Nápoj zvaný zelený čaj je ten správný pravý čaj, který při svém zpracování prošel jen minimální oxidací. Zelený čaj nemá lístky černé, ale zašle zelené. Léčivé účinky se projevují při pití zeleného čaje nebo při užívání doplňků ze zeleného čaje, také známé jako Camellia sinensis. Zelený čaj pomáhá chránit proti oxidačnímu stresu u čoček, u kterých již započal šedý zákal nebo je v anamnéze. Zelený čaj má také silné antioxidační vlastnosti. Univerzita Maryland Medical Center doporučuje užívat standardizovaný extrakt ze zeleného čaje (EGCG) v množství 250 až 500 mg denně, nebo pití zeleného čaje dvakrát až čtyřikrát denně. Pozor, extrakt ze zeleného čaje (EGCG) může mít nepříznivý vliv na plod v těhotenství.
Ve svém příspěvku KILA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdena.
Nevím jestli je tento výrobek vhodný faktem je že i já jsem před lety v roce 1987 brala pilulky na hubnutí.V té době jsem byla krátce po porodu a moje váha mě děsila.Vážila jsem 105kg.Strašná dnes představa.V televizi na Tv šopu jsem zhlédla to že i ty nejsilnější zhubly také ženy po porodu.Brala jsem dietu prozatím jako jednu z možných variant.Děsilo mě to že až mě má dcera uvidí a trochu vyroste klepne ji pepka jakou mámu má .Byla jsem jak autobus a byla jsem jak koule.Ale stejně jsem hledala řešení i jiné.Tak jsem si objednala zboží vlastně z televize.Už tenkrát to bylo drahé.Zaplatila jsem 1000kč a pak jsem se proklínala proč jsem to udělala.Nevím již výrobku název ale bylo to složení 50 procent zeleného čaje a 50procent jávského čaje.Byli to pilulky dovezené až z Ameriky a v televizi tvrdili že v České republice jsou jen jednou.Vykládal o listech ze stromu Jávy.Díky bohu za ně s dietou a cvičením a stravováním byli kila dole.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Denně užívejte standardizovaný tekutý extrakt zeleného čaje k léčbě kožních vyrážek. Jedna dávka tohoto extraktu ze zeleného čaje představuje 250 až 500 mg. Extrakt ze zeleného čaje je koncentrovaná forma látky snižující zánětlivost a zvyšující imunitní reakce systému na alergeny. Pokud vám dělá problémy konzumace čistého extraktu, je dobré jej smíchat s vodou nebo džusem.
Ve svém příspěvku ZELENÁ KÁVA DISKUSE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Miki.nnn.
Ja si myslim, ze pit zelenou kavu je blbost... ja mam zkusenost s tabletami ze zeleneho kavoveho extraktu..(je to neprazena kava) a jsem s vysledkem moc spokojena.. Hubla jsem, aniz bych se omezovala v jidle a kazda tableta mi ddodala energii dobrou naladu. nevim, jestli s tim ma jeste nekdo jiny zkusenost, ale ja se citila skvele.. Je to novinka, dovazejici se z USA.. Stoji to kolem 1000kc, objednala jsem to na https://hubnuti-bez-diety-a…
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Napusťte si vanu teplou vodou a přidejte 10 sáčků zeleného čaje nebo půl šálku sušených listů zeleného čaje. Počkejte pět minut, než se čaj ve vodě vylouhuje, následně se do koupele ponořte asi na dobu 20 minut, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. Zelený čaj uklidňuje pokožku a zmírňuje svědění, zároveň zlepšuje „vzhled“ pupínků.
Ve svém příspěvku ZHUBLA JSEM PO TABLETACH ZE ZELENHO AEXTRAKTU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Miki.NNN.
Mam zkusenost s tabletami ze zeleneho kavoveho extraktu..(je to neprazena kava) a jsem s vysledkem moc spokojena.. Hubla jsem, aniz bych se omezovala v jidle a kazda tableta mi ddodala energii dobrou naladu. nevim, jestli s tim ma jeste nekdo jiny zkusenost, ale ja se citila skvele.. Je to novinka, dovazejici se z USA.. Stoji to kolem 1000kc, objednala jsem to na https://hubnuti-bez-diety-a…
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Abyste snížili podráždění a související zánět či zarudnutí, navlhčete sáček zeleného čaje a položte ho přímo na postiženou kůži. Taniny v zeleném čaji potlačují zanícení tkáně a svědění. Tato metoda se opakuje dle potřeby.
Ve svém příspěvku VÝTAŽEK ZE SEMEN ZELENÉ KÁVY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Libuše.
