léčby lupénky mají své výhody i rizika. Před zahájením léčby se poraďte se svým lékařem o možnostech léčby a případných rizicích s nimi spojených.

Pokud plánujete dítě, otěhotníte nebo uvažujete o kojení, měla byste se také nejprve poradit se svým lékařem, než začnete užívat jakýkoli nový lék, abyste si ověřili, zda je vhodný pro použití během těhotenství nebo kojení.

Existují 2 hlavní typy systémové léčby, nazývané nebiologická (obvykle se podává ve formě tablet nebo kapslí) a biologická (obvykle se podává ve formě injekcí).

Nebiologické léky

Methotrexát

Methotrexát může pomoci kontrolovat psoriázu zpomalením produkce kožních buněk a potlačením zánětu. Obvykle se užívá jednou týdně. Může způsobit nevolnost a může ovlivnit tvorbu krvinek. Dlouhodobé užívání může způsobit poškození jater. Lidé s onemocněním jater by neměli užívat methotrexát a při jeho užívání by neměli pít alkohol.

Methotrexát může být velmi škodlivý pro vyvíjející se dítě, takže je důležité, aby ženy užívaly antikoncepci a neotěhotněly během užívání tohoto léku a po dobu nejméně 6 měsíců po jeho ukončení.

Mužům se doporučuje odložit pokus o miminko alespoň na 6 měsíců od poslední dávky methotrexátu.

Cyklosporin

Cyklosporin je lék, který potlačuje imunitní systém (imunosupresivum). Původně se používal k prevenci odmítnutí transplantátu, ale osvědčil se při léčbě všech typů lupénky. Obvykle se užívá denně.

Cyklosporin zvyšuje šance na onemocnění ledvin a vysoký krevní tlak, které bude nutné sledovat.

Acitretin

Acitretin je perorální retinoid, který snižuje produkci kožních buněk. Používá se k léčbě těžké lupénky, která nereagovala na jinou nebiologickou systémovou léčbu. Obvykle se užívá denně.

Acitretin má širokou škálu vedlejších účinků, včetně suchosti a popraskání rtů, suchosti nosních cest a ve vzácnějších případech hepatitidy.

Acitretin může být velmi škodlivý pro vyvíjející se dítě, proto je důležité, aby ženy užívaly antikoncepci a neotěhotněly během užívání tohoto léku a po dobu nejméně 3 let poté, co jej přestanou užívat. Naopak muži užívající acitretin mohou dítě bezpečně zplodit.

Apremilastdimethyl fumarát jsou léky, které pomáhají snižovat zánět. Užívají se jako denní tablety. Tyto léky se doporučují používat pouze v případě, že máte těžkou lupénku, která nereagovala na jinou nebiologickou léčbu.

Biologická léčba

Biologická léčba snižuje z

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Moderní léčba lupénky

Příběh

Ve svém příspěvku LUPÉNKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarka Wohlgemuthová.

CHtěla bych něco poradit těm lidem u kterých je průběh lupénky slabší,např.mají na dolních končetínách lýtka)malé skvrnky,kolečka lupénky.Objevila jsem v drogerii Konopné mléko 550ml.Je tam výtažek konopí,který velmi pomahá na léčbu lupénky.Je to tzv.konopný olej a má velké účinky i na atopické ekzémy.Je to na promazování pokožky i na celém těle.Já jsem momentálně jakoby zeléčená.Je období,kdy lupénka ke mě přijde(řeším to mořem)a zase odejde(tak se to nazývá i z lékařského posudku.Ta bylinná kosmetika je HERBAVERA.Vyzkoušejte a napište mě,jak Vám to pomohlo.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marie.

Zkuste mexickou přírodní kosmetiku http://www.tepezcohuite.cz/zdraviakrasa.

Zdroj: příběh Lupénka

Lokální léčba lupénky

Lokální léčba je obvykle první léčbou používanou u mírné až středně těžké lupénky. Jedná se o krémy a masti, které se aplikují na postižená místa.

Někteří lidé zjišťují, že lokální léčba je vše, co potřebují ke kontrole svého stavu, i když může trvat až 6 týdnů, než se dostaví znatelný účinek.

Pokud máte psoriázu pokožky hlavy, může být doporučena kombinace šamponu a masti.

Změkčovadla

Takzvané emolienty jsou hydratační krémy aplikované přímo na pokožku, aby ji pokryly ochranným filmem a snížily ztráty vody. Pokud máte mírnou psoriázu, je změkčovadlo pravděpodobně první léčbou, kterou vám lékař navrhne.

Hlavním přínosem změkčovadel je zvlhčení pokožky a snížení svědění a šupinatění. Také je známo, že některá další lokální ošetření fungují lépe na zvlhčené pokožce. Po změkčovadle počkejte alespoň 30 minut před aplikací dalšího lokálního ošetření.

Změkčovadla jsou k dispozici jako široká škála produktů a lze je zakoupit volně v lékárně nebo je předepíše váš praktický lékař.

Steroidní krémy nebo masti

Steroidní krémy nebo masti (lokální kortikosteroidy) se běžně používají k léčbě mírné až středně těžké lupénky na většině oblastí těla. Léčba funguje tak, že snižuje zánět. To zpomaluje tvorbu kožních buněk a snižuje svědění.

Lokální kortikosteroidy se pohybují v síle od mírné po velmi silnou. Používejte je přesně podle doporučení lékaře.

Váš lékař může předepsat silnější topické kortikosteroidy, které by měly být použity pouze na malé oblasti kůže nebo na zvláště silné skvrny. Nadměrné užívání topických kortikosteroidů může vést ke ztenčení kůže.

Analogy vitaminu D

Krémy s analogem vitaminu D se běžně používají spolu se steroidními krémy nebo místo nich u mírné až středně těžké lupénky postihující oblasti, jako jsou končetiny, trup nebo pokožku hlavy. Fungují tak, že zpomalují produkci kožních buněk. Mají také protizánětlivý účinek.

Příklady analogů vitaminu D jsou kalcipotriol, kalcitriol a takalcitol. Existuje jen velmi málo vedlejších účinků, pokud nepoužíváte více než doporučené množství.

