Tato pleť vypadá mastně a leskle a budí dojem, jakoby pleť byla taková jako těžká. Mastná kůže je náchylná k akné a má často větší viditelné póry. Jak pečovat o mastnou pleť Omezte čištění pleti na ráno a večer, protože při častém čištění vyburcujete póry k většímu zásobování kožním tukem a situace bude pak ještě horší. K čištění pleti použijte jemný čistící prostředek bez oleje určený pro mastnou pleť, ale napřed se ujistěte se, že není příliš agresivní. Pravidelné používání čistících přípravků s 10% benzoyl peroxidem bývá příliš agresivní pro většinu typů pleti a povede jen k dalším problémům. Pokud potřebujete extra péči, tak použijte noční krém s alfa-hydroxy kyselinami, které působí jako mírný exfoliant a udržují póry čisté.
Suchá pleť
Tento typ pleti je opakem mastné a často tato pleť vypadá vysušená a drsná, zejména po umytí. Suchá pleť vypadá, jako by nemohla udržet vlhkost. Na suché pleti se můžou vytvářet četné vrásky a jemné linky, které pak ještě více zvýrazňuje slunce po opálení. Jak pečovat o suchou pleť Pro čištění suché pleti použijte výlučně jen krémovou pleťovou vodu, která nebude zbavovat kůži potřebné vlhkosti. Pleťová voda musí být jemná a nesmí obsahovat alkohol. Na suchou kůži můžete použít těžší mastnější krém, ale měli byste se ujistit, že obsahuje i ochrannou složku před slunečním zářením – SPF (sun protection factor).
Normální pleť
Tato pleť bývá hladká s vyrovnanou texturou i tónem a bez mastných nebo suchých projevů. Také se na této pleti objevují takové pupínky v důsledku hormonálních změn, ale naštěstí nejsou trvalé. Jak pečovat o normální pleť Tento typ pleti nepotřebuje zvláštní péči. Normální pleť potřebuje především udržet v rovnováze a proto se k jejímu čištění používá jemný čistící prostředek a teplá voda. Prakticky každý výživný krém by měl být dobře snášen i normální pletí. Můžete zde experimentovat a najít krém, který vám přesně sedne. Ujistěte se, aby vaše pečující prostředky byly mírné nebo přímo určené pro normální pleť, protože jinak se pleť může zanítit a vy se pak rázem ocitnete v některé z předešlých kategorií pletí.
Smíšená pleť
Máte-li na obličeji mastné skvrny na čele, na bradě a kolem nosu, které jsou lesklé a k tomu i suché oblasti na tvářích a okolo očí, tak máte smíšenou pleť. Jak pečovat o smíšenou pleť Sice existují produkty, které jsou přímo určené pro tento typ pleti, ale i tak budete muset trochu více experimentovat s různými druhy pro různé části obličeje. Na suché části obličeje můžete použít přípravky, které obsahují kyselinu glykolovou pro exfoliaci suché pleti, a na mastné plochy pak jemné přípravky proti akné. Stejně jako u všech ostatních typů pleti, byste měli denně používat dobrý hydratační krém se SPF ochrannou.
V naší poradně s názvem VRÁSKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alice.
Pěkný den,
ráda bych se zeptala, od kdy používat krémy proti vráskám? Je mi jasné, že je to individuální. Je mi 24 let a pokožku mám spíše sušší a velmi citlivou. Začala jsem nedávno používat krém proti stárnutí pleti od značky Clinique pro suchou až velmi suchou pokožku. Nicméně v lékárně mi bylo řečeno, že když začnu používat krémy proti vráskám příliš brzy, stane se moje pleť vůči složkám proti stárnutí rezistentní a v budoucnu už mi tyto složky nebudou pomáhat. Popravdě řečeno, moc tomu nerozumím, protože tohle by se úřeci mohlo stát i čtyřicátnici, která je začně používat a její pleť bude následně rezistentní. Nebo ne? Mám také potíže s šupinkami na pleti v oblasti mezi obočím a na bočních stranách nosu. Měla bych proto používat na tyto partie ještě silnější - hutnější krém nebo je to běžné - kůže se prostě a jednoduše měni? Peeling používat nemůžu, mám citlivou pokožku a po peelingu se mi na obličeji udělají svědivé pupínky.
Děkuji za odpověď!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Ahoj Alice, boj proti stárnutí je marný a musíme se smířit s tím, že s postupem času se naše tělo mění. U někoho je to vidět méně a u někoho více. Proto tvrzení, že by se projevy stárnutí mohly stát resistentní proti nějakým kosmetickým látkám je nesmysl. Stárnutí nezastavíte, ale můžete zjemnit nebo maskovat jeho průvodní znaky, mezi které patří i vrásky.
O svu pleť byste ve Vašem věku měla pečovat několika různými způsoby. Zejména čistícím mlékem a vhodným nočním a denním krémem. Například Váš denní krém, by měl v sobě obsahovat antioxidanty, což jsou vitamíny A, E a C. Především pak přírodní vitamín A ve formě betakarotenu. Ten navíc Vaši pleť tonizuje do tmavšího odstínu. Takže máte pocit, že jste jakoby trochu opálená od sluníčka. Jako noční krém je vhodný krém proti vráskám s obsahem Koenzymu Q10. Dále svůj denní krém na vrásky také můžete vystřídat s lehkým krémem s rostlinnými výtažky z aloe vera.
Nezapomínejme také na skutečnost, že na pleti se odráží celkový stav Vašeho těla. Takže doporučuji také provést čtyřikrát do roka detoxikaci organismu pomocí řasy Chlorella. Přikládám adresu na obchod, kde ji nejen mají, ale dokonce si ji i sami pěstují, takže máte jejich záruku, že v tabletách je skutečně česká Chlorella. https://www.ebiocen.cz/labi….
Jinak co se týká Vašich šupinek mezi obočím a na nose, tak Vám doporučím vyzkoušet krém na holení nohou, například polská Opilcka, je vhodná. Opilca totiž narušuje keratin, ze kterého je tvořeno naše ochlupení. Z keratinu je tvořena ale i svrchní část kůže a tedy i vaše nechtěné šupinky na nose a mezi obočím. Vím, že jste psala, že máte alergické projevy po použití peelingového přípravku, a toto je metoda, kdy je velmi pravděpodobný výskyt alergické reakce, ale je to způsob jak odstranit šupinky na kůži. Proto doporučuji opatrnost a nejdříve ošetřit jen malou část na jedné straně vašeho nosu s dobou působení, která je uvedena v návodu použití. Kdybyste cítila během působení opravdu nepříjemné pálení, tak si to raději smyjte a následně ošetřete indulonou nebo podobným mastným krémem a nechte v klidu. Kdyby se to moc nepovedlo a projevilo by se to viditelnou reakcí, tak máte ještě druhou polovinu nosu, která je v pořádku. Mezi obočím by se tento nezdar dal skrýt o to hůře. Případná reakce projevená zarudnutím kůže by měla zmizet do jednoho až dvou dnů.
Napište mi sem jak to s vámi dopadlo.
