ORTÉZA NA RUKU je jedno z témat, o kterém bychom vás rádi informovali v tomto článku. Pociťujete mravenčení, brnění a pálení v jedné nebo v obou rukou? Zhoršuje se vám citlivost prstů a cítíte bolesti v zápěstí? A ony nepříjemné pocity či bolesti vás dokonce budí ze spánku? Pak pravděpodobně trpíte syndromem karpálního tunelu. Pokud tedy hledáte řešení, jak se těchto potíží zbavit, čtěte dále.
Ortéza na karpální tunel
Ortéza karpálního tunelu zápěstí je doporučovaná lékaři pro rehabilitaci umožňující rychlý návrat do práce. Ortéza je vyrobena z tepelně izolujícího neoprenu s nylonovým potahem na obou stranách. Má plně nastavitelné zapínání se suchými zipy a dlahu medicínské jakosti, která zajišťuje vynikající zpevnění.
Vlastnosti:
Je zvlášť pro levé a pravé zápěstí.
Pomáhá ulevit od bolestí spojených se syndromem karpálního tunelu, při artritidě, tendinitidě, vymknutí a blíže nespecifikované bolesti v zápěstí.
V naší poradně s názvem RAKOVINA KŮŽE POD NEHTEM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tereza.
Dobry den, toto se mi udelalo ze dne na den se da rict..
muzete mi prosim poradit? Nebo me uklidnit, ze to nic neni?
Nejsem si vedoma nejakeho urazu.
Moooc dekuju!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Máte vbočený palec na noze. Ten pak při každém došlapu utlačuje druhý prst a ten způsobil tento otlak, který se zbarvil do tmava. Není to nic nebezpečného, ale je vhodné to řešit. V první řadě lepší obuví, ve které bude dost místa pro palec. Také budete potřebovat ortézu, kterou musíte nosit, kdykoliv to bude možné - v noci, doma, atd. Ortéza na vbočený palec se dá koupit v obchodě se zdravotními pomůckami. Vypadá takto: https://www.zbozi.cz/hledej…
Ortéza karpálního tunelu zápěstí McDavid 454R je doporučovaná lékaři pro rehabilitaci umožňující rychlý návrat do práce nebo do hry. Tento oblíbený typ je vyroben z tepelně izolujícího neoprenu s nylonovým potahem na obou stranách. Má plně nastavitelné zapínání se suchými zipy a dlahu medicínské jakosti, která zajišťuje vynikající zpevnění. Pomáhá ulevit od bolestí spojených se syndromem karpálního tunelu, při artritidě, tendinitidě, vymknutí a blíže neurčené bolesti v zápěstí. Ortéza stahuje měkké tkáně a tepelná retence pomáhá při úlevě od bolesti a usnadňuje léčení. Neopren poskytuje léčivé teplo, jež podporuje léčení a snižuje bolest. Nepoužívejte na otevřená zranění nebo v případě, jste-li náchylní k dermatitidě (zánětům pokožky), alergii na pryž nebo problémům s oběhovým systémem. Pokud se vyskytne vyrážka nebo jiné kožní problémy, přestaňte ji používat.
Pokyny pro čištění a údržbu: Ortézu myjte ručně v teplé vodě s jemným čisticím prostředkem, důkladně opláchněte a nechte okapat. Nepoužívejte sušičku, vyhněte se chemickému čištění. Doporučuje se časté mytí, aby zůstala čistá a neobsahovala tělesné soli, které mohou způsobit podráždění pokožky. Diagnózu a léčbu zranění vždy konzultujte s lékařem. Ortéza není náhradou lékařské péče.
Cena Ortézy karpálního tunelu zápěstí McDavid 454R je 710 Kč.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Jde o subunguální hematom, což je nashromáždění krve pod nehtem. Není to nic nebezpečného a samo to během několika měsíců zmizí. Nejčastější příčina je namožení z důvodu zvýšeného tlaku na to konkrétní místo. Ve vašem případě tlačí váš druhý prst na palec, kde způsobuje vznik hematomu a to při chůzi v příliš těsných botách. Je to tím, že nosíte moc často boty s úzkou špičkou, kde není dostatek místa pro vaše prsty a ty se postupně deformují, aby se vešly do stísněných prostor. Dochází tak k destruktivnímu otěru palce s druhým prstem a pátý prst (malíček na noze) se vám křiví a zalézá pod čtvrtý prst.
Pokud se chcete vyhnout opakování těchto problémů, tak budete muset vyměnit své boty. Při chůzi v nových botách budete muset vkládat silikonový oddělovač a na noc nosit ortézu na vbočený palec. Náprava trvá dlouho, stejně tak, jak dlouho vznikaly tyto deformity prstů vlivem malých bot.
Pokud to nebudete řešit a budete dále používat malé neprostorné boty, tak se začnou dělat tyto otlaky častěji a i na jiných místech než doposud, například na čtvrtém a pátém prstu.
Je přirozené, že se noha vlivem věku prodlužuje, tím jak vám sesedá přirozený oblouk klenby. Při koupi nových bot je potřeba počítat s tím, že každých deset let vašeho života se vám noha může zvětšit až o jedno číslo. K tomu je potřeba se přizpůsobit a kupovat si o číslo větší boty než dříve.
Zde je vidět jak vypadá ortéza na vbočený palec a kolik stojí: https://www.zbozi.cz/hledej…
Zde je vidět jak vypadá silikonový oddělovač prstů: https://www.zbozi.cz/hledej…
Při onanii u mužů dochází ke ztopoření pohlavního údu, tedy naplnění topořivých tělísek penisu krví. Muž má trvalou představu o tom, jak je na tom s navozením erekce. Ejakulace mu dá hodně informací o vzhledu ejakulátu, jeho barvě, vzhledu i vůni. Počet ejakulačních stahů a prožitek při orgasmu také hodně vypovídá o jeho sexuálních dispozicích. Prostě mnoho z toho, co by při souloži nemohl sledovat, si může v klidu ověřit nebo prozkoumat.
