MASKA NA ZESVETLENI VLASU je jedno z témat, o kterém se můžete dočíst v našem článku. Stojíte před rozhodnutím, zda si nechat ostříhat dlouhé vlasy na nějaký vzdušný krátký účes? Rozhodnutí je to jistě skvělé, v našem článku vám chceme poradit, jak se správně o krátké vlasy starat, jak je barvit či odbarvovat a jaké účesy z krátkých vlasů si můžete vybírat.
Masky pro krátké vlasy
Maska pro všechny typy vlasů
Snad nejčastěji se na výrobu masky na všechny typy vlasů doporučují vajíčka, zejména pak žloutky, které jsou bohaté na tuky a bílkoviny a mají vynikající přirozené hydratační vlastnosti.
Pro normální vlasy by měla být použita celá vejce, ale závisí na stavu vlasů. Bílky se používají k ošetření mastných vlasů. Naopak žloutky se používají pro hydrataci suchých a lámavých vlasů. K výrobě použijte ½ šálku vaječné směsi. Tato směs se používá na vlhké vlasy. Maska z vajec by se měla nechat působit po dobu 20 minut a poté opláchnout studenou vodou, aby nedošlo k zahřátí vajec, protože by bylo jejich odstraňování horší. Nakonec se vlasy důkladně omyjí šamponem. Maska z vajec by se měla aplikovat jen jednou měsíčně, zejména maska ze žloutků. Kdežto maska z bílků se může použít i dvakrát za měsíc.
Maska pro jemné vlasy
Pokud chcete zlepšit stav jemných vlasů, ideálním nástrojem k tomu je pivo. Tento kvašený nápoj obsahuje šetrnou dávku kvasnic, které jsou ideální pro unavené vlasy.
Smíchejte ½ šálku piva a jednu lžičku oleje (slunečnicový nebo řepkový) a syrové vejce. Tuto směs naneste na čisté a vlhké vlasy. Masku nechte působit po dobu 15 minut a pak ji opláchněte studenou vodou. Pivo můžete aplikovat na vlasy i pomocí rozprašovače, zejména na suché vlasy. Při vypařování piva totiž zůstává ve vlasech jen protein, který posiluje strukturu vlasů. Tato maska může být používaná obden.
Maska pro mastné vlasy
Maska pro mastné vlasy se vyrábí z kukuřičné mouky nebo škrobu. Jedná se o levný způsob, jak odstranit maz z vlasů.
K výrobě postačí lžíce kukuřičné mouky nebo škrobu, sůl nebo pepř. Touto směsí si pak posypte vlasy a nechte působit po dobu 10 minut. Po uplynutí této doby prášek vyčešte hřebenem. Masku můžete aplikovat každý druhý den.
Maska pro namáhané vlasy
Tato maska se vyrábí z jedlé sody. Hydrogenuhličitan sodný odstraňuje z vlasů veškeré kyseliny.
Smíchejte jednu až dvě lžíce jedlé sody s malým množstvím vody. Z ingrediencí vytvořte hustou směs. Tuto směs vmasírujte do vlhkých vlasů a nechte ji působit po dobu 15 minut. Poté vše opláchněte vodou a nakonec vlasy omyjte šamponem. Tato maska by se měla používat každé dva týdny.
V naší poradně s názvem CO S PŘÍLIŽ TMAVOU BARVOU VLASŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kamča.
Zesvětlení obarvených vlasů nejde udělat jinak, než působením peroxidů. Takže je třeba použít barvu na blond odstín, tím stáhnout současnou barvu vlasů a pak aplikovat raději přeliv, protože u něho, když se to nepovede, tak se to za pár dní vymyje šampónem. Příště si raději nechte obarvit vlasy u zkušené kadeřnice. Ušetříte si tím trápení i zničené vlasy od nevhodné bravy na vlasy a následného odbarvování.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Milda.
Na přírodní zesvětlení tmavě obarvených vlasů použijte kopřivový odvar! Jak si udělat kopřivový odvar na přírodní zesvětlení vlasů? Jednoduše, natrhejte si čerstvé kopřivové listy a přelijte je horkou vodou. Až odvar z kopřiv na zesvětlení vlasů vychladne, tak ho zceďte a opakovaně si s ním omývejte své vlasy. Po několika měsících takovéhoto opakovaného oplachování tmavých vlasů v kopřivovém odvaru obarvené vlasy zesvětlají. Tento recept ale nepoužívejte na příliš suché vlasy, protože by se mohly jseště více vysušit a zlámat nebo roztřepit u konečků. Trochu zlouhavé, ale odrosty nevhodné barvy by vám trvaly nejspíše ještě mnohem déle.
Jahodami lze redukovat produkci mazu, pomáhají k odstranění přebytečného oleje z vlasů. Jahody jsou bohaté na vitamín C, který je nezbytný pro zdraví vlasů. Tuto masku můžete vyrobit jen z jahod nebo je možno přidat další ingredience podle volby. Maska by se měla nechat působit po dobu 10 minut.
Domácí maska s bílkem a citronovou šťávou
Jedná se o jednoduchou domácí masku na vlasy. Postačí jeden vaječný bílek, polévková lžíce soli a šťáva z jednoho citronu. Tuto směs zamícháme a naneseme na pokožku hlavy. Měla by se nechat působit po dobu 30 minut a následně opláchnout vlažnou vodou. Nakonec se doporučuje umýt vlasy šamponem a následně ošetřit kondicionérem.
Domácí maska s modrým nebo zeleným jílem
Zelený nebo modrý jíl je velkou devízou, která může být použita pro výrobu domácí vlasové masky proti mastným vlasům. Tato maska vede k odstranění odumřelých kožních buněk z pokožky hlavy a zároveň odstraňuje veškerý nadbytečný maz. Tento jíl je k dostání v prášku, proto se není čeho bát. K výrobě se používá modrý nebo zelený jíl smíchaný s vodou. Tato maska se aplikuje na vlasy a nechá působit po dobu 10 až 15 minut. Poté se umyje šamponem a kondicionérem.
Domácí maska s hlínou a vaječnými žloutky
Opět bude zapotřebí modrý nebo zelený jíl. Jíly obsahují velké množství minerálních látek a také oxid křemičitý, který podporuje růst vlasů a má příznivý vliv na pokožku hlavy. Dalo by se říci, že všechny typy jílu mají absorpční vlastnosti. K výrobě se smíchá jíl se žloutkem a vodou. Masku naneste na pokožku hlavy a nechejte působit po dobu 30 minut. Poté vlasy opláchněte a umyjte šamponem a kondicionérem.
Domácí maska s jogurtem
K výrobě postačí obyčejný jogurt a jedlá soda. Z těchto ingrediencí vytvořte směs. Můžete rovněž přidat citronovou šťávu nebo vyšlehané vaječné bílky. Tato maska by se měla používat na vlasy jednou týdně, a to po dobu 30 až 40 minut. Po zábalu se vlasy opláchnou a omyjí.
Domácí maska s vaječným bílkem a solí
Postačí vaječný bílek a trocha soli. Přidá se citronová šťáva a vše se dobře promíchá. Poté se maska aplikuje na pokožku hlavy a jemně masíruje. Nechá se působit po dobu 30 minut, pak se opláchne vlažnou vodou. Velmi vhodné je i umytí vlasů šamponem. Nedoporučuje se používání domácích masek, pokud máte pokožku na hlavě podrážděnou nebo poškrábanou, protože tato maska obsahuje sůl, která by vás mohla pálit a způsobit jiné nepříjemné pocity.