Inhibitory kalcineurinu

Inhibitory kalcineurinu, jako je takrolimus a pimekrolimus, jsou masti nebo krémy, které snižují aktivitu imunitního systému a pomáhají snižovat zánět. Někdy se používají k léčbě psoriázy postihující citlivé oblasti, jako je obličej, genitálie a záhyby na kůži, pokud steroidní krémy nejsou účinné.

Tyto léky mohou na začátku léčby způsobit podráždění kůže nebo pocit pálení a svědění, ale obvykle se to do týdne zlepší.

Uhelný dehet

Černouhelný dehet je hustý, těžký olej a je pravděpodobně nejstarší léčbou lupénky. Jak to funguje, není přesně známo, ale dokáže to omezit šupiny, zánět a svědění.

Může být po

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Moderní léčba lupénky

Poradna

V naší poradně s názvem KOŽNÍ KLINIKA KARLOVO NÁMĚSTÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Norajr Oganesjan.

Dobry den ,chci se zeptat ,estli lečba lupénky s lejzerem u vas (Kožní Karlovo náměstí) dela?videl jsem v správách a přeslechl jsem nazev te nemocnicy a omluvam se za mou češtinu pozdrvem N.O.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Lupénka se léčí excimerovým lejzrem na Poliklinice Roškotova 1225/1 142 00 Praha 4. Zde sídlí Derma Medical Clinic s.r.o., jenž léčbu provádí. Léčba lupénky laserem je hrazena z veřejného zdravotního pojištění od pojišťoven VZP, OZP a VoZP. Po ošetření lejzrem očekávejte spáleniny kůže a sterilně je kryjte. Po sloupnutí strupu by nová pokožka již měla být bez lupénky. Zde je email, na který můžete napsat a objednat se na vstupní vyšetření.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Kožní klinika karlovo náměstí

Léčba glaukomu

Včas zjištěné onemocnění lze léčit očními kapkami, laserovými operacemi nebo mikrochirurgicky.

Oční kapky pro léčbu glaukomu

Oční kapky snižují tvorbu tekutiny v přední části oka nebo zvyšují proudění této tekutiny. Bohužel oční kapky mohou vyvolat i nežádoucí účinky: alergické reakce, zarudnutí očí, palčivou bolest, rozmazané vidění a podráždění očí. Některé léky na glaukom mohou mít vliv na srdce a plíce. Informujte se u svého lékaře, jaké jsou jím předepsané léky, zda jsou pro vás vhodné, zda na ně nejste alergičtí.

Laserové operace glaukomu

Laserové operace glaukomu mírně zvyšují odtok oční kapaliny, zejména u glaukomu s otevřeným úhlem, nebo během ucpání kanálku u glaukomu s uzavřeným úhlem. Jsou různé druhy laserových operací pro léčbu glaukomu, například trabekuloplastika, kdy se používá laser pro otevření trámčinových drenážních prostorů. Dalším druhem laserové operace je iridotomie, kdy je vytvořen malý otvor v duhovce, díky čemuž kapalina proudí volněji. Posledním druhem laserové operace je cyclophotocoagulation, což je laserová operace určená k léčbě střední vrstvy oka, která snižuje produkci oční tekutiny.

Mikrochirurgie pro glaukom

Jedná se o operaci, která se nazývá trabeculectomie. Tato operace zahrnuje výměnu a vložení nového kanálku pro oční kapalinu, čímž se sníží nitrooční tlak, který způsobuje glaukom. Může dojít k selhání této operace, ale je možné ihned provést nápravu další operací. U některých pacientů je umělý kanálek tou nejlepší volbou. V mizivém množství však dochází i ke komplikacím – dočasné nebo trvalé ztrátě zraku, krvácení nebo infekci.

Glaukom s otevřeným úhlem je nejčastěji léčen různými očními kapkami, laserovými plastikami a mikrochirurgickými zákroky. Nejčastěji se jako první krok volí léky, protože někteří lidé díky nim lépe reagují na laserové operace nebo mikrochirurgické zákroky. U kojeneckých nebo vrozených glaukomů představuje primární léčbu chirurgická operace, protože příčinou problému je velmi deformovaný drenážní systém. Poraďte se vždy se svým očním lékařem, abyste zjistili, která léčba je pro vás ideální.

Zdroj: článek Glaukom

Příběh

Ve svém příspěvku OČNÍ OPERACE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pavlína K..

V březnu minulého roku, jsem podstoupila laserovou operaci obou očí na oční klinice v Horních Počernicích. Kdyby předemnou byla ještě jednou tato volba, tak bych neváhala. Je to super být bez brýlí a čoček.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Beata.

Na laserové operaci na klinice Horní Počernice jsem byla před dvěma lety, zrak mám dobrý a co se mi taky zamlouvalo, že je na to doživotní záruka, když už za to dá člověk tolik peněz.

Zdroj: příběh Oční operace

Popis léčby laserem

Jednou z metod, jak pigmentové skvrny odstranit, je laser. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi rozšířené kosmetické ošetření, existují již v současné době speciální lasery, které jsou přímo určeny k odstraňování pigmentových znamének a skvrn, tedy nežádoucích barevných projevů na kůži. Tyto laserové přístroje fungují na principu selektivní fototermolýzy, při níž laserový paprsek spaluje barvu v pigmentové skvrně. Na ošetřeném místě vzniká drobný stroupek. Někdy však může dojít po laserovém ošetření k opětovné hyperpigmentaci.

Laserové odstranění pigmentových skvrn

Paprsek laseru, řízený počítačem, je zaměřen tak, aby cíleně zasáhl pigmentový projev v kůži. Laserový paprsek je schopen obrovskou energií v tisícině vteřiny bez poškození okolní tkáně zasáhnout přesně místo, kde chceme pigmentové skvrny odstranit. Paprsek laseru daný pigment takzvaně rozstřelí na mikroskopické částečky, které bílé krvinky postupně odplaví z těla. Laserové odstranění pigmentace trvá několik minut, dle rozsahu ošetřované plochy.