KOupila jsem si v pondělí ten výtažek ze zeleného čaje a citím se dobře a nemám chut na sladké .Po kolik dnech zažnu hubnout ,piji hodně vody omezuji sladké .Mám to na měsíc jsem na zvědavá na výsledky
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Doporučená denní dávka zeleného čaje jsou tři šálky ke zmírnění kopřivky. Jeden šálek zeleného čaje obsahuje 240 až 320 mg polyfenolů. Chcete-li používat zelený čaj, potřebujete sušený zelený čaj nebo zelený čaj v nálevových sáčcích, který zalijete vroucí vodou a necháte po dobu 10 až 15 minut vylouhovat. Po uplynutí doby vyjměte sáček a ihned vypijte.
V naší poradně s názvem PÁSOVÝ OPAR se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaroslava.
Jaké bylinky --tinktůry--obklady se dají používat na p.opar??????
Nic chemického
Předem děkuji za informace
Hezký den IKO
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Základním pomocníkem v přírodní léčbě pásového oparu je led. Ledové obklady sníží zduření a omezí bolest a mravenčení místa s oparem. Dále se pak používá na potírání gel Dermochlorophyl, který je vyroben ze zeleného barviva listů - chlorofylu. Rozvoj a množení viru herpes zoster omezuje základní aminokyselina Lysin. Jde buď koupit samostatně v prodejně pro kulturisty a nebo je možné jíst potraviny, které ji obsahují (kuřecí maso, ryby,vepřové maso, brambory, luštěniny, hovězí maso). Naopak je nutné vyloučit ze stravy mandle, rozinky, čokoládu, ořechy, pistácie a pivo, protože ty rozvoj oparu podporují. Někdy pomáhá potírání oparu zinkovou mastí a také užívání zinku jako potravního doplňku může být prospěšné.
Semafor je barevně rozdělen: zelená znamená „volno“ – tyto potraviny bychom si měli vybírat nejčastěji; oranžová znamená „pozor“ – tyto potraviny můžeme jíst, ale v omezeném množství; červená znamená „stop“ – těmto potravinám bychom se měli raději vyhýbat.
Zelená barva znamená volno, to jsou potraviny, které se mohou jíst libovolně, téměř bez omezení. Potraviny zeleně označené jsou z hlediska snižování tělesné hmotnosti ty nejvhodnější. Mají nejvíce vitamínů a minerálů, většina z nich také obsahuje velké množství vlákniny. Obsahují málo nasycených tuků a cholesterolu, obvykle také málo soli. Nejvíce potravin, které denně jíte, by mělo být tedy ze zeleného kruhu.
ZELENÁ – tyto potraviny by měly tvořit většinu našeho jídelníčku, jedná se o sacharidy a patří sem: mandlové mléko, ovoce (nemůžeme se zeleninou, jen s mrkví), kakao, sójová smetana, sójové mléko, tofu, celozrnné pečivo, jáhly, pohanka, všechny obiloviny, luštěniny, brambory, rýže, bílé maso, olivový olej.
Oranžová barva znamená pozor. Tyto potraviny můžeme jíst, ale ne bez omezení. Potraviny v oranžové barvě se řadí mezi potraviny vhodnější. Většinou ale neobsahují tolik vitamínů a minerálních látek a často mají méně vlákniny. Mohou obsahovat nasycené tuky a cholesterol, stejně tak přidaný sodík, hlavně ve formě kuchyňské soli. Tyto potraviny se mohou jíst, ale pozor, aby nepřevládaly nad těmi z vnitřního zeleného kruhu.
ORANŽOVÁ – nic se nesmí přehánět, tedy jen málo a občas, jedná se o neutrální potraviny a patří sem: zelenina, koření, sůl, olej, mandle, med, sójová omáčka, hřiby, žampiony, hlíva ústřičná, hovězí maso, vepřové maso, bílé pečivo, bílá rýže, olej.
Červená barva znamená stop. Těmto potravinám se raději vyhýbejte. Potraviny červeně označené obsahují hodně volného cukru, nezdravých nasycených tuků anebo soli. Můžete si dát malou porci 1 nebo 2 potravin z červené barvy.
ČERVENÁ – nevhodná jídla, která je lépe vypustit, jedná se o bílkoviny a patří sem: jogurt, sýry do 30 %, smetana, tvaroh, zakysaná smetana, máslo, maso, ryby, vejce, mozzarella, smažená jídla, uzeniny, sladkosti, chipsy, máslo, mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku
Kombinujeme červenou a žlutou, nebo zelenou a žlutou – nikdy červenou a zelenou! Žádná dieta nemůže fungovat bez předešlé detoxikace!
Ve svém příspěvku ZELENÝ ČAJ A HUBNUTÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kamila.
Zelený čaj je už dlouho proslavený jako bohatý zdroj antioxidačních polyfenolů. Nové studie k tomu ukazují, že aktivní složka katechin dokáže také nastartovat metabolismus. Vědci provedli řadu výzkumů a zjistili, že ti, kteří pijí zelený čaj, zhubli více.