Domácí maska s medem, citronem a aloe vera
Smíchejte jednu polévkovou lžíci citronové šťávy se lžící medu a gelu aloe vera. Můžete přidat i vaječný žloutek. Vše důkladně promíchejte a naneste na pokožku hlavy. Nechte masku působit po dobu 20 minut a pak opláchněte vlažnou vodou. Po opláchnutí vlasy umyjte šamponem a ošetřete kondicionérem.
V naší poradně s názvem MASKA NA OBLIČEJ NA OMLAZENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Draaahomira.
je mě 62 let, potřebovala bych nějakou masku na unavenou plet,prosím poradte
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Čau Drahuš, unavená a zralá pleť vyžaduje živiny z avokáda, medu, citronu a jogurtu. Postavila jsem pro tebe tuhle masku z medu, kterou používej jednou až dvakrát do týdne, jak tě to bude bavit :-)
Postup na výrobu pleťové masky pro zralou pleť z avokáda, medu, citronu a jogurtu:
Zralé avokádo rozřízněte na půl a vydlabejte zelenou máslovou dužinu ze slupky a v misce ji rozmělněte na zelenou kašičku. Pak k avokádu přidejte med a citronovou šťávu, dobře promíchejte a pak na konec přidejte jogurt.
Maska z medu a z avokáda na zralu pleť - použití:
Hned, jak to budete mít smíchané, tak to naneste na vyčištěnou pokožku obličeje a nechte působit 20 - 30 minut - relaxujte :-). Pak masku z avokáda na zralou pleť smyjte studenou vodou a jemně osušte ručníkem.
Maska z avokáda, medu, jogurtu a citrónu je velmi výživná s výrazně regeneračním účinkem na zralou a také suchou pleť. Maska na zralou pleť navrací kůži pružnost a svěžest a dodá jí i velké množství výživných a hydratačních látek, které zralá pleť často nemá a potřebuje je ke svému svěžímu vzhledu.
Pokud chcete docílit blond barevného výsledku s barvou, neměla by být nynější barva tmavší než světle hnědá. Jsou-li vlasy středně hnědé a tmavší, doporučuje se použít zesvětlovače.
Barvy na vlasy pro domácí použití mohou zesvětlit vlasy pouze do určité úrovně – zesvětlování umožňuje peroxid vodíku. Čím koncentrovanější peroxid vodíku barva obsahuje, tím světlejší budou po jejím použití vaše vlasy. Limit pro obsah peroxidu vodíku v zesvětlujících barvách pro domácí použití nesmí překročit 6% hranici v aplikační směsi (směs barvicího krému s vyvíječem). Proto můžete zesvětlit své vlasy jen o několik odstínů.
Při zesvětlení tmavých vlasů jsou z vlasu odstraněny barevné pigmenty (melanin) – nejprve tmavší barevné pigmenty (eumelanin) a poté i světlejší červené barevné pigmenty (feomelanin). Původní barva vlasů při barvení prochází několika stadii barevných změn – pokud máte tmavší vlasy, nejprve získají oranžovo-červený odstín a pak se zbarví do žluto-oranžova, teprve poté je dosaženo očekávaného světle blond barevného výsledku, což může trvat až půl roku.
Nezkracujte doporučenou dobu působení barvy, jelikož můžete dosáhnout nežádoucího odstínu vlasů. Někdy se může stát, že výsledná barva má oranžový nádech. V tomto případě zopakujte znovu celý barvicí proces od začátku a dodržte doporučenou dobu působení – ovšem s časovým odstupem! Překročení doporučené doby působení neovlivní výslednou barvu ani vlasy nepoškodí.
Někdy se může stát, že vlasy získají po zesvětlování žlutý nádech. To se stává obvykle v případech, kdy jsou vlasy před barvením poškozené. Je také možné, že se přípravek nehodí pro přirozenou barvu vlasů. Žlutý nádech můžete snadno neutralizovat stříbřitě-popelavou barvou, například stříbrnou nebo zvlášť popelavě plavou.
Přípravek Olaplex se přidává k zesvětlovači a při aplikaci zajišťuje nenarušení vlasu a jeho nulové poškození. Právě při zesvětlování hrozí největší riziko poničených konečků a zhoršené struktury vlasu kvůli větší zátěži, proto je přidání Olaplexu k zesvětlovači zárukou stále zdravých a krásně vypadajících vlasů zesvětlených o několik odstínů.
Značka Olaplex představuje zcela originální vlasovou kosmetiku, s jejíž pomocí zamezíte poškození vlasů při barvení. Jedná se o unikátní chemickou recepturu, která dokáže znásobovat a obnovovat rozbité disulfidové vazby. Barvení vlasů s Olaplexem je bezpečnější! Zakladateli značky Olaplex jsou Dr. Eric Pressly a Dr. Craig Hawker, přední světoví odborníci v oblasti materiálů a chemie. Společně vynalezli chemickou složku, která bez silikonů a minerálních olejů obnovuje poškozené vazby ve vlasech během chemického ošetření a po něm. Olaplex tak trvale zasáhl do kadeřnického p
V naší poradně s názvem LÉK GABANOX se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie Škrabalova.
Beru Gabagama 300 mg 2krat denně na diabetickou polyneuropatii.Začaly mi padat asi po 1,5 měsíci vlasy. Doktorka mi řekla, že se mám nechat vyšetřit na štítnou žlázu. Ale já jsem přesvědčená že je to tím lékem. Prosím, co mám dělat.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Léčivo GABAGAMMA 300 obsahuje účinnou látku gabapentin, což je antiepileptikum používané při léčbě neuropatické bolesti. U gabapentinu známe jeho nepříznivé účinky, jako je somnolence (ospalost), závratě, ataxie (nešikovnost), únava, nevolnost, zvracení a rýma. Alopecie (vypadávání vlasů) bývá jen vzácným vedlejším účinkem antiepileptik a u gabapentinu není doposud dobře popsaným jevem.
Existuje ale jeden zdokumentovaný případ ženy (28 let), která dostala gabapentin v denní dávce 1,8 g na léčbu chronické bolesti po implantaci kardiostimulátoru. Po jednom týdnu léčby gabapentinem si všimla významného vypadávání vlasů a vyšetření ukázalo parciální oblasti alopecie (bez vlasů) mezi oblastmi s normálním růstem vlasů. Vypadávání vlasů bylo patrnější ve frontální a parietální oblasti. U této pacientky byly provedeny testy na štítnou žlázu, hematologické testy, plazmatické elektrolyty, hladiny železa a feritinu v krvi, kortizol a adrenokortikotropní hormon, a vše bylo v normálních mezích. Lékaři se proto začali domnívat, že ztrátu vlasů mohl vyvolat gabapentin, protože začátek vypadávání vlasů koreloval se zahájením léčby. Léčba gabapentinem byla ukončena a vypadávání vlasů se zastavilo dva měsíce po ukončení terapie, po čemž následovalo postupné opětovné zarůstání vlasů.
Každý lék má svá rizika a je na pacientovi / lékaři, aby si vyhodnotili, zdali přínosy léčby tato rizika převyšují, či nikoliv. Promluvte si proto znovu se svou lékařkou o náhradním řešení.