Při odstraňování pigmentových skvrn je nutno počítat s více ošetřeními, zpravidla 2–4, podle povahy pigmentace. U rozsáhlejších ploch doporučujeme použít „test na malé ploše“, díky kterému se klient přesvědčí o požadovaném výsledku ošetření bez výrazných finančních nákladů, a lékař tak zvolí optimální léčebné parametry laseru. Pro většinu pacientů není laserové odstranění pigmentací, tetování a skvrn nijak bolestivé. Ošetření je vnímáno jako „štípnutí“. Ve většině případů není nutné znecitlivění. Na vyžádání, nebo v případě ošetření větších ploch je samozřejmě možno použít znecitlivující mast EMLA.

Konzultace s odborníkem

  • Lékař vyšetří pigmentové skvrny a navrhne vám nejvhodnější způsob jejich odstranění.
  • Zhodnotí váš celkový zdravotní stav a případné kontraindikace k danému výkonu.
  • Zjišťuje některé dědičné zátěže k danému estetickému problému a seznámí vás s cenovou relací požadovaného zákroku.

Pokud by očekávaný výsledek neodpovídal vašim představám, ale ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají jiné alternativy. Pokud se vzájemně domluvíte na doporučeném řešení, bude vám podrobně objasněn princip zákroku, možná rizika a vysvětleny pokyny i zásady nutné pro domácí ošetřovaní po daném zákroku.

Frakční laser

Mezi jednu z nejmodernějších metod, jak odstranit pigmentové skvrny, patří odstranění skvrn frakčním laserem. Princip frakčního laseru spočívá v odstranění pigmentových skvrn laserovými mikropaprsky, které prostupují pokožkou do hlubších kožních vrstev, a zasažená tkáň v ošetřované oblasti je nahrazena novou zdravou tkání. Při tomto procesu je zahájen regenerační proces hojení kůže,

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Laser na pigmentové skvrny

Příběh

Ve svém příspěvku OČNÍ KLINIKA HORNÍ POČERNICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Miloš.

Ja jsem byl na této operaci minulý rok v dubnu, měl jsem -5 a -6, na klinice v Horních Počernicích, a jsem spokojený, i přes ty kritické tři dny po operaci by jsme neváhal na to jít znovu, kdybych se měl rozhodnout. Měl jsem na jednom oku poměrně vysoký astigmatismus a tak jsem měl ještě pár týdnů trochu problém se zaostřováním na to oko, hlavně při práci na PC, ale i to se upravilo.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Markéta.

Taky jsem šla na laserové odstranění dioptrií, kvůli tomu abych nemusela nosit čočky, zvolila jsem kliniku Horní Počernice, protože se mi líbil přístup doktora u kterého jsem byla na konzultaci a pak celého předoperačního měření. Byla mi doporučená metoda relex smile, mám konečně ostré vidění a nemusím se otravovat s čočkama.

Zdroj: příběh Oční klinika horní počernice

Zahájení léčby lupénky hlavy

Mezi nejběžnější procedury pro mírnou lupénku hlavy patří moderní léky, které se používají přímo na pokožku hlavy. Nicméně pokud trpíte těžkou lupenkou nebo máte lupénku jinde na těle, tak je nutné, abyste systémové léky brali perorálně nebo pomocí injekcí. Jestli lupénka hlavy špatně reaguje na léky po opakovaném použití, může lékař jinak kombinovat léčbu nebo může změnit typ léčby.

Jedním z prvních kroků v léčbě lupénky hlavy je její změkčení a odstranění šupin. To usnadní lékům lépe proniknout a odstranit chorobu.

Změkčení pokožky

  • Pomocí kyseliny salicylové v gelu, která je určena na změkčení šupin lupénky, díky změkčení se snáze odstraňují tyto šupiny. Mezi další změkčovadla patří močovina, kyselina mléčná a fenol.
  • Kartáčem nebo jemným hřebenem mohou být tyto šupiny uvolněny a vyčesány.
  • Pomocí šamponu nebo mýdla s obsahem kyseliny salicylové mohou být odstraněny šupiny z pokožky hlavy.
  • Použití dalších změkčovadel, jako je vazelína, krém, olej, pleťová voda nebo mastě, mohou také pomoci s odstraněním šupin z pokožky hlavy.

Rady pro změkčení pokožky

  • Dejte si vazelínu na malé bavlněné kuličky a vložte si je do uší, aby se do nich nedostal lék na změkčení.
  • Užívejte léky na změkčení pokožky střídmě, protože mohou způsobit podráždění pokožky a mohou oslabit vlasové kutikuly, což způsobuje dočasnou ztrátu vlasů.
  • Po aplikaci změkčovadel si pokapávejte postiženou oblast pokožky hlavy olejem nebo hydratační pleťovou mastí.
  • Vetřete krém nebo mast přímo na pokožku hlavy.
  • Pokožku hlavy si zakryjte koupací čepicí, aby byla posílena účinnost léků, ale pouze tehdy, pokud vám to sdělil lékař.

Jak proti svědění lupénky

  • Po umytí hlavy šamponem použijte kondicionér.
  • Omezte používání nástrojů pro styling, které vyvolávají teplo jako je fén.
  • Na svědící skvrny používejte mokré ručníky, studené zábaly nebo studenou vodu.
  • Používejte dehtové šampony, šampony s mentolem, střídmě kortikoidy nebo perorální antihistaminika.

Zdroj: článek Léčba lupénky ve vlasech

Příběh

Ve svém příspěvku LASEROVÉ OPERACE OČÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Adéla Č..

Na kliniku jezdím na přeměření očí a od porodu se mi vidění zhoršilo, tak uvažuji o operaci v Počernicích. Za týden mám jít na pravidelnou kontrolu, tak uvidím kdy mi ji doporučí a jestli vůbec, protože ještě pořád kojím, tak si myslím, že to stejně v nejbližší době nepůjde.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Silva.

To si taky myslím, že dokud kojíš, tak tě na operaci nevezmou a co vím, tak mě se dioptrie po porodu nějakou dobu ustalovaly a až po dvou letech jsem šla na kliniku na zákrok. U každého to může být individuální, ale jsem ráda, že jsem si počkala a s výsledkem laserové operace relex smile jsem spokojená.