Tipy:
Vezměte si igelitový pytlík a „vymažte“ ho lubrikačním gelem. Poté dovnitř zasuňte ztopořený penis a masturbujte, jak jste zvyklí. Výhodou je, že pak nemusíte nic uklízet.
Namažte si dlaň ruky (kterou obvykle používáte k masturbaci) lubrikačním gelem a spojte palec s ostatními prsty tak, aby se vytvořila „roura“. Položte si ruku na břicho palcem směřujícím k pupíku a do otvoru v ruce strčte penis. Místo toho, abyste pumpovali rukou, přirážejte pánví proti ruce.
Tato technika je určena hlavně pro ty, kteří mají citlivý penis. Nechte si oblečené spodní prádlo a vzrušte se. Jakmile dosáhnete plné erekce, začněte svému malému kamarádovi dávat jakési pohlavky. I když trvá déle, než muž takto dosáhne vyvrcholení, výsledek pak stojí za to.
Až budete příště masturbovat a nebude se vám dařit dosáhnout vrcholu, zkuste si druhou rukou obejmout varlata, jemně je stisknout a zatáhnout dolů (nebo i drsněji, pokud tyhle věci máte rádi). Potom budete více cítit, jak vám semeno putuje tělem ven.
Namažte si dlaň lubrikantem a místo toho, abyste zuřivě „masírovali“ celé tělo penisu, jemně dlaní přejíždějte po hlavě penisu až k vyvrcholení.
Namažte si obě ruce lubrikantem. Jednou rukou obejměte penis u kořene a druhou těsně pod žaludem. Střídavě pak „jezděte“ pravou a levou rukou po penisu nahoru a dolů až do té doby, než dosáhnete vrcholu (vždy se hýbe jen jedna ruka).
Při této technice masturbujete jako obvykle, ale jakmile ucítíte, že se blížíte k vrcholu, strčte druhou ruku (kterou nepoužíváte) do nádoby s ledem a pokračujte v masturbaci. Nevěřili byste, jak může kombinace chladu v jedné ruce a tepla v druhé pocit vyvrcholení umocnit.
Lehněte si na záda a chytněte penis úchopem „backhand“. Převalte se přes bok, zapřete ruku o postel a jezděte penisem dovnitř a ven. Velmi to připomíná pohyby při souloži. Je to velmi odlišný pocit masturbovat pohyby penisu než jen rukou. Je také příjemné vložit dolů i druhou ruku a cítit pohyby šourku vpřed a vzad, jako když zajíždíš a vyjíždíš z vagíny.
Za použití lubrikantu třete špičkou žaludu o dlaň druhé ruky. Výsledný orgasmus bude velmi silný.
Ve svém příspěvku SKVRNY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dita.
Před několika lety jsem si zlomila ruku a dostala sádru, nejdříve na dva týdny s dlahou, pak na šest neděl. Když mě ji sundali zůstala jsem v šoku - hřbet ruky asi 2 až 3 cm dlouhé chlupy, které jsem nikdy neměla, ale také krásně vybělená ruka bez skvrn.
Snad to bylo i tím, že jsem nebyla moc pečliová a dost často se mě pod sádru dostala voda při sprchování, nevím.
A tak mám dodnes jednu ruku hezky bílou a druhou flekatou.
(Občas je mažu barevným dermacolem na obličej, aby byly stejné, lámat si tu druhou rozhodně nemíním..)
Bílé skvrny - nedostatek pigmentu - má kamarádka a vím,
že je marně léčí , nejde to, ale není to prý přenosné, ani ohrožující, dá se to jen zamaskovat make upem, který je ostatně dobrý i jako prevence hnědých skvrn po opalování.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Domácí léčba může pomoci zmírnit bolest rukou. Je třeba ji konzultovat s lékařem, aby potvrdil, že domácí léčba je bezpečnou možností jak bojovat s příčinou bolesti rukou.
10 přírodních léků na bolest rukou obsahuje:
Teplotní terapie Teplotní terapie zahrnuje použití tepla nebo chladu ke snížení bolesti. Tepelná terapie uvolňuje ztuhlé klouby a svaly, zatímco chladová terapie tlumí akutní bolest a snižuje zánět. Střídání terapií teplem a chladem může pomoci snížit bolest.
Masáž Masáž ruky a oblasti, kde se setkává zápěstí a předloktí, může zmírnit svalové napětí a snížit bolest. Profesionální masáž rukou může zvýšit sílu úchopu, pokud se provádí jednou týdně a po ní následuje každodenní samomasáž doma. Masážní terapie také snižuje stres, úzkost a deprese.
Cvičení a protahování Fyzioterapeut nebo ergoterapeut může poskytnout cvičení, která se zaměřují na šlachy a svaly ruky. To pomáhá protahovat a posilovat tyto svaly, takže mohou absorbovat více stresu na klouby rukou a snížit bolest. Zvyšuje také flexibilitu prstů a palců.
Dlaha nebo ortéza Ruční ortéza nebo dlaha pomáhá stabilizovat zápěstí a správně umístit prsty a palec. Často se doporučuje fixovat postiženou oblast, což umožňuje svalu nebo šlaše odpočívat a uzdravovat se. Bandáž nebo dlaha také poskytuje čas na zmírnění zánětu, což může snížit bolest a brnění.
Odpočinek Pokud je bolest ruky způsobena nadměrným používáním nebo opakovanými pohyby, jako je psaní, sport nebo fyzická práce, může být zapotřebí odpočinek. Odpočinek zápěstí a ruky po dobu 48 hodin pomáhá zmírnit zánět a bolest. Vyhněte se činnostem, které zvyšují nebo způsobují bolest.
Kapsaicin pro místní použití Kapsaicin se získává z chilli papriček a je aktivní složkou, která je činí pálivými. Při aplikaci na ruku poskytuje kapsaicin topický pocit tepla, který blokuje signály bolesti. To poskytuje úlevu od bolesti svalů nebo kloubů.
