MEDITACE
Meditace – video
Tady je několik videí, na kterých jsou vidět meditační techniky.
Detail odstavce: Meditace – video
Zdroj: Meditace
Zveřejněno: 9.2.2014
Tady je několik videí, na kterých jsou vidět meditační techniky.
Detail odstavce: Meditace – video
Zdroj: Meditace
Zveřejněno: 9.2.2014
Dobrý den, je to moc dobře zpracovaný článek.Děkuji. Můžu se zeptat na názor na kastraci feny staré 13 a půl roku? Byla jí diagnostikována cystická hyperplazie. Hárá již 2 měsíce, lehce zvýšená teplota. Jinak bez příznaků, normálně vyměšuje, normálně jí. Jen velmi špatně snáší narkózu. Na srdíčku lehká šelest, bez meditace asi vzhledem k věku normální.
Děkuji
Zdroj: diskuze Zánět dělohy u feny
Odesláno: 11.5.2017 uživatelem Marcela Hackerová
Počet odpovědí: 0
Očistu organismu začněte tím, že vyloučíte z jídelníčku alkohol, kávu, cigarety, rafinované cukry a nasycené tuky, z nichž všechny fungují jako toxiny v těle a jsou překážkou léčebného procesu. Také minimalizujte používání chemických čisticích prostředků pro domácnost a produkty osobní péče o zdraví (čisticích prostředků, šampony, deodoranty a zubní pasty) a náhradní alternativy přírodní potravy.
Zkuste se vyvarovat stresu, který spouští ve vašem těle stresové hormony. I když někdy tyto hormony mohou být prospěšné, převážně „adrenalin“, ve velkém množství vytvářejí toxiny, které zpomalují funkci detoxikačních enzymů v játrech. Jóga a meditace jsou jednoduchým a účinným pomocníkem, který vám pomůže zbavit se stresu a přispívá k obnově fyzické a psychické rovnováhy.
Detail odstavce: Jak začít detox
Zdroj: 7 kroků k očištění těla
Zveřejněno: 3.3.2016
Meditace má dvě důležité výhody: jednak zabraňuje stresu dostat se do organismu a jednak dokáže uvolnit nahromaděné napětí, které již v organismu je. Obě výhody působí současně – jedna dodává svěžest, druhá radost.
I člověk s méně dobrou fyzickou formou dokáže meditovat. Jelikož se meditace zabývá dýcháním, měly by být nosní cesty čisté a otevřené, aby dech mohl volně proudit. Doporučovanou metodou k uvolnění dýchacích cest je, že se trocha vody v dlani natáhne krátce do nosu a silně se vyfoukne. Dýchání je náš nejvěrnější přítel, který nás doprovází od narození až do smrti. Výhodou je, že dýchání je stále přítomné a k meditaci není třeba žádných předmětů, zvláštních prostor nebo speciálních příprav. Můžete meditovat kdykoliv a kdekoliv, třeba v metru nebo při čekání ve frontě.
Tradiční držení těla při meditaci se nazývá „lotos“. Jde o sed se zkříženýma nohama, pravé chodidlo leží na levém stehně a levé chodidlo na pravém stehně. Pro většinu obyvatel západního světa je tato metoda sedění obtížná a bolestná. Přijatelnější variantou je pak „pololotos“, kdy jen jedno chodidlo leží na opačném stehně, nebo jde o normální sed se zkříženýma nohama. Výhodou sezení v „lotosu“ je velká stabilita a přirozené rovné držení těla bez zbytečné námahy. Nejdůležitější je sedět během celé meditace klidně a s rovnými zády. Pokud někomu výše uvedené způsoby sezení nejsou přijatelné nebo mu způsobují bolest, může použít židli s rovným opěradlem.
Fyzikální výhody meditace: Snižuje vysoký krevní tlak i hladinu krevního laktátu, snižuje úzkost a jakékoliv napětí spojené s bolestí, například bolest hlavy, vředů, svalů a kloubů, léčí nespavost, zvyšuje produkci serotoninu, který zlepšuje náladu a chování, zlepšuje imunitní systém, zvyšuje hladinu energie na základě vnitřního zdroje energie.