Zdroj: příběh Oční klinika horní počernice

Příčiny onemocnění

Naše kůže každých 28 dní obmění celý svůj povrch, při němž se odumírající buňky dostávají na povrch, kde se odlupují a uvolňují místo buňkám mladším. V případě lupénky se kožní buňky obnovují ale mnohem rychleji a navíc tento cyklus trvá jen několik dní (méně než 28). Takovýto proces rychlejší tvorby kožních buněk je naprosto normální v případě nějakého poranění. V této situaci potřebujeme zacelit ránu a je tento nárůst buněk žádoucí. Avšak u nemocných lupénkou se přehnaně rychlá obnova kůže projevuje olupováním nepotřebné kůže a vznikají tak známá ložiska lupénky. V současné době se vědci domnívají, že důvodem, proč se zvýšená tvorba kožních buněk děje, je špatná genetická informace buněk. Genetičtí odborníci vědí, že občas se občas nějaká buňka změní a jako taková by měla být zničena imunitním systémem. V případě lupénky však zničena není a dál předává špatnou genetickou informaci při svém množení.

Dnes již víme o faktorech, které mohou lupénku zhoršit nebo dokonce vyvolat. Patří sem například stres, alkohol, konzumace mastných jídel, nechráněný pobyt na slunci, poranění kůže atd.

Vědci zjistili, že zvýšená hladina mastných kyselin, které se nacházejí v membráně buněk způsobuje, že buněčný kopírovací sytém se pokazí a začne produkovat nepotřebné zvýšené množství kožních buněk. Tuto anomáli způsobuje především mastná kyselina kyselina arachidonová - AA. Když tedy dokážeme vhodným způsobem zamezit zvýšené hladině kyseliny arachidonové, tak máme lék na lupénku. Vědci ověřili tvrzení, že je-li nízká hladina kyseliny arachidonové v buněčných membránách, nevzniká pak žádná lupénka. Nastává zde otázka, kterými látkami dokážeme hladinu kyseliny arachidonové bezpečně snížit? K tomu v současné době probíhá výzkum, který má odhalit účinné látky, jenž by mohly být inhibitory kyseliny arachidonové, tedy že by tlumily, popřípadě pohlcovaly, její množství. Některé informace z tohoto výzkumu unikly a my vám nyní přinášíme několik poznatků o doplňcích, které mají vliv na léčbu lupénky z pohledu komplementární terapie snižování hladiny kyseliny arachidonové.

Zdroj: článek Lupénka psoriáza, léčba pomocí přírodních látek

Příběh

Ve svém příspěvku OČNÍ OPERACE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pavlína K..

V březnu minulého roku, jsem podstoupila laserovou operaci obou očí na oční klinice v Horních Počernicích. Kdyby předemnou byla ještě jednou tato volba, tak bych neváhala. Je to super být bez brýlí a čoček.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel LuckaK..

Já jsem po laserové operaci očí jen pár týdnů, nicméně už po zákroku to byla pro mě změna, po cca 20 letech s brýlemi je najednou nemusím nosit neustále s sebou. Jde vidět, že v Horních Počernicích mají v této oblasti velkou praxi, s viděním jsem na tom na jedničku.

Zdroj: příběh Oční operace

Léčba lupénky

Lékař pravděpodobně začne s mírnou léčbou, jako jsou místní krémy aplikované na kůži, a poté v případě potřeby přejde na silnější léčbu.

Pro léčbu lupénky je k dispozici široká škála způsobů, ale určit nejúčinnější může být obtížné. Poraďte se se svým lékařem, pokud máte pocit, že léčba nefunguje nebo máte nepříjemné vedlejší účinky.

Osvědčené způsoby léčby lupénky:

  • lokální – krémy a masti aplikované na kůži;
  • fototerapie – vaše pokožka je vystavena určitým typům ultrafialového světla;
  • systémové – perorální a injekční léky, které působí v celém těle;

Různé typy léčby se často používají v kombinaci.

Zdroj: článek Moderní léčba lupénky

Příběh

Ve svém příspěvku LUPÉNKA (PSORIÁZA) A LÉČBA POMOCÍ PŘÍRODNÍCH LÁTEK. NOVÉ VĚDECKÉ ZJIŠTĚNÍ. se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Misa.

Dobrý den, přes pět let mou tetu trápila lupénka, ve vlasech, na čele a na rukou. Léčila se víceméně neúspěšně a pomalu se už začala smiřovat s tím, že se svého problému nezbaví. Rozhodla se vyzkoušet bylinné produkty české společnosti v Brně a účinek byl opravdu rychlý a dokonalý. Téměř za 1,5 měsíce si mohla dovolit změnit účes, protože jí lupénka nejen zmizela, ale už se nevrátila. Doposud nikdo pro její sebevědomí neudělal tolik, co výrobky! :-)

Mohu Vám poradit, jak se lupénky zbavit. Jsem k dispozici. :-). Kontaktujte mě.



email: chaloupkovamichala@gmail.com

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jarkamanky@seznam.cz.

prosím jaké bylinky jsou na léčbu lupénky?poradíte děkuji Jarka

Zdroj: příběh Re: Lupénka (psoriáza) a léčba pomocí přírodních látek. Nové vědecké zjištění.

Laserová operace očí a její cena

Laser dokáže velmi dobře odstranit malé oční vady, do 1 dioptrie. S takovými požadavky obvykle přicházejí lidé kvůli práci, kde jim jsou jejich brýle na obtíž, typicky to jsou příslušníci ozbrojených sil nebo piloti. Tyto laserové zákroky si pacienti hradí sami a cena takové laserové operace je dnes už méně než 12 000 Kč za jedno oko. Jde o kvetoucí byznys, ale také o tvrdý konkurenční boj o zákazníky.
 

Zdroj: článek Laserové operace očí

Poradna

V naší poradně s názvem PROSBA O RADU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Rayleen.