Univerzální pleťové krémy lze bez problémů používat na obličej. Všechny pečují o pleť dobře, krém z Lidlu dokonce dle dTestu velmi dobře. Pleť dobře hydratují a vydrží účinkovat několik hodin po aplikaci. V tomto není mezi univerzálními a dražšími speciálními krémy na obličej žádný výrazný rozdíl. To, co se u těchto krémů hodnotilo poněkud problematicky, byl individuální pocit po aplikaci na obličej. Některým testujícím vadila lesknoucí se pokožka obličeje, jiným její nižší vláčnost. Péče o ruce byla u všech krémů celkově hodnocena lépe než péče o obličej.
Lidl Cien / pleťový krém soft – hodnocení kvality podle dTestu je velmi dobře, což odpovídá 82 %
Lidl Cien / pleťový krém soft je nejlepším a zároveň nejlevnějším univerzálním pleťovým krémem. Typ emulze je olej ve vodě. V této lehké variantě krému jsou ve vodě rozmíchány drobné kuličky oleje. Krém tohoto typu se lépe a rychleji vstřebává do pokožky. Je vhodný pro osoby s normální, smíšenou a mastnou pletí. Krém pečuje o pleť velmi dobře (84 %), aplikuje se dobře (76 %), mikrobiologická kvalita je v pořádku a deklarace je hodnocena dobře (70 %). Obsah je 250 ml.
CD hydratační krém – hodnocení kvality podle dTestu je dobře, což odpovídá 70 %
CD hydratační krém představuje typ emulze olej ve vodě. V této lehké variantě krému jsou ve vodě rozmíchány drobné kuličky oleje. Krém tohoto typu se lépe a rychleji vstřebává do pokožky. Je vhodný pro osoby s normální, smíšenou a mastnou pletí. Krém pečuje o pleť dobře (68 %), aplikuje se dobře (78 %), mikrobiologická kvalita je v pořádku a deklarace je hodnocena dobře (60 %). Obsah je 200 ml.
Creme 21 – hodnocení kvality podle dTestu je dobře, což odpovídá 70 %
Creme 21 představuje typ emulze olej ve vodě. V této lehké variantě krému jsou ve vodě rozmíchány drobné kuličky oleje. Krém tohoto typu se lépe a rychleji vstřebává do pokožky. Je vhodný pro osoby s normální, smíšenou a mastnou pletí. Krém pečuje o pleť dobře (70 %), aplikuje se dobře (78 %), mikrobiologická kvalita je v pořádku a deklarace je hodnocena dobře (64 %). Obsah je 150 ml.
Dove intenzivní krém – hodnocení kvality podle dTestu je dobře, což odpovídá 68 %
Dove intenzivní krém představuje typ emulze olej ve vodě. V této lehké variantě krému jsou ve vodě rozmíchány drobné kuličky oleje. Krém tohoto typu se lépe a rychleji vstřebává do pokožky. Je vhodný pro osoby s normální, smíšenou a mastnou pletí. Krém pečuje o pleť dobře (68 %), aplikuje se d
Ve svém příspěvku MASTNÁ PLEŤ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra.
Dobrý den, už asi třetím rokem mám problém s akné. Make-up a pudr se snažím skoro nepoužívat, dále si plet čistím gelem a tonikem s krémem od firmy RIOR. Taky se akné snažím nevymačkávat. Trochu se to zlepšilo, ale ted asi rok je to pořád stejné. Nelepší se to, jen se to někdy zhorší (tj. že se mi na pleti objeví červený zvětšený pupínek s kožním mazem). Chtěla bych poradit jak mám o pleť dále pečovat nebo jaký přípravek použít. Alergie na prášky, krémy nebo přípravky nemám. Děkuji
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Tato bylina má malé sedmilisté květy, které voní jako čerstvě posečené seno. Heřmánek obsahuje Azulen. Heřmánek má uklidňující, protizánětlivé účinky, které podporují hojení. Heřmánek také zklidňuje dráždivá onemocnění kůže, jako je ekzém. Díky tomu má své výhody pro citlivou kůži.
Kostival (Symphytum Officinale)
Také se jedná o známou bylinu, která má tradici při zlomeninách kostí. Kostival je bohatý na uklidňující a léčivé účinky. Má dobré účinky při hojení jizev, hojení ran a modřin. Zároveň je užitečný pro boj s akné a na vyhlazování vrásek. Kostival prospívá mastné i normální kůži.
Echinacea (Echinacea Angustifolia)
Echinacea, česky střapatka, je rostlina s fialovými květy. Pokud se podává jako čaj, tak čistí krev a lymfu. Echinacea taktéž podporuje imunitní systém. Echinacea také pomáhá čistit vnitřní nánosy a usazeniny, pomocí vnitřní očisty. Když je echinacea aplikována zevně, tak rychle napravuje tkáň. Pomáhá se skvrnami, akné, pomalu se hojícími ranami a mírnými popáleninami.
Bezový květ (Sambucus nigra)
Bezový květ má jemně parfémované a krémově bílé květy. Voda z bezového květu je starý léčebný prostředek určený k posílení pokožky, odstranění pih a udržování stability kožních vad. Také je účinný v páře pro čištění černý teček na obličeji. Bezový květ prospívá nažloutlé pleti a uplatní se při boji proti vráskám.
Přeslička (Equisetum arvense)
Jedná se o jeden z nejbohatších rostlinných zdrojů oxidu křemičitého. Je to živina, která udržuje pokožku hebkou a vláčnou. Zpevňuje a posiluje pokožku. Pomáhá předcházet striím a zahlazuje celulitidu. Přeslička má přínos pro mastnou pleť a kožní problémy, jako je akné a ekzém.
Květy jasmínu (Jaminum officinalis)
Jasmínové květy jsou nebesky parfémované. Jedná se o přírodní afrodiziakum. Nálev z jasmínových květů je dobrý stabilizátor pleti. Jasmínové květy prospívají suché a citlivé kůži.
Kontryhel (Alchemilla mollis)
Kontryhel je cenná bylina pro ženy. Ve formě čaje je užitečná pro menstruaci, hlavně v období bolesti. Zklidňuje rozpraskanou kůži, bolest a svědění kůže. Prospívá suché, citlivé pokožce a vráskám.
Levandule (Levandula officinalis)
Levandule má mlhavě fialové květy s chladně výrazným aroma. Ve formě čaje má zklidňující a revitalizující vliv na nervový systém. Je dobrá pro kožní prohloubeniny způsobené stresem. Levandule podporuje hojení. Levandule prospívá mastné a bledé pleti a také prospívá pleti náchylné ke skvrnám na kůži.
Meduňka (Melissa officinalis)
Meduňka je vonná bylina s citrónovou vůní, která je povznášející a uklidňující. Ve formě čaje je užitečným tonikem pro srdce, krevní oběh a nervovou
Ve svém příspěvku VLASY CERNY PEPR se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Levandule7777@seznam.cz .
chtel bych poradit jak udelat maskku z pepre dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamila.
Čau Milane, já si dělám masku z pepře často a jsem velmi spokojená s jejími účinky. Dá se aplikovat jak na pleť tak i do vlasů.
Jak se dělá maska z pepře?
Budeš potřebovat: 1 menší salátovou okurku, 1 kysanou smetanu, 20 zrnek černého pepře, dvě kapsle vitamínu E 400mg.