Duševní výhody meditace: Snižuje se úzkost, zlepšuje se emocionální stabilita, zvyšuje se tvořivost a pocit štěstí, vyvíjí se intuice, získává se jasnost a klid, zaostřuje se mysl v důsledku relaxace, odbourává se hněv, napětí a frustrace, rozšiřuje se vědomí, což vede k pokroku a dokonalosti i k pocitu štěstí.
Další výhody meditace: Poskytuje emocionální stálost a harmonii – čistí a vyživuje vás zevnitř a zklidňuje vás, když máte pocit ohrožení a nestability. Meditace přináší harmonii ve stvoření – když budete meditovat, jste v prostoru rozlehlosti, klidu a radosti, a to je to, co přináší harmonii do vytvoření planety. Rozvíjí vaše vědomí – když se díky pravidelné meditaci vaše vědomí vyvíjí a rozšiřuje, nepokoje ve vašem životě se stávají zanedbatelnými. Vztek a zklamání se stávají prchavými pocity, které se objevují na okamžik a pak zmizí. Začnete žít „současným okamžikem“, oprostíte se od minulosti. Osobní transformace – meditace může přinést osobní transformaci.
Chcete-li zažít výhody meditace, je nutné pravidelné cvičení, postačí jen několik minut denně k tomu, aby se meditace stala trvalou součástí vašeho dne! Meditace je jako rostlinka – když se o ni budete starat s láskou, odvděčí se vám krásnými květy. Je třeba pěstovat alespoň jednoduché meditační techniky. Ponořte se hluboko do sebe a obohaťte svůj život.
Detail odstavce: Zdravotní účinky meditace
Zdroj: Meditace
Zveřejněno: 9.2.2014
Detail odstavce: Tipy k odstranění pigmentových skvrn
Zdroj: Domácí recepty na pigmentové skvrny
Zveřejněno: 30.9.2013
To, jak vnímáte skutečnost, těsně souvisí s vylučováním kortizolu. Pokud se cítíte nejistí, bezradní, jste plní nervozity, vylučuje se mnohem více kortizolu. Hladinu kortizolu můžete mít pod kontrolou i manipulací s příjmem sacharidů, protože inzulín a kortizol jsou vůči sobě v přímé úměře. Existuje celá řada postupů na odbourávání stresu, jako jóga či meditace, které vyvolají pokles kortizolu, což umožní dosáhnout dalších pokroků v posilovně. V jedné studii museli vzpěrači po svém tréninku zařazovat ještě autogenní trénink. Díky tomu klesla hladina kortizolu, což bylo spojeno s dlouhodobým zvýšením jejich výkonnosti.
Detail odstavce: Musíte mít pozitivní pohled na svět kolem sebe!
Zdroj: Jak snížit hladinu kortizolu při zátěži
Zveřejněno: 2.9.2012
Existuje mnoho přírodních metod k léčbě hypoadrenalismu. Adaptogeny jsou rostliny známé svou schopností zmírnit reakci nadledvinek. Rhodiola je jedním z adaptogenů užívaných k léčbě stresu. Také vědci potvrdili její účinnost. Vitamín C a B-komplex pomáhají obnovit nadledvinky. Též se používají suplementy se syrovými zvířecími nadledvinkami. Přírodní strava pomůže zregenerovat nadledvinky. Z jídelníčku by měly být vyloučeny zpracované potraviny společně s cukrem, včetně medu, melasy a ovocných šťáv, což vede ke stabilizaci cukru v krvi. Celozrnné potraviny a zelenina dodají vlákninu, živiny a vitalitu, která nemůže být dodána suplementy. Voda pomáhá zachovat hydrataci organismu. Nejdůležitějším faktorem při léčbě nadledvinek je odpočinek, jak fyzický, tak psychický. Doporučují se meditace a relaxace.
Detail odstavce: Přírodní léčba nadledvinek
Zdroj: Správná funkce nadledvinek
Zveřejněno: 4.2.2014
Nezapomeňte na další kroky, které vám mohou pomoci s ADHD. Mezi ně patří následující:
Čím více víte o svém ADHD a o svém celkovém zdraví, tím lépe můžete posoudit léčbu, která vám může pomoci. Postupem času tak určitě naleznete ty správné potraviny, které na vás působí pozitivně, nebo naopak dokážete ze svého jídelníčku vyřadit ty „škodlivé“. které zhoršují příznaky ADHD.
