Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

NÁZOR LÉKAŘE NA ANUREX


Zkušenosti s Anurexem

Jak se Anurex aplikuje?

Aplikuje se přímo do konečníku. Ideální pro aplikaci je, když pacient leží na boku s koleny přitaženými k hrudníku.

Co je to za chladicí látku v aplikátoru Anurex?

Jedná se o speciálně vyvinutou, bezpečnou, netoxickou a neškodnou látku, která je trvale uzavřena v nepropustném obalu.

Proč by se měl Anurex používat?

Jedná se o účinný lék proti bolesti, otoku, svědění, krvácení nebo podráždění hemoroidů. Zároveň je účinnější nežli různé masti a čípky.

Jak poskytne rovnoměrné chlazení?

Lék musí být umístěn v mrazáku po dobu jedné až dvou hodin před použitím. Kapalina uvnitř aplikátoru zamrzne a pomalu taje v konečníku, čímž dochází k postupnému chlazení po celou dobu aplikace.

Je tento prostředek vhodný na všechny typy hemoroidů?

Ano je. Je určen pro vnitřní i vnější hemoroidy.

Jak často se používá Anurex?

Záleží na závažnosti příznaků. Anurex se doporučuje používat alespoň dvakrát denně, nebo tak často, jak je zapotřebí, a to po dobu alespoň 7 až 14 po sobě jdoucích dnů.

Je zde možnost nežádoucích účinků?

Anurex nemá žádné vedlejší nežádoucí účinky.

Jak dlouho lze Anurex používat?

Pravidelně je možné ho používat až po dobu 6 měsíců. Po uplynutí této doby za studena upevňovací gel ztrácí svou schopnost udržet potřebnou teplotu po opakovaném rozmrazení a zmrazení.

Jak čistit Anurex po každém použití?

Po odstranění a před umístěním v ochranném obalu, musí být otřen čistým toaletním papírem, poté je důkladně omyt teplou vodou a mýdlem. Posléze může být také dezinfikován.

Byly provedeny nějaké zdravotní studie?

Ano, od roku 1987 má rozsáhlé klinické studie. Kontrolované klinické studie ukázaly, že představuje bezpeční a efektivní léčbu. Došlo ke zmírnění příznaků u 95 % zkoumaných případů.

Zdroj: článek Anurex na hemoroidy

Příběh

Ve svém příspěvku HEMOROIDY LÉČBA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Anna.

Dobrý den, koupele a vše ostatní jsou faaaajn, a hojivé ovšem nezabírají tak, jak bychom si všichni představovali. Na to zabere ANUREX, který objednáte na anurex.cz. Ty investované penízky do vašeho zdraví se určitě vyplatí

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Hemoroidy léčba

Jak správně používat Anurex

Jedná se o moderní, jednoduchý a přitom velmi účinný způsob léčby hemoroidů, založený na kryoterapii hemeroidů, což je léčba prudkým ochlazováním postižené tkáně přímo uvnitř análního otvoru.

  • Anurex by měl být uschován v mrazničce po dobu dvou hodin, dokud nedojde k úplnému zamrznutí. Ale nesmí se to přehnat, aby nedošlo k totální námraze. Stačí pouze, když bude studený, není zapotřebí používat zmrzlou kostku ledu.
  • Vyjměte Anurex z obalu a vložte jej do sondy. Nyní jste připraveni k aplikaci sondy do oblasti konečníku.
  • Pro snadnější vkládání si lehněte na bok. Nohu, která je nahoře, přisuňte k hrudníku. Opatrně zasuňte sondu do konečníku. Anurex by měl zůstat v konečníku po dobu 6–8 minut, v závislosti na závažnosti stavu. Anurex je navržen tak, aby se projevil jeho příznivý účinek již v průběhu těchto několika minut. Jakmile dojde k zahřátí, měla by být sonda vyndána.
  • Jakmile je sonda vyndána, je důležité její důkladné omytí mýdlem a teplou vodou. Vhodné je, aby byla dezinfikována.
  • Vyjměte Anurex z vnějšího obalu a vraťte jej do mrazničky. Je důležité, aby byl lék v mrazničce po dobu dvou hodin před aplikací.