Postup výroby:
Nejdříve si v hmoždíři roztluč zrnka černého pepře na kousky velké maximálně 0,2 mm. Pak do hmoždíře přidej i kapsle vitamínu E a roztluč je taky. Okurku omyj a nastrouhej ji na jemném struhadle. Smíchej to se smetanou a nakonec přidej roztlučený černý pepř s vitamínem. Promíchej a dej to zchladit do lednice - asi tak na půl dne.
Aplikace masky z černého pepře:
Vychlazenou masku z černého pepře si nanes na obličej a do vlasů a jemně si to s tou směsí jako by drhni - říká se tomu pílink (peeling). Dělej to tak dlouho, jak tě to bude bavit. Po skončení si pleť i vlasy jemně opláchni čistou vodou a jemně osuš ručníkem. Úplně nejlepší je před aplikací nechat celou hlavu prohřát buď na sluníčku a nebo před červenou infra lampou a to tak dlouho, než se pokožka trochu opotí. Pak teprve aplikovat tuto masku.
Účinky masky z černého pepře:
Černý pepř je v čínské medicíně považován za prohřívač a významný dezinfikátor. Bude tedy prohřívat naši pokožku. Slupky roztlučených semínek pak poslouží jako peeling a zdroj drahocených minerálů. Oproti tomu vychlazená okurka společně se zakysanou smetanou bude toto vyhřátí regulovat a obohatí naši pleť potřebnými tuky a minerály a společně s přírodním vitamínem C a E ji doplní také o důležité antioxidanty. Celkově se dá říci, že tato maska osvěží pleť, stáhne póry a prokrví vlasovou pokožku, čímž napomůže lepšímu růstu vlasů. Šla by použít opatrně i na akné.
Oční krémy proti vráskám nabízejí jak parfumerie, tak drogistické řetězce, a samozřejmě i lékárny. Tuby či kelímky většinou obsahují 15 mililitrů přípravku. Ani jeden z testovaných krémů vrásky nikam neodčaroval. V nejlepších případech bylo naměřeno vyhlazení pleti v setinách milimetru. Téměř všechny oční krémy však dokázaly zvlhčit a zvláčnit pleť tak, že se efekt dal prokázat ještě i hodiny po nanesení; jen Lancôme, dle dTestu, nedokázal držet krok s konkurencí: hydratace pleti byla pouze uspokojivá.
Od běžných přípravků pro péči o pleť se liší oční krémy především tím, že neobsahují oleje, které by mohly vniknout do očí a vyvolat jejich podráždění. Některé oční krémy nejsou z tohoto důvodu ani parfémovány a díky tomu jsou dobře tolerovány, uvádí výsledky dTest.
Mikrobiologicky byly testované krémy až na jednu výjimku v pořádku. Někteří výrobci nabízejí kosmetické přípravky bez konzervačních látek (z testovaných Rossmann / Alterra Anti Age), což mohou některé ženy uvítat, uvádí dTest. Tyto krémy vyžadují pečlivé zacházení: čisté ruce při aplikaci, po použití tubičky či kelímky hned správně uzavřít. Bakterie a spory plísní jsou totiž všudypřítomné a usazují se i v kosmetických přípravcích; v těch konzervovaných po určité době hynou, v nekonzervovaných se mohou množit a následně způsobit problémy.
Některé oční krémy obsahují i ochranné filtry proti slunečnímu záření. V ojedinělých případech, u citlivých jedinců, mohou vyvolat podráždění pokožky, případně i očí. Ochranné faktory mají své odůvodnění, pokud se přípravky používají pro denní aplikaci, jenže výrobci je doporučují používat dvakrát denně, ráno i večer. Ochrana proti slunečnímu záření v noci je naprosto zbytečná a nesmyslná. Dermatologové považují neustálý kontakt pokožky s UV filtry spíše za kritický nedostatek u mnohých kosmetických přípravků.
Ve svém příspěvku AKNE A MASTNE VLASY - ŘEŠENÍ VNITŘNĚ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana Zelenková.
Krémy kosmetika atd. všechno na nic,když tělo nepracuje jak má. Zkusila jsem i Vichy, Biodermu a nic mi nevyřešilo moje potíže, až když jsem vyzkoušela detoxikaci (OK Alfa) a čistě přírodní OK Omega 3 comlete (má v sobě i brutnákový olej), definitivně se vyřešil můj problém s akne. Nepotřebuji žádné krémy, nic. Paráda. Problém se krémy prostě řešit opravdu nedá. Více na http://www.prirodnilecba.deg.cz.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Mastnota, která se na obličeji tvoří, znemožňuje pleti dýchat. Proto se začnou postupně rozevírat póry do rozměrů, které nelze přehlédnout a ubírají pleti na její jemnosti a kráse. Navíc otevřené póry jsou přímou pozvánkou pro vstup různých nečistot, jako je například pot, prach a další, se kterými se každodenně setkáváme od rána do večera, jak na ulici, v zaměstnání, při zábavě, tak i doma. To se týká i make-upu a pudrů, které pak velké póry mohou ucpat. Nečistoty v pórech zůstávají a způsobují začervenání pokožky, nehezké svědivé fleky, černé tečky, různé pupínky, ale i malé bolestivé hnisající vřídky a akné, které mohou přejít až do těžkých a nekontrolovatelných dermatitid, jež pleť nevratně poškozují. Proto tak často potkáváme na ulicích velké množství lidí s nemocnou pletí, za kterou se sami stydí a trpí určitým komplexem, především sociálním.
Základ čištění: pleťové mléko, tonikum a pleťová voda (vše bez alkoholu)
"Hodně lidí s mastnou pletí používá pleťové vody s alkoholem v domnění, že pokožku tím odmastí a vysuší. Ale opak je pravdou! Obsažený alkohol pleť dráždí a vyvolává další tvorbu mastnoty, která se tak neustále zvyšuje," říká Zuzana Hájková, kosmetická terapeutka. Základem zdravé a hezké pleti je její každododenní důkladné očištění. Ráno čistíme pleť od potu, prachu a vydatných nočních krémů, večer ji očistíme od make-upů, pudrů a všech nečistot, které na ní během dne ulpívají, Kvalitní vyčištění pleti je absolutní základ péče. Pokud pleť pokaždé důkladně nevyčistíme, tak nepomůže žádný sebekvalitnější krém. Povrch pleti pokrývají malé šupinky, které jsou uložené přes sebe jako střešní tašky. Díky tomuto uložení šupinky nečistoty dobře uzamknou a ty se zde začnou rozkládat (později vznikají záněty v pokožce). Proto je nutné vždy ráno a večer pleť dokonale vyčistit kvalitním pleťovým čistícím mlékem. Naneseme ho na prsty a krouživými pohyby důkladně vmasírujeme do kůže, od krku směrem nahoru, přes celý obličej až na čelo. Nesmíme zapomenout na nos a jeho okolí. Pohybem odspoda nahoru nadzvedáváme jednotlivé šupinky a tak je perfektně vyčistíme. Tím, že jsme nadzvedli všechny šupinky na pleti, jsme vlastně otevřeli póry. Mléko, které otevřené póry čistí, necháme chvilku působit a smyjeme ho vodou.