Nejdůležitější antioxidant, který najdete v zeleném čaji, se jmenuje EGCG. Je skvělou prevencí proti rakovině, nemocem srdce a cév. Vhodná dávka je 90 miligramů denně, což jsou čtyři šálky teplého zeleného čaje.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Věra Olbrichová.
DOBRÝ DEN RÁDA BYCH CHTĚLA VYSKOUŠET ZELENÝ ČAJ NA HUBNUTÍ PROSÍMVÁS KOLIK STOJÍ?
Čaj z kardamomu se připravuje nejlépe z lusků. Jde o lahodný čaj, který je ideální na zimu, protože zahřívá organismus a brání jej před nachlazením, kašlem a chřipkou. Na výrobu tohoto čaje budete potřebovat:
4 lusky kardamomu
4 kuličky černého pepře
4 kousky hřebíčku
1 celou skořici
několik plátků čerstvého zázvoru
Všechny ingredience se vloží do konvice na čaj a poté zalijí vroucí vodou. Čas louhování je mezi 20 až 30 minutami. Pro zlepšení chuti je možné přidat trochu mléka nebo medu. Tento čaj pijte dvakrát denně.
Domácí kardamomový čaj s pomerančovou kůrou a zeleným čajem
Do tohoto čaje je možné přidat i pomerančovou kůru nebo trochu cukru, medu či agáve.
Potřebujete:
8–10 lusků zeleného kardamomu
2 sáčky zeleného čaje
1 polévková lžíce strouhané pomerančové kůry
Dejte vodu do hrnce a přiveďte ji k varu. Poté přidejte zelené lusky a vařte je ve vodě po dobu 2 až 3 minut. Po uvaření lusků vložte sáčky se zeleným čajem a pomerančovou kůru a nechte louhovat po dobu 5 až 10 minut. Po vylouhování vyjměte čajové sáčky i lusky. Nakonec můžete přidat trochu cukru, nebo medu či agáve.
Indický bylinný čaj ze zázvoru, kardamomu a citronové trávy
Budete potřebovat:
3 až 4 sáčky černého čaje
1 až 2 lžičky zázvoru
2 až 3 drcené lusky kardamomu
1 svazek citronové trávy
3 až 4 lístky máty
3 až 4 lístky bazalky
8 čajových lžiček třtinového cukru
Do konvice na čaj dejte vařit vodu, mezitím si oloupejte zázvor a nakrájejte jej na malé kousky (nastrouhejte). Lusky kardamomu rozdrťte. Přidejte citronovou trávu (můžete ji nakrájet), lístky máty a bazalky. Tuto směs bylinek zalijte vroucí vodou a nechte louhovat po dobu 7 až 8 minut, dokud se nezmění barva vody. Výsledná barva by měla být mírně nažloutlá. Jakmile je vylouhováno, přidejte třtinový cukr, sáčky černého čaje a po dobu dalších 3 minut nechte louhovat, dokud nebude mít voda načervenalý odstín. Poté se vše vyndá nebo přecedí a čaj se může pít.
V naší poradně s názvem HNISAVY VYTOK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivana Mandlova.
Dobry den
Prosim o radu jak resit tento problem:
Jsem po Abdominalni hysterektomii , vajecniky- vejcovody ponechany.
Operace probehla v roce 1998 , nyni je mi 52 let.
Momentalne mam problem s obcasnym zelenene zbarvenem a zapachajicim vytokem .
Pri tom me boli podbrisek i strany podbrisku.Citim se unavena .
Teplota neni.
Sexualni styk naposledy pred 4 mesici - pote problemy zadne.
Prosim o Vas nazor ,jak postupovat.
S uctou
Mandlova Ivana
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Některé vaginální výtoky jsou u žen normální. Často jsou čiré nebo bělavé s minimálním zápachem. Jestliže výtok změní barvu, zápach nebo texturu, může to být známka infekce, ačkoli některé změny v průběhu menstruačního cyklu jsou běžné. Infekce mohou být doprovázeny dalšími příznaky, jako je svědění, pálení, nepohodlí nebo špinění.
Nejčastější příčinou zeleného vaginálního výtoku je sexuálně přenosná infekce známá jako trichomoniáza. Výtok často zapáchá a typicky je více žlutozelený než čistě zelený. Pohlavní styk a močení mohou způsobovat nepohodlí a genitální oblast může být svědivá. Může se také objevit bolest v pánvi, ale není častá.
Vaginální výtok může být rovněž spojen s kapavou nebo chlamýdií, potom je spíše žlutý nebo zakalený. Bakteriální vaginóza má typicky bílý výtok se zápachem. Barevný výtok se může objevit v případě, když je v pochvě cizí tělo, například zapomenutý tampon.