Zdroj: článek Anurex na hemoroidy

Příběh

Ve svém příspěvku REAKCE NA ANUREX se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jan.

Musím souhlasit s názory na produkt anurex. Opravdu zabírá. Navíc mi rychle ulevil od bolestí. Já ho užíval dva měsíce, a snad jsem vyléčený

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Reakce na anurex

Na co je dobrý Anurex?

Anurex je léčebná pomůcka, vyrobená z chirurgického plastu o velikosti malíčku, poskytující okamžitou úlevu od bolesti, svědění, zánětu a krvácení z hemoroidů. V plastovém aplikátoru je uzavřena chladicí kapalina, která se po zmražení aplikuje přímo do řitního otvoru. Chlad vyvolává zmenšení krevních cév v postižené oblasti, což zmírňuje otok tkáně, snižuje krvácení, bolest a svědění. Anurex umožňuje léčbu zanícené hemoroidální tkáně. Tato lékařská pomůcka zajišťuje, že nedojde k poškození rektální tkáně. Anurex je bez vedlejších účinků a snadno se používá. Doporučená léčba je dvakrát denně po dobu osmi minut, ale může být používán tak často, jak je potřeba.

Zdroj: článek Anurex na hemoroidy

Příběh

Ve svém příspěvku APLIKÁTOR ANUREX se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vlasta.

Také jsem si objednala Anurex. je to hrozně drahé a je to jen kus plastu, který namá vůbec žádné účinky. Celé je to podvod a jen jsem vyhodila peníze.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Aplikátor anurex

Anurex cena

Nejlevnější Anurex lze koupit tady: Anurex cena.

Zdroj: článek Anurex na hemoroidy

Poradna

V naší poradně s názvem ANUREX KOUPIT V LÉKÁRNĚ OLOMOUC se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Michael sindler.

potrebuji sehnat anurex v olomouci

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Anurex mají v lékárně AVE Olomouc za 935 Kč. Zde je kontakt na lékárnu:
Lékárna AVE Olomouc
tř. Kosmonautů 1082/29
779 00 Olomouc
Telefon: 585 220 936
Otevírací doba:
Po – Pá: 7:30 - 18:00
Odkaz pro objednání: http://www.lekarnaave.cz/an…

Zdroj: příběh Anurex koupit v lékárně olomouc

Příčiny

Příčina tohoto onemocnění je diskutabilní, ale zdá se, že je zapříčiněna konzumací coca-coly, kávy, piva, pizzy a česneku. U některých pacientů za tento stav může i kouření nebo užívání antibiotik. V tomto případě je vhodné upravit svůj jídelníček i životní styl. Díky těmto změnám pak dochází k uklidnění příznaků na dlouhou dobu.

Naštěstí existuje způsob, jak chladit a léčit postiženou oblast. Tento produkt je na trhu několik let. Jeho aplikace je velmi snadná a účinky spočívají v takzvané kryoterapii. Tento lék se nazývá Anurex. Jedná se o opakovaně použitelnou sondu obsahující studený gel. Tato sonda se vkládá do konečníku, stejně jako rektální čípky, ale má chladivý účinek. Ponechává se v konečníku po dobu šesti až osmi minut, potom se omyje a umístí opět do mrazničky na dobu dvou hodin (maximálně).

Ideální je používat Anurex dvakrát denně po dobu dvou týdnů. Ale závisí na pacientovi, jak často úlevu potřebuje. Anurex je běžně k dostání v lékárně a nevyžaduje lékařský předpis.

Zdroj: článek Bolestivé svědění konečníku

Poradna

V naší poradně s názvem ANUREX NA HEMOROIDY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana Bražinová.

Dobrý den,chtěla bych koupit Anurex.Prosim může té mi poslat?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Anurex v současné době není k dostání po celém Česku. Můžete si ale snadno vyrobit náhražku z vinylové rukavice, kterou naplníte vodou a dáte zmrznout. Nezapomeňte zauzlovat 4 prsty, aby se naplnil jen jeden. Po zmrznutí si zasuňte zmrzlý prst vinylové rukavice do konečníku.

Zdroj: příběh Anurex koupit v lékárně olomouc

Anurex cena

Nejlevnější Anurex se dá zakoupit zde: Anurex cena.