Rozšířené póry
Póry na pleti se samy uzavírají za 5 až 12 hodin, což je velmi dlouhá doba na to, aby se zanesly nečistotami. Proto je nutné póry po vyčištění ihned uzavřít, aby zůstaly čisté. Proto vždy aplikujeme pleťové tonikum jenž pleť tonizuje a uzavře póry. Pleťová voda není příliš vhodná, jelikož slouží hlavně k dočištění pleti. Velmi vhodné je tonikum značky NouriFusion, které je na&
V naší poradně s názvem PIHATA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Iveta.
Jsem pihata od cca 5 let. Zaclo to celym oblicejem. Kolem puberty zacly ruce a dnes po 30-itce jsem pihata cela a kazdym rokem je to horsi. A uz mi nejde se ani opalit. Jde nejak tvorbu zastavit a jiz vznikle vymizet? Dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Tyto pihy nejde zastavit, neboť jsou součástí pokožky. Můžete použít zesvětlovací krémyna pleť, ale neočekávejte od toho mnoho. Krémy totiž vybělí i kůži, kde pihy nejsou a tak nikdy zcela nevymizí. Úplně nejlepší je změna pohledu na vlastní tělo. Musíte se s mířit s tím, co jste od přírody dostala a začít to vnímat jako své přednosti. Pro mnoho lidí je pihatá pokožka symbolem krásy, jak můžete vidět například zde: https://www.google.cz/image…
Buďte hrdá na své pihy, protože ne každý se může honosit takovou krásou.
Ryor Aknestop je série přípravků, které působí a ovlivňují aknózní, problematickou pleť. Lze je využívat i při ošetřování pleti mastné. U tohoto typu pleti je nezbytné především pravidelné čištění, které je důležitým základem ošetřování pleti. V přípravcích jsou využity extrakty ze šalvěje, jalovce, tea tree, ale také extrakty z mořských řas a aktivní látka fytosfingosin, která má antibakteriální a protizánětlivé účinky.
Mezi tyto produkty patří:
Ryor Zklidňující sérum na rozšířené póry Aknestop 50 ml:
jedná se o vysoce zklidňující sérum s obsahem rostlinných extraktů, které stahují rozšířené póry, a extraktů z mořských řas snižujících tvorbu mazu.
je vhodné pro normální a smíšenou pleť všech věkových kategorií
extrakty z vysokohorských rostlin viditelně stahují rozšířené póry
aplikuje se ráno a večer pod denní či noční krém
dermatologicky i klinicky testováno
balení: 50 ml
cena: 133 Kč
Ryor Antiakné roll-on na problematickou pleť Aknestop 5 ml:
jedná se o přípravek s obsahem vybraných esenciálních olejů, které mají protizánětlivé účinky
nanáší se bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné
cena: 73 Kč
Ryor Bylinné tonikum na problematickou pleť Aknestop 200 ml:
je určeno na čištění mastné, problematické pleti s projevy akné
extrakty ze šalvěje, jalovce a tea tree oil mají adstringentní a protizánětlivý účinek
cena: 84 Kč
Ryor Čisticí pěna s mořskými řasami na problematickou pleť Aknestop 150 ml:
je jemná čisticí pěna, obsahující extrakt z mořských řas
umožňuje důkladné čištění aknózní pleti
lehce odstraňuje běžné nečistoty a make-up
není určena pro čištění očních partií
účinné látky z mořských řas redukují a citlivě odstraňují přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržují matný vzhled a vláčnost pleti
pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt)
po použití pleť opláchněte vodou
neobsahuje mýdlo a zachovává přirozenou hodnotu pH pokožky
Cena: 103 Kč
Ryor Gelová maska slupovací Aknestop 100 ml:
je hloubkově čisticí gelová maska
obsahuje extrakt z aloe vera, přesličky a obilných klíčků
složení přípravku a aktivní látky napomáhají dokonale uvolňovat a čistit znečištěné póry
masku aplikujte jedenkrát týdně ve slabé vrstvě s vynecháním očních partií, po 20 minutách působení masku v celé ploše sloupněte směrem od brady nahoru
po aplikaci masky získá pleť sametově matný vzhled, je hladká, jemná a dostatečně hydratovaná
Ve svém příspěvku ŠUPINKY NA PLETI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Furstová.
Dobrý den je mi 60 let a mám suchou pleť. Poslední obou se mi dělají fleky na obličeji a krku a pokožka mě pálí. Přechází to pak až na fleky k´jako bych je měla od něčeho spálené, takovou slabou kůžičkou scvrklou. přitom si obličej vůbec nemyji mýdlem ani nepoužívám pleťovou vodu s alkoholem. Pleťové mléko mám speciální na citlivou pleť s meruňkou zn. Syn Care i vodu a krémy. Tak já už nevím co používat. Drahé prostředky si taky nemohu dovolit asi začnu používat Indulonu. Děkuji za odpověď. Eva Furstová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marie.
Dobrý den, mám přítelkyni, která leta používala na pleť pouze indulonu. Jednou ji dcera vzala na kosmetiku -za drahé peníze- kosmetička se divila proč tam přišla, že má vynikající pleť a nepotřebuje žádné drahé přípravky.Velmi se divila, že používá pouze indulonu.
Za pokus to stojí, přeji úspěch. Marie
Rady pro kránou pleť (jak mít krásnou pleť). Mít krásnou pleť není zas tak těžké a finančně náročné, pokud využijete níže uvedené rady. Domácí pleťové masky si jednoduše vyrobíte doma, většinu ingrediencí obvykle máme, stačí si jen vybrat tu pravou masku pro vaši pleť. Máte mastnou pleť, nebo spíše sušší? Chcete pleť vyživit, nebo zjemnit vrásky? Trápí vás akné, vyrážky? Vyberte si tu nejvhodnější z následujících masek a vyzkoušejte blahodárné účinky domácí péče.
Banán a med
Banán dodává pleti vláhu, zpevňuje ji a posiluje, vyživuje a zjemňuje. Maska z banánu a medu je levná, snadná a pleti jednoznačně prospěje. Budete potřebovat 1 banán, 1 lžíci medu a šťávu z citronu. Banán rozmačkejte a smíchejte s medem. Přidejte lžičku citronové šťávy a chvíli nechejte odstát. Poté naneste na pleť a nechte působit 15 až 20 minut. Smyjte teplou vodou.
Syrovátková výživná a vyhlazující pleťová maska
3 lžíce sušené syrovátky, 2 lžíce medu a trošku vody smíchejte na hustou kaši, vodu přilévejte po troškách, ať směs nakonec není moc řídká. Nechte působit do zaschnutí, asi 10 minut. Opatrně smyjte, maska má i peelingový efekt.
Jogurtová maska
Naneste na pleť přírodní bílý jogurt (bez dalších přísad) a nechte působit několik minut. Poté si obličej opláchněte čistou vodou. Můžete používat i denně. Maska dodá pleti zdravý vzhled a výbornou hydrataci.
Pleťová maska z vlašských ořechů pro krásnou a hebkou pleť
Rozdrcené 2 kusy vlašských ořechů smíchejte s 1 lžící sladké smetany a 1 čajovou lžičkou medu. Masku naneste nebo jemně vmasírujte na očištěnou pleť a nechte působit asi 10–15 minut, poté spláchněte vodou.