Kompresní rukavice Kompresní rukavice jsou přiléhavé a pružné. Při nošení přes noc mohou snížit bolest a snížit ztuhlost rukou. Poskytují extra podporu a zároveň zvyšují oběh.
Zvednutí Zvednutí ruky nad srdce je zvláště užitečné, pokud je zápěstí vymknuté. To může minimalizovat otok a snížit bolest. Lze to provést položením ruky na polštář nebo opěradlo židle.
Bylinné doplňky Kurkumin, zázvor a Boswellia jsou byliny, které mohou snížit zánět a zmírnit bolest. Kurkumin je aktivní složkou kurkumy. Má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají snižovat bolest a otoky. Je známo, že zázvor pomáhá snižovat zánět. Může pomoci zvládnout bolest a snížit potenciál poškození kloubů. Boswellia, také známá jako kadidlo, je pryskyřičn
V naší poradně s názvem PRAVÁ RUKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hanka.
Dobrý den,ve 30 letech /teď mám 50/,mě našly pozitivní antigenHLA B 27,měla jsem problémy s klouby na prstech na nohách,po 7 letech,jsem bez léků.Poslední měsíc mě brní prsty na pravé ruce.Pracuji jako cukrářka a na Velikonoce jsem měla v pravé ruce v noci takovou bolest,že jsem brečela.Ruku jsem necítila.Rukou jsem různě třepala,až se prokrvila,tak se mě ulevilo.Pak jsem 4 noci spala v sedě se svěsenou rukou,jinak to nešlo.Když ruku zvedám brnění se zhoršuje,ale jak ji spustím dolů,je to lepší.Poradíte mě prosím?Děkuji za odpověď
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Vaše současné potíže nejspíše nebudou zaviněny antigenem HLA B 27. Bude se jednat spíše o cévní problém. Vlivem vývoje těla během života mohlo dojít ke zbytnění některé z tkání, která nyní během spánku utiskuje krevní řečiště. To by mohlo způsobovat nepříjemné pocity, znecitlivnění a bolest, které mizí při proklepání a při speciální výjimečné pozici ruky. Určitě bude potřeba provést odborné vyšetření cévním specialistou (internistou) a ortopedem, popřípadě neurologem. Taky bude potřeba zamyslet se nad oblíbenou polohou při spánku a zkusit ji změnit. Další režimová opatření budou následovat po diagnóze, zejména léčebný tělocvik, který určitě v dlouhodobém užívání také pomůže.
Zde uvádíme jak si pomoci při hledání úlevy od stresu při bolestech nohou a tipy, jak o nohy pečovat. Níže jsou uvedeny dvě nejběžnější a nejúčinnější metody, jak zvládat stres a předcházet mu.
Cvičení
Jednou z nejdůležitějších činností, kterou byste měli zařadit do svého rutinního programu, je fyzické cvičení. Snižuje šance na velké fyzické a duševní zdravotní problémy. Cvičení stimuluje uvolňování endorfinů v mozku. Endorfiny jsou fyzickou vrozenou reakcí na snížení stresu a bolesti. Mezi další výhody patří silnější imunitní systém, nižší stresové hormony včetně kortizolu, lepší kvalita spánku a lepší metabolismus.
Dýchací techniky
Když zažíváte stres, který je příliš obtížné zvládnout, můžete začít hyperventilovat. Toto je běžný příznak u lidí, kteří trpí úzkostnými poruchami nebo jsou pravidelně ve stresu. Naučit se, jak ovládat své dýchání, může pomoci při zvládání a snižování stresu. Zde je několik dechových technik, které můžete vyzkoušet, až budete příště cítit úzkost.
Technika břišního dýchání
Lehněte si a položte jednu ruku těsně nad pupek a druhou těsně pod hrudní koš. Druhou ruku položte na hrudník uprostřed.
Nadechněte se nosem a cíleně se zhluboka nadechněte a nechte vzduch přirozeně tlačit vaši ruku na břiše. Nedovolte žádný pohyb hrudníku.
Vydechněte se stisknutými rty a zaměřte se na svou ruku, která tlačí dovnitř. Chcete-li vypustit vzduch, jemně zatlačte ruku k sobě.
Opakujte třikrát až desetkrát.
Technika dýchání 4-7-8
Najděte si klidné relaxační místo k sezení nebo ležení. Položte jednu ruku na břicho a druhou na střed hrudníku.
V duchu počítejte do čtyř normálním tempem, abyste se zhluboka a rozvážně nadechli pomocí síly ze žaludku.
V duchu počítejte od 1 do 7 a zadržte dech.
Ve chvíli, kdy napočítáte do osmi, úplně vydechněte, abyste vytlačili všechen vzduch z plic.
V naší poradně s názvem NECITLIVOST A BRNĚNÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.
Dobrý den, poslední zhruba 3-4 týdny mě na pravé ruce brní, mravenčí prostředníček a prsteníček, postupně se mi začíná přidávat i malíček s ukazováčkem. Zprvu jsem prsty nejdříve jen necítila a postupně se začalo přidávat brnění, myslela jsem si že se nedostatečně prokrvují že jsem si ruku třeba přeležela nebo tak, ale začalo se mi to opakovat čím dál častěji a to i když ruka jen volně leží nebo i když něco dělám, v noci se budím bolestí která mi vystřeluje až k lokti. Když mě začnou takto prsty brnět nedám ruku v pěst, neudržím v ní hrníček apod. Prsty částečně bledou ale není to nijak extra, spíše mám prsty i dlaně takové červeno-bílo puntíkaté. Jsem nyní ve 38tt těhotenství, mluvila jsem o svém problému se svým gynekologem, který mi doporučil návštěvu neurologa, ale zároveň mě upozornil, že vzhledem k mému stavu se mnou nyní nikdo nic dělat nebude. Proto bych se ráda zeptala, mám zkusit navštívit neurologa nebo vyčkat až porodím zda problém přetrvá a pak teprve navštívit neurologa? Je možné že můj problém způsobuje těhotenství a po porodu vymizí ?