Detail odstavce: Tvorba účinnější diety ADHD
Zdroj: ADHD diety
Zveřejněno: 18.2.2013
Vysoký krevní tlak nebolí, to si uvědomte. Udělejte tedy první zásadní krok v základní prevenci, a tím je pořízení kvalitního tlakoměru. V domácím prostředí si můžete změřit tlak kdykoliv a při důsledném a pravidelném měření v průběhu několika týdnů snadněji zjistíte, jak to s vámi je. Zanedbávat vysoký tlak se nevyplácí, zato prevence, ke které patří jeho pravidelné sledování, se opravdu vyplatí.
Existují i alternativní terapie, zejména relaxační techniky jako jóga, tchaj-ťi nebo pouhé hluboké dýchání. Meditace má možnost přenést tělo do stavu naprostého klidu, který může snižovat krevní tlak. Tyto techniky by se měly kombinovat s dalšími změnami životního stylu, tedy stravou a cvičením.
Pokud dieta a cvičení nestačí, bývají následující volbou pro snížení krevního tlaku léky.
Detail odstavce: Jak dlouhodobě snížit krevní tlak bez léků
Zdroj: Jak snížit krevní tlak bez léků
Zveřejněno: 22.2.2016
Meditace není tak obtížná, jak se někteří domnívají. Skládá se ze tří hlavních částí: ovládání dechu, polohy těla a stavu mysli. Nevyžaduje uchýlení se do kláštera, ale může být využívána jako aktivní součást každodenního života. Meditace je malý okamžik, kdy neděláte vůbec nic a jste jen tak ve středu svého bytí, v naprostém uvolnění. Ačkoli se velké množství lidí pokusí v určitém období svého života meditovat, jen malé procento těchto lidí u meditace vydrží dlouhou dobu. Je to velká škoda. Možným důvodem odchodu začátečníků od meditace je to, že nemají potřebnou praxi a výdrž.
Zde je několik praktických doporučení, které pomohou začátečníkům dostat se přes počáteční překážky a začlenit meditaci v dlouhodobém horizontu:
Meditace je tvrdá práce, která může být na začátku velmi obtížná, ale výsledek pak naprosto úžasný a přínosný nejen pro vaše zdraví, ale i pro vaši práci.
Detail odstavce: Umění meditace
Zdroj: Meditace
Zveřejněno: 9.2.2014
Třes hlavy se může objevit i při stresu. Stres je reakce organismu na mimořádně zátěžové situace. Takováto reakce tělo ale značně vysiluje. Proto jakmile stresový faktor pomine, musí člověk odpočívat, aby nabral zpět své síly. Situace, se kterými dnešní člověk přichází do styku (například v zaměstnání, ve škole a podobně), jsou dlouhodobějšího charakteru. Pokud tělo setrvává delší dobu ve vybuzeném stavu, může to mít značný negativní efekt na zdraví. Ke stresu se také často přidružují další negativní faktory jako kouření, alkohol a nezdravá strava. Prvotní problémy, jako je například třes hlavy při stresu, mohou přerůst až v srdeční ischémii, která v nejhorším případě končí infarktem myokardu.
Mezi metody boje se stresem patří efektivní způsoby relaxace, meditace, zdravá strava, sport, rozumné řešení mezilidských vztahů a další.
Detail odstavce: Třes hlavy a nervozita
Zdroj: Co způsobuje třes hlavy
Zveřejněno: 8.4.2017
Objasnit příčiny nočního pocení je těžké i pro moderní západní medicínu. Vyšetřením se často na nic nepřijde a lékaři jsou bezradní. Příčinou nočního pocení bývá mnohdy stres nebo vypjaté emocionální stavy, jež se těžko exaktně prokazují. Jestliže je pocení doprovázeno také pocitem žízně a ráno se probouzíte s vyprahlými ústy, zamyslete se, zda příliš neholdujete alkoholu a pálivým jídlům a naopak si dopřáváte málo odpočinku. Jestliže je příčinou nočního pocení stres, zkuste se zklidnit. Meditace před spaním nebo několik cviků z jógy s vámi může udělat zázraky. Zkuste zhluboka dýchat, utřídit si myšlenky, myslete na pozitivní věci. Dbejte také na zdravý jídelníček. Vynechejte pálivá jídla, alkohol, kávu, cigarety. Naopak si dopřejte dostatek ovoce a zeleniny. Pijte bylinkové čaje a obecně dbejte na pitný režim, který pomůže ozdravit vaše ledviny, jejichž oslabení může být jednou z příčin nočního pocení.