Trichomoniazu lze snadno diagnostikovat odběrem vzorků. Vzhledem k tomu, že je sexuálně přenosná, mohou být provedeny současně testy na jiné infekce, včetně kapavky a bakteriální vaginózy. Trichomoniaza, kapavka a bakteriální vaginóza jsou léčitelné vhodnou antibiotickou terapií. Pokud je přítomno cizorodé těleso, bude nutné jej odstranit a antibiotika se mohou použít k léčbě jakékoli potenciální infekce.
Vzhledem k tomu, že podmínky, které způsobují zelený vaginální výtok, jsou často léčitelné, a protože mohou být přenosné na jiné osoby nebo mohou způsobit závažné komplikace, vyhledejte okamžitou lékařskou péči, pokud máte takový výtok. Navštivte svého gynekologa a sdělte mu svůj stav.
Postižené místo ochlazujte ledem. Lze také zmrazit použitý sáček zeleného čaje v mrazáku a pak ho přikládat na opar. Na zmírnění bolesti u pásového oparu můžete opar polévat silným nálevem ze zeleného čaje. Nechte zaschnout a pak přetřete tekutým pudrem nebo mastí.
Na postižené místo přiložte plátky ze stroužků česneku. Česnek působí proti virům. Užívejte jej i vnitřně.
Lékořice lysá hubí virus způsobující opar. Posypání práškem z kořene lékořice by mělo hojení oparů urychlit.
Yzop lékařský zabraňuje růstu viru oparu na rtech nebo pohlavních orgánech. Na obklad použijte 30 g sušeného yzopu, přelijte 0,5 l vroucí vody, 15 minut nechte vyluhovat, pak sceďte a nechte vychladnout. Do nálevu namočte čistou látku a přiložte na opar.
Smíchejte 50 g kořene proskurníku lékařského a 25 g semene lnu setého. Směs dejte do 0,5 l vroucí vody, povařte 2 minuty. Nechte vychladnout a sceďte. Svědivá místa jemně potírejte vatou namočenou v odvaru.
Listy podbělu lékařského působí příjemně chladivě. Naklepejte list střenkou nože, aby se uvolnila šťáva, a přiložte ho na opar. Po hodině vyměňte.
Opary potírejte mastí z měsíčku lékařského. Ve vodní lázni (tj. v nádobě s vroucí vodou, do níž vložíte nádobu s rozpouštěnou ingrediencí) rozpusťte 100 g čerstvého vepřového sádla a přidejte 5 g měsíčkového květu. Vyjměte z vodní lázně a nechte pět dnů přikryté vyluhovat, dokud se sádlo nezbarví oranžově. Směs znovu zahřejte na vodní lázni, až sádlo zkapalní a květy měsíčku klesnou ke dnu. Přefiltrujte přes jemný filtr a přelijte do kelímku s víčkem. Skladujete v chladničce.
Stejně můžete připravit i mast z meduňky lékařské, která obsahuje rostlinnou antivirovou látku a působí příznivě na opary.
Opar potírejte zubní pastou.
Pokud se chcete zbavit oparu rychle, postižená místa na ústech potřete ušním mazem. Opar vyschne v průběhu jednoho dne. Začněte hned při prvních příznacích.
Opar potřete mírně rozředěným droždím. Opar vyschne s droždím a zázračně rychle se uzdraví. Je to vyzkoušené. Vliv na léčbu mohou mít i vitamíny skupiny B, které jsou v droždí obsažené.
V naší poradně s názvem RUTIN V POTRAVINÁCH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Andrea.
Ahoj, poradíte mi ve kterých potravinách je obsažen rutin?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Obecně se dá říci, že rutin se nachází ve všech červených potravinách. Například rutin obsahují potraviny: červené papriky, červená rajčata a podobně. Dále mezi nejvýznamnější zdroje rutinu patří potraviny: pohanka obecná, routa vonná a jerlín japonský. Dále se rutin také vyskytuje v chřestu, ve slupkách rajčat, v kůře citrusových plodů, v jablečné slupce, v broskvích, nektarinkách, lesních plodech, kiwi, banánech, a také ve výluhu zeleného a černého čaje.
Rutin a jeho zdravotní účinky
Rutin má řadu pozitivních zdravotních účinků, mezi jeho největší přínosy patří především schopnost léčit křehkost krevních kapilár a zvyšovat pružnost cév. Rutin pomáhá na prasklé žilky v oku. Snižuje LDL cholesterol. Rutin je také významný antioxidant s antikarcinogenními účinky a schopností pohltit volné radikály. Rutin zesiluje účinek vitaminu C.