Pokud se dohodnete na jiné léčbě, pak mějte na paměti, že gabapentin je návykový lék a i po krátkodobé léčbě mohou nastat abstinenční příznaky, neboli příznaky z vysazení. Příznaky z vysazení se mohou objevit krátce po vysazení, obvykle do 48 hodin. Nejčastěji hlášené příznaky zahrnují úzkost, insomnii (nemožnost spát), nauzeu, bolesti, pocení, třes, bolest hlavy, depresi, neobvyklé pocity, závrať a malátnost. Pokud má být gabapentin vysazen, doporučuje se, aby byl vysazován postupně po dobu minimálně 1 týdne nezávisle na indikaci.
Odkaz na zdokumentovaný případ vypadávání vlasů: https://www.jpsmjournal.com…
Postup: Bílek a žloutek rozkvedlejte, poté do směsi přidejte med, olivový olej, citronovou šťávu a vše důkladně zamíchejte. Hotovou směs pak použijte stejným způsobem jako běžný šampon.
Banánovo-mandlová maska
Banány vaše vlasy krásně zjemní a podpoří jejich přirozenou pružnost, zatímco mandlový olej udrží vlhkost uvnitř vlasového vlákna.
Ingredience: 1 středně velký banán, 1 lžička mandlového oleje
Postup: Banán rozmačkejte vidličkou a promíchejte ho se lžičkou mandlového oleje. Vmasírujte do celé délky vlasů, asi 5 cm od hlavy, a zvláštní péči věnujte hlavně vlasovým konečkům. Nechte působit zhruba 30 minut a poté umyjte šamponem a použijte kondicionér.
Postup: Smíchejte všechny ingredience v misce a pořádně promíchejte. Poté naneste na šamponem umyté vlasy a důkladně naneste hlavně na pokožku hlavy. Nechte působit 20 minut a poté dobře vypláchněte teplou vodou.
Postup: Rozpuštěný panenský kokosový olej vetřete do vlhkých vlasů, zabalte do ručníku a nechte co nejdéle působit, ideálně přes noc. Vlasy poté ošetřete běžným způsobem.
Ve svém příspěvku DOMÁCÍ MASKA Z RÝŽE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milena.
Vyhlazující pleťová maska z rýže a s japonským saké se jmenuje Planet Spa a je od Avonu.
Tato vyhlazující rýžová pleťová maska pro vyčištění, osvěžení, vyživení a pro hebkost pleti. Maska z rýže je vhodná pro všechny typy pleti.
Složení masky z rýže:
extrakt z rýže: vyživuje a zjemňuje pleť a vyhlazuje vrásky.
japonské saké: zanechává sametově hebkou pokožku bez vrásek.
Použití:
Aplikuje se na odlíčenou, čistou pleť jenom tenká vrstva vyhlazující masky. Nechá se působit po dobu cca 20 minut, až do úplného zaschnutí. Potom se opatrně sloupne. V případě potřeby dočistěte pleť čistícím tonikem, které běžně používáte. Poté naneste denní nebo noční krém. Používejte dle potřeby 1x týdně.
Obsah balení je 75 ml, stojí kolem 90 Kč a k dostání je běžně v internetových obchodech.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Jedná se o poměrně jednoduchý a snadný způsob zajišťující výživu a sílu vlasů. I když je mnoha lidem tento typ ošetření vlasů nepříjemný, jde o velmi efektivní způsob určený pro prevenci před lámáním vlasů a jejich vysoušením. Postup je jednoduchý a postačí vám k němu jen trocha oleje pro masáž. Tento olej se mírně zahřeje a proces může začít. Po masáži vlasů je důležité umýt vlasy kvalitním šamponem. Tuto proceduru můžete opakovat alespoň dvakrát nebo třikrát týdně.
Vaječný žloutek a olivový olej
Vejce jsou nejen bohatá na bílkoviny, ale také obsahují vysoké množství vitamínů a mastné kyseliny. Tato maska tak vaše vlasy změkčí, a napomůže tomu, že budou lesklejší a zdravější. Postačí pouze jeden nebo dva vaječné žloutky, ke kterým se přidá jedna nebo dvě polévkové lžíce olivového oleje. Maska se nanáší na mokré vlasy a nechá se působit po dobu 15 minut. Během této doby se dobře vstřebají všechny živiny. Po uplynutí dané doby se vlasy umyjí vlažnou vodou a šamponem.
Banán
Banány obsahují draslík a vitamíny A, E a C, tedy látky nezbytné pro správnou výživu vašich vlasů. Rozmixované zralé banány vmasírujte do vlasů a vlasové pokožky. Ale zkuste, aby připravená směs neměla žádné hrudky, protože by se vám pak hůře smývala z vlasů. Masku naneste na vlasy a překryjte koupací čepicí. Nechte ji na vlasy působit cca po dobu 30 až 40 minut. Nakonec vlasy umyjte kvalitním šamponem.
Avokádo a kokosový olej
Kokosový olej a avokádo jsou výbornými prostředky při léčbě růstu vlasů. Tyto ingredience dodávají vlasům lesk, podporují růst, odstraňují lupy a udržují vlasy v bezpečí před slunečním zářením. Před aplikací na vlasy by se měl kokosový olej ohřát v mikrovlnné troubě po dobu 15 vteřin. Touto směsí se pak masírují vlasy od konečků ke kořínkům. Maska se nechá působit ve vlasech po dobu 10 až 15 minut. Po uplynutí této doby se vlasy opláchnou a umyjí šamponem.
Šampon z henny a vajec
Henna je používaná po staletí pro zdravé a husté vlasy. K výrobě této výživné směsi vám postačí jeden sáček práškové heny, vejce, půl šálku citrónové šťávy a šálek vody. Z těchto ingrediencí vytvořte pastu, kterou můžete ihned nanést na své vlasy. Nechte působit po dobu dvou hodin, nebo tak dlouho, dokud celá směs zcela neuschne. Poté vlasy opláchněte a umyjte šamponem.
Cibulová a citrónová šťáva
Cibulová šťáva podporuje růst vlasů a zároveň podpoří jejich zářivý lesk. Existují dva způsoby, jak na to. Za prvé se může cibule nakrájet nadrobno a přidat do šamponu, kde se nechá odstá
V naší poradně s názvem ZESVETLENI TMAVYCH VLASŮ NA SVĚTLE HNĚDÉ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Adriana.
ahoj moc dlouho se snažím mýt světle hnědé vlasy a pořád mi to nevychází prosím Poraďte
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Asi máte silnou pigmentaci nebo silný vlasový stvol, který neustále drží tmavý odstín. K odbarvení takových vlasů je zapotřebí speciální zesvětlující barva, kterou mají jen profesionální kadeřnice, protože její použití je velmi rizikové. Může dojít ke spálení vlasů až na chemlon. Doporučuji obrátit se na kadeřnický salon, nejlépe Bomton, kde vám zesvětlení bezpečně provedou.