Detail odstavce: Noční pocení
Zdroj: Pocení
Zveřejněno: 5.3.2014
Nežli je zahájena léčba, musí dojít k diagnostice tohoto stavu. K diagnostice stačí pouze lehké tření předmětem přes rameno nebo předloktí. Pokud tento povrch kůže zčervená nebo oteče během několika minut, je diagnóza jasná. Dermatographie není škodlivé kožní onemocnění. Ve většině případů není zapotřebí zvláštní léčby. Pokud pacienta trápí svědění nebo podráždění, mohou mu být předepsána antihistaminika. Tyto léky poskytují úlevu, ale nejsou zaručeným lékem. Domácí léčba zahrnuje dostatečnou konzumaci tekutin. Dostatek tekutin totiž vede k dobré kožní hydrataci. Zároveň se doporučují kvalitní hydratační krémy. Nedoporučuje se užívání nekvalitních mýdel a pracích prostředků, protože by mohlo dojít k přecitlivělosti kůže. Velmi vhodná je konzumace přírodních potravin, jelikož neobsahují pesticidy, které by mohly způsobit alergickou reakci. Pro získání úlevy od stresu a úzkosti je velmi vhodná jóga nebo meditace.
Detail odstavce: Léčba dermatographie
Zdroj: Jaké jsou příčiny dermatographie
Zveřejněno: 17.6.2013
U dětí není léčba nutná. Dětské skřípání zubů odezní postupem času. Ale u dospělých je žádoucí, protože se jedná o vážný stav, při kterém může dojít k závažnému poškození chrupu.
Detail odstavce: Léčba skřípání zubů
Zdroj: Skřípání zubů
Zveřejněno: 13.5.2013
Léčba spočívá v odstranění příčiny, podmínkou uzdravení je, aby léčba zahrnovala řešení stresující životní situace. Další součástí léčby je výživa, pravidelná pohybová aktivita, případně fyzioterapie, užívání přírodních léčiv, potravinových doplňků. Pokud se nedostaví požadovaný výsledek, přijdou na řadu léky. Významnou složkou léčby psychosomatických onemocnění je poradenství, které umožní pochopit princip vzniku choroby a kořeny našeho dosavadního fungování. Cílem poradenství je najít cestu ke změně, pokud je změna možná. Není-li změna možná, je třeba, aby nemocný našel takový pohled na svoji životní situaci, aby se dále netrápil a neničil si zdraví.
U léčby je velmi důležitá prevence. Prevence psychosomatických onemocnění spočívá v pravidelné duševní hygieně. Jejím cílem je odbourat napětí a stres, uvolnit se, zapomenout na problémy. Duševní hygiena zahrnuje aktivní odpočinek, čímž je zájmová činnost, pohybová aktivita, kulturní a společenské akce, setkávání se s přáteli a podobně. K duševní hygieně patří také relaxace, meditace a včasné řešení problémů. V prevenci nesmíme zapomenout na dodržování zásad zdravé výživy – strava má velký vliv na naše zdraví, na naši fyzickou i psychickou kondici, přestože si to mnoho lidí neuvědomuje.
Detail odstavce: Léčba
Zdroj: Psychosomatická deprese
Zveřejněno: 28.3.2017
Někdy mohou depresi podnítit hormonální změny, a to zejména ve středním věku. Například vyhasínání tvorby ženských pohlavních hormonů v menopauze může být mimo jiné doprovázeno i stavy sklíčenosti, úzkostmi a depresemi. Termín laktační psychóza u matek po porodu také souvisí se změnami hormonů. Rovněž u mužů dochází ve středním a starším věku k hormonálním změnám, které mohou negativně ovlivňovat psychiku. Existují však určité faktory, které mohou snížit příznaky menopauzy či hormonálních změn. Níže uvedené tipy zahrnují rady, jak se vypořádat s výkyvy nálad, strachu nebo depresí a udržet si tak své zdraví.