Zdroj: článek Bolestivé svědění konečníku

Anurex – výhody

  • neobsahuje žádné steroidy, krémy ani masti
  • zklidňuje a zmenšuje oteklou tkáň a podporuje hojení
  • přináší dočasnou a rychlou úlevu od hemoroidů, bolesti, svědění a zároveň snižuje krvácení
  • žádné další léky nejsou v průběhu léčby zapotřebí
  • bez vedlejších účinků a alergických reakcí
  • účinný na vnitřní i vnější hemoroidy

Zdroj: článek Anurex na hemoroidy

Prevence hemoroidů

Konzumace velkého množství tepelně zpracovaných potravin může být pro některé lidi nepříjemná. Je známo, že zpracované potraviny vytvářejí tvrdší (hutnější) stolici, což má za následek potíže při trávení. Díky tomu se objevuje zácpa a další příznaky způsobující hemoroidy. Důležité je snížit příjem cukrů a zpracovaných potravin.

Sedavý způsob života vytváří tlak na spodní části, a to vyvolá vznik hemoroidů. Hemoroidy se mohou objevit i během zácpy nebo těhotenství. Je vhodné omezit sedavý způsob života na minimum, aby nedocházelo k tvorbě hemoroidů.

Konzumace léků a používání krémů může způsobovat stejný problém jako zpracované potraviny. Dokonce i mnohé potravinové doplňky obsahují zpracované a umělé prvky, které mohou vytvářet nežádoucí účinky.

Zdroj: článek Anurex na hemoroidy

Příběh

Ve svém příspěvku HEMEROIDY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra.

Zkoušela jsem ten anurex. Je to pecka. Rychlé jednání, na druhý den mi přišel a pomohl prakticky hned. Maximálně doporučuju.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Hemeroidy

Zmírnění příznaků

Funkce Anurexu je jednoduchá, dochází k ochlazování rektální oblasti, čímž se snižuje prokrvení, záněty a otoky. Díky tomu zároveň odeznívá bolest a krvácení. Šance na úspěšnou léčbu jsou okolo 90 %. Toto vyléčení je možno zaznamenat v období dvou dnů. Anurex se také používá k léčbě hemoroidů. Ale uvědomte si, že krvácení z konečníku nemusí být způsobeno jen hemoroidy. Důležitou prevencí rektálních dysfunkcí je především vyvážený životní styl. Nezbytný je rovněž příjem potravin s vysokým obsahem vlákniny a dostatečná konzumace tekutin, především (a nejlépe) obyčejné vody.

Zdroj: článek Bolestivé svědění konečníku

Příběh

Ve svém příspěvku HEMOROIDY LÉČBA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivona.

Jablečný ocet, pohanka, dubová kúra - to jsou sice přírodní postupy, které vám pomohou s léčbou hemeroidů, tak jako mne, ale nevyléčí vás. Pouze vám pomůžou od bolesti. Mně vyléčil přípravek anurex, který mi v kombinaci v dubovou kúrou pomohl od hemeroidů. Koupila jsem na http://www.anurex.cz. Nerada dělám něčemu reklamu, ale tomuhle jsem velmi vděčná.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Hemoroidy léčba

Jak tedy funkci imunitního systému vylepšit?