Předem děkuji za odpověď
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Váš problém může mít vysvětlení v deformaci páteře vlivem váhy plodu, který nosíte. Vaše děťátko, jak roste, tak nabírá na hmotnosti a to vše musí udržet páteř, zejména ta bederní. Proto se na bedrech vytvoří lordóza (prohnutí páteře dovnitř), která se zároveň kompenzuje v hrudní oblasti kyfózou a vyvrcholí to zase lordózou na krku. A právě páteř v hrudní a krční oblasti zásobuje nervovými vlákny horní končetiny. Místa, kde vycházejí nervy z míchy mohou být těmito kyfózami a lordózami utlačována a to pak způsobí tyto problémy. Ve skutečnosti se s rukou nic moc neděje, ale vlivem dráždění tlakem u páteře je do mozku přiváděna informace o pálení, necitlivosti, atd. S tím souvisí i opačný směr, kdy je z mozku vyslán signál do ruky, aby něco uchopila, ale ten tam nedojde v pořádku a ruka pak nic neudrží. Co s tím? Určitě by bylo vhodné navštívit neurologa, popřípadě i ortopeda. Můžete si ale pomoci i sama, a to pravidelným cvičením a protahováním páteře podle Ludmily Mojžíšové, více zde: https://www.cviceni-mojziso… . Také se zamyslete, jak spíte, jestli během spánku měníte polohy a nebo celou noc spíte jen v jedné. Prospěšné je polohy střídat a začít hned před usnutím v jiné poloze, než v té oblíbené. Dále, pokud jste pravák, tak se zamyslete, které z činností můžete přenechat na levou ruku a snažte se jí více používat. Masáže, to je také velmi prospěšné, zejména Dornova metoda, více zde: https://www.dornova-metoda.… .
Ortéza je vhodná na 24hodinové nošení. Používání ortézy v noci částečně uleví od brnění a nekonečné bolesti. Na trhu je nepřeberné množství dlah. Odborný lékař vám doporučí tu nejlepší. Každý pacient má jiné postižení, a proto dejte na doporučení lékaře. Zde je ukázka několika druhů ortéz na karpální tunel.
Ve svém příspěvku MOZKOVÁ VÝDUŤ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel JINA.
Dobrý den paní Sniehottová .Já tohle prožívám s manželem,který strávil rok a půl v nemocnici a ne s dobrým zacházením a péčí.Otvírali mu hlavu a na levou stranu byl úplně ochrnutý.Já zestárla o dvacet let zůstala jsem na vše sama a taky nemocná.Už je tři r.doma a lepší se to neustálým cvičením.Vy jste mladá určitě se to zlepší,jak píšete tak už chodíte?Na ruku používáme pneudlahu půl h.a pak se lépe s rukou cvičí.Manžel v ramenu ruku rozcvičil ale v lokti a prsty ne.Dobrý léčitel taky pomúže .Vše je na hodně dlouho,ale nepřestávat neustále cvičit a prosit toho nahoře o pomoc.Přeju aby se vaše léčení rychle zlepšovalo.Pokud budete chtít tak se ozvěte ,třeba poradíte nám kam do lázní nebo rehabilitaci. Spozdravem Vodrážková
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana Sniehottová.
Dobrý den, paní Vodrážková,
velmi děkuji za Vaši reakci, moc ráda bych Vám také napsala, jen si nejsem jistá,
zda to dojde opravdu Vám. Proto Vás prosím, ozvěte se mi a napište mi svou mailovou adresu. Děkuji.
Můj mail je jana.terezie@seznam.cz
Jana niehottová
Anatomicky tvarovaná ortéza na tenisový loket odstraňuje napětí podrážděného úponu šlachy, ulevuje od bolesti. Poskytuje hřejivý efekt postižené oblasti loketního kloubu a umožňuje pohyb navzdory zánětu a bolesti.
Ve svém příspěvku KONEC S POCENÍM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kubas.
Pocení rukou je děs běs. Když si máte během dne podat ruku s desítkou lidí, je to hrozný. Pořád si utírat dlaně, ať už do kapesníku nebo v rychlosti do kalhot taky není nic moc. Tak jsem hledal radu na netu. Dočetl jsem se o Antipe, pak o nějaké novější Ozo-ozo a problém byl vyřešenej. Objednal jsem tu druhou, vyzkoušel a čekal, co bude. Jestli ji pošlu zpátky. Ale neposlal jsem. Moooooooc děkuji. Podal bych vám ruku, ale jste daleko.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Při pocitu nedokrvených rukou poslouží osvědčená domácí vodoléčba, ke které potřebujete pouze teplou a studenou vodu, vanu nebo velký škopek. Tento nejjednodušší léčebný systém vypracoval známý německý farář Sebastian Kneipp, který tvrdil, že všechny nemoci vznikají z porušení toku krve a vodní procedury působí na úpravu krevního oběhu.
Postup:
Ruce musí být před vodoléčbou pořádně zahřáté – masírujte je kartáčem, třete rukama o sebe a podobně.
Připravte si dva velké kbelíky, jeden se studenou vodou (12–15 °C) a druhý s teplou vodou (42–43 °C). Ruce ponořte do teplé vody na 3 minuty a hned nato do studené na půl minuty až 1 minutu. Lázeň asi 10x vystřídejte, naposled skončete ve studené vodě až 3 minuty a vydatně třete ruku o ruku. Potom ruce řádně osušte a ručníkem ještě promasírujte.
Tuto vodoléčbu provádějte 2x denně, vždy ráno po probuzení a večer před spaním. Účinky léčby se projevují přibližně po 2–3 týdnech, proto musíte být trpěliví a nespěchat.