Kérastase Specifique Stimuliste Kérastase STIMULISTE je první nutri-energetická denní péče proti vypadávání vlasů. Laboratoře Recherche Avancée L'Oréal vyvinuly nový přípravek proti vypadávání vlasů určený k dennímu použití. Jeho složení, které je obohaceno o aminexil, arginin, vitamín PP a Gluco-Lipide GL, podporuje hustotu vlasů a omezuje míru jejich padání. Podporuje vstřebávání a výměnu živin a stimuluje zdravý růst vlasů. Pomáhá posílit vlasové vlákno, dodává mu stavební hmotu, a zlepšuje tak hustotu zjemnělých vlasů. Přípravek se snadno nanáší a umožňuje ideální rozmístění aktivních látek. Vlasy jsou po něm hustší, vyživené od kořínků ke konečkům. Vlasové vlákno je posíleno a jeho životní cyklus prodloužen. Přípravek má okamžitý osvěžující účinek. Nelepí ani nezatěžuje vlasy. Při použití přípravek aplikujte na suché nebo na umyté a ručníkem osušené vlasy. Přibližte maximálně hrot aplikátoru až k vlasovému kořínku a stlačte (přibližně 10 stlačení pro celou vlasovou pokožku). Pečlivě vmasírujte. Neoplachujte a pokračujte v úpravě účesu jako obvykle. Používejte takto každý den po celý rok nebo mezi obdobími zvýšeného vypadání vlasů, tedy na jaře a na podzim.
L´Oreal Paris Expert Aminexil Advanced Kúra proti padání vlasů. Dvojí účinnost nutričního programu pro řídnoucí vlasy. Obsahuje koncentraci omega-6 nutričního komplexu. Pomáhá chránit a hydratovat vlasy od kořínků až ke konečkům. Exkluzivní složka aminexil přispěje ke zhoustnutí vašich vlasů, což je klinicky prokázáno, stejně jako to, že bojuje proti řídnutí vlasů. Pro plnější a zdravější vlasy používejte tak, že na suché nebo omyté a ručníkem vysušené vlasy naneste přípravek, poté vlasy lehce masírujte po dobu 1 minuty. Není třeba oplachovat. Používejte jednou denně po dobu 6 týdnů, nebo 3krát týdně po dobu 8 týdnů (intenzivnější kúra).
Biotin přispívá k udržení normálního stavu vlasů, pokožky a sliznic. Zinek přispívá k udržení normálního stavu nehtů, vlasů a pokožky. Dále se zinek podílí na procesu dělení buněk, přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a k udržení normální funkce imunitního systému. Kyselina pantothenová (ve formě pantothenátu vápenatého) přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
BIOHAR aktivátor růstu vlasů s přírodní kyselinou hyaluronovou je vysoce kvalitní kyselina hyaluronová a provotřídní kolagen, které svými účinky otevírají zcela nové možnosti v péči o vaše vlasy.
Ve svém příspěvku VLASY CERNY PEPR se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Levandule7777@seznam.cz .
chtel bych poradit jak udelat maskku z pepre dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamila.
Čau Milane, já si dělám masku z pepře často a jsem velmi spokojená s jejími účinky. Dá se aplikovat jak na pleť tak i do vlasů.
Jak se dělá maska z pepře?
Budeš potřebovat: 1 menší salátovou okurku, 1 kysanou smetanu, 20 zrnek černého pepře, dvě kapsle vitamínu E 400mg.
Postup výroby:
Nejdříve si v hmoždíři roztluč zrnka černého pepře na kousky velké maximálně 0,2 mm. Pak do hmoždíře přidej i kapsle vitamínu E a roztluč je taky. Okurku omyj a nastrouhej ji na jemném struhadle. Smíchej to se smetanou a nakonec přidej roztlučený černý pepř s vitamínem. Promíchej a dej to zchladit do lednice - asi tak na půl dne.
Aplikace masky z černého pepře:
Vychlazenou masku z černého pepře si nanes na obličej a do vlasů a jemně si to s tou směsí jako by drhni - říká se tomu pílink (peeling). Dělej to tak dlouho, jak tě to bude bavit. Po skončení si pleť i vlasy jemně opláchni čistou vodou a jemně osuš ručníkem. Úplně nejlepší je před aplikací nechat celou hlavu prohřát buď na sluníčku a nebo před červenou infra lampou a to tak dlouho, než se pokožka trochu opotí. Pak teprve aplikovat tuto masku.
Účinky masky z černého pepře:
Černý pepř je v čínské medicíně považován za prohřívač a významný dezinfikátor. Bude tedy prohřívat naši pokožku. Slupky roztlučených semínek pak poslouží jako peeling a zdroj drahocených minerálů. Oproti tomu vychlazená okurka společně se zakysanou smetanou bude toto vyhřátí regulovat a obohatí naši pleť potřebnými tuky a minerály a společně s přírodním vitamínem C a E ji doplní také o důležité antioxidanty. Celkově se dá říci, že tato maska osvěží pleť, stáhne póry a prokrví vlasovou pokožku, čímž napomůže lepšímu růstu vlasů. Šla by použít opatrně i na akné.
Pupečník asijský (Centella asiatica) je malá bylina, která roste jen asi na 3 nebo 4 místech na světě a má v medicíně desítky různých využití. Pupečník asijský je pro své úžasné terapeutické schopnosti běžně používaný v ájurvedické medicíně a v tradiční čínské medicíně. Rostlina má bohatý obsah vitamínů A, B a G, zároveň je skvělým zdrojem hořčíku a vitamínu K. Pokud bychom jí měli přidělit nějakou přezdívku, dalo by se jí říkat magická bylina. Pokud výtažek z pupečníku asijského nanesete do vlasů, dojde k opravdu výraznému prokrvení vlasových cibulek a kožních buněk, což vede k masivní stimulaci růstu vlasů. Díky svým téměř magickým schopnostem při urychlování syntézy kolagenu zabraňuje pupečník asijský vzniku zánětů v samotných kožních cibulkách – právě záněty totiž představují hlavní příčinu plešatění. V poslední době probíhají rozsáhlé výzkumy této magické byliny, aby vědci lépe porozuměli skutečnému potenciálu této úžasné složky.
Che Šou Wu
Jedná se o extrémně vzácnou čínskou bylinu známou také jako „lék na všechny neduhy“. Obsahuje množství antioxidantů a léčivých látek. Velké množství publikovaných klinických testů na lidech již podpořilo oprávněnost používání výtažku z rostliny Che Šou Wu v tradiční medicíně při léčbě plešatění a podpoře růstu vlasů. Podle výsledků klinických testů začaly více než 93 % lidí, kteří trpěli vypadáváním vlasů, do 2 měsíců od zahájení nanášení výtažku z rostliny Che Šou Wu na vlasovou pokožku vlasy opět růst.
Serenoa plazivá
Serenoa plazivá byla oblíbeným tradičním lékem používaným americkými Indiány při léčbě různých zdravotních potíží, které současná medicína považuje za neléčitelné. Plody rostliny byly prastarými kmeny již před několika stoletími používány k léčení plešatění a vypadávání vlasů. Když je výtažek ze serenoy plazivé nanesen na kořínky vlasů, zabraňuje hormonu testosteronu v přeměně na jiný hormon zvaný dihydrotestosteron (DHT) – ten je hlavním spouštěčem řídnutí vlasů a v konečném důsledku působí i plešatost. Existuje 11 klinických studií, které prokazují, že serenoa plazivá skutečně přispívá k růstu vlasů a zastavuje vypadávání vlasů a pokračující plešatění.
Hořčík
Laboratorní údaje prokazují, že hořčík omezuje zánětlivé procesy, které přispívají k vypadávání vlasů.
Hořčík je nesmírně důležitý minerál, bez něhož nemůže docházet k procesům růstu. Nejenže stimuluje rychlejší růst vlasů, ale zároveň pomáhá vytvářet silné a zdravé vlasy, které jsou řádně vyživovány dostatečným množstvím proteinů a vitamínů. Když jsou vlasové kořínky zásobovány hořčíkem, dochází ke stimulaci obnovy vlasových buněk a k lepší regeneraci poškozených vlasů. To v
Ve svém příspěvku DROŽDÍ PLEŤOVÁ MASKA NÁVOD se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mirka.