Posílení imunity u dětí je tématem nejedné diskuse. Starostlivé matky hledají způsoby, jak své ratolesti uchránit před nemocemi. Je potřeba si ale uvědomit, že právě proděláním infekčního onemocnění se imunitní systém o hrozbě dozví a naučí se jí rozpoznávat. Imunitní systém v dětském věku je přímo naprogramovaný na boj proti virům. Naopak nedostatek infekčních podnětů může způsobit poruchy zrání systému a rozvoj autoimunitních chorob. Je prokázané, že děti žijící s hospodářskými zvířaty na farmě, kde je hygiena vždy problematická (znáte děti), trpí méně často autoimunitními chorobami střeva. Věří se, že pokud se imunitní systém nenudí a stále má s čím bojovat, méně často obrací pozornost vůči vlastním tkáním. Není tedy vhodné dítě před infekcemi chránit přespříliš. Poměrně specifickou jednotkou je imunita u kojenců do 6 měsíců, eventuálně imunita u kojenců do 1 roku. Do 6. měsíce života je tvorba vlastních protilátek minimální, kojenec dostává vše od matky. Pokud je tedy dítě kojené, pak žádná speciální opatření nutná nejsou. Pokud kojené není, pak je určitá obezřetnost na místě, ale v zásadě pro posílení imunity u dětí do 1 roku nemůžete nic moc udělat. V momentě kdy dítě začíná přijímat potravu i v tuhé formě je důležitá hlavně pestrá strava bohatá na vitamíny, dostatek čerstvé zeleniny a ovoce. Důležité je také nebýt příliš úzkostný až dítě začne prozkoumávat svůj svět ústy. Je potřeba si uvědomit, že trávicí systém je největší imunitní orgán v těle. Cokoliv do něj přijde je rozpoznáno jako „zvenčí, a tedy tělu cizí“ a tělo aktivuje imunitní odpověď, aby se choroboplodné zárodky nemohly šířit. Nadměrná hygiena a pobyt ve sterilním prostředí tak otevírá cestu k chronickým infekcím v pozdějším věku.

V otázce posílení imunity u dospělých je první odpovědí opět racionální výživa zaměřená hlavně na nejednotvárnou, pestrou stravu s dostatkem základních živin, ale i stopových prvků, esenciálních mastných kyselin a vitamínů. Přírodní posílení imunity by mělo být vždy preferováno nad komerčními doplňky stravy, protože biologická dostupnost tabletových forem je vždy omezená (biologická dostupnost = procento látky, které je z tablety využito v metabolismu).

Pokud je pestrá strava problematická, například z důvodu potravinových alergií, nedostupnosti čerstvé zeleniny, pak volba doplňků by měla být šita individuálně na míru. Je třeba si uvědomit, že vitamíny na obnovení imunity mají i svou stinnou stránku. Vitamíny ze skupiny A, D, E a K jsou v tucích rozpustné a proto je lze předávkovat. Jejich bezhlavé užívání může vést k otravám. Alternativou vitamínu A je pro vitamin beta-karoten, který se sice předávkovat nedá, ale výzkumy u kuřáků ukazují, že zvyšuje rychlost poškození tepen. Kuřák, který touží po obnovení imunity tak musí nejprve kouření zanechat, což bude mít na jeho organismus jistě vliv násobně vyšší, než jakékoliv doplňky stravy.

Homeopatie a homeopatika na posílení imunity jsou předmětem diskuze lékařů, kdy někteří (nutno podotknout, že výrazná menšina) ji hájí a druzí zatracují. Homeopatie vychází z teorie, že pokud látku, která by v normálních koncentracích vyvolala léčený příznak, dostatečně naředím, pak nejenže příznak nevyvolá, ale naopak poskytne tělu informaci, jak aktivovat samoléčebné mechanismy a příznak odstranit. Homeopatie je tak vlastně „vědou“ o aktivaci již přítomných úzdravných mechanismů organismu. Žádný lékař nepochybuje, že tělo regenerační schopnosti má a žádný lékař si nemyslí, že by homeopatie ohrožovala něco jiného, než pacientovu peněženku. Shrnu-li to, pak homeopatie má své výsledky a jako takovou tedy není možno jí zcela zavrhnout. Spory zda je nebo není to efekt placebo se stále vedou.

Nejrůznější rostlinné produkty, hlavně čaje, které obsahují alkaloidy, polysacharidy, glykoproteiny, esenciální oleje a flavonidy jsou s přihlédnutím na individuální potřebu vhodným prostředkem posílení imunity.