Mokré otěry nedokrvených rukou silně prokrvují a prohřívají. Jsou určeny těm, kteří jsou připoutáni na lůžku kvůli jiné nemoci. Připravte si studenou vodu, 2 froté žínky a 1 froté ručník. Pacient leží a je teple přikrytý. Každou ruku třete zvlášť. Vytáhněte zpod přikrývky ruku a namočenými žínkami, které máte natažené na rukou, třete končetinu směrem nahoru 3x, žínky odložte a třete končetinu suchým ručníkem směrem nahoru také 3x. Vše 3x opakujte. Ruku zabalte pod přikrývku a pokračujte stejným způsobem na druhé ruce.
Vodoléčba je jen doplňková alternativní terapie. Je nutné řídit se pokyny lékaře a užívat léky a dále bylinky na zlepšení prokrvení končetin a proti ateroskleróze.
Ve svém příspěvku BOULY POD KŮŽÍ NA LEVÉ RUCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaro dante.
Dobrý den,
možná po čtyřech nebo více letech jsem cítil boule na levé ruce, pak další a další celkem 4 bouly a dvě na pravém beze bolesty. Před dvěma lety jsem koupil nové kolo a začal jsem pravidelně jezdit i do práce. V loni v létě při dlouhém jízdě na kole a náhle po 40 kilometrech jsem cítil jen jednu ruku pravou a druhá levá ruka nebyla cítit, začal jsem tu necitlivou ruku mlátit o strom, aby se navrátila cit do provozu, stalo se to dvakrát. Levá ruka se začíná cítit bolesti, únava, bolesti hlavy, chopit věcí není schopna udržet ve vzduchu více než 5 vteřin.
Otázka zní: Je vhodné pracovat v Amazonu jako balič? Musím balit 100 ks na hodinu (10 hodin na den). A někdy po čtyřech dnech mívám horečku a špatně od žaludku.
Omlouvám se za hrubky. Děkuji
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Vyplatí se ruku s nemocným prstem koupat střídavě v horké a studené vodě. To zrychlí krevní oběh, který tak rychleji přivede nové protilátky pro boj se zánětem. Provádějte tak často a dlouho, jak vám to bude příjemné.
Ke koupeli budete potřebovat heřmánkový čaj bez příchuti a dva větší hrnce, aby se do nich vešla vaše ruka. Jeden z hrnců naplňte vodou tak byla celá vaše dlaň ponořena. Vodu přilévejte pomocí hrnečku a počítejte je.
Podle počtu nalitých hrnečků zjistíte kolik sáčků heřmánku budete potřebovat. Vodu uvařte a přidejte pytlíky s čajem. Nechte vyluhovat do té doby, než odvar z heřmánku nebude mít teplotu kolem 40 °C. Prostě než vás to nebude pálit.
Namočte ruku s nemocným prstem do heřmánku a střídavě zatínejte pěst, co vám bolest dovolí. Takto vydržte 3 minuty. Poté vytáhněte ruku z horkého heřmánku a hned ji strčte do druhého hrnce, který jste před tím bohatě napustili studenou vodou. Ve studené lázni rukou zase střídavě zatínejte pěst a vydržte opět 3 minuty. Potom znovu hned do teplé lázně a tak pořád dokola, dokud vás to bude bavit.
Koupel ukončete ve studené vodě. Ruku osušte a pokožku ošetřete regeneračním krémem.
Ve svém příspěvku LIGNISUL + COMFORT G se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana.
Dobry den, psala jsem na tyto stranky do poradny. je mi 46 let a mam dlouhodobe problemy s klouby - artroza. Lekar mi doporucil uzivat Ibalgin, ale ruku na srdce ... vsichni vime o jeho negativnych vedlejsich ucincich. Muj nazor na nase odborniky proto zde radeji psat nebudu. Pred trema tydny jsem si na zaklade doporuceni pana Votruby koupila Lignisul a k tomu Comfort G proti bolesti a je to novinka a jeste i samotne MSM - to je taky proti bolesti kloubu. Ze zacatku jsem jeste zhruba tyden uzivala i Ibalgin - v mensi davce, ale pote uz jen ty pripravky. Muj stav se zlepsuje, neni to jeste idealni, ale aspon klidne spim a vim, ze si nelikviduji travici system. Tyto pripravky a v takoveto kombinaci jsou opravdu vyborne. Nejlevnejsi jsem nasla na http://www.lekarna.cz, dodaji to do tydne az domu.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Livie.
Nikdy bych neverila, ze me klouby zacnou bolet ve 34 letech! Je to zrejme dano sportem, nebot v mladi jsem hodne sportovala. Chodila jsem na napichovani injekci do kolen, ale to nepomohlo. Takze ted se cpu nejakymi vitaminy a preparaty. vyzkousela jsem snad vsechno a prozatim nic. Livie
Lehněte si na záda, pokrčte nohy v kolenou, chodidla i kolena dejte od sebe na šířku pánve, ruce položte podél těla. Pánev podsaďte, a to tak, že stáhněte břišní i hýžďové svaly a bederní páteř tlačte do země, pak povolte. Opakujte 8x. Pozor, krční páteř nezaklánějte!
Cvik se provádí na zádech. Rukama si přitáhněte obě kolena k břichu a zlehka je tlačte proti rukám. Nadechněte se a vydržte, než napočítáte do 4, následuje hluboký výdech, uvolnění, kolena si přitáhněte k hrudníku tak, abyste odlehčili pánev od podložky.
Cvik se provádí opět na zádech. Pokrčte nohy, kolena i chodidla dejte od sebe na šířku pánve, ruce, ramena i lopatky nad podložku, podívejte se na břicho a dejte hlavu opět zpět. Cviky neprovádějte švihem, ale pěkně plynule s oporou šíje. Proveďte dvě série po 10.