Smíchejte po 10 g meduňky lékařské, kořene lopuchu plstnatého, kořene pýru plazivého, listu kopřivy dvoudomé a 5 g listu ořešáku královského: 1 čajovou lžičku směsi přelijte 200 ml studené vody. Nechte odstát 2 hodiny, potom ohřejte k bodu varu, 1 minutu vařte, 15 minut vyluhujte a sceďte. Pijte 2–3 šálky denně. Směs má uklidňující účinek.
Nebo se připravte směs 30 g kořene proskurníku lékařského a 30 g kořene kostivalu lékařského: 2 čajové lžičky směsi večer přelijte 3 šálky studené vody. Nechte přes noc macerovat. Ráno přiveďte k varu, ale nevařte. Půl hodiny luhujte, poté sceďte. Pijte před každým jídlem půl šálku.
Obklady na opar:
Postižené místo ochlazujte ledem. Lze také zmrazit použitý sáček zeleného čaje v mrazáku a pak ho přikládat na opar. Na zmírnění bolesti u pásového oparu můžete opar polévat silným nálevem ze zeleného čaje. Nechte zaschnout a pak přetřete tekutým pudrem nebo mastí.
Na postižené místo přiložte plátky ze stroužků česneku. Česnek působí proti virům. Užívejte jej i vnitřně.
Lékořice lysá hubí virus způsobující opar. Posypání práškem z kořene lékořice by mělo hojení oparů urychlit.
Yzop lékařský zabraňuje růstu viru oparu na rtech nebo pohlavních orgánech. Na obklad použijte 30 g sušeného yzopu, přelijte 0,5 l vroucí vody, 15 minut vyluhujte, sceďte a nechte vychladnout. Do nálevu namočte čistou látku a přiložte na opar.
Smíchejte 50 g kořene proskurníku lékařského a 25 g semene lnu setého. Směs dejte do 0,5 l vroucí vody a povařte 2 minuty. Nechte vychladnout a sceďte. Svědivá místa jemně potírejte vatou namočenou v odvaru.
Listy podbělu lékařského působí příjemně chladivě. Naklepejte list střenkou nože, aby se uvolnila šťáva, a přiložte ho na opar. Po hodině vyměňte.
Mazání a masti na opar:
Opary potírejte mastí z měsíčku lékařského. Ve vodní lázni rozpusťte 100 g čerstvého vepřového sádla a přidejte 5 g měsíčkového květu. Vyjměte z vodní lázně a nechte pět dnů přikryté vyluhovat, dokud se sádlo nezbarví oranžově. Směs znovu zahřejte na vodní lázni, až sádlo zkapalní a květy měsíčku klesnou ke dnu. Přefiltrujte přes jemný filtr a přelijte do kelímku s víčkem. Skladujete v chladničce.
Stejně můžete připravit i mast z meduňky lékařské, která obsahuje rostlinnou antivirovou látku a působí příznivě na opary.
Opar potírejte zubní pastou.
Pokud se chcete zbavit oparu rychle, postižená místa na ústech potřete ušním mazem (cerumenem). Opar vyschne v průběhu jednoho dne. Začněte hned při prvních příznacích.
Ve svém příspěvku PRODLUŽOVÁNÍ ŘAS KOMENTÁŘ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra Vytísková .
Dobrý den, já mám pro vás skvělou zprávu, protože já používám německé sérum na výživu, růst a hustotu řas a obočí, které bylo vyvinuto právě na základě výzkumu léčby zeleného zákalu. Dále se proto o ten lék začala zabývat jistá kosmetická společnost, která ho upravila pro kosmetické ůčely. Sérum je výborné a není třeba se obávat používání, protože má veškeré potřebné atesty a neobsahuje ani žádné parabeny. Dokonce jsem se dozvěděla od paní která má u nás distribuci, že si licenci na něj vzal i oční lékař, který ho prodává snad v Iránu. Používám ho nejen já, ale i má sestra a když viděly ůčinek kamarádky, tak už i ony. Je bezkonkurenční cenou i účinkem. Já jsem tedy pro řasy krásné, ale určitě raději přírodní než umělé. Zatím ho prodává jenom pár kosmetiček, ale brzy snad bude běžně k dostání. Řasy mi narostly po dvou měsících nádherné.Občas se mně známé ptají, jestli mám řasy umělé, takže z mojí strany nadšení a obrovská spokojenost:-). Jmenuje se Aphro Celina Eyelash.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Helena.
Díky za typ, já si nechávám dělat umělé řasy, takže určitě vyzkouším jen potřebuji vědět kde serum sehnat
Prevence: 15–24 tablet denně, nejlépe ve třech či více dávkách. Optimální osobní preventivní dávku chlorelly lze vysledovat dle zeleného zabarvení stolice.
Dávkování u dětí: přiměřeně tělesné hmotnosti. Přes informaci na obalu jsou zelené potraviny velmi vhodné i pro děti do 3 let.