  • Alkaloidy vedou k nespecifické aktivaci imunity, ta je pak více ve střehu.
  • Esenciální oleje zase hrají důležitou roli v přenosu zánětlivé a protizánětlivé odpovědi a obecně je ho v naší stravě nedostatek.
  • Flavonoidy zase působí jako lapače kyslíkových radikálů a tedy snižují negativní dopady metabolismu kyslíku. Mají také příznivý vliv na lokální zánětlivé změny cév (např. rutin).
  • V současné době se veřejností používá Echinacea na posílení imunity (česky Třapatka nachová). Nelze však předpokládat, že by její význam byl významně nadřazený ostatním bylinám, ale je poměrně snadno dostupná.
  • Účinky hub na imunitní systém jsou také nezanedbatelné, některé houby jsou přímo bakterie zabíjející (např. antibiotikum penicilin je produktem plísně). Je však otázkou, zda jsou tyto látky schopné překonat barieru zažívacího traktu a navíc mnohé houby produkují i látky, které pro člověka příliš prospěšné nejsou, ba jsou mnohdy i přímo jedovaté. Jako příklad houby používané k léčení poslouží hlíva ústřičná, která obsahuje opět polysacharidy a terpeny. Mají protivirový, protibakteriální a protiplísňový efekt. Nejedná se však o posílení imunity, zde už jde spíše o antibiotickou léčbu a její místo v preventivním podávání je tedy na pováženou. V případě už rozvinuté infekce, pokud je tato identifikována, je lepší použít speciální antimikrobiální léčiva.
  • Esenciální mastné kyseliny, hlavně omega 3 a 6, jsou klíčové pro správnou regulaci imunitního systému a jejich nedostatek může vést k převaze prozánětlivých změn a nesprávné funkci imunity. Tělo si je neumí vyrobit – proto se nazývají esenciální – musí být přijímány potravou. Ideálně v přírodní formě. Zdrojem jsou ryby a mořští živočichové, lněná semena, sojový olej, řepkový olej, konopný olej, chia semínka, semena šalvěje, dýňová a slunečnicová semena, listová zelenina, vlašské ořechy. Lze používat i řadu doplňků stravy prodávaných v lékárně.
  • Existují i speciální přípravky obsahující směs enzymů - Wobenzym, které tlumí chronické zánětlivé změny, vylepšují imunitní odpověď a dokonce zkracují dobu hojení po operacích či zraněních. Výrobce udává, že je to podloženo rozsáhlými studiemi. Nepodařilo se mi ovšem konkrétní data najít, nicméně z praxe vím, že pozitivní dopad Wobenzym jistě má. Jedná se ovšem o poměrně nákladný lék a i zde se může jednat o placebo efekt. Zůstává tedy na přesvědčení jednotlivce, zda investuje do Wobenzymu, nebo ne.

Zdroj: článek Názor lékaře na posílení imunity

Jak na posílení imunity

Jak lze tedy imunitu ovlivnit? Jak již bylo řečeno neurohormonální rovnováha je prakticky součástí imunity a tedy veškeré jevy, které mají vliv na neurohormonální složku, mají přímý vliv i na imunitní system. U zdravého dospělého člověka, který přijímá dostatečné množství vitamínů, minerálů a stopových prvků, stravuje se dle zásad zdravé výživy, přiměřeně cvičí a pravidelně provádí psychohygienu, nejsou povětšinou žádná opatření nutná. Nelézt takového člověka je však v dnešní době obtížné. Například psychická zátěž bez řádného odreagování dlouhodobě zvyšuje hladinu kortizolu a noradrenalinu. Tyto hormony „obranné reakce“ původně zabezpečovaly přežití, reakci únik nebo útok. Dnes mobilizují rezervy organismu, vedou k odbourávání bílkovin a cíleně tlumí funkci imunity (imunosuprese), protože při předpokládaném energetickém výdeji není možné investovat do tvorby protilátek ani jiných imunitních reakcí. Dlouhodobé působení stressových hormonů pak negativně ovlivňuje imunitní systém a to na jedné straně zvýšeným rizikem nástupu autoimunitních chorob, nebo naopak zvýšenou náchylností k proniknutí choroboplodných zárodků a rozvoje infekčního onemocnění.

Rámcově lze vymezit 3 skupiny osob, kde lze předpokládat slabší imunitní odpověď. Dvě z nich jsou dané fází lidského vývoje, třetí pak zahrnuje osoby s vleklými chorobami:

  1. Novorozenci a kojenci ještě nemají zralý imunitní systém, obzvláště produkci protilátek. Pokud jsou kojeni, dodává jim protilátky matka. Řada dětí však kojená není a proto jsou rizikovou skupinou.
  2. Osoby nad 65 let věku, kde vlivem poklesu metabolismu klesá schopnost jedince tvořit protilátky a obecně se snižuje imunitní odpověď
  3. Chronicky nemocní jedinci, kde celá řada nemocí vede k postupnému úbytku svalové hmoty, vyčerpání organismu a to vede k poklesu imunitní odpovědi
Skupina 2 a 3 se navíc často spojuje a proto nejvíce omezenou imunitní odpověď mají chronicky nemocné osoby nad 65. let věku. To je mimo jiné důvod, proč u těchto jedinců vždy zvažujeme vhodnost očkování i proti jinak banálně probíhajícím infekcím.