Na pigmentové skvrny se dle osvědčených starých lidových rad užívá:
odvar ze svízele
svízelová mast
čerstvá šťáva z měsíčku zahradního (získáte lisováním)
odvar z měsíčku lékařského
mast z měsíčku lékařského
čerstvá šťáva ze svízele (získáte lisováním)
citronová šťáva (kdo má citlivou pokožku, může ho dráždit) – někdy se míchá s jogurtem
kurkuma s trochou smetany, mléka nebo podmáslí
šťáva z netřesku střešního
švédské kapky
esence ze zeravu západního (neem)
Pigmentové skvrny se mohou objevit u citlivých osob vlivem nadměrného slunečního záření, užíváním hormonální antikoncepce, dále mohou zůstat tmavé flíčky po akné, v důsledku hormonálních změn, v těhotenství se často objevuje na tvářích takzvaná motýlí maska (ta ale většinou sama zmizí), dále hnědé flíčky vznikají stářím.
Pozor při užívání bylinkového čaje z třezalky, třezalka způsobuje u citlivých osob fotosenzibilitu a kůže může zhnědnou
Ve svém příspěvku JAK TO ŘEŠÍM JÁ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Terka.
Já se s akné také trápím.Navíc mám citlivou pleť a krémy s většm procentem alkoholu, či něčeho jiného, mě dráždí. Chodím jednou měsíčně ke kosmetičce na čištění. Pužívám čistí cí gel La roche posay-mužu doporučit. Používám bylinkové čistící vody a krém od Alciny na problematickou pleť. Také mužu doporučit peeling od Eucerinu.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Peeling slouží k odstranění odumřelých buněk z pleti, otevře póry a usnadní odchod mastnoty a zanesených částic. Působí na celkové zjemnění a omlazení pleti.
Peelingy rozdělujeme do tří kategorií, a to na:
mechanický peeling
enzymatický peeling
chemický peeling
Mechanický peeling: Jde o mechanické obrušování pleti pomocí speciálních krémů a past s brousicím účinkem, například krémy s mořským pískem či drcenou pemzou. Mechanický peeling však není vhodný pro citlivou a suchou pleť se sklonem k podráždění, na kuperózní pleť a v žádném případě ne na mastnou a aknózní pleť! To si pamatujte!
Vlastně se obecně nedoporučují mechanické peelingy na domácí ošetření, protože zbytečně dráždí pleť a mohou způsobovat zarudnutí pleti a následně její zánět, který zbytečně způsobuje trauma pleti a tím její stárnutí. Při mastném typu pleti či při akné abrazí pokožky snadno přeneseme hluboko ukryté bakterie na jiné části pleti, čímž způsobujeme opačný efekt, a to rozšíření vyrážek (akné). Na aknózní pleť se tedy doporučuje enzymatický nebo chemický peeling. Pokud se ale přece jen rozhodnete doma aplikovat peeling, doporučuje se domácí, a to buď cukrový, solný, anebo právě kávový.
Cukrový peeling: Na výrobu cukrového peelingu použijte buď bílý, nebo hnědý cukr a přidejte k němu esenciální oleje, nebo ovoce či zeleninu podle „chuti“. Kombinace cukr a esenciální oleje působí velmi zjemňujícím a zvláčňujícím účinkem. V žádném případě však nedoporučujeme tuto kombinaci na obličej, protože hrozí alergické reakce.
Solný peeling: Při něm jsou výrobní postupy stejné, jen je třeba pamatovat na to, že je opravdu silnější, takže se doporučuje spíše na tělo. Vhodnější je vždy použít spíše mořskou sůl. Naneseme, necháme působit cca 10 minut a opláchneme.
Enzymatický peeling: Při enzymatickém peelingu dochází pouze pomocí čistě přírodních biologických enzymů k odstraňování zrohovatělých buněk ze svrchní vrstvy pokožky. Požadovaného efektu je tedy na rozdíl od mechanického peelingu docilováno zcela bez použití brusných přísad. O intenzivní a přitom šetrné hloubkové čištění pleti se postarají pouze proteolytické enzymy získané z papáji nebo aloe.
Toto kosmetické ošetření je vhodné pro každý typ pleti, ideální je pro kuperózní pokožku. Enzymatický peeling má rozjasňující, protizánětlivé, čisticí a hydratační účinky. Pokožka bude po zákroku jemná a vyhlazená. Doporučuje se jako součást čištění pleti před dalším kosmetickým ošetřením. Použití enzymatického peelingu je oproti chemickému velmi snadné. Účinná látka se nanese na obličej a nechá se působit 8–10 minut. Není třeba jí vm
Ve svém příspěvku AKNÉ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Andrea.
Dobrý den,
je mi 17 let a už od těch 11 let mě trápí akné. Mezi 13-15 rokem to bylo ze všeho nejhorší a myslela jsem si, že tím to hasne... Ale omyl. Od 16 let se mi už sice přestali dělat vředy (i když občas nějaký ještě vyraší), ale zůstaly mi pozůstatky (na nose, líčkách a čele). Nevím jestli to nazvat jizvami nebo rozšířenými póry, ale je to opravdu nehezké a nejde to zakrýt ničím. Krom toho se mi sem tam udělá ještě nějaký ten vřídek, ale především mám hodně podkožního tuku (nemyslím si, že jsou to mílie, ale vymáčknout to taky moc nejde a je toho dost a je to dost velké a viditelné). Opravdu už nevím, co s tím mám dělat. Čistím si pleť 2x denně, ráno a večer. Vždy dělám to, co mi řekla kosmetička (mlíčko - nechat působit a pak smít vodou, pleť. vodu a nakonec na večer krém na hydrataci). Jenže nic se neděje a připadá mi, že se vše ještě víc zhoršuje. Byla jsem 2x u kožní, a ta mi vždy předepsala nějaký chem. roztok, který byl taky bez úspěchu. Brala jsem spirulinu, zinek a podobné doplňky stravy a také nic. Jediné, co mi kdysi pomáhalo bylo slunce a aloe vera. Takže se v tom snažím pokračovat, ale je to opět bez reakce. Opravdu už nevím, co s tím, a tak mě napadlo, že třeba někdo na internetu bude mít stejný problém jako já a zná řešení. Předem děkuji za odpověď.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jitka.
je mi 27, mám akné rezistentní na všechny léky, atb apod. jediné, co mi trošku pomohlo (ale pouze v době, kdy jsem to brala, pak se to do dvou měsíců po vysazení zase vrátilo ve stejné míře) byly retinoidy - Curacne tbl na predpis od kozniho lekare, nicmene to nemohu doporucit - jsou to desne chemicke sajrajty, skoro mi odesla jatra a navic jsem kvuli tomu za 4 roky malem umrela na melanom ( a to jsem nechodila na slunce, mazala se i do skoly ci kdykoli jsem sla ven opalovacimi kremy... retinoidy zcitlivuji kuzi na UV zareni a ta je pak nachylna ke vzniku melanomu)
TZN co s tim? Nasadila jsem lecbu dle cinske mediciny:
za sebe mohu doporučit STRAVU - zadne maso, mlecne vyrobky, zadne cukry(to zabira hodne) ci alkohol, zadne pecivo. Ovoce (zadne citrusy) a zeleninu pouze varenou, tzn jim lusteniny (mungo, adzuki, cizrnu..), slzovku (jobovy slzy), ryzi, seminka vseho druhu (lnena, sezamova, konopna, slunecnicova) a orechy ZAZVOR (nastrouhat a zalit vrouci vodou, nechat v konvi louhovat cely den - vypiji konev 1l denne), k tomu velkou hrst (cca 30-50g) KUSTOVICE (pozor, nesmi byt sirena, kupuji po kilech z e-shopu v biokvalite), chodim behat a denne vypiji minimalne 3l ciste vody
k tomu pouzivam pouze biokosmetiku (osobne mi vyhovuje zn.Urtekram - sprcháč ze třtinoveho cukru Brown sugar), kokosovy olej po koupani (mam suchou plet, ale zaroven mastnou), jedine co pouzivam chemickeho lokalne pokud potrebuji podporit lokalni lecbu je z USA (pres eshop acne.org) dovezeny peroxid (acne.org - Treatment).