Ležte na zádech se skrčenými nohama, kolena i chodidla mějte od sebe na šířku pánve, pravou ruku nechte pod hlavou, levou držte podél těla. V klidu se nadechněte a s výdechem zvedněte hlavu, ramena, pravou ruku a lopatku nad podložku, pravý loket k levému kolenu a opakujte 10x na obě strany. I zde platí, že cvik nesmí být prováděn švihem a nesmí dojít ke zvedání beder.
Lehněte si na břicho, natáhněte si nohy a dejte je mírně od sebe, ruce složte pod čelem. Stáhněte hýžďové a břišní svaly, zvedněte ruce, hlavu a horní část hrudníku nad podložku, proveďte úklon vpravo, zpět, vlevo, zpět a položte. Celé opakujte 4x na obě strany. Pozor, neprovádějte cvik švihem, ale tahem.
Cvik se provádí vleže na břiše s nataženýma nohama, ruce ve svícnu, hlavu opřete čelem o zem. Stáhněte přitom břišní a hýžďové svaly, zvedněte ruce, hlavu a horní část hrudníku nad podložku, stáhněte lopatky k sobě, předloktí tlačte ke stropu, vydržte 5 sekund a položte. Opakujte 8x. Nezaklánějte u toho hlavu a neprohýbejte bedra.
Cvik se provádí opět na zádech, kdy si pokrčíte nohy, chodidla i kolena dáte od sebe na šířku pánve a ruce položíte podél těla. Stáhněte břišní a hýžďové svaly, pravou nohu natáhněte těsně nad zem a zvedněte ji nahoru tak, že špička je přitažená a koleno zůstalo napnuté. Vydržte to 6 sekund. Chodidlo pak vraťte zpět na podložku a nohy vystřídejte. Opakujte celkem 2x. Nezadržujte dech a nezvedejte bederní páteř nad podložku.
Lehněte si na břicho, natáhněte nohy a dejte je mírně od sebe, ruce složte pod čelo, stáhněte hýždě a břišní svaly, zvedněte ruce, hlavu a horní část trupu mírně nad podložku, vydržte 5 sekund a položte. Opakujte celkem 8x. Nezaklánějte hlavu a neprohýbejte
Ve svém příspěvku PICHANIE V ĽAVEJ HRUDI A TŔPNUTIE TELA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Beáta Jašíková.
Dobrý deň,
prosím Vás poraďte mi. Tŕpne mi celé telo. Začalo sa to prstami na pravej ruke a postupovalo cez celú ruku a pol pravého hrudníka. Ďalej o pár minút mi tŕpla polovica pravej lebky. Tieto príznaky mám od 16.6.08 a musím povedať, že neustupujú naopak tŕpne mi už aj pravá strana. Striedavo. Raz pod kolenami, raz ruky... prechádza mi tŕpnutie celým telom a niekedy je to cítiť viac, inokedy menej. Čo to môže byť? Je to vážne? Mám 40 rokov a som na materskej. Ďakujem veľmi pekne.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel DZ.
Dobry den,
urcite navstivte lekare, brneni muze byt projevem problemu s pateri, coz se obvykle po tehotenstvi stava, ale take muze jit o vaznejsi problem. Informujte o problemu osetrujiciho lekare. S pranim krasneho dne
Každé cvičení na podporu peristaltiky střev by se mělo provádět na lačno, tedy nejlépe ráno po probuzení před snídaní. Začínáme v poloze na zádech s pokrčenýma nohama. Dáme si ruku v pěst a pod pravým žebrem tlačíme směrem k podložce a posunujeme směrem dolů. U pánve skončíme, vrátíme se pod žebra a ruku trošku posuneme ke středu břicha. Tlak a sunutí je lepší provádět přes látku nebo si můžeme pomoci tenisovým míčkem, který kulíme. Když se dostaneme až na levý okraj břicha, můžeme vše zopakovat, přičemž opět postupujeme zprava doleva. Poté v pravé dolní části břicha začneme ve směru hodinových ručiček dělat malé kroužky a zároveň budeme stále tlačit směrem do podložky. Pomalu několikrát zakroužíme a pak ruku posuneme o kousek směrem nahoru a ke středu břicha. Žaludek můžeme přeskočit a krouživými pohyby s občasným posunutím postupujeme kolem pupku po levé straně břicha zase dolů a potom zase po pravé straně kolem pupku nahoru, až se „dokroužíme‟ k levému dolnímu okraji břicha, kde tlusté střevo ústí do konečníku. Pakliže nemáme silnou podkožní vrstvu tuku, dá se tlusté střevo dobře nahmatat a stolici tak můžeme přesně posunovat. Taktéž si můžete tvar a umístění střeva prohlédnout v anatomickém atlasu.
Dalším cvikem je „vtahování‟ konečníku dovnitř. Při něm máme stále pokrčené nohy, mezi kolena si dáme například deku či míček a kolena silně tlačíme k sobě a zároveň vtahujeme konečník dovnitř. Cvik provádíme s výdechem a na pár sekund zadržíme dech. Několikrát opakujeme. Následně děláme totéž vsedě s překříženýma nohama, kdy vyvíjíme ještě tlak shora dolů na kolena. Dobré je se mezi cviky napít vlažné vody.
Může se cvičit i vestoje: ve stoji rozkročném se prodýcháme a pak všechen vzduch vydechneme a v předklonu se dlaněmi opřeme o kolena. A nyní se snažíme rytmicky vtahovat břicho. Tímto způsobem si silně promasírujeme střeva i bránici. Cvik zopakujeme až desetkrát. Poté se znovu prodýcháme a opakujeme.
V naší poradně s názvem EKZÉM NA PŘIROZENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel JAN KREJCI.