Zdroj: článek Názor lékaře na posílení imunity

Shrnutí

Hlavní metodou posílení imunity u dětí, dospělých a starších osob je jednoznačně zdravá životospráva s dostatkem živin, vitamínů, minerálů, stopových prvků a esenciálních mastných kyselin. Nejrůznější doplňky stravy jsou až podpůrným opatřením a je vždy nutné je aplikovat s rozvahou a ideálně po poradě s lékařem. Je třeba mít na paměti, že zdravý člověk posilovat imunitu nepotřebuje a pokud člověk zdravý není, je předně nutné najít příčinu potíží a ne jen bezhlavě podávat nejrůznější produkty.

Zdroj: článek Názor lékaře na posílení imunity

Imunitní systém

Zjednodušeně lze imunitní systém popsat jako soubor buněčných, látkových a hormonálních procesů, které zodpovídají za hlídání organismu před vnější invazí choroboplodných organismů (jsou to zejména viry, bakterie a plísně, ale take paraziti). Dále se imunitní systém stará o dohled nad tělu vlastními buňkami a v případě jakékoliv známky poškození (např. nádorová transformace, infekce virem) buňku nemilosrdně odstraní. Původní představa imunitního systému, jako nezávislé jednotky, je nyní již opuštěna, protože se prokázalo, že mnohé signální látky používané buňkami imunity jsou totožné s látkami sloužící k přenosu informace v nervovém a hormonálním systému. Společně s nervovým a hormonálním systémem je tak imunitní systém klíčovou složkou v regulaci vnitřního prostředí organismu a je zároveň ovlivňován všemi změnami, které v organismu probíhají. Jednoduše řečeno organismus tvoří nerozdělitelný celek a ke všem otázkám je potřeba přistupovat celostně.

Zdroj: článek Názor lékaře na posílení imunity

Posílení imunity

Posílení imunity patří mezi často diskutovaná témata dneška. Obzvláště v zimních a časně jarních obdobích, kdy je vyšší frekvence výskytu nejrůznějších infekčních onemocnění dýchacích cest. Ke zvýšené nemocnosti přispívá hlavně počasí, teploty kolem nuly a jistě též snížená konzumace čerstvých potravin (zejména ovoce a zeleniny). Ve snaze předcházet infekcím hledají lidé různé způsoby, jak svoji imunitu posílit. Co je to vlastně imunitní system a jak funguje?

Zdroj: článek Názor lékaře na posílení imunity

Lékaře je nutné vyhledat při následujících příznacích

Žena si všimne jakékoliv změny svého zdravotního stavu, která nemá jasnou příčinu, všimne si hmatatelného uzlíku v prsu, jsou ji předepsány další léky, půjde na operaci (třeba se poradit se svým lékařem alespoň čtyři týdny předem), má neobvykle silné vaginální krvácení, zapomene užít pilulky v prvním týdnu užívání a měla pohlavní styk v předchozích sedmi dnech, krvácení se nedostavilo dvakrát za sebou, nebo pokud se domnívá, že by mohla být těhotná.

Zdroj: článek Hormonální antikoncepce jen pod dohledem lékaře

Kdy navštívit lékaře?

Lékaře byste měli navštívit v případě vzniku malých ran, které nebyly způsobeny přímým zraněním, a to i v tom případě, že nesvědí. Bez lékařského ošetření nedojde ke zlepšení tohoto stavu. Tento stav by měl být léčen pomocí antibiotik nebo jiných léků.

Zdroj: článek Červené oči nebo pupínky kolem očí

Autoři uvedeného obsahu

 Bc. Jakub Vinš

 MUDr. Martin Beránek


čínská houba do mléka
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
houba do mléka
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.