Detail odstavce: Deprese a příznaky menopauzy
Zdroj: Deprese u žen
Zveřejněno: 24.6.2013
Příznaky zvonění uší jsou snadno léčitelné i pomocí prostředků, které lze provést nebo připravit doma.
Detail odstavce: Léčba zvonění v uších
Zdroj: Jak zastavit zvonění v uších?
Zveřejněno: 23.4.2013
Jde o zdravotní péči, která není klasifikována jako standardní lékařská praxe, ale jedná se o doplňkovou alternativní medicínu, mezi kterou patří:
Alternativní terapie zažívá v posledních letech obrovský boom. Používají ji lidé všech věkových kategorií a společenských vrstev pro léčbu nejrůznějších nemocí. Tradičně nejvíce využívají alternativní medicínu ženy.
Alternativní terapie se těší největší popularitě mezi lidmi, kteří se hlouběji zajímají o své zdraví a výživu. Jde většinou o jedince, kteří nenechávají péči o své zdraví jen na lékařích, ale vědí, že vše je jen na nich samotných. Další skupinou uživatelů alternativní terapie jsou ti, které nějakým způsobem zklamala konvenční medicína. Nakonec jsou to i ti, kteří trpí vážnou chorobou a alternativní terapii používají spolu s medicínou konvenční.
Alternativní terapie mohou hrát spolu s konvenční medicínou skutečně důležitou roli zejména při léčbě dlouhodobých nemocí, se kterými si samotná konvenční medicína neví rady. Jde například o stres, úzkost a deprese. Většina druhů alternativních terapií prošla řadou více či méně seriózních výzkumů. Podle některých neexistují důkazy o efektivitě alternativní medicíny, podle dalších jsou ale skutečné přínosy zřejmé. Ne vždy to, co je „přírodní“, nemusí být vždy „to nejlepší“, „to bezpečné“ nebo „to efektivní“. V případě vážných zdravotních problémů by alternativní terapie neměla stoprocentně nahrazovat konvenční léčbu. Dobře vyškolený „alternativní“ lékař by měl být schopen určit, kdy je třeba přejít ke konvenční léčbě.
Výběr správné alternativní terapie je vždy složitý. Musí se dobře zvážit povaha onemocnění, dosavadní výsledky léčby, důkazy o účinnosti požadované terapie nebo případné vedlejší účinky. V praxi se nejčastěji nejvíce odehrává to, že lidé volí konkrétní terapii na základě doporučení přátel a známých, méně často pak na základě informací z knih, televize, rádia a internetu.
Problém:
Alternativní terapie:
Výlohy na alternativní terapii nejsou zahrnuty ve zdravotním pojištění. Cena za takovou léčbu je pak oproti konvenční medicíně vyšší. Ani zde se ale nedá zobecňovat, každý druh terapie je samozřejmě jinak drahý a ceny se liší i u jednotlivých lékařů.
Než začnete uvažovat o alternativní terapii, je třeba zjistit si potřebné informace, aby vás cena alternativní léčby nevyšla až příliš draho. Je dobré položit příslušnému odborníkovi několik otázek:
Detail odstavce: Alternativní terapie
Zdroj: Antidepresiva bez předpisu
Zveřejněno: 13.12.2013
Na začátku léčby dochází ke zhoršení všech příznaků a celého zdravotního stavu. Když kvasinky hynou, vytvářejí toxické látky (viz výše), které způsobují bolesti hlavy, bolesti kloubů, nevolnost a únavu. Období vymírání kvasinek trvá týden až měsíc. Pokud jsou nevolnosti silné, doporučuje se zmírnit léčbu, tak aby na ni tělo mohlo reagovat postupně. Nechtějte své tělo zlikvidovat armádou padlých vojáků. Lehčí strategie boje je výhodnější. A vždy musí být doplněna dietou bez cukrů. Bez diety nemá léčba příliš efekt, protože se jediná zbylá kvasinka může rychle po boji vzpamatovat, najíst se a zase se rozmnožit. Můžete si ulevit tím, že budete pít čaj z grepu. Čaj z grepu vám pomůže odbourat nadbytek alkálií produkovaných umírajícími kvasinkami. Vařte jeden grep deset minut, a to v nekovové konvici. Denně jej pijte, pomůže vám to zmírnit příznaky vymírání kvasinek.