Jsem hodne ve stresu protoze jeste studuji, tzn o zkouskovem se to trochu zhorsi, ale jedine timto jsem docilila, ze sice nevychazim jeste uplne bez make-upu, ale napr kdyz se pri sportu zpotim a make-up trochu sleze, mohu si dovolit prijit mezi lidi bez toho, aby se me lekli, super osvobozujici pocit, jeste to neni idealni ale do budoucna chci zkusit jeste lymfodrenaze a akupunkturu na akne, potom verim ze timto rezimem budu mit casem normalni cistou plet.
Nejčastěji si pro Jarischův roztok chodí teenageři a ženy ve zralém věku, které trápí úporné akné. Jeho cena je velmi lidová – pohybuje se mezi 69–89 Kč za 250 ml a při pravidelném používání vydrží asi měsíc, což je lepší bilance než u většiny značkové kosmetiky. Jarischův roztok slouží k zevnímu použití! Nemá sice žádnou vůni, ale ani nečpí jako některé farmaceutické přípravky.
Názory z recenzí respondentek:
Roztok je super na osvěžení a zklidnění pleti.
Pomáhá na akné a celkově zlepšuje stav pleti.
Dobře se dá využít místo pleťové vody.
Výhodná cena.
Nedráždí, nevysušuje.
Je bezvadný na citlivou smíšenou pleť.
Trvanlivost je pouze měsíc.
Roztok je dobrý na osvěžení a zklidnění pleti. Pleť po použití nepálí a je příjemně osvěžená a uklidněná.
Nevýhodou je obal. Většinou je třeba roztok přelít do jiného, vhodnějšího obalu.
Roztok je bez chemických přísad a nedráždí pleť, takže může pomoct v nouzi, když na pleť nic nepomáhá.
Je vhodný i jako obklad: nalijte do misky, namočte do něj kulaté vatové tamponky a přiložte na pleť. Tento obklad nechte cca 30 minut, roztok zklidní podráždění.
Velmi dobrá a levná náhrada pleťové vody. Použít se dá ve větším množství na tamponek, potřít obličej a na ještě vlhkou pleť vmasírovat krém. Takto se zbavíte suchých šupinek na obličeji.
Použít se dá i na alergickou reakci – dojde ke zklidnění.
Výborný je i pro ty, kdo nesnesou kohoutkovou vodu. Nečekejte od něj ale zázraky, nenahrazuje žádnou kosmetiku.
Možná alternativa levandulového krému.
Primárně je roztok určen na obklady.
Respondentky Jarischův roztok používají na různé pupínky, akné a podobně jako tonikum, také s tím vlhčí pleť před aplikací oleje. Údajně funguje i na lišej. Ovšem pozor, respondentky uvádějí, že nemá žádné čisticí účinky, proto je nevhodný k odličování a čištění pleti. Doporučují tedy použít ho jako další péči na perfektně odlíčenou a očištěnou pleť.
Respondentky s periorální dermatitidou roztok používají ráno a večer, vždy problematickou pleť pouze otřou vatovým tamponkem po odlíčení. Ze začátku roztok na pleti trošku štípe. Pleť se po pravidelném používání o 100 % zlepšila, dokonce byl zaznamenán menší výskyt pupínků. Rovněž doporučují Jarichovu vodu raději přelít například do plastové mýdlenky, jelikož skleněná láhev je nepraktická.
Ve svém příspěvku PROBLEMATICKÁ PLEŤ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarka.
Péče o pleť je komplikovaná. A to i proto, že jednou může být mastná a za pár let suchá. Člověka, který se o ní poctivě stará, odličuje se, čistí, natírá a někdy pomůže třeba výživným přípravkem jako je například Viaderm, pleť zaručeně odmění :)
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Lavera Beauty Balm 6v1 nahrazuje funkci hned několika výrobků, a to bez kompromisů! Zajištuje krásnou a sjednocenou pleť, kterou zároveň hydratuje během celého dne. Dokáže účinně zjemnit vaše póry, zahladit jemné linky, či zamaskovat známky únavy. Snadno se vstřebává a jemně zakrývá nedokonalosti pleti. Po použití Lavera Beauty Balm dosáhnete bezchybného, a přitom přirozeného vzhledu během chvilky! Přírodní, jemně tónovací BB krém Lavera byl speciálně vyvinut, aby vyhovoval všem typům pokožky. Jeden výrobek, šest efektů!
Účinky:
sjednocuje a zanechává pleť zářivou a svěží,
přináší 24hodinovou hydrataci pleti,
zakrývá nedostatky pleti,
zjemňuje viditelné póry,
zanechává pleť matnou,
chrání proti volným radikálům.
Složení:
bio olivový olej – intenzivně pečuje o pleť a pokrývá ji jemnou ochrannou vrstvou,
extrakt z bio aloe vera – působí protizánětlivě, hydratuje pleť,
extrakt z bio acai berry – chrání pleť před negativními účinky volných radikálů a poškozením buněk,
extrakt z kořene lékořice – projasňuje pleť,
bio bambucké máslo – zjemňuje a vyživuje pleť, poskytuje přirozenou UV ochranu,
bio jojobový olej – intenzivně pečuje o pleť a zanechává ji vláčnou,
bio mandlový olej – podporuje přirozenou hloubkovou hydrataci a vitalitu pleti, přičemž nezanechává mastný film, působí preventivně proti tvorbě vrásek, obsahuje vysoký podíl bioaktivních látek.
Vhodný pro všechny typy pleti.
Jak aplikovat: Naneste malé množství krému na dokonale čistou pleť a krk. Následně již není potřeba používat make-up.
V naší poradně s názvem PÉČE O MASTNOU PLEŤ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie.
Dobrý den,
už třetí den používám kosmetiku nourifusion a musím říst, že moje pleť je teď pružnější a hebčí, ale vyskákaly mi popínky..nevím, jestli se teď moje pleť čistí a nebo mi prostě nevyhovuje...mám jí dále používat ?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Ahoj Marie, napiš mi sem co všechno na svou pleť používáš, jak dlouho to používáš a jak dlouho máš pupínky. Taky ty pupínky více popiš, zdali je to jako akné, nebo jako vyrážka či ekzém. Klidně to vyfoť, dej to na ulozto.cz a hoď sem pak odkaz na svou fotku. Uvidíme co se s tím dá dělat.
Podmáslí a fenyklové čistící mléko (pro mastnou pleť)
1/2 hrnku podmáslí
2 polévkové lžíce nasekaných fenyklových semen
Ohřejte mléko a fenyklová semínka a nechejte vřít 30 minut. Vypněte a na 2 hodiny odstavte. Poté vložte do čisté uzavíratelné nádoby. Takto připravená směs vydrží až 2 týdny, poté je potřeba připravit čerstvou.