DOBRY DEN NA PŘIROZENI SE MI UDELALY DROBNE PUPÍNKY JAK DRUHY DEN PO SPALENI O PLOTNU TREBA. NEJSOU ZARUDLE NESVEDÍ NEZVĚTSUJI SE NEDELAJÍ NIC ZAPORNEHO NEJDOU POMALU ANI VIDET POKUD TO NEVÍTE JSOU VELIKOSTNE JAK ANTIPERLE MAM TO UŽ MESÍC A JESTE SE TO NESTRATILO ZENY NESTRÍDAM FURT JSEM JEN S JEDNOU A MAM DOMA VELKE DYLEMA MUZETE MI PORADITDEKUJI MOC.S POZDRAVEM JAN.KREJCI
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Takhle podle popisu to nejde poznat o co jde. Ve vašem zájmu doporučuji navštívit kožní oddělení, kde váš stav zhodnotí a určí přesnou diagnózu. Prosím nepodceňujte tuto prohlídku, neboť penis máte jen jeden, stejně jako své zdraví. Před lékařem se nestyďte, nevnímá váš penis jako sexuální nástroj, ale jako součást vašeho těla, třeba jako ruku.
Cysta se dá obvykle nahmatat v podkolenní jamce. Pokud má lékař podezření na toto onemocnění, musí si pořádně prohlédnout pacienta. Diagnóza se potvrdí pomocí sonografického vyšetření. Pro přesné určení rozsahu cysty se provádí počítačová tomografie CT, při níž se přesně zobrazí velikost a přesné umístění cysty. Onemocnění je často zaměňováno za poranění menisků – při nejasné diagnóze se provede magnetická rezonance. Léčba je založena především na odsátí tekutiny z cysty. Nemocnému je naordinována ortéza, která koleno zpevní. Dále je doporučen klid, pacient by se měl vyhýbat fyzické aktivitě. Při bolestech se doporučují analgetika. Lékař rovněž může aplikovat kortikosteroidy na utlumení zánětu. Komplikacemi Bakerovy cysty jsou nejčastěji její chronické opakování a dlouhodobé snížení kvality pohybu nemocného. Ojediněle se tento stav řeší chirurgicky, ale to se týká jen malého množství případů. Závažnou komplikací je záměna Bakerovy cysty za hlubokou žilní trombózu, která má velmi podobné příznaky, ale může být až smrtelně nebezpečná. Je doprovázena vznikem krevních trombů (sraženin) v dolních končetinách. V případě, že není trombóza včasně léčena, může dojít k uvolnění sraženiny, která následně putuje cévním řečištěm až do plic. Dojde tak k vytvoření plicní embolie, což je stav akutně ohrožující lidský život.
Ve svém příspěvku KAM JÍT se k tomuto tématu vyjádřil uživatel AničkaP.
doktorka Lenka Páralová je skutečná odbornice, co se týče estetické kliniky. Jsem její několikaletá klientka a nevyměnila bych ji. Je to zlatá žínka, které má množství zkušenosti, zahraniční praxe. Má pevnou ruku, aplikuje vždy jen tolik výplně, kolik je potřeba, takže máte jistotu přirozeného výsledku :)
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Angie.
Dělala mi rty Juvedermem, musím uznat, že efekt fakt hezkej, žádný velký kačer.
Velký míč je skvělý pomocník na posilování, ale také protahování téměř všech svalových skupin. Je pravdou, že kvůli své velikosti a tvaru není příliš skladný, ale můžete jím nahradit jednu ze židlí a tím prospějete i svým zádům. Zvolte takovou velikost kulatého pomocníka, aby při sedu na jeho vrcholu svírala vaše stehna a lýtka přibližně pravý úhel.
Cvičení na míči je vhodné úplně pro všechny. Nezáleží totiž na tom, kolik vážíte, ani na tom, v jaké jste kondici, protože pracujete pouze s váhou vlastního těla a tím zátěž přizpůsobíte svým potřebám. Zvlášť v těhotenství je nutné respektovat nároky i omezení ženského organismu, a proto je míč pro cvičení v této době zvlášť vhodný. Inspirujte se některými ze cviků, jež můžete provádět i v pokročilé fázi gravidity.
Rozhýbání svalů v oblasti beder: Sedněte si na míč, nohy zapřete o podlahu přibližně na šířku vašich boků. Narovnejte záda a uvolněte ramena. Nevystrkujte bradu dopředu, hlavu nepředklánějte. Ruce opřete o boky a pomalu vysouvejte střídavě pánev do stran. Hrudník se snažte nechat celou dobu na místě. Vnímejte přitom příjemné pocity v oblasti bederní páteře. Stejný pohyb zopakujte směrem dopředu, kdy pánev jemně podsadíte, a dozadu, kdy bedra lehce prohnete. Uvolníte svaly spodní části zad a zároveň protáhnete bederní páteř, která vlivem těhotenství často trpí.
Krční páteř: Zůstaňte sedět na míči jako u předchozího cviku. Položte pravou ruku na levé ucho přes vaši hlavu a hlavu jemně táhněte k pravému rameni. Levou ruku nechte volně ležet ze strany na míči. S výdechem protáhněte šíji. Stejný pohyb zopakujte také na druhou stranu. Když natočíte v krajní poloze bradu směrem ke klíční kosti, protáhnete i svaly po stranách krku.
Posílení hýždí a stehen: Sedněte si na vrchol míče a nohy zapřete o zem. Pomalu se sesuňte na míči tak, aby byla opřená jen vaše hlava a lopatky. Párkrát s výdechem nadzvedněte hýždě pár centimetrů ke stropu, nebo jen zůstaňte ve výdrži. Až ucítíte, že zadní strany stehen a hýžďové svaly zabírají, vraťte se zpátky do sedu. Při cvičení dejte pozor, aby vám míč neujel a nezranily jste se.
Vnitřní strany stehen: Lehněte si na podložku na záda. Pokrčte kolena a míč si vložte mezi ně. S výdechem zatlačte kolena proti míči, s nádechem povolte. Vnímejte, jak s každým výdechem zaberou vnitřní strany vašich stehen. Pohyb zopakujte alespoň 8–10x.
Prsní svaly: Klekněte si za míč na kolena, na míč položte dlaně ze stran. Pomalu s výdechem zatlačte dlaně proti míči, jako byste je chtěly spojit. S nádechem opět povolte. Lokty zvedněte ke stropu tak, ab
Ve svém příspěvku PUPINEK NA ZAPESTI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milan.