Ahoj našla jsem bezva recept na pleťovou masku z droždí, tak vám sem píšu recept. Pleťová maska má dvě základní přísady, droždí a mléko, ale je možné použít místo mléka i vodu. V misce se smíchá půl kostky droždí s trochou mléka a pořádně se to rozmíchá. Po rozmíchání se to nanese na obličej, kde se nechá působit až do jejího zaschnutí. Potom je možné masku z pleti buď oloupat nebo smýt vlažnou vodou. Kvasnicová pleťová maska výborně čistí póry a zanechává pleť hladkou a hebkou na dotek.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marketka64.
Já jsem byla z článku o droždí https://zdravi-hubnuti.cz/d… fakt překvapená, a díky za tenhle recept. Určitě se bude hodit.
Zesvětlovače kůže mají v posledních několika letech za sebou dlouhou vývojovou cestu. Spotřebitelé se totiž dnes díky snadno dostupným informacím na internetu mohou mnohem lépe vzdělávat a zjišťovat od ostatních nežádoucí účinky pleť bělících produktů, které chtějí koupit. Tato článek je proto navržen tak, aby se spotřebitel s jeho pomocí mohl seznámit s mnoha různými složkami zesvětlovačů kůže dostupných na dnešním trhu. A nakonec si pak mohl vybrat nejlepší produkt pro svou kůži.
Proces zesvětlení kůže probíhá v několika etapách. Jednotlivé složky přípravků na zesvětlení kůže působí v různých fázích procesu a obvykle poskytují nejlepší výsledky, když se spojí dohromady do jednoho ověřeného produktu. Zde jsou uvedeny některé z nejoblíbenějších surovin používaných při výrobě produktů na bělení kůže.
Alfa Arbutin:
Alfa-Arbutin je biosyntetická aktivní složka, která je čistá a dobře rozpustná ve vodě. Alfa-Arbutin je vyráběn ve formě prášku. Alfa-Arbutin je jeden z nejpokročilejších účinných látek v moderním zesvětlování kůže. U Alfa-Arbutinu bylo prokázáno, že při bělení účinně fungoval na všechny typy pleti. Ukázalo se, že i velmi nízké koncentrace Alfa-Arbutinu blokují činnost tyrozinázy, čímž vzniká tak zvaný albinismus. Výzkumy prokázaly, že epimer z arbutinu má asi 10 krát silnější inhibiční účinek, než je u beta-arbutinu. Alfa-Arbutin je velmi drahá ingredience, štěstí, že funguje i při velmi nízkých koncentracích. Alfa arbutin je nejrychlejší a nejefektivnější bělící prostředek při bělení kůže.
Beta-Arbutin (extrakt z medvědice lékařské):
Beta-Arbutin je často zmiňován jen jako arbutin. Beta-Arbutin je přírodní extrakt nalezený v rostlinách medvědice lékařské. Arbutin také poskytuje kůži zesvětlující účinek na kůži tím, že zabrání tyrozináze v její činnosti. Ačkoli je arbutin přírodní derivát hydrochinonu, tak nemá stejná rizika nebo vedlejší účinky. Arbutin, jak bylo prokázáno, je velmi bezpečná látka. Beta-arbutin je levnější na výrobu než alfa-arbutin, ale také i jeho bělící efekt je desetkrát slabší. Z těchto důvodu je v mnoha nových kůži bělících přípravcích nyní použitý Alfa Arbutin na rozdíl od dříve používaného beta-arbutinu.
Kyselina kojic:
Kyselina kojová (Kojic Acid; C6H6O4; 5-hydroxy-2-(hydroxymethyl)-4-pyrone) je produktem plísně, především druhem Aspergillus oryzae, vyskytující se v Japonsku, odkud má také kyselina název – Kojic. Kyselina kojová se často používá jako přísada do asijské stravy a podle posledních poznatků se začala také používat v kosmetice, jako přírodní prostředek k bělení kůže a při léčbě pigmentových problémů a stařeckých skvrn. Kyselina kojová byla poprvé objevena v roce 1989 a nyní je používána j
V naší poradně s názvem BÍLEK, CITRON se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lena.
Kolikrát za týten se pužívá tahle maska???
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Maska na pleť z bílku a citronu se používá maximálně 2 krát do týdne. Maska z bílku a citrónu má spíše obnovovací účinky na pleť, trochu ji vybělí a zbaví jí odumřelých kožních buněk a pokožku vypne. Tato maska by se měla ve zbylých dnech týdne vystřídat s nějakou pěstící mastnou maskou z avokáda nebo olivového leje.
Samotný šampon, který dokáže zesvětlovat barvy, neexistuje. Existují přelivy, pěny nebo šampony, které žluté odlesky potlačují, avšak nedovedou sjednocovat odrosty či barevné odlišnosti ve vlasech (například melír). K zesvětlení vlasů anebo ke sjednocení barvy dojde pouze při chemickém procesu. Rovněž je velmi obtížné získat z černých vlasů skutečný blond nebo platinový odstín. V tomto případě se musí černý pigment nejdříve „stáhnout“ a až poté je možné aplikovat světlejší barvu. Proces zesvětlování je potřeba opakovat i několikrát za sebou, dokud se nedosáhne kýženého efektu. Výsledek pak ale záleží i na kvalitě vlasů. Pro zmírnění odrostů je vhodné aplikovat melír v barvě, která nejvíce odpovídá vlastním vlasům. Melír se postupně vymývá a rozdíly nejsou tak vidět. Přesto platí pravidlo, že chemicky ošetřené vlasy musí odrůst.
Trh samozřejmě nabízí celou řadu výrobků, jako například šampon na zesvětlení tmavých vlasů, zesvětlující šampon na tmavé vlasy, šampon na zesvětlení melíru, zesvětlující šampon Balea, ale všechny tyto „šampony“ vždy obsahují chemické látky pro úpravu barvy vlasů, které můžete vidět zde.
V naší poradně s názvem JAHODOVÁ MASKA NA VLASY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.
Dobrý den,
používá jahodová maska na vlasy jako šampon nebo jako kondicioner?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Jahodová maska se používá jako oboje. Jahodová maska vlasy pěkně umyje a zároveň jim dodá vitalitu jako kondicionér. Pokud chcete i tak aplikovat dodatečnou péči, tak zkuste neoplachovací balzám na vlasy.
BIOHAR aktivátor růstu vlasů s přírodní kyselinou hyaluronovou. Vysoce kvalitní kyselina hyaluronová a prvotřídní kolagen svými účinky otevírají zcela nové možnosti v péči o vaše vlasy. Biohar je vysoce účinný aktivátor vlasů, který byl vyvinut na základě objevu přírodních růstových polypeptidů. Vynikajících výsledků bylo dosaženo při testování u nejtěžší formy úplné ztráty vlasů – takzvané totální alopecii. V případech nadměrného vypadávání vlasů, ale také přímo na již prořídlé vlasy byla prokázána výrazná a celková regenerace a aktivace tvorby nových vlasů. Účinek aktivátoru vlasů Biohar se také výrazně projevil ve zlepšení kvality vlasů – jejich pevnosti, pružnosti a zamezení lámavosti.
Účinné sérum pro ženy obsahuje nejvyšší hladinu růstových faktorů dostupných bez receptu či potřeby konzultace. Vědecky testované složení výrazně zlepšuje vlasovou kondici a udržuje zdravý růst vlasů.