Autoimunitní onemocnění:
1.–3. den: 1 tableta 3x denně
4.–6. den: 2 tablety 3x denně
7.–9. den: 3 tablety 3x denně
10.–12. den: 4 tablety 3x denně
13.–15. den: 5 tablet 3x denně
16.–18. den: 6 tablet 3x denně
Dále plynule stoupat až na doporučenou dávku.
Tablety chlorelly je možné polknout vcelku, cucat či rozkousat. Pokud je budete kousat, tak až po vyčištění zubů. Tablety řádně zapijte, nejlépe čistou vodou nebo čajem ze zeleného ječmene. Vláknina obsažená v chlorelle potřebuje dostatek tekutiny k nabobtnání. Dostatkem tekutin také předcházíte vzniku zácpy. U chllorelly se doporučuje dodržovat přibližně hodinový odstup od klasických léků. To se týká také antikoncepce. U některých lidí je povzbuzující účinek chlorelly tak výrazný, že ji s úspěchem používají místo kávy. Chlorellu skladujte pokud možno v temnu a suchu.
V naší poradně s názvem WARFARIN A ZELENINA. se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karel.
Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat. Jestliže beru warfarin 5mg ale jen 3/4 tablety a naměřeno při
kontrole mám většinou 2,6- 2,9 ale někdy to ulítne spíše nahoru. Konkretně teď třeba na 3,61. Podle mne je to známka že jsem jedl méně zeleniny ale den před tím jsem si po čase popřál knedlo, zelo a vepřo a hovězí polévku kde bylo dostatek kořenové zeleniny a i růžičková kapusta ale druhý den při kontrole mi to vyběhlo na těch 3,61.
Mám na den či dva si popřát více zeleniny aby to kleslo?
Děkuji za odpověď.
Karel
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Ideální hodnoty INR pro velkou část pacientů jsou v rozmezí od 2 do 3. V některých případech má význam ředit krev ještě více a norma se zvýší na 3,5. Vašich 3,61 je hodnota zvýšená a může souviset s nepřesností při dělení tablety a nebo v příliš velkém omezení potravin s vitamínem K. Obecně platí, že více potravin s vitamínem K způsobí nižší INR. Zkuste v jídelníčku trochu přidat zeleného a nechte si do týdne změřit INR, ať víte, jak se to projeví.
Čaj Green snail obsahuje vitamíny, kofein, minerály, aminokyseliny, třísloviny, silice a flavonoidy. Kromě toho, že mezi obsažené účinné přírodní antioxidanty patří vitamín C a betakaroten, je v tomto čaji významný obsah antioxidantu flavonoidového typu katechinu, zvaného epigallokatechin gallát (EGCG). Právě tato látka má velký přínos pro zdraví člověka a obsah EGCG je v zeleném čaji mnohem vyšší než v čaji černém, u něhož během fermentace dochází k oxidaci EGCG, tedy ke snížení množství. A proto má jedině zelený čaj účinky tak výjimečné.
Čaj povzbuzuje fyzicky i psychicky, neboť zvyšuje dobrou náladu a dodává energii a chuť k životu. Pití tohoto čaje zvyšuje koncentraci organismu, a to díky obsaženému kofeinu. Ten je obsažen i v kávě, ale v čaji je vázán na některé látky, a proto se uvolňuje pomaleji. To má vliv na delší působení kofeinu v těle. Kvůli obsahu kofeinu však není tento čaj vhodný pro děti a těhotné ženy.
Green snail také účinně pomáhá v boji proti bakteriím a virům. Upravuje střevní mikroflóru a zamezuje rozvoji hnisavých procesů v trávicím traktu. Třísloviny obsažené v čaji blahodárně působí na trávicí ústrojí tím, že na sebe vážou škodlivé látky a odvádějí je z těla. Pravidelné pití zeleného čaje posiluje i obranyschopnost organismu. Polyfenoly čaje stimulují produkci buněk imunitního systému a mají lokální účinek dokonce proti bakteriím způsobujícím zubní plak a nepříjemný zápach z úst.
Čaj má rovněž výrazné protinádorové účinky. Způsobuje to flavonoid EGCG, látka, která v kombinaci s jinými prvky obsaženými v zeleném čaji může zastavit růst nádorových buněk v játrech, jícnu, kůži, slinivce, prsu, prostatě i žaludku. Zabraňuje šíření metastáz v těle.
Čaj pozitivně působí jako prevence proti onemocněním krevního oběhu, infarktu a mrtvici, a to tím, že snižuje shlukování krevních destiček, čímž zabraňuje srážení krve. Tento čaj také chrání LDL cholesterol před poškozením oxidací a zvyšuje antioxidační aktivitu krve.