Dobrý den! Přidávám se do diskuze i se svým problémem v naději jakékoli rady. Už téměř rok se potýkám se silným šupinatěním hlavy, které je bohužel provázeno nezadržitelným padáním vlasů. V okolí čela a uší jsou projevy nejcitelnější - linie vlasů je pokryta tenkou "slupkou" odumřelé suché kůže, která se po navlhčení při mytí odděluje, za sucha pevně lpí na hlavě. Při odloupnutí je kůže vespodu zarudlá jako by zanícená. Stejně ačkoli aniž bych pozorovala zarudnutí vypadá pokožka po celé ploše hlavy. S méně závažnými projevy se v poslední době setkávám i v t-zoně obličeje, a na ušních boltcích. Celkově se dá říci, že pokožka mé hlavy je velmi suchá, čili nekoresponduje s typickými projevy seboroické dermatidy, ač mi ji lékař diagnostikoval a pokouší se jí neúspěšně léčit :-( Můj stav nevykazuje zlepšení ani po celkové úpravě jídelníčku, zařazení doporučených doplňků stravy, ani na běžné léčebné přípravky z lékarny. Prosím, pokud máte jakoukoli zkušenost, nebo nápad, jak pomoci, co vyzkoušet, budu vděčná za cokoli.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Dobrý den paní Rayleen, podle Vámi popsané subjektivní diagnózy se také plně přikláním k tomu, že je to seboroidská dermatitida. Toto onemocnění se vyskytuje jak na mastné pokožce, tak i na suché pokožce, pak ji nazýváme disseborea. V některých případech se bohužel nepodaří její úplné vyléčení, podobně jako u lupénky. Je však možné redukovat její projevy. Z volně dostupných prostředků je to především vhodnými šampony, ale i rostlinnými oleji s přídavkem kyseliny salicylové. Z lékařské medikace to jsou pak kortikoidy, popřípadě antimykotické přípravky. Výborně zpracovaný popis této choroby je na webu na této adrese: https://www.medicabaze.cz/i… Je zde možnost porovnat své projevy s přiloženou fotodokumentací a také je zde rozebráno několik různých druhů variant projevů. K dispozici je zde i možná léčba. Doporučuji přečíst si to a důvěřovat svému lékaři a být trpělivá. Léčba je dlouhodobá. Držím Vám palce.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Prosba o radu

Tým lékařů

  • Primářka MUDr. Lucie Valešová je vedoucí lékařkou Oční kliniky DuoVize Praha a laserovým chirurgem na Oční klinice NeoVize Brno. Dále působí na Oční klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
  • MUDr. Jana Mikšovská působí na Oční klinice DuoVize jako odborná oční lékařka od září 2010. V DuoVizi se věnuje laserové oční chirurgii a od roku 2012 působí v pozici zástupkyně primářky.
  • MUDr. Lubomír Továrek se specializuje na kataraktovou a refrakční chirurgii oka a na chirurgické řešení glaukomu. Je prvním operatérem v ČR certifikovaným pro provádění operací femtosekundovým laserem LenSx.
  • MUDr. Eva Jerhotová, PhD., se věnuje především dětské oftalmologii, léčbě šilhání, chorob sítnice a glaukomu a léčbě refrakčních vad. Dr. Jerhotová podstoupila v roce 2007 laserovou operaci očí.
  • MUDr. Pavlína Hýblová se specializuje na laserovou léčbu sítnice a druhotného šedého zákalu. Vystudovala lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Ve své vědecké činnosti se věnuje problematice diagnostiky a léčby glaukomu u dětí a sítnicové problematice dětského věku.
  • MUDr. Gabriela Pilková se specializuje na léčbu refrakčních chorob oka a šedého zákalu. V roce 2005 podstoupila laserovou operaci krátkozrakosti na obou očích.
  • MUDr. Věra Kalandrová patří k předním českým očním mikrochirurgům. Ročně provádí více než 1500 nitroočních operací a stovky laserových operací dioptrických vad. V DuoVizi působí jako chirurg a věnuje se nitrooční chirurgii včetně laserových operací šedého zákalu femtosekundovým laserem LenSx. Domovským pracovištěm MUDr. Kalandrové je NeoVize Brno, kde působí ve funkci primářky.
  • MUDr. Radovan Piovarči, primář Oční kliniky NeoVízia v Bratislavě, je prvním očním chirurgem, který začal operovat refrakční vady femtosekundovým laserem. Současně je prvním očním chirurgem, který tento zákrok podstoupil. Jako první získal certifikaci pro provádění operací femtosekundovým laserem LenSx. Na Oční klinice DuoVize pracuje jako hostující mikrochirurg od roku 2011.
  • MUDr. Kristina Vodičková se specializuje na laserové refrakční zákroky. Je první ženou, která začala provádět laserové operace pomocí femtosekundového laseru. Byla vyhlášena ženou roku 2012 Jihomoravského kraje. Na Oční klinice DuoVize působí jako hostující odborná oční lékařka od srpna 2009.

Zdroj: článek Oční klinika DuoVize

Poradna

V naší poradně s názvem WWW LUPENKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Martaaura.

Dobry den manžel dostal v zaři lupenku,a průběh byl docela normalni,nyni se stav z tydne na tyden tak zhoršil,že musi byt hospital.do nemocnice,Chci se zeptat zda ma na tuto nemoc vliv leku?Manžel ma 10 let parkinsonovou nemoc , ma 52 let.
Děkuji moc p.Vesela

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Marto, lupénka je vlastně takový kožní projev nadměrné tvorby kožních buněk, které se vlivem dorůstání neustále nových odlupují a tvoří tak ložiska čerstvé růžové kůže. Její průběh bývá v cyklech, kdy na jaře a na podzim má nejtěžší průběh. Možná, že je to i hlavní důvod aktuálního zhoršení stavu Vašeho manžela. Pokud je hospitalizován s těžkým průběhem lupénky, tak v první řadě konzultujte jeho stav s tamním ošetřujícím lékařem a důvěřujte mu. Až se manželův stav zlepší, tak si naplánujte prodloužený víkend na sever Itálie, kde vzužijte blahodárné účinky mořské vody a sluníčka. Do těchto míst se pohdlně dostanete autem a za osm hodin jízdy jste u moře. Určitě to prospěje jemu i Vám.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Www lupenka

Fototerapie

Fototerapie využívá k léčbě lupénky přirozené a umělé světlo. Terapii umělým světlem lze aplikovat v nemocnicích a některých odborných centrech, obvykle pod dohledem kožního lékaře. Tyto procedury nejsou stejné jako použití solária, ač se tomu podobají.