Obnovuje a podporuje zdravý růst vlasů:
Ochraňuje folikuly před poškozením volnými radikály.
Udržuje vlasové růstové signály v přirozené rovnováze.
Dermatologicky testován pro citlivou pokožku hlavy.
Při pravidelném používání tohoto přípravku dochází ke snížení vypadávání vlasů, zmírnění lámavosti a omezení třepení vlasů, snížení tvorby lupů a k růstu nových vlasů již po dvou měsících aplikace. Výborných účinků kopřivy na růst vlasů a na pokožku je využito ve vlasovém stimulátoru BIOAQUANOLU U, který kromě toho obsahuje výtažek z měsíčku zahradního, kořene kostivalu, aloe vera a mateří kašičku. Stimulátor vlasového růstu BIOAQUANOL U dráždí mírně pokožku. Toto mírné dráždění je žádoucí, dochází při něm k lepšímu prokrvení vlasové pokožky i k lepší výživě vlasových cibulek.
Stimulátor BIOAQUANOL U je vhodný pro celou řadu alopecií (vypadávání vlasů) mužů i žen. Doporučuje se nanášet přípravek alespoň dvakrát denně na postižené místo smotkem vaty nebo přímo vetřít prsty do pokožky vlasové části hlavy.
Vysoce účinný regulátor růstu vlasů s obsahem kyseliny hyaluronové, extraktů z chrupavky a řady vitamínů. BIOAQUANOL H právě takové látky obsahuje a při pravidelné aplikaci navodí normální stav v pokožce a obnoví tak růstový cyklus vlasů. Dále BIOAQUANOL H zlepšuje absorpci vody v pokožce, zvyšuje pevnost a vláčnost vlasů a odstraňuje výskyt lupů.
V naší poradně s názvem VYPADAVANI VLASU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Andrea.
Chtěla bych se zeptat. Vypadávají mi vlasy vůbec je jinak nenamáhám nežehlím je ani nestahuju do gumyčky a ani nedržím žádne diety ani nebarvím ale před rokem a půl jsem měl velký stres ale mslím si že od toho je to už dlouhá doba může to být stále od too ?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Vypadávání vlasů a stres jsou dva nerozluční přátelé. Proces vypadávání vlasů trvá nějakou dobu od svého počátku a u tebe to může být právě doba půl roku. Recept proti tvému vypadávání vlasů tedy bude, vyvarovat se opakování podobných stresových situací, zařadit do své stravy některý z moderních doplňků na podporu růstu vlasů, například tento: https://www.neobotanics.cz/…. Také začni jíst hodně bílkovin, nejlepší na skvělý růst vlasů je dát si před spaním proteinový koktejl z hydrolizované sysrovátky každý večer. Tímto postupem se dostanou tvoje vlasy do normálu za podobnou dobu, jako došlo k jejich vypadávání, tedy do půli roku. Když tak napiš, jaké máš pokroky a výsledky.
Při zesvětlení vlasů heřmánkem se použije půl sklenice květů, které se zalijí dvěma sklenicemi vroucí vody a nechají se pod pokličkou vychladnout. Tento roztok se používá na oplachování vlasů po mytí. Sílu heřmánku můžeme pro zesvětlení vlasů dobře posílit přidáním šťávy z jednoho citronu anebo ještě navíc při mytí používat heřmánkový šampon.
Postačí jeden zralý banán, jedno vejce a lžíce medu. Všechny tyto ingredience rozmixujte v mixéru a vytvořte směs, která bude připomínat hladkou pastu. Tu pak přelijte do mísy a přidejte ½ šálku piva. Hotovou směs můžete ihned aplikovat na vlasovou pokožku a kořínky. Jakmile masku nanesete, překryjte vlasy koupací čepicí a ručníkem, abyste dosáhli co nejlepšího efektu a účinku. Nechte masku působit po dobu dvou hodin, následně ji důkladně smyjte teplou vodou. Nakonec vlasy omyjte jemným šamponem a nechte je vyschnout přírodní cestou.
Maska na vlasy z vodky a pepře
Do keramického hrnku přidejte jeden velký Jalapeno pepř rozdrcený na malé kousky a přilijte k němu ½ šálku vodky. Tuto směs nechte odstát po dobu 30 dní. Po uplynutí této doby k ní přidejte dvě lžíce ricinového oleje a hotovou směs přelijte do čisté láhve a uložte ji do chladna. Směs by měla být používána jako olej na vlasy.
Maska na vlasy z citrónových semínek a pepře
Černý pepř a semínka citrónu jsou užitečné pro přidávání objemu a délky vlasů. K výrobě postačí lžička citrónových semínek (jemně mleté) a černý pepř (práškový). Přidejte několik kapek olivového oleje a vytvořte hustou pastu. Naneste pastu na vlasy a nechte ji působit po dobu 15 až 20 minut. Pak ji opláchněte vlažnou vodou a umyjte si vlasy jemným šamponem.
Maska na vlasy z medu a piva
Smíchejte med a pivo v poměru, který se vám zdá být svou hustotou ideální. Tuto směs naneste na vlasy a rozetřete ji po celé jejich délce. Pro lepší efekt můžete použít koupací čepici a ručník. Směs nechte na hlavě působit po dobu 1 až 2 hodin a pak ji umyjte z vlasů obvyklým způsobem.
Maska na vlasy z jablečného octa a citrónové šťávy
Smíchejte jednu polévkovou lžíci jablečného octa a jednu čajovou lžičku citrónové šťávy s hrnkem studené vody. Po normálním mytí vlasů aplikujte tuto směs (tonikum) pro zvětšení objemu vlasů.
Maska na vlasy z aloe vera a citrónové šťávy
Vezměte 3 lžíce gelu aloe vera a lžíci citrónové šťávy. Vše důkladně promíchejte. Tuto směs vetřete do pokožky hlavy/vlasových kořínků a nechte působit po dobu 10 až 15 minut. Vlasy zakryjte koupací čepicí. Po uplynutí dané doby opláchněte masku čistou vodou (teplou nebo studenou) a vlasy umyjte šamponem.
Ve svém příspěvku LUPY VE VLASECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Rayleen.