V čaji obsažené přírodní látky způsobují pomalejší uvolňování glukózy po konzumaci sacharidových potravin. To pomáhá lepšímu využití cukru v energetickém metabolismu, tedy při spalování energie. Měli bychom tedy popíjet čerstvě připravený Green snail, když konzumujeme sacharidové (škrobnaté) potraviny, abychom zamezili vzniku vysoké hladiny cukru v krvi. S tím také souvisí využití zeleného čaje při hubnutí.
Ve svém příspěvku CHLORELLA NEBEZPEČÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Věra Karlová.
Dobrý den, mohu užívat chlorellu když nám nemocnou šťítnou žlázu, nesmím jíst ryby....nadbytek jodu. Děkuji za odpověď. Věra
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Ludmila Sedláčková.
Trpím Leidenskou mutací, tč.je stav stabilizovaný, neužívám žádné léky na ředění krve, je pro mne užívání Chlorelly, Spirulíny a Zeleného ječmene bezpečné ? Děkuji za odpověď
Detoxikace podle Mačingové spočívá v konzumaci předepsaného jídla dle 28denního jídelníčku. Nemusíte cvičit ani vynaložit jinou fyzickou aktivitu, stačí se pouze držet jídelníčku a receptů, které definovala Antónia Mačingová. Tento přístup ocení velké množství žen, které hledají cestu nejmenšího odporu a nechtějí se předvádět v posilovně nebo pobíhat po městě. Hubnout můžete v klidu doma a bez větší pozornosti. Množství jídla není vůbec omezené, takže můžete jíst zcela do sytosti. Zkonzumované jídlo samo o sobě „požírá“ tuk, který je nahromaděn v oblasti břicha a dalších problematických partií, které trápí podstatnou část populace. Také je nutné pít velké množství tekutin, nejlépe vody. Dostatek tekutin – 3 až 4 litry denně – udržuje metabolismus v chodu a to je to, co je pro hubnutí důležité. Prožijete kompletní očistu, oddálíte riziko cukrovky, zmenšíte riziko infarktu a jiných zdravotních problémů. Po 28denní detoxikaci vaše tělo omládne o řadu let a budete se cítit dobře.
Je důležité naučit se jíst pravidelně a nebýt hladový. Pro zahnání hladu mezi jídly sáhněte po mandlích nebo rozinkách. Stravování dosyta zamezí i stavu dát si něco na zub. Nejen proto má dieta podle Mačingové výsledky. Po ukončení detoxikace následuje druhý krok
Druhý krok – Semafor ve stravě
Určitě si již kladete otázku „Kolik zhubnu?“. Na tuto otázku však neexistuje jednoznačná odpověď. Každý má jiné tělo, jinou minulost, sportování, dřívější dietářství a podobně, a proto nelze stanovit přesný úbytek na váze. Existují však zřejmé důkazy, že tento způsob stravování pomohl ubrat i desítky cm v pase bez většího úbytku váhy. Jednoznačným cílem této diety tedy není úbytek váhy, ale zlepšení fyzického a psychického stavu. Otázka z knihy „Chcete raději zhubnout 12 kg, nebo 3 cm v pase?“ je tedy naprosto zásadní pro pochopení úspěšnosti diety. Ne vždy je lepší ubrat váhu.
Po ukončení 28denního programu
Po ukončení 28denního programu z knihy Zhubněte jednou provždy je doporučeno stravování podle takzvaného semaforu. Stravování podle semaforu je velmi jednoduchý systém stravování, jedná se o dělenou stravu, kdy jídla jsou rozdělena do základních skupin a barev na sacharidové, bílkovinové a neutrální. Sacharidové jídlo má v knize zelenou barvu a není je možné kombinovat s bílkovinovým jídlem, které má červenou barvu semaforu, ovšem neutrální jídlo, v knize označeno oranžovou barvou, se dá jíst dohromady se sacharidovým i bílkovinovým jídlem. V knize je uvedena ještě jedna barva, a to hnědá. Touto barvou jsou označeny pamlsky, které si můžete dát jednou za čas jako samostatný chod. Nikdy si nedávejte slad
V naší poradně s názvem WARFARIN A ČAJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hela.
Užívání Warfarinu - vliv zeleného čaje, bylinného čaje (např. heřmánek,máta) ovocného čaje
- snažím o pitný režim, kolik šálků(hrnků)
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Pro udržení pitného režimu, respektive příjmu nezbytného objemu telutin, je nejlepší používat čistou nebublinkovou vodu. Může být vychlazená s trochou citronové šťávy nebo i vlažná. Minerálky a čaje mají při dlouhodobém používání negativní účinky a není dobré je užívat trvale. Pití čaje jen pro chuť a zřídka Warfarinu nevadí.