Při detoxikaci těla i pravidelně cvičte. Přísun kyslíku pomůže vylučování toxinů. A pijte aspoň dva litry vody denně k odplavení toxinů. Dostatečně spěte a také si odpočiňte během dne, ať má tělo dostatek sil. Jezte více vitamínů, a to přírodních. Například syntetický vitamín C je nebezpečný a pomáhá růstu kvasinek. Meditujte a cvičte tantrajógu. Meditace vás uklidní a tantrajóga přivede energii do pánve a do celého těla. Během léčby se nevystavujte stresům. Posilujte játra přírodními preparáty.
Klasické léky medicíny jsou vhodné, pokud trpíte náhlými a silnými projevy anebo silně oslabenou imunitou. Jinak je vhodné spíše tyto léky neužívat a orientovat se na přírodní léčbu a dietu. Flukozanol narušuje stavbu buněčné stěny a tak brání množení kvasinky. Sporanox, Ekonazol a kyselina dodecylbenzensulfonová jsou účinná antimykotika, mají ovšem mnoho nežádoucích účinků – zastavují dělení kvasinek anebo je přímo hubí. V gynekologii se na léčbu vaginálních mykóz používají lokální krémy, čípky a masti, které zahubí kvasinky v pochvě.
Detail odstavce: Léčba
Zdroj: Jak se zbavit kvasinek
Zveřejněno: 7.4.2016
Kortizol lze snížit přirozenou cestou, a to takto:
Omezte vytrvalostní sporty: Všechny druhy vytrvalostních sportů vyžadují většinou dlouhodobou mírnou zátěž pro tělo a zvyšují stresový hormon kortizol.
Omezte kofein: 800 mg kofeinu v krvi před tréninkem zvyšuje hladinu kortizolu. Snažte se vypít maximálně 3–4 kávy (nebo jiné kofeinové nápoje) za den.
Dopřejte si komedie: Harmonie a štěstí snižují kortizol. Sledování komedií a zábavných pořadů má tedy pozitivní vliv na snižování hladiny kortizolu.
Vitamín C: Vitamín C patří mezi zaručené způsoby, jak snížit stres a následně tvorbu kortizolu.
Kvalitní spánek: Pokud máte dostatek spánku, hladina kortizolu se snižuje a naopak. Nejlepší způsob, jak si zajistit dostatek spánku, je vstávat bez budíku, tedy ve chvíli, kdy si tělo samo řekne, že chce vstávat. Ale kdyby to v dnešní hektické době šlo!
Relaxace a meditace: To je jeden z nejlepších způsobů, jak snížit hladinu kortizolu. Především je to vhodné ihned po cvičení nebo silovém tréninku. Zkuste tento jednoduchý uvolňovací cvik: stůjte vzpřímeně, v širokém postoji a ruce roztáhněte nad sebe, jako kdybyste vyhráli svůj životní zápas. Stůjte tak 2 minuty a uvidíte sami, zda poznáte rozdíl v tom, jak se zrovna cítíte.
Poslouchejte hudbu: Správný výběr hudby dokáže snížit hladinu kortizolu až o 66 %. Mezi vhodnou hudbu na snížení stresu patří vážná hudba a relaxační zvuky z přírody.
Žvýkejte žvýkačku: Jednoduchý způsob, jak výrazně snížit hladinu kortizolu, je žvýkat žvýkačku. Uvádí se, že žvýkání snižuje hladinu kortizolu o 12 až 19 %.
Dostatek tekutin: Dostatek hydratace vyvažuje hladinu hormonů v těle a upravuje poměr testosteronu ke kortizolu.
Dostatek sexu: Sex značně snižuje hladinu kortizolu a zvyšuje testosteron. Mimo to je dokázáno, že sex snižuje šanci na onemocnění a srdeční mrtvici.