Jistá si tím nejsem, ale intuitivně se mi to zdá nejpravděpodobnější.. Většinou se mi vždy osvědčuje za vším hledat tu nejjednodušší příčinu a v tomhle případě by to jenom mělo svoji logiku, protože tomu vše nasvědčuje. Já jsem prapůvodně vyhledala kožního lékaře čistě kvůli padání vlasů. Že trpím nějakými nepříjemnými pocity jsem sice zmínila, ale nepřikládala jsem tomu velký význam, protože nešlo o nic neobvyklého, sétkávám se s nimi nárazově již delší dobu, vždy přijdou a zase odezní. Nevím, čím je to způsobeno. Snad stresem. Nicméně paní doktorka mi automaticky předepsala slabý kortikoid Alpicort, který měl tyto pocity odstranit a padání vlasů zastavit. No po několika použitích jsem jej odložila a vrátila se k jeho silnější variantě F, na základě nálezu seboroické dermatitidy u další kožní lékařky, kterou jsem zmiňovala. K tomu, že trpím touto formou dermatitidy dospěla na základě toho, že se mi podívala takovým kukátkem do hlavy, sejmula několik mých vlasů ze zad, shledala, že ty jsou u kořínků obalené takovou malou šupinkou a tak to začalo. Byla jsem nadšená, že mám diagnozu, s nadějí jsem začala používat Alpicort F, na střídačku s poměrně silným kortikoidem Triamcinolon, a zinkovo salycilový šampon z lékarny. Zhruba po měsíci každodenního používání dle rady se dostavilo pálení kůže, zarudnutí a kolem čela také drobné bolavé pupínky. Hlava se vesele olupovala. Na kontrole mi okamžitě paní doktorka řekla, ať kortikoidy vysadím,.. Do příští návštěvy jsem tuhle paseku jakž takž spravila přírodním konopným šamponem a tea tree olejem. Hlava mě nesvědí nepálí, ale stále se olupuje, tak jak jsem popisovala. Od té doby uplynuly dobré čtyři měsíce, během kterých jsem doufala, že se tělo dokáže zregenerovat samo. Jen Revalid a klid asi nestačí. Možná dělám chybu, že si myji vlasy pouze 2x týdně. Protože mi tolik padají a téměř vůbec se mi nemastí, snažím se je mytím příliš nezatěžovat. Teď si říkám, že by mi asi více pomohla alespoň obden výživná maska podle Vaši rady, a umytí častější. Co se týče stravy, tam už nemám moc co dohánět. Snažím se sníst každý den něco tučného - rybu, avokádo, nebo oříšky, prostě něco. Sem tam slupnu tobolku s omega kyselinou, když na to příde Specielně mrkev uplně miluju, a často si dělám mrkvový salát s kousky ananasu. Dnes jsem si koupila Vitamin E s pupalkou...No výsledek je zatím takový, že jsem nepatrně přibrala ale na vlasech se to nijak neprojevilo :-) Panthenol s avokádovým olejem ve spreji mám už zabalený v kufru. Koupila jsem ho už minulý týden na spáleniny, tak ho budu moci použíti i na hlavu. Taky jsem si nechala objednat velkou lahev s neředěnou vodou z Mrtvého moře, kterou si hlavu poliji vždycky než vlezu do sprchy, snad nemůže uškodit. Mám docela dobrou výbavu, se kterou se pustit do boje, ale asi to ještě bude nějakou dobu trvat. Jen doufám, že je moje domněnka správná, a beru to za správný konec. Přeci jen si říkám, že lékař odborník, musí mít nějaký důvod pro to nasadit tu kterou léčbu, a pokud jsem na
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Vodová ondulace je tvarování vlasu za mokra. Vlasu dáme požadovaný tvar – natočíme jej na natáčku, usušíme a vlas si ponechá tento tvar jen do dalšího mytí vlasů. Vlas se ale nezničí.
Při ručně pokládané vlně se mokré vlasy učešou do požadovaného tvaru vln. Než se položí první vlna, tak se vlasy trochu uvolní, aby bylo možné zjistit přirozený spád vlasů. První vlna musí být orientována doleva, nebo doprava v souladu se směrem růstu vlasů. Pokud se vlny pokládají po celé hlavě, tak se vlna klade vždy z jedné strany na druhou. Teprve poté se začne s další vlnou do opačného směru. Vlny v požadovaném tvaru se upevňují pinetami nebo hřebínky na upevňování vodové vlny.
Vytváření foukaného účesu vysoušecím hřebenem se provádí podobným způsobem jako ručně pokládaná vodová vlna. Pro foukanou vlnu je důležitým předpokladem ovládání techniky pokladené vodové vlny. U foukané vlny se dosahuje většího objemu než u ručně pokládané vlny a hrany vln nejsou tak ostré. Vlny pak působí přirozeněji a měkčeji.
Kroužkování
Kroužkování vlasů je nejstarší a osvědčený způsob práce, kterým vznikají po usušení přirozené kadeře, lokýnky nebo vlny. Kroužky jsou lokny, které se tvarují prsty. Rozlišujeme dvě základní techniky kroužkování: od pokožky a od konečků vlasů.
Kroužkování od konečků vlasů
Výsledkem tohoto postupu jsou plošně přilehající časti účesů. Pokud jsou uspořádány v řadách ve střídavém směru, tak vznikají vlnité části účesu nebo celé vlnité účesy. Pro velmi dlouhé a kudrnaté vlasy není tato technika vhodná. Průměr kroužků určuje pramen vlasů, který se odděluje, pružnost vlasů a šířku vlny.
Kroužkování od pokožky
Vytvářejí se jím objemné, husté účesy. Čím větší objem požadujeme u kořínku vlasů, tím větší musí být úhel mezi partií vlasů a hlavou. Průměr kroužků určuje velikost pramenů. Ta je rozhodující pro objem účesu a pružnost vlasů.
Vedle výše uvedených technik existují ještě další varianty kroužkovaní, které se odvozují buď od kroužkování od pokožky, nebo od konečků, například kroužkování u kořínků vlasů, kroužky na konečcích vlasů, harlekýnské kroužky.
Všechny kroužky se zásadně připevňují pinetami. Aby nebylo na lokně vytlačené místo, nesmí se pineta dávat přes celý kroužek. Při kroužkování je používaní pinet klasickou upevňovací technikou. Kroužky lze ale vytvářet i běžnými nebo speciálními natáčkami. Obě dvě tyto možnosti se hodí pro dlouhé, ztrvalené nebo přirozeně kudrnaté vlasy. Kroužkování patří ke klasickým technikám pr
Ve svém příspěvku ZÁZVOR NA RYCHLEJŠÍ RŮST VLASŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dagmar .
Četla jsem že hořčičné semínko urychlí růst vlasů, místo semínka jsem použila sušený mletý zázvor, vejce, olivový olej a trochu teplé vody. Tato maska mě pěkně prohřala pokožku hlavy, chtěla bych vědět kolikrát do týdne lze takovýto zábal na vlasy udělat a zda také přispěje k rychlejšímu růstu vlasů. Děkuji za odpověď. Dagmar
Když použijete přírodní zesvětlení vlasů, nebudete je sice mít platinově bílé ani světle blond, ale o pár odstínů je můžete zesvětlit. A máte hned několik možností, které můžete vyzkoušet – skořicí, octem, medem nebo heřmánkem.
Skořice
Kdo čeká, že se mu barva po použití skořice vymyje hned o 2 odstíny, bude zklamaný – opravdu nejde o peroxid. Pokud ale po uschnutí vlasů nepoznáte rozdíl, můžete být alespoň ráda, že jste svým vlasům poskytla velmi vyživující vlasový zábal, díky kterému budou vlasy vonět po skořici do té doby, dokud je znovu neumyjete.
Na skořicový zábal budete potřebovat: 2 hrnky teplé vody, 2 polévkové lžíce medu, 2 polévkové lžíce olivového oleje, 2 lžíce skořice. Ingredience smíchejte dohromady, vznikne celkem nepěkná, dohněda zabarvená voda. Do ní si vlasy ponořte, nebo si směs postupně nalijte do vlasů a vmasírujte. Vyždímejte přebytečnou vodu a vlasy smotejte do drdolu, který si na hlavě upevněte skřipcem. Získáte tak krásně světlehnědou barvu po 2 hodinách působení. Vlasy pečlivě umyjte, jelikož skořice ulpí na vlasech a špatně se odstraňuje.
Ocet
Nedávný trend nepoužívání šamponu a mytí vlasů octem vyvolal zjištění, že ocet zesvětlujte vlasy. Když si budete mýt vlasy, oplachujte si je jablečným octem. Když to budete dělat pravidelně, brzy je budete mít světlejší. Více se dozvíte zde.