Zhruba 10 g kůry zlehka povařte 20 minut v 1 litru vody. Pijte průběžně během dne. Může se stát, že některý čaj nemá příjemnou vůni či chuť. Obvykle to může být způsobeno těmito faktory:
Tvrdá voda: Pokud je voda příliš tvrdá, bude mít čaj nevýraznou, tupou chuť, vůně bude slabší. Používejte tedy měkkou vodu (převařenou, přefiltrovanou).
Nekvalitní voda: Čaj připravený ve špatné vodě bude mít jen slabou vůni a nevýraznou, či dokonce nepříjemnou chuť.
Malá dávka čaje: Při malém množství vyluhovaného čaje je nápoj slabý, s velmi jemnou chutí a vůní. Sotva znatelnou chuť a vůni vylepšíte zvýšením dávky. Mnohé čaje chutnají úžasně při 4 g na 150 ml.
Velká dávka čaje: Naopak při nadměrné dávce čaje je výsledný nápoj zpravidla hořký s nepříjemnou vůní (u zelených čajů silná svíravost, rybina). Experimentujte s množstvím vody a použitého čaje.
Dlouhá doba louhování: Jakmile je čaj „přelouhován“, získá velmi nepříjemnou hořkou svíravou chuť. Sice se vylouhuje maximální množství prospěšných látek, ovšem pití takového čaje nepřináší patřičné potěšení. Ovocné čaje se louhují 8–10 minut, zelené vícenásobně 1–2 minuty, černé 3–5 minut, oolongy 1–3 minuty, puerh čaje 2–10 minut.
Nesourodý čaj: Obsahuje-li čaj různě velké částice, bude i nálev zpravidla s proměnlivou chutí a vůní. Mnoho drobných částic způsobuje hořkost a svíravost. Pro ideální louhování je dobré, pokud jsou všechny lístky stejné velikosti.
Vysoká teplota vody: Zalijeme-li zelený čaj vroucí vodou, je velmi pravděpodobné, že již po 30–60 vteřinách nálev silně zhořkne. Zelené čaje, puerh čaje zeleného typu, bílé čaje a oolongy zeleného typu by se tak měly zalévat vodou o teplotě 75–85 °C.
Nízká teplota vody: Naopak nízká teplota vody nerozvine všechny vonné složky a čaj tak má velmi slabé aroma. Je důležité, aby teplota vody při louhování příliš rychle neklesala. K tomu je dobré předehřát konvičku, zhong či gaiwan.
Ve svém příspěvku MUŽE SE LASEROVÁ OPERACE PROVÁDĚT NA OKU DVAKRÁT 1.6.2017 . se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Viktor Rumpík.
Po operaci katarakty u pravého oka ,se mě po obvodě čočky,dělají takové jakoby otřepy zeleného zákalu .zjistila . to při vyšetření Oční lékařka.Co s tím .Díky Viktor Rumpík .
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Vykašláváním zeleného hlenu se projevuje chronická bronchitida. Ta bývá často považována za běžný kuřácký kašel, ale může vést k vážným komplikacím jako je CHOPN (chronická obstrukční plicní nemoc). CHOPN může vést k vážným potížím až k invaliditě. Přidává se zadýchávání, které později může přetrvávat i během klidu a nečinnosti.
Protože CHOPN průtok plícemi zhoršuje, dochází k selhávání pravé srdeční komory. Dalšími příznaky jsou otoky nohou, zvětšení jater a cyanóza (namodralá kůže a sliznice) způsobená snížením kyslíku v krvi. Dochází k viditelnému hubnutí a celkové zchátralosti těla.
Pro normální peristaltiku střeva je charakteristická zelená barva. Pohyby střevního ústrojí začínají zbarvovat stolici do zeleného odstínu, čímž vzniká takzvaný zelený chvost na vaší stolici. Zelené potraviny a zelená zelenina taktéž zbarvují stolici do tohoto odstínu. Patří sem například listový salát, okurky, papriky a další. Rovněž potravinové doplňky a doplňky stravy se železem mohou při rychlé distribuci stolice způsobit zelený odstín. Rychlá peristaltika střeva navíc neposkytuje dostatek času k rozkladu žluči, čímž zůstává charakteristická zelená barva stolice. Toto jsou tedy hlavní příčiny zeleného zbarvení stolice.
Zelený čaj má při arterioskleróze příznivé účinky, obsahuje totiž flavonoidy a katechiny, což jsou silné antioxidanty. Zelený čaj obsahuje rovněž aminokyselinu L-theanin, která má pozitivní vliv na ředění krve – zabraňuje oxidaci cholesterolu. Pravidelná konzumace zeleného čaje tak pomáhá předcházet tvorbě krevních sraženin a vede ke zdravým tkáním.
Doporučuje se vypít šálek zeleného čaje dvakrát nebo třikrát denně jako prevence ucpávání tepen.