Kukuřičný čistící gel (pro mastnou pleť)
Mýdlo z olivového oleje
1 polévková lžíce kukuřičné mouky
Navlhčete pleť. Vezměte si kousek mýdla do dlaní a trochu mouky a smíchejte. Umyjte a jemně vydrhněte plet. Vyhněte se jemné pokožce kolem očí.
Citronový čistící krém (pro mastnou pleť)
1 lžíce včelího vosku
1 1/2 lžíce přírodního želé (dostupné v obchodech se zdravou výživou)
3 lžíce jojobového oleje
1 lžíce habru obecného
1 lžíce šťávy z citronu
1/8 lžíce kosmetického jílu
6 kapek esenciálního citronového oleje
Ohřejte a smíchejte včelí vosk a přírodní želé. Přidejte teplý jojobový olej a opět míchejte zhruba 3–5 minut. Pak si připravte směs, ve které bude smíchán habr, citronová šťáva společně s jílem a pomalu to přidejte do voskové směsi. Všechny ingredience je potřeba míchat až do studena, než se docílí krémové konzistence. Nakonec přidejte citronový olej. Uzavřete v čisté skleněné nádobě a uchovejte v lednici.
Peprmintový biologický peeling (mastná pleť)
2 hrnky ovesných vloček
1 hrnek mandlí
2 lžíce sušené levandule
2 lžíce sušené máty
2 lžíce bílého kosmetického jílu
Rozdrťte nebo namelte ovesné vločky, mandle a bylinky (sušená levandule a sušená máta) na velmi jemný pudr a pak přidejte bílý kosmetický jíl. Jednu vrchovatou lžíci této směsi zřeďte s vodou a připravte pastu. Jemnou masáží aplikujte na pleť, opláchněte teplou vodou. Peeling působí chladivě. Chladivý účinek má díky přítomnosti máty peprné.
Ve svém příspěvku DOMÁCÍ MASKA Z RÝŽE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milena.
Vyhlazující pleťová maska z rýže a s japonským saké se jmenuje Planet Spa a je od Avonu.
Tato vyhlazující rýžová pleťová maska pro vyčištění, osvěžení, vyživení a pro hebkost pleti. Maska z rýže je vhodná pro všechny typy pleti.
Složení masky z rýže:
extrakt z rýže: vyživuje a zjemňuje pleť a vyhlazuje vrásky.
japonské saké: zanechává sametově hebkou pokožku bez vrásek.
Použití:
Aplikuje se na odlíčenou, čistou pleť jenom tenká vrstva vyhlazující masky. Nechá se působit po dobu cca 20 minut, až do úplného zaschnutí. Potom se opatrně sloupne. V případě potřeby dočistěte pleť čistícím tonikem, které běžně používáte. Poté naneste denní nebo noční krém. Používejte dle potřeby 1x týdně.
Obsah balení je 75 ml, stojí kolem 90 Kč a k dostání je běžně v internetových obchodech.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Lokální léčba je obvykle první léčbou používanou u mírné až středně těžké lupénky. Jedná se o krémy a masti, které se aplikují na postižená místa.
Někteří lidé zjišťují, že lokální léčba je vše, co potřebují ke kontrole svého stavu, i když může trvat až 6 týdnů, než se dostaví znatelný účinek.
Pokud máte psoriázu pokožky hlavy, může být doporučena kombinace šamponu a masti.
Změkčovadla
Takzvané emolienty jsou hydratační krémy aplikované přímo na pokožku, aby ji pokryly ochranným filmem a snížily ztráty vody. Pokud máte mírnou psoriázu, je změkčovadlo pravděpodobně první léčbou, kterou vám lékař navrhne.
Hlavním přínosem změkčovadel je zvlhčení pokožky a snížení svědění a šupinatění. Také je známo, že některá další lokální ošetření fungují lépe na zvlhčené pokožce. Po změkčovadle počkejte alespoň 30 minut před aplikací dalšího lokálního ošetření.
Změkčovadla jsou k dispozici jako široká škála produktů a lze je zakoupit volně v lékárně nebo je předepíše váš praktický lékař.
Steroidní krémy nebo masti
Steroidní krémy nebo masti (lokální kortikosteroidy) se běžně používají k léčbě mírné až středně těžké lupénky na většině oblastí těla. Léčba funguje tak, že snižuje zánět. To zpomaluje tvorbu kožních buněk a snižuje svědění.
Lokální kortikosteroidy se pohybují v síle od mírné po velmi silnou. Používejte je přesně podle doporučení lékaře.
Váš lékař může předepsat silnější topické kortikosteroidy, které by měly být použity pouze na malé oblasti kůže nebo na zvláště silné skvrny. Nadměrné užívání topických kortikosteroidů může vést ke ztenčení kůže.
Analogy vitaminu D
Krémy s analogem vitaminu D se běžně používají spolu se steroidními krémy nebo místo nich u mírné až středně těžké lupénky postihující oblasti, jako jsou končetiny, trup nebo pokožku hlavy. Fungují tak, že zpomalují produkci kožních buněk. Mají také protizánětlivý účinek.
Příklady analogů vitaminu D jsou kalcipotriol, kalcitriol a takalcitol. Existuje jen velmi málo vedlejších účinků, pokud nepoužíváte více než doporučené množství.
Inhibitory kalcineurinu
Inhibitory kalcineurinu, jako je takrolimus a pimekrolimus, jsou masti nebo krémy, které snižují aktivitu imunitního systému a pomáhají snižovat zánět. Někdy se používají k léčbě psoriázy postihující citlivé oblasti, jako je obličej, genitálie a záhyby na kůži, pokud steroidní krémy nejsou účinné.
Tyto léky mohou na začátku léčby způsobit podráždění kůže nebo pocit pálení a svědění, ale obvykle se to do týdne zlepší.
Uhelný dehet
Černouhelný dehet je hustý, těžký olej a je pravděpodobně nejstarší léčbou lupénky. Jak to funguje, není přesně známo, ale dokáže to omezit šupiny, zánět a svědění.
Ve svém příspěvku PROSIM O RADU? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zuzana.
Dobry vecer rada bych se chtela zeptat.Mam vzdy kdyz nanesu makeup mam mastny oblicej prevazne celo,nos bradu:( pomahaji treba i nejake prasky,vitaminy aby se oblicej tak.nemastil.Ted jsem zakoupila makeup od Mac kosmetiky.Tak snad bude kvalitnejsi.Dekuji za radu
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Dagmar.