Med
Med má v sobě přírodní peroxid vodíku, takže působí podobně jako chemický odbarvovač. Výsledek je samozřejmě jiný, protože med je slabší a k vlasům šetrnější. Na odbarvení vlasů medem musíte použít destilovanou vodu, protože ta z kohoutku obsahuje různé minerály, které zpomalí působení peroxidu.
Roztok na odbarvení vytvoříte jedním dílem medu a šesti díly vody. Takto připravenou pastu okamžitě naneste na čisté vlasy. Poslouží k tomu štětec nebo starý kartáček na zuby. Potom vlasy smotejte a zabalte do igelitu. Nechte působit hodinu. Dejte si pozor, aby se vlasy nezahřály, protože med působí jen v chladu, proto je nejlepší aplikovat medový odbarvovač v zimě a celou hodinu udržet hlavu na venkovním studeném vzduchu. Pozor na nachlazení! Nakonec vlasy dobře opláchněte a naneste vyživovací masku.
Heřmánek
Heřmánek je jedním z nejoblíbenějších bylinných doplňků používaných v obchodních šamponech a kondicionérech. Nemusíte ale kupovat drahou kosmetiku, stačí investovat pár korun a koupit si heřmánkový čaj.
Osm pytlíků čaje povařte 15 minut v jednom šálku vody. Pak hrnec odstavte z plotny a vyndejte sáčky, počkejte, až voda vychladne zhruba na 50 stupňů a přidejte do ní čtvrt lžičky levandulového oleje a jeden šálek bílého jogurtu, Tak vytvoříte silný odvar, kterým si zesvětlíte vlasy. Dobře vše promíchejte a směs vmasírujte do vlasů od kořínků až ke konečkům. Vlasy zabalte do igelitu a nechte působit půl hodiny. Nakonec vlasy důkladně opláchněte.
V naší poradně s názvem JAK ZESVĚTLIT KŮŽI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pavlína.
Nevíte někdo, jak se dají zasvětlit pigmenotvé skvrny na kůži po opálení?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Zesvětlení kůže je možné dosáhnout pomocí několika různých látek. Například z domácích zásob je možné použít citronovou šťávu. Jak se používá citronová šťáva na zesvětlení kůže a další látky, jako například kyselina kojic, vitamín B3 nebo medvědice lékařská se blíže píše zde: https://www.ceskenemoci.cz/…
Rady pro kránou pleť (jak mít krásnou pleť). Mít krásnou pleť není zas tak těžké a finančně náročné, pokud využijete níže uvedené rady. Domácí pleťové masky si jednoduše vyrobíte doma, většinu ingrediencí obvykle máme, stačí si jen vybrat tu pravou masku pro vaši pleť. Máte mastnou pleť, nebo spíše sušší? Chcete pleť vyživit, nebo zjemnit vrásky? Trápí vás akné, vyrážky? Vyberte si tu nejvhodnější z následujících masek a vyzkoušejte blahodárné účinky domácí péče.
Banán a med
Banán dodává pleti vláhu, zpevňuje ji a posiluje, vyživuje a zjemňuje. Maska z banánu a medu je levná, snadná a pleti jednoznačně prospěje. Budete potřebovat 1 banán, 1 lžíci medu a šťávu z citronu. Banán rozmačkejte a smíchejte s medem. Přidejte lžičku citronové šťávy a chvíli nechejte odstát. Poté naneste na pleť a nechte působit 15 až 20 minut. Smyjte teplou vodou.
Syrovátková výživná a vyhlazující pleťová maska
3 lžíce sušené syrovátky, 2 lžíce medu a trošku vody smíchejte na hustou kaši, vodu přilévejte po troškách, ať směs nakonec není moc řídká. Nechte působit do zaschnutí, asi 10 minut. Opatrně smyjte, maska má i peelingový efekt.
Jogurtová maska
Naneste na pleť přírodní bílý jogurt (bez dalších přísad) a nechte působit několik minut. Poté si obličej opláchněte čistou vodou. Můžete používat i denně. Maska dodá pleti zdravý vzhled a výbornou hydrataci.
Pleťová maska z vlašských ořechů pro krásnou a hebkou pleť
Rozdrcené 2 kusy vlašských ořechů smíchejte s 1 lžící sladké smetany a 1 čajovou lžičkou medu. Masku naneste nebo jemně vmasírujte na očištěnou pleť a nechte působit asi 10–15 minut, poté spláchněte vodou.
Na pigmentové skvrny se dle osvědčených starých lidových rad užívá:
odvar ze svízele
svízelová mast
čerstvá šťáva z měsíčku zahradního (získáte lisováním)
odvar z měsíčku lékařského
mast z měsíčku lékařského
čerstvá šťáva ze svízele (získáte lisováním)
citronová šťáva (kdo má citlivou pokožku, může ho dráždit) – někdy se míchá s jogurtem
kurkuma s trochou smetany, mléka nebo podmáslí
šťáva z netřesku střešního
švédské kapky
esence ze zeravu západního (neem)
Pigmentové skvrny se mohou objevit u citlivých osob vlivem nadměrného slunečního záření, užíváním hormonální antikoncepce, dále mohou zůstat tmavé flíčky po akné, v důsledku hormonálních změn, v těhotenství se často objevuje na tvářích takzvaná motýlí maska (ta ale většinou sama zmizí), dále hnědé flíčky vznikají stářím.
Pozor při užívání bylinkového čaje z třezalky, třezalka způsobuje u citlivých osob fotosenzibilitu a kůže může zhnědnou
Než začnete s aplikací samotné masky, důkladně svou pleť vyčistěte tak, jak jste zvyklí (pomocí čisticího tonika, vody a podobně). Pleť prohřejte a prokrvte, není to nic složitého, stačí pleť napařit nad horkou párou (velmi krátce), jemně namasírovat nebo provést její jemný peeling. Tyto způsoby vedou k prokrvení pleti, která pak mnohem lépe vstřebává výživné látky obsažené v pleťové masce.
Postup: Mrkev nastrouháme, přimícháme kysanou smetanu a med, aby vznikla kašička. Naneseme na pleť. Necháme působit přibližně 30 minut. Poté masku omyjeme vlažnou vodou.
Pleťová maska na problematickou pleť s akné
Ingredience: 1 střední mrkev, 2 polévkové lžíce smetany
Postup: Najemno nastrouháme oloupanou syrovou mrkev a vmícháme 2 polévkové lžíce sladké smetany. Tuto směs rozetřeme na gázu a položíme na tvář, necháme takto působit asi půl hodiny. Poté obličej omyjeme čistou vodou.
Postup: Mrkev jemně nastrouháme a smícháme se žloutkem a škrobem. Naneseme na obličej a dekolt a necháme působit cca 20 minut. Pak opláchneme teplou a studenou vodou.
Postup: Mrkev nastrouháme, smícháme s olejem a zahustíme otrubami. Masku naneseme na obličej, krk a hruď a necháme působit asi 30 minut. Oči zakryjeme obkladem z čaje. Masku smyjeme vlažnou vodou. Tato pleťová maska je zvláčňující, výživná, vhodná pro všechny druhy pleti.
Postup: 1 polévkovou lžíci mrkvové šťávy smícháme se žloutkem a přidáme 1 lžičku kvalitního oleje. Masku naneseme na obličej a necháme cca 20 minut působit. Následně obličej opláchneme.