Dobry den chci jse zeptat mam pupinek na zapesti je to na miste kdyz otocim ruku a dlan smeruje na horu mam hned za zapestim jestli poradite co a jak dekuju
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Leon.
Dobrý den , co mám když ti mám na mužském pohlaví tam kde to je na fotce či mám udělat .
Bazalka je typickou a nejoblíbenější bylinkou středomořské kuchyně. Je to jednoletá, stálezelená rostlina s aromatickou a peprnou nasládlou vůní. Nachází široké uplatnění v léčitelství i gastronomii, ale rovněž i jako okrasná rostlinka. Silice, které bazalka obsahuje, patří k nejúčinnějším látkám působícím na nervovou soustavu, éterický olej v ní napomáhá odstraňovat bolesti hlavy, snižuje stres a únavu a tlumí úzkostné stavy. Jde o přírodní antidepresivum, které dokáže zlepšit náladu a zahání naše zimní deprese. Příznivě ovlivňuje také činnost zažívacího traktu, účinná je při poruchách dolních cest močových. Bazalka je výborná čerstvá do salátů, na pizzu a těstoviny, skvělá je v kombinaci s rajčaty. Sklízet a sušit listy před rozkvětem lze po celou sezonu od května do září. Bazalku sklízíme za sucha, seříznutím u země. Sušíme ji ve stínu.
Jak si pomoci: Čaj z bazalky připravíme spařením jedné lžičky sušené bazalky v hrnku vařené vody a necháme odstát po dobu deseti minut.
Nebo: 2 čajové lžičky čerstvé bazalky zalijeme 0,5 l vroucí vody. Tento výluh popíjíme 2x denně, uklidní nám nervy, sníží stres z přepracovanosti.
Heřmánek
Heřmánek je léčivá, vonná bylina. Pomáhá od bolesti, při hojení ran a navozuje celkové uklidnění. Silice heřmánku obsahují značné množství látek, především terpenických, které rostlině dodávají typickou vůni. Sbíranou částí je květ, který se sbírá za suchého počasí 3 až 5 dní po rozkvětu (ještě před plným květem), přičemž květní stopka by neměla být delší než 2 cm.
Jak si pomoci: Jednu lžičku heřmánkového květu zalijeme 100 ml vroucí vody a přikryjeme, nálev necháme stát po dobu cca 15 minut, scedíme jej a pijeme ještě teplý, můžeme i mírně osladit. Pomáhá při stavech smutku, mírných depresích, ale i při žaludečních a střevních poruchách a při zánětech močových cest.
Kozlík lékařský
Kozlík lékařský je rostlina užívaná při nervových chorobách, úzkosti, nespavosti a ke zmírnění depresí. Je jednou z nejstarších známých léčivých bylin, kterou předepisovali už starověcí lékaři a šamani. Obsahuje valeporiáty a terpenické látky, které mají sedativní účinky. Kozlík podporuje klidný spánek bez vedlejších účinků klasických léků, snižuje dobu usínání a zlepšuje kvalitu spánku. Působí proti strachu a depresi. Snižuje krevní tlak a má také mírně analgetické účinky. Užívání kozlíku je vhodné při jakémkoliv psychologickém stresu, hysterických stavech, migréně, žaludečních obtížích a potížích při menopauze.
Jak si pomoci: Jednu čajovou lžičku kozlíku lékařského přelijeme 0,25 l vařící vody. Vše necháme
V naší poradně s názvem NECITLIVOST RUKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.
Dobry den je mi 22a zacala me z necitlivet ruka trva to tk dva dny a nevim jestli bych stym mela jit doktorce jinak kdyz si do ty ruky pichnu tak to citim ale citim to tk ze ta ruka je takova u navena .. Dekuji za odpoved..
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Necitlivost ruky ve 22 letech bude nejspíše souviset s problémy na přechodu hrudní a krční páteře, kde patrně dochází k útisku nervu ovládajícího ruku. Buďto se vám dělá skolióza, nebo vykonáváte činnost, která páteř jednostranně zatěžuje a nebo spíte na stále na jednom boku, který dlouhá léta neměníte, popřípadě to může mít ještě spoustu dalších příčin. Jestliže chcete od tohoto problému pomoci, tak bude určitě nejlepší navštívit neurologa. Pomoc pak najdete u fyzioterapeuta, který pomůže páteř uvolnit.
Pořiďte si na sezení gymnastický míč. Nemusíte na něm sedět pořád, ovšem každá minuta, kterou na míči strávíte, vám dopomůže k pevnějším zádům a také ke správnému držení těla. Naplánujte si alespoň pár desetiminutových intervalů během dne a záda to ocení.
Postup:
Sedněte si na míč, nohy zapřete o podlahu přibližně na šířku boků.
Položte pravou ruku na levé ucho přes hlavu a hlavu jemně táhněte k pravému rameni.
Levou ruku nechte volně ležet ze strany na míči.
S výdechem protáhněte šíji.
Stejný pohyb zopakujte také na druhou stranu.
Když natočíte v krajní poloze bradu směrem ke klíční kosti, protáhnete také svaly po stranách krku.
Ingredience: parafínová lázeň, 1x náplň parafínu (2,7 kg), parafínové rukavice nebo froté ručník, igelitové rukavice nebo sáček, hydratační krém Sensitive, dezinfekční sprej nebo mýdlo.
Postup: Na ošetřované místo naneste hydratační krém. Pomalu namáčejte ruku do parafínové vaničky. Vyjměte a počkejte několik sekund. Opakujte 3–10krát. Přikryjte ruku fólií a zabalte izolační přikrývkou pro udržení tepla, nebo použijte speciální rukavice Therabath. Nechte parafín působit 10 až 15 minut. Odstraňte použitý parafín a fólii (pokud jste ji použili).