Mě se tohle také dělo s pleti dlouhá léta. A hodně mě trápilo i akné. Používala jsem roky aknekolor krém a snažila se to maskovat, ale ta pleť se mastila šíleně. Potom mi jedna lekarnice poradila jarishuv roztok a od té doby se mi pleť vyléčila. A teď uvažuji o téhle https://ar-aesthetics.cz/bb… proceduře, že bych si nechala udělat BB make-up na asi rok.
bez viditelných rozšířených pórů, svěží, růžová, vypnutá, vypadá velmi hezky, sametová, jemné póry, T-zóna může být mírně mastná, pokožka bez skvrn
mastná pleť
nečistá pleť, má rozšířené póry, rychle se mastící, leskne se, typická je tvorba komedonů (uhrů)
aknózní pleť
typická v období dospívání ale trápí i dospělé, mastná, zarudlá, vyrážky a komedony jsou viditelné
suchá pleť
jemné póry, nemastná, chybí ji potřebná hydtratace, často se dostavuje pocit napětí, červené flíčky, pleť bledá
citlivá pleť
zarudlá, skvrnitá, reaguje na jakoukoli změnu pleťové kosmetiky, někdy stále zarudlá oblast tváří a nosu (viditelné žilky), pocit svědění, šupinatá
smíšená pleť
kombinovaná: nečistá T-zóna, velkopórovitá, rychle se mastící, ale partie v oblasti tváří jsou mírně suché
zralá pleť
povadlá, snížená elasticita pleti, viditelné vrásky, tendence vysušování, případně stále zarudlá oblast tváří a nosu (viditelné žilky), objevují se pigmentové skvrny
Ve svém příspěvku NEJLEPŠÍ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mery.
A to je na pleti opravdu tak poznat? Vždyť to nemůže být takový rozdíl.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Vanessa.
Na krémy proti vráskám bych se zkusila podívat sem - https://www.naqed.cz/produc…, třeba něco seženeš. Kosmetika by měla být přírodní, ale dlouho jsem to nestudovala. Každopádně jinak mě napadá zkusit ještě něco z lékárny.
Níže uvedené bylinky dokážou omladit a rozzářit pleť, jsou proto účinným a dostupným pomocníkem v péči o pleť.
Levandule: Regeneruje kožní buňky a pomáhá omlazovat pokožku. Její vůně má hluboké relaxační účinky. Prospívá jak problematické pleti, tak pleti suché a dehydratované, jíž navrací vlhkost. Levandule je nejlepší do koupelí, vyrobit si z ní však můžete i napářky nebo pleťové vody.
Tymián: Prospívá mastné pleti, kterou čistí a zároveň zbavuje přebytečného kožního mazu. Výhodou je, že také hydratuje, takže pleť nezůstává vysušená. Z tymiánu se dají připravit masky, odvary, napářky nebo třeba koupele.
Máta: Osvěžuje a povzbuzuje unavenou pleť. Hodí se hlavně pro mastnou a smíšenou pokožku. Má čisticí a zklidňující účinky, jež mírní projevy akné. Mátu užívejte nejlépe ve formě čajů, odvarů nebo koupelí.
Meduňka: Meduňku nejvíce ocení citlivá pleť, kterou tato bylinka posílí a uvolní. Také zpomaluje stárnutí a brzdí vznik vrásek. Hodí se do koupelí, čajů a odvarů.
Rozmarýn: Pomáhá zklidnit mastnou a zčervenalou pleť, jež se díky němu přestává mastit. Výborně se hodí do koupelí.
Šalvěj: Pomáhá při nadměrném pocení a při parodontóze, rozpouští tuky, podporuje metabolismus pokožky a pomáhá čistit ucpané póry. Ocení ji zejména lidé s mastnou a smíšenou pletí. Pokud chcete zlepšit stav své pleti, připravte si čaj nebo odvar.
Bazalka: Zklidňuje a tonizuje pokožku celého těla, má hydratační a posilující účinky. Skvěle se hodí i na vlasy, uzavírá totiž jejich povrch a hříva je tak výrazně lesklejší. Z bazalky lze vyrobit pleťovou vodu či napářku, populární jsou i nálevy a čaje.
Ve svém příspěvku DOPORUČUJI RYOR se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petruše.
Akné a zase jen akné.....drahé krémy( Vichy,Bioderma, Cutis help aj.), levné krémy( oleje levandulové, heřmánkové aj.), babské rady, čistící kůry, antikoncepce, pravidelná kosmetička a nebo také nic...už jsem nedoufala. Ale zkusila jsem značku Ryor na kterou jsem už dávno zapomněla.....zázrak. Široká škála krémů a věřím že pomůže i jiným.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Pleťové oleje jsou výbornou alternativou denních nebo nočních krémů a v podstatě dokážou krémy zcela nahradit. Můžeme si tak být jistí, že pleť zbytečně nezanášíme různými přídavnými syntetickými látkami a pleť má 100% výživu přírodního původu. Oleje se nanášejí na dobře vyčištěnou pleť ráno nebo večer. Několik kapek olejíčku rozehřejte v dlaních a pak naneste jemným přítlakem na obličej. Neroztírejte, jen jemně vklepejte. Pokud máte pocit mastné pleti, chvilku nechejte olejíček působit a pak na obličej přiložte například papírový kapesníček, který přebytečný olej odsaje. Nezapomeňte si sepnout vlasy, aby se vám neumastily.
Pleťové oleje zpomalují proces stárnutí pokožky, působí proti tvorbě vrásek, udržují pleť vláčnou a pružnou, zvyšují regenerační schopnost pleti, udržují hydratační schopnost pleti, chrání pleť před škodlivými účinky vnějšího prostředí, velmi rychle se vstřebávají, nezanechávají pocit mastnoty, jsou vhodné pro všechny typy pleti, velmi dobře působí i na problematickou a citlivou pleť.
Je skvělá pro jemné drhnutí všech typů pleti, ale nejvíce pomáhá pleti, která je náchylná k akné. Na tuto masku budeme potřebovat uvařené ovesné vločky. Smíchejte 1 šálek vařených ovesných vloček s jednou čajovou lžičkou olivového oleje. Naneste to na pokožku a nechte to 15 minut působit. Pak to setřete a důkladně opláchněte teplou vodou. Když použijete k oplachování studenou vodu, tak se sice budete cítit skvěle a krásně svěží, ale nepomůže to na uzavření pórů.
Čistící maska pro suchou pleť
K výrobě této domácí čistící masky budeme potřebovat vejce a med. Smíchejte jeden žloutek, jednu lžičku medu a jednu lžíci olivového oleje. Dobře to promíchejte a naneste to na kůži, kde to nechte působit po dobu 15 minut, poté důkladně opláchněte.
Čistící avokádová maska pro normální pleť
Avokádo obsahuje cenné přírodní oleje, které jsou ideální pro hydrataci každé pleti. Oloupejte avokádo a jednu polovinu dobře rozmačkejte s jednou lžičkou ricinového oleje. Ricinový olej obohatí avokádo o čistící schopnost. Dobře to promíchejte a tento zelenožlutý krém pak naneste rovnoměrně na tvář a nechte zde působit po dobu 15 minut. Pak tento avokádový krém otřete vlhkou žínkou a pleť dobře opláchněte.
Čistící maska pro mastnou pleť ze sody
Jedlá soda se smíchá s trochou vody nebo pleťové vody a pak tato pasta může být použita jako domácí peeling na mastnou pleť. Masírujte pleť asi 5 až 10 minut a pak to dobře opláchněte s roztokem lžičky octa do jednoho šálku vody.
Čistící maska pro mastnou pleť a proti akné z kukuřice
Kukuřičná mouka je skvělá pro mastnou nebo aknózní pleť. Smíchejte půl šálku kukuřičné mouky s trochou vody, aby se vytvořila taková bílošedá pasta, která se pak jemně vetře na tvář. Kukuřičnou masku nechte na pleti zaschnout a potom ji opláchněte vlažnou vodou.