Ultrafialová B (UVB) fototerapie

UVB fototerapie využívá vlnovou délku světla pro lidské oči neviditelnou. Světlo zpomaluje tvorbu kožních buněk a je účinnou léčbou některých typů lupénky, které nereagují na lokální léčbu.

Každé sezení trvá jen několik minut, ale možná budete muset chodit do nemocnice 2 až 3krát týdně po dobu 6 až 8 týdnů.

Psoralen plus ultrafialové A (PUVA)

Pro tuto léčbu dostanete nejprve tabletu obsahující sloučeniny zvané psoraleny, nebo lze psoralen aplikovat přímo na kůži. Díky tomu je pokožka citlivější na světlo.

Poté je pokožka vystavena vlnové délce světla nazývané ultrafialové A (UVA). Toto světlo proniká do pokožky hlouběji než UVB světlo.

Tuto léčbu lze použít, pokud máte těžkou psoriázu, která nereagovala na jinou léčbu.

Mezi vedlejší účinky patří nevolnost, bolesti hlavy, pálení a svědění. Možná budete muset nosit speciální brýle po dobu 24 hodin po užití tablety, abyste zabránili rozvoji šedého zákalu.

Dlouhodobé používání této léčby se nedoporučuje, protože může zvýšit riziko vzniku rakoviny kůže.

Kombinovaná světelná terapie

Vedle světelné terapie vám mohou být nabídnuty krémy nebo masti (lokální léčba), pokud:

  • lupénka nereaguje na samotnou světelnou terapii;
  • nemůžete nebo nechcete užívat léky na lupénku;

Zdroj: článek Moderní léčba lupénky

Příběh

Ve svém příspěvku DIAGNOSTIKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Rayleen.

Bohužel, podle webu Centra zdravých vlasů to vypadá, že prof. Arenberger, alespoň ne oficialně neordinuje, a je uveden pouze jako odborný garant. Pokud mám tedy zájem o co nejpřesnější diagnostiku, myslíte, že nemá vůbec smysl obracet se na státního lékaře a je lepší rovnou se objednat na Dermatologickou kliniku ?! Na jakém principu je vlastně v takovýchto případech diagnostika založena ?! Je v pořádku, když se lékař omezí pouze na ohledání pokožky ?!

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana.

Dobry den, Rayleen,

diagnostika se odviji vzdy od individualniho posouzeni lekare a neexistuje zadny oficialni postup. Mate pravdu, ze pan prof. Arenberger vice cestuje nez ordinuje, dal jmeno instituci, ktera dnes z toho vice mene tezi. Pres veskere negativni ohlasy, ktere na tuto instituci mame, je nutne rict, ze kozni potize se resi velmi obtizne. Jednak samotna diagnostika je dlouhodoby proces a take lecba je velmi komplikovala. Diagnostika rozhodne nespociva jen v letmem pohledu lekare na postizene misto. Ale je nutne provest krevni testy, testy na alergeny, projit rodinnou anamnezu, dale doporucuji zmenit jidelnicek, protoze strava byva vice nez 50% uspechu reseni problemu. Bohuzel vetsina lekaru na tento fakt zapomina.

Az se vratite z diagnozou, napiste. Ke konzultaci vyuzivame pana Prof. Elsackera z oboru klinicke biochemie, ktery se sam kdysi podilel na vyzkumu lecby lupenky a sebor.dermatitidy.
Hezky den, J.

Zdroj: příběh Diagnostika

Komplementární terapie a lupénka

Psoriáza neboli lupénka je onemocnění, kde přítomnost mastných kyselin, situovaných v buněčné membráně způsobuje, že buněčný reprodukční systém začíná produkovat nadměrné množství běžných dobrých buněk. U lupénky za tuto nadprodukční tvorbu může především kyselina arachidonová – AA (chemický vzorec: C19H37COOH). K tomuto zvýšenému procesu množení buněk dochází v organismu například při poranění, kdy se nám díky tomu hojí rány. Avšak v případě lupénky, je tato kvantita buněk produkována bez příčiny a projevuje se hromaděním buněk na povrchu těla a tvorbou olupujících se šupin a to tím více, čím je produkce buněk přehnaně vysoká díky zvýšené hladině kyseliny arachidonové AA .
Klasická medicína bude psoriázu léčit potíráním postižených míst různými přípravky, například často je používán kortizon, aby potlačil nepotřebnou produkci nových buněk. Někdy tyto léčebné masti fungují, někdy naopak vůbec. Problém je zde v tom, že tento způsob léčby léčí to, co je vidět – olupující se šupinatou kůži, ale vůbec neřeší to, co k tomuto šupinatění vede, a tím je nadměrná tvorba nových kožních buněk. Jinými slovy, pokud se podaří eliminovat a snížit množství kyseliny arachidonové (AA) v buněčné membráně, nadprodukce buněk se zastaví automaticky a vizuální projevy lupénky vymizí.

Zdroj: článek Co je komplementární terapie?

Příběh

Ve svém příspěvku VODOVÉ PUCHÝŘKY NA CHODIDLECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel JK.

Dobrý den,
vodové puchýřky bývají často diagnostikované jako druh lupénky v důsledku jejich časté recidivy. Příčin může být mnoho, např. i příležitosná konzumace alkoholu, příliš tučná, mastná, slaná či kořeněná jídla, mnoho sacharidů, ale i podráždění pokožky (nadměrné vysušení). Může však jít také o konzumaci potravin např. jablka, rajčata, okurky .... , které rovněž mohou zpouštět projev onemocnění. Významnou roli tu hrají orgány trávicího systému (mj. játra) a orgány vylučovací (ledviny). Při podráždění se na pár dnů objeví drobné puchýřky na chodilech anebo na dlaních a po nasazení "diety" opět mizí. Výborným pomocníkem při vážnějších stavech je odvar z měsíčku lékařského. Stačí zhruba na 30 minut ponořit nohy do odvaru a puchýřky se vstřebají, kůže nesvědí a celkově je ozdravena. Na noc se aplikuje sádlo s obsahem extraktu z měsíčku.