Zvířata: Hraní si se zvířaty snižuje hladinu kortizolu a zvyšuje vyplavení hormonu štěstí oxytocinu.
Potravinový doping: Tyto potraviny mají pozitivní efekt na snížení hladiny kortizolu v těle: losos, tmavá čokoláda, lesní plody, česnek, olivový olej, ústřice.
Detail odstavce: Jak snížit hladinu kortizolu
Zdroj: Vliv antikoncepce na hladinu kortizolu
Zveřejněno: 12.10.2017
Dieta je jen jednou ze součástí detoxikačního plánu. Krom stravování se detoxikace zaměřuje i další kroky.
Nedostatek fyzické aktivity může vést ke špatnému krevnímu oběhu a lymfy. Také může mít negativní vliv na zdraví a na poškození imunitního systému. Zvýšení krevního oběhu můžete dosáhnout pomocí kontrastní sprchy a kartáčování suché kůže. Tato léčba se dá vykonávat ve sprchovém koutě, tak proto je ideální pro domácí užití.
Detoxikace odstraňuje toxiny, které jsou uloženy v buňkách. Tyto jedy cestují v krvi a jsou odstraněny ve výkalech, močí nebo pomocí potních žláz. Ale také mohou být absorbovány nebo recirkulovány ve vašem těle. Někdy je eliminace toxinů pomalá z nedostatku pohybu. Nedostatek pohybu může způsobit nepocení, zácpu či nedostatek tekutin. Protože pokud není dostatek pohybu, tak není ani dostatečný přísun tekutin. Pro zrychlení vylučování se dají použít potraviny, které brání zácpě, tak zvaná bylinná laxativa. Bylinnými laxativy se míní senný čaj nebo projímadlo. Při tomto způsobu se musí zvýšit příjem tekutin!
Podpora růstu prospěšných bakterií ve střevech je dobrá, aby byly odstraněny škodlivé bakterie. Protože škodlivé bakterie podporují toxiny, které poškozují střevní sliznici. Mohou být absorbovány do krevního řečiště a tím by mohly poškodit buněčnou membránu v těle. Strava během detoxikace může často obsahovat živiny potřebné k podpoře růstu prospěšných bakterií.
Během detoxikačních diet by měly být odstraněny potraviny, které nemají dobrý vliv pro tělo. Jedná se o pšenici a lepek. Řádně zvolená strava podporuje játra. Většinou se jedná o vitaminy, proteiny a antioxidanty, které efektivně detoxikují játra. Dají se používat i doplňky stravy, jako je proteinový prášek, vitamíny, antioxidanty, bylinky nebo detoxikační čaje.
Stres může zhoršit tělesný detoxikační systém a to může vést k zažívacím onemocněním, snížení obranyschopnosti a také to může mít rozsáhlé účinky na zdraví. Detoxikační strava léčí nejen tělo ale i mysl. Během detoxikace si mysl odpočine od zbytečné zátěže. Ideální cviky pro uvolnění mysli je dýchání bránicí, progresivní svalová relaxace nebo meditace.
Detail odstavce: Účinky detoxikačního plánu
Zdroj: Detoxikační plán jak očistit tělo od toxinů
Zveřejněno: 17.7.2015
Během dne se vaše mysl zaplní mnoha myšlenkami na lidi a události. To je stav nabuzení. Navíc bývá mysl mnohdy zatížena i negativními emocemi, jako je hněv, strach či žárlivost, které mysl otupují a uvádějí do stavu tamasu. Měli byste se snažit svou mysl od těchto myšlenek a emocí oprostit a uvést ji do klidu. Existuje několik pozitivních psychologických technik zvaných „intervence“, které mohou být prospěšné. Duševní očista je třešničkou na dortu osobního čisticího procesu. Je součástí procesu, který posiluje mysl a pomáhá nám v každodenním životě.
Tento návod opravdu není složitý a nenaruší vám zaběhlé životní návyky, naopak vás obohatí a nastartuje. A o tom to je.
Detail odstavce: Očista mysli
Zdroj: Jarní očista organismu
Zveřejněno: 1.4.2016