Samotný problem, jak již bylo uvedeno výše, tkví ve funkci jater a ledvin. Pomůže zvýšený pitný režim (čistá voda, nikoli minerálky), dále bylinkové čaje (kopřiva, máta, měsíček, heřmánek). K podpoře funkce jater však výborně poslouží aloe vera (nejlépe Activ aloe - ve dnech problému zvyšte dávku na 25 - 50 ml denně), případně chlorella anebo mladý ječmen. Dobře působí také doplněk stravy - lněný olej, olej z pupalky dvouleté anebo brutnákový olej, který je dražší, ale také vzácnější na důležité látky. Onemocnění nelze vyléčit, ale je možné kontrolovat recidivu a zmírňovat příznaky.

hezky den, Jk

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Majka.

Dobrý den,
také mám tento problém, ale byla doba kdy se mi rozlezly i po rukách, většinou mezi prsty a na konečcích prstů kolem nehtového lůžka... pitný režim dodržuji a jím spíše zeleninu a ovoce, klasické sádlo jsem již zkoušela a nic moc nepomohlo...
Puchýřky se vždy vrátí v létě kdy chodím v sandálech a nohy prakticky pořád větrají... žádné ponožky... mořský písek taky nezabral... měsíček lékařský trochu... Nevím si s tím rady.. večer po koupeli je vždy namažu lékařskou vazelínou ale nad ránem bych se uškrábala... zkoušela jsem různé krémy ale vazelina pomáhá nejvíce...

Zdroj: příběh Vodové puchýřky na chodidlech

Antibiotika a lupénka

Někdy se skutečně setkáváme také s přáním pacientů aplikovat na léčbu lupénky antibiotika. Antibiotika se soustředí na hubení bakterií v lidském organismu, ale lupénka je projevem genetického onemocnění buněk kůže. Při lupénce špatná genetická informace přikazuje kožním buňkám nadměrné množení, čímž vzniká charakteristické olupování kůže. Kůže se díky přehnanému růstu nevejde na své místo a doslova překypuje a jako nepotřebná se pak odlupuje.

Antibiotika nejsou určena na léčbu lupénky, protože nedokáží napravit genetickou poruchu v kožních buňkách. Je ale možné je použít jako podpůrnou léčbu při lupénce, když by se do prasklinek v kůži dostala infekce a stav lupénky by se tím sekundárně zhoršil.

Zdroj: článek Antibiotika na lupénku

Příběh

Ve svém příspěvku LUPÉNKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie.

dobrý večer prosím o radu jak pomocí při lečbě lupenky děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jarka Wohlgemuthová.

CHtěla bych něco poradit těm lidem u kterých je průběh lupénky slabší,např.mají na dolních končetínách lýtka)malé skvrnky,kolečka lupénky.Objevila jsem v drogerii Konopné mléko 550ml.Je tam výtažek konopí,který velmi pomahá na léčbu lupénky.Je to tzv.konopný olej a má velké účinky i na atopické ekzémy.Je to na promazování pokožky i na celém těle.Já jsem momentálně jakoby zeléčená.Je období,kdy lupénka ke mě přijde(řeším to mořem)a zase odejde(tak se to nazývá i z lékařského posudku.Ta bylinná kosmetika je HERBAVERA.Vyzkoušejte a napište mě,jak Vám to pomohlo.

Zdroj: příběh Lupénka

Léčba mírné lupénky hlavy

Pokud máte mírnou lupénku hlavy, tak vám lékař může doporučit tyto procedury:

Výrobky z černouhelného dehtu

Výrobky z černouhelného dehtu jsou volně prodejné, zejména se jedná o šampony, krémy, gely, masti a mýdla. Účinnost těchto procedur se liší, ale mohou pomoci v růstu kůže a snížení zánětu, svědění a velikosti lupénky. Chcete-li používat černouhelný dehtový šampon, tak ho nejprve musíte vmasírovat do pokožky hlavy a nechat ho působit po dobu 5 minut před důkladným opláchnutím. Také můžete použít další výrobky, které obsahují dehet a účinkují přes noc. Barvení a specifická dehtová vůně jsou hlavní nevýhodou. Nemedikovaný kondicionér po šamponování může způsobit reakci dehtového šamponu.

Kyselina salicylová

Tento chemický peelingový prostředek je k dispozici ve volně prodejných přípravcích, které nejsou na předpis. Jedná se o šampony a mýdla. Používají se ke změkčení šupinatění, díky čemuž je pak snazší odstranění lupů.

Léčivé šampony

Tyto šampony jsou k dispozici jak s obsahem černouhelného dehtu, tak i jiných dehtů. Dehtové šampony se mohou používat denně na léze na hlavě.

Steroidy

Steroidy mohou být aplikovány do izolovaných lézí na hlavě, pokud se jedná jen o několik lézí.

Zdroj: článek Léčba lupénky ve vlasech

Jak poznat plíseň od lupénky

Lupénka, tj. psoriáza, je chronické nenakažlivé onemocnění, ke kterému dochází, když mylné signály imunitního systému vyvolají příliš rychlou regeneraci kožních buněk – každé tři až čtyři dny místo obvyklého cyklu 28–30 dnů. Tyto přebytečné kožní buňky vytvářejí na povrchu kůže červené, vločkovité, šupinaté a zanícené léze, které mohou svědit, praskat, krvácet a být mimořádně bolestivé. Toto onemocnění postihuje nejčastěji klouby, končetiny, genitálie a pokožku hlavy. Existuje několik navzájem odlišných forem psoriázy, které se liší nejen vzhledem, ale mohou vyžadovat i různé typy léčby.

Závažnost onemocnění se běžně hodnotí pomocí systému PASI (index plochy postižení a závažnosti psoriázy), který bere v úvahu známky, jako je zčervenání, tloušťka plaku a tvorba šupin. PASI využívá bodového hodnocení od 0 do 72, přičemž se stoupající závažností vzrůstá i počet bodů. Příčiny onemocnění nejsou doposud přesně známy.

Lupénka se nejčastěji nachází ve vlasech, na loktech, na kolenou, případně v oblasti beder a hýždí. Obvykle jsou postiženy i nehty, které dostávají žlutavý nádech, případně se v nich tvoří důlky. U některých pacientů se mohou objevit také otoky a bolesti kloubů. Lupénka ze začátku svědit nemusí, po čase však začne, kůže praská, tvoří se puchýře a v těžkých případech se onemocnění mění ve velmi bolestivou záležitost. V případě značného rozšíření lupénky se objevuje i zvýšená únava, bolesti kloubů, případně zvýšená teplota. V takovém případě se rozhodně nevyplatí vyčkávat, naopak, jděte k lékaři co nejdříve.

Žádný lékařský zákrok nemoc nevyléčí. Vhodným režimovým opatřením a léčbou však lze dosáhnout vymizení či zlepšení projevů na různě dlouhou dobu. Mezi preparáty první volby léčby patří topické kortikosteroidy a keratoplastické prostředky, dále pak nejrůznější kosmetické přípravky, které zvlhčují a promašťují kůži.

Rozdíl mezi mykózou a psoriázou spočívá ve způsobu přenosu a odlišné léčbě. Obě tato nemocnění patří do rukou lékařů. Mykóza je na rozdíl od lupénky přenosné onemocnění.

Zdroj: článek Plíseň v obličeji

Příběh

Ve svém příspěvku RYCHLÁ POMOC OD LUPENKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Honza.

zdravím lidičky..chci se tady pochlubit i já že mám tedy měl jsem lupénku...Měl jsem jí po celém těle..6 let jsem chodil ke kožeřce ..pořád mi dávala nějaké mastičky a nic :-( ale dnes? jsem úplně jak miminko..prostě ani jedno ložisko..konečně bazén a tak...a hlavně po šesti letech kraťase..nechci tajit jak jsem se uzdravil..jen vám řeknu že za 3 týdny jsem byl bez jediného ložiska..a jsem za to vděčný jedné starší paní která mi udělala mastičky a řekla že se nemusím bát že bych se neuzdravil..doufám že mi paní nebude mít za zlé že vám dám její email ale nejde se tím nepochlubit..takže její email je Herbalova1956@seznam.cz ....prosím neříkejte že jsem ho sem napsal já..ale klidně jí napiště a domluvte se sní !!! uvidíte že se uzdravíte!! když jsem se jí ptal tak řekla že uzdravila každého... :-) a hlavně si nemyslete že tu dělám nějakou reklamu!! to vůbec..je mi jedno zda jí napíšete ..pro mě je důležité že já jsem absolutně zdráv.. měj te se :-) a pokud chcete se zeptat mě tak mi klído zavolejte :-) tel na mě je 737 317 034 ahoj te Honza :-)

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Rychlá pomoc od lupenky

Léčba středně těžké až těžké lupénky hlavy

Lékař vám může předepsat lokální steroidy k léčbě středně těžké až těžké lupénky hlavy. Steroidy se pohybují od mírných až k silným. Některá lokální léčba je aplikována přímo na kůži, zejména pomocí šamponování a proplachování.

Druhy lokálních léků

  • Psoriatec je krém, který se aplikuje jednou denně po dobu 10 až 30 minut a je k dispozici na zahraničních internetových obchodech.
  • Infadolan, což je volně prodejná krémová forma vitaminu D. Používá se na noc a po aplikaci by měla být pokryta hlava koupací čepicí. Tento krém by neměl přijít do kontaktu s očima.
  • Taclonex je kombinace typu vitaminu D a silných steroidů. Tento produkt se aplikuje jednou denně. Může být používán po dobu dvou týdnů, nebo dokud není pokožka vyčištěna. Ale neměl by se používat déle než 8 týdnů. Měli byste se vyhnout kontaktu s očima. Lék Taclonex je dostupný jen v zahraničních internetových obchodech. V ČR se dá lék Taclonex nahradit společným užíváním masti Infadolan a kortikoidní masti Beloderm, která je na lékařský předpis.
  • Tazorac obsahuje mimo léčivé látky Tazaroten také vitamin A je v krémové nebo gelové podobě. Tazorac zabraňuje vysychání pokožky a je k dispozici v zahraničních internetových obchodech.

Nepoužívejte silné steroidy po více než dvou týdenních cyklech. Pozorně si pročtěte příbalový leták.

Zdroj: článek Léčba lupénky ve vlasech

Funkce Laseru

Způsoby a využití laserových terapií se obvykle provádí přímo na vlasových folikulech pomocí elektrického zařízení. Toto zařízení revitalizuje erytrocyty. Lasery pracují tak, že změní adenosintrifosfát (ATP) na adenosin difosfát (ADP). Laser pak vyšle paprsek, který aktivuje rozdíly v metabolismu buněk.
Při laserové terapii se zvýší krevní oběh, díky kterému se dostane na pokožku hlavy více kyslíku a vitamínů. Tyto látky podporují normální činnost buněk. Lasery podporují ve vlasech kvalitu, podporují opětovný růst vlasů a posilují průměr vlasů.
Laser má podobný design jako fén na vlasy. Některé lasery proti vypadávání vlasů se podobají krytce na fén vlasů. Červený paprsek a jednoduchý účinek laserového přístroje funguje tak, že je laserové světlo propuštěno na jednotlivé vlasové folikuly. Přenosné lasery dnes vypadají, jako kartáč na vlasy.

Zdroj: článek Jak zastavit plešatění

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Marie Svobodová

 Bc. Jakub Vinš

 Mgr. Světluše Vinšová


laserová terapie vlasů diskuze
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
laserové odstranění bradavic prostějov
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.